Skoci na sadrzaj

Ovaj forum se više iz sigurnosnih razloga ne koristi i služi samo kao arhiva poruka za 2013 godinu.
Ne savjetujem korištenje privatnih poruka preko njega.
Novi forum se nalazi na adresi http://forum.becka-raja.at i za čitanje i pisanja mora se svako ponovno registrovati.
Hvala! (admin, 09.01.2014.)

Argentina - BiH 2:0

• Molimo prjiavite se za odgovor
625 odgovora na ovu temu

#1 nane

nane

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 197 komentara

Komentarisano 04 November 2013 - 09:45

http://www.nfsbih.ba...-BiH_spisak.pdf

"Sušić pozvao samo 18 igrača za duel sa Gaučosima
Piše: F. Zametica Danas, 09:38
Naša reprezentacij igrat će 18. novembra u St. Louisu prijateljsku utakmicu sa Argentinom.

Selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine pozvao je 18 igrača za duel sa Gaučosima.
Na spisku ovaj put nema do sada standardnih Asmira Avdukića, Elvira Rahimića i Borisa Pandže. Zbog povreda nema Mensura Mujdže i Ervina Zukanovića.
Na spisku selektora Sušića nalaze se:

Golmani:Asmir Begović, Jasmin Fejzić
Odbrana: Ermin Bičakčić, Emir Spahić, Toni Šunjić, Senad Lulić, Sejad Salihović
Vezni red: Adnan Zahirović, Haris Medunjanin, Senijad Ibričić, Miralem Pjanić, Izet Hajrović, Avdija Vršajević, Zvjezdan Misimović, Zoran Kvržić
Napadači: Vedad Ibišević, Edin Džeko, Edin Višća."

Vasa formacija, uzimajuci u obzir trenutnu formu nasih reprezentativaca...

#2 yaran

yaran

Forumaš

• Članovi
  • ZnackicaZnackicaZnackicaZnackica
  • 1353 komentara
  • LokacijaParis-Prijedor

Komentarisano 04 November 2013 - 09:54

Ovdje je bila prilika eventualno da pozove Cocalica , gle cuda nema Tine sta ce nasi dezurni da sad kritikuju...

#3 modrica

modrica

Super član

• Članovi
  • ZnackicaZnackicaZnackica
  • 702 komentara
  • LokacijaMannheim-Modrica

Komentarisano 04 November 2013 - 09:58

Logicno @yarane da nema Tine...sta si ti ocekivao...da Tinu testira protiv Argentine?
Potvrda ozbiljnosti...drugacija odluka bi bila smijesna.

#4 nane

nane

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 197 komentara

Komentarisano 04 November 2013 - 10:00

Premalo je defanzivnih igraca, a s obzirom da Zahirovic nikako ne igra, njega sam iskljucio iz svih mogucih kombinacija, a mozda ce ga tek uvesti nekih 20 min prije kraja utakmice.
Iskreno, ne vidim ko moze, osim Zahirovica, koji nije u formi, odigrati defanzivnog veznog?
Hm, osim mozda ako Lulica ne vrati na lijevo krilo, a Salihovica prebaci na defanzivnog veznog.
Ono sto mi se ne dopada to je i dalje Avdija na desnoj strani, gdje vec vidim propuh, osim ako doticni ne bude prelazio centar, ali i dalje smo s njim tu tanki.

Moja formacija je sljedeca :

Begovic
Vrsajevic  Bicakcic Spahic Lulic

Pjanic  Salihovic Medunjanin  
            Miske    
     Dzeko       Vedo

S tim da ce Dzeko biti malo povuceniji, a Ibi se uvijek vrtiti oko sesnaesterca.

Ovako smo slicno igrali protiv Brazila.

Edit : ukoliko se kojim slucajem pojavi Kolasinac ( kao sto majstor 22 kaze), onda bih Kolasinca stavio na lijevog beka,
a Lulica ( ako bude spreman), prebacio na njegovu prirodnu poziciju. Dakle, Medo ovdje ispada iz kombinacije.

Najgora moguca varijanta : Ukoliko Lulic ne bude spreman, a Kolasinac ne dobije zeleno svijetlo od FIFE-a, onda ce Salihovic da se vrati na mjesto lijevog beka, a defanzivni vezni ce da bude nespremni Zahirovic.

#5 majstor22

majstor22

Super član

• Članovi
  • 892 komentara
  • LokacijaSlo

Komentarisano 04 November 2013 - 10:02

Svaka cast sto je izostavio one koji su malo kriticni, iako neznam sta je Pandzom, juce je odigrao 45min. 18 igraca je malo, pogotovo ako znamo da Lulic nije, a mozda i nece biti potpuno spreman. Mozda racuna na Kolasinca jos. Sa ovim kratikim spiskom je dao do znanja da je pocela borba za Brazil, bar se nadam. Samo nikako mi u glavu neide, odkud Ibricic tu? Zukanovic nije spreman jos, ostali su mozda u krizi i dao im misliti, ali zasto onda nije Ibricica uvrstio medju te igrace. Znam da igra skoro svaku tekmu solidnu minutazu, ali u repki nikakve koristi vec odavno.

#6 aldin392

aldin392

Super član

• Članovi
  • 816 komentara

Komentarisano 04 November 2013 - 10:08

Pogledaj komentaryaran, 04 November 2013 - 09:54, je napisao:

Ovdje je bila prilika eventualno da pozove Cocalica , gle cuda nema Tine sta ce nasi dezurni da sad kritikuju...
jesi li siguran da Tino ima potrebnu papirologiju?

Nego, spisak ocekivan, steta za Kolasinca i papire, ostalo standardno. Cudno mi vidjeti samo dva golmana na spisku,hehe
a drago mi je sto je spisak kraci i nek se sada pojedinci malo vise bore za 'ticket' ka brazilu.

#7 yaran

yaran

Forumaš

• Članovi
  • 1353 komentara
  • LokacijaParis-Prijedor

Komentarisano 04 November 2013 - 10:28

Pogledaj komentarmodrica, 04 November 2013 - 09:58, je napisao:

Logicno @yarane da nema Tine...sta si ti ocekivao...da Tinu testira protiv Argentine?
Potvrda ozbiljnosti...drugacija odluka bi bila smijesna.

Naravno da nisam isto tako da ce biti pozvan u Brazil jednostavno Pape daje svima nadu da se bore u svojim klubovima
ako hoce selekciju ,ako nam do sad nije pokazao da su samo najbolji pozivati nece nikad...

#8 Joker23

Joker23

Super član

• Članovi
  • 516 komentara

Komentarisano 04 November 2013 - 10:30

Spisak ocekivan i znam da bi svako volio da vidi nova lica al opet ovo je nagrada za ove igrace koji su citave kvalifikacije odigrali extra ...
Nadam se da cemo pruziti extra igru protiv gaucosa,ipak ljudi su 2 klase ispred nas sto se tice igraca i svi im igraju za  najbolje klubove  na svijetu.

ps: "Messi- Aguero-Di maria-Iguain "

#9 yaran

yaran

Forumaš

• Članovi
  • 1353 komentara
  • LokacijaParis-Prijedor

Komentarisano 04 November 2013 - 10:34

Za kolasinca da li je on jos povrijedjen i vremenski poziv u odnosu na klub da li je realno ocekivati naknadni poziv tj.
da li ce ga klub pustiti....

#10 nane

nane

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 197 komentara

Komentarisano 04 November 2013 - 10:54

Pogledaj komentaryaran, 04 November 2013 - 10:34, je napisao:

Za kolasinca da li je on jos povrijedjen i vremenski poziv u odnosu na klub da li je realno ocekivati naknadni poziv tj.

Stavise, mislim da ga je mogao pozvati (ukoliko nije tesko povrijedjen), bez obzira sto je jos u " administrativnoj FIFA-a proceduri" i nema pravo nastupa na zvanicnim utakmicama, jer ovdje je rijec o prijateljskom susretu. Zapravo, mogao je doci na okupljanje, zaduziti dres, upoznati se sa ostalim igracima, osjetiti atmosferu i mislim da je imao i pravo nastupa. Ovo mi je zaista nejasno...

#11 ZIJANCER_SA

ZIJANCER_SA

Forumaš

• Članovi
  • 1274 komentara
  • LokacijaSarajevo

Komentarisano 04 November 2013 - 10:54

Pogledaj komentaryaran, 04 November 2013 - 10:34, je napisao:

Mislim da Kolasinac nije pozvan jer jos nije dobio zeleno svijetlo od Uefe/Fife za promjenu sportskog drzavljanstva, ubjedjen sam ako ga dobije da ce dobiti naknadni poziv sad je pitanje dali ce ga klub pustiti jer je 10 dana minimalni rok prije tekme da se uputi sluzbeni poziv igracu inace poslije toga nemora klub da ga pusti. Steta za njega jer ovo bi mu bila odlicna prilika da se pokaze protiv jedne jake repke ali bice vremena na proljece akobogda a do tada ce sigurno biti papiri gotovi.

Malo i mene brine ovaj nedostatak defenzivnih igraca ali prepustimo to nasem dragom selektoru nek odn odlucuje gdje ce ko igrati i siguran sam da nece izvesti previse ofenzivnu ekipu/formaciju kao u kvalifikacijama protiv Argentine.

#12 legionar

legionar

Super član

• Članovi
  • 615 komentara
  • LokacijaWonderland

Komentarisano 04 November 2013 - 10:56

ovo je lahka pobjeda Argentine handicap -1...

Slomit ce nas na sredini a Medunjanin ce igrat sigurno... samo da ne bude 4-0, 5-0 ili slicno...

#13 Neces Znati

Neces Znati

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 197 komentara

Komentarisano 04 November 2013 - 11:51

Samo mi je bilo čudno sto nema Pandže sada ked je pronašao klub al izgleda da se povrijedio pa je to razlog.

#14 bosancheros

bosancheros

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 221 komentara

Komentarisano 04 November 2013 - 12:00

Pogledaj komentarlegionar, 04 November 2013 - 10:56, je napisao:

ovo je lahka pobjeda Argentine handicap -1...

Slomit ce nas na sredini a Medunjanin ce igrat sigurno... samo da ne bude 4-0, 5-0 ili slicno...

uf uf jarane nemoj da te cuju ovde patriote...ja kad sam rekao da argentina ima strasan tim receno mi je da nismo mi luxemburg...al eto oni su samo 4 puta skuplji i tako to messi ionako nije u formi

#15 modrica

modrica

Super član

• Članovi
  • 702 komentara
  • LokacijaMannheim-Modrica

Komentarisano 04 November 2013 - 12:23

Po meni test je pravi da TACNO vidimo gdje smo...preoprezan sam za bilo kakvu prognozu...jednostavno sve je u igri...i pobjeda...i nerijeseno..i tezak poraz...sve.Ovo je test u pravom smislu rijeci.

#16 legionar

legionar

Super član

• Članovi
  • 615 komentara
  • LokacijaWonderland

Komentarisano 04 November 2013 - 12:26

Pogledaj komentarbosancheros, 04 November 2013 - 12:00, je napisao:

uf uf jarane nemoj da te cuju ovde patriote...ja kad sam rekao da argentina ima strasan tim receno mi je da nismo mi luxemburg...al eto oni su samo 4 puta skuplji i tako to messi ionako nije u formi

to je sasvim realno patriote gore dole... usporediti njihovu formaciju sa nasom je malo neozbiljno i Argentina je kadidat za osvajanje prva 3 mjesta na SP. Za mene su isred Brazila...

Od nasi jedino iskusni su Spahic, Dzeko, Ibisevic, Lulic, Misimovic sto je nedovoljno za taj tim Argentine koji sa Masceranom, Di Mariom, Messijem, Aguerom na sredini praviti velike velike probleme po nas, Rahimic bi skoro pa morao biti na spisku ili bar Kolasinac sto se nece dogoditi... Salihovic na def. veznom je presporo za njihovu sredinu... Neznam tesko je to zakrpati sve...

#17 Red Bull Salzburg

Red Bull Salzburg

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 434 komentara
  • LokacijaHallein / Salzburg

Komentarisano 04 November 2013 - 12:42

mozda bi bilo dobro da nas slome mozda onda dodje iz . u . da takve formacije kao u zadnje cetiri utakmice ne ferceraju protiv jaceg protivnika.

#18 #M10

#M10

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 438 komentara

Komentarisano 04 November 2013 - 13:04

Samo cu da kazem: pu*a madre haha.. Bice ovo lijep dogadjaj...

#19 yaran

yaran

Forumaš

• Članovi
  • 1353 komentara
  • LokacijaParis-Prijedor

Komentarisano 04 November 2013 - 13:04

Ko kaze da ce igrati istu formaciju sam Pape kaze da mora zrtvovati nekog izveznog reda inace bi bilo samoubistvo ,
oni jesu favoriti jer imaju kvalitetnije individualce kolektiv im nije jaca strana ,da ce nas razbiti je neozbiljno reci
sta smo mi to lintestajn jesmo se to vec usrali Messi igra sa druge strane pa se treba predati unaprijed ...kurca graha ce nas razbiti

#20 Beg

Beg

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 394 komentara

Komentarisano 04 November 2013 - 13:08

spisak ok.vidjećemo gdje se nalazimo. biće to druga igra naše ekipe nego na ono što smo gledali u zadnjij 5 utakmica.
za ove nepozvane igrače se slažem sa Safetom.što mi se ne sviđa kod njega je po koji put su neke izjave u novinama na račun nekih igrača. Ne treba mu to.evo ovaj put je to Pandža. današnja izjava sa duplog sporta, ako je tačna:
Pandža je potpisao za klub u Poljskoj, ali sjedi na klupi. Mislim da igrač koji u poljskoj Ekstraklasi sjedi na klupi nema mjesta u reprezentaciji, ali to ne znači da su njemu vrata zatvorena," rekao je Sušić.
Boki fakat može i zna bolje i ima kvalitete za bolje lige od poljske, ali brate momak je igro sve utakmice u oktobru.jednom je na klupi sjedio.i to jer je trener u toj tekmi postavio par igrača koji su u drugom planu inače. sad se je povrijedio i morao napustiti teren u drugom poluvremenu.
znači malo više informisanja nebi bilo za odmet Safetu.bezveze su mu ovakve izjave i često mu se dešavaju ovakve gluposti. ako ga nije htjeo da zove nije problem, ali neka nevalja ovakve gluposti. nije fino prema igraču.da je to sjedenje na klupi u poljskoj istina nebi bilo frke.ali momak je igrao.