Skoci na sadrzaj

Ovaj forum se više iz sigurnosnih razloga ne koristi i služi samo kao arhiva poruka za 2013 godinu.
Ne savjetujem korištenje privatnih poruka preko njega.
Novi forum se nalazi na adresi http://forum.becka-raja.at i za čitanje i pisanja mora se svako ponovno registrovati.
Hvala! (admin, 09.01.2014.)

Vasa formacija reprezentacije BiH za Brazil

• Ova tema je zakljucana Ova tema je zakljucana
201 odgovora na ovu temu

#41 ZIJANCER_SA

ZIJANCER_SA

Forumaš

• Članovi
  • ZnackicaZnackicaZnackicaZnackica
  • 1274 komentara
  • LokacijaSarajevo

Komentarisano 19 October 2013 - 22:42

Nemogu da vjerujem da ljudi pisu sastave bez Bicakcica na mjestu stopera pored Spahica, Susic je neki dan rekao da je Bicakcic se pokazao kao kvalitetno pojacanje svojim zadnjim igrama za repku i da je ubjedjen da je on i Spahic pravo rjesenje na tim pozicijama, da se dobro razumije sa spahicem i nadopunjuje itd itd. Znaci pisati sastave sa nekim Zukanovicem i Pandzom na mjestu stopera pored Spahica a da to nije Bicakkcic je bezveze i to nedolazi u obzir,

#42 legionar

legionar

Super član

• Članovi
  • ZnackicaZnackicaZnackica
  • 615 komentara
  • LokacijaWonderland

Komentarisano 19 October 2013 - 22:42

jedina boljka Medunjanina je SPOROST i kondicijska nespremnost... on svaku tekmu jedva trci ko da je pojeo tri porcije cevapa... A nama brzina protiv jakih ekipa znaci sve. Zato po nekom mom licnom okusu on je igrac za sporije repke, defazivne koje cekaju i reaguju pred svojim golom tako da on ima vise vremena da razvija igru.

Ugledajte se na Pjanica koliko trci a Pape kaze da jos nema fizickih uslova dovrsenih... Znaci Pape zna da je Medunjanin kao Miske slabo fizicki spreman ali ga zbog "tehnike" drzi na toj pozociji jer fakticki nemamo tehnicki boljeg igraca koji zna sa lopstom. Medina sporost protiv Brazila kostala nas je gola i kosta ce nas i protiv ostalih ekipa koje igraju tvrdo i agresivno. Opet cu ponoviti da ako zelimo na Mondijalu nastupiti dostojno to zanci da se ne razpadnemo u nekoj tekmi kao protiv Portugala treba nam KOMPAKTNOST a to veze nema sa protokom lopte itd.
Komapktnost znaci balans ekipe koja mora igrati na "stednju". Znaci da zanju stediti vrijeme u svoju korist (imati loptu) a ne istrosit se. Jer gledajuci sve tekme koje smo odigrali protiv hajmo reci jakih repki mi se dosta puta ako ne razpadnemo onda se istrosimo bas zbog nedostatka komapktnosti na naekim pozicija gdje se "energija prebrzo potrosi" primejr Mujdza, Ibisevic, Pjanic, Salihovic pa i Lulic sa Spahicem. Ovi igraci nas rjesavaju kad se brzo istorsimo jer imaju malo veci kapacitet energije nego ostali. Ja neznam sta je rjesenje ali sigurno znam da je to problem koji vec duze vrijeme vuce i koji nam je dosta puta djelio misljenja o nasoj postavki in nacinu igre.

Ja inace nisam neki ljubimac 3-5-2 formacije ali kako mi to igramo dosta puta se bas ta formacija igra na terenu iako na papiru i ne. Jer kako je onaj lik sa nekog hrvatskog portala napravio analizu u kojoj je bas to spomenu da se vecinom branimo sa veznim igracima stime da Pjanic ili Medunjanin se vracaju dos stoperskih pozocija da pomognu iznijeti loptu. Osobno nema nista protiv takme formacije jer istovremeno razvucemo njiove igrace do nase polovine.

Sad kako igrati na mondijalu? Mislim da nema univerzalne formacije jer ce tek sada doci izrazaj rijeci "strucnjak aka selektor" jer ce trebati za svaku tekmu pripremiti i formaciju koja moze odgovroriti suprotnoj formaciji a toje vec veca matematika on nasih nagdjanja... za to je potrebno vrijeme in studije sa ljudima koji umiju fudbal malo drugacije kao sto je gospodin Ivica Osim. Sigurno on nece davati direktne primjedbe ali ce sigurno kao neko jedini ko je iskusan na tom podrucju sa radnim stazom dati prave smjernice koje ce Pape rado primiti u to sam siguran. Jer na SP nije ekperiment tamo moramo biti pribrani i 100 spremini ili lbrzo letimo sa 0 bodova, tamo nema Lihenstajna, Litve i Latvije, Slovacke mozda niti Grcke ne.

#43 ZIJANCER_SA

ZIJANCER_SA

Forumaš

• Članovi
  • 1274 komentara
  • LokacijaSarajevo

Komentarisano 19 October 2013 - 22:43

Pogledaj komentarUdinese, 19 October 2013 - 19:54, je napisao:

Samo moras znati da je susic malo kada radijo ono sto je prico po novinama. tako da ja jos vidim sansu da ce probati kolasinca na posiciji zadnjeg veznog.

Ova formacija Emirova  mi je nekako najbliza brazilu. sa tim da ce vedi vuci na desnu stranu a pjana u sredinu.

A nebi ni ova losa bila da se proba.

-----------------------------------Begovic-------------------------------------

--Vranjes-----------Bicakcic--------------Spahic------------Zukanovic--

--Mujdza------------------------Kolasinac---------------------------Lulic--

-------------------------------------Pjanic-------------------------------------

---------------------Ibisevic------------------------Dzeko--------------------

Svakako je Susic reko da od Misketa vise ocekuje, tako da vjerujem da lako moze i na klupu. Ima glavnom dosta solucija koje dolaze u obzir. Al po mom dosta toga koci Misimovic. Kako god nemozes ni jednu formaciju sloziti da stavis njega u sastav, jer onda jedna posicija fali. A Pjanica na klupu staviti nemozes.

Mislim da si ti Udinese najblizi idealnoj postavi, rekao bi da si 100% pogodio idealnu postavu i formaciju da si nekako negdje Medunjanina mogao ugurati jer bez njega sumnjam da ce pape poceti teku nebitno koje protivnik,

#44 northernbynature

northernbynature

Forumaš

• Članovi
  • 1550 komentara

Komentarisano 19 October 2013 - 22:50

Pogledaj komentaryaran, 19 October 2013 - 22:39, je napisao:

@northernbynature ne bi ti iznenadio protivnika vec bi mu napravio uslugu ti si ovdje bez naseg najaceg oruzja Vede i Dzeke
2 od 3 najbolja napadaca ovih kvalifikacija...argument kojeg nemoze pobiti ni Johan Krojf
yarane, ti ako mislis da cemo na SP igrati protiv repki kao sto su litva i slovacka, varas se. Tu ce nsa cekati ipak mao jaci kalibri, o taktickoj pripremljenosti da ne govorim...
Definitvno nam treba par rezervnih varijanti, a to sto spominjes ... vrati se na moj post i procitaj ponovo pa ces skontati da je ova varijanta namjenska a ne konstantna, jer je naravno svakom jasno da su Dzeko i Ibi nase najjace oruzje — upravo zbog toga i razmisljam o ovoj malo experimentalnijoj opciji koja bi predstavljala svojevrsno iznenadjenje jer nas ocekuju u klasicnoj varijanti s dvije staticne devetke...

#45 yaran

yaran

Forumaš

• Članovi
  • 1353 komentara
  • LokacijaParis-Prijedor

Komentarisano 19 October 2013 - 22:55

Pogledaj komentarZIJANCER_SA, 19 October 2013 - 22:42, je napisao:

Nemogu da vjerujem da ljudi pisu sastave bez Bicakcica na mjestu stopera pored Spahica, Susic je neki dan rekao da je Bicakcic se pokazao kao kvalitetno pojacanje svojim zadnjim igrama za repku i da je ubjedjen da je on i Spahic pravo rjesenje na tim pozicijama, da se dobro razumije sa spahicem i nadopunjuje itd itd. Znaci pisati sastave sa nekim Zukanovicem i Pandzom na mjestu stopera pored Spahica a da to nije Bicakkcic je bezveze i to nedolazi u obzir,

Bicakcic nema brzinu vidjelo se protiv Slovaka , protiv Litvanije ne iz razloga sto su manje opasni i brzi , treba razmisljati o brzim repkama ako vec imas Medu ispred koji nije brz onda smo nayebali sa dvojicom koji fakticki brane isti dio terena  ,....
Zukanovic je brzi i jak u skok igri za mene je u prednosti  iz tog razloga  nemozemo igrati bez drugog defanzivnog veznog u onoj @udinsovoj formaciji koju ja do duse nisam jos nikad vidio ti se slazes sa 7 u odbrani ko ce ti praviti igru to je fakticki cirina formacija malo obrnuta i onda rokaj u kuruze nista od nase lijepe igre .....nama samo sto ne dostaje drugi defanzivni vezni pa i ako je desna strana losija ,a za nju nemamo nekih alternativi ona bi se mogla zatvarati ako bi imali drugog defanzivnog.....

#46 nuki

nuki

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 79 komentara

Komentarisano 19 October 2013 - 23:00

Pogledaj komentarnorthernbynature, 19 October 2013 - 22:50, je napisao:

yarane, ti ako mislis da cemo na SP igrati protiv repki kao sto su litva i slovacka, varas se. Tu ce nsa cekati ipak mao jaci kalibri, o taktickoj pripremljenosti da ne govorim...
Definitvno nam treba par rezervnih varijanti, a to sto spominjes ... vrati se na moj post i procitaj ponovo pa ces skontati da je ova varijanta namjenska a ne konstantna, jer je naravno svakom jasno da su Dzeko i Ibi nase najjace oruzje — upravo zbog toga i razmisljam o ovoj malo experimentalnijoj opciji koja bi predstavljala svojevrsno iznenadjenje jer nas ocekuju u klasicnoj varijanti s dvije staticne devetke...
Ne vidim da iko pise ako Bog da prije komentara.Ljudi moji do Brazila 9mjeseci sta se sve moze desiti zato molimo se Bogu da nam svi igraci budu zdravi jer ce do brazila imati neki i 40 utakmica zato je prerano satavljati ekipu.Ja mislim da cePape protiv jaci igrati sa jednim spicom a protiv nam ravnim sa dva a o imenima ovaj put ne bih.

#47 yaran

yaran

Forumaš

• Članovi
  • 1353 komentara
  • LokacijaParis-Prijedor

Komentarisano 19 October 2013 - 23:02

Pogledaj komentarnorthernbynature, 19 October 2013 - 22:50, je napisao:

Naprotiv tvoja formacija pogotovo izbor igraca ne ide ti u prilog ako bi igrali sa jacim repkama....mi moramo raditi na dvije formacije ,a to su
4-2-3-1 i 4-4-2 u oba slucaja imati dva defanzivna vezna sigurica sto se tice izbora igraca samo Kolasinac moze uci kao
novajlija u prvu postavu jer realno ima kvalitet ,ostali su kvalitetna klupa izmedju ostalih Bicakcic kao i Hajrovic pa i Miske ili Medo od malog Stevanovica i Vrsajevic bolje stoji ....

#48 Joker23

Joker23

Super član

• Članovi
  • 516 komentara

Komentarisano 19 October 2013 - 23:03

Ja sam davno reako mi smo imali u ovih 8 kvalifikacionih utaikmica razlicite igarace pogotovo na stoperskoj poziciji,jedino je Saphic bio konstantan dok su se svi mijenjali zbog povreda,iskreno meni se najbolje pokazao Ogy i spahic,kao tandem jer su obadvojica brza kao stoperi,Bicakcic je spor Zukanovic je tehnicar al isto nije jak u duelima.

Medunjanin je najsporiji igrac u nasoj repki,a Misimovic mora pod hitno da se vrati u Evropu previse se udebljao,sad kad smo izborili plasman nadam se da ce nasi igraci igrati vise u klubovima a zna se zbog cega jer ce svi klubovi traziti svoj dio kolaca..

#49 BH_United

BH_United

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 315 komentara

Komentarisano 19 October 2013 - 23:12

Mozemo mi ili Susic reci da mi igramo formaciju 4-4-2 ali tako je dok ne pocne utakmica.
Ko jos nije uvidio da mi pricamo jedno a radimo drugo taj nece nikad ni vidjeti.

Ovako to izgleda na terenu.

------------------Begovic---------------

----------Bicakcic----Spahic----Salihovic

--------------------Medunjanin-------------

Mujdza-------Pjanic---Misimovic-----Lulic

---------Ibisevic-----------Dzeko

Sto bi u prevodu ispalo 3-5-2

Sve to moze proci dok imamo loptu u posjedu, problem je sto kad je izgubimo neznamo da se postavimo zonski u fazi odbrane. Ustvari vec smo daleko od protivnicki igraca. Transformacijski sistem nam je problem a to zahtjeva pokretne igrace.

#50 yaran

yaran

Forumaš

• Članovi
  • 1353 komentara
  • LokacijaParis-Prijedor

Komentarisano 19 October 2013 - 23:26

Mujdza se penje kad igra sa  Pjanicem na desnoj strani jer Pjana prirodno ode u sredinu ali kad je Vedo na krilu ili jaci protivnik on je dosta ogranicen na penjanju ,moderni bekovi svih repki se penju ili klubova gledaj Valdesa iz Barce vise je krilo nego bek ali se pika njegova inicijalna pozicija tj. njegov primarni posao ,a to je odbrana jer svaki gol sa njegove strane ide njemu na kont tako da formacija ima svoje znacenje jednostavno da se zna ko sta radi....

#51 coolbih

coolbih

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 77 komentara

Komentarisano 19 October 2013 - 23:27

@ BH_United, sa par izmjena bi to ja mislim bolje izgledalo, Znaci;

---------------------------------Begovic-----------------------
--------------Bicackic-----Spahic------Zukanovic---------
------Mujdza-----------------------------------------Lulic----
--------------------Pjanic---Kolasinac---Misimovic--------
-----------------------Ibisevic---------Dzeko-----------------

#52 modrica

modrica

Super član

• Članovi
  • 702 komentara
  • LokacijaMannheim-Modrica

Komentarisano 19 October 2013 - 23:28

Mislim da je ova formacija koju igramo zadnjih par tekmi i previse riskantna za SP jer nema tu tekmi gdje ce to funkcionisati a da ne primimo gol vise...eventualno 1 tekmu da prodje tako al i to je sa previse rizika.Smatram da MORAMO imati plan B pa i plan C sve ovisno o protivniku.Vremena ima....treba probati.SP je turnir pa i da Pape hoce nemoze igrati sve tekme sa istim ljudima zato je neophodno isprobati i vidjeti kako sta hoda.Vise puta ovdje ponavljano.....morali bi se vise pozabaviti osiguranju sopstvenog gola a da ne izgubimo na ofanzivnosti a nacina ima.

Istina je i to da nam fali mozda jos koji igrac al je i tu situacija dosta bolja nego recimo prije pola godine....ima tu materijala...naravno pod uslovom da su svi na raspolaganju.
Koje su nam mogucnosti....odmah da se izjasnim da se slazem sa Papetom da moramo igrati ofanzivno jer imamo takve igrace da nam se to samo namece...nismo repka koja moze da se brani 90 minuta jer nam je odbrana slabija karika al bas iz tog razloga ne smijemo ni igrati totalni fudbal jer to nosi sa sobom previse rizika...znaci potrebno je eventualno balansiranje i kompromisna rjesenja a samim tim i odgovori drugacijim repkama....sistemima...od onih koje smo sretali u kvalama.
Sta znamo ...sta imamo.Imamo trenutni sistem forsiran u zadnje 3 tekme....nazovimo ga:

Formacija A:

Begovic

Mujdza               Bicakcic                      Spahic               Kolasinac

Medunjanin

Pjanic                        Miske

Lulic

Ibisevic                       Dzeko                

Igran u zadnje 3 tekme....i dobro da je isproban,vidjeli su se svi nedostatci pogotovo u odbrani.....veoma ofanzivno i veoma rizicno,pokusaj onoga sto imamo najbolje staviti u prvih 11 al se pokazalo da ni to nije garant najboljoj igri...ocajno u Zenici...nesto bolje u Zilini uz dosta vise zalaganja i ispravno u Kaunasu jer se tu i nije vjerovatno moglo drugacije kroz granitnu odbranu Litvanije al su nam Slovaci pokazali sve nedostatke ove formacije.Po meni nedokazana kao optimalno rjesenje pogotovo ne za SP jer tamo nema Litvanije a jace su repke i od Slovacke.

Svaka sljedeca formacija trazi odredjene zrtve...zajebana stvar...igrati a ostaviti recimo Ibisevica na klupi i izgubiti tekmu prouzrokovat ce sa sigurnoscu "skandal" kod nas a to je ono sto i Pape zna pa zato i izbjegava bilo sta da uradi u tom pravcu....nece belaja a morace htjeo to ili ne.Samim tim volio bih vidjeti postavku "sa zrtvama"....vec sam je postavljo par puta...nesto ovako:

Formacija B:

Begovic    

Mujdza           Bicakcic                            Spahic              Kolasinac  

Zahirovic                 Medunjanin
                                                                      (Rahimic)                  (Salihovic)I

Pjanic
                                                                                      (Miske)
                                         Hajrovic                                                                              Lulic

Dzeko
                                                                                    (Ibisevic)

Ovo je dosta opreznija varijanta u kojoj se bekovi dosta manje trose na ofanzivni dio a da je postavka jos uvijek ofanzivna a defanzivni dio je puno jaci...jedino sto bi ovakvom varijantom imali slabiju sredinu koju bi morali popunjavat Medunjanin (Salihovic) sto je ali ipak jednostavnije nego ocekivati da bek drzi citavu jednu ili drugu komplentnu stranu....mi toga nemamo i treba nam vise to biti jasno.Mujdza eventualno moze to odraditi ali samo ako ima "dobar dan" a ni od Kolasinca to nemozemo ocekivati jer to ne radi ni u Schalke-u.
Ovu formaciju je isto tako jednostavnije transformisati sa jednom ili dvije izmjene u nesto sasvim drugo ako ne bude funkcionisala na dosta kvalitetniji nacin nego Formaciju A jer u ovom slucaju na klupi je veoma veliki broj igraca koji mogu promijeniti tok tekme (Ibisevic,Miske,Salihovic) iz negativnog u pozitivno a tu je i Vrsajevic da promijeni iz pozitivnog u negativno ( :129: :167: sala mala ovo za Vrsajevica....reko da @yarana malo bocnem).
Naravno ima tu jos dosta prostora za manje korekcije ovih postavki i pokusati naci sto vise odgovora prije SP pa se nadam i odredjenom broju prijateljskih tekmi da se sve to moze posteno odraditi u sta ne sumnjam jer ovi novi ljudi u savezu rade taj posao veoma dobro .

#53 edinjo-bih

edinjo-bih

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 153 komentara

Komentarisano 19 October 2013 - 23:40

begovic
mujdza-bicakcic-spahic-zukanovic
kolasinac-medunjanin/besic*
hajrovic-pjanic-lulic
dzeko

*medunjanin kad igramo ofanzivno tj protiv "slabijih" ekipa a besic kad igramo zatvorenije tj protiv "jacih" ekipa.

#54 yaran

yaran

Forumaš

• Članovi
  • 1353 komentara
  • LokacijaParis-Prijedor

Komentarisano 19 October 2013 - 23:48

@Modrica to je to sa dva defanzivna e sad je do Papeta koga staviti na klupu recimo je bi Vedu ipak drazo na krilu jer je iskusniji od Hajrovica pa ako ne ide promjenis formaciju sa dva napadaca Dzeko /Vedo, Hajrovic recimo na krilo samim tim dobijamo plan B , ali izmedju Pjanica i Misketa nebih puno razmisljao Pjana daleko najbolji igrac repke u Litvaniji trenutno je u top formi i vjerujem da ce do Brazila jos napredovati....

#55 ssalko

ssalko

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 403 komentara

Komentarisano 20 October 2013 - 00:01

Bice zanimljivo viditi koga ce Susic povesti na prvenstvo, po meni to su ova 23 igraca:

Golmani: Begovic, Fejzic, Avdukic

Odbrana: Spahic, Bicakcic, Mujdza, Salihovic, Vranjes, Zukanovic, Vrsajevic,Pandza, Kolasinac

Vezni:Lulic, Pjanic, Misimovic, Medunjanin, Zahirovic, Rahimic, Ibricic, Stevanovic, Hajrovic, Visca

Napad: Dzeko, Ibisevic

Ovdje sam stavio 24 igraca, sad je pitanje ko ce otpasti. Kolasincu je sigurno obecan poziv za prvenstvo, Vranjes ce sigurno biti vracen jer je bio jedno vrijeme standardan , kao i Zukanovic. Nekako najblizi da otpadne iz odbrane je Vrsajevic ili Pandza.

Iz veznog reda moze ispasti Zahirovic posto zasad ne igra(mada nevjerujem, jer ga Susic redovno ubacuje da igra). Mozda je najblizi da ispadne Visca, jer igra samo u 2. Turskoj ligi

#56 gibrat

gibrat

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 325 komentara

Komentarisano 20 October 2013 - 00:06

meni se nesto svidja ta formacija pod B sto je Modrica stao..sad tako bi ja postavio jer je oprezno kompaktnije a istovremeno dosta ofanzivno..mozda bi ponekad neki drugi igrac bio na nekoj poziciji zavisi kako budemo i sta imali do svjetskog ali pod B. mi se svidja volim sa jednim spicem gdje se dva tri igraca ubacuju i dio su ofanzive ali ne striktno

#57 Istok

Istok

Super član

• Članovi
  • 704 komentara

Komentarisano 20 October 2013 - 01:22

Pogledaj komentaryaran, 19 October 2013 - 23:48, je napisao:

@Modrica to je to sa dva defanzivna e sad je do Papeta koga staviti na klupu recimo je bi Vedu ipak drazo na krilu jer je iskusniji od Hajrovica pa ako ne ide promjenis formaciju sa dva napadaca Dzeko /Vedo, Hajrovic recimo na krilo samim tim dobijamo plan B , ali izmedju Pjanica i Misketa nebih puno razmisljao Pjana daleko najbolji igrac repke u Litvaniji trenutno je u top formi i vjerujem da ce do Brazila jos napredovati....

I ja puno vise vjerujem u Vedada cak i kao krilo nego recimo zelenog Hajrovica koji je, cini mi se, manje profil krila nego sto je to Ibisevic. Hajrovic je vise centralni vezni.

#58 walter

walter

Super član

• Članovi
  • 526 komentara

Komentarisano 20 October 2013 - 04:33

Šta je sa Hasagićem?
Bilo bi dobro da brani ovu sezonu jer stvarno nemamo drugog golmana.

#59 bosancheros

bosancheros

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 221 komentara

Komentarisano 20 October 2013 - 06:15

Pogledaj komentarwalter, 20 October 2013 - 04:33, je napisao:

Šta je sa Hasagićem?
Bilo bi dobro da brani ovu sezonu jer stvarno nemamo drugog golmana.

zezas? haso koke ganja imamo mi fejzica dobar golman

#60 majstor22

majstor22

Super član

• Članovi
  • 892 komentara
  • LokacijaSlo

Komentarisano 20 October 2013 - 08:47

Medo ima dobru ulogu kod Susica, ali kad malo pogledamo, kad god je htjeo pravog defnazivno veznog, Medo je ispao, a Miske ostao, i Pjanic je preuzeo ulogu Mede. Mislim da je to najrealnija opcija za Susica.

Jos uvijek mislim da je Kolasinac za defanzivno veznog, a Salihovic ili Lulic za beka. Doduse vidjet cemo sve kako ce to izgledati. Sve zavisi i od protivnika. Moj favorit je romb formacija, samo bi Pjanic morao poludesno funkcionisati, ako racunamo na to da ce Miske biti iza spica.