Skoci na sadrzaj

Ovaj forum se više iz sigurnosnih razloga ne koristi i služi samo kao arhiva poruka za 2013 godinu.
Ne savjetujem korištenje privatnih poruka preko njega.
Novi forum se nalazi na adresi http://forum.becka-raja.at i za čitanje i pisanja mora se svako ponovno registrovati.
Hvala! (admin, 09.01.2014.)

Vasa formacija reprezentacije BiH za Brazil

• Ova tema je zakljucana Ova tema je zakljucana
201 odgovora na ovu temu

#1 admin

admin

Administrator

• Administratori
  • 1141 komentara
  • LokacijaBeč, Austrija

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 10:19

O formacijama za Brazil ovdje :-)

Postavljena slika

#2 majstor22

majstor22

Super član

• Članovi
  • ZnackicaZnackicaZnackica
  • 892 komentara
  • LokacijaSlo

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 11:51

Nebi sad ubacio odmah formaciju, jer iskreno, blage nemam sta je najbolje, ali onaj ko uklopi Medu, Misketa, Pjanu iz Llitvanije i Rome, dva napadaca, u formaciju i uz to sve zakrpi desnu stranu da nije suplje, plus sredina da je defanzivno jaka, ima gajbu pive od mene :138:

Ili da olaksam, jedan od trojice Medo, Miske, Pjanic moze na klupu, ali da sve ostalo bude isto, tj defanzivno jaki, dva napadaca, i naravno ono sa cim smo se kvalifikovali, dodavanje i protok lopte na visokom nivou.

Ja kako god kontam, sve se da nastimati, ali problem je sto svaka promjena mijenja nacin igre kojeg smo imali dosad. Znaci u sljedecih 5 tekmi bi morali totalno promjeniti nacin igre koji gradimo evo 4 godine. Neznam koliko je to pametno pred SP. Poslije da, ali sad, pitanje...

#3 BH_United

BH_United

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 315 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 14:20

Po onom sto sam ja skuzio iz ovog intervijua sa Susicem, dolazak Kolosinca ce utjecati na to da se nadje novo mjesto Salihovicu. To je ono sto je Susic sam spomenuo za zadnjeg veznog - koji zna igrati lopte, moze trcati a i ima dobru duel igru. Po opisanom najblizi je Salihovic

E sad valjda misli protiv jacih ekipa zrtvovati ili Ibisevica ili Misimovica.

#4 Emir75

Emir75

Super član

• Članovi
  • 584 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 14:23

moracemo se prilagodjavati I protivniku. Suludo bi bilo sa ovakvom psotavom napadati jednu italiju ili englesku. pa svaka kontra bi znacila gol. U brazilu ce susic ubjedjen sam igrati "malo" opreznije. Ali mi ne znamo se braniti prema tome nasa igra ce znaciti I morati biti non stop napad I pressing. mi ako se povucemo gotovi smo... slovacka nam je bila dobar primjer kako ce brze repke protiv nas lako dolaziti do gola. KOlasinac, Vranjes kad se vrati sve ce izgledati bolje... Hadzia nikad nisam geldao pa tako I ne znam sta bih rekao. Zar ne moze Salihovic igrati zadnjeg veznog, brzi je I j aci od Medunjanina.. ja bih Medunjanina I Misketa mjenjao.

#5 Istok

Istok

Super član

• Članovi
  • 704 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 14:46

Interesantno je kako Susic razmislja, ono sto se da vidjeti iz intervjua je da i on smatra da nam treba jacih igraca i to u svakoj liniji, svjestan je da Misimovic nije na nivou na kojem bi trebao biti ali ipak se odlucio da ga zadrzi jer nema boljeg, svjestan je potrebe da se nadje defanzivni vezni ali jedan takav koji ipak zna igrati lopte i po ovoj izjavi Kolasinca ne vidi na toj poziciji, svjestan je da ni Salihovic nije lijevi bek ali pitanje je sta planira s njim ako nadje tog lijevog beka, pitanje je sta namjerava i sa Zukanovicem koji je takodje igrao beka iako je u klubu stoper, veliko pitanje je sta misli i sa svim stoperima koje ce imati po povratku Vranjesa uz kojeg ce tu jos biti Spahic, Pandza, Bicakcic, Sunjic te Zukanovic koji igra stopera/beka.

Za utakmicu sa Argentinom vjerujem da ce jedan od trojca Misimovic-Pjanic-Medunjanin na klupu ali na pitanje ko od njih trojice bi trebao izvan ekipe nije lako dati. Kad su igrali zajedno uglavnom je Medunjanin u defanzivnom redu, Misimovic iza napadaca a Pjanic negdje izmedju sto mu i nije bas odgovaralo. U drugom poluvremenu u Litvaniji Pjanic je preuzeo Medunjaninovu ulogu i vratio se pozada a Medunjanin je otisao malo naprijed, tako se meni cinilo.

Sto se Ibisevica tice on ce sigurno igrati ali ce vjerovatno imati ulogu kao protiv Grcke u gostima, igrat ce na desnom krilu.

#6 jaguar

jaguar

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 354 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 14:46

salihovic - velik promet mala zarada. limitiran igrac i da je robusniji nesto nije mozda moze vise smetati ali ce imati duplo vise gresaka prilikom gradjenja igre od medunjanina. treba biti realan.

#7 Sova

Sova

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 132 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 15:01

Pogledaj komentarjaguar, 19 Oktobar 2013 - 14:46, je napisao:

salihovic - velik promet mala zarada. limitiran igrac i da je robusniji nesto nije mozda moze vise smetati ali ce imati duplo vise gresaka prilikom gradjenja igre od medunjanina. treba biti realan.
Medunjanin def vezni a covijek u tri zadnje tekme faula nije napravio,pametnom dosta.
Bas je kod Harisa ni prometa ni zarade,ali otom potom.
Uostalom jedan iz Izraelske u Tursku ligu a drugi godinama u BL,toliko o limitiranim igracima

#8 Istok

Istok

Super član

• Članovi
  • 704 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 15:18

Pogledaj komentarSova, 19 Oktobar 2013 - 15:01, je napisao:

Medunjanin def vezni a covijek u tri zadnje tekme faula nije napravio,pametnom dosta.
Bas je kod Harisa ni prometa ni zarade,ali otom potom.

On i nije defanzivni vezni, mi smo zadnje dvije utakmice igrali bez defanzivnog veznog i to je i sam selektor podvukao. Prvo treba krenuti od te cinjenice pa onda raspravljati ko umjesto koga.

Ako recimo Salihovic samo mijenja Medu glava za glavu a sve drugo ostaje isto onda to znaci da Salihovic preuzima ulogu graditelja igre iz pozadine. Je li on za te uloge? Cisto sumnjam da ima taj pregled i tehniku.

Ako s druge strane on mijenja Medunjanina da bi se Pjanic vratio u defanzivni vezni red onda se moze pricati o tome da je Salihovic preuzeo ulogu pravog defanzivnog veznog. Mozeli to odigrati kako treba? Moguce, ni sam nisam siguran. Za uspjesnog takvog treba imati malo i atributa stopera jer nerijetko ti igraci pomazu stoperima prije svega u zracnim duelima.

Ako s druge strane zamislimo situaciju u kojoj Susic igra sa Salihovicem i jednim pravim defanzivnim veznim u liniji te Pjanicem iza napadaca, tada to vise nije Susiceva igra tj. kreativnost na sredini terena bi se zrtvovala za energiju ali bi za neke protivnike mozda i trebalo napraviti upravo to. Jedini problem je sto Susic  to nece napraviti nikad.

#9 Sova

Sova

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 132 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 15:25

Jasta je nego def vezni,prije je imao podrsku u Zahirovicu i Rahimicu.Pa je to nekad licilo na nesto,ovo sad ni nasta.
Cak je i Ciro nakon sto se ovaj presaltao iz oranje rekao da se nada da ce Haris dobro doci kao neka zamjena za Muratovica u paru sa Rahimicem.
Salihovic i pored lose forme i gresaka je milion puta zahvalniji igrac od Harisa.
Na stranu simpatije prema jednom ili drugom ili trecem igracu.

#10 BH_United

BH_United

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 315 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 15:31

Po mom nikako nebi mjenjao tog kreatora za zadnjeg veznog. Zadnji vezni bi samo trebao biti dodan uz takvog igraca.
Po prikazanom iz zadnje cetiri utakmice najblizi je da naustrb Misimovica ubacimo tog jednog trkaca/razbijaca.
Ko bi se jos mogao probati u buducnosti na toj poziciji je Sead Hajrovic. Po onom sto sam vidio dobar je sa loptom, postavlja se pametno, a i dobar je u skok igri.

#11 majstor22

majstor22

Super član

• Članovi
  • 892 komentara
  • LokacijaSlo

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 15:39

Mozda je i Najbolje 4-2-2-2 sa Salihovicem/Lulicem na beku, Lulic/Salihovic i Hajrovic preko strane, a Pjanic i Kolasinac u sredini. Ta je formacija nekako najbliza Susicevoj varijanti. Salihovic poslije Lulica najbolja opcija za beka, dopunjavali bi se, Hajrovic pomaze Pjani i Mudjzi jer je ipak vise naucen igrati tu stranu, a Dzeko i ibi se uvijek spustaju prema sredini i stvar rijesena. Jes da nema Mede i Misketa, ali bi dobili Hajrovica, koji nije slab sa loptom, a dobro trci, plus Mujdza ima nekog ispred sebe. Pjanic je polako ali sigurno dovoljno jak da preuzme teret na svoja ledja.

#12 walter

walter

Super član

• Članovi
  • 526 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 16:15

Ta nasa lijeva strana i nije toliko kriticna koliko se naglasava. Imamo dva igraca koji su ok fizicki i tehnicki, sad pitanje je kako da nismo opasniji sa te strane. Nama je u zadnje dvije utakmice kljucni igrac bio Vrsajevic. Konkretno od njega se ocekivala lopta za Dzeku i Ibisevica.
Litva se sjajno branila, pa njegove lope, s iznimkom jedne, nisu bile upotrebljive. Anyhow, tako visoko desni bek moze igrati samo protiv slabijih ekipa.
Utakmica, protiv Argentine bi trebala posluziti da probamo neke stvari.
Pape tesko mijenja, jednostavno nema povjerenja u klupu. Mada je morao mijenjati u zadnjih pet minuta protiv Litve.

Sad igrati protiv Argentine sa Medom, Misketom i dvojicom napadaca je tesko. Igracemo puno bez lopte. Dobro, odavno nismo. E sad kakvi su bez lopte Mise i Medo.. huh. Misketov pressing protiv Litve i nije bio toliko los, ali protiv Gaucosa..
Opet zamjeniti Misketa sa neznam Rahimicem/Zahirovicem, .. pitanje je sta da rade dva napadaca bez Misketa..

Sad ne znam koliko je Pape ok da stavi Misketa na klupu a da se ovaj ne pocne ljutiti..

Sasvim sigurno moramo pokusati stogod novog protiv Argentine. Rizicno ce biti sta god da se uradi..

#13 coolbih

coolbih

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 77 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 16:42

Opet tvrdim da formacije bez Miskta i Pjane i bez dva napadaca vjerovatno mozemo zaboravit za SP. Treba probat 3-5-2. Imamo stopere za tu formaciju, Imamo Mujdzu i Lulica koji imaju pluca i brzinu za bekove u toj formaciji. Pjana, Miske, i Kolasinac ako bude standardan mogu fino izbalansirat sredinu. A Dzeko i Ibisevic bi isto bili na prirodnim pozicijama. Nisam neki fan 3-5-2 ali mislim da se treba prilagodit igracima.

#14 bosancheros

bosancheros

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 221 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 16:44

pitanje za sve povodom formacije. koja je nasa naj bolja tekma do sada?

#15 Istok

Istok

Super član

• Članovi
  • 704 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 16:49

Pogledaj komentarbosancheros, 19 Oktobar 2013 - 16:44, je napisao:

pitanje za sve povodom formacije. koja je nasa naj bolja tekma do sada?

Kako za koga. Za mene najbolja protiv Bjelorusije u Minsku. Najzrelija. Ali ukusi su razliciti i ono sto ocekujemo od utakmice. Mislim da je bilo ovako.

.................Hasagic..................
Lulic...Pandza...Spahic..Papac
........Zahirovic.....Rahimic........
Pjanic.....Medunjanin....Salihovic
...................Dzeko......................

#16 bosancheros

bosancheros

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 221 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 16:56

Pogledaj komentarIstok, 19 Oktobar 2013 - 16:49, je napisao:

Kako za koga. Za mene najbolja protiv Bjelorusije u Minsku. Najzrelija. Ali ukusi su razliciti i ono sto ocekujemo od utakmice.

nesijecam se detaljno te tekme al brate meni je protiv francuzke bilo extra...znaci formacija 451,,ukljucujuci destruktivca rahimica

#17 Emir79

Emir79

Baniran

• Baniran
  • ZnackicaZnackicaZnackicaZnackicaZnackica
  • 2034 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 16:56

Susic je lijepo rekao da nemamo defanzivnog veznog u ovom momentu. Rahimic da je mladji 4-5 godina, a Zahirovic nije standardan, te da ce drugacije igrati na prvenstvu, da ne moze protiv jacih igrati bez DV.

Znaci, mozda odluci Kolasinca staviti na DV,a Zukanovica na lijevom beku, jer Zuka je to po meni odlicno radio.
Posto je tema formacije, ja cu je staviti, kako bi to po mom misljenju izgledalo u Brazilu.

---------------------------------Begovic------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Mujdza--------Bicakcic-------------Spahic-------------Zukanovic
-----------------------------------------------------------------------------
----------------------------Kolasinac-----------------------------------
------------------------------------------------------------------------------
Pjanic-------------------Misimovic------------------------------Lulic
------------------------------------------------------------------------------
-----------------Ibisevic--------------------Dzeko---------------------

#18 BH_United

BH_United

Član

• Članovi
  • ZnackicaZnackica
  • 315 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 17:04

Za mene ako mozemo ocjenjivati po poluvremenu onda je to prvo poluvrijeme protiv Francuza u Parizu.
Kada se uzme u obzir jacina protivnika i to kako smo odigrali prvu utakmicu u Sarajevu onda to itekako ima svoju tezinu.

Ali necu nikad zaboraviti utakmice protiv Belgije u Briselu i  Danske u gostima, kada smo bili otpisani a ponizili ih.

#19 Istok

Istok

Super član

• Članovi
  • 704 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 17:06

Pogledaj komentarEmir79, 19 Oktobar 2013 - 16:56, je napisao:

Znaci, mozda odluci Kolasinca staviti na DV,a Zukanovica na lijevom beku, jer Zuka je to po meni odlicno radio.
Posto je tema formacije, ja cu je staviti, kako bi to po mom misljenju izgledalo u Brazilu.

Ja bih prije stavio Zukanovica na DM nego Kolasinca a cini mi se da ni Susic ne vidi Kolasinca u toj ulozi. Bar je to izjavio u Avazu. Mada moram reci da sam Kolasinca premalo gledao da bih se upustao u te procjene.

#20 Emir75

Emir75

Super član

• Članovi
  • 584 komentara

Komentarisano 19 Oktobar 2013 - 17:09

ako Rahimic nije u kombinacijama onda da li mjesto ima u brazilu pitanje je sad?