Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Vels - BiH 0:2
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > REPREZENTACIJA BIH
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
cile
Selektor fudbalske reprezentacije BiH objavio spisak igrača za prijateljsku utakmicu s Velsom
Sarajevo - Selektor fudbalske reprezentacije BiH Safet Sušić saopštio je danas spisak igrača pozvanih za prijateljsku utakmicu A selekcije protiv Velsa, koja će biti odigrana 15. avgusta u Llaneli.

Na spisku je ukupno 19 igrača:
Asmir Begović (golman) - Stoke City FC
Ibrahim Šehić (golman) - Mersin Idman Yurdu FC
Mensur Mujdža (odbrana) - SC Freiburg
Boris Pandža (odbrana) - FC Arsenal Kyiv
Emir Spahić (odbrana) - Sevilla FC
Toni Šunjić (odbrana) - FC Zorya Lugansk
Muhamed Bešić (odbrana) - Hamburger SV
Ognjen Vranješ (odbrana) - FC Krasnodar
Ivan Sesar (vezni red) - FK Sarajevo
Senad Lulić (vezni red) - SS Lazio Roma
Miralem Pjanić (vezni red) - AS Roma
Zvjezdan Misimović (vezni red) - FC Dinamo Moscow
Sejad Salihović (vezni red) - TsG Hoffenheim
Adnan Zahirović (vezni red) - PFC Spartak Nalchik
Damir Vrančić (vezni red) - FC Eintracht Braunschweig
Miroslav Stevanović (vezni red) - FK Vojvodina Novi Sad
Muamer Svraka (vezni red) - FK Željezničar
Edin Džeko (napad) - Manchester City FC
Vedad Ibišević (napad) - VfB Stuttgart

Sušić je na konferenciji za novinare kazao kako će većini od 19 pozvanih igrača pružiti šansu u predstojećoj utakmici protiv Velsa, koja će biti i posljednja prije početka kvalifikacionog ciklusa za Svjetsko prvenstvo 2014. godine, koje se igra u Brazilu. "Odlučio sam se da neke igrače ne pozovem za ovu utakmicu, a to su oni koji u posljednje vrijeme nisu mnogo igrali i nisu počeli sezonu sa svojim klubovima", rekao je Sušić. Među tim igračima, kako je naveo, nalaze se Senijad Ibričić, Haris Medunjanin, Elvir Rahimić, Darko Maletić, Saša Papac, Sanel Jahić. Sušić je istaknuo da poziv u reprezentaciju mogu očekivati svi oni igrači koji igraju dobro. "Meni je cilj da ne izgubimo ovu posljednju utakmicu prije kvalifikacija. Imamo priliku da u ovoj utakmici ostvarimo povoljan rezultat kako bi igrači stekli neku vrstu samopouzdanja", dodao je Sušić. Utakmica Vels - BiH biće odigrana 15. avgusta u velškom gradu Llaneli, na stadionu "Parc Y Scarlets", sa početkom u 20.45 sati. (Onasa)
skot
CITAT(Istok @ 09.08.2012., 01:04) *
Kad sve saberemo i oduzmemo moramo prihvatiti da u ove kvalifikacije ulazimo sa dosta slabijom ekipom nego u prethodnim kvalifikacijama a pogotovo slabijom ako gledamo kvalifikacije za SP u JAR-u.

Djelimicna smjena generacija je vec pocela i sve su prilike da necemo moci racunati na Papca a mozda ni Rahimica dok za igrace poput Misimovica znamo da vec odavno nisu na nekadasnjem nivou ali igraju jer nema boljih alternativa. Mislim da ce slicno biti i sa Spahom koji je i dalje nas najvazniji odbrambeni igrac ali koji ulazi godine sto ce se sve vise osjetiti u njegovoj igri. To sto je nezamjenjiv i sto mu drugi nisu ni blizu vise govori o kvaliteti alternativa nego o samom Spahicu.

Bice bolno ali sreca u nesreci je sto bi ovo trebala biti najlaksa grupa u kojoj smo igrali u posljednje vrijeme.

Oprosti sto prenosim post na ovu temu, ali moram replicirati. Ova ti konstatacija nema uporista. Bolja smo i uigranija momcad nego u ono vrijeme. Mozda je Elvir bio bolji a Miske sigurno bolji, ali u globalu smo trenutno bolji i popunjeniji na vise pozicija. Ja se sjecam da nam je tad Supic vrlo vazne utakmice morao branit, a Ibricic lijevog beka igrat, Berberovic desnog beka. Ibisevic je bio tesko povrijeđen. Ne znam kako si dosao do takvog zakljucka, ali moje je misljenje da smo sad barem 30% jaca momcad. Na Papca nismo mogli racunat ni tad.

@Alemko, Susic je imao 4 prijateljske utakmice plus Luksemburg da uigra malo i slozi momcad pametnije protiv Francuza. Međutim, on je te utakmice koristio kao i ove sto je sad iskoristio - nikako

HajmoBosnoIsBack
CITAT(skot @ 09.08.2012., 12:19) *
@Alemko, Susic je imao 4 prijateljske utakmice plus Luksemburg da uigra malo i slozi momcad pametnije protiv Francuza. Međutim, on je te utakmice koristio kao i ove sto je sad iskoristio - nikako

Tada Susic nije poznavao cak ni igrace koji cine kostur ekipe, a kamoli alternative. Dakle, Susic je te utakmice koristio da upozna standardne reprezentativce i da si zacrta moguce planove za evoluciju u igri.
Za vrijeme samih kvalifikacija, bilo je promjena i u taktici i u izboru pozicija za igrace. Pred kraj smo dosli do uigrane i jake reprezentacije koja se raspala u Portugalu kako zbog povreda i iscrpljenosti, tako i zbog ne postojanja alternative.
U ove tri zadnje, Susic nije puno zvao novih igraca. Stekao se dojam da mu je znacajniji cilj bio da zadrzi koncept od kraja prethodnih kvalifikacija nego da upozna nove igrace i tako otvori nove mogucnosti.
AdisGazija
CITAT(HajmoBosnoIsBack @ 09.08.2012., 13:45) *
Tada Susic nije poznavao cak ni igrace koji cine kostur ekipe, a kamoli alternative. Dakle, Susic je te utakmice koristio da upozna standardne reprezentativce i da si zacrta moguce planove za evoluciju u igri.
Za vrijeme samih kvalifikacija, bilo je promjena i u taktici i u izboru pozicija za igrace. Pred kraj smo dosli do uigrane i jake reprezentacije koja se raspala u Portugalu kako zbog povreda i iscrpljenosti, tako i zbog ne postojanja alternative.
U ove tri zadnje, Susic nije puno zvao novih igraca. Stekao se dojam da mu je znacajniji cilj bio da zadrzi koncept od kraja prethodnih kvalifikacija nego da upozna nove igrace i tako otvori nove mogucnosti.

Da su Bogdo bivsi selektori vise to radili i uigravali ekipu umjesto da isprovaju anonimuse kao srecu u kockarnici. Prvi selektor da ima neki koncept igre u glavi i da realno zna na kome se gradi igra reprezentacije.
69
A sta nam je sa Kenom? On odavno nije dobio poziv? Jeli ta povreda tako teska? Dali neko ima vise info?
Jasko27
Dali je neko gledao ovu Fifinu ljestvicu u zadnje vrijeme? Koja je ovo samo provala, evo samo par smijesnih rankinga..

3. Engleska
12. Grcka
13. Brazil
legionar
CITAT(69 @ 09.08.2012., 16:57) *
A sta nam je sa Kenom? On odavno nije dobio poziv? Jeli ta povreda tako teska? Dali neko ima vise info?

toliko je teska da je kronicna... lol... pored Begovica ce se tesko "kronicno" ozljeden naigrati... tumbleweed.gif
Nucho
CITAT(AdisGazija @ 09.08.2012., 15:28) *
Da su Bogdo bivsi selektori vise to radili i uigravali ekipu umjesto da isprovaju anonimuse kao srecu u kockarnici. Prvi selektor da ima neki koncept igre u glavi i da realno zna na kome se gradi igra reprezentacije.

Posto vidim da ovdje ima osoba koji, "ocigledno" bolje znaju prepoznat (ne)rad Susica, zelio bi da mi odgovorite na sledeca pitanja - jel, ja imam (svoje) odgovore, ali ne poklapaju se sa vasim...;

Sta je se to promjenilo nakon portugala?

Zasto su nam sluzile ove tri prijateljske utakmice, kakve pouke mozemo izvuci?

Objasniti zasto je Susic pozivao tonu igraca koji igraju u veznom redu, a minimalan broj koji igraju u odbrani i napadu?

Pozivao je toliki broj "veznjaka", a opet sve tri utakmice je zapoceo sa Pjanicem, Rahimicem, Medunjaninom i Misimovicem u veznom redu?

Zasto je Jahic odigrao sve tri prijateljske u prvoj postavi, a sad je izostavljen?

Zasto poziva igrace, sa minimalnom minutazom, a izostavlja standardne?

Koje su nove alternative isprobane u odbrani?

Koje su nove alternative isprobane u napadu?

Zasto Susic JOS nije odlucio s kojom ce formacijom igrati, 4-4-2 ili 4-2-3-1?

Gledajuci na spisak igraca za Wels, dali cemo u ovoj utakmici dobiti odgovor na sva pitanja?

Kad smo zadnji put izgubili 4 utakmice za`redom (ako je se ikad desilo)?
skot
CITAT(HajmoBosnoIsBack @ 09.08.2012., 14:45) *

Zar to nije zalosno? Pa valjda je pogledao svoju reprezentaciju dva ili tri puta u zivotu svom. Sigurno je pogledao. Pa tad je dao legendarnu izjavu da se sad prihvaca selektorske funkcije jer je vidio kvalitet kojim moze na EP. Dakle, ako je vidio, onda je i gledao. Ili je netko drugi umjesto njega to obavljao...
skot
CITAT(Nucho @ 09.08.2012., 19:13) *
Posto vidim da ovdje ima osoba koji, "ocigledno" bolje znaju prepoznat (ne)rad Susica, zelio bi da mi odgovorite na sledeca pitanja - jel, ja imam (svoje) odgovore, ali ne poklapaju se sa vasim...;

Objasniti zasto je Susic pozivao tonu igraca koji igraju u veznom redu, a minimalan broj koji igraju u odbrani i napadu?

Pozivao je toliki broj "veznjaka", a opet sve tri utakmice je zapoceo sa Pjanicem, Rahimicem, Medunjaninom i Misimovicem u veznom redu?

Zasto je Jahic odigrao sve tri prijateljske u prvoj postavi, a sad je izostavljen?

Gledajuci na spisak igraca za Wels, dali cemo u ovoj utakmici dobiti odgovor na sva pitanja?

Tesko ce ti na ovo itko odgovorit. A pitanja ne da su na mjestu nego neka "u sridu" pogadjaju
emir79
CITAT(skot @ 10.08.2012., 00:14) *
Zar to nije zalosno? Pa valjda je pogledao svoju reprezentaciju dva ili tri puta u zivotu svom. Sigurno je pogledao. Pa tad je dao legendarnu izjavu da se sad prihvaca selektorske funkcije jer je vidio kvalitet kojim moze na EP. Dakle, ako je vidio, onda je i gledao. Ili je netko drugi umjesto njega to obavljao...
E yebi ga Skot.
Pa gledo je reprezentaciju,imas masu slika sa utakmica ,gdje je bio,a nije bio selektor BIH.

Drugo je poznavati igrace sa tribina,preko TV,a sasvim druga prica je kad ti te iste igrace vodis na treningu i upaznas ih.
I nije samo gledo,nego i igro za nju ,kad je bilo potrebno.
dy3
Ja kad bi Papeta mogao pitati 1 pitanje vezano za prosle kvalifikacije, pitao bi ga cime je Jahic zasluzio u utakmicama protiv Portugala da igra umjesto Pandze koji je kvalifikacije odradio bez greske.
sutjeska35
CITAT(Nucho @ 09.08.2012., 19:13) *

.....................znam jednog koji ce ti odgovorit sigurno,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,dobra pitanja.. eusa_clap.gif
alemko
sehic povrijedjen, naknadno pozvan avdukic.
dincoooo
CITAT(dy3 @ 10.08.2012., 03:02) *
Ja kad bi Papeta mogao pitati 1 pitanje vezano za prosle kvalifikacije, pitao bi ga cime je Jahic zasluzio u utakmicama protiv Portugala da igra umjesto Pandze koji je kvalifikacije odradio bez greske.

zar Pandza nije imao zabranu na toj utakmici, zbog zutih kartona?
ZIJANCER_SA
CITAT(dincoooo @ 10.08.2012., 17:54) *
zar Pandza nije imao zabranu na toj utakmici, zbog zutih kartona?

Da tacno imao je zabranu, pojedinci pisu price bez predhodne provjere pa tako i za Pandzu................!
skot
CITAT(emir79 @ 10.08.2012., 00:20) *
E yebi ga Skot.
Pa gledo je reprezentaciju,imas masu slika sa utakmica ,gdje je bio,a nije bio selektor BIH.

Drugo je poznavati igrace sa tribina,preko TV,a sasvim druga prica je kad ti te iste igrace vodis na treningu i upaznas ih.
I nije samo gledo,nego i igro za nju ,kad je bilo potrebno.

Ma znam ja da je gledao. Nisam ja na to mislio. Nego ne mislim da je normalnom treneru potrebno 5 utakmica da skonta sto mu je radit. Nije ni Susicu trebalo, on je jednostavno malo se prekombinirao. Odnosno precijenio trkacke sposobnosti nasih "baletana". Meni je krivo na njega sto je on to shvatio na vrijeme, odnosno Francuska mu je "otvorila oci", ali opet je istu gresku kasnije napravio.
nuki
CITAT(skot @ 10.08.2012., 18:14) *
Ma znam ja da je gledao. Nisam ja na to mislio. Nego ne mislim da je normalnom treneru potrebno 5 utakmica da skonta sto mu je radit. Nije ni Susicu trebalo, on je jednostavno malo se prekombinirao. Odnosno precijenio trkacke sposobnosti nasih "baletana". Meni je krivo na njega sto je on to shvatio na vrijeme, odnosno Francuska mu je "otvorila oci", ali opet je istu gresku kasnije napravio.

Ja mislim da Susic radi samo desetak dana prije utakmice i konferencija za stampu poslije utakmice a platu prima citave godine.On da je ozbiljan selektor mogli bi ga vidjeti na utakmicama gdje nastupaju nasi igraci.Vecina nas sa ovog foruma je odgledala vise utakmica nasih igraca nego sto je on pogledao a mi nismo placeni za to.Mi gledamo iz patriotskih razloga a on negleda iako je placen za to.Vidjeli ste sta je Aco uradio kad je postao selektor.Obisao je sve potencijalne reprezentativce i sa svakim obavio razgovor.Cini mi se da vec pocinje brati plodove takvog rada.Susicu je tesko da kad ide iz Francuske svrati do Njemacke i pogleda par nase djece koja igraju jako dobro.
emir79
CITAT(nuki @ 10.08.2012., 23:57) *
Ja mislim da Susic radi samo desetak dana prije utakmice i konferencija za stampu poslije utakmice a platu prima citave godine.On da je ozbiljan selektor mogli bi ga vidjeti na utakmicama gdje nastupaju nasi igraci.Vecina nas sa ovog foruma je odgledala vise utakmica nasih igraca nego sto je on pogledao a mi nismo placeni za to.Mi gledamo iz patriotskih razloga a on negleda iako je placen za to.Vidjeli ste sta je Aco uradio kad je postao selektor.Obisao je sve potencijalne reprezentativce i sa svakim obavio razgovor.Cini mi se da vec pocinje brati plodove takvog rada.Susicu je tesko da kad ide iz Francuske svrati do Njemacke i pogleda par nase djece koja igraju jako dobro.
A ti da pratis reprezentaciju,znao bi i da prati nase igrace. Ko je obilazio Hajrovica,Hadzica,ko je gledao utakmice nase Premijer lige,ko je isao u Maribor da gleda igrace Zelje ili u Podgoricu igrace Sarajeva,da nije Broz Tito.
skot
Malo je to Emire, moras i ti priznati da bi se Susic trebao vise malo aktivirati po tom pitanju. Jest on otisao neke utakmice pogledat, ali morao je puno vise. Ako ne on, onda njegovi pomocnici. Covjek je u pravu kad kaze da mi odgledamo puno vise utakmica od njega. Pa mi znamo kad su neki igraci ozljede dobili, a on ih uredno na listu stavi. Mozda grijesim, ali sigurno vise pratimo nase igrace nego svi njegovi pomocnici zajedno.
Jest mala plaća, ali to nije opravdanje. Ako radis nesto, radi kako bog zapovjeda.
dy3
CITAT(ZIJANCER_SA @ 10.08.2012., 17:58) *
Da tacno imao je zabranu, pojedinci pisu price bez predhodne provjere pa tako i za Pandzu................!

Jel imao zabranu i za drugu ? Pojedinci se prave pametni bez ikakvog osnova za to ......
emir79
CITAT(skot @ 11.08.2012., 00:40) *
Malo je to Emire, moras i ti priznati da bi se Susic trebao vise malo aktivirati po tom pitanju. Jest on otisao neke utakmice pogledat, ali morao je puno vise. Ako ne on, onda njegovi pomocnici. Covjek je u pravu kad kaze da mi odgledamo puno vise utakmica od njega. Pa mi znamo kad su neki igraci ozljede dobili, a on ih uredno na listu stavi. Mozda grijesim, ali sigurno vise pratimo nase igrace nego svi njegovi pomocnici zajedno.
Jest mala plaća, ali to nije opravdanje. Ako radis nesto, radi kako bog zapovjeda.
Pa ja sam samo neke naveo,ima tu mnogo vise. Ovdje se spominje Aco,a mnogi zaboravljaju,da ogroman posao,cak i mnogo vise odradio Harun Mahmutovic(mnoge igrace je Harun obezbjedio i prije nego je Aco dosao),a takvu poledjinu Susic iza sebe nema. On niti ima kakve skaute,niti mu pomocnici rade, Bakovic kako se zahukto na pocetku,je jednostavno stao,njegovo je da pomogne igracima po pitanju administracije,kao sto je to radio Usanovic,ruku na srce radio je dobro,sredjivo je paprie igracima za tren.Da me neko pogresno ne shvati,najsitnija riba je po pitanju lopovluka,a zaglavio je u zatvoru. I mnogo toga jos. Susic podmladjuje reprezentaciju,kao ni jedan selektor do sad,ostavice i nakon svog rada kao selektor jednu dobru ekipu,koja ce imati kostur.
majstor22
CITAT(emir79 @ 11.08.2012., 00:08) *
A ti da pratis reprezentaciju,znao bi i da prati nase igrace. Ko je obilazio Hajrovica,Hadzica,ko je gledao utakmice nase Premijer lige,ko je isao u Maribor da gleda igrace Zelje ili u Podgoricu igrace Sarajeva,da nije Broz Tito.

Super primjere si naveo, bas onako da potvrdi da Susic bas neprati nase igrace.

Hadzica i Hajrovica je gledao jer se tako potrefilo. Bili smo na pripremema sa repkom u blizini, i nije bilo nikakvog posla, pa je otisao da pogleda. Nije on njih obisao. Maribor kad je igrao sa Zeljom, Susic je bio na putu prema BiH, zaustavio se u Slo, pogledao tekmu i produzio dalje. A gledanje BiH lige i nije neko cudo, jer je valjda par dana prije objavljivanja spiska u BiH, i sta ce raditi nego otici gledati par tekmi. Da nije mozda dolazio u Prijedor gledati Zelju ili Sarajevo ili Siroki? Nije, vec je sve u blizini bilo.
Sudic sam dosao u Hotel u Svedskoj i Susic iskoristio priliku da popricaju.

Po njegovoj prici je gledao jednom Hoffenheim, ali kao da nije mogao doci do Salihovica i Ibisevica nakon tekme, sto je cista glupost jer sveijedan selektor ima pristup nakon tekme, sto je obicaj, a pogotovo ako se i najavi npr klubu da ce doci.

Mene interesuje jel bio Susic ikako u Manchesteru, da pogleda Dzeku, mozda poprica Mancinijem, onako radi reda, pa produzi dalje do Begovica. Jel bio u Moskvi, da cuje kakvo je stanje, u Turskoj npr malo da obidje dva tri igraca. Ili u Njemackoj da malo vidi kako je Vedo, a ujedno i iskoristi priliku da pozove par kandidata na razgovor.

Nema se para, ovo ono, znam reakcije, ali Osim i Savez su profesionalci i sigurno bi to odobrili. A i na kraju krajeva, Bolic i Kodro su obisli prvo svoje glavne igrace, i cim je Miske rekao da nece vise igrati, nisu davali nijedne izjave, vec sjeli i otisli covjeku kuci i fino razgovarali, i svi znamo kako je to zavrsilo.
Toliko o profesionalnosti, nacinu rada i nekoj viziji i planu i programu...
nuki

Puno ih je posjetio za tri godine ja mislim da bi trebo vise pratiti igrace pa makar i preko tv-a
nuki
A i ovo da ti kazem da mozda pratim reprezentaciju vise nego ti.
UDINESE
eh kodro&bolic taj tandem tesko da cmeo ikada vidjeti vise na klupi, nazalost. ono sto su ta dvojca odradili za par mjeseci to ciro i susic nisu za svoj pet godina sto su proveli na klupi odradili.

sad ce neki reci pa kodro nema iskustva na klupi ovo ono, al brate susic eto vodi 10 godina neke klubove pa opet nije nesto odradijo po tom pitanju.

nadam se da ce kad tad kodro i bola opet preuzeti repku, a do tada nam preostaje da se nadamo da ce nam dzeko sa svojom majstorijom pobjede donjeti il nasi brzi krilni igraci tipa misketa i pjane...
alemko
CITAT(majstor22 @ 11.08.2012., 07:38) *
Hadzica i Hajrovica je gledao jer se tako potrefilo. Bili smo na pripremema sa repkom u blizini, i nije bilo nikakvog posla, pa je otisao da pogleda. Nije on njih obisao. Maribor kad je igrao sa Zeljom, Susic je bio na putu prema BiH, zaustavio se u Slo, pogledao tekmu i produzio dalje.

ovo nije tacno ma koliko se ti i dalje trudio da u svakom postu predstavis susica kao nekog diletanta, amatera, pa makar se sluzio ovakvim izmisljotinama. hadzic je potvrdio da je u dva navrata licno razgovarao sa susicem! jahrovic je potvrdio da je kontaktiran od strane susica!

ali ovo govori o pogresnoj percepciji, susic trebala talentirane juniore da prati, mlade da prati, potencijalne kandidate da prati, i naravno aktuelne reprezentativce da prati. naravno on treba da licno razgovara sa svima ovima sto se neckaju, koji trenutno predstavljaju druge reprezentacije, pa da u razgovorima pridobije njihove roditelje, i treba naravno da im sredi i pasose, licne karte, ovjerenja o drzavljanstvu da im vadi itd. i onda se sve to fino uporedi sa acom (svaka njemu cast), iako svi znamo da to u kosarkaskom savezu odlicno radi harun mahmutovic. mnoge stvari ne pasu, pa eto svalit cemo na papeta. neko mora biti kriv, ha ja.
neko je ironicno naveo da trebamo reaktivirati usketa. pa ako cemo realno kako je ovaj otisao u prdekanu, sa ovim problemima se niko aktivno ne bavi u savezu! savez i novi operativci, sekretari tipa bakovic po ovim spornim pitanjima trenutno nula bodova. skauting mreza? e tu smo vec u minusu, i to debelom. pitam se iskreno sta nama onaj trio "balja-tomo-borce" tokom godine van termina odigravanja utakmica radi koji je izgleda samo po nacionalnom kljucu instaliran i koji je tu eto onako reda radi!?
majstor22
Dobro alemko, a sto onda nekomentiras kako to da su Kodro i Bolic sviju pratili? I ostali raznorazni selektori sirom svijeta. I Loew ode u Madrid i pogleda tekmu i porazgovara sa Mourinhom i svojim igracima, iako to po Susicevom nije potrebno, jer momci igraju redovno, imaju sigurno mjesto u repki, sta cu ja ici tamo bezveze...

Druga stvar je ta da Susic sam kaze da preko neta prati nastupe nasih igraca, a sto se tice Hajrovica nije izmisljeno, vec je to bilo prije tekme sa Brazilom, i to ti sam znas. Sto se tice Hadzica, sigurno nije otisao da ga gleda, vec su licno preko telefona razgovarali, jer je Hadzic sam rekao da ga je Susic nazvao.
I to sasvim sigurno nisu izmisljotine. O pasosu ovaj put nisam nista rekao, vec sam samo naveo cinjenica na koji nacin i kako je to Susic pratio nase igrace. Ali ti si morao da sve to oko roditelja, pasosa, itd malo navedes, da bi moj komentar ispao malo previse izmisljen.

NIJEDNOM nije sjeo i ekstra otisao da nekog vidi.

A sto se tice usporedbe sa kosarkom, Aco je sjedio skrstenih ruku, nije govorio sa Teletovicem i potencijalnim kandidatima, sve je Harun obavio...Ako to sam vjerujes sto si napisao, onda stvarno neznam.
alemko
nemoj me tjerati da trazim, ponavljam jos jednom nisu u pravu! hadzic je naveo da je licno razgovarao sa papetom koji je dolazio u ried!

kodro i bolic su dobro zapoceli stvar, ali opet prekratak je to period bio da se moze dublje analizirati. samo i kod njih se mora navesti da su kod prvog veceg spornog pitanja (njima namjerno naturenog i napakovanog naravno) digli ruke od svega umjesto da se uhvate u kostac sa problemom. i to je nazalost tako.

i cuj löw icon_eek.gif . e bas si nasao koga ces porediti sa susicem! to ti je kao da poredis maybacha sa ficom.

ja tebe i ove oko tebe defintivno ne razumijem? eto otjerajate susica, i dobit cete za ovih 5.0000€ amara osima ili prije jos jagodica (ipak je sada na trofazne red jel') kao zamjenu. e to ce tek onda veselo biti.
majstor22
Pa da, bas Löw, covjek koji ima sve najbolje uslove, ima milion igraca, ima hrpu talenta koje prati, nebi trebao ici gledati jednog Özila i Khediru, jer ionako uvijek igraju, ionako ih Mourinho cijeni, i u velikom su klubu. Zasto bi onda on isao da ih gleda? Zbog cega? Ako bi po Susicevom nacinu rada.

A sto se tice Kodre, zaboravio si da nisu oni digli ruke, vec su imali svoj ponos i svoju rijec, i rekli su da ne idu u Iran. Sta bi trebali po tvom, "uhvatiti se u kostac" tako sto bi popustili. Nisu djeca da odmah na startu sebi kvare ugled i da odmah onakav savez kaze, ipak smo mi glavni.
emir79
http://regionaut.meinbezirk.at/ried-im-inn...ht-d117987.html

Nationaltrainer Safet Susic war sogar schon in Ried, um mit mir persönlich zu sprechen.

Selektor Safet Susic je cak bio u Ried-u,da licno poprica sa mnom.

Ovo su novine Rieda,grada u kojem Anel Hadzic igra i za koje je dao intervju.
alemko
@majstor22: halo bolan znas li ti kolika je mreza ljudi koja prati nijemce i njemacke kandidate. radi se o par stotina ljudi bolan ne bio, i to ljudi koji regularno za to dobru lovu dobijaju. a kod nas to rade ljudi koji su u kontaktu sa savezom, selektorom, pa eto onako zbog prijateljskih veza kontaktiraju ako nekoga zapaze u ligi u kojoj rade ili koju prate. volontreski naravno.
löw ti zaradjuje samo od dfb-a 3.000.000 €, sa dodatnim sponzorima to dodje 5-6.000.000 miliona €! a da ne pricam o svim placenim propratnim troskovima tipa danas u njemackoj dva leta ovamo, sutra dva leta tamo, pa za tri dana let u spaniju, iz spanije u englesku, sve uz odsjedanja u najluksuznijim hotelima. i onda to uporedi sa platom papeta, i uslovima koji mu nas savez kao dodatno pruzi. ja mislim da ti jos uvijek nisi svjestan, koliko je neralno to sto ti trazis za ove nase okvire i koliko je to zapravo van dodira sa stvarnim prilikama.
majstor22
Nerealno da, isto kao sto Kodro i Bolic nisu bili u Njemackoj par puta, itd (sa onakvim savezom)...
alemko
u jednoj turi obisli tadasnje aktuelne reprezentativce te potencijalne kandidate, poput subotica. a znamo kako se ta prica zavrsila.
i ponovit cu jos jednom, prekratak je to period bio da se dublje analizira.
i da, misljenja sam i tada bio da su kodro&bolic morali nastaviti.
majstor22
Pa sta ako je u jednoj rundi (to kao negativno, a primjer: Susic nije kao u jednoj rundi pricao Sudicem, gledao Hajrovica, gledao Hadzica, gledao Zeljo Maribor, itd itd, vec ekstra otisao), koga je to Susic od aktulanih obisao, eto samo to pitanje?!
emir79
CITAT(majstor22 @ 11.08.2012., 14:41) *
Pa sta ako je u jednoj rundi (to kao negativno, a primjer: Susic nije kao u jednoj rundi pricao Sudicem, gledao Hajrovica, gledao Hadzica, gledao Zeljo Maribor, itd itd, vec ekstra otisao), koga je to Susic od aktulanih obisao, eto samo to pitanje?!
E i ti Majstore znas postaviti pitanje,pa covjece ne drzimo mu mi svjecu,kakva su to pitanja?
Pa da nije Hadzic izjavio da je bio kod njeg,ni to nebi znali,kao i Izet Hajrovic. Kako cemo mi znati da li on ide posjecuje igrace.
Da se nadovezem na ovo od Alemke sto se tice Subotica,njeg nisu posjetili,nego samo telefonski kontaktirali,nista vise.
skot
Ma nije to sve ni bitno. Bitno je da se malo radi ili gotovo nikako. Pa nece se ni savez aktivirat oko nekog igraca ako struka (to ukljucuje sve selektore, a ne samo Papeta) ne kaze da nam je potreban. I ova prica da ja necu njima vaditi pasose, ne pije vodu. Pa oni moraju imati maksimalnu logisticku podrsku saveza po tom pitanju, a Susic ako nista drugo treba da iznese u javnost gdje je zapelo s Hadzicem, Bicakcicem i drugim. Ovako ispada da igraci ne zele ili ne mogu izvaditi pasos ili vratiti drzavljanstvo. Ne znam, netko je tu vrlo neozbiljan. Jos me jedna stvar interesira, je li se Vukcica ikad ozbiljno kontaktiralo? Je li se Seferovic kontaktirao? U pocetku je Susic vrlo dobre izjave davao na tu temu, tipa "cim odigra jednu za klub, ja ga zovem". Odigrali su momci, ali opet se nista ne događa.
nuki
CITAT(skot @ 11.08.2012., 15:29) *
Ma nije to sve ni bitno. Bitno je da se malo radi ili gotovo nikako. Pa nece se ni savez aktivirat oko nekog igraca ako struka (to ukljucuje sve selektore, a ne samo Papeta) ne kaze da nam je potreban. I ova prica da ja necu njima vaditi pasose, ne pije vodu. Pa oni moraju imati maksimalnu logisticku podrsku saveza po tom pitanju, a Susic ako nista drugo treba da iznese u javnost gdje je zapelo s Hadzicem, Bicakcicem i drugim. Ovako ispada da igraci ne zele ili ne mogu izvaditi pasos ili vratiti drzavljanstvo. Ne znam, netko je tu vrlo neozbiljan. Jos me jedna stvar interesira, je li se Vukcica ikad ozbiljno kontaktiralo? Je li se Seferovic kontaktirao? U pocetku je Susic vrlo dobre izjave davao na tu temu, tipa "cim odigra jednu za klub, ja ga zovem". Odigrali su momci, ali opet se nista ne događa.
To i ja hocu da kazem, ako ce se raditi samo kad je okupljanje i konferencija za stampu poslije utakmice i do sljedece utakmice nista onda je i 5000 puno za to vremena
ZIJANCER_SA
CITAT(emir79 @ 11.08.2012., 14:24) *
http://regionaut.meinbezirk.at/ried-im-inn...ht-d117987.html

Nationaltrainer Safet Susic war sogar schon in Ried, um mit mir persönlich zu sprechen.

Selektor Safet Susic je cak bio u Ried-u,da licno poprica sa mnom.

Ovo su novine Rieda,grada u kojem Anel Hadzic igra i za koje je dao intervju.

Naravno da Susic obilazi pojedine igrace samo sto mi to neznamo i novinari nisu informisani o tome pa nepisu o obilascima itd. Nevidim razloga da se covjek bezveze sad napada dok nekrenu kvalifikacije i dok se nevidi stimali to sve ili ne. Susic je imao dovoljno vremena u proslim kvalifikacijama i pripremnim utakmicama da vidi ko mu je potreban ko nije i ko mu jos treba, sve do sada je bilo za mene opravdajuce lutanje u ekipi itd itd. Od sad nema vise lutanja i opravdanja u slucaju neuspjeha i losih rezultata repke jer je dovoljno vremena potrosio mozda cak i previse da napravi sistem, taktiku, formaciju i ekipu. Za svaki neuspjeh u ovim kvalifikacijama treba ga javno lincovati ako fuli u ovim navedenim stvarima osim ako pojedinci i povrede nosioca igre ne zeznu stvar na sta on nemoze puno uticati ali cisto sumnjam da ce se to desiti jer uvjek je veci naboj zelja i volja kad je repka u pitanju nego klub u kojem igraju. Nemoj da pretjerujemo sa glupostima i kritikama koje nemaju previse osnova, pustimo covjeka nek radi i nek sad pokaze dali je levat ili profesionalac kad je trenerski posao u pitanju, ove kvalifikacije su mu najveca sansa u zivotu da i sam sebi napravi trenersko ime kao i mnogim igracima da postanu profesionalci i da se prodaju iz nekih anonimnih klubova u bolje i zvucnije klubove.
SemirBosanac
Hajmo se malo okrenuti protivniku Velsu. Mislim da smo tu negdje snjima. Imaju jako puno igraca koji igraju u Engleskoj.

Joe Allen je presao za 19 Mio. Eura u iz Swansea u Liverpool. Cini mi se da igraju u najjacem sastavu. Bale, Ramsey i Bellamy su pozvani. Realno ce nam biti vrlo tesko i mislim da ih potcijenujemo.

The squad is:

Jason Brown - Aberdeen
Boaz Myhill - West Bromwich Albion
Owain Fon Williams - Tranmere Rovers

Darcy Blake - Cardiff City
James Collins - West Ham United
Chris Gunter - Reading
Adam Matthews - Celtic
Sam Ricketts - Bolton Wanderers
Neil Taylor - Swansea City
Ashley Williams - Swansea City

Joe Allen - Liverpool
Jack Collison - West Ham United
Andrew Crofts - Brighton & Hove Albion
David Edwards - Wolverhampton Wanderers
Joe Ledley - Celtic
Aaron Ramsey - Arsenal

Gareth Bale - Tottenham Hotspur
Craig Bellamy - Liverpool
Simon Church - Reading
Steve Morison - Norwich City
Hal Robson-Kanu - Reading
Sam Vokes - Burnley
kusto
CITAT(alemko @ 10.08.2012., 15:40) *
sehic povrijedjen, naknadno pozvan avdukic.

Bolje da je pozvao Nemanju,triput je bolji od Avdukica!
bosancheros
CITAT(SemirBosanac @ 11.08.2012., 15:24) *
Hajmo se malo okrenuti protivniku Velsu. Mislim da smo tu negdje snjima. Imaju jako puno igraca koji igraju u Engleskoj.

Joe Allen je presao za 19 Mio. Eura u iz Swansea u Liverpool. Cini mi se da igraju u najjacem sastavu. Bale, Ramsey i Bellamy su pozvani. Realno ce nam biti vrlo tesko i mislim da ih potcijenujemo.

The squad is:

Jason Brown - Aberdeen
Boaz Myhill - West Bromwich Albion
Owain Fon Williams - Tranmere Rovers

Darcy Blake - Cardiff City
James Collins - West Ham United
Chris Gunter - Reading
Adam Matthews - Celtic
Sam Ricketts - Bolton Wanderers
Neil Taylor - Swansea City
Ashley Williams - Swansea City

Joe Allen - Liverpool
Jack Collison - West Ham United
Andrew Crofts - Brighton & Hove Albion
David Edwards - Wolverhampton Wanderers
Joe Ledley - Celtic
Aaron Ramsey - Arsenal

Gareth Bale - Tottenham Hotspur
Craig Bellamy - Liverpool
Simon Church - Reading
Steve Morison - Norwich City
Hal Robson-Kanu - Reading
Sam Vokes - Burnley

puno jaci na svim pozicijama samo ne u napadu jedan je dzeko
nuki
CITAT(bosancheros @ 11.08.2012., 18:12) *
puno jaci na svim pozicijama samo ne u napadu jedan je dzeko

Sto se tice trenutne forme Vedo u TOP formi i kad bi morao igrati sa jednim spicom odlucio bih se za Vedu
skot
Eh kad bi se gledalo imena klubova, Skotska i Irska bi dominirale fudbalom, a Engleska ne bi ni trebala igrat, bila bi van konkurencije. Cuj Wels jaci na svim pozicijama od nas (osim u napadu)? Jest, kad bi se za je bavali
SemirBosanac
CITAT(skot @ 11.08.2012., 20:58) *
Eh kad bi se gledalo imena klubova, Skotska i Irska bi dominirale fudbalom, a Engleska ne bi ni trebala igrat, bila bi van konkurencije. Cuj Wels jaci na svim pozicijama od nas (osim u napadu)? Jest, kad bi se za je bavali

Pa i Irska nas nadigrala nedavno, zar nije? Cinjenica je da nam ovi sa ostvra ne lezu i trebamo igrati pametno.
skot
CITAT(SemirBosanac @ 12.08.2012., 00:08) *
Pa i Irska nas nadigrala nedavno, zar nije? Cinjenica je da nam ovi sa ostvra ne lezu i trebamo igrati pametno.

Irska nas jest nadigrala. Ali onakve bi nas i Malta nadigrala...Ma mislio sam na imena klubova u kojim igraju. Igraci Sj. Irske, R. Irske, Welsa i Skotske vecinom igraju u solidnim, a neki cak i vrhunskim, klubovima premier lige. Ali to ne znaci da su samo zbog te cinjenice jaci od nas. Pa Wels se nalazi u 6. sesiru, tako da reci da su na svim pozicijama jaci od nas osim u napadu, malo ipak pretjerano.

Sto ipak ne znaci da nas nece izbusit...
dincoooo
CITAT(majstor22 @ 11.08.2012., 14:32) *
Nerealno da, isto kao sto Kodro i Bolic nisu bili u Njemackoj par puta, itd (sa onakvim savezom)...

KOdro i BOlic su isli o svojim troskovima i obilazili ih da bi popricali s njima. Kodro je odma rekao pare ga ne zanimaju. ali ne mozes ti ocekivati od svakoga da radi za savez koji nema para i organizaciju kad je to u pitanju...pa da ondaa na svoje troskove obilazi igrace po rusiji i sta ti ja znam gdje. de malo realni budi te. jedini problem je od susica sto covjek mozda ne zna dobro sa internetom pa ne moze naci uvijek linkove za live streamove kao sto mi to ovdje radimo.....hahah
ZIJANCER_SA
Belamy nije vise igrac Liverpola nego drugoligasa Cardifa i on je na zalasku karijere, Wels ima Gereta Belya i Aaron Ramseya koji su odlicni igraci i nista vise, svi ostali si srednja zalost i ovo sto Liverpol placa neke cifre od 19 miliona su nerealne i vrijednost precjenjena, igrac kao sto je Joe Allen je za mene srednja zalost i nikakva zvijezda bezobzira sto kosta vise nego ijedan nas igrac osim Dzeke, vidjecemo u srijedu koliko su jaki ali moje licno misljenje da su slabi od nas kao ekipa.
emir79
Delegacija Nogometnog saveza posjetila stadion Bilino Polje

Delegacija Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine danas je posjetila stadion Bilino Polje i izrazila veliko zadovoljstvo radovima na glavnom terenu zeničkog premijerligaša.

klix.ba - Objavljeno 11.08.2012. u 19:39

Delegacija Nogometnog saveza posjetila stadion Bilino Polje
Delegaciju Nogometnog saveza sačinjavali su Ivica Osim i selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić.

"Ma ja znam da sad kad bi se moglo igrati da bi Sušić igrao", kratko je prokomentarisao Ivica Osim.

Safet Sušić se zahvalio načelniku Zenice, Huseinu Smajloviću na ispunjenom obećanju da će Bilino Polje biti spremno za utakmice reprezentacije Bosne i Hercegovine.

"Prvo se zahvaljujem na naporu koji je uložio i načelnik i čitava Zenica i na obećanju koje je dao. Zaista je stvorio uslove ekipi da mogu da pruže ono što oni očekuju. Naša ekipa ima strašne pojedince kojima je potreban dobar teren i sada će imati ono što trebaju. Meni nisu bitne svlačionice, mi se možemo presvući i iza gola, bitan mi je teren i moramo sada da se odužimo Zenici dobrim igrama i rezultatima.", zaključio je Safet Sušić.

Ivica Osim i Safet Sušić nakon posjete Biliom Polju uputili su se na stadion Kamberovića polje gdje su pratili utakmicu 2. kola BH Telecom Premijer nogometne lige Bosne i Hercegovine između Čelika i Veleža.

loptas
ljiljan.gif evo malo i pozitive...fala Bogu..
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.