Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
eldin
Stvarno treba ukloniti komentare onog idiota za Bolu.
HazeM3
Kodro izabrao Bolića za menadžera tima

Prije nego što je otputovao u Barcelonu gdje će se sutra obaviti sastanak čelnika reprezentacija iz naše kvalifikacijske skupine izbornik Kodro je u Sarajevu održao pres konferenciju, te Elvira Bolića imenovao za menadžera tima.

SARAJEVO - Meho Kodro je ovog ponedjeljka održao konferenciju za novinare u Sarajevu, koja je bila najbrojnija kako postoji nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine, te pred okupljenima poručio kako je već donio prvu važnu odluku što se tiče stručnog stožera reprezentacije, a to je da će još jedna bh nogometna legenda Elvir Bolić biti menadžer tima. Dakle, imati ulogu sličnu onoj Roberta Prosinečkog u reprezentaciji Hrvatske.

"U predstojećem razdoblju trebam što više razgovarati sa članovima predsjedništva NS BIH, sigurno ću biti fleksibilan, a što se tiče mojih suradnika zasigurno ću i tu poštivati tu nacionalnu zastupljenost" - obećao je novi bh nogometni izbornik.

Nedugo nakon pres konferencije Kodro je zrakoplovom otputovao za Barcelonu gdje će se ovog utorka održati sastanak predstavnika reprezentacija koje u kvalifikacijama za SP-o igraju u istoj Skupini s BIH.

"Želim odmah na početku kvalifikacijskog ciklusa igrati sa Španjolcima ili s Turcima, po mogućnosti kući, no nema veze ukoliko budemo i gosti. Želim njih ponajprije iz tog razloga što će vjerojatno biti dosta istrošeni od nastupa na prvenstvu Europe" - konstatirao je Kodro.

Potvrđeno je i to da je novi izbornik prihvatio financijske uvjete Saveza, te da će raditi za mjesečnu plaću od 5.000 eura, a isto tako je obećao kako će razgovarati sa svima onima kojih u posljednje vrijeme nije bilo u reprezentaciji, a koji svojom igračkom kvalitetom zaslužuju nositi bh reprezentativni dres.

"Najprije ću razgovarati s Barbarezom i Salihamidžićem, jer je malo tko poput njih dvojice zadužio bh nogomet. Dakako, razgovarat ću i sa ostalima, jer će kod mene za igranje u reprezentaciji jedini kriterij biti kvalitet. Ostalo me ne zanima" - istaknuo je na kraju Kodro
McCoy
Meho Kodro ne može promijeniti loš sustav

Istog dana kada je i službeno potvrđeno da je Meho Kodro novi izbornik nogometne reprezentacije BiH, Međunarodna federacija za nogometnu povijest i statistiku (IFHHS) objavila je poredak 100 najkvalitetnijih nacionalnih prvenstva. Naša Premier liga drži 99. poziciju! Cinici će reći “barem smo u Top 100”.
Očekivano, gotovo svi naši mediji kao glavnu sportsku vijest objavili su imenovanje Kodre novim izbornikom, dok je poredak IFFHS-a tek simbolično popraćen.

“Kodro za vedriju budućnost”

Naravno da je imenovanje novog izbornika važna vijest za bh. nogomet, ali poredak IFFHS-a je još važniji. Samo što oni najodgovorniji, a to je NS BiH, namjerno zatvara oči pred njim.
IO pred Kodru je postavio samo jedan cilj – odlazak na SP 2010.”, izjavio je predsjednik NS-a BiH Iljo Dominković.
Vjerujem da će dolaskom Kodre uslijediti bolji dani za bh. nogomet”, dodao je dopredsjednik Saveza Sulejman Čolaković.
Zadovoljstvo mi je reći da je Kodro izabran jednoglasnom odlukom IO-a”, nadovezao se Bogdan Čeko, još jedan dopredsjednik Saveza.
Nakon što je Kodro potvrđen izbornikom, nekadašnji napadač Veleža i nekoliko španjolskih prvoligaša, izjavio je kako je “prezadovoljan i presretan”, ali dojam je da su u ovom trenutku od Kodre još zadovoljniji i sretniji čelnici Saveza. Napokon su donijeli odluku koju je priželjkivala velika većina bh. nogometne javnosti i na taj način sebi osigurali mir do početka kvalifikacija za SP 2010.
A prije nešto više od godinu dana ista ta javnost na iste te čelnike Saveza bacala je drvlje i kamenje. Razlog hajke bio je katastrofalan poraz (0:4) od Grčke na Bilinom polju, drugi uzastopni (Mađarska 1:3) na istom stadionu u kvalifikacijama za EP 2008. Blaž Slišković nakon tog poraza je postao “bivši”, Sergej Barbarez rekao je da definitivno odlazi, a leđa Savezu okrenuli je i većina A reprezentativaca bez kojih je reprezentacija dotad bila nezamisliva.
Činilo se da Savez “puca po šavovima”, ali otad se praktički ništa značajnije nije promijenilo u bh. nogometu. Istina, nakon Sliškovića došao je Fuad Muzurović, a sad je na izborničkoj dužnosti Meho Kodro. Umjesto preminulog Milana Jelića postavljen je Bogdan Čeko, a nema više ni, za mnoge nepoželjnog, Ahmeda Pašalića.
Oni koji bh. nogomet gledaju isključivo kroz rezultate A reprezentacije, a takvi su u većini, sigurno u ovom trenutku optimističnije gledaju u budućnost, dok oni koji bh. nogomet ne gledaju kroz A reprezentaciju, vjeruju da će neće ništa značajnije promijeniti.

Pojedinci ne mogu mijenjati sustav

Zašto? Zato što pojedinci ne mogu promijeniti loš sustav u kojem bh. nogomet funkcionira, a samo promjenom tog sustava bh. nogomet može krenuti naprijed. Ne može dolaskom Kodre, kako vjeruje Sulejman Čolaković!
Kodro je danas sigurno pun entuzijazma, Kodro ima veliku želju odvesti reprezentaciju na SP, ali Kodro, što je najvažnije, nema čarobni štapić. Baš kao što ga nemaju ni Zlatko Kranjčar i Lothar Matthäus, koji su bili Kodrini protukandidati. A zbog sustava, u kojem bh. nogomet funkcionira već godinama, samo čarobni štapić može pomoći 41-godišnjem Mostarcu.
U Savezu misle da su u Kodri dobili novog “Slavena Bilića”, mladog stručnjaka koji je posramio Englesku i Hrvatsku suvereno odveo na EP. Istina, ni Bilić, baš kao ni Kodro, nije imao velikog trenerskog iskustva, ali Biliću je bilo neusporedivo lakše nego što će biti Kodri. Hrvatska, naime, ima dobar sustav, sustav koji je stvorio Ćorluku, Modrića, Kranjčara, Srnu…, dok BiH nema tog sustava. I zbog toga mlada reprezentacija gubi od Malte! Zbog toga smo tek na 99. poziciji u poretku IFHHS-a!

Problemi koje Kodro ne može riješiti

- preveliki broj klubova u najjačem rangu,
- korupcija,
- neorganiziranost nižih rangova natjecanja,
- neulaganje u infrastrukturu,
- nezainteresiranost televizije za Premier ligu,
- loša organizacija lige mladih,
- nacionalni ključ.

Mario Pandža
Ed0
CITAT
"U predstojećem razdoblju trebam što više razgovarati sa članovima predsjedništva NS BIH, sigurno ću biti fleksibilan, a što se tiče mojih suradnika zasigurno ću i tu poštivati tu nacionalnu zastupljenost" - obećao je novi bh nogometni izbornik.

Ma nama je najbolje da se takmicimo sa Burundijem, Ugandom i tako tim nekim banana-republikama.
McCoy
Znam šta me očekuje

Svjestan sam da me očekuje izrazito težak zadatak, ali dugo sam vagao i spreman sam biti selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, kazao je u prvom razgovoru za Dnevni list Meho Kodro odmah nakon što je saznao da ga je NS BiH imenovao novim prvim čovjekom bh. reprezentacije.
Dan kasnije Kodro je definitivno bio najtraženija osoba u našoj zemlji, svi su željeli čestitati i razgovarati, pogotovu novinari.

Moram priznati da sam jako umoran i iscrpljen, neispavan sam i prehlađen, ali sve su to prolazne stvari. Kad sve saberem, zadovoljan sam i jako mi je drago da sam izabran. Puno je emocija posljednjih dana bilo u igri, puno neizvjesnosti, nismo znali što će se događati, bilo je dosta nekih dvojbi, ali na kraju je sve dobro ispalo. Imam 40 godina i biti selektor nogometne reprezentacije za mene je stvarno velika, najveća stvar koja mi se mogla dogoditi u ovom trenutku”, ističe Kodro.

Ipak, pred njim je jedna od najzahtjevnijih uloga u ionako kompliciranom bh. nogometnom scenariju. Danas je heroj cijele nacije, a već nakon prvog poraza može mu se dogoditi da puhnu sasvim drugi vjetrovi.
Znam šta me očekuje, šta se može dogoditi. Stvari se mogu lako preokrenuti, ali sport je takav po sebi, živi se od danas do sutra, sve zavisi od rezultata. Ipak, nekako u ovu utakmicu ulazim kao optimist. Mislim da je sazrjelo vrijeme da se na neki način dogode promjene i da sve što se dosad događalo ide samo u boljem smjeru”, objašnjava novi izbornik bh. tima.
Trenutačno Kodro ima veliku podršku javnosti. Bio je prvi izbor navijača i velikog dijela novinara, a glavni adut za to bio je njegov stav da nitko neće moći utjecati na njega kao iselektora. Pri tom stavu odlučan je ostati.
Stvarno ne mogu razmišljati na bilo koji drugi način. Ne mogu zamisliti da mi se netko upliće u posao koji radim i za koji ja odgovaram. Prva stvar koju sam tražio u razgovorima s čelnicima Saveza jest bila da mi daju potpunu slobodu i neovisnost. Da budem iskren, ja razmišljam čisto sportski, a ne vidim kako bi nešto tako uopšte funkcioniralo. Ponavljam, moj prvi zahtjev je bila potpuna sloboda i neovisnost. Tako je bilo i kad sam bio igrač i sad u trenerskoj karijeri. Ništa drugo nije moguće, niti to treba ikako spominjati“, jasan je nekadašnji kapetan reprezentacije BiH.

Autoritet i ogromno iskustvo trebali bi biti glavne karte u Kodrinim rukama kad je u pitanju bh. reprezentacija. Prvi veliki problem s kojim bi se mogao suočiti vrlo lako bi moglo biti eventualno stvaranje klanova između igrača koji su potpisnici čuvenog pisma i onih koji su igrali u Muzurovićevoj eri.
Nimalo se ne bojim toga. Iskreno, mislim da su igrači dovoljno pametni i razumni te da ćemo svi zajedno konačno prebroditi sva ta događanja. Imamo dovoljno vremena, pred nama je dugo razdoblje u kojem ćemo organizirati okupljanja i utakmice te svi zajedno raditi na stvaranju kompaktne cjeline”, kaže Kodro, koji je još jednom ponovio da će razgovarati sa svim igračima koji bi mogli biti dio ove momčadi.
Imam namjeru da pričam sa svim igračima koji na neki način mogu pomoći reprezentaciji, apsolutno svim. U ovoj ekipi trebaju igrati najbolji. i svi oni koji ispunjavaju taj kriterij, trebaju i bit će pozvani”, decidan je nekadašnji nogometaš Veleža.

Ipak, ističe da od prve utakmice s Japancima ne treba očekivati čuda. Naime, to nije FIFA-in termin i klubovi mogu zadržati igrače u svojim redovima.
Upravo zato nije najjasnije na koga ćemo moći računati. Popis ću objaviti sredinom mjeseca, nakon što obavim razgovore s budućim pomoćnicima, te igračima, a na njemu se neće naći veliki broj igrača, tek dvadesetak”, objašnjava Kodro.
Za konačnu viziju izgleda reprezentacije sačekat ćemo još neko vrijeme. Četrdesetgodišnji Mostarac prije nego li se upusti u dublja planiranja mora izvršiti detaljnu analizu.
“U glavi imam neke zamisli, ali rano je o tome govoriti. Svi smo zajedno uzeli slobodan dan, nismo stigli sjesti i razgovarati, a nekorektno bi bilo od mene iznositi planove, a da o njima detaljno ne razgovaram s čelnicima Saveza, budućim pomoćnicima, pa i igračima. S tim razgovorima počet ćemo već danas, tako da ćemo u idućih desetak dana imati jasniju sliku. Realno, ja sam još uvijek izvan toga. Prije nego dođemo do neke strategije, moramo izvršiti detaljnu analizu, a to se ne može dogoditi za jedan dan”, zaključuje Kodro.

Nisam zadovoljan ždrijebom, želim Španjolce

Već sutra Kodro zajedno s Iljom Dominkovićem i Munibom Ušanovićem putuje za Barcelonu, gdje će pokušati izboriti što bolji raspored kvalifikacija. FIFA je već poslala svoj ždrijeb, po kojem će se igrati ako se izbornici ne dogovore drukčije.
Nisam zadovoljan kako to izgleda. Po mom ukusu bi bilo otvaranje kvalifikacija na domaćem terenu s nekom jakom ekipom - Špaijom ili Turskom. S tim ćemo planom putovati u Barcelonu i pokušati izmijeniti raspored onako kako smo zamislili. Koliko se objektivno možemo nadati tome, ostaje da vidimo s obzirom da će svi imati želju.
Nisam zadovoljan s ovim, ali nogomet je neizvjestan. Nikad ne zna što je bolje, a što lošije
.”

FIFA poslala ždrijeb

Sreća je htjela da reprezentacija BiH, ako se sutra izbornici svih reprezentacija skupine 5 ne dogovore drukčije, prvu utakmicu 6. Septembra igra u Belgiji. Četiri dana kasnije trebali bismo dočekati Tursku, a potom i Španiju 11. Novembra. Nakon toga slijede dva gostovanja - u Armeniji (15. Novembra) i Estoniji (28. Marta 2009.).

Rodeni
Ja bi volio viditi uz Kodru Envera Marica ili Mirsad Dedic trener golmana ,Bolic, Muhameda Konjica , Sergej Barbarez trener mlade repke tu bi bolje bilo

GK: Hasagic, Tolja, Ramovic, Buric, Mujkic, Baotic, Begovic

CB: Spahic, Nadarevic, Papac, Mravac,Trivunovic, Bajic, Pandza, Covic, Subotic?,

RB: Salihamidzic, Spahic, Muharemovic, Maletic, Berberovic,

LB: Hrgovic, Merzic, Milenkovic, Mackic, Lukacevic, A.Durmic

CDM: Rahimic, Bajramovic, Krunic, Muratovic Maksumic, Damjanovic, Husic

RM: Salihamidzic, Beslija, Misimovic, Ibricic, Blatnjak, Vladavic, M.Pjanic, Vrsajevic

LM: Salihamidzic, Salihovic, Vladavic, M.Pjanic, Lukacevic(Celik), Handzic(Sarajevo), Dialiba(Zeljo)

CAM: Misimovic, Bajramovic, Ibricic, M.Pjanic, Zeba

ST: Muslimovic, Dzeko, Skoro, Blatnjak, Custovic, Jahic

manijakdv
Kodro i Bola su strašan tandem,ovo mora izići na dobro.
Kotromanich
zanima me kakva je to uloga menadzera, sta radi menadzer reprezantacije, to sto ce Bolic obavljati ??? znali neko
bandit
CITAT(HazeM3 @ 07.01.2008., 15:48) [snapback]136571[/snapback]
Kodro izabrao Bolića za menadžera tima

Prvi dan na funkciji i namah ukinu funkciju 'koordinatora' .... a Ivica se taman ponad'o da ce se malo omrsit' .... eusa_whistle.gif
Istok
CITAT(Elmar @ 07.01.2008., 16:47) [snapback]136582[/snapback]
Musemić: Kodro je zaslužio mjesto selektora

Strateg Sarajeva Husref Musemić smatra da je Kodro zaslužio mjesto selektora BiH, s obzirom na to da je imao zavidnu igračku karijeru.

Veoma bitno je da Kodro izabere saradnike kojima će vjerovati i koji će mu davati prave informacije jer selektor živi u Španiji. On je mlad, a podatak da nema trenersko iskustvo ne znači ništa, rekao je Musemić.

Važno je da BiH dobro otvori kvalifikacije za Mundijal pošto je u prošlim ciklusima obično slabo startovala, pa se kasnije nije uspijevala vratiti do kraja u borbu za odlazak na velika takmičenja. Dobro bi bilo da na startu igramo protiv slabijeg rivala i pobijedimo. Na taj način se stiče povjerenje i podrška javnosti te dobija na psihološkom planu, izjavio je trener Sarajeva za Oslobođenje.

Vidi kako Pitari isto razmisljaju icon_mrgreen.gif .

Husref rece ono sto sam i ja govorio, da mi se ne svidja Kodrin plan da otvorimo sa Turskom ili Spanijom, a pogotovo ne kuci. Poslije imas osjecaj da si u zaostatku bez obzira sto si svjestan da "lakse" utakmice dolaze na kraju.

Ako ce vec biti nacionalni kljuc, bilo bi fino da ne zaobidju Konjica makar kao pomocnog na klupi U21.
efteling
Nece se moci dogovoriti pa ce vaziti onaj raspored koji je FIFA dala,a to je da ce opet Brussel obojiti "zuto-plavi".
Majstor
Dogovorio sa Bolićem, čeka se Marić
(Datum: 07.01.2008. 13:15)

Dolaskom Mehe Kodre na selektorsku poziciju, u bh. fudbalu ništa više...
neće biti kao prije. Odzvonilo je mešetarenju, menadžerisanju i talovima preko reprezentacije što je bila praksa proteklih godina. Zbog čega smo skoro cijeli jedan ciklus igrali bez najboljih igrača, poput Barbareza, Papca, Hasagića, Bajramovića, Bešlije, Spahića...

Svojevremeno se i Kodro neočekivano rano povukao iz reprezentacije zato što nije bio po volji moćnih pojedinaca. Nažalost, nije bio jedini. Neplanirano i naglo bez reprezentativnog dresa ostajali su: Sejo Kapetanovića, Mirza Varešanović, Sejad Halilović, Hasan Salihamidžić, potom Elvir Bolić i Hasan Salihamidžić...

Reporter "Sana", proveo je jedan dana sa novim selektorom. Mobitel bh. selektora nije prestajao zvoniti. Tokom cijelog dana Kodru su zvali sa svih strana. Čestitali su Mostarci, Tuzlaci, Sarajlije, Banjolučani, Zeničani... Zvali su ga prijatelji iz Njemačke, Austrije, Švicarske, Australije, Italije, SAD, Španije... Skoro sa svih kontinenata. Čak i kada je telefon bio isključen, oni spretniji su uspjeli preko Mehinog brata Menafa doći do selektora i oteti mu koju minut dragocjenog vremena.

Bh. selektor nije dugo spavao. Jutarnju je kafu popio sa bratom Menafom i dajdžom Bećirom. Menaf je jedan od cjenjenijih menadžera u Španji, ali i u drugim evropskim destinacijama. U njegovom "siviju" je predesetak jakih transfera, iza kojih nikad nije bilo "repova". Naprotiv, gdje god je radio, ostavljao je širom otvorena vrata. Tokom jučerašnjeg dana Kodro se sastao sa bivšim saigračem i najboljim golgeterom bh. tima, Elvirom Bolićem, koji je bio svojevrsni "frontmen pokreta za promjene". Za Kodru je sastanak sa Bolićem, bio prva i najvažnija akcija od kako je na selektorskoj poziciji. Bolić je sišao sa Vlašića, ostavio suprugu i roditelje, kako bi čestitao prijatelju i pružio mu podršku. Nije sve završilo na kurtoaznim čestitkama. Srećom za bh. fudbal, da se otišlo korak dalje.

Zašto Španci na startu?

Nakon što je ispratio brata, koga su čekale obaveze u Španiji, Kodro se pridružio Emiru Granovu, prof. Muniru Taloviću i Salemu Proliću, koji su čekali selektora. Nekoliko minuta se potrošilo na evociranje zajedničkih druženja iz devedesetih godina. Prisjetili su se ručka u Kataru, kojeg su, umjesto reprezentativci pojeli ljudi iz "Bakija", pričalo se o bivšim selektorima, raznoraznim anonimusima koji su prodefilirali kroz reprezentaciju. Onda je Kodro otkrio karte.

"Volio bih Španiju na startu. Kod njih prvenstvo kasno počinje. Kako će igrati na EP, bit će umorni, praktički bez priprema će ući u kvalifikacije. Ne bojim se, želim Špance na startu", rezonuje Kodro u razgovoru za San.

Pripremio je i nekoliko drugih varijanti za raspored po mjeri. Svjestan je da će i drugi selektori tražiti najpovoljnije suparnike na startu.

"Ustvari, nema tu neme izrazite prednosti. Valja sa svima sastati. Važan je ambijent."

Kako su on i Bolić bili sjajno raspoloženi, zanimalo nas je koja pozicija čeka nekada najboljeg strijelca.

"Bola će biti moj najbliži saradnik! Najvažnije da se Bola i ja razumijemo", naglasio je "Meša" kako mu tepaju njegovi prijatelji. Jasno je da Bola neće nosati marker majice i redati čunjeve na terenu. Premda selektor zasada ne izlazi sa konkretnim zaduženjima i imenima, nazire se Bolićeva uloga. On bi mogao biti ono što je Robert Prosinečki u timu Slavena Bilića.

Razumijemo selektora što ne licitira sa imenima. Ne krije, već želi sa svima popričati. Jasno je da bi mnogi željeli biti u njegovom timu, što imponuje i selektoru i reprezentaciji, ali i fudbalskoj vladi, koja je povukla pravi potez.

"Imena saradnika znaćete kada se konsultujem sa svim kandidatima", kaže Kodro.

Zanimalo nas je razmišlja li selektor o Enveru Mariću, sportskoj i ljudskoj "gromadi", koji je svojevremeno bio u stručnom štabu. Nekako u isto vrijeme su se povukli.

"Razgovarao sam sa Marićem. "Mara" mi je dao podršku. Volio bih da zajedno nastavimo..."

Željeli bi drugi, kao Sedin Tanović, nekadašnji Kodrin saigrač iz Veleža, sada trener u Turskoj, zatim Nedžad Kuruzović, Almir Hurtić, također profesionalci od glave do pete. Pričalo se i o igračima, potencijalnim reprezentativcima. Bivšim, aktuelnim i budućim.

"Pozivat ću samo najbolje! Samo oni koji formom i karakterom to zasluže. Ne zanima me ime i prezime, već kvalitet. Sada me čeka "mali milion" obaveza, razgovora, sastanaka... Razgovarat ću sa "potpisnicima", kako ih vi zovete. Neću igrače dijeliti na godine, na stare i mlade. Borit ću se za svakog, ali nikog nećemo moliti. Meni je ovaj posao izuzetna čast, odgovornost i obaveza. Ovo je utakmica koju želim dobiti. Takav sam bio i kao igrač. Svaki put sam ulazio sa željom da pobijedim, da postignem gol, tako ću razmišljati kao selektor. Nisam čarobnjak, preko noći ne možemo napraviti podvig, ali zajednički možemo početi udarati kvalitetnije temelje, da se jednom ostvari san svih nas, da igramo na evropskom ili svjetskom prvenstvu", izjavio je za "San" Meho Kodro.

U cilju što bolje saradnje sa medijima, "Kodrinjo" je novinarima bacio rukavicu.

"Na prvom okupljanju organizovaćemo utakmicu. Stručni štab protiv novinara. Da vidimo koje bolji. Poslije ćemo zajednički sjesti i nastaviti posao. Naš je zadatak isti, razumijem vaše potrebe i želje da reprezentacije igra što bolje. Sarađivat ćemo na obostrano zadovoljstvo", podvukao je Kodro.

Bilino polje i(li) Koševo

Meho je igrao i na Koševu i u Zenici. Jednako dobro na oba stadiona. Gdje će reprezentacija?

"Bio bih sretan da je i Grbavica osposboljena. Igrat ćemo i u Zenici i na Koševu. Zaslužuju to oba grada. Nikad neću zaboraviti atmosferu kakvu smo imali protiv Grčke. Ne mogu ni prežaliti taj poraz. Ne znam kako bih se osjećao da nije bilo aplauza nakon utakmice. Tridesetak hiljada navijača nas je pljeskom ispratila, iako smo izgubili. Pamtim i senzacionalnu pobjedu nad Dancima na Koševu. Moja je želja da reprezentacija igra i u Mostaru, Banja Luci, Tuzli...", priželjkuje Kodro.

Tulić i Sredojević

Novi selektor neće imati ograničenja kod odabira saradnika. Makar bi čelnici FSRS bili zadovoljni ako bi Kodro zadržao Borčeta Sredojevića, koga selektor poznaje iz španske Primere, kada je Kodro igrao za Real Sosiedad, a Sredojević za Deportivo. Svi se slažu da je Borče najbolje rješenja iz FSRS. Saznali smo da je Branimir Tulić ozbiljan kandidat za selektora mlade reprezentacije. Ivo Knežević, smijenjeni selektor juniorskog tima, kakve li drskosti, gura se za neko mjesto do Kodre. Navodno hrvatski korpus ima rješenje za poziciju sportskog menadžera. Nagađa se da će to biti Ivica Barbarić, bivši Kodrin saigrač.

Bolić: Hrabar potez

Bolić je najzaslužniji za promjene. Godinama je upozoravao na javašluk oko reprezentacije i zbog toga dospio na "crnu listu". Nije ga to slomilo, ostao je bez mjesta u reprezentaciju, ali dobio novu snagu da se izbori za promjene.

"Za mene je Kodro napravio hrabar potez. Ne zanima me pozicija, već zajednička želja da napravimo nešto sa reprezentacijom. Nisam imao ništa protiv nekih ljudi oko reprezentacije, ali sam insistirao na dolasku novih ljudi. Kodro je sada na čelu. Ne treba ga opterećivati rezultatom, nikakvim imperativom, najvažnije da izgradimo jedan pozitivni ambijent. Napokon reprezentacija ima pravu osobu na čelu", izjavio je Bolić, dugodišnji ljubimac navijača, najbolji strijelac bh. selekcije...
coolin_ban
CITAT(Istok @ 07.01.2008., 10:40) [snapback]136591[/snapback]
Vidi kako Pitari isto razmisljaju icon_mrgreen.gif .

Husref rece ono sto sam i ja govorio, da mi se ne svidja Kodrin plan da otvorimo sa Turskom ili Spanijom, a pogotovo ne kuci. Poslije imas osjecaj da si u zaostatku bez obzira sto si svjestan da "lakse" utakmice dolaze na kraju.

Ako ce vec biti nacionalni kljuc, bilo bi fino da ne zaobidju Konjica makar kao pomocnog na klupi U21.

slabo ste to skontali...evo prosli ciklus su bile prve tri protiv tri losije ekipe, pa umjesto 9 bodova mi uzeli 4...nisam nesto siguran da i jedna od tih logika ima ikakvog smisla. protiv svih se treba igrati. meni licno, ne odgovara ovaj fifin raspored smao zbog vremenskih uvjeta. nisam bas siguran kakva je klima u armeniji, ali mi nije drago sto smo gosti "slabijim" selekcijama u najhladnijim danima. sigurno smo tehnicki jaci od estonije i armenije, ali ako budu losi tereni, to ne pije mnogo vode. (primjer makedonija : hrvatska po kaljuzi)
asasova
da je hrvatskoj trebalo, maznula bi ona makedonce i u bazenu.

ako ne valja teren, treba poslati ekipu iz premijer lige. ni oni vecinom nemaju bolje uslove. icon_smile.gif
cile
Zbog magle u Sarajevu delegacija sa Kodrom putuje tek ujutru u 6 preko Zagreba za Barcelonu.
alemko
CITAT(coolin_ban @ 07.01.2008., 18:59) [snapback]136596[/snapback]
slabo ste to skontali...evo prosli ciklus su bile prve tri protiv tri losije ekipe, pa umjesto 9 bodova mi uzeli 4...nisam nesto siguran da i jedna od tih logika ima ikakvog smisla. protiv svih se treba igrati. meni licno, ne odgovara ovaj fifin raspored smao zbog vremenskih uvjeta. nisam bas siguran kakva je klima u armeniji, ali mi nije drago sto smo gosti "slabijim" selekcijama u najhladnijim danima. sigurno smo tehnicki jaci od estonije i armenije, ali ako budu losi tereni, to ne pije mnogo vode. (primjer makedonija : hrvatska po kaljuzi)

koji fifin raspored? zar se konacni raspored ne izvlaci tek u slucaju ako propadnu dogovori?
Alen765
Selektor: MEHO KODRO
Pomocnici: Sergej Barbarez i Konjic
Menadzer: ELVIR BOLIC

VRATITI POTPISNIKE DA ZAIGRAJU PONOVO, ODABRATI NAJBOLJE KOJI SRCEM IGRAJU NA TERENU A NE DA MLATARAJU BEZ VEZE! I TO JE TO!
ZIJANCER_SA
CITAT(alemko @ 07.01.2008., 19:49) [snapback]136602[/snapback]
koji fifin raspored? zar se konacni raspored ne izvlaci tek u slucaju ako propadnu dogovori?

FIFA poslala ždrijeb

Sreća je htjela da reprezentacija BiH, ako se sutra izbornici svih reprezentacija skupine 5 ne dogovore drukčije, prvu utakmicu 6. Septembra igra u Belgiji. Četiri dana kasnije trebali bismo dočekati Tursku, a potom i Španiju 11. Novembra. Nakon toga slijede dva gostovanja - u Armeniji (15. Novembra) i Estoniji (28. Marta 2009.).

Toga vise nema kao u proslim kvalifikacijama kad se u Turskoj nisu mogli dogovoriti pa su zdrijebali ali sad je Fifa odma poslala raspored Zdrijeba koji su oni obavili stim da im je dala mogucnost da sami dogovore raspored utakmica ali u slucaju da se nedogovore igrace se po Fifinom zdrijebu.
ZIJANCER_SA
Pozivat ću samo najbolje! Samo oni koji formom i karakterom to zasluže. Ne zanima me ime i prezime, već kvalitet. Sada me čeka "mali milion" obaveza, razgovora, sastanaka... Razgovarat ću sa "potpisnicima", kako ih vi zovete. Neću igrače dijeliti na godine, na stare i mlade. Borit ću se za svakog, ali nikoga nećemo moliti. Meni je ovaj posao izuzetna čast, odgovornost i obaveza. Ovo je utakmica koju želim dobiti. Takav sam bio i kao igrač. Svaki put sam ulazio sa željom da pobijedim, da postignem gol, tako ću razmišljati kao selektor. Nisam čarobnjak, preko noći ne možemo napraviti podvig, ali zajednički možemo početi udarati kvalitetnije temelje, da se jednom ostvari san svih nas, da igramo na evropskom ili svjetskom prvenstvu. - izjavio je za "San" Meho Kodro

Nek KODRINJO uradi i odrzi rijec u pola ovog sto je izjavio ja mu skidam kapu eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Istok
Meni se zrijeb nista ne svidja, da su makar ove dvije utakmice sa Spancima i Turcima u gostima, pa hajde. Nego, do sad smo imali dobar zrijeb, zadnji put nikad laksu grupu (grupu za zapamtiti) ali nismo imali reprezentacije, selektora itd.itd. Gledajuci sa svjetlije strane, bolje imati los raspored nego nemati pola igraca u timu
legionar
CITAT(bennymadzida_2 @ 07.01.2008., 14:16) [snapback]136568[/snapback]
Onaj sto je napisao daje Bola Homosex.... prvi put cujem. hehhe.
Daje Gay nebi zivio s zenom i imao djecu, a moze biti samo BI. ( BOLA JE LEGENDA A NE sto ga taj naziva)
Svasta od nase raje, jednostavno pisu bez veze, ni malo respekta prema nasim legendama...

Cile de izbrisi sve sto je napisano uvezi BOLE daje Homo... nije tip zasluzio dase tako naziva... SRAMOTA!

jeste i ja sam čuo da je gej... icon_mrgreen.gif šovjek je legenda pa vi pričajte da je neznam šta... eusa_wall.gif
ZIJANCER_SA
CITAT(Istok @ 07.01.2008., 20:36) [snapback]136610[/snapback]
Meni se zrijeb nista ne svidja, da su makar ove dvije utakmice sa Spancima i Turcima u gostima, pa hajde. Nego, do sad smo imali dobar zrijeb, zadnji put nikad laksu grupu (grupu za zapamtiti) ali nismo imali reprezentacije, selektora itd.itd. Gledajuci sa svjetlije strane, bolje imati los raspored nego nemati pola igraca u timu

Jedina pozitivna stvar je u tome da zadnje tekme igramo kuci sa slabim ekipama i ako bi kojim slucajem dogurali do te tacke da nam trebaju 2 pobijede u tim tekmama za odlazak na SP ili baraz bilo bi extra, a sve ostalo je negativno u ovom zdrijebu mada ja licno mislim da nije toliko ni bitan jer svakako je igrati sa svima i kuci i na strani jedino bi bilo super da je Spanija mijesto Belgije.
SuperUstipak
vec se zdrijeb gleda i prati skim bi bilo bolje/lakse al mislim da to stvarno nema nikakve veze.
ako imamo dovoljno kvalitetnu ekipu (koja se NEBI obrukala na SP), onda trebamo kroz grupu proci i lijepo odigrat.
meni je najvaznije da se atmosfera poboljsa, da se potpisnici vrate, i da stvarno jedino najbolji igraju. pa i da opet budemo 3. u grupi nebi toliko bolilo, jer onda istinski znamo da nije SP za nas, barem u 2010.
Istok
CITAT(SuperUstipak @ 07.01.2008., 21:16) [snapback]136618[/snapback]
vec se zdrijeb gleda i prati skim bi bilo bolje/lakse al mislim da to stvarno nema nikakve veze.
ako imamo dovoljno kvalitetnu ekipu (koja se NEBI obrukala na SP), onda trebamo kroz grupu proci i lijepo odigrat.
meni je najvaznije da se atmosfera poboljsa, da se potpisnici vrate, i da stvarno jedino najbolji igraju. pa i da opet budemo 3. u grupi nebi toliko bolilo, jer onda istinski znamo da nije SP za nas, barem u 2010.

Uglavnom je tako Ustipak, i meni je svejedno samo da igraju najbolji ali ipak se morate sloziti da je drugacije uci u utakmicu sa Spanijom kad imas sest bodova pa makar i iz dvije utakmice protiv San Marina (kao sto je Srbija imala situaciju sa nama na Kosevu) ili uci u dvomec protiv Estonije i Armenije a znas da si u prve tri utakmice, od kojih su dvije kuci, uzeo 2 ili 3 boda...a ovo je vrlo moguc scenario. Tada ces lako da kiksas i protiv ekipa poput Estonije i Armenije, kad igras pod takvim pritiskom.
SuperUstipak
Ma, mi i najbolje igramo kad je "nemoguce." Cim okusimo uspjeh kiksamo i to momacki. A doduse igrali smo s Spancima i svrbima u prve dvije tekme, pa samo 2 boda uzeli, a isto tako igrali smo protiv "bezze" ekipa na pocetku i opet kiksali. Sve je do nas, mislim da protivnik uopste nije toliko vazan, sve dok mi ne pokazemo da konacno naucimo igrat fudbal a ne nabijat loptu "pa sta bude neka bude", nema nista od nas, pa i da imamo 5 Luksemburga u grupi.
james-bec
ja se nadam da ce kodro kao bivsi napadac forsirati napadacki fudbal, koji po mom misljenju nam bolje lezi.
Ed0
Ma samo lagano momci. Ako taj zrijeb ostane, treba unaprijed ukalkulisati da ces u prve 3 utakmice uzeti max 3 boda, jer je objektivno gledajuci u ovom trenutku 4. mjesto u grupi za nas plafon.
Naravno da se treba boriti i srce ostaviti na terenu, ali ne treba da se stvara pritisak na igrace i selektora ako fasujemo i od Belgije i od Spanije na startu.
Dakle treba biti realan i ne ######iti se previse protiv ovih veliki ekipa. Doci ce sve na svoje, hajmo mi prvo pobjediti Armeniju i Estoniju i kod kuce i na strani, pa da onda dalje pricamo o svjetskim i evropskim prvenstvima.
Ne zaboravite od kakvi smo sabana u proslim kvalifikacijama izgubili dragocjene bodove.
coolin_ban
kao sto vec rekoh, mora se igrati sa svima, tako da je raspored najmanji problem. iskreno, volio bi da protiv "losijih" ekipa igramo u sto boljim vremenskim uslovima, dok sa spanijom bi nam najvise odgovarala kakva oluja icon_twisted.gif
medjutim ako najbolji budu igrali i ako daju sve od sebe, ja sam zadovoljan. takodje, ne bih zelio da se armenija i estonija shvate olahko, jer je vrijeme kantanja losih ekipa proslo. ekipe kao andora, kazahstan, litvanija, arzebejdzan i sl su pokazili da se mogu solidno nositi i sa jacim ekipama od nase. naravno, mi smo jos uvijek favoriti u tim mecevima i trebamo ocekivati pobjedu, samo trebamo biti svjesni da to nece biti laksi trening.
Istok
CITAT(Elmar @ 07.01.2008., 21:48) [snapback]136626[/snapback]
Znas onu ''Napad je najbolja odbrana''

Naravno da trebamo igrati napadacki/kreativan fudbal.

Vazda ja u kontru.

1)Jaka odbrana je 80% uspjeha, 2)pitanje je sta neko podrazumjeva pod ofanzivnim fudbalom, 3)ofanzivni i kreativni fudbal ne idu uvijek u paru.

Ja se nadam da ce Kodro forsirati 4-2-3-1, formaciju koja je nacesca u Spaniji. Radje 4-2-3-1, defanzivno, kreativno, po zemlji.....nego 4-4-2 romb, ofanzivno, preskakanje sredine terena i nabijanje lopte na dva isturena spica.
legionar
da mormamo igrati taktički... na svaku loptu...

jedan velikih problema je naša odbrana... vidjet ćemo kako će Meho to poredati... al kako je Istok rekao disciplinirana odbrana je uvjet za sve ostalo...

SuperUstipak
s istokom se slazem 100%, bez solidne odbrane mi sanse nemamo. evo pogledajte svrbiju, oni bez nekih igracina u napadu 1. mjesto za SP 2006e zasigurali samo zbog dobre odbrane... nismo mi brazil da mozemo ofanzivno igrat uvjek, a i taj brazil znao je dosta puta izgubit bas zbog lose odbrane, znaci daj ti meni spahu, papca, i jos 2 defanzivna vezna, i ja rahat ;)
ermin-jaran
Mozda na mjesto Belgije prvu dobiti Spance kod nas bi bilo dobro u potpunosti se slazem sa Mehom bez obzira i ako cemo igrati sa svima treba traziti momenat i vrijeme na sitnicama se dobija kao sto ste rekli hladno vrijeme u istocnim zemljama koje nam ne odgovara,nikako podcijeniti Armeniju i Estoniju kao sto kaze @coolin ban koji su pokazali u proteklim kvalifikacijama da mogu svima napraviti probleme, repke koje se moraju respektovati kvalifikacije se mogu igrati na njima siguran sam da ce oni praviti razliku ....

@reprezentativac ciji si ti igrac..???
Istok
Mada moram priznati da se taj romb ponekad isplati (kao npr nama protiv Norveske i Turske) a najcesce kad znas da si slabija ekipa, nemas sanse da se nosis na sredini terena a trebaju ti bodovi. Postavis dvojicu naprijed i samo ispucavaj na njih, pa sta bog da, ko u kasinu. Samo sto je to lijep fudbal, ne da gledati u sebe...
ermin-jaran
CITAT(Istok @ 07.01.2008., 23:05) [snapback]136637[/snapback]
Mada moram priznati da se taj romb ponekad isplati (kao npr nama protiv Norveske i Turske) a najcesce kad znas da si slabija ekipa, nemas sanse da se nosis na sredini terena a trebaju ti bodovi. Postavis dvojicu naprijed i samo ispucavaj na njih, pa sta bog da, ko u kasinu. Samo sto je to lijep fudbal, ne da gledati u sebe...

4-4-2 je dobra formacija gdje se naravno igra lijep i atraktivan fudbal nebih se slozio sa konstatacijom naseg prijatelja @istoka i nadam se da ce Meho igrati ovu formaciju koja je vise napadacka naravno ne po svaku cijenu formaciju postavljati u funkciji protivnika....
sto se tice nase odbrane tu sam optimistican sa povratkom bojkotasa nece biti problema mislim da mozemo imati vise nego solidnu odbranu.....
bosniak
Sve ovo mi nekako miriše na nešto dobro, samo mi nije jasno šta onaj Ušanović radi pored Kodre.
Smuči mi se kada vidim tog čovjeka.
coolin_ban
CITAT(Istok @ 07.01.2008., 15:46) [snapback]136632[/snapback]
Vazda ja u kontru.
1)Jaka odbrana je 80% uspjeha, 2)pitanje je sta neko podrazumjeva pod ofanzivnim fudbalom, 3)ofanzivni i kreativni fudbal ne idu uvijek u paru.
Ja se nadam da ce Kodro forsirati 4-2-3-1, formaciju koja je nacesca u Spaniji. Radje 4-2-3-1, defanzivno, kreativno, po zemlji.....nego 4-4-2 romb, ofanzivno, preskakanje sredine terena i nabijanje lopte na dva isturena spica.

ja mislim da je 4-2-3-1 nasa najbolja formacija i da za nju imamo najbolje igrace. srz te formacije cine dva defanzivna vezna, u nasem slucaju su to Rahimic i Bajramovic (prije bili Grujic i Bajramovic), koji u fazi odbrane pokusavaju zaustaviti napade prije nego dodju u "opasnu zonu" (poznata Osimova strategija). u fazi napada se obicno forsira jedna strana, zavisno od kvaliteta igraca. Braco je prije bio nas igrac koji probija tu stranu. sada nisam bas siguran ko bi to mogao biti, mozda Salihovic ili Pjanic za par godina. Usput, ovo je formacija u kojoj smo igrali protiv francuske na Kosevu. ofanzivni vezni ili poluspic je i u toj utakmici bio Misimovic, kao sto mislim da ce biti i u buduce. medjutim, da bi ova formacija radila, on mora biti mnogo brzi i sa vecim radijusom kretanja jer ipak dva defanzivna vezna imaju odbranu kao prioritet. takodjer, ako bi Salihovic bio na lijevoj strani, otvara se pitanje ko bi igrao na desnoj. Maletic je brz i to je sve. nemam pojma kakav je status Beslije trenutno. ja sam se nadao da bi Custovic mogao odigrati tu ulogu, jer sam cuo da i u belgiji cesto igra po desnoj strani, medjutim ovdje me ubjedise da se to bas cesto i ne desava, a ja nemam sansu da pratim belgijsku ligu pa ne znam. ako bi Muslimovicev ego mogao to progutati, mozda bi on mogao odigrati tu poziciju, jer sam ga u mesini gledao nekoliko puta na desnoj strani, a da Dzeko igra spica. ako bi se Barba vratio, u ovoj formaciji bi jedino mogao igrati spica ili mjesto Misimovica, jer u svakoj drugoj kombinaciji, on i Misimovic ne mogu igrati skupa.
znaci:
------------------------------------- Hasagic -------------------------------------------

Lede/Dzemo -------------- Spahic -------------------Papac----------------------Hrgovic

----------------------Rahimic---------------------------------------Bajramovic

------Custovic? -------------------Misimovic ------------------------------Salihovic

-----------------------------------------Dzeko---------------------------------------------
BiH supporter
Sve je to dobro i lijepo, ali mislim da nije samo bitno da se samo igraci vrate i da se stvori pozitivna atmosfera, nego se mora naci i pravi lider tima.

Treba naci dva ili tri igraca koji ce imati visi status u timu, na koja ce se ostali ugledati. Misljenja sam da bi bilo optimalno kad bi jedan od njih bio Salihamidzic. On ima daleko najvise iskustva od svih nasih igraca i ne samo da bi on trebao imati neki autoritet nego mislim da bi trebao preuzeti i kapitensku traku.

Nazalost, dok je igrao za repku bilo je tacno naopako. Jest da su svi trazili i ocekivali svasta od njega, i kad su izgubili utakmice njega su postavili kao krivca, ali nije nikad bilo nekog postovanja prema njemu. Umjesto da su ga slusali, trazili savjete od njega, postovali ga, njegovi saigraci mu nisu htjeli dodavati loptu, ignorisali ga. Da li je to bila ljubomora ili nesto drugo nije ni bitno.
Bitno je da se u buducnosti takve stvari sprijece. Potencijal koji imaju takvi igraci ne smije se jednostavno tako ugusiti.

Ali kao vec receno, treba to biti najmanje dva ili tri igraca. Vidjelo je se npr da je Barbarez bio previse opterecen kada je sam vodio tim. Najbolji primjer je bila tekma u Beogradu, ne samo da je nije igrao bas najbolje, nego u cijeloj utakmici nisam ni jednom imao osjecaj da je on vodja tima. Zapravo, jesam jednom, u onom trenutku kada je otisao kod Vassarasa da se zali zbog navijaca, ali inace nista.
ZIJANCER_SA
CITAT(BiH supporter @ 07.01.2008., 23:22) [snapback]136643[/snapback]
Sve je to dobro i lijepo, ali mislim da nije samo bitno da se samo igraci vrate i da se stvori pozitivna atmosfera, nego se mora naci i pravi lider tima.

Treba naci dva ili tri igraca koji ce imati visi status u timu, na koja ce se ostali ugledati. Misljenja sam da bi bilo optimalno kad bi jedan od njih bio Salihamidzic. On ima daleko najvise iskustva od svih nasih igraca i ne samo da bi on trebao imati neki autoritet nego mislim da bi trebao preuzeti i kapitensku traku.

Nazalost, dok je igrao za repku bilo je tacno naopako. Jest da su svi trazili i ocekivali svasta od njega, i kad su izgubili utakmice njega su postavili kao krivca, ali nije nikad bilo nekog postovanja prema njemu. Umjesto da su ga slusali, trazili savjete od njega, postovali ga, njegovi saigraci mu nisu htjeli dodavati loptu, ignorisali ga. Da li je to bila ljubomora ili nesto drugo nije ni bitno.
Bitno je da se u buducnosti takve stvari sprijece. Potencijal koji imaju takvi igraci ne smije se jednostavno tako ugusiti.

Ali kao vec receno, treba to biti najmanje dva ili tri igraca. Vidjelo je se npr da je Barbarez bio previse opterecen kada je sam vodio tim. Najbolji primjer je bila tekma u Beogradu, ne samo da je nije igrao bas najbolje, nego u cijeloj utakmici nisam ni jednom imao osjecaj da je on vodja tima. Zapravo, jesam jednom, u onom trenutku kada je otisao kod Vassarasa da se zali zbog navijaca, ali inace nista.

Kao vodje tima mogu se izabrati stari igraci sa autoritetom kao npr: Spahic, Salihamidzic, Barbarez, Papac .

Ja imam predosijecaj da ce mo bas sad kad nam se cini raspored najgorim i najtezim da ce mo dobro proci pogotovu sad poslije ovih promijena itd. Jer ja kao navijac osijetim u sebi neki naboj,zelju,volju itd za tom repkom nakon ovih promijena a mogu misliti kako to osijecaju fudbaleri koji ce igrati za repku. Neznam mozda grijesim ali mislim da sam u pravu. Ja licno mislim da ce fudbalerima biti lijep osijecaj imati oko sebe istinske legende poput Kore,Bolica i drugih i da ce sa njima biti lako se dogovoriti i ispuniti zdatke koje se pred njih postave. Drugi je to osijecaj nakon ove bitke koja je trajala vise od godinu dana ponovo se naci u toj Repci koju vole svi pored tih asova sa Kodrom na celu nego sa Muzurovicem i Pasalicem i Usanovicem itd sta ce ti ljudi njima prenijeti korisnog i lijepog? Vidjecemo ubrzo ali ja sam veliki optimista i imam lijep predosijecaj nakon ovog svega.
ZIJANCER_SA
CITAT(coolin_ban @ 07.01.2008., 23:16) [snapback]136642[/snapback]
ja mislim da je 4-2-3-1 nasa najbolja formacija i da za nju imamo najbolje igrace. srz te formacije cine dva defanzivna vezna, u nasem slucaju su to Rahimic i Bajramovic (prije bili Grujic i Bajramovic), koji u fazi odbrane pokusavaju zaustaviti napade prije nego dodju u "opasnu zonu" (poznata Osimova strategija). u fazi napada se obicno forsira jedna strana, zavisno od kvaliteta igraca. Braco je prije bio nas igrac koji probija tu stranu. sada nisam bas siguran ko bi to mogao biti, mozda Salihovic ili Pjanic za par godina. Usput, ovo je formacija u kojoj smo igrali protiv francuske na Kosevu. ofanzivni vezni ili poluspic je i u toj utakmici bio Misimovic, kao sto mislim da ce biti i u buduce. medjutim, da bi ova formacija radila, on mora biti mnogo brzi i sa vecim radijusom kretanja jer ipak dva defanzivna vezna imaju odbranu kao prioritet. takodjer, ako bi Salihovic bio na lijevoj strani, otvara se pitanje ko bi igrao na desnoj. Maletic je brz i to je sve. nemam pojma kakav je status Beslije trenutno. ja sam se nadao da bi Custovic mogao odigrati tu ulogu, jer sam cuo da i u belgiji cesto igra po desnoj strani, medjutim ovdje me ubjedise da se to bas cesto i ne desava, a ja nemam sansu da pratim belgijsku ligu pa ne znam. ako bi Muslimovicev ego mogao to progutati, mozda bi on mogao odigrati tu poziciju, jer sam ga u mesini gledao nekoliko puta na desnoj strani, a da Dzeko igra spica. ako bi se Barba vratio, u ovoj formaciji bi jedino mogao igrati spica ili mjesto Misimovica, jer u svakoj drugoj kombinaciji, on i Misimovic ne mogu igrati skupa.
znaci:
------------------------------------- Hasagic -------------------------------------------
Lede/Dzemo -------------- Spahic -------------------Papac----------------------Hrgovic
----------------------Rahimic---------------------------------------Bajramovic

------Custovic? -------------------Misimovic ------------------------------Salihovic
-----------------------------------------Dzeko---------------------------------------------

Jarane Dzemu prekrizi sa tog spiska jer nezasluzuje da nosi dres nase Repke uopce, kao prvo to je covjek bez karaktera i kreten veliki a kao drugo ne zasluzuje jer je fakat smotan kao sajla i forsiran je samo zato sto je Pasalicev covjek i sto mu je maneger Nusret Jasari koji ga zastupa i koji ga je kroz Repku prodao sa Pasalicem skupa. Spahic ce mu natrljati njusku kad ga vidi a mislm da ce se to desiti u Ruskoj ligi kad se sastanu ako Dzemica neigra cak i u drugoj Ruskoj ligi.

A mijesto Custovica stavi Salihamidzica koji ce se vratiti 100% zivi bili pa vidjeli i ako Barbarez nebude igrao za Repku treba njemu dati kapitensku traku i proglasiti ga vodjom ovog tima.
ZIJANCER_SA
CITAT(Maestro @ 07.01.2008., 23:39) [snapback]136647[/snapback]
@coolin_ban sta velis na ovo. ista tvoja formacija.

Bez Brazze

-------------------------------------------------------------Hasagic------------------------------------------------

--Muharemovic----------------------Spahic---------------------------------Pandza----------------------Papac--

---------------------------------------------------Rahimic----------Grlic--------------------------------------------

--Bajramovic---------------------------------------------Misimovic-------------------------------------Salihovic--

-------------------------------------------------------------Dzeko----------------------------------------------------
Sa Brazzom

-------------------------------------------------------------Hasagic-----------------------------------------------------

--Muharemovic----------------------Spahic-------------------------------Pandza----------------------------Papac--

--------------------------------------------------Rahimic-----------Bajarmovic----------------------------------------

--Salihamidzic--------------------------------------------Misimovic----------------------------------------Salihovic--

--------------------------------------------------------------Dzeko-------------------------------------------------------

Maestro jarane ova formacija sa Brazom je fantasticna sam jos da imamo nekog mijesto Pandje iskusnijeg jer momak nema dovoljno nastupa u klubu i mislim da nije dovoljno iskusan za prve postave, ja se nadam da ce onaj Radeljic sto je presao u Energie Cotbus stasati u pravog Stoper ili beka pa da zauzme tu poziciju, sad je jos tanak za standardne postave kao i Pandza vidjecemo kako ce to Mehaga posloziti ali u svakom slucaju formacija ej odlicna i mislim u ovome trenutku najbolja.
ermin-jaran
CITAT(Maestro @ 07.01.2008., 23:50) [snapback]136651[/snapback]
prije radjelica bi stavijo covica il nadarevica. cak mozda i subotica. ako bude igro za nas.
a pandza nije igro dugo pa je protiv malte bijo nas najbolji odbrameni igrac.
ali neka meho to odluci.
mislis da brazzo se vraca?

Mozda Nadarevic iako volim Pandzu ,a sta mislite na Rahimica da pravi par sa Spahom inace igraci sa njegove pozicije kako ulaze u godine silaze u zadnju liniju...
imali bi fantastican relance lopte iz zadnje linije...
sto se tice dzeme i hrgovica izbaciti ih za sva vremena iz repke ako hocete ambijent i atmosferu u repci
BosnianMagican
Evo Pogldeajte Sergej Barbarbarez Je Na Prvoj Starinice Od Fifa.Com...Na stranici pise kako Barbarez trazi svoj 100 gol u Bundseligi...

http://www.fifa.com/worldfootball/clubfoot...chasing+century

Barbarez chasing his century(FIFA.com) Monday 7 January 2008
Print Email to a friend
Sergej Barbarez made no secret of his dismay when Hamburger SV, the club closest to his heart, declined to extend his contract in summer 2006. Most observers concluded that one of the Bundesliga's few remaining characters would quietly wind down his career away from the media glare, but the tempestuous striker typically opted to confound the critics instead. Now in his second season with Bayer Leverkusen, the 36-year-old is poised to add the crowning glory to a unique and often moving career.

The Bosnian requires just five more goals to become only the fifth foreigner to pass the 100-goal mark in German top flight football, joining an elite currently comprising Giovane Elber (133), Stephane Chapuisat, Ailton (106 each) and Claudio Pizarro (100). Barbarez, adored by fans for his down-to-earth authenticity but frequently castigated from the press box for a perceived lack of workrate, is the second-highest Bundesliga scorer still playing in the German top flight after Germany superstar Miroslav Klose (106 goals).

"Every day, I still look forward to seeing how I measure up against 20-year-olds," smiles the seasoned pro, who sports striking blonde hair at the present time, affording him a slightly more youthful appearance. With every passing year, Barbarez' level-headedness and experience have increasingly become the hallmarks of his game. After 314 appearances in 15 Bundesliga seasons, he is an undisputed chief among men and a major contributor to Leverkusen's recent run of seven wins in their last eight matches, propelling Bayer to fourth in the Bundesliga and comfortably easing them into the UEFA Cup Round of 32. "He's a genuine leader," Bayer 04 managing director Wolfgang Holzhauser has declared.

Strengthened by adversity
Barbarez watchers are aware that the unceremonious manner of his departure from HSV only served to stoke the fires of ambition in the autumn of his career. The Bosnian developed into one of the Bundesliga's star names during six glorious years in Hamburg, a city he would like to make his home after hanging up his boots, but the club undertook a major team rebuilding exercise 18 months ago and the former Bosnia-Herzegovina international was deemed more or less surplus to requirements. "It was the most extraordinary day of my life. Every part of me was moved in some way. It was like being suspended between heaven and earth," he recalled in a kicker magazine interview, reviewing the day when contract negotiations with Hamburg finally and irrevocably broke down.

The multi-faceted player emerged stronger for the experience, driven on by defiance, towering ambition and his passionate heart. Refusing to accept HSV's implied slight on his age, he overcame a tricky settling-in period to assume a pivotal role in an emerging Leverkusen side. The man capped 48 times by his country, currently on four goals and three assists this term, has stamped his unique authority and style on the Rhineland outfit's game. Barbarez' finely-honed ability to read the play spares him the need to cover huge amounts of ground but still places him in the right place at the right time. Respected former coach Udo Lattek once described him as one of the best footballers he had ever seen, another reason the fans are prepared to forgive a certain aloofness and arrogance in his approach.

No fan of long-term plans
"I wasn't as bad as I was made out to be back then, and I'm not paying much attention to the chorus of praise right now," advises the veteran, drawing on his long experience of the highs and lows of the professional game, and a strong awareness of the futility of long-term planning as a player. Indeed, his stellar Bundesliga career only came about as a result of coincidence and circumstance a full 16 years ago.

Barbarez, who has a street named after him in his home town of Mostar, was vacationing with an uncle in Hanover when civil war engulfed the Balkans at an alarming pace. Young Sergej's father insisted he remain in Germany, where the gifted youth reported for a trial with Hanover 96 and was immediately offered a professional contract. He had a brief spell with Union Berlin before switching to Hansa Rostock and then Borussia Dortmund, although his opportunities were to prove limited under then boss Michael Skibbe, ironically the man now at the Leverkusen helm. Barbarez finally made the breakthrough after moving to Hamburg, topping the Bundesliga scoring charts with 22 goals in 2000-2001, before the arrival of Rafael van der Vaart as a new figurehead in summer 2005 signalled the end of the Bosnian's relationship with HSV.

Coach of the future?
An extraordinary career with its roller-coaster ups and downs has left an indelible impression on this child of the Bundesliga. This remarkable character was an enthusiastic and committed supporter of efforts to promote the game back in his home country, but a falling out with the local association prompted him to end his international involvement in 2006.

Barbarez has by no means given up on the idea of coaching in his home nation at a later date, as he revealed to Die Zeit. "I hope to realise my dream of standing on the touchline at some point. Football is everything in Bosnia. A successful national team would put a smile on people's faces in this difficult economic situation." However, Barbarez has other fish to fry for the time being, as he pushes on towards membership of the Bundesliga's 100-up club.
Nucho
CITAT(haso @ 07.01.2008., 13:58) [snapback]136564[/snapback]
Svaka cast za Tolju, al ce tesko doci do repke. Imamo Hasagica kao prvog golmana, a onda za drugog je jaka konkurencija izmedzu po mom misljenju, Guse, Tolje i Begovica (trenutno igra za mladu kanadsku repku).

Adnana Gusu mozes odjednom zaboraviti. Taj lik nema sta traziti u reprezentaciji, pogotovo ne sad kad ce naredne godine najvjerovatnije nastupati u Kiparskom drugoligasu.

Cinjenica da Begovic pripada Portsmouthu je dovoljni dokaz da se radi o jednom talentu. Njega treba osigurati da brani za nas, ali za u-21, za pocetak.

Kenan Hasagic i Almir Tolja su moje opcije za golmansku poziciju. Seada Ramovica, koji nastupa za Tromsö u Norveskoj Tippelige, isto treba isprobati - ako pravila dozvoljavaju da igra za nas...
ZIJANCER_SA
CITAT(ermin-jaran @ 08.01.2008., 00:01) [snapback]136653[/snapback]
Mozda Nadarevic iako volim Pandzu ,a sta mislite na Rahimica da pravi par sa Spahom inace igraci sa njegove pozicije kako ulaze u godine silaze u zadnju liniju...
imali bi fantastican relance lopte iz zadnje linije...
sto se tice dzeme i hrgovica izbaciti ih za sva vremena iz repke ako hocete ambijent i atmosferu u repci

Svaka cast Ermine jarane u potpunosti se slazem sa ovim sto si napisao, samo bi zelio dodati sto je rekao Maestro da ima onaj mali Subotic odlican Stoper i Bek moze da igra obadvije pozicije ako se kojim slucajem odluci sad da zaigra za nas bilo bi fantasticno rijesenje a koliko se sijecam da je rekao i obecao da ce se odluciti do Januara i tu vidim sansu sa Mehagom na celu i Bolicem da ga privole i da zaigra za nas.
saneld
CITAT(Maestro @ 07.01.2008., 23:11) [snapback]136638[/snapback]
najbolje prvu sa spanijom prvu u gostima. jer tada su umorni, a mi mozemo to iskoristiti barem za pod sa strane.

ovo su gluposti najvece cuj umorni ljudi profesionalci u najboljim svjetskim klubovima igraju multi milioni ugovori..Daj ima spanija dovoljno igraca da sastavi 3 ekipe da se bore na svakom kontinentu za titule.. Meni ovo nema nikakve veze skim igramo gdje igramo..vazno je da igraju najboljih 11 i da je atmosfera na nivou i hvala bogu trenerski stab nam je sve bolji i bolji.
ZIJANCER_SA
CITAT(Nucho @ 08.01.2008., 00:12) [snapback]136656[/snapback]
Adnana Gusu mozes odjednom zaboraviti. Taj lik nema sta traziti u reprezentaciji, pogotovo ne sad kad ce naredne godine najvjerovatnije nastupati u Kiparskom drugoligasu.

Cinjenica da Begovic pripada Portsmouthu je dovoljni dokaz da se radi o jednom talentu. Njega treba osigurati da brani za nas, ali za u-21, za pocetak.

Kenan Hasagic i Almir Tolja su moje opcije za golmansku poziciju. Seada Ramovica, koji nastupa za Tromsö u Norveskoj Tippelige, isto treba isprobati - ako pravila dozvoljavaju da igra za nas...

M najbolje opcije bi bile Hasagic i taj mali Begovic ako zeli da igra za nas, a poslije njih ima tu jos Buric ili Tolja.
bandit
CITAT(ZIJANCER_SA @ 07.01.2008., 23:42) [snapback]136648[/snapback]
i ako Barbarez nebude igrao za Repku treba njemu dati kapitensku traku i proglasiti ga vodjom ovog tima.

Nebi me cudilo da Mesa ponudi Hasanu kapitensku traku a ovaj to i prihvati (uz obecanje da nece vise krpiti rupe u odbrani) ....
ZIJANCER_SA
CITAT(saneld @ 08.01.2008., 00:16) [snapback]136660[/snapback]
ovo su gluposti najvece cuj umorni ljudi profesionalci u najboljim svjetskim klubovima igraju multi milioni ugovori..Daj ima spanija dovoljno igraca da sastavi 3 ekipe da se bore na svakom kontinentu za titule.. Meni ovo nema nikakve veze skim igramo gdje igramo..vazno je da igraju najboljih 11 i da je atmosfera na nivou i hvala bogu trenerski stab nam je sve bolji i bolji.

Ma nije bas tako jarane da je nebitno, jer kad pogledas zadnjih 2-3 kvalifikacije vidjeces da je Spanija uvijek gubila prve utakmice i bodove i da su imali velikih problema na pocetku kvalifikacija gdje su na kraju uvijek do zadnjeg kola strepili za velikim takmicenjima, to nije bez razloga jer kao sto svi znamo Spanska liga se igra do pola ljeta i naporna je ima dosta kola zbog cega im pripreme kasno pocinju nego kod drugih Drzava i Liga, a kao drugo uvijek se Spanski timovi takmice po raznim evropskim kupovima gdje se igraci izmore do maximuma, a kao trece sad ce Spanija igrati EP i gdje ce igraci koji nastupaju na EP imati produzen odmor i fakticki uce u prvi susret kvalifikacija za SP bez priprema ili bolje receno imat ce par dana pripreme i tu je velika prednost jarane.
saneld
razumijem to sve ima smisla sta mislite ali ipak nisu amateri ljudi igraju fudbal nonstop netrebaju im bog zna kakve pripreme posebne. Kako kod igracemo protiv sviju i onako i ovako icon_smile.gif
bosniak
Moze li mi neko odgovoriti jel ovaj Danijel Subotic igrao za nas i ima li prava nastupa za nas,
vidim da je potpisao trogodisnji ugovor sa Portsmouthom i pise da je bosanceros unaprijed hvala.

Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.