Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
McCoy
CITAT(alemko @ 06.01.2008., 01:53) [snapback]136292[/snapback]
koliko je strucno nase novinarstrvo govori i podatak o nastupima i golovima ove nase fudbalske legende (a greska se vuce vec u sijaset prepisanih clanaka)! icon_rolleyes.gif
(@ cile: nije na odmet da se i na pocetnoj strani ispravi ova greska u preuzetom clanku.)

u 263 nastupa je postigao 105 golova, od toga 21 sa bijele tacke (golprosjek od 0.4 po utakmici).

1985-1991 Velež Mostar (129 nastupa, 49 golova)
1991-1995 Real Sociedad (129 nastupa, 73 golova)
1995-1996 FC Barcelona (32 nastupa, 9 golova)
1996-1999 CD Teneriffa (72 nastupa, 18 golova)
1999-2000 CD Alavés (30 nastupa, 5 golova)
---------------------------------------------------------------
kodro je nakon sukera drugi najuspjesniji napadac u spanskoj premijeri sa prostora bivse nam republike ispred kovacevica, milosevica i mijatovica.

svaka cast prijatelju...hehe

..i meni je to zapelo za oko,kad spominju svugdje "ravnih 100 golova" icon_rolleyes.gif ,valjda su mu zaboravili upisati ovih 5 iz Alaves-a...ali sam siguran ,da je u pitanju neki "susjed" ili "komsija" ,da bi mu prije dodali 5 golova,nego oduzeli( zaboravili...)
BosnaLove
svaka cast eusa_clap.gif meho kodro je jedna od nasih legendi nogometa , vidicemo kako ce se pokazati, uglavnom dobar izbor i za navijace i za igrace. Samo je vazno jos da vrati igrace sve na teren , pa da podjemo gaziti tursku, spaniju,belgiju , i ostale miseve. i nemoj te uopste obracati paznju sta pisu ovi ili oni sta nas zanima to , samo nas bosna zanima i niko drugi ,,..idemo dalje
bosniak
Toliko sam sretan što nam je Meho selektor da jedva cekam njegove prve poteze na čelu naše repke.
Mislim da će svakim danom i nastupom nase selekcije biti vidljivo koliko smo dobili izborom ovog velikog patriote.
garo
Hajdi pokazi mi tu recenicu di pise a ti to vidis koliko nas mrze

CITAT(roki_usa @ 06.01.2008., 04:58) [snapback]136300[/snapback]
Ma je..s nijih akonas mrze,mi njih sto puta vise mrzimo,,akoim je Cice zao stoga nisu za sebe ostavili negosuga nogirali,a tamo po forumu lupaju kako Meho nema iskustva i daje izabran samo zato stoje Musliman,ali neznam kolikoje to iskustvo Bilic imao kad je postavljen za sefa Hrvaske.Mogu samo sanjati kad ce neki trener iz Hrvaske da bude selektor BiH. eusa_wall.gif eusa_clap.gif

mikac
nadam se da ce kodro uspjeti ostvariti san svih istinskih ljubitelja bih tj da nas odvede na sp . uz kvalitet i navijace mi to mozemo .
StolacBarbarez
meho je legendaaa bravo mehooo

a za kranjcar i oni forum vecernij.hr Ko i jebe icon_twisted.gif icon_mrgreen.gif

Barbarez,Salihamidzic,Bajramovic ... opet u Reprezentaciju!
svs
Koliko se sjecam kad su Dominkovica uslikali u kockastom dresu na SP, selektor Hrvatske je bio Kranjcar. I sad ga nama htjeo uvaliti, stvarno ne kontam da je to dolazilo uopste u obzir. Valjda to moze samo kod nas, jos ko fol mi necemo Hrvata za selektora a vodio na taki dva ciklusa.
Istok
Evo prve kritike novom selektoru icon_mrgreen.gif

Mislim da grijesi sto prizeljkuje dvije najjace reprezentacije u prve dvije utakmice. Tako je rezonovao i Sliskovic u proslim kvalifikacijama a vecini igraca se nije svidjala ta ideja. Igrali smo protiv Spanije i Srbije i osvojili po bod na domacem terenu. Igraci bi radje da prvo odigraju slabije utakmice i da sa vise samopouzdanja i bodova udju u susrete sa ovim tezim protivnicima. Srbiji se to prosli put isplatilo, dosli su na Kosevo sa sest poena iz dvije tekme sa San Marinom....nesto tako je bilo.

Nadam se da ce Kodro izabrati Konjica u svoj strucni stab i da ce se konsultovati s njim u vezi rasporeda (ne znam hoce li imati tu mogucnost jer ce mu Savez predloziti imena kandidata). Muhamed je tada bio jedan od onih koji su govorili da treba igrati slabije tekme u pocetku. Mnogi igraci su prosli kroz reprezentaciju, legende su i Kodro, i Barbarez, i Bolic ali meni ubjedjivo najdrazi lik je Muhamed Konjic. Znam da to nije kriterij za izbor strucnih lica i da patriotizam ne podrazumjeva strucnost ali mislim da bi Konjic bio od velike koristi u svakom pogledu.

CITAT
kad se kaze "nasa reprezentacija" misli se na jedan narod, a ne nesto zajednicko, sto bi bosna i hercegovina trebala biti ...

Ne mozemo je iskljucivo mi praviti zajednickom. Usput, ne znam kako si ovo zakljucio? Zato sto preferiramo Kodru prije nego Kranjcara koji je strani drzavljanin, ili mozda zato sto raja reaguju na bljuvotine i pljuvanje po BiH i Bosnjacima u Vecernjem Listu? Gdje si vidio da neko kaze nesto protiv bh Hrvata? Cak i ako neki pojedinci recimo prisvajaju reprezentaciju, odakle ti pravo da na osnovu nekoliko komentara sudis cijeli forum? ITD..ITD
Almir
Iz ovih clanaka se ima dojam da ce Kodro kako je i bilo najavljeno sam sebi birati pomocnike. "Prvo želim da razgovaram sa članovima Predsjedništva o svojim planovima, pa bih tek nakon toga sa tim izašao u javnost. Još se nisam odlučio ko će mi biti pomoćnici. Neka imena vrtim u glavi, a sva su poznata sportskoj javnosti".
Za pomocnike bi trebao neko malo iskusniji, kao i dobar skaut koji ce pratiti igrace.

Almir
CITAT(trasimeno @ 06.01.2008., 14:29) [snapback]136315[/snapback]
meni je stvarno zao, ali ovo je izgleda postao jedan obicni nacionalisticki forum.
kad se kaze "nasa reprezentacija" misli se na jedan narod, a ne nesto zajednicko, sto bi bosna i hercegovina trebala biti ...
otjerali ste i zadnjeg bosanca koji slucajno nema veze sa vasim vjerskim i nacionalistickim glupstima.
sramota.

zelim vam puno uspjeha u kvalifikacijama. zbogom...

Mislim da nisi u pravu, rijetko ces u bilo kojoj reprezentciji kao i kod navijaca naci toliko gotivljenje tj. uvazavanje igraca poput npr. Milenkovica,Papca, da se uzmu i drugi primjeri osim Barbareza, pa u drugim sportovima kao sto su bili Markovic,Firic.
Nemoj da te zavarava ovo biranje selektora, koje se zeli prebaciti na etnicku osnovu; protiv Kranjcara nema niko nista, ali je se proculo da je jaran sa Pasalicem, ovo ti je i najveci argument protiv tvoje tvrdnje, da se favoritizuje samo jedna etnija, po tome onda je mogao/morao i Pasalic ostati.(A dobro se zna koji su uvjeti bili da se bojkotasi vrate). Kodro je bio veliki igrac,vrlo je popularan, bio je prvi kapiten a uz to sasluzio je da mu se ukaze prilika, kao domacem strucnjaku,educiranom kadru. Da licno ovde spomenem i svog favorita, to bi bio Ristic,samo Iljo,Bogdan i Suljo su postavljali kandidate a ne mi na forumu ovde. I jos na kraju ko god BiH osjeca svojom uvijek je dobrodosao u reprezentaciju a i u nase drustvo. Pozdrav
Istok
CITAT(trasimeno @ 06.01.2008., 14:48) [snapback]136317[/snapback]
govorim (izmedju ostalog) i zbog toga sto se svojataju i postavljaju ljudi ne po struci i znanju nego po tome ko je veci "patriota", kao da ljudi drugih narodnosti od izgleda vama najdraze nemaju nista sa bosnom niti su ikad imali. ja sam dijete iz mjesanog braka, rodjen i odrastao u sarajevu, moja familija je ucestvovala u odbrani bosne, cijeli svoj zivot sam se osjecao bosancem a ne necim drugim ali sada, na zalost ostajem razocaram kad citam poruke sa ovog ili slicnih foruma...

Pa znas li ti i jednog bh Hrvata ili Srbina koji je nepravedno izostavljen iz reprezentacije, a da je imao zelju da predstavlja BiH. Jedino ako ti ne smatras da treba Hrvat ili Srbin iz Hrvatske i Srbije da ima isti status u BIH kao i bh Hrvati i Srbi, posto mi se cini da aludiras na neizbor Kranjcara za selektora. Kranjcar jeste Hrvat ALI iz Hrvatske. I jos uvijek nam ne rece na koje izjave aludiras.
ermin-jaran
CITAT(Istok @ 06.01.2008., 14:36) [snapback]136316[/snapback]
Evo prve kritike novom selektoru icon_mrgreen.gif

Mislim da grijesi sto prizeljkuje dvije najjace reprezentacije u prve dvije utakmice. Tako je rezonovao i Sliskovic u proslim kvalifikacijama a vecini igraca se nije svidjala ta ideja. Igrali smo protiv Spanije i Srbije i osvojili po bod na domacem terenu. Igraci bi radje da prvo odigraju slabije utakmice i da sa vise samopouzdanja i bodova udju u susrete sa ovim tezim protivnicima. Srbiji se to prosli put isplatilo, dosli su na Kosevo sa sest poena iz dvije tekme sa San Marinom....nesto tako je bilo.
Nadam se da ce Kodro izabrati Konjica u svoj strucni stab i da ce se konsultovati s njim u vezi rasporeda (ne znam hoce li imati tu mogucnost jer ce mu Savez predloziti imena kandidata). Muhamed je tada bio jedan od onih koji su govorili da treba igrati slabije tekme u pocetku.

Neznam da li grijesi pazi rekao je u odnosu na to sto su ucesnici Evropskog prvenstva moze da ima znacajnu ulogu najvjerovatnije je mislio na umor jer poznato je igraci koji akumuliraju veliki broj tekmi u sezoni poslije svjetskog ili Evropskog cesto se desi pad forme ,slabo debituju narednu sezonu najveci krivac je umor... nebih rekao da nije u pravu
Za konjica bi me radovalo da udje u strucni stab ...

@transimeno Barbarez je idol nacije uz to nije Bosnjak ,
kranjcar je bio optuzivan i prije od hrvatskih medija za mahinacije oko
prodaje igraca preko hrvatske repke uz to jaran pasalicu=kranjcar=karina
Po cemu sudis da Meho nije strucan ,trenerski formiran u Spaniji ...
fantom
Da i ja smatram da bi Konjic dosta pomogao.Pogotovo posto sad zivi u BiH.
legionar
meni je stvarno zao, ali ovo je izgleda postao jedan obicni nacionalisticki forum.
otjerali ste i zadnjeg bosanca koji slucajno nema veze sa vasim vjerskim i nacionalistickim glupstima.
sramota.

ovo nije nikad bio nacionalistički forum... to je tvoje mišljenje a ne naše... ako voliš BiH i pratiš bar malo futbal (ja sam ga počeo prije godinu dana) onda ti je vjerovatno jasno zašto Meho Kodro. Ako imaš problem nacionalizma u glavi onda ovaj forum nije mjesto za rješavanje takvih problema. Ovdje smo forumasi iz cjele Evrope i znamo kako važan je bio izbor selektora.

A problem nacionalizma se više pojavljuje u susjednoj nam Srbiji ili Hrvatskoj koji se fakat razčiščava u našoj BiH to je kruta realnost!!! Zato prijatelju moj ovdje češ naći prave Bosance oni kojima je ponajmanje stalo do nacionalizma!
efteling
@trasimeno
Nacionalizam -pojam koji se lako upotrebljava kad se bjezi od svake valjane argumentacije ,a to prisivate bosancima tako lako jer neki drugi argument nemate pa se onda s tom banalnom rijecju podstapate.Nepada mi napamet tebi podastirati kontraargumente. Samo ono o cemu ti pricas je tragican produkt iscitavanja pravih naci-foruma s zapada i istoka Bosne i Hercegovine.
Voliti Bosnu i Hercegovinu ili volis ili ne volis i nemoze ti je niko svojim stavovima omrznuti i izbaciti je iz srca ,ako je stvarno volis ,al je to je ocito nije slucaj s tobom kvazi Bosancem jer nije samo dovoljno zivjeti tu nego i osjecati taj prostor svojim,jer je to zaista tako i ako treba svim argumentima se boriti ako si jednonacionalnu tenziju osjetio, nego vrati se ti onim forumima gdje ti spika pase i dobro se nacionalno napali, a ovaj forum zaobidji, a sto bi rekao nas Predsjednik Zeljko Komsic :"Dalje prste od bosne da nebi ostao bez njih".
novoime
sramota.

oprosti nam i ti i one armije banjalucana, sirokobrijezana ... koji daju bezrezervnu podrsku nasoj reprezentaciji!
ajdin_travnik
CITAT(SergeyBarbarez @ 06.01.2008., 16:40) [snapback]136355[/snapback]
mrsh i nemoj se vracat

sergey, da sam ja cile ti bi prvi letio nakon ovoga. ###### jedan!
VelezFC
probali smo sve moguce kombinacije, favoriti na pocetku, favoriti na kraju, favoriti u sredini....
ja bih ovaj put probao taktiku "samo klimaj glavom" sta god oni drugi predloze, svakako cemo morati igrati protiv svih ostalih u grupi icon_lol.gif
svabo
Meho sve najbolje.Kada je najgore uzeo si odgovornost u svoje ruke.Gdje su sad ti Halilhodzici,Bajevici, i ostali sto samo pametuju.Meho ti si mlad i takav covjek moze sigurno pomoci ovoj naciji.Nadam se da ces zavest prije svega red,rad i disciplinu a rezultati su onda samo pitanje vremena.Volio bi da pomocni trener bude Semir Tuce,nekako mi taj spoj mirise na uspjeh.
ermin-jaran
haha dvica danijele sjedi shupak meraklijo.... eusa_boohoo.gif
Ed0
CITAT
Zbilja tako "dirljivo" napisano, jer nakon što bh Hrvati ovo pročitaju vjerojatno više nitko od njih neće navijati za reprezentaciju "BH Fanaticosa".
CITAT
Bit će Meho Kodro izbornik, ali zbog vas sve će manje biti onih koji navijaju za reprezentaciju BIH (pa i ovako ne navija nego možda kojih 30-40 posto bh stanovnika!).

Malo je samog sebe tu kontriro. Tih 40-tak posto raje sto navija za BiH i jesu Bosanci pravi. Bh Hrvati i Srbi nikad nisu navijali, niti ce ikad navijati za Bosnu (osim kada igramo protiv Turske icon_mrgreen.gif ), tako da ne vidim neki strasan problem u tom svemu.
legionar
CITAT(Ed0 @ 06.01.2008., 18:37) [snapback]136484[/snapback]
Malo je samog sebe tu kontriro. Tih 40-tak posto raje sto navija za BiH i jesu Bosanci pravi. Bh Hrvati i Srbi nikad nisu navijali, niti ce ikad navijati za Bosnu (osim kada igramo protiv Turske icon_mrgreen.gif ), tako da ne vidim neki strasan problem u tom svemu.

baš tresla se gora rodio se miš... icon_rolleyes.gif
james-bec
CITAT(ajdin_travnik @ 06.01.2008., 17:14) [snapback]136394[/snapback]
sergey, da sam ja cile ti bi prvi letio nakon ovoga. ###### jedan!

ti da si cile sjedio bio u becu a ne u klagenfurtu eusa_shhh.gif
haso
Ma sta hrvati pricaju samo 30-40% navija za repku?. Pa Bosnjaci su skoro 50% Bosne i oni svi navijaju za BiH, onda 100% Bosnjacke dijaspore vatreno navijaju za BiH, i najmanje 2-3 milliona od Bosnjaka u Turskoj navijaju za BiH, imamo vise podrske neg srbi i hrvati, pa nek oni pricaju sta hoce.

Forza Kodro. Forza BiH. Nek nam vrati Brazzo i ostale i mi Akobogda na SP.
alemko
pola stanovnika (=bosnjaci) nase BiH sigurno za nju i navija, kao i vecina nebosnjaka iz vecih ("federalnih") gradova, znaci komotno se da dodati jos koji posto na polovinu i tako brzo dodjes na vecinu bh-stanovnistva!
i nedajmo ze zavaravati oko ovih internet siledzija, zapravo najcese nasih "sugradjana" koji svoju drzavu mrze iz dna duse pa na internetu lijece te neke frustracije. ima i kod njih "normalnih", jeste da su manjina ali ih ima...

ovdje su svi dobrodosli kojima je BiH u srcu!
McCoy
Meho Kodro: Želim vratiti i naš fudbal na teren

Samir Šišić

Prvi i osnovni cilj nakon preuzimanja fudbalske "A" reprezentacije BiH biće mi da fudbal vratim tamo gdje mu je mjesto - na fudbalski teren, rekao je Meho Kodro, novoizabrani selektor našeg nacionalnog tima.

Legendarni Mostarac ovim riječima aludirao je na atmosferu koja je posljednjih godina vladala u i oko reprezentacije BiH.

"Evidentno je da su postojale 'zaraćene strane', da se u posljednje vrijeme više pričalo i pisalo o tome kako mnogo stvari ne funkcionišu u Savezu i kako se o mnogo stvari raspravljalo za zelenim stolom. Naš fudbal ličio je na nasukani brod i svi moramo dati maksimum kako bismo ga usmjerili ka pučini. Sada je najbitnije naći formulu i krenuti ka rješavanju problema", istakao je Kodro, dodavši:

"Znam otprilike šta me očekuje na vrućoj selektorskoj funkciji. I kao igrač u svaku utakmicu sam ulazio sa nadom da ću postići pogodak i da će moja ekipa pobijediti. I sada imam takav pristup. Jednostavno, optimista sam i vjerujem da mogu napraviti dosta pozitivnog."

Kodro nije mogao sakriti emocije, naglasivši da mu je čast što je dobio povjerenje Izvršnog odbora N/FS BiH.

"Zadovoljan sam i sretan izborom na selektorsku funkciju. Biti trener ili selektor nekog kluba ili reprezentacija velika mi je čast, a posebno kada se radi o nacionalnom timu moje zemlje. Nisam mogao ni sanjati da ću sa 40 godina imati privilegiju da vodim 'A' tim svoje zemlje. Malo sam i umoran i iscrpljen nakon ovih desetak dana, ali sada mi nije žao uloženog truda i vremena", priča Kodro, kojem nije bilo teško da se nepuna četiri sata nakon promovisanja u nasljednika Fuada Muzurovića iz Mostara pojavi u Sarajevu na neformalnom sastanku sa novinarima:

"Imao sam mnogo poziva za gostovanje iz raznih medijskih kuća. Nisam želio favorizovati nikoga i odlučio sam se pojaviti u Sarajevu, kako bi svi imali ravnopravan tretman. Trudiću se da i u budućem radu sa svima imam prirodan, ali i profesionalan odnos."

Kodro je naglasio da će se u odabiru saradnika voditi isključivo sportskim motivima, ali istovremeno je naglasio da je upoznat sa specifičnosti društvenopolitičke situacije u našoj zemlji.

"U glavi će mi biti samo sportski kriteriji i ne vjerujem da će me čelnici Saveza limitirati sa određenim brojem kandidata za izbor saradnika. Obećana mi je relativna sloboda u radu i uz uvažavanje specifičnosti BiH u kojoj žive tri ravnopravna naroda. Ne vjerujem da ću imati problema oko imenovanja saradnika", naglašava Kodro.

Novi selektor nije krio da razmišlja i o formiranju stručnog štaba po uzoru na Hrvatsku, gdje je Slaven Bilić, selektor naših zapadnih komšija, oko sebe okupio bivše zvijezde "vatrenih". Stoga nije isključeno da u Kodrinom timu budu Elvir Bolić, Muhamed Konjić, Mirsad Hibić, Vlatko Glavaš...

"Može se desiti da se i oni vrate. U stručnom štabu ću imati četiri čovjeka, koji su dobro poznati našoj sportskoj javnosti", bio je zagonetan Kodro.

Kodro neće imati odmora, a prvi zadatak imaće već sutra kada se u Barseloni određuje raspored kvalifikacionih utakmica za plasman na "Mundijal 2010".

"Volio bih da kvalifikacije otvorimo utakmicom protiv Španije ili Turske. Ove dvije selekcije igraće Evropsko prvenstvo u Austriji i Švajcarskoj i biće pod dojmovima tog velikog takmičenja. Smatram da bi to bila idealna prilika da iskoristimo njihovo 'odsustvo' iz kvalifikacija za 'Mundijal' i da ubilježimo prve bodove. Ipak, neće sve zavisiti od nas. Predstavnici svih naših protivnika doći će sa svojim uslovima i teško je prognozirati ishod pregovora u Barseloni", ističe Kodro.

Poslije "borbe za zelenim stolom" u Barseloni, 30. januara uslijediće i prvi ispit Kodrine stručnosti. Pretposljednjeg dana januara 2008. godine debitovaće sa našim nacionalnim timom u Tokiju protiv Japana. Kodro se nije odlučio za spisak igrača koje će voditi u Zemlju izlazećeg sunca.

"Zadnjih dana bio sam koncentrisan na utrku za selektorsku poziciju, a već danas počeću razmišljati o spisku putnika za Japan. Imamo kvalitetnih igrača i pokušaću, nakon razgovora sa svima, u bh. tim ponovo dovesti one najbolje. Protiv Japana nećemo eksperimentisati, igraće oni koji su u reprezentaciji bili i proteklih godina", rekao je Kodro, naglasivši da će se danas znati da li će u reprezentaciju ponovo vratiti i Hasana Salihamidžića, fudbalera torinskog Juventusa.

Španija prvi favorit

Čelnici Saveza pred novog selektora postavili su jasan cilj - odlazak na Svjetsko prvenstvo 2010. godine u Južnoj Africi. Kodro je svjestan da naša grupa u kojoj su Španija, Turska, Belgija, Estonija i Armenija nije nimalo lagana, ali naglašava da imamo šanse otići do kraja.

"Objektivno gledajući Španija je najveći favorit za osvajanje prvog mjesta. Iza 'furije' kao polufavoriti nameću se Turci. Belgijanci i mi smo ravnopravno u 'trećem šeširu'. Međutim, favoriti taj epitet moraju opravdati i na terenu. Sigurno je da ćemo imati svoje prilike i nastojaćemo ih iskoristiti. Naravno, uz sve to biće nam potrebno i sportske sreće", mišljenja je Kodro.

Možda i preseli u BiH

Kodro će selektorsku funkciju obavljati iz Španije, ali nije isključio ni povratak u BiH.

"Skoro 17 godina živim i radim u Španiji i teško bi mi bilo, ponajviše zbog porodice, sada se vratiti u BiH. Međutim, reprezentacija zbog toga neće ispaštati. Sada ću češće dolaziti u svoju zemlju, a nije isključeno da u dogledno vrijeme i preselim u BiH", otkrio je Kodro.

Oproštaj protiv selekcije svijeta

Meho Kodro je za reprezentaciju BiH odigrao 14 utakmica i postigao tri gola. Za bh. tim debitovao je 24. aprila 1996. godine na "Bilinom polju" protiv Albanije (0:0), a oprostio se 25. aprila 2000. godine na "Koševu" protiv Selekcije svijeta. Takođe, igrao je i za reprezentaciju bivše SFR Jugoslavije u čijem dresu je ubilježio dva nastupa.

LIČNA KARTA
Ime: Meho

Prezime: Kodro

Datum rođenja: 12. januar 1967. godine

Mjesto rođenje: Mostar

Visina: 188 cm

Težina: 78 kg

Igračka karijera: Velež, Real Sosijedad, Barselona, Tenerife, Alaveš, Makabi Tel Aviv

Trenerska karijera: pomoćni trener Real Sosijedada

Reprezentacija: SFR Jugoslavija (dva nastupa, bez golova), BiH (14, tri)
Istok
CITAT(ermin-jaran @ 06.01.2008., 15:47) [snapback]136326[/snapback]
Neznam da li grijesi pazi rekao je u odnosu na to sto su ucesnici Evropskog prvenstva moze da ima znacajnu ulogu najvjerovatnije je mislio na umor jer poznato je igraci koji akumuliraju veliki broj tekmi u sezoni poslije svjetskog ili Evropskog cesto se desi pad forme ,slabo debituju narednu sezonu najveci krivac je umor... nebih rekao da nije u pravu
Za konjica bi me radovalo da udje u strucni stab ...

Tom logikom se vodio i Blaz, pa je ispalo naopako. Ne znam, ja sam skeptican jer su igraci bili nezadovoljni takvim rasporedom u kvalifikacijama za SP u Njemackoj.

Protiv Japana nećemo eksperimentisati, igraće oni koji su u reprezentaciji bili i proteklih godina", rekao je Kodro

Kao sto rekoh Maestru, nema sanse da Kodro eksperimentise za ovu prvu utakmicu. Jedino ispravno je ovako, kako bi se smirile strasti i da se svi osjecaju ravnopravni kod novog selktora. Mladji, koji do sad nisu bili tu, imaju dovoljno vremena da skrenu paznju na sebe.
al
Kodro dogovorio saradnju sa Bolićem, čeka se Marić
Cijeli dana na usluzi novinarima * Primao čestitke iz cijelog svijeta * I Sedin Tanović kandidat za trenera golmana * Boliću pozicija kakvu ima Robert Prosinečki u štabu Slavena Bilića * Volio bih Španiju na startu - otkrio je Kodro za "San

Čitav članak će biti dostupan od 2008-01-07 02:00

kodro majstore eusa_clap.gif

Robijas16
mislim da je doslo ovo sto smo svi cekali dugo dugo ....

pasalic out

a stare legende in kodro , bolic ......

aBd jos da se vrate brazzo , barba , i ostali bojkotashi ...i ide se u afriku na sp ....

saneld
Raja evo da vas malo napalim hhaha icon_smile.gif

http://youtube.com/watch?v=UZ95J-qd8V0

Neznam za vas ali ja jedva cekam da gledam repku. Radza se u meni ponovo onaj osjecaj ko prije kad se pratila repka i kad srce zaigra i suza krene! Volim te BiH!
efteling
Recimo i jedna Holandija bi bila dobra,a s njima nismo jos nikad igrali.Imaju Makedoniju u grupi i kako oni to inace rezonuju isti je to fudbal pa bi imali sansu napraviti s njima tu tekmu.
Pipa
Kodro dogovorio saradnju sa Bolićem, čeka se Marić
McCoy
Kodro dogovorio sa Bolićem, čeka se Marić

Dolaskom Mehe Kodre na selektorsku poziciju, u bh. nogometu ništa više neće biti kao prije. Odzvonilo je mešetarenju, menadžerisanju i talovima preko reprezentacije što je bila praksa proteklih godina. – piše u sutrašnjem broju San.

Zbog čega smo skoro cijeli jedan ciklus igrali bez najboljih igrača, poput Barbareza, Papca, Hasagića, Bajramovića, Bešlije, Spahića...

Svojevremeno se i Kodro neočekivano rano povukao iz reprezentacije zato što nije bio po volji moćnih pojedinaca. Nažalost, nije bio jedini. Neplanirano i naglo bez reprezentativnog dresa ostajali su: Sejo Kapetanovića, Mirza Varešanović, Sejad Halilović, Hasan Salihamidžić, potom Elvir Bolić i Hasan Salihamidžić...

Ispratio brata

Reporter "Sana", proveo je jedan dana sa novim selektorom. Mobitel bh. selektora nije prestajao zvoniti. Tokom cijelog dana Kodru su zvali sa svih strana. Čestitali su Mostarci, Tuzlaci, Sarajlije, Banjalučani, Zeničani... Zvali su ga prijatelji iz Njemačke, Austrije, Švicarske, Australije, Italije, SAD, Španije... Skoro sa svih kontinenata. Čak i kada je telefon bio isključen, oni spretniji su uspjeli preko Mehinog brata Menafa doći do selektora i oteti mu koju minut dragocjenog vremena.

Bh. selektor nije dugo spavao. Jutarnju je kafu popio sa bratom Menafom i daidžom Bećirom. Menaf je jedan od cjenjenijih menadžera u Španji, ali i u drugim evropskim destinacijama. U njegovom CV-u je pedesetak jakih transfera, iza kojih nikad nije bilo "repova". Naprotiv, gdje god je radio, ostavljao je širom otvorena vrata. Tokom jučerašnjeg dana Kodro se sastao sa bivšim saigračem i najboljim golgeterom bh. tima, Elvirom Bolićem, koji je bio svojevrsni "frontmen pokreta za promjene". Za Kodru je sastanak sa Bolićem, bio prva i najvažnija akcija od kako je na selektorskoj poziciji. Bolić je sišao sa Vlašića, ostavio suprugu i roditelje, kako bi čestitao prijatelju i pružio mu podršku. Nije sve završilo na kurtoaznim čestitkama. Srećom za bh. nogomet, da se otišlo korak dalje.

Zašto Španci na startu?

Nakon što je ispratio brata, kojeg su čekale obaveze u Španiji, Kodro se pridružio Emiru Granovu, prof. Muniru Taloviću i Salemu Proliću, koji su čekali selektora. Nekoliko minuta se potrošilo na evociranje zajedničkih druženja iz devedesetih godina. Prisjetili su se ručka u Kataru, kojeg su, umjesto reprezentativci, pojeli ljudi iz "Bakija", pričalo se o bivšim selektorima, raznoraznim anonimusima koji su prodefilirali kroz reprezentaciju. Onda je Kodro otkrio karte.

Volio bih Španiju na startu. Kod njih prvenstvo kasno počinje. Kako će igrati na EP, biće umorni, praktički bez priprema će ući u kvalifikacije. Ne bojim se, želim Špance na startu. - rezonuje Kodro.

Pripremio je i nekoliko drugih varijanti za raspored po mjeri. Svjestan je da će i drugi selektori tražiti najpovoljnije suparnike na startu.

Ustvari, nema tu izrazite prednosti. Valja sa svima sastati. Važan je ambijent.

Kako su on i Bolić bili sjajno raspoloženi, zanimalo nas je koja pozicija čeka nekada najboljeg strijelca.

Bola će biti moj najbliži saradnik! Najvažnije da se Bola i ja razumijemo. - naglasio je "Meša" kako mu tepaju njegovi prijatelji. Jasno je da Bola neće nosati marker majice i redati čunjeve na terenu. Premda selektor zasada ne izlazi sa konkretnim zaduženjima i imenima, nazire se Bolićeva uloga. On bi mogao biti ono što je Robert Prosinečki u timu Slavena Bilića.

Talović, Granov, Prolić...

Razumijemo selektora što ne licitira sa imenima. Ne krije, već želi sa svima popričati. Jasno je da bi mnogi željeli biti u njegovom timu, što imponuje i selektoru i reprezentaciji, ali i nogometnoj vladi, koja je povukla pravi potez.

Imena saradnika znat ćete kada se konsultujem sa svim kandidatima. - kaže Kodro.

Zanimalo nas je razmišlja li selektor o Enveru Mariću, sportskoj i ljudskoj "gromadi", koji je svojevremeno bio u stručnom štabu. Nekako u isto vrijeme su se povukli.

Razgovarao sam sa Marićem. "Mara" mi je dao podršku. Volio bih da zajedno nastavimo...

Željeli bi drugi, kao Sedin Tanović, nekadašnji Kodrin saigrač iz Veleža, sada trener u Turskoj, zatim Nedžad Kuruzović, Almir Hurtić, također profesionalci od glave do pete. Pričalo se i o igračima, potencijalnim reprezentativcima. Bivšim, aktuelnim i budućim.

Pozivat ću samo najbolje! Samo oni koji formom i karakterom to zasluže. Ne zanima me ime i prezime, već kvalitet. Sada me čeka "mali milion" obaveza, razgovora, sastanaka... Razgovarat ću sa "potpisnicima", kako ih vi zovete. Neću igrače dijeliti na godine, na stare i mlade. Borit ću se za svakog, ali nikoga nećemo moliti. Meni je ovaj posao izuzetna čast, odgovornost i obaveza. Ovo je utakmica koju želim dobiti. Takav sam bio i kao igrač. Svaki put sam ulazio sa željom da pobijedim, da postignem gol, tako ću razmišljati kao selektor. Nisam čarobnjak, preko noći ne možemo napraviti podvig, ali zajednički možemo početi udarati kvalitetnije temelje, da se jednom ostvari san svih nas, da igramo na evropskom ili svjetskom prvenstvu. - izjavio je za "San" Meho Kodro.

Novinari

U cilju što bolje saradnje sa medijima, "Kodrinjo" je novinarima bacio rukavicu.

Na prvom okupljanju organizirat ćemo utakmicu. Stručni štab protiv novinara. Da vidimo ko je bolji. Poslije ćemo zajednički sjesti i nastaviti posao. Naš je zadatak isti, razumijem vaše potrebe i želje da reprezentacije igra što bolje. Sarađivat ćemo na obostrano zadovoljstvo. - podvukao je Kodro.

Bilino polje i(li) Koševo

Meho je igrao i na Koševu i u Zenici. Jednako dobro na oba stadiona. Gdje će reprezentacija?

Bio bih sretan da je i Grbavica osposobljena. Igrat ćemo i u Zenici i na Koševu. Zaslužuju to oba grada. Nikad neću zaboraviti atmosferu kakvu smo imali protiv Grčke. Ne mogu ni prežaliti taj poraz. Ne znam kako bih se osjećao da nije bilo aplauza nakon utakmice. Tridesetak hiljada navijača nas je pljeskom ispratila, iako smo izgubili. Pamtim i senzacionalnu pobjedu nad Dancima na Koševu. Moja je želja da reprezentacija igra i u Mostaru, Banja Luci, Tuzli. - priželjkuje Kodro.

Tulić i Sredojević

Novi selektor neće imati ograničenja kod odabira saradnika. Makar bi čelnici FSRS bili zadovoljni ako bi Kodro zadržao Borčeta Sredojevića. Kojeg selektor poznaje iz španske Primere, kada je Kodro igrao za Real Sosiedad, a Sredojević za Deportivo. Svi se lažu da je Borče najbolje rješenja iz FSRS. Saznali smo da je Branimir Tulić ozbiljan kandidat za selektora mlade reprezentacije. Ivo Knežević, smijenjeni selektor juniorskog tima, kakve li drskosti, gura se za neko mjesto do Kodre. Navodno hrvatski korpus ima rješenje za poziciju sportskog menadžera. Nagađa se da će to biti Ivica Barbarić, bivši Kodrin saigrač.

Bolić: Hrabar potez

Bolić je najzaslužniji za promjene. Godinama je upozoravao na javašluk oko reprezentacije i zbog toga dospio na "crnu listu". Nije ga to slomilo, ostao je bez mjesta u reprezentaciju, ali dobio novu snagu da se izbori za promjene.

Za mene je Kodro napravio hrabar potez. Ne zanima me pozicija, već zajednička želja da napravimo nešto sa reprezentacijom. Nisam imao ništa protiv nekih ljudi oko reprezentacije, ali sam insistirao na dolasku novih ljudi. Kodro je sada na čelu. Ne treba ga opterećivati rezultatom, nikakvim imperativom, najvažnije da izgradimo jedan pozitivni ambijent. Napokon reprezentacija ima pravu osobu na čelu, - izjavio je Bolić, dugogodišnji ljubimac navijača, najbolji strijelac bh. selekcije.

Autor: ######.ba 06/01/2008 22:52

hadzialmir
moze li mi neko objasniti koja je funcija prosineckog u njihovom strucnom stabu??tj koja ce biti bolina u nasem, nesto ne pratim hrv repku....
McCoy
CITAT(reprezentativac @ 07.01.2008., 00:01) [snapback]136515[/snapback]
Ako je Bolić ###### pomoćnik zaboravite na Barbareza u repki

nisu se jednom potukli... bolic je jednostavno uvijek bio hinjav i poltron i ne svidja mi se sto ce biti blizu reprezentaicje... da ne govorimo da je javna tajna da je on homoseksualac

icon_eek.gif
svasta
eusa_shifty.gif eusa_silenced.gif eusa_think.gif eusa_silenced.gif
ZIJANCER_SA
CITAT(popokatepetl @ 07.01.2008., 00:14) [snapback]136518[/snapback]
icon_rolleyes.gif bio hinjav sa 25 golova u repci eusa_whistle.gif$Da su bogdo 30% igraca bili ,,hinjavi,, kao on
Poltron eusa_boohoo.gif jedini koji je javno rekao sto drugi nisu a morali su pocevsi bas od Barbareza eusa_wall.gif
A to potukli nije ni Barba nevinasce a kako ti rece to je javna tajna napao i Bracu u mecu BIH- Francuska nakon koje je i Braci pukao film i sve odhebao od sebe.
Prema tome razmisli kad nesto napises eusa_shhh.gif
P.S To za homoseksualac od tebe haman komplet svi prvi put cujemo-da se nisi namijestio pa nam tu ,,javnu tajnu,, iznosis icon_lol.gif

hahahahahahaha svaka cast Pope, cestitam na odgovoru pogotovu na toj zadnjoj recenici. eusa_clap.gif eusa_clap.gif
alemko
CITAT(hadzialmir @ 06.01.2008., 23:42) [snapback]136512[/snapback]
moze li mi neko objasniti koja je funcija prosineckog u njihovom strucnom stabu??tj koja ce biti bolina u nasem, nesto ne pratim hrv repku....

aljosa asanovic i nikola jurcevic su bilicevi direktni pomocnici, dok prosinecki fungira kao spona hrvatske reprezentacije i vrha hrvatskog nogometnog saveza, zapravo robi je manje-vise direktor njihove repke. prosinecki je postavljen tamo na insistiranje bilica uz zestoko negodovanje prjedsednika hns-a vlatka markovica (zapravo "naseg" bugojanca... sala icon_mrgreen.gif ) koji je u njihovom savezu poput mnogih ovih nasih mesetara pustio tolike korijene da ga vjerovatno jedino sudbina milana jelica moze odvojiti od funkcije. bilic je tim potezom vrlo inteligento umanjio uticaj markovica, a evo i kodro krece slicnim stopama icon_wink.gif posto aludira na to da instalira bolica kod nas na slicnoj funkciji, to jest konta "izmisliti" novu funkciju: bola kao veza repke i saveza, dok ce kockasti kako je i najavljeno (zahvaljujuci nacionalnom kljucu) odrediti novog "koordinatora a-repke i mlade repke" (iako mi samo pominjanje barbarica kao moguceg kandidata dize kosu na glavi).

uostalom, prosinecki na toj poziciji radi bez ikakve novcane naknade! icon_eek.gif ... eusa_clap.gif
988

Meho Kodro je za mene prvi i jedini kapiten bio sa srcem za njegovog saradnika bi volio Mirsad-a Hibic-a ali ako je on odlucio za Bolica nije problem ni to

Sergej Barbarez jes legenda ali i kad je trebao progovoriti on je se usutio prema tome bi dao prednost sad za sad Bolicu

bilo kako bilo nece mi biti krivo makar je dosao neko sto je igrao nogomet i bio poznat a plus je BOSANAC i HERCEGOVAC

zato novom selektoru puno srece i zdravlja i njegovim saradnicima i ja ponovo pratim nasu repku
Ventola
Bola homoseksualac i to ga cini ne podobnim za mjesto Kodrinog pomocnika? Odrasti, reprezentativac, odrasti..
Alen765
CITAT(reprezentativac @ 07.01.2008., 00:01) [snapback]136515[/snapback]
Ako je Bolić ###### pomoćnik zaboravite na Barbareza u repki

nisu se jednom potukli... bolic je jednostavno uvijek bio hinjav i poltron i ne svidja mi se sto ce biti blizu reprezentaicje... da ne govorimo da je javna tajna da je on homoseksualac

Vidi se da ti sve Zice u glavi ne Funkcionisu kako treba eusa_wall.gif PA BOLA JE LEGENDA!
PS: mislim da ce MARIC BITI TRENER GOLMANA
BeiHa
Cestitke Kodri dobro doso legendo.
Malo sam skeptican oko ovog svega. Nekako nama navijacima BeiHa otisla je ejforija previsoko,mozda i previse ocekujemo da se nesto ubrzo dobro desi.Pitam se kakvo ce nam biti raspolozenje ako npr. prve 3 teke zijamino za kvalifikacije 2010 god?
Misli da nitko to ne zeli da se desi ,ali znas ti nas jel..Kako ce mo onda pricati o Kodri i savezu.
Sjecam se repke i Muzurovica kad je preuzeo(svi ga kudili) i onda one 2 pobjede (onda je bio naj bolji selektor sto mozemo da imamo) pa onda ovi zadnji porazi(nije bilo goreg selektora)Pitam se dali to i nasu legendu Mehu Kodru ceka?
FahroX
Najvaznije je napraviti stabilan tim na svim pozicijama, vise dodavanja i pas igre, malo smanjiti nabijanja dole, gore, i jak tim koji ce u svakoj utakmici odigrati nesto pa makar i ne pobjedili ali da se vidi da to lici na neku ekipu a ne tri uzastopne pobjede pa tri poraza. Ruku na srce mi nemamo mnogo jakih i dobrih igraca ali treba bar iskoristiti ono sto se ima a ne da se i oni izgube pored ostalih.
pokvarenisir
svi smo mi homoseksualci!!!!!!!!!

GUZI NAS OVA POLITIKA I POLITICARI OTKAKO JE RAT ZAVRSIO!
manijakdv
Bože,kakve vi sve gluposti nećete napisati ovdje.Kodro,Bola i Barba su naše legende,uopšte se ne treba zamarati ko je dao više golova,uostalom Meho je dao samo 3 ako ćemo vašom logikom.Bola i Barbarez bi bili idealni Mehini pomoćnici i vjerujem da će to i biti dok Sergej prekine karijeru.
Bola p.eder-svašta,čovjek se ženio dva puta,mislim da je i sada oženjen i ima djece ali nekim glupim likovima ovdje ni to nije dovoljno.
Slažem se sa Mehom da je najbolje dobiti Španiju na startu,to je zaista najlogičnije bez obzira što do sada nismo imali sreće sa takvim rasporedom.Njih u tom trenutku stvarno neće zanimati kvalifikacije kao što bi ih zanimale tamo u martu iduće godine,liga im neće još ni početi,umor od evropskog bi trebao biti tu i najlogičnije je da tražimo odmah Špance na startu.Nas je i do sada uvijek sputavalo što sami sebe otpišemo poslije jednog ili dva poraza,neće biti tragedija ni izgubiti od Španije,sa Turskom i Belgijom će biti odlučujuće utakmice a protiv Španije je svaki bod dobrodošao.
asasova
ciro p.eder
bola p.eder
p.ederluk je izgleda tajna uspjeha. icon_smile.gif
Ventola
CITAT(reprezentativac @ 07.01.2008., 10:07) [snapback]136548[/snapback]
Dobro onda treba staviti Bolića u napad umjesto muslimovića i dzeke, jer je puno bolji u duelu i jači... u posljednjim kvalifikacijama u kojima ga je baka non stop forsirao dao je koliko se sjecam tri gola san marinu i to je to... Barba je sa pozicije libera zabio sve te golove...

al dzaba nasim ljudima govoriti neke stvari...

Ovo prvo boldirano nisi u pravu. A ovo drugo boldirano je razlog zasto necu da ulazim u dublju diskusiju s tobom jer vidim brate da je uzaludno...
Gabel
Spahić: Kodro je najbolji izbor

Fudbaler ruskog Lokomotiva, Emir Spahić, kaže da je očekivao i priželjkivao da novi selektor bude Meho Kodro.

Kodro ima uspješnu igračku karijeru i dovoljno poznaje situaciju u našem fudbalu. Na selektorsku funkciju došao je iz ljubavi prema našoj državi, a ne zbog novca,kaže Spahić dodajući da je Kodro preuzeo odgovornost u najtežem trenutku.

BiH ima kvalitetnu reprezentaciju koja je spoj mladosti i iskustva i mislim da možemo ostvariti plasman na Svjetsko prvenstvo,zaključio je Spahić.
Gabel
Tolja: Vratiti ću se

Najbolji golman iranske Premijer lige, Almir Tolja, kaže da je spreman odazvati se novom selektoru, naravno, ukoliko ga ovaj pozove.

Prije svega bi pozdravio izbor Mehe Kodre, jer je on veliko ime u našem i svjetskom fudbalu. Mislim da je u izboru presudilo to što je on Bosanac i što je u ovom momentu najpovoljnija opcija, rekao je Tolja na početku razgovora za bosnian.irib.ir.

Hoće li po vašem mišljenju doći i do traženih promjena u N/FS BiH?

Čisto sumnjam. Ne vjerujem da će doći do promjena u Savezu jer naša država je takva da po Statutu moraju biti tri predsjednika, jedan Srbin, jedan Hrvat, jedan Bošnjak. U ovom momentu je to neizvodivo. Mada, moje mišljenje je da bi ja lično volio da bude jedan predsjednik bez toga ko je i šta je. Volio bih da to bude jedno veliko ime našeg fudbala.

Tolja misli da će Kodro naći zajednički jezik sa takozvanim pobunjenicima…

Prvo, Meho Kodro je mlad i ambiciozan trener, koji je na početku svoje trenerske karijere. Naši najbolji igrači ne igraju po cijelu godinu dana iz određenih razloga. Ja mislim da je Meho Kodro velika ličnost i da će biti sposoban da nađe zajednički jezik sa svim igračima i da sa ovim koji su igrali godinu dana napravi jedan respektabilan tim.

Tolja je po mnogim anketama i mišljenjima fudbalskih stručnjaka trenutno najbolji golman u Premijer ligi Irana... Da li ste spremni da ponovo branite za reprezentaciju BiH?

Moje opredjeljenje što se tiče moje države nikada nije dolazilo u pitanje. Ja sam Bosanac čija je domovina BiH. Međutim u zadnjih godinu dana nas 13, odnosno ostalo nas je ovdje osam igrača, koji smo se dogovorili da ne igramo za našu reprezentaciju dok se neke stvari ne riješe. Međutim, u ovih zadnjih mjesec dana su se desile neke promjene koje smo mi tražili, tražili i od UEFA-e i sada je na selektoru da odluči: Da li mu ja trebam ili ne trebam. - kaže Tolja i dodaje: Ja ću se vratiti, ako se vrate svi moji drugovi, jer ja njih nikada ne bi izdao, da se vratim sam a da se oni ne vrate. U ovom momentu još niko nije sa mnom razgovarao i nisam imao nikakve kontakte još od sastanka koji se desio u BiH. Sada je sve na selektoru hoće li naći zajednički jezik sa ostalim igračima.

Može li novi selektor uspjeti ukoliko na raspolaganju nema sve najbolje igrače?

Mi smo mala zemlja, nemamo tako mnogo kvalitetnih igrača koji igraju i dosta jakih klubova. Svaki igrač je za našu reprezentaciju gubitak, a ne osam ili deset igrača koji su standardni u svojim ekipama. Međutim u zadnjim utakmicama su pokazali da imaju dosta mladih igrača na koje se može osloniti, ali ja ipak smatram da selektor treba da obavi razgovor sa onim igračima koji su mu potrebni, zaključio je Tolja.
haso
Svaka cast za Tolju, al ce tesko doci do repke. Imamo Hasagica kao prvog golmana, a onda za drugog je jaka konkurencija izmedzu po mom misljenju, Guse, Tolje i Begovica (trenutno igra za mladu kanadsku repku).
bennymadzida_2
Gdje hasagic brani sada u Turskoj?
Sta je sa Beslije, gdje je on?
Milenkovic..... Dali Begovic brani u Engleskoj?

Onaj sto je napisao daje Bola Homosex.... prvi put cujem. hehhe.
Daje Gay nebi zivio s zenom i imao djecu, a moze biti samo BI. ( BOLA JE LEGENDA A NE sto ga taj naziva)
Svasta od nase raje, jednostavno pisu bez veze, ni malo respekta prema nasim legendama...

Cile de izbrisi sve sto je napisano uvezi BOLE daje Homo... nije tip zasluzio dase tako naziva... SRAMOTA!
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.