Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
fantom
Kodro prvi pik
Bakir TIRO

04.01.2008 17:53

Meho Kodro pred imenovanjem je za selektora fudbalske "A" reprezentacija BiH, koje bi i zvanično trebalo da se desi na današnjoj sjednici Izvršnog odbora N/FS BiH.

Prema sinoćnjim informacijama iz Saveza, Kodro, u odnosu na protukandidate Nijemca Lotara Mateusa i Hrvata Zlatka Kranjčara, ima najviše šansi da dobije 12 od 14 glasova članova IO, koliko ih je prema Statutu potrebno za odluku.

"Predsjedništvo Saveza trebalo bi da se sastane pred sjednicu IO i na tom sastanku sugerisaću ostaloj dvojici članova da glas damo Kodri. U ovom trenutku smatram da je on najbolje rješenje za našu reprezentaciju, a osjećam da bivšeg igrača Barselone na klupi BiH želi i gotovo kompletna fudbalska javnost", istakao je Bogdan Čeko, potpredsjednik N/FS BiH, kazavši kako se nada da će novi selektor biti izabran koncenzusom.

Drugi potpredsjednik N/FS BiH Sulejman Čolaković kaže da su igrači u štrajku obećali povratak u nacionalni tim ako Kodro bude selektor.

"Nema tu priče, naši najbolji fudbaleri s Kodrom vraćaju se u reprezentaciju i u kvalifikacije ćemo ući s najjačim timom. U Savezu i reprezentaciji zavladali su novi odnosi. Čistimo 'kamen, po kamen' i postavljamo odlične temelje za budućnost, to jest jedinstvo i uspjehe našeg fudbala. Pošto su okončani razgovori sa sva tri kandidata i jasno znamo kakvi su uslovi Mateusa, Kodre i Kranjčara sigurno ćemo donijeti odluku o novom selektoru", rekao je Čolaković.

Predsjednik Iljo Dominković, koji je pregovarao s Kranjčarom, juče je bio nešto rezervisaniji u podršci Kodri.

"Svejedno mi je ko će biti naš novi selektor!? Napravili smo odličan posao jer smo listu kandidata skratili na tri uvažena svjetska nogometna imena. Kao demokrata i čelni čovjek Saveza biću izuzetno sretan i zadovoljan da sa 12 glasova, odnosno općim koncenzusom izaberemo novog selektora, što će dokazati jedinstvo u N/FS BiH. Tim potezom stvorit će se svi preduvjeti da se stanje u Savezu, ali i reprezentaciji konačno poboljša", kazao je Dominković, istakavši:

"Od novog selektora isključivo očekujemo i zahtijevat ćemo plasman na Svjetsko prvenstvo u Južnu Afriku 2010. godine. To će biti njegov jedini cilj u radu."

Početak sjednica IO zakazan je u 12 sati u zgradi N/FS BiH.

Prvi zadaci
Novi selektor u utorak će u društvu predsjednika Dominkovića i generalnog sekretara Ušanovića biti u Barseloni na pregovorima s protivničkim taborima (Španija, Turska, Belgija, Estonija i Armenija/Jermenija) oko rasporeda utakmica kvalifikacija za SP 2010.

U narednoj sedmici objaviće i spisak reprezentativaca za prijateljsku utakmicu s Japanom, koju naš nacionalni tim igra u Tokiju 30. januara. Moraće se izjasniti i o protivnicima u prijateljskim utakmicama u ovogodišnjim FIFA terminima 26. marta, a potom u maju, junu i krajem avgusta, meču koja će biti generalna proba pred kvalifikacije.

fantom
Kodro prvi pik
Bakir TIRO

04.01.2008 17:53

Meho Kodro pred imenovanjem je za selektora fudbalske "A" reprezentacija BiH, koje bi i zvanično trebalo da se desi na današnjoj sjednici Izvršnog odbora N/FS BiH.

Prema sinoćnjim informacijama iz Saveza, Kodro, u odnosu na protukandidate Nijemca Lotara Mateusa i Hrvata Zlatka Kranjčara, ima najviše šansi da dobije 12 od 14 glasova članova IO, koliko ih je prema Statutu potrebno za odluku.

"Predsjedništvo Saveza trebalo bi da se sastane pred sjednicu IO i na tom sastanku sugerisaću ostaloj dvojici članova da glas damo Kodri. U ovom trenutku smatram da je on najbolje rješenje za našu reprezentaciju, a osjećam da bivšeg igrača Barselone na klupi BiH želi i gotovo kompletna fudbalska javnost", istakao je Bogdan Čeko, potpredsjednik N/FS BiH, kazavši kako se nada da će novi selektor biti izabran koncenzusom.

Drugi potpredsjednik N/FS BiH Sulejman Čolaković kaže da su igrači u štrajku obećali povratak u nacionalni tim ako Kodro bude selektor.

"Nema tu priče, naši najbolji fudbaleri s Kodrom vraćaju se u reprezentaciju i u kvalifikacije ćemo ući s najjačim timom. U Savezu i reprezentaciji zavladali su novi odnosi. Čistimo 'kamen, po kamen' i postavljamo odlične temelje za budućnost, to jest jedinstvo i uspjehe našeg fudbala. Pošto su okončani razgovori sa sva tri kandidata i jasno znamo kakvi su uslovi Mateusa, Kodre i Kranjčara sigurno ćemo donijeti odluku o novom selektoru", rekao je Čolaković.

Predsjednik Iljo Dominković, koji je pregovarao s Kranjčarom, juče je bio nešto rezervisaniji u podršci Kodri.

"Svejedno mi je ko će biti naš novi selektor!? Napravili smo odličan posao jer smo listu kandidata skratili na tri uvažena svjetska nogometna imena. Kao demokrata i čelni čovjek Saveza biću izuzetno sretan i zadovoljan da sa 12 glasova, odnosno općim koncenzusom izaberemo novog selektora, što će dokazati jedinstvo u N/FS BiH. Tim potezom stvorit će se svi preduvjeti da se stanje u Savezu, ali i reprezentaciji konačno poboljša", kazao je Dominković, istakavši:

"Od novog selektora isključivo očekujemo i zahtijevat ćemo plasman na Svjetsko prvenstvo u Južnu Afriku 2010. godine. To će biti njegov jedini cilj u radu."

Početak sjednica IO zakazan je u 12 sati u zgradi N/FS BiH.

Prvi zadaci
Novi selektor u utorak će u društvu predsjednika Dominkovića i generalnog sekretara Ušanovića biti u Barseloni na pregovorima s protivničkim taborima (Španija, Turska, Belgija, Estonija i Armenija/Jermenija) oko rasporeda utakmica kvalifikacija za SP 2010.

U narednoj sedmici objaviće i spisak reprezentativaca za prijateljsku utakmicu s Japanom, koju naš nacionalni tim igra u Tokiju 30. januara. Moraće se izjasniti i o protivnicima u prijateljskim utakmicama u ovogodišnjim FIFA terminima 26. marta, a potom u maju, junu i krajem avgusta, meču koja će biti generalna proba pred kvalifikacije.

Vernes_bhf
Idem da jedem, IZNENADITE ME KADA SE VRATIM :D
POOZZZ za moje Bosance i hercegovce
Istok
CITAT(Ventola @ 05.01.2008., 06:59) [snapback]136142[/snapback]
Merdanovic je Pushinina struja a ne Pasaliceva.. Sta god to znacilo..

NS zahtjeva plasman na SP 2010??? Bojim se da ce Kodro plesati samo jedno ljeto..

Kada vidim kakve su igre u pitanju, nadam se da dovesti Kranjcara za selektora jer samo jos jedne propale kvalifikacije mogu unistiti nacionalni kljuc u Ns-u.

12 od 14 glasova? Znam da za Kodru nece glasati Iljo i Mijo Jelic. Kupice sebi jos jednog i nista. Kako li ce to onda rijesiti?

Meni se cini da ovo potencira jedino Iljo Dominikovic, zbog nezadovoljstva sto njegov kandidat nece proci. Ukoliko stvari krenu na bolje, ako budemo imali igru i pozitivnu atmosferu oko reprezentacije, mislim da ce Kodro ostati bez obzira plasirao se ili ne na SP. Mislim, ko normalan moze traziti garancije da cemo se mi plasirati ispred Spanije, Turske pa i Belgije. Ako Kodro bude imao podrsku navijaca na kraju ovog ciklusa, tesko da ce se odluciti da ga nogiraju.

Meni je vazno samo da ne eksperimentise kao Sliskovic, da igra sa cetvoricom u zadnjoj liniji ( skoro sam pa siguran da ce tako biti, Meho je spanska skola) a to cemo vec vidjeti na utakmici protiv Japana.
ajdin_travnik
CITAT(SAMPION @ 05.01.2008., 13:56) [snapback]136162[/snapback]
NEZVANICNA INFO- cak je i ###### Pasalic vidzen danas u kuci Saveza!!! Pitam se samo,sta to on jos ima tamo da trazi???

covjek ide da obavlja svoj posao icon_mrgreen.gif
ZIJANCER_SA
CITAT(SAMPION @ 05.01.2008., 13:56) [snapback]136162[/snapback]
NEZVANICNA INFO- cak je i ###### Pasalic vidzen danas u kuci Saveza!!! Pitam se samo,sta to on jos ima tamo da trazi???

Pa jos je zvanicno uposlenik kuce NS BiH, iako je nerasporedjen jos uposlenik je.....!
haso
KODRO FOR PRESIDENT eusa_boohoo.gif
Vernes_bhf
Ako Kodro sastavi ekipu kako treba (Potpisnici+ovi iz zadnjeg ciklusa) i uz bolju atmosferu mislim da imamo sasnu za drugo mijesto!
Spanijom se mozemo nositi, Tursku znamo isto tako s Belgijom...
Jedino koji nam mogu pomrsiti racune to je Armenija i Estonija
ZIJANCER_SA
Raja MUSTULUK sad sam dobio SMS poruku od prijatelja novinara koji se nalazi u NS i cekaju da se sastanak zavrsi pa da se odrzi press konferencija gdje ce se i zvanicno kaze objaviti odluka da je KODRO Selektor.
BihBel
Danas je "Dan D" za bh. fudbal
Iako Meho Kodro očekuje podršku kompletne fudbalske vlade određene probleme mogao bi praviti Iljo Dominković. Dominković je otvoreno, jasno i glasno priznao da je njegov kandidat Zlatko Kranjčar. Dominković je ljut i što nije bio na sastanku sa Kodrom u "Hercegovini". Nije bio bolestan, već, je navodno, kasno obaviješten o sastanku. Ako je to tako, onda među članovima Predsjedništva dosta toga ne štima.

"Ako na sjednicu dođu svih četrnaest članova Izvršnog odbora, Kodro će dobiti podršku svih, moguće da samo Dominković bude suzdržan - piše San pozivajući se na jednog člana Predsjedništva N/FS BiH. No, prema drugim izvorima, i sam Dominković bi mogao dići ruku za Kodru. Radi mira u kući, ali i zbog autoriteta Zlatana Mije Jelića. Navodno, on će sa Ivanom Perićem i Miroslavom Ćorićem podržati izbor Kodre. Dominković sigurno neće sebi dozvoliti luksuz da bude usamljen i kontra autoritativnog Jelića.

Ipak, kada je N/FS BiH u pitanju, sve je moguće, pa i da se izbor prolongira. Naprimjer, ako na sjednici nebi bili svi članovi, ili da neko glasa "na svoju" ruku.

Nadam se da neće biti nikakvih prljavih igara. Ako je Kodro prihvatio sve naše uslove, ako ne traži ništa više što nisu imali ostali selektori, ako njegov izbor podržavaju navijači i javnost, neznam zašto bi išli u nepotrebnu avanturu sa odgađanjem i sa kandidatima koji nemaju podršku kakvu ima Kodro - podsjeća jedan bošnjački član Izvršnog odbora.

Nije nemoguće da pojedini delegati napuste sjednicu, ako osjete da se "minira" Kodrin izbor. Dakle, još jedan "Dan D" za bh. fudbal, finiš kampanje, koju je Kodro nazvao "utakmicom sa neizvjesnim ishodom, u kojoj će se pobjednik znati nakon produžetaka". Na "Slatkom ćošetu" u dvanaest sati je konačni izbor.

######.ba

jasco74
Kako doznajemo iz pouzdanih izvora, Meho Kodro već je izabran za novog izbornika BiH. Službena potvrda odluke očekuje se uskoro.

U NS BiH još se vijeća, ali kako doznajemo glvna odluka već je pala.

Iz užeg izbora kojeg su činili Zlatko Kranjčar, Lothar Matthaeus i Meho Kodro izabran je naš stručnjak, trenutačno djelatnik omladinskog pogona Real Sociedada.

Razlog odugovlačenja službene potvrde je utvrđivanje uvjeta ugovora i postavljanje ciljeva, među kojima će se vjerojatno isticati onaj o plasmanu na SP 2010.

Podsjećamo, Kodro je u uži izbor ušao u potpunosti nenadano - nakon sužavanja liste kandidata na petoricu, Kodre nije bilo nigdje u službenim spisima. Kada su se Kranjčar i Matthaeus našli na najužem popisu, Kodro je dodan na usmeno inzistiranje članova Izvršnog Odbora Saveza.

izvor:############
alemko
CITAT(zrnoX @ 05.01.2008., 13:59) [snapback]136164[/snapback]
Evo nova ranking lista jacine liga u svijetu.

i sta ovo trazi na temi "Fudbalska reprezentacija BiH" ?

------

kodro novi selektor!

eusa_clap.gif
Vernes_bhf
Potvrđeno: Meho Kodro novi selektor BiH

Na sjednici Izvršnog odbora N/FS BiH za novog selektora nogometne reprezentacije izabran je Meho Kodro.
Uskoro opširnije…
S.p.o.r.t.i.n .ba
Sedin
kad ono igramo protiv japna??
Vernes_bhf
ja mislim 30/1
haso
FORZA KODROOOOO!!!!!
Vernes_bhf
Kako doznajemo iz pouzdanih izvora, Meho Kodro već je izabran za novog izbornika BiH. Službena potvrda odluke očekuje se uskoro.

U NS BiH još se vijeća, ali kako doznajemo glvna odluka već je pala.

Iz užeg izbora kojeg su činili Zlatko Kranjčar, Lothar Matthaeus i Meho Kodro izabran je naš stručnjak, trenutačno djelatnik omladinskog pogona Real Sociedada.

Razlog odugovlačenja službene potvrde je utvrđivanje uvjeta ugovora i postavljanje ciljeva, među kojima će se vjerojatno isticati onaj o plasmanu na SP 2010.

Podsjećamo, Kodro je u uži izbor ušao u potpunosti nenadano - nakon sužavanja liste kandidata na petoricu, Kodre nije bilo nigdje u službenim spisima. Kada su se Kranjčar i Matthaeus našli na najužem popisu, Kodro je dodan na usmeno inzistiranje članova Izvršnog Odbora Saveza.
StolacBarbarez
CITAT(zrnoX @ 05.01.2008., 15:42) [snapback]136186[/snapback]
pa da takvi ko ti imaju sta napisat.
To pokazuje da nam u savezu trebaju ljudi koji ce se i o nasog ligi brinut.
Isto tako ako je Kodro trener A repke. treba da savjetuje ljude u savezu o bobojsanju lige.

Svaka Cast Meho.Novi selektor BIH eusa_clap.gif
scott
Pored Kodre, u odlazak delegacije u Barcelonu bit će još predsjedavajući Predsjeništva NSBiH Bogdan Čeko i generalni sekretar Munib Ušanović.

TO JE ZA MENE NEOBJASNJIVA SRAMOTA da nam munib usljo bude uz Mehu i delegaciju FSBiH
legionar
CITAT(alemko @ 05.01.2008., 14:42) [snapback]136177[/snapback]
i sta ovo trazi na temi "Fudbalska reprezentacija BiH" ?

------

kodro novi selektor!

eusa_clap.gif

odlično polako se ipak stvari mjenjaju na bolje...
Alen765
[q[b]uote name='scott' date='05.01.2008., 17:52' post='136201']
TO JE ZA MENE NEOBJASNJIVA SRAMOTA da nam munib usljo bude uz Mehu i delegaciju FSBiH
[/quote]

Mislim da Usanovic nije toliki problem, on ce i onako dobiti nogu iz Saveza posle sigurno kad se dokaze da je kriv a to je vec sto posto sigurno, Usanvic ce da leti a Meho nece dati da mu niko tuce u glavu za igrace koje ce zvati, a meho je legenda ima iskustva, SRETNO MEHO OD JAPANA pa nadalje da biljezimo Pobjede nema vise ni Remija !!!
ermin-jaran
CITAT(Ventola @ 05.01.2008., 06:59) [snapback]136142[/snapback]
Merdanovic je Pushinina struja a ne Pasaliceva.. Sta god to znacilo..

NS zahtjeva plasman na SP 2010??? Bojim se da ce Kodro plesati samo jedno ljeto..

Kada vidim kakve su igre u pitanju, nadam se da dovesti Kranjcara za selektora jer samo jos jedne propale kvalifikacije mogu unistiti nacionalni kljuc u Ns-u.
12 od 14 glasova? Znam da za Kodru nece glasati Iljo i Mijo Jelic. Kupice sebi jos jednog i nista. Kako li ce to onda rijesiti?

Zemljak cisto sumnjam da bi se nacionalni kljuc mogao unistiti sa jos jednim propalim kvalifikacijama....
uz to nije dovoljno da samo dijaspora razmislja tako vec svi ...

Mehi sve najbolje u slijedecem ciklusu kvalifikacija sretno legendo...... eusa_clap.gif
Zlatko_BiH
interesuje me sada reakcija nasim "otpisanih". Sigurno se vracaju u nasu najjacu repku.
fantom
Ma opet pusiona vazno je ko ce biti koordinator a ovaj put to je neko iz posusija ili orasja
pokvarenisir
sve je ovo dobro....kako je moglo biti

sad tek sve postaje zanimljivo sa igracima, kordinatorima i ostalim...

nisam ovakav dobar film gledo odavno..

ama sta sad radi pasalic..jel dobio poziciju u vladi? jel novinar? ili mlati praznu slamu?
Armin
Ne radi Pasalic jos nista. Jos je u savezu, jer ima nekakav dozivotan mandat (Tito je mali mrav za njega). Zato bi mu trebali, po pravilu, nac drugi posao u savezu, al izgled da ce mu platit sumu, koju on moze birat, samo da skroz ode... A ja bi naradje da ode ko Tito...
saneld
Dobra vijest, napokon trener sa uglednim imenom, karakterom, ljubavi za svoju zemlju i zavidnom fudbalskom karijerom. Najbolji izbor od osnivanja nfsbih. Koordinator bi mogao biti barba pa i on je hrvat ;)
svs
Sergej ne mere biti Hrvat da j... rak raka.
ZIJANCER_SA
Gledam sad Kodru na TV-U, izjava u kratkim crtama kaze: Sta da kazem sretan sam, pocascen ovim izborom i ucinicu sve da pokusam napraviti pravu atmosferu u i oko Repke, igrace oni za koje ja budem smatrao da su najbolji i pokusacu da stvorim atmosferu u ekipi da svi disemo jednom dusom, vidimo se za 2 dana na preskonferenciji u Sarajevu.
To je bilo sve do Ponedjeljka kad ce se vratiti u Sarajevo na Preskonferenciju prije polaska u Barcelonu na dogovor oko rasporeda igranja kvalifikacija. eusa_clap.gif
VelezFC
Kodro je odlican izbor za selektora. Polako su u savez poceli dolaziti oni koje svi mi zelimo da tu budu, bivsi fudbalski asovi. Mislim da ce Kodro za pomocnike izabrati sposobne osobe, mozda neke bivse suigrace (Hibic, Konjic itd.). Barbarez mora takodje doci u savez cim se oprosti od igranja, treba mu cuvati mjesto do tada. Svi govorimo o stvaranju pozitivne atmosfere u reprezentaciji a oni su ti koji to mogu napraviti. Ta nece Usanovic stvarati pozitivnu atmosferu eusa_wall.gif Meni se place samo kad ga vidim eusa_wall.gif
ZIJANCER_SA
CITAT(Maestro @ 05.01.2008., 21:40) [snapback]136241[/snapback]
pa sigurno iduci cetvrtak mora objavti spisak.
jer mislim ima odredzeni rok do kada mora poslati poziv igracima iz inozemstva.
mislim da ce to iduce sedmice da bude.

Kodro dolazi iz Mostara gdje je veceras otisao u ponedjeljak na preskonferenciju gdje ce i zvanicno pred novinarima i Tv kamerama biti promoviran u selektora BiH, a odma isti dan poslijepodne leti sa Cekom i Usanovicem u Barcelonu gdje trebaju u Utorak da se dogovore sa ostalim predstavnicim iz nase grupe oko rasporeda utakmica za kvalifikacije SP, i nakon toga se skupa vracaju u Sarajevo gdje ce Kodro u Cetvrtak 17.01.2008 objaviti spisak igraca na koje racuna za prijateljski mec sa Japanom koji se igra 30.01.2008 u Japanu.
svs
Bas ce biti zanimljivo koga ce zvati. Da malo nije prebrzo za njega da vec prvu heftu mora praviti spisak, nadam se da je pravo upoznat sa nasim igracima.
svs
Jes iskusniji ali je nepotrebniji.
VelezFC
Muzurovic je iskusniji od Kodra, Kranjcara i Mateusa zajedno, tip trenira klubove od 70-tih... trebali smo onda njega ostaviti ako cemo tako gledati icon_lol.gif
manijakdv
Ko bi rekao da nas Hrvati ovoliko mrze,pogledajte im samo komentara,užas jedan nacionalistički
http://www.vecernji.hr/newsroom/sports/foo...985149/index.do
ZikoBajrin
ma nek nas mrze mrzi mo i mi njih.. icon_wink.gif icon_lol.gif
svs
CITAT(Maestro @ 05.01.2008., 23:02) [snapback]136260[/snapback]
sta nas briga sta ta djeca misle o nama. svakako su to sve ljudi iz bih.
cast izuzetcima koji zive u ovoj drzavi.

Mi smo i dobri sa kakvim govnima se bocimo.
legionar
odabrali smo dalji ali sigurniji put ka stvaranju BH futbala (u pravom smislu).
Kodro jest neiskusniji ali to je zasad najmanje važno, najvažnije je da se je počelo raditi onako kako bi to normalno moralo biti, znači da se očuva taj unutrašnji mir i stime sigurnost... jer iskreno rečeno možda bi Mateus ili Kranjčar bili tehnički bolji selektori ali u ovom kritičnom trenutku je to prava poteza i spas iz šah-mat pozicije.

Ja vjerujem da će se doći svi na svoje mjesto, sve legende BH futbala... jer jedino to nas čini timom, kakav u biti i jesmo.
legionar
jedino me muči jedan problem a to je reformatizacija N/FSBiH, što znači da polako odpjevaju ovi kojima već smrde fotelje od njihovih debelih quzica...
Robijas_s_Juga
Pa kakve veze, nasha drzava, nash selektor!
Interesuje me bil njima bilo pravo da je Savicevic selektor Hrvatske, mada to nema nikave veze sa politikom i nacionalnoscu, nego je SAVEZ NSBiH zasro i to dobro i preko Kodre se zeli iscupat iz govana, da je Kranjcar ispao kao selektor bilo bi samo kontra produktivno!

Al uglavnom mislim za Bosnu i Hercegovinu je pozitivno shto je Kodro dosao na mjesto selektora, nevjerujem da ce on sebi dozvolit menedjerska mjeshanja i nabacivanja nekih igraca, i iskreno se nadam da cemo samo najbolje igrace vidjet u repci, kao sto je u svakoj normalnoj drzavi!
bosniak
Strani mediji o novom BH selektoru

Sve vaznije internet stranice u regionu su prenijeli vijest o izboru bivšeg kapitena reprezentacije BiH Mehe
Kodre za novog selektora.Neki od članaka su agenciske forme i ne ulaze u analize izbora novog selektora.
Na drugoj strani nailazimo na komentare tipa "BiH umjesto Cice za izbornika izabrala Mehu Kodru" iz čega
je jasno vidljiv podcjenjivacki pristup kada se u pitanju kvalitete proslavljenog BH asa i takođe čuđenje
kako za selektora BH nacionalnog tima nije izabran odpadak u liku i dijelu Zlatka Kranjčara,
( kojeg je gurao hrvatski lobi u NS BiH) za kojeg su komšije skoro 100% bili sigurni da će proći.
Većina regionalnih portala naglašava da Koro nije imao većih trenerskih angažman sem asistentskog u
španskom Sosiedadu te jasno ukazujuna to da je Zlatko Kranjčar već etablirano trenersko ime.
Mnogi su se dotakli Mateusa i razloga zbog kojih ovaj njemac nije sjeo na klubu reprezentacije BiH,
a kao najveći razloga za neizbor Mateusa je financiske prirode i nemogućnosti da se udovlji njegovim zahtjevima.
Od stranih internet portala koji su prenijeli vijest o izboru Mehe Kodre za novog selektora tu su:
Yahoo sport, ESPNsoccernet, Fifa.com, Uefa.com.

Bilo kako bilo navikli smo na pocjenjivanje od naših susjeda sa kojima smo uzgred budi rečeno prije par godina
bili u ratu,pa zbog toga i svih ostalih poteškoća želim novom selektoru uspjesan i plodan rad.

Pokažimo svijetu da Bošnje znaju da igraju lopte.
Osvrt by: Bosniak
ZIJANCER_SA
CITAT(Maestro @ 06.01.2008., 00:01) [snapback]136275[/snapback]
mozda da meho dovede kojeg pomocnog iz spanije.

Moze biti vrlo lahko jarane mada ja mislim da ce to biti neko od nasih provjerenih ljudi kao sto je Maric, Hibic, Konjic, Bolic itd
makdoric01
prvo da kazem vrlo sam razocaran odluka, zao sto nije kranjcar.. drugo sto pisu na onom hrvatskom websitu je stvarno veliko ######
sajci
ja sam cuo da ovim iz saveza treba prevodilac povodom ovog sastanka u spaniju gdje ce se odrediiti raspored utakimca pa su tom prilikom angazovali mehu za selektora a ujedno da im i prevodi, hhahahh sala naravno,treba pozdravit izbor kodre konacno su ovi u savezu poceli radit po zelji navijaca i to je jedan veliki plus i dobitak za bh reprezenatciju
McCoy
CITAT(makdoric01 @ 06.01.2008., 00:47) [snapback]136280[/snapback]
prvo da kazem vrlo sam razocaran odluka, zao sto nije kranjcar.. drugo sto pisu na onom hrvatskom websitu je stvarno veliko ######

Stvarno mi te je zao .... icon_rolleyes.gif icon_mrgreen.gif
I ja mislim,da je treb`o da bude cico`rakija´kranjcar selektor.
Zao mi je zbog susjeda,onda nebi pisali susjedi to sto pisu,posto bi bili zadovljni da su nam ga `jos jednom suknuli´ eusa_boohoo.gif eusa_boohoo.gif
ermin-jaran
05/01/2008 17:43
Foot - BOS - Meho Kodro nouveau sélectionneur
L'ancien international bosniaque, Meho Kodro, a été nommé samedi sélectionneur de l'équipe de Bosnie-Herzégovine. Il remplace Fuad Muzurovic, évincé fin décembre 2007 pour ne pas avoir réussi ŕ qualifier l'équipe nationale pour l'Euro 2008. Les noms de l'Allemand Lothar Matthaus et du Croate Zlatko Kranjcar avaient également circulé.

Info je prosao i u Francuskim medijima l'equipe je prvi objavio vijest....bivsi Bosanski internacionalac Meho Kodro je nomiran za novog selektora BiH...
imena koja su jos cirkulisala su Matheus i Kranjcar...

Kodro nema iskustvo sto nije presudno za uspijeh ali ima znanje ....
ja sam sa francuzima sa kojima u ostalom i igram pricao o izboru selektora vjerujte da ga svi znaju i sjecaju kad je igrao za Barcelonu
mislim da ce nam to biti i prednost u odnosu na sudjenje jer Meho nije nepoznanica u fudbalskoj Evropi sa njim cemo dobiti vise respecta....
HazeM3
Na uefi

uefa
ermin-jaran
CITAT(Elmar @ 06.01.2008., 01:01) [snapback]136284[/snapback]
Kako mi je drago zbog Kodre. Covjek voli ovu zemlju i raditi ce dzaba icon_wink.gif

Sretno Kodro!!! icon_smile.gif

PS: Za mene mnogo dobra vijesti, ovako kada sam dosao umoran iz BiH (Prnjavor), heh valja putovati 2200 KM icon_mrgreen.gif

Imal sniga u Bosni jarane...??? icon_mrgreen.gif

pa ja nije te bilo eto ti ode dole pade pasa ,pade muzur i dobismo selektora po ceifu.... eusa_clap.gif
McCoy
Kad vec nabrajate,evo su i svabe objavile ovu super-vijest icon_wink.gif

*Kicker*
*sport1.de*

..svabe kazu,da je izbor Matthäusa za selektora propao radi love... a da je novi selektor,bivsi kapiten repke BIH..
alemko
koliko je strucno nase novinarstvo govori i podatak o nastupima i golovima ove nase fudbalske legende (a greska se vuce vec u sijaset prepisanih clanaka)! icon_rolleyes.gif
(@ cile: nije na odmet da se i na pocetnoj strani ispravi ova greska u preuzetom clanku.)

u 263 nastupa kodro je postigao 105 golova, od toga 21 sa bijele tacke (golprosjek od 0.4 po utakmici).

1985-1991 Velež Mostar (129 nastupa, 49 golova)
1991-1995 Real Sociedad (129 nastupa, 73 golova)
1995-1996 FC Barcelona (32 nastupa, 9 golova)
1996-1999 CD Teneriffa (72 nastupa, 18 golova)
1999-2000 CD Alavés (30 nastupa, 5 golova)
---------------------------------------------------------------

kodro je nakon sukera (239 nastupa, 114 golova) drugi najuspjesniji napadac u spanskoj premijeri sa prostora bivse nam republike, ispred kovacevica, milosevica i mijatovica.
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.