Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
ADO21
znal ko koce biti selektor
Mili
Nijaz Merdanović (koordinator za marketing NS/FS BiH)...:D:D:D lol
Ermin
Od 2001:

CITAT
Pitanje za "gospodu" je očigledno namijenjeno dvojici ljudi koje ova navijačka skupina drži trenutno najodgovornijim za "totalni kolaps sistema". "Dva imena iza kulisa, u rukavicama, koji poput tiranina suvereno sjede u svojim foteljama u klubu i povlače konce. Dva imena koja polako, ali sigurno ubijaju FK Sarajevo. Unutar kluba se provlače, godinama ne doprinoseći svojim radom poboljšanju stanja u klubu, već svojim prisustvom, borbom za vlast, mešetarenjem i pravljenjem raznih klanova konstantno srozavaju klub u kojem su pustili 'zlu krv' i na takav način sprečavaju zdrave snage da pomognu klubu. Dva tiranina, Nijaz Merdanović i Vahidin Musemić, unatoč svim burama i smjenama u klubu (tri predsjednika, tri direktora, pet-šest trenera), uspjeli su ostati na svojim pozicijama bez osjećaja grižnje savjesti za situaciju u kojoj se klub nalazi."

Zašto šuti Merdanović Tada su navijači iznijeli i nekoliko zahtjeva koji se uglavnom svode na neovisno ispitivanje finansijskih transakcija kluba od početka rata do danas, transparentnost u radu, dovođenje na funkcije kompetentnih i profesionalnih ljudi i, naravno, ostavke "omraženog dvojca" Merdanović-Musemić. Da zaključci navijača nisu daleko od istine, kada je u pitanju odgovornost vodećih profesionalaca u Sarajevu prema javnosti, potvrđuje i fakat da Nijaz Merdanović nije želio govoriti za Dane prije 15. novembra i sjednice Skupštine kluba. Tako su bez odgovora ostala brojna pitanja, kako ona o finansiranju kluba, tako i o familijarnim vezama koje su često bile glavna referenca za dobivanje funkcije u Klubu ili pozicije u timu. Merdanović je, primjera radi, izbjegao priliku da objasni prirodu svoje familijarne veze sa v.d. predsjednikom Besimom Mehmedićem, ali i okolnosti pod kojima su djeca nekadašnjih funkcionera kluba (poput Granova ili Avdića), bez obzira na svoj kvalitet, uskakali u tim, pa u državnu reprezentaciju, pa na kraju i u ruke menadžera koji su ih prodavali na zadovoljstvo navijača i familije.

Izgleda da je isti kao Pasalic.
Istok
Merdanovic, bivsi igrac FKS iz Susiceve generacije. Nije kakav izbor, ako je vec opet mogao biti Bosnjak, trebalo je to mjesto dati nekom od ovih mladjih, Konjicu npr. Merdanovic je kokuz ako ga poredimo sa Konjicem, Hibicem i drugim fudbalerima mladje generacije i to je najveca opasnost. Vidjet cemo kakve su reakcije fudbalera, pogotovo Barbareza i potpisnika, mada, mislim da ce oni svakako igrati zbog izbora Kodre.

.ebiga, ne moze sve biti idealno
Vernes_bhf
CITAT(Maestro @ 04.01.2008., 15:59) [snapback]136070[/snapback]
nije problem koje je on vjere.
nego je problem sto je on jedan od pasini.
briga mene ako ce i jud doci. samo neka radi svoj poso.
ja jos dalje stojim iza toga da buduci selektor treba reci ko ce direktor mu biti.

Upravo tako..
kako oni mafijasi kazu, ovaj Merdanovic je jedini kandidat..
Onda se treba Bola javno kandidovati, pa onda nek kazu opet da je Merdanovic jedini...
Pitaj boga koliko jos za sad ima kandidate, al savezu ide za rukom taj Merdanovic!
ZIJANCER_SA
Ma kakav Merdanovic ba sta vam je, pa sve bi bilo uprskano sto je napravljeno zadnjih par dana kad bi Merdanovic dosao na mijesto Direktora tojest Manegera Repke, taj covjek bi prodao svoje dijete za novac cisti interesdzija ja to znam i govorim iz iskustva jer ga dovoljno poznajem i visim kod njega u Kaficu na Dobrinji u Sarajevu, tip ima i marketinsku agenciju sa sijedistem u opcini Novi Grad (Sarajevo), bavi se zastupanjem igraca i prodajom nekretnina i registracja auta sve u toj agenciji mozes dobiti, Agencija je na njegovoj zeni. Tip je arogantan i nije neka faca za to mijesto uopce jer kao prvo on je financijski ovisam tip i sve ce uraditi za novac njega ne interesuje niko i nista kad je novac u pitanju to zapamtite.Ja se licno nadamda je to neka patka i da nije nista ozbiljno jer sam ubijedjen da bi bilo gore nego sto je bio Pasalic osim sto se jedino nebi mozda mogao uplitati Selektoru u izbor igraca. eusa_wall.gif eusa_wall.gif
efteling
Malo ce se izgleda ovdje stvari iskomplikovati mada je sve izgledalo jako dobro.Naime bas kad smo se ponadali da ce se cistkama rijesiti jedna bitna stavka u nasem fudbalu na pomolu su novi slucajevi X.
Istok
CITAT(Vernes_bhf @ 04.01.2008., 16:26) [snapback]136076[/snapback]
Upravo tako..
kako oni mafijasi kazu, ovaj Merdanovic je jedini kandidat..
Onda se treba Bola javno kandidovati, pa onda nek kazu opet da je Merdanovic jedini...
Pitaj boga koliko jos za sad ima kandidate, al savezu ide za rukom taj Merdanovic!

Da ne bi bezveze nagadjali, ima jedan problem sa Bolicem, mjesto prebivanja mu je Turska a ne BiH i po statutu Saveza ne moze biti njihov uposlenik. Realnija opcija bi bio Konjic, cini mi se da on sad zivi u BiH.

Najvaznije je kakve ce ovlasti i obaveze imati buduci menadzer reprezentacije. Ja mislim da nece imati toliki uticaj kao Pasalic
Alen765
Samo se bojim da ne desi opet isto i sa Mehom Kodrom ko sa Fuadom Muzurovicem ispocetka "legenda" a na kraju "KLOSAR"....staces....
ZIJANCER_SA
CITAT(Istok @ 04.01.2008., 16:38) [snapback]136079[/snapback]
Da ne bi bezveze nagadjali, ima jedan problem sa Bolicem, mjesto prebivanja mu je Turska a ne BiH i po statutu Saveza ne moze biti njihov uposlenik. Realnija opcija bi bio Konjic, cini mi se da on sad zivi u BiH.

Najvaznije je kakve ce ovlasti i obaveze imati buduci menadzer reprezentacije. Ja mislim da nece imati toliki uticaj kao Pasalic

Istok jarane ako sad nedodje neko na mijesto Manegera od ovih proslavljenih imena i nama dragih ljudi onda nece nikad vise zapamti to, Merdanovic je gori od Pasalica i njegov licni prijatelj skupa su 80 posto slobodnog vremena, kad budes u Sarajevu otidji u Dobrinju u kafic kod Merdanovica pa ces vidjeti Pasalica uzivo i sve ce ti biti jasno. Pasalic nastoji svim silama da ostane u savezu sa velikim uticajem, ako mu se to dozvoli najebali smo jos vise nego do sada. Kako ce imati uticaj osim sto ce da instalira sebi podobnog covjeka na mijesto Manegera, da i dalje upravlja iz pozadine Savezom i svim drugim stvarima kako njemu pase.Smijesno, jadno i zalosno sta ulicari sve zele i pokusaju eusa_wall.gif eusa_wall.gif
Istok
Ne znam sta da ti kazem, preostaje nam onda samo bojkotovati kao i do sada. Ako nekoga treba forsirati onda moramo biti svjesni da taj neko mora zivjeti u BiH, da ne bi bezveze naglabali o ljudima koji po statutu ne mogu biti zaposleni u FSBiH. Pusina je na osnovu toga izletio iz Saveza.

Ja sam samo siguran da mu Kodro nece dozvoliti da mu se mjesa u poso i da mesetari sa menadzerima preko ledja reprezentacije....ali sta nakon Kodre? Sta sa mladom reprezentacijom.

Ja nisam zadovoljan Merdanovicem jer je on tu samo zbog licnog interesa. Kad su ga htjeli nogirati iz Sarajeva kruzile su price da je on izjavio kako ne namjerava odstupiti dok ne obezbjedi sebi mjesto u FSBiH...i evo docekao je i to.
ZIJANCER_SA
CITAT(Istok @ 04.01.2008., 17:05) [snapback]136085[/snapback]
Ne znam sta da ti kazem, preostaje nam onda samo bojkotovati kao i do sada. Ako nekoga treba forsirati onda moramo biti svjesni da taj neko mora zivjeti u BiH, da ne bi bezveze naglabali o ljudima koji po statutu ne mogu biti zaposleni u FSBiH. Pusina je na osnovu toga izletio iz Saveza.

Ja sam samo siguran da mu Kodro nece dozvoliti da mu se mjesa u poso i da mesetari sa menadzerima preko ledja reprezentacije....ali sta nakon Kodre? Sta sa mladom reprezentacijom.

Ja nisam zadovoljan Merdanovicem jer je on tu samo zbog licnog interesa. Kad su ga htjeli nogirati iz Sarajeva kruzile su price da je on izjavio kako ne namjerava odstupiti dok ne obezbjedi sebi mjesto u FSBiH...i evo docekao je i to.

Istok dobro si skonto Jaro to kad je u pitanju mlada repka i sta poslije Kodre kad se on ustolici u tome i jeste pojenta svaka cast na razmisljanju.Treba shvatiti i to da Kodrin posao dosta ovisi o Manegeru i da se Kodri moze vrat uvijek slomiti preko Manegera sto ce oni uciniti preko Merdanovica 100 posto samo ako mognu i ako im mi sad dozvolimo. Samo treba i dalje vrsiti pritisak na javnost i medije preko BHF-A i strajkaca da do toga ne dodje i da na to mijesto dodje neko ko to zasluzuje i ko to sa ljubavlju zeli raditi kao Meho sto je izjavio. Nevalja svom klubu gdje je i ponikao koji mu je sve dao u zivotu a da valja Repki daj ba raja sve vam je jasno kao dan ko je i kakav je covjek. eusa_wall.gif
ZIJANCER_SA
CITAT(Maestro @ 04.01.2008., 17:05) [snapback]136084[/snapback]
zijancer majstore, recim ako merdanovic doce nece doci bojkotasi. jednostavno.
eto bhf je sazno i sigurno ce obavjestiti bojkotase. sto znaci da nema od povratka bojkotasa nista.
znaci bilo bi vis bhf-krmak pasalic 2:0

Bog te cuo jarane i daj boze da bude tako eusa_pray.gif
Istok
Treba sacekati reakcije igraca, reakciju Kodre koji se nece prihvatiti mjesta selektora ako tu budu ljudi sa kojima ne moze saradjivati.

Savez je rekao da zele razgovarati sa igracima ali da nece pristati na ucjene, ne treba ni to zaboraviti
coolin_ban
bez obzira kakav je uhljub merdanovic, loma me nervira kada pojedini clanovi foruma (u ovom slucaju @Maestro) prvo pitaju "ko je taj", a u narednom postu vec ga svrstavaju u razne grupe i grupice. prekini te bezze postove. @Istok vam je dao kratku biografiju lika, @Zijancer vam je dao trenutnu poziciju frajera i to je dovoljno. Barbarez je vise puta rekao da na ovu poziciju treba da dodje bivsi fudbaler koji je finansijski dobro potkozen. tu se diskusija zavrsava.
legionar
CITAT(Istok @ 04.01.2008., 17:25) [snapback]136089[/snapback]
Treba sacekati reakcije igraca, reakciju Kodre koji se nece prihvatiti mjesta selektora ako tu budu ljudi sa kojima ne moze saradjivati.

Savez je rekao da zele razgovarati sa igracima ali da nece pristati na ucjene, ne treba ni to zaboraviti

istina... oprez nije na odmak...
makdoric01
najgore bi bilo da je Lottar Mattheus Selektor.. Ja opet kazem najbolji je Cico Kranjcar jer on ima iskustva.. Kodro jest legenda bh sporta, al on nema nikakvog trenerskog iskustva.. Njega se treba staviti kao pomocnik Kranjcaru pa kad ode Kranjcar, on ce vidjeti kako ide i onda moze preuzeti reprezentaciju. Ali ovako, ja kazem da to nije najbolji izbor za nas.. Recite vi sta hocete ali ipak moramo svi priznati da Kranjcar je bolji trener od Kodre koji nikad u zivotu nije nista treniro.. Kranjcar i ako uvjek ima skandala oko njega, ja mislim da je on taj jedini koji moze trenutno nas odvesti na SP.
al
Kodro prvi pik
Bakir TIRO

04.01.2008 17:53

Meho Kodro pred imenovanjem je za selektora fudbalske "A" reprezentacija BiH, koje bi i zvanično trebalo da se desi na današnjoj sjednici Izvršnog odbora N/FS BiH.

Prema sinoćnjim informacijama iz Saveza, Kodro, u odnosu na protukandidate Nijemca Lotara Mateusa i Hrvata Zlatka Kranjčara, ima najviše šansi da dobije 12 od 14 glasova članova IO, koliko ih je prema Statutu potrebno za odluku.

"Predsjedništvo Saveza trebalo bi da se sastane pred sjednicu IO i na tom sastanku sugerisaću ostaloj dvojici članova da glas damo Kodri. U ovom trenutku smatram da je on najbolje rješenje za našu reprezentaciju, a osjećam da bivšeg igrača Barselone na klupi BiH želi i gotovo kompletna fudbalska javnost", istakao je Bogdan Čeko, potpredsjednik N/FS BiH, kazavši kako se nada da će novi selektor biti izabran koncenzusom.

Drugi potpredsjednik N/FS BiH Sulejman Čolaković kaže da su igrači u štrajku obećali povratak u nacionalni tim ako Kodro bude selektor.

"Nema tu priče, naši najbolji fudbaleri s Kodrom vraćaju se u reprezentaciju i u kvalifikacije ćemo ući s najjačim timom. U Savezu i reprezentaciji zavladali su novi odnosi. Čistimo 'kamen, po kamen' i postavljamo odlične temelje za budućnost, to jest jedinstvo i uspjehe našeg fudbala. Pošto su okončani razgovori sa sva tri kandidata i jasno znamo kakvi su uslovi Mateusa, Kodre i Kranjčara sigurno ćemo donijeti odluku o novom selektoru", rekao je Čolaković.

Predsjednik Iljo Dominković, koji je pregovarao s Kranjčarom, juče je bio nešto rezervisaniji u podršci Kodri.

"Svejedno mi je ko će biti naš novi selektor!? Napravili smo odličan posao jer smo listu kandidata skratili na tri uvažena svjetska nogometna imena. Kao demokrata i čelni čovjek Saveza biću izuzetno sretan i zadovoljan da sa 12 glasova, odnosno općim koncenzusom izaberemo novog selektora, što će dokazati jedinstvo u N/FS BiH. Tim potezom stvorit će se svi preduvjeti da se stanje u Savezu, ali i reprezentaciji konačno poboljša", kazao je Dominković, istakavši:

"Od novog selektora isključivo očekujemo i zahtijevat ćemo plasman na Svjetsko prvenstvo u Južnu Afriku 2010. godine. To će biti njegov jedini cilj u radu."

Početak sjednica IO zakazan je u 12 sati u zgradi N/FS BiH.

Prvi zadaci

Novi selektor u utorak će u društvu predsjednika Dominkovića i generalnog sekretara Ušanovića biti u Barseloni na pregovorima s protivničkim taborima (Španija, Turska, Belgija, Estonija i Armenija/Jermenija) oko rasporeda utakmica kvalifikacija za SP 2010.

U narednoj sedmici objaviće i spisak reprezentativaca za prijateljsku utakmicu s Japanom, koju naš nacionalni tim igra u Tokiju 30. januara. Moraće se izjasniti i o protivnicima u prijateljskim utakmicama u ovogodišnjim FIFA terminima 26. marta, a potom u maju, junu i krajem avgusta, meču koja će biti generalna proba pred kvalifikacije.

nezavisne
al
Pašaliću nude otpremninu za odlazak
S. ŠIŠIĆ

04.01.2008 17:53

Nogometni/Fudbalski savez Bosne i Hercegovine ponudio je Ahmedu Pašaliću, bivšem direktoru reprezentativnih selekcija naše zemlje, otpremninu kako bi napustio Savez.

Bivši direktor svih reprezentativnih selekcija sa dužnosti je razriješen 17. decembra 2007. godine, nakon više od devet godina neuspješne "vladavine". Za vrijeme njegovog mandata niti jedna reprezentativna selekcija nije ostvarila zapaženiji rezultat, mijenjali su se selektori, a on nikada nije snosio odgovornost. Ipak, posljednjih dana prošle godine nakon pritiska većeg dijela članova Izvršnog odbora podnio je ostavku, što su članovi fudbalske vlade jednoglasno i usvojili.

"Pašalić je podnio ostavku, ali i da nije bio bi smijenjen. S obzirom na to da je uposlenik Saveza u stalnom radnom odnosu na neodređeno vrijeme, prema sistematizaciji radnih mjesta sada mu moramo pronaći drugu funkciju. Iskreno, to se nikome ne sviđa i stoga smo mu ponudili da sam odredi otpremnimu uz koju bi definitivno napustio Savez", tvrdi naš izvor iz N/FS BiH.

Ubuduće, naše reprezentativne selekcije najvjerovatnije neće imati direktora, ali će biti imenovan sportski menadžer reprezentacije.

nezavisne
sjever-jug
CITAT(makdoric01 @ 04.01.2008., 18:20) [snapback]136095[/snapback]
najgore bi bilo da je Lottar Mattheus Selektor.. Ja opet kazem najbolji je Cico Kranjcar jer on ima iskustva.. Kodro jest legenda bh sporta, al on nema nikakvog trenerskog iskustva.. Njega se treba staviti kao pomocnik Kranjcaru pa kad ode Kranjcar, on ce vidjeti kako ide i onda moze preuzeti reprezentaciju. Ali ovako, ja kazem da to nije najbolji izbor za nas.. Recite vi sta hocete ali ipak moramo svi priznati da Kranjcar je bolji trener od Kodre koji nikad u zivotu nije nista treniro.. Kranjcar i ako uvjek ima skandala oko njega, ja mislim da je on taj jedini koji moze trenutno nas odvesti na SP.

Ne zbog toga sto je hrvat ni zbog toga koliko nas mrze mozda to tebi poslije svega ovoga nije jasno ali ovoga puta ce MEHO KODRO biti trener u to budi ubjeden jer ces sutra kad cujes da je KODRO trener biti razocaran a meni ce prvom biti drago
makdoric01
CITAT(sjever-jug @ 04.01.2008., 19:35) [snapback]136101[/snapback]
Ne zbog toga sto je hrvat ni zbog toga koliko nas mrze mozda to tebi poslije svega ovoga nije jasno ali ovoga puta ce MEHO KODRO biti trener u to budi ubjeden jer ces sutra kad cujes da je KODRO trener biti razocaran a meni ce prvom biti drago

Meni je bas briga jeli hrvat, bosanac, srbin ili bilo sta. Meni je vrlo vazno da nam bude selektor onaj naj bolji moguci, u ovom trenutku to je Cico Kranjcar, Meho Kodro sljedeci. Nemam absolutno nista protiv njega, samo vise volim da to bude onaj koji nama daje najvecu mogucnu sansu da idemo na SP.
ermin-jaran
CITAT(Istok @ 04.01.2008., 15:40) [snapback]136066[/snapback]
Merdanovic, bivsi igrac FKS iz Susiceve generacije. Nije kakav izbor, ako je vec opet mogao biti Bosnjak, trebalo je to mjesto dati nekom od ovih mladjih, Konjicu npr. Merdanovic je kokuz ako ga poredimo sa Konjicem, Hibicem i drugim fudbalerima mladje generacije i to je najveca opasnost. Vidjet cemo kakve su reakcije fudbalera, pogotovo Barbareza i potpisnika, mada, mislim da ce oni svakako igrati zbog izbora Kodre.

.ebiga, ne moze sve biti idealno

hehe treba javiti Hamdi da skine sa dnevnog reda Merdanovica....i sve ce biti u dure icon_mrgreen.gif
coolin_ban
CITAT(admirj @ 04.01.2008., 13:00) [snapback]136104[/snapback]
Kodro ce biti selektor, i nadam se da mu nikad niko nece nista zamjeriti. Treba covjeku dati podrsku 100%, i bez nasih ######ackih dobacivanja, traceva, itd.

Eto sad ce biti i pozicija Sportskog Managera. Odlicna pozicija za Bolica. Volio bi da nas savez iznenadi i objavi da ce Bolic (ili Barba, Hibic..) dobiti poziciju Managera.

Meni rezultati nisu vazni. Vazna je igra, i vazna je atmosfera. Ja volim BIH i da gubi 10-0, ako znam da najbolji igraci koje imamo igraju, i da ljudi koji vode repku, vole BIH isto koliko i navijaci. To je sve.

Ukoliko dobijemo selektora i managera kakvog treba, ostatak saveza prestaje biti vazan, bar kad je repka u pitanju.

I ko god kaze da je Kodro mlad - nek poglada Bilica, i ko god kaze da su Bola, Barba mladi za managera - nek pogleda Mijatovica sportskog direktora Reala..

ne znam sta bi ti rek'o na sve ovo jarane. prije svega se slazem da novom selektoru (nadam se Mehi) treba dati punu podrsku. takodje treba postaviti realne ciljeve (cini mi se da je dominkovic vec izjavio kako ce od novog selektora traziti plasman na sp icon_eek.gif ) ali u isto vrijeme treba od selektora zahtjevati odredjene rezultate. prvo cu ti uzeti primjer grcke koju vodi trener nijemac i koji sigurno je ne voli k'o sto je vole grci, ali im je donio rezultat koji ce pamtiti narednih 100 godina. drugo, mi se cesto hvatamo toga da je jakirevic igrao u odlucujucoj utakmici sa srbijom, i to je glavna stvar sto se zamjera baki. sto se mene tice, ja mu vise zamjeram taktiku sa kojom se nikako nije moglo pobjediti, a samo nam je pobjeda odgovarala. ista stvar se desila i sa danskom u Sarajevu, kada smo igrali sa najboljim timom. dakle, ja ocekujem od selektora da prije svega vrsi odabir najboljih igraca u datom trenutku, ali i da prilagodjava taktiku posebnim okolnostima. tako da se ne desava da igramo neki polu-bunker u utakmicama koje moramo pobjediti.
BrcanskaMalta
CITAT(Maestro @ 04.01.2008., 14:07) [snapback]136110[/snapback]
kad ti bude jasno da je cico pasin igrac promijenices misljenje.

i ne samo to Maestro - mozemo Mak Doricu jos dodati; Meho je Bosanac i Hercegovac od glave do pete, legenda BiH fudbala, a repka koja trazi selektora je bas ta drzava u pitanju BiH...

ne znam da je drugi kandidat Capello, ja bi opet dao svoj glas za Kodru... jer ja znam da Kodri kuca srce kao sto meni kuca za BiH...

i zelim sam jos dodati da mislim da ce slijedeca cetvorka biti selektorovi pomocnici u slucaju da Kodro bude izabran:

Enver Maric (trener golmana), Aleksandar Ristic, Ivica Barbaric, Muhamed Konjic... icon_smile.gif ovo je totalno nagadjanje... ali i corava koka nadje po koje zrno...
aldin392
pozdrav svima i fige za Kodru da bude izabran za selektora, ne zato sto je Bosnjak vec zato sto jedini od ova tri kandidata moze vratiti atmosferu u najdrazi nam tim.Kranjcar mi se u pocetku svidio kao moguci izbor ali poslije ovih prica oko njegovih veza sa Pasalicem nek ga nose sto dalje od nas mada je kao trener sigurno(cinjenice su tu) bolji od Kodre!da u reprezentaciji nije bitno koliki je neko strucnjak govori i izjava Engleskog legendarnog trenera Redknapa da reprezentacije ne trebaju prave 'trenere' koji ce uciti fudbalere da igraju fudbal(to se radi u njihovim timovima uz svakodnevni trening) jer to niko ne moze uraditi u ono nekoliko godisnjih okupljanja vec da tu trebaju biti ljudi koji mogu motivirati igrace,ljudi koji imaju podrsku javnosti, medija, publike,voljene i cijenjene osobe u drzavi itd. a to je sve fudbalercina Meho Kodro!!!
makdoric01
Prvo da kazem, kako kaze admirj, ko kod da je selektor i ja mu dajem 100% podrsku.. A jel trener bosanac ili nije to nema meni veze.. Kranjcar ima iskustva, a Kodro NIKAD nije treniro.. Eto samo zbog tog aspekta ne bih volijo da bude Kodro, on treba da gleda kako profesionalac kao Kranjcar radi pa da za sljedece kvalifikacije, on preuzme reprezantaciju.. Znam da ste skoro svi za njega, ali eto ja ne mislim tako.. samo nemojte reci da nisam pravi bosanac jer ja samo hocu najbolje za moju zemlju i za nasu reprezentaciju
ZIJANCER_SA
Raja najbolje bi bilo da mi svi odemo malo do Kreveta i odspavamo sutra do podne (bar mi koji smo u evropi) i kad ustanemo popijemo kaficu malo sta doruckujemo i do tad ce mo znati koje Selektor hehehehe, zaboli me glava od nagadjanja i naglabanja koce,stace,kadce itd itd. icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

Sutra u 12 sati je zakazana sjednica izvrsnog odbora sa samo jednom tackom dnevnog reda tojest "izbor Selektora", koja ce se mislim vrlo brzo zavrsiti i na kojoj nece biti puno naglabanja i raspravljanja jer ja licno mislim da je sve jasno kao dan samo se sutra potvrdjuje sto i ptice na grani znaju.
efteling
CITAT(ZIJANCER_SA @ 04.01.2008., 22:58) [snapback]136114[/snapback]
Raja najbolje bi bilo da mi svi odemo malo do Kreveta i odspavamo sutra do podne (bar mi koji smo u evropi) i kad ustanemo popijemo kaficu malo sta doruckujemo i do tad ce mo znati koje Selektor hehehehe, zaboli me glava od nagadjanja i naglabanja koce,stace,kadce itd itd. icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

Sutra u 12 sati je zakazana sjednica izvrsnog odbora sa samo jednom tackom dnevnog reda tojest "izbor Selektora", koja ce se mislim vrlo brzo zavrsiti i na kojoj nece biti puno naglabanja i raspravljanja jer ja licno mislim da je sve jasno kao dan samo se sutra potvrdjuje sto i ptice na grani znaju.

Evo ja te poslusah pa se ispisah do sutra pa se cujemo mislim da ti je ta pametna icon_mrgreen.gif
Zivio!
Plecko
CITAT(makdoric01 @ 04.01.2008., 22:57) [snapback]136113[/snapback]
Prvo da kazem, kako kaze admirj, ko kod da je selektor i ja mu dajem 100% podrsku.. A jel trener bosanac ili nije to nema meni veze.. Kranjcar ima iskustva, a Kodro NIKAD nije treniro.. Eto samo zbog tog aspekta ne bih volijo da bude Kodro, on treba da gleda kako profesionalac kao Kranjcar radi pa da za sljedece kvalifikacije, on preuzme reprezantaciju.. Znam da ste skoro svi za njega, ali eto ja ne mislim tako.. samo nemojte reci da nisam pravi bosanac jer ja samo hocu najbolje za moju zemlju i za nasu reprezentaciju

kako da nema veze?!

za te male pare samo Meho bi se zalagao 100% u svoj posao, jer je on istinski patriota! .. A sto se tice trenerskog iskustva bio je drugi trener Real Socijedada iz La Lige, sada je omladinski trener i zavrsio je skole trenerske u spaniji.. tako da je bio i na vec sceni ako se gleda to sa Realom! A taj tvoj Kranjcar je uzimao pare od igraca da igra za HR ko sto je Pasalic radio.. pa ti ako hoces jos jednog Pasalica u repku bujrum! Zato je i frajer dobio odkaz od HNS!! Jos da ne dodajem da se prica da ima problema sa alkoholom!!

A Meho ima sigurno najvecu podrsku medju igracima! Jer Kranjcar nije zabio 3 gola Real Madridu ali je Kodro!!
svabo
Klinsman je od njemacke napravio cudo , pa se iskreno ndam da ce i nas Meho to sa Bosnom uradit.Ha fino mu ovo ime cuti ako nista drugo,rezultat nece izostat.Sretno MEHO legedno nasa
makdoric01
ja svatam sta vi kazete.. ali ipak Kodro nije nikad pravi tim vodijo.. Kranjcar, i ako razujem da ima puno problema s njim kao sto su imali i Pasalic i ostali.. Ali za ovo vrjeme, u kojem trebamo ponovo praviti reprezentaciju, za mene odgovor (trenutan) je Kranjcar..

Sretno svima, cujemo se sutra kad budemo saznali
makdoric01
ok.. onda ako ga savez izabere, onda mu dajem 100% podrsku.. savez ce izabrati najboljeg kandidata koji ce nas odvesti na SP, i u juznoj africi probati napraviti sto bolje.. Vazno je da nasa repka ode na SP, ko god da vodi reprezentaciju to nema veze i savez ce odluciti za najbolje..
makdoric01
meni je to vec dosta tok rata savezu.. Sad izbacili Muzura, Pasalica, Usanovic na sudu.. sta hocete vise? Ne moze to tako zauvjek, pobjedili smo rat ajd gotova prica.. Ako se tako nastavi necemo ni na SP, BHF i navijaci moraju podrzavati repku inace necemo nikad pobjediti (kao flop protiv Moldavije naprimjer)... Savez ce pokazati ako moze donjeti odluke i normalno se ponasati u sljedecim mjesecima, malo pricekajte i pogledajte sta mogu ovi sad uraditi
makdoric01
ja mislim da ga je vec dosta.. ako volis tvoju zemlju i zelis da napreduje nogomet... onda taj ''rat'' treba prestati za nekoliko mjeseci da vidimo sta ljudi mogu uraditi u savezu
ermin-jaran
CITAT(makdoric01 @ 05.01.2008., 01:13) [snapback]136129[/snapback]
ja mislim da ga je vec dosta.. ako volis tvoju zemlju i zelis da napreduje nogomet... onda taj ''rat'' treba prestati za nekoliko mjeseci da vidimo sta ljudi mogu uraditi u savezu

de ne seri matereti ako si stvarno patriot onda nacionalni kljuc zaboravi (pikajuci i prethodne postove)....kakvi kranjcari kakvi qurci ....to je vise nego jasno samo neko ko je vec dokazao da voli svoju jednu jedinu DOMOVINU BOSNU I HERCEGOVINU moze pomoci nasoj repci...mani se tih gluposti kranjcar selektor da je dobar bio bi danas na celu rvatske repke...protiv koje nemam nista naprotiv al kranjcar je karina od trenera i zato nas pusti tvojih komentara.....

kranjcar=pasalic sta tebi nije jasno????????????????
Istok
CITAT(makdoric01 @ 05.01.2008., 01:08) [snapback]136127[/snapback]
meni je to vec dosta tok rata savezu..

Nema boJbe, nema Jata, bez Jaser AJafata

CITAT

Svakako se slazem mak, treba dati sansu ovim promjenama da pokazu koliko dobrog su donijele.
ermin-jaran
CITAT(popokatepetl @ 04.01.2008., 01:20) [snapback]136027[/snapback]
Kad ce ovo onaj gelipter izjaviti mislim na bivseg trenera kluba sa tvog avatara icon_rolleyes.gif

za jednu svjetlosnu godinu ,a mozda ni tad.....pa ponekad se upitam zasto ja nisam Vaha,Osim ,Susic ili .....???????????????????
makdoric01
ajde ljudi prestanite se svadati.. dobro ne mislite kao sto ja mislim.. mogli bi godine se svadati, vazno je, jos jednom kazem, nas plasman na SP, ako vodi selekciju samo neka dode do tog cilja, a savez ce odluciti ko je najbolji za taj posao..
Istok
Ja mislim da je Kodro bolji izbor od Vahe...iz prostog razloga sto ima vise motiva a i mislim da ce biti bolje prihvacen od reprezentativaca.
makdoric01
moje misljenje je da vec imamo dobro repku ako se vrate bojkotasi... Treba na SP, i ako se ne dode do tok cilja, treba se promjeniti selektora.. Opet kazem, kome god, samo da odemo u Juznu Afriku
pokvarenisir
u mom skromnom misljenju kodro ce posrnut ili napravit cudo sa nasom repkom...on zaista moze postati nas slaven bilic...volim trenere koji ce reci kako jes i kako stvari stoje...od trojice trenera..on je defitivno najbolji izbor...lother je vec otpisan, a kranjcar je radio isto sto je pasalic radio sa igracima i menedzerima...KRANCAR NIJE HTIO POZVATI EDUARDA U REPKU.. eusa_wall.gif
Ventola
Merdanovic je Pushinina struja a ne Pasaliceva.. Sta god to znacilo..

NS zahtjeva plasman na SP 2010??? Bojim se da ce Kodro plesati samo jedno ljeto..

Kada vidim kakve su igre u pitanju, nadam se da dovesti Kranjcara za selektora jer samo jos jedne propale kvalifikacije mogu unistiti nacionalni kljuc u Ns-u.

12 od 14 glasova? Znam da za Kodru nece glasati Iljo i Mijo Jelic. Kupice sebi jos jednog i nista. Kako li ce to onda rijesiti?
Ed0
CITAT
cuj 2 ciklusa (IMG:style_emoticons/default/eusa_wall.gif) (IMG:style_emoticons/default/eusa_wall.gif) tebi to mozda nije puno jer si jos u pelenama a sta je s nama koji cemo osjedit cekajuci neko prvenstvo (IMG:style_emoticons/default/eusa_wall.gif) (IMG:style_emoticons/default/eusa_wall.gif) treba nam iskusan trener

eusa_wall.gif

Holandija dala Van Bastenu 2 ciklusa da nesta napravi od repke, a mi necemo dati Kodru ni 2 utakmice.
Jarane popi koji apaurin i smiri zivce.
StolacBarbarez
nema nista novo.ili?
BigEd
Na kraju ce postaviti Pasalica za selektora
BihBel
Ma cekaju Mateusa,malo kasni posto su se sinoc zacugali u carsiji tongue.gif
Red Bull Salzburg
Hallo Houston, ovdje Laika imali sta novo?
fantom
jos nista.
Vernes_bhf
Koliko im treba maaajkooo mila.. Sada je svadja tamo GARANT, neki za Mehagu a neki za Cicu i tu je dilema!
Valjda ce za Pola sata-Sat izaci vijest : - KODRO NOVI SELEKTOR REPREZENTACIJE BOSNE I HERCEGOVINE
Red Bull Salzburg
bas me interesuje tko ce ovdje da dobije mustuluk od raje, ne bi bilo lose od svakog gosta (pod uslovom da budu dobre vjesti=Kodro trener a neki poznati fudbaler direktor ili manager) po jedan Euro? Sta velite?
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.