Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
Red Bull Salzburg
evo dok mnogi od vas spavaju (iz poznatih razloga), ja nemam te srece kao vi (mala djeca neznaju za novu godinu i festu do u kasne sate), nadjoh neki izvjestaj od Kodre pa reko daga postavim
Izvor: Dnevni Avaz

Zašto ne sanjati o Svjetskom prvenstvu
Pare nisu problem, pristajem na plaću koju Savez može ponuditi - Očekujem slobodu u radu...
31.12.2007. 22:17
Jedini domaći kandidat za mjesto selektora Bosne i Hercegovine Meho Kodro u razgovoru za "Dnevni avaz" govori zašto je isprva bio odbio mogućnost da preuzme klupu državnog tima pa zatim promijenio mišljenje, kakve će uslove tražiti, šta misli o našoj reprezentaciji, a šta o protivkandidatima Lotaru Mateusu (Lothar Matthaus) i Zlatku Kranjčaru...

Prvo nam pojasnite da li ste bili odustali od kandidature i zašto ste, u međuvremenu, promijenili mišljenje?

Nove okolnosti

- Nisam promijenio mišljenje nego su se u međuvremenu promijenile okolnosti. Prije sjednice Izvršnog odbora Nogometnog saveza BiH održane u petak dva sam puta razgovarao sa članom Predsjedništva Sulejmanom Čolaković. Rekao sam mu da bih volio da o tako ozbiljnoj stvari kao što je ponuda da budem selektor pričamo licem u lice, a ne telefonom.

Osnovno je to što mi se nije svidio način na koji se pregovara, kao ni kriteriji izbora kandidata. No, kada sam dobio poruku da su čelni ljudi Saveza spremni na sastanak i pošto smo se dogovorili da se nađemo poslije Nove godine, ostalo je jasno da sam zainteresiran za mjesto selektora.

O čemu ćete razgovarati na sastanku sa čelnicima Saveza? Da li će problem biti plaća od 5.000 eura, koliko NSBiH može ponuditi?

- Pare nisu problem, o tome sam se već dogovorio sa Sulejmanom Čolakovićem. Dakle, pristajem na plaću koju nudi NSBiH. Ono što bih volio jeste da sjednemo i razgovaramo o tehničkim stvarima, koje se tiču sporta, terena...

Kakvi će biti Vaši zahtjevi, šta ćete tražiti?

- Slobodu u radu, nezavisnost. To je nešto najnormalnije i što se, valjda, podrazumijeva. Ostalo su neki tehnički detalji, koji ne bi trebali biti problem. Imam viziju, koju ću predložiti ljudima iz Nogometnog saveza. Ne bi bilo korektno da o tome komuniciram preko medija.

Kvalitetan materijal

A šta možete ponuditi Savezu? Možda obećanje da će se reprezentacija sa Vama plasirati na Svjetsko prvenstvo?

- Stvarno mislim, a ne znam koliko ljudi u BiH dijeli moje mišljenje, da u reprezentaciji postoji kvalitetan materijal. Prevelike iluzije, međutim, ne smijemo imati. Obećanje da ćemo se plasirati na Svjetsko prvenstvo ne bi bilo korektno. No, sanjati o tome da možemo proći, smijemo i moramo.

Španija je sigurno favorit u našoj grupi, a slijede Turci, ali fudbal je danas toliko nepredvidljiv da se sve ostale reprezentacije, uključujući i našu, imaju pravo nadati plasmanu na SP.

O Mateusu i Kranjčaru

Što mislite o konkurentima za selektorsku poziciju Lotaru Mateusu i Zlatku Kranjčaru?

- Nemam izgrađeno mišljenje, obojicu ih više znam kao igrače nego kao trenere. Dok su igrali, napravili su izvanredne karijere. Kao trenere ih ne poznajem dovoljno da bih mogao komentirati.

O buntovnicima

Ako budete izabrani, da li ćete zvati igrače koji su tokom posljednje godine bojkotirali reprezentaciju?

- U reprezentaciji trebaju igrati najbolji. To da li ću i koga zvati, nezgodno mi je govoriti, pošto još nisam izabran i ne bi bilo korektno da se o takvim stvarima izjašnjavam.

Kodro u brojkama

40

godina ima Meho Kodro. Rođen je 12. januara 1967.

13

utakmica odigrao je za reprezentaciju BiH i postigao tri pogotka.

100 golova

je postigao u 233 utakmice španske Primere. Igrao je za Real Sosijedad, Barcelonu, Tenerife i Alavez. Karijeru je počeo u Veležu, a bio je član i Makabija iz Tel Aviva.

Autor: Oleg LOKMIĆ

ZIJANCER_SA
Čeko prešutio dio Mateusovih zahtjeva
Mateus traži savjetničku poziciju do 31. maja uz plaću od 5.000 eura, a onda selektorski ugovor za 20.000 eura mjesečno
01.01.2008. 13:47
Član Predsjedništva Nogometnog saveza BiH Bogdan Čeko potvrdio je za naš list informaciju da je njemački stručnjak Lotar Mateus (Lotthar Matthaus) preko svoje menadžerske agencije "Stellar Football Ltd." saopćio uslove pod kojima bi prihvatio mjesto selektora reprezentacije.

Mateus, naime, zahtijeva da do 31. maja 2008., kada mu ističe ugovor sa Salcburgom, bude samo savjetnik u reprezentaciji, i to za plaću od 5.000 eura plus 50 posto od zarade od marketinga u kojem bi i on sudjelovao.

Nakon toga, Mateus bi preuzeo selektorsku funkciju, ali ne pod tim uslovima nego uz povišicu na 20.000 eura mjesečno i uz 30 posto od zarade od marketinga. Također, Mateus traži premiju od 5.000 eura za svaku pobjedu i dodatni bonus ako Bosna i Hercegovina izbori plasman na Svjetsko prvenstvo 2010. godine.

Podsjetimo, nakon pregovara sa Mateusom, Čeko je, izgleda svjesno, plasirao u javnost nepotpunu informaciju da je čuveni Nijemac spreman pristati na plaću od 5.000 eura. U svojim istupima u medijima ovaj je član Predsjedništva NSBiH, lobirajući za svog kandidata, "zaboravio" spomenuti drugi dio eventualnog ugovora, dakle, onaj o povišici.

Sada, kada se otkrilo kakvi su Mateusovi stvarni zahtjevi, ali i nakon što je postalo sasvim izvjesno da je Meho Kodro, vjerovatno, prvi izbor za selektorsku poziciju, Čeko je promijenio ploču:

- Okrenut ćemo se pametnijim rješenjima. Vidjet ćemo šta će biti sa Mehom Kodrom - rekao je Čeko u nedjelju za naš list.

bandit
Dajem Gus(k)u, Hrgovica & Berberovica za samo jos 1 tekmu Barbe u 'najdrazem dresu' .... eusa_pray.gif
al
Kodro: Zašto ne sanjati o SP-u 2010.
(Datum: 01.01.2008. 12:53)

Pare nisu problem, pristajem na platu koju Savez može ponuditi...
- Očekujem slobodu u radu. Jedini domaći kandidat za mjesto selektora Bosne i Hercegovine Meho Kodro u razgovoru za "Dnevni avaz" govori zašto je isprva bio odbio mogućnost da preuzme klupu državnog tima pa zatim promijenio mišljenje, kakve će uslove tražiti, šta misli o našoj reprezentaciji, a šta o protivkandidatima Lotharu Matthausu i Zlatku Kranjčaru...

Prvo nam pojasnite da li ste bili odustali od kandidature i zašto ste, u međuvremenu, promijenili mišljenje?

Nove okolnosti

- Nisam promijenio mišljenje nego su se u međuvremenu promijenile okolnosti. Prije sjednice Izvršnog odbora Fudbalskog saveza BiH održane u petak dva sam puta razgovarao sa članom Predsjedništva Sulejmanom Čolakovićem. Rekao sam mu da bih volio da o tako ozbiljnoj stvari kao što je ponuda da budem selektor pričamo licem u lice, a ne telefonom.

Osnovno je to što mi se nije svidio način na koji se pregovara, kao ni kriteriji izbora kandidata. No, kada sam dobio poruku da su čelni ljudi Saveza spremni na sastanak i pošto smo se dogovorili da se nađemo poslije Nove godine, ostalo je jasno da sam zainteresovan za mjesto selektora.

O čemu ćete razgovarati na sastanku sa čelnicima Saveza? Da li će problem biti plata od 5.000 eura, koliko N/FS BiH može ponuditi?

- Pare nisu problem, o tome sam se već dogovorio sa Sulejmanom Čolakovićem. Dakle, pristajem na platu koju nudi N/FS BiH. Ono što bih volio jeste da sjednemo i razgovaramo o tehničkim stvarima, koje se tiču sporta, terena...

Kakvi će biti Vaši zahtjevi, šta ćete tražiti?

- Slobodu u radu, nezavisnost. To je nešto najnormalnije i što se, valjda, podrazumijeva. Ostalo su neki tehnički detalji, koji ne bi trebali biti problem. Imam viziju, koju ću predložiti ljudima iz Fudbalskog saveza. Ne bi bilo korektno da o tome komuniciram preko medija.

Kvalitetan materijal

A šta možete ponuditi Savezu? Možda obećanje da će se reprezentacija sa Vama plasirati na Svjetsko prvenstvo?

- Stvarno mislim, a ne znam koliko ljudi u BiH dijeli moje mišljenje, da u reprezentaciji postoji kvalitetan materijal. Prevelike iluzije, međutim, ne smijemo imati. Obećanje da ćemo se plasirati na Svjetsko prvenstvo ne bi bilo korektno. No, sanjati o tome da možemo proći, smijemo i moramo.

Španija je sigurno favorit u našoj grupi, a slijede Turci, ali fudbal je danas toliko nepredvidljiv da se sve ostale reprezentacije, uključujući i našu, imaju pravo nadati plasmanu na SP.

O Matthausu i Kranjčaru

Što mislite o konkurentima za selektorsku poziciju Lotaru Mateusu i Zlatku Kranjčaru?

- Nemam izgrađeno mišljenje, obojicu ih više znam kao igrače nego kao trenere. Dok su igrali, napravili su izvanredne karijere. Kao trenere ih ne poznajem dovoljno da bih mogao komentarisati.

O buntovnicima

Ako budete izabrani, da li ćete zvati igrače koji su tokom posljednje godine bojkotovali reprezentaciju?

- U reprezentaciji trebaju igrati najbolji. To da li ću i koga zvati, nezgodno mi je govoriti, pošto još nisam izabran i ne bi bilo korektno da se o takvim stvarima izjašnjavam.

Kodro u brojkama

40 godina ima Meho Kodro. Rođen je 12. januara 1967.

13 utakmica odigrao je za reprezentaciju BiH i postigao tri gola.

100 golova je postigao u 233 utakmice španske Primere. Igrao je za Real Sociedad, Barcelonu, Tenerife i Alaves. Karijeru je počeo u Veležu, a bio je član i Maccabija iz Tel Aviva.
al
CITAT(Maestro @ 01.01.2008., 16:34) [snapback]135918[/snapback]
budi siguran da nisi jedini. eusa_dance.gif

PS. @al, taj tekst je postavit gore vis. icon_biggrin.gif

eusa_wall.gif previse alkohol icon_mrgreen.gif
svs
CITAT(leverkuzen-barbarez @ 01.01.2008., 20:28) [snapback]135926[/snapback]
sad bi naj pametnije bilo ako meho kodro bude selektor da barbarez i ostali igraci se neodazovu kodri i da damo kodri povjerenje od nas navijaca i medija bez obzira kakav je rezultat , a ovi igraci trebaju da gube i da se brukaju i tako da n fs bih savezu povecamo pritisak pa da se moraju povuc i da ti ostavke ...ako smo vec krenuli ond treba do kraja nadam se da bhf ima ovu strategiju

e bas si pametan.
sjever-jug
sad bi naj pametnije bilo ako meho kodro bude selektor da barbarez i ostali igraci se neodazovu kodri i da damo kodri povjerenje od nas navijaca i medija bez obzira kakav je rezultat , a ovi igraci trebaju da gube i da se brukaju i tako da n fs bih savezu povecamo pritisak pa da se moraju povuc i da ti ostavke ...ako smo vec krenuli ond treba do kraja nadam se da bhf ima ovu strategiju

SUVISAN JE SVAKI KOMENTAR ZA OVAKO GLUP POST
VelezFC
Kodro selektor, Barbarez direktor
I mozda bude nesto od nas... eusa_boohoo.gif
ZIJANCER_SA

To sto pises jaro nema apsulutno smisla i to bi bio najgori potez u ovom trenutku, jer neki megalomanski zahtijevi nepale nigdje u svijetu a kamoli kod nas u BiH, jedino opcija i uspijeh je malo po malo jednog po jednog smijenjivati kao sto se sad radi a pocelo je sve od dragog boga sa Jelicem hehehe.

Jelic- Preminuo
Pasalic- Podnio ostavku
Usanovic- Suspenzija ( nadam se zatvor)
Kurtes- Suspenzija (nadam se zatvor)
Muzurovic- smijenjen
Nikic- Smijenjen

Ja mislim da je dovoljno napravljeno promijena u ovom momentu i da se niko nije nadao da ce se ovo desiti ovako naglo i brzo. Sad nam predstoji borba i pritisak na Savez i javnost da te pozicije popune sa adekvatnim ljudima i da svak radi svoj posao kako treba a u skorijoj buducnosti trebamo istrajati i pripremati teren da se smijeni Dominkovic i Colakovic jer ta dva covjeka su zalutala u Savez i zauzimau funkcije koje nezasluzuju gdje treba postaviti ljude koji vole nogomet i koji su financijski neovisni ljude cije ime u svijetu nogometa nesto znaci. A sto se tice ostalih uposlenih koji su samo poslusnici i nista vise njih treba reorganizovati po radnim mijestima u NS tojest napraviti sistematizaciju radnih mijesta unutar NS i ko ispunjava uslove bujrum ko ne dovidjenja vrlo jednostavno. A Bogdana Ceku bih sad zaobisao i ostavio da radi svoj posao jer se nemoze nista lose reci za covjeka koji je odnedavno dosao na svoju funkciju ali iskren da budem pokazao je u par navrata da covjek voli nogomet i da mu je stalo do boljitka a ne kao predhodnik Jelic koji je sve upropastavao.

Moje licno misljenje je da strajkaci trebaju da se odazovu novom Selektoru bezobzira na sve jer jedino na taj nacin ce doprinijeti da se stvari normalizuju i da krene nabolje, jer i dalje se moze vrsiti pritisak na pojedince iz Saveza bezobzira sto bi igrali a samim nastupom bi zatvorili vrata nekim anonimusima da se prodaju kroz Repku.
ZIJANCER_SA
CITAT(VelezFC @ 01.01.2008., 22:02) [snapback]135929[/snapback]
Kodro selektor, Barbarez direktor
I mozda bude nesto od nas... eusa_boohoo.gif

Tu se moj Hercegovac slazemo u potpunosti i ako nisam Hercegovac ali bih sutra glasao za taj prijedlog icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
bandit
Ako Kranjcar bude izabran za selektora 1 golman repke biti ce Asmir Begovic .... eusa_silenced.gif
ZIJANCER_SA
CITAT(bandit @ 01.01.2008., 22:28) [snapback]135933[/snapback]
Ako Kranjcar bude izabran za selektora 1 golman repke biti ce Asmir Begovic .... eusa_silenced.gif

Bezobzira ko bude izabran za Selektora tog momka treba pod hitno zvati u Repku dok nije kasno......jer od viska glava ne boli a pogotovu na golmanskoj poziciji nemozemo se bas pohvaliti da imamo pretjerano dosta dobrih golmana...!!
al
CITAT(bandit @ 01.01.2008., 22:28) [snapback]135933[/snapback]

odakle ti to?
BosnianMagican
Za Ovu Anketu Na Stranici Igrac Godine Je Bio BH Fanatcios! eusa_clap.gif
EsadThaKing
Zasto je Kodro samo igro 13 utakmica za representaciju? a sto se tice selektora za representaciju ni jedan nije los puno su bolji od Muzurovica....samo da nama se vrati Spaha Papac i ostali sa bojkota onda ce sve biti uredu eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
ermin-jaran
NO FRKS MEHO DOLAZI....

Ovaj slucaj je dobar primjer da na mjesto pascalica mozda u nekoj drugoj funkciji kao menadzer dodje neko kao Bolic,Konjic,Hibic ili neko ko je dokazao da mu je stalo do naseg fudbala ovakve stvari se nebi desavale sve bi se rijesavalo ubrzanim procesom kako to rade i u drugim zemljama ,siguran sam bi mu to Francuzi rijesili za sedam dana....

Dinco ohani jarane.... icon_mrgreen.gif
FahroX
Uopste nije problem za koju drzavu Miralem moze da igra, vazno je da moze za BiH i da to zeli. Zalosno je sto nam se nude igraci a mi ih necemo i odbijamo tek tako. eusa_wall.gif eusa_wall.gif Sad ce svi reci pa ako je patriota neka ceka, pa dokle vise treba da se ceka, sta da se ceka i na koga??
Majstor
Takva je nasa drzava... Za 30 minuta je Baianu sredjen pasos(a igrac zesca K:A:R:I:N:A), a za Miralema treba mjesecima cekati, pa dokle vise??? Haj ozbiljno svi napisati mail Vjecu ministara da pozuri malo, inace ce nasa Repka ostati bez jednog igraca svjetkse klase.... Zar nije dovoljno kad izgubimo Zlatana(INTER), Medunjanina, Jakupovica, Tahirovica i najvjerovatnije Begovica

Bio sam sav sretan sto je Miralem dosao na nase okupljanje, al ozbiljno sad strah me da i njega ne izgubimo
al
Danas pregovori sa Kodrom
Samir ŠIŠIĆ

02.01.2008 16:47

Sulejman Čolaković, potpredsjednik Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine, najavio je da bi danas trebao biti održan sastanak sa Mehom Kodrom, kandidatom za novog selektora naše fudbalske "A" reprezentacije.

Podsjetimo, Kodro je uz Lotara Mateusa i Zlatka Kranjčara ostao u užem izboru za nasljednika Fuada Muzurovića, bivšeg kormilara našeg nacionalnog tima.

"Kodro bi sutra (danas) trebao doputovati u BiH. Tražio sam da 'uhvati' liniju za Sarajevo i da se sastanemo u glavnom gradu kako bismo potvrdili ono što smo već nagovijestili nakon telefonskog razgovora. Radi se o finansijskim uslovima, te određenim tehničkim detaljima. Kodro je načelno pristao na uslove koje je imao Muzurović i vjerujem da će to isto potvrditi i kada sjednemo za isti stol. Objektivno on je najrealnija opcija jer bi pomirio sve u i oko reprezentacije", rekao je Čolaković, naglasivši da postoji mogućnost da pored njega sastanku sa Kodrom prisustvuju i Iljo Dominković, predsjednik Saveza, te Bogdan Čeko, drugi potpredsjednik bh. kuće fudbala.

Sjednica Izvršnog odbora N/FS BiH na kojoj će biti imenovan Muzurovićev nasljednik biće održana u subotu (5. januara) s početkom u 12 sati, a za imenovanje Kodre, Mateusa ili Kranjčara biće potrebno 12 glasova od 14 članova Odbora. Do sjednice "fudbalske vlade" članovi Predsjedništva neće obavljati dodatne razgovore sa strancima, koji konkurišu za vruću selektorsku stolicu.

"Na prošloj sjednici smo razmatrali uvjete koje su postavili Mateus i Kranjčar i nema razloga za nove pregovore. Dvojbi je bilo oko Kodre i stoga on nije bio na našoj prvoj listi. Nakon razgovora s njim i tu će stvari biti mnogo jasnije", istakao je Dominković.

Prvi čovjek bh. fudbala naglasio je da je najbitnije da budući selektor ima opštu podršku svih članova IO.

"Najvažnije da se 'kampanja' ne vodi u negativnom kontekstu jer to može biti štetno za bilo kojeg kandidata koji u subotu bude izabran. Najbitnije je da Muzurovićev nasljednik ima opću podršku. Posljednjim odlukama Izvršni odbor je pokazao da želi popraviti atmosferu u i oko reprezentacije i sada ne bi bilo dobro da dođe do bilo kakvih raskola", naglasio je Dominković.

nezavisne
al
Izvjestan povratak potpisnika
Samir ŠIŠIĆ

02.01.2008 16:44

Uz izbor selektora fudbalske "A" reprezentacije BiH, sve ljubitelje najvažnije sporedne stvari u našoj zemlji "muči" pitanje da li će za naš nacionalni tim u narednom periodu igrati svi najbolji igrači.

U oktobru 2006. godine, 12 igrača predvođeni Sergejom Barbarezom, potpisali su ultimativno pismo u kojem su tražili promjene u Nogometnom/Fudbalskom savezu BiH, kako bi nastavili igrati. Međutim, do kraja prošle godine promjena nije bilo, pa su kvalifikcije za "EURO 2008" protekle bez "štrajkača". Ipak, čelnici bh. kuće fudbala nisu se odrekli naših internacionalaca, pa je 13. novembra prošle godine održan sastanak članova Predsjedništva i igrača koji su istupili iz reprezentacije. Igrači su tada Ilji Dominkoviću, Sulejmanu Čolakoviću, u to vrijeme potpredsjednicima Saveza, te Munibu Ušanoviću, generalnom sekretaru, otkrili razloge zbog kojih su potpisali pismo o istupanju iz reprezentacije.

Većina primjedbi na koje su "štrajkači" ukazali, Izvršni odbor je na prethodne dvije sjednice i uvažio, pa je stoga veoma izvjesno da će Zlatan Bajramović, Saša Papac, Emir Spahić, Kenan Hasagić... u 2008. godini ponovo obući dres sa državnim grbom BiH.

"Selektor nije samostalno vršio izbor igrača, već uz pritisak od strane direktora (Ahmed Pašalić, op.a) i raznih menadžera. Direktor je sve radio u "rukavicama" i jedno je pričao igračima, a drugo članovima Predsjedništva i nikada nije informisao Predsjedništvo o stavovima igrača, čime je svima nanio mnogo zla, zaklanjajući se iza Predsjedništva. Često je prije utakmice tražio podršku igrača za sebe lično, a nakon poraza se "ograđivao" i krivicu prebacivao na stručni štab, igrače i Savez. Pašalić je izjavljivao da je Sergej Barbarez pokopao reprezentaciju. Uvijek se radilo o odgovornosti selektora i igrača, a nikada direktora, iako je on bio glavna spona sa stručnim štabom i selektorima, s jedne strane i Predsjedništvom i Izvršnim odborom, sa druge strane", piše između ostalog u zapisniku s novembarskog sastanka.

Dalje se navodi da su igrači na određen način i protiv Saveza i Predsjedništva, prije svega što nikada nije zatražena odgovornost direktora Pašalića za njegove neuspjehe.

"Direktor je stvarao veoma nepovoljnu atmosferu u hotelu, na pripremama, treninzima, kojima je mogao prisustvovati svako, pa čak i ljudi iz podzemlja, a Predsjedništvo i IO su mu ukazivali povjerenje. Uz Pašalića su se često na razne načine uključivali razni menadžeri, koji su uveliko doprinosili razdoru između igrača i stručnog štaba. Primjera radi Nusret Jašari, koji je provodio neke zahatjeve Pašalića", piše u zaključku sa sastanka, uz konstataciju:

"Igrači nisu došli na sastanak da traže bilo šta od članova Predsjedništva, niti da negoduju protiv Predsjedništva i IO, nego da pokažu dobru volju za razgovorom, iznijevši apsolutno sve razloge zbog kojih su odstupili iz reprezentacije, a posebno da iznesu jasan stav da će se odazvati budućem selektoru, ukoliko ocijene da su Predsjedništvo i IO poduzeli odgovarajuće mjere u cilju otklanjanja predočenih nedostataka."

Takođe, naglašeno je da igrači žele da se djelimično uvaži njihovo mišljenje, kada je u pitanju izbor novog selektora naše "A" reprezentacije.

Nepoželjni

Uz Pašalića, "štrajkači" su za nepoželjne osobe u i oko reprezentacije BiH proglasili Jasmina Bakovića, Miodraga Kureša i Slavicu Pecikozu. Prema njihovom mišljenju, pomenuti su učestvovali u stvaranju negativnog imidža i ukupne atmosfere i stoga, tvrde, ubuduće ne bi trebali biti u i oko reprezentcije.

Loša Muzurovićeva procjena

Prema mišljenju igrača, Fuad Muzurović, bivši selektor "A" reprezentacije, te njegovi saradnici nisu znali ocijeniti povoljan trenutak, nakon što su uoči utakmice u Mađarskoj članovi Predsjedništva javno iznijeli stav da selektor može pozivati najbolje igrače, pa i potpisnike pisma, što Muzurović nije uradio. Takođe, "štrajkači" su zamjerili Muzuroviću i na, kako tvrde, nekontrolisanim izjavama nakon pobjede protiv Norveške, kada je rekao da su "momci iskrvarili, te da ostali igrači ne moraju igrati", pa su tražili i njegovu smjenu, što je Izvršni odbor i ispunio.

Ne prihvataju "ucjene"

Članovi Predsjedništva, koji su prisustvovali sastanku s potpisnicima pisma, preuzeli su dio odgovornosti zbog neuspjeha u prethodnim kvalifikacijama u dijelu nečinjenja u pogledu ravnopravnog traženja svih odgovornih osoba u i oko reprezentacije, ali su naglasili da neće prihvatiti bilo kakvu vrstu "ucjene" od strane bilo koga.

nezavisne
Gabel
Danas pregovori s Kodrom

Član Predsjedništva N/FS BiH, Sulejman Čolaković danas će obaviti razgovor sa Mehom Kodrom.
I dok nogometna javnost BiH sa nestrpljenjem očekuje 5. januar i sjednicu Izvršnog odbora N/FS BiH, na kojoj bi trebao biti imenovan novi selektor A reprezentacije BiH, član Predsjedništva N/FS BiH, Sulejman Čolaković danas će obaviti razgovor sa Mehom Kodrom jednim od najvećih kandidata za nasljednika Fuada Muzurovića.

Kako su za novog selektora u bubnju ostala dva kandidata, jedan je vjerovatno otpao. Naime radi se o Lotharu Matthausu, koji je putem svoje menadžerske agencije tražio mnogo veću platu nego što nudi N/FS BiH. Između pomenutog dvojca, domaća javnost više je naklonjena Mehi Kodri.

izvor oslobođenje
Alen765
Mislim da treba da se kvalifikujemo bar 5 puta na SP i na EP pa onda ce biti povecanje placa selektorima u iznosu od 10.000 - 15.000 EURA a znaci i to ce potrajati, zelim sve najbolje MEHI KODRI i da bude izabran pa da bar vidimo AFRIKU sa BIH repkom..... eusa_clap.gif
sjever-jug
Ima li kakvih novosti danas u vezi sa KODROM trebao je danas razgovarati sa savezom
BrcanskaMalta
CITAT(sjever-jug @ 03.01.2008., 10:02) [snapback]135989[/snapback]
Ima li kakvih novosti danas u vezi sa KODROM trebao je danas razgovarati sa savezom

Ima - evo procitaj icon_smile.gif

Kodro prihvatio uslove N/FS BiH

Meho Kodro, bivši kapiten fudbalske "A" repreznetacije BiH, pristao je na sve uslove N/FS BiH oko imenovanja za selektora našeg nacionalnog tima.

Ovo je epilog jučerašnjeg razgovora u Sarajevu na kojima su prisustvovali Kodro, Sulejman Čolaković, Bogdan Čeko (potpredsjednici Saveza) te Munib Ušanović, generalni sekretar N/FS BiH, i Hamdija Avdić, član Izvršnog odbora N/FS BiH.

Iako će odluka o novom selektoru biti donesena u subotu na sjednici fudbalske vlade, sudeći prema jučerašnjem sastanku čini se da je Kodro u velikoj prednosti nad svojim protivkandidatima Lotarom Mateusom i Zlatko Kranjčarom.

"Poštujem Mateusa i Kranjčara. Dosta utakmica se rješava u produžecima, pa tako niko ne zna šta će se desiti u subotu. Drago mi je što imam podršku u svojoj kandidaturi ali još jednom ističem da će Izvršni odbor donijeti konačnu odluku" rekao je Kodro i dodao:

"Razgovori s čelnicima Saveza bili su konkretni i korektni. Pričali smo o mnogim stvarima i došli do zajedničkih zaključaka. Ono što sam ranije izjavljivao ponovio sam i njima. Novac neće biti problem jer volim ovu zemlju i osjećao sam se dužnim odazvati ovom pozivu. U svom poslu tražiću slobodu i nezavisnost a ako budem izabran za slektora, u stručnom štabu će biti četiri čovjeka koji će popratiti moju viziju."

U slučaju da bude izabran za selektora Kodro će ostati da živi u Španiji. Epilogom jučerašnjeg razgovora bili su zadovoljni i predstavnici N/FS BiH.

"Kodro je pristao na sve naše uslove, odnosno na ono što bi imali svi dosadašni selektori. Ne bih da prejudiciram stvari ali imenovanjem Kodre za nasljednika Fuada Muzurovića, biće ispoštovane želje svih ljudi u BiH", rekao je Čolaković.

Pipa
Evo raja nesto jos u vezi Mehe Kodre

Meho Kodro novi selektor reprezentacije BiH?

Iz nezvanićnih informacija saznajemo da će na sastanku Izvršnog odbora NFSBiH u Subotu za nasljednika Fuada Muzurovića biti izabran Meho Kodro koji je danas imao razgovor sa članovima predsjedništva NFSBiH u Sarajevu.

NTV Hayat-vijesti u 7

Ono što ekipa BHF Press saznaje jeste da Kodro nije imao neke posebne uslove, samo sloboda u radu i nezavisnost. Za Kodru će glasati i članovi Izvršnog odbora iz manjeg entiteta, dok vodeći protivnik za izbor Mehe Kodre jeste Iljo Dominković.

Nama preostaje da saćekamo 5.1.2008.
ermin-jaran
CITAT(BOSS30 @ 03.01.2008., 19:03) [snapback]135991[/snapback]
Mahic, aferim... Imas pivkaru, samo reci gdje si da ti je posaljem UPS-om icon_mrgreen.gif

ovo zasluzuje i gajbaru evo Mehage evo legende .....

Novac neće biti problem jer volim ovu zemlju i osjećao sam se dužnim odazvati ovom pozivu.... eusa_clap.gif
ermin-jaran
CITAT(Maestro @ 03.01.2008., 20:44) [snapback]136002[/snapback]
i neka nam odma pozove pjanu i neka da svoj debi za bih.

PS.
sportal.de izabrao dzeku za najboljeg napadaca bundeslige.
a

kicker.de
izabrao barbu eusa_dance.gif

Ma ja povesti Pjanu u Japan bez Pasosa nek igra na vozacku.... icon_mrgreen.gif

sjever-jug
Nemojte me odmah napasti za ovaj komentar ali moram da kazem da bilo kako bilo i ja ga mrzim za sva ta (prljava posla) u savezu ali Sulejman Colakovic je opet pokazao da je pravi BOSNJO sam se izborio za MEHU KODRU imenovao ga na spisak kandidata za selektora na zadnjoj sjednici kad vec znamo kojih su misljenja bili dominkovic i ceko ali se SULJO sam zalago i evo nam MEHE za trenera TO JE BILO MOJE MISLJENJE
ZIJANCER_SA
CITAT(sjever-jug @ 03.01.2008., 22:41) [snapback]136008[/snapback]
Nemojte me odmah napasti za ovaj komentar ali moram da kazem da bilo kako bilo i ja ga mrzim za sva ta (prljava posla) u savezu ali Sulejman Colakovic je opet pokazao da je pravi BOSNJO sam se izborio za MEHU KODRU imenovao ga na spisak kandidata za selektora na zadnjoj sjednici kad vec znamo kojih su misljenja bili dominkovic i ceko ali se SULJO sam zalago i evo nam MEHE za trenera TO JE BILO MOJE MISLJENJE

Upravu si jarane to za Sulju jer i dosta je bio niko i nista i samo dizao ruku i mahao glavom tojest potvrdjivao sta kaze Jelic, ali nezaboravi da je ovdje Sulji iza ledja stao Hamdija Abdic (Tigar) koji je sad alfa i omega kod Bosnjackih clanova i koji je dosao do pameti i skontao sta i kako treba svi se njega ustrucavaju i boje u Savezu vjeruj mi. Meni je licno drago ovo za Sulju ali ipak bi ja volio da je neko drugo mijesto Sulje neko ko u svijetu nogometa nesto znaci neko zvucno ime i neko ko ce izgovoriti javno rijeci kao veceras Meho Kodro na TV-U da voli svoju zemlju i da ga novci nezanimaju, ja sam se bio najezio kad sam to cuo i ja mu se zahvaljujem na toj izjavi u ime svih pravih Bosanaca i Hercegovaca . eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Vernes_bhf
100% se slazem s Sjever-Jugom!!
Prvi puta od Nezavisnosti imamo istinitu Legendu Bh.fudbala na klupi..
Znam da neki govore da covijek nema iskustva i takve stvari.
Al zapamtite da je Meho dugo u R.Sociedadu i da je bio sef.Struke zajedno s onim Barkerom ili bakerom(nemam pojma kako se zove).
Mislim da ce Mehaga odratiti svoj posao bolje nego ijedan njegov predhodnik.
Lako je njima bilo rukovoditi s Dajdzom,Bakom i ostalima, al bogami nece s Kodrom, i zaista mislim da ce imati 100% slobodu i nezavisnost u svom radu. Pa kako ce jedan Ceko ili Iljo politi Mehagi na ruke kada cijela Nacija+Medije stoje uz Kodru...
Samo da nebude nakon 1-2 poraza, auu Meho NAPOLJE itd. pa nismo Brazil i pozicija kao Selektor BiH je zaista teska, narod se nada i puno ocekuje mada nemamo bas nekakav kvalitet.. Da nam je onakav Barbarez kao sto je bio prije 2-3 godine, pa Rahimic u mladjim danima, Pa Hibic u mladjim danima, ehhh onda bih bilo sve osim EP-SP neuspjeh.
Volim ovu repku vise nego sebe, al malo pogledati istinu u oci i vidjeti cemo da nismo neka velesila, mada mislim da nismo nesto zaostali za Susjedima.. Samo sto je kod njih bolje kolektiv, malo bolja Liga i normalan Savez...

NAPRIJED MEHO SAMO NAPRIJED!!!!!!!!!!!!
Vernes_bhf
PS. Imali iko taj Link s Hajata kada je bio Mehaga..
ZIJANCER_SA
U svom poslu tražiću slobodu i nezavisnost a ako budem izabran za slektora, u stručnom štabu će biti četiri čovjeka koji će popratiti moju viziju."

Bas me zanima sad koja ce to biti 4 covjeka u strucnom stabu koje ce Mehaga izabrati??

ermin-jaran
Nebih da pravim heroja od Hamdije Abdica Tigra ali on je bio najglasniji prvo za skidanje Pas.alica zatim je rekao da Dominkovic nema mandat da bira sam selektora "neka izlobira koga hoce ja znam da njegov prijedlog nece proci" uz to je dao svoj glas 100% za Mehu Kodru....
na sastanku NSBIH Pas.alic nije ni bio na dnevnom redu kako su obecali ljudi iz saveza potpisnicima vec samo smjene selektora dok je Abdic insistirao da i
Pas.alic ide u paketu....

nekazem da je dobra vila al nekad i podzemni valja... icon_mrgreen.gif

Cisto sumnjam poslije svih ovih desavanja i smjena da ce neko iz saveza pokusati da se mjesa u posao Mehe.... eusa_naughty.gif
al
CITAT(ZIJANCER_SA @ 03.01.2008., 23:12) [snapback]136014[/snapback]
U svom poslu tražiću slobodu i nezavisnost a ako budem izabran za slektora, u stručnom štabu će biti četiri čovjeka koji će popratiti moju viziju."

Bas me zanima sad koja ce to biti 4 covjeka u strucnom stabu koje ce Mehaga izabrati??

bolic, hibic, barbarez, konjic eusa_clap.gif

super bi bilo icon_mrgreen.gif
ZIJANCER_SA
CITAT(Vernes_bhf @ 03.01.2008., 23:09) [snapback]136012[/snapback]
100% se slazem s Sjever-Jugom!!
Prvi puta od Nezavisnosti imamo istinitu Legendu Bh.fudbala na klupi..
Znam da neki govore da covijek nema iskustva i takve stvari.
Al zapamtite da je Meho dugo u R.Sociedadu i da je bio sef.Struke zajedno s onim Barkerom ili bakerom(nemam pojma kako se zove).
Mislim da ce Mehaga odratiti svoj posao bolje nego ijedan njegov predhodnik.
Lako je njima bilo rukovoditi s Dajdzom,Bakom i ostalima, al bogami nece s Kodrom, i zaista mislim da ce imati 100% slobodu i nezavisnost u svom radu. Pa kako ce jedan Ceko ili Iljo politi Mehagi na ruke kada cijela Nacija+Medije stoje uz Kodru...
Samo da nebude nakon 1-2 poraza, auu Meho NAPOLJE itd. pa nismo Brazil i pozicija kao Selektor BiH je zaista teska, narod se nada i puno ocekuje mada nemamo bas nekakav kvalitet.. Da nam je onakav Barbarez kao sto je bio prije 2-3 godine, pa Rahimic u mladjim danima, Pa Hibic u mladjim danima, ehhh onda bih bilo sve osim EP-SP neuspjeh.
Volim ovu repku vise nego sebe, al malo pogledati istinu u oci i vidjeti cemo da nismo neka velesila, mada mislim da nismo nesto zaostali za Susjedima.. Samo sto je kod njih bolje kolektiv, malo bolja Liga i normalan Savez...

NAPRIJED MEHO SAMO NAPRIJED!!!!!!!!!!!!

Ma jarane suludo je ocekivati od Mehage odma previse, ja licno sam zadovoljan samo iz toga razloga sto ce to opet biti ona prava Repka BiH, sto znaci da ce igrati oni koji to i zasluzuju svojim kvalitetom i koji zele srcem da igraju za svoju zemlju i naravno zadovoljan sam sto ce je po prvi put voditi jedan pravi Bosanac i Hercegovac koji stavlja svoju zemlju ispred licnog interesa kome nisu financije bitne nego uspijeh i ljubav prema BiH. Svi mi trebamo covjeka podrzati na duze vrijeme da nesto napravi i ja licno ne ocekujem ama bas nista kad su rezultati u pitanju sad ove kvalifikacije za SP u Juznoj Africi osim da Mehaga napravi pravi tim od pravih igraca koji vole ovu svoju zemlju i da uzivam pred punim tribinama kad odem da gledam tekmu a ne da sijedim kuci i gledam neki Film kad igra nasa Repka utakmice, vjeruj mi dotle je bilo doslo bar kad sam ja u pitanju.Ja licno mislim da je cijelokupna javnost i medije i sve iza Mehage i da ce to biti jedan novi ambijent i atmosfera u i oko Repke kakvu nismo mogli do sada vidjeti, Tesko ce Mehagu iko moci smijeniti ako bude ispravno radio i posteno bezobzira na rezultate, a rezultati ce doci samo treba biti strpljiv i ne biti odma megaloman i htijeti biti prvak svijeta hahahaha!
ZIJANCER_SA
CITAT(ermin-jaran @ 03.01.2008., 23:18) [snapback]136015[/snapback]
Nebih da pravim heroja od Hamdije Abdica Tigra ali on je bio najglasniji prvo za skidanje Pas.alica zatim je rekao da Dominkovic nema mandat da bira sam selektora "neka izlobira koga hoce ja znam da njegov prijedlog nece proci" uz to je dao svoj glas 100% za Mehu Kodru....
na sastanku NSBIH Pas.alic nije ni bio na dnevnom redu kako su obecali ljudi iz saveza potpisnicima vec samo smjene selektora dok je Abdic insistirao da i
Pas.alic ide u paketu....

nekazem da je dobra vila al nekad i podzemni valja... icon_mrgreen.gif
Cisto sumnjam da poslije svih ovih desavanja i smjena neko iz saveza pokusati mjesati u posao Mehe....

Bas tako jarane, nekad dobro dodje covjek nastranu njegovi privatni poslovi ali kad je ovo sad u pitanju on je odigrao glavnu ulogu u svemu tome zato mu svaka cast i nek samo tako nastavi dalje eusa_clap.gif eusa_clap.gif
ZIJANCER_SA
CITAT(al @ 03.01.2008., 23:20) [snapback]136016[/snapback]

Ja se licno potajno nadam da ce makar biti 1-2 od tih navedenih na spisku Kodre mada licno milim da ce tu biti neko jos malo zvucni tojest iskusni i stari samo sto to Kodro drzi u tajnosti dok ga ne imenuju. Ja mislim da ce Envera Marica vratiti u strucni stab za pomocnika za golmane i mozda nekog za kondicijone treninge.
A barbareza zelim vidjeti na mijestu Managera mijesto pokojnog direktora Pusalica hahaha.
ermin-jaran
CITAT(al @ 03.01.2008., 23:20) [snapback]136016[/snapback]

Vec je pozitivno da ih on bira sam, da ne ide sve po nacionalnom qurcu....

Konjic i Hibic bi bili idealni kao pomocnici ,Bolu na funkciju menadzera....ne realno je spominjati Barbu dok jos igra aktivno...
ermin-jaran
CITAT(Maestro @ 03.01.2008., 23:41) [snapback]136022[/snapback]
nemojmo samo tog ratnog profitera i ubicu hvaliti.
ali nije to tema ovdje.

PS. sta velis na onaj moj post gore? koji je za tebe! eusa_dance.gif

Ja licno bi ga poveo u Japan na ekskurziju ebiga ako nista nek ufati koju Japanku.... pa ja

alemko
ti se vahe uhvatio ko pjan plota...
dodje mi ko da si ti bio onaj cuveni konobar koji je (navodno eusa_liar.gif ) osto bez baksisa. icon_lol.gif
Gabel
Postignut načelan dogovor s Kodrom

Na jučerašnjem sastanku organizovanom u hotelu Hercegovina na Ilidži, postignut je načelan dogovor predstavnika N/FS BiH sa Mehom Kodrom, jednim od najizglednijih kandidata za novog selektora fudbalske reprezentacije BiH.

Upravo je završen razgovor sa Kodrom i mogu reći da smo, nakon otvaranja njegove aplikacije i razgovora s njim, u načelu postigli dogovor. Sada još preostaje da se očituje i Izvršni odbor N/FS BiH, čija će sjednica biti održana u subotu u 12 sati,kazao nam je u telefonskoj izjavi Čolaković, odmah po završetku sastanka.

Sastanak sa Kodrom je, saznajemo od drugog člana Predsjedništva N/FS BiH Ilje Dominkovića, prema planu trebao biti održan u Zagrebu ili u Beogradu, budući da bivši kapiten reprezentacije BiH, nije znao da li su i koliko su redovne avionske relacije prema našoj prijestolnici. Kada smo kontaktirali Dominkovića s namjerom da otkrijemo još neke detalje razgovora sa Kodrom, on je bio prilično iznenađen i zatečen.

Dogovor je bio da će me Čolaković obavijestiti, kako bih i ja prisustvovao razgovoru sa Kodrom, ali to se nije desilo. Sada od vas saznajem da je sastanak održan. Mene niko nije obavijestio, rekao nam je Dominković. Saznali smo da je, osim Sulejmana Čolakovića, sastanku sa Kodrom prisustvovao i generalni sekretar N/FS BiH Munib Ušanović, te Hamdija Abdić.

Detalje o kojima se sa Kodrom razgovaralo, Čolaković nije direktno htio otkrivati, naglasivši kako će konačnu riječ o Kodrinoj, ali i prijavama preostala dva kandidata Zlatka Kranjčara i Lothara Mathausa, posljednju riječ dati Izvršni odbor u subotu, kada bismo trebali konačno saznati ime nasljednika Fuada Muzurovića.
imas_sta_para_jarane
Fudbalska vlada bi u subotu
(sutra) trebala staviti
ta~ku na izbor selektora
na{eg najboljeg dr`avnog
tima.
- Dnevni red Izvr{nog
odbora je samo tako koncipiran
i dogovoren, odnosno rje{avat
}emo samo pitanje izbora selektora
„A“ tima, ka`e predsjednik
NSBiH Iljo Dominkovi}.
- Postoji konsenzus da je zaista
potrebno da to uradimo prije
8. januara kada }e u Barseloni
biti odre|en raspored i kalendar
takmi~enje na{e kvalifikacione
grupe za Mundijal 2010, a
tako|er, ve} 30. januara u Tokiju
igramo kontrolni me~ sa Japanom.
Sredojevi}
ili Tuli}?
 Izvr{ni odbor NSBiH je
28. decembra skratio spisak
kandidata za novog selektora
na tri imena - Meho Kodro,
Zlatko Kranj~ar i Lotar Mateus.
- Imamo tri jaka kandidata.
Svaki od njih ima svoje prednosti
i nedostatke, tako da onaj
koji dobije 12 od 14 glasova }e
biti najbolje rje{enje, jer je dobio
konsenzus.
 S obzirom da je Mateus
sam sebe prekri`io u selektorskoj
kri`aljci, jer tra`i da od
1. juna (kada mu isti~e ugovor
sa Red Bul Salzburgom -
op.a) ima platu od 20.000 ili
23.000 eura, ko }e biti novi selektor
- Kodro ili Kranj~ar?
- Ne znam, to za Mateusa
~ujem prvi put...
 Da li je teoretski mogu}e
da, pored Kodre, Kranj~ara i
Mateusa, neko ~etvrti bude
selektor?
- Do subote, odnosno naredne
sjednice Izvr{nog odbora
NSBiH ne postoje drugi kandidati.
O tome smo se dogovorili
na minuloj sjednici fudbalske
vlade.
Zna~i, izme|u njih trojice
}emo poku{ati izabrati budu}eg
selektora. Nadam se da }e
~lanovi Izvr{nog odbora po{tovati
svoju odluku i principe, te
da }emo uspjeti rije{iti ovo krucijalno
pitanje.
 Ko }e biti selektor reprezentacije
BiH U-21? Jesu li
ta~ne {pekulacije da }e to biti
Bor~e Sredojevi} ili Branimir
Tuli}?
- O mladoj reprezentaciji, ili
bilo kojoj drugoj selekciji,
uop{te nismo razgovarali, jer tu
temu non-stop skidam sa dnevnog
reda do izbora prvog stratega
„A“ tima.
Zna~i, to pitanje jo{ nije
otvoreno.
Najbolje rje{enje
 Kad }e biti odlu~eno, odnosno
kad }emo dobiti stru~ne
{tabove selekcija U-19, U-15...
- Ako u subotu uspje{no rije{
imo pitanje selektora „A“ tima
onda zaista imamo dovoljno
i prostora, i vremena, i mogu}
nosti. Ipak, to su sigurno
lak{a pitanja nego ovo, pogotovo
zbog toga jer se oko selektora
„A“ tima diglo puno pra{ine i
u drugim oblicima, koji nisu
dobri, odnosno koji ne stvaraju
o~ekivanu pozitivnu atmosferu.
 Mo`ete li biti malo konkretniji?
- Jednostavno, u javnosti je
sve kandidate za selektora, a posebno
ovu trojicu, trebalo analizirati
sa aspekta stru~nosti i
onoga {to su postigli u igra~koj,
trenerskoj i selektorskoj karijeri.
U tom dijelu nije bilo potrebe
da se stvara negativan naboj,
ili klima, ako neko ne bude izabran,
ve} smatrati da je svaki
izabrani kandidat dobrodo{ao,
te da }e on donijeti preokret u
pozitivnoj klimi oko reprezentacije.
Sve drugo mo`e dovesti do
negativnih stvari i onoga {to ne
bi `eljeli, za kraj ka`e Dominkovi
imas_sta_para_jarane
Direktor na ~ekanju
 Kada }e fudbalska vlada izabrati novog direktora, odnosno
sportskog menad`era dr`avnog tima?
- To nije tema subotnje sjednice, s obzirom da smo na sjednici
Izvr{nog odbora koja je odr`ana 17. 12. donijeli odliku o obavezi
Komiteta za propise NSBiH i generalnog sekretarijata Saveza
- zna~i radne zajednice, da se pripremi prijedlog izmjena i dopuna
Pravilnika o sistematizaciji radnih mjesta. O~ekuje nas sjednica
sa predstavnicima FIFA i UEFA, jer su oni po na{em nalogu
vr{ili analizu funkcionisanja na{eg Saveza.
Zbog toga o~ekujem da nam oni do kraja ovog mjeseca ili
po~etkom narednog podnesu izvje{taj, te ponuditi odre|ena
rje{enja. U tom dijelu vidim i rje{enje pitanja mjesta direktora,
odnosno sportskog menad`era dr`avnog tima, ka`e Dominkovi}.
Podsjetimo, glavni i do sada jedini pravi kandidat za to mjesto
je Nijaz Merdanovi}...
imas_sta_para_jarane
Meho Kodro, kandidat za selektora reprezentacije BiH,
obavio razgovor sa ~lanovima Predsjedni{tva NSBiH
Na{ fudbal
}e krenuti
naprijed
Glavni kandidat za
selektora reprezentacije
BiH Meho
Kodro u ~etvrtak
(ju~e) je doputovao
u Sarajevo,
gdje je sa ~lanovima
Predsjedni{tva NSBiH
obavio zavr{ne pregovore o
preuzimanju na{eg najboljeg
dr`avnog tima.
- Neke stvari nismo mogli
rije{iti preko telefona. Razgovarali
smo, a vidjet }emo {ta
}e na kraju biti, ka`e Kodro.
- U BiH }u ostati tri-~etiri
dana... [ta }e se kasnije de{avati
u ovom trenutku ne
znam.
Tehni~ke stvari
 @elite li neke specijalne
uslove da biste postali selektor
na{e reprezentacije?
- Ne, iznio sam par stvari
koje su vrlo va`ne.
 Ipak, mo`ete li biti malo
konkretniji?
- To su tehni~ke stvari, koje
su vezane za neke ljude koji
bi trebali popratiti taj ~itav
projekat. Volio bih da mi to
ispo{tuju.
To su neke sitnice, ni{ta
„golemo“.
 Zna~i, selektorska kri`aljka
je rije{ena?
- Ne znam, vidjet }emo...
U po~etku sam malo bio u dilemi,
ali onda sam, kako to
ka`e na{ narod, „prelomio“.
Ho}u da budem selektor na{e
reprezentacije, i ba{ mi je drago
{to je to tako, odnosno {to
sam donio tu odluku.
[ta }e na kraju biti, ustvari
ho}e li se to uop{te desiti,
nemam pojma.
 Va{a kandidatura za selektora
vratila je, ili bar polako
vra}a, pozitivnu klimu oko
na{eg dr`avnog tima. Sportska
javnost, igra~i... su uz
Vas.
- To je velika stvar, pogotovo
kad imam u vidu sve te
stvari, koje su ko~ile napredak
na{eg fudbala. Iskren da budem,
pretpostavljao sam da }e
neki ljudi prema meni imati
antipatiju, ali...
To je dobro, ako je tako.
 U BiH Vas jo{ pamte samo
po dobrim stvarima, odnosno
golovima...
- Vidjet }emo {ta }e biti za
godinu-dvije, kroz smijeh
ka`e Kodro.
 Nema razloga da bude druga~
ije.
- Ne bi trebalo biti...
Svjetsko
prvenstvo 2010.
 Nadamo se da }e se na{
dr`avni tim vratiti na pravi
kolosjek.
- Ako Bog da, o~ekujem da
}e na{ fudbal krenuti naprijed.
Da nije tako ne bih ni bio
kandidat za selektora.
U reprezentaciji postoji
kvalitetan materijal. Me|-
utim, prevelike iluzije ne smijemo
imati, tako da obe}anje
da }emo se plasirati na Svjetsko
prvenstvo 2010. godine
ne bi bilo korektno. No, sanjati
o tome da mo`emo pro}i,
smijemo i moramo.
[panija je sigurno favorit
u na{oj grupi, a slijede Turci,
ali fudbal je danas toliko nepredvidljiv
da se sve ostale reprezentacije,
uklju~uju}i i
na{u, imaju pravo nadati plasmanu
na SP.
 Ako budete izabrani za selektora,
da li }ete ra~unati na
igra~e koji su tokom posljednje
godine bojkotirali nastupe
u reprezentaciji?
- U reprezentaciji trebaju
igrati najbolji. To da li }u i koga
zvati, nezgodno mi je govoriti,
po{to jo{ nisam izabran i
ne bi bilo korektno da se o takvim
stvarima izja{njavam, za
kraj ka`e Kodro.
StolacBarbarez
CITAT(imas_sta_para_jarane @ 04.01.2008., 12:26) [snapback]136042[/snapback]
Meho Kodro, kandidat za selektora reprezentacije BiH,
obavio razgovor sa ~lanovima Predsjedni{tva NSBiH
Na{ fudbal
}e krenuti
naprijed
Glavni kandidat za
selektora reprezentacije
BiH Meho
Kodro u ~etvrtak
(ju~e) je doputovao
u Sarajevo,
gdje je sa ~lanovima
Predsjedni{tva NSBiH
obavio zavr{ne pregovore o
preuzimanju na{eg najboljeg
dr`avnog tima.
- Neke stvari nismo mogli
rije{iti preko telefona. Razgovarali
smo, a vidjet }emo {ta
}e na kraju biti, ka`e Kodro.
- U BiH }u ostati tri-~etiri
dana... [ta }e se kasnije de{avati
u ovom trenutku ne
znam.
Tehni~ke stvari
 @elite li neke specijalne
uslove da biste postali selektor
na{e reprezentacije?
- Ne, iznio sam par stvari
koje su vrlo va`ne.
 Ipak, mo`ete li biti malo
konkretniji?
- To su tehni~ke stvari, koje
su vezane za neke ljude koji
bi trebali popratiti taj ~itav
projekat. Volio bih da mi to
ispo{tuju.
To su neke sitnice, ni{ta
„golemo“.
 Zna~i, selektorska kri`aljka
je rije{ena?
- Ne znam, vidjet }emo...
U po~etku sam malo bio u dilemi,
ali onda sam, kako to
ka`e na{ narod, „prelomio“.
Ho}u da budem selektor na{e
reprezentacije, i ba{ mi je drago
{to je to tako, odnosno {to
sam donio tu odluku.
[ta }e na kraju biti, ustvari
ho}e li se to uop{te desiti,
nemam pojma.
 Va{a kandidatura za selektora
vratila je, ili bar polako
vra}a, pozitivnu klimu oko
na{eg dr`avnog tima. Sportska
javnost, igra~i... su uz
Vas.
- To je velika stvar, pogotovo
kad imam u vidu sve te
stvari, koje su ko~ile napredak
na{eg fudbala. Iskren da budem,
pretpostavljao sam da }e
neki ljudi prema meni imati
antipatiju, ali...
To je dobro, ako je tako.
 U BiH Vas jo{ pamte samo
po dobrim stvarima, odnosno
golovima...
- Vidjet }emo {ta }e biti za
godinu-dvije, kroz smijeh
ka`e Kodro.
 Nema razloga da bude druga~
ije.
- Ne bi trebalo biti...
Svjetsko
prvenstvo 2010.
 Nadamo se da }e se na{
dr`avni tim vratiti na pravi
kolosjek.
- Ako Bog da, o~ekujem da
}e na{ fudbal krenuti naprijed.
Da nije tako ne bih ni bio
kandidat za selektora.
U reprezentaciji postoji
kvalitetan materijal. Me|-
utim, prevelike iluzije ne smijemo
imati, tako da obe}anje
da }emo se plasirati na Svjetsko
prvenstvo 2010. godine
ne bi bilo korektno. No, sanjati
o tome da mo`emo pro}i,
smijemo i moramo.
[panija je sigurno favorit
u na{oj grupi, a slijede Turci,
ali fudbal je danas toliko nepredvidljiv
da se sve ostale reprezentacije,
uklju~uju}i i
na{u, imaju pravo nadati plasmanu
na SP.
 Ako budete izabrani za selektora,
da li }ete ra~unati na
igra~e koji su tokom posljednje
godine bojkotirali nastupe
u reprezentaciji?
- U reprezentaciji trebaju
igrati najbolji. To da li }u i koga
zvati, nezgodno mi je govoriti,
po{to jo{ nisam izabran i
ne bi bilo korektno da se o takvim
stvarima izja{njavam, za
kraj ka`e Kodro.

svaka cast meho eusa_clap.gif evo meho za selektor.ko ce bit novi direktor?
Ventola
Nijaz Merdanovic umjesto Pasalica... Zanimljivo...
z-bla
Ko je taj Nijaz??
Mili
CITAT(Maestro @ 04.01.2008., 14:22) [snapback]136051[/snapback]
znaci meho selektor najvjerovatnije. sada me samo zanima koga ce dovesti za pomocne.

PS. jarane ljubi ti dalje tigra. svi znamo sta je radijo. ratni profiter. a zbog njega i cijeli sudki rad ne funkcionise u usk.
a ti ga dalje dizi u nebesa.

tako je eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
ZIJANCER_SA
Mateus obećava gostovanje Bajerna
Traži selektorsku plaću od 20.000 eura, od čega bi mu 5.000 eura davao Savez, a ostatak sponzori...
04.01.2008. 14:41
Nakon što je iz Nogometnog saveza BiH procurila informacija o uslovima koje je Lotar Mateus (Lothar Matthaus) postavio za preuzimanje reprezentacije BiH, što smo već objavili, iz "izbornog štaba" čuvenog Nijemca dobili smo pojašnjenje šta konkretno on traži, a šta nudi.

Kao što smo već pisali, Mateus bi do 1. juna i isteka važećeg ugovora s Red Bul Salcburgom u Nogometnom savezu BiH imao poziciju savjetnika i plaću od 5.000 eura.

Za period od 1. juna do 31. decembra iduće godine, dakle u vrijeme kvalifikacija za SP 2010., Mateus traži plaću od 20.000 eura, s tim da bi mu Savez i dalje plaćao 5.000 eura, a sponzori ostatak.

Za svaku pobjedu u kvalifikacijama zahtijeva 5.000 eura premije, i to pola odmah nakon utakmice, a pola u slučaju plasmana na Svjetsko prvenstvo. A ako odvede reprezentaciju u Južnu Afriku, Mateus traži premiju od 300.000 eura.

Ono što on i njegovi saradnici obećavaju, a što ranije nije bilo objavljeno su prijateljske utakmice s Njemačkom, Mađarskom i Ujedinjenim Arapskim Emiratima na proljeće, zatim gostovanje Bajerna u Sarajevu, i to meč sa Željezničarom ili Sarajevom ili sa kombiniranom ekipom gradskih rivala.

Također, prema našem sagovorniku, koji je zahtijevao anonimnost, na ime Mateusa Savez bi sklopio nove sponzorske ugovore, vrijedne, navodno, između milion i po i dva miliona eura, a taj bi se novac dijelio u omjeru 70-30 u korist NSBiH.

ADO21
znadelse vec ko ce biti selektor
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.