Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
eldin
Svi drvlje i kamenje po tom Usanovicu.Kad pitaju nase reprezentativce za njega svi pricaju u superlativu.
eldin
?
zeljko_jc
CITAT(Almir @ 13.12.2008., 17:10) *
Razmisli da li to mora biti razlog ne igranja za svoju drzavu? Sta ce onda nerazvijene zemlje, a mi smo jedna od njih, kako ce one skupiti reprezentaciju ako svi ako imalo znaju sutnuti loptu zaigraju za druge.

Halilovic je igrao takodzer za Hrvatsku, protiv Izraela, pa je onda presao nama,toliko o tome ko je kome uzor.

Halilovic je igrao za Hrvatsku jos prije nego sto je BiH imala reprezintaciju, od kako je oformljena reprezintacija BiH Sejo je bio njen clan, inace ovog covjeka poznajem licno i ako se nismo culi vec dug niz godina, zena mu je iz Dubrovnika veoma dobra i kao covjek i kao supruga, Sejo je takodjer jedan veoma dobar covjek i prije kad bih se druzili tad sam bio sam mlad uvijek je se zalio na to da nasi igraci nemaju lobi koji ih forsira u svijetu, da Bosanci u svijetu radije uzmu "ne-Bosance nego svoje mada po pitanju patriotizma odgovorno tvrdim da je veliki patriota i odlicna licnost, i sjecam se njegovog sina tad kad sam ga ja vidio bio je beba eto iznenadilo me cuti da se bavi sad fudbalom ali za njega ja nimalo nebrinem znam tog covjeka i znam da sta god sad da pokusava postici to nije da zeli da mu sin nezaigra za BiH.
ermin-jaran
CITAT(dincoooo @ 18.12.2008., 20:31) *
elokventan znaci u savezu da si otvoren prema djevojkama od 18 do 21 godine
a extra elokventan znacii, da se volis maziti sa mladice po thailandu kao sto su neki iz saveza to radili, pa su zato extra elokvantni.. lolcina.gif

dirljivo.... lolcina.gif
fantom
Razmisliću da li ću se kandidovati na novi konkurs za generalnog sekretara N/FS BiH, istakao je Munib Ušanović, kojem je Izvršni odbor na devetosatnoj sjednici završenoj u srijedu naveče produžio mandat vršioca dužnosti do 28. februara naredne godine.

Kao što je poznato, IO na posljednjem sastanku nije uspio izabrati generalnog sekretara u četverogodišnjem mandatu, te će biti raspisan novi konkurs kojeg će izraditi FIFA i UEFA. Ušanović, Nijaz Merdanović i Fuad Čolpa nisu uspjeli dobiti 12 glasova od 15 članova IO, potrebnih za inauguraciju.

"Razočaran sam, jer nije izabran novi generalni sekretar. Sjedinica je bila mučna, s puno nesinhronizovane diskusija i odluka koje nisu u skladu sa suštinom. Kada se raspiše novi konkurs, kandidovaću su samo ukoliko ocijenim da ću imati dovoljan broj glasova kako bih bio izabran. Ne želim da mi se dignitet narušava od strane nekih koji to rade iz sasvim drugih, a ne sportskih razloga", smatra Ušanović.

Za razliku od Ušanovića, Meradović kaže kako nije razočaran neizborom.

"Nisam razočaran, jer za mene su glasali ljudi u IO koji dolaze iz najvećih fudbalskih centara u državi. To mi je satisfakcija jer su htjeli promjene u N/FS BiH i prepoznali su koncept rada koji sam ponudio. No, nažalost ne žele svi promjene u našem fudbalu, to je sada i više nego očito. Vidjeću da li ću se kandidovati na novom konkursu. Vjerovatno da hoću...", kazao je Merdanović.

Čopla je naglasio kako se N/FS BiH desila najgora moguća stvar, jer nije izabran generalni sekretar što bi moglo izazvati određene implikacije u radu.

Do kraja godine iz FIFA i UEFA u N/FS BiH dostaviće uslove koje će kandidati morati ispunjavati kako bi se kandidovali za generalnog sekretara, a novi konkurs biće raspisan, najvjerovatnije, do 5. januara 2009. Novi generalni sekretar N/FS BiH biće izabran do 28. februara iduće godine.

Kako su glasali
Šest članova IO N/FS BiH, kako smo objavili juče, glasove je dalo Ušanoviću. Prema pisanju portala Sport######, a što nam juče niko nije htio potvrditi, ali ni demantovati u N/FS BiH, za njega su glasali Hamdija Abdić, Zlatan Mijo Jelić, Ivan Perić, Slaviša Vujić, Marijan Jelić i Bogdan Čeko. Navodno, Merdanović je dobio glasove od Mensuda Bašića, Sulejmana Čolakovića, Fikreta Mujkića i Samira Ćemalovića, dok su se Čolpi "priklonili" Živko Marjanac i Muhidin Raščić. Iljo Dominković, predsjednik NS/FS BiH, te Jozo Laštro i Ranko Cvijić prilikom glasanja bili su suzdržani.

O TV pravima 28. decembra
Naredna sjednica Izvršnog odbora N/FS BiH održaće se 28. decembra u Sarajevu, a imaće dvije tačke dnevnog reda. Prva je uvid u ugovore s firmom "Sportfive" koje su potpisali Iljo Dominković, predsjednik N/FS BiH i v.d. generalnog sekretara Munib Ušanović, a tiču se TV prava sa utakmica naše A reprezentacije. Članovima IO biće prezentovani ugovori koje će pokušati korigovati, tj. poboljšati uz pomoć eksperta FIFA. Nakon toga, trebao bi biti usvojen budžet Saveza za 2009. godinu.

Treneri dobijaju plate
Borče Sredojević, prvi saradnik Miroslava - Ćire Blaževića, selektora fudbalske A reprezentacije BiH, potpisaće ugovor sa N/FS BiH koji će trajati do kraja kvalifikacija za SP, odlučio je IO na završenoj sjednici u srijedu naveče u Sarajevu. Sredojević će prema ugovoru imati mjesečnu platu u iznosu od 1.300 KM. Ugovor će potpisati i trener golmana u A nacionalnom timu Enver Lugušić, te selektor juniora Zoran Bubalo i kadeta Velimir Stojnić. Njihove plate iznosiće po 800 KM.
TrueBlue
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id...amp;vest=134201

Konacno. Daleko mu kuca od moje,...
SuperUstipak
ko ga *ebe
Istok
CITAT(TrueBlue @ 19.12.2008., 07:20) *
<a href="http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=13&status=jedna&vest=134201" target="_blank">http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id...amp;vest=134201[/url]

Konacno. Daleko mu kuca od moje,...

Vazda mi donji.

Nije meni za Subotica, kakav je smisao da igra za nas ako bi radje da igra za Srbiju. Muka mi je sto svaki Srbin ili Hrvat iz Bosne ako zeli bez problema moze dobiti dvojno drzavljanstvo i igrati za njihove reprezentacije, dok se Bosnjaci iz Srbije i Hrvatske po bh zakonu tretiraju kao svi ostali stranci i gotovo je nemoguce da dobiju dvojno drzavljanstvo. Primjer su Mujdza iz Hrvatske i ovaj Sandzaklija iz Zelje, obojica su htjeli obuci dres Bosne i Hercegovine ali nije islo zbog papira.

Znam, Srbija i Hrvatska su nacionalne drzave dok je BiH zemlja tri naroda ali ipak tesko je prihvatiti da jedino mi nemamo pravo ni na kakve specijalne veze sa sunarodnjacima izvan BiH.
alemko
velikog li iznenadjenja od troprstasa...
al
Sramotno:
Izvršni odbor NSBiH se izblamirao pred delegatima FIFA-e i UEFA-e

Uvidjevši da njegov favorit Munib Ušanović neće biti izabran za generalnog sekretara, predsjednik Saveza ostao suzdržan...
19.12.2008. 07:43
Umjesto imena novog generalnog sekretara, sjednica Izvršnog odbora Nogometnog saveza BiH potvrdila nam je samo ono što već znamo - da su čelnici bh. nogometa neodgovorni, nesposobni i bahati.

Glasovi iz inata

Generalnog sekretara s trajnim mandatom još nemamo iako je izborna procedura trajala dva mjeseca, finansijska situacija u Savezu je katastrofalna, Iljo Dominković i Munib Ušanović su potpisali duple ugovore o televizijskim pravima za sume koje ostali ne znaju... Da li ovo priliči jednoj ozbiljnoj instituciji, članici UEFA-e i FIFA-e?

Kada govorimo o izboru generalnog sekretara, treba istaknuti da je Munib Ušanović imao najveću, ali ne i odlučujuću prednost. Za njega je glasalo šest članova, a jučer smo saznali i njihova imena. To su Hamdija Abdić iz Bihaća, Zlatan Mijo Jelić iz Širokog Brijega, Slaviša Vujić iz Bijeljine, Marijan Jelić iz Modriče i Bogdan Čeko iz Istočnog Sarajeva.

Nijaz Merdanović je bio opcija Mensuda Bašića iz Sarajeva, Samira Čemalovića iz Mostara, Fikreta Mujkića iz Tuzle i Sulejmana Čolakovića iz Zenice, dok su se za Fuada Čolpu, valjda najviše iz inata prema ostalim članovima, opredijelili Živko Marjanac iz Banje Luke i Muhidin Raščić iz Goražda.

Pouzdani izvor otkrio nam je da su dva člana Predsjedništva NSBiH Čeko i Čolaković sve vrijeme jasno i glasno podržavali svoje kandidate, dok je Dominković tokom diskusije naginjao Ušanoviću da bi, kako je rasprava odmicala, mudro zašutio uvidjevši da njegov favorit neće pobijediti.

Kršenje pravila

Suprotno pravilima, oraški šef bh. fudbala zagovarao je da glasanje bude tajno, ali ga je u tome spriječio sekretar Komisija Jasmin Baković. Onda se tokom javnog glasanja opredijelio za opciju suzdržanosti, kao što su učinili i Jozo Laštro iz Travnika i Ranko Cvijić iz Prijedora (pa zašto su, uopće, došli na sjednicu?).

Prisutni predstavnici UEFA-e i FIFA-e, koji nisu došli da nameću rješenja nego da vide da li se radi prema njihovim principima, mogli su samo konstatirati da je NSBiH izvan tih okvira, što je Eva Paskije (Pasquier) i rekla tokom sastanka. U Nionu se, naime, sjednica ne napušta da bi se pojeli ćevapi s lukom i kajmakom ili da bi se u jeku najžešće rasprave priupitalo: "Šta je to bilo sa Ćelom?".

Zaprepaštenost UEFA-e i FIFA-e

Predstavnici UEFA-e i FIFA-e Teodor Teodoridis i Eva Paskije lično su se mogli uvjeriti kako je nama s ovakvim Izvršnim odborom. Izgubili su devet sati a da, praktično, ništa bitno nije zaključeno.

U jednom trenutku Paskije je rekla kako joj nije jasno da članovi potroše tri ili četiri sata na govore u kojima ne iznesu nijedan prijedlog ni o čemu. Upozorila je da je Savez pred stečajem, a ostala je šokirana kada joj je "tečnim ekonomskim žargonom" odgovoreno da je to zato što su u administraciji NSBiH prevelike plaće te da niko nema nikakav prijedlog kako da se izađe iz krize.

Paskije je, na kraju, zaključila kako NSBiH s redovnim prihodima i novcem koji dobiva od međunarodnih asocijacija može sasvim dobro funkcionirati te da joj nije jasno kako to ne uspijeva.

Dobro informirani o NSBiH

FIFA i UEFA su veoma dobro informirani o stanju u NSBiH, kao i o optužnici protiv Muniba Ušanovića, rekla je Paskije na sastanku. Objasnila je da o našem Savezu na njihovu adresu svakodnevno stižu gomile pisama i e-mailova iz svih dijelova svijeta.

Autor: M. TANOVIĆ
avaz
Ventola
CITAT(ermin-jaran @ 17.12.2008., 13:48) *
1.Nijaz Merdanović
Nijaz Merdanović rođen je 15. januara 1957. godine u Kaknju. Završio je fakultet političkih nauka, a nakon fudbalske karijeru u FK Sarajevo, obavljao je funkcije generalnog sekretara i direktora premijerligaša sa "Koševa". Aktuelni je direktor marketinga N/FS BiH i predsjednik Skupštine FK Sarajevo.

"Vjerujem da će Izvršni odbor kompetetno i kvalitetno razmortiti sve tri 'ponude' i odlučiti za dobrobit bh. fudbala. Uvjeren sam da će članovima IO biti prihvatljiv moj koncept rada koji sam predložio uz prijavu koju sam dostavio na konkurs", naglasio je Merdanović.

2.Fuad Čolpa
Fuad Čolpa rođen je 1. novembra 1954. godine u Sarajevu. Završio je Pravni fakultet sa položenim advokatskim ispitom. Prijeratni je fudbaler sarajevskog Saobraćajca i funkcioner Hrida. Bio je član Predsjedništva FS Kantona Sarajevo i član Skupštine i Izvršnog odbora N/FS BiH. Bio je predsjednik nekoliko komisija državnog Saveza, a aktuelni je predsjednik Arbitražne komisije, advokat i suvlasnik preduzeća "Bazeni".

"Nadam se da mogu dobiti povjerenje IO i to prije svega na osnovu svoje struke i znanja. Zalagaću se da uvedem red i disciplinu, za koju ne kažem da nije bilo do sada, ali je treba popraviti", tvrdi Čolpa.

3.Munib Usanovic-k'onj

Tri kandidata za novog sekretara.....?????

Marketing reprezentacije BiH NE POSTOJI odnosno sveden je na minimum tako da dres reprezentacije ne mozes nigdje kupiti a o nekim drugim artiklima i da ne pricamo. Ako je marketinski vrh napraviti jumpo plakate na kojima pise "Hajmo Bosno Hajmo Hercegovino" onda stvarno ne znam da li je potrebna ikakva kvalifikacija za ovaj posao..

Arbitrazna komisija NE SMIJE POSTOJATI ako je vjerovati ljudima iz UEFE koji su prije par dana rekli da se mora smanjiti lista sudija u Premijer ligi i da se sudije odredjuju drugacije (ne mogu se sad sjetiti kako su zamislili to) i da je Arbitrazna komisija nesto sto ne smije odredjivati niti uticati na odabir sudija..

Cinjenica da je suvlasnik "Bazena", Munibovog stalnog utocista, samo odaje sliku jednog jako sposobnog no ne i postenog insana...

O trecem kandidatu je ja mislim vec sve receno tako da ne vrijedi na njega trositi rijeci..

Ventola
CITAT(eldin @ 18.12.2008., 21:23) *
Svi drvlje i kamenje po tom Usanovicu.Kad pitaju nase reprezentativce za njega svi pricaju u superlativu.

Spahicev stan na Grbavici kupljen prije par godina. Mislis da je Spaha trcao po kancelarijama razno-raznih ministarstava i kur-aca? Joook, drug Munib je povukao svoje veze i vezice i zavrsio to. Miske je radi takvih usluga koje mu je drug Pasalic zavrsavao izdao drugove prije par godina...

Njima odgovara Usanovic jer ima sirok krug poznanstava, iako izgleda uzasno mahnito, on ima sifru za sva vrata u Sarajevu i zato im je Munja super drug, nije im jasno da neko moze imati nesto protiv njega. A to sto Munja grabi iz kase saveza, pa pobogu si brate, to nije njihov problem, oni svoje plate zaradjuju negdje drugo..

Nadam se da nisam bio previse drzak..

Pozdrav
sik
CITAT(hary-xs @ 19.12.2008., 15:41) *
a koga boli Kura.C sta ovaj debil misli o BiH reprezentaciji ili je ovo samo nabijanje postova...

Upravo tako jarane. I jos kad spmenu onog Subotica, fuuuuj. Ne znam koji qurac se vise raja bavi ovim idiotima.
69
Prije svega pozdrav Ventoli. Pa nema te ko snjega. hehe.

Drugo slazem se s tobom u vezi Munje. Kao sto Ventola rece. Svako ziv u Sarajevu i sire zna dobro Uslju. Ima veze sa svima, od kafane do kafane, svu raju u bogu zna, tako da mu za koju paru nije problem srediti sve i svasta, a za kratko vrijeme. Zar vi mislite da bi to on radio a da nema koristi. Usljo zivi kao car. Sve je to kao jedan veliki lonac corbe, od svake moguce zaprske. Hebo ti njih.
Eborg
CITAT(sik @ 19.12.2008., 17:35) *
Upravo tako jarane. I jos kad spmenu onog Subotica, fuuuuj. Ne znam koji qurac se vise raja bavi ovim idiotima.

A dajte ljudi,chovjek je naveo to zbog repke a ne zbog Miloshevica...Da je kojim sluchajem to Sissoko rekao niko se ne bi bunio... bih.gif
69
U potpunosti se slazem sa harijem. Ma sta god da je naveo u vezi repke, bilo to on ili njima slicni ne pripadaju u ovu temu. A ova recenica mi para oci. "Na kraju krajeva kada su u kvalifikacijama bili sa nama u grupi, bili su dosta blizu da se kvalifikuju."
Halo ba, sa nama, a ovce od covijeka. Rodjeni Bosanac, a govori sa nama. Nidje veze, prema tome slazem se sa sik-om i harijem. Hebat im pleme.
sjever-jug
Toliko pozitivnog se desilo u posljednje vrijeme Vedo,DZekson,Sejo ,Miske pa evo i Saida,ali nebi Ventola dao pozitivan komentar pa evo opet Uslju spominje eto nevaljaju mu sad SPAHA I MISKE a ne konta da u BIH se sve zavrsava sa parama i vezama eto sigurno tako se u Svedskoj neradi kod Ventole i Usljanovicevo vrijeme prolazi pa nije FIFA i UEFA ovce da se mogu prevariti jos malo pa nestalo WELCOME BACK VENTOLA
Ventola
CITAT(sjever-jug @ 19.12.2008., 22:22) *
Toliko pozitivnog se desilo u posljednje vrijeme Vedo,DZekson,Sejo ,Miske pa evo i Saida,ali nebi Ventola dao pozitivan komentar pa evo opet Uslju spominje eto nevaljaju mu sad SPAHA I MISKE a ne konta da u BIH se sve zavrsava sa parama i vezama eto sigurno tako se u Svedskoj neradi kod Ventole i Usljanovicevo vrijeme prolazi pa nije FIFA i UEFA ovce da se mogu prevariti jos malo pa nestalo WELCOME BACK VENTOLA

Uh uh, vidim nisam zaboravljen...

Ovdje nije rijec da li valja Spaha ili Miske nego ti samo objasnjavam zasto je Munib toliko popularan kod igraca. Sto se tice pozitivnih stvari, drago mi je da je konacno vise pozitivnih pojava nego negativnih medjutim dokle god nas koci nerad NS-a, da imam tristo Vedi i, kako ti to domisljato rece, Dzeksona, dzaba, nigdje nas biti nece jer nece biti kontinuiteta..
BN_Manijak
CITAT(Istok @ 19.12.2008., 12:15) *
Nije meni za Subotica, kakav je smisao da igra za nas ako bi radje da igra za Srbiju. Muka mi je sto svaki Srbin ili Hrvat iz Bosne ako zeli bez problema moze dobiti dvojno drzavljanstvo i igrati za njihove reprezentacije, dok se Bosnjaci iz Srbije i Hrvatske po bh zakonu tretiraju kao svi ostali stranci i gotovo je nemoguce da dobiju dvojno drzavljanstvo. Primjer su Mujdza iz Hrvatske i ovaj Sandzaklija iz Zelje, obojica su htjeli obuci dres Bosne i Hercegovine ali nije islo zbog papira.

Svaka cast na postu jarane. Uzimas mi rijeci iz usta. Meni se place kad se suocavam sa ovakvom nepravdom. Rovcanin (Sandzaklija iz Zelje) nikad nece dobiti nase drzavljanstvo kao da je bio clan alzirske grupe a ovaj Subotic je sve sredio nakon jednog razgovora s Anticem. Stvarno se ponekad pitam sta smo Bogu krivi. Kad nam je takva drzava da Bog da nam Ante Aracic bio stoper a Mate Bili napadac.
P.S.: Svaka cast Sasi Papcu. tek sad ga razumijem
barba-9
Džeko meni kaže najbolje... Nema Subotić kvalitet za naše repke ;)

Time je sve rečeno, moral NULA!
Eborg
CITAT(BN_Manijak @ 19.12.2008., 22:43) *
Svaka cast na postu jarane. Uzimas mi rijeci iz usta. Meni se place kad se suocavam sa ovakvom nepravdom. Rovcanin (Sandzaklija iz Zelje) nikad nece dobiti nase drzavljanstvo kao da je bio clan alzirske grupe a ovaj Subotic je sve sredio nakon jednog razgovora s Anticem. Stvarno se ponekad pitam sta smo Bogu krivi. Kad nam je takva drzava da Bog da nam Ante Aracic bio stoper a Mate Bili napadac.
P.S.: Svaka cast Sasi Papcu. tek sad ga razumijem

Rovchanin je dobio drzhavljanstvo... bih.gif
EDIN74
CITAT(Ventola @ 19.12.2008., 16:39) *
Spahicev stan na Grbavici kupljen prije par godina. Mislis da je Spaha trcao po kancelarijama razno-raznih ministarstava i kur-aca? Joook, drug Munib je povukao svoje veze i vezice i zavrsio to. Miske je radi takvih usluga koje mu je drug Pasalic zavrsavao izdao drugove prije par godina...

Njima odgovara Usanovic jer ima sirok krug poznanstava, iako izgleda uzasno mahnito, on ima sifru za sva vrata u Sarajevu i zato im je Munja super drug, nije im jasno da neko moze imati nesto protiv njega. A to sto Munja grabi iz kase saveza, pa pobogu si brate, to nije njihov problem, oni svoje plate zaradjuju negdje drugo..

Pozdrav

Nisi bio previse drzak.
Nek' si se vratio, bio sam se zadever'o da te nije sta strefilo.
Istok
CITAT(Ventola @ 19.12.2008., 15:39) *

Pozdrav

Ima nesto i pozitivno u tome, Spahic je kupio stan u Bosni biggrin.gif

Bez zajebancije, on je posljednji za kojeg sam ocekivao da ce doci u BiH da zivi. Ipak, rodjen je u Dubrovniku pa mi je nekako logicno bilo da se vrati u Hrvatsku. Neise, nedavno je izjavio da ce po zavrsetku karijere zivjeti na relaciji Sarajevo - Dubrovnik, sto mi je drago cuti jer su rijetki nasi fudbaleri koji se pored miliona zaradjenih vani, odluce vratiti u Bosnu. Doduse, kupio je i Kodro stan na Marin Dvoru odmah nakon rata ali se nikad ne vrati u BiH.

Nekad u vrijeme ex Jugoslavije, svi fudbaleri bi mahom ostajali u zemljama u kojima su zaradjivali hljeb, ali u posljednje vrijeme to se promijenilo kad su Hrvatska i Srbija u pitanju. Za razliku od bosanskih ovi se uglavnom vracaju da zive u domovini.

Nije mi jasno da pored tolikih para jedan Baljic rodjen u Sarajevu, odluci da ostane u Istanbulu ili Rahimic u nekakvom Achenu. Ista stvar sa Bolicem. Svaki ovakav povratak je zlata vrijedan, sto zbog fudbala a bogme i zbog miliona koji bi s njima dosli u BiH. Ovako ce zaradjeno da investiraju po Njemackoj, Turskoj, USA, Spaniji... Doduse, kakva kod nas zavist vlada mozda im je i bolje.

Evo jedne fudbalerske investicije u BiH, investitori su Bolic i Granov.

Recently in 2007, together with one of his former soccer team mates, Elvir Bolic, Granov decided to expand his interests to land development. Their initial effort, Star Residence, is an exclusive community in one of the most prestigious areas of Sarajevo, planned around two upscale mid-rise condominium buildings. A total of 26 flats are planned with amenities including pool, tennis court, squash court and gym.

http://www.webwire.com/ViewPressRel.asp?aId=57457
Ventola
CITAT(Istok @ 20.12.2008., 02:06) *

Bez zajebancije, on je posljednji za kojeg sam ocekivao da ce doci u BiH da zivi. Ipak, rodjen je u Dubrovniku pa mi je nekako logicno bilo da se vrati u Hrvatsku. Neise, nedavno je izjavio da ce po zavrsetku karijere zivjeti na relaciji Sarajevo - Dubrovnik, sto mi je drago cuti jer su rijetki nasi fudbaleri koji se pored miliona zaradjenih vani, odluce vratiti u Bosnu. Doduse, kupio je i Kodro stan na Marin Dvoru odmah nakon rata ali se nikad ne vrati u BiH.

Nekad u vrijeme ex Jugoslavije, svi fudbaleri bi mahom ostajali u zemljama u kojima su zaradjivali hljeb, ali u posljednje vrijeme to se promijenilo kad su Hrvatska i Srbija u pitanju. Za razliku od bosanskih ovi se uglavnom vracaju da zive u domovini.

Nije mi jasno da pored tolikih para jedan Baljic rodjen u Sarajevu, odluci da ostane u Istanbulu ili Rahimic u nekakvom Achenu. Ista stvar sa Bolicem. Svaki ovakav povratak je zlata vrijedan, sto zbog fudbala a bogme i zbog miliona koji bi s njima dosli u BiH. Ovako ce zaradjeno da investiraju po Njemackoj, Turskoj, USA, Spaniji... Doduse, kakva kod nas zavist vlada mozda im je i bolje.

Recently in 2007, together with one of his former soccer team mates, Elvir Bolic, Granov decided to expand his interests to land development. Their initial effort, Star Residence, is an exclusive community in one of the most prestigious areas of Sarajevo, planned around two upscale mid-rise condominium buildings. A total of 26 flats are planned with amenities including pool, tennis court, squash court and gym.

Brate, ti vrlo dobro znas sta se desilo sa sinom bivseg reprezentativca Mirze Varesanovica. Mali Mak je bio zrtva otmice koju su izveli ljudi dosta bliski Mirzi. O cemu dalje da pricamo? Gdje da se vrate? Jel' Bolicu bacena bomba pred kafic prosle godine? Slucajnost? Mozda...
ANARHIJA
CITAT(Istok @ 19.12.2008., 20:06) *

Bez zajebancije, on je posljednji za kojeg sam ocekivao da ce doci u BiH da zivi.
Ipak, rodjen je u Dubrovniku pa mi je nekako logicno bilo da se vrati u Hrvatsku. Neise, nedavno je izjavio da ce po zavrsetku karijere zivjeti na relaciji Sarajevo - Dubrovnik, sto mi je drago cuti jer su rijetki nasi fudbaleri koji se pored miliona zaradjenih vani, odluce vratiti u Bosnu. Doduse, kupio je i Kodro stan na Marin Dvoru odmah nakon rata ali se nikad ne vrati u BiH.

Stan u Sarajevu je kupljen iz potpuno drugog razloga.
jaran Memo
N/FS BiH na prevodioca godišnje troši oko 200.000 KM

Predstavnica FIFA Eva Pasquier izrazila čuđenje velikim troškovima N/FS BiH, te zabrinutost činjenicom da čak 20 odsto budžeta bh. kuće nogometa odlazi na sastanke raznih komisija, Izvršnog odbora, Predsjedništva, odnosno njihove dnevnice i putne troškove.

Nakon sastanka Izvršnog odbora N/FS BiH, na kojem su prisustvovali predstavnici UEFA i FIFA, postalo je jasno da se neće tako lako dobiti ime novog generalnog sekretara.

Iako članovi konkursne komisije nisu znali objasniti zašto su otpali ostali kandidati, a u najuži krug prošli Munib Ušanović, Nijaz Merdanović, Fuad Čolpa i Ismet Ovčina, koji se kasnije sam povukao, to više nije ni bitno, s obzirom na to da će FIFA i UEFA vjerovatno odrediti uslove konkursa.

Tako je odmah rečeno da će jednu od važnijih stavki u konkursu imati poznavanje stranog jezika. Iako su pojedini članovi IO začuđeno upitali zašto je poznavanje stranog jezika toliko bitno, odgovor mogu pronaći u novcu koji se zapravo iz budžeta N/FS BiH potroši na prevodioca.

Naime, zbog nepoznavanja stranog jezika generalnog sekretara N/FS BiH prevodilac bh. saveza prinuđen je putovati zajedno sa Munibom Ušanovićem, koji godišnje u inostranstvu, na raznim sastancima provede više od 50 dana. Ukoliko se tome doda i podatak da prevodilac putuje i na sastanke na koje idu i članovi Predsjedništva, jer generalni sekretarne spika engleski, to godišnje iznosi oko 70 dana u inostranstvu. Tome dodajmo plaćanje avionske karte, koja u prosjeku iznosi između 1.000 i 2.000 maraka, u zavisnosti od destinacije, zatim noćenje u evropskim hotelima, koje je u prosjeku stoji oko 150 eura, plus dnevnice i putni troškovi. Da kojim slučajem generalni sekretar govori neki od međunarodnih jezika, N/FS BiH, koji grca u dugovima, uštedio bi više od 200.000 maraka godišnje, što nije mala cifra.

Čak je i predstavnica FIFA Eva Pasquier izrazila čuđenje velikim troškovima N/FS BiH, te zabrinutost činjenicom da čak 20 odsto budžeta bh. kuće nogometa odlazi na sastanke raznih komisija, Izvršnog odbora, Predsjedništva, odnosno njihove dnevnice i putne troškove.

Naime, razne komisije u N/FS BiH, koja svaka broji po šest članova i više, sastaju se gotovo svake sedmice, što ne postoji ni u jednoj drugoj nogometnoj asocijaciji u svijetu, a razlog je što stručni ljudi, umjesto da su uposleni u Savezu, zapravo sjede u raznim komisijama, te donose odluke bitne za bh. fudbal.

Ova situacija se može riješiti tako što će se komisije sastajati samo jednom mjesečno i to kako bi verifikovali donesene odluke.

Ovo je ujedno i odgovor zašto bi bilo potrebno da generalni sekretar N/FS BiH aktivno govori engleski jezik, odnosno da ga ne natuca i riječi stranog porijekla objašnjava rukama i nogama, te gdje zapravo odlaze novci koje FIFA i UEFA usmjeravaju u bh. kuću nogometa. – piše Oslobođenje.

scott
koliko znam uslovi za funkciju u savezu je poznavanje makar jednog stranog jezika sto nije slucaj kod nas
Istok
CITAT(Ventola @ 20.12.2008., 03:04) *
Brate, ti vrlo dobro znas sta se desilo sa sinom bivseg reprezentativca Mirze Varesanovica. Mali Mak je bio zrtva otmice koju su izveli ljudi dosta bliski Mirzi. O cemu dalje da pricamo? Gdje da se vrate? Jel' Bolicu bacena bomba pred kafic prosle godine? Slucajnost? Mozda...

Znam, desilo se u mom komsiluku i pojedince koji su ucestvovali poznajem. Jedan od njih isao sa mnom u skolu, drugi veliki vjernik u kratkim pantolicama itd.
Uglavnom, u pravu si. Kod nas to funkcionise tako, kad si daleko svi te vole a ako se vratis u svoju sredinu sa parama odma si shupak, ne mogu te gledati ocima. Bas komentarisem sa jaranom ovo sto pravi Bolic na Poljinama, kaze on malo mu je para pa dosao i ovdje da zaradjuje na nama. Rekoh, kad Gasi uzima na kamati to nikom ne smeta a kad neko dodje sa posteno zaradjenim parama da ih ulozi ovdje (a od stranih investicija imaju svi koristi) odma se pravi problem.

Znas nas ###### ti nas. Ipak meni je herojski kad se jedan Danis Tanovic vrati iz Pariza u Sarajevo sa cetvoro djece i zenom koja je Francuskinja. Ne znam koliko ce izdurati ali je hrabar. Sto se tice povratka fudbalera, mozda bi se oni mogli ugurati s vremenom i u Savez ali preduslov za to je da zive u Bosni, jer u Savezu ne moze raditi neko ko ima stalno prebivaliste izvan Bosne.

Anarhija, Spahic je rekao da ce zivjeti na relaciji Sarajevo - Dubrovnik po zavrsetku karijere. Ako on laze lazem i ja.

Cile, izvinjavam se za off topic
jaran Memo
Ušanović: Razmisliću da li ću se opet kandidovati

Razmisliću da li ću se kandidovati na novi konkurs za generalnog sekretara N/FS BiH, istakao je Munib Ušanović, kojem je Izvršni odbor na devetosatnoj sjednici završenoj u srijedu naveče produžio mandat vršioca dužnosti do 28. februara naredne godine

Vic godine 2008 reziser.gif
barba-9
Čuj Bolić kupio u ekskluzivnom kvartu stanove??? Druže odakle je ovaj tekst molim te da pročitam cijeli??

Istok
@sch, niko nije ni rekao da su nove vijesti.

@barba-9, na tom linku imas kompletnu vijest. Na zalost na nasim stranicama ne moze se naci nista o tome. Uglavnom Granov i Bolic grade dvije zgrade sa ekskluzivnim stanovima u na######u Sip. Ljetos kad sam zadnji put vidio bilo je izidano do kraja, cini mi se da su betonski radovi bili zavrseni. Stanovi su 105kv i kostaju 2000€ po kvadratu. Eto to je sto ja znam.

scott
CITAT(jaran Memo @ 20.12.2008., 13:54) *
Ušanović: Razmisliću da li ću se opet kandidovati

laze ko pas tj dzukac
ensar711
20.12.2008. 08:00

Dominković i Ušanović oštetili Savez za četiri miliona
Izvor: Dnevni avaz

Maratonska sjednica IO koja je održana u NS BiH nije donijela ništa novo, osim što su se čelnici FIFA-e i UEFA-e čudili čelnicima. Više od osam sati rasprave nije riješio puno toga. Generalni sekretar nije izabran, a i ono što bi se moglo završiti čelnici svjetskih i evropskih asocijacija su uzeli u svoje ruke. Najzanimljivija tačka IO pored izbora generalnog sekretara je i Dominkovićeva i Munibova malverzacija oko televizijskih prava.

Televizijska prava
- Tu je bilo najviše rasprava. Iljo i Munib su potpisali ugovor za televizijska prava, a IO ih za to nije ovlastio. Oni su na sjednici rekli kako su potpisali tajni ugovor i kako to rade i ostali Savezi. Niko od članova IO to nije znao, a čelnici iz FIFA- e su rekli da to može biti tajna za javnost, ali ne i za ostale članove IO. Zašto su Iljo i Munib to uradili svakako da je sumnjivo. Oni su nam rekli da su Ugovor sa agencijom za televizijska prava potpisali na četiri miliona. Čelnici ovih asocijacija su bili iznenađeni, jer oni kažu kako reprezentacije rejtinga kakva je naša potpisuju televizijska prava za minimalno osam miliona. Pitanje je gdje su te pare i zašto su ova dvojica to tajno potpisivali - kaže za "as" izvor blizak Savezu.
Ljudi iz FIFA -e i UEFA -e su vidjeli da tu nešto smrdi, pa će i taj slučaj uzeti u svoje ruke. Žučne rasprave vodile su se ne samo oko televizijskih prava, nego i o mitu koji se desio u Stručnoj sudijskoj komisiji, ali je sve to predsjednik Dominković zataškao.

Sudijske komisije
- Bilo je dosta svađa u vezi sa Stručnom sudijskom komisijom i kako nisu na adekvatan način kažnjeni. Pojedini članovi Izvršnog odbora su htjeli da smjene Blaža Živkovića, Stevu Maksimovića i Davora Mujagića, radi mita koji su primili. No, predsjednik Dominković nije dao pravo da se iko miješa u to, jer je on već ranije postavio svoje ljude u komisije. Predstavnici iz UEFA -e su bili nezadovoljni kako se biraju delegati i to su rekli Ušanoviću, ali njega to izgleda i ne zanima - dodaje naš izvor.
Ono što smo i očekivali najbolja stvar za bh. nogomet je što su čelnici iz FIFA-e i UEFA -e vidjeli (ne)sposobnosti bh. čelnika. Oni napokon neće razmišljati svojim glavama, nego će im sve biti servirano, a oni će samo dizati ruke.
- Ovo nam je i trebalo. Kada se ne možemo dogovoriti sami potrebno nam je da nam neko sve završava. Ovim je pao dignitet i NS BiH, a pogotovo IO, jer na ovoj sjednici se vidjelo da je priča o stanju u bh. nogometu i čelnicima prava istina, samo je sada dobro što su to i čelnici iz FIFA-e i UEFA -e vidjeli - završava priču sa IO naš izvor.

Zakinuti Ibraković
Priča oko plaća za pomoćnike bila je jedna od interesantnijih tačaka. Pomoćnici u reprezentativnim selekcijama su napokon dobili svoje plaće. Svi osim jednog, a to je pomoćnik U-21 reprezentacije Abdulaha Ibrakovića. Naime, Ilji on ne odgovara, jer kako sam ja čuo on ne želi da stavlja neke njegove igrače. Ne znam, ali mislim da to nije bilo korektno - mišljenja je naš drugi izvor.
jaran Memo
Ćiro: Najjači smo

Iza nas je najturbulentnija godina kada je u pitanju nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine.

Bojkot igrača, bijes navijača, konfuzija u krovnoj organizaciji bh. nogometa…, puno lošega dogodilo se u proteklih godinu dana.

Ali, pred kraj ljeta 2008. počelo je vidanje rana dolaskom za kormilo Miroslava Blaževića, koji je nekako uspio uspostaviti mir, vratiti navijače na tribine i ukomponirati respektabilnu momčad, koja je u šest utakmica odigranim pod njegovim dirigiranjem ostavila dobar dojam uz učinak od tri pobjede i tri poraza.

Poraženi smo od Bugarske u prijateljskoj utakmici, te Španjolske i Turske u kvalifikacijama za SP, dok su pobjede ostvarene protiv Estonije i Armenije u kvalifikacijama, te protiv Slovenije u kontrolnom susretu.

Izbornik je u razgovoru za Dnevni List podvukao crtu ispod učinjenog.

Koliko god sam zahvalan svima koji su naš učinak u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo ocijenili dobrim, ja jednostavno ne mogu biti zadovoljan. Ne mogu prežaliti Španjolsku i Tursku, jer imali smo šansu i u tim utakmicama ostvariti dobar rezultat i danas bismo bili u puno komotnijoj situaciji, kazao je Blažević.

Ipak, teško je bilo očekivati da možemo u gostima savladati prvaka Europe i polufinalistu proteklog EP-a?

Nitko nije jači od nas! Španjolska i Turska nisu bolji od nas. Nažalost, nisam u potpunosti uspio uvjeriti igrače u to. Da jesam, sigurno ne bi izgubili, ali premalo smo zajedno da bih u njih tako brzo usadio tu misao, kazao je Ćiro i još jednom zazvao Sašu Papca, lijevog bočnog igrača Glasgow Rangersa.

Da sam bar imao Papca u momčadi, bilo bi drugačije. Da mi ga je bar vratiti… Danas bi puno optimističnije gledao na buduće utakmice.

Pred Tursku se dogodio i slučaj Safet Nadarević. Jeste li još uvijek čvrstog stava da ga više nećete pozivati u dres državnim grbom?

Da je on igrao ne da ne bi izgubili, već bi, uvjeren sam, pobijedili. I danas bi na kontu imali devet bodova, a Turci četiri. I gotova stvar. Međutim, on je naš sveti cilj pretpostavio svojim privatnim potrebama. Otišao je u Bihać, vratio se nespreman i ozlijedio se. Ogorčen sam. Nitko me noću nije budio kao Nadarević, nisam mogao spavati noćima zbog toga. Ako mi je Bog dao još pet godina života, on mi ga je sigurno skratio. Molim te, ne bih se volio sada izjašnjavati o tom pitanju.

Na ljestvici Skupine 5 smo na 4. poziciji sa šest bodova. Belgijanci s kojima igramo iduće dvije utakmicu su s bodom više ispred nas, Turci imaju 8, a Španjolci 12 bodova. Put do Svjetskog prvenstva u Južnoj Africi je izgleda jako neugodan?

Bit će teško, istina. Ali, s razlogom sam optimističan. U dobroj smo poziciji, u goste nam dolaze i Turci i Španjolci, tako da sigurno imamo naše šanse. Imamo dobru momčad, govorio sam istinu kada sam uvjeravao Ibiševića, Džeku, Muslimovića, Misimovića… da su najbolji, da nema boljih od njih. Pred nama je težak put, ali prohodan. Vjerujem u naše mogućnosti i plasman na SP bio bi veliki uspjeh.

Dolaze nam Turci i Španjolci, ali mi gostujemo Estoniji i Armeniji, potencijalnim nagaznim minama.

Savršeno sam svjestan toga i budite sigurni da će igrači te utakmice dočekati u maksimalnoj spremnosti i mobiliziranost.

Koji je bh. reprezentativac ostavio najbolji dojam na Vas u proteklih šest utakmica?

Najbolja je momčad. Pojedinca ne bih izdvajao, jer su svi dali koliko mogu.

Diplomatski odgovor?

Ako nekoga izdvojim, odmah će se javiti neki drugi i zapitati zašto je mene zaboravio, kroz smijeh je odgovorio izbornik.

Navijači me vesele

Premier liga BiH? Gledali ste nekoliko utakmica, kakav ste dojam dobili o našoj Ligi? Postoji li kvaliteta za izabranu vrstu?

Gledao sam neke utakmice, ali iduće godine morat ću osobno obići puno više stadiona i na licu mjesta se uvjeriti u kvalitete igrača. Siguran sam da u Premier ligi postoje igrači za reprezentaciju, samo ih treba pravilno regrutirati.

U 2009. ulazite kao jedan od najomiljeniji likova u BiH. Navijači Vam od prvog dana iskazuju podršku. Što mislite zbog čega?

Sretan sam jer su navijači prepoznali ono što radim. Bog im je u tradiciji dao da imaju instinkt da prepoznaju one koji im donose radost. A ja ovu svoju funkciju koristim po savjesti, ispravno, želim zajedno s njima doživjeti ve######e. Navijačima i ljudima u Bosni i Hercegovini treba radosti, a mi smo ti koji ćemo dati sve od sebe da tako i bude. Oni nam daju dodatnu snagu.

Iz današnje perspektive mislite li da je preuzimanje bh. vrste pametan potez?

Nisam mogao ni sanjati da ću postati izbornik Bosne i Hercegovine. U trenerskom poslu teško je predvidjeti bilo što. Da li je pravi potez…, to ćemo vidjeti. Naravno, napravit ću sve što je u mojoj moći da se plasiramo na Svjetsko prvenstvo. - rekao je Blažević za Dnevni List.

ermin-jaran
Neznam sta je to Blazevic nesto extra uradio ,dobio je ono sto se moralo dobiti za tekmu
u Turskoj je moglo lagano da se izvuce nerijeseno protiv ranjene Turske jedini krivac
za poraz je on sa svojim rotardiranim formacijama .....
uz to da dodamo da je savezov covjek ja u njega nemam ni zehre povjerenja....
makdoric01
Ciro je ono najbolje sto se dogodilo za BH fudbal u nasoj kratkoj povjest. Ciro je pravi strucnjak, Kodro je bio po######k i sa njim nebi ni blizu ovako ljepo igrali.
Ja sam 100% iza njim jer je on vez dokazao kakav je on majstor i motivator.
Ciro ce pomoci razvijanjem nasih talenata kao sto su Pjanic, Ibisevic, Salihovic, Dzeko, Ibricic...
Ciro je vratio dobru atmosferu oko repke, ne samo kod igraca nego i kod navijaca, sa Kodrom nebi imali realne sanse da se plasiramo na SP, sa Cirom imamo.
Jos jednom, ko god kritikuje Ciru ima pravo na to, ali neka samo pomisli kakvo bi bilo trenutno stanje sa nekim drugim trenerom.
ermin-jaran
Sinko dragi jos graha moras pojesti da bi shvatio neke stvari.....
scott
sad ce on tebi da se trebas pure najesti itd itd itd
makdoric01
Trenutna situacija u BH Fudbalu je bolja nego sto je bila, Ciro je ostvario povoljne rezultate, FIFA ce sada paziti sve sto se desava u Savezu i mozemo se nadati da ce uskoro doci do regularnost u nasem fudbalu. Ja ne znam sta bi se desilo da je Kodro ostao, i pravo da kazem, trenutno nikako ne zalim sto je dobio otkaz. Mozda je Ciro prokockao poene u Turskoj i Spanij sa glupim formacijama ali vjerujem da on jedini moze nas odvesti na SP.
senci
CITAT(scott @ 20.12.2008., 13:10) *
koliko znam uslovi za funkciju u savezu je poznavanje makar jednog stranog jezika sto nije slucaj kod nas

Samo sto nasi poznavanje ne smatraju znanje pa im uvijek treba prevodilac, a potvrdu o zavrsenom kursu stranih jezika uvijek dobiju
jaran Memo
CITAT(Gladiator @ 20.12.2008., 23:11) *
jos kad napisu vratijo navijace na stadion.
kodro je vratijo navijace, a ciro ovce na stadion.

hm.gif
Skunk
CITAT(Ventola @ 20.12.2008., 04:04) *

Samo za informaciju Bola nije vlasik Tena vec 3 godine a sadasnji vlasnik je jedan od zenickih kriminalaca pa nije ni cudo sto je bacena bomba.
Eborg
99% hrvatskih reprezentativaca se vratilo u Hrvatsku.Chak ce i braca Kovach koji su rodjeni u Njemachkoj da dodju zhivjeti u Zagrebu...Svaka chast...

Bash sam neshto kontao o ovome i bilo bi dobro za nash fudbal da se vrate i nashi asovi poput Barbareza,Sushica,Bazhdarevica,Osima i sl...Nazhalost,oni odluchuju ostati vani...Od ovih poznatijih jedino su se vratili Hibic,Konjic i Gusho.Hibic (Zenica) trenutno ne zheli imati nishta sa fudbalom,Konjic (Sarajevo) ganja te licence dok je Gusho (Sarajevo) trener mladih golmana u Zhelji...
Eborg
CITAT(nedim @ 21.12.2008., 05:27) *
Konjic, Hibic su bosanci, bazdarevic, susic, hadzibegic su jugosloveni...ima razlike, skontaj zasto;)

I ta ti je na mjestu... icon_wink.gif
ermin-jaran
Konjic, Hibic su bosanci, bazdarevic, susic, hadzibegic su jugosloveni...ima razlike, skontaj zasto;)

Nazalost tako je.....
ermin-jaran
Da mi je jedan milioncic od ove trojice iz ovih stopa idem dole.......to sto ti trazis dlaku u jajetu tvoj problem.
scott

vidim neki su skontali ali ja eto nisam,pa bi te molio da mi objasnis sto su oni jugosloveni a ova dvojica bosanci
ukratko ako moze
scott
CITAT(ermin-jaran @ 21.12.2008., 11:42) *
Da mi je jedan milioncic od ove trojice iz ovih stopa idem dole.......to sto ti trazis dlaku u jajetu tvoj problem.

de ba bi te na brdu opeljusili dok bi reko pista icon_mrgreen.gif
barba-9
CITAT(sch @ 21.12.2008., 11:33) *
Pa što se vi ne vratite u Bosnu???

U Hrvatskoj je standard plafon spram bosanskog, zdravstva, infrastruktura, obrazovanje, kultura, sport... Džaba ti pare kad su doktori loši, kad su rupe na potevima, kad ti djeca idu na fakultete kojima se diploma ne priznaje 500km od fakulteta, gdje je trubo folk vrh svega... Da ne spominjemo korumpirane političare, kriminalce koji ti mogu otet' dijete kad god hoće...

Ja bi sutra se vratio u Hrvatsku, iz BiH bi danas otišao da imam gdje...

Samo da stavim potpis na ovo tvoje...
ermin-jaran
CITAT(scott @ 21.12.2008., 11:54) *
de ba bi te na brdu opeljusili dok bi reko pista icon_mrgreen.gif

Ma ja kod nas nista nevalja uvijek je bilo bolje tudje hrvatsko i srpsko zato sto bosnje drugacije i neznaju......omalovazavati nas smo majstori
u srbiji kriminalitet nemoze biti veci al komse o sebi ne razmisljaju kao mi...
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.