Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
Eborg
CITAT(ssalko @ 14.12.2008., 02:56) *
Ma ko je taj mali Halilovic? kakav je to igrac? Jel dobar barem? Ma hebem ti takvog igraca i dvoumi se! Jos ga neki ovdje brane. Nek ide gdje hoce. Nek igra za svoju lijepu. Netreba nam da je najjaci na svijetu. Volim ja svog Pjanica i Ibisevica koji su patrioti i vole Bosnu, a tog Hrvata, preko Save sutnuti. Ha ya.

Ma sin mu je josh uvijek premlad,nije o njemu rijech,djetetu je tek 12-13 godina...On chak kazhe da bi radije igrao za BiH a tata Halilovic se pravi pametan kao eto on ne zna...Sejad Halilovic kao bivshi reprezentativac ne bi smio takve stvari govoriti...Ako mu nije bilo po volji neshto bilo je vremena i prilika da se javi...
velez4ever
Nije sejad halilovic nego nedim halilovic
barba-9
Ma ja uvijek prije nego napišem kritiku na račun učesnika u diskusijama na ovom forumu ugrizem se za jezik i pomislim, ma to su vjerovatno djeca od 13-14 godina većinom pa zato pišu gluposti, jer traže sami sebe još uvijek.

Recimo zamislite ovu izjavu. Nedim Halilović: "Moj sin će igrati samo za Bosnu! Mi se u Hrvatskoj iako tu živimo i iako je tu odrastao i iako sam ja tu zaradio svoj hljeb osjećamo kao stranci i neću mu dati da igra za Hrvatsku pa makar mu morao noge polomiti, nego će igrati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine! Još mi samo preostaje da nazovem Ilju Dominkovića da se nađemo u Bosanskom brodu u restoranu Most da mu dam deset hiljada maraka da mi malog progura u U19 repku, pa ćemo kasnije lako!"

Da li biste bili zadovoljni?

Almir
CITAT(barba-9 @ 14.12.2008., 13:55) *
Ma ja uvijek prije nego napišem kritiku na račun učesnika u diskusijama na ovom forumu ugrizem se za jezik i pomislim, ma to su vjerovatno djeca od 13-14 godina većinom pa zato pišu gluposti, jer traže sami sebe još uvijek.

Recimo zamislite ovu izjavu. Nedim Halilović: "Moj sin će igrati samo za Bosnu! Mi se u Hrvatskoj iako tu živimo i iako je tu odrastao i iako sam ja tu zaradio svoj hljeb osjećamo kao stranci i neću mu dati da igra za Hrvatsku pa makar mu morao noge polomiti, nego će igrati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine! Još mi samo preostaje da nazovem Ilju Dominkovića da se nađemo u Bosanskom brodu u restoranu Most da mu dam deset hiljada maraka da mi malog progura u U19 repku, pa ćemo kasnije lako!"

Da li biste bili zadovoljni?

@barba-9 i @ hary-xs

Samo sto se zivi negdje drugo ne mora se zaboraviti ko si i odakle si dosao. Vazno je uvazavati i respektovati zemlju u kojoj si sad ali ne i poricati i omlazavati svoje. A nase komsije i zapadne i istocne drze do toga, pa gotov pola hrv. repke znala je Hrvatsku samo po slikama i prepricavanju, pocevsi od Simunica pa Nike, Roberta i hrvatskoga argentinca Cvitanicha.
Poenta je u tome da roditelji hrvatske i srpske djece rodene u dijaspori, uz to se mora dodati da su te dijaspore starije od nase, sto znaci da je jos teze odrzati ljubav i sjecanje na rodni kraj, ali oni žive za to da im potomci brane boje svoga kraja i domovine koja se ne zaboravlja!! A kako je kod nas to znamo nisu ni presli granicu hvata se tude objerucke.
Nemora on ovo reci ali da barem upola misli ovako bilo bi dovoljno, ali cisto sumljam.
Eborg
CITAT(velez4ever @ 14.12.2008., 11:06) *

Sejad Halilovic i Nedim Halilovic su braca ako se ne varam i obojica su bivshi reprezentativci,Sejad je stariji... icon_wink.gif
eldin
MISLIM DA NJIH DVOJICA NISU U SRODSTVU.
Eborg
CITAT(eldin @ 14.12.2008., 20:24) *
MISLIM DA NJIH DVOJICA NISU U SRODSTVU.

Moguce je i to...No obojica su dosta karijere proveli u Hrvatskoj...
LACOSTE
Ja bi se svog Sina odrekao da ako bi igrao za neku drugu Reprezentaciju. Sta ima ljepse nego gledas Sina kako stavi ruku na Srce a Himna Bosne i Hercegovine svira. Bosna i Hercegovina kakva je takva je, NASA je. Neki Dijasporasi samo znaju kritikovat BiH. BiH takva, nakva, ######aci, Turbofolkorasi blablablabla. Sam sam Dijasporas, ali neki momcici nemaju boljeg posla nego kritikovat BiH.

hary-xs, barba9 vas dvojca bi i dalje negativne komentare pisale o BiH , i da bi osvojili SP, da u Savezu sjede bivse legende itd.

Momci dignemo dva put Belgiju i pravac Juzna Afrika icon_smile.gif
barba-9
Da ti kažem nešto, ja sam četiri godine bio u ratu i ranjen sam i prošao sam svašta nešto i vjeruj mi patriotizam sam lični dokazao, a još mi nešto vjeruj, jer si vjerovatno malo mlađi, sad bih ja dao sav taj patrioitizam i četiri godine rata za jednu vilu u švicarskoj i jacuzzi sa pogledom na alpe...

Doći ćete i vi u fazu kada shvatiš neke stvari u koje si vjerovao da su ustvari ublehe!

Pozdrav i BORIMO SE!
polen90
PRava prilika da svi pokazemo koliki je nas patrijotizam za nasu BOSNU I da se svi vidimo uzivo je 17. 12. 2008 u SARAJEVU NA DEMOSTRacijama pred FIFOM ILI UEFFOM ispred saveza prava prilika se pruza do sada ne trebamo slati ni pisma ni poruke FIFE ILI UEFE ako zelimo mogu sve to cuti i vidjeti 17 u SARAJEVU imamo priliku da vidimo dali je do stvaran PATRIJOTIZAM ILI MI LAZEMO SAMI SEBE HAJDE DA SE VIDIMO I POGLEDAMO U LICE NAKO postenjacki tog 17. 12. 2008 da vidimo dali mi stvarno volimo ovu zemlju ili da ovo sve propustimo samo posmatrajuci i citajuci medije sta se to desilo tog 17 na sijednici GDIJESTE PRAVE PATRIJOTE ZOVE VAS VASA NASA ZEMLJA BOSNA DA SE NAPOKON PATRIJOTSKI POKAZEMO JER VAS SAD BOSNA ZOVE JER VAS SAD I TOG 17 TREBA KAO NIKAD DO SADA ,smrt savezu.oprostote ovaj put na velikim slovima .
legionar
CITAT(polen90 @ 16.12.2008., 00:52) *
PRava prilika da svi pokazemo koliki je nas patrijotizam za nasu BOSNU I da se svi vidimo uzivo je 17. 12. 2008 u SARAJEVU NA DEMOSTRacijama pred FIFOM ILI UEFFOM ispred saveza prava prilika se pruza do sada

to jeste prilika i svako ko zna u kakvom stanju nam je fudbal trebao bi bar mirno protestirati bar doći na demonstracije jer to je najdemokratičniji način izraza volje odnosno nezadovoljstva...
fantom
Ušanović, Čolpa ili Merdanović?

Izvršni odbor N/FSBiH na sutrašnjoj bi sjednici trebao odlučiti ko će u naredne četiri godine voditi administraciju kuće bh. fudbala.

U najužem krugu ostala su samo tri kandidata, za koje je Konkursna komisija N/FSBiH za izbor generalnog sekretara procijenila da zadovoljavaju sve potrebne uslove.

To su aktuelni generalni sekretar Munib Ušanović, te djelatnici Saveza Fuad Čolpa i Nijaz Merdanović. U uži krug prošao je i Ismet Ovčina, ali se on nekoliko dana poslije odlučio povući iz utrke.

Najznačajnije pitanje koje se nameće samo po sebi je - kako će se članovi Odbora izjasniti o kandidaturi Muniba Ušanovića, protiv kojeg Tužilaštvo BiH vodi postupak za poreznu utaju i zloupotrebu položaja.

S etičkog aspekta, postavlja se pitanje koliko je poželjno da, u svjetlu svih dešavanja u posljednje vrijeme, aktuelni prvi operativac bh. kuće fudbala nastavi obavljati odgovornu ulogu u instituciji koja u svijetu oslikava imidž države. Ono što je sigurno jeste da je javnost protiv njega.

Predsjednik Iljo Dominković kaže kako će odluku o podršci ili protivljenju Ušanovićevom reizboru svaki član donijeti po vlastitom nahođenju.

Sama činjenica da se kandidovao i prošao prvi filter omogućava mu da bude ravnopravan kandidat. Neka članovi Izvršnog odbora odluče po vlastitoj savjesti. Ja niti mogu niti želim govoriti u ime 15 ljudi. Vjerujem da su svi članovi svjesni uloge, zadaće i odgovornosti koju snose svojom odlukom - kaže Dominković za Dnevni avaz.

Bez nametanja

Sjednici će prisustvovati i predstavnici UEFA-e i FIFA-e, na čiji je zahtjev sastanak zakazan za srijedu, i to u Sarajevu, iako su vladari bh. nogometa isprva planirali pobjeći daleko od očiju javnosti u Široki Brijeg.

Mada se špekulira da bi izbor mogao biti prolongiran, Dominković je uvjeren da će Izvršni odbor sutra završiti posao. On, također, odbacuje informacije da UEFA i FIFA imaju svoje favorite.

UEFA i FIFA su željeli da sastanak bude u srijedu, a ono što je zakazano, bit će i odrađeno. Suprotno nekim tvrdnjama, međunarodni zvaničnici u Sarajevo ne dolaze da nameću rješenje. To im ne priliči, ali žele sudjelovati u radu sjednice, jer im je izbor generalnog sekretara u svakoj asocijaciji veoma bitan - kaže Dominković.

UEFA i FIFA ne žele Ušanovića?

Mada Iljo Dominković kaže kako predstavnici UEFA-e i FIFA-e na sjednicu dolaze samo da posmatraju i prate šta se dešava, naši izvori govore kako je upitna njihova podrška reizboru Muniba Ušanovića za generalnog sekretara.

Podsjetimo, članovi Predsjedništva Saveza Sulejman Čolaković i Bogdan Čeko u ranijim su izjavama za Dnevni avaz potvrdili da međunarodne fudbalske asocijacije traže promjenu kompletnog menadžmenta koji trenutno vodi Savez.

Dakle, upravo bi od stava međunarodnih zvaničnika moglo zavisiti mišljenje i tok glasanja članova Izvršnog odbora.

Za pobjedu 12 glasova

Za generalnog sekretara bit će izabran onaj kandidat koji dobije podršku 12 od 15 članova Izvršnog odbora.

Teoretski, može se desiti da nijedan od njih ne uspije dobiti toliku podršku pa bi Odbor morao ponovo zakazati sjednicu. No, Dominković kaže kako je siguran da će se članovi usaglasiti i izabrati kandidata za kojeg procijene da je najbolje rješenje.

Do sada smo imali mnogo ovakvih, čak i još škakljivijih situacija pa su se članovi uspijevali usaglasiti. Nadam se da ćemo i sada pronaći zajednički jezik - kaže Dominković.

abab
zna li ko mozda za igraca Lokomotiva iz Sofije, Vanju Dzaferovica? Mozda bi se ciro mogao raspitati kakav je igac jer igra u odbrani, i kako vidim, standardan je u svojoj ekipi. momak ima hrvatsko drzavljanstvo jer je tamo odrastao, ali je rodjen u BiH tako da nebi bilo nikakvih problema da igra za nas.
Almir
CITAT(abab @ 16.12.2008., 10:45) *
zna li ko mozda za igraca Lokomotiva iz Sofije, Vanju Dzaferovica? Mozda bi se ciro mogao raspitati kakav je igac jer igra u odbrani, i kako vidim, standardan je u svojoj ekipi. momak ima hrvatsko drzavljanstvo jer je tamo odrastao, ali je rodjen u BiH tako da nebi bilo nikakvih problema da igra za nas.

Da li je vec igrao za Hrvate? To bi Dzemica mogao znati kakav je, a kad moze on igrati onda moze gotov svako..
dincoooo
CITAT(sanelaga @ 16.12.2008., 11:04) *
jarane ispade da vecina dijasporaca ima taj ambient koji si ti u svom postu opisao!!!! smijesno svega mi!
odosmo sa teme
al fakt je da se svoje nezaboravlja i nebitno je gdje si, trebao bih znati ko si i sta si i naravno odaklen si!!!
mi uvijek opravdamo neciju odluku! eto kao nek igra njegov sin za hrvatsku, ipak je mali rodjen tamo....mislim na kraju krajeva je glupo o njemu pricati jer je to dijete! a nekazemo da npr. pola hrvatske ili srbijanske repke nije ni rodjeno u hrvatskoj ili srbiji!!!! sta sada? svako drzi do svoga a mi bosanci ono usput, al kada nam se ponudi svica i jacuzzi, ma je*bo bosnu onda!!!

nije ni pola nase repke rodjeno u bosni.
pocni od spahica, misimovica do bajramovica... nemoj me pogresno svatiti
ali ako se neko osjeca velikim hrvatom a rodjen negdje drugo pa bujrum ko ga jebe neka igra za njih. mozemo i bez njega
tonymontana
Ibrahimovic je car i igracina
Vernes_bhf
LJudi, imali sta novo o tekmu u Februaru????
edinjo-BiH
prijatelju, nakon jedne dobre utakmiceua U21, jos prijateljske jedan igrac nemoze zaraditi poziv u A-repku. Poziv se zaradi, ako se odigra makar ili bolje reci najmanje 10tak dobrih tekmi...

inace u odbrani su nam, po meni najveci talenti: iz U21: Sunjic, Anicic, O. Vranjes, Malic i M. Pejic; iz U19: Kvesic i iz U17: Crnjac... naravno da nepoznajem kvalitet svakog igraca iz mladjih repki, pa zato mozda neki neopravdano nisu spomenuti.

Poz.

hadzialmir
jaooo pa 4 dana ciro nije dao izjavu za medije....pomalo mi nedostajeee.....
SuperUstipak
prodao se i Vladan Grujic u zvezdu i na kraju nista od njega, mada je dobro igrao za repku.
vranjesa treba pratit i pozvat kad bude vrijeme.
sigurno nije nimalo gori od Vasilica ili Tarabe. Usput je puno mladji i ima puno vise mjesta za napredak.
Sutjeska10
za mene je bolji kosoric od vranjesa
Ventola
CITAT(velez4ever @ 14.12.2008., 11:06) *

Nedim Halilovic je '79. godiste i ako on im sina od 12-13 godina onda mu samo mogu cestitati na nerasipanju sperme i truda...
Sarajevo@Kosevo
sad smo 61 na fifinoj listi.....
Majstor
CITAT(Sarajevo@Kosevo @ 17.12.2008., 10:29) *
sad smo 61 na fifinoj listi.....

A nekad bili 25.
dincoooo
imali ikakvih informacija o onoj sjednici danas u savezu??

jel bila bar sakica momaka za demonstracije?
ermin-jaran
1.Nijaz Merdanović
Nijaz Merdanović rođen je 15. januara 1957. godine u Kaknju. Završio je fakultet političkih nauka, a nakon fudbalske karijeru u FK Sarajevo, obavljao je funkcije generalnog sekretara i direktora premijerligaša sa "Koševa". Aktuelni je direktor marketinga N/FS BiH i predsjednik Skupštine FK Sarajevo.

"Vjerujem da će Izvršni odbor kompetetno i kvalitetno razmortiti sve tri 'ponude' i odlučiti za dobrobit bh. fudbala. Uvjeren sam da će članovima IO biti prihvatljiv moj koncept rada koji sam predložio uz prijavu koju sam dostavio na konkurs", naglasio je Merdanović.

2.Fuad Čolpa
Fuad Čolpa rođen je 1. novembra 1954. godine u Sarajevu. Završio je Pravni fakultet sa položenim advokatskim ispitom. Prijeratni je fudbaler sarajevskog Saobraćajca i funkcioner Hrida. Bio je član Predsjedništva FS Kantona Sarajevo i član Skupštine i Izvršnog odbora N/FS BiH. Bio je predsjednik nekoliko komisija državnog Saveza, a aktuelni je predsjednik Arbitražne komisije, advokat i suvlasnik preduzeća "Bazeni".

"Nadam se da mogu dobiti povjerenje IO i to prije svega na osnovu svoje struke i znanja. Zalagaću se da uvedem red i disciplinu, za koju ne kažem da nije bilo do sada, ali je treba popraviti", tvrdi Čolpa.

3.Munib Usanovic-k'onj

Tri kandidata za novog sekretara.....?????

Da li su ova druga dvojica bolji od ovog prethodnog tzv.sekretara ....@istok bi mozda mogao reci nesto vise s obzirom da su pomenuti radili ili igrali u Sarajevu...
mensur007
Usanovicu pozlilo
jaran Memo
CITAT(ermin-jaran @ 17.12.2008., 13:48) *
1.Nijaz Merdanović
Nijaz Merdanović rođen je 15. januara 1957. godine u Kaknju. Završio je fakultet političkih nauka, a nakon fudbalske karijeru u FK Sarajevo, obavljao je funkcije generalnog sekretara i direktora premijerligaša sa "Koševa". Aktuelni je direktor marketinga N/FS BiH i predsjednik Skupštine FK Sarajevo.

"Vjerujem da će Izvršni odbor kompetetno i kvalitetno razmortiti sve tri 'ponude' i odlučiti za dobrobit bh. fudbala. Uvjeren sam da će članovima IO biti prihvatljiv moj koncept rada koji sam predložio uz prijavu koju sam dostavio na konkurs", naglasio je Merdanović.

2.Fuad Čolpa
Fuad Čolpa rođen je 1. novembra 1954. godine u Sarajevu. Završio je Pravni fakultet sa položenim advokatskim ispitom. Prijeratni je fudbaler sarajevskog Saobraćajca i funkcioner Hrida. Bio je član Predsjedništva FS Kantona Sarajevo i član Skupštine i Izvršnog odbora N/FS BiH. Bio je predsjednik nekoliko komisija državnog Saveza, a aktuelni je predsjednik Arbitražne komisije, advokat i suvlasnik preduzeća "Bazeni".

"Nadam se da mogu dobiti povjerenje IO i to prije svega na osnovu svoje struke i znanja. Zalagaću se da uvedem red i disciplinu, za koju ne kažem da nije bilo do sada, ali je treba popraviti", tvrdi Čolpa.

3.Munib Usanovic-qonj

Tri kandidata za novog sekretara.....?????

Da li su ova druga dvojica bolji od ovog prethodnog tzv.sekretara ....

Munib Ušanović

Munib Ušanović rođen je 4. jula 1951. godine u Goraždu. Završio je fakultet političkih nauka, a bio je rukovodilac Sektora UPI-ja za obrazovanje i informisanje, te Sektora "Unioninvesta" za opće i pravne poslove. Takođe, obavljao je funkciju pomoćnika direktora UPI-ja u poslovnici i bazi C u Bagdadu. Bio je šef Kabineta predsjednika Vlade RBiH, pomoćnik sekretara Vlade RBiH, pomoćnik ministra privrede RBiH i u tri navrata pomoćnik ministra za energetiku, rudarstvo i industriju FBiH. Funkciju generalnog sekretara N/FS BiH obavlja od 1998. godine.
[b]Lopovske karijere
pfff.gif
scott

Sjednica Nogometnog saveza BiH na kojoj se treba izabrati novi generalni sekretar, uz žustru raspravu traje već pet sati, a aktuelni sekretar Munib Ušanović napustio je sjednicu, na zahtjev svih članova, jer nema pravo učestvovati u raspravi koja se direktno tiče njega.

sarajevo-x
scott
izgleda da su se danas dobro posvadili i da nece nista biti od danasnje odluke
senci
evo pise novi konkurs, pa dokle vise .............
jaran Memo
Ušanoviću produžen mandat na još dva mjeseca

Sadašnjem generalnom sekretaru N/FSBiH, Munibu Ušanoviću, produžen je mandat za još dva mjeseca.

Njegovog nasljednika ipak nismo saznali na današnjoj maratonskoj sjednici N/FSBiH, već je izbor prolongiran za kraj februara sljedeće godine.

Članovi IO nisu se mogli usuglasiti oko izbora novog generalnog sekretara, te su predstavnici FIFA-e i UEFA-e odlučili da se izbor prolongira za dva mjeseca.

Na današnjoj sjednici šest članova IO glasalo je za Ušanovića, dok je Merdanović dobio četiri glasa. Za Čolpu su glasala dvojica članova IO, dok su ostali bili suzdržani. Kako je za izbor sekretara potrebno 12 glasova, konkurs je morao biti poništen, te će se raspisati novi.

ermin-jaran
mame im yebem .....lopovske
jaran Memo
CITAT(scott @ 17.12.2008., 15:46) *
Sjednica Nogometnog saveza BiH na kojoj se treba izabrati novi generalni sekretar, uz žustru raspravu traje već pet sati, a aktuelni sekretar Munib Ušanović napustio je sjednicu, na zahtjev svih članova, jer nema pravo učestvovati u raspravi koja se direktno tiče njega.

sarajevo-x

Eto kolilo je inteligentan Usljo sta je mislio da i on ima pravo glasat za samog sebe i ako ga je neko izbacio onda ovi iz Fifa i Uefa respekt.gif ovi nasi levatori nisu sigurno ni znali da on nesmje prisutan biti
Pixie
FIFA BIRA NOVOG „GENERALNOG“ NS/FS BIH!

Kriterije za raspisivanje novog konkursa za izbor generalnog sekretara NS/FS BiH u narednim danima u naš nacionalni Savez dostaviće FIFA, ekskluzivno saznaje Sport######!
Izbor novog generalnog sekretara NS/FS BiH mora biti obavljen do 28. februara naredne godine, istakli su predstavnici FIFA i UEFA na današnjoj sjednici Izvršnog odbora bh. Saveza, nakon što su slušali mučnu, šestosatnu diskusiju ili bolje rečeno svađu članova naše „fudbalske vlade“.

Ušanoviću dva mjeseca produžen mandat

Do tada vršilac dužnosti generalnog sekretara ostaće Munib Ušanović, kojem je mandat isticao sa 31. decembrom ove godine. Naime, članovi Izvršnog odbora NS/FS BiH nisu se mogli usaglasiti koga izabrati za generalnog sekretara u narednom četverogodišnjem mandatu, Ušanovića, Nijaza Merdanovića ili Fuada Čolpu. Potom, rez su podvukli predstavnici FIFA-e i UEFA-e kako bi pronašli kompromisno rješenje, te nametnuli dinamiku rada po ovom, očito, „vrućem“ pitanju u bh. kući fudbala.

Ušanović dobio 6, Merdanović 4, a Čolpa 2 glasa

Svađe, razna lobiranja dešavali su se, intenzivnije, skoro četiri sata na današnjoj sjednici. I onda nakon brojnih diskusija i rasprava došlo je do glasanja. Šest članova Izvršnog odbora NS/FS BiH glasalo je za Ušanovića. Njih četvrica bili su za Merdanovića, a dvojica su povjerenje ukazali Čolpi, dok su preostali bili suzdržani. Nedovoljno za izbor novog generalnog sekretara, jer kao što je poznato, prema Statutu NS/FS BiH koji je usklađen sa Statutima FIFA i UEFA, za odluku potrebno je 12 glasova od 15 članova IO.
IO je tada bio primoran poništiti postojeći konkurs za generalnog sekretara i raspisati novi, po nalogu FIFA-e.

A, sada o paralelnim ugovorima o TV pravima

U nastavku sjednice članovi IO trebali bi raspravljati oko potpisivanju dva ugovora o TV pravima sa „Sportfive-om“ koje su parafirali Iljo Dominković, predsjednik NS/FS BiH i v.d. generalnog sekretara, Ušanović. Riječ je o dva paralelno potpisana ugovora, a na koje, osim „dupliranja“, brojne primjedbe imaju pojedini članovi IO. Navodno, kako tvrde pojedini u IO, oba ugovora su toliko loša, da su Farska Ostvra i Crna Gora bolje prodala TV prava sa svojih utakmica od našeg nacionalnog tima...

Potom, očekuje se priča i o zimskom prelaznom roku, te analizi jesenjeg dijela Premijer ligi BiH i Kupa naše zemlje, o čemu ćemo Vas detaljno informisati po okončanju sjednice IO.

Mupet Show!!!
dincoooo
konacno se nesto desava hehe fudbal.gif

nada se da ce fifa ubaciti nekog svog, pa koji ce moc sa vremenom njima malo da pokaze pravu sliku naseg saveza.
ploska
Najbolje rijesenje bi naravno bio Merdanovic,covjek je odavno prisutan u BH fudbalu,a i pametniji je 10 puta od one pjandure, fino prica ,izgleda ozbiljan i vjerujem da bi bilo nesto od njega..
barba-9
Merdanović je gori od Ušanovića!
jaran Memo
CITAT(barba-9 @ 18.12.2008., 15:21) *

Zar moze bit gori lolcina.gif
barba-9
CITAT(jaran Memo @ 18.12.2008., 15:31) *
Zar moze bit gori lolcina.gif

Vidi zašto može. Fin je, elokventan, uljudan a isto misli i radi kao Ušanović, iako možda čovjek bude najpošetnije radio svoj posao.

Ali, prema mojim saznanjima niti jedan od ova tri čovjeka neće biti izabran u februaru ;)
dincoooo

pa de care zar moze biti gori, kad covjek fino kaze trabaju se pribliziti navijacami, za koje oni i rade
hahahahaah

ma bizi ba, sve je to ista bagra, jedino dobro sto ima sportsko iskustvo, pa mozda bude tako bar malo vise ponasao nego onaj gosp. munir usranovic
jaran Memo

1.Nijaz Merdanović
Nijaz Merdanović rođen je 15. januara 1957. godine u Kaknju. Završio je fakultet političkih nauka, a nakon fudbalske karijeru u FK Sarajevo, obavljao je funkcije generalnog sekretara i direktora premijerligaša sa "Koševa". Aktuelni je direktor marketinga N/FS BiH i predsjednik Skupštine FK Sarajevo

bar je ovaj bio fudbaler i imao neke funkcije u nekom klubu

Munib Ušanović

Munib Ušanović rođen je 4. jula 1951. godine u Goraždu. Završio je fakultet političkih nauka, a bio je rukovodilac Sektora UPI-ja za obrazovanje i informisanje, te Sektora "Unioninvesta" za opće i pravne poslove. Takođe, obavljao je funkciju pomoćnika direktora UPI-ja u poslovnici i bazi C u Bagdadu. Bio je šef Kabineta predsjednika Vlade RBiH, pomoćnik sekretara Vlade RBiH, pomoćnik ministra privrede RBiH i u tri navrata pomoćnik ministra za energetiku, rudarstvo i industriju FBiH

a sta ima ova konjusina u fudbalu da trazi
barba-9
Generalni sekretar ne mora da ima bilo kakve veze sa fudbalom jer je on šef administracije. Treba da bude sposoban menadžer, elokventan, visoko emocionalno intelitgentan itd.

imas_sta_para_jarane
CITAT(barba-9 @ 18.12.2008., 17:23) *
... Treba da bude sposoban menadžer, elokventan, visoko emocionalno intelitgentan itd.

munib, munib i opet munib :P
jaran Memo
Generalni sekretar ne mora da ima bilo kakve veze sa fudbalom jer je on šef administracije. Treba da bude sposoban menadžer, elokventan, visoko emocionalno intelitgentan itd.

De ba reci molim te sta znaci ova rjec; elokventan reziser.gif
jaran Memo
CITAT(hambuljas @ 18.12.2008., 19:56) *
Ja se kandidujem idem svi za Hamubljasa glasajte

Jesili dovoljno elokventan.
hadzialmir
Generalni sekretar ne mora da ima bilo kakve veze sa fudbalom jer je on šef administracije. Treba da bude sposoban menadžer, elokventan, visoko emocionalno intelitgentan itd.[size="2"][/size]

zanima me kako da postanem ovakav???
dincoooo
CITAT(jaran Memo @ 18.12.2008., 20:21) *
Jesili dovoljno elokventan.

elokventan znaci u savezu da si otvoren prema djevojkama od 18 do 21 godine
a extra elokventan znacii, da se volis maziti sa mladice po thailandu kao sto su neki iz saveza to radili, pa su zato extra elokvantni.. lolcina.gif
novoime
CITAT(jaran Memo @ 18.12.2008., 20:19) *
De ba reci molim te sta znaci ova rjec; elokventan reziser.gif

elokventnost je sposobnost tecnog izrazavanja. usljo je car u tome
jaran Memo
CITAT(dincoooo @ 18.12.2008., 20:31) *
elokventan znaci u savezu da si otvoren prema djevojkama od 18 do 21 godine
a extra elokventan znacii, da se volis maziti sa mladice po thailandu kao sto su neki iz saveza to radili, pa su zato extra elokvantni.. lolcina.gif

respekt.gif respekt.gif Ovdje covjek moze svasta nauciti......hahahahah respekt.gif
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.