Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
tarik_pasa
Nista novo.........................
Ja ne znam sta se vi cudite???????
Trebali vam crtati truhle koje sjede u savezu???
legionar
opet ti neki koreanci ma daj ovo je već absurdno.... sad vidim da sesvima jima hebe za kvalifikacije a kamoli za SP. "Psi laju, kolona ide dalje..."
bandit
CITAT(legionar @ 05.12.2008., 12:11) *
"Psi laju, kolona ide dalje..."

..... a ninje po forumima gube zivce .....
polen90
###### IH KIM -ZU LA.
mirzza
ciro je odbio koreance, hoce da igra u evropi u februaru respekt.gif
dInO.H
Posto je odbio Koreju, mozda sad hoce prijeteljski susret sa RS, *ebo mu *odik majku!!! icon_mrgreen.gif
HazeM3
Selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Miroslav Blažević ostao je i gluh i nijem na ponudu Južne Koreje, koja je za gostovanje na Dalekom istoku ponudila 200.000 dolara i plaćene sve troškove za ekspediciju od tridesetak članova.
Ćiro nije mogao reći "da" zbog termina koji nije u saglasnosti s FIFA-inim datumom za međunarodne utakmice. A nije želio blamažu poput one koja se desila Mehi Kodru u Japanu u januaru ove godine.

- Ne možemo prihvatiti tu ponudu. Južna Koreja je predaleko. Ne možemo otići i brukati se. Moramo čuvati nivo i reputaciju. Imidž je stvoren i ne smijemo ga rušiti - rekao je Blažević za Dnevni Avaz.

FIFA je odredila 11. februar za odigravanje međunarodnih utakmica i Blažević želi tada igrati.

- Tražimo adekvatnog protivnika. Nije ga lako naći, jer su mnogi već zauzeti. Ozbiljni savezi i selekcije imaju program popunjen godinama unaprijed. U februaru ne možemo igrati kod kuće zbog vremenskih prilika pa ćemo opet morati u goste - rekao je Blažević.
skot
CITAT(HazeM3 @ 06.12.2008., 16:53) *
Selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Miroslav Blažević ostao je i gluh i nijem na ponudu Južne Koreje, koja je za gostovanje na Dalekom istoku ponudila 200.000 dolara i plaćene sve troškove za ekspediciju od tridesetak članova.
Ćiro nije mogao reći "da" zbog termina koji nije u saglasnosti s FIFA-inim datumom za međunarodne utakmice. A nije želio blamažu poput one koja se desila Mehi Kodru u Japanu u januaru ove godine.

- Ne možemo prihvatiti tu ponudu. Južna Koreja je predaleko. Ne možemo otići i brukati se. Moramo čuvati nivo i reputaciju. Imidž je stvoren i ne smijemo ga rušiti - rekao je Blažević za Dnevni Avaz.

FIFA je odredila 11. februar za odigravanje međunarodnih utakmica i Blažević želi tada igrati.

- Tražimo adekvatnog protivnika. Nije ga lako naći, jer su mnogi već zauzeti. Ozbiljni savezi i selekcije imaju program popunjen godinama unaprijed. U februaru ne možemo igrati kod kuće zbog vremenskih prilika pa ćemo opet morati u goste - rekao je Blažević.

lijepo im je zavuko da su neozbiljni
pokvarenisir
CITAT(HazeM3 @ 06.12.2008., 10:53) *

Prije nego sto pocnete klanjati se Ciri sto je odbio Korejance...ZBILJA NIJE!

Koreja je imala vrlo jasnu ponodu...200 HILJADA ZA A REPREZENTACIJU! Nakon sto su iz saveza kontaktirali razne klubove nasih internacionalaca, shvatili su da klubovi nisu htjeli pustiti nase igrace...

Zar vam nije sumnjivo da savez nema nikakve reakcije na odbijenicu Blazevica????

Drugo, Ciro je su**k kojeg se trazit treba....Oce moj gdje si ti bio kad je Dodik govorio da bi bila najlepsa Bosna bez dzamija??

Ebo te Dodik i Tudzman!
ANARHIJA
Kodro nogu dobi zato jer odbio Iran i njihovu ponudu. Ciro odbio i nikom nista.
To ti je kad je covjek svoj na svom.
bennymadzida_2
Savez je mafija i treba nam biti jasno za sada. Meho Kodro samo zato sto je kazao NE NECU I IRAN, digla se prasina oko njega od strane Saveza...

I to pokazuje koliko ljudi rade na dobrom nasem Fudbalu, kad tako na jedan lahak i primitavan nacin daju otkaz jednoj legendi BiH Fudbala i EX Yuge..kao sto je Kodro... sve govori koliko je nasem savezu "BILO" stalo da dodje Ciro na kormilo repke.

Sve je to bilo povezano od ranije, od saveza prema Zagrebu i s gradonaclnikom Zagreba Mandic kako se vec preziva... da otjeraju Kodru da stave Ciru na klupi BiH repke.

Nisam protiv Cire, covjek radi svoj posao onako kako zelimo mi, ali sve je tu slijepo da znademo istinu pravu. Mozda je ovo samo zamka Saveza ko fol Koreja a ti Ciro reci NE, neka vide ljudi u BiH da mi slusamo i seleketore. Toje samo da nam ljudi oci zamazu malo. Savez po svaku cijenu mora VANI. Mi necemo u Februaru igrati EUROPSKU tekmu, nego cemo 99.9% za Iran i dole da josh vise zamorimo igrace....

Ako vec zele daje toplije, neka odu za Maroco, Tunis, Egipat, Alzir... toje od Sarajeva leta nekih 2 sata, a ipak su to repke po meni kvalitetnije od Irana.... i imaju dobrih pojedinaca u tim repkama koji igraju u ligi petice neki....

ermin-jaran
@beny samo sto ovi dole Tunis,Alzir ili Maroco nisu zainteresovani da placaju ispod stola u keshu....

Ciro rekao istorijsko NE savezu zato sto se prije konacne odluke dobro informisao o situaciji koje igrace ima na raspolaganju....

sMRDo
CITAT(ermin-jaran @ 08.12.2008., 08:37) *
Ciro rekao istorijsko NE savezu zato sto se prije konacne odluke dobro informisao o situaciji koje igrace ima na raspolaganju....

To je ja mislim glavno u ovome svemu. A igracemo protiv neke saban-repke, nista se ne sikirajte ako mislite da su ta vremena prosla. Mi nismo ni sa kim zakazali tekmu, to se radi barem pola godine unaprijed. A i ne zakazujemo nikad ako niste primjetili, sto znaci da ovi iz NS-a ostavljaju uvijek jedinu otvorenu mogucnost da igramo protiv banana republika. Pa da barem ugovore sa Crnom Gorom ne bi bilo lose.
sMRDo
CITAT(Edo Odense @ 08.12.2008., 12:31) *
Ozbiljni savezi ugovaraju prijateljske meceve za junski i avgustski termin sada?

Ako vec i nisu ugovorili pitanje je. Mi cekamo sadaku da nam se neko smiluje i pozove nas 5 do 12, od imalo ozbiljnijih repki, najbolji primjer Slovenija.
dincoooo
CITAT(HazeM3 @ 06.12.2008., 16:53) *

a imali igdje oficialno, da su nam nudili utakmicu u januaru?
ja bi prije pomislio da je to patka, da hoce sa´mo nama navijacima da zamazu oci, kao fol odbio ciro ovo ono
i da na miru mogu kao sto na glasi " u februaru negdje na strani igrati, radi vremenski razloga" sto znaci iran, libija... ali oficialano

zivi bili pa vidjeli
nema boljeg naroda za smisljanje konspiracijonih teorija od bosanaca. vjecni skeptici icon_mrgreen.gif
barba-9
Ponude Koreje nije ni bilo
suvad
Ćiro odbio Željezničar

Selektor nogometne reprezentacije BiH Miroslav Ćiro Blažević, odbio je ponudu predsjednika FK Željezničar Faruka Telibećirevića da preuzme ekipu sa Grbavice.

Kako saznaje San iz izvora bliskih selektoru, ali i Željezničaru, na Grbavici su željeli po svaku cijenu dovesti Blaževića za kormilara broda koji polako tone, ali je omiljeni selektor odbacio bilo kakvu mogućnost dolaska u dolinu ćupova.

Ćiro je mudro odreagirao, ne želeći da se zamjera bilo kome, odbacio i samu pomisao da prihvati ponudu davljenika s Grbavice. Saznajemo i da je Ćiro – za svaki slučaj želeći da se informiše o stanju u Željezničaru - dobio informacije koje su ga dodatno ohladile od nekadašnjeg najboljeg kluba u državi.

- Meni ne pada na pamet da preuzimam neki klub, dok sam selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine. Da sam htio, mogao sam uzeti Dinamo nakon smjene Ivankovića, ali sam odbio i svog sina Zdravka Mamića. Velika je čast voditi Željezničar, isto kao i Sarajevo ili bilo koji veliki klub iz Bosne i Hercegovine, ali nisam toliko glup i neozbiljan. Hvala Želji na ponudi, koja je bila usmena, nisam doduše posebno razgovarao ni sa kim, ali jesu oni preko nekih ljudi iz Saveza pokušali doći do mene. Ne želim da me niko svrstava ni na jednu stranu, niti uz jedan klub. Ja sam selektor Bosne i Hercegovine i želim sve najbolje svakom klubu – Blaževićeve su riječi.

Podsjetimo, od svih selektora koji su vodili bh. reprezentaciju, samo je jedan paralelno vodio i klub. Blaž Slišković je kao selektor državnog tima vodio splitski Hajduk, a kasnije i Zrinjski. Sjećamo se da ovaj potez Sliškovića nije naišao na odobravanje javnosti, što se pokazalo ispravnim. Slišković se nije mogao posvetiti jednako i klubu i reprezentaciji. U ovom slučaju, ispaštala je reprezentacija, koja je Baki postala sporedna stvar.

Iako na Grbavici još uvijek ne žele da se definitivno zahvale Simi Kruniću, jasno je da su mladom treneru dani na Grbavici odbrojani. U konkurenciji za novog trenera plavih još se nalaze Dino Đurbuzović, Milomir Odović, Muhamed Konjić, Almir Memić...

Blažević: Muslimanima sretan Bajram

Selektor Blažević poželio je svim Muslimanima sretne bajramske praznike...

Imam puno prijatelja Muslimana kojima želim čestitati Bajram, veliki praznik. Dok sam radio u Iranu, vidio sam kako su lijepi Bajrami, s radošću sam ih svaki put dočekivao kazao je Ćiro.
dincoooo
CITAT(Top @ 08.12.2008., 14:52) *
nema boljeg naroda za smisljanje konspiracijonih teorija od bosanaca. vjecni skeptici icon_mrgreen.gif

lolcina.gif

pa care vidis scime se ovaj savez sve bavi, kakve igre igraju.... ma sve za povjerovati.
dincoooo
CITAT(barba-9 @ 08.12.2008., 20:49) *
Ponude Koreje nije ni bilo

nazdravimo.gif

ma da je bilo, ko da bi on to mogao tako da odbije.
ciro je njihov i nema tu sta... znaci njihove igre, bit ce jos svacega.
bornheim
CITAT(dincoooo @ 08.12.2008., 23:26) *
nazdravimo.gif

ma da je bilo, ko da bi on to mogao tako da odbije.
ciro je njihov i nema tu sta... znaci njihove igre, bit ce jos svacega.

Molim vas poslusajte zadnjih 10 min. emisije 60 minuta.U meni vec sve kuha i vrije.Jeli sad Ciro vrijedan toga da gutamo tolika ######.Toliko sam ga cijenio , al sad sa velicanjem Dodika prevrsio je svaku mjeru.
Adobozz
Ja mislim da PONUDE NIJE BILO ili da je nas Korea odbila zbog toga sto najbolji nece moci igrat. A to da ih je Ciro odbio su price za malu djecu. Nesta mute izgleda a Ciro je glavni u tome.
pokvarenisir
"Meni ne pada na pamet da preuzimam neki klub, dok sam selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine. Da sam htio, mogao sam uzeti Dinamo nakon smjene Ivankovića, ali sam odbio i svog sina Zdravka Mamića"--ebo sebe kao da je zagreb preko svjeta i ljude u bosni nemaju televizora..mamic ga nije zvao u dinamo a za eksluzivnu hrvatsku webstranicu izjavio da bi sigurno prihvatio Dinamo jer mu u klauzi ugovora stoji da moze trenirati klub i reprezentaciju

Drugo- kao sto sam reko, ponuda od Koreje je bila, ali iskljucivo za A REPREZENTACIJU, koju savez nije mogao okupiti u januaru!
barba-9
Pa ovdje priča kako mu se niko ne mješa, a tamo spahić i milenković otvoreno rekli ko se miješa...

nažalsot ovi mediji domaći osim ovog portala i još nekolicine ne smiju da kažu kako jest nego šute, ne bi li ih savez poveo na gostovanje repke... šupci
ermin-jaran
CITAT(Top @ 08.12.2008., 14:52) *

a ni naivnijeg od tebe.... icon_mrgreen.gif
jelde? icon_lol.gif
fantom
dupli post blink.gif
al
Predsjedništvo NS BiH krši pravila
Izvršnom odboru nije dostavljen dnevni red...
12.12.2008. 06:30
Bliži se dolazak čelnika FIFA-e i UEFA- e, a strah članova predsjedništva već uveliko se osjeti. Jučer su sastančili tri člana predsjedništva na čelu sa Iljom Dominkovićem. No, dok oni dogovaraju i pregovaraju, članovi Izvršnog odbora još nisu dobili ni dnevni red tog famoznog sastanka (17. decembra), kada bi čelnici FIFA-e i UEFA- e trebali biti supervizor na Izvršnom odboru.

- Vjerujte mi da ne znam ni o čemu ćemo pričati na tom Izvršnom odboru. Nismo dobili ni dnevni red, a po pravilima NS BiH to smo morali dobiti najmanje sedam dana ranije. Zašto to nije urađeno to morate pitati njih u predsjedništvu, prije svih predsjednika Ilju - kaže jedan od članova IO NS BiH.

Kada smo htjeli saznati od čelnika NS BiH, šta to spremaju iznijeti pred FIFA-u i UEFA-u naišli smo na vrlo "ljubaznog" Sulejmana Čolakovića.

- Na sastanku sam ne mogu razgovarati. Ne znam kada se mogu javiti, može sastanak trajati sat, dva, pa čak i pet to se nikad ne zna - veli za "as" Sulejman Čolaković.

Dobro nam je Čolaković i kazao, u NS BiH se nikad ništa ne zna, pa je tako i ovaj put. Predsjedništvo na čelu sa Iljom će pokušati u ovih nekoliko dana skontati kako prevariti ljude u FIFA-i i prikazati im kako je kod nas sve u redu. No, pitanje je koliko će uspjeti prosuti maglu svjetskoj i evropskoj eliti, a već ih panika uveliko hvata.

Tekst je preuzet iz bh. dnevnika "as"...
dInO.H
I ja sam isto kontao, a vidjet cemo sta ce biti kada za to bude vrijeme.
efteling
Milorad Dodik?

- Pravi manga! Zamisli kako me dočekao! Kažem mu; hvala što ste me pustili u zgradu mimo onih "rentgena" na ulazu, a onaj njegov tjelohranitelj, na to će; pratimo vas već dva dana. Oborio me s nogu kada je rekao da ima, ni sad ne znam, reče li pet ili petsto milijardi keša. Zavrtilo mi se. Uvjeravam vas da će on navijati za nas - uvjeren je Ćiro.

O Zdravku Mamiću

- Mamić je danas najmoćniji čovjek u Hrvatskoj. Pun je ko brod i još zvijezda. Ma, da je u Švicarskoj, ne bi se on tako ponašao. Morao bi nekom polagati račune, a kod nas može sve. Niko njemu ne spori ljubav prema Dinamu, ali nema on jedini tu privilegiju, ali ni pravo da srozava klub. Kad god je kriza u Dinamu, zovu me novinari sa svih strana da ja ko­mentiram, jer znaju kako se "volimo" Mamić i ja, ali ne volim ni o kome ružno govoriti, iako Mamić ne propušta priliku da spomene moj krsni list...

E da je zamijenio pricu za nsalovljene osobe pa da covjek kaze ovaj Ciro ima mozga ovako supalj je matori lihvar ko sito za trahanu.Boze dragi hocel se nas svijet dozvati pameti pa rastjerati ovakve i zatjerati ih tamo gdje im je i mjesto.(...u PM)
dincoooo
CITAT(celikforever @ 12.12.2008., 13:13) *
Zasto Fanatikosi ne dodju pred zgradu NSBIH kada FIFA-ini predstavnici budu tu. Tada bi se trebale napraviti demonstracije ispred saveza da ovi iz FIFA-e vide da narod ne zeli ove mazge iz NSBIH.

a sto fanatikosi?
sta je sa robijasima, hordasima, manijacima????
neradi se samo o reprezentaciji, vise se radi o fudbalu unutar bosne, premier lige.... veca su krivicna djela kad se utakmica proda izmedju sirokog i orasja, nego kad se neki igrac proda preko repke...
znaci hajmo svi sa fanatikosima i ostalim narodom iz bosne
tarik_pasa
- Vule Trivunović, stoper ruskog premierligaša Himkija i nekadašnji član FK Sarajevo, jučer je boravio u glavnom gradu BiH... Zatekli smo ga u društvu sa Mustafom Dučićem, članom Uprave "bordo" tima. "Dučiću ću biti zahvalan do kraja života. On me doveo u Sarajevo, gdje sam i bljesnuo, a potom otišao u Rusiju", kazao je Trivunović.
Za sada, od povratka u Sarajevo nema ništa.

"Ma, ne! U Rusiji imam sve, počevši od novca, pa do statusa u timu. Ako bih se vratio u BiH, jedini klub za koji bih igrao bi bilo Sarajevo. Došao sam samo da produžim vizu".

Himkiju prošle sezone nisu cvjetale ruže. Pitali smo Vuleta kakve su ambicije naredne:

"Istina je da smo loše igrali, ali najbitnije je da smo ostali u ligi. Klub je imao finansijskih problema, jer je veliki novac uložen u novi stadion. Ako se ne varam oko 120 miliona KM, ali čelnici kluba već traže novog sponzora, tako da mislim da ćemo iz svega izaći mnogo jači".

Ponuda za promjenu dresa je imao, ali ih nije prihvatio...

"Ja sam ugovorom vezan za Himki još dvije godine, a čelnici kluba me ne žele pustiti. Ali, i ne ide mi se, jer imam odlične finansijske uslove".

Trivunović je bio pozivan i u A-reprezentaciju BiH. Iznenadili smo se kada nam je jučer kazao da ga bh. reprezentacija više ne interesuje!

"Mislim da sam svojim igrama u Rusiji zaslužio da me neko od selektora ili čelnika Fudbalskog saveza BiH bar pozove na telefon i pita kako sam. Baš kao i sadašnji selektor Ćiro Blažević, i njegovi prethodnici Meho Kodro i Fuad Muzurović nikada nisu ni pitali za mene".

Trivunović je odbio svaku mogućnost da zaigra za naš A-tim dok je selektor Ćiro Blažević...

"Da ne dužimo, niti želim da pričam o bh. reprezentaciji, niti bih se odazvao Ćiri Blaževiću da me pozove", poručio je Vule Trivunović, kapiten ruskog Himkija.
Eborg
Da nije ovo montirano,nidje veze da momak odbije? icon_confused.gif
dInO.H
CITAT(Eborg @ 12.12.2008., 15:25) *
Da nije ovo montirano,nidje veze da momak odbije? icon_confused.gif

Mozda mu ne godi sto se Ciro ponosi Tudmanom? Jer i ja kao ti ne vidim drugi razlog.
McCoy
CITAT(dInO.H @ 12.12.2008., 15:41) *
Mozda mu ne godi sto se Ciro ponosi Tudmanom? Jer i ja kao ti ne vidim drugi razlog.

A sta je sa iljom cekom i munibom?
dInO.H
CITAT(McCoy @ 12.12.2008., 15:44) *
A sta je sa iljom cekom i munibom?

Ceko njegov, Munib mu se ulizao ka pijani dobricak a preko Dominkoviceve repke se prodao jer je on krojio sastav icon_mrgreen.gif

Mah bubam, sta ja znam.. icon_mrgreen.gif ti mi reci sto nece...
Istok
Prvo je li istina, ko je izvor? Drugo, ko zna sta se tu desavalo, kakve su relacije i ciji je u cijoj. Trivunovic je bio nas mladi reprezentativac, medju prvim Srbima iz manjeg entiteta koji je dosao i zaigrao u Sarajevu, uvijek bio korektan tako da sam siguran da se ne radi ni o kakvom nacionalizmu. Ako je ovo rekao onda je nezadovoljstvo statusom moguci razlog.

Novinama ne treba vjerovati, sjetite se kontradiktornih izjava Branimira Bajica za dva dnevna lista u roku od sedam dana. Ne vjerujem da je tad bilo do Bajica vec do toga kako su prenijeli njegovu izjavu
novoime
ovog puta je odbrana zrtvovana za potrebe mesetarenja i tu,cini se, nema pomoci. nacitacemo se jos puno kontraverznih i falsifikovanih izjava dok se sarabe,vasilici i sl budu prodavali...
barba-9
Ovo nije Vuletov vokabular!!!
al
Dominković i Čolaković u strahu od Ušanovićevih saznanja

U NSBiH je mobilno stanje. Grupa bivših i aktuelnih uposlenika NSBiH, okupljena oko Jusufa Pušine, svojim izjavama- u svojstvu svjedoka - na sudu nastoji što više otežati poziciju Muniba Ušanovića. Za cilj imaju njegovo rušenje i dovođenje svog čovjeka. Ni Ušanović ne miruje. Noćima se ne gasi svjetlo na drugom spratu u Savezu, gdje aktuleni sekretar slaže papire, ključne materijale, brojne ugovore, koje drži svojim "asom". Aktuelni čelnici NSBiH (Predsjedništvo), spremni su za promjene, ali nema konsenzusa za takvu odluku. Navodno je Iljo Dominković, pod pritiskom čelnika UEFA i FIFA, spreman žrtvovati Ušanovića, ali ne zna kako to izvesti bezbolno. I u tome ima podršku Sulejmana Čolakovića, ali ne tako naglašenu, drugog dopredsjednika Bogdana Čeke, koji Ušanovića ne smatra glavnim kočničarem i krivcem što Savez godinama posluje kako posluje.

Moguća tužba

Uoči "historijske" sjednice, koja bi se mogla pretvoriti u farsu, Dominković je krenuo u kampanju i posjetu svojih kolega iz nogometne vlade. Među prvima koje je Dominković posjetio bio je Mile Kovačević, koji nije član Izvršnog odbora NSBiH, ali je predsjednik FSRS i kao vrlo autoritativan, nezaobilazan u rješavanju kadrovske križaljke u vrhu krovnog Saveza. Kovačević, kao ugledni advokat i dokazani sportski radni, uživa poštovanje u svom enitetu, te među "federalcima", pa se zato mnogi bore za njegovu naklonost. Navodno je Dominković od Kovačevića tražio razumjevanje za, po mnogima, štetan ugovora koji je savez potpisao sa jednom inostranom kompanijom.

- I fudbalskih Savez Farskih Ostrva potpisao je puno bolji ugovor. Oni koji su to uradili, a Ušanović to nije mogao sam uraditi - uradili su to iza leđa svojih partnera. Nije korektno što su to pojedinci uradili bez znjanja članova Izvršno odbora. Tako se ne gradi povjerenje među partnerima i prijateljima - upozorava Petković. Drugi podsjećaju da ni pokojni predsjednik Milan Jelić nikog nije konsultovao kada je potpisivao slične ugovore.

Upravo je sporni ugovor, te još neke pikanterije, glavni adut Ušanovića. Navodno, pojedini članovi Predsjedništva strahuju od Ušanovićevih saznanja, čiji su potezi pokriveni odlukama Izvršnog odbora. Zato su Dominković i Čolaković na pravim mukama. Oni bi najradije skinuli glavu Ušanoviću, ali se boje da on ne progovori.

- Mi nećemo tek tako pustiti da Ušanovića voda nosi... Tražit ćemo odgovornost i drugih - stav je čelnika FSRS, koji će tražiti raspravu oko neodigravanja prijateljske utakmice. FSRS će tražiti jasne i glasne odgovore od čelnika UEFA -e i FIFA - e, ko je i zašto zabranio nastup fudbalskoj selekciji FSRS da igra prijateljske utakmice. Naš je Savez zbog toga na gubitku stotinjak hiljada eura. I niko nema koristi od naše štete, ali nam je stalo da saznamo istinu, zašto je došlo zbog opstrukcije jedne korektne, sportske ideje - traži odgovor Rodoljub Petković, generalni sekretar FSRS.

Sulji najteže

U najtežoj poziciji je Suljo Čolaković, sa, ruku na srce, najvećom reputacijom sportskog radnika. No, Čolaković je godinama u udobnoj fotelji i samo je verbalno najavljivao nogometnoj mafiji, a, ustvari, žmirio na oba oka na brojne nepravilnosti, mahinacije u i oko Saveza. Čolaković broji dane do preuzimanja predsjedničke pozicije i najmanje priželjkuje iznošenje prljavog veša. Osim predsjedničke palice, stalo mu je da kontroliše izgradnju sportskog centra u Zenici, mada je, prema našim saznanjima, to u sferi naučne fantastike. Naime, "Investitori" iz Ženeve i Ciriha, ni slučajno ne žele povjeriti novce čelnicima Saveza, odnosno menadžmentu kojeg čine; Dominković, Čeko, Čolaković i Ušanović.

Premda je izbor sekretara tek blagi povjetarac, čini se da se iza lobiranja za glavnog administrativca u Savezu vodi grčevita bitka za prevlast, za kontrolu nad milionima eura, koje je FIFA i UEFA spremna pokloniti bh. Savezu na ime brojnih, godinama nerealiziranih projekata. Čolaković strahuje do dolaska "sarajevskog" predstavnika, čime bi se krenulo u pripremanje terena za izbor novog bošnjačkog člana predsjedništva u NSBiH. Navodno je Mensud Bašić, želja sarajevskog kantonalnog saveza. Kako su izbori za nepune dvije godine, vrlo je moguće da će se izborom novog sekretara otvoriti proces "rekonstrukcije" Predsjedništva NSBiH. U preostalih "nekoliko" sati, vodit će se grčevita bitka za glasove, podršku, naklonost i za "projekte" jedne nove grupe ljudi. Sve strane u Savezu, nastoje dobiti podršku Miroslava Blaževića koji se (ne)svjesno uključio u kampanju. No, niko ne zna pouzdano koga će Blažević podržati. I on ovih dana vrši konsultacije na terenu. Nogometni cirkus čini se ulazi u svoju završnu fazu. Narednih dana javnost će svjedočiti još jednoj predstavi, možda i farsi čelnika Saveza, koji se godinama grčevito bore samo za svoje fotelje, a fudbal nam tone sve dublje i dublje, liga je sve slabija, golobradi dječaci napuštaju bh. terene, na sceni je hiper inflacija trenera i menadžerai nogometnih skorojevića na glavnim pozicijama u kantonalnim, županijskim, federalnim i krovnim Savezima... Hoće li srijeda, 17 decembra biti historijski dan, ili već viđena trgovina u režiji nogometnih moćnika i mešetara.

M.S.

Ćiro razgovaro sa Kunom

Miroslav Blažević, kojem Banja Luka, zbog bliskosti sa Miloradom Dodikom, postaje drugi dom, imao je "vruć" razgovor sa Andreasom Kunom, čelnikom iz FIFA -e. U prijateljskom su razgovoru pretresli sve teme u bh. nogometu. Navodno je Blažević stalno tražio vodu i tablete, kada je čuo neke stvari od Kuna, koji je očito bolje upućen u stanje u NSBiH, od samog selektora. I Blažević je zanijemio kada je saznao da na računima UEFA i FIFA leže milioni za projekte koje NSBiH nikako da prihvati i krene u realizaciju.

Pada konkurs

Brojne su opcije uoči sjednice nogometne vlade. Izbor generalnog sekretara, svakako je najzanimljivija tačka, ali ne i jedina. Jedna od opcija, koja je vrlo izvjesna je da će se poništiti konkurs. Zato što su bez valjanih objašnjenja eliminisani ostali kandidati; Velib Imamović, Šener Bajramović, Arman Čehajić i drugi... Po drugoj verziji, Ušanović bi mogao dobiti još dva tri mjesta vremena da sredi stanje u Savezu dok se ne izabere novi sekretar. Ta opcija je zanimljiva i selektoru, koji ne želi lošu klimu uoči utakmica sa Belgijom u martu i aprilu. Ušanović svoje saradnike i uposlenike uvjerava kako će dobiti dvanaest glasova za još jedan mandat. No, ni njegov najveći konkurent Nijaz Merdanović, nekadašnji as Sarajeva, dugogodišnji sportski radnik , "ne spava". I on se nada pobjedi. I treća opcija je da UEFA i FIFA imenuju svog kandidata kao v.d. sekretara, a najviše šansi za to ima Jasmin Baković.

san.ba
Eborg
Gledam sad na "Hayatu" interview sa bivshim reprezentativcem Sejadom Halilovicem...I pitaju ga za koga ce njegov sin igrati kad ce Halilovic:"Paaa eeeeto,neee znam,ne bih sad o tome,josh je rano o tome,vidjet cemo hoce li igrati za Hrvatsku ili BiH..."

Ma fuj prodana dusho...I to nam bivshi reprezentativac...
fantom
Fali mu to da je zaigrao za Francuze bio bi zvijezda ovako se niko od nasi ######a ne sjeti nazvati da ga pita za oporavak.A sto se tice igraja za BiH tu se mozemo zahvaliti samo njegovom starom i njemu sto su takav karakter.
barba-9
CITAT(Edo Odense @ 13.12.2008., 11:31) *
Bio bi on ###### moj zvijezda u Francuskoj repki. da se ne lazemo...

Druga stvar, bolje igrati za Bosnu svoju i biti obican igrac nego za tamo neku tunguziju i biti zvijezda...

Ako gledaš ličnu korist nije. Ako gledaš recimo na Džeku i Muslimovića koji su sa tribina morali gledati Elvira Bolića i Alena Škoru u repki onda opet nije. A sad ako si patriota onda je to druga priča, ali ako nemaš para u životu džaba ti što voliš državu svoju!
Almir
CITAT(hary-xs @ 13.12.2008., 06:40) *
i na osnovu cega si ti zakljucio da je on prodna dusa???

mozda da je covjek vidio takve profesionalce u fudbalskom savezu koji ce znati prepoznat talenat, kao i kod Pjanica...

Razmisli da li to mora biti razlog ne igranja za svoju drzavu? Sta ce onda nerazvijene zemlje, a mi smo jedna od njih, kako ce one skupiti reprezentaciju ako svi ako imalo znaju sutnuti loptu zaigraju za druge.

Halilovic je igrao takodzer za Hrvatsku, protiv Izraela, pa je onda presao nama,toliko o tome ko je kome uzor.
muamer999
CITAT(barba-9 @ 13.12.2008., 12:03) *
Ako gledaš ličnu korist nije. Ako gledaš recimo na Džeku i Muslimovića koji su sa tribina morali gledati Elvira Bolića i Alena Škoru u repki onda opet nije. A sad ako si patriota onda je to druga priča, ali ako nemaš para u životu džaba ti što voliš državu svoju!

Pa niko ko je zaigrao za BIH a imao je kvalitet nije ostao bez para a ako ga nemas dzaba ti je i da si iz Brazila a primjeri su i Pjanic,Salihamodzic,Barbarez,Baljic i mnogi drugi koji su napravili velike ugovore samo sto pojedini na toliki novac gledaju da dobiju recimo 10% ili 20% više ako zaigraju za neku drugu zemlju ali vecina se po mom mišljenju zeznula jer dosta njih je izgubila pravo igranja za BIH a za te nove 'domovine' nemaju mjesto u timu
Istok
"potpisivanje stetnih ugovora"

To je vjerovatno razlog zasto je kasa FSBiH prazna, mada je fudbal najprofitabilniji sport; zasto nemaju da daju plate ni pomocnim trenerima A reprezentacije; zasto nasa reprezentacija igra u najruznijim dresovima na svijetu itd.itd.

Sto se ovih izbora tice, nema ni jedno ime za koje mozes reci bilo bi dobro da ga izaberu. Znam da ne bih volio da ostane Usanovic, da Merdanovic nije dobra opcija jer je navodno u relacijama sa Pasalicem. Mozda Saner Bajramovic ali on nije vise u kombinacijama. Znam malo o njemu ali znam da je zasluzan sto su mnogi mladi igraci zaigrali za BiH (Bajramovic npr) i da ima nekakvih veza po svijetu. Ili je mozda najbolje da izaberu ovog sto je navodno UEFA-in kandidat, mada o njemu ne znam nista.

Sto se Colakovica tice, on mi je najmrzi u kompletnom FSBiH. Izbore je dobio zaslugom hrvatskih clanova IO i sad valjda iz zahvalnosti funkcionise kao produzena ruka Ilje Dominikovica. Nisam vidio da je povukao i jedan svoj potez, uvijek se prislanja ovom shupku iz Orasja i dize ruku zajedno sa njim kao po komandi.

btw
Halilovic i slicni shupci nisu vrijedni pomena, cuj razmislit ce za koga ce igrati.
Eborg
CITAT(hary-xs @ 13.12.2008., 06:40) *
i na osnovu cega si ti zakljucio da je on prodna dusa???

mozda da je covjek vidio takve profesionalce u fudbalskom savezu koji ce znati prepoznat talenat, kao i kod Pjanica...

E ba...Pa da sam iz Chada za njih bi igrao...Sve neki struchnjaci,pa nece se baviti nuklearnom fizikom vec shutati loptu na terenu,nema Savez veze s tim shta se tu odvija...

Ako jednog dana budem imao sina aBd i on se bude bavio fudbalom i bude dovoljno dobar igrat ce za BiH pa makar se na Grenlandu rodio a Brazil ga zvao u prvu postavu...Ha ja brate... bih.gif
Majstor
CITAT(Eborg @ 13.12.2008., 14:44) *
E ba...Pa da sam iz Chada za njih bi igrao...Sve neki struchnjaci,pa nece se baviti nuklearnom fizikom vec shutati loptu na terenu,nema Savez veze s tim shta se tu odvija...

Ako jednog dana budem imao sina aBd i on se bude bavio fudbalom i bude dovoljno dobar igrat ce za BiH pa makar se na Grenlandu rodio a Brazil ga zvao u prvu postavu...Ha ja brate... bih.gif

Tako je brate! A poserem se na svakog igraca koji ne zna hoce li igrati za svoju domovinu ili tudju... ono ko ne zna jos!! FUJ GADE MI SE TAKVI IGRACI!!!!
bennymadzida_2
Halilovic nije kazao nista lose.... kada covjek vidi ko nam vodi savez.... Sve sami mafijasi, koji sjede i pare kradu a za igracima niko nevodi racuna.
Covjek ima pravo da kaze sta god zeli, malo je skrenuo paznju na one iz Saveza.
Nemorate odmah ######... ili tako nesto, i Meho Kodro je skoro kazao za svog sina, da nezna za koga ce njegov sin da zaigra Spanija ili BiH...?

jeli ti ex Igraci BiH repke imaju iskustva s tim savezom od samog osnivanja naseg Nogometa... prema tome postujmo ono sto kaze Halilovic bivsi reprezativac nase domovine.

barba-9
CITAT(muamer999 @ 13.12.2008., 13:18) *
Pa niko ko je zaigrao za BIH a imao je kvalitet nije ostao bez para a ako ga nemas dzaba ti je i da si iz Brazila a primjeri su i Pjanic,Salihamodzic,Barbarez,Baljic i mnogi drugi koji su napravili velike ugovore samo sto pojedini na toliki novac gledaju da dobiju recimo 10% ili 20% više ako zaigraju za neku drugu zemlju ali vecina se po mom mišljenju zeznula jer dosta njih je izgubila pravo igranja za BIH a za te nove 'domovine' nemaju mjesto u timu

Da je Konjić igrao za Hrvatsku 98' godine karijeru bi završio u Manchester unitedu. O tom govorim!

A propustio bi nemal broj neugodnosti koje su prolazili naši reprezentativci!
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.