Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
dInO.H
CITAT(Top @ 02.12.2008., 15:09) *
a koliko ste to puta stilica gledali na nivou a reprezentacije da znate kako bi ujedo? icon_smile.gif

Dovoljno je pogledati igre Stilica u Lechu iz Poznana, i pogledati igru Ibricica u Hajduku.
NEBO I ZEMLJA! icon_mrgreen.gif
barba-9
Šta bi rekli da vam kažem :D da će u javnost izaći uskoro "ispovijest" igrača koji tvrdi da Iljo direktno ne da da ga Ćiro zovne u repku

Hocemo li im belaj napravit :D
dInO.H
CITAT(barba-9 @ 02.12.2008., 16:06) *
Šta bi rekli da vam kažem :D da će u javnost izaći uskoro "ispovijest" igrača koji tvrdi da Iljo direktno ne da da ga Ćiro zovne u repku

Prvo bi rekao, otkud taj info tebi? drugo sto bi rekao to bi bilo, zezas? icon_mrgreen.gif
Medutim, nevidim razlog sto ti se nebi povjerovalo, bar donekle kad se radi o Krmetu,pardon Ilju etc...

A da ihm se pravi belaj, ja sam za... Vi organizujte, ja cu bit egzekutor. icon_mrgreen.gif
ermin-jaran

Ti se sigurno salis znas da su rekli Ciro je nezavisan i niko mu ne pravi momcad..... rolleyes.gif

@dinO.H nije "kad se radi o Krmetu,pardon Ilju " .....vec o ilji, pardon Krmetu.... wink.gif
McCoy

Ja bi rek'o: zipa sliku u potpisu lolcina.gif
abab

a radi se o vuletu trivunovicu? mislim da je on od ovih sto nisu pozivani trenutno najkvaletniji igrac.

PS. A ovi sto govore da su Stilic i Ibricic nebo i zemlja, neka samo pogledaju svoj avatar pa ce znati zasto to govore. Skoro samo manijaci to tvrde. Ipak ja mislim da taj Lech nije nista kvalitetniji od Hajduka, a pogotovo nece biti kvalitetniji kad se Hajduk pojaca na zimu jer su sada u velikom plusu nakon privatizacije. A znamo da je Ibricic Hajdukov najbolji igrac.
RUDAR-PRIJEDOR
[quote name='Edo Odense' date='27.11.2008., 19:16' post='184657']
Cime raspolazemo.....Mislim da konacno i mi imamo konje za trke...

Golmani:
Hasagic i Brasnic. Mislim da se Brasnic pokazao relativno sigurno, i da je dobra zamjena za Kenu. Izgleda sigurno na golu, smiren, nisma pristalica tipova a la Guso, uvijek mi srce stane kada fata loptu (kao da ribu fata)

dragi moj Eduka,

slazem se u tvome popisu,ali ipak ja sam misljenja da Brasnic niiiije baaaas tip-top...ako cemo vec imati golmana od 35-36 god kao rezervnog golmana onda sam ja 1000 % za Amela Mujcinovica golmana iz slovebije koji je vec 1 bio na listi reprezentacije,a odlican je golman...vec godinama brani super,odlicno i IME je u Dezeli...a nemam nista ni protiv Ramovica...cak sto vise mislim da je onda adekvatna i odlicna Kenina rezerva
dInO.H
CITAT(abab @ 02.12.2008., 16:46) *
a radi se o vuletu trivunovicu? mislim da je on od ovih sto nisu pozivani trenutno najkvaletniji igrac.

PS. A ovi sto govore da su Stilic i Ibricic nebo i zemlja, neka samo pogledaju svoj avatar pa ce znati zasto to govore. Skoro samo manijaci to tvrde. Ipak ja mislim da taj Lech nije nista kvalitetniji od Hajduka, a pogotovo nece biti kvalitetniji kad se Hajduk pojaca na zimu jer su sada u velikom plusu nakon privatizacije. A znamo da je Ibricic Hajdukov najbolji igrac.

Kao prvo ja sam taj sto je rekao da je Stilic kontra Ibricic -Nebo i Zemlja. Kao drugo,naravno da cu ga gotivit jos vise kada je ponikao u Zelji!
Sto se tice liga, mislim ustvari znam da je Poljska liga kvalitetnija od Hrvatske lige. To i ptica na grani zna!!
Da ti navedem jos jedan primjer, kao direktan odgovor na to sto tvrdis da samo mi Manijaci njega gotive. Nisi u pravu.
Sad cu ti navesti jedan primjer, uzmes Edina Dzeka, ponikao u Zeljeznicaru!! Ekstra igrac svi ga hvale i vole, jer je to zasluzijo, a ja kao Manijak mogu ti reci sad odmah da ja njega ne gotivim vise od Ibisevica samo sto je Dzeko dijete Zelje, cak i donekle Ibisevica gotivim vise i ako je Dzeko super, a momak (Ibisevic) nema nikakve veze s Zeljom!! Zato nemoj lupetati bilo kako.

Ibrici po meni, je lijen! Cim mu neide kako treba, obori facu i postaje mu sve svejedno, i odmah kada ga tako krene pocne gubit milijon lopti.
Ja ovo kod Stilica nisam dozivio, jedino sto mogu reci za Stilica je da mu treba vece iskustvo u jacoj ligi i da malo vise trenira na brzini!
muamer999
Pa evo da i ja kažem koju oko Štilića pošto sam ga gledao u novom klubu sigurno više od 10 puta i od prvog puta me oduševio sa igrom prije svega tehnikom i inteligencijom a to da je poljska liga slabija od hrvatske sigurno ne ide a i da je tako on je najbolji bio na terenu protiv ekipa u UEFA takmičenju , ali ne vidim razlog rasprave jer će vrijeme i karijera pokazat koje bio u pravu.
Evo jedan deo iz utakmice protiv Grashopersa u kvalif. za UEFA koju su dobili 6:0

http://www.youtube.com/watch?v=FHPdvlBrLww

ps:Nisam navijač Zeljeznicara
BrcanskaMalta
Odabrana dva prijedloga za tekst himne

01.12.2008.-Dva teksta, od ukupno 339 predloženih za budući tekst himne Bosne i Hercegovine, dobila su najveće ocjene Komisije za izbor teksta himne BiH. Jedan od tih prijedloga do kraja godine će biti upućen Vijeću ministara BiH i Parlamentarnoj skupštini BiH na razmatranje i potvrđivanje i time postati zvaničan tekst himne Bosne i Hercegovine.

Kako bi izbor bio što kvalitetniji, za oba teksta će uskoro biti napravljene i kompozicije.

Predloženi tekstovi su zaštićeni šiframa i imena autora će ostati nepoznata do konačnog potvrđivanja odabranog prijedloga. Nagrada za najuspješnijeg autora, iznosi 30.000 KM, a autorsko pravo na tekst himne Bosne i Hercegovine zadržava Bosna i Hercegovina. Podsjećamo, tekst himne je pisan na muziku Dušana Šestića „Intermezzo“.

Konkurs za izbor teksta himne trajao je od juna od oktobra ove godine a pravo učešća su imali isključivo državljani Bosne i Hercegovine. Prijedlozi su stigli iz cijele Bosne i Hercegovine ali i iz drugih zemalja: Njemačke, Norveške, Australije itd. Jedan od osnovnih kriterija ocjenjivanja Komisije za izbor teksta himne, koju čine poslanici, ugledni književnici i muzički autori, bio je da se sa izabranim stihovima mogu identifikovati svi građani Bosne i Hercegovine.

BN_Manijak
CITAT(mahic @ 02.12.2008., 18:17) *
Odabrana dva prijedloga za tekst himne

Pa hoce li konacno izabrati taj tekst da zapjevamo protiv Belgije biggrin.gif
bandit
CITAT(mahic @ 02.12.2008., 18:17) *
Odabrana dva prijedloga za tekst himne od ukupno 339 predloženih ....

E bas super .... ima se vremena da se pripremi za novi konkurs sljedece godine .... eusa_clap.gif

abab
mogu misliti na sta ce ta himna da lici. jedna strofa za srbe, jedna za hrvate, i jedna za bosnjake.
Adobozz
Nasa himna se zna, a oni nek sklapaju sta hoce.
efteling
CITAT(Adobozz @ 02.12.2008., 21:42) *
Nasa himna se zna, a oni nek sklapaju sta hoce.

E aferim ti haveru za ovu,nek se salta ko je naucio, mi smo svoje lekcije naucili.... eusa_snooty.gif
ognjen
Neka...samo da nesto pjevamo.
Doboj- Bosna
CITAT(abab @ 02.12.2008., 15:02) *
mogu misliti na sta ce ta himna da lici. jedna strofa za srbe, jedna za hrvate, i jedna za bosnjake.

ahaha drug, samo nece se moci dogovoriti u kojem redoslijedu ce ici narodi....
bennymadzida_2
CITAT(muamer999 @ 02.12.2008., 18:18) *
Pa evo da i ja kažem koju oko Štilića pošto sam ga gledao u novom klubu sigurno više od 10 puta i od prvog puta me oduševio sa igrom prije svega tehnikom i inteligencijom a to da je poljska liga slabija od hrvatske sigurno ne ide a i da je tako on je najbolji bio na terenu protiv ekipa u UEFA takmičenju , ali ne vidim razlog rasprave jer će vrijeme i karijera pokazat koje bio u pravu.
Evo jedan deo iz utakmice protiv Grashopersa u kvalif. za UEFA koju su dobili 6:0

http://www.youtube.com/watch?v=FHPdvlBrLww

ps:Nisam navijač Zeljeznicara

Momak je tehnicar, mali me posjeca na Miralema Pjanica po igri i baratanju s loptom. Mislim i nadam se dace on ako Bog da za Espanu da ode.. u neki bolji klub, gdje ce da pokaze svoje umjece kao sto je Pjanic.
BiH ima igraca i to veoma dobrih, mozemo se sporediti i s Spancima ako zelimo po napadu, samo nasim igracima trebaju jace utakmice u nogama.

Pored ovih igraca mislim da niko iz EX YUGE nema za sada...

Edin Dzeko
Vedat Ibisevic
Sejad Salihovic
Zvijezdan Misimovic - EXTRA Igrac
Semir Stiljic
Miralem Pjanic
----------------------

Ovih 6 igraca BiH repka moze dase nadigrava s svima... samo da nam obrana ojaca idase ta rana jednom izleci za sva vremana...

Ima BiH Igraca i imace samo da Savez ode... i da dodju ljudi kao sto su ovi momci patrioti.... !
jaran Memo
CITAT(bennymadzida_2 @ 03.12.2008., 09:24) *
Momak je tehnicar, mali me posjeca na Miralema Pjanica po igri i baratanju s loptom. Mislim i nadam se dace on ako Bog da za Espanu da ode.. u neki bolji klub, gdje ce da pokaze svoje umjece kao sto je Pjanic.
BiH ima igraca i to veoma dobrih, mozemo se sporediti i s Spancima ako zelimo po napadu, samo nasim igracima trebaju jace utakmice u nogama.

Pored ovih igraca mislim da niko iz EX YUGE nema za sada...

Edin Dzeko
Vedat Ibisevic
Sejad Salihovic
Zvijezdan Misimovic - EXTRA Igrac
Semir Stiljic
Miralem Pjanic
----------------------

Ovih 6 igraca BiH repka moze dase nadigrava s svima... samo da nam obrana ojaca idase ta rana jednom izleci za sva vremana...

Ima BiH Igraca i imace samo da Savez ode... i da dodju ljudi kao sto su ovi momci patrioti.... !

Sto je naj pozitivnije na tome su godine:
Edin Dzeko 22 go.
Vedat Ibisevic 24 go.
Sejad Salihovic 24 go.
Zvijezdan Misimovic 26 go.
Semir Stilic 21 go.
Miralem Pjanic 18 go.
Mislim za buducnost se ne trebamo bojat,samo jos normalan trener da to sve konbinuje eusa_dance.gif
----------------------
majstor22
JA stvarno neznam kako se mogu porediti Ibricic i Stilic...

Gledam Ibricica svaki vikend... Stilu kad god stignem, ( kad je prenos)...

Pa Ibricic ni u Hajduku nerazvaljiva... Prosjecan igrac... Haj da on nesto odskace od ostalih pa da kazemo rastura, ali nista... Ko god realno, bez ikakvih emocija pogleda utakmicu u kojoj igra Ibricic, vidjet ce odmah da momak nemozes sastaviti pet uzastponih sprinteva... Ibricic je supre za malog nogometa, ili za ovakve lige kao sto su BiH i Hrv liga, ali NIKAD nece otici dalje jer nema fizicku spremnost... Pa Husejnovic momak suh ko kost i koza pq crkaje nakon preiprema sa Bremenom, a Ibricic nemoze u hrv ligi izdrzati 90 min...

Ali nije problem ni u spremnosti, vec izgleda da Ibricic nema u glavi... Momak sa 24godine jos uvijek igra u Hrv ligi, iako je godinama izvikan kao jedan od najboljih u toj ligi... Svako normalan bi davno promijenio klub, tj gledao da se poboljsa... Ali on izgleda sam vidi da je u hrv CAR, a da ode dalje, morao bi se potruditi jos posteno, za sta ocigledno nema volje...

I najgore u tom svemu je: " Ma Ibrici je bojli od Stilica"... Ili eto kod Cire je bolji i od Pjanica...

Je*o me svak, da sam ja selektor, nikad mi on nebi zaigrao, jer ko god se zadovolji sa polovicom onoga sto moze uspjeti, znas da je nikakav karakter... Kad zagusti, takvi ljudi su prvi koji ce popustiti...

Sve to negovorim jer mrzim Ibricica, nego sto vidim da je dobar fudbaler, ali LIJEN totalno... Njemu je dovoljno da je zvijezda u hrv i Sani...

A sto se tice Stilica... Momak je ima tehniku kao i Ibricic, samo sto Stilic i Pjanic to sve rade sa brzinom koju Ibricic sa svojih 10kila viska nikad nece dostici (ako se nepotrudi)...
Istok
Ako cemo posteno i Stilic je "lijen" igrac i njegove kvalitete sigurno nisu u trcanju i uklizavanju.

Kao ofanzivni vezni, od njih trojice najjaci je Pjanic. Za mjesto koje je igrao Ibricic protiv Slovenije, znaci ono sto Muratovic obicno igra kad je tu Rahimic, nije ni jedan od spomenutih. To je mjesto koje bi trebalo pripasti Bajramovicu ako se vrati a do daljnjeg Muratovicu.

1
456
2....7.....8....3
10
9....11

Znaci kad pricamo o ovim igracima i reprezentaciji veoma je bitno govorimo li o ovoj osmici ili desetki. Razlika nebo i zemlja, otprilike kao izmedju automehanicara i autoelektricara, obojica rade sa autima ali ne popravljaju iste dijelove.
legenda
Ja vas ljudi nikako ne kontam. Pisete od ofanzivnom veznom kao da nesto treba mijenjati a svi izgleda zaboravljate da najkompletniji igrac ove repke igra bas na toj poziciji ofanzivnog veznog. Dakle Zvjezdan Misimovic.
Izimajuci u obzir da cemo u buducnosti igrati s 2 napadaca, dakle Dzeko i Ibisevic onda ja ne vidim sansu da igra neki od te trojice.
Stilic jeste vrlo jak igrac kad su ofanzivne zadace u pitanju ali ne znam bas koliko je u defanzivi jak. Ovako gledati ga izgleda mi vrlo njezno. Pjanic je decko s 18 godina i definitivno je najveci talent od svih mladih igraca koje imamo. E al kad njega stavimo u sastav kako cemo dalje iskombinovati???

Pretpostavimo da se Papac vrati u repku. Dakle Salihovic do Rahimica ofanzivno Misimovic i eto pored njega Pjanic. Dakle defanziva bi nam puno trpila. Naravno ne smijemo zaboraviti da nam na desnom boku i dalje igra Berberovic koji ostavlja rupe u odbrani kroz koje kamioni mogu proci.
Ko ce to sve zatvoriti???
Sutjeska10
I ja sam misljenja da nam na DZemicinom mjestu fali jedan dobar univerzalac....
dInO.H
ĆIRO «SLOMIO» I DODIKA

Miroslav Ćiro Blažević ima recept i za Milorada Dodika koji će, bar tako je obećao, postati navijač fudbalske reprezentacije BiH u narednom periodu.

Šarmantni bh. selektor danas je u Banjaluci posjetio Premijera RS-a, a na prijem je stigao sa dresom «A» tima na kojem je napisan broj 11 i prezime Dodik.

"Šefu" RS-a Ćiro je poklonio i fudbalsku loptu, a nakon razmjene nekoliko kurtoaznih fraza Blažević i Dodik razgovarali su o aktuelnom trenutku našeg reprezentativnog i klupskog fudbala.
Ono što raduje je obećanje Dodika da će najboljih bh. tim imati podršku i u većem dijelu Republike Srpske, a nije nemoguće da reprezentacija BiH odigra jednu utakmicu u Banjaluci. Takođe, Dodik je potvrdio da će na narednoj utakmici bh. tima biti na tribinama.

U telefonskom razgovoru za Sport###### selektor Blažević nije krio zadovoljstvo razgovorom sa prvim čovjekom Vlade RS.
»Izuzetno cijenim Dodika i mislim da je naš današnji sastanak od velike koristi za bh. fudbal i državu BiH. Samo jedinstveni možemo se plasirati na Svjetsko prvenstvo 2010. godine u Južnoafričku republiku gdje nam je objektivno i mjesto», naglasio je Blažević koji je u Banjaluci predsjedavao žirijem Izbora najboljeg sportiste 2008. godine koje već osmu godinu zaredom uspješno organizuju «Nezavisne» novine i BHT, uz pokroviteljstvo Predsjedništva BiH.

icon_mrgreen.gif respekt.gif icon_mrgreen.gif respekt.gif icon_mrgreen.gif CIro jeste petljanac, al ovo je fakat drama zestoka!!!

CIRO NAGOVORI DODIKA DA UKINEMO ENTITETE kad si vec uspio s ovim!!
icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
legenda
Ovaj Ciro je definitvno "lud ko struja"!

PA kome bi nampalo da ide u Banja Luku kod dode da ga "pere" reprezentacijom zemlje koji isti ne voli!

Definitivno ako dodo fakat bude na tribinama na narednoj tekmi onda Ciro respekt.gif i to veeeeliiikiiii!
McCoy
Imam za ovo jedan koment: ciro i dalje SERENDA po medijima,,,a uopste se ne brine o igracima i repki,,,sem onih par dana kad se igraci okupe....
bandit
CITAT(dInO.H @ 03.12.2008., 17:07) *
Takođe, Dodik je potvrdio da će na narednoj utakmici bh. tima biti na tribinama ....

Ja bih ga radije u Kuli, iza resetaka .... eusa_whistle.gif
efteling
Eto sad na Kuli, nek ide prvo kod one "4" iz BVB i kaze mu gdje mu je mjesto da se tuspasi i obeca da se nece vise tako bahato ponasati.... eusa_boohoo.gif
eddo
'bo mu Dodik rod, a on njemu.
koga je on nasao da zove
muamer999
Hrgovic igra sad za Dinamo protiv Udinezea po lijevoj strani kako mi se čini, pa ako bude u formi a Papac se ne odazove treba ga zvati
evo link za tekmu

http://www.atdhe.net/live-tv-1056.html
skot
utakmica Udinese Dinamo prekinuta zbog bengalki na terenu. Zato ljudi, ne smijemo se zajebavat u Belgiji. Jedva će nas čekat UEFA naguzit.
p.s. Dinamo je odavno zaslužio dugogodišnji izgon iz Evrope.
barba-9
Milenković: Dominković i Čolaković kroje Ćiri spisak

U razgovoru za ###### portal, Ninoslav Milenković nekadašnji standardni BH reprezentativac govori o svojoj karijeri, o nastupima za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, ali i o trenutnom stanju koje vlada u našem državnom timu kao i o direktnoj umješanosti članova Predsjedništva Nogometnog saveza BiH u selektorski posao Miroslava Ćire Blaževića. Izuzetno zanimljiv razgovor sa našim kandidatom broj dva pročitajte u nastavku.

Ninoslav Milenković rođen je u Subotici 31.12.1977. godine, gdje pod trenerskom palicom svoga oca pravi prve fudbalske korake. Godine 1997. vraća se iz Mladosti iz Lučana te nakon odsluženog vojnog roka 1998. godine odlazi na nagovor prijatelja na Farska ostrva u ekipu B36 Torhsvana, gdje provodi, kako kaže, dvije prelijepe godine. Kasnije ga angažuje Dinamo iz Drezdena, potom Hajduk iz Kule, da bi 2002. godine došao u Bosnu i Hercegovinu, tj. u ekipu trebinjskog Leotara. Sa Leotarom osvaja titulu prvaka Premijer lige Bosne i Hercegovine te je po završetku sezone uvršten u najbolji tim Premijer lige za 2003. godinu.

Blaž Slišković tadašnji selektor oko Milenkovićevog poziva se nije dvoumio te ga poziva u A reprezentaciju, gdje se on vrlo brzo izborio za status prvotimca. Za najbolju državnu selekciju odigrao je ukupno 19 utakmica i uvijek je na terenu ostavljao dojam stamenog i provjerernog defanzivnog igrača. Posljednji put, zvaničnu utakmicu, odigrao je na Malti u Septembru 2006. godine a posljednji put u reprezentaciji je biou oktobru 2006. godine u utakmicama protiv Moldavije i Grcke.

Igrao je i utakmicu života i smrti kako su je mnogi nazvali, protiv Srbije na Marakani u Beogradu u oktobru 2005. koja je pokazala lavovsko srce i karakter Milenkovića koji je za razliku od nekih rođenih Bosanaca i Hercegovaca bez ikakvog straha i treme pružio fantastičnu partiju za našu reprezentaciju.

Milenković je poslije Leotara proveo 3 godine i 7 mjeseci u Belgiji, da bi za FK Sarajevo odigrao proljetni dio prvenstva 07/08 gdje bilježi 15 utakmica u bordo dresu. Trenutno je standardni prvotimac grčkog prvoligaša Panserraikosa.

Selektor Miroslav Ćiro Blažević, koji je od svog dolaska u BH reprezentaciju, pozvao desetke defanzivnih igrača, Milenkoviću je uputio poziv za utakmicu protiv Bugarske u augustu mjesecu, ali poziv nikada nije stigao iako je vijest o pozivu objavljena zvanično u svim domaćim medijima.

Ninoslav Milenković za ###### portal tvrdi da poziv nikada nije stigao u klub, te da je Miroslavu Blaževiću naređeno od strane Ilje Dominkovića i Sulejmana Čolakovića da ga ne smije pozvati u reprezentaciju.

“Za poziv sam saznao iz medija a potom me je zvao i kapiten Spahić da mi kaže da je lično bio prisutan kada je selektor naredio da pošalju poziv i da se pakujem, ali poziv u klub nikada nije stigao. Selektor Blažević me želio pozvati za tu utakmicu, ali ja imam provjerene informaciju koje su kasnije i potvrdjene da su moj poziv stopirali Iljo Dominković i Sulejman Čolaković. Razlog njihovog postupka i direktnog mješanja u selektorski posao je moje učestvovanje u bojkotu reprezentacije. Nazvan sam vođom buntovnika te sam kao takav, prema njihovom mišljenju očigledno nepoželjan u državnom dresu!” otvoreno govori Ninoslav Milenković za ###### portal.

Prema ovoj izjavi da se zaključiti da su priče selektora Miroslava Blaževića o njegovoj suverenosti pri sastavljanju spiska bajke za malu djecu, te da ljudi iz Predsjedništva Nogometnog saveza direktno selektora Blaževića sprečavaju da okupi najbolje raspoložive BH internacionalce u svoju reprezentaciju.

“Poslije utakmice sa Bugarskom i cirkusa sa pozivom selektor Blazević me je pitao kada imam utakmicu jer hoće da lično dodje i pogleda me i on sam odluci o meni. Datum i vrijeme utakmice je dobio ali na utakmicu niko nije došao! Ništa čudno, priče za malu djecu.

Vrijeme će pokazati ko je ko. Ilji (Iljo Dominković) i Sulji (Sulejman Čolaković) poručujem da me ne uzimaju usta i zaobilaze na kilometer. Mislim da je previše očigledno da nešto smrdi u svemu ovome jer je jako interesantno koje su sve anonimuse zvali (gurali i ugurali) i isprobavali u posljednjih 5 mjeseci a da se niko nije pitao šta je onima koji su igrali do tog famoznog pisma?” kategoričan je sagovornik ###### portala.

Saznajemo da Ninoslav Milenković nije jedini igrač na crnoj listi koju je sastavio gore pomenuti dvojac, te da postoje još neki BH internacionalci čije se ime ne smije naći na spisku pozvanih igrača za utakmice A reprezentacije.

Nadamo se da će glas razuma i poštenja proraditi u pomenutim ljudima, te da će interese domovine i naroda Bosne i Hercegovine staviti ispred svojih ličnih sitnih interesa.

”Glas razuma? Pa o čemu vi pričate? Pa oni kao prvo nemaju obraza ,a da razuma imaju odavno bi već otišli iz Saveza. Interes domovine i naroda i sporta? To u njihovom pravilniku ne postoji. Za njih postoji samo lični interes!”

Inače, za period u kojem je Ninoslav nastupao za reprezentaciju Bosne i Hercegovine karaktestična je bila činjenica da smo primali jako malo golova, ali smo i imali izuzetno neefikasan napad. Jasno je svima da bi odbrana iz prošlih ciklusa i napad sačinjen svježom razbijačkom snagom bio dobitna kombinacija.

Za kraj Ninoslav Milenković za naš portal kaže:
“Uvijek ću biti tu za reprezentaciju ako trebam i zaslužujem, ali samo za ekipu i za sve predivne navijače naše Bosne i Hercegovine, ali ponavljam nikad za ljude iz Saveza. Nadam se da će se reprezentacija napokon uspjeti plasirati na Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj republici te da ćemo se na kraju svi radovati i slaviti.”

Svakako, našim čitateljima preporučujemo da posjete Nininu službenu internet prezentaciju te pogledaju bogatu galeriju fotografiju i video sekciju.

Tekst je autorsko vlasništvo ###### portala te je kao takav zabranjen za daljnje prenošenje i korištenje bez konkretnog navođenja izvora.

IZVOR REPREZENTACIJA (NET) PORTAL

VESELO VESELO!
BrcanskaMalta
Dodika i Ćiru povezao sport
Datum: 03.12.2008 19:00
Autor: Rade Šegrt
Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik primio je juče u Banjaluci Miroslava Ćiru Blaževića, selektora fudbalske reprezentacije BiH.

U veoma srdačnom razgovoru o sportskim događajima u RS i BiH, Dodik i Blažević su se osvrnuli i na političku situaciju, te se složili da svako u svom domenu doprinese potpunoj normalizaciji odnosa u BiH, ali i u regionu.

Blažević je Dodiku tom prilikom poklonio fudbalsku loptu, na kojoj je napisalo: "S osobitim poštovanjem! Mili od srca. Ćiro." Takođe, Blažević je Dodiku uručio i dres reprezentacije BiH s brojem 11.

Blažević je nakon sastanka s premijerom kazao da je Dodik potvrdio sve ono što je ranije pretpostavljao o njemu.

"On je pravi lider", istakao je selektor fudbalske reprezentacije BiH, dodajući da je duboko uvjeren da će on omogućiti sve moguće satisfakcije narodu.

Blažević je rekao da bi želio da ima "što više Dodika u BiH", jer samo takvi ljudi mogu biti "lokomotive koje vuku sve naprijed".
bandit
CITAT(efteling @ 03.12.2008., 18:09) *
Eto sad na Kuli, nek ide prvo kod one "4" iz BVB i kaze mu gdje mu je mjesto da se tuspasi i obeca da se nece vise tako bahato ponasati.... eusa_boohoo.gif

Kula kao KPD Kula u Istočnom Sarajevu ..... smile.gif
ermin-jaran
Sto se tice Milenkovica samo potvrdjuje ono sto sam uvijek govorio Ciro nije doveden da vodi repku svojom glavom
vec da praktikuje uhodanu praksu prodaja gariba preko repke....sad tek mozemo da zalimo za Kodrom
Zel89
Milenkovic je kralj. Stvarno covjek legenda.
K_nine
CITAT(mahic @ 03.12.2008., 19:56) *
Dodika i Ćiru povezao sport
Datum: 03.12.2008 19:00
Autor: Rade Šegrt
Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik primio je juče u Banjaluci Miroslava Ćiru Blaževića, selektora fudbalske reprezentacije BiH.

U veoma srdačnom razgovoru o sportskim događajima u RS i BiH, Dodik i Blažević su se osvrnuli i na političku situaciju, te se složili da svako u svom domenu doprinese potpunoj normalizaciji odnosa u BiH, ali i u regionu.

Blažević je Dodiku tom prilikom poklonio fudbalsku loptu, na kojoj je napisalo: "S osobitim poštovanjem! Mili od srca. Ćiro." Takođe, Blažević je Dodiku uručio i dres reprezentacije BiH s brojem 11.

Blažević je nakon sastanka s premijerom kazao da je Dodik potvrdio sve ono što je ranije pretpostavljao o njemu.

"On je pravi lider", istakao je selektor fudbalske reprezentacije BiH, dodajući da je duboko uvjeren da će on omogućiti sve moguće satisfakcije narodu.

Blažević je rekao da bi želio da ima "što više Dodika u BiH", jer samo takvi ljudi mogu biti "lokomotive koje vuku sve naprijed".

.............................
Blunt
ebo mu dodik m.. kratko i jasno icon_smile.gif
Ybro-montreal

Dragi su mi svi ko Milenkovic

mensur007
Milenkovic mi je jako drag igrac, a i kao covjek.

treba pritisak na Blazevica da ga jos jednom pozove.
Blunt
Hehe ko nama sjedi u Savezu icon_smile.gif)

Hamdija Abdić i Emin Pivić su pravomoćno osuđeni na kazne zatvora od dvije i dvije i po godine nakon dugogodišnje pravosudne sapunice za krivična djela nasilništva, reketiranja, nanošenja teških tjelesnih ozljeda i protiv ličnosti, a presude o izrečenim kaznama postale su pravosnažne prije gotovo 14 mjeseci.

http://www.sarajevo-x.com/clanak/081203076
BrcanskaMalta
Milenković: Dominković i Čolaković kroje Ćiri spisak

U razgovoru za ###### portal, Ninoslav Milenković nekadašnji standardni BH reprezentativac govori o svojoj karijeri, o nastupima za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, ali i o trenutnom stanju koje vlada u našem državnom timu kao i o direktnoj umješanosti članova Predsjedništva Nogometnog saveza BiH u selektorski posao Miroslava Ćire Blaževića. Izuzetno zanimljiv razgovor sa našim kandidatom broj dva pročitajte u nastavku.

Ninoslav Milenković rođen je u Subotici 31.12.1977. godine, gdje pod trenerskom palicom svoga oca pravi prve fudbalske korake. Godine 1997. vraća se iz Mladosti iz Lučana te nakon odsluženog vojnog roka 1998. godine odlazi na nagovor prijatelja na Farska ostrva u ekipu B36 Torhsvana, gdje provodi, kako kaže, dvije prelijepe godine. Kasnije ga angažuje Dinamo iz Drezdena, potom Hajduk iz Kule, da bi 2002. godine došao u Bosnu i Hercegovinu, tj. u ekipu trebinjskog Leotara. Sa Leotarom osvaja titulu prvaka Premijer lige Bosne i Hercegovine te je po završetku sezone uvršten u najbolji tim Premijer lige za 2003. godinu.

Blaž Slišković tadašnji selektor oko Milenkovićevog poziva se nije dvoumio te ga poziva u A reprezentaciju, gdje se on vrlo brzo izborio za status prvotimca. Za najbolju državnu selekciju odigrao je ukupno 19 utakmica i uvijek je na terenu ostavljao dojam stamenog i provjerernog defanzivnog igrača. Posljednji put, zvaničnu utakmicu, odigrao je na Malti u Septembru 2006. godine a posljednji put u reprezentaciji je biou oktobru 2006. godine u utakmicama protiv Moldavije i Grcke.

Igrao je i utakmicu života i smrti kako su je mnogi nazvali, protiv Srbije na Marakani u Beogradu u oktobru 2005. koja je pokazala lavovsko srce i karakter Milenkovića koji je za razliku od nekih rođenih Bosanaca i Hercegovaca bez ikakvog straha i treme pružio fantastičnu partiju za našu reprezentaciju.

Milenković je poslije Leotara proveo 3 godine i 7 mjeseci u Belgiji, da bi za FK Sarajevo odigrao proljetni dio prvenstva 07/08 gdje bilježi 15 utakmica u bordo dresu. Trenutno je standardni prvotimac grčkog prvoligaša Panserraikosa.

Selektor Miroslav Ćiro Blažević, koji je od svog dolaska u BH reprezentaciju, pozvao desetke defanzivnih igrača, Milenkoviću je uputio poziv za utakmicu protiv Bugarske u augustu mjesecu, ali poziv nikada nije stigao iako je vijest o pozivu objavljena zvanično u svim domaćim medijima.

Ninoslav Milenković za ###### portal tvrdi da poziv nikada nije stigao u klub, te da je Miroslavu Blaževiću naređeno od strane Ilje Dominkovića i Sulejmana Čolakovića da ga ne smije pozvati u reprezentaciju.

“Za poziv sam saznao iz medija a potom me je zvao i kapiten Spahić da mi kaže da je lično bio prisutan kada je selektor naredio da pošalju poziv i da se pakujem, ali poziv u klub nikada nije stigao. Selektor Blažević me želio pozvati za tu utakmicu, ali ja imam provjerene informaciju koje su kasnije i potvrdjene da su moj poziv stopirali Iljo Dominković i Sulejman Čolaković. Razlog njihovog postupka i direktnog mješanja u selektorski posao je moje učestvovanje u bojkotu reprezentacije. Nazvan sam vođom buntovnika te sam kao takav, prema njihovom mišljenju očigledno nepoželjan u državnom dresu!” otvoreno govori Ninoslav Milenković za ###### portal.

Prema ovoj izjavi da se zaključiti da su priče selektora Miroslava Blaževića o njegovoj suverenosti pri sastavljanju spiska bajke za malu djecu, te da ljudi iz Predsjedništva Nogometnog saveza direktno selektora Blaževića sprečavaju da okupi najbolje raspoložive BH internacionalce u svoju reprezentaciju.

“Poslije utakmice sa Bugarskom i cirkusa sa pozivom selektor Blazević me je pitao kada imam utakmicu jer hoće da lično dodje i pogleda me i on sam odluci o meni. Datum i vrijeme utakmice je dobio ali na utakmicu niko nije došao! Ništa čudno, priče za malu djecu.

Vrijeme će pokazati ko je ko. Ilji (Iljo Dominković) i Sulji (Sulejman Čolaković) poručujem da me ne uzimaju usta i zaobilaze na kilometer. Mislim da je previše očigledno da nešto smrdi u svemu ovome jer je jako interesantno koje su sve anonimuse zvali (gurali i ugurali) i isprobavali u posljednjih 5 mjeseci a da se niko nije pitao šta je onima koji su igrali do tog famoznog pisma?” kategoričan je sagovornik ###### portala.

Saznajemo da Ninoslav Milenković nije jedini igrač na crnoj listi koju je sastavio gore pomenuti dvojac, te da postoje još neki BH internacionalci čije se ime ne smije naći na spisku pozvanih igrača za utakmice A reprezentacije.

Nadamo se da će glas razuma i poštenja proraditi u pomenutim ljudima, te da će interese domovine i naroda Bosne i Hercegovine staviti ispred svojih ličnih sitnih interesa.

”Glas razuma? Pa o čemu vi pričate? Pa oni kao prvo nemaju obraza ,a da razuma imaju odavno bi već otišli iz Saveza. Interes domovine i naroda i sporta? To u njihovom pravilniku ne postoji. Za njih postoji samo lični interes!”

Inače, za period u kojem je Ninoslav nastupao za reprezentaciju Bosne i Hercegovine karaktestična je bila činjenica da smo primali jako malo golova, ali smo i imali izuzetno neefikasan napad. Jasno je svima da bi odbrana iz prošlih ciklusa i napad sačinjen svježom razbijačkom snagom bio dobitna kombinacija.

Za kraj Ninoslav Milenković za naš portal kaže:
“Uvijek ću biti tu za reprezentaciju ako trebam i zaslužujem, ali samo za ekipu i za sve predivne navijače naše Bosne i Hercegovine, ali ponavljam nikad za ljude iz Saveza. Nadam se da će se reprezentacija napokon uspjeti plasirati na Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj republici te da ćemo se na kraju svi radovati i slaviti.”

Svakako, našim čitateljima preporučujemo da posjete Nininu službenu internet prezentaciju te pogledaju bogatu galeriju fotografiju i video sekciju.

Tekst je autorsko vlasništvo ###### portala te je kao takav zabranjen za daljnje prenošenje i korištenje bez konkretnog navođenja izvora.

Re.prezentacija.net - da ne sere ovaj pisac ako vidi da sam postavio clanak na forumu.
ermin-jaran
@Maha ovaj tekst vec @barbi-9 postavio na prethodnoj stranici.....;)
BrcanskaMalta
CITAT(ermin-jaran @ 04.12.2008., 06:02) *
@Maha ovaj tekst vec @barbi-9 postavio na prethodnoj stranici.....;)

ej nisam vidio jer sam i ja u isto vrijeme napisao post kao barba - u 19:56, a moj je bio ispod njegovog... nema nista gore nego kad ponavljam iste vijesti na forumu koje su vec postavljenje; ali pogrijesio jesam, jesam, i to mi se sveti. icon_smile.gif
fantom
U mrkloj kišnoj noći, sa svojim prijateljem Mensudom Bečićem Crnim, Ćiro se vraćao sa sastanka iz Banja Luke...

Makar, po vlastitom priznanju, nije ekstremni vjernik, Miroslav Blažević je u vrletima na cesti podno Vlašića, molio Boga za pomoć. U mrkloj kišnoj noći, sa svojim prijateljem Mensudom Bečićem Crnim, Ćiro se vraćao sa sastanka iz Banja Luke. Prvobitno je razmišljao krenuti za Zagreb, a onda je u posljednji tren svoju limuzinu usmjerio ka Sarajevu. Dvojio je; da li ići putem preko Dervente ili Jajca, a onda ga neko nagovorio da je najlakše i najsigurnije preko Vlašića.

- Sine moj, evo zovem te sa Vlašića. Evo me kisnem na drumu sa svojim prijateljem Crnim. Pukla nam je guma, prednji lijevi točak je uletio u jednu rupu. Ustvari, nije to rupa, već rupetina. Ovdje u pustoši ne vidim ni svjetla, a rijetko i automobili prolaze. Strah me medvjeda i vukova, jer nemam uz sebe nikakvo oružje - požalio se novinaru Sana Blažević.

Nije se mogao žaliti na Zdravka Mamića, da mu je on napravio zasjedu, jer tu je večer Maminjo u Udinama gledao kako se u grob spušta Dinamov tabut.

- Ne znam šta mi bi da krenem automobilom kroz ovu «nedođiju». Najgore od svega što u prvi mah nisam mogao nikog dobiti mobitelom. Tek onda me uhvatila panika. Srećom, kada sam probio signal sa svih strana su počeli zvati. Najprije Salem Prolić, pa Mirsad Ibrišimbegović, mali Pilav... I Munja me nazvao, ali tek kada sam zamjenio gumu. Da stvar bude gora, ja sam prošao autom preko stotinu hiljada kilometara, a nikad nisam bio u situaciji da ću mijenjati gumu. Pogotovo ne u ovim okolnostima.

Negdje iza ponoći selektor je stigao u Sarajevo i vrtio film brdsko planinske vožnje od Kneževa preko Vlašića, do Sarajeva.

- Izbjegli smo desetine manjih rupa, zbog kojih nisam mogao ni dremnuti u automobilu, a onda smo u jednu upali. Puklo je nešto strašno. Bojao sam se da ne završimo u provaliji. Ko zna kada bi nas neko našao da smo, nedaj Bože, sletili sa ceste. Ovo mi je velika opomena. Ne volim da moj Miro vozi noću, jer strepim sve dok se ne javi da je sve u redu, a ja mator ovako i krenem u avanturu. Srećom, sve je završilo dobro. Munib se pobrinuo za zamjensku gumu, koja je stigla iz Mostara. Eto, što ti je život, zamalo da skončam na Vlašiću, na kojem sam proveo dobar dio svog djetinjstva - ispričao je za San Blažević, koji je došao k sebi, tek kada je pojeo nekoliko porcija ćevapa i sudžukica, kod prijatelja Salema Hodžića.

Ako jednog dana umrem...

Blažević sada više vjeruje u drugi svijet, makar često voli reći Ako jednog dana umrem, sahranite me.... Ako bi birao, a to nije u njegovoj moći, gdje želi skončati, onda to sigurno nije cesta na Vlašiću gdje su vukovi i medvjedi domaće životinje. Ćiro se prisjetio i Milorada Dodika, koji ga je nekoliko sati prije drame na Vlašiću, ugostio u svom kabinetu.

- Dodik mi je ponudio helikopter i avion gdje god mi i kad god zatreba, a ja izigravam skromnog selektora pred premijerom, koji mi priznade da njegova vlada ima pet milijardi keša - u svom je stilu komentirao Ćiro.

fantom
OPA EVO OPET FRKE!!!!!!! eusa_liar.gif ninja.gif ninja.gif pfff.gif

Koreja plaća Bosni 200.000 dolara za utakmicu

Domaćin snosi troškove i za avionske karte, smještaj za skoro tridesetak osoba

Fudbalaski Savez Koreje, spreman je platiti 200. 000 dolara bh. reprezentaciji, za utakmicu u ovoj zemlji u januarskom terminu. Korejci plaćaju i avionske karte, smještaj u hotelu za tridesetak osoba, ali ne garantiraju rezultat. Posljednji put su, kada je Blaž Slišković bio selektor, natamburali našu reprezentaciju (2:0).
Nezgodan termin

Međutim, ta je utakmica imala i promotivni karakter, jer se u Koreju vodilo nekoliko igrača za prodaju i punjenje džepova pojedincima oko reprezentacije.

- Sine, ne znam šta da radim. Evo, gledam i analiziram ponudu. Znam da je naš Savez u gabuli, da para nema, a opet termin je nezgodan, a još nezgodniji dugački let. Neizvjesno je koje bi igrače imao na raspolaganju. Možda je to prilika da se testiraju potencijalni kandidati, koji nisu dobili šansu u kvalifikacijama. Opet, nisam sklon egzibicijama i rušenju krvavo stečenog imidža. Zato ti nisam pametan sine. Odoh gore u Savez da vidimo šta ćemo - rekao nam je jučer ujutro selektor.

Čim je faks sa korejskom ponudom stigao na stol, u Savezu su počeli trljati ruke. Smatraju da se takva ponuda ne odbija. Zbog slične, ali i zbog pohlepe pojedinaca iz Saveza, skinuta je glava Mehi Kodri, zato što nije želio za stotinjak hiljada dolara maltretirati igrače po Teheranu.

- Moram sve dobro proučiti. Prvo, u tom terminu klubovi nerado puštaju igrače, drugo, ne znam imalo li adekvatne alternacije suprotstaviti neugodnim Korejcima. Treće, kosooki nam plaćaju sve, a ponuda nije beznačajna. Ni mnogo jači Savezi ne bi tako lako odbacili ponudu. Koju doživljavam i kao priznanje za dosadašnje rezultate. Na kraju, ako već imamo igrača koje valja testirati, onda je ovo idealna šansa, jer u kvalifikacijama nemam pravo na eksperimente - naglasio je Blažević.

Blažević je tokom jučerašnjeg dana sa svojim saradnicima kontaktirao klubove, željeći saznati mogućnost oslobađanja naših reprezentativaca. No, malo je vjerovatno da bi Hofenhajm, Volfsburg i drugi, tek tako pustili svoje najbolje igrače na neizvjestan i dalek put u Aziju. Selektor je zatražio time out kako bi donio najbolju odluku. Osim korejske, razmatraju se još neke ponude, makar je selektor najviše zagrijan za februarski termin, koji će biti iskorišten da se uigra idealna postava pred kvalifikacijske meč sa Belgijancima, 28. marta u Briselu.

Šansa za olimpijski tim

Kao jedna od opcija, spominjala se i olimpijska (Šenera Bajramovića) i A -2 reprezentacija, koja bi mogla igrati u Koreji. Doduše, domaćini zovu i plaćaju A reprezentaciju, traže najveće naše zvijezde. Nije nemoguće da selektor napravi neki "miks", selekciju internacionalaca i najboljih iz bh. lige. To ne isključuje mogućnost da se u Koreji pojavi nekoliko imena koji su igrali zapažene uloge u dosadašnjim kvalifikacijskim susretima, poput Hasagića, Berberovića, Mravca, Damjanovića, Zeca, Bartolovića , ali je to šansa i za Trivunovića, Zebu, Topića.., koji su pomalo zaboravljeni... No, izbor igrača, selektorov je posao, jer je najmjerodavniji i plaćen za to.

Autor: ######.ba 04/12/2008 22:22 Čitanja

Adobozz
A u pm, propade nam februarski termin. Nista od uigravanja pred Belgiju. angry.gif Treba ih zive spalit.
barba-9
CITAT(Adobozz @ 04.12.2008., 23:19) *
A u pm, propade nam februarski termin. Nista od uigravanja pred Belgiju. angry.gif Treba ih zive spalit.

Ko kaže da propade... mogu se oba iskoristiti
Vulture_old_firm
kada bi se za Koreju zvali potencijalni i svi oni koji se trebaju prodat`....uh milina!
McCoy
Cuj Korea&200.000$

ciro reaguje na ovu tekmu, kao sto su reagovali Kodro&Bolic kad je upitanju bila tekmu u Iranu. Sada cemo vidjeti kako ce savez reagovati...
....ne znam da li da se smije, ili da placem.
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.