Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
banjalucanin
Evo malo naseg Cirokija....Legenda je!!!!
http://www.index.hr/video/film.aspx?id=5004
jaran Memo
Danas mogu sigurno reci da imamo kvaliteta da idemo na svjetsko prvenstvo. Sto se toga tice u momentu smo sigurno bolji od belgije i turske.
Samo me ciro zabrinjuje, na pocetku sam bio optimista jer je sigurno trener sa iskustvom i znanjem,ali sam sve vise skeptican sto se tice njegovog rada.
Zadnja linija gdje smo naj slabiji uzimamo igrace iz nase lige jedne od naj slabiji liga na svjetu.
Pobjeda nad slovenijom je naravno super ali ja sam vise volio da smo odigrali 0-0 ,da smo tom prilikom isprobali neke igrace.
Ja sam siguran da cemo belgiji i turskoj zabiti koji go a i siguran sam da ce mo primiti par, samo je se nadati da nas napad ostane i sljedece godine u ovoj formi bih.gif
abab
VEZNJAK Hajduka Senijad Ibričić, navodno, ima bogatu ponudu iz Austrije, no, u razgovoru za Index ističe kako nema namjeru otići sa Poljuda.

Prema pisanju SN, u pitanju je neimenovani ruski biznismen koji kupuje austrijskog prvoligaša i spreman je duboko potegnuti u džep ne bi li pojačao momčad, a Ibričića vidi kao idealnu kupovinu.

Sam Ibričić pak ističe kako nema pojma o bilo kakvom interesu za njega te da mu je to prvi glas.

"Evo baš sad čitam u novinama i ne mogu se načuditi. Zaista ništa ne znam o tome", rekao je Ibričić.

Senijad se, naravno, prije želi dokazati na Poljudu, gdje je stigao tek prije nekoliko mjeseci.

"Ne govora da želim napustiti Poljud. Zaista ne razmišljam o tome, a želja mi je ostati tu do daljnjega, tek sam došao. Moja budućnost za sada vezana je za Hajdukov dres", dodao je Ibričić.

index. hr
Konzerva
ovaj ibricic se drzi hrvatske lige ko pjan plota , umjesto da ide da se razvija on se vrti u krug, i vjerujem da on neces jos zadugo proraditi kako treba i kako bi mogao a sve zbog toga sto nece da makne guzu iz hrvatske lige kao da nema bolje lige na svijetu, hahahah dok god on bude u hrvatskoj ligi jos cemo mi gledeai kako on jednstvno gubi lopte pokusavajuci da predriblam neke igrace kad bude igrao za repku
mirzza
prema sadasnjoj situaciji najbolja ekipa bi bila:

golmani: Hasagic, Ramovic, Nurkovic, Begovic, Baotic kad nadje klub

odbrana: Spahic, Papac, Nadarevic, Jahic, Mravac, Merzic (extra igrao na lijevom beku), Trivunovic, Pandza, Muharemovic

sredina: Miske, Salihovic, Rahimic, Bajramovic, Pjanic, Stilic, Vladavic, Bartolovic, Ibricic, Damjanovic

napad: Dzeko, Ibisevic, Muslimovic, Topic

najbolja postava za Belgiju:

--------------Hasagic---------------------

Jahic ---- Spahic----- Mravac ----Papac

------------Bajramovic-------------------

Vladavic------Misimovic--------Salihovic

--------Dzeko--------Ibisevic-------------
tonymontana
CITAT(mirzza @ 01.12.2008., 12:21) *

odbrana: Spahic, Papac, Nadarevic, Jahic, Mravac, Merzic (extra igrao na lijevom beku), Trivunovic, Pandza, Muharemovic

sredina: Miske, Salihovic, Rahimic, Bajramovic, Pjanic, Stilic, Vladavic, Bartolovic, Ibricic, Damjanovic

Bez Rahimica nema nista...covjek igra za 10
Konzerva
i meni je rahimic jedan od najdrazih igraca, nevidi se na terenu a ostvari dzinovski ucinak tokom utakmice
sMRDo
CITAT(Konzerva @ 01.12.2008., 12:33) *
i meni je rahimic jedan od najdrazih igraca, nevidi se na terenu a ostvari dzinovski ucinak tokom utakmice

Slazem se. On mora igrati nemozemo igrati sa 4 veznjaka koji su bolji ofanzivno nego defanzivno.

Neko ziku ljudi ovo:

Piše: Kulin Ban
Ponedeljak, 01.12.08. 10:02.

Predstavnici FIFA i UEFA prisustvovaće sjednici Izvršnog odbora NS/FS BiH koja će se zbog toga, umjesto u Širokom Brijegu, održati u Sarajevu, saznaje Sport######.
Sjednica IO NS/FS BiH, prema posljednjim informacijama, biće zakazana za 17. decembra, a na kojoj će se razgovarati o nagomilanim problemima u našem fudbalu, ali i izboru budućeg generalnog sekretara Saveza za naredni četverogodišnji mandat.

Čelnici FIFA i UEFA nedavno su posjetili Zgradu NS/FS BiH u sarajevskoj ulici Ferhadija 30. Razgovoarli sa tada sa čelnicima bh. fudbala o trenutno blokiranim razvojnim projektima u našoj zemlji, čiji su donatori Svjetska i Evropska fudbalska federacije. Tema razgovara bio je i izbor generalnog sekretara za kojeg konkurišu aktuelni v.d. Munib Ušanović, Nijaz Merdanović i Said Čolpa. Navodno, prisustvom na sjednici IO ljudi iz Nyona i Ciriha žele izvršiti pristitak na one koji odlučuju o sudbini našeg fudbala kako bi se iznašla rješenja za probleme, te odblokirao novac kojeg trebaju nastaviti usmjeravati u BiH. I još nešto, posmatraći FIFA i UEFA žele promatrati proceduru izbora generalnog sekretara.

Prema saznanjima Sport....., Izvršni odbor 17. decembra, najvjerovatnije, poništiće postojeći konkurs za generalnog sekretara, te raspisati novi. Trenutno niti jedan od tri kandidata nema podršku 12 članova Izvršnog odbora NS/FS BiH, pa tako na sastanku pod patronatom FIFA i UEFA neće biti u mogućnosti izabrati „tajnika“ Saveza?!

U tom slučaju bio bi izabran novi vršilac dužnosti na određen vremenski period...
BIH58
Rahimic treba igrat uvjek on nam znaci puno
coolin_ban
CITAT(mirzza @ 01.12.2008., 04:21) *

Prije svega, 28 igraca ti je puno. potencijalni spisak bi trebao biti kao i oficijalni oko 22-23 igraca. dalje, mora se imati i neki kontinuitet, barem po ciklusu. Brasnic je sasvim solidno obavio svoj posao do sada, tako da je on drugi golman. iako ne gotivim Dzemicu kao igraca (a ni kao covjeka ali to nije vazno) i on treba biti dio tima za ovaj ciklus. shavtam da si stavio Topica iz emotivnih razloga, ali je cinjenica da je pri kraju karijere i da pored prva tri nabrojana nebi dobio sansu da igra. Muratovic je takodje postao standardni dio ovog tima, a ni njega nema na spisku. Bajramovic je jedan od najvoljenijih igraca koje imamo i shvatam ponovo taj emotivni dio, ali staviti njega u prvih 11 za utakmicu sa Belgijom, a da covjek nije odigrao minute u zadnjih 18 mjeseci je suludo. to mjesto je zatvoreno sa Rahimicem.
ja znam da su nam napadaci svjetska klasa, ali ako hocemo igrati sa dva napadaca, onda jedino cirina 3-5-2 formacija nam odgovara. sa cetiri u zadnjoj liniji mi moramo igrati sa dva defanzivna vezna sto onda otvara samo 4-2-3-1 mogucnost. ako bi Papac odlucio da se vrati, meni je puno izglednija (po ciri) sledeca formacija:
---------------------------Hasagic-----------------------------
------Spahic------------Nadarevic---------Papac------------
Berberovic-----Rahimic-----Muratovic--------Salihovic----
------------------------Misimovic-----------------------------
---------Ibisevic-----------------------Dzeko----------------

a ja bi (sada ce krenuti kritike) najradije postavio ovako za Belgiju:

-----------------------Hasagic---------------------------------
Jahic------Spahic--------------Nadarevic-------Papac------
-------------Rahimic-------Damjanovic----------------------
Vladavic--------------------------------------Salihovic-------
--------------------Misimovic---------------------------------
-------------------Dzeko(Ibisevic)---------------------------
coolin_ban
CITAT(hary-xs @ 01.12.2008., 10:20) *
da mlao prosirimo ovu formaciju u drugo poluvrijeme i zavisno od rezultata.
napad beton, odbrana beton i jos kad se tu doda par izmjena u drugom poluvremenu, nema kraja...ubitacna formacija.

sto se tice Pjanica, njega bi najradije vidio na desnoj strani (umjesto Vladavica) ali kontam slomljena noga, pa dok opet udje u igracku formu, nece biti skroz spreman za belgiju.
dInO.H
CITAT(coolin_ban @ 01.12.2008., 17:31) *
sto se tice Pjanica, njega bi najradije vidio na desnoj strani (umjesto Vladavica) ali kontam slomljena noga, pa dok opet udje u igracku formu, nece biti skroz spreman za belgiju.

I ja sam odmah kontao Pjanica tu umjesto Vladavica!!
novoime
berber.........spaha.......nadarevic...........papac
(pandza) (radeljic)

rahimic

pjanic..........misimovic.............salihovic

ibisevic..........dzeko

ovako, uz defanzivne zadatke cijelog srednjeg reda. nemamo se razloga zatvarati sa kadrom koji imamo...
novoime
pandza i radeljic su alternative nadarevicu i papcu rahimic u sredini ispred odbrane
coolin_ban
CITAT(novoime @ 01.12.2008., 10:42) *
berber.........spaha.......nadarevic...........papac
(pandza) (radeljic)

rahimic

pjanic..........misimovic.............salihovic

ibisevic..........dzeko

ovako, uz defanzivne zadatke cijelog srednjeg reda. nemamo se razloga zatvarati sa kadrom koji imamo...

ma lijepo je to reci "uz defanzivne zadatke cijelog srednjeg reda", ali je pravo tesko to izvesti. evo zasto:
- Stoperi su nam poprilicno spori, i sem Spahica, nisu uopste jaki na lopti. u slucaju da Dzemo "ispane" (a svi znamo da ce ispasti, jer je li kren'o preko centra nema sanse da se vrati nazad) Spahic i Rahimic trebaju da krpe iza njega, i to uglavnom neko brzo krilo, a brzina im nije bas najveca karakteristika.
- Pjanic nema snage (fizicke konstitucije, ipak je on jos djete) za defanzivne duele. Vjerovatno bio se on i vratio nazad, ali mu fali kuveta da bude ucinkovit u odbrani.
- Misimovic se sve vise i vise vraca u odbranu u njemackoj, ali je to jos uvijek k'o po jajima. imam osjecaj da samo hoce da pokaze kako ipak to radi, ali ne i da napravi neku razliku svojim vracanjem.
- Salihovic je mozda najbolji kada igra defanzivnog veznog jer tako najvise snage sacuva. ako bude igrao po krilu i jos morao igrati odbranu non-stop mislim da ce doci u istu situaciju u kojoj je i sada.
Ova "romb" formacija mi se nikada nije svidjala. mozda je utakmica protiv francuske na kosevu bila jedna od najpogubnijih po nas (prestanak reprezentativne karijere Hasana Salihamidzica) ali je definitivno bila vrhunac Bakine trenerske karijere. tada su Grujic i Bajramovic fantasticno krpili rupe u zadnjoj liniji koja je vise-manje bila ista kao i u tvom sastavu.
novoime
jasno je meni sta govoris "coolin ban" ali problem je sto , sa ubacivanjem jos jednog defanzivnog veznog, recimo damjanovica, uz papca(radeljica), nadarevica(pandzu!?), spahica, rahimica imas 5-6 igraca beskorisnih u fazi napada. e to prolazi kod slabijih ekipa ali se bojim da nam, kod jacih ekipa, to moze donijeti minimalan poraz ili u najboljem slucaju nerijeseno.
ova ekipa mora igrati ofanzivno jer za neku drugu strategiju nemamo igrace
coolin_ban
CITAT(novoime @ 01.12.2008., 11:18) *
jasno je meni sta govoris "coolin ban" ali problem je sto , sa ubacivanjem jos jednog defanzivnog veznog, recimo damjanovica, uz papca(radeljica), nadarevica(pandzu!?), spahica, rahimica imas 5-6 igraca beskorisnih u fazi napada. e to prolazi kod slabijih ekipa ali se bojim da nam, kod jacih ekipa, to moze donijeti minimalan poraz ili u najboljem slucaju nerijeseno.
ova ekipa mora igrati ofanzivno jer za neku drugu strategiju nemamo igrace

i tebi sve to pije vode (vidi sto se lijepo razumijemo) pasa moj. ja bi najvise volio da optimisticno mogu staviti Bajramovica na tu poziciju, ali posteno govoreci, poslije 18 mjeseci ne igranja, treba da pokaze da je jos uvijek kralj. takodje Muratovic je mozda tehnicki jaci od Damjanovica i moze igrati i ofanzivno, ali brate, svaku tekmu "ispuha" oko 60-te minute (sto opet moze biti njegova gida, pa da ga onda trener zamjeni). nego kontam, Damjanovic dade sa te pozicije dva komada makedoniji, nije brz, ali moze trcati 90 minuta, cini mi se da je izuzetno fudbalski inteligentan jer na koju ga god poziciju stavis, brzo skonta kako se ta pozicija igra (protiv slovenije povuce jednu loptu preko centra, pa se sjeti da igra zadnjeg, prebaci je lijevo Salihovicu k'o da je vrela i trk nazad u odbranu) pa, ako lopta ide na krila moze se pridodati napadu, onako krakat i glavat, u nesto ce ga pogoditi.
xs
CITAT(sMRDo @ 01.12.2008., 12:38) *
Predstavnici FIFA i UEFA prisustvovaće sjednici Izvršnog odbora NS/FS BiH koja će se zbog toga, umjesto u Širokom Brijegu, održati u Sarajevu, saznaje Sport######.
Sjednica IO NS/FS BiH, prema posljednjim informacijama, biće zakazana za 17. decembra, a na kojoj će se razgovarati o nagomilanim problemima u našem fudbalu, ali i izboru budućeg generalnog sekretara Saveza za naredni četverogodišnji mandat.
Čelnici FIFA i UEFA nedavno su posjetili Zgradu NS/FS BiH u sarajevskoj ulici Ferhadija 30. Razgovoarli sa tada sa čelnicima bh. fudbala o trenutno blokiranim razvojnim projektima u našoj zemlji, čiji su donatori Svjetska i Evropska fudbalska federacije. Tema razgovara bio je i izbor generalnog sekretara za kojeg konkurišu aktuelni v.d. Munib Ušanović, Nijaz Merdanović i Said Čolpa. Navodno, prisustvom na sjednici IO ljudi iz Nyona i Ciriha žele izvršiti pristitak na one koji odlučuju o sudbini našeg fudbala kako bi se iznašla rješenja za probleme, te odblokirao novac kojeg trebaju nastaviti usmjeravati u BiH. I još nešto, posmatraći FIFA i UEFA žele promatrati proceduru izbora generalnog sekretara.

Prema saznanjima Sport....., Izvršni odbor 17. decembra, najvjerovatnije, poništiće postojeći konkurs za generalnog sekretara, te raspisati novi. Trenutno niti jedan od tri kandidata nema podršku 12 članova Izvršnog odbora NS/FS BiH, pa tako na sastanku pod patronatom FIFA i UEFA neće biti u mogućnosti izabrati „tajnika“ Saveza?!

U tom slučaju bio bi izabran novi vršilac dužnosti na određen vremenski period...

Ako je ovo istina... dobra sansa...

Ali pretpostavljam da ce proci kao i svi nasi dosadasnji pokusaji da se kvalificiramo.
novoime
"coolin ban" papac i bajramovic (u formi, jer je jedini igrac koji moze igrati i of i def i trcati 90 min) bi bili prevaga protiv belgije.
ne bi bilo lose "odgajati" salihovica na poziciji centr veznog jer ima odlicne dubinske lopte i tehniku da drzi loptu ali mi se i on cini nesposoban trcati 90 min!? muratovic je definitivno limitiran igrac , prvenstveno fizicki, i protiv jakih ekipa je veca steta nego korist.
slazem se da je damjan polivalentan ali, po meni, samo u defanzivi. ipak je tehnicki inferioran.
da bar ciro razmislja o reprezentaciji ....!?
coolin_ban
a opet ima jos jedna "napadacka"...mozemo igrati sa 4 centarhalfa (k'o Rangersi) pa neka ginu pozadi, a u napadu sa 3 napadaca:

------------------------Keno----------------------
Spahic-------Trivunovic---Nadarevic---Papac

Pjanic----------Misimovic---------Salihovic----

Muslimovic-----Ibisevic-----Dzeko-------------
gorazde4ever
Hoffenheim vecinom igra ovako zato sto nemaju pravog igraca za sredinu terena:

haas

beck jaissle comper ibertsberger

luis gustavo

carlos eduardo salihovic

obasi ibisevic ba

Wolfsburg vecinom ovako zato sto imaju misimovica u sredini:

benaglio

riether costa barzagli schäfer

josue

dejagah misimovic gentner

grafite dzeko

Mislim da bi se ciro trebao orjentisati prema ovim formacijama... jer je steta da igramo sa jednim napadacem a imamo tri stvarno dobra igraca. Mislim da je tip "wolfsburg" najbolji jer imamo misimovica i pjanica
mirzza
CITAT(coolin_ban @ 01.12.2008., 19:52) *
a opet ima jos jedna "napadacka"...mozemo igrati sa 4 centarhalfa (k'o Rangersi) pa neka ginu pozadi, a u napadu sa 3 napadaca:

------------------------Keno----------------------
Spahic-------Trivunovic---Nadarevic---Papac

Pjanic----------Misimovic---------Salihovic----

Muslimovic-----Ibisevic-----Dzeko-------------

eh gdje ti je ovdje rahimic i muratovic, samira sam slucajno zaboravio on je veoma vazan dio nase ekipe
al
CITAT(sMRDo @ 01.12.2008., 11:38) *
Slazem se. On mora igrati nemozemo igrati sa 4 veznjaka koji su bolji ofanzivno nego defanzivno.

Neko ziku ljudi ovo:

Piše: Kulin Ban
Ponedeljak, 01.12.08. 10:02.

trebali bi napraviti demonstracije 17. decembra pred zgradom saveza, da uefa i fifa vide da je narod protiv saveza. ali i da iljo i banda znaju da nismo zaboravili da su kriminalci.
Rob_ZE
Cuj, u Sirokom htjeli sjednicu odrzati... tumbleweed.gif
Adobozz
CITAT(gorazde4ever @ 01.12.2008., 14:21) *
Hoffenheim vecinom igra ovako zato sto nemaju pravog igraca za sredinu terena:

haas

beck jaissle comper ibertsberger

luis gustavo

carlos eduardo salihovic

obasi ibisevic ba

Ovo Hoffenhaim igra saa 13 igraca, pa nije vala ni cudo sto su prvi. respekt.gif
Adobozz
CITAT(al @ 01.12.2008., 14:35) *
trebali bi napraviti demonstracije 17. decembra pred zgradom saveza, da uefa i fifa vide da je narod protiv saveza. ali i da iljo i banda znaju da nismo zaboravili da su kriminalci.

E ovo je reziser.gif odlicna ideja.
Merlin
hehe dobar si....13 igraca... lius gustavo i carlos eduardo su samo 2 koliko se ja razumijem u hokej na travi....hehehehe
coolin_ban
CITAT(mirzza @ 01.12.2008., 13:26) *
eh gdje ti je ovdje rahimic i muratovic, samira sam slucajno zaboravio on je veoma vazan dio nase ekipe

ja rekoh da bi igrao sa jednim napadacem, a ovo je bila jedna napadacka formacija...taman k'o barcelona, pa da se ona cetiri "gariba" u odbrani moraju hrvati sami
gorazde4ever
CITAT(Merlin @ 01.12.2008., 21:16) *
hehe dobar si....13 igraca... lius gustavo i carlos eduardo su samo 2 koliko se ja razumijem u hokej na travi....hehehehe

ma sali se adobozz nazdravimo.gif .... mozda sam trebo napisati luis-gutavo i carlos-eduardo!!!

bas bi volio vidjeti policiju kada su stranci u zgradi... sigurno nebi smjeli tuci djecu po ferhadiji...

Sutjeska10
............>.....................................................................zamjena.
.BRASNIC>>RADELJIC>MRAVAC>TRIVUNOVIC>BERBEROVIC>
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>VLADAVIC.>>PJANIC>>IBRICIC>>STILIC.....ZEC...

............................HASAGIC>>>>>>>

....SPAHIC>>>>>NADAREVIC>>>PAPAC>>

MUSLIMOVIC...DAMJANOVIC>>RAHIMIC>>SALIHOVIC

.............................MISIMOVIC>>>>>>>

.............IBISEVIC.......DZEKO>>>>>
selmir
Samo jedno pitanje , sto vam se nesvida Muslimovic?? Ja mislim da je on nas najbolje napadac , on prati igru dobro i zna zabit loptu u gol..
xs
CITAT(goliath @ 01.12.2008., 23:01) *
Hehe.. Jarane to ne pali, napravili su mazge oni od sviju. Ono sto treba da se desi je da se Ilji, Sulji, Ceki i ostalima kakav kabadahija potpise nekom metalnom palijom po njihovim celima.

Prvo je moguce, i mozda ocekivano od strane navijaca u ocima Uefe, a drugo koje je "bolje" je suprotnost koja se nikad nece desiti.

Zamisli utiske koje nose nazad kuci iz Sarajeva... na proteste se gleda svagdje ozbiljnije nego u BiH.

Ili jos bolje zamisli neki plakat pred njihovim ocima: "Vi znate da je nas Savez korumpiran, pun lopova - sta cekate?"

Sad treba prestati zamisljati... jer mi smo verbalno najbolji, djelotvorno najgori.

Gdje li je sad onaj da mu citiram potpis - nije se nama desila 92-ga zbog praznih stomaka....
SuperUstipak
CITAT(selmir @ 01.12.2008., 16:18) *
Samo jedno pitanje , sto vam se nesvida Muslimovic?? Ja mislim da je on nas najbolje napadac , on prati igru dobro i zna zabit loptu u gol..

neznam kome se ne svidja.. Muslimovic je odlican napadac, i to svi znamo.
medjutim pored Ibiseviceve forme, i Dzeke koji je nezamjenjiv kod Cire, Muslimovic je 3. opcija.
makdoric01
Evo mog prijedloga za sastav :

------------Hasagic-----------------

-Spahic--Nadarevic--Trivunovic--Papac-

---------Bajramovic-----------------

--Pjanic---Misimovic---Salihovic--

-------Dzeko------Ibisevic----------

Samo mi je zao sto nemogu Muslimovic i Muratovic u sastav. Za rezerve i nije vazno jer su svi od prilike istog kvaliteta.
novoime
CITAT(makdoric01 @ 01.12.2008., 23:07) *
Evo mog prijedloga za sastav :

------------Hasagic-----------------

-Spahic--Nadarevic--Trivunovic--Papac-

---------Bajramovic-----------------

--Pjanic---Misimovic---Salihovic--

-------Dzeko------Ibisevic----------

Samo mi je zao sto nemogu Muslimovic i Muratovic u sastav. Za rezerve i nije vazno jer su svi od prilike istog kvaliteta.

otprilike tako
umjesto bajramovica rahimic jer su tu prevashodni defanzivni zadaci, a i bajramovic je pod velikim upitnikom.
papac ce , nazalost, tesko promijeniti misljenje pa tu treba staviti radeljica i to je to
Dino_
i muratovic je bolji od pola te "klupe" selektori
efteling
Biti klupa u jednom napadu kakav je nas nije sramota jedino bi se moglo reci da smo inace sujetna nacija pa nas to vrijedja. Pogledajte klupe drugih mnogo uspjesnijih reprezentacija.
Na kraju zasto ih i ne mijenjati u formaciji u zavisnosti od protivnika i trenutne forme, al ne stavljati ih samo zato da bi bili tu i ispunili necije zelje, ili sto je jos gore da igraju na poziciji koju u zivotu nisu igrali.
ermin-jaran
Bajramovic ako se vrati na teren u drugom djelu sampionata s obzirom da nije dugo igrao "mozda" i bude spreman
ako bi to bio slucaj ja bih Rahimica prekomandovao na centralnog zajedno sa Spahom bio bi Barezi....

Bilo koju formaciju da napravimo sa Berberovicem i Salihovicem na beku nema svjetskog decki.....
banjalucanin
Kad igramo na strani , ja mislim da je Muslimovic najbolje rjesenje...Tad mislim sa jednim napadacem ,jer kod kontri nema mu ravnog...Zna covjek u pravo vrijeme da uleti i ima strasno hladnokrvnu zavrnicu.....Uh najezim se samo kad pomislim.A sa dva spica su tu Dzekina(najaci glavom od svih nasih napadaca)i Vedo-golgeter.
novoime
CITAT(ermin-jaran @ 02.12.2008., 00:15) *
Bajramovic ako se vrati na teren u drugom djelu sampionata s obzirom da nije dugo igrao "mozda" i bude spreman
ako bi to bio slucaj ja bih Rahimica prekomandovao na centralnog zajedno sa Spahom bio bi Barezi....

Bilo koju formaciju da napravimo sa Berberovicem i Salihovicem na beku nema svjetskog decki.....

problem je sto je ciro sa svim ekipama, barem onim koje sam ja mogao upratiti, a to su hrvatska, hajduk, zagreb, bih igrao istu formaciju 3-5-2 i sve se bojim da on niti zna niti je zainteresiran da proba ista novo.
jebi ga, dok federalna nije prikazala hoffenheim , ciro nije ni imao pojma kakav je tip igraca salihovic, pa je poslije tog prenosa najavio da ce ga gurnuti naprijed. fali se kako se radovao na nekom tefericu kada su mu javljali za golove na utakmici hoff - wolf. nije se udostojio da ih pogleda na tv itd .
nego on je toliko neozbiljan da je svasta moguce, pa mozda i promijeni formaciju dok skonta kakvi su mu igraci...
SuperUstipak
i najgora formacija je bolja od one koje mjenjas non-stop - 3-5-2 moze se uigrati i moze biti uspjesna, mislim da je vaznije nasoj repki da se uigraju
novoime
CITAT(SuperUstipak @ 02.12.2008., 00:36) *
i najgora formacija je bolja od one koje mjenjas non-stop - 3-5-2 moze se uigrati i moze biti uspjesna, mislim da je vaznije nasoj repki da se uigraju

svaka formacija je uspjesna kada se uigra ali mi nemamo vremena da uigravamo pogresne formacije. treba se prilagoditi igrackom kadru i to je najednostavnija strategija. formacija 3-5-2 zahtijeva snazne i brze bocne igrace koji igraju od 16 do 16 . nazalost to su pozicije na kojima smo najtanji. i ciro ce to shvatiti samo da ne bude kasno . sjeti se da su skoro sve opasne situacije dolazile preko bokova.
BN_Manijak
CITAT(banjalucanin @ 02.12.2008., 00:17) *
Kad igramo na strani , ja mislim da je Muslimovic najbolje rjesenje...Tad mislim sa jednim napadacem ,jer kod kontri nema mu ravnog...Zna covjek u pravo vrijeme da uleti i ima strasno hladnokrvnu zavrnicu.....Uh najezim se samo kad pomislim.A

Slazem se cevabdzija. Golovi koje je dao Norveskoj, Turskoj, Armeniji, a i zadnji go u dresu PAOK-a najbolje svjedoce o tome
BN_Manijak
Bivši kapiten BiH počeo trenirati
Bajramović: Nadam se nastupu u
Belgiji

Piše: Predator
Ponedeljak, 01.12.08. 22:29.

Zlatan Bajramović, ovoljetno pojačanje Eintrachta iz Frankfurta i nekadašnji kapiten fudbalske A reprezentacije BiH oporavlja se od povrede i mogao bi biti na raspolaganju selektoru Miroslavu Blaževiću u kvalifikacionoj utakmici protiv Belgija, koja će biti odigrana 28. marta 2009. u Briselu.

Bajramović je pauzirao skoro godinu dana, zbog naoko bezazlene povrede nožnog palca. U zimu prošle godine, nakon povrede prve prognoze predviđale su kraću pauzu za našeg internacionalca, ali se ispostavilo da će odsustvo sa terena biti duže i da je neophodna operacija palca. U međuvremenu poslodavci njegovog bivšeg kluba Schalke 04 odličili su raskinuti ugovor sa našim igračem, ali on nije dugo čekao i potpisao je vijernost Eintrachtu.
Već u trenažnom procesu

„Već tri, četiri sedmice trčim normalno bez ikakvih problema. Napravili su mi nekoliko pari posebnih kopački koje ću isprobati i vidjet koje mi najbolje odgovaraju. Ako ne budem osjećao bol odmah krećem s radom. Nadam se da će sve biti ok“, izjavio je Bajramović za Dnevni List.

Ako se sve bude razvijalo po planu Bajramović bi za Eintracht mogao debitovatoi početkom proljetnog dijela sezone.

„Imam dovoljno vremena do starta drugog dijela Bundeslige i ako mi liječnici riješe problem s palcem, a vjerujem da hoće, spremno ću dočekati utakmice. Čim mi daju zeleno svijetlo, spreman sam!“, naglasio je Bajramović.

Ćiro očaran Bajramovićem

Njegov povratak s nestrpljenjem očekuje i Ćiro koji je u nekoliko navrata u hvalospjevima govorio o Bajramoviću, kao najboljem planetarnom veznjaku.

„Mirko Hrgović mi je u jednom razgovoru rekao: „Šefe, da sam predsjednik najboljeg svjetskog kluba kapetan moga tima bio bi Zlatan Bajramović. On je najbolji igrač na svojoj poziciji, a uz to je odličan i karakteran momak“. Odmah sam se počeo moliti za Bajramovićev što brži oporavak. Niko ne bi bio sretniji od mene da takvog dragulja imam na raspolaganju u Belgiji, te u nastavku kvalifikacija“, izjave su kojima Blažević potvrđuje koliko mu je stalo do Bajramovićevog povratka.

I naš reprezentativac silno očekuje povratak na teren, a posebno u dres sa državnim grbom BiH.

„Ako budem spreman za Eintracht, onda ću biti spreman i za reprezentaciju. Vjerujem da ću do Belgije biti selektoru na raspolaganju“, kazao je Bajramović, naglasio je Bajramović, dodavši:

Očekivani rezultati

„Atmosfera je odlična i jedva čekam okupljanje. Rezultati koje smo postigli su očekivani. Pobijedili smo u utakmicama koje smo morali pobijediti, a u susretima s favoritima, Španijom i Turskom, nismo uspjeli iznenaditi. Sada nam trebaju barem četiri boda u dvije iduće utakmice s Belgijom. Bio bih zadovoljan s četiri boda. Naši napadači su sjajni, a svoje umijeće pokazuju i u klubovima i u reprezentaciji. Ali, moje je mišljenje da su napadači tu da zabijaju, no obrana je ta koja donosi plasman na veliko natjecanje. Možeš imati fantastičan napad, ali bez dobre obrane, teško ćeš ostvariti cilj. Ne treba stvarati euforija koja je nastala. Sve se mora malo spustiti. Realno, ako odemo na Svjetsko prvenstvo, to bi bilo iznenađenje. O Špancima kao favoritima ne treba puno pričati, po rejtingu su i Turska i Belgija bolji od nas. Realno, moramo se grčevito boriti za plasman i moguće je da ga ostvarimo, ali ne treba biti katastrofa ako ne uspijemo.“
Adobozz
Da je sve kako treba ovako bi bilo:

Hasagic(Istanbul BB)

Salihamidzic(Juventus)------Spahic©(Lokomotiva)------Subotic(BVB)------Papac(Rangers)

Rahimic(CSKA)

Pjanic(Olympic Lyon)-------------Misimovic(Wolfsburg)------------Salihovic(Hoffenheim)

Dzeko(Wolfsburg)-------Ibisevic(Hoffenhaim)

Joj najezi seee.....
polen90
CIRO U BRISELU izvodi sastav; HASAGIC

SPAHIC DAMJANOVIC NADAREVIC PAPAC

RAHIMIC

majstor22
Glupo sto se ponavljam, ali za Belgiju mislim da je ovo najbolje rjesenje:

--------------------Hasagic-------

Bajramovic---Spahic---Trivunovic---Papac

--------Rahimic------------Muratovic-------

----------------------------------Salihovic
---------------Misimovic--------

-------Dzeko--------------Ibisevic / Muslimovic
mirzza
CITAT(Edo Odense @ 02.12.2008., 09:03) *
Blažević: Ako ovako nastavi, opet će biti u kadru

Miroslav Blažević je zvao Štilića u reprezentaciju za mečeve sa Španijom i Estonijom, ali ga je oba puta slao na tribine. Poslije toga, nije ga bilo u kadru, ali Ćiro kaže kako je vrlo lako moguće da opet bude.

- Pratim ga i sada i veseli me to što igra odlično i vodi svoj klub. Nažalost, kada je bio sa nama, na treninzima se nije pokazao prema mom ukusu. Tražim brzog, žustrog, bezobraznog vuka na terenu. Štilić se pokazao kao fin, mekan.

Moguće je da griješim i niko ne bi bio sretniji od mene da se uvjerim kako je Štilić vuk koji mi treba, a ne janje. Ako ovako nastavi, bit će u kadru za provjeru u februaru, a zašto ne i za mečeve s Belgijom - kaže Blažević.

e nek je ibricic vuk koji grize, pretrci 100m na tekmi, napravi 0 faula i proda milion lopti

ciro ######uuuuuuuuu
dInO.H
CITAT(mirzza @ 02.12.2008., 11:35) *
e nek je ibricic vuk koji grize, pretrci 100m na tekmi, napravi 0 faula i proda milion lopti

ciro ######uuuuuuuuu

respekt.gif dobro si bogami icon_mrgreen.gif
a koliko ste to puta stilica gledali na nivou a reprezentacije da znate kako bi ujedo? icon_smile.gif
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.