Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
saneld
CITAT(Zeljovac @ 29.12.2007., 20:23) [snapback]135775[/snapback]
Ma sta god da se desi, neko prvenstvo mi necemo vidjeti.

pa nismo ni prvi ni posljednji sto necemo i nemoramo! Manite se ba ovako glupih komentara nidze veze... Sada je najvaznije da napokon dodze jedan fudbalski as kao trener i da bivsi igraci dobiju pozicije u savezu a rezultati ce kad tad sami doci. Polako ali sigurno samo nek se ide naprijed, doce i nase vrijeme slave.
james-bec
CITAT(ZIJANCER_SA @ 29.12.2007., 01:32) [snapback]135697[/snapback]
Zamolio bih pojedine ljude ovdje na forumu da se ne izjasnjavaju previse negativno i da neblate ime naseg prvog Kapitena Reprezentacije BiH, jer on to nije zaluzio i da ga podrze kao i vecina jer covjek je zasluzio sansu da pokaze sta zna i umije. eusa_clap.gif

dobro ovo procitajte
scott
nemam licno nista protiv kodre ali mislim da sve to nema smisla
volio da postavi minimalni uslov postavljanje bole ili sergeja na mjesto direktora reprezentacija sa svojim dolazenjem za selektora.
sa tom pozicijom bi usljo bio brzo eliminiran iz kuce fudbala a ostali lopovi do kraja 2008.

u drugom slucaju neka dovedu kranjcara ili lotara sa kojim ce zadrzati staro stanje.
BrcanskaMalta
Meho Kodro: Spreman sam da preuzmem BiH
Samir ŠIŠIĆ

29.12.2007 21:11

Spreman sam preuzeti reprezentaciju BiH. Sa čelnicima Saveza sastaću se najkasnije do 4. januara, kako bismo razgovarali o svim detaljima, rekao je Meho Kodro, jedan od tri kandidata za novog selektora BiH.

Podsjetimo, Izvršni odbor N/FS BiH na sjednici u petak na užu listu kandidata za nasljednika Fuada Muzurovića uvrstio je tri kandidata, a pored Kodre, tu su još Lotar Mateus i Zlatko Kranjčar.

"U petak naveče već sam obavio telefonski razgovor sa Sulejmanom Čolakovićem (potpredsjednikom N/FS BiH) i dogovorili smo se da se nađemo poslije novogodišnjih praznika. S moje strane finansije neće biti problem. Rekao sam da pristajem na uslove koje je imao prethodni selektor", istakao je Kodro.

Bivši kapiten naše fudbalske reprezentacije koji je u bogatoj igračkoj karijeri nosio i dres Barselone nije želio govoriti o tome s kakvom će vizijom i kakvim uslovima izaći pred čelne ljude bh. kuće fudbala.

"Ne bi bilo korektno da preko medija postavljem uslove. Imam viziju i to ću predočiti ljudima sa 'druge strane stola'. Manje-više to su neki tehnički detalji. Svi mi, istinski zaljubljenici u naš fudbal imamo želju da reprezentacija, ali i naš fudbal u globalu napreduje. To je i moja želja i učiniću sve da tome doprinesem, bez obzira da li ću 5. januara biti izabran za selektora. Stoga, u ovom trenutku ne želimo previše pričati, jer ćemo za to imati dosta vremena", kaže Kodro.

Iako ne živi u BiH, upoznat je s fudbalskim prilikama, a posebno onim vezanim za reprezentaciju.

"Rezultat koji smo napravili u proteklim kvalifikacijama je neuspjeh i od toga ne smijemo bježati. Mislim da imamo mnogo kvalitetnih igrača, s kojima možemo napraviti više. To dokazuje i njihovo prisustvo u velikim evropskim ligama i klubovima. Sa svima njima u dresu sa državnim grbom BiH možemo se ravnopravno uključiti u borbi za nešto više od ovoga. San mi je da BiH zaigra na nekom velikom takmičenju. Naravno, u svemu moramo biti i realni. Ko god da bude selektor, ne smije da ima velike iluzije. Najbitnije je dobro analizirati situaciju i da svi zajedno, uz dogovore, pokušamo odrediti cilj i da ga ispunimo", naglasio je Kodro.

Ugovor neće biti problem
Kodro trenutno radi u omladinskom pogonu španskog drugoligaša iz San Sebastijana. Međutim, ističe kako neće imati problema da napusti klub ukoliko bude izabran za Muzurovićevog nasljednika.

"Imam ugovor prema kojem u svakom trenutku mogu otići. Ljudi u klubu neće mi praviti probleme da ga raskinem ukoliko budem izabran za selektora BiH", rekao je Kodro, naglasivši da će u slučaju da bude izabran za selektora, odlučiti ostaje li u Španiji ili će se vratiti u BiH.

O Kenanu previše pompe
Kenan Kodro, Mehin sin, prošle godine bio je na meti slavnog Liverpula. Ipak, do realizacije transfera u Englesku nije došlo.

"Kenan je još dijete i novine su digle previše pompe oko toga. Daleko od toga da nije talenat. Mnogo voli fudbal i potpuno se posvetio tome. Pratili su ga skauti Liverpula, bio je u kampu kluba s 'Enfilda', ali ništa ozbiljno. Za njega je bolje da bude još uz porodicu", ističe Kodro.
Almir
Ako Kodro dodje ima pravo da dovede pomocnike i to bez etnickog kljuca, to bi nas preporodilo. A sto Guso izjavljuje prije ce biti da je patka, jer Misimovic i Muslimovic nisu bojkotovali repku kad je trebalo a zasto bi sad kad bi dobili poziv.
Ventola
CITAT(Mili @ 29.12.2007., 16:12) [snapback]135748[/snapback]
i kakav je tvoj komentar na ovo sve....?!?!?

Oprezno-optimistican sam..

Cinjenica da Kodro nema dovoljno trenerskog iskustva je samo suplja prica, Van Basten i Klinsman su bili otprilike u slicnim situacijama pa su ostvarili vise nego dobre rezultate sa svojim reprezentacijama. To naravno da nije garancija da ce i Kodro da bude uspjesan kao oni ali nismo u situaciji da imamo Bog zna sta za izgubiti..

Sto se Guse tice, sta reci? Kada su Tolja i Hasagic potpisali pismo, savez i Muzurovic su poceli ganjati onog cet-nika Zilica iz Rijeke. Kada ni on nije prihvatio, tek tada su se sjetili Guse. Toliko o povjerenju ljudi iz saveza u njegove kvalitete..

scott
CITAT(mmujica @ 30.12.2007., 10:46) [snapback]135809[/snapback]
U pravu si ,ja bih jos samo dodao maksimalna podrska i onda kada nedaj Boze budemo gubili.Ovo je dobra prilika da BHF pozove sve redom na maksimalnu podrsku treneru i igracima

nebi valjalo da kodro spasava SAVEZ svojim dolaskom za selektora
mene licno nece zadovoljiti ako postane selektor a da djubrad ostane na svojim pozicijama
BrcanskaMalta
Kodro: Situacija zrela za napredak

Legenda bh. fudbala i mostarskog Veleža i nekadašnji kapiten reprezentacije Meho Kodro radostan je što ima podršku velikog dijela naše javnosti u predstojećem izboru za selektora BiH, koji će se obaviti 5. januara naredne godine na sjednici Izvršnog odbora N/FS BiH.

Kako sada stvari stoje, u konkurenciji Lothara Matthausa i Zlatka Kranjčara, Kodro ima najveće šanse za preuzimanje bh. selekcije.

Ne znam da li sam najozbiljniji kandidat za selektora, ali je lijepo saznati da javnost podržava moj izbor. Veoma važno je raditi u sredini gdje te ljudi podržavaju. Prije nekoliko dana tražio sam direktan razgovor sa rukovodstvom Saveza što će se desiti između 2. i 4. januara. Još nije preciziran datum, ali je jasno da će se sastanak održati u BiH, rekao je za Oslobođenje 40-godišnji Kodro.

Imam dobar uvid
Proteklih dana pominjalo se da ste odustali od kandidature za kormilo državne selekcije.

Nisam se povukao iz kandidature ni u jednom trenutku, već sam izrazio želju za direktnim razgovorima sa rukovodstvom Nogometnog saveza BiH, a ne da pričamo na velikoj razdaljini. Reprezentaciju BiH vidim u budućnosti u boljem izdanju nego ranije. Sazrela je situacija za napredak.

Kodro naglašava da ne razmišlja o prijateljskoj utakmici protiv Japana u gostima 30. januara 2008.

O tome ćemo razgovarati ako budem izabran za selektora.

Nekadašnji reprezentativac BiH poznaje našu selekciju i igrače koji nastupaju u inostranstvu.

Imam dobar uvid u postojeći kadar, koji je kvalitetan. Mislim da će se u državni tim vratiti fudbaleri koji nisu igrali za BiH više od godinu dana iz poznatih razloga. U tom slučaju moći ćemo ozbiljno razmišljati da uradimo nešto značajnije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010.

Kodro je igrao sa proslavljenim bh. zvijezdama Hasanom Salihamidžićem i Sergejom Barbarezom u državnom timu.

Obojica su izvanredni igrači, imali su velike klupske karijere i dali su puno reprezentaciji. O njihovim namjerama oko bh. selekcije znam iz novina. Pročitao sam izjavu Salihamidžića da se neće vratiti u državni tim.

Naš sagovornik je analizirao protivnike u kvalifikacionoj grupi za SP 2010 u Južnoj Africi.

Španija favorit
Španija je prvi favorit, no to ne znači da je ne možemo pobijediti. Igrala je izvanredno u posljednje vrijeme i plasman na EP 2008 nije dolazio u pitanje. Njihov selektor Luis Aragones našao je ravnotežu u ekipi koja je tehnički potkovana te igra brzo i snažno. Protiv Turske se može igrati kod kuće i na strani. Nije na nivou Španije i ne treba je se plašiti. Belgija je podjednakog kvaliteta, kao i BiH, mada je bila rangirana u treću jakosnu grupu prilikom žrijeba za Mundijal. Ne poznajem Estoniju i Armeniju. Fudbal je napredovao i neizvjesnost bi trebala biti obilježje narednih kvalifikacija.

Kodro se od dresa BiH oprostio u aprilu 2000. protiv selekcije svijeta u prijateljskom duelu na stadionu Koševo.

Ostali su mi u lijepom sjećanju kvalifikacioni mečevi za SP 1998. protiv Danske 3:0 u Sarajevu te pobjede nad Slovenijom sa 2:1 u Ljubljani i 1:0 u Sarajevu. Tužan sam bio nakon poraza od Grčke sa 0:3 u Kalamati i 0:1 na Koševu, izjavio je Kodro. Upravo podrška navijača i onih kojima je bh. reprezentacija na srcu pokazuje da je Kodro ispravno postupio odlučivši da se kandiduje za funkciju prvog stručnjaka državne selekcije.

ermin-jaran
Kodro: Situacija zrela za napredak

Legenda bh. fudbala i mostarskog Veleža i nekadašnji kapiten reprezentacije Meho Kodro radostan je što ima podršku velikog dijela naše javnosti u predstojećem izboru za selektora BiH, koji će se obaviti 5. januara naredne godine na sjednici Izvršnog odbora N/FS BiH.

Kako sada stvari stoje, u konkurenciji Lothara Matthausa i Zlatka Kranjčara, Kodro ima najveće šanse za preuzimanje bh. selekcije.

Ne znam da li sam najozbiljniji kandidat za selektora, ali je lijepo saznati da javnost podržava moj izbor. Veoma važno je raditi u sredini gdje te ljudi podržavaju. Prije nekoliko dana tražio sam direktan razgovor sa rukovodstvom Saveza što će se desiti između 2. i 4. januara. Još nije preciziran datum, ali je jasno da će se sastanak održati u BiH, rekao je za Oslobođenje 40-godišnji Kodro.

Imam dobar uvid
Proteklih dana pominjalo se da ste odustali od kandidature za kormilo državne selekcije.

Nisam se povukao iz kandidature ni u jednom trenutku, već sam izrazio želju za direktnim razgovorima sa rukovodstvom Nogometnog saveza BiH, a ne da pričamo na velikoj razdaljini. Reprezentaciju BiH vidim u budućnosti u boljem izdanju nego ranije. Sazrela je situacija za napredak.

Kodro naglašava da ne razmišlja o prijateljskoj utakmici protiv Japana u gostima 30. januara 2008.

O tome ćemo razgovarati ako budem izabran za selektora.

Nekadašnji reprezentativac BiH poznaje našu selekciju i igrače koji nastupaju u inostranstvu.

Imam dobar uvid u postojeći kadar, koji je kvalitetan. Mislim da će se u državni tim vratiti fudbaleri koji nisu igrali za BiH više od godinu dana iz poznatih razloga. U tom slučaju moći ćemo ozbiljno razmišljati da uradimo nešto značajnije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010.

Kodro je igrao sa proslavljenim bh. zvijezdama Hasanom Salihamidžićem i Sergejom Barbarezom u državnom timu.

Obojica su izvanredni igrači, imali su velike klupske karijere i dali su puno reprezentaciji. O njihovim namjerama oko bh. selekcije znam iz novina. Pročitao sam izjavu Salihamidžića da se neće vratiti u državni tim.

Naš sagovornik je analizirao protivnike u kvalifikacionoj grupi za SP 2010 u Južnoj Africi.

Španija favorit
Španija je prvi favorit, no to ne znači da je ne možemo pobijediti. Igrala je izvanredno u posljednje vrijeme i plasman na EP 2008 nije dolazio u pitanje. Njihov selektor Luis Aragones našao je ravnotežu u ekipi koja je tehnički potkovana te igra brzo i snažno. Protiv Turske se može igrati kod kuće i na strani. Nije na nivou Španije i ne treba je se plašiti. Belgija je podjednakog kvaliteta, kao i BiH, mada je bila rangirana u treću jakosnu grupu prilikom žrijeba za Mundijal. Ne poznajem Estoniju i Armeniju. Fudbal je napredovao i neizvjesnost bi trebala biti obilježje narednih kvalifikacija.

Kodro se od dresa BiH oprostio u aprilu 2000. protiv selekcije svijeta u prijateljskom duelu na stadionu Koševo.

Ostali su mi u lijepom sjećanju kvalifikacioni mečevi za SP 1998. protiv Danske 3:0 u Sarajevu te pobjede nad Slovenijom sa 2:1 u Ljubljani i 1:0 u Sarajevu. Tužan sam bio nakon poraza od Grčke sa 0:3 u Kalamati i 0:1 na Koševu, izjavio je Kodro. Upravo podrška navijača i onih kojima je bh. reprezentacija na srcu pokazuje da je Kodro ispravno postupio odlučivši da se kandiduje za funkciju prvog stručnjaka državne selekcije.

sory u isto vrijeme smo postavljali...
BrcanskaMalta
CITAT(scott @ 30.12.2007., 04:49) [snapback]135812[/snapback]
nebi valjalo da kodro spasava SAVEZ svojim dolaskom za selektora
mene licno nece zadovoljiti ako postane selektor a da djubrad ostane na svojim pozicijama

pasalica vise nema... muzurovicu su rekli good-bye... usanovic i kures idu na sud; te ce najvjerovantije biti suspendovani sa funkcija u savezu u skoroj buducnosti... prvi kapiten BiH repke (Kodro) izgleda da ce voditi istu tu reprezentaciju za koju je igrao prije 8-10 godina... predsjednik RS i NSBiH Jelic je rahmetli,
dok je njegovo mjesto preuzeo covjek (Ceko) koji barem na prvi pogled ne zvuci kao cet.nik, i razmislja prvo sportski, drugo finansijski, slabo politicki...

sve ovo gore navedeno je ipak napredak; pa sada hoce li to tebe zadovoljiti ili nece, j.ebiga tesko je ocekivati i mnogo vise da se promjeni u jednoj BiH gdje nema zakona o sportu, gdje su sve nacionalisti i ###### od ljudi na vlasti (izuzev Komsica)...
BrcanskaMalta
CITAT(ermin-jaran @ 30.12.2007., 05:01) [snapback]135814[/snapback]
sory u isto vrijeme smo postavljali...

Ne, ja sam postavio u 12:00, a ti 12:01... ;)
scott
ja mislim da ste lakovjerni a ja sam takav kakv jesam nevjerujem u nista sto nevidim i sto se nedesi.....
nas nekoliko pojedinaca koji smo zadrzali svoje misljenje i pored dvije -tri pobjede muzurovica vi ste skoro bili uz savez i bili ste protiv potpisnika.
pisali ste sve i svasta po forumu nap. kako potpisnici nisu vise potrebni i kako se bez njih moze,sto smo svi stali uz BHF itd

SVAKO IMA PRAVO NA SVOJE MISLJENJE ali nemojte kao u politici AKO NISTA UZ NAS ONDA STE PROTIV NAS
manijakdv
Matthaus traži 20000 eura

Menadžerska agencija koja zastupa Lothara Matthaus (Stellar Football Ltd) poslala je uvijete po kojim bi Nijemac prihvatio mjesto izbornika reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Matthaus zahtjeva da do 31. maja, kada mu ističe ugovor sa Salzburgom, bude samo savjetnik u reprezentaciji, a za to traži platu od 5000 eura plus 50% od zarade marketinga u kojem bi i on sudjelovao.

Nakon tog bi Matthaus preuzeo izborničku funkciju, ali ne pod tim uvjetima već uz malu povišicu. Naime, Nijemac traži da mu plata na mjestu izbornika bude ni manje ni više već 20000 eura, uz 30% zarade od marketinškog kolača. Uz to zahtjeva premiju od 5000 eura za svaku pobjedu i dodatni bonus ukoliko izbori plasman na Svjetsko prvenstvo 2010. godine.

Sjećali se itko izjave Bogdana Čeke kako je Matthaus prihvatio 5000 eura kao mjesečnu platu?
ZIJANCER_SA
CITAT(manijakdv @ 30.12.2007., 13:54) [snapback]135820[/snapback]
Matthaus traži 20000 eura

Menadžerska agencija koja zastupa Lothara Matthaus (Stellar Football Ltd) poslala je uvijete po kojim bi Nijemac prihvatio mjesto izbornika reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Matthaus zahtjeva da do 31. maja, kada mu ističe ugovor sa Salzburgom, bude samo savjetnik u reprezentaciji, a za to traži platu od 5000 eura plus 50% od zarade marketinga u kojem bi i on sudjelovao.

Nakon tog bi Matthaus preuzeo izborničku funkciju, ali ne pod tim uvjetima već uz malu povišicu. Naime, Nijemac traži da mu plata na mjestu izbornika bude ni manje ni više već 20000 eura, uz 30% zarade od marketinškog kolača. Uz to zahtjeva premiju od 5000 eura za svaku pobjedu i dodatni bonus ukoliko izbori plasman na Svjetsko prvenstvo 2010. godine.

Sjećali se itko izjave Bogdana Čeke kako je Matthaus prihvatio 5000 eura kao mjesečnu platu?

Sijecam ja jarane ali fakat nebi Matheus nista kostao savez jer bi vise dobivali para od marketinga koje bih on doveo nego sto bi njemu davali mijesecno, sto znaci dzaba Matheus + jos para u kasu saveza iz marketinga, nije Svabo lud ba da se zajebaje za 5000E po Bosni itd, ali ipak i to je fer evo vam marketinske usluge evo sve ali daj pola meni jer ipak si na dobitku eusa_boohoo.gif
junkie
CITAT(Ventola @ 29.12.2007., 21:44) [snapback]135784[/snapback]
Sto se Guse tice, sta reci? Kada su Tolja i Hasagic potpisali pismo, savez i Muzurovic su poceli ganjati onog cet-nika Zilica iz Rijeke. Kada ni on nije prihvatio, tek tada su se sjetili Guse. Toliko o povjerenju ljudi iz saveza u njegove kvalitete..

Poslije čet-nika Žilića, na red je došao Jakupović da bude prvi golman. Nakon što Jakupović nije dobio pravo od FIFA-e da brani za nas, šansa je ukazana Kruški.

1) Hasagić
2) Tolja
3) Žilić
4) Jakupović
5) Kruško

Toliko o povjerenju "ljudi" iz Saveza u njegove kvalitete... icon_mrgreen.gif
Ventola
CITAT(mmujica @ 30.12.2007., 14:48) [snapback]135828[/snapback]
Ma nije u pitanju lakovijernost u pitanju je nesto drugo.Mislim da se mora vrsiti stalni pritisak na FS/NS da radi kako treba a treneru i igracima pruziti maksimalnu podrsku.Lahko je ne otici na utakmicu ali nije lahko otici kad vec u naprijed mislis da je sve izgubljeno.U tom kontekstu posmatram i pismo bojkotasa.Kada su u zadnjim kvalifikacijama nakon nekoliko poraza vidjeli da su sanse gotovo nikakve pojavljuje se pismo.Vlada opste rasulo i tad dolazi Muzurovic .Dva -tri dobra rezultata i onda ambis nismo na dnu nego ispod dna.Bojim se da se stvar ne ponovi.Jos nije izabran selektor neki pozivaju na podrsku novom selektoru ma ko to bio od aktuelne trojice a neki vec misle da je to nova ujdurma FS/NS i da je selektor njihov covjek.Neki kazu imamo mi dobrih strucnjaka a ja se pitam gdje su sto ne dodju sto se ne jave sto ne kazu podrzavamo BHF u pravu su savez ne radi kako treba i to govoriti svaki dan i svugdje u novinama na televiziji sto automatski znaci pridobiti i novinare u sredivanju stvari a ne ja necu dok se stvari ne srede ja necu dok ne ode ovaj ili onaj ja necu ovo ili ono.Pa dodji i pomozi reci nesto dodji da ih zajedno otjeramo pa cemo tebe postaviti a nebudes li radio kako treba i tebe cemo najuriti,a ne u stilu niko me ne zove iz saveza svi me zaboravili pa nece valjda Usanovic nekoga zovnuti i reci mu eh evo ti moja fotelja pa sad ti sjedi u nju.Zbog svega ovoga mislim da BHF treba da promijni taktiku da se rat savezu nastavi da se prvenstveno nastoji pridobiti sto vise mediji i novinari i pricati o tome non stop svaki dan .Da novine pisu svaki dan kako je Usanovic pronevjrio toliko i toliko para a ne jednom to spomenuli i sve se ucutalo ko da nista nije bilo i onda ce ga na kraju jos i osloboditi

Buraz u kojem ti vakumu zivis?

Pratis li nase medije? Novine, tv, forume?

Sve bruji o Usanovicu..
Ventola
Bitno je ko je rekao naravno i sta je rekao .Nije isto ovo sto mi pisemo po forumu i ono sto Misimovic govori vezano za otkaz Muzurovicu Mislim nema istu tezinu.Pisu novine ali mi se cini sve nesto usput i onako tek da se nesto napise.To vec traje predugo.Volio bih znati u kom pravcu ce BHF sada ici jer je situacija nesto drugacija od one od prije godinu dana.

Situacija jeste drugacija nego prije godinu dana. Sacekacemo 5.1. i izbor selektora pa cemo onda, nakon razgovora sa buducim selektorom ili izbornikom, vidjeti kako i sta dalje..

A ja opet ponavljam, novine su pune artikala o aferi u NS-u. Tuzilastvo potvrdilo optuznicu. Nama dosta.. sad za sad..
McCoy
Jedan Info

NTV Hayat-> 19:30 Hayat sport, sedmični sportski pregled

..u toj emisiji ce se razgovarati o BeHa-repki i selektoru...ko je u mogucnosti neka pogleda...
efteling
Nekontam sta su u trenutnoj situaciji upitni stavovi BHF-a jer se vrlo dobro zna da bez njihovih istupa u javnosti mi bi jos uvijek plivali u onim mutnim vodama kriminalaca i mutikasa koji samo neke svoje licne interese ostvaruju preko ledja Saveza i igraca i naravno navijaca.

Sto ce reci bez jednog takvog organizovanog skupa ljudi poboljsanja nemogu se ostvariti, pojedinac i neorganizovana gomila je uvijek laka meta onih koji love u mutnom.

Zato BHF samo naprijed i u kost dushmanima....
McCoy
CITAT(efteling @ 30.12.2007., 17:49) [snapback]135837[/snapback]
Zato BHF samo naprijed i u kost dushmanima....

jasta bolan eusa_clap.gif

...kad se samo sjetim kako su ih "spiker" prozivali na tekmi vs. Norge i Turske icon_twisted.gif icon_twisted.gif ,a na to nasjeli i nase "gastarbajterske-patriote" (a Bogami i vecina "pravih"(ali u qrcu) navijaca ) pa ih prozivali kao huligane
eusa_boohoo.gif
ermin-jaran
CITAT(McCoy @ 30.12.2007., 17:57) [snapback]135840[/snapback]
jasta bolan eusa_clap.gif

...kad se samo sjetim kako su ih "spiker" prozivali na tekmi vs. Norge i Turske icon_twisted.gif icon_twisted.gif ,a na to nasjeli i nase "gastarbajterske-patriote" (a Bogami i vecina "pravih"(ali u qrcu) navijaca ) pa ih prozivali kao huligane
eusa_boohoo.gif

Samo su kratkovidni nasjeli na takve gluposti....sto kaze @efto samo u kost.... eusa_clap.gif

Sad Mehi dati podrsku.... amin...
Luger
nema ni hrvatska fond od 100m pa je bilic napravio svijetski tim. i ja se isto bojim sto kodro nema iskustva, ali nemamo sta vise izgubiti. imali smo mi starije i iskusnije selektore ali nista od toga nije ispalo. mislim da nam je mladji trener, koji je blizi u godinama sa igracima, puno potrebniji. uglavnom treba nam vodja koji zna sta hocwe da postigne i koji je financijski neovisan od ######a u nsbih da ga nemogu vuci za jaja kako hoce, a mislim da je kodro bolji za taj posao nego kranjcar. a sto se tice matheusa, pa ni on nema nekih iskustava kao selektor.
McCoy
Želim biti selektor, slijede razgovori

Naravno da bih želio biti selektor nogometne reprezentacije BiH, jasan je na početku razgovora za naš list bio Meho Kodro, nekadašnji nogometaš Veleža, Real Sociedada, Barcelone, Tenerifa, Alavesa, Maccabija, čovjek koji je igrao u dresu reprezentacije SFRJ i Bosne i Hercegovine, te danas trener u omladinskoj školi Real Socidada.
Izuzetno teško bilo je posljednjih dana doći do Kodre, koji se još uvijek nalazi u Španiji. Ipak, nakon velikog broja pokušaja, javio se na naš telefonski poziv, ispričavši se prvo.
Telefon mi se usijao od silnih poziva posljednjih dana, tako da sam ga morao isključiti. Svjestan sam da novinari rade svoj posao, ali jednostavno sam bio preopterećen”, objasnio je Kodro.
Naše prvo pitanje bilo je izravno - prije samo nekoliko dana on je javno kazao kako odustaje od utrke za izborničko mjesto, šta se u međuvremenu promijenilo?
Na početku sam samo rekao da bih rado vodio reprezentaciju, šta je uostalom želja svakog trenera. Nisam se želio nametati, ali je bilo neozbiljno da o eventualnom angažmanu razgovaram preko telefona i s 2000 kilometara razlike. Zato sam samo kazao da na taj način ne mogu biti selektor. U međuvremenu ljudi u Savezu su me uvrstili na uži popis i sve to sada zvuči puno ozbiljnije.”
Znači li to da je Meho Kodro u protekla dva dana dobio poziv s Ferhadije?
Da, zvalo me nekoliko predstavnika Saveza i mogu reći da smo dogovorili sastanak iza Nove godine. Gdje će se i kada tačno održati, dogovorit ćemo se u idućim danima, ali ja sam pristao da sjednem za stol, da čujem što je ponuda i program Saveza”, odgovara Kodro, dodajući kako je svjestan da je financijski dio ponude već odavno poznat.
To nikada nije bio problem, tako da o tome nećemo puno ni razgovarati. Ono što je bitno jesu sportski i tehnički detalji oko reprezentacije, a novac nikada nije bio na prvom mjestu”, kaže nekadašnji kapetan bh. tima.
Ipak, Kodro, za razliku od nekih naših medija, ne želi trčati pred rudo. Svjestan je da je samo jedan od tri kandidata, a ističe kako cijeni Kranjčara i Matthäusa.
Po meni, trebalo bi da smo svi na istoj strani. Svi mi želimo najbolje reprezentaciji i nogometu u BiH uopće. Nemam šta okolišati, naravno da želim biti selektor naše reprezentacije, ali sam svjestan da su tu još dva jako dobra kandidata. Razgovarat ću s ljudima iz Saveza, a na njima je da izaberu onoga za kojeg misle da je najbolji”, realan je Meho Kodro, jedan od najboljih nogometaša kojeg je Bosna i Hercegovina ikada dala.

Na mene niko ne može utjecati

Kada je Meho Kodro 2000. nakon utakmice protiv reprezentacije Svijeta rekao konačno "zbogom" igračkoj karijeri u nacionalnoj selekciji, mnogi su kao razlog oproštaja navodili razne igre oko reprezentaciji koje su ovom istinskom velikanu smetale. Kasnije, priče oko igara u reprezentaciji dobile su još veći razmjer, igrači su redom napuštali ekipu, da bi smo dobili tim kakav imamo danas.
Ne bih želio mnogo komentirati stvari oko reprezentacije odavde iz Španije. Predaleko sam, a ne vjerujem u rekla-kazala priče. Vjerujem samo u ono što vidim i čujem. Ono što ja mogu reći je da ću, ako budem selektor, učiniti sve da spriječim bilo kakav utjecaj na stručni štab i igrače”, naglašava Kodro.

Nadam se da će se svi odazvati

Kodro je uvijek bio poznat kao jedan od onih koji pomažu mladim suigračima, pogotovu u reprezentaciji, zbog čega je uvijek bio omiljen u ekipi. Kako neslužbeno saznajemo, njegov odnos s „buntovnicima“ je jako dobar, a on je istaknuo kako se nada da će se, ma ko bio selektor, u idućem ciklusu odazvati najbolji.
Mi smo mala zemlja i moramo tim sastavljati od najboljih igrača koje imamo. Svakako da računam da će u idućem ciklusu, bio selektorja ili neko drugi, konačno svi oni koji zaslužuju, zaigrati za BiH. Tu naravno mislim i na one kojih nije bilo u prošlom ciklusu“, kaže Kodro

Skupina jaka, ali ne i nepremostiva

Pratio sam ždrijeb, i mogu reći da imamo izuzetno jaku skupinu. Španijubi tu izdvojio kao najvećeg favorita, tu su i snažni Turci, ali opet je to skupina koja je otvorena, u kojoj svako može pobijediti svakoga, i mislim kako ni mi ne bismo predstavljali autsajdera, štoviše, možemo se nositi sa svima”, dao je svoje viđenje kvalifikacijske skupine Meho Kodro.

Razgovarao: Saša Ibrulj
efteling
CITAT(McCoy @ 30.12.2007., 17:43) [snapback]135835[/snapback]
Jedan Info

NTV Hayat-> 19:30 Hayat sport, sedmični sportski pregled

..u toj emisiji ce se razgovarati o BeHa-repki i selektoru...ko je u mogucnosti neka pogleda...

Pogledo i mogu ti reci nisam nista cuo novo sto i ovdje nisam procitao, jedino su napokon objelodanili ko je za koga:
srbi-Lotar
hrvati-Cico
bosnjaci-Kodro
a i ovo smo mogli ovdje procitati eusa_boohoo.gif
Alen765
MEHO KODRO ZA SELEKTORA ODLICNA OPCIJA!
ermin-jaran
CITAT(efteling @ 30.12.2007., 20:10) [snapback]135853[/snapback]
Pogledo i mogu ti reci nisam nista cuo novo sto i ovdje nisam procitao, jedino su napokon objelodanili ko je za koga:
srbi-Lotar
hrvati-Cico
bosnjaci-Kodro

Ma uzeli info tu sa foruma... icon_mrgreen.gif

Kodro nema iskustvo ali ima znanje da nemamo kvalitetnih igraca budite sigurni da se ne bi upustio u avanturu ja sam vec rekao na prethodnim temema da mozemo imati kvalitetnu repku i stojim iza toga ...nedostaje nam pobjednicki mentalitet znaci nema nepobjedivog ,nema teskog protivnika u svaku tekmu uci 200% motivisan ...ovo da nemamo jak fond igraca u odnosu na Holandiju ili Swabe nije odlucujuce eto Englezi ga imaju pa ga susedi deklasirase....
jaka psiha , volja i upornost sve se moze ....pustite sad te price nema iskustvo vec dati nasem Mehagi podrsku kao nikad do sad ...
McCoy
CITAT(efteling @ 30.12.2007., 20:10) [snapback]135853[/snapback]
srbi-Lotar
hrvati-Cico
bosnjaci-Kodro

a vidio sam i ja icon_rolleyes.gif
najavise da ce pricati o repki,pa nista...
McCoy
Mateus od 1. juna hoće platu 40.000 KM

Bakir TIRO

Lotar Mateus, kako saznaju "Nezavisne novine", da bi postao selektor fudbalske "A" reprezentacije BiH u pisanoj formi čelnicima našeg saveza od 1. juna zatražio je platu u iznosu od 40.000 KM.

Kako smo ranije pisali, Mateus pristaje raditi za platu od 10.000 maraka, ali samo u periodu do 1. juna 2008. godine, do kada je ugovorom vezan za austrijski klub Red bul Salcburg. U tom periodu prema željama Mateusa u N/FS BiH bio bi zvanično evidentiran kao "stručni sportski savjetnik", a pored plate od 10.000 KM htio bi i 50 posto od svih sponzora koje obezbijedi bh. savezu.

U istom "nemogućem scenariju", čiji je kreator Mateus, po isteku ugovora sa Salcburgom potpisao bi novi ugovor sa N/FS BiH, ali onaj "stvarni" za funkciju selektora "A" reprezentacije. Naplatio bi tako sav novac od Salcburga, kluba iz kojeg je otjeran. Nijemac ne želi ranije raskinuti "vjernost" sa Austrijancima, jer u tom slučaju ne bi dobio svu lovu koja ga sljeduje prema parafiranom sporazumu sa Salcburgom. Osim enormno velike plate, koju od N/FS BiH traži od 1. juna, Mateus je postavio i nešto bolje uslove za Savez u poslovima oko "nabavke" sponzora. Od 1. juna njegova marketinška zarada bila bi 30 posto, a N/FS BiH bi inkasirao 70 procenata eventualno zarađenog novca.

Novonastala situacija, prema riječima članova Izvršnog odbora N/FS BiH, Mateusa je udaljila od selektorske fotelje, a kao glavnog favorita za preuzimanje "vrućeg krompira" na klupi BiH lansirala Mehu Kodru, našeg proslavljenog fudbalera, koji je svoje najbolje dane proveo igrajući za veliku Barselonu. Mostarac je u nedjelju za naš list istakao da nema prepreka kako bi naslijedio smijenjenog Fuada Muzurovića, te da mu novac nije problem i da bi u reprezentaciji radio prema uslovima ugovora koje su imali bivši selektori (mjesečna plata 10.000 KM plus nagrada, ako se plasiramo na Mundijal 2010). Kodro ima većinsku podršku članova fudbalske vlade BiH, ali i naših najboljih reprezentativaca, što je veoma važno jer je cilj Predsjedništva N/FS BiH da se "štrajkači" vrate, odnosno da u kvalifikacije uđemo sa najjačim timom. Pregovore sa Kodrom čelnici Saveza održaće do 4. januara, kada će iskristalizirati sve detalje oko potpisivanja mogućeg ugovora, što bi Izvršni odbor trebalo da verifikuje petog dana 2008. godine.

Da je Kodro favorit govori i podatak da treći kandidat za selektora Hrvat Zlatko Kranjčar nema podršku ni svih, od četiri hrvatska člana IO, zbog čega su se u petak otvoreno sukobili na posljednjoj sjednici Iljo Dominković, predsjednik N/FS BiH, i Zlatan Mijo Jelić, član IO. Kranjčar je u aplikaciji za selektora pristao na mjesečnu platu od 10.000 maraka, a obećao je da će Savezu obezbijediti sponzore iz Hrvatske (INA, "Agrokor", ožujsko...). Od merketinške zarade, čiji bi on bio realizator, Kranjčar traži pola novca sebi, a pola bi išlo u kasu N/FS BiH.

Prema svemu navedenom, Kodro je najoptimalnije i najbolje rješenje za N/FS BiH. Ima svjetsko fudbalsko ime, karizmu, ali njegova jedina mana je nedostatak trenerskog iskustva. Međutim, ni Blaž Slišković nije ga imao, pa je 2002. godine izabran za selektora. Odgovor na pitanje ko je novi selektor, fudbalska jasnost u BiH trebalo bi da dobije 5. januara.

Opet nacionalni ključ?!

Na idućoj sjednici Izvršnog odbora 5. januara u Sarajevu biće riječi i o novom direktoru (sportskom menadžeru nacionalnih timova) , kao i o selektorima mlade, juniorske i reprezentacije malog fudbala.

Prema našim nezvaničnim saznanjima, predstavnici FS RS u N/FS BiH, kao i bošnjački članovi IO, uz dva glasa Hrvata, trebalo bi da budu za Kodru u izboru selektora "A" reprezentacije, a mjesto dosadašnjeg direktora pripalo bi Hrvatima. Srbin bi trebalo da bude selektor mlade reprezentacije. Kao kandidate za selektora "U-21" selekcije iz FS RS ističu Borčeta Sredojevića i Branimira Tulića.

Iako su svi u N/FS BiH tvrdili da neće ponovo biti nacionalnog ključa u sistematizaciji struke u i oko reprezentacija, očito da još u bh. fudbalu ne mogu pobjeći od toga...
makdoric01
Viva Kranjcar! eusa_dance.gif

MAteus bljak eusa_sick.gif

Kodro ne eusa_naughty.gif
Alen765
CITAT(makdoric01 @ 30.12.2007., 23:33) [snapback]135862[/snapback]

Ma makodric01 ti bi nam hrvata ubacio kad igramo protiv HRVATSKE da bude nosi dres HRVATSKE a selektor BIH idi ba goni se sa Kranjicarom, nama je potreban MEHO KODRO, bivsi i prvi igrac / kapiten reprezentacije BiH, mlad i iskusan uklaplja se sve, hvala bogu pa ne pitaju se forumasi ko ce biti selektor eusa_clap.gif a ti i dalje mastaj o Kranjicaru i da bude izabran bas opet eto him PRAZNOG STADION-A, PRAZNI DZEPOVA, NEMA POVRATKA IGRACA samo gore a to vec u savezu znaju za to, zato ce izabrati mehu kodru jer znaju da ce dobiti i igrace, i navijace nazad pa cak mozda SP....ako budu ama bas imali 80% morala onda ce izabrati KODRU jer je najbolja opcija za selektora, nece mu se niko mjesati u izbor igraca i poziv igraca odma ce ga nakautirati icon_mrgreen.gif ZIVJELA BIH i da se plasiramo na SP U SOUTH AFRICAAAAAAA!! eusa_dance.gif
ermin-jaran
Kranjcar! eusa_hand.gif eusa_wall.gif

MAteus bljak eusa_boohoo.gif eusa_naughty.gif

Kodro : eusa_dance.gif

Slazem se ... eusa_clap.gif
Istok
CITAT
Prema našim nezvaničnim saznanjima, predstavnici FS RS u N/FS BiH, kao i bošnjački članovi IO, uz dva glasa Hrvata, trebalo bi da budu za Kodru u izboru selektora "A" reprezentacije, a mjesto dosadašnjeg direktora pripalo bi Hrvatima. Srbin bi trebalo da bude selektor mlade reprezentacije. Kao kandidate za selektora "U-21" selekcije iz FS RS ističu Borčeta Sredojevića i Branimira Tulića.

Ako ima istine u ovom, interesantan ce biti izbor direktora ili ti menadzera reprezentacije, kojeg ce predloziti hrvatski predstavnici u FSBiH. Ispali su pametni, funkcija menadzera je sigurnija i jaca nego selektorska. Sto se tice mlade reprezentacije, volio bih da izaberu Sredojevica...onaj shupak Tulic mi je mrzak pravo.

Mada, s obzirom koliki broj Srba i Hrvata prate i navijaju za bh reprezentaciju, mislim da dobijaju previse prostora i funkcija direktno vezanih za reprezentativni fudbal.
Sana-Bosna
eto trazi lotar 40000km to sigurno nece dobiti znaci bici izmedju KODRO i krajncara, ako nam bude kodro eto nas u svijetu ako bude kranjcar eto nas opet u selu
efteling

Hebes ti nas ha icon_rolleyes.gif hehehe icon_mrgreen.gif
bosnianhotspur
nemoj te srati kranjcar nebi bio los i kodro jos bolje u glovnom svi su bolji od muzurovica
ZIJANCER_SA
CITAT(Sana-Bosna @ 31.12.2007., 00:16) [snapback]135869[/snapback]
eto trazi lotar 40000km to sigurno nece dobiti znaci bici izmedju KODRO i krajncara, ako nam bude kodro eto nas u svijetu ako bude kranjcar eto nas opet u selu

Sana jarane nemoj biti siguran da Matheus nece doci i da je preskup jer covjek ce navodno dovesti sponzora u NS BiH tako da cene biti problem da ga financiraju i da jos novca dosta ostane u kasi Saveza, ja se licno toga bojim da taj ebeni interes ne prevlada pa da bas Matheusa izaberu a ne Kodru, mada bi ja licno poslije Kodre volio vidjeti Matheusa nego Kranjcara.
ZIJANCER_SA
Kranjčar: Ne zanimaju me niski udarci

Lothar Matthaus, Zlatko Kranjčar i Meho Kodro najspominjanija su imena ovih dana kad je u pitanju sportski medijski prostor u BiH, ali i šire.

U iščekivanju sjednice IO N/FS BiH vodi se pravi medijski rat, a čini se da je na meti negativne kampanje u ovom trenutku najviše Zlatko Kranjčar.

Znam kako u ovakvim slučajevima idu stvari. U igri se nađe uži krug kandidata među kojima nacionalni savez bira onog za kojeg smatra da ima najbolje reference. Neki udarci ispod pojasa u cijeloj toj kampanji uopće me ne zanimaju i ne bih želio u njima sudjelovati, kazao je Zlatko Kranjčar.

Kranjčar je rekao kako bilo koji od triju preostalih kandidata za izbornika donosi napredak bosanskohercegovačkoj nogometnoj vrsti.

Tko god bude novi izbornik, bio to Matthaus, Kodro ili ja, sigurno će pridonijeti kvaliteti nogometne reprezentacije BiH, mišljenja je Kranjčar te dodaje kako Bosna i Hercegovina ima kvalitetnu bazu igrača na koje se može računati u kvalifikacijama za SP.

Potrebno je napraviti pravilan odabir te stvoriti takvu atmosferu u kojoj će reprezentativci biti gladni velikih rezultata, zaključio je Kranjčar.
BihBel
1. (1) Argentinië 1523 punten
2. (2) Brazilië 1502
3. (3) Italië 1498
4. (4) Spanje 1349
5. (5) Duitsland 1298
6. (6) Tsjechië 1290
7. (7) Frankrijk 1243
8. (8) Portugal 1241
9. (9) Nederland 1170
10. (10) Kroatië 1129
11. (11) Griekenland 1114
12. (12) Engeland 1113
13. (13) Roemenië 1088
14. (14) Schotland 990
15. (15) Mexico 982
16. (16) Turkije 924
17. (17) Colombia 907
18. (18) Bulgarije 877
19. (19) Amerika 876
20. (20) Nigeria 837
...
49. (49) België 600
51. (51) Bosnië-Herzegovina 585
93. (90) Armenië 367
124. (128) Estland 229
Istok
Vjerujem da je ovo za Kodru skoro pa gotova stvar. Kao sto rekoh, njegov najveci problem ce biti kako smanjiti tenzije izmedju ove dvije nazovi struje, onih koji su uz Barbareza, takozvanih bojkotasa i igraca koji su bliski Muzurovicu (a neki od njih i Pasalicu). Prvo i najvaznije bi bilo da se krene od nule, da Kodro dobije zeleno svjetlo od Saveza da za iduce okupljanje pozove 25-26 igraca i da taj spisak ukljucuje sve kandidate. Svoj sud neka donese prema trenutnoj formi, pa kom obojci a kom opanci. Jedan od prvih i najtezih zadataka bice izbor kapitena, ukoliko se Barbarez ne vrati kao igrac.

Uz ovu "prvu" dvadesetdvojicu, pozvati Custovica, Ibricica, Ibisevica, Muharemovica....i od toga probrati 18 igraca za utakmicu sa Japanom.

Bijeli:

.............................Hasagic........................

Berberovic....Nadarevic....Papac......Hrgovic

...................Rahimic........Bajramovic..........

Maletic.................Barbarez..........Salihovic

..........................Muslimovic......................

Plavi:

..............................Guso...........................

Merzic............Spahic.......Bajic.....Milenkovic

..............Damjanovic.......Krunic..................

Beslija................Misimovic............Vladavic

............................Dzeko...........................

Mili
ja da sam kodro provao bi sto brze da vratim Bracu Salihamidzica...on je ipak nas najbolji i najuspjesniji igrac...jebiga, kad pogleda jedan Raul sastav i vidi ime Salihamidzic imace drugi osjecaj prema BiH nego kad vidi nekog Maletica ili slicne...nista protiv Maletica.

btw: Zelim vama i vasoj porodici puno srece, uspjeha a i moze boga mi malo ljubavi u sljedecoj godini!
ermin-jaran
CITAT(Maestro @ 31.12.2007., 13:52) [snapback]135882[/snapback]
budi siguran da maletica nece biti na spisku ako postane kodro selektor.

Sto se tice Hrgovica i Berberovica slazem se sa tobom ali ne i Maletica tu bi se slozio sa Istokom
sa desne strane trenutno najaci igrac sto ga imamo ne racunajuci Bracu....
Al treba priznati da se moze izkombinovati dobra kompirusa od ovog materijala sto je Istok postavio...
Istok
Ja sam rekao da je bez obzira na trenutnu formu vazno da novi selektor za prvo okupljanje pozove obje grupe, da ne bi imali svadje i prepucavanja.

Vazno je i da su svi tu kad se bude odlucivalo o kapitenu jer ce tu biti rivaliteta izmedju Bajramovica i Misimovica.

Od povratka Salihamidzica na zalost nema nista.

Za Maletica mislim da bezveze pricate i kao i obicno donosite sud prebrzo i na osnovu emocija. Standardan je u Partizanu, nudjen mu je ugovor u Turskoj kojeg bi prihvatilo 80% nasih igraca ali on ga je odbio jer ne zeli da ide sa konja na magarca. Partizan je jaka ekipa, koliko god nama bili mrski.

Pandza ne igra ni u svom Hajduku a igra na mjestu stopera. Nema tog trenera na svijetu koji ce ga staviti u prvu postavu (mozda bi to ucinio ekspert Sliskovic). Nadarevic, Trivunovic su trenutno bolji igraci od Pandze. Od Pandze ce puno vise koristi biti u mladoj reprezentaciji.

Mi nemamo vremena za eksperimente, za mlade i stare ekipe, trebaju igrati trenutno najbolji.
Mili
CITAT(Istok @ 31.12.2007., 14:12) [snapback]135884[/snapback]
Ja sam rekao da je bez obzira na trenutnu formu vazno da novi selektor za prvo okupljanje pozove obje grupe, da ne bi imali svadje i prepucavanja.

Vazno je i da su svi tu kad se bude odlucivalo o kapitenu jer ce tu biti rivaliteta izmedju Bajramovica i Misimovica.

Za Maletica mislim da bezveze pricate i kao i obicno donosite sud prebrzo i na osnovu emocija. Standardan je u Partizanu, nudjen mu je ugovor u Turskoj kojeg bi prihvatilo 80% nasih igraca ali on ga je odbio jer ne zeli da ide sa konja na magarca. Partizan je jaka ekipa, koliko god nama bili mrski.

Pandza ne igra ni u svom Hajduku a igra na mjestu stopera. Nema tog trenera na svijetu koji ce ga staviti u prvu postavu (mozda bi to ucinio ekspert Sliskovic). Nadarevic, Trivunovic su trenutno bolji igraci od Pandze. Od Pandze ce puno vise koristi biti u mladoj reprezentaciji.

Mi nemamo vremena za eksperimente, za mlade i stare ekipe, trebaju igrati trenutno najbolji.

ja bi ipak reko da trebaju mladi momci da igraju..jebiga cekali smo eto 10 godina da dodje do promjena. sada isto mozemo pola godine (do pocetka ciklusa) da isprobamo igrace..nikad malog Pandzu nisam npr gledo u A selekciji..mozda momak odigra jako..(u U-21 je bilo tako)..treba svaki Fifin/Uefin termin da se iskoristi i da se fino dogovore prijateljske utakmice..onda ako bog da u avgustu treba se znat kostur ekipe od 7-8 igraca.
james-bec
jeste culi za sefku hobu, igra momak u 3 svedskoj ligi, ali kazu da je opasan talenat, ja bi volio da ga pozove novi selektor ako braco ne bude htjeo se vratiti pa nek igraju najbolji.

inace sve najbolje u novoj, puno zdravlja a sve ostalo ce sa tim doci i da nam repka dobre rezultate ostvari un 2008.
Almir
CITAT(james-bec @ 31.12.2007., 15:39) [snapback]135891[/snapback]
jeste culi za sefku hobu, igra momak u 3 svedskoj ligi, ali kazu da je opasan talenat, ja bi volio da ga pozove novi selektor ako braco ne bude htjeo se vratiti pa nek igraju najbolji.
inace sve najbolje u novoj, puno zdravlja a sve ostalo ce sa tim doci i da nam repka dobre rezultate ostvari un 2008.

Koliko je godina tom talentu 16,17 godina?? Mozda prvo poziv za mladje selekcije, nemoze iz trece lige biti pozivanja za A repku icon_eek.gif . eusa_naughty.gif
Tebi takodzer sve najbolje u novoj godini.
james-bec
a dobar mi je brko i sefko hobo.

ovo je mala sala od mene bila
Robijas_s_Juga
CITAT(Istok @ 31.12.2007., 13:12) [snapback]135884[/snapback]

Bez da ikoga uvrijedim, ali za mene ni Misimovic ni Bajramovic nisu istinski kapiteni, jer nisu prave vodje, Bajram je pokazao protiv Srbije da nije za to, nego je vishe povuko se ko malo djete, ima ona jedna scene njega i koromana, ako se nevaram, ako cemo vec oko Kapitena istinski ratnik i vodja u mojim ocima je niko drugi nego EMIR SPAHIC!

ali da nelupam bezze, vidjece se hocel se oni uopshte vratit, a to cu tek tad vjerovat kad ih sve vidim u dresu BiH!

Pozdrav i sretna nova 2008!
ZIJANCER_SA
CITAT(selektor @ 31.12.2007., 18:22) [snapback]135895[/snapback]
ja neznam kako ti sebi predpostavljas mir u ekipi pa nismo mi svabe bolan ili neki drugi zapadno sjeverni evropljani pa da to ide bez emocija, bosanski inat netrebam ti dalje pricati, berberovic i kompanija su javno pljunuli barbarezu i podpisnicima u lice, realno gledajuci nema sanse da to funkcionise ali eto vidjet cemo sta ce biti.........

ovo tvoje za maletica isto meni bar nikako u glavu neide, ja nisam gledao utakmice od kad je bojkot objavljen, pogledao sam dva poluvremena jedno portiv moldavije a drugo se nesjecam uglavnom maletic je igrao obadvije utakmice, puno veci boraca u nasoj historiji nema to je sigurno on trci za dvojicu sto jest jest, ali momak je operisan od fudbala pa on kad je sam nezna centrirati a kamoli kad je pod pritiskom, ako se najbollji budu zvali cisto sumnjam da ima mjesta medju prvi 30ak, mozda ja grijesim jel kazem gledao sam ga smo dva poluvremena i kosa mi se na galvi dizala od njega i slicni

Ma jarane netreba Berberovica papka ni zvati jer je kao prvo covjek antitalenat koji nema blage veze onaj ######acki krkan a kao drugo to je covjek od Pusalica i manegera Jasarija koji je izado nase prave patriote i svi znamo sta mu je Spahic rekao i kako se prema njemu ponasao na pripremama u Turskoj. Mi imamo puno boljeg momka za tu poziciju a to je Leda (Muharemovic) momak je previ vec sada za tu poziciju a Berberovic sto je igrao za repku igrao je jer taj tip je arogantan i pravi papcic onaj koji lako zakuha itd to nece moci sad proci pored strajkaca koji su ocigledno dobili rat i oni su sad glavni. Najbolje je da se takvi tipovi vise nepozivaju a i ruku na srce i nisu ni za B-Repke a kamoli za A.

Sve naj naj od srca vam zelim svima u novoj 2008 godini!!
Istok
CITAT(selektor @ 31.12.2007., 18:22) [snapback]135895[/snapback]
ja neznam kako ti sebi predpostavljas mir u ekipi pa nismo mi svabe bolan ili neki drugi zapadno sjeverni evropljani pa da to ide bez emocija, bosanski inat netrebam ti dalje pricati, berberovic i kompanija su javno pljunuli barbarezu i podpisnicima u lice, realno gledajuci nema sanse da to funkcionise ali eto vidjet cemo sta ce biti.........

CITAT
to nece moci sad proci pored strajkaca koji su ocigledno dobili rat i oni su sad glavni.

Eh, ako bude kao sto vas dvojica kazete, mi opet necemo imati nista...pa za koji su se qurac onda borili. Jedino ako njih petorica sestorica "pobjednika" mogu sebi oraganizovati reprezentaciju. Ja ne vjerujem da ce tako biti jer zelim da vjerujem da su oni istinske patriote i da nece dozvoliti da njihov ego stave ispred interesa BiH, jer niko, pa ni oni, nije vazniji od Bosne i Hercegovine. Ako su se borili da bi oni bili gazde onda se nisu trebali ni boriti.

Ja vjerujem da ce Kodro postaviti stvari na svoje mjesto i da nece dozvoliti nikom da mu pametuje, ma koliko taj neko bio vazan za reprezentaciju.

Nego, je li neko gledao na Hayatu ciju aplikaciju za selektora je hvalio Usanovic? Bila mi preglasna muzika pa ne cuh. Cuo sam samo kad kaze da bolju aplikaciju nije vidio u zivotu (ko on zna sta je aplikacija icon_mrgreen.gif ) i cini mi se da nije Kodrina jer je poslije govorio da ce svakako razgovarati i sa Kodrom.
ChucK
CITAT(Robijas_s_Juga @ 31.12.2007., 18:59) [snapback]135897[/snapback]
Bez da ikoga uvrijedim, ali za mene ni Misimovic ni Bajramovic nisu istinski kapiteni, jer nisu prave vodje, Bajram je pokazao protiv Srbije da nije za to, nego je vishe povuko se ko malo djete, ima ona jedna scene njega i koromana, ako se nevaram, ako cemo vec oko Kapitena istinski ratnik i vodja u mojim ocima je niko drugi nego EMIR SPAHIC!

ali da nelupam bezze, vidjece se hocel se oni uopshte vratit, a to cu tek tad vjerovat kad ih sve vidim u dresu BiH!

Pozdrav i sretna nova 2008!

dobar je spahic zato sto igra sa srcem, ali je previse emocionalan i pravi prekrsaje..
za mene moze samo biti kapiten: Elvir Rahimic; po godinama i po iskustvu (+ covjek osvojio UEFA CUP!)
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.