Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
fantom
Cuj Lavovi pa i Srbi su svoje tako zvali kad su nas uzeli na marakani, pa sta bi na svijetskom?
HiDo
Kako smarate sa CIROM pa pustite tu temu vise okreni te se prema TURSKOJ i zapitaj mo se dali ce CIRO pozvati nekog novog
Sedin
CITAT(fantom @ 25.09.2008., 09:24) [snapback]174342[/snapback]
Cuj Lavovi pa i Srbi su svoje tako zvali kad su nas uzeli na marakani, pa sta bi na svijetskom?

sjecam se dobro sta je bilo icon_mrgreen.gif malo se napusili Argentine
Konzerva
Hej ljudi sta smo docekali da nam prvi strijelac bundes lige nema mjesta u pocetnoj postavi i ne samo to, docekali smo da nas najskuplji igrac trenutno Pjanic nije u pocetnoj postavi. sa ovim nisam nista htio lose reci , ovo je samo pozitivno , to znaci da je jaka i kvalitetna repka. Ujedno znaci da nikad jacu klupu nismo imali nego sad. icon_wink.gif kad se sjetim prijasnih zmjenaa, kerkez, halilovic, mulina, jakirovic

oj boze
barba-9
Kako ne shvatate...

Ćiro da je bio selektor Bosne i Hercegovine poslije rata on bi bio veći Bosanac od Atifa Dudakovića, ali pošto je bio na Hrvatskoj strani on je bio najveći Hrvat.

On jednostavno gdje god da je kupuje raju i na taj način svi misle da je on njihov...

Ne voli on ni hrvate, ni bošnjake, ni srbe nego SEBE
ermin-jaran
CITAT(legenda @ 25.09.2008., 01:14) [snapback]174330[/snapback]
Hvala Dragom Bogu da je neko konacno skonto u cemu je stos ove nase male BiH!!!
Aferim momcino!

Vidim na temi se nista nije promijenilo, i dalje se napada Ciro, nekad s pravom al u vecini slucajeva nepravedno. Odjednom je postao igrac Saveza mada ja u to nevjerujem.Prica se i o tome da Ciro ima ambicije da postane predsjednik NS-a, e kamo srece pa ako mu bude do kradje para neka krade jer ipak je covjek koji zna sta je nogomet a ne neki zanatlija:-)
Citam i cudim se kako neki mogu nonstop ponavljati iste stvari i tako iz dana u dan iz sedmice u sedmicu iz mjeseca u mjesec. Kako to vise ne dosadi.
Gornji post objasnjava zasto tekma na Kosevu nije nista promijenila, zasto su svi protesti ostali bez rezultata itd... Ustvari objasnjava zasto nam sve tapka u mjestu evo vec 13 god.

Nebi vise duljio, al et svraticu povremeno pa cemo nastaviti diskusiju kad neki prihvate Blazevica kao trenutnog selektora BiH i kad mu priznaju da je unio neke nove stvari u BH nogomet i kad mu priznaju da je usao u istoriju BH nogometa sa najvecom pobjedom.
Isto tako bi mi bilo drago da konacno priznaju kako su ovi igraci koji trenutno igraju najbolje sto BiH trenutno ima i da je Ciro konacno taj nacionalni kljuc poslao u PM!

Nije odjednom vec jeste igrac saveza ....malo logike ko ga je doveo i zasto....ja bi volio da grijesim
pa da to Ciro demantira .....izbaciti Kodru i onda dovesti Ciru pa se nakon tog necuje ni glas iz saveza
kao da ne postoje nije li to cudno dok je bio Kodro Dominkovic je bio aktivan u medijima kao i ostali clanovi presjednistva
lomili su ga na sve nacine i na kraju su i uspjeli....
eto neka me neko uvjeri u suprotno mozda ja nisam skonto ,inace nemogu sebi da dozvolim da se osjecam kao picqa
nije mi zelja da kvarim dobru atmosferu oko repke na forumu i ja se radujem svakoj pobjedi ali treba vidjeti dalji razvoj situacije .....
7:0 je zatvorilo usta svim kriticarima...za sad
molim vas nemojte pricati o bojkotu da nije uspio jer je samo jedna tekma bojkotvana
kako kazu jedna lasta ne cini proljece tako ni BHF koji su vec duze vrijeme u ratu sa savezom nemogu sami
promjeniti stvar bez nas/ vas svih zajedno.....vec vidjeno protiv Bugarske
idemo dalje nek traje dok traje....a ja odoh malo napuniti baterije
SemirBosanac
Od 2016 24 ekipe na evropskom prvenstvu. bosna.gif

http://www.focus.de/politik/schlagzeilen?d...916311&gn=0
Pixie
CITAT(SemirBosanac @ 25.09.2008., 20:17) [snapback]174414[/snapback]
Od 2016 24 ekipe na evropskom prvenstvu. bosna.gif

http://www.focus.de/politik/schlagzeilen?d...916311&gn=0

To je dobro!!

Od 53 zemlje ide 24 na EP...
Robijas_s_Juga

Eh ocigledno je da nam fali ili da kazem fale dobri stoperi u odbrani,
zato ako ima neko ko se nalazi u dortmundu ili okolini, da skokne do onog glavonje Subotica i nek mu malo posoli pamet, biggrin.gif lolcina.gif
jer bi nam taj momak itekako puno pomogao u narednim tekmama!

nazalost mi je on jedini koji mi pada na pamet a da valja cemu! nazdravimo.gif
losdobarzao

Zna li netko kako se brzinom odvija situacija što se tiče papira oko našeg afrikanca (Boubacar Diabang Dialiba) onoga što je igrao u Želji.

Mislim da imamo ovdje strašni potencijal ..momak je beton a mnogi su ga i zaboravili.

Jel se meni čini? il je on povremeno igrao čak i na poziciji ljevog beka ????
EDIN74
CITAT(losdobarzao @ 17.10.2008., 14:50) [snapback]179004[/snapback]
Zna li netko kako se brzinom odvija situacija što se tiče papira oko našeg afrikanca (Boubacar Diabang Dialiba) onoga što je igrao u Želji.

Mislim da imamo ovdje strašni potencijal ..momak je beton a mnogi su ga i zaboravili.

Haveru, prije 5 minuta sam postavio nesto 95% slicno ovom postu samo n adrugoj temi.
Jeste, Buba je u Zelji poceo na beku i bio pravo dobar.
Ja mislim da bi bio najbolje rijesenje za tu poziciju.
Eborg
CITAT(losdobarzao @ 17.10.2008., 15:50) [snapback]179004[/snapback]

Slichno razmishljamo...Karijeru je pocheo kao desni bek ako se ne varam...Brz je,zna s loptom samo nije jak i onizak je pa je pitanje koliko bi defanzivno tu pomogao...

Mozhda koji navijach Zhelje bolje zna...
Sticenik
Nema nikakvog reda u nasoj zemlji. Svi su korumpirani... I onda ocekujete da je fudbalski savez bolji?
Sve dok ima korumpirani ljudi u BiH nece se nista promijeniti u savezu...
I sta da se otjeraju ovi iz saveza? Nece to nista promijeniti, samo ce novi Dominkovici i Usanovici uskociti i zauzeti mjesto u udobnim foteljama.
EDIN74
CITAT(Eborg @ 19.10.2008., 10:41) [snapback]179309[/snapback]
Slichno razmishljamo...Karijeru je pocheo kao desni bek ako se ne varam...Brz je,zna s loptom samo nije jak i onizak je pa je pitanje koliko bi defanzivno tu pomogao...

Mozhda koji navijach Zhelje bolje zna...

Blizu si prijatelju, samo par malih korekcija.
Poceo je na lijevom beku. Ako si ga tad gledao, jeste bio i "nejak" i onizak ali tad je imao 16-17 godina.
Sad su stvari mnogo drugacije. Sad je i visi i mnogo jaci, brz ko' munja, igra i lijevom i desnom nogom.
I dok je bio u Zelji, bio je dobar na beku a sad bi sigran sam bio lav na toj poziciji...
nedostatak
imali ikakvih informacija u prijateljskim susretima A reprezentacije?
sta je bilo s pricama da bi mogli igrati albaniju?
tuzlak
CITAT(nedostatak @ 20.10.2008., 01:28) [snapback]179444[/snapback]
imali ikakvih informacija u prijateljskim susretima A reprezentacije?
sta je bilo s pricama da bi mogli igrati albaniju?

koliko ja znam trebali bi igrati prijateljsku utakmicu u novembru u Libiji...
ermin-jaran
CITAT(tuzlak @ 20.10.2008., 11:41) [snapback]179451[/snapback]

Jeste jos su ugovorili tekme sa Jordanom i Sirijom posto im je to usput... bosna.gif
jaran Memo
CITAT(tuzlak @ 20.10.2008., 11:41) [snapback]179451[/snapback]

Gdje samo nadu ovakve protivnike cuj Libija
Eborg
Svaka prijateljska utakmica je dobra i pozheljna,bez obzira s kim...Mislim da bi super bilo kada bi se prihvatio poziv od ovih azijskih drzhava (Japan,Iran,Indonezija,Juzhna Koreja-stalno organizuju te neke turnire) na neki turnir i otishlo sa A2 reprezentacijom...Oni stalno zovu,trebalo bi fakat jednom otici...Pa i Srbija stalno shalje svoju B repku,em pokupe lovu,em pehar,em josh istestiraju/"rezervishu" igrache...

Nekako evo iz glave koga bih ja volio vidjeti na tom spisku "za testiranje"...

Golmani: Sead Ramovic,Jasmin Fejzic

Odbrana: Adnan Mravac,Josip Lukacevic,Boris Pandza,Vukasin Trivunovic,Marinko Mackic,Mirza Cejvanovic,Aleksandar Kosoric

Vezni red: Damir Vrancic,Mario Vrancic,Vladan Grujic,Boubacar Diabang Dialiba,Said Husejnovic,Semir Stilic

Napad: Admir Aganovic,Ermin Zec,Edin Junuzovic

Ima mnogo intersantnih igracha,ja sam uvijek za opciju utakmica i isprobavanja,bolje ovako nego da nam igrachi debituju protiv Belgije i sl.
barba-9
Jeste li vidjeli ono da svaka sjednica IO košta 10 milja maraka ?????
McCoy
21-10-2008 02:00

Sa ovim ljudima naš nogomet ne može naprijed

Završava za Profi licencu * Dao prednost bh. centru * Nije me zvao Blažević, a i da jeste, sa njima ne želim sarađivati

>>>

..tako kaze BARBA! cijeli tekst je dostupan od 2h -
abab
Ma to je on mislio na Ilju i kompaniju, a ne na Ciro. Ovi iz san-a uvijek izdramatizuju naslov da bi privukli citaoce.
McCoy
Nije san nista izdramatizovao, pise sa njimA icon_wink.gif , znaci da Barba (kao ocekivano) cilja na 'saveznike' -

Jbga,,, zalosno je sto ce pojaviti likovi, koji ce na ovakve Barbine izjave reci: sta ON hoce sad, samo kvari 'atmosferu' itd.itd......... tumbleweed.gif
barba-9
Ma Barba je za mene kralj što govori i moj nick. Kupio me je i jednim dresom reprezentacije :D

Ali, opet zamjeram mu i to sam mu rekao jedne prilike što nije progovorio javno o svim negativnostima u savezu direktno!

Ipak zna se šta barba misli
Sticenik
CITAT(abab @ 20.10.2008., 22:33) [snapback]179552[/snapback]
Ma to je on mislio na Ilju i kompaniju, a ne na Ciro. Ovi iz san-a uvijek izdramatizuju naslov da bi privukli citaoce.

Upravo tako. San treba izbjegavati.. Obicno smece!
svabo
Subotic rekao da se nije odlucio za Srbiju da ga trenutno samo Dortmund interesuje.E sad mene interesuje sta su nasi ljudi a pogotovo ciro uradio u vezi Nevena da ga nagovori da igra ua BiH.......
Eborg
CITAT(svabo @ 21.10.2008., 15:47) [snapback]179587[/snapback]
Subotic rekao da se nije odlucio za Srbiju da ga trenutno samo Dortmund interesuje.E sad mene interesuje sta su nasi ljudi a pogotovo ciro uradio u vezi Nevena da ga nagovori da igra ua BiH.......

Ma njega bi raja popljuvala iako josh uvijek ima shanse da igra za nas...Chak shta vishe ne sjecam se ni koliko su oni izvori bili provjereni ali eto...

Ali bih ga jako volio vidjeti u dresu BiH...Samo teshko...
SuperUstipak
sta vam je ljudi - prvo je maltene odjebo Kodru i Bolica, pa je odjebo Ciru i sad se opet treba molit. Slika se dizajuci 3 prsta i sad vi mislite da bi on izabrao Bosnu prije Srbije ili Njemacke.. Smijesno. Ima potencijal, al ruku na srce Dortmund redovno prima po 2-3 gola tako da nemoze se bas rec da je neki "stub" odbrane - barem jos nije.
banjalucanin
CITAT(svabo @ 21.10.2008., 15:47) [snapback]179587[/snapback]

Ma bjazi........
Naci cemo mi boljeg od tog Nedjeljica....Ne kuca mu herc za BiH i neka seta...Daleko mu kuca....Zaboravite tog covjeka....
barba-9
Čim se on dvoumi između Srbije i Bosne pa on za mene ne postoji!
McCoy
ciro , Avazov Sport, 21.10.08 (dio intervjua...)

Selektora najvise ljuti raspodjela premija za pobjede u kvalifikacijama

... da mi je samo znati kako ce se 'novci' raspodjeliliti od tekme vs. Libije.........

senci
Lova od Libije ce se podijeliti kako Ciro bude htio, samo sa tom razlikom sto on nece znati iznos gotovine sto ce kapnut ispod stola
abab
Iljo the Krme izgleda ozbiljno cupa zivac Ciri. Mislim da ce mu Ciro ebati mamicu kada napusti posao selektora. Slicne stvari su se desavale i u proslosti sa Cirom.
Istok
CITAT(senci @ 21.10.2008., 22:47) [snapback]179684[/snapback]
Lova od Libije ce se podijeliti kako Ciro bude htio, samo sa tom razlikom sto on nece znati iznos gotovine sto ce kapnut ispod stola

Jasta ce, kao sto je i sve ostalo bilo kako je Ciro htio.

Da se razumijemo, nije problem u Blazevicu niti je kritika upucena njemu ali je problem sto raja izgleda stvarno vjeruje da je on svemoguci i da ce on eto nasamariti kompletan FSBiH. Do sada je Ciro stidljivo spominjao brojne probleme koje su imali i njegovi prethodnici ali ni jedan od njih nije uspio rijesiti. Sredojevic mu i dalje nema ugovora, premije se i dalje dijele kako je predsjednistvu ceif, smokljo Usanovic im i dalje ugovara hotele tako da cekaju po pola sata da se smjeste u sobe, organizacija je i dalje nula. Jedino nisam siguran da li reprezentativci i dalje dolaze sa aerodroma taksijem i da li ih i dalje niko iz FS-a ne docekuje na aerodromu.

Znaci, ne ocekujte da ce Ciro ista promijeniti jer nikad i nigdje pojedinac nije uspio sam promijeniti sistem, ma ko on bio. Ja bih volio da me razuvjerite pa za mjesec dana kazete kako su svi Cirini zahtjevi ispunjeni ali sam siguran da od toga nema nista. Kao sto Barbarez rece, kod nas sve ide samo na gore.
HazeM3
^^^mora da iljo nije bio hdz-ovac u vrijeme tudjmana......lol
abab
Ermin Zec, napadač Šibenika "slučajno" je završio u Hrvatskoj. I pored atraktivnih ponuda iz inostranstva rolleyes.gif , on je silno želio u Željezničar. Kratko pregovarao, nešto duže trenirao i brzo se razočarao. Spakirao je stvari i vratio se u Bugojno. Srećom po Ermina, Miralem Kazić, bivši bugojanski nogometni as, znao je kakvog ima kapitalca. "Zahvalio" se čelnicima Želje na brzopletosti i Zeca odveo u Šibenik. Valja spomenuti i to da su pojedinci sa Grbavice optužili Zeca kako nije prošao ljekarski pregled!? E, taj i takav Zec demolirao je Dinamo, ponizio i nasamario skupocjene zvjezdice u "ergeli" Zdravka Mamića. Kao što su Ibišević i Salihović zvijezde Bundeslige, u Hrvatskoj se priča samo o biggrin.gif Erminu Zecu. Osim inostranih klubova i Hajduk je bacio udicu.

Kazić ga spasio

- Ima ponuda, ali to je posao za Miralema Kazića, mog prijatelja i menadžera - smješka se Zec.

Čuo je za skaute ukrajinskog Šahktjara.

- Pročitao sam u novinama da su me gledali i hvalili. Gode mi pohvale, šta drugo da kažem. Ipak, najviše mi laska to što me selektor Blažević hvali.

Erminov impresario je u kontaktima sa nekim francuskim i ruskim klubovima.

- Mehmed Baždarević se raspitivao za status Zeca. Dobio je odlične preporuke za Zeca. Baždarević i Grenobl nisu jedini koji se raspituju za Ermina - zadovoljno kaže Kazić.

Formom napadača Šibenika i doskorašnjeg mladog reprezentativca, zadovoljan je i bh. selektor.

- I prije sam imao saznanja o njemu, ali ga nisam gledao. Zato sam sebi dao zadatak da ga pratim. I vidio sam da je "eksplozivan". Konkretniji je od Bartolovića - govorio Blažević u superlativima o nadarenom napadaču.

Muče ga stoperi

Naredna kvalifikacijska utakmica bh. reprezentacije je u martu (Belgija), ali selektor planira okupljanje u novembru.

- Treba nam utakmica, upravo zbog igrača poput Zeca. On ima takvo prezime, ali je na terenu, poput lava. biggrin.gif Nosi sve pred sobom, nezadrživ je, lucidnih poteza, spretan u suparničkom šesnaestercu. Neka nastavi tresti mreže, čeka ga moja pozivnica, bodri selektor Blažević, brzonogog napadača i prvo ime proteklog kola u Hrvatskoj.

Selektor je na slatkim mukama kada su napadači u pitanju. Traga za jednim defanzivcem.

- Moram naći negdje kvalitetnog stopera. Obići ću Evropu, "pretresti" sve lige kako bi pronašao stopera. Spahić je neupitan, ali treba nam još jedan, pa i jedan za klupu. Od viška glava na boli. "Mali" Mravac je bio solidan, ima šmeka, ne boji se duela, ali i on može i mora bolje. Zadovoljan sam njegovom igrom, opravdao je poziv - pohvalio je Blažević stopera austrijskog Matersburga. Inače, Blažević u petak dolazi u Sarajevo na poziv Sabahudina Topalbećirevića kao specijalni gost u prvoj njegovoj emisiji. (moze li neko snimiti ovu emisiju? siguran sam da ce Baho postavljati dobra pitanja) Isti dan u popodnevnim satima, Ćiro bi trebao voditi novinarsku selekciju u susretu sa selekcijom nogometnih trenera koji u Jablanici pohađaju seminar za A licencu. Trenere će predvoditi Sergej Barbarez, a u njegovom će timu biti još; Lugušić, Gušo, (Ciro ce ga sad zvati u reprezentaciju kad uvidi Gusine kvalitete lolcina.gif ) Crnogorac 9i njega mozda), Adžem, Buza, Selimović, Kuduzović, Osmanhodžić, Zaimović, Đurasović, Maljković, Bujak, Terzić... Sve as do asa tumbleweed.gif .

S.S.

Suljović i Šveđani

Blažević je u kontaktu sa ljudima koji imaju odličan u uvid u naše igrače u Švedskoj. Dogovorio je u najskorije vrijeme posjetu Skandinaviji, gdje će pogledati desetak potencijalnih bh. reprezentativaca.

- Kažu mi da u Skandinaviji mogu naći novog Ibrahimovića, Muslimovića... Nemam pravo se oglušiti o takve pozive. Planiram što prije put Švedske - otkrio nam je Blažević. Bh. selektor će sa svojim prijateljem Igorom Čalom, pogledati Ohrana Suljovića, koji igra za NUR (igraju u 5-6 ligi u zagrebu). Navodno, Suljović (19) slovi za najtalentiranijeg igrača u ligi gdje se takmiči. Prate ga emisari Zagreba i drugih prvoligaša. Želja mu je da igra za neku od bh. selekcija. tumbleweed.gif

Da nece Ciro mozda zvati ovoga iz Nura hah ha hahaha. o Nadarevicu jos ni rijeci. A ovi 'profesionalci' iz Sana predstavljaju ozbiljnu konkurenciju Avazovom Sportu. Naravno, u neprofesionalizmu.
jasko26
lova lova je najvaznija za funkcionere saveza ...rezultati tamoi ovamo rolleyes.gif
braco je u odbrani sinoc bio rupa. pa ga je trener prebacio na ljevu stranu gdje robben nije igrao. al eto robbena za njim icon_smile.gif. ima je dosta i pogresnih dodavanja u iznosenju lopte, zapocinajnju kontra napada. jedino dobro sto je uradio sto je dva prodora na lijevoj strani uradio protiv ramosa u kasnim minutama utakmice.
napisite citavu sliku igraca kad ga referirate, a ne samo dobro sto je ucinio. izludio je jadnog nedveda sa pogresnim dodavanjima
VelezFC
CITAT(abab @ 22.10.2008., 03:20) [snapback]179695[/snapback]
- Kažu mi da u Skandinaviji mogu naći novog Ibrahimovića, Muslimovića... Nemam pravo se oglušiti o takve pozive. Planiram što prije put Švedske - otkrio nam je Blažević. Bh. selektor će sa svojim prijateljem Igorom Čalom, pogledati Ohrana Suljovića, koji igra za NUR (igraju u 5-6 ligi u zagrebu). Navodno, Suljović (19) slovi za najtalentiranijeg igrača u ligi gdje se takmiči. Prate ga emisari Zagreba i drugih prvoligaša. Želja mu je da igra za neku od bh. selekcija. tumbleweed.gif

Da nece Ciro mozda zvati ovoga iz Nura hah ha hahaha. o Nadarevicu jos ni rijeci. A ovi 'profesionalci' iz Sana predstavljaju ozbiljnu konkurenciju Avazovom Sportu. Naravno, u neprofesionalizmu.

Kakav Suljovic kakav NUR, sta je to? Jeli se to Ciro zajebava?
Neznam sta ce u Skandinaviji, trenutno nema bas nekih igraca koji bi mogli biti interesantni za A reprezentaciju. Osim Ramovica, ali on je od ranije poznat.

ermin-jaran
CITAT(VelezFC @ 22.10.2008., 10:44) [snapback]179705[/snapback]
Neznam sta ce u Skandinaviji, trenutno nema bas nekih igraca koji bi mogli biti interesantni za A reprezentaciju. Osim Ramovica, ali on je od ranije poznat.

A mozda ce pokusati vratiti Ybrahimovica.
velez4ever
CITAT(VelezFC @ 22.10.2008., 10:44) [snapback]179705[/snapback]

Ima dosta interesantni igraca u svedskoj, naprimjer Avdic iz Elfsborga i Nordin Gerzic i Örebro-a.
VelezFC
CITAT(velez4ever @ 22.10.2008., 11:29) [snapback]179709[/snapback]
Ima dosta interesantni igraca u svedskoj, naprimjer Avdic iz Elfsborga i Nordin Gerzic i Örebro-a.

mozda bi bili interesantni za neki siri spisak (oko 30-40 igraca)
ali za mene oni nisu za A reprezentacije, takvih igraca a mozda i boljih imamo i u Premijer ligi
trebaju nam samo best of the best ako hocemo nesto da napravimo u kvalifikacijama biggrin.gif
VelezFC
CITAT(ermin-jaran @ 22.10.2008., 11:24) [snapback]179708[/snapback]
A mozda ce pokusati vratiti Ybrahimovica.

Ili ce pokusati vrbovati mladog Maximiliana Ybrahimovica koji uskoro puni 2 godine icon_smile.gif
Njegov mladji brat Vincent je ipak jos uvijek premlad, ta nema ni 6 mjeseci
tonymontana
CITAT(RobijaS_GeteBorg @ 22.10.2008., 12:50) [snapback]179713[/snapback]
Ima u svedskoj igraca Ciro dolazi ;) haha treba ti stoper...Igram ja u drugoj ligi..###### bolje taj neki NUR iz 6-te lige u hrvatskoj...Sala...ima igraca, sta pricate ba mozda ne za pocetnu, al jebiga klupa, a ovo su mladi igraci mozda za par godina... Taj Nordin Gerzic super igrac...Avdic, braca Kujovic, golman u kalmaru, Zlatan Azinovic, Armando Ibrakovic...to su sve igraci medu najboljima u ligi...Dobro ovaj golman samo sjedi na klupi pored iskusnog Pettera Wastå koji ima 32 godine..

Armando je dobar momak ali za repke vala nije. Kao ni braca Kujovic i Azinovic. Od tih svih sto si spomenuo izdvojio bi samo Avdica i Gerzica. Avdica jer je mlad i ima OGROMAN potencijal, cak ga je i trener Valencije pohvalio. Gerzica jer momak je jos uvijek mlad i dobar igrac. Igro sam protiv njega i momak ima sve prepozicije da bude dobar a i puno timova u prvoj ligu ga zele za iducu sezonu. Mozda nisu za A-tim direkt ali mladi su imaju mjesta jos puno za napredak. Probati ih u nekoj prijateljskoj nebi bilo lose.

Nego mi onoga Pazarca Ljajica trebamo ufatiti ako ikako moze jer momak jos malo pici u neki VELIKI klub.
VelezFC
CITAT(RobijaS_GeteBorg @ 22.10.2008., 12:50) [snapback]179713[/snapback]
Ima u svedskoj igraca Ciro dolazi ;) haha treba ti stoper...Igram ja u drugoj ligi..###### bolje taj neki NUR iz 6-te lige u hrvatskoj...Sala...ima igraca, sta pricate ba mozda ne za pocetnu, al jebiga klupa, a ovo su mladi igraci mozda za par godina... Taj Nordin Gerzic super igrac...Avdic, braca Kujovic, golman u kalmaru, Zlatan Azinovic, Armando Ibrakovic...to su sve igraci medu najboljima u ligi...Dobro ovaj golman samo sjedi na klupi pored iskusnog Pettera Wastå koji ima 32 godine..

daj presaberi se malo, medju najboljim u ligi?
Avdica je Elfsborg pravo forsirao ove sezone a dao je samo 4 gola u ligi. S tim da je u Svedskoj sezona pri kraju a ne na pocetku kao u drugim drzavama.
Kujovic, smjesan igrac. Lijen, pravi crnogorac.
Azinovic, ne brani skoro nikako.
Ibrakovic mozda sveukupno odigrao 50-60 minuta u Allsvenskan ove sezone.
Jedino mozda Gerzic ali posto igra na poziciji na kojoj imamo Misimovica, Pjanica, Muratovica, Stilica, Bajramovica,...
HazeM3
CITAT(Top @ 22.10.2008., 03:24) [snapback]179702[/snapback]
braco je u odbrani sinoc bio rupa. pa ga je trener prebacio na ljevu stranu gdje robben nije igrao. al eto robbena za njim icon_smile.gif. ima je dosta i pogresnih dodavanja u iznosenju lopte, zapocinajnju kontra napada. jedino dobro sto je uradio sto je dva prodora na lijevoj strani uradio protiv ramosa u kasnim minutama utakmice.
napisite citavu sliku igraca kad ga referirate, a ne samo dobro sto je ucinio. izludio je jadnog nedveda sa pogresnim dodavanjima

Hajde ti molim te prestani......
30-neka minuta i povreda lijevog krila juveta; ulazi Braco igra lijevog veznog.....Komentator na FSC hvali Bracu naveliko, kaze ulazi Bosnian koji ima vise iskustva na ovom levelu takmicenja ( liga sampiona) nego bilo koji igrac u Juventusu...
Mjenja stranu Rainieri i stavlja Bracu na Robbena, zato sto je Robben pojeo onog marchiona zivog......
Kod drugog gola juventusa Braco je pritiskao beka tako da je ga forisirao na pogresno dodavanje koje je Nedved pretvorio u asistenciju za amouria......
Hasan solidan kao i uvijek, gdje god treba igrati on igra solidno, bilo koju poziciju.

P>S izvinjavam se administraciji znam da je off topic, ali nemogu da gledam iz dana u dan kako blate Hasana
Elektrobosna_JC
:D da si malo realan vidjeo bi 2 igraca koja su vrijedna spomenuti, u vrh glave tri. a za prvu ligu nazalost nijedan. prva liga je za nasu odbranu najmanje jedan nivo veca
sone80
Ponovo nesto iz sana!

Prljave igre oko sekretara i sportskog centra u Zenici

Daleko od očiju javnosti, u i oko Saveza, u raznim lobijima, na privatnim sjedeljkama, u mutnim nogometnim vodama, posljednjih se mjeseci nešto uveliko kuha. I dok je javnost još uvijek opijena sa dvije uvjerljive pobjede (Estonija i Armenija), čelnici Saveza, njihovi sateliti na terenu, raznorazni mešetari i posrednici, prave kadrovsku križaljku u NSBiH. Fotelja generalnog sekretara u NSBiH danas je najpoželjnija pozicija u BiH. Godinama, u nekoliko zvaničnih i(li) nezvaničnih mandata, u savezu je šefovao Munib Ušanović, kojem, sa istekom ove godine, istječe i mandat. I na toj poziciji ga skoro niko ne želi vidjeti.

Ko za koga lobira

- Ja nemam svoj lobi, nikad nisam lobirao za sebe. Neću ni ovaj put. Ako ljudi u Savezu misle da mogu naći boljeg, da nisam dobar, ja ću se pomiriti sa time - požalio se Ušanović. No, mnogi ne vjeruju da će Ušanović sjediti skrštenih ruku i da neće potegnuti sve, pa i političke veze, kako bi ostao na atraktivnoj poziciji. Međutim, ni neki njegovi saradnici, odnosno uposlenici u NSBiH, ne sjede skrštenih ruku. Iako se sve glasnije šapuće kako su navedeni uslovi iz konkursa skrojeni sa ciljem da se eliminišu drugi kandidati, a ostane poslušnik, neke to nije obeshrabrilo. Navodno bi se Nijaz Merdanović, dugogodišnji sportski radnik, bivši igrač, direktor, sekretar, aktuelni predsjednik Skupštine FK Sarajevo, rado prihvatio odgovorne pozicije. Makar ispunjava većinu uslova, ipak i on je "hendikepiran" zbog jedne sitnice. Merdanović nema fakultet, a jezična barijera nije bila ni aktuelnom sekretaru prepreka, pa, neće ni budućem. Potvrdom sa nekog kursa za strane jezike najlakše rješavaju kandidati. Inače, taj nedostatak (prevodilac) godinama je pokrivao Velid Imamović, a u posljednje vrijeme Elmir Pilav. Merdanović računa na podršku Menusuda Bašića, člana Predsjedništva NSBiH, koji često svojim držanjem odudara od ostalih kolega. Priča se da Bašić ne pripada niti jednom lobiju. U Savezu svi znaju za njegove predsjedničke ambicije. On ih sam ne krije, od čega najviše strahuje Sulejman Čolaković, važeći bošnjački član Predsjedništva.

Osim Merdanovića, kao kandidat je slovio Nijaz Brković, za čije se ime vežu najljepše i najuspješnije Željine poslijeratne godine. Sa Brkovićem, kao glavnim operativcem, Željo je bio na putu da postane evropski klub. Na Grbavici su gostovali, Volfsburg, Šturm, Partizan, na pripreme se odlazilo u Tursku, dovođena su ekstra pojačanja, poput Muratovića, Bešlije, Joldića, Šabića... Posljednjih godina Željo ide u nekakvu vojvođansku zabit, a "pojačanja" uglavnom dolaze da bi se slikali u Željinoj majici i produžili dalje. Saznajemo da Brković nije toliko zainteresiran za poziciju sekretara, što olakšava posao mešetarima oko Saveza.

Pilav (ni)je autsajder

Jedno vrijeme kao kandidat slovio je i Rodoljub Petković. Između sarajevske i banjalučke fotelje, Petković bi radije ostao u Banja Luci, gdje je uspostavio red i gdje može utjecati na nogometne tokove, za razliku od posla u Sarajevu, gdje ne bi znao odakle da krene. U nogometnim se kuloarima spominjalo i Jasmina Bakovića, ali i Elmira Pilava, najškolovanijeg kadra u NSBiH. Osim što je sekretar stručnog štaba A tima, on uživa simpatije Miroslava Blaževića. Navodno će se Blažević itekako pitati ko će biti šef administracije u NSBiH. Pilav ispunjava sve uslove, osim jednog da je obavljao rukovodeće dužnosti... Premda on sada nema te ambicije i među spomenutim "vukovima" slovi kao totalni autsajder, nije nemoguće da on zadobije povjerenje, kao najperspektivniji kadar NSBiH.

Lista kandidata za Ušanovićevog nasljednika ne završava na Pilavu. Priča se da određene skupine, pa i jedan renomirani bh. premijerligaš gura Šenera Bajramovića, doskorašnjeg trenera Sarajeva. Bajramović je jedini među svim kandidatima koji ispunjava sve uslove (fakultet, govori dva jezika, posjeduje Profi licencu, sprema magistarski rad, godinama je rukovodilac, bio selektor...)... U bogatoj Bajramovićevoj biografiji je i jedan "minus". Bio je na suspenziji i u višegodišnjoj izolaciji zato što je prozvao čelnike Saveza da mu se miješaju u (selektorski) posao. Nelogično je očekivati njihovu podršku. Nije nemoguće da se sa posljednjim minutama konkursa prijavi još neko ime. Neko ko je spreman zaronuti u živo blato.

Ko je "pojeo" dolare?

Neće biti rotacija samo na poziciji sekretara. Uskoro će Sulejman Čolaković od Ilje Dominkovića preuzeti predsjedničku palicu. No neizvjesno je hoće li do primopredaje (u martu) početi gradnja sportskog Centra u Zenici, za koji je FIFA izdvojila izdašna sredstva. Godinama su na računima "ležale" stotine hiljada dolara za gradnju centra. Zato se izborio Jusuf Pušina, koji je želio graditi Centar u Sarajevu ili u Blagaju kod Mostara. Za Blagaj je lobirao i Vahid Halilhodžić, kod svog prijatelja Mišela Platinija. Prošlo je desetak godina, a niti centra niti dolara. Navodno je stanje na kursnim listama "pojelo" Fifine dolare.

Bolji poznavaoci stanja oko Centra otvoreno pričaju kako su na djelu zakulisne radnje oko tendera za građevinske radove. Navodno se poslovi namještaju ljudima koji imaju bliske veza sa čelnicima NSBiH, a sve sa ciljem kako bi što više para završilo u privatnim džepovima. I gradnju malonogometnih terena u sklopu projekta "Het Trik" dobila je zagrebačka firma, "Poljak i sinovi", čiji je direktor Dragutin Karlo Poljak, bivši sudija, danas sudijski boss u Hrvatskoj. On je sudio prvu utakmicu bh. reprezentacije u Zenici (1996. godine) protiv Albanije. On je nedavno bio kontrolor mađarskom sudiji Viktoru Kasaiu u Turskoj, kada je mađarski internacionalac oštetio bh. reprezentaciju. Iz izvora bliskih NSBiH saznajemo da neke firme pripremaju tužbu zbog mutnih radnjih oko gradnje sportskog Centra.

Nije sve sjajno i bajno oko reprezentacije. Miroslav Blažević je već najavio da će biti vruće na prvoj najednoj sjednici nogometne vlade, koja je zakazana za ponedjeljak. Selektoru smeta improvizacija. Predsjedniku Dominkoviću je oštro zamjerio što je unio nemir među igrače sa pravilnikom za premije. Po istom pravilniku, koji je po selektoru, destimulirajući, pobjede nad Estonijom i Armenijom, ne treba premirati. Blaževiću smeta i prijedlog po kojem bi članovi Predsjedništva, u slučaju plasmana na SP, zaradili skoro kao i igrači. Selektor ima još nekih pitanja, na koja želi konkretne odgovore. Dakle, euforija nakon dvije pobjede, samo je privremeno prikrila brojne slabosti, marifetluke nepotizam, i druge zakulisne radnje u i oko NSBiH. Možda je Blažević svjesno ili ne, udario u osinje gnijezdo.

S. S.

Kozarića u Predsjedništvo

Iz pouzdanih izvora saznajemo da u FSRS nisu spremni ponuditi kandidata za sekretara. Priznaju da ponekad nemaju adekvatne partnere među federalcima. Jedan član nogometne vlade FSRS, pod uslovom da mu ne navodimo ime, izjavio je za "San".

- Naš fudbal nikad neće naprijed ako ga vode ovi ljudi. Evo, Kemal Kozarić je tip sportskog radnika koji bi mogao predstavljati bošnjački narod. Nažalost, mi o tome ne odlučujemo. Baze su izabrale Čolakovića i mi tu ne možemo ništa. Za bh. fudbal, pa i za državu, bilo bi idealno, ako bi, recimo, predsjednik Saveza bio Ivica Osim, generalni sekretar Predrag Pašić, menadžer reprezentacije Sergej Barbarez. Uvjeren sam da bi takve ljude svi prihvatili; i u Banja Luci, Mostaru, Trebinju, Sarajevu. Sa njima ne čelnim pozicijama bila bi nam otvorena sva vrata u FIFA -i i UEFA -i - uvjeren je sportski radnik iz FSRS.

Zašto je skinut Spaho?

Mehmed Spaho, ugledni sarajevski advokat i jedan od ljudi koji su stvarali Savez, lobirali u FIFA -i i UEFA -i, nije više član Fifinih i Uefinih komisija, niti je delegat na utakmicama evropskih kupova. Spaho je ne tako davno bio delegat na utakmicama Lige prvaka, predstavljao BiH na Old Trafordu i drugim evropskim stadionima. Spaho je bio i član disciplinske komisija UEFA -e, te komisije za omladinski nogomet u FIFA. Nažalost, po isteku mandata, NSBiH ga je brzopotezno skinuo. Srećom među delegatima je ostao Velid Imamović, kao jedini reprezent bh. fudbala. Doduše i Dominković je član jedne komisije. Kakav imidž uživa naš Savez u FIFA -i i UEFA -i, govori podatak da su obustavljene sve donacije i pomoći iz Niona i Ciriha, dok ne dođe do korjenitih promjena u Savezu. Navodno, čelnici FIFA i UEFA su naveli i konkretna imena koja više ne žele vidjeti na svojim sastancima, ali niti na pozicijama u NSBiH.

al
Selektor BiH želi konkretne odgovore: Ćiro Blažević "udario" u osinje gnijezdo zvano "N/FS BiH"23. 10. 2008.

• 14:19Sport / Fudbal 24SI - Nije sve sjajno i bajno oko fudbalske reprezentacije BiH. Miroslav Ćiro Blažević je već najavio da će biti vruće na prvoj na jednoj sjednici fudbalske vlade, koja je zakazana za ponedjeljak 27. oktobar. Selektoru smeta improvizacija. Predsjedniku Dominkoviću je oštro zamjerio što je unio nemir među igrače sa pravilnikom za premije.
Po istom pravilniku, koji je po selektorovom mišljenju, destimulišući, pobjede nad Estonijom i Armenijom, ne treba premirati. Blaževiću smeta i prijedlog po kome bi članovi Predsjedništva, u slučaju plasmana na SP zaradili skoro kao i igrači.

Selektor ima još nekih pitanja, na koja želi konkretne odgovore. Dakle, euforija nakon dvije pobjede, samo je privremeno prikrila brojne slabosti, marifetluke, nepotizam, i druge zakulisne radnje u i oko N/FS BiH.

Možda je Blažević svjesno ili ne, "udario" u osinje gnijezdo!

(24sata.info)

BIH58
jooj samo da imamo Salihamidzica i Papca u odbrani niko nam nebi mogo dat vise gola oni cu super igraci.
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.