Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
Ado89
24SI - Selektor fudbalske reprezentacije BiH Miroslav Ćiro Blažević ima namjeru pozvati u istanbul na utakmicu protiv Turske nekoliko političara. Među njima je i Milorad Dodik, premijer Republike Srpske. Poznato je da je Dodik javno kazao da će za reprezentaciju BiH navijati samo kada bude igrala protiv selekcije Turske, pa mu se već u oktobru za to pruža prilika.

Treba reći da je prije nekoliko dana gradonačelnik Zagreba Milan Bandić, koji je rodom iz Gruda, kazao Ćiri Blaževiću da će svakako otići na utakmicu Turska - BiH i navijati za reprezentaciju naše zemlje, a svoje domovine
Ado89
24SI - Nastup Emira Spahića za utakmicu sa Turskom pod velikim je upitnikom. Spahić je zbog utakmice sa Estonijom odgodio operaciju, ali mu je iz kluba sugerisano da što prije uradi zahvat na povrijeđenim preponama. Eventualni izostanak Spahića veliki je hendikep za Blaževića. Selektor ovih dana analizira učinak i formu potencijalnih kandidata za utakmicu sa Turskom.

"U Istambul ću voditi ratnike, samo spremne igrače koji će ostaviti srce na terenu za povoljan rezultat", kaže za list "San" selektor Blažević.

Muči ga zadnja linija. Traži jednog stopera i lijevog bočnog.

"Nisam nespokojan zbog posljednje linije, jer imam Hasagića na golu. Istina je da nam treba jedan defanzivac na lijevom boku, te stoper ukoliko Spahić ne bi mogao igrati".

Selektor preko svojih kolega, od Belgije preko Austrije do Švicarske, provjerava formu potencijalnih kandidata koji bi mogli igrati na stoperskoj poziciji.

"Mravac i Džombić igraju u Austriji, odnosno Švicarskoj. Čekam da mi jave da li spomenuti posjeduju kapacitet za reprezentaciju".

Jedva čeka oporavak jednog iskusnog veznjaka.

"Sanjam tog Zlatana Bajramovića. Mirko Hrgović mi je pričao bajke o Zlatanu. Vjerujem da je Hrgović bio krajnje iskren. Nisam zaboravio ni Mirka. Kada procjenim da je u optimalnoj formi, ja ću ga zvati".

Hvali Miralema Pjanića, ali ima i primjedbe.

"Miralem je dragulj, ali mora još raditi, poboljšati startnu brzinu, duel igru. Kada bi češće bio kod mene, ja bih ga tom obučio i bio bi prvoklasan igrač".

Premda je Zvjezdan Misimović protiv Estonije odigrao simultanku, selektor smatra da Miske može biti još efektniji.

"Misimović je protiv Estonije pokazao jedno novo lice. Trčao je, asistirao i zabijao. Treba još nešto raditi za ekipu".

- Zar ne daje maksimum?

"Ne daje sine moj. On mora prvi napasti suparničkog bočnog igrača od kojeg kreću akcija. On ga treba napasti. Tako je najlakše zaustavljati suparničke akcije u početku, a biti spreman za kontru. Zvjezdan će to, uvjeravam vas, usavršiti".

Hvali i igrača koji je bio među najboljim u Mursiji, ali nije igrao protiv Estonaca.

"Vladavić je paklen igrač. Istina, nije za defanzivne zadaće, ali on ima nešto što drugi nemaju. Brz je, igrač lucidnih poteza za koje suparnik nema odgovarajuća rješenja. Za Muratovića sam ti stotinu puta rekao; on je klasa. Stigne svuda, ima brzinu, ne bježi od duela, radi od svog do suparničkog šesnaesterca".

Ćiro osjeća potrebu za neka pojašnjenja.

"Svako toliko neke provuče kako mi sufleri sastavljaju ekipu. Vi mi možete posvjedočiti da takvu privilegiju niko nema. Vi znate da ja sa svima pričam, pitam novinare, trenere, prijatelje, pa i obične navijače, ali sam provjerim svakog igrača. Volim čuti savjete, ali nema te veličine ko mi može ugurati igrača. Niko kod mene nije prošao ko se služio pritiscima i sličnim akrobacijama kako bi došao do mjesta u timu. Ja sam nakon svih ovih godina sve stavio na kocku. Došao sam u ovim, za mene najboljim godinama, napraviti nešto. Ja to znam i osjećam. Treba nam podrška svih, jer je ovo zajednički projekat", izjavio je Miroslav Blažević.

Blažević je od svojih saradnika dobio papirić sa imenima potencijalnih kandidata za reprezentaciju, a koji igraju u Premier ligi BiH. Svi oni će biti praćeni i testirani kroz utakmice A-2 reprezentacije. Na toj listi potencijalnih reprezentativaca nalaze se; Kokot, Mujkić, Kuduzović, Bekrić, Raščić, Kasapović, Cocalić, Hadžić... Od "internacionalaca" pratiće se forma, Čejvanovića, E. Mešića, Aganovića, a posebno golgetera Edina Junuzovića (22), prvog strijelca velenjskog Rudara i slovenske lige.

Selektor je uoči utakmice sa Estonijom bio vidno uznemiren zbog potenciranja premija od strane pojedinaca iz N/FSBiH. Nažalost, neki u Savezu ne mogu pratiti selektora, pa ga svakim danom "počaste" nekim biserom. Najčešće to radi glavni operativac u Savezu, zbog čega nerijetko poraste tlak selektoru Blaževiću, čije je strpljenje na izmaku.

U "moru" kandidata koje se predlaže selektoru, zaboravljen je nekadašnji prvi strijelac bh. lige Zoran Rajović. On je igrao za A-2 reprezentaciju. Igračko je iskustvo sakupljao u Slaviji, Zrinjskom, Izraelu, a odnedavno je u Hajduku iz Kule.

"Imam bh. pasoš i želju da igram za bh. reprezentaciju. Husnija Arapović me najbolje poznaje. Pozivam selektora da dođe na utakmicu kada budemo igrali sa Zvezdom ili Partizanom da se na licu mjesta uvjeri u moje kvalitete. Ćiro me svojevremeno želio dovesti u Hajduk", podsjeća Rajović.
Konzerva
CITAT
eto vidi te da ciro razmilja o pozivu dzombica , a kada sam ja pricao za dzombica neki "strucnjaci" su se smijali....

ja bi prije Mravca pozvao, momak je 1.92 m visok kad bi on dosao, defiinitvno bi bila najvisocija repka u ovim kvalifikacijama, dzeko 1.92 m, mravac 1.92m, muslimovic 1.89m, rahimic isto tako visok
efteling
CITAT(Konzerva @ 19.09.2008., 14:52) [snapback]173322[/snapback]
ja bi prije Mravca pozvao, momak je 1.92 m visok kad bi on dosao, defiinitvno bi bila najvisocija repka u ovim kvalifikacijama, dzeko 1.92 m, mravac 1.92m, muslimovic 1.89m, rahimic isto tako visok

Imali bi onda kosarkasku ili odbojkasku repku biggrin.gif
Zel89
Najpametnije zvat onog sandjakliju iz rumunske lige. Ersin Mehmedovic. ta njegova ekipa je prvo mjesto a svi znamo da rusmunska liga nije losa, tu je Cluj, steaua, rapid i taj njegov klub. Taj klub igro 0-0 sa Hamburgom na strani, sto znaci da je kvalitet.
barba-9
CITAT(Zel89 @ 19.09.2008., 15:08) [snapback]173325[/snapback]
Najpametnije zvat onog sandjakliju iz rumunske lige. Ersin Mehmedovic. ta njegova ekipa je prvo mjesto a svi znamo da rusmunska liga nije losa, tu je Cluj, steaua, rapid i taj njegov klub. Taj klub igro 0-0 sa Hamburgom na strani, sto znaci da je kvalitet.

Pa jedva smo se hrgovića otarasili sad treba opet strance zvat, bolje elingtona biggrin.gif
legionar
CITAT(Ado89 @ 19.09.2008., 11:03) [snapback]173308[/snapback]
24SI - Selektor fudbalske reprezentacije BiH Miroslav Ćiro Blažević ima namjeru pozvati u istanbul na utakmicu protiv Turske nekoliko političara. Među njima je i Milorad Dodik, premijer Republike Srpske. Poznato je da je Dodik javno kazao da će za reprezentaciju BiH navijati samo kada bude igrala protiv selekcije Turske, pa mu se već u oktobru za to pruža prilika.

Treba reći da je prije nekoliko dana gradonačelnik Zagreba Milan Bandić, koji je rodom iz Gruda, kazao Ćiri Blaževiću da će svakako otići na utakmicu Turska - BiH i navijati za reprezentaciju naše zemlje, a svoje domovine

Poslije ove izjave mogu viditi kako cijela Bosna aplauzira ovakvim izjava koje su doduše na mjestu uz to humoristične. I to je taj čar da se stvari povežu i sa stanjem u državi koje je još gore nego naša repka u proteklim kvalifikacijama.
skot
CITAT(lejs @ 19.09.2008., 13:38) [snapback]173317[/snapback]
nema on sta da se moli..znamo svi ko je samo vrijedam molitve..kodro ga je kontaktirao, odbio je...ciro je htio ici, on ga je odbio..sta se tu ima vise
izmisljati vruca voda, ovo, ono...nece pa nece...neka se j.e.b.e...ne mora..neka igra za farska ostrva ako hoce..

manite se tog monkey-a ..prica o njemu je davno zavrsena.

ne bih ja ni plakao puno za Subotićem. Malo mi je povisok i nema brzinu, poprilično je neokretan. Ne znam, čini mi se po onom što sam ja gledao da nije tolika zvijezda za kojom bih ja žalio da zaigra za Njemačku ili nedaj bože za nekog drugog. Sad će te reći "pa igra u Borusiji"! Može on za mene igrati u Realu, ali visok stoper je uvijek rizičan stoper, a on je stvarno previsok.
skot
CITAT(ERP @ 19.09.2008., 11:13) [snapback]173309[/snapback]
zasto onda milan bandic nenavija za BIH kada igraju protiv hrvatske ? ili protiv neke druge zemlje?

to je samo sada opet neka provokaciju ... on ce samo za "nas" navijat zato sto igramo protiv muslimana....

takve ljude treba skinut s takvih pozicijia !

Otkud tebi da Milan Bandić možda i ne navija za BiH kad igra protiv Hrvatske? Naravno da nije lud da tako nešto izjavi jer bi mu se politička karijera malo strmopizdila poslije takve izjave. A za tvoju informaciju, bio je na utakmici protiv Bugara, a oni koliko znam još nisu prešli na islam.

seha
ljudi jel sinoc ko gledao Dortmund. Jaran mi je rekao da su pricali o Suboticu,govorili o njegovom djetinstvu i kako je stigao na zapad!Kaze kad je njegov stari vidio sta prica, i ako navija za Dortmund, odmah je poceo da navija za druge!
poludio skroz...
Junacina
pa od moje cure rodjak branio na drugoj strani Samir Handanovic svaka mu cvast kako covjek brani...
Sutjeska10
CITAT(Junacina @ 19.09.2008., 13:25) [snapback]173342[/snapback]
pa od moje cure rodjak branio na drugoj strani Samir Handanovic svaka mu cvast kako covjek brani...

jeli to sto ti je od cure rodjak ili fakat dobro brani...
Bosna_Kalesija
mozete pisat sta god zelite ali meni fali Zlatan Bajramović

dal neko zna kako se snjim moze stupit u kontakt bar da mu damo podrsku kao navijaci
Zlatan je nama valjo uhhh
Bosna_Kalesija
CITAT(goliath @ 19.09.2008., 20:12) [snapback]173348[/snapback]
Svi su ovdje patrioti ali tesko da ce nesto uradit. Ja sam htjeo da pokrenem par slicnih akcija od kojih je jedna bila da se skupi raja na forumu te da se uputi Spahicu znak podrske navijaca (kad je imao onu tezu povredu sto je dobio pred kraj tekme protiv Japana (2:2). A to je bila Spahina prva teska povreda nakon koje je upao u veliku depresiju i nije ga bilo na terenu 4-5 mjeseci. Nedavno sam pokusao pokrenut raju da bombardiraju Rangersovu oficijelnu stranicu sa apelima na Papca, da se vrati u reprezentaciju medjutim niko se nikad nije odazvao na takvu akciju..

Iako ti je ideja dobra i casna, sumnjam da ce pasti na plodno tlo.

mislim da bi ga pravo obradovao koji mail malo radi mutivacije ipak mi je najradosniji trenutak bio kad je on dao belgijancima u prvoj minuti golcinu kakva se rijetko vidja

ako neko ima mail ili stranicu bio bih zahvalan
ori
Iako sam napao Bajica zbog laznih tekstova, ustvari rekao sam da nam nece ni nedostajati i i neigranje protiv Srbije, ali svake mu cast za demontavanje laznih tekstova i poruke " Ako ne budem pozvat kao igrac, docu da bodrim BIH kao navijac" respekt.gif
ermin-jaran
CITAT(ori @ 20.09.2008., 05:08) [snapback]173397[/snapback]
Iako sam napao Bajica zbog laznih tekstova, ustvari rekao sam da nam nece ni nedostajati i i neigranje protiv Srbije, ali svake mu cast za demontavanje laznih tekstova i poruke " Ako ne budem pozvat kao igrac, docu da bodrim BIH kao navijac" respekt.gif

hehe ja opet nebih zurio , koliko je istinit i ovaj njegov demant ,jel preko avaza.... biggrin.gif
hercegovac_100%
Evo bas citam info iz lista san kako ce reprezentacija bih u novembru gostovati protiv libije da bi se napunili dzepovi ilji sulji a i ciri i kompaniji u savezu zalosno ili po onoj staroj na istoku stare price na zapadu nista novo........
K_nine
CITAT(ori @ 20.09.2008., 04:08) [snapback]173397[/snapback]

On jest igrao protiv srbije, na Kosevo a razlog sto nije igrao na marakani je radi sigurnost jer je on igrao ako se nevaram za partizan tada. Zamisli da bi mi pobjedili i osli na SP 06 a srbija ne? pa njega bi ubili......
xs
Znaci protiv Libije..

Hajd nije to ni lose.
Libija igra isto kao i Belgija. Ko god je gledao Libiju na zadnjem Evropskom Prvenstvu znat ce da nam je to perfektan protivnik.

Steta sto nema tekme i protiv Irana... Ta ekipa je strava - uvijek su nam izlazili u susret i glumili su i Maltu i Spaniju, sta god nam je trebalo u datom momentu.
Majstor
CITAT(xs @ 21.09.2008., 22:01) [snapback]173779[/snapback]
Znaci protiv Libije..

Hajd nije to ni lose.
Libija igra isto kao i Belgija. Ko god je gledao Libiju na zadnjem Evropskom Prvenstvu znat ce da nam je to perfektan protivnik.

Steta sto nema tekme i protiv Irana... Ta ekipa je strava - uvijek su nam izlazili u susret i glumili su i Maltu i Spaniju, sta god nam je trebalo u datom momentu.

Hehe razumijem salu, al mogao si barem Libiju na Svjetskom prvenstvu uvrstiti, a ne na Evropskom. icon_mrgreen.gif

Iran je polivalentan protivnik hahah biggrin.gif
fantom
Imam tatinu borbenost i mamin britak jezik
Roditelji bi još čekali na unuka, ali ih je moj stariji brat Nermin riješio briga, kaže Spahić...
21.09.2008. 21:15
Pred utakmice nogometne reprezentacije naše zemlje porodica Emira Spahića, koja, inače, živi u Dubrovniku, redovno se okuplja u Sarajevu. Naš kapiten ima nesebičnu podršku najbližih i kaže da su uvijek uz njega kada mu je to potrebno.

U Emirovom stanu u Sarajevu obično se sastanu majka Fata, otac Ramiz, stariji brat Nermin, a ako ima slobodne dane, i mlađi Alen, koji igra za Saljut energiju, ruskog drugoligaša.

Život samca

I nakon operacije u Njemačkoj, kapiten naše reprezentacije proveo je u Sarajevu nekoliko dana sa roditeljima.

- Uz njih mi je lakše zaboraviti na povredu i operaciju. Posebno me obradovala majka, koja mi je napravila krompirušu, moje najdraže jelo. Niko je ne zna pripremiti kao ona - kaže Emir.

Iako je u njegovom stanu prilično živo, kaže da se već u dobroj mjeri navikao na život samca, jer već šest godina igra u Rusiji.

- Vremenom sam se navikao, ali nije to nimalo lako. Najbolje mi je kada sam sa svojima, bilo gdje, u Dubrovniku, Sarajevu... Nogometni put je nepredvidljiv i nikada ne znam gdje će me odvesti - ističe Spahić.

Pudlica Bonki

Dok smo razgovorali sa Emirom majka Fata upozoravala ga je da se mnogo ne kreće i da ne trči za njihovom pudlicom Bonkijem, a nogometaš ruskog Lokomotiva priznaje:

- Na mamu sam oštar na jeziku tako da novinarima nije lako sa mnom. Od oca sam naslijedio izuzetnu borbenost, što se može vidjeti na svakoj utakmici.

Majka je ubrzo dobacila da je vrijeme da se Emir ženi, ali nogometaš kaže da još nije spreman da potpiše takvu vrstu ugovora.

- Možda se oženim za desetak godina, a moja izabranica prvo mora neko vrijeme biti na probnom radu. Nije mi nimalo lako da pronađem ženu. Roditelji bi još čekali na unuka, ali ih je briga riješio moj stariji brat, koji ima sinčića Tarika - kaže Spahić.

Spahići okupirali Rusiju

Pored braće Emira i Alena, još jedan Spahić igra u Rusiji. Riječ je Amiru Spahiću, bivšem prvotimcu Željezničara, koji je igrač drugoligaša Torpeda iz Moskve.

- Mi smo Spahići okupirali Rusiju. Još malo pa ćemo moći osnovati i svoju stranku - u šali govori Spahić.

Autor: D. ZEBA

Eborg
Evo sa Sarajevo-x...

Prijateljski susret
BiH dobila poziv da igra u Libiji
A reprezentacija Bosne i Hercegovine pozvana je da odigra prijateljsku utakmicu protiv selekcije Libije u novembru ove godine.

Selektor bh. nacionalnog tima Miroslav Ćiro Blažević potvrdio je ovu informaciju i otkrio detaljnije informacije o gostovanju.

“Tačno je da Libija želi da nas ugosti. Gadafijev sin, Al Saadi je igrao jedno vrijeme u Italiji, fudbalski je verziran. On je svoju želju da ugosti BiH, prenio uvaženom muftiji Ševki Omerbašiću, koji je i moj veliki prijatelj. Kako je ponuda zanimljiva, vjerovatno ćemo prihvatiti poziv,” objasnio je selektor bh. fudbalskog tima.

Do fudbalskog susreta između naše zemlje i Libije trebalo bi doći u novembru 2008. godine, a tu priliku Ćiro bi trebao iskoristiti za testiranje mladih igrača.

“To je zgodna prilika da testiramo najbolje igrače iz BiH i one koje do sada nismo pozivali. Ta je utakmica dobrodošla kako zbog odnosa dvije prijateljskih država, tako i zbog sportskih razloga. Duga pauza do naredne kvalifikacijske utakmice u Briselu ne bi valjala. Svaki termin treba iskoristiti,” poručio je Miroslav Ćiro Blažević, koji od danas prisustvuje trenerskom simpoziju u Beču.

Mislim da ovo ne bi bilo loshe ako bi se pozvali igrachi koji do sada nisu dobijali priliku (Hodzhic,Mravac,Junuzovic,Handzhic,Ramovic i sl.).Ako bi se mogao "ukrasti" koji mislim da nashoj sreci ne bi bilo kraja (Avdic,Arnautovic,Subotic i sl.).
Ventola
Ovo nije moj tekst nego citat...

Trazeci neki stari sportski casopis naletih na magazin Slobodna Bosna iz 2001 godine. Ajd reko da malo prelistam i naletim na jedan veome interesantan clanak koji sigurno nece posebno dirnuti ove velike postovaoce lika i djela miroslava cire blazevica.

Tada se valjda pricalo o novom selektoru BiH, a pasalic i kompanija je otisla u zg da pregovara sa cirom koji je tada napustio mjesto selektora Irana.

U textu izmedju ostalog pishe da je ciro mjesecima ubjedjivao Hibica i Stanica da igraju za hrv reprezentaciju, a to je cinio vec njegovom cuvenom recenicom iz tog perioda

"BiH NE POSTOJI I NIKADA NECE IMATI SVOJU REPREZENTACIJU"

Muhamed Konjic govori:

Blazevic i Vlatko Markovic su me zvali da igram za hrv reprezentaciju. Bilo je to vrijeme kada su oni htjeli da potpishem za Dinamo. Zvali su cak i moje roditelje u Bosni, govorili mi kako je najbolje da igram za hrv repr.....

Dalje u textu pishe:

"Naime, neposredno pred odlazak bh nogometne reprezentacije na mediteranske igre u Montpellier 1993 godine, u Zg su svi nogometashi porijeklom ih BiH dobili obavijest kako im izbjeglicki kartoni isticu za 2 dana nakon zavrsetka Mi. Rukovodstvo bh reprezentacije nakon prvog šoka, shvatilo je kako je cijela igra osmišljena da nekolicina igraca poput Marija Stanica, Predraga Jurica, Zeljka Pavlovica, ali i Mirsada Hibica i Seada Halilovica, ne obuče dres bh reprezentacije. Od dana kada im je stigla ova obavijest, vodstvu bh reprezentacije put je otkazalo desetak nogometaša, a na Mi ih se zaputilo svega osam....."

Faruk Hadžibegic govori o prijateljskoj utakmici u malom Fudbalu BiH-Hrvatska, odigranoj u zg 1993 godine

"Mislim da je nastup reprezentacije BiH tada, kada smo igrali prptiv Hrv, bio prvi međunarodni susret ikad odigran na tom turniru. Razvalili smo ih sa 3-0, no ono što smo dozivjeli dok smo igrali, to sto su nam tada radili ljudi iz publike i iz organizacije bilo je više nego ponizenje, to je bilo teško shvatiti i to u gradu u kojem svako od nas ima mnogo prijatelja. A iza svega toga je stajao blazevic, on je pripremio takvu šovinističku atmosferu, on je stajao iza svih napada na nas i to je i ponovio u Bologni kada je 1996 godine naša repr igrala protiv Hrv. Čiro je to izgleda zaboravio, on sada prića kako nikada nije uradio nista protiv Bosne, kako je to uvijek bila njegova domovina. Mogu mu samo poruciti da se sjeti Zagreba i Bologne. Ako se on ne sjeća, mi se sjećamo jako dobro!"

Vaha Halilhodzic kaze:

" Njegov dolazak je velika sramota! Covjek koji bi najvishe volio da BiH ne postoji sada treba da vodi repr te zemlje"

Mehmed Bazdarevic govori isto u toj utakmici u Zg

"Trebalo je imati mnogo hrabrosti tih dana otici u Zg i odigrati utakmicu, skupili smo se Faruk, Baka Sliskovic, Haris Skoro, ja i jos nekoliko igraca. Ambijent je bio Bože sacuvaj. Najgore smo prosli Osim, Faruk i Ja. Bilo je zvizduka, psovanja, ma svega.... U jednom trenutku na hodniku sam vidio Marija Stanica, momka koji je Zeljino dijete, koga znam jos od vremena kada nam je dohvacao lopte na treninzima. Ciro ga je doveo da igra za repr hr. Ta je malonogmetna utakmica bila prijavljena UEFA-i samo da bi Stanic imao sluzbeni nastup za repr hrv. U tom sam hodniku cuo rijeci koje nisu za novine, znam da je ciro Mariju doslovce rekao: Oni nikada nece imati reprezentaciju. Ko to mi? Preko toga ja dok sam ziv ne mogu preci. Meni ce ako ovo ne kazem , zamjeriti moja porodica, moji rođaci koji su branili Sarajevo na Hrasnom Brdu, zamjerice mi moja raja, navijaci Sarajeva i Zelje".
hadzialmir
ciro Mariju doslovce rekao: Oni nikada nece imati reprezentaciju. Ko to mi? Preko toga ja dok sam ziv ne mogu preci. Meni ce ako ovo ne kazem , zamjeriti moja porodica, moji rođaci koji su branili Sarajevo na Hrasnom Brdu, zamjerice mi moja raja, navijaci Sarajeva i Zelje

pa vi i dalje slavite ciru kao "trenera svih trenera" (smaj lkoji povraca)
abab
Ma valja Ciro. Kad nam valjaju c.et.nici koji su klali u ratu, na nekim najvaznijim funkcijama, ne znam zasto nam ne bi valjao Ciro koji radi za 'bijedne' pare (u odnosu na sta nase 'patriote' potrazivaju). Ipak Ciro je prvi selektor koji ne bira igrace po nacionalnom kljucu.
velez4ever
Covjek se moze promjenuti. A sto nisu nasi veliki "strucnjaci" preuzeli repku kada su tolike "pratriote" ?
barba-9
Pa hadzibegic prica kako je bosna prije dvije godine izgubila od spanije u valensiji preko penala dosudjenog u zadnjim minutama utakmice... znaci dok sam ja grizo nokte i nervirao se on nije ni gledao tu tekmu
efteling
Vuk mijenja dlaku (pa i izbehara) al cud nikad. eusa_snooty.gif
legenda
I opet se otvara diskusija zvana Ciro Blazevic, dal stvarno misli ovo sto prica ili nas farba.
Naravno da nas farba, i naravno da je njemu HRV u srcu, al ja mu ne mogu osporiti cinjenicu da je promijenio neke lose navike u BH repki, da je poostrio disciplinu i da opet nestrpljivo cekam sljedeci nastup nasih igraca. Vratio nam je optimizam pa makar on trajao samo do tekme sa Turskom.

Sto se tice pomenutog clanka ne znam sta je od svega istina, al da ih je provocirao to stoji vjerovatno sad u kolikoj mjeri nebih ulazio u to.

Pitam se sad ako Ciro nama ne zeli dobro, ko to onda zeli uspjeh BH repke?Dali mozda Hadzija koji je uspio sa Najboljim BH igracima tog doba remizirati sa Farskim Ostrvima?
Mozda nam ipak Vaha zeli dobro pa je dobronamjerno doveo Vedada Ibisevica u Francusku pa mu nakon toga unistio 2 godine karijere. Covjek koji prica da on nije za rad u Reprezentacijama pa nakon toga ode u Obalu Slonovace zbog miliona. Gdje mu je tu patriotizam?
Dali nam to Mesa zeli dobro pa je valjda zato oko sebe u Grenoble okupio razne Srbijanske igrace, a Bosancima ni traga ni glasa.
Licno sam gledao Konjica na OBN prije par sedmica i pricao je o tim vremenima, al Ciru u negativnom kontekstu nije spomenuo. Pricao je i to da bi mu bila tada cest da zaigra za HRV, al se pred pocetak priprema za Euro 96 povrijedio a umjesto njega u sastav je uletio Stimac i nakon toga potpisao za Derby. Konjic je tad pred TV plakao jer je mislio da on takvu priliku nazalost vise nece dobiti. Dakle plakao je zato sto tada nije zaigrao za HRV. Na svu srecu dobro se dobrim vraca pa je Konjic kasnije ipak zaigrao u PL i cak bio i kapiten Coventry-a!

E sad vi meni recite ko ovdje BiH zeli dobro a ko ne???

Ciru ni ja ne simpatisem kad je u pitanju njegovo politicko opredjeljenje, al kad je u pitanju sport onda ga podrzavam. Cijeli svijet pokusava odvojiti sport od politike, al eto mi uvijek moramo kopati po g*v*ima i traziti nekom neki grijeh iz proslosti. De pustite tog covjeka na miru bar jos do polovine oktobra pa onda krenite sa bombardovanjem raznim clancima gdje se Ciro distancira od BiH.
Naravno ako za to budete imali razloga.

Nas obicne smrtnike zanima samo rezultat nase repke. Politike smo se zasitili. Prezivili smo sve najgore uzivo i hvala Bogu da mozemo nastaviti dalje. Obratite paznju na ostala desavanja u BiH pa mi recite sta se to promijenilo u odnosu na 95'u? Nista, jos uvijek se napadamo po nacionalnoj osnovi i nikako da shvatimo da moramo dalje i da moramo skupa aako zelimo da imamo Suverenu Drzavu BiH!
Ovakvim nacionalistickim razmisljanjem samo produbljujemo jaz izmedju 3 tako slicne a tako razlicite nacije! Mrtvi se ne mogu vratiti, u proslosti su svi grijesili, neki vise neki manje.
Ciro jest grijesio, al gdje je god bio trener ovijek je u ekipi imao deklarisanog Bosanca dok ostali "BH Patrioti" po svijetu bjeze od nasih igraca koliko je to moguce.
Dosta mi je vise pridika Vahe, Hadzije i Mese!Bujrum gospodo ako ciro ne uspije dodjite vi pa iz patriotskih nagona napravite rezultat. Mi nemamo pare da vas platimo!!!
Igor
CITAT(legenda @ 22.09.2008., 16:32) [snapback]173951[/snapback]
Licno sam gledao Konjica na OBN prije par sedmica i pricao je o tim vremenima, al Ciru u negativnom kontekstu nije spomenuo. Pricao je i to da bi mu bila tada cest da zaigra za HRV, al se pred pocetak priprema za Euro 96 povrijedio a umjesto njega u sastav je uletio Stimac i nakon toga potpisao za Derby. Konjic je tad pred TV plakao jer je mislio da on takvu priliku nazalost vise nece dobiti. Dakle plakao je zato sto tada nije zaigrao za HRV. Na svu srecu dobro se dobrim vraca pa je Konjic kasnije ipak zaigrao u PL i cak bio i kapiten Coventry-a!

E sad vi meni recite ko ovdje BiH zeli dobro a ko ne???

Mislim da ovdje mislis na Hibica. Hibic je u tom kvalifikacijskom ciklusu igrao za Hrvatsku U21 repku protiv Slovenije u Ljubljani i bio je na Cirinom sirem popisu za EP96.

legenda
CITAT(Igor @ 23.09.2008., 00:42) [snapback]173952[/snapback]
Mislim da ovdje mislis na Hibica. Hibic je u tom kvalifikacijskom ciklusu igrao za Hrvatsku U21 repku protiv Slovenije u Ljubljani i bio je na Cirinom sirem popisu za EP96.

Ne ne mislim na Hibica nego mislim na Konjica koji je o tome pricao prije mjesec dana na OBN. Neam pojma bila neka emisija neki kuhar i on nesto tamo muckao a voditeljica pricala sa Konjicem i sve ovo sam cuo iz njegovih usta.
Nije to bas ni bitno toliko. Bitno je da on nije zaigrao za HRV. Kontam nesto, pa kad se desio taj cirkus u HRV pred MI i tim isticanjem izbjeglicke dozvole boravka, kako je to moguce da su oni i dalje igrali u HNL i da su se iz te iste HNL prodali dalje?Dakle nisu deportirani.
Jao naivnih clanaka iz Slobodne Bosne, al od Avdica alkosa nista bolje se ne moze ni ocekivati. Da mi je da to neki od igraca kazu javno. Et Konjic nikad ni rijec o tome nije rekao!!!

Sve je moguce al u neke nebuloze ni ja ne mogu povjerovati:-)
Istok
Balijska posla

Ono se naslo da ne vjeruje Hadzibegicu, Bazdarevicu i Halilhodzicu. Od muke ne htjedoh ni da citiram njegov post. Da bi oprao Ciru nasao pljuvati po ljudima koji su otisli da pretstavljaju Bosnu u Zagrebu 93' godine. Da mi je znati @alex raymond gdje si ti bio te 93' godine, sigurno ne u rovu preko puta Cirinih (ako i jesi onda ne znam koji si qurac tamo trazio). Neka Ciro radi zasta je placen ali neka ne prosipa shuplju nikome i neka zna gdje mu je mjesto kad je u BiH i Sarajevu.

Nemam obicaja vrijedjati nikoga ali beskicmenjake i prodane duse ne podnosim. Potvarati ovako ljude koji su nas predstavljali u Zagrebu u vrijeme kad je tamo bilo lakse biti Beogradjanin nego Bosanac, za mene je to ne shvatljivo. Previse pa taman da smo i na serbian cafe. I jos nesto, Hadzibegic je bio selektor reprezentacije BiH a Bazdarevic se kandidovao ali ga nisu izabrali, podsjetnik za sve koji vole da lazu, potvaraju, mahalaju, pljuju po ljudima bez ikakvog osnova. Ako postite, ne patite se bezveze.
Igor
Za Konjica nisam znao, ali eto, i Hibic je ne samo htio igrati, nego i igrao za HR. Pa se ne sjecam da mu je iko psovao mater. Cak sta vise, kad god ja spomenem Hibicevo igranje za HR nasim patri(j)otama, maltene pricu sloze da mu je Ciro drzao pistolj u sljepoocnicu i da jadan momak nije mogao odbiti.

legionar
@legenda:
ja sam rekao već prije ako se želite vraćati u prošlost i političke teme onda pronađite primjeran forum. ovo je sportski forum logično tema je SPORT. A to da imamo takvu državu koja je tako suvereno ušla i sport nije nepoznanica i svi mi to pratimo i nadamo se boljim danima. Za nekažem da je Ćiro grešijo, jeste al morate razumjeti da su tada bila takva vremena, Tuđman je širio nacionalizam i veliko Hrvatstvo. Bila su to čudna vrijemena nadati se je boljima i ja prosto vjerujem da je Ćiro to govorio jer on je bio bliže Tuđmanu nego general hrvatske. Njegove su riječi bile skoro veće nego od Tuđmana znate valjda da je fudbal u hrvatskoj porušio sve rekorde gledanosti pogotovo kad je Brazil igrao protiv Hrvatske. Vjerovatno takvu gledanost neće potići neko duže vrijeme. Nego on mu je morao biti podređen i naravno kao i cijela država širiti hrvatstvo, to je ta hebena politika.

Ti legenda imaš pravo kad kažeš gdje su ti naše patriote... oni nikad nisu bili patriote oni su upali u taj svijet materializma i logično je da će poricati svakog ko je bolji od njih. ne kažem da poričeš ali zašto se ti naše legende nisu zavrnuli rokave i počeli rekonstrukciju Saveza znali su da je to bolest... Pogledajte samo kako hrvati prave svoj savez a mi samo znamo zaobići probleme i pljuvati po ljudima koji su u svojoj struki stručnjaci.

Kao drugo ti ako hoćeš ad budeš dobar trener tu moraš biti psiholog i pedagog. Moraš poznavati procese psihoanalize i procese koje čine karater ljudi. I kao prvo uvjek moraš paziti da nikoga ne obrukaš jer to je prvo pravilo psihoanalize jer se to uvjek može smatrati kao dvorezni mač i u konačnoj fazi najviše napraviš minus samom sebi. Znači postoje mnoge druge ekvivalentne izjave koje neće nikog dirnuti uz to biće jako duhovite. zato mi se ne sviđa taj direktivizam kod pojedinaca, kojeg ja lično smatram kao provokaciju. Zato je Ćiro što se tiče tih pojmova bog i batina on jednostavno zna kako samom sebi ostati ravnodušan i u međuvrenu isto tako ostaviti pozitivan utisak na okolicu odnosno na ljude skojima radi. Znači nije sve zlato što se sija vs. ko te ne zna skupo bi te platio tako nekako izgleda taj duel između Ćire i naših "proslavljenih" legendi Meše i Vahe.

Ne gotivim Ćiru ali još gore mi je kad neko priča kako taj isti ne bi treabo nikad biti selektro dok on koji ima takvu "brigu" za našim fudbalom i neznam ti ja kakav patriotizam to čini na način kukavice,
legenda
CITAT(Igor @ 23.09.2008., 00:48) [snapback]173955[/snapback]
Za Konjica nisam znao, ali eto, i Hibic je ne samo htio igrati, nego i igrao za HR. Pa se ne sjecam da mu je iko psovao mater. Cak sta vise, kad god ja spomenem Hibicevo igranje za HR nasim patri(j)otama, maltene pricu sloze da mu je Ciro drzao pistolj u sljepoocnicu i da jadan momak nije mogao odbiti.

Cinjenica je da se previse dize prasina oko svake cirine izjave ili gesta tih 90-ih koje su bile stvarno povampirene na Balkanu. Ljudi moji rat je prosao prije 13 god. Tada je svako lupetao svasta a i radio na jacanju samo svoje sopstvene situacije.
Danas istom jacinom pljescemo Misimovicu kao i Dzeki a nisu iste nacionalnosti. Istim zarom smo bodrili Papca kao i Spahica!!! Zar vam to ne govori samo za sebe???
Zar nije dovoljno problema u BiH?

Zasto nas parlament ne odvoji sredstva za velikog BH trenera tipa Bajevic ili Halilhodzic?Oni to mogu al im nije u interesu jer nisu dovoljno napunili dzepove!

Pa zar vi stvarno mislite da bi Stanic Zivkovic Juric Ladic i jos puno njih zaigralo za BiH da nije bilo Cire? Dajte ljudi razmislite realno, ljudi su igrali tamo gdje ih je srce vuklo!!!
Kad je Ciro imao tako jake argumente u to doba zasto onda nije uspio ukrasti Konjica Hibica i Halilovica???Naravno zato sto su oni znali i tad a znaju i sad gdje pripadaju!!!

Isto to vrijedi i za ove sto su otisli igrat za istocne susjede. Tu ih je hrpa al ne zato sto je savez nesposoban nego zato sto ti igraci ne osjecaju BiH kao svoju domovinu.
Dali bi vi bili sretni da danas Zlatan nosi BH Dres a da ne zna povezati 2 recenice naseg jezika? Naravno da bi mu psovali svi sve!

Zasto da za BiH igra neko ko ne zeli, i zasto da ga prisiljavamo na to ili jos gore da ga nagovaramo???

Opet na kraju recu Bujrum gospodi patriotama i entuzijastima Vahi Hadziji i Mesi na kormilo BH repke al za platu za koju radi i Ciro!!!
Istok
CITAT(legenda @ 22.09.2008., 23:10) [snapback]173958[/snapback]
Opet na kraju recu Bujrum gospodi patriotama i entuzijastima Vahi Hadziji i Mesi na kormilo BH repke al za platu za koju radi i Ciro!!!

Ja ne znam kako imate vise obraza, Hadzibegic je radio kao selektor i za manju platu, Bazdarevic se kandidovao ali ga naravno nisu izabrali, Halilhodzic ne zeli da radi sa ljudima iz Saveza jer bi zavrsio kao i Kodro posto ne bi dozvolio da se reprezentacija voda po Libiji ko putujuci cirkus. Ako cemo posteno nije ni red da radi, on ipak nije kalibar trenera Varteksa iz Varazdina kao nas sadasnji selektor.

Ne znam sta ocekujete i kakav problem imate sa Hadzibegicem, Bazdarevicem i Vahom? Muka vam sto govore istinu i sto nisu zaboravili da bi vi mirnije savjesti svarili Ciru?

Ti i svi koji slicno razmisljate kazete da nije vazno sta je Ciro radio. E pa onda vam ne treba biti vazno sta izjavljuju legende bh fudbala o njemu jer ga vi svakako podrzavate. Samo ja mislim da je problem u tome sto vama nije svejedno sta je Ciro govorio i svako pominjanje budi necistu savjest. Kontate ako se suti o tome, onda kao da se nije ni dogodilo.
legionar
CITAT(Istok @ 23.09.2008., 01:23) [snapback]173959[/snapback]
Ja ne znam kako imate vise obraza, Hadzibegic je radio kao selektor i za manju platu, Bazdarevic se kandidovao ali ga naravno nisu izabrali, Halilhodzic ne zeli da radi sa ljudima iz Saveza jer bi zavrsio kao i Kodro posto ne bi dozvolio da se reprezentacija voda po Libiji ko putujuci cirkus. Ako cemo posteno nije ni red da radi, on ipak nije kalibar trenera Varteksa iz Varazdina kao nas sadasnji selektor.

Ali realno gledano to je naša realnost, stanej u savezu, oko njega u državi. Znači nije nam lako ali se nadamo bilo kakvom napredku dok pojedini u još takom gadnom stanju pljuju na ono što je počelo ličiti na nešto kao napredak. Ne kažem bilo je tu svašta i znamo mi to ali to znaj za sebe a ne ko p.ickica trubiti ovdje jedne te iste stvari. Onaj ko hoće da zna i saznat će i to je taj patriota ali isto tako moraš paziti da taj direndaj ne širiš na mlađu publiku sa nacionalnim impulzom jer ovdje ima i mladih i starijih. Treba reći znamo šta se znamo ko su ti ljudi i znamo da su bila luda vremena. Vrijeme je da pogledamo bar malo dalje od tog i nađemo neku zajedničku svijetlu tačku budućnosti.

Postali smo ko naši zapadni ili istočni susjedi koji su nas okužili virusom nacionalizma. Mi ne odsutajemo Bosna je naša zajednička i uvjek će biti.
Istok
CITAT(legionar @ 22.09.2008., 23:35) [snapback]173960[/snapback]
Postali smo ko naši zapadni ili istočni susjedi koji su nas okužili virusom nacionalizma. Mi ne odsutajemo Bosna je naša zajednička i uvjek će biti.

To je prica za naivne ovce.

Bosna je moja i Glavaseva ali moja i Praljkova nije, tu je razlika. Sa ljudima se zivi a za neljude vazi ono da zivimo jedni pored drugih, sa naglaskom na ovo pored. Tu ne odstupa ni za dlaku ko ima pameti jer u suprotnom pravi sebi medvjedju uslugu. Presutiti Ciri je isto sto i uvrijediti ljude poput Branimira Glavasa, onda oni ispadose budale.
SuperUstipak
Dosadni ste.
Kakav je Ciro uopste nebi trebala bit diskusija - zna se dobro.
medjutim ja mu vjerujem da sad radi 100% za BiH. Samo pogledaj sastav protiv Estonije.. ni traga ni glasa o nacionalnom kljucu, a i najbolji igraju. Nek on radi to, a za ostalo boli me ona stvar. Ciro bi isto tako sad radio i za Srbiju, i Svicu, pa tako i za nas. Ulaze se 200% u svoj posao i to cijenim. On je motivator kao niko drugi. Zna stvori euforiju oko repke. To radi sad nama a to je radio i Hrvatima u tim godinama. U vrijeme nacionalizma (javnog), on je to koristio za oruzje da napali svoje igrace (i jos vaznije - navijace) i uspio je.
Nase legende poput Halilhodzica, Hadzibegica, i Bazdarevica treba respekovat bas zbog najtezih godina. Ali ni oni nisu van kritike, ako vec gledamo sitnice. Ako Ciro nije problem, nego Mesa, sto su onda neki podrzavali Mesu za selektora i nakon odkaza Kodre? Mene je Mesa licno razocarao stim potezom.
A i jedne su rijeci, drugo su to sto se nisu pojavili na utakmicu "Kodro, Bola, i Prijatelji.." Ako sam ja iz Amerike mogo biti na tekmi, mogli su i oni ali eto garant su bili izuzetno zauzeti za vrijeme ljetne pauze.
Mislim da ova cijela diskusija je bezveze. Neznam sta hocete postic stim sto trazite novine iz 2000e godine koji pisu te stvari o Ciri. Ja se nadam da svi ovdje to dobro znaju. Ali ovo je 2008a, treba ici naprijed, ako je on mogao pregazit te svoje rijeci i prijetnje i doci u Sarajevo i angazovat se 200% onda i ja mogu barem ga podrzat u ovom slucaju. Samo pogledaj te koja atmosfera vlada medju igracima - nikad bolja nije bila i to zbog Cire.
majstor22
Kazu Ciro je uveo redi disciplinu u repku i nemijesa mu se niko u posao...

Pa koliko ja znam, Kodro je uveo redi i disciplinu, i nije bilo nikakvih novinara i menedzera okolo, a Ciro sam kaze da se najvise voli sa njima druziti...

A kofol sve u redu,... Pa sto Ciro prihvata utakmicu sa Libijom? isti racku, ha lIbija ha Iran... Kad se trebalo ici u Iran, svi stali uz Kodru, a sad niko ni da spomene da je to sa Libijom ista stvar kao i sa Iranom... Al et, Ciro je, i on je to malo bolje upakovao, i niko ni da se upita zasto opet neke lijeve zemlje... Zasto ne Engleska, Njemacka, itd...

Ali vazno je da savez opet pocne zaradjivati, a da navijaci na to i nemisle, jer vjeruju Ciri....

Nedaj boze da izgubimo protiv Turske... Ne zbog bodova, nego zbog nasih navijaca... Jer tad bi opet svi vikali da Ciro nevalja, te nezna, te ovo ono... I ja sam tog misljenja, ali gadi mi se citati stalno na novo izjave takozvanih navijaca, koji svake tri utakmice, tj svako pola godine mijenjaju misljenje...Nemam tacno vise zivaca citati komentare sminkera...
Ventola
Ma mi smo ti ko wasser-vaga.... icon_mrgreen.gif
Konzerva
Ja imam jako pozitvno misljenje za ovu sadasnju nasu repku, ima stvarno dosta dobrih igraca, tehnicara, trkaca, kostolomaca, topdzija(tipa salihovic), visokih, ima svega. ja mislim da smo super dobro podkovani tehnicki, misimovic, pjanic, vladavic, ibricic,huseinovic, stilic , sve su ovo igraci od tehnike i mogli bi za nekolike godine ako bi sve islo uzlaznom putanjom postati balkanski brazilci kao sto su nazivali bivu Jugoslaviju.

Jao kad pogledam ove klipove, kako se dobar fudbal igrao prije , koja tehnika, boli glava. kad bi nas pjana bio ko upola prosincki ja bi bio prezodovoljan.

1. majstorije prosinckog u dresu Jugoslavije
http://www.youtube.com/watch?v=5uQxtFf4sqA

2. Majstorije Prosinckog i Savicevica u drecu crvene zvezde
http://www.youtube.com/watch?v=0gjKrRyEbGQ

3 .Majstorije Prosinckog i Savicevica u drecu crvene zvezde
http://www.youtube.com/watch?v=32JXb3dC4Rw

4.Majstorije Safeta Susica u dresu Jugoslavije,, pravi argentince budalama Jugoslavija-Argentina 4:2
http://www.youtube.com/watch?v=YxAeJmDp39c

5. Prosinecki pravi budale od igraca Partizana, i lobuje golmana, pogledaj te samo tehnike, kako se covjek krece,nevjerovatno
http://www.youtube.com/watch?v=2mPsTJO1o38
Istok
CITAT(SuperUstipak @ 23.09.2008., 02:22) [snapback]173970[/snapback]
Kakav je Ciro uopste nebi trebala bit diskusija - zna se dobro.
medjutim ja mu vjerujem da sad radi 100% za BiH.

Ma kakva Bosna. On je covjek koji voli da je u centru paznje, navikao je na to i fali mu. Znas onu Dininu, slava je kao riba, za po' sata vec si gladan. Eh tako i Blazevic, u poznim godinama dosao je do tog nivoa da moze trenirati Varteks iz Varazdina a sa Bosnom mu se ukazala prilika da ponovo bude u centru desavanja. Pare za njega nisu bitne, ima ih dovoljno ali slave nikad dosta.

Na kraju krajeva nije se raspravljalo kakav je Ciro, postavljen je tekst o izjavama Bazdarevica, Hadzibegica i Vahe i onda je krenulo pljuvanje po njima zbog drskosti sto su se usudili da kazu istinu o tome kako se Ciro odnosio prema njima i reprezentaciji BiH devedesetih. Ne bih se iznenadio da ti isti proglase Ibisevica za shupka jer nije htio razgovarati sa Suboticem. Samo neka se ovaj odluci za BiH zagarantovano ce kod polovine biti veci patriota od Ibisevica. Tako to kod nas funkcionise.

Waser-vage ili suncokreti, kako nas vole zvati istocni i zapadni susjedi. Tesko priznati ali ima istine u tome.
edinjo-BiH
Bravo istok!! za sekundu se okrenemo protiv nasih legendi. taman da nikad nebudu nijedan od njih selektor BiH, treba se pamtiti da su oni bili ti koji su '93 igrali u zg! nebi me cudilo da se uskoro i okrenemo protiv dudakovica, rahmetli alagica, rahmetli talijana, i drugih heroja! nekad me je samo stid biti bosanac, okrecemo se kako vjetar puhne. zaboravljamo istinske legende i heroje a velicimo ljude koji nam prodaju suplje price. docice i dan kada ce nama bosnjacima dodik biti veci bosanac i od komsica, zivi bili pa vidjeli. SRAM NAS BILO!
Istok
Da zavrsim pricu o Ciri, kao sto Mesha rece, ne volim ga ali on je selektor moje reprezentacije.

Da uzmemo primjer iz zivota koji odlicno odgovara Cirinom karakteru. Pojedini placaju prostitutke za njihove usluge ali niko ne placa prostitutku da bi joj izjavljivao ljubav. Ciro je bosanska prostitutka, placen je da vodi reprezentaciju sto ne znaci da ga neko mora voliti. Treba da zna da mu nije zaboravljeno kakav je odnos imao prema Bosni i dobro je da ga Hadzija, Mesa i Slobodna Bosna na to podsjete.
ermin-jaran
CITAT(Istok @ 23.09.2008., 13:02) [snapback]174000[/snapback]
Da zavrsim pricu o Ciri, kao sto Mesha rece, ne volim ga ali on je selektor moje reprezentacije.

Da uzmemo primjer iz zivota koji odlicno odgovara Cirinom karakteru. Pojedini placaju prostitutke za njihove usluge ali niko ne placa prostitutku da bi joj izjavljivao ljubav. Ciro je bosanska prostitutka, placen je da vodi reprezentaciju sto ne znaci da ga neko mora voliti. Treba da zna da mu nije zaboravljeno kakav je odnos imao prema Bosni i dobro je da ga Hadzija, Mesa i Slobodna Bosna na to podsjete.

@Istok ne ide da ga poredis sa prostitutkom ,cuo sam da se skupljaju donacije u Bosni salju Ciru na Hadz.... cool.gif
jaguar
CITAT(mikogoago @ 23.09.2008., 12:29) [snapback]173995[/snapback]
kad su u pitanju te "nase legende" niko od njih da se uhvati vruceg krompira i da radi za onu s"sramotnu platu".E reci cu Vam i zasto zato jer ne znaju.A o ona tri velika trenera necu ni da spominjem sve su sami rekli o sebi.Bili su veliki igraci,ali ko ljudi ...

Uhvatio se Kodro, pa eto kako je prosao...

Ciro ce znati prodati pricu o Gadafiju i Libiji, zasto moramo tamo ici. No, nebitno. I spominjete da radi za tako malu platu. Pa eto prilike, Gadafi i slicni ce mu natrpati dzepove, a i drugima iz saveza. I ja bih tako radio, za 5KM po ugovoru, kad ti sa strane pljusti. icon_smile.gif
I sta je sa Usanovicem, sudjenjem, onom kradjom novca iz kase saveza? racuni po hiljade maraka/eura za vecere? Fakat smo naivni
CITAT(edinjo-BiH @ 23.09.2008., 12:17) [snapback]173992[/snapback]
Bravo istok!! za sekundu se okrenemo protiv nasih legendi. taman da nikad nebudu nijedan od njih selektor BiH, treba se pamtiti da su oni bili ti koji su '93 igrali u zg! nebi me cudilo da se uskoro i okrenemo protiv dudakovica, rahmetli alagica, rahmetli talijana, i drugih heroja! nekad me je samo stid biti bosanac, okrecemo se kako vjetar puhne. zaboravljamo istinske legende i heroje a velicimo ljude koji nam prodaju suplje price. docice i dan kada ce nama bosnjacima dodik biti veci bosanac i od komsica, zivi bili pa vidjeli. SRAM NAS BILO!

ko do njih ima trenerskog iskustva i zeli da bude selektor?? ratni heroji ili fudbalske legende koje se dolaze ucit na reprezentaciji??
Edis_21
Suđenje za utaju 2,3 miliona KM u NS/FS BiH
Pašalić svjedočio protiv
Ušanovića

Ahmed Pašalić, bivši direktor fudbalskih reprezentacija BiH juče je u Sudu BiH svjedočio u procesu protiv Muniba Ušanovića, v.d. generalnog sekretara i Miodraga Kureša, sekretara finansija Saveza, a koje optužnica tereti za utaju 2.300.000 maraka.
Inače, i Pašalić je bio osumnjičen za pomenute malverzacije u NS/FS BiH, a juče se odazvao na suđenje u svojstvu svjedoka Tužilaštva BiH.

«Tri svjedoka se nisu odazvala na poziv suda, jer nisu primili pozive. Dva su se juče pojavila i svjedočila, a jedan od njih je i Ahmed Pašalić. Njemu je predočena dokumentacija Tužilaštva BiH i njegova izjava je ustvari potvrdila navode optužnice. Pašalić je potvrdio da je u kritičnom vremenu bio uposlen u F/NS BiH i potvrdio da su isplaćivane premije», rekao je tužilac Ahmed Halebić za „Nezavisne novine“.

Na prošlom ročištu svjedočio je vještak grafolog Esad Bilić, koji je potvrdio da su na većini dokumenata, koji se odnose na isplate velikih novčanih suma, potpisi optuženih. U optužnici je navedeno 20 slučajeva u kojima su Ušanović, kao generalni sekretar Saveza, te Kureš, kao sekretar za finansijske poslove, podizali novac u namjeri da sebi i drugima u Savezu pribave protivpravnu imovinsku korist.

Nastavak suđenja je sutra, a tada će biti saslušani novi svjedoci Tužilaštva BiH.
hercegovac_100%
Kakav imamo savez pa da nam muftija ugovara utakmice za reprezentaciju ali to je vec druga prica a ovo nazalost uveliko posjeca na mec sa iranom nekoliko njih ce dobiti lovu u keshu nastavlja se po istom, a danas je objevljeno da je bih na 93 mjestu po korupciji u grupi smo sa zemljama iz afrike jer jer srbija i albanija su nas prestigle i one su sad 83 odnosno 87 mjestu i sad je bih ubjedljivo najkorumpranija zemlja u evropi kakva drzava takav savez.........
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.