Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
BrcanskaMalta
CITAT(Istok @ 16.09.2008., 13:21) [snapback]172806[/snapback]
A Savez vjerovatno treba samo nama tumbleweed.gif suplja za naivne.
Sjeti se samo da bi Modrica, Siroki i Zrinjski ostali bez Evrope, da bi blokirani rad Saveza znacio intervenciju UEFA-e i pokazatelj da statut bh fudbalskog saveza kojeg oni u glas hvale i nije bas tako dobar kao sto su oni pretstavili UEFA-a (kad je UEFA trazila da promjene statut oni su im zajednickim snagama progurali ovaj postojeci). To bi vjerovatno znacio njihov kraj, ali u paketu.

Je li ti sad jasno zasto tih pet Bosnjaka ne zele da Savez bude blokiran i zasto sve odluke donose jednoglasno? Prodat ce i Kodru, i reprezentaciju, potpisat ce svaku ucjenu, taman da se radi i o legalizovanju reprezentacije RS-a, sve ce uraditi samo da ne bi doslo do toga da njih neko upita sta oni rade tu gdje im nije mjesto. Mozda su Ceko ili Iljo nesmjenjivi ali ovih pet nije i zato smo mi krivi za sve sto nam se desava. Do nas je, a ne do Dejtona, drzave, EU-a ili UEFA-e.

Ciro nije bitan, Ciro je samo instrument u rukama onih koji nam godinama prodaju muda pod bubrege i suplju pricu "sta cemo mi jadni, ne
mozemo nista od Srba i Hrvata" a oni gori i od najgoreg c.e.t.n.i.k.a.

mahic, ne ofíraj biggrin.gif

Reprezentacija Republike Srpske igra protiv Galicije
Datum: 16.09.2008 20:40
Autor: Dubravko Curać

BANjA LUKA - Fudbalska reprezentacija Republike Srpske do kraja ove kalendarske godine trebalo bi da odigra prijateljski susret protiv jedne španske pokrajine, najvjerovatnije Galicije.

Ovo je zaključeno na jučerašnjem sastanku u prostorijama FS Srpske u Banjoj Luci na kojem su razgovarali selektor Borče Sredojević i generalni sekretar FS Srpske Rodoljub Petković.

- Tema sastanka sa selektorom Sredojevićem bile su predstojeće aktivnosti reprezentacije. U prvom planu bila je utakmica sa mladom selekcijom Srbije 19. novembra, a razgovarali smo i o mogućnosti da do kraja godine odigramo jedan susret sa nekom od ekipa iz Španije. Kako sada stvari stoje, to bi najprije mogla da bude pokrajina Galicija u kojoj je naš selektor kao igrač nastupao za Deportivo la Korunju. Tamo radi još jedan broj ljudi iz Republike Srpske i BiH, među kojima su Vladimir Gudelj i Milorad Ratković, s kojima namjeravamo da obavimo razgovore i vidimo kakve su mogućnosti da oni dođu u Banju Luku odnosno da mi putujemo kod njih u goste - rekao je Petković.

Prema njegovim riječima utakmice reprezentacije bile bi i prijateljske i humanitarne.

- Svi mečevi selekcije imali bi, pored prijateljskog, i humanitarni karakter. Dio novca od karata i sponzora proslijedili bi u dječije domove, bolnice, ugroženim porodicama, za razvoj omladinskog fudbala i tako dalje. Pored toga mi želimo da na ovaj način imamo bolji uvid u kvalitet našeg fudbala, da ga afirmišemo, ali i da uspostavljamo veze koje bi sigurno bile od velike koristi i Republici Srpskoj i BiH - dodao je Petković.

Fudbalski savez Republike Srpske uputio je zvaničan zahtjev od FS BiH za saglasnost da naša reprezentacija može da igra međunarodne mečeve.

- Mi ne želimo da bilo šta radimo što nije po statutu FS BiH, odnosno po propisima FIFA i UEFA. Nema nikakvog razloga da bilo ko osporava nastupe selekcije Republike Srpske jer u svim evropskim zemljama pokrajine imaju svoje reprezentacije i ulogu igrati mečeve sa bilo kojim protivnikom - istakao je na kraju Petković.

Sredojević bira saradnike
Na sastanku u prostorijama FS Republike Srpske dogovoreno je da selektor Borče Sredojević odredi saradnike koji će mu pomagati u radu. Pored toga, bilo je govora i o igračkom kadru i izvjesno je da će pozive dobiti veliki broj fudbalera sa ovih prostora koji nastupaju širom svijeta. Naravno, mogućnost njihovog odziva biće uslovljena obavezama u klubovima.
legionar
CITAT(mahic @ 16.09.2008., 23:02) [snapback]172841[/snapback]
Selektor po Evropi traži stopera i bočnog igrača

Upitan nastup kapitena Emira Spahića * Damir Džombić iz Vaduza na provjeri * Vraća se Mirko Hrgović * U Istambul vodim ratnike, spremne da ostave srce za povoljan rezultat - najavljuje Blažević

ko je obvaj DZOMBIC nikad čuo piše da je igrao 2005 za naš U-21 tim a prije toga poečo u Švicarskoj repki u U-19 2004. Imal ko kakav video da vidimo kako igra.

evo jedan intervju sa njim:
KLIK
ermin-jaran
CITAT(mahic @ 16.09.2008., 23:09) [snapback]172844[/snapback]
Fudbalski savez Republike Srpske uputio je zvaničan zahtjev od FS BiH za saglasnost da naša reprezentacija može da igra međunarodne mečeve.

- Mi ne želimo da bilo šta radimo što nije po statutu FS BiH, odnosno po propisima FIFA i UEFA. Nema nikakvog razloga da bilo ko osporava nastupe selekcije Republike Srpske jer u svim evropskim zemljama pokrajine imaju svoje reprezentacije i ulogu igrati mečeve sa bilo kojim protivnikom - istakao je na kraju Petković.

Ovo ako dozvole oni poltroni bosnjacki u savezu treba im se nayebati mame ,fatati po Sarajevu na ceku i lomiti.....
kakva dozvola da igraju ,kakva picqa materina ako im se igra neka idu u srbiju ...u jednu ruku nama i treba ovo
BHF neznaju sta rade ,nije savez repka ne navijamo za njih pa eto sad ce te imati dvije repke zahvaljujuci savezu
cak sta vise mogucnost da se bira za koga da navijamo/te
obracam se onima sto su bili protiv bojkota ,BHF-a...onim finim i plitkim patriotama ,prepoznace se sami....
legionar
CITAT(ermin-jaran @ 16.09.2008., 23:25) [snapback]172849[/snapback]
Ovo ako dozvoli oni poltroni bosnjacki u savezu treba im se nayebati mame ,fatati po Sarajevu na ceku i lomiti.....
kakva dozvola da igraju kakva picqa materina ako im se igra neka idu u srbiju ...u jednu ruku nama i treba ovo
BHF neznaju sta rade ,nije savez repka ne navijamo za njih pa eto sad ce te imati dvije repke zahvaljujuci savezu
cak sta vise mogucnost da se bira za koga da navijamo/te
obracam se onima sto su bili protiv bojkota ,BHF-a...onim finim i plitkim patriotama ,prepoznace se sami....

međunarodne mečeve??? Pa nije RS država da igra međunarodne mečeve... ovo je prešlo sve granice... ajd razumijem da su kao pokrajinska repka i igraju prijateljske i slične meče ali ne međunarodne to je isto kad bi Baskiji išli na Euro ili World Cup. To je neka dezinformacija na koju se možemo samo nasmijati i ništa drugo.
SemirBosanac
CITAT(legionar @ 16.09.2008., 23:35) [snapback]172851[/snapback]
međunarodne mečeve??? Pa nije RS država da igra međunarodne mečeve... ovo je prešlo sve granice... ajd razumijem da su kao pokrajinska repka i igraju prijateljske i slične meče ali ne međunarodne to je isto kad bi Baskiji išli na Euro ili World Cup. To je neka dezinformacija na koju se možemo samo nasmijati i ništa drugo.

Pa i protiv Tibeta, Katalonije, Galicije, Palestine, itd. se igraju medjunarodne utakmice. Oni naravno ne mogu igrati kvalifikacije.

Ja ne sumnjam u to da cu ih Munib i Sulejman podrzavati.
ploska
Sta je s Vuletom,pa Muharemovicem,pa Milosevicem????Mislim da bi oni trebali biti ozbiljni kandidati za reprezentaciju,pa i mali Pandza je super igrac
rimfan
Ovo za bajica me obradovalo dabogda nikada ne igro za nas on je za mene bio igrac koji nikada nije zasluzio mjesto u reprezentaciji

A nas savez dozvoli li ovo sto sada procita da mogu da igraju odlazim odma da ga zapalim citavog i sve u savezu ako se dozvoli da republika koja je genocidom nastala proglasi drzavom
Vernes_bhf
Bas me zanima koga ce da zovne..
A danas mi Asmir Begovic rekao da bih rado igrao za repku al da ga niko ne zove.. Sada ne znam kako to ide.. dal ima prava igrati!
ninja
zna li iko sta je sa harisom madunjaninom... igro je na onoj utakmici za podrsku Kodri

http://www.youtube.com/watch?v=N6a8jJYwvCA
SuperUstipak
a jel, dal ovaj Medunjanin ima pravo igrati za nas ;)

nazad na temu -

smjesni su ovi sad sto govore "ko je ovaj dzombic" ili tako slicno.
a dok je sliskovic bio selektor crkli smo sto se ne zove bas taj isti Dzombic, selver hodzic, adnan mravac, i jos mnogi.
najveci promasaj sliskoviceg mandata je
1. rahimic
2. medunjanin

Sutjeska10
pa mi stvarno vise neznamo dati nikome ispod 5...6 komadda
ova nasa A.2 pobjedilaC.engleze 6-2....
Vernes_bhf
CITAT(Sutjeska10 @ 17.09.2008., 01:43) [snapback]172870[/snapback]
pa mi stvarno vise neznamo dati nikome ispod 5...6 komadda
ova nasa A.2 pobjedilaC.engleze 6-2....

haha izgleda...
PS. juniorska repka je dobila hrvate s 3-2
cupavi
CITAT(SuperUstipak @ 16.09.2008., 20:06) [snapback]172866[/snapback]
a jel, dal ovaj Medunjanin ima pravo igrati za nas ;)
nazad na temu -

smjesni su ovi sad sto govore "ko je ovaj dzombic" ili tako slicno.
a dok je sliskovic bio selektor crkli smo sto se ne zove bas taj isti Dzombic, selver hodzic, adnan mravac, i jos mnogi.
najveci promasaj sliskoviceg mandata je
1. rahimic
2. medunjanin

Ja mislim da Medunjanin jos nije nastupio za A selekciju Holandije pa mislim da bi imao pravo da igra.

Ako ste citali text Bajica, pa mamu mu ###### dok mu je repka trebala igro je. Ja bih pozvao Pandzu, mozda cak i Cocalica iz Zeljeznicara.
cupavi
OVdje je odlucio da igra za Holandiju

http://www.bigsoccer.com/forum/showthread....8783&page=2
Vernes_bhf
CITAT(cupavi @ 17.09.2008., 02:53) [snapback]172875[/snapback]

Kako mu majke nije stid.. kaze nece on igrati za BiH..
pa P. ti M odakle si ti.. Da nije nase Bosne ne bih bilo ni nas
Istok
Ciri ako ne valja Sanel Jahic (kod njega nije ni za klupe) onda cisto sumnjam da ce naci odgovarajuceg vanjskog igraca ili stopera. Neka se bezveze ne muci.

Dzombica se sjecam iz U21 selekcije, cini mi se da je Ibricicevo godiste, 85'. Tada je Zukanovic igrao sa trojicom u zadnjoj liniji a on je bio na mjestu desnog stopera (Spahicevo mjesto protiv Estonije) dok je u Bazelu obicno bio na mjestu desnog beka. Imao je gadnu povredu koljena i poslije se izgubio iz vida.

CITAT
A nas savez dozvoli li ovo sto sada procita da mogu da igraju odlazim odma da ga zapalim citavog i sve u savezu ako se dozvoli da republika koja je genocidom nastala proglasi drzavom

Malo ko zna da je za zgradu u Banjaluci u kojoj je smjesten FSRS pare dao FSBiH. Nemoj misliti da ce sad biti drugacije. Predstavljaju nas isti ljudi koji su im dali pare za tu zgradu, isti oni koji su isli u Beograd da umanjuju kaznu srbijanskom fudbalskom savezu, isti oni koji su na zahtjev Ceke izglasali smjenu Kodre, isti oni koji su doveli Ciru da bi smirili tenzije.

Mislis da su se u medjuvremenu promijenili? Ja znam da nisu jer za to nemaju ni razloga a karaktera nikad nisu ni imali. Zato budimo spremni za prvu zvanicnu utakmicu reprezentacije RS-a.
ANARHIJA
CITAT(Istok @ 16.09.2008., 23:58) [snapback]172878[/snapback]
Ciri ako ne valja Sanel Jahic (kod njega nije ni za klupe) onda cisto sumnjam da ce naci odgovarajuceg vanjskog igraca ili stopera. Neka se bezveze ne muci.

Dzombica se sjecam iz U21 selekcije, cini mi se da je Ibricicevo godiste, 85'. Tada je Zukanovic igrao sa trojicom u zadnjoj liniji a on je bio na mjestu desnog stopera (Spahicevo mjesto protiv Estonije) dok je u Bazelu obicno bio na mjestu desnog beka. Imao je gadnu povredu koljena i poslije se izgubio iz vida.
Malo ko zna da je za zgradu u Banjaluci u kojoj je smjesten FSRS pare dao FSBiH. Nemoj misliti da ce sad biti drugacije. Predstavljaju nas isti ljudi koji su im dali pare za tu zgradu, isti oni koji su isli u Beograd da umanjuju kaznu srbijanskom fudbalskom savezu, isti oni koji su na zahtjev Ceke izglasali smjenu Kodre, isti oni koji su doveli Ciru da bi smirili tenzije.

Mislis da su se u medjuvremenu promijenili? Ja znam da nisu jer za to nemaju ni razloga a karaktera nikad nisu ni imali. Zato budimo spremni za prvu zvanicnu utakmicu reprezentacije RS-a.

Izbori su tu. Zadnjih par mjeseci uvijek bombe bacaju iz sumske da bi skrenuli paznju na sebe.
Na kraju od utakmice nece biti nista. Sve ce se to zaboravit poslije izbora.
Odavno oni pisu nekakve tekstove za himne, crtaju nekakve grbove, i na kraju im to ne nevalja ni za teriguz.
Zesci su to komicari. rolleyes.gif
ermin-jaran
CITAT(ANARHIJA @ 17.09.2008., 08:19) [snapback]172879[/snapback]
Izbori su tu. Zadnjih par mjeseci uvijek bombe bacaju iz sumske da bi skrenuli paznju na sebe.
Na kraju od utakmice nece biti nista. Sve ce se to zaboravit poslije izbora.
Odavno oni pisu nekakve tekstove za himne, crtaju nekakve grbove, i na kraju im to ne nevalja ni za teriguz.
Zesci su to komicari. rolleyes.gif

Budi siguran ako im se ukaze prilika da igraju da ce to i uraditi .....i pored izbora
fantom
SRETAN RODZENDAN KINGU!!! Anniversaries

Sergej Barbarez
Date of birth: 17 September 1971
National team: Bosnia-Herzegovina
Clubs: FK Velez, Hannover 96, 1. FC Union Berlin, FC Hansa Rostock, BV Borussia Dortmund, Hamburger SV, Bayer 04 Leverkusen

Barbarez's football career began with his hometown team Velez in Mostar in what was the then Yugoslav league, but the onset of war in the Balkans in 1992 meant he left in order to further his career in Germany. A combative, stylish midfield player, he played UEFA Champions League football with Dortmund, before moving on to fellow Bundesliga outfits Hamburg and Leverkusen. He came agonisingly close to taking Bosnia-Herzegovina to the finals of UEFA EURO 2004™, missing out on the final day of qualification. One of the most popular players in his homeland, Barbarez is involved closely in humanitarian work in Mostar.

Text sa uefa,com

dervish
Nastup Emira Spahića za utakmicu sa Turskom pod velikim je upitnikom. Spahić je zbog utakmice sa Estonijom odgodio operaciju, ali mu je iz kluba sugerisano da što prije uradi zahvat na povrijeđenim preponama. Eventualni izostanak Spahića veliki je hendikep za Blaževića. Selektor ovih dana analizira učinak i formu potencijalnih kandidata za utakmicu sa Turskom.
"U Istambul ću voditi ratnike, samo spremne igrače koji će ostaviti srce na terenu za povoljan rezultat", kaže za list "San" selektor Blažević.

Muči ga zadnja linija. Traži jednog stopera i lijevog bočnog.

"Nisam nespokojan zbog posljednje linije, jer imam Hasagića na golu. Istina je da nam treba jedan defanzivac na lijevom boku, te stoper ukoliko Spahić ne bi mogao igrati".

Selektor preko svojih kolega, od Belgije preko Austrije do Švicarske, provjerava formu potencijalnih kandidata koji bi mogli igrati na stoperskoj poziciji.

"Mravac i Džombić igraju u Austriji, odnosno Švicarskoj. Čekam da mi jave da li spomenuti posjeduju kapacitet za reprezentaciju".

Jedva čeka oporavak jednog iskusnog veznjaka.

"Sanjam tog Zlatana Bajramovića. Mirko Hrgović mi je pričao bajke o Zlatanu. Vjerujem da je Hrgović bio krajnje iskren. Nisam zaboravio ni Mirka. Kada procjenim da je u optimalnoj formi, ja ću ga zvati".

Hvali Miralema Pjanića, ali ima i primjedbe.

"Miralem je dragulj, ali mora još raditi, poboljšati startnu brzinu, duel igru. Kada bi češće bio kod mene, ja bih ga tom obučio i bio bi prvoklasan igrač".

Premda je Zvjezdan Misimović protiv Estonije odigrao simultanku, selektor smatra da Miske može biti još efektniji.

"Misimović je protiv Estonije pokazao jedno novo lice. Trčao je, asistirao i zabijao. Treba još nešto raditi za ekipu".

- Zar ne daje maksimum?

"Ne daje sine moj. On mora prvi napasti suparničkog bočnog igrača od kojeg kreću akcija. On ga treba napasti. Tako je najlakše zaustavljati suparničke akcije u početku, a biti spreman za kontru. Zvjezdan će to, uvjeravam vas, usavršiti".

Hvali i igrača koji je bio među najboljim u Mursiji, ali nije igrao protiv Estonaca.

"Vladavić je paklen igrač. Istina, nije za defanzivne zadaće, ali on ima nešto što drugi nemaju. Brz je, igrač lucidnih poteza za koje suparnik nema odgovarajuća rješenja. Za Muratovića sam ti stotinu puta rekao; on je klasa. Stigne svuda, ima brzinu, ne bježi od duela, radi od svog do suparničkog šesnaesterca".

Ćiro osjeća potrebu za neka pojašnjenja.

"Svako toliko neke provuče kako mi sufleri sastavljaju ekipu. Vi mi možete posvjedočiti da takvu privilegiju niko nema. Vi znate da ja sa svima pričam, pitam novinare, trenere, prijatelje, pa i obične navijače, ali sam provjerim svakog igrača. Volim čuti savjete, ali nema te veličine ko mi može ugurati igrača. Niko kod mene nije prošao ko se služio pritiscima i sličnim akrobacijama kako bi došao do mjesta u timu. Ja sam nakon svih ovih godina sve stavio na kocku. Došao sam u ovim, za mene najboljim godinama, napraviti nešto. Ja to znam i osjećam. Treba nam podrška svih, jer je ovo zajednički projekat", izjavio je Miroslav Blažević.

Blažević je od svojih saradnika dobio papirić sa imenima potencijalnih kandidata za reprezentaciju, a koji igraju u Premier ligi BiH. Svi oni će biti praćeni i testirani kroz utakmice A-2 reprezentacije. Na toj listi potencijalnih reprezentativaca nalaze se; Kokot, Mujkić, Kuduzović, Bekrić, Raščić, Kasapović, Cocalić, Hadžić... Od "internacionalaca" pratiće se forma, Čejvanovića, E. Mešića, Aganovića, a posebno golgetera Edina Junuzovića (22), prvog strijelca velenjskog Rudara i slovenske lige.

Selektor je uoči utakmice sa Estonijom bio vidno uznemiren zbog potenciranja premija od strane pojedinaca iz N/FSBiH. Nažalost, neki u Savezu ne mogu pratiti selektora, pa ga svakim danom "počaste" nekim biserom. Najčešće to radi glavni operativac u Savezu, zbog čega nerijetko poraste tlak selektoru Blaževiću, čije je strpljenje na izmaku.

U "moru" kandidata koje se predlaže selektoru, zaboravljen je nekadašnji prvi strijelac bh. lige Zoran Rajović. On je igrao za A-2 reprezentaciju. Igračko je iskustvo sakupljao u Slaviji, Zrinjskom, Izraelu, a odnedavno je u Hajduku iz Kule.

"Imam bh. pasoš i želju da igram za bh. reprezentaciju. Husnija Arapović me najbolje poznaje. Pozivam selektora da dođe na utakmicu kada budemo igrali sa Zvezdom ili Partizanom da se na licu mjesta uvjeri u moje kvalitete. Ćiro me svojevremeno želio dovesti u Hajduk", podsjeća Rajović.
abab
Ma nama ne treba vise napadaca. Imamo Dzeku, Muslimovica, Ibisevica, i Bubu kada dobije papire. Samo mi je sumnjivo sto Ciro ne trazi alternativu za Berberovica, iako po meni bi Jahic trebao igrati na njegovoj poziciji. Dzemal je tip igraca koji cesto kiksa i to ce nas kostati protiv ekipa kao sto su Turska i Belgija. Gledao sam ponovo utakmicu sa Estonijom, i od 3 sanse sto su Estonci imali, 2 su dosle sa Berberoviceve strane.
Konzerva
Turci protiv Ljiljana bez Tuncaya
Administrator
Srijeda, 17 Rujan 2008

Reprezentacija Turske će u duelu sa našom reprezentacijom u oktobru mjesecu biti oslabljena za napadača Tuncaya Sanlija. Napadač engleskog Middlesbrougha će pauzirati nešto manje od dva mjeseca zbog povrede koljena koju je zaradio u posljednjem susretu kvalifikacija za SP 2010 protiv Belgije.

Inače, turska reprezentacija nalazi se u krizi kada je u pitanju disciplina same momčadi. Naime, prije utakmice sa Belgijom u Istanbulu, došlo je do sukoba između Emrea i Karadeniza. Napadač Rubina, Gökdeniz Karadeniz je izbačen iz reprezentacije zbog toga što se potukao sa kapitenom Emreom Belözoğluom. Do problema je navodno došlo zbog mobitela jer je Emreu smetalo što Karadeniz u autobusu koristi mobitel suprotno zabrani. Došlo je prvo do verbalne prepirke, a onda i do fizičkog sukoba pa su ih morali smirivati ostali saigrači.

Posjećamo utakmica Turska - BiH se igra u Istanbulu 11. oktobra
Almir
Najtanji smo u odbrani vec otkako su se Hibic i Konjic oprostili. A posto Spahic nece biti spreman a Papac nece igrati tu smo vec u minusu za dva najbolja igraca koja imamo.

Mene cudi da Jahic nije dobio sansu, pomeni je to velika greska. Pored njega i nemamo nekog izbora sto valja. Raduje me da smo se Bajica kutarisali, jer ne samo po nekvaliteti, on ne zasluzuje dres repke.

Dobro je to da se traze moguci kandidati jer izbor ne moze biti uzi, prije svega na stoperskoj poziciji. Od vise puta pomenuti Vuleta, Milenkovica i Pande, evo opet vec stari kandidata Dzombica i Mravca, neznam sto se raja ovde cudi jer vec za ere Sliskovic bila je puna usta hvale za njih dvojicu kao i za Hodzica.

I jedan i drugi su pomladi Mravac (Sv Mattersburg) 82 godiste,i standardan je, a Dzombic (Fc Vaduz) je 85 i igrao je za mladu repku.

U Matersburgu igra i Nedeljko Malic 88 godiste, takozder u odbrani, neznam da li je igrao za nas ?

Izgleda da je se Hodzic (78 godiste) vratio iz Izraela, eto ga u Xamax-u, pa je se mogao i on provjeriti da zavrsimo i tu pricu o njima trojici.

sajci
CITAT(Almir @ 17.09.2008., 14:43) [snapback]172910[/snapback]
Najtanji smo u odbrani vec otkako su se Hibic i Konjic oprostili. A posto Spahic nece biti spreman a Papac nece igrati tu smo vec u minusu za dva najbolja igraca koja imamo.

Mene cudi da Jahic nije dobio sansu, pomeni je to velika greska. Pored njega i nemamo nekog izbora sto valja. Raduje me da smo se Bajica kutarisali, jer ne samo po nekvaliteti, on ne zasluzuje dres repke.

Dobro je to da se traze moguci kandidati jer izbor ne moze biti uzi, prije svega na stoperskoj poziciji. Od vise puta pomenuti Vuleta, Milenkovica i Pande, evo opet vec stari kandidata Dzombica i Mravca, neznam sto se raja ovde cudi jer vec za ere Sliskovic bila je puna usta hvale za njih dvojicu kao i za Hodzica.

I jedan i drugi su pomladi Mravac (Sv Mattersburg) 82 godiste,i standardan je, a Dzombic (Fc Vaduz) je 85 i igrao je za mladu repku.

U Matersburgu igra i Nedeljko Malic 88 godiste, takozder u odbrani, neznam da li je igrao za nas ?

Izgleda da je se Hodzic (78 godiste) vratio iz Izraela, eto ga u Xamax-u, pa je se mogao i on provjeriti da zavrsimo i tu pricu o njima trojici.

drago mi je da ciro prate neke igrace koa sto su Mrvac koga navijaci traze vec duze vremena ,sto se tice dzombica mlad je ali mislim da nema jos taj kvalietet za rep.za mene je hodzic puno bolje rijesenje igra u vecem klubu xamax i ima iskustvo igrao sa tunom u ligi sampijona odigrao jednu sezonu u u izraelu sad je ponovo tu u svicarskoj on bi nam dobro dosao u odbarni
Eborg
Ovaj Edin Junuzovic je chudo od igracha,barem po fizichkim predispozicijama...Istrazhivao sam neshto o njemu...Neshto kao Muslimovic,visok i uzhasno jak...Chini mi se da je @legionar iz Slovenije pa mozhda zna vishe o njemu...

Rodjen je u Hrvatskoj i igrao je za Orijent (3. hrvatska liga),Rijeku (odigrao 1 utakmicu),Krsko (u polusezoni u 13 utakmica dao 8 golova-2. liga) te je i sada najbolji strijelac Rudara iz Velenja na najvishem nivou u Sloveniji...Napreduje momak a 22 su mu godine... icon_mrgreen.gif

I Slovenci se neshto vrte oko njega pa mozhda ne bi bio losh kao zamjena Dzheki,Muslimovicu ili Ibishevicu...On i Chustovic bi mogli uskakati ako se koji povrijedi...
legionar
CITAT(Eborg @ 17.09.2008., 16:45) [snapback]172915[/snapback]
Ovaj Edin Junuzovic je chudo od igracha,barem po fizichkim predispozicijama...Istrazhivao sam neshto o njemu...Neshto kao Muslimovic,visok i uzhasno jak...Chini mi se da je @legionar iz Slovenije pa mozhda zna vishe o njemu...

Rodjen je u Hrvatskoj i igrao je za Orijent (3. hrvatska liga),Rijeku (odigrao 1 utakmicu),Krsko (u polusezoni u 13 utakmica dao 8 golova-2. liga) te je i sada najbolji strijelac Rudara iz Velenja na najvishem nivou u Sloveniji...Napreduje momak a 22 su mu godine... icon_mrgreen.gif

I Slovenci se neshto vrte oko njega pa mozhda ne bi bio losh kao zamjena Dzheki,Muslimovicu ili Ibishevicu...On i Chustovic bi mogli uskakati ako se koji povrijedi...

inače ne pratim toliko slovensku ligu jer iskreno i nemam vremena pratiti pored Bundeslige, Serie A, CL... Možda uskoro šta saznam samo iskreno slovenska liga nije bog zna šta mada dobiva na kvaliteti svake godine. Kaže da bi mu bilo čast zaigrati za slovensku repku al da o tome zasad ne razmišlja...

klik
abab
CITAT(goliath @ 17.09.2008., 17:10) [snapback]172919[/snapback]
Upitaj se da li mu je Berberovic dao razloga da mu trazi alternativu. Ne mozes reci da je Berberovic ista direktno kiksao. To sto Berberovic nije vise rupa kao sto je bio dok je igrao u Muzurovoj repci - mene je prijatno iznenadilo.

Ma bori se on i svaka mu cast za to. Ali pogleda zadnje tri utakmice, i usporedi koliko su puta protivnici probili Berberovicevu stranu, a koliko puta Salihovicevu pa ces vidjeti da je razlika velika u korist Salihovica.
barba-9
CITAT(adidas @ 17.09.2008., 19:17) [snapback]173038[/snapback]
Hodzica i Dzombica treba pozvat. Hodzic je igrao za FC Thun, bio je je tamo standardni. Upoznao sam ga na "Susret Bosnjaka Svicarske 2007" i bas je ok Typ po ponasanju. Dzombic je je vise puta odigrao za U21 BiH. bivsi igrac je FC Bazela, a trenutno brani boje FC Vaduza.mozda nije za prvu postavu ali neka ga na klupi za svaki slucaj.

Eh ako je OK TYP onda ga odmah treba zvat, reći ću ja Ćiri haha
Rodeni
Dzombic a sta je sa Boris Pandza najbolji stoper sto je igro za mladu repku ili Vule Trivunovic stub odbrane mlade repke u generaciji od 80-85 godiste standardni bio u to vrijeme sramota da ga niko ne poziva a covjek sada kapiten u svom Ruskom prvoligasu

Mehmedalija Covic solidan stoper bolji od Radeljica
Kenan Cejvanovic najbolji stoper u premijer ligi prosle godine

Ovoga Dzombica sam gledo u mladoj repki bih protiv belgije na Grbavici dobio crveni karton nije me odusevio sa svojom igrom igro je kao desni bek za mene su ovi drugi navedeni gore stoperi daleko bolji od Dzombica

VULE TRIVUNOVIC I BORIS PANDZA moraju biti na Cirinom spisku ako nebudu onda se u repki i dalje prljavi poslovi rade ko i prije
abab
Izgleda da je Ciro u vlastitoj emisiji 'Ciroskop' na zagrebackoj Z1 televiziji izjavio da cemo igrati prijateljsku protiv HOLANDIJE icon_eek.gif u februaru.
SuperUstipak
CITAT(abab @ 17.09.2008., 20:40) [snapback]173155[/snapback]
Izgleda da je Ciro u vlastitoj emisiji 'Ciroskop' na zagrebackoj Z1 televiziji izjavio da cemo igrati prijateljsku protiv HOLANDIJE icon_eek.gif u februaru.

bas neki dan ja pricam kako bi nam idealni protivnik za Belgiju bila Holandija.
ovo bi bila sjajna vijest.
hercegovac_100%
Evo citam intervju branimira bajica koji je dao dnevnom avazu rekao je citiram to ja nisam rekao moj jedini izbor je reprezentacija bih, i dalje nastavlja moje ime se koristi u prljave politicke igre i koriste moje neigranje u repci i na kraju rece da je sve sto je postigao u karijeri moze zahvaliti jedino reprezentaciji bih i jos je rekao da on uvjek stoji na raspolaganju reprezentaciji bih....
da patka, a mi docekali koda nam je drago bilo...
ako kvalitetom zasluzuje poziv, treba da igra. ciro ce to prosuditi. vagan je i trenutno vaze premalo za repku. ako se popravi, valjda ce dobit opet poziv.
ninja
tuzno kako su se raja samo primila i covjeka izblatila..... slicno se desilo i Misimovicu kada je najavio povlacenje iz reprezentacije... od tog trenutka je Misimovic bio taj koji nikad srcem nije igro za BiH, izabrao Srbiju da je ikako mogao itd.

Vidio bih vas da ste na mjestu Misimovica pa sa jedne strane ga jednu pljuju da nije dobar srbin a sa druge strane treba da dokaze da je dobar bosanac... a niko nece da prihvati kad covjek kaze boli ga k.... za politiku da je on djete one Juge i svejedno mu je dali poslije raspada igrao za Srbiju ili BiH (niti dize tri prsta niti je ponosan na ljiljane) A gdje takve da smjestimo?
SemirBosanac
CITAT(abab @ 18.09.2008., 02:40) [snapback]173155[/snapback]

Odakle ti to buraz?

To bi bilo sjajno.... U Holandiji ili kod nas?
ANARHIJA
Posto niko ne zeli ovo postaviti, jer pojedini izgleda pokusavaju ovu izjavu gurnut pod tepih,
kao da se nikad nije desila, da bi za par sedmica opet pljuvali, i istresali svoje frustracije.
A frustracija prema pojedinim igracima na ovom forumu je dosta, ne pazi vas majka priroda, sta li?

CITAT
Moj je jedini izbor reprezentacija BiH

Žao mi je što se moje ime koristi u prljave političke svrhe, kaže reprezentativac BiH...

Nakon što je u srbijanskoj štampi objavljen intervju sa Branimirom Bajićem, u kojem on kaže kako neće više igrati za reprezentaciju BiH te da će njegov izbor ubuduće biti Republika Srpska, javio nam se igrač njemačkog drugoligaša Koblenca želeći demantirati sve što je napisano.

- Nisam dao intervju "Sportskom žurnalu" niti "Glasu srpske". Odlučno demantiram da sam rekao kako više neću igrati za BiH, pogotovo zbog toga što me selektor jednom nije pozvao. Žao mi je što se moje ime koristi u prljave političke svrhe. Reprezentacija BiH moj je jedini izbor i uvijek sam joj na raspolaganju - rekao nam je Bajić.

Posljednji meč za BiH odigrao je protiv Bugarske, a selektor Miroslav Blažević nije ga zvao za susrete sa Španijom i Estonijom.

- Trenutno nisam izbor selektora, žao mi je i krivo mi je zbog toga. Žao mi je što sam ispao zbog jedne utakmice i ne mogu se pomiriti s tim. Nadam se da ću ubrzo zadobiti Blaževićevo povjerenje.

Reprezentaciji i Nogometnom savezu mogu samo reći hvala, jer sam, noseći dres BiH, stekao mnogo dobrih prijatelja, uživao igrajući i, na kraju, to mi je pomoglo pri prelasku u Koblenc. Ako me Blažević ne pozove za naredne utakmice, doći ću kao obični navijač i bodriti BiH - zaključio je Bajić.

Namjerna podvala

Bajić smatra kako je neko namjerno zloupotrijebio njegovo ime i trenutni status u reprezentaciji.

- Očigledno je da je neko namjerno želio podvaliti meni, ali i mojim prijateljima i suigračima. Što se tiče Republike Srpske, obaviješten sam da postoji spisak igrača koji su rođeni tamo i da se moje ime nalazi na njemu. To je sve što znam - rekao je Bajić.

Ovdje je pojedincima najvaznije pljunut, pa kasnije razmisljati, sto i kako si pljuno. rolleyes.gif
abab
Bravo za Bajica. A ovi c*****i iz takozvane rs pokusavaju minirati uspjeh nase reprezentacije na svaki moguci nacin. Upalo im onih 7-0 u oko. Glas srpske je medij od onoga krmeta dodika tako da me ne cudi da su bas oni izmislili ovaj interviju. Ljubomora je nesto najgore sto postoji kod covjeka.
EsadThaKing
Spahić: Možda i zaigram protiv Turske

Emir Spahić, kapiten našeg nacionalnog fudbalskog tima doputovao je jučer u Sarajevo, nakon uspješne operacije prepona u Minhenu.

Hvala Bogu, sve je prošlo bez komplikacija - kazao je Spahić za Sanpo dolasku u sarajevsku zračnu luku.

Što se tiče postoperativnog oporavka i procjena kada bi se naš kapiten mogao vratiti treninzima, odnosno kada će biti spreman za povratak na teren, Spahić je kazao: Naredna tri-četiri dana su ključna, tako su mi doktori u Minhenu rekli. Bude li sve išlo kako treba, možda već protiv Turske budem na raspolaganju selektoru Ćiri Blaževiću.

Na Spahićevom licu se mogao primijetiti umor, ali i optimizam. Optimizam koji će obradovati sve navijače naše reprezentacije, a selektora Blaževića najviše. Narednih nekoliko dana Spahić će boraviti u Sarajevu.

Do utorka, vjerovatno. Tada ću otići u Moskvu, moram se javiti u klub. Tamo ću nastaviti oporavak - kazao je Spahić, koji je do automobila u kojem je napustio aerodrom, došao uz pomoć svoje majke i jednog od uposlenika sarajevske zračne luke.

Spahić je, podsjećamo, igrao za našu reprezentaciju protiv Estonije pod injekcijama, usprkos zabrani svog kluba Lokomotiva iz Moskve. Ostalo je još dvadesetak dana do nastavka kvalifikacija za SP 2010 i utakmica protiv Turske u Istambulu i Armenije na Koševu, koje su na rasporedu 11. i 15. oktobra. Želimo našem kapitenu da do tada potpuno ozdravi i obuče dres reprezentacije.

Konzerva
kako bi dobro bilo uzeti 6 bodova sad na jesen da prezimimo sa 9 bodova, to bi super bilo, treba turke sad iznenaditi, posto neigra im tuncay a poljuljana im je atmosfera nakon 1:1 sa belgijom zbog tuca izmedju karadeniza i emre , ipak ce to ostaviti traga na njihove igrace.

ori
CITAT(EsadThaKing @ 18.09.2008., 06:32) [snapback]173196[/snapback]
Spahić: Možda i zaigram protiv Turske

Emir Spahić, kapiten našeg nacionalnog fudbalskog tima doputovao je jučer u Sarajevo, nakon uspješne operacije prepona u Minhenu.

Hvala Bogu, sve je prošlo bez komplikacija - kazao je Spahić za Sanpo dolasku u sarajevsku zračnu luku.

Što se tiče postoperativnog oporavka i procjena kada bi se naš kapiten mogao vratiti treninzima, odnosno kada će biti spreman za povratak na teren, Spahić je kazao: Naredna tri-četiri dana su ključna, tako su mi doktori u Minhenu rekli. Bude li sve išlo kako treba, možda već protiv Turske budem na raspolaganju selektoru Ćiri Blaževiću.

Na Spahićevom licu se mogao primijetiti umor, ali i optimizam. Optimizam koji će obradovati sve navijače naše reprezentacije, a selektora Blaževića najviše. Narednih nekoliko dana Spahić će boraviti u Sarajevu.

Do utorka, vjerovatno. Tada ću otići u Moskvu, moram se javiti u klub. Tamo ću nastaviti oporavak - kazao je Spahić, koji je do automobila u kojem je napustio aerodrom, došao uz pomoć svoje majke i jednog od uposlenika sarajevske zračne luke.
Spahić je, podsjećamo, igrao za našu reprezentaciju protiv Estonije pod injekcijama, usprkos zabrani svog kluba Lokomotiva iz Moskve. Ostalo je još dvadesetak dana do nastavka kvalifikacija za SP 2010 i utakmica protiv Turske u Istambulu i Armenije na Koševu, koje su na rasporedu 11. i 15. oktobra. Želimo našem kapitenu da do tada potpuno ozdravi i obuče dres reprezentacije.

Koji klosari u savezu, covjek igra pod inekcijama, rizikuje karijeru zbog reprezentacije, a njemu od terminala do auta treba pomagati majka i radnik aerodroma. Mora da je uske imao rociste na sudu juce, FUJ. Sigurno ce imati vremena kad se bude islo u Tursku, treba nakupovati stvari rodbini o trosku BIH. Ja se ovim nasim igracima divim, treba to smece iz saveza gledati kad god igramo utakmicu. NEVJEROVATNO
bandit
CITAT(ori @ 18.09.2008., 16:22) [snapback]173220[/snapback]
Mora da je uske imao rociste na sudu juce.

I jest .... sleep.gif
EsadThaKing
69' Slaven Belupo [1 - 0] CSKA Moscow

42' [1 - 0] M. Juric

Evo "Bosanca" pogodio protiv velike CSKA
Ventola
CITAT(adidas @ 18.09.2008., 19:40) [snapback]173246[/snapback]
Smjesan si kao Ventola....

Covijek je standardni Igrac u svom Klubu, i bio je glavni Igrac Thuna u odbrani u vrjeme kad su igrali u Lige Prvaka. Njemu Srce kuca za BiH, kao nama ovdje na Forumu. Znaci ako ispadaju Spahic, Papac i ako Bajic nema kvaliteta a Hrgovic nije u Formi, e onda sigurno zasluzije Poziv u A Repku.

Cile, smijem li ga malko iza usiju klempavih ne bil' ga naucio reda... tumbleweed.gif

Prodji me se village-boy...
Vernes_bhf
CITAT(adidas @ 18.09.2008., 19:40) [snapback]173246[/snapback]
Smjesan si kao Ventola....

Covijek je standardni Igrac u svom Klubu, i bio je glavni Igrac Thuna u odbrani u vrjeme kad su igrali u Lige Prvaka. Njemu Srce kuca za BiH, kao nama ovdje na Forumu. Znaci ako ispadaju Spahic, Papac i ako Bajic nema kvaliteta a Hrgovic nije u Formi, e onda sigurno zasluzije Poziv u A Repku.

Koji K**rac napadas Covijeka non-stop.
Ventola nije niti rijec do sada o tome a ti osuo paljidbu po covijeku..
Mani se toga!
Ps. Ne zaboravi da je Ventola za tebe bog i batina, On ima gostovanja reprezentacije koliko ti godina!
efteling
@Anarhija u pravu si 100% svaku informaciju treba dobro prozvakati pa onda davati sud o tome.
legionar
CITAT(abab @ 18.09.2008., 12:45) [snapback]173191[/snapback]
Bravo za Bajica. A ovi c*****i iz takozvane rs pokusavaju minirati uspjeh nase reprezentacije na svaki moguci nacin. Upalo im onih 7-0 u oko. Glas srpske je medij od onoga krmeta dodika tako da me ne cudi da su bas oni izmislili ovaj interviju. Ljubomora je nesto najgore sto postoji kod covjeka.

lolcina.gif
nedostatak
CITAT(Edo Odense @ 18.09.2008., 13:55) [snapback]173238[/snapback]
19-godišnji Neven Subotić uskoro će morati odlučiti za čiju nogometnu reprezentaciju želi nastupati. Trenutno može birati između SAD-a, BiH i Hrvatske, a uskoro će najvjerojatnije steći pravo nastupa i za Njemačku...

Nastupi mladog braniča Nevena Subotića u dresu Borussije Dortmund privukle su pažnju njemačkog izbornika Joachima Löwa. Subotić se nije iskazao samo dobrim obrambenim igrama, već je u četiri utakmice postigao i tri prvenstvena pogotka. 19-godišnjak je zatresao mrežu Bayer Leverkusena, Energie Cottbusa i Schalkea, a svojim je golovima najzaslužniji za osvajanje šest boda u prve dvije spomenute utakmice.

Ne čudi stoga što se Löw zainteresirao za njega i postoji vrlo izgledna mogućnost da ga pozove u svoju reprezentaciju, no zasad još uvijek nema pravo nastupa za Njemačku. Trenutno se čeka odluka FIFA-e smije li nastupati za Njemačku, a dosad je Subotić nastupao za U-17 i U-20 reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država. Neven trenutno prema FIFA-i ima pravo nastupa za tri reprezentacije – SAD, Bosna i Hercegovina te – Hrvatska. Navodno je za Subotića zainteresiran i Srbijanski nogometni savez.

Jedan od direktora u Njemačkom nogometnom savezu je potvrdio da je pokrenut proces nakon kojeg bi Subotić mogao nastupati za njihovu reprezentaciju. "Pretpostavljamo da će moći igrati za Njemačku s obzirom da još uvijek nije igrao u nijednoj A reprezentaciji", rekao je Harald Stenger.

Subotića veseli interes Löwa, no napominje da se zasad želi posvetiti isključivo Borussiji. "Pročitao sam da se Löw vrlo pohvalno izjasnio o mojoj igri, no ne znam što reći o tome. Znam tek da tko brzo poleti može vrlo lako i pasti. Ja imam samo 19 godina i to mi se može vrlo lako dogoditi", rekao je skromno Subotić.

Neven Subotić rođen je 10. prosinca 1988. godine u Banja Luci, a s pet godina se s roditeljima seli u Njemačku. 1999. godine preselio se u Sjedinjene Američke Države (Utah, Južna Karolina i Florida) zbog isteka dozvole za boravak u Njemačkoj. 2007. godine je potpisao ugovor s Mainzom, a ovog je ljeta stigao u Borussiju za odštetu od 3.5 milijuna eura te je potpisao ugovor u trajanju od pet godina.

mislim da se odlucio za hrvatsku. cuo sam to na tv prenosu prije nekoliko dana
Vernes_bhf
CITAT(nedostatak @ 19.09.2008., 00:45) [snapback]173289[/snapback]
mislim da se odlucio za hrvatsku. cuo sam to na tv prenosu prije nekoliko dana

sta on sada imas s Hrvatskom???
jasko26
i u njemackoj igraju sve prave one svabe zvane gomez tascci kuranyi podolski klose asamoah itd. to je tek pocelo u njemackoj bice jos vise tih pravih svaba koji ce nastupat za njemacku.a sto se tice subotica ja sam citao da su njegovi roditelji rodjeni srbijanci... i ja neznam sta on ima sa hrvatskom?komsije se zele opet posluzit izgleda ili je to samo neka novinarska patka...ali sta je tu jeona odbrana u dortmundu je suplja ko svicarski ementaler
Ado89
Nakon što je Husnija Arapović preuzeo kormilo u FK Sarajevo, upitna je daljna sudbina A 2 reprezentacije čiji je Arapović selektor. U Savezu su mišljenja da bi vođenje kluba i jedne selekcije predstavljao svojevrsni sukob interesa, pa će se na jednoj od narednih sjednica raspravljati o budućnosti A tima, koji je nedavno pomeo (6:2) Engleze na Grbavici.

Miroslav Blažević je izrazio želju da na toj poziciji vidi Fuada Muzurovića, dugogodišnjeg prijatelja, bivšeg selektora, koji je trenutno bez angažamana. Ćiro ima ogromno povjerenje u Muzurovića. Navodno je taj prijedlog - iz N/FS BiH - glatko odbijen, piše list "San".

Fudbalska će vlada potražiti neko drugo rješenje. Da je nužno riješiti ovo pitanje, ima "mali milion" razloga. Naime, na okupljanju uoči utakmice sa Englezima, selektoru su otkazali saradnici. Ivan Soldo, više nije aktivan u NK Široki brijeg, a selektor to nije znao. Soldo se bavi svojim biznisom u Širokom brijegu, pa je Arapović za ovu akciju "posudio" Envera Lugušića.

Diskutabilno je i da li N/FS BiH trebaju dvije slične selekcije, A -2 i olimpijska, za koju je zadužen Šener Bajramović. Olimpijska nikako ne igra, a Arapovićeva selekcije nastupa u "rijetke petke". Problematično je i to što je Arapović u svoju selekciju zvao one koji su duboko zagazili u treću deceniju i nikako ne predstavljaju perspektivu bh. nogometu. Logičnije je da egzistira olimpijska selekcija, koja je prošle godine imala zavidan nastup na turniru u Turskoj. Bajramović je prepoznatljiv kao trener koji otkriva i forsira mlađe igrače.

Dakle, pred N/FS BiH je problem koga valja što prije razriješiti. Najprije; da li je važnija olimpijska ili A -2 reprezentacija, te kako kompletirati B reprezentaciju, nakon što je Arapović sjeo na klupu Sarajeva, a njegov pomoćnik Soldo se udaljio iz fudbala.

(24sata######)
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.