Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
jasko26
moze mi neko reci sta je sa mirsadom beslijom? rolleyes.gif nisam cuo za njega dugo vremena vec..imali sanse opet da zaigra za nasu repku?
ermin-jaran
Narode cuo sam da se u Bosni skupljaju donacije da Ciru posalju na Hadz.... icon_mrgreen.gif

Barba nisam mislio na finansijski aspekat ni igracki kadar vec na volju,zelju i izgaranje na terenu 90 minuta
da se taj mentalitet sa tribina prebaci na teren......kvalietet postoji i kod nas to je vise nego jasno
velez4ever
CITAT(mmujica @ 14.09.2008., 13:04) [snapback]172511[/snapback]
Blažević: Protiv Estonaca smo igrali kao lavovi
Foto: Arhiv
Špancima ću reći: Danas ćemo vas zgaziti!
Poraz u Španiji neregularnim golom • U Hrvatskoj kažu: U ovoj muci poslije Engleza, ti si nam jedina radost...
14.09.2008. 00:06

Subota, 6. septembar

Zamalo čudo

Malo je nedostajalo za čudo, ali uprkos porazu od Španije u prvoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, nagovijestili smo ono što će se desiti tri dana kasnije protiv Estonije.

Imao sam savršen uvid u stanje unutar španske reprezentacije i u njihovu snagu. Željeli to ili ne, bili smo osuđeni da se branimo. Kažu da je inteligencija adaptacija na datu situaciju, ali bilo je uzalud. Napravili smo odbrambeni sistem koji je gotovo sve vrijeme besprijekorno funkcionisao, što potvrđuje i to da smo poraženi neregularnim golom.

Da je moj Džeko ranije pogodio, pobijedili bismo ih, ali s obzirom na situaciju na terenu, možda bi bilo malo nepravedno.

Dobro je rekao jedan kolega novinar - bosanski kamen uvijek nakon dobro odigrane utakmice potone. Tradicija je nešto što se konstantno manifestuje, ali na meni je da taj fenomen izmijenim.

Nedjelja, 7. septembar

Galvanizacija ekipe

Vratili smo se u Sarajevo. Čeka nas utakmica s Estonijom, koju ćemo morati dobiti. Nastojim što više njegovati dobru atmosferu, osloboditi igrače umora i toksina. To je režim rada na koji nisu naučili. Koristimo svaku priliku za kupke, masaže...

Dnevno se igračima obraćam dva puta, psihološki ih pripremam za važnu utakmicu, u kojoj nam se nameće imperativ pobjede, galvaniziramo ekipu, ujedinjujemo je.

U Hercegovini je pravi vojnički karantin. Igrači su željeli izaći. Pa gdje ćete izaći, ljudi Božiji?!

Ja dan i noć lomim glavu kako ih vratiti i osposobiti za utakmicu, a oni bi da malo hodaju. E, ne može!

Ponedjeljak, 8. septembar

Hoću da bude 5:0

Jutarnji trening je od posebne važnosti, toj aktivnosti pridajem naročitu pažnju, od nje sve kreće.

Ovih sam dana toliko igračima utjerao strah u kosti od Estonaca da sam i sam shvatio da sam pretjerao. Zato sam im danas rekao: J... im majku! Hoću da bude 5:0!

Još uvijek postoje dileme oko Spahića. On nam je jako važan i veoma cijenim njegovo požrtvovanje i želju da svoje tijelo izloži injekcijama kako bi igrao i pomogao svojoj državi. Njegova žestina i brzina bit će od presudne važnosti. Svaka mu čast!

Ono što me posebno rastužilo su komentari nekih novinara na tekstove iz španskih novina o nama u kojima nas minimiziraju. A dobiše nas iz nedozvoljene pozicije, p... im materina. Zapamtit ću im ja to. Kada dođu kod nas reći ću im j... vam majku, danas ćemo vas zgaziti! Mi bili heroji i vitezovi, a oni tako o nama...

respekt.gif respekt.gif
AA77
Ljudi sad uzmite kartice BHT1 pa da mozete gledat. Da nebude opet gdje ima prijenos itd.
Mi smo u klubu skupili lovu i uzeli tu karticu i uzivali smo na tekmama protiv estonije i spanije.
velez4ever
Kartica BHT1 kosta 100 eura, sto uopste nije puno za nas koji smo van domovine. Zato kupite karticu í onda rahat.
Vernes_bhf
CITAT(velez4ever @ 14.09.2008., 12:15) [snapback]172517[/snapback]
Kartica BHT1 kosta 100 eura, sto uopste nije puno za nas koji smo van domovine. Zato kupite karticu í onda rahat.

Gdje imaju podatci o tome?
Kako da narucim iz Svedske.. uzimao je stari, al treba sada i meni??
Zel89
CITAT(velez4ever @ 14.09.2008., 14:15) [snapback]172517[/snapback]

Skupo je to, mi mozemo ovdje u norveskoj za 39kr mjesecno preko kablovske uzet BHT1. znaci manje od 10maraka mjesecno. 12*10 = 120maraka. Najbolje ipak resenje je Dreambox. biggrin.gif
velez4ever
CITAT(Vernes_bhf @ 14.09.2008., 14:18) [snapback]172519[/snapback]
Gdje imaju podatci o tome?
Kako da narucim iz Svedske.. uzimao je stari, al treba sada i meni??

Imas PP..
SemirBosanac
CITAT(velez4ever @ 14.09.2008., 14:15) [snapback]172517[/snapback]

Sve je to lijepo. I ja sam sebi uzeo prije nekolko godina BHT karticu radi repke. Onda su dosli na ideju da prodaju tekme u gostima OBNu i Pinku. Sta ces onda? Nema sanse da cu im kupit kartu ako ne garatuju da cu prenositi SVE tekme!
Cera77
I opet tema ode k'vragu!!!
Zao mi nesto Pjane sto ne igra. Taj momak sigurno vrijedi za prve postave kako u klubu tako i u repki... Pozdrav!!!
Istok
A-2 reprezentacija u hotelu Hercegovina

Arapoviću se odazvalo 18 igrača

Piše: Predator
Nedelja, 14.09.08. 16:12.

Stalna baza našeg A nacionalnog fudbalskog tima, hotel Hercegovina na Ilidži, od danas je domaćin i A-2 reprzentativcima Bosne i Hercegovine, koji se pripremaju za prijateljski susret protiv C selekcije Engleske.

Selektoru Husniju Arapoviću na prozivku se javilo 18 igrača. To su: Elvis Karić, Adis Nurković, Staniša Nikolić, Elmir Kuduzović, Velibor Vasilić, Delimir Bajić, Nikola Mikelini, Jadranko Bogičević, Darko Aleksić, Srđan Savić, Vernes Selimović, Fenan Salčinović, Milan Muminović, Mladen Žižović, Semir Bekrić, Jure Ivanković, Admir Raščić i Damir Tosunović.

Opravdano su kasnili samo Admir Aganović, koji je danas sa Čukaričkim igrao protiv Crvene zvezde, te Josip Topić, defanzivac Širokog Brijega, koji je na Pecari ugostio banjalučki Borac. Njih dvojica u reprezentativnoj bazi trebali bi se pojaviti večeras kasno, odnosno sutra ujutro.

Inače, selektor Arapović je najavio da će njegovi izabranici igrati po sistemu kakav preferira i selektor A tima, Ćiro Blažević, s ciljem da provjeri pojedine igrače na nekim pozicijama koji bi u skorije vrijeme bili prekomandovani u naš najbolji tim.

Bh. reprezentativci večeras će trenirati u Hrasnici, a za sutra su zakazana dva treninga. Susret protiv Engleza igra se u utorak, 16. septembra na stadionu Grbavica sa početkom u 16. sati.

Ako su htjeli provjeravati i napraviti koristan posao, trebali su biti ukljuceni i igraci iz inostranstva koji nisu u kombinacijama za A reprezentaciju. Da se tako radilo ne bi im trebalo ovoliko vremena da se sjete Muratovica npr.

Ovo je bila prilika da probaju u kakvoj su formi Milenkovic, Trivunovic, Blatnjak, Muharemovic, Merzic itd. Znam da ih ne zovu jer nemaju para a znamo i zasto nemaju para.

al
kako ukljuciti igrace iz inostranstva ako nisu fifine termine? to nije moguce...
maniacdogroba
CITAT(sanelaga @ 14.09.2008., 23:21) [snapback]172589[/snapback]
kako izgleda raja? ide li iko u tursku?
imate li podataka o tome? interesuje me koliko ce nas biti u istanbulu?

kupi kartu, rezervisi si hotel i vidjeces ako Bog da..
abab
Ima li neko clanak o reprezentaciji koji je objavljen u posljednjem broju Slobodne Bosne?
abab
Miroslav Ćiro Blažević, selektor fudbalske A reprezentacije BiH prošlog vikenda u Puli vodio je veterane Hrvatske koje su pod njegovim vodstvom 1998. godine na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj osvojili treće mjesto.

Popularni „vatreni“ u dvorani „Mate Parlov“ pobjedili su u humanitarnoj utakmici na Đoserovom memorijalu, a Ćiro je bio u centru pažnje. O njemu su pohvalno govorili svi.

Posebno su to činili njegovi izabranici iz 1998. godine, poput Slavena Bilića, Zvonimira Bobana, Roberta Prosinečkog, Davora Šukera, Maria Stanića, Aljoše Asanovića, Roberta Jarnija, Gorana Vlaovića...

Svi redom čestitali su našem selektoru na veličanstvenom trijumfu protiv Estonije (7:0).

Jurčić: Turci su spori
Našem selektoru uoči gostovanja u Istanbulu, pomoć su ponudili i njegovi bivši igrači, navodi pomenuti bh. medij.
„Dvojica zadnjih igrača su im spori, tu su „najtanji“. To morate iskoristiti“, govorio je Krunoslav Jurčić nakon utakmice u Puli našem selektoru.

Teško da BiH može na Svjetsko prvenstvo, a ako iko može to uraditi, samo vas „šef“ može odvesti u Južnoafričku Republiku“, rekao je Slaven Bilić, selektor Hrvatske koja je u srijedu na „Maksimiru“ doživjela debakl od Engleske (1:4), a pišu „Nezavisne novine“.

U kraćem razgovoru za ovaj bh. medij, Bilić je o BiH, istakao i sljedeće:

„Zašto će biti teško da se plasirate na SP? Zato što ste u skupini sa Španjolskom, aktuelnim prvakom Europe, Turskom koja je na EP 2008 zaustavljena u polufinalu, te uvijek neugodnom Belgijom. Slažem se da BiH ima izuzetno kvalitetnih nogometaša, ali tvrdim da je najveća prevaga u borbi za sami vrh tablice Miroslav Blažević. Njegovo iskustvo je neprocijenjivo i samo on može posložiti dobitnu kombinaciju.“

Ni Ćiro nije „ostao dužan“ kolegi Biliću, rekavši:

„Sine, ništa se ti ne brini. U Južnu Afriku idemo i mi i vi, sastaćemo se u četvrtfinalu, pa ćeš onda vidjeti snagu BiH.“ <<< Svaka cast Ciri sto mu je ovako odgovorio. respekt.gif
sone80

U kraćem razgovoru za ovaj bh. medij, Bilić je o BiH, istakao i sljedeće:

„Zašto će biti teško da se plasirate na SP? Zato što ste u skupini sa Španjolskom, aktuelnim prvakom Europe, Turskom koja je na EP 2008 zaustavljena u polufinalu, te uvijek neugodnom Belgijom. Slažem se da BiH ima izuzetno kvalitetnih nogometaša, ali tvrdim da je najveća prevaga u borbi za sami vrh tablice Miroslav Blažević. Njegovo iskustvo je neprocijenjivo i samo on može posložiti dobitnu kombinaciju.“

Ni Ćiro nije „ostao dužan“ kolegi Biliću, rekavši:

„Sine, ništa se ti ne brini. U Južnu Afriku idemo i mi i vi, sastaćemo se u četvrtfinalu, pa ćeš onda vidjeti snagu BiH.“ <<< Svaka cast Ciri sto mu je ovako odgovorio. respekt.gif
[/quote]

To ciro care! lolcina.gif
legionar
CITAT(abab @ 15.09.2008., 15:43) [snapback]172636[/snapback]
Jurčić: Turci su spori
Našem selektoru uoči gostovanja u Istanbulu, pomoć su ponudili i njegovi bivši igrači, navodi pomenuti bh. medij.
„Dvojica zadnjih igrača su im spori, tu su „najtanji“. To morate iskoristiti“, govorio je Krunoslav Jurčić nakon utakmice u Puli našem selektoru.

Ovo je istina samo su oni tehnički bolje podkovani odnosno uigrani, moramo dati 201% da bi napravili dobar rezultat. Budemo li se branili osuđeni smo na poraz.
fantom
Misimović: S Ćirom vjerujem u uspjeh

Playmaker njemačkog Wolfsburga i kapetan nogometne reprezentacije BiH Zvjezdan Misimović s optimizmom dočekuje skori nastavak kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2010. u Južnoafričkoj Republici.

Poslije dvije startne utakmice, očekivanog poraza od Španjolske u Murciji (1:0), te sedmice protiv Estonije u Zenici, utakmice u kojoj je 26-godišnji Misimović postigao hat-trick, uvjeren je da se bh. vrsta iz Turske 11. listopada može vratiti s dobrim rezultatom.

Naša je skupina teška, ali ne i nepremostiva. Ne može se reći da je 'nemoguća misija'. Prve dvije utakmice pokazale su da imamo dobru kvalitetu i dobre argumente s kojima će nas svaki protivnik respektirati. Mi smo i u Španjolsku otišli s vjerom u dobar rezultat i moje je mišljenje da smo pružili dosta dobar otpor prvacima Europe. Isti pristup ponovili smo i protiv Estonije koju smo potpuno razbili i pokazali odličnu igru. Danas nije lako ni nekom trećeligašu zabiti sedam pogodaka, kamoli nekoj reprezentaciji. Takoreći, Estoniji smo slomili vjeru da u Zenici mogu napraviti bilo što, kazao je Misimović za sportski magazin Derby.

Ipak, to je tek druga pobjeda reprezentacije BiH u posljednjih godinu dana. Od poraza od Hrvatske 20. kolovoza 2007. u prijateljskoj utakmici na Koševu (5:3) pa do Estonije u Zenici 10. rujna 2008. bh. momčad nanizala je devet poraza, jedan remi i samo jednu pobjedu…

Imali smo stvarno negativan niz i bilo je vrijeme da ga prekinemo. Ali ne mislim da nas je ijedan protivnik nadigrao na terenu, iako ta statistika izgleda crno. Protiv svakog smo držali egal, nažalost, nešto je nedostajalo da izdržimo do kraja, kazao je Misimović.

To nešto je možda novi izbornik Miroslav Blažević, trener s izvrsnim motivacijskim sposobnostima.

Još prije prve utakmice s Ćirom kazao sam da vjerujem kako će i s nama biti uspješan. Veliko je trenersko ime, jako je iskusan i uspješan, i danas još više vjerujem da ćemo biti uspješni u nastavku kvalifikacija. - kaže Misimović.

Autor: ######.ba

banjalucanin
Nesto o Bajicu...
Posljednji meč u dresu selekcije BiH Bajić je odigrao u Zenici protiv Bugarske (1:2). Nakon toga nije više dobijao pozive selektora Miroslava Blaževića. Kvalifikacije za Mundijal 2010. počele su bez njega.

- Nisam igrao protiv Španije i Estonije jer sam rekao stručnom štabu da više ne mogu da nastupam za reprezentaciju BiH. Jednostavno, sebe u ambijentu koji sada vlada u reprezentaciji i oko nje ne vidim. Atmosfera je nekada bila fantastična, svi su živjeli za reprezentaciju, pričali o njoj. Danas je, nažalost, sve to srušeno. Ne pripadam tom miljeu i odlučio sam da više ne igram za BiH. Posvetiću se karijeri u klubu - kazao je Bajić.

Pouzdani štoper, koji je s Partizanom igrao u Ligi šampiona prije četiri sezone, otkrio je još jedan detalj loše atmosfere u selekciji BiH:

- Šta mogu da kažem kada selektoru Blaževiću igrače u reprezentaciju pozivaju i dovode pojedini novinari. Sve je to kamuflaža. Zbog svega toga ne mogu više da igram za reprezentaciju BiH. Zato sam se povukao iz reprezentacije, a uvijek sam bio tu, čak i kada je bilo najpotrebnije i najteže. Nažalost, to niti ko cijeni, niti poštuje. Bivšim saigračima želim sve najbolje u kvalifikacijama
izvor :nekadasnji Banjalucki Glas
ermin-jaran
Jes me Bajic nasikiro ....ovo mu je jedini pravi potez sto je uradio od kad igra za repku....
prije ce biti da ga je popusio kod izbornika....al sto jes' jes' ima pravo da se brani..... respekt.gif
banjalucanin
CITAT(ermin-jaran @ 15.09.2008., 23:42) [snapback]172705[/snapback]
Jes me Bajic nasikiro ....ovo mu je jedini pravi potez sto je uradio od kad igra za repku....
prije ce biti da ga je popusio kod izbornika....al sto jes' jes' ima pravo da se brani..... respekt.gif

A vidi ovu vjest:Sta moze ludi novinar napisati.....Ha ha
######ć u igri
Postoji mogućnost da za Srpsku zaigra i Zlatan ######ć, fudbaler milanskog Intera. On je rodom iz Bijeljine, a kao dječak je odselio u Švedsku i postao reprezentativac ove skandinavske zemlje. Kako smo saznali u FSRS razmišljaju da upute poziv ovom vrsnom igraču da uveliča spektakl na banjolučkom Gradskom stadionu. Naravno, konačnu riječ o ovom daće sam ######ć, ali i FS Švedske.

lolcina.gif
Nije mjesto za ovaj clanak,ali sam htjeo samo da procitate dokle ludost ide,a izmedju ostalog u clanku pise da ce poziv poslati i Zlatanu Muslimovicu ....Uh...........
BrcanskaMalta
Sergej Barbarez uskoro igra oproštajnu utakmicu za BiH

Igrao sa Elberom, Felerom, Bremeom * Svjetski nogometni asovi žele igrati * Cijeli posao sa Barbarezom vodi Adis Junuzović

legionar
CITAT(ermin-jaran @ 15.09.2008., 23:42) [snapback]172705[/snapback]

kao da se je kad osjećao kao dio tima... sad kad je morala u timu narasla onda je to za njega tim koji se razpada.. ma nemoj... realnost svega ovog je da je on došao u repku zbog nacionalnog ključa znači zalutao ko 8. putnik, a sad mu je to teško biti čovjek i to priznati... fuj!!
abab
Jedno veoma vazno pitanje koje niko jos nije postavio: Da li mi imamo ugovorenu utakmicu sa nekim za naredni termin prijateljskih meceva? Koliko ja znam, nemamo. Izgleda da cemo opet biti prinudjeni ici u Iran ili Japan. Mi smo postali kao Bayern ili Manchester vec, svake godine pravimo turneju po Aziji. ha ha
legionar
CITAT(abab @ 16.09.2008., 01:01) [snapback]172713[/snapback]
Jedno veoma vazno pitanje koje niko jos nije postavio: Da li mi imamo ugovorenu utakmicu sa nekim za naredni termin prijateljskih meceva? Koliko ja znam, nemamo. Izgleda da cemo opet biti prinudjeni ici u Iran ili Japan. Mi smo postali kao Bayern ili Manchester vec, svake godine pravimo turneju po Aziji. ha ha

ja mislim da poslije ovog ciklusa sa Turcima i Armencima imamo vremena do kraja marta za pripreme i prijateljske utakmice. istina protivnik je jako moćan, Belgija sa ovim novim maldim timom je puna samodokazivanja što se moglo vidjeti u njihovom gostovanju u Turskoj. Sa Belgijom ćemo razčistiti sve račune u dvema utakmicama u martu 2009 zato prijateljske utakmice su tu jako važne za našu formu i spremnost. Trebaju nam dobri protivnici s kojima bi se mogli dobro pripremiti. Meni osobno Rusija jako zanimljiva, recimo Slovenija isto tako dobro počela kvalifikacije, Švedska, Danska, Finska, Izrael, itd. Ima tu puno ekipa sa kojima se ispalti odigrati prijateljske utakmice da ne govorim o Njemcima, Italijanima, Francuzima...
BrcanskaMalta
Sergej Barbarez, ljubimac bh. navijača, dugogodišnji kapiten reprezentacije, zvijezda Bundeslige, priprema oproštajni meč u dresu bh. reprezentacije. Saznajemo da bi taj meč trebao biti iduće godine u proljeće ili početkom ljeta. Sergej sa svojim sarajevskim prijateljem i menadžerom Adisom Junuzovićem, razrađuje scenarij oproštajnog susreta. Bit će to najveći nogometni spektakl ikad održan u BiH. "San" saznaje da će na Sergejov oproštaj doći najveći nogometni asovi; iz Engleske, Italije, Njemačke, Španije, Francuske... Meč bi trebao nositi naziv "Sergej i prijatelji" i on bi imao i humanitarni karakter, budući je Barbarez svih ovih godina sudjelovao u brojnim humanitarnim akcijama, pomažući bolesne, djecu, nemoćne... Osim nogometaša, na Sergejovom oproštaju nastupili bi i neki automobilski asovi, bokseri i drugi... U jednoj od dvije ekipe pojavit će se i neki bivši igrači Veleža, gdje je Barba započeo karijeru. Da je bio i ostao sportska i ljudska veličina, potvrdili su navijači na utakmici sa Estonijom u Zenici, kada se sa svih tribina orilo "Sergej, Sergej...". Barbarez je nedavno u Njemačkoj bio akter humanitarne utakmice pod nazivom „Legende Hamburga“ u kojoj su učestvovali sama krema njemačkog fudbala, gdje je predstavljen kao jedan od najboljih napadača u Bundesligi. Sergej je bio u timu sa Rudi Felerom, Andreasom Bremeom, Štefanom Kuncom, Štefanom Efenbergom, Đovane Elberom i mnogim drugim bivšim asovima Bundeslige.
Brcko_Bec
Milan Bandić će bodriti Ćiru u Istambulu

Milan Bandić, gradonačelnik Zagreba, najavio je da će navijati za bh. reprezentaciju u narednoj kvalifikacijskoj utakmici sa Turskom u Istambulu. Bandić i Ćiro su pobjedu bh. reprezentacije nad Estonijom proslavili u kultnom zagrebačkom kafiću "Čarli". Kasnije su im se pridružili i veličali novo izdanje bh. reprezentacije filmski radnici; Veljko Bulajić, Duško Ljuština, Emir Hadžihafizbegović i drugi...

- Jesam tužan zbog poraza Hrvatske od Engleske, ali sam jako sretan što je pobijedila i moja Bosna Hercegovina. Ja sam uvjeren da će Ćiro napraviti bum u Evropi. Biću najsretniji ako BiH i Hrvatska izbore nastup na svjetskom prvenstvu u Africi - izjavio je za "San" Milan Bandić, koji je najzaslužniji što je Blažević došao za selektora BiH.

- Bandić mi je naredio; idi u Sarajevo! Pare nisu važne i neće biti problem. Samo ti možeš napraviti rezultat. Eto, zato je on sada sretan, jer je vjerovao u mene - otkrio nam je Blažević. Inače, Ćiro Blažević je u svom popularnom "Ćiroskopu" na zagrebačkoj televiziji ugostio Šerifa Konjevića, interpretatora narodne muzike. Zbog Konjevića, Ćiro je odbio Marka Perkovića Tompsona.
fantom
Fudbalski reprezentativac BiH, Branimir Bajić koji nastupa u njemačkom drugoligašu Koblenzu, najavio je oproštaj od dresa sa državnim grbom BiH i to kako je naveo u srbijanskim medijima zbog selektora Miroslava Ćire Blaževića.

Štoper našeg nacionalnog tima, istakao je da je ovu odluku saopštio i stručnom štabu našeg tima.

“Poslije susreta sa Bugarskom rekao sam stručnom štabu da više ne mogu da igram za reprezentaciju BiH. Odlučio sam da se povučem, jer ne pripadam tom miljeu. Nekada je atmosfera bila bolja“, izjavio je Bajić za „Sportski žurnal“.

Bajić je naglasio da mu ne smeta samo to što ga Blažević ne stavlja u prvu postavu.

“Pojedini novinari dovode fudbalere u reprezentaciju i selektoru Blaževiću sastavljaju tim. Uvijek sam bio na raspolaganju reprezentaciji, međutim, to danas niko ne cijeni. Uvidjeo sam da takav način rada nije za mene i zato sam se opredijelio da ubuduće igram samo klupski fudbal. Želja mi je da zaigram u Bundesligi“, rekao je Bajić, dodavši da je sprema zaigrati za selekciju Republike Srpske:

“RS na mene uvijek može da računa. Imam želju da ponovo zaigram u dresu Srpske posle toliko godina. Ipak, daleko je 19. decembar (datum prijateljskog meč između selekcije RS i mlade reprezentacije Srbije, nap.a). To je dobra stvar za sve fudbalere, prije svega one koji nemaju mnogo prilika da se dokažu na međunarodnoj sceni. Nadam se da će ovakvih utakmica biti što više, a ja ću se potruditi da dođem u Banjaluku i zaigram za Srpsku. Nadam se da neće biti administrativnih smetnji, jer sam rođen u Bijeljini i pripadam reprezentaciji koja traži mjesto pod fudbalskim nebom.“

Očito da je Bajić zaboravio koliko mu je reprezentacija BiH pomogla u klupskoj karijeri. Ne tako davno, u vrijeme kada nije bio u prvom planu beogradskog Partizana, Bajić je redovno preko menadžerskih šema pronalazio mjesto u početnoj postavi našeg nacionalnog tima.

O njegovoj profesionalnosti najbolje svjedoči podatak da nije želio igrati posljednji meč kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj protiv Srbije u Beogradu, obrazlažući to činjenicom da je dobio proliv!? Vjerovatno je pozadina njegovog neigranja na Marakani bila nešto drugo, ali njemu na čast!
Ventola
CITAT(fantom @ 16.09.2008., 12:56) [snapback]172737[/snapback]
Bajić je naglasio da mu ne smeta samo to što ga Blažević ne stavlja u prvu postavu.

Pojedini novinari dovode fudbalere u reprezentaciju i selektoru Blaževiću sastavljaju tim. Uvijek sam bio na raspolaganju reprezentaciji, međutim, to danas niko ne cijeni.

Senri
Sad ispade da novinari dovedu igrace, Ja sam uvijek mislio da su to bili neki manadzeri
jaguar
Njemu sigurno ne odgovara sto su navijaci preko medija doveli pjanica. laugh.gif Ne mogu vjerovat da neko tako glup uopste zna da je lopta okrugla..
EsadThaKing
CITAT(bilco @ 16.09.2008., 16:00) [snapback]172751[/snapback]
spisk protiv bugarske su napravili sabahudin i sinan nemojte hlupati bez razloga a sto on neigra neulazim u to,kao i da dzemica ima mjesta u repci a da nepricam za 11 startnih.

sto ti sada lupas? "nema dzemica mijesta u repci" dzemica je ovih utakmica od kad je ciro vodio rep jedan od najbolji....nemoj da lupas ako neznas ista
Bosna_Kalesija
bo majku sad je lik ko frajer odbio igrat za BIH bosna.gif i vise voli svoju veliku rs,toliko veliku kao njegova karijera icon_smile.gif
dInO.H
Molim vas da uopste vise ne pricamo niti da spominjemo krnja Bajica.
On ne vrijedi niti jedne psovke, uzivajte u forumu i druzenju..
Pixie
Nije on nas odbijo, nego mi (i Ciro biggrin.gif ) njega. I dok je grijo klupu u Partizanu on je igro i mi svi znamo zasto...

Bravo Bajo eusa_clap.gif eusa_clap.gif
eddo
fakat se taj ljudski sljam nije sjetio da su menadzeri ti koji su ga doveli u repku tj. oni koji su ganjali nacionalnu "ravnotezu" u istoj.
on vise neigra zato sto je Ciro uocio da mu je fudbalski talent isto velik kao i njegov karakter!

Branimire, krme prljavo

nikad te nisam volio, hvala ti Ciro sto si ga odjeb'o

senci
daj ba nemojte sad 10 strana pisati o njemu, znamo ko je i sta je i hvala Ciri sto ga otjera. Ako novinari ovako sastavljaju Ciri tim kao protiv Spanije i Estonije onda neka to rade i ubuduce.Ciro voli popularnost, u HR mu je pocela da opada i poceli su da mu se smiju i on nece dozvoliti da mu se iko petlja, jer mu treba uspjeh-labudji pjev, samo mislim i ako dodjemo da se kvalifikujemo da ce nas FIFA izbaciti zbog necega, mijesanje politike ili sl. Ali da se bar malo radujemo kojoj pobjedi pa sta bude. - bajic- Nije vise vrijedan spomena
Istok
Ja koliko se sjecam, kad je najavljeno osnivanje reprezentacije RS-a, bila je informacija da ta reprezentacija ne moze odigrati ni jednu zvanicnu utakmicu dok ne dobije zeleno svjetlo od FSBiH.

Vidim kako se ovdje zahvaljuje Ciri sto je otjerao Bajica, samo nemojte zaboraviti da je dovodjenje Cire indirektno doprinijelo tome da RS nesmetano organizuje zvanicne utakmice.

Ponavljam kao papagaj, @legendi npr. da nije problem u drzavi vec u tome ko je zastupa. Pet Bosnjaka iz IO FSBiH je glasalo za Kodrinu smjenu, pet Bosnjaka na celu sa Tigrom Abdicem je dovelo Ciru da smire javnost i navijace, bez pet Bosnjaka iz IO-a reprezentacija RS ne moze organizovati zvanicne medjunarodne utakmice (ne sumnjam da su im vec potpisali da mogu igrati, kod njih vazi ono ruka ruku mije)

Dakle, ne psujte Bajicu sto ce igrati za reprezentaciju Republike Srpske, psujte onima koji vas predstavljaju u FSBiH sto dozvolise da se ta utakmica organizuje. To su isti oni bosnjacki predstavnici kojima pojedinci pljescu sto smijenise Kodru, dovedose Ciru, sto traze kaznjavanje Sase Papca itd. Eh pa kad ih podrzavaju u svemu, red je da ih podrze i u ovome. To je ta cijena koja se mora platiti.
BrcanskaMalta
CITAT(Istok @ 16.09.2008., 10:36) [snapback]172774[/snapback]
Ja koliko se sjecam, kad je najavljeno osnivanje reprezentacije RS-a, bila je informacija da ta reprezentacija ne moze odigrati ni jednu zvanicnu utakmicu dok ne dobije zeleno svjetlo od FSBiH.

Vidim kako se ovdje zahvaljuje Ciri sto je otjerao Bajica, samo nemojte zaboraviti da je dovodjenje Cire indirektno doprinijelo tome da RS nesmetano organizuje zvanicne utakmice.

Ponavljam kao papagaj, @legendi npr. da nije problem u drzavi vec u tome ko je zastupa. Pet Bosnjaka iz IO FSBiH je glasalo za Kodrinu smjenu, pet Bosnjaka na celu sa Tigrom Abdicem je dovelo Ciru da smire javnost i navijace, bez pet Bosnjaka iz IO-a reprezentacija RS ne moze organizovati zvanicne medjunarodne utakmice (ne sumnjam da su im vec potpisali da mogu igrati, kod njih vazi ono ruka ruku mije)

Dakle, ne psujte Bajicu sto ce igrati za reprezentaciju Republike Srpske, psujte onima koji vas predstavljaju u FSBiH sto dozvolise da se ta utakmica organizuje. To su isti oni bosnjacki predstavnici kojima pojedinci pljescu sto smijenise Kodru, dovedose Ciru, sto traze kaznjavanje Sase Papca itd. Eh pa kad ih podrzavaju u svemu, red je da ih podrze i u ovome. To je ta cijena koja se mora platiti.

Potpisujem! Ali moram priznati Istoce, da ti Cile sada mora dati ban... jesi li ti rekao da neces komentarisati temu fudblaske reprezentacije do utakmice sa Turskom, i da ako se javis, da ti Cile da jednu bananicu? ;)
efteling
I mi se pitali sto se nikako nemozemo plasirati na neko veliko takmicenje, pa kad bi se sabrali na jedno mjesto svi problemi i problemcici koji su pratili nasu reprezentaciju nije nikakvo cudo ,dobro je da se uopste takmicimo, a Bogami kako je krenulo i to ce postati upitno.

ori
Bajic I Grujic su odbili igrati protiv Srbije i trebalo ih je odmah prekriziti za sva vremena. Samo da napomenem da je u toj istoj utakmici Miske sjedio na klupi da bi usao tek pred kraj, iako je izjavio da mu je najveca zelja da bas on postigne gol protiv Srbije koji bi nas odveo do baraza. Grujic je otjeran iz Zvezde a Bajic je grijo klupu u Partizanu dok nije zaigrao za BIH. Oba ova igraca su napravili zivotne transfere zahvaljujuci reprezentaciji BIH, jer prije nas nisu bili nigdje. Isto vazi i za Hrgovica. Opet da napomenem za Misketa, da je ne jednom izjavio da ga ne interesuje nikakva reprezentacija rs , a o fudbalskm kvalitetima ne treba ni diskutovati. Sto se tice te reprezentacije rs, igraci koji nastupe za taj tim(jedino mogu igrati prijateljske uz odobronje NS/FS BIH) jedino mogu poslije toga igrati za BIH. Isto vazi i za federaciju ako bi osnovali tim, nesto kao ekipa Katolanije u Spaniji. Nadam se da ce Sredojevic pozvati sto vise mladih igraca tako da poslije toga nemaju vise opcija. Mislim da je to Sredojevic i izjavio da ce tom varijantom prestati uzimanje BIH igraca u reprezentacije Srbije i Hrvatske. Volio bih Subotica vidjeti na tom debiju biggrin.gif a za Bajica cu se nasikirati ko za lanjski snijeg, nadam se da ce se Hrgovic odazvati reprezentaciji Dalmacije.
bilco
CITAT(EsadThaKing @ 16.09.2008., 14:12) [snapback]172754[/snapback]
sto ti sada lupas? "nema dzemica mijesta u repci" dzemica je ovih utakmica od kad je ciro vodio rep jedan od najbolji....nemoj da lupas ako neznas ista

dobro mozda neznam nista ali za tebe sam don mister u fudbalu, aza ostale nista nekazem jer si tipicni tip koji gleda samo u jednom pravcu taj dzemica sto je po tebi igrao najbolje neka sebi izbori mjesto u ebenom litexu pod dva igra u odbrani mu je katastrofa a kao covjek osoba je ravan nuli nedaj boze dasmo imali malo vise dzemica za vrijeme rata,takva osoba kao dzemica je dvolicna.toliko o tvom dzemici.
sjeti se izjave ko voli bosnu on ce igrati za nju kao on toliki patriota ostali nisu.
Istok
CITAT(goliath @ 16.09.2008., 17:33) [snapback]172799[/snapback]
Muslimani su bili primorani glasat protiv Kodre zato sto bi Ceko i ostali strumfovi blokirali daljni rad saveza.

A Savez vjerovatno treba samo nama tumbleweed.gif suplja za naivne.

Sjeti se samo da bi Modrica, Siroki i Zrinjski ostali bez Evrope, da bi blokirani rad Saveza znacio intervenciju UEFA-e i pokazatelj da statut bh fudbalskog saveza kojeg oni u glas hvale i nije bas tako dobar kao sto su oni pretstavili UEFA-a (kad je UEFA trazila da promjene statut oni su im zajednickim snagama progurali ovaj postojeci). To bi vjerovatno znacio njihov kraj, ali u paketu.

Je li ti sad jasno zasto tih pet Bosnjaka ne zele da Savez bude blokiran i zasto sve odluke donose jednoglasno? Prodat ce i Kodru, i reprezentaciju, potpisat ce svaku ucjenu, taman da se radi i o legalizovanju reprezentacije RS-a, sve ce uraditi samo da ne bi doslo do toga da njih neko upita sta oni rade tu gdje im nije mjesto. Mozda su Ceko ili Iljo nesmjenjivi ali ovih pet nije i zato smo mi krivi za sve sto nam se desava. Do nas je, a ne do Dejtona, drzave, EU-a ili UEFA-e.

Ciro nije bitan, Ciro je samo instrument u rukama onih koji nam godinama prodaju muda pod bubrege i suplju pricu "sta cemo mi jadni, ne
mozemo nista od Srba i Hrvata" a oni gori i od najgoreg c.e.t.n.i.k.a.

mahic, ne ofíraj biggrin.gif
Pitar187
Ventola hoce li bit organizovano u istanbul?
Ventola
CITAT(Pitar187 @ 16.09.2008., 18:30) [snapback]172809[/snapback]
Ventola hoce li bit organizovano u istanbul?

Ne znam..
RUDAR-PRIJEDOR
Branimir Bajic !!!???

Jel to onaj kondukter iz Autoprevoza ??????????
Konzerva
mravca ili hodzica bi trebali isprobati na bekovskim pozicijama

adnan mravac , visina 1,92m

http://www.youtube.com/watch?v=hW7L7flmX0c
hadzialmir
ajmo akcijaneka da sevrati bajic u repku.... tumbleweed.gif
hadzialmir
ajmo akcija neka da se vrati bajic u repku.... tumbleweed.gif[/quote]
BrcanskaMalta
Selektor po Evropi traži stopera i bočnog igrača

Upitan nastup kapitena Emira Spahića * Damir Džombić iz Vaduza na provjeri * Vraća se Mirko Hrgović * U Istambul vodim ratnike, spremne da ostave srce za povoljan rezultat - najavljuje Blažević

Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.