Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
crni-labud-
Emir75 dobar ti je sastav i nadam se da ce ciro da pozove sve te igrace,ima da pocijepamo bugare
BrcanskaMalta
CITAT(scott @ 27.07.2008., 04:20) [snapback]164095[/snapback]
mahicu ako neznas komunicirati nebi trebo ni da vrijedas eusa_snooty.gif eusa_snooty.gif eusa_snooty.gif eusa_snooty.gif eusa_snooty.gif

kako ocekujes da korektno komuniciram sa tobom kad dajes nebulozne izjave tipa "da da vecina starih forumasa ceka rasplet situacije pa da se javi sa svojim misljenjem (znace se raspoznati)"... sam znas da su to neistine, jer dovoljno pratis sta ljudi pisu i naravno sa vremena na vrijeme i ti bubas po forumu.

ako ti je ikakva satisfakcija, dobio sam upozerenje radi vrijedjanja... icon_smile.gif
scott
ne laprdam nego ti smeta sto podrzavam ciru za selektora i sto nisam spreman riskirati ove kvalifikacije zbog idiota,mafijasa,neznalica iz SAVEZA
Red Bull Salzburg
mislim da je ciro nam najmanji problem, covjek je primio tu ponudi kao i svi ostali prije njega, mozda nesto uspije koga zna, zelim mu sve najbolje ali cisto sumljam!!!
savez je velika prepreka i tesko da ce se tu nesto promjeniti kamo srece!!!
slusah one cirine izjave i jedna recenica mi se stvarno svidjela a to kad je rekao, zasto oni koji o njemu pricaju lose nisu dosli na krmilo reprezentacije i radili tu poziciju umjesto toga vode druge repke i klubove za milione a ne za 5 hiljada €. sad ce svi reci ja zbog saveza ovo ono, pa sto nisu makar na onu tekmu na kosevo dosli 01. juna od njih trojice nije bio ni jedan, necu spominjati imena, ako im je toliko repka vazna neka se bore i na drugi nacin a ne samo neke izjave davati ili sta ti ja znam, neka predju sa cinjenica na stvari....
Vernes_bhf
CITAT(Emir75 @ 27.07.2008., 16:55) [snapback]164114[/snapback]
ja kazem opet svi u iz igrace ali traziti i dalje smjenu savezu, repka ne smije osjetiti i ne smijemo gubiti talente radi saveza...

------Hasagic-----
jahic,spahic,nadarevic,papac
rahimic,damjanovic
pjanic,ibricic,salihovic
----muslimovic----

:miske,dzeko,vladavic,baotic,merzic,bajramovic,trivunovic,begovic,muharemovic,

ko ne bi isao gledati ovo

-----Hasagic-----
Berberovic,Spahic,Nadarevic,Papac
Rahimic,Bajramovic
Pjanic,Misimovic,Salihovic
-----Dzeko-----

TO JE TO
halic1
CITAT(Vernes_bhf @ 27.07.2008., 21:25) [snapback]164133[/snapback]
-----Hasagic-----
Berberovic,Spahic,Nadarevic,Papac
Rahimic,Bajramovic
Pjanic,Misimovic,Salihovic
-----Dzeko-----

TO JE TO

Nema nista od Bajramovica. to je velika steta ali moramo gledat da dovedemo nekog drugog, Jahic nebi bio los na toj poziciji
Vernes_bhf
CITAT(halic1 @ 27.07.2008., 20:32) [snapback]164135[/snapback]
Nema nista od Bajramovica. to je velika steta ali moramo gledat da dovedemo nekog drugog, Jahic nebi bio los na toj poziciji

Kako nema, on ovakav je jaci od Damjanovica u zivotnoj formi
SuperUstipak
uvjerljivo najjaci sastav, dzigero.

samo mislim da bi muharemovic mogao ispred berberovica, mada priznam pojma nemam ni za jednog ni drugog, u kojoj su oni formi sad?
saneld
subotic....
senci
Ibricic ce da igra u prvoj postavi 100%. Voli Ciru a i on njega
bennymadzida_2
Kad pogledamo igrace, mi mozemo imati sastav iz Bundes Lige skoro...

Subotic Bor Dortmund ako bude igrao za nas
Misimivic Wolsburg
Dzeko Wolsburg
Salihovic Hofebhaim
Ibisevic Hofenhaim
Onaj mali iz Werder Bremena
Grlic MSV 2 Bundes Liga
Bajramovic ?

Josh igrace kao sto su

Papac
Spahic
Pjanic
Hasagic
Nadarevic
Ibricic

itd
moze BiH da ima dobru repku za ove Kvalifikacije... samo ako savez ode...ali mora se igrati.. meni kaze Rus dasu i oni imali istih problema kada se SSSR raspao skoro 4-6 godine savez je bio kao i nas skoro MAFIJA.... cim su osli na veliko takmicenje pod imenom RUSIJA sve se okrenulo drugacije...

Nadamo se i mi sada...!
pokvarenisir
CITAT(nedim @ 27.07.2008., 21:10) [snapback]164151[/snapback]
ma odlicno momci, sad samo trebate poslati taj vas "nacrt" plana Ciri i mi uzimamo svijetsko uz vas, savez, Ciru i naravno Borce-ta. Nemoj da bih njega zaboravili. Samo cini mi se da igra 11 lamparda u tom vasem sastavu, nece proci bez "pune i kompletne" podrske navijaca. Sto znaci pusi. BIH(vjestacka ova) i od bugara i od ostalih koji se suprostave. Nismo mi nadigrali spaniju zbog iskustva vec i zbog navijaca koju su bodrili srcem taj sastav. Dobro je, bit ce vas 1000 p.icki na stadionu. hahah...prodate duse!!! lolcina.gif

potpisujem lolcina.gif
member222
CITAT(nedim @ 27.07.2008., 22:10) [snapback]164151[/snapback]
ma odlicno momci, sad samo trebate poslati taj vas "nacrt" plana Ciri i mi uzimamo svijetsko uz vas, savez, Ciru i naravno Borce-ta. Nemoj da bih njega zaboravili. Samo cini mi se da igra 11 lamparda u tom vasem sastavu, nece proci bez "pune i kompletne" podrske navijaca. Sto znaci pusi. BIH(vjestacka ova) i od bugara i od ostalih koji se suprostave. Nismo mi nadigrali spaniju zbog iskustva vec i zbog navijaca koju su bodrili srcem taj sastav. Dobro je, bit ce vas 1000 p.icki na stadionu. hahah...prodate duse!!! lolcina.gif

respekt.gif

SAMO BOJKOT!!!
Rodeni
CITAT(senci @ 27.07.2008., 22:26) [snapback]164144[/snapback]
Ibricic ce da igra u prvoj postavi 100%. Voli Ciru a i on njega

Ibricic i zasluzuje da bude u prvoj postavi zato sto je u formi od polovine prosle sezone i ide na boje
SrceBiH
CITAT(senoo @ 27.07.2008., 18:02) [snapback]164116[/snapback]
Vec su svi usrali neznaju dali da povracaju ili da se smiju. Tako je opasan.... Ko je Ciro ??? Budala obicna koja pase u onaj Cirkus!!!

Ciro mozda jeste budala al je doveo HRVATSKU do 3 mjesta na FIFA RANG LISTI???? mislim da unjega nema Cile MILE al vrijeme ce naravno pokazati svoje...
crni-labud-
kad bosanci svate da se danas nista nemoze uradit na fin nacin onda cemo imat pravi savez sa pravim ljudima,pokazali smo svijetu da imamo posla sa lopovima u savezu i sta se dogodilo j..e se njima za nama i nasim fudbalom,platini je halihodzicev prijatelj pa sto neucini nesto za nas fudbal a da je to neka druga drzava onda bi platini odma reagovao,meni je vise pun k...c ovog
ja samo znam da nemogu vise trpit da nenavijam za reprezentaciju.
nemozes lopove isterat. navijajmo za igrace, i nadajmo se najboljem
SrceBiH
ko ce na utakmicu ?? icon_wink.gif
ognjen
Posteno receno... Koje je to velikE uspjehE napravio Ciro...

Zavrsio treci sa ekipom sa kojom bi ja sam zavrsio prvi... Pobjedio 100 puta HNL sa Dinamom, a nije ni trebao da radi ista, Njofra je sredjivao svaku utakmicu...

Fasovao 3-0 protiv Debrecena u Madjarskoj, i 5-0 u Splitu sa Hajdukom...

Ali eto... neka igraju nasi najbolji igraci i imat cemo dobru ekipu.
halic1
CITAT(SrceBiH @ 28.07.2008., 10:21) [snapback]164166[/snapback]
ko ce na utakmicu ?? icon_wink.gif

11 godina gledam repku preko interneta iz amerike, nikad nisam vidio nasu repku u zivo i ovo mi je prva prilika da njih vidim protiv bugarske. boli me ka-rina ko je u savezu, ja idem
dadox
vidim dosta se spominje Subotic ... jeli momak dao ikakav znak da bi igro za nas ili su to samo nagadjanja >? tumbleweed.gif
halic1
CITAT(FC Vopi Sarajevo @ 28.07.2008., 18:44) [snapback]164188[/snapback]
razumijem te. Al znas onu "u pogresno vrijeme na pogresnom mjestu" ponesi jaja iz amerike i koju baklju biggrin.gif

Jaja iz amerike ali baklje stizu iz Ki######aka bih.gif
sjever-jug
CITAT(crni-labud- @ 28.07.2008., 08:40) [snapback]164163[/snapback]
kad bosanci svate da se danas nista nemoze uradit na fin nacin onda cemo imat pravi savez sa pravim ljudima,pokazali smo svijetu da imamo posla sa lopovima u savezu i sta se dogodilo j..e se njima za nama i nasim fudbalom,platini je halihodzicev prijatelj pa sto neucini nesto za nas fudbal a da je to neka druga drzava onda bi platini odma reagovao,meni je vise pun k...c ovog

Neljuti se jarane ali imamo pola drzave koja nefuncionise samo fudbal koji kako tako funcionese e sad se nasli ko ti i to srusit PA NECE MOCI jer neradi se ovdje o bojkotu nego o rusenju BIH repke a ja mislim da ti to nezelis RAZMISLITE VI KO JE KAD BOJKOTOM dobro donio repki .Jarane nemrzis ti vise savez i ove ljude od mene ALI RAZMISLIMO OPET OVIM RUSIMO REPREZENTACIJU nema veze ko je vodio JA CU OPET GLEDAT SPAHU KO KAPITENA NA BILINOM POLJU U ZENUCI 20 avgusta ZELILI VI ILI NE TO CE BITI TAKO AKO BOG DA ostalo me nista vise nesikira
legionar
CITAT(Emirwien @ 28.07.2008., 22:05) [snapback]164214[/snapback]
Halilhodžić: Ćiro, ustreba li, možeš računati i na mene

ovo il novine seru il je čovjek nikakvog karaktera... najprije izjavljuje to što je i sam izjavio u početku a sad se ko p.ic.k.ica prilizuje Cirinoj g.uzici... Svašta i našeg naroda... da je bio pametan ne bi ništa izjavio... koliko me to nervira ovi naši su najgadniji, najslabije patriote, najglasniji kad je "patriotizam" (njihov interes) u pitanju, i na kraju ispadaju najgluplji ovakvim izjavama. Sramota!! Za vas je Kodro i Bolic izmislio BH futbal se.ronje jedne!!
ognjen
CITAT(sch @ 28.07.2008., 18:54) [snapback]164184[/snapback]
Gdje si Mourinho, ne prepozna' te od avatara...

Poznajes sarkazam vidim... fino. Zasto ga nisi primjetio u mom komentaru?
Inace...samo kazem da nije taj SUPER izbornik kao sto svi naglasuju.
ognjen
CITAT(legionar @ 28.07.2008., 22:36) [snapback]164217[/snapback]
ovo il novine seru il je čovjek nikakvog karaktera... najprije izjavljuje to što je i sam izjavio u početku a sad se ko p.ic.k.ica prilizuje Cirinoj g.uzici... Svašta i našeg naroda... da je bio pametan ne bi ništa izjavio... koliko me to nervira ovi naši su najgadniji, najslabije patriote, najglasniji kad je "patriotizam" (njihov interes) u pitanju, i na kraju ispadaju najgluplji ovakvim izjavama. Sramota!! Za vas je Kodro i Bolic izmislio BH futbal se.ronje jedne!!

Poznavajuci Vahida... novine seru, ako nije totalno prolupao.
halic1
Misimović: Odazvat ću se Ćiri

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Zvjezdan Misimović kaže da će se sigurno odazvati pozivu novog selektora naše reprezentacije.

Blažević je odlično rješenje. Riječ je o iskusnom, provjerenom treneru s mnogo uspjeha u karijeri. Nije nas do sada vodio trofejniji trener. Ipak, mi smo u teškoj situaciji. Kod su stalno neka previranja, potresi. Treba vidjeti šta će i kako Blažević napraviti. Kod nas se jedino zna da se ništa unaprijed ne zna. Trebali bismo imati dobru ekipu u kvalifikacijama i ja se nadam da hoćemo, rekao je Misimović za Dnevni avaz

Prva utakmica novog selektora je 20. avgusta protiv Bugarske. Dolazite li?

Nema dileme. Ako ne bude povreda, 100 posto dolazim. Nikada nisam ni bio sporan. Jedino sam u jednom trenutku pomislio da se oprostim od reprezentacije, ali sam se predomislio i vjerujem da nisam pogriješio.

Kako nakon Evropskog prvenstva i uspjeha Španije i Turske gledate na suparnike u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. godine?

Za Španiju se uvijek znalo da ima vrhunski kvalitet. Ovog je puta otišla do kraja, za razliku od prijašnjih takmičenja kada je igrala odlično samo u kvalifikacijama. Turska, prema mom mišljenju, nije toliko kvalitetna, ali je imala veliku želju, igrači su dali sve od sebe i dogurali do polufinala. Turska nam treba biti uzor u narednim kvalifikacijama. Na početku kvalifikacija imamo težak raspored. Ne brinem se za Španiju i Tursku, jer smo protiv velikih uvijek igrali dobro i postizali solidne rezultate. Kao prema pravilu, padali smo na malima. To se ne smije desiti ako želimo izboriti plasman na Svjetsko prvenstvo, kaže naš reprezentativac.

Misimović dodaje da su svi reprezentativci s kojima je pričao pozdravili izbor Blaževića za novog selektora...

Osim sa Džekom, sa kojim sam svakog dana, redovno kontaktiram sa Bajićem, Salihovićem, Maletićem... Svi imaju pozitivan stav o Blaževiću. Poštuju ga kao trenera i cijene velike uspjehe koje je napravio, kaže Misimović.

Autor: ######.ba 29/07/2008 00:48 Čitanja: 259

BrcanskaMalta
BrcanskaMalta
CITAT(nedim @ 29.07.2008., 01:05) [snapback]164241[/snapback]
Asmir Begovic, zar on nije igrao za Kanadsku reprezentaciju?? Tako sam cuo, a i negdje citao?!

u pravu si, mislim da je igrao je za kanadsku U-21...

BrcanskaMalta
sjever-jug
CITAT(nedim @ 29.07.2008., 00:23) [snapback]164233[/snapback]
Jeli ti razumijes sta je bojkot u znacenju?? Ako lave nisi siguran koje "bojkotom" ikada srusio bilo sta, idi na google i malo se nacitaj. A savez da je siguran u sebe, i da se neboje toga bojkota, nebih sazivali(ustvari Ciro) da se navijaci okupe u najvecem broju. Zar nevidite da covjeka koriste kao razglasnu kutiju, da bih svoje stavove drzali jer da su oni rekli ono sto je Ciro, svi bi popljuvali po njima, ali posto je Ciro, eh ondah je uredu. Ja opet kazem, ko hoce neka ide na stadion, ko nece neka ide pred stadion. Pa mozda se te dvije struje sretnu na polju, ono na oko da se pogledaju. Ti lave nemrzis savez, vec neosjetis koji efekat oni imaju na tu BIH, jer te vjerovatno kao sto si naveo "NESIKIRA" vise.!! Ono sto te nemuci, to ti mnogo i neznaci. Savez je lice ovog nogometa, a mi smo ruke. Mi pravimo lovu a oni se smiju. A kada opet bude s.ranje. u savezu ili oko repke, cekamo vas ovdje da se zalite kako treba mjenjati sve!. Steta sto nisu zovnuli Cecu Raz.njatovic da "peva" za vas iskrene navijace prije utakmice.

Sigurno nosic cecu u srcu mozda sto si nekad naviao za obilic a nikako za repku BIH ja sam ponosan Bosanac koji ce otici u zenicu 20 avgusta i slusati BOSNOM BEHAR PROBEHARAO a ti i takvi bojkotujte koliko hocete ima vremena probudicete se kao i za ovaj rat kad vam dode pet do dvanaes samo da nebude kasno i nemoj mi reci da ce nam takvi ko ti opet BIH odbranit
Nucho
CITAT(sjever-jug @ 29.07.2008., 10:25) [snapback]164247[/snapback]
Sigurno nosic cecu u srcu mozda sto si nekad naviao za obilic a nikako za repku BIH ja sam ponosan Bosanac koji ce otici u zenicu 20 avgusta i slusati BOSNOM BEHAR PROBEHARAO a ti i takvi bojkotujte koliko hocete ima vremena probudicete se kao i za ovaj rat kad vam dode pet do dvanaes samo da nebude kasno i nemoj mi reci da ce nam takvi ko ti opet BIH odbranit

Pa sta ti mislis, prokontaj se malo!?

Naravno da bi i nama koji bojkotujemo veca gotiva bila biti na tribini i navijati za nasu domovinu - ALI - mi cemo to preboljeti, za moguci boljitak BH Fudbala jednoga dana aBd. To je razlika izmedju nas, dok neki gledaju to iz nekog egoistickog ugla i licne satisfakcije, mi ostali gledamo sta je bolje za cjelokupni fudbal u BiH - a to je se da srusi ovaj savez!

Eto spominjes rat, zamisli scenario da su u ratu svi gledali licnu satisfakciju a da niko nije vodio racuna o BiH - dali bi nam sta od Bosne i Hercegovine danas ostalo?

Do jucer (malte ne) svi ste ovdje kukali na savez, a dodje ciro ###### i uz par slatkih rijeci manipulise te vase mozgove.
Ciro ###### - lik koji podrzava Thompson-a i koji je bio jako blizu franje tudjmana....

SAVEZ NAPOLJE!
Eborg
Ima li ko ovaj chlanak o Begovicu?
Cera77
CITAT(Nucho @ 29.07.2008., 20:33) [snapback]164255[/snapback]

Naravno da bi i nama koji bojkotujemo veca gotiva bila biti na tribini i navijati za nasu domovinu - ALI - mi cemo to preboljeti, za moguci boljitak BH Fudbala jednoga dana aBd

Ne nazire se nesto taj dan, a bojim se da ga ubrzo nece ni biti. Hm a mislim da nama svima prestoji da navijamo za nase momke koji ce vjerujem dati sve od sebe i poceti da nam pune nasa ispraznjena BosanskoHercegovacka srca... A one uhljupe ce stici Bozija kazna aBd..
ognjen
CITAT(mahic @ 29.07.2008., 08:33) [snapback]164243[/snapback]
u pravu si, mislim da je igrao je za kanadsku U-21...

Nije, igrao je za U-20 na SP U-20 ovdje u Kanadi.

Ali sumnjam da ce ga Kanadjani pustiti lagano, izgubili su De Guzmana Holandiji ove godine.
banjalucanin
Svi imaju pravo na licno misljenje..Mi bojkotujemo savez vec 2 god,ali samim tim i nasu repku...Ako nasi igraci zele da se vrate i nastupe ,onda ja cu da idem na utamicu ,svakako ako dobijem sansu...Ti momci zasluzuju narod na tribinama,a i mi smo se zazeljeli fudbala...Evo od utakmice Kodro-Bola,STA SE KONKRETNO NAPRAVILO PROTIV SAVEZA????Nemojte samo reci,odmori su...Bas u ljetnoj sezoni nas je i najvise u BIH pa je bilo sanse da se nesto uradi...Zasjedali su i u BL i u Zenici.....Vucaju se på Bascarsiji....A mi cekamo da bojkotujemo utakmicu sa Bugarima,Spanijom.....Turcima...Koga onda mi rusimo?Igrace ,nas,cak i ono sto neko spomenu i jedino sto imamo drzavno u BiH.....Nase "legende" se usutile,a oni su ti koji su ih trebali srusiti,a ne ruse se oni sa praznim tribinama i nenaplacenim ulaznicama,jer oni imaju redovniju platu nego rudari kod nas.....A sve ovi znamo svi ima i politicki cilj.....Jos ce nam ovi u BL poceti utakmicama i jos vecim podjelamai mozda pokusavati objasniti onako naivno,da ce tako biti bolje i da kod njih bolje funkcionise sve.....Bojkotujmo savez ali ne i reprezentaciju Bosne i Hercegovine.....Silom ne rjesavamo nista dobro,vec se moze desiti kao i na rukometu ili ne daj boze jos gore....Transparenti su vazni-sto vise takvih jer ttttttttttto se vidi u cjeloj Evropi....I ne na nasem jeziku vec na engleskom......Trazimo na njima pomoc da se rjesimo te bande....A i oni svi "legendarci treba da pomognu i odlucno stanu na nasu stranu......Ja cu navijati za moju zemlju i necu bojkotovati utakmice,vec samo savez.....,.Izvinite za predugacak stav,ali morao sam...Pozdrav i nerazjedinjavajmo se,vec zajedno bodrimo ljiljane....
BrAcO_AT
nepisem cesto ovdje ali mislio sam da kazem sta ja mislim o bojkotu i savezu...ja nerazumjem ove sto kazu da nece ici na utakmice zbog financije saveza...pa oni nikad nece otici iz saveza zbog financija zato i ako svaku utakmicu tribine budu prazne oni ce imati zaradu neku od uefe,fife,sponzora i tako dalje...a po drugo oni nece otici zato sto u bosni i hercegovina nigdje nemogu za ono sto sad rade (nista) onoliko para dobiti...znaci njima je bolje zaradivati ono sto dobijo i sa praznim tribinama nego otici nesto drugo raditi...znaci nece se gotovo nista promjeniti sa bojkotom reprezentacije...zato sto je uefa i fifa vidjeli sta se tu radi ali nece nista da pokrenu...moje misljenje je ko hoce da ide na utakmice nek ide ...
Selam i Pozdrav
Zlatko_BiH
ja imam kontakt s Begovicem i ostavio sam u voicemail u vezu ovoga, posto sam ja sa njim igrao u Kanadi u Alberti tacnije pa smo jos prilicno u kontaktu
Kabe
Neki ovdje cesce mjenjaju misljenje od gaca,do juce smo svi bili uz Kodru i Bolica danas se pitaju ,ko su ti???
Niko ko bojkotuje,ne bojkotuje igrace i reprezentaciju cak i veliki dio njih nema nista ni protiv Cire,samo je dosao u pogresno vrijeme i uz pomoc pogresnih ljudi.
fantom
Begović: Oduševljen SarajevomFoto: ArhivVoljan sam igrati za BiH
Moram priznati da me niko zvanično nije pitao želim li igrati za BiH, kaže za "as" Begović...
29.07.2008. 15:45
Asmir Begović (21) golman Portsmoutha imao je želju nakon rata doći u BiH kao nogometni reprezentativac. Želja mu se nije ispunila, ali se nadamo da uskoro hoće. Stasiti Trebinjac zbog porodičnih problema trenutno je u našoj zemlji. Do sada je nastupao za sve nogometne selekcije Kanade, ali nije upisao zvanični nastup za A tim Kanade što bi moglo biti u korist BiH. On je voljan stati na gol naše A reprezentacije.

- Moram priznati da me niko zvanično nije pitao želim li igrati za BiH. Ukoliko ne bi bilo pravnih prepreka naravno da bih se odazvao selektoru. Vjerujte mi da mi je srce ubrzano kucalo kada sam gledao utakmicu na televiziji koju je reprezentacija BiH igrala protiv Belgijanaca u Zenici. Bio sam oduševljen onim što sam vidio, prije svega navijačima, i to me i ponukalo da počnem razmišljati o tome da li bih i ja nekada mogao biti dio svega toga - kaže za "as" Begović.

Sa svega 16 godina potpisao je za Portsmouth. S obzirom da je prvi golman David James Begović je odlučio i ove godine otići na posudbu, jer ne želi sjediti na klupi.

- Cilj mi je igrati. Idem u treću englesku ligu za tri mjeseca. James je veliki golman, a mislim da neće u penziju do pedesetih godina. Učim dosta od njega i zadovoljan sam što mogu biti u najjačoj ligi svijeta - veli Asmir.

Iako je napunio 21 godinu prošli mjesec, nadamo se da će u interesu bh. nogometa ljudi iz Saveza uspjeti zadržati ovog dragulja. Bivši selektor Meho Kodro izjavljivao je da će Begovića pozvati u A tim, ali s obzirom da se ni Kodro nije dugo zadržao na poziciji selektora i ideja je brzo nestala. Posljednjih mjeseci ljudi u Savezu čuvali su svoje stolice, pa očigledno nisu razmišljali o Begoviću. Ako zbog pravnih problema izgubimo ovog momka ići će na dušu čelnika NSBiH.

Kranjčar: Ćiro je kralj

Informacija o novom selektoru Ćiri Blaževiću Begoviću ne nedostaje, s obzirom da mu je Niko Kranjčar sve detalje rekao.

- Znam da je to trener svih trenera. Njegov uspjeh iz 1998. godine je fascinantan. Niko mi je sve ispričao i iako ga ne poznajem lično, takva ljudska veličina me već fascinirala - mišljenja je Begović.

Jedan je Salihamidžić

- Veliki sam navijač Bayerna i Salihamidžić mi je jedan od dražih igrača. Voli bih imati njegov dres. Ne mora biti od Bayerna, može i od Juventusa. Poznajem kvalitet bh. igrača koji igraju u Evropi. Jedan Džeko, Pjanić, Papac, su kvalitet koji garantira uspjeh - govori Begović.

Blažević zainteresiran

Selektor BiH Miroslav Ćiro Blažević zainteresiran je za usluge Begovića.

- Karakteristike koje ste mi rekli sviđaju mi se. Raspitat ću se ja, pa ćemo vidjeti u narednih sedam dana šta se može napraviti - rekao je za "as" Ćiro.

Nicole zarobila srce

Srce mladog golmana zarobila je Nicole, Engleskinja koja je došla s Begovićem u BiH. Kao i Asmir pod velikim je dojmom s obzirom da joj je ovo prva posjeta BiH.

Tekst je preuzet iz bh. dnevnika "as"...

sjever-jug
CITAT(nedim @ 29.07.2008., 09:51) [snapback]164248[/snapback]
Hahaha, pa dobro decko slobodno ti idi, niko tebi neoduzima pravo da uradis ono sto zelis, niti je pitanje ko je veci Bosanac. Pitanje stoji iza onog, koliko i kome mi trebamo da vjerujemo?! Sve je se probalo ali bojkot jos ne!! A ti pjevaj koju hoces pjesmu, kontam nece te cuti igraci, ustvari bit ce vas mozda i 1000, opet u mojim ocima ste Iljini i Munibovi pitomi ljubimci.

A dali cu ja braniti svoju zemlju, stoji da se vidi mozda opet, mozda nikada vise. Onoliko koliko sam dobio od bosne, i onoliko koliko mi je uzela, a toga je vise bilo, opet je nedam ni jednom Ilji ili Munibu da je manipulisu kako oni to hoce. A ljudi kao ti, su u proslom ratu bili uz BABU (abdica) i ubijali svoj narod, zato sto im je taj obecao uzaludno bogatstvo.

Hajde momce, pa uz tamburu ti zapjevaj nama, a mi cemo te slusati van stadiona, i budi glasan da se cujes!! D dur molim!! biggrin.gif

Ja se nemislim sa tobom raspravljati pametniji popusta ALI CE TI JARANE BITI ZAO STO NISMO ZAJEDNO NA TEKMI U ZENICI PA DA ZAPJEVAMO ZAJEDNO nego ces kraj tv aparata gledati tekmu bice ti krivo sto bojkotujes nesto sto se nikada nece dogoditi ALI SAM DANAS CUO POUZDANE INFORMCIJE DA CE SE CIRI ODAZVATI SVE I JEDAN IGRAC to je sigurno tako pa neznam kakav bojkot ce promjeniti tu odluku BOSNA TEBI NISTA NIJE ODUZELA MANJE NEGO MENI i nemas pravo da pricas o nasoj domovini na taj nacin nego za razliku da svakog trenutka dajes onoliko koliko mozes
sjever-jug
CITAT(Nucho @ 29.07.2008., 11:33) [snapback]164255[/snapback]

Naravno da bi i nama koji bojkotujemo veca gotiva bila biti na tribini i navijati za nasu domovinu - ALI - mi cemo to preboljeti, za moguci boljitak BH Fudbala jednoga dana aBd. To je razlika izmedju nas, dok neki gledaju to iz nekog egoistickog ugla i licne satisfakcije, mi ostali gledamo sta je bolje za cjelokupni fudbal u BiH - a to je se da srusi ovaj savez!

Eto spominjes rat, zamisli scenario da su u ratu svi gledali licnu satisfakciju a da niko nije vodio racuna o BiH - dali bi nam sta od Bosne i Hercegovine danas ostalo?

Do jucer (malte ne) svi ste ovdje kukali na savez, a dodje ciro ###### i uz par slatkih rijeci manipulise te vase mozgove.
Ciro ###### - lik koji podrzava Thompson-a i koji je bio jako blizu franje tudjmana....

SAVEZ NAPOLJE!

Daj matereti care bojkot traje vec mjesecima a sta je se to promjenilo reci mi molim te SAVEZ JOS JACI NEGO IKAD zato mjenjajte nacin jer ovako moze trajati sto godina i sta MISLITE LI OZBILJNO DA CE SE STA PROJENITI pa kad ce te vise svatiti da nasa zemlja ima TRI PRESJEDNIKA KOJI ROTIRAJU SVAKI 8 MJESECI a drugo da nepricamo sve se zna ZAPAMTITE VI STO STE ZA BOJKOT DA OVAKVOG SISTEMA NEMA NIGDJE NA SVIJETU i dok se to ne promjeni (pitanje je kad i dali ce ikad ) jer nismo slozni nimalo a MILE DODIK kroji nam sudbinu PRIZNALI MI TO SEBI ILI NE JASNO JE KO DAN e tad drugovi moji mozda bi vam ovaj bojkot i uspio ALI OVAKO NIKADA nema ovo nigdje na svijetu A JA ODO DO TAD GLEDAT REPKU da nebi zalio sto nisam
crni-labud-
EMI vidim da si neki opasan lik nama takvih i treba ali nemoj ici pred stadion da mlatis vec u savez
ZIJANCER_SA
CITAT(Kabe @ 29.07.2008., 21:20) [snapback]164310[/snapback]
Neki ovdje cesce mjenjaju misljenje od gaca,do juce smo svi bili uz Kodru i Bolica danas se pitaju ,ko su ti???
Niko ko bojkotuje,ne bojkotuje igrace i reprezentaciju cak i veliki dio njih nema nista ni protiv Cire,samo je dosao u pogresno vrijeme i uz pomoc pogresnih ljudi.

Je tako jarane ali Kodru su podrzavali i reprezentativci njih 15-tak koji se nisi odazvali na tekmu protiv Azerjbedzana, sad ako se ti svi igraci odazovu Ciri i zaigraju ponovo za Repku i ja licno nevidim vise svrhe bojkotovati utakmice jer svi mi vidimo da taj nacin bojkota ne uspijeva , da ih to nece natjerati da odu sto znaci da moramo nesto promijeniti u toj namijeri...!!!

Nemoj misliti da ih ja podrzajem, nedo bog ja im zelim sve najgore na ovom i onom svijetu heheh.
xs
Cinjenica: samo je jedna tekma uspjesno bojkotovana - to je ova zadnja, i Savez je bio uzdrman.

Zbog cega se ovdje govori uopste o nekim bojkotima koji su trajali dugo, mjesecima, godinama i sta ti ja znam? Ko god to kaze laze, a laze samo da bi imao opravdanje za svoje postupke i za licni uzitak.

Jos jednom, ne pravite se slijepi i gluhi: bojkot je bio samo na jednoj tekmi - sve ono ranije je bilo samo neuspjeli pokusaji zbog upravo ovih sto se pravdaju i supljiraju o nekakvim odbranama zemlje, budalestinama za povracanje.

No, kad vas pocnem citati, kad vidim kako vas neko kupuje supljacima, postaje mi sve biti jasno, potpuno jasna slika... mi zasluzujemo ovaj Savez, odnosno - Vi.

Neko skoro rece jednu stvar koja je i laiku jasna: prodaja igraca ce biti, aranzmani bezveznih tekmi i 100% krah i u ovom ciklusu kvalifikacija.
Sad ce neki supljirati kako je Ciro rekao da neda nikom da mu se mjesa u odabir igraca, tekmi... a vjerovat mu je koliko je hrvat u hrvatskoj a bosanac u bosni, koliko ce spaniju pobjediti iz prve pa do poricanja da je to ikad rekao, a bit ce toga jos masa.

Nije bitno,

Zivio Savez zauvijek!
Miki
E moj XS, poptuno se slazsem s tobom ali mi smo jedna velika manjina u svemu ovome.

Bosnjo ce uvijek biti bosnjo, panglu do skeda......
Vernes_bhf
CITAT(emi @ 30.07.2008., 06:34) [snapback]164328[/snapback]
Treba stati ispred stadiona pa svi koji krenu na stadijon dobro ih namlati ti pa bi vidili dali bi otisli .Nigdje u svijetu nema gore nacije od nas bruka ........

Mojne Tisra...
koga ces ti namlatiti, zivis li uopste u BiH?
To je volja svakog covijeka, ako se njemu ide na tekmu nek ida.. sta sad ti tu mozes..
Postuj druge ######e, ja sam za Bojkot, bojkotujemo svi, al ako neko hoce na tekmu neka ide, ti se nasao nekoga mlatiti..
Lako je tebi iz danske,norveske,svedske p**cke materne pricati ovdje o bojkotima, a pitaj se kako je onom narodu dole..
Neki ma je mozda jedina satisfikacija otici i pogledati repku, pa poslje tekme se okrenuti svojoj realnosti.
A pod drugo, mislim da bih tebe ljudi izmlatili pa vise nikad ne bih prismrdio stadionu..
Poooz, isao sam bez namijere da nekoga uvrijedim, al ovo je stvarno bezobrazluk!

NIJE GOTOVO JOS NISTA..
BOJKOT SE NASTAVLJA, SAVEZ NAPOLJE
bosniak
ĆIRO BLAŽEVIĆ danas je predstavio svog prvog pomoćnika, Borču Sredojevića koji je u reprezentaciji bio i dok su selektori bili Meho Kodro i Fuad Muzurović.

Sredojević je kazao kako mu je čast raditi s Ćirom, selektorom koji je bio treći u svijetu i jednim od najiskusnijih svjetskih trenera.

Novi selektor BiH obznanio je kako će utakmicu prvog pretkola Kupa Uefe između Zrinjskog i Vaduza u Mostaru ipak morati propustiti, ali doći će u Sarajevo gledati dvije utakmice 1. kola Premijer lige BIH .
svs
Eto toliko o slobodi selektora oko izbora pomocnika. Sredojevic je izgleda dezurni po duznosti.
Eborg
Dobar je Sredojevic...
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.