Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
Adma
CITAT(bhfanaticos @ 23.07.2008., 04:28) [snapback]163845[/snapback]
hej ljudi ideli ko na utakmicu niko nista nepise ako cemo ici da se spremam da dolazim za bosnu

Brate ako si clan BHF- a trebao bi to znati.
crni-labud-
covjek vas je fino pitao a ti adma si izgleda svakom loncu poklopac
amirb
CITAT(bhfanaticos @ 23.07.2008., 04:28) [snapback]163845[/snapback]
hej ljudi ideli ko na utakmicu niko nista nepise ako cemo ici da se spremam da dolazim za bosnu

dobar ti nick
fantom
Emir Spahić u dilemi da li će se odazvati pozivu selektora
Piše: Z. RAŠIDOVIĆ
23/07/08
Razočaran sam postupcima pojedinaca iz N/FSBiH

Naredni razgovor sa čelnicima Saveza biće žešći, rekao je Spahić

Fudbalski reprezentativac BiH Emir Spahić nije u potpunosti odlučio da li će se odazvati pozivu novog selektora Miroslava Ćire Blaževića. On je naglasio da će konačnu odluku donijeti nakon što čuje mišljenje većine reprezentativaca nakon što dođe u Sarajevo.

„Blažević me zvao i razgovarali smo nekoliko minuta. Ustvari, on je pričao skoro cijelo vrijeme tog razgovora. Do sada sam se čuo sa nekoliko saigrača iz državne selekcije, ali ne mogu reći njihova imena. Neki su se spremni odazvati Ćirinom pozivu, dok drugi nisu. Ima prostora za dalje razgovore“, rekao je Spahić.

Odbrambeni igrač bh. selekcije ponovio je da je veoma razočaran postupcima pojedinaca iz rukovodstva Nogometnog saveza BiH.

„Naredni razgovor sa čelnicima Saveza biće žešći sa moje strane i neće biti ugodan. Neki od njih su se poigrali sa svojim obećanjima, a oni znaju šta je u pitanju. Pojedinci su krivo procijenili stavove nekih igrača. Nema potreba da se to provlači kroz novine, niti da spominjam imena ljudi iz rukovodstva N/FSBiH jer će se oni sami prepoznati. Otvorena je mogućnost da prihvatim poziv u državni tim“, istakao je Spahić.

Idući članak
BrcanskaMalta
Blažević sutra parafira ugovor

Novi selektor fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, Miroslav Ćiro Blažević, večeras će aterirati u Sarajevo, a sutra ujutro će biti i ozvaničena njegova nova funkcija.

Ugovor sa Nogometnim / Fudbalskim savezom BiH, Blažević će potpisati u četvrtak u 11 sati u Radon Plazi i to u psisustvu svih članova Izvršnog odbora NS/FS BiH. Poslije parafiranja dvogodišnje saradnje, Ćiro će se odlučiti za pomoćnike, a potom sačiniti spisak igrača na koje će računati u prijateljskoj utakmici protiv Bugarske (20. avgusta u Zenici).

„Džemal Mustedanagić će biti moj prvi saradnik. U Dinamu, čiji je Mustedanagić uposlenik, sa velikim oduševljenjem su prihvatili moju ponudu. Uz to i njihov Mirko Hrgović će igrati za reprezentaciju“, rekao je Blažević za Nezavisne novine.

Ćiro se „upalio“ na konstataciju da je Hrgović hrvatskim medijima prilikom nedavnog predstavljanja na „Maksimiru“ rekao da je za njega reprezentacija BiH gotova priča:

„U ponedjeljak mi je obećao da će igrati. Doslovice mi je rekao: „Ko može odbiti Ćiru“ i slobodno to napišite. Onaj ko odbije ne samo moj, nego poziv bilo kojeg selektora, mora biti osobita budala. Taj minira i sebe i svoju egzistenciju.“

„I nebo plače što dolazim“
Iako je još uvijek u Zagrebu, Blažević prati zbivanja u BiH, čak i ona koja nisu vezana za sport.
„Sine, i nebo plače zato što Ćiro dolazi“, aludirao je Blažević, u svom stilu, na kišu koja je posljednjih dana padala u Sarajevu, ali i većini drugih gradova u našoj zemlji.

U kombinacija za Ćirinog asistenta je i Slobodan Janjuš, nekadašnji golman sarajevskih premijerligaša, Sarajeva i Željezničara, kao i Enver Lugušić, Ibrahim Zukanović, Fahrudin Omerović, Enver Marić, Haris Škoro...

„Zove me na stotine trenera i nude se, ali Janjuš je u prednosti u odnosu na druge“, naglasio je Blaževic
BihBel
Ovako ce to da izgleda sa CIROM

http://nl.youtube.com/watch?v=mc8Xekqg3gc&...feature=related

pogledaj te
BrcanskaMalta
28.05.2008.

Ne mogu da shvatim šta je u glavama tih ljudi koji drže funkcije u Savezu. Šta hoće taj Iljo Dominković?! On nema nikakve veze sa sportom! Za njega je livada, oranica, krampa i motika, a ne lopta - bio je žestok Janjuš.

17.06.2008

Samo tri čovijeka mogu dići naš fudbal iz pepela. To su Safet Sušić, Mehmed Baždarević i Faruk Hadžibegić. Pogledajte Hrvate. Milina ih viditi na klupi. Kod njih predsjednik Vlatko Marković govori četiri jezika, a našeg znaju samo po mešetarenju. Ko je ikad čuo za Dominkovića. Država mora nešto učiniti, jer vidite da je cijeli politički vrh Hrvatske u Austriji, bodre svoje i ubiru poene - podsjeća Janjuš.
BihBel
A poslje na treningu ovako

http://nl.youtube.com/watch?v=hSwR4VW5adM&...feature=related

SRETNO sa CIROM
svs
http://nl.youtube.com/watch?v=cAXf_sRxBS8

ma jok ovako ce biti
bhfanaticos

stvarno ljudi ovo nema smisla vise ja sam lijepo pito posto se nalazim u americi a ovaj sto kaze ako si clan bhf trebo bi znati clan sam gospodine adma i nemoj molim te da komentarises na moja pitanja pravo ti je reko crni labud ali nije cudo sto smo mi ovakvi vidim vise raje imaju na komentar na moje pitanje ja kako vidim nije nista pogresno sto sam pito posto sam planiro na odmor da idem pa reko volio bi da znam da idem za bosnu zbog utakmice
saneld
CITAT(bhfanaticos @ 23.07.2008., 22:12) [snapback]163944[/snapback]
stvarno ljudi ovo nema smisla vise ja sam lijepo pito posto se nalazim u americi a ovaj sto kaze ako si clan bhf trebo bi znati clan sam gospodine adma i nemoj molim te da komentarises na moja pitanja pravo ti je reko crni labud ali nije cudo sto smo mi ovakvi vidim vise raje imaju na komentar na moje pitanje ja kako vidim nije nista pogresno sto sam pito posto sam planiro na odmor da idem pa reko volio bi da znam da idem za bosnu zbog utakmice

ja mislim da su ovi iznad mislisli upravo to ako si clan da bi trebao znati ide li se ili ne, posto bhf kao kolektiv idu plus imas tu forume i vodze da te informisu kao clana jel tako?. Sad ako ces ti ici na svoju ruku sam za sebe to je do tebe normala.
Edis_21
Farsa u režiji N/FSBiH

Ćiro potpisuje - petnaestorica gledaju

Uz “specijalni“ program generalnog sekretara N/FSBiH Muniba Ušanovića, koji na svoju žalost nije uspio angažovati narodni orkestar, danas će Miroslav Ćiro Blažević potpisati dvogodišnji ugovor i tako zvanično postati novim selektorom nogometne reprezentacije BiH.

Uz sve članove Izvršnog odbora N/FSBiH, koji su jednoglasno smijenili Mehu Kodru, te onda sa jednim uzdržanim glasom imenovali Miroslava Blaževića za njegovog nasljednika, te sveprisutnim generalnim sekretarom, Ćiro će se obratiti bh. naciji i reći kako je presretan zbog dolaska u BiH, te vjerovatno još jednom ponoviti kako očekuje da se svi igrači odazovu.

Međutim, bez obzira na to što će Ćiro reći, i dalje stoji činjenica da su ga u N/FSBiH doveli ljudi čije ime se među navijačima pominje sa gnušanjem, te čiji se odlazak traži već dugo. Upravo je farsa oko predstavljanja Ćire kao novog selektora prilika da se ponovo ti isti čelnici upitaju dokle će sjediti u foteljama, koje nisu zaslužili, ali za njih same prilika da se promovišu.

Ipak, nismo zaboravili smjenjivanje Kodre, te pune tribine stadiona Koševo, odnosno prazne u Zenici, a vjerovatno nisu ni navijači čiji glas očito ne dopire do ušiju čelnika N/FSBiH, koji su bh. nogomet gurnuli u ponor, bez mogućnosti izlaska. Ćiro možda jeste njihov spas, jer će ovaj trener sigurno privući određen broj navijača na tribine, ali sigurni smo da će uskoro doći kraj i pojedincima iz bh. kuće nogometa, što najbolje pokazuje i najavljena inspekcija UEFA i FIFA, koja bi ovih dana trebala sletjeti u Sarajevo kako bi temeljno isprovjeravala (ne)rad u Savezu.

Podsjećanja radi, UEFA je stopirala sve finansijske projekete koje vodi N/FSBiH, među kojima je i izgradnja trening-centra u Zenici za potrebe bh. selekcije. Također, nije naodmet pomenuti da će danas ugovor sa Miroslavom Ćirom Blaževićem, ispred N/FSBiH, potpisati generalni sekretar Munib Ušanović, protiv kojeg se, podsjetimo, vodi krivični postupak pred Sudom BiH zbog utaje poreza i zloupotrebe položaja.
asasova
dobar je ciro. nogometasi preko noci postase fudbaleri. icon_smile.gif
SrceBiH
Ciro i treba tako, onaj ko voli grb, dres i ko hoce da gine na terenu za BH onda nema sanse da odbije poziv za debi, a onaj ko odbije nece vise dobiti poziv....opasan je ovaj ciro a vec je na startu...
Tekstilac1970
CITAT(sanelaga @ 24.07.2008., 10:08) [snapback]163978[/snapback]
daj boze da si u pravu...to bi bilo zaista pojacanje i stvaranje vece konkurencije!!!

Cudno je da se on nije odlucio za koga ce igrati. On bio stvarno bio dobro pojacanje. Nasa zadnja linija bi mogla igrati zajedno sliedeca dva ciklusa a on bi trebao biti na usluzi reprezentacije slijedecih 10+ godina. To bi bilo odlicno. Ali ko zna. Pred nama je a sa savezom ovakim kakav jeste nista nije lahko.
McCoy
Slušaj sine - NEMA PREDAJE

Dragi članovi i prijatelji BHFa,

Ovih dana dobili smo veliki broj pitanja sa raznih strana o tome kakav će biti stav BHFa u povodu još jedne "sapunice" u režiji N/F Saveza BiH.

U svakodnevnim kontaktu članova BHF-a sa igračima, kao i svima onima koje nisu zavarani isprobanom taktikom ovog i ovakvog N/F S BiH, odlučili smo da BHF nece prisutvovati "premijeri" Ćire Blaževića u prijateljskoj utakmici potiv Bugarske u Zenici.

Takođe, moramo istaći da još uvijek nismo donijeli konačnu odluku u vezi kvalifikacionih utakmica. Ipak, moramo ponoviti i reći SVIMA da selektor (u ovom slučaju Ćiro Blazevic) nije upitan. Kao i do sada, naše akcije i (ne)djela će u potpunosti zavisiti od toga da li će se kao izraz "dobre volje" za napredak bh.fudbala, odgovorni ljudi odvažiti da konačno smijene neke od čelnika Saveza (zna se i koje su to osobe) i da pokažu javnosti da im je stalo do uspjeha našeg fudbala u cjelosti. Jedino bi takav gest konačno odškrinuo vrata ozdravljenju fudbala u našoj državi i ujedinjenju svih subjekata potrebnih za ostvarivanje toliko očekivanih reprezentativnih uspjeha..

Svi znate šta tražimo, svi znate na šta smo spremni i konačno svi znate da se mi nikada nećemo predati...

BiH do groba

Vodja BHFanaticos-a
http://www.bhfanaticos.com/index.php?optio...67&Itemid=2

Adma
CITAT(SrceBiH @ 24.07.2008., 20:04) [snapback]163996[/snapback]
Ciro i treba tako, onaj ko voli grb, dres i ko hoce da gine na terenu za BH onda nema sanse da odbije poziv za debi, a onaj ko odbije nece vise dobiti poziv....opasan je ovaj ciro a vec je na startu...

I to kaze jedan Ciro koji se prije 10 godina nadao da BH nece ni biti rolleyes.gif . to Ciro ako tako nastavis jos malo i mo`s se za Reisa kandidovat..........
SrceBiH
CITAT(Adma @ 25.07.2008., 09:35) [snapback]164012[/snapback]
I to kaze jedan Ciro koji se prije 10 godina nadao da BH nece ni biti rolleyes.gif . to Ciro ako tako nastavis jos malo i mo`s se za Reisa kandidovat..........

Covjek je se zakleo u svoju "majku" da nije nikad to reko a za to da je reko treba imati neki audio ili snimak da bi potvrdio to sto je reko, i vjerujem da je to jedna obicna laz, POGLEDAJTE Hrvatske sad novinare pisu "pljuvat ce po ciri na bascarsiji" "ciro jel ti trebalo to" mislim da se dobro spoznaje ljubomora, a izmedzu svega ostalog mislim da ciro kao selektor bi trebao imati vecu placu bar od 500.000, neke su ga selekcije i savezi trazili da bi mu cak ponudili oko 1 million da bi bio njihov selektor a to je ciro odbio bas Saudijskoj Arabiji i neznam jos kojim savezima a ciro je doso u BIH za 5.000 Eura sto je veoma mala placa za selektora, pogledaj ove nase legende samo kukaju savez vakakav savez nakav, savez jeste los, al jarane kad si selektor onda si vodic tima, ama nema sanse da ti se neko uplete u izbor igraca i koga ces ti pozvati a koga ne, svi su imali negativan ishod sa cirom, a kasnije mu vicu "dobar je ciro, bosna nije mogla dobiti boljeg selektora" vidicete vi da ce Ciro napraviti dosta toga Pozitivnog sto se tice Reprezentacije.
SemirBosanac
CITAT(SrceBiH @ 25.07.2008., 11:23) [snapback]164013[/snapback]
Covjek je se zakleo u svoju "majku" da nije nikad to reko a za to da je reko treba imati neki audio ili snimak da bi potvrdio to sto je reko, i vjerujem da je to jedna obicna laz, POGLEDAJTE Hrvatske sad novinare pisu "pljuvat ce po ciri na bascarsiji" "ciro jel ti trebalo to" mislim da se dobro spoznaje ljubomora, a izmedzu svega ostalog mislim da ciro kao selektor bi trebao imati vecu placu bar od 500.000, neke su ga selekcije i savezi trazili da bi mu cak ponudili oko 1 million da bi bio njihov selektor a to je ciro odbio bas Saudijskoj Arabiji i neznam jos kojim savezima a ciro je doso u BIH za 5.000 Eura sto je veoma mala placa za selektora, pogledaj ove nase legende samo kukaju savez vakakav savez nakav, savez jeste los, al jarane kad si selektor onda si vodic tima, ama nema sanse da ti se neko uplete u izbor igraca i koga ces ti pozvati a koga ne, svi su imali negativan ishod sa cirom, a kasnije mu vicu "dobar je ciro, bosna nije mogla dobiti boljeg selektora" vidicete vi da ce Ciro napraviti dosta toga Pozitivnog sto se tice Reprezentacije.

Nemoj vjerovati sve sta Ciro kaze... Da je imo takvih dobrih ponuda nebi treniro tolko dugo NK Zagreb.
Nucho
Ciro je jedna obicna ######cina!
scott
pa recite mi pametnjakovici kakav interes ima ciro od svega ovoga???
pare nisu sigurno jer ih ima dovoljno da kupi pola nase reprezentacije(sa igracima)

HiDo
Vi napadate ciru a ne savez
SuperUstipak
bicu iskren..
jedva cekam gledati repku u kojoj miralem pjanic igra.
senci
Samo da vise zaigra za nas da smo mirni. SAVEZ NAPOLJE
bennymadzida_2
Netraba na Ciru. Mislim da ima igraca u tom vremenu kada je Ciro kazao BOSNE NECE BITI. Tuje i Hibic i Konjic... isto koji mogu uvjek da potvrde tu rijec. Posto se on njima obraca tada... Ali vratimo se na Repku BiH. Igraci neka igraju i neka se bore za BiH dres. Savez se mora istjerati na drugi nacin, jeli Ciro je kazao svoje jucer i to pred njima svima, mislim da oni sada ne rezmiljaju ni u SNU dabi dali CIRI otkazm jeli znaju dabi njima to bilo zadnje. Nece se ni mjesati u njegov posao niti ce obracati paznju na CIRU, nego ce moliti Boga da Ciro ne uradi nista dabi ga smijenili.... ali to ce biti i njma zadnje..... nadam se.!
scott
ja stalno kazem da su se spasili njegovim dolaskom ali sa istim ce se jos vise ukopati

vrijeme je da se navijacke grupe i grupice na celu sa bhfanaticos dogovore jer sa ovim ponasanjem i stanjem koje je sad lako se moze desiti podjela medu navijacima i sa tim definitivna pobjeda onih mrmaka u SAVEZU
Edis_21
Ćiro: Javno ću diskreditirati lopove
Miroslav Ćiro Blažević, priznao je, upućen je u (ne)regularnost Premijer lige BiH, te najavio kako će pokušati uticati da se neke stvari promijene na bolje.
Ja sam sportaš i kao takav sam alergičan na sve ono što kompromitira sport. Velike se nepravde dešavaju u našem fudbalu i boriću se protiv toga. Sport zaslužuje čistoću, a ne anomalije. Imam načine za borbu. Prvi je poštenje...

Na ovu rečenicu smo se pomalo ironično nasmijali, što je Ćiro i primijetio, te upitao zašto smo skeptični. Zato jer su motivi čelnika veoma upitni, zato što ih je puno više nepoštenih, nego poštenih... Eto, zato! Potom je obećao:

Javno ću diskreditirati svakog ko povrijedi sport, kazao je Ćiro, koji će, ukoliko zaista misli to što je izjavio, onda imati pune ruke posla.
bennymadzida_2
Ja cu da gledam BiH Repku, svi igraci nazad na teren i borba za drzavu BiH. Pustimo savez vise ko su oni?
Sta su oni vise, koga vise zanima taj GLUPI SAVEZ? Neka rade sta god zele, ali nikad nece moci unistiti BiH.
I oni ce otici kao sto su drugi isli, niko ne zivi vjecno svako ima svoj rok odredjen...

Zato kazem ako budu igrali svi igraci a Ciro zna sta radi, mislim da ni jedna repka u nasoj grupi nece lahko igrati protiv nas... moze se desiti i SP 2010 zasto da gube igraci godine radi onih u Savezu, ja na njiha vise paznju ne obracam nego samo na nase igrace.... BiH zauvjek a oni NE..... !
SrceBiH
Mislim da se svi igraci trebaju vratiti i svi biti kao tigrovi na terenu, mislim da je teren mjesto za igrace a ne savez ukoliko se budu igraci borili protiv saveza onda nam samo sluti propast fudbala i drzavne nogometne reprezentacije...
Nucho
CITAT(bennymadzida_2 @ 26.07.2008., 00:58) [snapback]164058[/snapback]
Ja cu da gledam BiH Repku, svi igraci nazad na teren i borba za drzavu BiH. Pustimo savez vise ko su oni?
Sta su oni vise, koga vise zanima taj GLUPI SAVEZ? Neka rade sta god zele, ali nikad nece moci unistiti BiH.

tumbleweed.gif

Savez su oni koji izmedju ostalog ne`omogucavaju napredak BH Fudbala.... tumbleweed.gif

Ali nema problema vise, dosao je ciro ######, on ce rijesiti SVE! Idemo na SP - ###### sebe ako nebude ciro iskopo Piramidu u Visokom i pronasao ih jos dvije....
SuperUstipak
lako je pljuvat po tudjim misljenjem ali bez samog svog logicnog stava.. ako su svi toliko pametniji od raje na forumu, nek se izjasne zasto tako razmisljaju i KAKO oni misle biti dio naseg puta ka SP2010.

gubimo godine (GODINE) sa bojkotom. Mnoge igrace koji su u najboljim godinama bili, nisu bili tu da nam pomognu. Moguce je da su Bajramovic, Papac, Hasagic odigrali zadnju utakmicu za BiH.. i te pre rano. to se vise nesmije dogoditi. Trebamo biti jedinstveni i skupa na stadionima napravit euforiju kao sto je bilo prije tekme BiH-Danska na kosevu. Ja bih bio najsretniji da se ponovi Bilino Polje kao protiv Azerbejdzana ali MORAMO BITI REALNI, to se jednom desilo i nikad vise. Ako ce se vec puniti stadioni, nek ih napune pravi navijaci koji ce barem igracima dati maksimalnu podrsku.

a za savez mislim jedino je rjesenje, kao sto sam prije naveo, nasi "strucnjaci" iz inostranstva i da koriste neke njihove konekcije da bih izbacili nesposobne ljude iz fotelja. to nazalost mi sami nemozemo, jer niko nije spreman u zatvor zbog nekog papka u fudbalskom savezu.

medjutim, kao sto smo vidili sami, ti "strucnjaci" iz daleka znaju srat a kad je u pitanju bih svi su ili pod ugovorom, ili hoce da treniraju svaki dan, il nece da budu placeni "cevapima."

zalosno je da covjek koji je i nagovarao igrace da igraju za hrvatsku a ne bosnu za vrijeme kad je bio selektor hrvatske, sad ovdje doso i ne smeta mu sto ce biti placen "cevapima." Ni njemu ne smeta sto ce mu posao biti samo 5-10 okupa reprezentacije, dok nasim drugim "legendama" to ko fol smeta pa onda idu u afriku za lovom da bi trenirali Drogbu.

Najbolji pokazatelj je ovo: Koliko tih BiH strucnjaka su pomogli u akciji na Kosevu? I te bilo je za ona 2 momka. Nije se niko ni sjetio odvojit 100 maraka od svoje "evropske" plate da daju malom sto je izgubio prst.. a iz daleka znaju bacat bombe na covjeka, volili mi njega ili ne, je ipak DOSAO, pristao je biti selektor, i to za platu koju Osim smatra "cevapima".... i taj isti covjek, ako gledamo cinjenice, je 100 puta uspjesniji trener od njih skupa (sem mozda osima).

znaci u ovom je stvar:
ako imate neki zdrav predlog, onda ozezi po forumu, jedva cekamo to procitati.
ako nemate, onda nemoj te druge napadat ako hoce da idu na stadion i hoce navijat, na kraju krajeva svi imaju pravo radit sta hoce.
jaran Memo
CITAT(SuperUstipak @ 26.07.2008., 03:49) [snapback]164066[/snapback]
lako je pljuvat po tudjim misljenjem ali bez samog svog logicnog stava.. ako su svi toliko pametniji od raje na forumu, nek se izjasne zasto tako razmisljaju i KAKO oni misle biti dio naseg puta ka SP2010.

gubimo godine (GODINE) sa bojkotom. Mnoge igrace koji su u najboljim godinama bili, nisu bili tu da nam pomognu. Moguce je da su Bajramovic, Papac, Hasagic odigrali zadnju utakmicu za BiH.. i te pre rano. to se vise nesmije dogoditi. Trebamo biti jedinstveni i skupa na stadionima napravit euforiju kao sto je bilo prije tekme BiH-Danska na kosevu. Ja bih bio najsretniji da se ponovi Bilino Polje kao protiv Azerbejdzana ali MORAMO BITI REALNI, to se jednom desilo i nikad vise. Ako ce se vec puniti stadioni, nek ih napune pravi navijaci koji ce barem igracima dati maksimalnu podrsku.

a za savez mislim jedino je rjesenje, kao sto sam prije naveo, nasi "strucnjaci" iz inostranstva i da koriste neke njihove konekcije da bih izbacili nesposobne ljude iz fotelja. to nazalost mi sami nemozemo, jer niko nije spreman u zatvor zbog nekog papka u fudbalskom savezu.

medjutim, kao sto smo vidili sami, ti "strucnjaci" iz daleka znaju srat a kad je u pitanju bih svi su ili pod ugovorom, ili hoce da treniraju svaki dan, il nece da budu placeni "cevapima."

zalosno je da covjek koji je i nagovarao igrace da igraju za hrvatsku a ne bosnu za vrijeme kad je bio selektor hrvatske, sad ovdje doso i ne smeta mu sto ce biti placen "cevapima." Ni njemu ne smeta sto ce mu posao biti samo 5-10 okupa reprezentacije, dok nasim drugim "legendama" to ko fol smeta pa onda idu u afriku za lovom da bi trenirali Drogbu.

Najbolji pokazatelj je ovo: Koliko tih BiH strucnjaka su pomogli u akciji na Kosevu? I te bilo je za ona 2 momka. Nije se niko ni sjetio odvojit 100 maraka od svoje "evropske" plate da daju malom sto je izgubio prst.. a iz daleka znaju bacat bombe na covjeka, volili mi njega ili ne, je ipak DOSAO, pristao je biti selektor, i to za platu koju Osim smatra "cevapima".... i taj isti covjek, ako gledamo cinjenice, je 100 puta uspjesniji trener od njih skupa (sem mozda osima).

znaci u ovom je stvar:
ako imate neki zdrav predlog, onda ozezi po forumu, jedva cekamo to procitati.
ako nemate, onda nemoj te druge napadat ako hoce da idu na stadion i hoce navijat, na kraju krajeva svi imaju pravo radit sta hoce.

Ja se totalno slazem sa tobom respekt.gif Meni samo nije jasno sto nase legende npr barbarez daje komentar u vezi saveza za nase novine to sto je on ili neki drugi izjavili to nama bosancima nista nije novo.Sto nemoze jednom to reci za neke strane novine npr njemacki kiker,mislim barba je u njemackoj licnost i mogao bi to lako odraditi ne samo on nego i drugi.Mislim citam redovno kiker i cito sam dosta komentara od barbe pa sto tamo ne kaze u cemu je stvar.
fantom
Mamić stopirao dolazak Mustedanagića
Samir Šišić

25.07.2008 17:55

Zdravko Mamić, izvršni potpredsjednik zagrebačkog Dinama, stopirao je imenovanje Džemala Mustedanagića za prvog pomoćnika selektora Miroslava - Ćire Blaževića u stručnom štabu našeg nacionalnog tima.

Mustedanagić je uposlenik hrvatskog prvaka i prvobitno je planirano da ostane na platnom spisku kluba iz "Maksimira", na što je pristao i Mamić. Međutim, zaokret se dogodio "preko noći", o čemu je Mestedanagić obavijestio selektora Blaževića.

"Mustedanagić mi je rekao da ga je Mamić uslovio kako ga neće plaćati u Dinamu ukoliko prihvati moj poziv. S obzirom na to da u bh. savezu pomoćnici nemaju ugovore, nisam mu mogao obećati bilo kakvu finansijsku naknadu. Žao mi je što nećemo sarađivati, ali ne mogu ništa promijeniti. Okrenućemo se kadru iz Premijer lige BiH", objasnio je Blažević.

S druge strane, čini se da je saradnja sa Harisom Škorom sve izvjesnija i da će nekadašnji reprezentativac Jugoslavije i BiH u narednom periodu popuniti upražnjenu funkciju koordinatora za A i mladu reprezentaciju.

"Zbog saradnje sa Blaževićem spreman sam se vratiti i živjeti u Sarajevu", potvrdio nam je Škoro, koji trenutno živi i radi u Švajcarskoj:

"Konačno je vrijeme da se pokrenu neke stvari u našem reprezentativnom fudbalu. Dosta se pričalo, a malo radilo. Ćiro je trener koji može uraditi mnogo za napredak i to moramo iskoristiti."

Mnogo je nedoumica oko preostalih članova stručnog štaba. Selektor Blažević je priznao da je imao bezbroj poziva trenera koji mu se nude. Saznajemo da su iz Premijer lige BiH kandidati za stručni štab između ostalih Ibrahim Zukanović, Bakir Beširević, Almir Turković, Mirsad Dedić, a da nije isključeno da Blažević odabere i Edina Mujčina ili Slobodana Janjuša, koji su spremni doći u BiH.
fantom
Haris Škoro blizu angažmana u stručnom štabu BiH
Piše: Zlatan Rašidović
26/07/08

O radu sa Blaževićem odlučuje porodica

Nekadašnji proslavljeni fudbaler Željezničara Haris Škoro ističe da postoji mogućnost da bude u stručnom štabu reprezentacije BiH nakon što je razgovarao sa selektorom Miroslavom Ćirom Blaževićem. Škoro kaže da je spreman pomoći našoj najboljoj selekciji i da su šanse da se angažuje u stručnom štabu BiH u ovom trenutku 50:50.

“Moram vidjeti situaciju sa porodicom koja živi u Cirihu. Narednih dana ću donijeti odluku. Dugo vremena poznajem Blaževića i izuzetno ga cijenim kao ličnost i stručnjaka. Volio bih raditi sa Ćirom i ako se nađe rješenje koje bi zadovoljilo moju porodicu, prihvatiću angažman u bh. selekciji“, izjavio je Škoro, kojem su poznati problemi na relaciji igrači - rukovodstvo Nogometnog saveza BiH, kao i da situacija u reprezentaciji i oko nje nije najbolja jer je dvadesetak reprezentativaca bojkotovalo posljednji meč sa Azerbejdžanom.

“Mislim da je izbor Ćire Blaževića za selektora pravi potez i da će donijeti određene promjene. Dobro je da se stvari mijenjaju. Neposredno nakon završetka agresije na BiH moglo se tražiti opravdanje što nemamo rezultata, no vrijeme je da se ostvari uspjeh. Ljudski je očekivati plasman na svjetsko ili evropsko prvenstvo jer su to susjedne zemlje Hrvatska, Srbija i Slovenija već učinile. Ne možemo se uvijek vaditi na jake protivnike pošto su sve grupe sastavljene od kvalitetnih reprezentacija.“

Velemajstor sa Grbavice smatra da je Španija veliki favorit u kvalifikacijama za SP 2010.

“BiH je na startu ovog ciklusa gost Španije, koja će biti puna samopouzdanja i elana kao prvak Evrope. Svaki pozitivan rezultat bio bi uspjeh. Turska je pokazala puno na proteklom EP na kojem je ostvarila uspjeh plasmanom u polufinale, dok je Belgija neugodan rival. Ako se ne dogodi čudo, Španci će biti prvi, a mi se realno možemo boriti za drugo mjesto.“

Prema mišljenju našeg sagovornika, koji je u igračkoj karijeri nastupao i za zagrebački Dinamo i Torino, stvaranje dobre ekipe je proces.

“BiH posjeduje potencijal i kvalitet što je osnova za dobru reprezentaciju. Slažem se sa Ćirom Blaževićem da nijednog igrača ne treba moliti da igra za reprezentaciju. Kada sam ja bio fudbaler, igranje u državnoj selekciji bila je najveća čast. Nekada mogu postojati objektivne poteškoće zbog kojih se igrač ne može odazvati pozivu, ali u normalnim uslovima ne treba ubjeđivati one koji nemaju želju i potrebu da igraju za reprezentaciju“, naglasio je Škoro, koji ostaje narednih desetak dana u Sarajevu.

On se jedno vrijeme bavio trenerskim pozivom nakon završetka igračke karijere, a u posljednje vrijeme menadžerstvom i privatnim biznisom.

Idući članak
Rob_ZE
Ma znate kakvi smo mi nek izvucemo dobre rezutate na pocetku kvalifikacija prestat cemo sa bojkotom odma, svi ce se nalozit i vozdra, ako svi igraci pristanu da igraju za reprezentaciju onda nema svrhe vise bojkotovat tumbleweed.gif
halic1
CITAT(Rob_ZE @ 26.07.2008., 17:14) [snapback]164074[/snapback]
Ma znate kakvi smo mi nek izvucemo dobre rezutate na pocetku kvalifikacija prestat cemo sa bojkotom odma, svi ce se nalozit i vozdra, ako svi igraci pristanu da igraju za reprezentaciju onda nema svrhe vise bojkotovat tumbleweed.gif

Ma ja, cim pobjedimo Spaniju ima da svi zaborave o savezu. Ali ako prve dvije ili tri utakmice popushimo onda opet bojkoti. Isto kao 2003 kad smo igrali kvalifikacije EP, i tad je bio isti savez (mozda jos gori zato sto je rahmetli jelica jos bio ziv) ali dok smo imali seanse da idemo na EP onda su se stadioni punili i nikom szvez nije smeto. Cim izgubismo od Madzarske odmah bojkot...
SrceBiH
CITAT(halic1 @ 26.07.2008., 17:50) [snapback]164076[/snapback]
(mozda jos gori zato sto je rahmetli jelica jos bio ziv)

Izvini jarane tu grijesis, JELIC dok je bio ziv SUMAR DOMINKOVIC NIJE SE MJESAO TOLIKO U REPREZENTACIJU, AL KAD JE JELIC PREMINUO ONDA JE DOMINKOVIC UZEO STVAR U RUKE DA PREPOLOVI REPREZENTACIJU ISTO KAO MILOSEVIC KAD JE UMRO TITO PODIJELIO I SURSIO JUGOSLAVIJU.....
halic1
CITAT(SrceBiH @ 26.07.2008., 19:47) [snapback]164078[/snapback]
Izvini jarane tu grijesis, JELIC dok je bio ziv SUMAR DOMINKOVIC NIJE SE MJESAO TOLIKO U REPREZENTACIJU, AL KAD JE JELIC PREMINUO ONDA JE DOMINKOVIC UZEO STVAR U RUKE DA PREPOLOVI REPREZENTACIJU ISTO KAO MILOSEVIC KAD JE UMRO TITO PODIJELIO I SURSIO JUGOSLAVIJU.....

mozda nije "prepolovio" reprezentaciju kao milosevic Jugoslaviju ali je skakao ko lud od radosti kad je kezman dao go protiv BiH na Marakani...
manijakdv
Nama niko ne treba objašnjavati kakva su ###### u savezu,kakav lopovluk i kriminal tamo vlada,kakva su to beskarakterna đubrad,kako nam je liga očajna,sudije korumpirane,kako su na čelu neljudi koji nisu nikad šutnuli loptu niti znaju koliko poluvremena ima utakmica.Ljudi moji,mi to sve znamo i ne morate nam to vi koji želite nastaviti bojkot stalno ponavljati.Pustite raju da izrazi svoje mišljenje.Velika većina ljudi na forumu je svjesna svega lošega u savezu ali ovaj put želi reprezentaciju izvući iz tog sivila,totalno je odvojiti od svega toga.Ogromna većina,među kojima sam i ja,poželjela se vidjeti reprezentaciju u pravom svjetlu,željni smo navijanja,nervoze,grickanja noktiju svih devedeset minuta a ne,kao protiv Norveške na Koševu,da zaspemo već u drugom poluvremenu.Poželjeli smo na terenu vidjeti Spahića sa kapitenskom trakom,Papca,Džeku,Bajramovića i ostale.DRŽAVU NAM SVJESNO I NESVJESNO UNIŠTAVAJU KROZ SVE SFERE DRUŠTVA,NE DAJMO IM NAŠU REPREZENTACIJU,NE DAJMO DA NAM UNIŠTE NAŠ PONOS.Reprezentacija je i dobro poljuljana a to nekome paše,vratimo se na stadion,podržimo ekipu i Ćiru i probajmo se plasirati na SP a ne da opet padnemo bez ispaljenog metka.Proteste hajmo nastaviti ako treba i dva puta sedmično ali ne dozvolimo da nam se dušmani naslađuju što nas kanta nekakva Moldavija,što nas pati nekakva Malta ili što nam nekakva Hrvatska uvali 5 komada u sred našeg Sarajeva.
scott
da da vecina starih forumasa ceka rasplet situacije pa da se javi sa svojim misljenjem (znace se raspoznati)
manijakdv
CITAT(hary-xs @ 27.07.2008., 00:21) [snapback]164084[/snapback]
mali plavi pricaj u svoje ime, a ne u ime foruma! o kakvoj ti vecini pricas???
vecina stalnih forumasa i nepise evo vec par sedmica, uglavnom su tu opet isplivali oni "stari" iz Fuadovog vremena i poneki novajlija...

rolleyes.gif
Moje osobno misljenje:

Ebo reprezntaciju koju vodi covjek koji je jedva cekao da je nestane...stoga Bojkot i reprezentacije i sponzora do daljnjeg. Levatima hljeba i igara... i kosarka.gif

Levatu,jesi li čuo za parlamentarizam ikada,jesi li čuo da ljudi imaju različita mišljenja.Ja tvoje mišljenje uvažavam ali se ne slažem sa njim.Ne treba ljude vrijeđati radi drugačijeg mišljenja k.itarčiću.
SrceBiH
CITAT(halic1 @ 26.07.2008., 20:06) [snapback]164079[/snapback]
mozda nije "prepolovio" reprezentaciju kao milosevic Jugoslaviju ali je skakao ko lud od radosti kad je kezman dao go protiv BiH na Marakani...

Pa ako je Dominkovic skako od radosti ko lud kad je kezman nama dao go, to nije problem igraca da sada ne igraju za nasu reprezentaciju, osobito navijaci se ne mogu suociti da ne dolaze na utakmice svoje reprezentacije zbog jedne ili cetiri osobe u savezu i to je jedna ocita solucija koja samo rusi godine onih igraca koji zasluzuju da igraju za svoju drzavu, BHF, RED ARMY i ostali moraju pokazati da savez neradi dobro pred savezom a ne na tribinama, ako treba zapliti savez al brate ostaviti igrace i trenera namiru i pomoci him da uspiju u svome cilju i zelju sviju nas....
BrcanskaMalta
CITAT(scott @ 26.07.2008., 17:43) [snapback]164085[/snapback]
da da vecina starih forumasa ceka rasplet situacije pa da se javi sa svojim misljenjem (znace se raspoznati)

vecina starih forumasa (coolin ban, istok, mccoy, ermin-jaran, itd...) je rekla svoje nakon sto je KODRO dobio otkaz: Bojkot reprezentacije, odnosno nogometnog saveza BiH sve dok su na funkcijama ne-ljudi (cak bi se i zivotinje uvrijedile kad bi ove mazlume svrstao u tu kategoriju) dominkovic, usanovic, ceko, colakovic, pecikoza...

i sta se tu ima diskutovati vise? Zasto bi ti stari forumasi trosili svoje vrijeme da se prepiru sa tobom, da ti nesto objasnjavaju jer ocigledno osim baznih refleksnih radnji mozak ti je prazan.
SrceBiH
CITAT(Adobozz @ 27.07.2008., 01:16) [snapback]164089[/snapback]
Bojkot repku naravno, nije zbog Cire nego zbog Ilje. Ljudi nemoj te biti naivni i misliti da ce nas Ciro odvesti na SP i da mu se savez nece mjesati u poso. Bit ce opet Kerkeza, Jakirovica, Bajica, Radeljica, Bajana itd... Zivi bili pa vidjeli.

Hajd ba kenjate po Ciri a gdje su to nase legende????? nema nijednog svaki od njih ima neku kritiku a vala u i legende svaka im cast!!! eusa_wall.gif jedino sto se od njih moze izdvojiti su Barbarez Bolic i Kodro a ostalo sve se moze baciti u kantu za smece, svima je u interesu samo novac ...
sjever-jug
Raja vec dugo vremena hocu da napisem neki komentar MISLIM DA NAS BIH TREBA VISE NEGO IKAD misleci na to neznam dali neki kontaju uspostava repke republike mrske dodik koji nam svaki dan rusi drzavu a mi stojimo po strani (htjeli bi i ja sam bio za ispocetka da bojkotujemo repku) znam sta ce mnogi reci evo ga popustijo ALI TREBA DA RAZMISLIMO MALP VISE I UPITAMO SE JOS JEDNOM kome treba BIH kome treba repka BIH odgovor je samo nama netreba dodiku, velikim hrvatima ,velikim srbima oni vec i navijaju za susjedne zemlje a mi bi i ovo malo sto imamo da bojkotujemo. Cinjenica je ta da oni jedva cekaju da mi bojotujemo i pljujemo po BIH BOSNA I HERCEGOVINA NAS TREBA VISE NEGO IKAD I ZATO FANATIKOSI MOLIM VAS DA PROMJENITE MISLJENJE (to je zbog nas )ne zbog saveza ne zbog blazevica nego zato sto NAZALOST samo mi se borimo za BIH (zadni komentar na dogadanja u BIH a u to spada i repka PEDDY ASHDAWN dao je odgovor bilo bi dobro da svi koji se osjecaju BIH u srcu procitaju)DNEVNI AVAZ 080727 DANAS
scott
mahicu ako neznas komunicirati nebi trebo ni da vrijedas eusa_snooty.gif eusa_snooty.gif eusa_snooty.gif eusa_snooty.gif eusa_snooty.gif

crni-labud-
samo ti jarane cekaj da se kod njih kasa isprazni, bojkotovat ces do lopate
oso
CITAT(sjever-jug @ 27.07.2008., 10:15) [snapback]164093[/snapback]
Raja vec dugo vremena hocu da napisem neki komentar MISLIM DA NAS BIH TREBA VISE NEGO IKAD misleci na to neznam dali neki kontaju uspostava repke republike mrske dodik koji nam svaki dan rusi drzavu a mi stojimo po strani (htjeli bi i ja sam bio za ispocetka da bojkotujemo repku) znam sta ce mnogi reci evo ga popustijo ALI TREBA DA RAZMISLIMO MALP VISE I UPITAMO SE JOS JEDNOM kome treba BIH kome treba repka BIH odgovor je samo nama netreba dodiku, velikim hrvatima ,velikim srbima oni vec i navijaju za susjedne zemlje a mi bi i ovo malo sto imamo da bojkotujemo. Cinjenica je ta da oni jedva cekaju da mi bojotujemo i pljujemo po BIH BOSNA I HERCEGOVINA NAS TREBA VISE NEGO IKAD I ZATO FANATIKOSI MOLIM VAS DA PROMJENITE MISLJENJE (to je zbog nas )ne zbog saveza ne zbog blazevica nego zato sto NAZALOST samo mi se borimo za BIH (zadni komentar na dogadanja u BIH a u to spada i repka PEDDY ASHDAWN dao je odgovor bilo bi dobro da svi koji se osjecaju BIH u srcu procitaju)DNEVNI AVAZ 080727 DANAS

Tako i treba! respekt.gif
senoo
CITAT(SrceBiH @ 24.07.2008., 20:04) [snapback]163996[/snapback]

Vec su svi usrali neznaju dali da povracaju ili da se smiju. Tako je opasan.... Ko je Ciro ??? Budala obicna koja pase u onaj Cirkus!!!
polen90
kako jednom ne shvatimo da iliji i kompaniji ovi bojkoti odgovazraju jer sva drzava nam je na tom sistemu htijeli mi to priznati ili ne primjer plate poslanika 5000km-pemzije 120do 176km i sta mi trazimo i sta bojkotujemo savez igrace ili svoju drzavu koje sve ovo jos vise odgovara dusmanima FIFA I UEFA SU STALINA STRANU NJIH STA VI MISLITE DA ONI NE ZNAJU ZA OVU SITUACIJU kod nas a sa bojkotom kazete manjka savezu para kad to bilo koja mafija bankrotirala sto se tice novca u te price vjeruju samo oni kojijos spavaju isanjaju ovi u savezu su marijonete kako ne shvatimo da iza njih stoje mnogo vece i jace persone koje se kriju iza zavjese jednog dana ce nam biti sve jasnije onaj ko postavlja ljude onaj ih i sklonja ,drugo ako se borimo protiv saveza zasto uvlaciti u to druge recimo igrace koji tu nisu krivi nista onaj ko ti smeta na njega utijeci a ne neduzne uvlaciti u prljavu igru a sto se tice patriota vani zaboravi to su patrijote samo na papiru navedi jednog od osnivanja drzave da je pomogao nasem fudbalu osim RISTICA samo velicaju sebe kao patrijote BOSNE kao fazo nije sve u parama a ode radi u africi ili francuskoj sve su to patrijote bole jaja kao i ja otisao iz BOSNE sto pa da radim za 3000zelembaca a ne za 300km i vicem BOSNA MOJA DRZAVA jeste ali nikad kao onog koji zivi dole sve je to tako najlakse se skloniti ine navijati a dusmani imaju sve vise prostora za rad sretno ja sam sa fanaticosima ali idu sa pogresnom idejom a u to ce se uvijeriti a od srca im zelim sve najbolje sretno /
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.