Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
crni-labud-
nek im je ciro rekao nasim patriotama svaka cast ciro legendo
Adma
A nek ste vi patriote sto padate na Cirinu suplju
bosanc
Da i ja iznesem svoje misljenje. To sto je ciro radio nekad radio je. Bilo to nama pravo il ne, al tako je.Al danas mi se cini da je njemu stalo do te ekipe. a ovi nasi patrioti, nek oni lijepo zaradjuju pare vani, a Ciru neka puste da covjek proba NESTO DOBRO URADITI.Oni bi samo palamudili...
legenda
CITAT(Adma @ 20.07.2008., 22:19) [snapback]163610[/snapback]
A nek ste vi patriote sto padate na Cirinu suplju

Forum sluzi da se argumentirano diskutuje o temama, a ne da bi ti mene ili ja tebe uvjerio da vjerujes u mislis isto kao i ja!

Cinjenica je da nam nasi bivsi asovi iz raznih djelova svijeta govore ne valja vam ovo ne valja vam ono i to i to treba mijenjati. Cinjenica je da nijedan od njih nije ni pokusao nesto uraditi za dobrobit i ozdravljenje BH nogometa jer su im drazi unosni ugovori evropskih klubova.
Halilhodzic je puno pricao da nece da vodi nacionalne selekcije jer je to dosadno za njega pa na kraju zavrsi na klupi Obale Slonovace. Hebga dobre pare!

Isto tako i ostali i dal da se ja njima klanjam ili da vjerujem u Ciru koji je uzeo vruc krompir u ruke.
Njavruci postojeci u evropi.
crni-labud-
eto ti tvoj patriota alihodzic navijaj onda za obalu slonovace a kad ciro napravi rezultat ti prvi ces ga hvalit
BosnianMagican

Ćiro Blažević: "Tuđman pozitivac, Dodik svjetska manga"
Nedjelja, 20 Juli 2008

Gostujući u emisiji HRT-a „Nedjeljom u 2", koju uređuje i vodi Aleksandar Stanković, novi selektor fudbalske reprezentacije BiH Miroslav Ćiro Blažević, između ostalog, govorio je o liku i djelu Franje Tuđmana i Milorada Dodika.

Naime, Ćiro je u nekoliko navrata tokom emisije istakao kako se nikada neće odreći Tuđmana. Na pitanje kako komentariše to da je Franjo Tuđman htio podijeliti BiH, Ćiro je kazao kako ne dozvoljava da se kaže bilo šta protiv Tuđmana, izbjegavši tako konkretan odgovor na Stankovićevo pitanje. Još je dodao kako će vrijeme pokazati da je Franjo Tuđman bio pozitivna historijska ličnost i da će on kada se to desi u tome naći svoju ličnu satisfakciju.

Komentarišući premijera Vlade RS-a Milorada Dodika, Ćiro je rekao: „On mi se jako sviđa, ne šljivi ništa, ide glavom kroz zid, čini sve za svoju republiku i apsolutni je lider". Ćiro Blažević je poželio i Hrvatima u BiH jednog takvog vođu, te dodao da mu je Dodik, za kojeg kaže da navija za reprezentaciju BiH, indirektno uputio podršku. Veoma interesantna bila je i Ćirina izjava na pitanje da li je pjevao „Juru i Bobana" , na što je odlučno odgovorio „Da pjevao sam je, pjevao sam je kad niko nije imao hrabrosti da je pjeva".
BosnianMagican

Safet Sušić: "Miroslav Ćiro Blažević je najbolje rješenje za reprezentaciju BiH"

Subota, 19 Juli 2008

Safet Sušić je godinama kandidat za selektora bh. reprezentacije. Njegovo se ime provlači po hodnicama Fudbalskog saveza BiH, nakon svake smjene trenera državne selekcije. Tako je bilo kada su odlazili Fuad Muzurović, zatim Džemaludin Mušović, Faruk Hadžibegić, pa sve do posljednje sramne smjene Mehe Kodre.

Papetov je uvijek bio isti odgovor. I prije deset godina i danas.

"Mlad sam još, selektorski posao je na neki način penzionerski, a mene ne zadovoljava desetak okupljanja godišnje", obrazlagao bi Sušić.

Nikad nije kritikovao svoje kolege. Naprotiv. Davao je podršku Blažu Sliškoviću, kada su mu svi okrenuli leđa, kada mu je omča stezala vrat, kao i Kodri koga su nedavno smijenili.

"Žao mi je Kodre. Pogotovo zbog načina na koji je smijenjen. Mislim da je trebao dobiti šansu, a ne da se bez njega dogovara utakmica, a onda ga se stavlja pred svršen čin. Kodro je veliko ime", naglašava Pape.

Nije poput nekih omalovažavao lik i djelo novog selektora. Njegove riječi imaju specifičnu težinu, pa je javnost sa nestrpljenjem čekala na Safetovu reakciju. Evo šta kaže na dolazak Miroslava Blaževića?

"Iskreno, ja sam prijatno iznenađen što je Ćiro prihvatio poziv. Drago mi je što je tako veliko trenersko ime pristalo voditi bh. reprezentaciju. Ćiro je magnet za publiku, poslastica za medije, veliki motivator i stručnjak što potvrđuju njegovi rezultati. Reprezentacija je dobila stručnjaka koji je bio treći na Svijetu".

- Može li uspjeti, hoće li pomiriti brojne klanove u i oko reprezentacije?

Ćiro je preuzeo veliki rizik na sebe, u godinama je kada se taktizira sa odabirom ponuda. On je najbolje procijenio situaciju. Mislim da je on u stanju popraviti ambijent oko reprezentacije. Veliki je autoritet, ne samo u sportu. On je simpatičan i šarmantan čovjek. Mislim da može uspjeti. Trebat će mu podrška kako medija, tako i navijača. Njegovim dolaskom mogu svi više profitirati od njega. On je cijelu karijeru stavio na kocku.

- Ako bi Vas Ćiro zamolio da pogledate neke igrače u inostranstvu, kako bi reagovali?

Mislim da će Ćiro imati svoje ljude i skaute koji će pratiti potencijalne reprezentativce. I sam voli sve pogledati, provjeriti, on ništa ne prepušta slučaju. Sa njegovim dolaskom, popraviće se imidž Saveza i bh. fudbala u svijetu, koji je poljuljan. Kao što sam rekao, ja ga cijenim i podržavam. Ne vjerujem da će me zvati za pomoć, a ako zatreba ja mu stojim na raspolaganju.

- Hoćete li možda doći na njegov debi sa Bugarskom?

Kada je utakmica?

- Zna se datum, ne i mjesto. Igrat će se 20. avgusta, navodno u Zenici?

Odlično! Moglo bi se to uklopiti u moje planove. Vjerovatno ću tada doći u Sarajevo. Svakako ću doći na utakmicu, planiram se naći sa Ćirom na ručku ili na kafi. Biće mi drago, jer mi je stalo da uspije sa reprezentacijom.

- Blaževića će obradovati Vaša podrška, jer Vas smatra najboljim igračem svih vremena na jugoslovenskim prostorima.

U više navrata sam čuo i čitao Ćirine komplimente na moj račun, što mi laska.

- Ima li neka zamjerka, možda mana, minus u biografiji bh. selektora?

Ja se nikad nisam opterećivao takvim stvarima, niti me zanimaju. Jednostavno Ćiru poznajem kao velikog trenera i čovjeka, izjavio je Safet Sušić. Kada on, koji je žario i palio na jugoslovenskim stadiona, od Koševa, Čaira do Kantride, oduševljavao Evropu, postao idol brojnih Parižana, tako govori o Ćiri, nema razloga da bilo ko sumnja u stručnost karizmatičnog "trenera svih trenera".

- Obistinila su se Vaša predviđanja da će Domenek ostati selektor Francuske.

Znao sam da da će biti teško promijeniti selektora iza koga stoje najbolji igrači Riberi i Viera. Iako su na drugoj strani bili zlatni momci, Zidane, Dechamp i ostali, ipak francuski je savez želio pokazati snagu. Dali su im do znanja ko vodi Savez. Zidane i njegovi su pogriješili što su napadano gurali Dechampa. Osim toga, Domenek je imao ugovor, pojasnio je Sušić.
BrcanskaMalta
ebo majku, udvara se voditeljici na hayatu; onom drugom voditelju kaze "tatina ljubavi" ili tako nesto... nije normalan. covjek lupa ti lupa, a sve smisljeno, i nista bezveze...
edin mehic
udvara se onom voditelju pa ne vicu mu ljudi dzabe ciro ######u
scott
CITAT(legenda @ 20.07.2008., 22:38) [snapback]163612[/snapback]
Forum sluzi da se argumentirano diskutuje o temama, a ne da bi ti mene ili ja tebe uvjerio da vjerujes u mislis isto kao i ja!

Cinjenica je da nam nasi bivsi asovi iz raznih djelova svijeta govore ne valja vam ovo ne valja vam ono i to i to treba mijenjati. Cinjenica je da nijedan od njih nije ni pokusao nesto uraditi za dobrobit i ozdravljenje BH nogometa jer su im drazi unosni ugovori evropskih klubova.
Halilhodzic je puno pricao da nece da vodi nacionalne selekcije jer je to dosadno za njega pa na kraju zavrsi na klupi Obale Slonovace. Hebga dobre pare!

Isto tako i ostali i dal da se ja njima klanjam ili da vjerujem u Ciru koji je uzeo vruc krompir u ruke.
Njavruci postojeci u evropi.

u pravu si 100% i svaka stoji sto si napisao
treba uvazavati i drugacije misljenje nap. ako kazem da sam protiv SDA neznaci da sam protiv BiH icon_mrgreen.gif ako kazem da sam za ciru neznaci da sam za SAVEZ eusa_naughty.gif itd
bosna.gif
legionar
eto Ćiro počeo da psuje to govori o nama o našoj okolini i našem mentalitetu... nemožete očekivati da nas može bilo ko rješavati nego mi sai sebe što znači kad shvatimo koliko gubimo takvim načinom razmišljanja mogli bi dočekat u životu taj plasman al ja doduše nevjerujem u uspjeh i da nas vode sve sportske bh legende odjednom...
To smo mi primitivan, zaostao i nestrpljiv narod koji u začaranom krugu mržnje ne nalazi izlaz iz tog kruga... A sami znate kako se dobiva plasman SLOGA. Znači realno gledano zaboravite bilo kakvo takmičenje još jedno 500 godina jer u našoj Bosni još nisu uspjeli doznati šta je sloga, da je to jedini način života, da se neslogom svaki dan gubi na svih frontama i da život u neslozi ne psotoji...

Ja sam više pesimista nego optimista al vjerujete da ovo gore što sam napisao vrijedi zlata. Kad je čovjek pesimista znači da je oprezan i strpljiv. Mi ako neželimo podržati repku ne trebamo al isto tako ne trebamo rušiti i ono što već postoji. I ja bih najradije pobijo svu g.amad u savezu al šta mi to vrijedi kad su u pozadini još 100 jače struje politike ove interne do one evropske odnosno svijetske.
Eto kažu da na hrvatskoj televiziji ćiro priča drugim naglasom kao u Bosni. Ja kažem ako si za bojkot ne treba ić na tekme možeš gledat prijenos fala bogu al isto tako ne treba dizat nacionalizam zbog toga što nije tako kako bi neko htio da bude. Boli mene qurac šta on govori na hrtju neka profesionalno radi svoj posao i donese rezultate pa makar govorio da su svi bosanci pe.deri... mediji su najveći rušitelji svih institucija onih državnih i onih para državnih jer to je njihov kruh od toga oni žive zato pustite medije gledajte više ljude kao ljude ne kao medijske ljude, razumijete... važan je rezultat jedino to donosi promjene i jedino tako možemo proći ovu krizu ja mislim da je to svima jasno i logično... a ja vjerujem da je taj Ćiro iskusan i na nivoju profesinalizma, koji zna svoj posao, znači taj koji bi mogao smiriti neke tenzije u Bosni oko nacionalnog ključa i općenito oko prevelike mjere nacionalnog naboja iz prošlosti... Zašto mu nedati priliku da i on pokaže i pomogne Bosni na društvenom i socialno-moralnom napredku... triputa radije vidim da je ćiro selektor nego neki tamo iz RS ako me razumijete... ja mislim da je to lijepa prilika da več jednom napravimo korak naprijed u ovim godinama vožnje u rikverc...
ASA_09
evo sta ocekiva nase igrace fudbal.gif

lolcina.gif
senci
CITAT(Emirwien @ 21.07.2008., 04:21) [snapback]163629[/snapback]
Pa sta je to sad.Jeli on dobijo tu dozvolu od Fife ili ne,pa sta radi taj usanovic on oce stvarno da mu neko glavu odbrusi.

Niko njemu glavu nece dotaci. Davno je on zasluzio da bez nje ostane, pogotovu poslije Beograda, pa opet se normalno seta Carsijom i jede cevape. Mi smo jedna g..na obicna kad to tako posmatramo i trabunjamo.
Samo mu Ciro sada moze reci-sta se on petlja kada nam treba Pjanic, sada ili u Septembru Allah dragi samo zna na sta ce ovo sve izaci
Adma
CITAT(crni-labud- @ 20.07.2008., 22:45) [snapback]163613[/snapback]
eto ti tvoj patriota alihodzic navijaj onda za obalu slonovace a kad ciro napravi rezultat ti prvi ces ga hvalit

Jeko Alihodzic? Neki mesar?

Neka Cire idol mu Franjo, Tompshon takodzer, covjek voli Juru i Bobana a ni Mile Traktorista mu nije mrzak cak sta vise misli da bi BH hrvati trebali imati svoga Milu.....

Jel` ti to "patriota"...........

sta je trebo Vaha il Osim da sjednu u savez da se zajebaju sa onim ljudskim smecem u savezu.....

SA KIM SI TAKAV SI....... Tolko o Ciri i savezu...... sad nastavite svrsavati na fraze i floskule....demagoga i Tudzmanovog dupelisca..........
dadox
CITAT(Adma @ 21.07.2008., 06:54) [snapback]163633[/snapback]
Jeko Alihodzic? Neki mesar?

Neka Cire idol mu Franjo, Tompshon takodzer, covjek voli Juru i Bobana a ni Mile Traktorista mu nije mrzak cak sta vise misli da bi BH hrvati trebali imati svoga Milu.....

Jel` ti to "patriota"...........

sta je trebo Vaha il Osim da sjednu u savez da se zajebaju sa onim ljudskim smecem u savezu.....

SA KIM SI TAKAV SI....... Tolko o Ciri i savezu...... sad nastavite svrsavati na fraze i floskule....demagoga i Tudzmanovog dupelisca..........

joj i vi vjerujete sta god novinari napisu,,, zalost.
Adma
CITAT(dadox @ 21.07.2008., 08:55) [snapback]163635[/snapback]
joj i vi vjerujete sta god novinari napisu,,, zalost.

Nikakve novine ,Ciro je to javno rekao 20.07.2008 na HTV u Stankovicevoj emisiji...........
crni-labud-
hajde ADMA malo se opusti i uzivaj u zivotu
crni-labud-
ti si samo to cuo za tompsona i tudjaman i milu traktoristu a sto nespomenes fuada muzurovica koliko mu je ciro pomogao i onu zenu sto ga je docekala na aerodromu sto joj je spasio sinove e taj dio price nisi slusao izgleda
fantom
Jedva čekam da vidim Sušića i Škoru

Premda je prošlo desetak dana od kako je Miroslav Blažević postao selektorom bh. reprezentacije, njegov telefon ne prestaje zvoniti. Zovu treneri i nude svoje usluge, zovu prijatelji i čestitaju, javljaju se i navijači koji najavljuju povratak na tribine, a sms poruke šalju neki bh. reprezentativci. Jednu smo pročitali sa Ćirinog aparata.

- Šefe, iskrene čestitke za izbor sa željom da nas odvedete na svjetsko prvenstvo u Afriku! Tako je napisao jedan od bh reprezentativaca koji željno čekaju Ćirin poziv.

Blažević je u Kraljevici proteklih dana bio sa suprugom Zdenkom, koja je došla iz Švicarske. Ispratit će ga za Sarajevo u "tamni vilajet", jer strahuje za svog Miru.

- Sine, ja godinama nemam osjećaj straha. Mene brine kako okupiti najbolje igrače, kako pobijediti Bugare, potom otići na megdan Špancima. Imam pred sobom dvadesetak imena. Mogao bih ti pročitati, ali sačekaju još koji dan - zamolio je Blažević. Naravno da smo uvažili njegovu molbu, makar nije teško odgonetnuti imena koja su u njegovu notesu.

Ne brinu ga samo igrači, već i treneri... Ibro Zukanović slovi kao favorit ovdašnje nogometne vlade. Zukanović najbolje poznaje domaće igrače i većinu onih koje je trenirao. Tu je i Džemo Mustedanagić.

- Vi znate da se meni niko neće miješati u izbor igrača i suradnika. Ipak, imam u vidu specifičnost naše zemlje. Tražit ću najbolje saradnike. Jedan bi mogao biti Mustedanagić. Kako naš savez ne pliva u parama, želio bih nekako izvesti da Džemo bude na Dinamovom spisku, a da radi za nas.

Šlag je došao na kraju. Ćiru je rasplakao hvalospjevima Safet Sušić. Atila uzvraća.

- Pape, jedva čekam da te vidim. Tebe i mog "nestašnog" Harisa Škoru. Bogata je zemlja koja ima takve asove, kakvi su Pape i Škoro. Drago mi je što će veliki broj bivših asova biti na mom debiju protiv Bugarske. To znači da ćemo svi zajedno raditi na projektu odlaska u Afriku - izjavio je za "San" Miroslav Blažević, koji u srijedu stiže u Sarajevo, a dan kasnije potpisuje ugovor sa NSBiH.

S.S.

Susret sa Vahom

Premda su se godinama "režali" jedan na drugog, uskoro bi mogli doći do pomirenja i susreta dvojice vrsnih stručnjaka. Vahid Halilhodžić, jedan od najboljih bh. stručnjaka, stigao je iz Obale Slonovače, nakratko svratio do Lila, i završio u Promajnoj kraj Makarske, gdje ima porodičnu kuću. Navodno, dogovara se susret i pomirenje u Sarajevu. Najvjerovatnije krajem sedmice.

- Drago mi je što ćemo Vaha i ja razgovarati o načinu izlaska bh. nogometa iz krize - kazao je Ćiro.

Adma
CITAT(crni-labud- @ 21.07.2008., 09:46) [snapback]163638[/snapback]
ti si samo to cuo za tompsona i tudjaman i milu traktoristu a sto nespomenes fuada muzurovica koliko mu je ciro pomogao i onu zenu sto ga je docekala na aerodromu sto joj je spasio sinove e taj dio price nisi slusao izgleda

Kuku nama sa nama

Imas pravo da mislis sta hoces.......
Almir
Sa sport######:

I RADELJIĆ BI ODBIO ĆIRU!

Fudbaleri kojima je dres fudbalske A reprezentacije BiH služio kao poligon na kojem će svoje (ne)kvalitete pokazati budućim evropskim poslodavcima, najglasniji su u porukama da su za njih nastupi za nacionalni tim BiH gotova priča.

Čast izuzecima, ali ono što možemo čuti i pročitati posljednjih dana, od kojekavih anonimusa, koji su zahvaljujući dubokim džepovima svojih menadžera u bliskoj prošlosti preko dresa sa državnim grbom BiH ostvarivali ino angažmana, sada su reprezentaciji BiH u potpunosti okrenuli leđa! Navodno, njima kao „iskrenim patriotama“ (koji uzgred nisu ni rođeni u BiH!), ne sviđa se trenutna situacija u NS/FS BiH.

U izjavama prednjače Mirko Hrgović i Ivan Radeljić, dvojica rođenih Hrvata, koji su u hrvatskim medijima bili izričiti da se u budućnosti neće odazivati selektoru nacionalnog tima BiH, pa makar je to i Miroslav Ćiro Blažević.

„Ne znam, nitko me nije kontaktirao. Čuo sam da je Hrgović odustao od daljnih nastupa, mislim da ni ja više neću igrati. Teška je tamo situacija, vrlo komplicirana“, rekao je Radeljić kolegi iz Sportskih novosti.

I u pravu je! Sitaucija u Savezu jeste teška i komplikovana! Međutim, čudi nas kako je to Radeljić prepoznao tek nakon što je, ponajviše zahvaljujući nastupima u reprezentativnom dresu BiH, ostvario transfer u njemački Cottbus.

„Tamo“ je rado dolazio iz Slaven Belupa, a sada se odjednom prosvijetlio!? Uostalom, nisu vrijedni pomena, niko ih nije ni zvao, a i ako kojim slučajem zalutaju među Ćirine izabranike, sigurno da nakon pomenutih izjava od nas neće imati toplu dobrodošlicu!
senoo
CITAT(crni-labud- @ 21.07.2008., 09:46) [snapback]163638[/snapback]

Citam ovo sto si napisao i nemogu da vjerujem da ovo OZBILJNO mislis. Kukala majka onom kome je on pomogao. Kazes covjeku da vjeruje previse u ono sto novinari pricaju a ti sio sam o u ovo povjerovao iz Novina .

Pa kad si ti toliki Navijac sto nisi isao na utakmicu u Zenicu protiv Azerbejdzana?????? Hajde navedi mi 3 razloga zasto??? Jadan bio valjda ces se probuditi iz te neke zablude ne samo ti vec svi oni koji tako misle!!

Jedino pozitivno u ovom svemu je da ima ljudi koji nisu nasjeli na ovaj trik kao TI. Hvala Bogu.............

ASA_09
CITAT(FC Vopi Sarajevo @ 20.07.2008., 19:43) [snapback]163593[/snapback]

fali kraj jedno 5,6 minuta

.........

evo link za download video

http://najnovije.net/details.php?id=15399

torrent file
Sile
Ja ovog Radeljica ne bi prepoznao na ulici. Sto samo govori o tome na sta nam se reprezentacija svela. A jos da ne govorim o raznim Jovanovicima ili Regojama. Zalosno!!!
dInO.H
Gdje nam je Bajano ljudi? hahahahah
dInO.H
Mah igracina, samo mu trebalo 15 minuta i odmah i inostranstvo kao super zvijezda icon_smile.gif
Jes nam repka i savez mocan, joj jesu munje icon_smile.gif
pokvarenisir
ako vi stvarno mislite da nas ciro moze odvesti na SVJETSKO PRVENSTVO....pa vi ste gluplji od njega
amirb
CITAT(pokvarenisir @ 21.07.2008., 17:02) [snapback]163657[/snapback]
ako vi stvarno mislite da nas ciro moze odvesti na SVJETSKO PRVENSTVO....pa vi ste gluplji od njega

E moj brate,kod nas budala nikad nije falilo,a ima ih toliko da rat moze trajat do sudnjeg dana. Znas onu: Kod je ovcica bice dzempera...pa tako i levata kojima je Ciro vrh vrhova.
dInO.H
Ciro ce nas odvesti u jos dublju rupu, ama necemo prestati da tonemo.
El hamdulila icon_smile.gif
dInO.H
Bogami drugo je to o cemu ti pricas a drugo je ovo! To se nemoze nikako usporediti! Malo pretjerano (nista protiv tebe licno)
A s druge strane taj primjer sto anvodis, abdicevci su padali i mnogi pobijeni kao zecevi da ne spominjemo politiku bezveze a kako ja vidim, ni jednom celniku u savezu BiH nije falaila ni dlaka s glave za ovo 10+ godina... Ovo je hladni rat preko medija, razni izjava i nista vise. Na ovaj nacin bog ih nece smijeniti niti ce oni sami sici s pozicija, jedino da se nadje budala pa da ih mlatne pa mozda tada!
I dok se to ne desi, repka je gotova prica. Svi sto odu na tribine ce puniti dzepove Usanovicu, Dominkovicu, uhar nijima a nasa grahota.
dInO.H

Ćiro: Neću dozvolit protivnicima da dišu

Sa Miroslavom Ćirom Blaževićem lako je pričati, čak i ako nemaš o čemu. Međutim, kada je tema N/FSBiH i njegov angažman, riječi naprosto lete.
Prije šest godina Oslobođenje je, zajedno sa Farukom Hadžibegićem, Vahidom Halilhodžićem, te Mehmedom Baždarevićem, zagovaralo nedolazak Blaževića na klupu bh. selekcije.

Tada Ćiro nije stigao u Sarajevo, ali zato jeste nekoliko godina poslije. Bez obzira na njegovu karizmu i trenersko znanje, ostaje činjenica da su ga na kormilo bh. tima doveli ljudi protiv kojih se na Sudu BiH vodi krivični postupak zbog zloupotrebe položaja i utaje poreza, te ljudi koji ne uživaju apsolutno nikakvu podršku javnosti, naprotiv...

Da upitate bilo kojeg navijača bh. selekcije želi li ostanak Dominkovića, Čolakovića i njima sličnih u Savezu, odgovor bi, uvjereni smo, sto postotno bio - NE!

Ipak, ti isti su doveli Ćiru, čovjeka od kojeg očekuju da ih spasi. Međutim, da li je baš bronzani trener iz 1998. godine tu samo da bi njih spasio, pokušali smo saznati upravo od njega.

Udvarač kakav jeste, na telefon se rado javio i odmah konstatovao: Ti si jedan dragi dečko i oni tebe ne kuže. Srećom, ja te kužim. Ti si isti kao Ćiro kad je bio mali.

Shvatio sam ovo kao kompliment, jer...

Mislio sam ozbiljno to! Pobogu, sa malim Ćirom se nije smjelo zajebavati, a ko sam ja da pljujem po malom Ćiri. Naravno da je kompliment, reče veliki Ćiro, kojem su hrvatski mediji na dan njegovog izbora donijeli priču kako je njegovo imenovanje u BiH dočekano na nož, te da je on šamar za BiH.

U tome ne bi bilo ništa sporno da je istina. Međutim, notorna je laž...

Neko je napravio neku vrstu podvale. Šta sada, sine moj!? Nije to toliko ni važno. Previše sam ja iskusan da bih se opterećivao takvim stvarima, kazao je Ćiro i, čini se sa razumijevanjem, saslušao pojašnjenje da su novinari najveći kritičari bh. Saveza, ali da neke stvari nemaju veze sa njim. Pisali smo i pisaćemo o ljudima koji vode N/FSBiH, a oni sami svojim postupcima odlučuju hoće li biti negativno ili pozitivno.

Dosadašnja iskustva pokazala su da od njih možemo očekivati malo toga pozitivnog... Ćiro je priznao kako je upoznat sa dešavanjima oko Kodrine smjene, te ustvrdio da se njemu to ne bi moglo dogoditi...

Ne bih dopustio. Ja se držim tako zajebano da se niko ne usudi napraviti mi nešto mimo programa. Nema šanse, tvrdi Ćiro, koji smatra da je najveći problem kako se postaviti u datoj situaciji.

Problem je u nama. Ti nikad nećeš vidjeti da mene ne slijede. Međutim, ako bi se to desilo, ne bi oni bili krivi, kriv bih bio samo ja.

Zasigurno ne postoji televizija u BiH ili Hrvatskoj ili neki drugi medij za koji Ćiro nije govorio. Bez imalo sumnje trener svih trenera opkoljen je ljudima koji mu žele udijeliti par savjeta, a sigurno je i to da su mu ljudi iz N/FSBiH predstavili svoju istinu.

Ma ja se ne okupiram sa svime okolo. Ne možemo jednu konfliktnu situaciju gurati u beskonačnost. Ko je kriv više, ko manje, to ostaje sudu da odluči. Šta bih ja sada trebao? Svoju energiju, koju moram usmjeriti na ono najvitalnije - što prije stvoriti jednu respektabilnu ekipu sa prepoznatljivim stilom, da trošim na to. E to je moja preokupacija! A ovo, dijete moje, ne želim ja te bi ništa sugerirati, jer ni meni niko nije ništa mogao reći, ali jebeš konflikte, hajmo nešto zajednički napraviti, a to ko je kriv, pokazaće vrijeme, kaže Ćiro Blažević za Oslobođenje.

Međutim, i dalje stoji činjenica da je doveden kako bi njegova karizma i znanje spasili pojedince... Na našu konstataciju: Vi ste njihov spas, spas ljudi iz Saveza, a navijači se nadaju da ćete biti spas reprezentacije, koja zaista ima dobre igrače, sa velikim potencijalom, odgovara:

E to je najvažnije. Igrači su najvažniji. Bitno je da igrači odgovore na najbolji mogući način. Drago mi je da novinari smatraju da imamo dobre igrače, jer ja nisam došao tu da igram neku ulogu autsajdera, ja to nisam nikad bio niti ću biti.

Ćiro je bio trener Dinama, pa je otišao u Hajduk. Vodio je Hrvatsku, a sada BiH - Spaja na oko nespojivo!

To su konzervativna shvatanja. Ne slažem se da su to nespojive stvari. Moj podvig je zapravo to što sam uspio voditi Iran. Hajde ti vodi Iran! E, ne može! Tamo sam doživio ekscesivnu ljubav i shvatio da je takvu ljubav teže podnijeti, nego mržnju. Gdje god su me sretali, ljubili su me u usta.

Da Vam možda zbog toga nisu skandirali Ćiro, ######u?

Nije zbog toga. Zvali su oni mene ######u zbog drugih stvari, a znam ja i zašto.

A jeste li ipak sigurni da neko nije vidio da Vas u Iranu ljube u usta?

Ma to je vrsta privrženosti. U Iranu nema puno ######a, tamo su sve jebači, pojasni Ćiro.

Kunem ti se mojom djecom, ja nisam kvaran. Ja sam spontan u komunikaciji i za sve što sam uradio u životu ne kajem se nijednog djelića. Nemam grižnju savjesti ni zbog čega. Nikad nisam napravio lošu stvar u životu. I sam sam bio sirotinja i razumijem ljude bolje nego iko. Međutim, ovisim o rezultatu. Mogu ja biti i kvaran, ali ako budem imao rezultat, ljudi će reći: Dobar je, majku mu ######! A mogu biti i najbolji čovjek na svijetu, ali ako nemam rezultata, reći će: Goni ga u lijepu materinu.

Valjda će njegove povremene psovke papir otrpjeti, jer kao što reče, u komunikaciji je spontan, pa vjerovatno zbog toga i zanimljiv širokim narodnim masama, koje ga doživljavaju kao šoumena i cirkusanta, pri čemu niko ne može osporiti njegovo trenersko znanje i sposobnost motivacije.

Međutim, šta on zna o igračima bh. selekcije, ostalo je upitno i nakon ovog razgovora. Prvo je pokušao zaobići temu sa: Ti si me malo ohrabrio. Ja ih nisam tako doživio…, a onda na naš upit da nam nabroji 11 najboljih, ispalio: Đavola ću ti ih nabroja ti. Šta treba, da mi onaj 12. kaže, pa Ćiro me već otpisao. To ne mogu, jer je previše komplicirano. Kad se ja odlučim na stil i koncepciju igre, biće mnogo lakše. Tada me neko može i pitati što sam nekoga izostavio, pa ću mu ja reći: Znam da je dobar, ali nije se uklopio. Sada nisam bio u mogućnosti da to ja posložim i formacija protiv Bugara će biti formacija nekog drugog, ne mene.

Pogledao je, kako kaže, kasete utakmica bh. selekcije, ali to mu ne znači puno.

Vidjećeš ti da će oni svi igrati drugačije i imati drugačiji pristup sada kada sam im ja trener. Kad ja lupim od sto, ima da handžarima kidaju meso. Neću dozvoliti protivnicima da dišu, ići će se žustro i borbeno, ali nadasve fer...

Ćiro u Sarajevo dolazi u srijedu navečer, a u četvrtak će potpisati ugovor. Varijanta predstavljanja sa pjevačima, koju je pokušao nametnuti generalni sekretar Munib Ušanović, otpala je nakon Ćirinih riječi da on nije cirkusant.
legionar
realnost je da bojkotuju repku ovdje mi na forumu i njih još na par sličnim forumima a ostali će napuniti stadione vidjet će te... Zato je priča brezveze ko hoće neka bojkotuje ko neće neka ide na utakmicu to bi trebala biti demokracija!!!
dInO.H
Ma diktatura je zakon! icon_smile.gif
McCoy
CITAT(dInO.H @ 21.07.2008., 18:24) [snapback]163662[/snapback]
U Iranu nema puno ######a, tamo su sve jebači, pojasni Ćiro.

hahahahahah
You make my day icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

...nek' si nam reko.
A ko ce igrati, kakva ce taktika biti, sta ce biti sa mladim selekcijama, P.ligom itd.itd.itd. , to nije bitno,,, bitno je da ciro zabavlja raju.
'bem ti zivot! Kad smo igrali vs. 'rvatske ciro je bio gost na njihovom dnevniku. I kaze: "oni" "oni,oni,oni" "Bosanci" "oni" "oni" "njihova reprezantacija""oni,oni.....", sad prica nesto JA sam uvjek bio Bosnac i nisam krio,, bjeri bola' u tri PMe. Kaze da je ON poklanjao putovnice BOsancima i Hercegovcima, i tako ih spasavao HOW YES NO. Poklonio je onima, koji su bili naklonjeni franceku (mislim da je dovoljno to spomenuti, i vratiti se u TAJ vakat..). Poklanjao je onima, sto su dolazili iz selendre zvanom Siroki Brijeg, pa danas napravise gradic.A zna se kako... Moj babo je 100x vise pomagao nasem narodu, ali hebes to, mi smo dijasporci i Bosanci/Hercegovci na baterije, koji samo znaju ´pricati preko daljinskog´. rolleyes.gif A ciro ce se spasiti ,kako BeHa repku, tako cijelu BeHa,,da da kako da ne rolleyes.gif
'bem ti zivot, i postenog co'jka.... tumbleweed.gif
Nucho
Imali ko video-file sa programa "nedeljom popodne" u kojem je ciro ###### gostovao?
hadzialmir
kako ima smjesni likova na ovom forumu
pa jel vi razmisljate vasim glavama???
po 3 put nas jebu a vi bi gledali ciru???

jabo nas baa
Edis_21
VIDOVITA DŽEMILA POJAČANJE NS/FS BIH

Piše: Predator
Ponedeljak, 21.07.08. 16:10.

Tek što smo se ponadali da će dolaskom Miroslava Ćire Blaževića, trenera svih trenera, na čelo fudbalske A reprezentacije, u našem fudbalu stvari krenuti na bolje, novo, negativno iznenađenje priredili su nam iz press službe NS/FS BiH.

Pokušavajući saznati kakve rezultate je bilježio naš nacionalni tim u godinama iza nas, uspjeli smo čak saznati šta nas očekuje u budućnosti!

Tako je press služba NS/FS BiH u stilu vidovite Džemile svim posjetiocima web sitea našeg saveze (www.nfsbih.ba) otkrila da će u 2009. godini fudbalska A reprezentacija naše zemlje odigrati šest utakmica, a da će svih šest završiti bez pobjednika uz gol razliku 0:0.

Svjetski fenomen! Web stranica NS/FS BiH nam je otkrila čvrstinu zadnje linije naše reprezentacije koja neće kapitulirati punih 540 minuta! Šteta da nemamo malo bolje napadače, jer uz nekoliko golova, u tom slučaju, bili bi na pragu plasmana na Mundijal 2010. godine u Južnu Afriku.

Na svom javnom glasilu NS/FS BiH predviđa i da ćemo kvalifikacije za SP protiv Španije u Murciji otvoriti remijem. „BiH osvojila bod na gostovanju kod prvaka Evrope“. Lijepo zvuči, ali, za sada, samo u „kalkulacijama“ press službe. I preostala tri susreta do kraja 2008. godine, prema informacijama sa sitea našeg saveza završićemo remijima, i to, zanimljivo, opet bez golova! Naime, prema onome što smo vidjeli na nfsbih.ba u tekućoj godini ćemo odigrati ukupno sedam susreta, sa gol razlikom 3:5. Tri meča smo već odigrali. Ubilježili smo po jednu pobjedu (Azerbejdžan 1:0), remi (Makedonija 2:2) i poraz (Japan 0:3), što uz površno poznavanje matematike daje gol razliku od 3:5.

Zanimljivo je da u kalkulacijama press službe nema utakmice sa Bugarskom! Ko zna, možda sa Bugarima nećemo ni igrati. Možda je to bila još jedna u nizu ubleha svemoćnog predsjednika Ilje Dominkovića?

Ukoliko se ostvare predviđanja "Vidovite Džemile" uposlene u press službi saveza, naš nacionalni tim odigraće deset utakmica bez poraza, ali i pobjede, a svi će biti završeni identičnim rezultatom (0:0). Svaka nam čast!

Vrijedi spomenuti i to da su sve nepostojeće utakmice predantno ukalkulisane u zbir utakmica koje je naša reprezentacija "odigrala", te da omjer poraza i neriješenih na prvi pogleda mnogo ljepše izgeda ako se doda i nekoliko nepostojećih, "neriješenih" utakmica.

icon_biggrin.gif bih.gif
limeni
haha ova nasa repka iz dana u dan sve veci cirkus...da nije zalosno bilo bi smjesno
al
Podržite Ćiru i reprezentaciju i nastavite se boriti protiv mešetara!

Vahid Halilhodžić, selektor Obale Slonovače, bivši as Veleža, PSG, Nanta, jedan od naših najboljih stručnjaka, trenutno odmara u Promajnoj kod Makarske, gdje je sagradio porodičnu kuću. Slovio je kao najžešći protivnik Miroslava Blaževića. Svojevremeno, kada je Ćiro krenuo iz Zagreba ka Baščaršiji, Vaha je optužen da je na putu za Sarajevo, u Bihaću zaustavio Blaževića. Vaha ne spori da njemu pripada dio slave za taj “pothvat”, iako je svima znano da je Beriz Belkić, po naredbi svog partijskog šefa, stopirao Blaževićev izbor. Jusuf Pušina je samo prenio naredbu, ostalo je bilo stvar tehnike. Vahine i optužbe Meše Baždarevića i Faruka Hadžibegića, bile su dobra podloga Belkiću, Križanoviću i Jelaviću, tadašnjem triju iz državnog Predsjedništva da udovolje želji javnosti. Blažević je šest godina kasnije postao selektor. Vahid Halilhodžić za naš list komentira situacijuu bh. nogometu, svoj odnos prema Blaževiću, NSBiH…

Ne podržavam Savez

Zašto ste promijenili stav prema Blaževiću

- Istina je da sam u prvom Ćirinom pokušaju da preuzme reprezentaciju smatrao da ima domaćih stručnjaka koji mogu pomoći našoj selekciji. Protiv Ćire nisam imao ništa lično. On ima svoju prošlost, onakvu kakva je. Niko ne može sporiti njegove stručne kvalitete - kazuje Halilhodžić.

Zašto ste danas uz Blaževića, zbog čega treba podržati “omraženog” selektora?

- Zato što je Blažević - barem tako izjavljuje - došao pomoći. A, kada ti neko želi pomoći, najmanje što možeš jeste da mu ne smetaš. Ja, ne da neću smetati, nego ću Ćiri dati maksimalnu podršku. Uvjeren sam da on može popraviti stanje u našem nogometu.

Na čemu se temelji Vaš optimizam?

- Zato što vjerujem u naše igrače. Uvijek sam govorio da Bosna ima kvalitetnih igrača, da zaslužujemo plasman na evropsko ili svjetsko prvenstvo. Nažalost, politika je uveliko umiješana u naš nogomet. Dokle god se treneri raspoređuju po nacionalnom ključu, nema napretka.

Svaki put kada dođete u Sarajevo, Vi posjetite NSBiH. Običan navijački puk to doživljava kao podršku Savezu?

- Istina je da ponekad posjetim Savez. Nikad nisam dolazio da bih uzimao nečiju stolicu, već da vidim na licu mjesta stanje u Savezu. Kada šetam ulicom i sjedim sa rajom čujem jednu priču. Od ljudi u Savezu slušam drugu.

Logično je da onda imate neki svoj stav. Kakav je?

- Iskreno, mislim da ljudi u Savezu nisu dorasli vremenu i poslu. Previše su na svojim pozicijama, previše je tu anonimusa, pa i mešetara, koji se bore samo za svoje pozicije. Niko me ne može uvjeriti da nisu valjali prijašnji selektori. Muzurović, Mušović, Smajlović, Hadžibegić, Slišković, Kodro… su igračka i trenerska imena. Nemoguće da oni nisu valjali, a ovi koji su ih smijenili godinama sjede u svojim foteljama.

Moja poruka

Kad god se Vi oglasite, neki kažu; zašto Vaha ne dođe? Stvarno, zašto odbijate selektorsku poziciju?

- Prvo zato što mi je porodica u Francuskoj. Drugo, zato što želim biti klupski trener, jer želim raditi svaki dan, a selektorski posao čovjeka umrtvi. I treće, ja sa tim ljudima dole ne bih mogao raditi. Vjerovatno i oni znaju kakav sam, da ne trpim improvizaciju, miješanje u struku, pa me i ne žele. Znam da neki misle da pametujem, ali ja ne zovem novinare, već vi mene. I nije mi svjedno što nogomet u mojo zemlji sve više propada. Ne želim ničiju poziciju, ne dijelim lekcije, ali mi niko ne može zabraniti da kažem šta mislim.

Iako je sam dolazak Blaževića smirio tenzije, ipak, neki navijači smatraju da treba bojkotovati reprezentaciju. Koja je Vaša poruka?

- Moja je poruka da navijači podrže Ćiru Blaževića i reprezentaciju. Ako voliš svoju zemlju, onda voli i reprezentaciju. Neka dođu i navijaju, a neka se legitimnim sredstvima bore protiv onih ljudi iz Saveza za koje misle da ne zaslužuju da vode naš nogomet. Reprezentacija nesmije ispaštati zbog pojedinaca - izjavio je za naš list Halilhdžić.

S. S.

Gdje su Platinijeve pare centar na Buni?

Vaha je podsjetio na sastanak sa Mišelom Platinijem, kada je zagovarao gradnju sportskog centra na Buni.

- Tada je Platini obećao konkretnu pomoć. Mislim da je planirao odmah dati milion dolara za sportski centar na Buni. Tako mi je Platini obećao na ručku u Sarajevu. Od tada niko ne spominje gradnju centra. Eto, vidite kako je niz vjetar bačeno milion dolara. I Platini nas drugačije gleda zbog takvih gafova - naglašava Vaha.

san.ba
adelinho
Kad god se Vi oglasite, neki kažu; zašto Vaha ne dođe? Stvarno, zašto odbijate selektorsku poziciju?

- Prvo zato što mi je porodica u Francuskoj. Drugo, zato što želim biti klupski trener, jer želim raditi svaki dan, a selektorski posao čovjeka umrtvi.

ne razumijem taj dio.. nece da bude nas selektor sto mu je porodica u francuskoj i hoce da radi svaki dan. sta onda radi u africi? eusa_wall.gif
polen90
PATRIJOTA kupi lovu i trenira ops djeli savjete preko novinaza repku kao i mi preko foruma sta ce mo od ovoliki patriota BIH uvala.....
69
Cuj Vahe majke ti. Ne zelim da umanjivam ono sto je uradio kao igrac, pa cak i kao trener. Jer ne nogometna velicina, i cijenim ga za to. A kakva mu je to pobogu odovor na pitanje zasto ne zeli voditi repku. Jer nema puno utamica i kao selektor jedne reprezentacije umrtvi trenera. A to je provala decenije majke mi mile. A pa majka mu stara sta to na Obali Bijelokosti se igraju reprezentativne utakmice svaki vikend pa se ne umrtvis. Ako nisi mogao naci bolji odgovor, pa kako te nije bruka tako nesto reci, ili je tip popio ili mu je sunce na Makarskoj u glavu udarilo.
crni-labud-
jel to i vaha mijenja misljenje ili mi se samo cini icon_biggrin.gif,kad je tako vaha dobar sa platiniem sto mu nije rekao za savez ili platinia boli ona stvar za nama i nasim fudbalom
jaguar
Nije da branim Vahu, ali pustite covjeka na miru. Kada bude stanje u savezu zdravo i zrelo za njega, vidjet cemo stoji li iza svojih rijeci.
Zasto vi ne dodjete, i ne pocnete raditi u Bosni, kada volite zemlju nego sjedite vani kao i ja. A prebacujete Vahi nesto. Pokupite se, ima posla i u Bosni, naci ce ko zeli da radi. Ne valja, nisu uslovi dobri jel? Ne placaju kao svabe, svedjani, danci, austrijanci? Dajte, molim vas..
kad odu ovi iz saveza, ako tada odbije, recite mu slobodno sve, u lice i ovdje. Ovako, Vaha ovo, Vaha ono.. Pljujte i po Osimu, Bajevicu, Hadzibegicu, Bazdarevicu... Da je Vaha dosao, ostao mjesec dva i pokupio se, sta bi to donijelo nasem fudbalu/nogometu???
Pozdrav
amirb
Trenutno spisak nasih legendi koje aktivno pokusavaju da nesto urade pocinje sa Bolicem i zavrsava sa Kodrom.Svi ostaju prodaju jaja pod bubrege,mater im
dadox
CITAT(amirb @ 22.07.2008., 15:04) [snapback]163805[/snapback]
Trenutno spisak nasih legendi koje aktivno pokusavaju da nesto urade pocinje sa Bolicem i zavrsava sa Kodrom.Svi ostaju prodaju jaja pod bubrege,mater im

a ciro? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
amirb
CITAT(dadox @ 22.07.2008., 20:28) [snapback]163828[/snapback]
a ciro? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

uh je.bo.te kako njega zaboravi icon_mrgreen.gif
bhfanaticos
hej ljudi ideli ko na utakmicu niko nista nepise ako cemo ici da se spremam da dolazim za bosnu
Nucho
S obzirom na nick koji koristis trebao bi znati....
BrcanskaMalta
Prije oduke želim razgovor s Blaževićem

Prema pisanju škotskog “Sunday maila” Saša Papac, lijevi bočni igrač Glasgow Rangersa, razmišlja o povratku u nacionalu vrstu BiH, no nije siguran kako će na to reagirati njegov trener Walter Smith, čije momčad ionako ima pretrpan godišnji raspored.
Prošle sezone Rangersi su odigrali 68 natjecateljskih utakmica, stoga je jasno da Smithu nije drago kada su mu igrači opterećeni i igranjem za reprezentacije svojih država.
Papac je škotskim novinarima kazao da je voljan igrati za BiH ukoliko se situacija u državnoj vrsti stabilizira, a odluku će donijeti u idućih nekoliko tjedana.

Predsjednik ne radi svoj posao

- Već duže vrijeme nisam igrao za BiH i nisam siguran hoću li biti na raspolaganju za iduću utakmicu (Bugarska, 20. kolovoza). Moram razmisliti i donijeti odluku. U BiH nije dobra situacija jer se svakih šest mjeseci mijenja izbornik. To je štetno jer nama treba kontinuitet. Mnogi igrači ne žele igrati za reprezentaciju i situacija je teška, kazao je Papac škotskim novinarima.
- Po meni, predsjednik (Iljo Dominković, op.a) ne radi svoj posao u interesu bh. nogometa i nitko nije sretan s njim. Sačekat ću i vidjeti što ću odlučiti. Više od deset igrača ne želi igrati za BiH i to stanje traje već dvije godine. To je tužno, dodao je Papac.

Problem je veći od Blaževića

28-godišnji Mostarac prije konačne odluke želi porazgovarati s novim izbornikom Miroslavom Blaževićem.
- Važno je za svakog igrača da se okrene svojoj zemlji, ali kada je situacija tako loša kao kod nas, onda morate napraviti odmak. Vidjet ćemo što će se događati sad kada je došao Blažević. S Hrvatskom je 98. došao do trećeg mjesta na svijetu i njegov dolazak mogao bi pokrenuti stvari na bolje. Ali, jedan čovjek ne može promijeniti bh. nogomet. Blažević je došao tek prije par dana i želim s njim razgovarati idućih dana, prije nego donesen bilo kakvu odluku. Problem je 'veći' od Blaževića i mislim da on ne može puno toga promijeniti, izjavio je Papac.
Naš reprezentativac želi obaviti razgovor i trenerom Rangersa Walterom Smithom.
- Nisam još pričao s Walterom, možda bi on bio sretniji da ne igram za reprezentaciju. Tako bi ostao 'svježiji' za Rangerse, zaključio je razgovor za “Sunday mail” Saša Papac.
Rangersi su u sklopu priprema za novu sezonu u nedjelju poraženi od njemačkog Scalkea rezultatom 1:0.
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.