Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
coolin_ban
jednom davno @Istok je postavio krucijalno pitanje na ovom forumu:

Guzi li iko ista?

p.s. ako smo mi spali da nam ciro pravi patriotski naboj, onda neka guze nas.
ermin-jaran
CITAT(SrceBiH @ 15.07.2008., 15:34) [snapback]163068[/snapback]
Ermine Jarane, "Ciro" nije niciji idol, a ljudi ne idu zbog cire,MEHE, Muzurovica vec zbog reprezentacije, igraca i drzave, kao sto sam ti reko, u zadnjem postu, za MENE je ne bitno ko je selektor ja cu uvjek navijati za Reprezentaciju BiH, ONAJ ko hoce da se suprostavi savezu neka ode u savez i rijesi dilemu, neznam jedino sta je u cilju BHF-u, preko internet stranice se samo oglasuju, ja bi mogo isto tako, zazalice te, necete imati mira a ljudi hodaju normalno po bascarsiji boli hi briga, i sta ce sad opet biti BHF ce napraviti problem na utakmici i opet ce utakmica biti prekinuta par minuta, bice istjerani sa tribine, i utakmica ce biti nastavljena, zasto su dali pare? NIZASTA?!

BOJKOT: NE ici na utakmice JE samo rusenje Reprezentacije! a ne Saveza!

Generalno borba protiv saveza nije samo bojkot vec i pirotehnika i nemiri na stadionu do te mjere da se tekma prekine to je samo jedan od primjera itd.
@srce BIH ili @srce saveza neznam jesil tu po zadatku ali znam kako ide skidanje uprave kluba jer sam navijaca PSG zadnjih 10 godina skinuli smo
4 puta upravu kluba i znam da se moze..... sva su sredstva dopustena ali moram priznati svaki put kad je doslo do upotrebe sile je prolazilo....
u nasem slucaju ici pred savez i demonstrirati ili praviti nerede nista neces postici osim sto ces probuditi cistarice ili sekretaricu....
sve se rijesava na stadionu gdje su mediji ....ova parola gore ti je bezze pa ti repke nemas vec godinama vec privatnu tvorevinu koju treba srusiti da se napravi
Reprezentacija Bosne i Hercegovine .....
BrcanskaMalta
igraci na teren... navijaci van stadiona (domace tekme). pirotehnika na strani; odnosno vatromet - kazna savezu.

i samo jos ovo: vrijedjanje igraca kao sto je to bio slucaj kad su pojedinci pregazili svoju rijec je besmisleno, i ne dovodi nigdje.

ako cete nekoga vrijedjati, eto vam Usanovica, Colakovica, i partije - setaju se komotno po Sarajevu svaki dan.

ja sam za to da i igraci bojkotuju repku, ali vjerujem da bi se desilo ono sto ce se desiti i sa navijacima: pola ce ih pristati da igraju, a pola nece, i sta onda imamo od toga... sa navijacima bi trebalo biti lakse, jer ako ti se stvarno gleda tekma, mozes to uciniti koristeci tehniku takozvana televizija. nazalost, razum nije jaca strana nase jedne jedine drzave BiH, te dok neki stoje van stadiona sa transparentima, dok neki prate desavanja putem malih ekrena, nasi "pravi" patrioti ce bodriti savez placanjem karte, odlaskom na utakmicu kako bi smjestili svoje dupe na tribine, sa fisekom kospa u ruci, i jos manjim fisekom kospica u glavi... zalosno, ali zato i jest BiH kao drzava nakaradno uradjena, jer dozvoljavamo, konstantno pustamo da nas handre svi i na sve strane; a najvise mi sami sebe.
bosniak
Kad je Spahic pristao da se odazove onda ce se svi odazvati, jer Spaha je bio najtvrdokorniji zagovornik bojkota.
Nisam mogao da vjerujem da cu žaliti za vremenom Blaža Bake Sliškovića.
ermin-jaran
CITAT(coolin_ban @ 15.07.2008., 17:26) [snapback]163077[/snapback]
jednom davno @Istok je postavio krucijalno pitanje na ovom forumu:

Guzi li iko ista?
p.s. ako smo mi spali da nam ciro pravi patriotski naboj, onda neka guze nas.

Ako se dobro sjecam to je bilo poslije Norveske, to su bile velike rijeci dalekog Istoka izgleda da je on presao sa rijeci na dijela ....
asasova
CITAT(skot @ 14.07.2008., 21:23) [snapback]162996[/snapback]
Osim onog "jebeš čovjeka koji ne mijenja mišljenje" ništa pametno nije rečeno. Ali sve zbog glupog Saše Vugdalića i njegovih imbecilnih pitanja. Čak je i Ćiro u jednom trenutku rekao: "ja sam mislio da je ovo ozbiljna emisija". Ja stvarno ne znam koji mu je kreten sastavljao pitanja, jer ono ni djete od 7 godina ne bi tako sročilo. Katastrofa! Čak je Vugdalić spomeno i blizance Angeline Jolie i Bred Pita, tajnicu Ćirinu, ženu, unučad, neke zajedničke prijatelje... Stvarno ne isplativo za gledanje

pa sta ocekujes od vugdalica? najnepismeniji covjek na televiziji.
scott
veceras u 20 sati na BHT gostuje nas selektor ciro
SrceBiH
CITAT(ermin-jaran @ 15.07.2008., 16:27) [snapback]163078[/snapback]
Generalno borba protiv saveza nije samo bojkot vec i pirotehnika i nemiri na stadionu do te mjere da se tekma prekine to je samo jedan od primjera itd.
@srce BIH ili @srce saveza neznam jesil tu po zadatku ali znam kako ide skidanje uprave kluba jer sam navijaca PSG zadnjih 10 godina skinuli smo
4 puta upravu kluba i znam da se moze..... sva su sredstva dopustena ali moram priznati svaki put kad je doslo do upotrebe sile je prolazilo....
u nasem slucaju ici pred savez i demonstrirati ili praviti nerede nista neces postici osim sto ces probuditi cistarice ili sekretaricu....
sve se rijesava na stadionu gdje su mediji ....ova parola gore ti je bezze pa ti repke nemas vec godinama vec privatnu tvorevinu koju treba srusiti da se napravi
Reprezentacija Bosne i Hercegovine .....

Kao prvo molim te da obratis paznju sto pises prije nego sto napises u vezi mene i u vezi nika, kao drugo Reprezentacija BiH nije PSG, ako se moze tako lako skinuti oni iz saveza onda sto se onda ne pozabave neke institucije koje su nadlazne za sport, i ne skinu ove "grobare". De mi reci kolko je bilo protesta na utakmicama?? kolko puta je prekidana utakmica? Jeli FIFA ili UEFA poduzele bilo sta? da se ova situacija rijesi osim Novcane odstete? nece da se mjesaju oni da su htjeli Predsjednik UEFE i FIFE bi se pozabavio tim zato sto je predsjednik organizacije u kojoj su sve medzunarodne reprezentacije. Jeli ikad neko iz BHF poslo PISMO Uefi ili FIFI uvezi ovog problema? Nije niti ce kad, al vidjecete igraci ce se svi vratiti, nisu oni glupi biti izvan reprezentacije i cekati kad ce bolji dani doci kao navijaci! Neznam samo odkoga vam to da je privatna reprezentacija, tvorevina....... fudbal.gif
Robijas16
znaci doci ce i spahic ....ako on dodje onda niko od igraca nece bojkotovat...
crni-labud-
gdje se moze pogledat to sa cirom na BHT
Almir
CITAT(Domovina-BIH @ 15.07.2008., 18:34) [snapback]163095[/snapback]
gledo sam ovo na BHT-u sa Cirom reko je par recenica koje nebi mnogi selektori reci,npr. reko je citiram: Necu ja dozvoliti da mi neki PADOBRANAC biggrin.gif sastavlja tim(suknu ga napocetku ILJI) a licno i mislim da Ciro sebi kao dugogodisnji trener nebi dozvolio da mu jedan gmizavac kao ILljo i Uske sastavljaju ekipu.
drugo sto je reko jest da je igrace koje je kontaktiro da su potvrdili dolazak.
Moje misljenje na sve ovo jeste da treba dati sansu 2-3 utakmice inkl. prijateljsku sa Bugarima pa viditi sta ce se desavati ako se praksa nastavi onda mislim nepotrebno je bilo sta vise raditi za tu reprezentaciju ohladila bi i onom najzescem navijacu.

Da je rekao par istiniti stvari, to stoji. Prije svega sto je se dotakao i PL, da treba pravedno sudjenje a ne ovako kako je sad. I da moramo biti slozni ako zelimo uspijeh, bilo kakav. I ovaj put nije davao garancije za plasman vec da ce pokusati i da je optimista.
Da nam treba jedinstvo je isto sigurno ali nazalost jedinstveni nismo. Porucijo je opet da je Bosanac i da ima, osjeca dug prema rodnoj grudi.
Sve bi ja ovo volio povjerovati sad odmah da nismo bili izradjeni vise puta. Ako se vrate svi igraci treba napraviti okrugli sto sa navijacima i Cirom, pa da se vidi kako i sta dalje.

junkie
Evo nešto kontam, pogledajte samo ovo..

--------------------------------------Hasagić (Istanbul BB)--------------------------------------------

Salihamidžić (Juventus)----Spahić (Lokomotiv)---Subotić (Dortmund)---------Papac (Rangers)

------------------------------Rahimić (CSKA)---------Bajramović (Schalke)-------------------------

Huseinović (Werder)--------------Misimović (Wolfsburg)-------------------------------Pjanić (Lyon)

----------------------------------------Džeko (Wolfsburg)-----------------------------------------------

Sa najboljim igračima u repki, imamo jaču reprezentaciju od Bugarske 5×, ali...
SuperUstipak
Bajramovic ako uopste zaigra opet iznenadilo bi me.
kako nema nikakav intervju njegov da ga pitaju u cemu je fazon, dali ce igrat, itd..
zao mi ga je
Almir
CITAT(junkie @ 15.07.2008., 18:50) [snapback]163100[/snapback]
Evo nešto kontam, pogledajte samo ovo..

--------------------------------------Hasagić (Istanbul BB)--------------------------------------------

Salihamidžić (Juventus)----Spahić (Lokomotiv)---Subotić (Dortmund)---------Papac (Rangers)

------------------------------Rahimić (CSKA)---------Bajramović (Schalke)-------------------------

Huseinović (Werder)--------------Misimović (Wolfsburg)-------------------------------Pjanić (Lyon)

----------------------------------------Džeko (Wolfsburg)-----------------------------------------------

Sa najboljim igračima u repki, imamo jaču reprezentaciju od Bugarske 5×, ali...

E, to ali nas koci godinama. Ovo su samo teoretske sanse i to vrlo nerealne da ikad bude ovakav sastav.Hasan se vratiti sigurno nece, sumljam u Papca isto. A pitanje je hoce li Subotic zaigrati za nas, i kad ce Bajramovic doci u prijasnju formu.
Almir
CITAT(SuperUstipak @ 15.07.2008., 18:58) [snapback]163101[/snapback]
Bajramovic ako uopste zaigra opet iznenadilo bi me.
kako nema nikakav intervju njegov da ga pitaju u cemu je fazon, dali ce igrat, itd..
zao mi ga je

Da li je sanirao povrijedu, ako jeste nije mu tesko naci klub, samo je pitanje kakav.
SuperUstipak
CITAT(Almir @ 15.07.2008., 15:01) [snapback]163105[/snapback]
Da li je sanirao povrijedu, ako jeste nije mu tesko naci klub.

pa vidis kolko dugo se nista ne cuje o njemu, nit je poceo pripreme sa bilo kojim klubom, nit ga i jedan klub trazi.. mozda je bilo nekih razgovora izmedju njega i kluba nekog, to 100%, ali sigurno su vidjeli da je povreda gora nego sto je iko mislio.
scott
ciro je veliko ime da se moze njegov poziv odbiti,mozda ce biti odbijen na prvi mah ali uz njegovu pricu i motivaciju cisto sumnjam da ce i salihamidzic ostati ravnodusnim.
jednostavno se mora naci dijalog izmedu cire i navijaca(svih grupa i grupica) jer ako su svi treneri dobili priliku i podrsku nevidim zasto nebi i ciro.
sukob izmedu navijaca i strucnog staba nece voditi nigdje tapkacemo gdje jesmo a KORUMPIRANI SAVEZ ostaje gdje jeste kao neduzno janje u svemu tome.
Almir
CITAT(scott @ 15.07.2008., 19:14) [snapback]163110[/snapback]
ciro je veliko ime da se moze njegov poziv odbiti,mozda ce biti odbijen na prvi mah ali uz njegovu pricu i motivaciju cisto sumnjam da ce i salihamidzic ostati ravnodusnim.
jednostavno se mora naci dijalog izmedu cire i navijaca(svih grupa i grupica) jer ako su svi treneri dobili priliku i podrsku nevidim zasto nebi i ciro.
sukob izmedu navijaca i strucnog staba nece voditi nigdje tapkacemo gdje jesmo a KORUMPIRANI SAVEZ ostaje gdje jeste kao neduzno janje u svemu tome.

Bojim se da je tako, mladi igraci ce se odazvati ovo malo starijih ce se oprostiti na nikakav nacin od reprezentacije.

scott
bili smo agresivno naklesani i prije musevica ali uz par njegovih pobjeda vecina se smeksala i dizala njegov tim bez potpisnika(spahic &co) u nebo dok sam ja bio misljenja da je sve to trenutno i slucajno.
sad sam jednostavno optimsit bez i jedne odigrane tekme jer smatram da imamo pravog covjeka za selektora.
OVO JE SAMO MOJE MISLJENJE i molim bez napada
Almir
CITAT(scott @ 15.07.2008., 19:23) [snapback]163114[/snapback]
bili smo agresivno naklesani i prije musevica ali uz par njegovih pobjeda vecina se smeksala i dizala njegov tim bez potpisnika(spahic &co) u nebo dok sam ja bio misljenja da je sve to trenutno i slucajno.
sad sam jednostavno optimsit bez i jedne odigrane tekme jer smatram da imamo pravog covjeka za selektora.
OVO JE SAMO MOJE MISLJENJE i molim bez napada

Sve je tu u redu, ali ovaj sukob traje poduze sa savezom da bi se moglo preci preko njega i sta moze ova repka i sa Cirom bez navijaca?
saneld
Odkad nam je ekipa bila u pitanju? Svi znamo da imamo haos igrace i da oni nisu problem ove drzave..nidze veze.
bennymadzida_2
Sa takvim sastavom joh samo daje repka osla na EP 2008...Mislim dabi prosli svaku grupu na EP 2008 sto je bilo. Imamo igrace kao mlade ali problem je savez.. Opet zelim od srca da Ciro poukusa da nas odvede na veliko takmicenje... Sve sto bi pisao neznam vise covjek sta bi pisao ovdje, svako ima svoje misljnje svako od nas voli BiH ali slabo radimo svi mi na tome...

zuzaaa
intervju na BHTV sa Cirom Blazevic-------------rtsp://195.222.52.149:7070/rtv/televizija/miroslav_ciro_blazevic.rm
legenda
Dajte molim vas dozovite se pameti i pokusajte racionalno razmisljati.
BiH nema problem samo u sportu, problem je puno kompleksniji i on se zove cijeli sistem kako sporta tako skolstva a na vrhu piramide problema stoji Daytonska BiH!!!

Ne napadajte Ciru Blazevica jer on nije nista kriv i covjek samo pokusava uvesti red bar u reprezentaciju BiH! Covjek je veliki trener i svih ovih godina sam govorio da nam treba takav selektor. On ce vratiti vecinu igraca u repku, a navijaci bi trebalo da bodre te najbolje BH igrace, a da istovremeno nastave rat sa savezom.
Treba to raditi na stadionima, al ne pirotehnikom i guzvama jer za to se dobija pendrek po ledjima a ko zna mozda i koji dan robije. Sumnjam da ce neko tako puno rizikovati da bi napakostio savezu.
Transparenti na tribinu, al opet iz sveg grla navijati i bodriti te momke koji ce ovaj put sigurno davati 150% svojih mogucnosti. Ciro Blazevic je maher za moral.

Nema sanse da zbog bojkota navijaca bagra iz saveza ode jer oni imaju osigurane plate svakog 1. u mjesecu bilo para ili ne!!!
Slazem se da su svi odreda u savezu obicna stoka i ljudi koji ne zele dobro ovoj drzavi, al et kad vec moram recu samo da je Tigar nakon Kodre doveo i Blazevica, a budite sigurni da je Tigar jedini krvario za ovu BiH i da je voli isto kao i vi al on sam ne zeli vjecno kontrirati.
Tigar ne treba platu saveza (btw on je podijeli prije nego izidje iz zgrade) i mislim da su njegove namjere dobre, a licno znam da vec godinama radi na ovom da jednog dana dovede Ciru Blazevica na mjesto selektora.
Od svih clanova IO ja postujem jedino Tigra jer znam ko je i sta je i sta je uradio da bi izmedju ostalih spasio i moj zivot. Ipak je on Zlatni Ljiljan a ne tamo neki sto bi dijelio BiH.

Na kraju opet cu reci: Ako Ciro dovede u repku najbolje BH igrace onda cu ga podrzati i naravno opet cu se veseliti kad pobjede i plakati kad izgube, jer na kraju krajeva ja navijam za BIH a ne za stoku iz saveza!
Ako Ciro bude igrao s kojekakvim anonimusima necu ga podrzati, a ni velika vecina u BiH to nece uraditi i on ce sam otici!

Razmislite racionalno i pitajte sami sebe za koga navijate???

Dobro je Ciro rekao:''Kad igraci pocnu da se bave necim drugim osim nogometa onda je sve Halali Huso Materi!''
legionar
vidim da su neki entuzijasti već počeli sastavljati timove a čovjek još ni ugovora nije podpisao... nemogu da vjerujem kako smo euforični, to nam sigurno škodi jer tada se prave najveće greške...
SuperUstipak
CITAT(legionar @ 15.07.2008., 17:42) [snapback]163139[/snapback]
vidim da su neki entuzijasti već počeli sastavljati timove a čovjek još ni ugovora nije podpisao... nemogu da vjerujem kako smo euforični, to nam sigurno škodi jer tada se prave najveće greške...

nece navijaci igrati..
Akif
Borba protiv saveznih lopova se mora nastaviti.
Idemo dalje:
http://www.nfsbih.ba/savez.asp?id=13&pr=sav

Ne biraj koje je doba i koji vakat nego zovi i pitaj sto ti nije jasno.........sve su to drzavni neprijatelji No1
Akif
Borba protiv saveznih lopova se mora nastaviti i nemojmo da nas neke novinarske price zavedu da mislimo da nam je sve potaman kako nam je Ciro dosao,da mislimo kako nam je on sredio sve nase probleme i samo je nase da cekamo pocetak kvalifikacija i da zaigramo i planeta Zemlja je nasa.Cirina prica,moral i sve ono sto nam ON daje sada je sve na mjestu i ja to podrzavam ,ON nam daje ono sto mi do sada nismo imali ,zapravo sto nam je falilo pored svih inih trenera,ali sve je to OK.Ciro ti si OK.Sva tvoja prica i puna usta BOSANSTVA je ono sto je do sada nama falilo a trebalo je biti tu negdje uz patriote Bosanske ali ako nisi spreman porusiti sve te gubavce sto su te doveli na tu stolicu za selektora nemoj dzaba pocinjati svoj posao i pocinjati pasti zalud nasu zelenu travu i rizikovati svoju vuglu bez potrebe.Mozda nisi upoznat ko ovdje ratuje protiv koga ali kad se upoznas sa tim stvarima mislim da ce ti se samom neke stvari kazati pa ces sam reci :
"Sine,star sam ja za ovaj rat,nije ovo za mene"
Sine Miroslave,ne fataj se u kolo Bosansko ako ga ne znas igrati..............

BOSNA U SRCU........
DRINA U VENAMA.....
Mili
eto ispada da je Ciro veci bosanac od Alije..

meni jednostavno nije jasno sto to Ciri treba. covjeku preko 70 godina, umjesto da uzima on se uvlaci u ova ######. Pa nije valjda lud da nezna o cemu se radi. I to zbog sitne love...pojma nemam
Akif
Miroslav Blazevic -Ciro
Il pukovnik,il pokojnik,izaberi Miroslave........
Vrijeme sad.............
legionar
CITAT(SuperUstipak @ 15.07.2008., 23:43) [snapback]163140[/snapback]
nece navijaci igrati..

puno toga je u tvog odgovoru ako ga pročitaš 100 puta, 1000 puta...
69
Evo sto se tice ove nase grupe za SP 2010. Spanci su dobili novog trenera. Na klupi furije Aragonesa ce zamijeniti Vicente Del Bosque.
BrcanskaMalta
iz ovog BH-TV intervjua sa Cirom mi se jedino dopalo, odnosno slozio sam se sa konstatacijom da najveca steta Premijer lige BiH je neregularno sudjenje i kradje koje se desavaju. U pravu je kad kaze da je to za sportiste i za sport katastrofalno. To unistiva i etiku, moralnost, borbenost, sve ono sto cini jednu osobu sportistom.

Adma
Bog nam je izgleda sve dao osim pameti. Mi i nismo nista bolje zasluzili. Prelako zaboravljamo i prelako prelazimo preko nekih stvrai.
Jedan mali potez dovodjenja Cire i mi smo se odjednom podjelili u misljenjima i zaboravili na kljucne probleme. Pusti ce oni ciru sada da radi svoj posao ali sta onda. Evo i da dobijemo neke utakmice i sta onda. Milsite da ce nam biti bolje zato sto je repka napravila neke rezultate. Sve ostje isto punit cemo dzepove bagri iz saveza tim ce istim igracima biti obecane premije koje oni na kraju nece ni viditi. Sve se vrti u krug i sve je isto. Samo sto mi pogan narod i svak nam moze prodat muda pod bubrege.

Znam ja nas.
###### ti nas
beg
da odemo na svjetsko i budemo prvaci i poderemo brazilu g.u.z.o.v.e opet bih isto bilo...zato mrs p.i.c.k.a.m.a iz saveza...
a slazem se s predhodnim komentarima..
nema veceg glupaka od nas bosnjaka...
fakat smo naivni i glupi do bola...nas svako handri a mi sami sebe najvise...
nama rat nije bio dovoljan izgleda da neke stvari skontamo..svi bi se dosada ohavizali i dosli pameti..svi samo ne mi..al najtuznije je sto mislimo da smo najpametniji na svjetu....
nemogu nikako da skontam
amirb
nije demokratija za nas.koji smo gubari.Boze oprosti im,to sto rade valjda ne znaju
ermin-jaran
CITAT(SrceBiH @ 15.07.2008., 20:21) [snapback]163091[/snapback]
Kao prvo molim te da obratis paznju sto pises prije nego sto napises u vezi mene i u vezi nika, kao drugo Reprezentacija BiH nije PSG, ako se moze tako lako skinuti oni iz saveza onda sto se onda ne pozabave neke institucije koje su nadlazne za sport, i ne skinu ove "grobare". De mi reci kolko je bilo protesta na utakmicama?? kolko puta je prekidana utakmica? Jeli FIFA ili UEFA poduzele bilo sta? da se ova situacija rijesi osim Novcane odstete? nece da se mjesaju oni da su htjeli Predsjednik UEFE i FIFE bi se pozabavio tim zato sto je predsjednik organizacije u kojoj su sve medzunarodne reprezentacije. Jeli ikad neko iz BHF poslo PISMO Uefi ili FIFI uvezi ovog problema? Nije niti ce kad, al vidjecete igraci ce se svi vratiti, nisu oni glupi biti izvan reprezentacije i cekati kad ce bolji dani doci kao navijaci! Neznam samo odkoga vam to da je privatna reprezentacija, tvorevina....... fudbal.gif

Da li namjerno neces da vidis srz problema neznam ali znam da uspijevas da skrenes paznju na sporedne stvari...
igraci ce se vratiti najvjerovatnije ....
mediji su vec potkupljeni juce smo mogli vidjeti sliku onog novinara Sinanovica koji je bio najveci kriticar saveza
u odboru za docek Cire tu smo bez dileme...veliki broj navijaca su vec izmanipulirani od strane medija npr.kao ti
Ciro dosao, maher je za sprehu kaze ono sto hocemo da cujemo "la vie est belle" samo dokle
Sad se postavlja pitanje sta ce se desiti ako ciro dozivi krah sa repkom ko je onda kriv..????
Sto nam fudbal nema infrastrukturu,omladinski pogon (buducnost) ,liga neregularna i puna financijskih malverizacija to nije vazno
NFSBIH kao jedini odgovorni organizam za ovo stanje u nasem fudbalu moze mirno da spava dok je takvih patriota.....
Savez je doveo svog covjeka od kad je stupio na pozornicu artista "ciro" nismo culi ni jednu komunikaciju od ljudi iz saveza ...zasto..???
Zasto su se Kodri mijesali u posao..????
Ado89

Dakle, riječ je o Munibu Ušanoviću, vječnom sekretaru, jedinom u svijetu, koji na kongrese, seminare putuje sa prevodiocem.

Premda smo mislili da je dotaknuo dno, da nas više ništa ne može iznenaditi, prevarili smo se. U medijima se pohvalio kako će na predstavljanje Miroslava Ćire Blaževića pozvati; članove Izvršnog odbora, predstavnike navijača i, pazite sad: Halida Bešlića, Dinu Merlina, Kemala Montena... Kakav „genijalac“!
Na upit novinara sta misli o najavljenom doceku Ciro je odgovorio: Ja nisam teatar ja sam ozbiljan fudbalski trener i meni to ne treba Zar i ovo nije jos jedna cvoka u glavu savezu? icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
fantom
Miroslava Blaževića u Sarajevu dočekali tamni oblaci
Piše: Jasmin LIGATA
16/07/08
Ćiro ismijao Ušanovićev projekat predstavljanja

Nisam za to. Protivim se tome, posebno pjevačima. Nije ovo folklor, ovo je ozbiljan akt i ne mogu dozvoliti to jer sam ja veliki trener, a ne cirkus, rekao nam je Ćiro • Spahić će se odazvati novom selektoru, koji će ugovor sa Savezom potpisati kada se predsjednik Dominković vrati sa godišnjeg odmora

Tamni oblaci iznad Sarajeva dočekali su Miroslava Blaževića u Sarajevu. Nije dobar znak, rekli bismo, jer optimistični Ćiro još očito ne zna gdje je došao.

Nekako smo uvjereni da mu sveprisutni generalni sekretar Munib Ušanović nije baš cijelu atmosferu prenio, koja vlada zbog njegovog dolaska. Naime, ne dočekuju baš svi Ćiru raširenih ruku, kao jedna gospođa sa Aerodroma koja se Blaževiću bacila u naručje kada ga je vidjela. Ima i onih skeptika, koji će mu sigurno postavljati i neugodna pitanja:

Otkud on tu? Zašto je došao na nagovor ljudi, koji njegovim dolaskom žele spasiti svoje guzice i koji ne uživaju nikakvu podršku javnosti. Zašto ga je Milan Bandić morao nagovarati da dođe? Da li zaista i on podržava čelnike N/FSBiH, i da li će im dopustiti da mu se miješaju u posao kako su to činili bivšim selektorima?

Čim budemo imali priliku, postavićemo mu ova, te još niz drugih pitanja, a na Sarajevskom aerodromu smo se zadovoljili tek sitnim prepucavanjem, te činjenicom da je već u svojoj prvoj izjavi Ćiro potkopao izjave Muniba Ušanovića, kojeg, ruku na srce, na Sarajevskom aerodromu jučer niko nije ni primjećivao, osim kada je smetao u kadru dok su novinari slikali i snimali novog selektora.

Naime, Ušanović je na sav glas najavio kako želi predstaviti Ćiru uz pjevače, navijače, članove Izvršnog odbora N/FSBiH... kako bi sve to podigao na jedan veći nivo. Međutim, onaj koji razmišlja svojom glavom, a Ćiro razmišlja, odmah će shvatiti da je to, najblaže rečeno, ######akluk...

“Nisam za to. Protivim se tome, posebno pjevačima. Nije ovo folklor, ovo je ozbiljan akt i ne mogu dozvoliti to jer sam ja veliki trener, a ne cirkus“, reče nam Ćiro, pokopavši na taj način sve sekretarove najave, koji se držao po strani, za razliku od prijašnjih susreta, mudro šutjevši.

I Ćiro i ja, ali i ostali novinari, složismo se da su najave generalnog sekretara obični kič, što je, iskreno, bilo i za očekivati, s obzirom na to da Ušanovićeve najave rijetko kad ugledaju svjetlo dana.

Inače, Miroslav Blažević je spremno odgovarao na pitanja novinara, iako su ga pojedinci iz delegacije N/FSBiH požurivali da sjedne u kombi sa kojim su došli po njega. Odbrusio im je: “Ne požurujte me, ovo su najvažniji ljudi u ovom trenutku“, rekao je Ćiro aludirajući na novinare, koji ga i nisu dočekali sa ugodnim pitanjima.

Međutim, generalni sekretar ga je ubrzo sklonio i odveo “svojim“ novinarima kako bi po ko zna koji put nekom drugom dao opširni i ekskluzivni intervju. Upravo zbog takvih ljudi kao što je Ušanović nikada neću, niti želim biti podoban novinar.

Ipak, dok nije sklonjen na sigurnije mjesto, Ćiro nam je prozborio nekoliko pametnih. Tako smo otkrili da je malo uzbuđen, što je i normalno, ali... “Sretan jer sam tu i sad sam vam na dispoziciji. Izvolite“, rekao nam je i prvo pitanje je sijevnulo - Prva očekivanja?

“Čujte, ja sam po prirodi optimista. Mislim da imam vrlo malo vremena i da se moram žuriti kako bih stvorio ekipu koja će vam dati zadovoljstvo, koja će stvoriti rezultat.“

Drugo pitanje odnosilo se na najavu pojedinaca da se neće odazvati. E to je već malo bocnulo Ćiru...

“Ma zajebi tu priču, nema niko da se ne odazove! Svi će doći i gotovo“, reče i otrča. Uz napore smo ga stigli, a pomogao nam je u tome jedan novinar koji je želio sliku sa njim. Na izlaznim vratima Aerodroma upitasmo ga za negativne rekacije javnosti, kojih će sigurno biti. Bio je spreman na to pitanje...

“Svugdje je isto, bilo u Španiji, Francuskoj ili Sarajevu. Rezultatima ću sve opravdati“, reče Ćiro, koji je dodao da je prihvatio sve uslove koje mu N/FSBiH nudi, te da čeka povratak predsjednika N/FSBiH Ilje Dominkovića sa godišnjeg odmora kako bi potpisao ugovor.

Također, uspio nam je i reći da je razgovarao sa Spahićem, te da on dolazi sigurno: “Pričao sam sa Spahićem i on dolazi, a ako on dolazi, onda će i ostali. Kako bi to moglo biti da on dolazi, a ostali ne...”, rekao nam je Ćiro prije nego ga strpaše u kombi i odvezoše. Uspio nam je tek mahnuti, te zaprijetiti prstom.

Srešćemo se opet!

junkie
CITAT(fantom @ 16.07.2008., 12:55) [snapback]163186[/snapback]
Miroslava Blaževića u Sarajevu dočekali tamni oblaci
Piše: Jasmin LIGATA
16/07/08
Ćiro ismijao Ušanovićev projekat predstavljanja

Nisam za to. Protivim se tome, posebno pjevačima. Nije ovo folklor, ovo je ozbiljan akt i ne mogu dozvoliti to jer sam ja veliki trener, a ne cirkus, rekao nam je Ćiro • Spahić će se odazvati novom selektoru, koji će ugovor sa Savezom potpisati kada se predsjednik Dominković vrati sa godišnjeg odmora
Tamni oblaci iznad Sarajeva dočekali su Miroslava Blaževića u Sarajevu. Nije dobar znak, rekli bismo, jer optimistični Ćiro još očito ne zna gdje je došao.

Nekako smo uvjereni da mu sveprisutni generalni sekretar Munib Ušanović nije baš cijelu atmosferu prenio, koja vlada zbog njegovog dolaska. Naime, ne dočekuju baš svi Ćiru raširenih ruku, kao jedna gospođa sa Aerodroma koja se Blaževiću bacila u naručje kada ga je vidjela. Ima i onih skeptika, koji će mu sigurno postavljati i neugodna pitanja:

Otkud on tu? Zašto je došao na nagovor ljudi, koji njegovim dolaskom žele spasiti svoje guzice i koji ne uživaju nikakvu podršku javnosti. Zašto ga je Milan Bandić morao nagovarati da dođe? Da li zaista i on podržava čelnike N/FSBiH, i da li će im dopustiti da mu se miješaju u posao kako su to činili bivšim selektorima?

Čim budemo imali priliku, postavićemo mu ova, te još niz drugih pitanja, a na Sarajevskom aerodromu smo se zadovoljili tek sitnim prepucavanjem, te činjenicom da je već u svojoj prvoj izjavi Ćiro potkopao izjave Muniba Ušanovića, kojeg, ruku na srce, na Sarajevskom aerodromu jučer niko nije ni primjećivao, osim kada je smetao u kadru dok su novinari slikali i snimali novog selektora.

Naime, Ušanović je na sav glas najavio kako želi predstaviti Ćiru uz pjevače, navijače, članove Izvršnog odbora N/FSBiH... kako bi sve to podigao na jedan veći nivo. Međutim, onaj koji razmišlja svojom glavom, a Ćiro razmišlja, odmah će shvatiti da je to, najblaže rečeno, ######akluk...

“Nisam za to. Protivim se tome, posebno pjevačima. Nije ovo folklor, ovo je ozbiljan akt i ne mogu dozvoliti to jer sam ja veliki trener, a ne cirkus“, reče nam Ćiro, pokopavši na taj način sve sekretarove najave, koji se držao po strani, za razliku od prijašnjih susreta, mudro šutjevši.

I Ćiro i ja, ali i ostali novinari, složismo se da su najave generalnog sekretara obični kič, što je, iskreno, bilo i za očekivati, s obzirom na to da Ušanovićeve najave rijetko kad ugledaju svjetlo dana.

Inače, Miroslav Blažević je spremno odgovarao na pitanja novinara, iako su ga pojedinci iz delegacije N/FSBiH požurivali da sjedne u kombi sa kojim su došli po njega. Odbrusio im je: “Ne požurujte me, ovo su najvažniji ljudi u ovom trenutku“, rekao je Ćiro aludirajući na novinare, koji ga i nisu dočekali sa ugodnim pitanjima.

Međutim, generalni sekretar ga je ubrzo sklonio i odveo “svojim“ novinarima kako bi po ko zna koji put nekom drugom dao opširni i ekskluzivni intervju. Upravo zbog takvih ljudi kao što je Ušanović nikada neću, niti želim biti podoban novinar.

Ipak, dok nije sklonjen na sigurnije mjesto, Ćiro nam je prozborio nekoliko pametnih. Tako smo otkrili da je malo uzbuđen, što je i normalno, ali... “Sretan jer sam tu i sad sam vam na dispoziciji. Izvolite“, rekao nam je i prvo pitanje je sijevnulo - Prva očekivanja?

“Čujte, ja sam po prirodi optimista. Mislim da imam vrlo malo vremena i da se moram žuriti kako bih stvorio ekipu koja će vam dati zadovoljstvo, koja će stvoriti rezultat.“

Drugo pitanje odnosilo se na najavu pojedinaca da se neće odazvati. E to je već malo bocnulo Ćiru...

“Ma zajebi tu priču, nema niko da se ne odazove! Svi će doći i gotovo“, reče i otrča. Uz napore smo ga stigli, a pomogao nam je u tome jedan novinar koji je želio sliku sa njim. Na izlaznim vratima Aerodroma upitasmo ga za negativne rekacije javnosti, kojih će sigurno biti. Bio je spreman na to pitanje...

“Svugdje je isto, bilo u Španiji, Francuskoj ili Sarajevu. Rezultatima ću sve opravdati“, reče Ćiro, koji je dodao da je prihvatio sve uslove koje mu N/FSBiH nudi, te da čeka povratak predsjednika N/FSBiH Ilje Dominkovića sa godišnjeg odmora kako bi potpisao ugovor.

Također, uspio nam je i reći da je razgovarao sa Spahićem, te da on dolazi sigurno: “Pričao sam sa Spahićem i on dolazi, a ako on dolazi, onda će i ostali. Kako bi to moglo biti da on dolazi, a ostali ne...”, rekao nam je Ćiro prije nego ga strpaše u kombi i odvezoše. Uspio nam je tek mahnuti, te zaprijetiti prstom.

Srešćemo se opet!

Ako je iko bio podoban novinar sve ove godine, onda si to ti LJIGO!

Najveći zaštitnik Ahmeda Pušalića, sjetim se samo jedne rečenice: "Stvarno je nevjerovatno kako igrači mogu tražiti smjenu Ahmeda Pašalića, kojeg su nekad smatrali ocem reprezentacije. Nevjerovatno, zaista."
McCoy
....hehe biggrin.gif vidi ti ljigavog ljigate
dobra ti je ova @junkie.. ali se ovaj ljigo ´dozvao tobe´, i prekrenuo se za 1800 stepeni, nakon tekme u Norveskoj - razlog je "nepoznat" tongue.gif
junkie
Salihamidžić: "Svaka čast Ćiri, ali…"

Hasan Salihamidžić, prvotimac talijanskog Juventusa, kaže da ga ne zanima povratak u nogometnu reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Ćiro je na sva zvona najavio da će razgovarati sa Salihamidžićem i da će ga pridobiti da igra za našu reprezentaciju.

"Kada može za Juventus, može i za Bosnu i Hercegovinu", pričao je Ćiro, ali Braco misli drugačije.

"Ne znam kako ljudi više ne shvate. Ne želim da me neko pogrešno shvati, ali ne volim da neko manipuliše mojim imenom. Nije problem u osobi, niti u Ćiri. Isti moj stav bio je prema Sliškoviću, kasnije prema Muzuroviću, na kraju i Kodri. Ja ne mijenjam često odluke. Igrao sam desetak godina i odlučio se povući", rekao je Salihamidžić za San.

Javnost misli da ste vi otjerani ili primorani da odete iz reprezentacije…
"Više puta sam govorio da moj odlazak nema veze niti sa bilo kim. Nisam se ni svađao ni tukao. Otišao sam zbog zamora. Jednostavno moj organizam ne može trpjeti da igram na više kolosijeka. Skoro dvanaest sezona igram domaće prvenstvo, kup i evropska takmičenja. Od 1996. godine, pa donedavno sam igrao za reprezentaciju. Znate i da sam bio povređivan. Moje tijelo ne može više podnijeti te napore. Nadam se da će ljudi više shvatiti razloge, a ovo su jedini i pravi razlozi mog odlaska."

Kakvo je Vaše mišljenje o Blaževiću?
"Ja ga nikad nisam upoznao, ali su mi braća Niko i Robert Kovač pričali sve najbolje o Ćiri. Kažu da je neviđeni motivator. Treba respektirati i treće mjesto koje je osvojio sa Hrvatskom na SP u Francuskoj. On je veliko ime, specifična ličnost, možda baš Ćiro sredi neke stvari, vrati navijače na stadion... Veliki je trener, ja mu želim puno sreće, ali neka ne računa na mene", izjavio je za San Hasan Salihamidžić, igrač impresivne karijere, koja još traje.
Eborg
Hebi ga Haso,da saberemo sve tvoje utakmice za Juventus ove godine i utakmice koje bi odigrao za repku opet ih ne bi bilo onoliko koliko si samo u Bayernu znao odigrati... icon_rolleyes.gif
novoime
CITAT(Bosna25 @ 16.07.2008., 15:42) [snapback]163194[/snapback]
bas tako ###### ja njega i onu njegovu spanjolku pustio sebi da mu bude gazdarica ###### ga ja..

jaro, nemoj da te cuju raja sa ovog foruma, reci ce: ti si ga ti otjerao iz reprezentacije. njima je hasan najnajnaj... ono, kao, ponos bosne, pronio slavu bih evropom i sl...
Robijas16
CITAT(barba-9 @ 16.07.2008., 16:48) [snapback]163199[/snapback]
Valjda će Ožujsko pivo biti sponzor bh reprezentacije

zuja je zakon nazdravimo.gif nazdravimo.gif haha
ermin-jaran
CITAT(McCoy @ 16.07.2008., 16:47) [snapback]163198[/snapback]

Velicanstven je ovaj Ciro.... eusa_clap.gif :
ermin-jaran
CITAT(FC Vopi Sarajevo @ 16.07.2008., 17:13) [snapback]163203[/snapback]
ma sace sponzori eronet,ronhil,lijanovici. Sace savezu da svane. zato ce ciru i da puste na miru da stavlja prave igrace.lova je tu svijedno sa koje strane.Blago nama.
Sa da hoce dresove promijenit u Nike da bar tu nismo ko karine.

E da hoce ja mislim da nam je to najveci problem.... hm.gif
Robijas16
CITAT(McCoy @ 16.07.2008., 16:47) [snapback]163198[/snapback]

ma ovo je fake interview svega mi ...nije ni jednom reko "sine" .. hahah ..100% laz ... nazdravimo.gif
BrcanskaMalta
Ćiro: Nisam izjavio da bih bio izbornik RS-a

Godi mi podrška iz Republike Srpske i bila bi mi bila čast da jednog dana vodim njenu nogometnu reprezentaciju", rekao je navodno u intervjuu za Press RS novi izbornik nogometne reprezentacije BiH Miroslav Ćiro Blažević, i dodao je da mu je zadovoljstvo što će moći da se osloni na izbornika reprezentacije RS Borčeta Sredojevića.

Na pitanje da li je čuo da je ponovo formirana i reprezentacija Republike Srpske, Blažević je navodno rekao da će surađivati s njim.

"Znam ja dobro tko je Borče Sredojević! Ovom prilikom ga puno pozdravljam i želim da se zahvalim na takvoj podršci. Mislim da ćemo se dobro slagati. Nego šta, moramo svi da surađujemo i da se pomažemo. To je jedino razumno. Normalno da je dobra stvar to što će postojati takav tim", objavio je "Press RS" Blaževićevu izjavu.

Ipak, danas u izjavi za tportal Blažević demanitara napisano u "Pressu".

"Sve je to izmišljotina, ja to nikada nisam izjavio. Pa kako bi to rekao kada sam izbornik BiH. O meni su već sve i svašta napisali, a mnogo od toga nije bilo istina", rekao je Blažević.

"Ne znam tko mi podmeće, ali vjeruj mi nije me to ni briga. Ti ljudi me uopće ne zanimaju. Ponavljam to su sve gluposti", zaključio je Ćiro, medijska ličnost broj 1 u BiH ovih dana.
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.