Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
halic1
CITAT(FC Vopi Sarajevo @ 14.07.2008., 20:13) [snapback]162993[/snapback]
ova emisija sa cirom je luda skroz.

evo ga jos malo pa sevdah zapjeva hehehe.
jedno je pozitivno u ovome sto po 1 put imamo lobi u uefi. nece nas krasti.

lobi? odakle to?
skot
jedino me veseli što ostavlja stvarno dojam da mu se nitko neće moći petljati u posao. Sam bira pomoćnike(šta je veliki napredak), rekao da nema šanse da mu savez određuje s kim će igrati prijateljske utakmice te da ima informaciju da će administrativni problemi oko Pjanića biti uskoro rješeni.

Neko je ovdje rekao da je lako bilo Ćiri sa Hrvatskom bit treći na SP, ali bilo je tu i mnogo jačih momčadi od Hrvatske pa nisu ni prismrdili polufinalu, npr. po meni je SR Jugoslavija tada imala bolje igrače pa nisu prošli osminufinala, Englezi su također ispali u toj fazi, Argentina u četvrfinalu pa i Italija. Još je Hrvatska tada bez Bokšića bila.
Ado89
Sve sto smo culi do sada od Cire daje neku nadu.Istina svi se slazemo na ovom forumu da je Ciro premazan svim bojama ali nazalost samo takvi mogu opstati kod nas.
Mili
imali snimak raja
Ado89
CITAT(FC Vopi Sarajevo @ 14.07.2008., 20:14) [snapback]163004[/snapback]
ja pokusavam prebacit

De , dabogda se prokurvo
Akif
Podrzavam bojkot kao i do sada...........

Savezni lopovi napolje............

member222
CITAT(Akif @ 14.07.2008., 16:19) [snapback]163006[/snapback]
Podrzavam bojkot kao i do sada...........

Savezni lopovi napolje............

x2
manijakdv
Nema Boga da mi se itko petlja u ekipu

U četiri dana otkako je Miroslav Ćiro Blažević izabran za novog izbornika reprezentacije Bosne i Hercegovine ispisani su retci i retci tekstova. Jedva smo dočekali Ćirine 'velike izjave', optimistične najave, ali medijski prostor okupirale su i kritike, čak i otvoreni pozivi Blaževiću da odustane od 'ćorava posla' prije nego bude prekasno, odnosno kada potpiše dvogodišnji ugovor s NS-om BiH.
Hrvatski Jutarnji list u nedjeljnom izdanju donio je naslov “Ćiro, treba li ti pljuvanje po Baščaršiji”, a autor savjetuje Blaževiću “otkaži let za Sarajevo”. Po domaćim medijima viđenje su iznosili bh. treneri, neki su za, neki žestoko protiv Ćire, pojedini reprezentativci su oduševljeni, drugi pak smatraju da se ništa nije promijenilo…
Što Blažević misli o medijskim napisima poslije prvih par dana svoje inauguracije?

Ne odustajem lako

- Svatko ima svoje viđenje, i svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali ja nisam od onih koji lako odustaju. Kada se prihvatim posla, nema odustajanja, kazao je Blažević jučer za Dnevni List.
Tvorac temelja hrvatske nogometne velesile ne boji se upuštanja u, po mnogima “nemoguću misiju”. Reprezentaciju Bosne i Hercegovine smatra dobrim potezom u svojoj trenerskoj karijeri, unatoč brojim problemima koji su potresali našu vrstu.
- Da sam imalo sumnjao ne bih se ni odlučio za ovaj posao. Je li to bio dobar potez ili ne, pokazat će rezultati. Sada mogu reći da u Bosnu i Hercegovinu dolazim raširene duše i ruku s nadom da će me moj narod prihvatiti.

Za brak je potrebno dvoje

Često ističete da su navijači najvažniji, da bez njih nema smisla ništa. Najveća navijačka skupina reprezentacije BiH, bh. fanaticosi ističu da nemaju ništa protiv Vas, ali da će zbog čelnika NS-a nastaviti bojkotirati utakmice.
- Ćiro Blažević je doveden na mjesto selektora da bi zamazali oči ljubiteljima najvažnije sporedne stvari u BiH. Problem nikada nije bio u selektoru već u ljudima koji vode korumpirani Savez, stoji u njihovom priopćenju za javnost.
- Za brak je potrebno dvoje i navijači su najvažniji u cijeloj priči, prokomentirao je Blažević i nastavio:
- Tu je sve okrenuto naglavačke i mora doći do sukoba. Shvatite, čelnici nisu važni. Tko su oni? Na njima je samo da osiguraju kvalitetne uvjete za rad reprezentacije i ništa više. Ja sam sada prvi čovjek reprezentacije i nitko mi se ne može miješati u posao. Ja vodim reprezentaciju i ja odgovaram Izvršnom odboru za rezultate. Apsolutno nitko mi se ne može umiješati u trenerski posao. Nema šanse, nema Boga da mi se itko može pokušati miješati u moj rad, moju ekipu, jasno je poručio Blažević.

Piše: D. Lukić

Akif
Jos uvjek stojim iza svog stava:
Ne zelim ni Erixsona ni Fergusona pored ovakvih lopova u savezu F/NSBiH i u IO F/NSBiH.......
Jednostavno zelim da ovi u ONOiDSZ odu pa da meni moj Meho Kodro kaze sto misli i zna,a tek posle mog MEHE dolazi Ciro i ova dvojica..........
Mili
CITAT(hary-xs @ 14.07.2008., 22:41) [snapback]163011[/snapback]
Nemogu da vjerujem da je ovaj snimak (Cirino i Sashino Sranye) najtrazeniji snimak na forumu do sad.
Jos ljudi fino objasnise o kakvoj se gluposti radi... rolleyes.gif rolleyes.gif eusa_wall.gif

@Alexe
Uspio sam procitat prvu recenicu sto si napisao, ostalo sam pretpostavio o kakvom se tumbleweed.gif radi.

a joj brate nije meni do Cire. Covjek je totalno puko majke mi.hocu da se nasmijem malo. Pa ###### mu mater, jedan je zivot. Sta vazda treba da budem sjeban nekakav..sta vam je icon_smile.gif
ermin-jaran
Ipak se mora priznati da su maheri ovi iz saveza uspijeli su okrenuti pola navijaca na njihovu stranu indirektnim potezom....
Ado89
Ma rekoh li vam nece savezu biti lahko sa Cirom a bogami ni nama navijacima repke
member222
CITAT(alex raymond @ 14.07.2008., 16:32) [snapback]163009[/snapback]
steta bi bilo da se izguve jos jedne kvalifikacije...za treba naci neku srednju liniju a za to treba svi da komuniciraju i navijaci sa savezom, cirom i igracima i obratno i svi sa svima tako da svako pomalo popusti i naprave se neke pozitivnije dogovore itd

kakva steta ba? kolko smo do sad izgubili kvalifikacija radi ovog saveza!!! Totalni BOJKOT, i nista drugo... dok SVI iz saveza (koji nemaju nikakve veze sa fudbalom) ne odu.......
Akif
Ciro je lud,Ciro je jak i nama treba takav jedan manijak ali posle Mehe i kad ovi LOPOVI Usanovici,Dominovici,Colakovici,Ceke i ini iz IO odu,podnesu ostavke,napuste dobrovoljno,pobjegnu pred najezdom BHFANATICOSA i ostalih BH navijackih skupina i patriotskih udruzenja.........

BOSNA U SRCU
DRINA U VENAMA
Big Mo
CITAT(Nucho @ 14.07.2008., 20:50) [snapback]162992[/snapback]
Informisi se malo vise o svim "akcijama" od Brizela pa nadalje, pa ces vidjeti koja se grupacija najvise bori protiv saveza.

sta je bilo u briselu pricaju kako su oni odveli 15000..nikog oni nisu vodili narod je sam isao a sto oni bodre repku svaka im cast..a oni savezu nista nemogu to se vidjelo zadnje dvje godine a ti pricaj i misli sta hoces nista nevrijedi pisati pisma i prijetiti jarane moj neznaju oni u savezu mozda i citati.............
ermin-jaran
CITAT(Big Mo @ 14.07.2008., 23:10) [snapback]163019[/snapback]
sta je bilo u briselu pricaju kako su oni odveli 15000..nikog oni nisu vodili narod je sam isao a sto oni bodre repku svaka im cast..a oni savezu nista nemogu to se vidjelo zadnje dvje godine a ti pricaj i misli sta hoces nista nevrijedi pisati pisma i prijetiti jarane moj neznaju oni u savezu mozda i citati.............

Big Mo negativnu energiju usmijeri ka savezu brate ,ko su i sta su BHF svi znaju tako da nije potrebno da nam objasnjavas i da podjebavas sa vremena na vrijeme....jel tako
legionar
CITAT(Nucho @ 14.07.2008., 20:43) [snapback]162991[/snapback]
Pricaj za sebe, iskljucivo. Ko tebi daje za pravo da pricas u ime cijele Dijaspore?

Raja, koja bez ikakvog novcanog dobitka se bori protiv saveza vec od Brizela i koja iz svog djepa izdvaja pare da bi na svaki moguci nacin dali podrsku BiH i srusili savez za boljitak BH nogometa u buducnosti, i oni se po tebi brinu samo za svoje guzice? Jesil ti svjestan da je u Oslo doslo raje iz daleke Amerike da bi pogledalo utakmicu max 5minuta, pa zatim napustiti tribine. To meni ne zvuci kao da se brinu samo za svoje guzice...

ne daje mi niko pravo samo realno shvaćam situaciju... BH fanatikosi su meni najbolji na svijetu, sva bosanska raja ovdje u Sloveniji koja navija za BIH zovu se BHF brez pardona...
"bori se protiv saveza" pročitaj tu rečenicu još jednom i možda još 100 puta ili 1000 puta i možda će ti biti jasno o čemu govorim...
BHF ako hoće da napravi nešto onda je to da se mora pojaviti kao legitimna organizacija, koja ima nekakve sporazume sa Savezom na nastupima repke BIH. Tek tada možeš reći da se boriš protiv nečega, sve ostalo je smiješno i primitivno zbog načina na koji se sve to izvodi, dobivaš osjećaj da je to para organizacija, koju može Savez bilo kad nazvati kao huligane, itd.. Šta si time postigao osim da prekinu utakmicu, raja je ludilo, a onima u Savezu smjeh kakve budale smo jer to njima samo prija, bilo kakva nekontrolirana akcija BHF je voda na mlin njima ne nama... to je taj point valjda bi normalan čovjek već davno razumio jer sam ovo više puta postovao na ovom forumu...

i da nepričam u ime cijele diaspore pričam u svoje ime... znam šta pričam i uvjek stojim iza svog teksta a najmanje se neželim stobom bosti ko je veći patriota jer su to kao što sam već prije rekao šuplje priče... na račun tkz. "patriota" koji nam rade u Savezu imamo to što imamo budimo bar na nešto ponosni zar ne!

Što se Ćire tiče mislim da je pored svih selektora koji su sjedili na klupi bh reprezentacije Ćiro vrijedan poštovanja i treba ga podržati zbog svih veza koje ima... Istina mi nemamo boljeg selektora sa iskustvom kod uefe to je 1/1. Kao drugo Ćiro je psihološko jaka ličnost koji ima veliku dimenziju u strpljenju što uvjek dovodi do rezultata. Pogledaj Sliškovića živčan, na utakmici puši cigare, onaj Muzur ruke u džepove ko da je na dopustu...
Big Mo
CITAT(ermin-jaran @ 14.07.2008., 23:16) [snapback]163020[/snapback]
Big Mo negativnu energiju usmijeri ka savezu brate ,ko su i sta su BHF svi znaju tako da nije potrebno da nam objasnjavas i da podjebavas sa vremena na vrijeme....jel tako

njihov glavni cilj kao i svakog ovdje je ta se rascisti savez.. mnogi pricaju ovdje da ce BHF to uspjeti i sta ja znam ali od toga nista nema ovako..sta su uspjeli u zaddnjih dvje godine objasni ki ti'??? mogu seoni i dalje ovako boriti nikad ih nece istjerati zar to nije tako..... a sta to ima sa podjebavanjem???????????
McCoy
'bem ti ciru i ove razno-razne prelivode,,, kojima je samo vazno onih 90minuta tekme ...... rolleyes.gif

Evo na san.ba,, u 2h , ce biti objavljen intervju sa LEGENDOM,Kapitenom, vodjom, Idolom, Kraljom, BIG-Braba-Barbarezom...... dovoljno je procitati "najavu" intervju-a

15-07-2008 02:00

Ne zanima me saradnja sa Blaževićem

Mogao je umjesto Ćire doći Murinjo, ali ostaju isti ljudi * U svakom slučaju drago mi je što sam na istoj strani sa navijačima

BOSNA ima KRALJA svoga, SERGEJ BARBA zovemo ga........!!!!!

bosna.gif bosna.gif bosna.gif

... a nek' pojedinci dalje ´svrsavaju´na cirinim izjavama, i vjeruju sta im on servira...... BRZO smo zaboravili ulaganje Bole Kodrinja Barbe i ostalih PRAVIH BOSANACA I HERCEGOVACA, kojima je stalo do BOSNE I HERCEGOVINE,,,ne samo onih 90 minuta....<a
ermin-jaran
CITAT(Big Mo @ 14.07.2008., 23:20) [snapback]163022[/snapback]
njihov glavni cilj kao i svakog ovdje je ta se rascisti savez.. mnogi pricaju ovdje da ce BHF to uspjeti i sta ja znam ali od toga nista nema ovako..sta su uspjeli u zaddnjih dvje godine objasni ki ti'??? mogu seoni i dalje ovako boriti nikad ih nece istjerati zar to nije tako..... a sta to ima sa podjebavanjem???????????

Evo ti primjera doveli Ciru ...BHF bojkotuje, njih 50 % "patriota " ide na tekmu i onda neuspijeh bojkota prepisujes BHF-u sta je tu nejasno jel treba crtati....

McCoy tako je buraz ,slabo pamtimo a jos brze zaboravljamo....ovo kino nece dugo trajati
Robijas16
ja samo nekontam nesto ... bio je muzur selektor bojkot je bio ....rad saveza... dosli su kodro i bola ...ljudi u savezu su ostali ..al bojkota vise nije bilo ....sada ciro opet bojkot ...

ja znam da su kodro i bola legende BiH nogometa i da se nemogu bacít u isti sheshir ko muzur il ciro ... al onda je se i tad trebalo dalje bojkotirat repka ...jel su ljudi u savezu ostali zar ne ??

oni su onda kodru izeli rad toga ...jer su znali da ce ga raja obozavat....al su isto tako mislili da mogu radit sa kodrom sta hoce...jel je mlad nema iskustva kao izbornik i tako ... nisu mogli ... otjerali ga....

tako ce biti i sada jel kolka god bu.dal.a ciro bio ...nebi reko da ce i on dati da mu se mjesaju u poso ... jel njemu zivot sto posto neovisi od ti 5.000 eura sto ce zaradjivat kao selektor ...

nazdravimo.gif
member222
CITAT(ermin-jaran @ 14.07.2008., 17:39) [snapback]163024[/snapback]
Evo ti primjera doveli Ciru ...BHF bojkotuje njih 50 % "patriota " ide na tekmu i onda neuspijeh bojkota prepisujes BHF-u sta je tu nejasno jel treba crtati....

McCoy tako je buraz ,slabo pamtimo a jos brze zaboravljamo....ovo kino nece dugo trajati

ja samo ne mogu vjerovati kako neki nasi "navijaci" hoce da prekinu sada bojkot..... sramota!! angry.gif blink.gif

to je meni isto ko kad su Misimovic, Hrgovic, Berberovic, itd zaigrali za Muzurovica dok su nasi pravi igraci bojkotovali..
ermin-jaran
CITAT(kh2008 @ 15.07.2008., 00:00) [snapback]163031[/snapback]
ja ovdje svaku stranu razumijem, i svi mi mozemo razumiti druge samo se treba postaviti na tu drugu stranu! i ja zelim promjene u savezu i to drasticne, ali opet ce biti tamo isti ili slicni ljudi kao sto su sada jer se savez i IO tako sastavlja. samo ce im imena biti druga. nakon usranog samo moze doci upisani na red! u tome je fazon!
ti ljudi, kao i svi (neiskljucujem nikoga) naci funkcioneri i politicari, neidu sami od sebe! nikada! jer je to takva bagra da nigdje vise takve nema na svijetu! a mi (narod) smo suvise mali da im mozemo ista!
kada nesto neide po planu onda se mjenjaju taktike i nacini postupanja, hocu da kazem da mislim da je bojkot svoje odradio(ustvari nije odradio) i da moramo pod hitno preuzeti nove mjere!
mislim da se i dalje moze djelovati protiv ovih ljudi u savezu, ali repka nesmije da snosi stete! prestanimo jedni durgima govoriti da smo izdajice radi bojkota ili nebojkota, na kraju krajeva svi mi volimo svoju zemlju i nasu repku, i mislim da nema aparata za mjerenja patriotizma, pa da zakljucimo ko je bolji od koga!
netreba zaboraviti i oprostiti i zato se mora dalje voditi rat, ali ja vise nepodrzavam bojkot, jer sa bojkotom postajemo ovima iz saveza sve smjesniji i smjesniji...a postigli nismo nista!

Bojkot 100% je bio samo zadnju tekmu protiv Azerbedjana znaci ono sto moze biti efikasno je bilo odradjeno samo jednom i sad ti kazes da postajemo smijesni
one prazne tribine u Zenici je bila cija sramota nasa navijaca ili ljudi koji se predstavljaju kao savez ..?????
Naravno tebi kao ni ostalima nemoze niko nametnuti svoje misljenje ali moras/te priznati da je na mjesto Cire izabran Zukanovic ili Pirlic svi bi i dalje bili za bojkot
samo hocu da kazem da vas je savez izmanipulisao sa jeftinim potezom....ono sto je trebalo podrzati su ideje Barbe ,Kodre i legende Bole ,a za to treba imati
jedinstvo,strpljenje i pametnu glavu....
legionar
CITAT(ermin-jaran @ 15.07.2008., 00:13) [snapback]163033[/snapback]
Bojkot 100% je bio samo zadnju tekmu protiv Azerbedjana znaci ono sto moze biti efikasno je bilo odradjeno samo jednom i sad ti kazes da postajemo smijesni
one prazne tribine u Zenici je bila cija sramota nasa navijaca ili ljudi koji se predstavljaju kao savez ..?????
Naravno tebi kao ni ostalima nemoze niko nametnuti svoje misljenje ali moras/te priznati da je na mjesto Cire izabran Zukanovic ili Pirlic svi bi i dalje bili za bojkot
samo hocu da kazem da vas je savez izmanipulisao sa jeftinim potezom....ono sto je trebalo podrzati su ideje Barbe ,Kodre i legende Bole ,a za to treba imati

Sve si rekao ovim riječima... borit se za koga... da mi imamo prave predstavnike u savezu i da smo kao Bošnjaci složni onda ja prvi idem u bojkot.... jer tad znam da bi to uspijelo...

ovako kako je sada je teško najvljivato bojkot, Ćiro ima respect u svim medijima, u svim organizacijama, u svemu je korak 2 naprijed ne da ga gotivim nego je to relanost. Sad mu pripremaju još veću internu promociju i promociju igrača znači da će se puno toga promjeniti, ko zna možda je njegovo imenovanje kraj saveza, možda se vrate Barbarez i Salihamidžić i možda je on osoba koja će povezati i ujediniti taj naš futbal kojeg će kasnije preuzeti barbarez,Salihamidžić itd.. ovako kako sad ide je najgore i u dobro samo kriminalcima i raznim profiterima kvazi managerima koji pune džepove...

treba već jednom reći neka bude po vaše al sljedeći put će biti po naše!!!
McCoy
Ne zanima me saradnja sa Blaževićem

Sergej Barbarez, bivši kapiten bh. reprezentacije i ljubimac navijača, odbio je ponudu Miroslava Blaževića da bude u njegovom stručnom štabu. Doduše, Ćirina ponuda nije bila zvanično, bilo je to njegova zamisao, koju je kanio realizirati, a sve u cilju pomirenja reprezentacije sa navijačima.

Sergej Barbarez, trenutno odmara u Hamburgu. Evo njegovog komentara.

- Ne zanima me saradnja sa Blaževićem. Nikako radi njega, već zbog ambijenta koji je dole. Nema napretka sa ljudima koji godinama sjede i vedre i oblače u našem nogometu. Doduše više oblače, nego što vedre - kaže Barbarez.

Šta mislite u Blaževiću, kao novom selektoru, vjerujte li da može uspjeti?

- Ja Blaževića kao čovjeka nikad nisam upoznao. Nikad nismo pričali, a o njegovim trenerskim rezultatima neka govore njegova djela. Treba respektirati što je napravio za Hrvatsku. Što se mene tiče, neka mu je sa srećom u Bosni.

Pojedini bivši bh. asovi napadali su Blaževića, a onda promijenili kurst. Sada mu nude svaku suradnju. Jedino Vi navijači ste ostali na istom kursu.

- Navijače ne možeš prepoznati. Mogao je umjesto Ćire doći Murinjo, ali ostaju isti ljudi. Oni koji godinama mijenjaju selektore. Navijači su to prepoznali. Ja imam svoj stav koji ne mijenjam tako lako. U svakom slučaju drago mi je što sam na istoj strani sa navijačima. Ustvari mi smo uvijek bili na pravoj strani.

Nastavljate li karijeru?

- Još sam u dilemi. Imam nekih opcija, definitivnu odluku ću donijeti za koji dan. Sada odmaram u krugu porodice, čekam da djeca dobiju ferije pa dolazim na odmor u BiH - izjavio je za «San» Sergej Barbarez.

S.S.
polen90
ljudi dali mi rusimo ciru ili savez svi govore ociri zadnji dana a savez idalje trlja ruke vidite da su uspijeli prebaciti javnos i medije da se sve kuha oko cire [pustite vise covijeka da radi svoj posao ,nego da se mi okrenemo na svoj rad , ovog ljeta nas ucinak ravan nuli sva dijaspora u BOSNI , trebamo u sto vecem broju doci gdje ce se potpisati ugovor sa cirom i savezom i napraviti takve demostracije dok ne odu jer taj dan je pravo vrijeme nas mnogo na godisnjima a oni taj dan svi dolaze na potpis prava prilika svako odgadanje za poslije ravan nulu jer ako pocne praviti rezultaye javnost ce se umiriti a oni i dalje trljati ruke taj dan ili nikad bolje prije kvalifikacija pokusati dok nas ima mnogo na okupu jer je leko organizovati se to treba da uradimo a ciru spiru pustite on je samo prolazni vagon kao i svi treneri.
SuperUstipak
neznam koji qrc barba se spominje u istoj recenici kao Legenda Elvir Bolic??
Barbi svaka cast, ali nije ni 2% posla uradio (do sad) ko sto je bola.

ciro ima moju podrsku bas zato sto ce raditi na svoj nacin i nece mu se mjesat u posao.
sto se trenera tice, nikad nismo imali boljeg.
do njega je da izabere one koji zasluzuju poziv, i ja vjerujem da ce on to i uraditi.

to sto neki uzimaju cinjenicu sto je on dosta bosanaca nagovarao da igraju za hrvatsku dok je bio selektor te zemlje, uopste nije negativna stvar. naprotiv. on kao selektor je radio sve moguce da skupi sto vise dobrih i kvalitetnih igraca.. to sto su neki iz bosne bili je bila zeznuta stvar za nas, ali to je njegov posao bio i to je radio 200% tacno. cak je hibica i konjica htjeo ali hvala bogu pa su oni bili veci bosanci od drugih.

uglavnom ako se on bori za bih repku kao sto je za hrvatsku, onda nemamo sta zalit, jer ce konacno sve funkcionisat kao sto smo uvjek htjeli da funkcionise.

savez je druga prica, ocigledno je da bojkot ne funkcionise i nece funkcionisat jer smo podjeljen narod, tako da ta varijanta ne pije vode.
dadox
i meni nije jasno zasto ovolika buka oko selektora. Moje licno misljenje je da je najbolji selektor do sada i trebamo mu dati sansu . Covjek je upao izmedju dvije vatre i pojedinci ga napaduju kao da je on krivac za sve .
BrcanskaMalta

ermin-jaran
CITAT(SuperUstipak @ 15.07.2008., 04:57) [snapback]163040[/snapback]
neznam koji qrc barba se spominje u istoj recenici kao Legenda Elvir Bolic??
Barbi svaka cast, ali nije ni 2% posla uradio (do sad) ko sto je bola.

ciro ima moju podrsku bas zato sto ce raditi na svoj nacin i nece mu se mjesat u posao.
sto se trenera tice, nikad nismo imali boljeg.
do njega je da izabere one koji zasluzuju poziv, i ja vjerujem da ce on to i uraditi.

to sto neki uzimaju cinjenicu sto je on dosta bosanaca nagovarao da igraju za hrvatsku dok je bio selektor te zemlje, uopste nije negativna stvar. naprotiv. on kao selektor je radio sve moguce da skupi sto vise dobrih i kvalitetnih igraca.. to sto su neki iz bosne bili je bila zeznuta stvar za nas, ali to je njegov posao bio i to je radio 200% tacno. cak je hibica i konjica htjeo ali hvala bogu pa su oni bili veci bosanci od drugih.

uglavnom ako se on bori za bih repku kao sto je za hrvatsku, onda nemamo sta zalit, jer ce konacno sve funkcionisat kao sto smo uvjek htjeli da funkcionise.

savez je druga prica, ocigledno je da bojkot ne funkcionise i nece funkcionisat jer smo podjeljen narod, tako da ta varijanta ne pije vode.

Ja mislim da se varas i ti i svi koji misle tako Ciro je vec u talu....
ermin-jaran
CITAT(kh2008 @ 15.07.2008., 00:32) [snapback]163034[/snapback]
jaro ermine nisam balavac da me neko moze izmanipulisati. vidis da sam napisao da treba raditi i dalje na promjenama u savezu, al drugim mjerama! al repka nam tone i tone i to je jedna cinjenica velika! naravno da je ona tekma sa azerbajdjanom bio poraz za savez! a za koga je bio poraz ona tekma sa makedonijom?
de mi reci od kada mi navijaci imamo strpljenje? evo da ti kazem, od postojanja nase repke. od tada imamo strpljenje, jer jos uvijek cekamo plasman na neki turnir! de mi reci do kada cemo ga cekati, taj plasman i do kada da budemo strpljeni?
fazon je sto vrijeme prolazi, igraci stare i gube se generacije!
a sta ako svi, znaci bas sve i jedan igrac se vrati i zaigra? pa cak i spaha? dali ces ti tada i dalje bojkotovati?
a valjda treba da i igraci budu slozni, ako se vecina odazove onda i oni koji ustvari nisu htjeli da se odazovu treba da se odazovu, kako bi djelovali zlozni!!! naravno ako vecina nece da se odazove, onda i ona manjina treba da odstupi ( a ne kao misimovic prosli put npr.)
jer to je nama opet noz u ledja....znaci svi zajedno, dali to bili igraci ili navijaci....moramo biti jedinstveni!!! kao sto @robijas rece, kada je kodro doso bili smo podbacili bojkot mada se na celu saveza nista nije bilo promjenilo, ali su nasi dragi i najbolji igraci bili tu, a hallali mi molim te sto nemogu da odolim kada igraju najbolji nasi igraci, onda ja kao navijac moram ici na stadion!!! i to je isto bio slucaj na tekmi sa makedonijom

p.s ciro je fakat nebitan ali de mi ti reci bil ti bojkotovo i dalje da je sada npr se vratio mehaga ili recimo da je sada barba doso kao selektor? nebi svega mi, nebi sto posto

"Sine" nisi ti balavac vec nesvjesno si izmanipulisan zato sto razmisljas srcem...mozda sad nisam u pravu vidjecemo za par mjeseci
Sa Kodrom i Bolicem pored toga sto su bili neovisni pokusalo se postepeno ubaciti sto veci broj bivsi fudbalski asova u tehnicki staf pa potom u savez ja mislim da je to bio jedan od ciljeva drugo ne ja vec BHF u komunikaciji za javnost su rekli da daju podrsku Kodri i Bolicu ali rat sa savezom nastavljaju u drugom obliku ....
Ovo sa Cirom je samo gubljenje vremena u to cemo se uvjeiriti prvo lik je neovisan kao i Pasalic ....drugo u slucaju neuspijeha savez ima albi otjerat ce ga i onda ce traziti novo zvucno ime jer su skontali da tako fercera sa nasim patriotama....ko zna mozda Scolari dodje
tarik_pasa
Prelivode...........
ermin-jaran
CITAT(kh2008 @ 15.07.2008., 11:35) [snapback]163051[/snapback]
bravo....bas tako treba i sada! i mehaga je reko da svi moraju igrati nebitno ko je selektor! pa i bhf je sada reko da je ciro nebitan i da nemaju nista protiv njega i da nastavljaju rat savezu! znaci imamo absolutno identicnu situaciju "sine", i treba se nastaviti rat sa savezom, ALI ne da repka gubi u tom ratu!!!!

nije tako.... al necu vise da ulazim u diskusiju jer samo vadis ono iz konteksta sto ti pase ....vrijeme ce pokazati

jos 3 dana i palim za Bosniu mashalna.... eusa_dance.gif
legenda
Citam vec par dana sta sve pisete i ne mogu vjerovati da jos uvijek niko nije napisao pravi razlog stanja u BH sportu.

Dragi prijatelji nije fora u tome sto mi et bojkotujemo NS i privatnu repku.

Pravi problem lezi u tome sto je NS institucija koja ima status drzave u drzavi.Njih ne moze niko smijeniti, a oni sami to nikad nece uraditi jer tesko se odreci dobrih plata i dnevnica a sve to za nerad. Nisu ni oni toliko nenormalni. Zasto sve ovo rade? Pa to je bar jednostavno, ljudi se bore za svoj dzep. Iskoristavaju nama najvazniju sporednu stvar dabi sebi napunili dzepove.
Uzimaju lovu na sve strane i valjda vam je to jasno.
Nije problem u nogometu, problem je u cijelom sistemu koji nikad nece funkcionisati.
Idem u BiH svakih 15 dana i vidim da je narod umoran od raznih protesta. Svi su se zabili u svoje ljusture i gledaju kako ce kraj s krajem spojiti, a ovi visoko pozicionirani sportski radnici i politicari tu situaciju dobro koriste i pune svoje dzepove.
Niko ozbiljan u BiH se ne cudi zbog ovakvih stvari jer su svi navikli na ovo.
Oni ce kao i dosad 5.Oktobra izabrati one koji kazu da ce ukinuti RS i sve ce biti kao i prije u *urcu.
Takva je realnost BiH i mi tu nista ne mozemo.

Sto se tice Cire, znam da je on jedan veliki maher za sve sto radi, al ovaj put je napravio pogresan potez i nema sanse da uspije u BiH koja je tako komplikovana i zapetljana!
Nema sanse da ga svi zavole, a Boga mi nema sanse ni da dovede sve najbolje igrace koja BiH ima.
Prije par mjeseci i Kodro je rekao da igraci moraju igrati za svoju drzavu i da ih politika saveza ne treba zanimati. To isto mislim i ja.
Imamo 2 solucije:
1. Da bojkotujemo drzavni tim zbog kriminalaca u savezu i s tim nista ne napravimo.
2. Da i dalje budemo oni koji ce nositi tih 11 igraca na terenu, al da istovremeno preko transparenata pokazemo cijeloj Evropi ko i kako nam vodi savez.

Budimo realni, niko od nas nije spreman da rizikuje robiju zbog belaja na stadionu, i niko ne zeli osjetiti policijski pendrek na svojim bubrezima!!!
Jedini izlaz iz svega su transparenti koji ce cijeloj evropi pokazati sta se desava i sumnjam da ce na to ostati imuni.

Neigranjem nasih najboljih igraca gubi cijela BiH jer tonemo sa nogometne karte Svijeta, a to ne zelimo.

Problem BiH je cijeli sistem koji ce se promijeniti u narednih 5-6 god, jer BiH je potpisala SSP i s tim se obavezala na sve reforme ukljucujuci i onu sporta. To moraju zavrsiti do 2012 i tada vise nece biti podobnih nego samo sposobnih i skolovanih.

Moramo trpiti dok se ovo ne desi!!!

Ciro je veliki trener u to nikad nisam sumnjao, a i veliki showman. Nemojte se iznenaditi kad jednom javno zapjeva neku patriotsku pjesmu.
Prijatelji forumasi nemozete tako omalovazavati 3. mjesto sa SP-a jer je ono zasluzeno.
Neko rece da je imao extra igrace. Da jest imao je, al tada su i drugi imali iste te pa nisu bili treci. Imao je i Osim 90-e mozda i bolje igrace al nije stigao tamo gdje je Ciro!!!
Star jest, al je postovan u cijelom svijetu. To sto ga Hrvati pljuju neka njima sluzi na cast, a ono sto je on napravio nikad vise niko s Balkana nece napraviti.

Malo postovanja ne steti!!!

Ako uspije dovesti najbolje igrace BiH, a tu mislim na one nabrojane onda cu ga i ja podrzati!
Ako ne uspije onda mu se zna, ZBOGOM!
xs
Sve je isto kao prosle godine kad je Muzur preuzeo repku. Opet mi koji smo protiv Saveza i koji ce mo bojkotovati tekme privatne repke ce mo ispasti krivci i neprijatelji zemlje a ovi (isti kao i prosle godine) sto ce "ici davati podrsku igracima" ce nam nakon svrsenog cina i jos jedne propasti reci - eto bojkotovali ste i sta ste postigli.
Gospodo, vi drugi, takozvani patrioti, oprostite sto vas tako zovem, oprostite sto zelim da vas nema, da ne postojite. Ovaj Savez je zaista vas i zasluzujete ga do kraja zivota, isto kao sto ce mo vam mi bojkotasi zauvijek biti krivci na koje mozete skriviti svo ovo beznadezno stanje u nasem nogometu.
Molim vas, ne prosipajte suplju, ako lazete sami sebe, nemojte nas, mene zaista ne interesuje odakle vjetar puse i ne zelim da se okrecem uz vjetar da ne opstanem popisan jer tako uvijek na kraju bude.

Gospodo, uzivajte, i ne pravdajte se - nemam snage da vas slusam i ne spominjite rijec "bojkot" dok je ne shvatite.

PS. Znao sam da ce se ovo desiti.
Big Mo
CITAT(ermin-jaran @ 14.07.2008., 23:39) [snapback]163024[/snapback]
Evo ti primjera doveli Ciru ...BHF bojkotuje, njih 50 % "patriota " ide na tekmu i onda neuspijeh bojkota prepisujes BHF-u sta je tu nejasno jel treba crtati....

sta smo dobili od bojkota???? traje vec 2 godine i sta se uspjelo jos uvjek nam se smiju..nije dosta bojkot...moze on trajati jos 10 godina nista u savezu se nece promjeniti uvjek ce naci 11 igraca i trenera uvjek..zar nije bilo pametnije umjesto bojkotovati utakmicu u zenici sacekati autoobus pslje utakmice zaustaviti ga izrazbijati i njega i igrace pa bi vidio ko bi jos igrao za ilju... ako hoces da se nesto promjeni mora se nesto uraditi a ne samo bojkotovati,bojkot nije borba niti rat nego samo stojati sa strani i posmatrati.ilju i ceku treba pustiti na miru... treba ju se usanovic i colakovici unistiti da moze neko pametniji umjesto njiha dvojice u savez neko koji nece glasati za ciru i koji nece slusati ilju i ceku... savezu BHF nemogu nista ali zato mogu ovu dvojicu uhvatiti u mraku oni su problem...........
tarik_pasa
CITAT(Big Mo @ 15.07.2008., 10:52) [snapback]163056[/snapback]
sta smo dobili od bojkota???? traje vec 2 godine i sta se uspjelo jos uvjek nam se smiju..nije dosta bojkot...moze on trajati jos 10 godina nista u savezu se nece promjeniti uvjek ce naci 11 igraca i trenera uvjek..zar nije bilo pametnije umjesto bojkotovati utakmicu u zenici sacekati autoobus pslje utakmice zaustaviti ga izrazbijati i njega i igrace pa bi vidio ko bi jos igrao za ilju... ako hoces da se nesto promjeni mora se nesto uraditi a ne samo bojkotovati,bojkot nije borba niti rat nego samo stojati sa strani i posmatrati.ilju i ceku treba pustiti na miru... treba ju se usanovic i colakovici unistiti da moze neko pametniji umjesto njiha dvojice u savez neko koji nece glasati za ciru i koji nece slusati ilju i ceku... savezu BHF nemogu nista ali zato mogu ovu dvojicu uhvatiti u mraku oni su problem...........

Odmori malo ovaj forum care.....
bosnjo_am_main
mi cemo isto i haduk ppsit sa cirom ,
on buba i buba pa onda pu simo
Almir
Ako se vrate Spaha i Co da li mislite da je to stvarno zbog Cire ili do neceg drugog. Toje zbog patriotizma do patriotskog naboja koji je Ciro usavrsijo.
SuperUstipak
CITAT(ermin-jaran @ 14.07.2008., 18:13) [snapback]163033[/snapback]

buraz sve je to istina samo ja kazem da je bojkot nemoguc.
budi realan.
svi znamo zasto su bile prazne tribini u zenici protiv azerbejdzana.
1. kodro i bola napravili tekmu ist isti dan u sarajevu
2. azerbejdzan je bezveze ekipa, bez i jedne zvijezde
3. utakmica je bila prijateljska, bez ikakvog znacaja
zbog tog smo uspjeli tu utakmicu bojkotovat.. al ako mislis da ce tako biti i slicno protiv ozbiljnijih ekipa, za vazne utakmice, varas se.
zbog toga mislim da je bojkot bezmislen vise, jer jednostavno nema sanse da se ponovi bilino polje vs. azerbejdzan
SrceBiH
Daj ba koji vam je, govorite treba bojkot, treba bojkot ne treba ici na utakmice i tako slicno, ba pa ljudi ovo nam se nije vako desavalo u ratu da nas agresor srusi a danas se odricemo i govorimo da su izdajice reprezentacije BiH oni koji zaigraju za nju, unatoc samo zato sto su neki "klosari" predsjednici saveza?! Ja se nikad necu odreci navijati za BiH ma ko da bio selektor, ma ko da bio predsjednik saveza! drugo ljudi moji ovako kako je krenulo evo 3 godine, te bojkot te ovo te ono, godina za godinom prolazi, ne idemo na utakmice, bojkotujemo, i tako se polako odricemo Drzavnog Grba za koji su nasi ocevi i braca dali zivote tokom 92-95. Ako je nekome u cilju, kao sto je to BHF-u da otjera one klosare iz saveza? neka se pokupi, odredi datum protesta ispred zgrade NFSBIH i neka ide tamo je mjesto protesta, bojkota i svega ostalog ali, ne traziti nesto na utakmicama reprezentacije, bojkotirati i rusiti je do daske!

Samo da znate: Bojkot odnosno ne ici na utamice je postalo: RUSENJE REPREZENTACIJE BIH! a ne Saveza!
ermin-jaran
CITAT(SuperUstipak @ 15.07.2008., 14:35) [snapback]163062[/snapback]
buraz sve je to istina samo ja kazem da je bojkot nemoguc.
budi realan.
svi znamo zasto su bile prazne tribini u zenici protiv azerbejdzana.
1. kodro i bola napravili tekmu ist isti dan u sarajevu
2. azerbejdzan je bezveze ekipa, bez i jedne zvijezde
3. utakmica je bila prijateljska, bez ikakvog znacaja
zbog tog smo uspjeli tu utakmicu bojkotovat.. al ako mislis da ce tako biti i slicno protiv ozbiljnijih ekipa, za vazne utakmice, varas se.
zbog toga mislim da je bojkot bezmislen vise, jer jednostavno nema sanse da se ponovi bilino polje vs. azerbejdzan

Tacno buraz dobro analizirano opet dolazimo na ono do nas je.....bojkot besmislen "sad" jeste jer ce ovakvi kao ovaj patriota @srce BIH ici na tekme...da gledaju svog idola "ciru"
limeni

pa raja ovaj sa sarenom kravatom na slici je onaj novinar sinan sinanovic, koji je najvise pisao protiv saveza i usanovica?!
ja se stvarno pitam ko je ovdje lud. evo sad se i igraci vracaju sigurno svi.
SrceBiH
CITAT(ermin-jaran @ 15.07.2008., 13:57) [snapback]163064[/snapback]
Tacno buraz dobro analizirano opet dolazimo na ono do nas je.....besmisleno sad jeste jer ce ovakvi kao ovaj patriota @srce BIH ici na tekme...da gledaju svog idola "ciru"

Ermine Jarane, "Ciro" nije niciji idol, a ljudi ne idu zbog cire,MEHE, Muzurovica vec zbog reprezentacije, igraca i drzave, kao sto sam ti reko, u zadnjem postu, za MENE je ne bitno ko je selektor ja cu uvjek navijati za Reprezentaciju BiH, ONAJ ko hoce da se suprostavi savezu neka ode u savez i rijesi dilemu, neznam jedino sta je u cilju BHF-u, preko internet stranice se samo oglasuju, ja bi mogo isto tako, zazalice te, necete imati mira a ljudi hodaju normalno po bascarsiji boli hi briga, i sta ce sad opet biti BHF ce napraviti problem na utakmici i opet ce utakmica biti prekinuta par minuta, bice istjerani sa tribine, i utakmica ce biti nastavljena, zasto su dali pare? NIZASTA?!

BOJKOT: NE ici na utakmice JE samo rusenje Reprezentacije! a ne Saveza!
SrceBiH
CITAT(hary-xs @ 15.07.2008., 14:18) [snapback]163067[/snapback]
: rolleyes.gif : tumbleweed.gif : biggrin.gif haj nam ti bogati objasni sta je rusenje reprezentacije kontras nas.

Vidjeces sam . . .
mini1
Moze se i dalje traziti smjena saveza , a bojkot utakmicama reprezentaciji igracima koji se odazovu nema smisla
to nigdje nema .
Big Mo
CITAT(tarik_pasa @ 15.07.2008., 12:55) [snapback]163057[/snapback]
Odmori malo ovaj forum care.....

pisi ti sta hoces samo ovaj bojkot nikud nevodi..ako zaigraju opet svi idemo po tri boda u spaniju "sine" moj-)
legionar
Borbu protiv saveza treba nastaviti sve dok se ne usvoji novi statut saveza i novi zakon o sportu gdje bi osnova bila da vodstvo sporskim institucija vode ljudi koji su usposobljeni i koji su se bavili strukom (sportom).

Sad bojkot Ćirine repke može se tretirati kao opet neka nacionalna fora što bi škodilo BHF. Zato je bolje sačekati da ovo prođe i ako bog da da odemo na to takmičenje ja mislim da tad bi bilo puno boljih opcija za borbu protiv ovih štakora u savezu... Jer Ćiro je jaka medijska ličnost njemu će javnost sve povjerovati i to da je crno bijelo... to je ta realnost koja nam može štetiti... Inače ja podržavam još uvjek sve akcije koje vode ka smenjivanju Saveza!
tarik_pasa
Barbarez: Ne dolazi u obzir!

Sergej Barbarez nema namjeru biti pomoćnik novog izbornika nogometne reprezentacije BiH, Miroslava Ćire Blaževića. "Situacija je, iako su doveli Blaževića, nepromijenjena", kaže Barbarez.

Miroslav Ćiro Blažević bio je optimist u najavama kako će ujediniti sve nogometne snage u BiH, ali teško će to ostvariti. Sergej Barbarez nema namjeru surađivati s aktualnim vodstvom Nogometnog saveza.
Ćiro bi dovođenjem Barbareza sigurno dobio puno pozitivnih poena kod javnosti, ali na te poene, čini se, može zaboraviti.

"Ne dolazi u obzir. Neću biti pomoćnik Ćiri. Za mene se ne mijenja situacija. Nije važno tko je izbornik kad isti ljudi vode Savez. Možemo mi i pobjeđivati i pričati što hoćemo, ali ništa se ne mijenja. Nemamo zdravu atmosferu u bh. nogometu i situacija je, iako su doveli Blaževića, nepromijenjena", kaže Barbarez, koji ne smatra da će se čelnici Saveza spasiti samo zato jer su doveli Ćiru.

"Vjerojatno će i sam Ćiro shvatiti što se događa kad dođe u Savez i pitanje je koliko će oni sjediti još tu", kaže Barbarez.

scott
CITAT(Big Mo @ 14.07.2008., 23:10) [snapback]163019[/snapback]
sta je bilo u briselu pricaju kako su oni odveli 15000..nikog oni nisu vodili narod je sam isao

ma nemoj
bilo je pojedinacnih dolazaka ali najvise navijackih skupina na celu sa BHF
zato nemoj da pricas treba da se divimo sa BRISELOM (osim rezultata)
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.