Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
SrceBiH
Za mene je postalo glupost i bezobrazluk da neko nagovara ili da se igraci ne odazovi samo zato sto sjede 4 clana u NFSBIH, e pa vidite zasto?

Bojkot-IGRACA i Navijaca je samo jedna jama koju sami sebi kopamo, a ta jama nas nece nigdje odvesti, sto znaci da ukoliko reprezentativci bojkotuju isto tako i navijaci nema smisla nigdje jer zato sto nas nece to odvesti na SP ili EP vec ce nas dovesti do najgorih rezlutata i tako ce zauvjek biti. Pa ljudi ne zivimo mi 1000 godina pa da cekamo da ovi odu, dok smo u mladim godinama da mozemo navijati i gledati nasu reprezentaciju u najboljem stiluu koga ce interesovati reprezentacija kad ostari??? interesovace one reprezentativce koji ce postati selektori i tako ce se mjenjati gneracija po generacija pa zasto da gubimo svako EP ili SP kad trebamo cvrsto stati na stranu igraca i selektora nije bitno kojeg i dati podrsku, a izvan reprezentacije i utakmica protestirati pred NFSBIH zbog onih u savezu.

ZNACI NETREBAMO BOJKOVATI REPREZENTACIJU, nego trebamo da joj pomognemo a ne da je rusimo.
Problem nije na tribinama ili na travnjaku vec u NFSBIH!
Ado89
O Ciri se gotovo sve zna naci ce on nacina da ponovo pokupi lovorike ili ti lovu premazan je on svim bojama.Mislim da ce mu se odazvati svi koje pozove oni koji ne dodu lahko ce im Ciro naci zamjenu i od anonimnih dvadesetogodisnjaka napraviti buduce zvijezde
scott
priznali mi to ili ne korumpirani fudbalski SAVEZ sa ovim potezom dovodenja cire prelazi u vodstvo.

ermin-jaran
CITAT(Ado89 @ 12.07.2008., 21:16) [snapback]162800[/snapback]
Daj prestanite vise sa tim glupostima

Sta ce se biti ako tvoj idol "ciro" nastavi praksu pozivanje igraca sumnjivog kvaliteta u repku hoces imati isto misljenje...to vec gledamo godinama...sine
nevjerovatno kako smo plitki treba da nam dodje $upcina koja je do juce bio antibosanac da nas ujedinjava ,koga bolan..????
zar smo toliko naivni .....savez je uradio potez za 10 dobio na vremenu doveo "ciru" koji je zapalio "samo naivne bosnjake"...
ciro vise nigdje ne prolazi samo kod nas....
sto se tice bojkota samo je jedna tekma bojoktovana igraci i navijaci protiv Azerbedjana ,napraviti istu stvar slijedece dvije tri tekme bi dalo rezultat
u slucaju da se igraci vrate u repku jedina solucija je svaku tekmu napraviti prekid tj.uci na teren 2000/3000 navijaca...
u suprotnom nema repke ,praksa koja je bila prije se nastavlja mogu da zamislim sad Pasalica kako trlja dlanovima....

PS Ciri za pomocnika Neleta karajlica pa da cirkus bude kompletan....
senoo

Neka je i stid i sram onih koji ce ici bodriti CIREVCE i KOMPANIJU iz Saveza!!

Pljujete Kodri i Bolicu u lice ljudima koji su istinske postenjacine. Pljujete u sve ono sto je dobro i uzimate i oprastate sve kradje koje su se desile i desavaju se u onoj javnoj kuci koja se zove NFS BiH.

Idite navijajte patriote................
senoo
CITAT(amirb @ 12.07.2008., 23:38) [snapback]162809[/snapback]
ono diplomatski... svima se naserrem u usta ko stane uz ovog jada i njegov poltronizam.da imate dvije glave ne bi se opametili ni da vam obe odrezu

Kakvo je vrijeme u Grazu?? Studira li se??
scott
ni jedan igrac nece odbiti cirin poziv u to budite sigurni
nemam nista protiv kodre ali zasto se i on prihvatio repke kada je znao kakva g.ovna istu vode.

banjalucanin
CITAT(kh2008 @ 13.07.2008., 01:57) [snapback]162814[/snapback]
ov je sve uzas malo zesci....kad pogledam npr nase zvijezde, jedni su za ciru a jedni protiv...onda vidim nase aktuelne igrace, neki ce se odazvati a neki vjerovatno nece.....onda pogledam nas navijace, i vidim da ce neki ici navijati a neki nece!!!!! gdje god pogledas razcjepljeni smo do bola! a boga mi ovo nasim dusmanima najbolje odgovara i oni se nama sada kesere i raduju se nasoj tugi i bjedi!!!!

stvarno se svaki put na novo ibratim nama kao naciji i narodu! nazalost nezasluzujemo da nam bude bolje!!!

ja sam fakat u dilemi i nemam pojma kako da reagujem na ovo sve....citam ove vase komentare i imam osjecaj da u meni nonstop se mjenjaju misljenja, tako da vise neznam kako i sta dalje...... ne sekundu pomislim treba igrati a u drugoj opet da netreba i sve tako....ma ludnica!!!
nemamo kolektivni i jedinstveni stav!!!!

Care ,nama treba nasa repka-jedna i jedina...Svakako treba nastaviti do kraja borbu protiv saveza i uhalega tamo,ali i podrzati nase momke...I dati im bezrezervnu podrsku....Pa majko moja jeli oni igraju za BIH ili Island?
Savez napolje ,ali na taj nacin koji je protiv saveza ,ali i ne protiv repke.....Jer to nam ne smiju uzeti.....
dincoooo
CITAT(Ado89 @ 12.07.2008., 21:16) [snapback]162800[/snapback]
Daj prestanite vise sa tim glupostima

ma de covjece ne laprdaj, sta pises tu

Bojkot i prekid utakmica, nema mora se ganjati suzpenzija saveza sa strane fife, sto prije postici... eh kad se ocisti onda neka dodje ciro meni ti nebi bio problem, ma neka i dodje stojkovic, savicevic sve jedno ko ja je podrzajem 100% samo dok je ovaj savez, ova korupcija to je sve p.. in d.m
bennymadzida_2
Dobro sta ako se prekine utakmica protiv Bugarske u Zenici..? FIFA samo kazni savez.. sa jedno 50 000 Eura...
Zatim 5 utakmice bez pubilike na domacem terenu u ovim kvalifikacijama...!?
Sta si postigao stime...? Nista zar ne...

Ili FIFA ljuta na nase navijace i zabrani-kazni BiH repku ne 2 godine nego mozda i 5 godina da ne igraju utakmice zvanicne...
Sta smo onda postogli stime, cekaj 5 godina kada ce kazna otici onda smo izgubili jednu ili dvije generecije... gledacemo igrace nase kako igraju za Hrvatsku, Srbiju, Crno Goru, Njemacku, Dansku, USA, Kanada, Austrija.. de malo kontajte glavom..

Nece nas biti ni na mapai vise, mislite dace nas FIFA kazniti i UEFA samo na jednu godinu malo morgen ili dvije dace nam i 5 ili 6 samo sto smo BALKANCI... ako cemo promjene onda se ide na savez a ne na TEREN, IGRACE i na nasu naciju. Problem nisu Igraci, Navijaci, Selektori nego SAVEZ njiha ima samo 10 i vise u savezu kada bi napali jednog po jednoga osili bi sami oni iz Saveza.
SrceBiH
Lijepo je receno da se ova cetvorka nece povuci, mozemo mi bojkotovati kolko hocemo al ta cetvorka nece izaci odatle samo u tabutima! Oni ne vide svoje greske i nikad hi nece vidjeti, samo zato sto mi bojkotujemo oni ce sve vise ostati na svojim pozicijama, sta smo to mi uradili sa bojkotom? de reci te sta? jesmo li istjerali one koje smo trebali? dali smo uspjeli u bilo cemu? NISMO! a jesul oni uspjeli? JESU! jesu zato sto mi bojkotujemo utakmice van tribina, van stadiona i van svega ne dolazeci na utakmicu! Ako budemo uspjeli da izbacimo ovu ###### uspjecemo samo u prekidima utakmica, sto znaci od novcane odstete pa do suspendiranja reprezentacije! a reprezentacija se nemoze suspendovati sve dok se igraci ne pobiju sa drugim igracima, pogotovo kad se radi o Bosni i Hercegovini. Da zanima FIFU i UEFU toliko reprezentacija BiH, oni bi se dosad zavukli u NFSBIH i zapitali se u cemu je problem? NECE, nece zato sto mi ne dolazimo na utakmicu a ne doci na utakmicu je isto kao i da ne volis tu zemlju!

SRETNO BOSNO I HERCEGOVINO! SMRT SAVEZU!
novoime
igraci treba da igraju , raja pirotehnika...
SrceBiH
CITAT(Adobozz @ 13.07.2008., 04:50) [snapback]162822[/snapback]
evo da se i ja nadovezem na ovolike postove;
svi igraci treba da igraju i da daju maksimum da bi se kvalifikovali za svj....prve..
samo tako ce mo moci nauditi dusmanima..
u slucaju pirotehnike i divljanja na terenima odmazemo sami sebi zbog
suspenzija i kazni itd.. jer ovo dusmane lijeci i oni bi otisli mirne duse jer su ostvarili cilj
tojest razbijajne drzave i reprezentacije u svakom pogledu.

a za proteste brate - ako hocemo mislim brate u sto vecem broju u ferhadiju.
pa ako treba svaki dan svaki dan..

Svaka cast. Slazem se sa tvojim postom.
Eborg
Ljudi-nemojmo biti papci pa sad ici na utakmice.

Neka budu prazni stadioni i to je to,kako ne shvatate?

Njima nece biti prihoda pa neka se muche pa makar Ronaldinho igrao na "Bilinom polju"...
Ado89
CITAT(dincoooo @ 13.07.2008., 01:25) [snapback]162818[/snapback]
ma de covjece ne laprdaj, sta pises tu

Bojkot i prekid utakmica, nema mora se ganjati suzpenzija saveza sa strane fife, sto prije postici... eh kad se ocisti onda neka dodje ciro meni ti nebi bio problem, ma neka i dodje stojkovic, savicevic sve jedno ko ja je podrzajem 100% samo dok je ovaj savez, ova korupcija to je sve p.. in d.m

Pa eto organizujte se i bujrum ja vam ne branim,samo sam iznio svoje misljenje o tome
polen90
Joj majko moja pa nije ciro ovdje nista ili bilo ko, da je za selektora dosao isto bi bilo ,ovo ono netko je morao doci ali netko je morao otici, prije cire ,kao covijeka ne znam ga licno pa o njemu ne mogu suditiali kao treneru, vrijedi onoliko koliko je u karijeri postigao, i stavise spomonjete taj bojkot i o igracima kako ne dosadite vise sa tim nisu igraci, krivi da trpe sve ovo, nije ciro nama kriv sve je to bilo prije njega pa su i drugi dolazili sa ovim istim savezom raditi a znali su skim imaju posla ,stanite vise jednom sa pricom da treba ovo treba ono, pojede nas vrijeme i povlacimo pogresne poteze , dok oni to nosalatno koriste ne trebaju trpiti ni ova drzava ni ovi navijaci ni trener ma ko on bijo pa ni navijaci svoje repke , ne treba steta ovoj repci nego se bori protiv mafije jedini nacin da se sruse i samo taj nacin a to je zgrada saveza i demostracije ispred saveza ali kad su oni unutra ito preko 10,000 hiljada ljudi najmanje a bojkotom rusimo repku i nju kaznjavamo a ne uslju ilju ceku njih mozemo samo na taj nacin srusit jer zmiju moras tuci u glavu da bi je ubijo a ne po zbunju jer je tako je necemo nikd ubiti zato sto ima vremena da se pomijeri a kad je u svom leglu nema pomijeranja dok je tolja nepomijeri, ne trba se boriti protiv repke nego protiv saveza i ja sam za to svakako samo pravom idejom avi navalili bojkot pa bojkot kad jednom izbubis bitku u ratu onda slijedeci put u bitku ides sa drugim spremnijim i konacnim planom anajbolji je plan kad ubacis svog covijeka u neprijateljske redove. jer ako krenes u borbu sa istim planom guras i sebe i druge u smrt, zapamtite nije ovo privatna repka kao sto ovo nije ni srbska , ni hrvatska pa ni muslimanska BOSNA ,ovo je zemlja BOSANACA pa tako i ova repka nije privatna nego BOSANACA I HERCEGOVACA ,okanimo se stari planova dajmo neke nove ideje za sklonjanje ovi mafijoza ,jer govorom ovo je privatna repka samo njima dajemo prostora za jos veci manevar.izvinite na ovome dugom postu ali prvo se trebamo kao navijaci ujediniti i dobra organizacija tako je bilo i u ratu dok toga nije bilo na pocetku u pojedinim gradovima zna se sta se desilo, zadajmo jednom taj konacni udarac da se neprijatelj ne pripremi za odbranu, smrt savezu a ciru i repku ostavimo na miru otice ciro i ova generacija doce drugi ali ove ako ne otjeramo ostacemo i dalje na ovoj poziciji i pisati ove bajke po forumuma i pametovati kao sada ja, dali ce bajka postati stvarnost to sad zavisi od nas a ne od trenera ili repke mrak savezu svijetlos repci i navijacima moj prvi i posljednji post na ovu temu.
majstor22
Evo da i ja dobacim koju...

U petak sam cuo da ce ciro biti trener, i vjerujte, kao da mi se je svijet srusio... Svegami, nek vjeruje ko sta hoce, al brate osjecaj nekakav izcrpljen, totalno bezveze se osjecam... I fino ja u petak sjede da napisem poruku, i taman kad sam zavrsio, fasova virus, i comp mi se sjeba... Ev sad pisem iz Bosne, a vidim da se vec od petka pokazalo ono sto sam bio napisao....

A to je, da je Ciro veliki politicar, on se uliziva kao niko na svijetu... A oko BiH repke se odavno vrti, samo sto je tek sad eto uspjeo jer se sada od politicara i bisvih asova niko nije ljutio, a et Tigar ga uspjeo devesti, i vjerujem kako sebi sad sam po ramenu tapse i hvali sam sebe po Bihacu kako ga je on doveo...

problem u Cire je taj, kao prvo sto je on nula od covjeka... KAo drugo, je da je imao uspjeha kao trener, i to je ono sto nam nikako netreba... Jer eto vec sad su na forumu neki poceli da se hvale, raduju, zaboravili Kodru i co, i zaboravili ko radi u savezu, i ostale probleme... Dosta raje ce se vratiti na stadione, kao da nista nije bilo, onda ce se naravno igraci pored MIsimovica, Muslimovica, vratiti, mladi, poput Burica i Pandze, jedva docekati da zaigraju, kao i Ibricic, jer misli da je zvijezda... Dzeko, SAlihovic, I Pjanic ce isto zaigrati, er su mladi momci, i iako imaju pravi karakter, odlucice se sto posto da igraju... Upravo jer su mladi, a i pritisak medija i ostalih bi bio prevelik na njih... Sto se tice Hasagica, Papca i co, njih samo izgubili, sto je meni najzalije...

Kao trece, Ciro ima iskustva, i mogu se kladiti da ce pobijediti dosta utakmica, mozda se cak i kvalifikuje, a pogotovo onda ce se narod radovati, svi zaboraviti ko sjedi u savezu, i tako da se nista nece promjeniti... Jos pogotovo ciro kad pocne medijama pricati, on zna svasta izvaliti, a njima drago da imaju sta pisati, bice ludnica totalna, kao da nas je neki spasitelj najbolji dosao trenirati... Jos pogotov svak ce mu se ulizivati u guz, a mi iz BiH smo takvi da uvijek volimo tudje, a ne svoje...

Kratkorocno nam se pise mozda dobro, jer iako se nekvalifikujemo, raja ce opet se veseliti nekim iznenadnim pobjedama protiv turske i spanije... Ali DUGOROCNO SE NISTA NEMIJENJA... premier liga ce biti za racku, mladi talenti ce se jos uvijek prodavati samo preko mutnih para, u mladjim selekcijama ce jos uvijek igrati tatini sinovi, i jos uvijek ce biti "kerkeza" i co u A-repki...

JA neznam, vidim da je vecina vec napalila se na Ciru, al meni se je*be i za Cirom, i sve ostalim, jer ja bi volio da rade ljudi u savezu koji zele nasim repkama dobro i nasoj drzavi, a ne koji samo gledaju da sebe obogate i uniste nase talente...

Jedino mozda dobro, MOZDA, ako se tako moze reci, je da ce ciro dosta momaka mozda nagovoriti da igraju za nas, kao Begovica, ili te silne mladje talente, ali pi*sam se i na to, ako je samo zbog Cire, a ne od srca...

Eto, ja brate neznam kako i gdje to sve vodi, kazem, razocarao sam se totalno... A komentari pojedini pokazuju kakvi smo mi u stvari narod, mi bi sve dali, samo da imamo "5min" uspjeha....

Pozdrav
tarik_pasa
CITAT(scott @ 12.07.2008., 20:43) [snapback]162805[/snapback]
priznali mi to ili ne korumpirani fudbalski SAVEZ sa ovim potezom dovodenja cire prelazi u vodstvo.

Naravno,lukav je ovo potez ######ova iz saveza.....
Ako se igraci i navijaci budu drzali bojkota mislim da bi onda ovo ipak bili zadnji trzaji...Eh sad KO CE BITI NA TEKMI S BUGARIMA VIDICEMO!

Svi oni koji ce ici na tu tekmu da vam kazem jedno momci GAZITE tekmu Kodro Bola i prijatelji,placate janjeca i serbe sjela ######ovima u NSBIH, cinite ih jacim samim vasim dolaskom...........

Drugo kanite se FIFE i UEFE boli nijh ...... za BiH....njima je bitno da se okrece kolo u NSBIH a kako ih je briga vidite sami.......
manijakdv
Blažević uživa veliko poštovanje među bh. reprezentativcima
Foto: Arhiv
Blažević je veliki trener, ali nije svjestan gdje je došao
Ne brinu me selektori nego ljudi koji vode NSBiH, kaže Spahić • Najvažnije je da bude prihvaćen, govori Hrgović...
13.07.2008. 10:21

Skoro su svi reprezentativci Bosne i Hercegovine sa kojima smo razgovarali o imenovanju Miroslava Blaževića za selektora rekli lijepe riječi o njemu. Ćiro uživa veliko poštovanje među njima.

Blažević je rekao da će vratiti sve igrače koji u posljednje vrijeme nisu željeli igrati za reprezentaciju. Jedan od njih Emir Spahić, ponajveći kritičar vodstva Nogometnog saveza BiH, kaže kako nije siguran da li će promijeniti mišljenje i odazvati se eventualnom pozivu za reprezentaciju.

- Svaki selektor kaže da će nas vratiti, ali mene ne brinu selektori. Brinu me pojedini ljudi iz vrha NSBiH koji su nas nekoliko puta lagali u oči, i opet će.

Što se tiče Blaževića kao trenera, sve je super. Znamo ko je i šta je napravio. S te strane nemam primjedbi, ali mislim da on još nije svjestan gdje je došao. Da li će imati samostalnost? Hoće li mu nametati šta da radi? To je veliko pitanje.

Što se mene tiče, naravno da bih pristao razgovarati sa njim, da vidim šta misli, ali bih još više volio pričati sa ljudima iz NSBiH i pitati ih da li će opet lagati fudbalerima i na koji način misle raditi - kaže Spahić.

Angažman Zvjezdana Misimovića u selekciji BiH nikada nije bio upitan. Uvijek je dolazio, a kaže da će i dalje biti član tima. Za Ćiru Blaževića kaže kako je odličan izbor.

- Njegovo je imenovanje dobar potez. Iskusan je trener koji ima dosta uspjeha. Ako nam bude mogao prenijeti ono što je radio ranije sa selekcijom Hrvatske, reprezentacija može nešto uraditi. U svakom slučaju, vrlo sam zadovoljan - kaže Misimović.

Mirko Hrgović je dugo igrao u Hrvatskoj nogometnoj ligi, ali je uvijek bio na suprotnoj strani u odnosu na Ćiru. Ipak, o njemu ima izuzetno mišljenje.

- O Blaževiću sve najbolje. Napravio je povijesni rezultat s reprezentacijom Hrvatske, a gdje god je bio, uspio je načiniti nešto. Zna napraviti sjajnu atmosferu, a to nama treba. Jedino nisam siguran kako će biti prihvaćen. Mislim da je to prvi preduslov njegovog uspjeha s reprezentacijom BiH, da ga svi podrže - kaže Hrgović.

manijakdv
Iako je mogućnost njegova dolaska na mjesto izbornika reprezentacije Bosne i Hercegovine najavljivana, imenovanje Travničanina Miroslava Ćire Blaževića na tu poziciju mnoge je iznenadilo. Ne i samog Ćiru, koji ističe u ovaj veliki izazov ulazi u potpunosti spreman i svjestan situacije.
Nekoliko minuta prije no što smo kontaktirali Ćiru, razgovarali smo s predsjednikom NS BiH, koji nam je sam, neizravno ponudio par pitanja za novog izbornika. Njegov je komentar bio kako vjeruje da se Blažević zahvaljujući svom iskustvu neće naći u situaciji u kojoj je bio Kodro. Novi bh. strateg po tom pitanju htio je razjasniti sve odmah na startu.
- Ja ne mogu doći u takvu situaciju. Odmah na startu stavit ćemo stvari na svoje mjesto i vidjeti da li to štima. Ako ne bude dobro, bolje da odmah tu stanemo, rekao je karizmatični Ćiro.

Riješiti abnormalne situacije

Ono što kod njegove filozofije i pristupa poslu odmah upada u oči određena je pompa pozitivnog karaktera, zapravo veliki entuzijazam. Primijetit će te, to nije bilo svojstveno njegovim prethodnicima, koji su s dosta opreza, rekli bismo opravdano, prihvaćali ponudu. I kod preuzimanja bh. reprezentacije Ćiro je ostao dosljedan sebi.
- Ma idemo dići bh. nogomet do neba i gotovo. Nema stajanja, poručio je.
Nakon ovakvog odgovora automatski se postavlja pitanje koliko je upoznat sa cjelokupnom situacijom na našim nogometnim prostorima.
- Kao prvo moramo riješiti sve abnormalne situacije koje vladaju u bh. nogometu. Mi smo tradicionalno pametan narod, samo se sada trebamo ujediniti, početi puhati u isti rog. Naravno govorimo o nogometu, iako je on na našim prostorima usko povezan s politikom.

Utakmica s Bugarskom jako važna

Sve u redu, ali tko će igrati? Situacija s igračima koji bojkotiraju državni dres svugdje drugo osim u BiH je nenormalna. Kod nas je na žalost to stvarnost. Ćiru čeka dosta posla, ali on opet ističe kako zna što mu je činiti.
- Tko će se usuditi ne odazvati se pozivu izbornika?!, rekao je, a zatim, taman nakon što smo mu htjeli početi nabrajati imena, dodao: Ima načina da riješimo te stvari. Postoji suspenzija, FIFA je po tom pitanju davno rekla svoje. Mislim da je dovoljan jedan poziv da ti igrači shvate moju odlučnost i da se izjasne.
Čvrsta ruka, a Blažević odaje dojam da ju ima, ono je što je potrebno našem nogometu. Poznat je kao stručnjak koji ima priču, ali i rezultate, a oni su odabranoj bh. vrsti sada najpotrebniji. Gubljenje rejtinga posljednji mjeseci toliko je uzelo maha da nam je svaka slijedeća utakmica, a slijedeća je ona s Bugarskom 20. kolovoza, od ključnog značaja. Novi izbornik ne bježi od te činjenice, te za kraj poručuje: Jako je bitna utakmica s Bugarskom, moramo se prezentirati u najboljem mogućem svjetlu.
manijakdv
Iskusniji Ćiro si neće dozvoliti Kodrine greške

Iako je mogućnost njegova dolaska na mjesto izbornika reprezentacije Bosne i Hercegovine najavljivana, imenovanje Travničanina Miroslava Ćire Blaževića na tu poziciju mnoge je iznenadilo. Ne i samog Ćiru, koji ističe u ovaj veliki izazov ulazi u potpunosti spreman i svjestan situacije.
Nekoliko minuta prije no što smo kontaktirali Ćiru, razgovarali smo s predsjednikom NS BiH, koji nam je sam, neizravno ponudio par pitanja za novog izbornika. Njegov je komentar bio kako vjeruje da se Blažević zahvaljujući svom iskustvu neće naći u situaciji u kojoj je bio Kodro. Novi bh. strateg po tom pitanju htio je razjasniti sve odmah na startu.
- Ja ne mogu doći u takvu situaciju. Odmah na startu stavit ćemo stvari na svoje mjesto i vidjeti da li to štima. Ako ne bude dobro, bolje da odmah tu stanemo, rekao je karizmatični Ćiro.

Riješiti abnormalne situacije

Ono što kod njegove filozofije i pristupa poslu odmah upada u oči određena je pompa pozitivnog karaktera, zapravo veliki entuzijazam. Primijetit će te, to nije bilo svojstveno njegovim prethodnicima, koji su s dosta opreza, rekli bismo opravdano, prihvaćali ponudu. I kod preuzimanja bh. reprezentacije Ćiro je ostao dosljedan sebi.
- Ma idemo dići bh. nogomet do neba i gotovo. Nema stajanja, poručio je.
Nakon ovakvog odgovora automatski se postavlja pitanje koliko je upoznat sa cjelokupnom situacijom na našim nogometnim prostorima.
- Kao prvo moramo riješiti sve abnormalne situacije koje vladaju u bh. nogometu. Mi smo tradicionalno pametan narod, samo se sada trebamo ujediniti, početi puhati u isti rog. Naravno govorimo o nogometu, iako je on na našim prostorima usko povezan s politikom.

Utakmica s Bugarskom jako važna

Sve u redu, ali tko će igrati? Situacija s igračima koji bojkotiraju državni dres svugdje drugo osim u BiH je nenormalna. Kod nas je na žalost to stvarnost. Ćiru čeka dosta posla, ali on opet ističe kako zna što mu je činiti.
- Tko će se usuditi ne odazvati se pozivu izbornika?!, rekao je, a zatim, taman nakon što smo mu htjeli početi nabrajati imena, dodao: Ima načina da riješimo te stvari. Postoji suspenzija, FIFA je po tom pitanju davno rekla svoje. Mislim da je dovoljan jedan poziv da ti igrači shvate moju odlučnost i da se izjasne.
Čvrsta ruka, a Blažević odaje dojam da ju ima, ono je što je potrebno našem nogometu. Poznat je kao stručnjak koji ima priču, ali i rezultate, a oni su odabranoj bh. vrsti sada najpotrebniji. Gubljenje rejtinga posljednji mjeseci toliko je uzelo maha da nam je svaka slijedeća utakmica, a slijedeća je ona s Bugarskom 20. kolovoza, od ključnog značaja. Novi izbornik ne bježi od te činjenice, te za kraj poručuje: Jako je bitna utakmica s Bugarskom, moramo se prezentirati u najboljem mogućem svjetlu.
Blunt
http://i38.tinypic.com/28h0h6s.jpg
velez4ever
Bojkotom se ne dobiva NISTA. BOJKOT = NERAD.
Treba vec jednom shvatiti da oni necu otici dobrovoljno makar mi bojkotovali utakmice rekpe 100 godina.
Zna se kako se njih more rijesiti, samo je stvar u tome sto mi nismo spremni za takve akcije, pa onda svoj NERAD opravdamo bojkotom.
Ado89

Meho Kodro, bivša "devetka" Veleža, nekadašnji napadač Barselone, igračka legenda Real Sosiedada, te još nekoliko španskih klubova, odustao je od kandidature za selektora bh. reprezentacije. Kodro je bio prvi kapiten "Ljiljana” naše selekcije koja je igrala sa Fortunom u Dizeldorfu - piše danas San.

Tada je kao član Barse došao povrijeđen, bez klupske dozvole, samo da bi bio u timu koji je vodio Fuad Muzurović. Na Kodri su pojedini selektori "trenirali strogoću”, izostavljali ga i(li) držali na klupi, dok su anonimusi defilirali kroz državnu selekciju. Kodro je sve do jučer bio kandidat za selektora, a onda je odlučio:

Odustajem! O svemu sam dobro razmislio i odlučio. Ne želim nikom biti lavovska hrana. - izjavio je u razgovoru za San Kodro.

Koji su konkretni razlozi odustajanja?

Ne mogu to reći u jednoj rečenici.

Dobro, možete li biti opširniji?

Ustvari, nema se tu šta puno pričati. Zvali su me, razmislio sam i nakon dva dana sad donio konačnu odluku.

Ko Vas je zvao iz NSBiH?

Zvao je Suljo Čolaković. Razgovarali smo o mogućnosti da preuzmem reprezentaciju. Sva je priča bila hipotetički koncipirana. Nismo pričali o konkretnim stvarima. U prvih mah sam pristao biti kandidat, jer mi se učinilo da ima smisla.

I, kako je došlo do obrata?

Pratio sam šta se piše, o čemo se govori. Shvatio sam i to da sam ja samo jedan od kandidata. Iako je razgovor sa Čolakovićem bio korektan, nisam želio ulaziti u avanturu. Vi znate bolje od mene da mi imamo tri predsjednika, ili trojicu u Predsjedništvu, a mene je samo jedan zvao. Drugi su vjerovatno imali svoje kandidate. Ja nisam želio biti kandidat samo jednog čovijeka.

Da li su finansijski uslovi možda prepreka?

Nipošto! Pare nikad nisu bile problem. Vi me znate. Čak i kada sam bio igrač Barcelone, mene su neki selektori izostavljali. I nikad nikom nisam zamjerio. Odazivao sam se na svaki poziv. Neki su me držali na klupi. Znate i kako sam otišao iz reprezentacije. Nikad me nije zanimala ni kapitenska traka, ni liderstvo. Ja sam ponosno igrao za svojhu zemlju. I sada mi je bio izazov, velika je čast biti selektor bh. reprezentacije, ali...

Osim Vas, u kombinaciji je još nekoliko imena, koliko je to utjecalo na Vašu odluku?

Na neki način me to navelo na razmišljanje. Ipak, shvatio sam da smo svi u nekom "bubnju". I u takvoj situaciji neki ljudi imaju različite motive. Ja nisam želio lobirati, nametati se, niti vršiti pritisak na bilo koga. Ja sam imao silnu želju i volju biti selektor reprezentacije čiji sam bio kapiten, ali nisam bio spreman boriti se za naklonost kod ljudi koji o tome odlučuju.

Neki su sretni što ste odustali?

Ne znam ko, niti me zanima. Ja sam shvatio da bih se dosta trošio na nefudbalske stvari, morao bih možda miriti neke strane, a mene to ne zanima.

Da li ste imali kontakt sa Iljom Dominkovićem i Bogdanom Čekom?

Samo sa Čolakovićem. Čeku ne poznajem, a Dominković je predstavljao Savez "HB" kada sam ja igrao u reprezentaciji. Ne poznajem te ljude i ne znam kako oni razmišljaju.

Očito ste dobro snimili situaciju u i oko Saveza?

Mislim da bih bio potrošen, kao što su prolazili još neki. Ja nisam selektor koji je sklon trulim kompromisima. Mislim da nebih prihvatio da mi neko odredi trenere sa kojima ću raditi. Možda ljudi iz Saveza ne bi prihvatili moj način rada, moju viziju. Ovako je možda najbolje.

Jeste li u kontaktu sa Ahmedom Pašalićem?

Nisam.

Bio je direktor kada ste igrali, u kakvim ste odnosima bili sa njim?

Nemam komentara...

Imate li šta reći za Pušinu?

Ništa loše. Naprotiv. Stvarao je Savez i reprezentaciju. U njegovo vrijeme igrali smo sa selekcijom Svijeta, Brazilom, Argentinom, Italijom...

Šta može Vašu odluku promijeniti?

Ja sam odlučio i ne vjerujem da ću zažaliti. Sigurno da je izazov voditi reprezentaciju, da je to vrhunac za svakog trenera. Pogotovo meni kada smo u grupi sa Španijom, gdje sam igrao tolike godine. Međutim, procijenio sam da nije vrijeme. Htio bih zahvaliti navijačima i svima koji su me podržavali, koji su željeli da dođem, koji su me cijenili kao igrača i sada kao trenera. Meni to puno znači.

Između Kranjčara, Osima, Plišeka, Mateusa, Glavaša, Baždarevića.., koga bi ste izabrali?

Imam simpatije prema nekima. Sa Glavašem i Baždarevićem sam igrao. Ko će biti, neka odluče ljudi iz Saveza. Svakom želim puno sreće. Možda jednog dana u nekoj boljoj situaciji dobijem konkretniju šansu - izjavio je za "San" Meho Kodro.

Oproštaj

Kodro se neočekivano oprostio od reprezentacije. Bilo je to protiv Selekcije Svijeta na Koševu. Selektor Mišo Smajlović stavio ga je na klupu, a u početnoj su postavi igrali Duro, Šilić, Hujdurović... Nakon utakmice Kodro je dostojanstveno objasnio da je odigrao svoju posljednju utakmicu u reprezentaciji. Njemu nikad nije napravljen pravi oproštaj, premda je prvi kapiten.

Ostao bez trake

Iako je bio planiran da kao kapiten povede državni tim u prve kvalifikacije, Kodro je uoči utakmice sa Grčkom izgubio traku na "referendumu". Premda su trebali glasati samo igrači, pojavio se veći broj nevažećih listića, jer su još neki ljudi oko reprezentacije glasali. Nakon glasanja, Fuad Muzurović je odredio Baždarevića za kapitena.

Impresvina karijera

Kodro je dijete Veleža. Igrajući za Rođene, izborio se za reprezentaciju bivše države. U Real Sosiedadu je četvrti strijelac (74) gola u klupskoj povijesti. Igrao je u Barceloni, zatim u Tenerifama, Alavesu, Makabiju... Sa Bakerom je vodio Real S u Primeri. Posjeduje špansku trenersku diplomu.

Autor: ######.ba 26/12/2007

--------------------
"sacuvaj me Boze Hrvatske kulture i Srbskog junastva"-krleza
Go to the top of the pageReport Post

+
cile
ermin-jaran
Nemogu ,a da ne kazem Mesha,Hadzija,Halilhodzic....pustite vase komenatre koga to interesuje yebite se sto dalje od nase repke .....
borba protiv saveza se nastavlja .....i bez vas
manijakdv
Evo od izbora Ćire za selektora nisam imao komentara,nisam znao šta da kažem a da bude pametno.Mislim da su đubrad bila u šah-mat poziciji ali dok smo mi gledali evropsko prvenstvo i za trenutak okrenuli glavu od njih,oni su pomjerili jednu figuru i iz defanzive prešli u ofanzivu.Bolji potez za sebe od dovođenja Ćire nisu mogli ni zamisliti.Sad su nama zadali šah,još uvijek nije mat i još uvijek se imamo priliku izvući.JEDINO SLOGOM TO MOŽEMO,SAMO ZAJEDNO,NIKAKO DRUKČIJE.
Razumijem ove što žele nastaviti bojkot,prekinuti utakmicu,nastaviti proteste u Ferhadiji.Razumijem i ove koji su se zaželjeli utakmica reprezentacije,one sjajne atmosfere koju samo mi možemo napraviti sa 35 000 ljudi,one koji su se zaželjeli majstorija naših majstora Spahića,Bajramovića,Misimovića,Džeke i drugih.
Apsolutno smo podijeljeni a to nije nikako dobro,sada ćeemo jedni druge osuđivati umjesto da se koncentrišemo na druge stvari.
Evo da probamo konkretno,predlažem anketu ili više njih u kojoj ćemo na raznim forumima ponuditi 3-4 opcije,ja prvi ću podržati glas većine,neka anketa traje deset dana tako da svi imamo priliku glasati.Evo mojih prijedloga:

a)zajedno sa igračima nastaviti bojkot kao protiv Azerbejdžana
b)preporučiti igračima da se odazovu da ne bi dalje srozavali ugled naše repke a mi da nastavimo bojkot
c)zajedno sa igračima da se vratimo na stadion a da nastavimo sa protestima dva puta sedmično pred zgradom saveza
d)prekinuti iduću utakmicu i zaraditi suspenziju FIFE ili UEFE.

JOŠ JEDNOM DA NAGLASIM DA SVI TREBAMO PRIHVATITI STAV VEĆINE JER SAMO ZAJEDNO MOŽEMO NEŠTO URADITI,NE DOZVOLIMO DA I NAS ZAVADE.
scott
niko ovdje nepise za pomirenje sa korumpiranim savezom i tu se mora ostati dosljedan ali uz sve to trebate uvazavati i drugacije misljenje

ja licno nisam spreman odbaciti nadanje i zelju za plasmanom na SP ali sa ovim vasim komentarima daleko smo od svega toga.

scott
e) preporučiti igračima i navijacima da se odazovu da nebi i dalje srozavali ugled naše drzave i sporta( borba protiv SAVEZA na drugi nacin)
Ado89
c)zajedno sa igračima da se vratimo na stadion a da nastavimo sa protestima dva puta sedmično pred zgradom saveza
manijakdv
CITAT(Ado89 @ 13.07.2008., 15:58) [snapback]162853[/snapback]

Istog sam mišljenja.
crni-labud-
cao raja icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
tarik_pasa
Stvarno ste smjesni..Bruka...
Ulaz mora da se plati....Sto znaci punite kasu NSBIH hem im placate "sjela",raznoradna putovanja,nek vam od vasih gospodo para Iljo ide da gleda kockaste pa onda udrite jos koju godinu ovdje po forumu....
Zar ne vidite da su ovo zadnji trzaji...
Cemu,onda GOSPODO ona tekma u Sarajevu za dobrobit naseg fudbala????
Rekao sam ja davno ovdje da su nas podjelili u dvije grupe.........i nek su znas ti nas hebo ti nas......nikad slozni...vazno je dok smo na godisnjem odmoru u BiH otici i gledati tekmu protiv bugara ###### bojkot to nek neko drugi odradjuje...... icon_rolleyes.gif
Za mene svi oni koji odu a ne budu pravili belaja nisu navijaci....jedino belajem i visokim kaznama se ova bagra moze istjerati...

DA ZAR ZBOG JEDNOG CIRE ZABORAVIM DORUCERASNJEG KODRU,BOLU,BARBU I NJIHOVO PROSIPANJE KRVI ZA REPREZENTACIJU!!!!!!!!!!!!!
Ado89
Vec sam pisao zasto sam bio ZA da Kodro ostane i zasto je Kodro tako lahko otjeran Kada je otjeran ne vidjeh mnogo protesta pred savezom valjda nas isprepadali ili nam je bilo svejedno .Koja psovka Ilji i kompaniji po forumima i to je sve. E sad Ciro..... Oni su ga izabrali on ce im i glave doci naravno uz nasu pomoc to sam rekao odmah po izboru a Ciro to vec polahko radi, pa evo redom: Vec nakon potvrde izbora on je porucio savezu da su svoj posao obavili i da se drze sto dalje od igraca a da igracima obezbijede uslove za rad onakve kakve on bude trazio 2: odmah je dao do znanja da svoje pomocnike sam bira bez petljanja saveza 3 :prihod od sponzora je 70-30 u njegovu korist 4:navijace koje je savez nazvao ulicom i huliganima on je danas nazvao najboljim navijacima na planeti 5 najavio je preselenje u Sarajevo da bude kako kaze na mjestu dogadaja itd itd Do sada nijedan selektor (izbornik) nije bio ovako jasan Mislim da ni savezu a bogami ni nama nece biti lahko sa izbornikom
Almir
CITAT(Ado89 @ 13.07.2008., 15:40) [snapback]162861[/snapback]
Vec sam pisao zasto sam bio ZA da Kodro ostane i zasto je Kodro tako lahko otjeran Kada je otjeran ne vidjeh mnogo protesta pred savezom valjda nas isprepadali ili nam je bilo svejedno .Koja psovka Ilji i kompaniji po forumima i to je sve. E sad Ciro..... Oni su ga izabrali on ce im i glave doci naravno uz nasu pomoc to sam rekao odmah po izboru a Ciro to vec polahko radi, pa evo redom: Vec nakon potvrde izbora on je porucio savezu da su svoj posao obavili i da se drze sto dalje od igraca a da igracima obezbijede uslove za rad onakve kakve on bude trazio 2: odmah je dao do znanja da svoje pomocnike sam bira bez petljanja saveza 3 :prihod od sponzora je 70-30 u njegovu korist 4:navijace koje je savez nazvao ulicom i huliganima on je danas nazvao najboljim navijacima na planeti 5 najavio je preselenje u Sarajevo da bude kako kaze na mjestu dogadaja itd itd Do sada nijedan selektor (izbornik) nije bio ovako jasan Mislim da ni savezu a bogami ni nama nece biti lahko sa izbornikom

Mogu ja nevoliti Ciru kako hocu,i najvise bi Kodru htjeo vidjeti,i vec sam u svojim prijasnjim postovima napisao o tome, i zalosno je da bas od Cire i Mandica budemo sazaljevani kao repka ali i kao nacija i da smo spali da nam oni pomazu, ali opet nismo izgleda bolje ni zasluzili jer sami sebi ne zelimo dobro a to su pokazali 6 Bosnjackih izroda u IO, oni su nam krivi,kao i ko ih postavi na pozicije od stranaka SDA i SBiH, koji su za podjelu drzave, pa do biraca koji su se dali potkupiti, to je uzrok svemu ovome ne repke vec i drzave a fudbalski savez je samo posljedica. Izgleda po izjavama, a vidi cemo sta ce o toga biti,da Ciro zeli vise dobrog za repku nego i jedan clan u IO, jer niko nije imao zelje da ista promijeni a mogao je.
Sta znaci profesionalizam mozemo i od ovakvog Cire nauciti koji je kao nijedan selektor prije izuzevsi Kodru, postavijo cilj i uslove, a to je plasman, a ne borbu za 3 i 4 mijesto. Uz to Ciro ce sjesti i sa igracima,koje ce sigurno vratiti, a i sa navijacima BHF i tu se vec neke stvari mogu rijesti.
asasova
ma prihvatili smo republiku srpsku, prihvatili zutu zastavu s plavim trouglom i zvijezdama, prihvaticemo i ciru blazevica i odlazak na svjetsko prvenstvo.

ko ga j*, broje se samo uspjesi. gore ne moze biti. hajmo bosno i hercegovino!!!
Ado89
CITAT(Almir @ 13.07.2008., 16:17) [snapback]162863[/snapback]
Mogu ja nevoliti Ciru kako hocu,i najvise bi Kodru htjeo vidjeti,i vec sam u svojim prijasnjim postovima napisao o tome, i zalosno je da bas od Cire i Mandica budemo sazaljevani kao repka ali i kao nacija i da smo spali da nam oni pomazu, ali opet nismo izgleda bolje ni zasluzili jer sami sebi ne zelimo dobro a to su pokazali 6 Bosnjackih izroda u IO, oni su nam krivi,kao i ko ih postavi na pozicije od stranaka SDA i SBiH, koji su za podjelu drzave, pa do biraca koji su se dali potkupiti, to je uzrok svemu ovome ne repke vec i drzave a fudbalski savez je samo posljedica. Izgleda po izjavama, a vidi cemo sta ce o toga biti,da Ciro zeli vise dobrog za repku nego i jedan clan u IO, jer niko nije imao zelje da ista promijeni a mogao je.
Sta znaci profesionalizam mozemo i od ovakvog Cire nauciti koji je kao nijedan selektor prije izuzevsi Kodru, postavijo cilj i uslove, a to je plasman, a ne borbu za 3 i 4 mijesto.

Ovdje smo se nacitali i napisali raznih gluposti a nikako da pocnemo pricu o tome sta se moze iskoristiti u borbi protiv saveza sa Cirinim dolaskom Jer u svakoj losoj situaciji ima nesto sto se moze iskoristiti Treba stati na loptu razmisliti cuti sta izbornik kaze do sada je sve rekao javno mislim da ga mozemo drzati za rijec Pa vidite da su se ovi misevi posakrivali da se ne cuju od kako su ga izabrali jer im je jasno porucio vi ste svoje zavrsili sad se ja pitam
haso
CITAT(Emirwien @ 13.07.2008., 15:42) [snapback]162857[/snapback]
c)zajedno sa igračima da se vratimo na stadion a da nastavimo sa protestima dva puta sedmično pred zgradom saveza.

ja sam za ovu opciju.

smjesno je kako nas narod olahko zaboravi. slobodni vi na stadion, al dzaba ce te karte placati svaka tekma ce biti zaustavljena. dok je ovaj savez ovdje, OVA REPKA NECE IGRATI.
Ado89
CITAT(haso @ 13.07.2008., 16:53) [snapback]162868[/snapback]
smjesno je kako nas narod olahko zaboravi. slobodni vi na stadion, al dzaba ce te karte placati svaka tekma ce biti zaustavljena. dok je ovaj savez ovdje, OVA REPKA NECE IGRATI.

E vala ce bas biti tako kako ti kazes de dinati ne lupetaj
crni-labud-
ovo se nemoze rijesit za 100godina a ja toliko nemogu da cekam icon_biggrin.gif
Robijas16
CITAT(crni-labud- @ 13.07.2008., 19:28) [snapback]162872[/snapback]
ovo se nemoze rijesit za 100godina a ja toliko nemogu da cekam icon_biggrin.gif

e bash ... mi dok se saveza rjesimo otice nam i ova generacija pjanic, dzeko , said u penziju ....
haha

manijakdv
Ljudi moji,svako ima pravo na svoje mišljenje,ja nikome neću priznati da je veći Bosanac i Hercegovac od mene,možemo biti samo isti,niko nije veći patriota od mene,zaj.ebite tu priču.Neko misli da treba ići na utakmice,neko ne misli tako,zato postoji anketa a volio bih samo da je prebace na naslovnu stranu pa da svako glasa.Izaberimo na kraju glas većine a ne svađajmo se ovdje ko stoke jer im je to i bio cilj da nas podijele.Svi mi volimo ovu reprezentaciju samo to pokazujemo na druge načine.
jerryBH
Nevjerovatno kako su neki nasjeli na ovaj potez saveza!!!

Odluka saveza bila JEDNOGLASNA. Valjda mozete procitati izmedju redova sta to u stvari znaci?

Mora se priznati odlican potez.

Evo polovina foruma nasjela i vec su spremni ici bodriti CIRINU repku.

To sto je bagra ostala u foteljama , sto ce i dalje unistavati nasu ligu te omladinski pogon vec je palo u zaborav.

Nismo ni zasluzili bolje.

crni-labud-
e pa druze vidis da ih se nemozemo rijesit,valjda si to mogao skuzit za ove dvi godine
McCoy
... evo kod mene konacno prestala kisa da pada tumbleweed.gif
Robijas16
CITAT(jerryBH @ 13.07.2008., 21:05) [snapback]162881[/snapback]
Nevjerovatno kako su neki nasjeli na ovaj potez saveza!!!

Odluka saveza bila JEDNOGLASNA. Valjda mozete procitati izmedju redova sta to u stvari znaci?

Mora se priznati odlican potez.

Evo polovina foruma nasjela i vec su spremni ici bodriti CIRINU repku.

To sto je bagra ostala u foteljama , sto ce i dalje unistavati nasu ligu te omladinski pogon vec je palo u zaborav.

Nismo ni zasluzili bolje.

jaro ba ...vjeruj mi niko nije nasjeo na ovaj potez saveza ...al ljudima je isto vec pun qurac vise te borbe ... ljudi su izgubili volju da se bore...jer nemogu nista tom savezu uradit ... nji niko nece maket ...osim jednom bog ...al do tad niko .... to je realnost ...dok ostali narodi slave utakmice svoji zemalja a mi da citav zivot vodimo tu bornu pritiv neceg sto nemozes maket...cemu?

demi da slavim kad bosna pobjedi ... de mi da budem tuzan kad izgubi .....ja sam se oprostio sa tim da nji niko nemoze otjerat.....a necu da ignoriram repku dok oni nestanu ...jel to ce jos dugo trajat.. pozz .. nazdravimo.gif nazdravimo.gif
Almir
Evo sta kaze Svabo:

Izaslo na sportskenovosti.hr:

Osim: Ćiro zna što radi - u takvim se uvjetima osjeća kao riba u vodi!

Iskusni nogometni vuk nije naivan, sigurno nije napamet i preko noći prelomio ateriranje u nezahvalnu izborničku funkciju - proučuje Švabo iz Austrije.

Prema 'kućnom redu' i, vjerojatno, naputku liječnika, slušalicu, kad želite razgovarati sa legendom Želje i uglednim stručnjakom Ivicom Osimom, prva dohvati supruga Asima.

Zar ste još u Austriji, prošao je Euro?
- A, gdje bismo trebali biti, u Sarajevu?

Svakako!
- Ne, ne daju još liječnici.

Švabo svakodnevno ide na vježbe i rehabilitaciju. Još nema zeleno svjetlo za povratak, odnosno put u Sarajevo.

Nakon toga, u kraćem razgovoru, popularni Štraus požalio se na visoke temperature. Nakon uobičajenih pitanja i želja za brzim i potpunim ozdravljenjem, jednostavno, nezaobilazno pitanje i željeni komentar bio je onaj o preuzimanju kormila reprezentacije BiH, o imenovanju za izbornika ove nogometne vrste, Miroslava Ćire Blaževića.

- Da, gledao sam, posredstvom TV ekrana, njegov pristupne besjede, razgovore. Ćiro se u takvim uvjetima osjeća kao riba u vodi, iskusni nogometni vuk nije naivan, sigurno nije napamet i preko noći prelomio ateriranje u nezahvalnu izborničku funkciju.

Čelnici NS BiH napravili su dobar potez angažiranjem Blaževića?
- Čujte, rezultati su mjerilo, na kraju jedina relevantna ocjena za rad i učinak trenera. No, u ovom trenutku, imajući u vidu kompletnu situaciju koja je, kako vidim, prilično turbulentna, to je svakako dobar potez.

Ima li ....komentara, pa i negativnih nakon njegove inauguracije?
- Pa, reakcije su, pogotovo prve, uvijek takve, treba ipak malo sačekati za prve ocjene. Već njegove prve riječi, kako će se njemu odazvati svi igrači, da neće biti kod njega otkaza, da se njemu ne bi mogla dogoditi pogreške njegovog prethodnika, Mehe Kodre, da mu IO NS BiH određuje protivnika i termine bez njegove suglasnosti, govore da Ćiro ima viziju. O njegovom načinu i visokim mogućnostima motiviranja igrača, ne treba trošiti riječi.

Je li vas, osobno, iznenadio dolazak Ćire na kormilo BiH reprezentacije?
- Ne, nema mene što iznenaditi, ja to ipak gledam najviše iz stručnog kuta. Angažiranje kvalitetnog stručnjaka može biti tek ugodno iznenađenje. Uostalom, ne ulazim u ostale, eventualne, razlog, izvanogometne, njegovog angažiranja. Blažević ima iza sebe rezultate koji sve govore o njemu kao stručnjaku. Sada neki kažu: imao je sjajnu momčad u Francuskoj, bilo mu je lako. Kao da mu je netko tu momčad poklonio, istresao. U nas, u BiH, ipak stalno govore, imamo sjajnih igrača, nemamo momčad, ja to baš i ne vidim. Ne možete imati vrhunske igre, a da nemate i dobru momčad. Možda baš Ćiro ispravi tu dosadašnju nelogičnost BiH reprezentativnog nogometa. No, u svakom slučaju, vrijeme je najbolji sudac, uskoro će mnogo toga biti jasnije.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
tarik_pasa
Moze moze se otjerati s m r a d o v i samo ne treba p i s a t uz vjetar......Neki su vec poceli na ovom forumu....
Potez je vrlo lukav i veliki zalogaj pogotovo sto sam 100% uvjeren da je i politicka stupica,situacija u Mostaru je onakva kakva je...Strasti mogu brzo "proraditi" bas onako kad su turci igrali s kockastim,,,,,,,,,,
Sula
ma kad bi se odigralo 7-8 utakmica pred praznim tribinama, oni bi se pokupili iz svojih fotelja. ali nazalost nase budale ce vec protiv bugarske napunit stadion eusa_wall.gif
fanbih
Ma kakve prazne tribine kakvo sto, U savezu su ljudi bez karaktera, Hebe se njima sto su prazne tribine, placa im je redovna. Ako igraci prvotimci odluce da bojkotuju to ce ici na ruku savezu. Kako li ce tek tad menadzeri baratati sa anonimusima... Nek se vrate najjaci igraci i nek igraju! Najveci problem su navijaci, jer su neujedinjeni. Bez organizacije i plana i jesmo "ulica" jer svak radi kako mu je cejf. Da se recimo poslije utakmice na Kosevu pokupilo deset hiljada ljudi pa uletili u savez, to bi bila revolucija, ali prigovaranje i psovanje nema efekta .
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.