Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
fantom
Cuj hrvatima drago kako nece biti bice jos Corluka,Srna,Petrica,kovaca itd .Postacemo samo Hrvatska kolonija .
fantom
Džeko, Misimović i Jahić se vraćaju u tim
B. Tiro, S. Šišić
11.07.2008 18:25

Miroslav - Ćiro Blažević u ulozi selektora BiH imaće težak zadatak da privoli igrače da se vrate u naš nacionalni tim, a prema prvim reakcijama bivših reprezentativaca koje smo juče uspjeli kontaktirati, na pojedine bi i mogao računati.

"Moji stavovi u vezi sa igrom u reprezentaciji su jasni. Želim igrati za BiH, a biće mi čast ako me novi selektor Miroslav - Ćiro Blažević pozove u tim. Neće biti dileme, odazvaću mu se sigurno", istakao je Edin Džeko, napadač njemačkog Volfsburga.

I Džekin od skora saigrač u Volfsburgu Zvjezdan Misimović, nekadašnji kapiten bh. tima, spreman se odazvati Blaževiću.

"Spreman sam se vratiti u reprezenatciju. Ćiro je veliki trener i sigurno da će reprezentacija dobiti puno s njim. Stavljam se na raspolaganje ukoliko me pozove", rekao je Misimović.

I Sanel Jahić, fudbaler grčkog Arisa, jedan je od onih koji će igrati pod Blaževićevim patronatom, ukoliko dobije poziv.

"Ćiro ima veliko iskustvo i znanje što je potvrdio trećim mjestom osvojenim s Hratskom na SP u Francuskoj 1998. godine. Što se mene tiče, ukoliko dobijem njegov poziv za utakmicu sa Bugarskom 20. avgusta, odazvaću se. Vjerujem da, ako budemo svi igrali, možemo se plasirati na Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj Republici bez obzira na jake protivnike u grupi", smatra Jahić.

Sa druge strane, Elvir Rahimić, iskusni veznjak CSKA iz Moskve, nije decidno rekao da će igrati, ali niti da neće. Kaže kako će konsultovati sa ostalim saigračima iz reprezentacije, te da će tek tada donijeti odluku. Skoro isti odgovor ponudio je za "Nezavisne novine" i Admir Vladavić, prvotimac slovačke Žiline.

"Ćiro je sigurno veliki trener. Međutim, u ovom trenutku ne mogu ništa komentarisati, jer ni ne znam da li će novi selektor računati na mene. Ne želim biti 'crna ovca' i kako odluči većina mojih dosadašnjih saigrača iz reprezentacije, i ja ću napraviti, ako bi me Blažević pozvao", kazao je Vladavić.

Naši najbolji igrači nisu htjeli igrati za reprezentaciju skoro dvije godine, nezadovoljni katastrofalnim stanjem u bh. fudbalu, tražeći smjene čelnika N/FS BiH. Odlaskom Ahmeda Pašalića, direktora reprezentacija, te izborom Mehe Kodre za selektora prekinuli su "pobunu", da bi se na novi štrajk odlučili nakon što je Izvršni odbor Saveza Kodri uručio otkaz na sjednici 16. maja u Sarajeva. Zbog toga je BiH u susretu sa Azerbejdžanom 1. juna u Zenici igrala bez svih standardnih reprezentativaca.

scott
neznam jel negdje postavljen video
http://dnevnik.hr/sport/nogomet/ciro-o-odl...-moram-ici.html

jos jedan kratki video
http://dnevnik.hr/sport/nogomet/nogometna-...je-sramota.html

SuperUstipak
nema sta, svi igraci se trebaju vratiti i borit za sveti dres BiH.
najbolji trebaju i moraju da igraju, i mi ih trebamo podrzavat.
nastavit sa nezadovoljstvom vs. saveza, ali izgleda da smo mi premali za bilo koje promjene. ako do sad nismo nista ucinili, necemo nikad.
mislim jedina spas naseg fudbala je da bolic i kodro direktno fifi u uefi otvore oci, jer jedino u njih 2 imam povjerenje.
beg
cujte hrvati iz hercegovine sta vam ciro rece:htjeli il nehtjeli oni pripadaju Bosni i Hercegovini....
haso
CITAT(SuperUstipak @ 11.07.2008., 22:54) [snapback]162728[/snapback]
nema sta, svi igraci se trebaju vratiti i borit za sveti dres BiH.
najbolji trebaju i moraju da igraju, i mi ih trebamo podrzavat.
nastavit sa nezadovoljstvom vs. saveza, ali izgleda da smo mi premali za bilo koje promjene. ako do sad nismo nista ucinili, necemo nikad.
mislim jedina spas naseg fudbala je da bolic i kodro direktno fifi u uefi otvore oci, jer jedino u njih 2 imam povjerenje.

nemoze tako buraz. to smo probali pa se samo vratimo na prvi korak. Ova borba ide do kraja, radije bi da nema repke neg da ih ovi ######i vode. Ko se god odazove Ciri je izdo Bosnu i BiH fudbal. A samo bi se budala odazvo Ciri, kad zna da cemo mi svaku utakmicu zaustaviti na razne nacine dok savez ne ode. Samo sabur i doce nagrada na kraju Akobogda.
SuperUstipak
CITAT(haso @ 11.07.2008., 18:13) [snapback]162732[/snapback]
nemoze tako buraz. to smo probali pa se samo vratimo na prvi korak. Ova borba ide do kraja, radije bi da nema repke neg da ih ovi ######i vode. Ko se god odazove Ciri je ###### Bosne i BiH fudbala. A samo bi se budala odazvo Ciri, kad zna da cemo mi svaku utakmicu zaustaviti na razne nacine dok savez ne ode. Samo sabur i doce nagrada na kraju Akobogda.

sve se to moze raditi a i da svi igraci igraju.
ne dobijamo nista ako najbolji ne igraju. to je vec dokazano. naprotiv, to je samo stetno za nas.

Almir
CITAT(fantom @ 11.07.2008., 21:42) [snapback]162724[/snapback]
BLAŽEVIĆ: Nisu problem ovi s kojima sam radio, moram vidjeti kakva je situacija sa ostalim. BiH ima mnogo kvalitetnih igrača i šteta bi bila da ne igramo u najjačem sastavu. Učiniću sve da da se ujedinom i da zajedničkim snagama počnemo krčiti put ka Mundijalu 2010. godine.

NN: A bojite li se reakcije navijača?

BLAŽEVIĆ: Sine, Ćiro se ne boji nikoga. I u Hrvatskoj su mi skandirali da sam ######, pa sam osvojio treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. Navijače ću osvojiti rezultatima. Rezultati su jedino pravo mjerilo i ako ih ne budem imao, prihvatiću kritike.
NN: Šta je prelomilo da odlučite prihvatiti poziv iz BiH?

BLAŽEVIĆ: Moram istaći da je za to najzaslužniji Milan Bandić, gradonačelnik Zagreba i moj veliki prijatelj. Znate, on je mnogo vezan za BiH i biće mu drago da bh. reprezentacija napravi dobar rezultat, a zna da sam ja sposoban za to. Sugerirao mi je da prihvatim poziv, a da mi je i naredio, uslišio bih njegovo mišljenje.

U Hrvatskoj svi sretni i zadovoljni
Kako Vaše kolege i prijatelji u Hrvatskoj komentarišu činjenicu da ste izabrani za selektora BiH?

"Svi su sretni i zadovoljni. Razgovarao sam i sa čelnicima Hrvatskog nogometnog saveza. Drago im je zbog mene. Njima, meni, a i vama u BiH je u interesu da BiH bude značajna odrednica na nogometnoj mapi Europe i svijeta", naglasio je Blažević.

Sigurno je da ce se vecina mladih igraca odazvati, samo je pitanje sta je sa Spahicem i Papcem.
Kao drugo interesantno je da nikad dosad nismo imali cilja npr. kao plasman na EP ili SP i da za lose rezultae nije niko odgovarao, vec je bilo nije nas islo.
I na kraju zalosno je ovo, cak da je i samo pola od ovoga istina sta pise, na sta smo spali da nas ovakvi likovi sazaljevaju i zele nam dobro kad mi sebi to izgleda ne zelimo.

Almir
CITAT(SuperUstipak @ 11.07.2008., 22:15) [snapback]162733[/snapback]
sve se to moze raditi a i da svi igraci igraju.
ne dobijamo nista ako najbolji ne igraju. to je vec dokazano. naprotiv, to je samo stetno za nas.

U pravu si, drugo je i ima vise efekta kad pozvani igraci koji su dio repke dodju i skupa i slozno kazu nesvidja nam se to i to u i oko vodjenja repke jer je to i njihovo radno mijesto, nego da bojkotom igraca oni mogu dovoditi levate i zaradjivati na njima.A sto je itekako vazno je da repka a time i drzava gube sve vise na ugledu a kao to ide brzo pokazuju pozivi za prijateljske i fifina lista.
Istok
SuperUstipak

Nje istina da se nije nista napravilo, nema zemlje u Evropi koja nije prenijela vijest o praznim tribinama u Zenici. Mislite ako bi se ovako nastavilo da ne bi dalo nekog efekta. Ako nesto skrene paznju UEFA-e onda ce to biti bas te prazne tribine, pogotovo u zvanicnim utakmicama. Nije ni njima iz Saveza bilo svejedno ono za Azerbejdzan a zamislite istu situaciju u jacim kvalifikacionim utakmicama.

Moje misljenje je, prazne tribine a svi igraci na teren.

Znaci samo bojkot navijaca a igraci neka odradjuju svoje iznutra. Jedini ko bi to mogao provesti u djelo je Elvir Bolic jer svi navijaci od-utakmice-do-utakmice povratak igraca bi shvatili kao prestanak bojkota. Ako bi Bola kroz medije pozvao navijace da bojkotuju i objasnio da se igraci vracaju u dogovoru s njim i Kodrom ali da se bojkot nastavlja drugim sredstvima, mislim da bi i prosjecni Bosnjo shvatio poentu.

Ali ne pije vode sto to Istok misli, jedini ko moze pokrenuti ovakvu incijativu je BHF, jedina relevantna skupina kad je reprezentacija u pitanju. Vidjeti sta Bolic misli o toj opciji i je li opet spreman podmetnuti svoja ledja (ja znam koliko je vec dosad potegao i da je malo nezahvalno traziti vise od njega), Bolic ako se slaze pravi dogovor sa igracima i kroz medije utice na javnost. Najgore je ako se sad klone.

Ja znam samo da se bez strategije ne moze nista postici a vec i igraci govore ne znamo da li ove iko moze skinuti, sto u prevodu znaci da se posustaje i pocinje vjerovati u njihovu nedodirljivost. Ta strategija ne mora biti ovaj prijedlog ali nesto se mora naci oko koga bi se vecina slozila i to gurati do kraja. Ja ipak mislim da je ovo najbolja opcija.

Volio bih da cujem i vase misljenje.
SuperUstipak
@istok

-realno misljenje, samo tesko ce za realizirat.. svi znamo kakav je bosnjo, cim ima priliku vidit neku malo vecu zvijezdu poput torresa, odma ce stadion biti pun.. u to sam ubjedjen.

mi smo uspjeli sa bojkotom protiv azerbejdzana zato sto je prijateska utakmica, zato sto je azerbejdzan bezze ekipa, i zato sto je u sarajevu tog dana bila utakmica kodro, bolic, i prijatelji.
tako prazno bilino polje neces vise nikad, NIKAD, vidjeti.
zbog tog mislim da ta ideja, mada dobra, je nemoguca za realizirat.

a isto mislim da je bolje krcato kosevo s transparentima ali svi SKUPA, bez manjih grupica, nego polu-prazan stadion, kao sto bi i bio u slucaju da se bojkot navijaca nastavi.. Treba se pjevati o bosni, i onda kontra saveza, transparenti, itd.. kao sto je neko napisao, sta mislite da 11 igraca nasih (naravno sa dogovorom BHFa, kodre, bolica, bilo koga koji hoce pomoc) nakon utakmice skinu dreseve, bace publici, a da ispod svi nose majicu "NFSBIH=MAFIA" ili "UEFA - STOP THE CORRUPTION" ili nesto slicno.

ta slika bi bila najmocnija od svih, al to je samo jedno misljenje obicno smrtnika
legionar
Čitam tekstove od mogu reći da 50% ili više tekstova je napisanih tako da je jako teško čitati o jednoj temi... ovo je toliko zapetljano sve da nema više smisla čitat ili trošiti vrijeme na nečije nebuloze...

Kao drugo debata je prešla iz sportske u političku...
Kao treće čitajući ovo sve mi nakad nećemo otići na bilo šta i da se vrate svi asovi i futbaleri i svi stručnajci mi ne bi napredovali.... zašto? Odgovore potražite svak sam u sebi.
Kao četvrto kod nas je sve naopako tako da ne bi bilo čudo da bi prešli ove kvalifikacije za Južnu Afriku sudeći po prošlim kavlifikacijama...

Neznam šta reći više, ja uzima mjesečni dopust sa ovog foruma, da se malo ohladi situacija!!!! Nemam riječi kako smo složni tako nam i treba kad smo ko budale kad navale na telefon... Da smo radili planski i da smo bili kao Bošnjaci barem malo složni danas ne bi gledali ovakve situacije koje su manipulacija hrvatskog i srbskog djela vodstva u savezu i sve to na dan kada se podsjećamo koliko pameti smo imali i koliko povjerenja smo davali u taj dio vodstva.

Isto tako mislim da smo narod koji će nasjesti na bilo koju fintu... neznamo ignorisati, biti strpljivi se pripremiti i planski raditi promjene... a ono što nam najviše fali to je sloga. To je najveći problem bošnjačkog naroda u BIH.
Boli me kita za Ćiru zbog mene nek vodi taj savez ko hoće svi znamo da je to mafijski savez i neka pri tome ostane... Ćiro je tu zbog para za njega bi bila najveća sramota da bi on sad odveo "Bosance" na svjetsko u J.A. zamislite vi to...
Almir
CITAT(Istok @ 11.07.2008., 22:37) [snapback]162736[/snapback]
SuperUstipak

Nje istina da se nije nista napravilo, nema zemlje u Evropi koja nije prenijela vijest o praznim tribinama u Zenici. Mislite ako bi se ovako nastavilo da ne bi dalo nekog efekta. Ako nesto skrene paznju UEFA-e onda ce to biti bas te prazne tribine, pogotovo u zvanicnim utakmicama. Nije ni njima iz Saveza bilo svejedno ono za Azerbejdzan a zamislite istu situaciju u jacim kvalifikacionim utakmicama.

Moje misljenje je, prazne tribine a svi igraci na teren.

Znaci samo bojkot navijaca a igraci neka odradjuju svoje iznutra. Jedini ko bi to mogao provesti u djelo je Elvir Bolic jer svi navijaci od-utakmice-do-utakmice povratak igraca bi shvatili kao prestanak bojkota. Ako bi Bola kroz medije pozvao navijace da bojkotuju i objasnio da se igraci vracaju u dogovoru s njim i Kodrom ali da se bojkot nastavlja drugim sredstvima, mislim da bi i prosjecni Bosnjo shvatio poentu.

Ali ne pije vode sto to Istok misli, jedini ko moze pokrenuti ovakvu incijativu je BHF, jedina relevantna skupina kad je reprezentacija u pitanju. Vidjeti sta Bolic misli o toj opciji i je li opet spreman podmetnuti svoja ledja (ja znam koliko je vec dosad potegao i da je malo nezahvalno traziti vise od njega), Bolic ako se slaze pravi dogovor sa igracima i kroz medije utice na javnost. Najgore je ako se sad klone.

Ja znam samo da se bez strategije ne moze nista postici a vec i igraci govore ne znamo da li ove iko moze skinuti, sto u prevodu znaci da se posustaje i pocinje vjerovati u njihovu nedodirljivost. Ta strategija ne mora biti ovaj prijedlog ali nesto se mora naci oko koga bi se vecina slozila i to gurati do kraja. Ja ipak mislim da je ovo najbolja opcija.

Volio bih da cujem i vase misljenje.

Pa gore sam vec napisao svasta a i mogu reci da sam slicna misljenja. Skroz je drugi efekat i vise bi bilo koristi kad igraci igraju ali i iznesu svoje misljenje i neslaganje iznutra u i oko repke jer je to njihovo radno mijesto a i njihovo pravo, nego da oni pozivaju koga hoce preprodavaju a i blamiraju i naciju i drzavu ciji ugled je i onako srozan, najbolje to pokazuju pozivi tj. molbe za prijateljske te fifina lista gdje smo unazadovali 8 godina.A cilj dusmana je da neigraju najbolji i oni koji bi trebali. A pored toga igraci su svojim ne igranjem isprastali previse i steta bi bilo da se i ova generacija unisti, sto vise nece se moci stvarati motiv tj. on opada i zelja za nove generacije da igraju za svoju zemlju i tu je i Ciro ciji nisam bas simpatizer, a koji pored toga u tv intervjuu zvuci normalno i logicno, sa nacionalnim nabojem u pravu, jer ako se Hrvatima covijek treba diviti onda je to da ne postoji neckanje oko drzavnog dresa, bio on iz Australije, Argentine itd. Isto tako nema izroda, prije svega tu mislim na sest kvazi Bosnjaka u IO koji snose za sve ovo 99 posto krivice, i prodani dusa koji stavljaju svoje licne interese iznad domovine. I sto posto sam siguran da nas ljudi tu i ne shvataju jer je kod njih pristup jedan skroz drugaciji i fanaticniji. A ja sam Kodru tako i razumijo kad je apelirao na igrace da i dalje igraju a da se protesti vode odvojeno kao i izvan terena.
Almir
CITAT(legionar @ 11.07.2008., 22:54) [snapback]162739[/snapback]
Čitam tekstove od mogu reći da 50% ili više tekstova je napisanih tako da je jako teško čitati o jednoj temi... ovo je toliko zapetljano sve da nema više smisla čitat ili trošiti vrijeme na nečije nebuloze...

Kao drugo debata je prešla iz sportske u političku...
Kao treće čitajući ovo sve mi nakad nećemo otići na bilo šta i da se vrate svi asovi i futbaleri i svi stručnajci mi ne bi napredovali.... zašto? Odgovore potražite svak sam u sebi.
Kao četvrto kod nas je sve naopako tako da ne bi bilo čudo da bi prešli ove kvalifikacije za Južnu Afriku sudeći po prošlim kavlifikacijama...

Neznam šta reći više, ja uzima mjesečni dopust sa ovog foruma, da se malo ohladi situacija!!!! Nemam riječi kako smo složni tako nam i treba kad smo ko budale kad navale na telefon... Da smo radili planski i da smo bili kao Bošnjaci barem malo složni danas ne bi gledali ovakve situacije koje su manipulacija hrvatskog i srbskog djela vodstva u savezu i sve to na dan kada se podsjećamo koliko pameti smo imali i koliko povjerenja smo davali u taj dio vodstva.

Isto tako mislim da smo narod koji će nasjesti na bilo koju fintu... neznamo ignorisati, biti strpljivi se pripremiti i planski raditi promjene... a ono što nam najviše fali to je sloga. To je najveći problem bošnjačkog naroda u BIH.
Boli me kita za Ćiru zbog mene nek vodi taj savez ko hoće svi znamo da je to mafijski savez i neka pri tome ostane... Ćiro je tu zbog para za njega bi bila najveća sramota da bi on sad odveo "Bosance" na svjetsko u J.A. zamislite vi to...

Pa tu je i problem kod nas politika sve kroji, maltene od rodjenja po nadalje, sta ces slusat, sta ces gledat, citati, uciti pa i zeljeti i voljeti itd. i tu izgleda kraja nema
novoime
ovaj put se mora dobro promisliti prije nego se npravi korak poslije kojeg nema nazad. ovo govorim po pitanju bojkota igraca.
siguran sam da igracki bojkot nece biti potpun sto bi bila najgora moguca opcija u smislu da bi ,ovaj put, i definitivno izgubili igrace, s druge strane bi otvorili prostor za mesetarenje i pozivanje "no name" igraca sto je jedan od osnovnih ciljeva saveza.
pored toga bi odlaskom spahe, papca,bajramovica,hasagica.. integritet igraca , kao faktora u odlucivanju, bio u potpunosti srusen.
isto tako, nisam siguran da ce navijacki bojkot upaliti bez dobro osmisljene kampanje, jer jasno nam je swvima kakvi smo.
jebi ga,ciro je najgore rjesenje. sigurno ce privuci dobar dio igraca i publike.

svjedoci smo da ishitrene i povrsno organizovane akcije nisu urodile plodom, cak sta vise, stvarale su dodatne frustracije kod dobronamjerne sportske javnosti.
prema tome, potrebna je nova strategija. oni koji imaju uticaj na ono sto ce se desiti treba dobro da odvagaju slijedeci korak.
nasa raja ocito nije spremna za revolucionarne promjene.
McCoy
Poziv sponzorima

U vezi sa najnovijim događanjima u fudbalskom/nogometnom savezu BiH želimo da ukažemo na sljedeće:
Čelnici F/NS svojim aktivnostima nastavljaju da urušavaju fudbal u BiH, ali i BiH, kao državu.Udružili su snage sa svima onima koji žele uništiti državu BiH i u tim nastojanjima ne biraju sredstva.
Uprkos zahtjevima i vapajima javnosti, oni i dalje ustrajavaju na svom putu. Naravno, za taj svoj antifudbalski i antibosanski rad oni su dobro plaćeni, nagrađeni i stimulisani, pa se ni tih privilegija niukom slučaju ne žele odreći. Najnovija farsa oko izbora Selektora je još samo jedna u nizu potvrda ovih naših navoda.
Zbog svega navedenog POZIVAMO sve sponzore F/NS BiH da ODMAH prekinu svaku saradnju sa istima, kako nebi bili saučesnici u njihovim prljavim poslovima.

Trenutni sponzori N/FSBiH su: ABS Banka, Sarajevo Osiguranje, Ero Net, Centrotrans-Eurolines, Modrica Optima i Legea.

Građani BiH, ljubitelje fudbala, patriote, POZIVAMO da BOJKOTUJU sve one koji na bilo koji način sponzorišu ili na neki drugi način pomažu čelnicima F/NS BiH.
Takodjer, ovim putem pozivamo gradske uprave gradova Sarajeva i Zenice da uskrate gostoprimstvo "reprezentaciji" BiH na svojim stadionima, isto tako pozivamo i sve ostale upravitelje stadiona diljem BiH da ucine istu stvar.
Ciro Blazevic je doveden na mjesto selektora da bi zamazali oci ljubiteljima najvaznije sporedne stvari u BiH.
Problem nikada nije bio u Selektoru vec u ljudima koji vode korumpirani Savez. Ovo je pokusaj obmane koji je planski smisljen da bi se normalni ljudi koje oni nazivaju Ulicom prevarili.

NACIJO BUDI SE

BHFanaticos

dincoooo
CITAT(McCoy @ 12.07.2008., 02:46) [snapback]162744[/snapback]
Poziv sponzorima

U vezi sa najnovijim događanjima u fudbalskom/nogometnom savezu BiH želimo da ukažemo na sljedeće:
Čelnici F/NS svojim aktivnostima nastavljaju da urušavaju fudbal u BiH, ali i BiH, kao državu.Udružili su snage sa svima onima koji žele uništiti državu BiH i u tim nastojanjima ne biraju sredstva.
Uprkos zahtjevima i vapajima javnosti, oni i dalje ustrajavaju na svom putu. Naravno, za taj svoj antifudbalski i antibosanski rad oni su dobro plaćeni, nagrađeni i stimulisani, pa se ni tih privilegija niukom slučaju ne žele odreći. Najnovija farsa oko izbora Selektora je još samo jedna u nizu potvrda ovih naših navoda.
Zbog svega navedenog [b]POZIVAMO sve sponzore F/NS BiH da ODMAH prekinu svaku saradnju sa istima, kako nebi bili saučesnici u njihovim prljavim poslovima.[/b]
Trenutni sponzori N/FSBiH su: [b]ABS Banka, Sarajevo Osiguranje, Ero Net, Centrotrans-Eurolines, Modrica Optima i Legea.[/b]
Građani BiH, ljubitelje fudbala, patriote, POZIVAMO da BOJKOTUJU sve one koji na bilo koji način sponzorišu ili na neki drugi način pomažu čelnicima F/NS BiH.
Takodjer, ovim putem pozivamo gradske uprave gradova Sarajeva i Zenice da uskrate gostoprimstvo "reprezentaciji" BiH na svojim stadionima, isto tako pozivamo i sve ostale upravitelje stadiona diljem BiH da ucine istu stvar.
Ciro Blazevic je doveden na mjesto selektora da bi zamazali oci ljubiteljima najvaznije sporedne stvari u BiH.
Problem nikada nije bio u Selektoru vec u ljudima koji vode korumpirani Savez. Ovo je pokusaj obmane koji je planski smisljen da bi se normalni ljudi koje oni nazivaju Ulicom prevarili.
NACIJO BUDI SE

BHFanaticos

Predlazem da svako ko moze i po drugim forumima, sportskim ne sportskim .... u sljedecem periodu postavlja ovo o sponzorima, posto i oni citaju net portale, forume... da se nastavi vrsiti pritisak. Ne vjerujem da ce drugcija biti uticaja
bilco
CITAT(Domovina-BIH @ 11.07.2008., 22:03) [snapback]162731[/snapback]
Ove Dodikove novine mogu pisati sta hoce,dok iz Dzekinih usta ne cujem nista nevjerujem,a ovaj Sisic je pravi kenjac i nista vise prvi je digo glas protiv saveza,a sad im lize dupeta.

procitas jedan tekst i odmah covjeka nazivas kenjcom nehlupaj majketi kad neznas neke stvari covjek je bio uvijek i ostace protiv saveza a normalno je da uradi interviju sa cirom nisi valjda ocekivao daga posalje u p.m.
fantom
Ćiro nije za šamaranje, šamarati bi trebalo druge

Nije prvi put da se u cilju politike iz nekih prošlih vremena poseže za prekrajanjem istine i drugima servira ono što bi, ustvari, oni željeli da čuju. Tako je i izbor Miroslava Ćire Blaževića za selektora nogometne reprezentacije BiH poslužio kao povod da se na hrvatskom portalu ###### pojavi nekorektan tekst: “Najkritičniji je list Oslobođenje koji je objavio vijest pod naslovom “Ćiro je šamar za cijelu državu“... što su brže-bolje prenijeli i mnogi drugi.

Nije nam namjera da se hvatamo ukoštac sa kolegama iz Zagreba, ali oni su bar nosioci nekog novog novinarstva i lako su mogli otvoriti našu stranicu on-line izdanja na kojoj lijepo piše: “Ćiro Blažević novi selektor bh. selekcije“. A u drugom tekstu, razgovoru sa “trenerom svih trenera“, naš list je objavio njegovu promotivnu parolu: “Svi igrači moraju nastupati za svoju reprezentaciju!

Ni riječi o nekim šamarima, ali kada smo kod šamara, izgleda da bi se oni trebali dijeliti za nekorektnost. Ne kaže se bez razloga da je batina iz raja izašla.

asasova
CITAT(coolin_ban @ 10.07.2008., 21:55) [snapback]162536[/snapback]
Ovo je Miljenko Jergovic napisao prije jedno godinu dana...malo je poduze, ali vrijedi procitati

http://www.nogometni-magazin.com/dam-3160d.shtml

sta on napise vrijedi u svakom slucaju procitati.
Allenn
Treba malo stat na loptu i sacekat da se vidi sta vrijeme donosi. Igraci treba da igraju za svoju zemlju i ne trebaju da bojkotoju reprezentaciju neigranjem. Sigurno postoji neki drugi nacin gdje mogu da kazu svoje misljenje. Hadzibegic i co su svoj kredit potrosili svojim zalaganjem (citaj ne zalaganjem) za BiH. Zna se da Ciro nema karakter. Da mu se ne moze vjerovat i da je premazan svim bojama. Ali ako uspije privolit BIH Hrvate da navijaju za BiH i jos napravi neki rezultat s reperzentacijom, onda ne treba da mu se prigovara nista bez obzira na mafiju u savezu. Znaci igraci da igraju a navijaci da bojkotuju do daljneg.
Istok
@Allen

Naivan se momce, one koji do sad nisu navijali njih ni Papa ne moze privoliti da navijaju za BiH. Na kraju krajeva ne pada mi napamet da se brinem za kog oni navijaju, meni ni iz dzepa ni u dzep.

@novoime, dobar komentar. Po meni bi se ta najbolja strategija izgledala ovako, igraci igraju, prazne tribine a onima koji podju na stadion praviti ceke. Malo radikalno ali ne znam kako drugacije zaustaviti chobane da ne miniraju sve akcije.
Allenn
Istok mozda si u pravu. Ali u svakom slucaju ne bi ostali ravodusni na uspjeh reprezentacije. Ciro sad pokusava da pridobije navijace porucujuci hrvatima i srbima iz BiH da navijaju za svoju zemlju. Nisam u toku ko je Bandic gradonacelnik Zagreba. Na internetu se moze nac da je clan SDP i da je rodom iz Gruda. Posto je on dogovorio to sa uhljupom Usanovicem. U svakom slucaju postaje zanimljivo.
Ceke je bolje pravit ovim ######ima iz saveza nego navijacima koji idu na utakmice. U svakom slucaju reprezentacija najmanje gubi ako igraci igraju a navijaci bojkotuju utakmice u Bosni i prave sranja vani.
Ado89
I de da ovdje čitamo ako može o nogometnoj reprezentaciji, privatne ratove i ustanke pravite na drugim temama. Budu li se odazvali igrači kao što su Džeko, ja ću prvi ići da njemu dam podršku. Ja sam uvijek bio za to da se igraci trebaju odazvati na poziv selektora ma ko to bio.U vrijeme Muzurovica sam o tome pisao na ovom forumu i bio nazvan ######kom i na kraju izbacen sa foruma Mozda sada me nazovu ######om i izbace me icon_sad.gif
ADO21
koje taj bandic
ASA_09
Neznam sta bi volio da igraci igraju ili bojkotiraju.. ali sjetimo se staje Kodro izjavio.. on je rekao da igraci igraju nema veze koje trener..jeli on sa igracima vec razgovaro neznam.... ali i iskreno, nemozemo mi zahtijevati da mladi igraci poput Dzeke neigraju za svoju Zemlju toje tuzno ljudi...

sta nam rade majkujim angry.gif
tuzlak
CITAT(ADO21 @ 12.07.2008., 13:45) [snapback]162761[/snapback]
koje taj bandic

taj Bandic ti je gradonacelnik Zagreba, a inace je rodjen u Grudama....
novoime
ponovicu da treba biti oprezan . ne bude li igracki bojkot potpun kao u slucaju azerbejdzana, sto je malo moguce, raja ce se polako okrenuti protiv bojkotasa ili , u najboljem slucaju, posto se radi o starijim igraci, jako brzo ce biti prezaljeni.
raja ce se vratiti na stadione,nema ni malo sumnje, a BHF ce opet biti popljuvani kao sto ih je popljuvalo 90% javnosti u slucaju dajdje.
nasa raja funkcionise po principu "hljeba i igara" i to lopovi dobro znaju pa su izabrali ciru
puno puta su rekli da ce ciro pomiriti javnost, savez i reprezentaciju i on to hoce uraditi ali na stetu bosanskog fudbala i onih malo sto razumiju u cemu je fol.
McCoy
Elvir Bolić, bivši pomoćnik svrgnutog Mehe Kodre, kaže da ne može vjerovati da bi jedan stručnjak poput Blaževića mogao raditi s trenutnom postavom NSBiH.

- Sve me ovo jako začudilo. O Ćiri sam imao visoko mišljenje, ne znam zašto će čovjek tako visokog renomea ulaziti u posao s ljudima u NSBiH? Za sebe su napravili dobru stvar, dobili su veliko ime, ali nije mi jasno zašto je Blažević pao pod njihovu priču kada će dolazak i rad sa čelnicima Saveza njegovoj reputaciji učiniti više lošeg nego dobrog - kaže Bolić.
senci
EVO SAD OVO_KOME VJEROVATI ZA VAHU

Hadžibegić protiv, Halilhodžić za Ćiru
Blažević ima iskustva, a zna napraviti i ambijent, kaže Vaha • Što mu to treba, pita se Elvir Bolić...
12.07.2008. 12:55

Prije nekoliko godina, kada je bivši direktor reprezentacije Bosne i Hercegovine Ahmet Pašalić želio dovesti Miroslava Blaževića na kormilo selekcije, skoro cjelokupan trenerski milje naše zemlje bio je protiv njega.

Situacija se nije promijenila ni danas, ali s tom razlikom što Blažević sada nije kandidat nego selektor kojem je prepuštena briga o reprezentaciji BiH. Osim toga, ovoga puta mišljenja su podijeljena.

Faruk Hadžibegić je prokomentirao odluku Saveza rekavši da ga reprezentacija više ne zanima.

- Da Blaževiću treba krvi, dao bih mu je. Protiv njega kao stručnjaka nemam ništa, ali mu nisam sklon zato što se davno prestao deklarisati kao Bosanac. Osim toga, čovjek ima 73 godine. Pa zar nisu mogli naći nekog mlađeg za selektora, Kranjčara, Musemića, Pirića, Marića...? Smatram da on nije dobro rješenje. Duboko sam razočaran, u tolikoj mjeri da me ne interesuje apsolutno ništa u vezi s reprezentacijom - kaže Hadžibegić.

Vahid Halilhodžić ranije je bio najžešći Ćirin protivnik kada je riječ o njegovim ambicijama da preuzme selekciju BiH, ali ovog puta govori drugačije.

- Nije važno šta ja mislim. Važno je napraviti dobru selekciju. Blažević ima veliko iskustvo s reprezentacijama, a zna napraviti i ambijent. Možda bi mogao nešto postići. Lično, jako bih volio da reprezentacija konačno počne bilježiti dobre rezultate i da stasa u ono što su Hrvati napravili od svoje. Blaževiću želim sreću i, ako mu bude trebalo, spreman sam mu pružiti pomoć - rekao je Halilhodžić.

Elvir Bolić, bivši pomoćnik svrgnutog Mehe Kodre, kaže da ne može vjerovati da bi jedan stručnjak poput Blaževića mogao raditi s trenutnom postavom NSBiH.

- Sve me ovo jako začudilo. O Ćiri sam imao visoko mišljenje, ne znam zašto će čovjek tako visokog renomea ulaziti u posao s ljudima u NSBiH? Za sebe su napravili dobru stvar, dobili su veliko ime, ali nije mi jasno zašto je Blažević pao pod njihovu priču kada će dolazak i rad sa čelnicima Saveza njegovoj reputaciji učiniti više lošeg nego dobrog - kaže Bolić.

Autor: M. TANOVIĆ
Ado89
CITAT(McCoy @ 12.07.2008., 14:39) [snapback]162768[/snapback]

Ma nema se cemu cuditi, u ovom slucaju FS ce da radi onako kako Ciro bude trazio , mislim sto se tice reprezentacije,ne bude li onako kako on bude trazio bice interesantno vidjeti ko ce koga svuci u gladisiku.
jaran Memo
CITAT(Istok @ 12.07.2008., 13:26) [snapback]162756[/snapback]
@Allen

Naivan se momce, one koji do sad nisu navijali njih ni Papa ne moze privoliti da navijaju za BiH. Na kraju krajeva ne pada mi napamet da se brinem za kog oni navijaju, meni ni iz dzepa ni u dzep.
@novoime, dobar komentar. Po meni bi se ta najbolja strategija izgledala ovako, igraci igraju, prazne tribine a onima koji podju na stadion praviti ceke. Malo radikalno ali ne znam kako drugacije zaustaviti chobane da ne miniraju sve akcije.

Ja bi ovo , ja bi ono , ja bi ovako, ja bi o nako. Jarane bujrum uradi to a ne nagovaraj druge ljudi u bosni, nemaju para za hranu a kamali za kazne ti sigurno svaki mjesec dobijas 2000€ pa mogla bi se i koja kazna platiti.
jaran Memo
CITAT(Emir75 @ 12.07.2008., 17:49) [snapback]162772[/snapback]
ma nema ov oveze sa Cirom, pa nismo mogli dobiti bolje nego sto je bio Kodro i Bola, ovo je "slazem se sa Bolom" cudno da je Ciro pristao na ovako nesto.

Dajem i ciri par mjeseci i on je gotov a u medjuvremenu treba savez demolirati do temelja

Ja sam skonto da je Ciro dobar sahista sa par poteza matira navijace i igrace i vjerujem da ce se moci nositi sa ovim iz saveza ,iako sam na pocetku bio skepticar.Nama i treba ovakav neko koji kaze "kakva Spanija njih cemo uzeti na startu".Pa ne stvarno covjek uljev povjernje ono sto mi nemamo .
jaran Memo
Samo jedno da kazem o savezu.Ovo me podsjeca sve na 93 go.svi cekamo Europu da nesto uradi sve smo oruzije predali kod nas bosanaca neki mutav glavni sam cekamo da jos manje potonimo pa ce mo se onda boriti. Komsic je jedini nas politicar koji cuje glas naroda koji zna da ocita lekciju dusmanima izato kazem Komsic a ne neko mutav iz sda
banjalucanin
Moje malo misljenje i prijedlog sta i kako dalje:Ciru ne volim,ali kao sto rekose neki,ipak je on prvi sto obecava rezultate,pa i igraci izgleda pristaju da ih on vodi..
1.Znaci-igraci treba da se odazovu repki i da se bore za boje BIH vec protiv Bugara
2.Navijaci treba da idu u sto vecem broju na utakmice(fanatikuse racunam u navijace)
3.Ne treba praviti nerede na stadionima i prikazivati se svijetu kao vandali,vec na jedan miran nacin sa velikim transparentima na engleskom jeziku po cijelim tribinama ukazivati europi i Platiniju sta trazimo....
#Ne smijemo unistiti jednu fantasticnu reprezentaciju,jer stvarno jedva cekam da vidim zajedno Pjanu,Dzeku,Zlaju,Misketa,Spahu.....
A velike i ostrije proteste mozemo praviti tamo gdje se stoka iz saveza sastaje......
U svemu tome trebamo zahtjevati i od starijih igraca,ali i od nasih trenera koji imaju reputaciju u svijetu za pomoc da ih skinemo......
Treba da podrzimo sve one organizacije sto se stvaraju zbog radi postenja i dizanja kvaliteta naseg sporta(mislim na onog iz BLuke sto je izbacen iz FSBIH....)Toliko od mene....SAVEZ DOLE- BIH REPKA NA SVJETSKO PRVENSTVO
Ado89
CITAT(banjalucanin @ 12.07.2008., 16:30) [snapback]162777[/snapback]
Moje malo misljenje i prijedlog sta i kako dalje:Ciru ne volim,ali kao sto rekose neki,ipak je on prvi sto obecava rezultate,pa i igraci izgleda pristaju da ih on vodi..
1.Znaci-igraci treba da se odazovu repki i da se bore za boje BIH vec protiv Bugara
2.Navijaci treba da idu u sto vecem broju na utakmice(fanatikuse racunam u navijace)
3.Ne treba praviti nerede na stadionima i prikazivati se svijetu kao vandali,vec na jedan miran nacin sa velikim transparentima na engleskom jeziku po cijelim tribinama ukazivati europi i Platiniju sta trazimo....
#Ne smijemo unistiti jednu fantasticnu reprezentaciju,jer stvarno jedva cekam da vidim zajedno Pjanu,Dzeku,Zlaju,Misketa,Spahu.....
A velike i ostrije proteste mozemo praviti tamo gdje se stoka iz saveza sastaje......
U svemu tome trebamo zahtjevati i od starijih igraca,ali i od nasih trenera koji imaju reputaciju u svijetu za pomoc da ih skinemo......
Treba da podrzimo sve one organizacije sto se stvaraju zbog radi postenja i dizanja kvaliteta naseg sporta(mislim na onog iz BLuke sto je izbacen iz FSBIH....)Toliko od mene....SAVEZ DOLE- BIH REPKA NA SVJETSKO PRVENSTVO

Pozitivno razmisljanje.
Ado89
U svakom slucaju Ciro ce ili odvesti repku na SP ili rasturiti savez a mozda rasturiti oboje i onda sve iz pocetka Ovo su za sada moguce opcije
asasova
joj bas me zanima kako ce ih ciro motivisati.
Ventola
Ja mislim da treba opstati rep.Srps-ka jer, ako cemo realno, kako je u Dejtonu priznata, Bosnjaci se vracaju u nju i zive u skladi sa komsijama. Niko ih ne dira, imaju sta jesti i to nam je dosta ali eto, posto su nas istjerali prije 16 godina onda eto ipak, reda radi, da kazem i ovo: "dole rep srp-ska..."

Ova misao mi prodje kroz glavu kao paralela ovome sto pise kako treba ici bodriti Chiru i "chireve" koji su se zagnojili do te mjere da nam fudbal umire od njih.. Je8em ti vise kompromise i poturanje ledja i dogovore na nasu stetu, kada ce vise ljudi shvatiti da ovo nije nekakav privatni rat nego stvar koja se tice svakog onog koji voli fudbal u BiH!? Onaj prica kako ce on prvi ici dati podrsku Dzeki, nece ga ni top moci zaustaviti! Bravo navijac.. Ovaj daje prijedloge hajmo navijati ali cemo ih eto reda radi, bas kao ovaj moj Bosnjo gore u prvoj recenici, pokusati rusiti sa "savez napolje" na 5 jezika..

Ne budite blesave prelivode, ne budite beskicmenjaci, ne budite poput onih sto u Oslu do 15. minute navijase protiv saveza a od 15. za repku, ne budite kao oni sto u junu 2007. navijaju za BiH protiv Turske a koji godinu dana navijase za Tursku i upalise auta i svirase po glavnom gradu, nemojte biti dio mjenja kojem je svejedno ko igra samo nek se igra!

Znam da je ovo sto pisem uzalud jer vidim da ce fukare uvijek padati na Cirine jeftine finte (isti onaj Ciro sto je nagovarao Kodru i Hibica da igraju za Hrv 94. uz rijeci "sine vidis da nema vise Bosne"), ali nema veze, doce sve na svoje jednoga dana...

Ventola
CITAT(EnoTata @ 12.07.2008., 16:51) [snapback]162780[/snapback]
Bojkot i neredi su potpuno besmisleni.

Nadam se da ce doci do neke komunikacije izmedju Cire i navijaca.

Do komunikacije ce naravno doci.. Cuces ti... tumbleweed.gif
cile

Ventola
Koji smo mi kmetovi...
banjalucanin
CITAT(Ventola @ 12.07.2008., 19:37) [snapback]162787[/snapback]
Ja mislim da treba opstati rep.Srps-ka jer, ako cemo realno, kako je u Dejtonu priznata, Bosnjaci se vracaju u nju i zive u skladi sa komsijama. Niko ih ne dira, imaju sta jesti i to nam je dosta ali eto, posto su nas istjerali prije 16 godina onda eto ipak, reda radi, da kazem i ovo: "dole rep srp-ska..."
Ova misao mi prodje kroz glavu kao paralela ovome sto pise kako treba ici bodriti Chiru i "chireve" koji su se zagnojili do te mjere da nam fudbal umire od njih.. Je8em ti vise kompromise i poturanje ledja i dogovore na nasu stetu, kada ce vise ljudi shvatiti da ovo nije nekakav privatni rat nego stvar koja se tice svakog onog koji voli fudbal u BiH!? Onaj prica kako ce on prvi ici dati podrsku Dzeki, nece ga ni top moci zaustaviti! Bravo navijac.. Ovaj daje prijedloge hajmo navijati ali cemo ih eto reda radi, bas kao ovaj moj Bosnjo gore u prvoj recenici, pokusati rusiti sa "savez napolje" na 5 jezika..

Ne budite blesave prelivode, ne budite beskicmenjaci, ne budite poput onih sto u Oslu do 15. minute navijase protiv saveza a od 15. za repku, ne budite kao oni sto u junu 2007. navijaju za BiH protiv Turske a koji godinu dana navijase za Tursku i upalise auta i svirase po glavnom gradu, nemojte biti dio mjenja kojem je svejedno ko igra samo nek se igra!

Znam da je ovo sto pisem uzalud jer vidim da ce fukare uvijek padati na Cirine jeftine finte (isti onaj Ciro sto je nagovarao Kodru i Hibica da igraju za Hrv 94. uz rijeci "sine vidis da nema vise Bosne"), ali nema veze, doce sve na svoje jednoga dana...

Pa dobro Vento:kako cemo?Hajde kazi nam kako da ih se rjesimo.....Ali ipak shvati da je taj Ciro najmanji problem i najlakse da ga se rjesimo...Problem je veci od njega....A ako bogda kad se rjesimo Muniba i ostale g a ma d i i njega cemo...Pa cemo vratiti nase Kodrinju ,Bolu,Sergeja,Konju,Hibu...Samo kazem da ne smijemo izgubiti ove mlade dragulje,jer oni hoce da igraju i da se bore za BIH(a ne za savez)....Pozdrav
SuperUstipak
ako mislite da je problem na tribinama ili travnjaku onda se varate...
Ado89
CITAT(banjalucanin @ 12.07.2008., 18:01) [snapback]162792[/snapback]
Pa dobro Vento:kako cemo?Hajde kazi nam kako da ih se rjesimo.....Ali ipak shvati da je taj Ciro najmanji problem i najlakse da ga se rjesimo...Problem je veci od njega....A ako bogda kad se rjesimo Muniba i ostale g a ma d i i njega cemo...Pa cemo vratiti nase Kodrinju ,Bolu,Sergeja,Konju,Hibu...Samo kazem da ne smijemo izgubiti ove mlade dragulje,jer oni hoce da igraju i da se bore za BIH(a ne za savez)....Pozdrav

Mislim da je Ventola i dalje clan BHF i oni pozivaju sponzore repke da to vise ne budu, igrace da se ne odazivaju, navijace da ne idu na utakmice i one koji ne misle isto kao i on naziva nekakvim pogrdnim imenima tako da je o tome suvisno pisati
Almir

Tekst sa sport######:

ĆIRO: S NAVIJAČIMA IDEMO U AFRIKU!

Blažević je istakao i kako ima formulu da pomiri sve u Bosni i Hercegovini, to jeste našem fudbalu.

«Izvršni odbor i čelnici Saveza od onog trenutka kada su me izabrali za selektora nemaju ništa sa reprezentacijom. Sine, kod mene nema «cile, mile». Ekipu ću ja voditi i sastavljati je, te učinit ćemo sve da kroz igre i rezultate pružimo zadovoljstvo navijačima. Oni su najvažniji ne samo kod nas, nego svugdje u svijetu. Ovom prigodom volio bi im reći da nas podrže, jer garantiram im da ako svi budemo zajedno možemo napraviti dobar rezultat. Jedni bez drugih ne možemo, mali smo i nejaki. Ako budemo ujedinjeni samljet ćemo sve, pa i Španjolce», u svom stilu govorio je Ćiro za naš online magazin, istakavši:

«Dakle, navijači trebaju ovoj zemlji, reprezentaciji. Ćiro nije bitan. I nisam, i nitko na ovom svijetu nije bitan kao jedinka. Samo zajedno možemo napraviti bolje dane u nogometu BiH, ali i ambijent u cijeloj državi. Kada sam rekao da Izvršni odbor nema ništa sa timom, nisam se šalio. Oni će imati posla samo sa mnom, jer ću im odgovarati za rezultate, a za uzvrat će nam morati osigurati sve uvjete za dobre pripreme pred utakmice, ali i sve ono što treba da imaju velike reprezentacije. Bit ćemo veliki, to ćete vidjeti!»

Blažević je kazao i kako će ugovor sa NS/FS BiH potpisati iza 20. jula, kada će i imenovati saradnike u stručnom štabu. U Sarajevo će, tvrdi, doći čim prije bude mogao. Istakao je i kako je u kontaktu sa pojedinim igračima, te da su mu dali određene garancije kako će se vratiti u «izabranu vrstu». Ipak, o tome je samo kratko, rekao:

«Sine, pustite da Ćiro obavi posao. Nemojmo sada o tome, bit će vremena.»

Potom, opet se vratio na priču o navijačima.

«Meni su navijači najvažniji, jer bez njih smo ništa, a BiH će kao nogometna reprezentacija tavoriti na dnu. Oni su naša snaga i prijeko su potrebni reprezentaciji. 'Ajmo se usredotočiti da napravimo svi nešto za ovu zemlju, a «glavešine» staviti u drugi plan. Ma, nisu oni nogomet, nogomet su igrači i navijači. Neće nam smjeti prići, mi ćemo biti tim. Sa navičima idemo u Afriku. I u slučaju da kojim slučajem ne ispunim ovo obećanje, idem odmah sam, ne treba me nitko tjerati...», istakao je Blažević za Sport######, koji prema svim javnim i transparentnim anketama ima preko 70 posto podrške u radu na klupi BiH, te od njega bh. javnost sada očekuje obećano čudo, kako je rekao: «Odvest ću Bosnu i Hercegovinu na Svjetsko prvenstvu u Južnoafričku republiku»!

Da li će se navijači vratiti na tribine stadiona na kojima BiH bude igrala znaće se 20. avgusta, kada ćemo u Zenici, u generalnoj probi pred start kvalifikacija za SP, ugostiti Bugare?!

Sto mi to zvuci poznato, zar Kodro isto to nije htjeo. Kad prije napravise anketu tek je se proculo da je selektor.
Vulture_old_firm
Ja mislim da niko vise u javnosti ne "kupuje" bilo sta sto dolazi od ljudi iz saveza. Ne radi se o tome! Medjutim uspjeli su da sebi kupe vrijeme, TO JE CINJENICA! Mi u BHF-u trebamo da se prilagodimo novonastaloj situaciji, od onoga sa ofanzivnog na defanzivni nacin razmisljanja. Nastavimo li prditi u istu tikvu, citava javnost, kakva god da jeste ce se okrenuti protiv nas! Treba se vratiti na stadion i cekati priliku, a ONI ce najebat`kad, tad! Moramo pokazati malo vise mudrosti i biti prefriganiji! Inace cemo biti "braca Morici" ovoga vijeka!

Svi na stadion, uvijek mozemo prekinut`utakmicu. A sto tice njih meni sve vise izgleda da "dead men walking"!

banjalucanin
CITAT(Vulture_old_firm @ 12.07.2008., 20:51) [snapback]162796[/snapback]
Ja mislim da niko vise u javnosti ne "kupuje" bilo sta sto dolazi od ljudi iz saveza. Ne radi se o tome! Medjutim uspjeli su da sebi kupe vrijeme, TO JE CINJENICA! Mi u BHF-u trebamo da se prilagodimo novonastaloj situaciji, od onoga sa ofanzivnog na defanzivni nacin razmisljanja. Nastavimo li prditi u istu tikvu, citava javnost, kakva god da jeste ce se okrenuti protiv nas! Treba se vratiti na stadion i cekati priliku, a ONI ce najebat`kad, tad! Moramo pokazati malo vise mudrosti i biti prefriganiji! Inace cemo biti "braca Morici" ovoga vijeka!

Svi na stadion, uvijek mozemo prekinut`utakmicu. A sto tice njih meni sve vise izgleda da "dead men walking"!

Bravo drug....Upravo tako defanzivno....Kako rade ljudi po tip Spaniji?Pune tribine u Valenciji i svi masu bjelo....Imalo je odjek u cjelom svijetu,i bi kako bi smjenise trenera....Ako mi tako uradimo na utakmicama repke uz svakako nekoliko zescih drugih transparenata pa i imenima ovih na njima,mislim da cemo napraviti vise......Ili ce ih Europa smjeniti,ili ce ih Komsic poslati u maternu ili ce ipak kao posljednje hinje da napuste fotelje....
Ado89
CITAT(Almir @ 12.07.2008., 18:49) [snapback]162795[/snapback]
Tekst sa sport######:

ĆIRO: S NAVIJAČIMA IDEMO U AFRIKU!

Blažević je istakao i kako ima formulu da pomiri sve u Bosni i Hercegovini, to jeste našem fudbalu.

«Izvršni odbor i čelnici Saveza od onog trenutka kada su me izabrali za selektora nemaju ništa sa reprezentacijom. Sine, kod mene nema «cile, mile». Ekipu ću ja voditi i sastavljati je, te učinit ćemo sve da kroz igre i rezultate pružimo zadovoljstvo navijačima. Oni su najvažniji ne samo kod nas, nego svugdje u svijetu. Ovom prigodom volio bi im reći da nas podrže, jer garantiram im da ako svi budemo zajedno možemo napraviti dobar rezultat. Jedni bez drugih ne možemo, mali smo i nejaki. Ako budemo ujedinjeni samljet ćemo sve, pa i Španjolce», u svom stilu govorio je Ćiro za naš online magazin, istakavši:

«Dakle, navijači trebaju ovoj zemlji, reprezentaciji. Ćiro nije bitan. I nisam, i nitko na ovom svijetu nije bitan kao jedinka. Samo zajedno možemo napraviti bolje dane u nogometu BiH, ali i ambijent u cijeloj državi. Kada sam rekao da Izvršni odbor nema ništa sa timom, nisam se šalio. Oni će imati posla samo sa mnom, jer ću im odgovarati za rezultate, a za uzvrat će nam morati osigurati sve uvjete za dobre pripreme pred utakmice, ali i sve ono što treba da imaju velike reprezentacije. Bit ćemo veliki, to ćete vidjeti!»

Blažević je kazao i kako će ugovor sa NS/FS BiH potpisati iza 20. jula, kada će i imenovati saradnike u stručnom štabu. U Sarajevo će, tvrdi, doći čim prije bude mogao. Istakao je i kako je u kontaktu sa pojedinim igračima, te da su mu dali određene garancije kako će se vratiti u «izabranu vrstu». Ipak, o tome je samo kratko, rekao:

«Sine, pustite da Ćiro obavi posao. Nemojmo sada o tome, bit će vremena.»

Potom, opet se vratio na priču o navijačima.

«Meni su navijači najvažniji, jer bez njih smo ništa, a BiH će kao nogometna reprezentacija tavoriti na dnu. Oni su naša snaga i prijeko su potrebni reprezentaciji. 'Ajmo se usredotočiti da napravimo svi nešto za ovu zemlju, a «glavešine» staviti u drugi plan. Ma, nisu oni nogomet, nogomet su igrači i navijači. Neće nam smjeti prići, mi ćemo biti tim. Sa navičima idemo u Afriku. I u slučaju da kojim slučajem ne ispunim ovo obećanje, idem odmah sam, ne treba me nitko tjerati...», istakao je Blažević za Sport######, koji prema svim javnim i transparentnim anketama ima preko 70 posto podrške u radu na klupi BiH, te od njega bh. javnost sada očekuje obećano čudo, kako je rekao: «Odvest ću Bosnu i Hercegovinu na Svjetsko prvenstvu u Južnoafričku republiku»!

Da li će se navijači vratiti na tribine stadiona na kojima BiH bude igrala znaće se 20. avgusta, kada ćemo u Zenici, u generalnoj probi pred start kvalifikacija za SP, ugostiti Bugare?!
Sto mi to zvuci poznato, zar Kodro isto to nije htjeo. Kad prije napravise anketu tek je se proculo da je selektor.

Upravo je krenulo onako kako sam i pretpostavjlao.Ciro nije Meho Kodro(Kodro je previse posten i merhametli i nema iskustva kako treba raditi kada su lopovi oko njega) Ciro zna sve MARIFETLUKE i ovima iz saveza nece biti lahko sa njim ko sa Kodrom i Muzurovicem Vidjecete zivot ce im zagorcati.Da je stanje u savezu normalno onda bi Kodro bio pravo rjesenje ovako u ovoj situaciji Ciro je pa gotovo idealno.Kako su ga imenovali nema ih nigdje a sad im i porucio ko je sef u repci
Ado89
CITAT(admirj @ 12.07.2008., 19:04) [snapback]162798[/snapback]
Slazem se.. treba prekinuti svaku tekmu i kraj price.

Daj prestanite vise sa tim glupostima
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.