Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
Istok
Evo i Ligata pravi zaokret u ispravnom smjeru, poceo je da misli svojom glavom. Nikad nije kasno. Moram da ga pohvalim jer je prvi koji kritikuje ovaj izbor dok ce ostali vjerovatno cekati reakcije javnosti pa da se priklone onoj strani koja je profitabilnija.

Najinteresantniji dio je gdje Basic govori da ovi iz Saveza vjeruju da Ciro moze ujediniti Predsjednistvo, navijace, igrace...znaci njima treba neko ko je bio deklarisani protivnik BiH da ih ujedini D :rolleyes:susta suprotnost onome sto su predstavljali Kodro i Bolic. Dobro je da su vec jednom priznali, ako si patriota nepodoban si za sve funkcije vezane za reprezentaciju i Savez

Gospoda iz N/FSBiH izabrala “podobnog“

Piše: Jasmin LIGATA
11/07/08

Ćiro Blažević novi selektor bh. selekcije

Miroslav Ćiro Blažević novi je selektor nogometne reprezentacije BiH. Iskusni i trofejni trener, čija je karijera ipak na zalasku, vodiće našu selekciju u u naredne dvije godine, a ukoliko se uspije plasirati na SP, razgovaraće se o produžetku saradnje.

Blažević je na sjednici Izvršnog odbora N/FSBiH održanoj u Zenici izabran sa 14 glasova “za”, te jedenim suzdržanim (Mensud Bašić).

Zanimljivo je kako je tokom proteklih nekoliko dana Ćiro u izjavama za bh. i hrvatske medije tvrdio da neće preuzeti našu selekciju, a članovi IO bh. kuće nogometa objavili su kako su najozbiljniji kandidati zapravo Amar Osim i Ibrahim Zukanović. Međutim, odluka je, čini nam se, donesena na sastanku bošnjačkog dijela Izvršnog odbora, koji se u Zenici, na nagovor Sulejmana Čolakovića, sastao već u 15.30 iako je sjednica bila zakazana za 17 sati. Kako je izbor bio samo formalnost, tako je Miroslav Blažević bio i ekspresno izabran, a javnosti će se njegovim izborom pokušati zamazati oči i skrenuti pažnja sa stvarnih problema, kao što su neregularnost Premijer lige, te kriminal u svim strukturama Nogometnog saveza.

Podsjećanja radi, Ćiro je već jednom bio kandidat za selektora BiH, ali njegovo ustoličenje nije prošlo, s obzirom da je naišlo na gnjev bh. javnosti, te pojedinih stručnjaka iz BiH, koji ovom treneru nisu mogli oprostiti izjave koje je davao u ratu.

Kako saznajemo, Ćiro će našu selekciju voditi pod istim uslovima kao što ih je imao Meho Kodro, dakle, za platu od 5.000 eura. Međutim, Ćiro je tražio mnogo više novca, a situacija je riješena tako što će ostatak plaće dobivati od gradonačelnika Zagreba Milana Bandića. Također, sav prihod od sponzora koje Ćiro dovede u našu selekciju dijeliće se 70 naprema 30 u korist Blaževića.

Otkud Blažević, a ne Osim ili Zukanović, što je bila jučerašnja dilema, pokušali smo saznati od jedinog suzdržanog člana IO Mensuda Bašića...

“Oni smatraju da Ćiro može ujediniti igrače, navijače i članove Predsjedništva. Presudno je bilo to što je prihvatio ugovor na dvije godine, a ne na više kako se to planiralo u slučaju Osima ili Zukanovića. Također, prihvatio je i uslove koje je imao Kodro, iako ih je prvobitno odbio. Međutim, očito je nađeno rješenje oko toga ko će plaćati Blaževića“, rekao nam je Bašić, koji je i sam bio iznenađen izborom.

“Meni ništa nije jasno“, priznao nam je.

Iskreno, ni nama nije bilo ništa jasno, a izbor trenera poput Ćire Blaževića jasno pokazuje da naš N/FSBiH nema jasnu viziju.
tarik_pasa
"Ljudi moji jeli to moguce"kud bas protiv bugara sa Cirom.....icon_smile.gif
Koju ovi smrde iz NSBIH fasadu udaraju,to nije normalno.....Sad se samo ceka,hoceli fasada se odrzati ili ce je nevrijeme skinut........
Pamet u glavu,ne zaboravite tekmu Kodro Bola i prijatelji,zar da zbog jednog Cire pogazimo legedne poput Barbareza,Kodre,Mujcina......
Ado89
CITAT(Istok @ 11.07.2008., 08:07) [snapback]162625[/snapback]
Evo i Ligata pravi zaokret u ispravnom smjeru, poceo je da misli svojom glavom. Nikad nije kasno. Moram da ga pohvalim jer je prvi koji kritikuje ovaj izbor dok ce ostali vjerovatno cekati reakcije javnosti pa da se priklone onoj strani koja je profitabilnija.

Najinteresantniji dio je gdje Basic govori da ovi iz Saveza vjeruju da Ciro moze ujediniti Predsjednistvo, navijace, igrace...znaci njima treba neko ko je bio deklarisani protivnik BiH da ih ujedini D :rolleyes:susta suprotnost onome sto su predstavljali Kodro i Bolic. Dobro je da su vec jednom priznali, ako si patriota nepodoban si za sve funkcije vezane za reprezentaciju i Savez

Piše: Jasmin LIGATA
11/07/08

Ćiro Blažević novi selektor bh. selekcije

Miroslav Ćiro Blažević novi je selektor nogometne reprezentacije BiH. Iskusni i trofejni trener, čija je karijera ipak na zalasku, vodiće našu selekciju u u naredne dvije godine, a ukoliko se uspije plasirati na SP, razgovaraće se o produžetku saradnje.

Blažević je na sjednici Izvršnog odbora N/FSBiH održanoj u Zenici izabran sa 14 glasova “za”, te jedenim suzdržanim (Mensud Bašić).

Zanimljivo je kako je tokom proteklih nekoliko dana Ćiro u izjavama za bh. i hrvatske medije tvrdio da neće preuzeti našu selekciju, a članovi IO bh. kuće nogometa objavili su kako su najozbiljniji kandidati zapravo Amar Osim i Ibrahim Zukanović. Međutim, odluka je, čini nam se, donesena na sastanku bošnjačkog dijela Izvršnog odbora, koji se u Zenici, na nagovor Sulejmana Čolakovića, sastao već u 15.30 iako je sjednica bila zakazana za 17 sati. Kako je izbor bio samo formalnost, tako je Miroslav Blažević bio i ekspresno izabran, a javnosti će se njegovim izborom pokušati zamazati oči i skrenuti pažnja sa stvarnih problema, kao što su neregularnost Premijer lige, te kriminal u svim strukturama Nogometnog saveza.

Podsjećanja radi, Ćiro je već jednom bio kandidat za selektora BiH, ali njegovo ustoličenje nije prošlo, s obzirom da je naišlo na gnjev bh. javnosti, te pojedinih stručnjaka iz BiH, koji ovom treneru nisu mogli oprostiti izjave koje je davao u ratu.

Kako saznajemo, Ćiro će našu selekciju voditi pod istim uslovima kao što ih je imao Meho Kodro, dakle, za platu od 5.000 eura. Međutim, Ćiro je tražio mnogo više novca, a situacija je riješena tako što će ostatak plaće dobivati od gradonačelnika Zagreba Milana Bandića. Također, sav prihod od sponzora koje Ćiro dovede u našu selekciju dijeliće se 70 naprema 30 u korist Blaževića.

Otkud Blažević, a ne Osim ili Zukanović, što je bila jučerašnja dilema, pokušali smo saznati od jedinog suzdržanog člana IO Mensuda Bašića...

“Oni smatraju da Ćiro može ujediniti igrače, navijače i članove Predsjedništva. Presudno je bilo to što je prihvatio ugovor na dvije godine, a ne na više kako se to planiralo u slučaju Osima ili Zukanovića. Također, prihvatio je i uslove koje je imao Kodro, iako ih je prvobitno odbio. Međutim, očito je nađeno rješenje oko toga ko će plaćati Blaževića“, rekao nam je Bašić, koji je i sam bio iznenađen izborom.

“Meni ništa nije jasno“, priznao nam je.

Iskreno, ni nama nije bilo ništa jasno, a izbor trenera poput Ćire Blaževića jasno pokazuje da naš N/FSBiH nema jasnu viziju.

Mislim da bi sada za prvu utakmicu repke trebalo organizovati dolazak sto vise navijaca i tokom cijele utakmice skandirati CIRO ODLAZI SAVEZ NAPOLJE i tako nesto.Dakle sto masovnije i sa tribina jasno i glasno a poslije moze i nastavak bojkota reziser.gif reziser.gif
Riobravo
Kakav narod takva drzava....kakva drzava takav selektor! Svakom på zasluzi!
mini1
CITAT(Ado89 @ 11.07.2008., 10:34) [snapback]162628[/snapback]
Mislim da bi sada za prvu utakmicu repke trebalo organizovati dolazak sto vise navijaca i tokom cijele utakmice skandirati CIRO ODLAZI SAVEZ NAPOLJE i tako nesto.Dakle sto masovnije i sa tribina jasno i glasno a poslije moze i nastavak bojkota reziser.gif reziser.gif

Zasto ciro odlazi ?
mini1
Dzeko ce se odazvati ciri.
garo
ma svi ce se oni odazvat Ciri nije on problem problem su
pojedini ljudi u savezu
tako bi se pisalo i za nekog drugog ( da je njihov, da je ###### i slicno)
da je preuzeo selektorsku poziciju
Posto je statut saveza po uredjenju drzave napravit
pa kada nasi politicari nam urede drzavu i savez ce se uredit
a to ti je

za Neki 5 - 10 godina ako bog da.
Ado89
CITAT(mini1 @ 11.07.2008., 09:08) [snapback]162630[/snapback]
Zasto ciro odlazi ?

Zato sto su ga postavili da ih spasava to je sada ocigledno, trebalo im je neko zvucno ime ciro to jeste nema dvojbe ima nas koji smo za i protiv cire postujuci njegove godine mislim da nije covjek koji bi na duze staze mogao pomoci BH fudbalu Tu treba da dodu mladi i ambiciozniji .Sto se tice odaziva igraca mislim da se trebaju odazvati na poziv selektora ma ko to bio ako zele igrati za BIH Oni koji nece to je njihovo pravo i to treba postovati U svoj ovoj zbrci i haosu treba imati malo i realnosti
ermin-jaran
CITAT(Ado89 @ 11.07.2008., 11:49) [snapback]162633[/snapback]
Zato sto su ga postavili da ih spasava to je sada ocigledno, trebalo im je neko zvucno ime ciro to jeste nema dvojbe ima nas koji smo za i protiv cire postujuci njegove godine mislim da nije covjek koji bi na duze staze mogao pomoci BH fudbalu Tu treba da dodu mladi i ambiciozniji .Sto se tice odaziva igraca mislim da se trebaju odazvati na poziv selektora ma ko to bio ako zele igrati za BIH Oni koji nece to je njihovo pravo i to treba postovati U svoj ovoj zbrci i haosu treba imati malo i realnosti

Realnost je ta da mi nevidimo dalje od nosa.
Ado89
CITAT(ermin-jaran @ 11.07.2008., 09:54) [snapback]162634[/snapback]
Realnost je ta da mi nevidimo dalje od nosa.

Ma nebi se slozio bas potpuno sa tobom.Vidimo vidimo .Problem je u tome sto vidimo i ono sto po misljenju onih odozgo nebi smjeli vidjeti a kad smo vec vidjeli oni nas tuse jer imaju moc i tjeraju nas da ne vjerujemo vlastitim ocima Ja bih prije rekao da smo NEORGANIZOVANI
tarik_pasa
Kako je hercegovac Milan Bandić pomogao bosancu Ćiri Blaževiću da postane selektor BiH: "Ujediniću sve narode!"

- U zeničkom hotelu "West", oko koga su patrolirali policajci, juče u 17 sati počela je sjednica Izvršnog odbora Fudbalskog saveza BiH i trajala je devedesetak minuta. Odluka fudbalske vlade bila je jednoglasna - novi selektor je Miroslav Ćiro Blažević.

Dva sata prije početka sjednice, Ćiro je sjedio u svom zagrebačkom stanu i novinarima koji su ga stalno zvali na mobitel, kratko je kazao:

"Ja sam novi selektor moje domovine. Tu odluku niko ne može spriječiti!"

Sinoć, nešto iza 19 sati Ćiro je izjavio:

"Jednoglasno su me izabrali. Naravno da sam sretan, ali sam i jako zabrinut. Svi znamo kakva situacija vlada u bh. fudbalu. Pristao sam, idem ujediniti narod u svojoj domovini i to je jedan od osnovnih razloga zbog kojih sam pristao. Oni igrači koji su bojkotovali reprezentaciju, meni će se odazvati. Znam šta i kako treba, znam kako ću ih nagovoriti. Spreman sam napraviti najbolje što znam, definitivno ću pokazati šta mogu i usrećiću one koji su me izabrali. Navijači su najbitniji i oni moraju biti svjesni potrebe jedinstva pošto se bez toga ništa ne može uraditi. Najbitnije je da svi budemo pod istom zastavom, zastavom Bosne i Hercegovine. O detaljima ne mogu, ima vremena, pričaćemo. Znate, sada moje srce jako kuca, vraćam se u svoju domovinu. Moram malo da se saberem", kazao je Blažević sinoć za list "San".

Sinoć smo razgovarali i sa fudbalerima Edinom Džekom koji igra za njemački Volfsburg i Elvirom Rahimićem, igračem moskovskog CSK-a.

"Ma otkud on", bila je prva reakcija Džeke kada smo mu saopštili da je Blažević novi selektor.

"Ne mogu sada ništa reći, jednostavno zato što ne poznajem Blaževića lično. Senajid Ibričić mi je puno pričao o njemu i on ga samo hvali. A što se tiče moje igre za reprezentaciju, tu nema nikakvih dilema. Ukoliko me selektor pozove, svakako ću se odazvati. Hoće li me Blažević zvati, ne znam, vidjećemo", kazao je Džeko.

"Ne mogu da vjerujem da je Blažević naš novi selektor! Ugodno sam iznenađen, jer je Ćiro, bez obzira na sve, veliko trenersko ime i veliki fudbalski stručnjak. Međutim, mislim da to neće promjeniti mišljenje nas igrača kada je u pitanju igranje za naš nacionalni tim. Dolaskom Blaževića, Fudbalski savez BiH nije rješio druge poznate i nepoznate probleme u i oko reprezentacije. Moraću razgovarati sa ostalim igračima i tek onda ću donijeti konačnu odluku hoću li se odazvati eventualnom pozivu Blaževića", kazao je sinoć Elvir Rahimić.

Bivši selektor nogometne reprezentacije BiH Fuad Muzurović, vijest da na klupu naše selekcije sjeda Miroslav Ćiro Blažević, dočekao je sa oduševljenjem.

"Ćiro je najveći i najbolji trener sa ovih prostora. Žao mi je što ranije nije došao za selektora BiH. Uvjeren sam da će on puno pozitivnog uraditi. Sa druge strane, ne mogu da ne kažem da mi je žao zbog pakla kroz koji je prošao Meho Kodro. Ćiri želim puno sreće i da nikada ne doživi Kodrinu sudbinu", izjavio je Fuad Muzurović, bivši selektor nogometne reprezentacije BiH.

Vijest da je Ćiro Blažević izabran za selektora novinarima je u Zenici saopštio Sulejman Čolaković, podpredsjednik Fudbalskog saveza BiH.

"Doveli smo velikog stručnjaka, jednog od najboljih trenera u Evropi. Uvjereni smo da će Ćiro vratiti navijače, da će popraviti imidž Saveza i da je ovo nova stranica bh. fudbala. On će sebi odrediti svoje saradnike i očekujemo ga uskoro u Sarajevu da potpišemo ugovor", kazao je Sulejman Čolaković.

Operaciju dovođenja Ćire Blaževića vodio je Hamdija Abdić Tigar, član Izvršnog odbora Fudbalskog saveza BiH. Nezvanično se saznaje da će Blaževićeva mjesečna plaća iznositi 5.000 eura.

Dnevni list "San" saznaje da su kandidati za Blaževićeve pomoćnike Sead Brkić, bivši golgeter Rijeke u vrijeme dok je Ćiro bio trener tog kluba, i Sead Halilović, igrač sa kojim je Blažević bio šef u zagrebačkom Dinamu.

Noć prije izbora, generalni sekeretar N/FS BiH Munib Ušanović imao je razgovor sa Milanom Bandićem, gradonačelnikom Zagreba, Hercegovcem i Ćirinim prijateljem. Bandić je u jednom zagrebačkom kafiću sjedio sa Blaževićem.

Zatim je Ušanović razgovarao i sa Blaževićem i zamolio ga da zaboravi na ono što se događalo prije nekoliko godina kada je sa njim sve bilo dogovoreno da bude selektor, a onda na intervenciju nekih političara to je palo u vodu i izabran je Blaž Slišković.

U jednom trenutku, Ćiro je Ušanoviću rekao:

"Kako kaže gradonačelnik Bandić, tako će biti".

"Smatrajte da je posao sa Ćirom završen. Biće to najbolja stvar za BiH, kako za sport tako i za državu, a mene pozovite kada sve bude gotovo da to zalijemo na Baščaršiji", poručio je gradonačelnik Zagreba Bandić.

Miroslav Blažević rođen je 10. februara 1935. godine u Travniku. Njegov otac Mate bio je upravitelj travničkog Hrvatskog doma, a majka Kata vrlo pobožna žena koja se svakodnevno molila Bogu da njenog sina prestanu zvati Ćiro, kako su ga prozvali vršnjaci nakon što se oduševio predstavom jednog trbuhozborca sa lutkom koji je šuškavo govorio. Lutka se, naime, zvala - Ćiro.

Poslije osnovne škole, kao velika fudbalska nada, odlazi u zagrebački Dinamo, gdje mu saigrači daju nadimak Blaž, nakon čega je radosno napisao majci da joj je svetac blaženi Petar Barbarić uslišio molitve. Međutim, ubrzo ga na terenu prepoznaju neki Travničani i počinju mu skandirati, pa je Blaž opet postao Ćiro. Fudbalsku karijeru koju je proveo u Dinamu i Rijeci prekinula je bolest, nakon čega završava Višu trenersku školu. Trenirao je brojne klubove u bivšoj Jugoslaviji (Dinamo, Rijeka, Priština), Švicarskoj (Grashopers) i Francuskoj (Nant), a nakon nezavisnosti Hrvatske Croatiu (bivši i današnji Dinamo). Od 2002. godine ponovo je trener Dinama.

Godine 1982. sa Dinamom je nakon pune 24 godine osvaja titulu fudbalskog prvaka Jugoslavije, a naredne godine sa Dinamom osvaja i Kup Maršala Tita. Trenirao je i fudbalski klub Priština koga je spasio od ispadanja u Drugu fudbalsku ligu. Terezu Kesoviju, koja je na posljednjoj utakmici izvela po###### udarac, od sreće je na rukama iznio sa terena. Nakon nekog vremena trenerskim se poslom nastavio baviti u inostranstvu.

Poslije demokratskih promjena u Republici Hrvatskoj vraća se iz inostranstva, zbližava se sa predsjednikom Hrvatske Franjom Tuđmanom i učlanjuje u HDZ. Uskoro kupuje Dinamo, odnosno tada HAŠK Građanski. Do državne dokapitalizacije bio je vlasnik i trener kluba koji je tada promijenio ime u NK Croatia. Ubrzo je imenovan selektorom hrvatske fudbalske reprezentacije, sa kojom je u Engelskoj 1996. godine ušao u četvrtfinale Evropskog fudbalskog prvenstva.

Na Svjetskom fudbalskom prvenstvu u Francuskoj 1998. godine sa reprezentacijom Hrvatske osvojio je treće mjesto.

Uz Blaževićevo ime često su se vezale brojne afere još od odlaska Roberta Prosinečkog iz Dinama u beogradsku Crvenu Zvezdu zbog navodne nespremnosti Robertova oca da, za razliku od Marinka Bobana (oca Zvonimira Bobana), Blaževiću plati mjesto za sina u prvoj ekipi. Povodom toga Blažević je o fudbalskim počecima Prosinečkog navodno izjavio kako će pojesti svoju trenersku diplomu ako ikada postane veliki fudbaler. Diplomu nikad nije pojeo. Uz Miroslava Blaževića veže se i jedna međunarodna afera sa finansijskim malverzacijama u Nantu, zbog čega je ležao u francuskom zatvoru, iako je kasnije pušten zbog nedostatka dokaza.
scott
ja sam bio ljut i kad je meho kodro prihvatio poziv selektora kao sto sam sad jer savez je mafijaska organizacija
nemam nista protiv cire jer je veliki strucnjak i samo nam takav moze koristiti
okupio je vise bosanskih igraca (namjerno)u svojim klubovima nego sto je ivica osim(isto cvelik strucnjak i covjek)
jednostavno u savezu je lopovluk i sa ovakvim trenerim na mazu oci ali sumnjam da ce neki od igraca odbiti cirin poziv
McCoy
Ćiro je nebitan

Jedna stvar neka bude jasna : Ćiro je nebitan. Mogao je na njegovo mjesto doći i Mourinho ali stanje u bh.fudbalu se neće promjeniti sve do onog trenutka dok lopovska bagra ne napusti svoj brlog na „slatkom ćošetu“ i upravljanje fudbalom u našoj zemlji ne preuzmu ljudi koji se razumiju u to i koji su čitav život u fudbalu. Izborom Miroslava Ćire Blaževića na poziciju selektora BiH ljudi iz Saveza su napravili odličan potez u cilju svog opstanka na pozicijama. Ovim potezom su raspalili najveću šamarčinu kompletnoj bh.naciji uključujući i igrače koji su jasno rekli da ne žele da igraju za „privatnu reprezentaciju“, pljunuli su nas sve u lice i galantno nam rekli : „NE IDEMO!“.
Sada, bh.javnost, mediji, građani ali prije svega navijači moraju biti skupa jer nam predstoji veoma težak period.
Kao prvo Ćiro zna sa novinarima, koji su do prije 24 sata bili možda i najopasniji neprijatelji Saveza. Već sada svi se otimaju za izjavu „trenera svih trenera“, kako ga neko nekada pretenciozno nazva. Dakle, 1 poen za saveznike.
Ipak sve će zavisiti od toga kakav tim Ćiro sastavi. Jer budimo realni, bilo koji odbrambeni igrač iz naše lige se teško može porediti sa igračima koji igraju u recimo Glasgow Rangers-ima ili u CSKA iz Moskve.
Mi se iskreno nadamo i vjerujemo da će većina igrača koja je odbila igrati za „privatnu reprezentaciju“ protiv Azerbejdžana odbiti da se pojavi i na slijedećem okupljanju jer se, osim selektora, nije promijenilo apsolutno ništa i to nam jasno stavlja do znanja šta o igračima i o navijačima misli „naš“ Savez !

Svi igrači i sportski radnici koji se odazovu pozivu novog selektora „privatne reprezentacije“ moraju da znaju da će svojim činom uništiti sve za šta su se svi oni i njihovi prethodnici borili. Pljunuće u lice svim našim velikanima na čelu sa Sergejom Barbarezom, Mehom Kodrom i Elvirom Bolićem. Pogaziće svoju riječ i ponos, taj bosanski ponos koji je jedna od rijetkih stvari koja nema cijenu. I što je najvažnije okrenuće leđa svim navijačima Bosne i Hercegovine koji su bili uz njih tokom njihove borbe protiv Saveza.
Mi Vas sve sada pitamo : da li ste spremni odreći se svojih uvjerenja, zanemariti svoj stav, pustiti da Vas(nas) handre levati i anonimusi koji nemaju pojma o upravljanju Savezom, pogaziti svoju riječ, prodati obraz, pljuvati na legende, iznevjeriti naciju, iznevjeriti navijače, sve ljude koji su bili uz Vas i vjerovali da ćete zaista istrajati u borbi protiv mafije u Savezu? Da li ćete svoju djecu moći naučiti šta je to „čast“, „riječ“, „izdaja“....? Da li ćete moći proći uzdignute glave svakom čaršijom u BiH i svijetla obraza pogledati ljudima u oči?

Da li ste spremni izgubiti sve ovo za samo 5 minuta slave, jer realno, tako će se vjerovatno i ova Ćirina priča završiti.

Mi, BHF, znamo da nećemo odustati, nikada! Nastavljamo sa našom borbom i vjerujemo u naš uspjeh, vjerujemo da će Savez, reprezentacija i kompletan fubal u BiH jednom doći u ruke pravih ljudi. Ćiro možda nije pogrešan čovjek, ali je definitivno na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme!

RAT SAVEZU!

BHFPress
Ado89

"Ja sam novi selektor moje domovine. Tu odluku niko ne može spriječiti!" Ista prica ko prije 12 godina u Hrvatskoj .Mozda sad misli da je Lijepa njegova do Drine Lopina nema sta
scott
dobro napisano i formulisano
Ćiro možda nije pogrešan čovjek, ali je definitivno na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme
emrah1603
DŽEKO ĆE IGRATI, RAHIMIĆ SKEPTIK
[size="1"][/size]

Naš Edin Džeko koji igra za njemački Wolfsburg iznenađen je izborom Miroslava Ćire Blaževića za selektora Bosne i Hercegovine, ali prema prvoj reakciji odzvaće se njegovom pozivu u reprezentaciju.

“Ma otkud on? Ne mogu sada ništa reći, jednostavno zato što ne poznajem Blaževića lično. Senijad Ibričić mi je puno pričao o njemu i on ga samo hvali. A, što se tiče moje igre za reprezentaciju, tu nema nikakvih dilema. Ukoliko me selektor pozove, svakako ću se odazvati. Hoće li me Blažević zvati, ne znam, vidjet ćemo“, rekao je Džeko za „San“.

Elvir Rahimić, fudbaler moskovskog CSKA, nije htio decidno reći da li će igrati u narednom periodu za naš nacionalni tim. Međutim, i on, kao i Džeko bio je iznenađen izborom Izvršnog odbora N/FS BiH na sinoćnjoj sjednici u Zenici.

„Ne mogu da vjerujem da je Blažević naš novi selektor! Ugodno sam iznenađen, jer je Ćiro, bez obzira na sve, veliko trenersko ime i veliki nogometni stručnjak. Međutim, mislim da to neće promjeniti mišljenje nas igrača kada je u pitanju igranje za naš nacionalni tim. Dolaskom Blaževića, Nogometni savez BiH nije rješio druge poznate i nepoznate probleme u i oko reprezentacije. Morat ću razgovarati sa ostalim igračima i tek onda ću donijeti konačnu odluku hoću li se odazvati eventualnom pozivu Blaževića“, izjavio je Rahimić u današnjem „Sanu“.

Muzurović: Ćiro je najveći!
Fuad Muzurović, bivši selektor nogometne reprezentacije BiH vijest da na klupu naše selekcije sjeda Miroslav Ćiro Blažević, dočekao je sa oduševljenjem.
« Ćiro je najveći i najbolji trener sa ovih prostora. Žao mi je što ranije nije došao za selektora BiH. Uvjeren sam da će on puno pozitivnog uraditi. S druge strane, ne mogu da ne kažem da mi je žao zbog pakla kroz koji je prošao Meho Kodro. Ćiri želim puno sreće i da nikada ne doživi Kodrinu sudbinu“, rekao je Muzurović za pomenuti dnevni bh. list.
tarik_pasa
Novinari su vec poceli prodavati maglu....za sitne pare...Do juce protiv, danas "za"upravo protiv one ######i protiv koje su pisali....
Blago nama....
Istok
McCoy

Ja se ne sazem sa pozivanjem igraca na bojkot iz razloga sto ce opet samo pojedini ucestvovati u tome i ispasti crne ovce. Ovi iz Saveza bi rado da ugledaju ledja Spahicu & Co i da to opravdaju podmladjivanjem reprezentacije. Njima je najvaznije da se ovi mladji odazovu a oni hoce sigurno.

Meni je puno bolja i korektnija prema igracima opcija da se svi odazivaju, da ne dozvoljavaju uhljupima da prave mjesta za svoje pulene, da igraju kako im je ceif i koliko im je ceif, da su tu ali da svakim svojim postupkom daju do znanja da su i dalje za ono sto su Kodro i Bolic zapoceli zajedno s njima. Da izrazavaju svoje nezadovoljstvo svakom prilikom i budu tihi problem za Savez ALI da Bolic, Barbarez, i ovi koji su se oprostili i dalje pozivaju na bojkot navijaca, na prazne tribine, na opstruiranje ovakvog Saveza. Sve to raditi u dosluhu navijaca i onih igraca koji su uz Kodru.

Ja znam da je ovo utopija zbog velikog broja navijaca koji nece slusati pozive na bojkot utakmica i zbog cinjenice da za ovako nesto treba dobra organizacija ali nije neizvodljivo. U suprotnom, imat cemo pet-sest igraca koji bojkotuju i koji ce u svemu ovome biti najveci gubitnici. Njima je puno lakse kad dodju pa kad tamo rjesavaju stvari a indirektno preko Bolica daju do znanja da stoje iza bojkota navijaca.

Znam da ovo suludo zvuci ali je najbolja i najpostenija varijanta.
Allenn
Pokazalo se da igraci svojim bojkotom nisu bili stanju da nesto vise promijene. Bolje je da se svi igraci odazovi i da na okupljanjima pokusaju nesto da promijene. Npr. na pocetku utakmice ili u poluvremenu mogu da skinu dresove a ispod da obuku maice gdje pise NSBIH = mafija. Ta slika ce obic citav svijet. Oni su ipak tu da se bore za zemlju jer bojkotom igraci je samo slabe.
mini1
Pa i sam je kodro rekao poslje njegovog odlaska da igraci trebaju i dalje igrati za svoju domovinu
i odazivat se pozivima koji god selektor da dode poslje njega , tako barem ja imam to u sjecanju.

Brcko_Bec
KOLIKO je Ćiro Blažević oduševljen činjenicom što je postao novi izbornik BiH, jednako toliko bosanskohercegovačka javnost je negativno dočekala potvrdu da će im bivši hrvatski izbornik voditi reprezentaciju. Mediji su se uglavnom opredijelili na one koji podržavaju "trenera nad trenerima" i one koji s gnušanjem i skepsom govore o Blaževiću u izborničkoj fotelji. Najkritičniji je list Oslobođenje koji je objavio vijest pod naslovom "Ćiro je šamar za cijelu državu".

Naslov je zapravo citat poznatog bosanskohercegovačkog nogometaša Vahidina Halilhodžića koji je u razgovoru za sarajevski dnevnik popljuvao Blaževića izjavivši: "To je velika sramota. Čovjek koji bi najviše volio da BiH ne postoji vodit će nacionalnu nogometnu reprezentaciju". Halilhodžić je zapravo aludirao na "Ćirine izjave i na njegovo ponašanje još iz ratnog razdoblja".

"Blažević je oko sebe napravio atmosferu nepovjerenja i konflikta"

O Blaževićevom imenovanju ništa se pozitivnije nije izrazio niti bivši BiH izbornik Faruk Hadžibegović koji Ćiri ne zamjera profesionalne mane, ali misli da kako je hrvatski trener "kontradiktorna osoba oko koje je stvorena totalna konfuzija."

U razgovoru za magazin Dani, Hadžibegić je Ćiru opisao kao jako loše rješenje za BiH.

"Bilo je toliko kontradiktornih izjava u raznim novinama da čovjek ne zna na koju nogu početi plesati. On sam je oko sebe napravio atmosferu nepovjerenja i konflikta, zbog čega se svi boje i svi su protiv takvog rješenja. Na sportskom planu, Ćiro nikada nije nešto napravio BiH da bi ga čovjek mogao osuđivati. Ova situacija nije zbog njegovih loših sportskih rezultata u nogometu, jer ih on i nema. Ovo je situacija koju je on kreirao pa je i donijeta odluka protiv volje čitave sportske javnosti."

"Ćirino imenovanje je sramota"

Najdalje je ipak otišao Mehmed Baždarević, još jedan poznati bosanski internacionalac koji je izjavio da je BiH reprezentaciji bolje biti 35. na svijetu nego prva u svemiru sa Ćirom na čelu. Baždarević je optužio prvog čovjeka Nogometnog saveza BiH Ahmeta Pašalića da je bez konzultiranja sa strukom, u svom privatnom aranžmanu, dogovorio dolazak Blaževića.

"Ako sportska javnost u BiH odobrava Blaževića, neka im bude, ali za mnoge sportaše u BiH njegovo imenovanje je uvreda", kaže Baždarević.

Ima i onih koji ga podržavaju

Među dijelom medija koji je podržao bivšeg hrvatskog izbornika prednjači Dnevni Avaz, a izbornik koji je BiH vodio od 1999. do 2002., Mišo Smajlović, je jedan od rijetkih koji se pozitivno odredio prema Blaževićevom imenovanju.

"O Ćiri i njegovu znanju ne treba trošiti riječi. Njegovo imenovanje bila bi pozitivna stvar", kaže Smajlović.

Svi su mediji uglavnom jednoglasni da "trenera nad trenerima" čeka iznimno težak i vrlo nezahvalan posao, jer predviđaju kako će ga, osim neprijateljske atmosfere, dočekati i rijetko koji trener u BiH koji će htjeti raditi s njim. Bez toga je, slažu se svi u ocijeni, vrlo teško voditi reprezentaciju.

Brcko_Bec
CITAT(Brcko_Bec @ 11.07.2008., 13:44) [snapback]162647[/snapback]
KOLIKO je Ćiro Blažević oduševljen činjenicom što je postao novi izbornik BiH, jednako toliko bosanskohercegovačka javnost je negativno dočekala potvrdu da će im bivši hrvatski izbornik voditi reprezentaciju. Mediji su se uglavnom opredijelili na one koji podržavaju "trenera nad trenerima" i one koji s gnušanjem i skepsom govore o Blaževiću u izborničkoj fotelji. Najkritičniji je list Oslobođenje koji je objavio vijest pod naslovom "Ćiro je šamar za cijelu državu".

Naslov je zapravo citat poznatog bosanskohercegovačkog nogometaša Vahidina Halilhodžića koji je u razgovoru za sarajevski dnevnik popljuvao Blaževića izjavivši: "To je velika sramota. Čovjek koji bi najviše volio da BiH ne postoji vodit će nacionalnu nogometnu reprezentaciju". Halilhodžić je zapravo aludirao na "Ćirine izjave i na njegovo ponašanje još iz ratnog razdoblja".

"Blažević je oko sebe napravio atmosferu nepovjerenja i konflikta"

O Blaževićevom imenovanju ništa se pozitivnije nije izrazio niti bivši BiH izbornik Faruk Hadžibegović koji Ćiri ne zamjera profesionalne mane, ali misli da kako je hrvatski trener "kontradiktorna osoba oko koje je stvorena totalna konfuzija."

U razgovoru za magazin Dani, Hadžibegić je Ćiru opisao kao jako loše rješenje za BiH.

"Bilo je toliko kontradiktornih izjava u raznim novinama da čovjek ne zna na koju nogu početi plesati. On sam je oko sebe napravio atmosferu nepovjerenja i konflikta, zbog čega se svi boje i svi su protiv takvog rješenja. Na sportskom planu, Ćiro nikada nije nešto napravio BiH da bi ga čovjek mogao osuđivati. Ova situacija nije zbog njegovih loših sportskih rezultata u nogometu, jer ih on i nema. Ovo je situacija koju je on kreirao pa je i donijeta odluka protiv volje čitave sportske javnosti."

"Ćirino imenovanje je sramota"

Najdalje je ipak otišao Mehmed Baždarević, još jedan poznati bosanski internacionalac koji je izjavio da je BiH reprezentaciji bolje biti 35. na svijetu nego prva u svemiru sa Ćirom na čelu. Baždarević je optužio prvog čovjeka Nogometnog saveza BiH Ahmeta Pašalića da je bez konzultiranja sa strukom, u svom privatnom aranžmanu, dogovorio dolazak Blaževića.

"Ako sportska javnost u BiH odobrava Blaževića, neka im bude, ali za mnoge sportaše u BiH njegovo imenovanje je uvreda", kaže Baždarević.

Ima i onih koji ga podržavaju

Među dijelom medija koji je podržao bivšeg hrvatskog izbornika prednjači Dnevni Avaz, a izbornik koji je BiH vodio od 1999. do 2002., Mišo Smajlović, je jedan od rijetkih koji se pozitivno odredio prema Blaževićevom imenovanju.

"O Ćiri i njegovu znanju ne treba trošiti riječi. Njegovo imenovanje bila bi pozitivna stvar", kaže Smajlović.

Svi su mediji uglavnom jednoglasni da "trenera nad trenerima" čeka iznimno težak i vrlo nezahvalan posao, jer predviđaju kako će ga, osim neprijateljske atmosfere, dočekati i rijetko koji trener u BiH koji će htjeti raditi s njim. Bez toga je, slažu se svi u ocijeni, vrlo teško voditi reprezentaciju.

zalosno zalosnoo......
Allenn
Izbor i nacin izbora selektora je pokazao da bosnjaci imaju papke u NS BIH. Tome nisu krivi ni Srbi ni Hrvati. Na bosnjacka mjesta moraju da dodju sposobni ljudi s visokim moralom i inteligentni ljudi. Smijesno zvuci izjava Basica koji se eto kao razlikuje malo od drugih da mu nije jasno sta se dogadja itd itd. Pitam se sta on radi onda u izvrsnom odboru i zasto zastupa kanton gdje zivi najveci broj intelektualaca i koji je centar BiH. Sve je smijesno. Druge bosnjacke clanove necu ni komentarisati jer ne zasluzuju da se spominju. Prvo moramo ocist smece ispred svojih vrata.
Allenn
sto se tice nasih legendarnih trenera, Bazdarevica, Hadzibegica necu spominjat Vahu, Susica jer po meni oni su bezvezni, pa cak donekle i Kodre covijek se zapita zasto da se bori za fudbal i repezentaciju. Oni su ti koji treba da se bore za nas fudbal. Oni imu kontakte, oni su u tom poslu. Svi cekaju da neko zavrsi poso pa da oni ko gospoda dodju da treniraju reprezentaciju i da pokupe kajmak. Zasto bi se navijaci borili? Svi zajedno treba da se borimo.
mini1
CITAT(Allenn @ 11.07.2008., 13:58) [snapback]162651[/snapback]
sto se tice nasih legendarnih trenera, Bazdarevica, Hadzibegica necu spominjat Vahu, Susica jer po meni oni su bezvezni, pa cak donekle i Kodre covijek se zapita zasto da se bori za fudbal i repezentaciju. Oni su ti koji treba da se bore za nas fudbal. Oni imu kontakte, oni su u tom poslu. Svi cekaju da neko zavrsi poso pa da oni ko gospoda dodju da treniraju reprezentaciju i da pokupe kajmak. Zasto bi se navijaci borili? Svi zajedno treba da se borimo.

Pa jedino bi oni i mogli nesta promijeniti da hoce .
Istok
Znate li da je posljednji meč reprezentacije u Zenici gledalo 50 navijača?

- Ako je tako i ako nema navijača, onda nemamo nikakvu svrhu, ni reprezentacija BiH niti bilo koji drugi tim. Ja mislim da te navijače ja ničim nisam uvrijedio i da će me primiti s povjerenjem. A ja povjerenje navijača nikada nisam prokockao.

Inace interesantno Avaz je uz Ciru (po koji put kontra interesa BiH) a Oslobodjenje je protiv.
Allenn
Dokaz nesposobnosni bosnjacka je olicen u NS BiH. Jadna je zemlja gdje neki tigar iz Bihaca kreira fudbalsku politiku zemlje. Ako se sjetimo Kodru su skinuli prije svega srpski clanovi NSBiH. Ceko je ultimativno zahtjevo smjenu Kodre ili povlacenje srpskih clanova. Kodro je takodje iz ciste sujete prkosio savezu (naravno da se slazem s Kodrom i njegovim radom) ali ipak je njegova sujeta doprinijela smjeni. Mislim da treba da se skoncentrise snaga na izmjenu ljudi koji se mogu izmjenit. Smjena Clanova IO NS bosnjacke nacionalsnosti i dovodjenje na njihovo mjesto strucnih, sposobnih ljudi. Postavljanjem za clana predsjednista s bosnjacke strane jednog provjerenog covijeka koji posjeduje kako diplomatsko tako i fudbalsko znanje.
Allenn
Znaci da umjesto Colakovica treba da dodje neko ko ce znat sta radi i kako da radi. Najbolje rjesenje je da se postavi neko od ovih stranaca(Hadzibegic i co mada po svojim zaslugama ni oni ne zasluzuju da budu tu). Ali je bolje ipak da predsjednik bude neko ko je vani a ne u Bosni jer iskreno u Bosni malo ko nije odolio tom sindromu provincije. Kad se neko dokopa fotolje ko sto sami neki rekose mogu samo otic ako odstupe sami il umru.
xs
Ja bih samo napravio ispravku mnogih koji tvrde da igraci koji su bojkotovali nisu nista uspjeli.
Ja bih to ovako formulisao:

Igrace koji su bojkotovali izdali smo mi - navijaci (koji se cesto ne razlikujemo nimalo ni od celnika Saveza, nit od Cire).
Mi smo ti koji smo nastavili ici na utakmice i davati podrsku zamjenicima onih koji su bojkotovali.

Tek prije par mjeseci je doslo do istinskog bojkota, ali to je samo jedna utakmica i normalno da je gotovo nemoguce s njom promjeniti ista pogotovo sto celnici Saveza znaju kako mi "najvjerniji navijaci" razmisljamo i da ce mo vrlo brzo zaboraviti na sve i dozvoliti im da nas gaze i dovuci ce mo se na stadione.

Nece nam to biti prvi put, vec ko zna koji po redu ali opet ce mo isto uraditi, vjecno ce mo ga na isti nacin...

Dokle god budemo imali "iskrene navijace reprezentacije BiH", kako to Dominkovic kaze i na koje misli - od nas nista nema. A na zalost ima nas "iskrenih navijaca" i previse puno.
Onaj ko pocne prodavati fazone - "protiv saveza sam ali idem dati podrsku igracima" je isto kao da je u istom Savezu i rekao im "protiv vas sam ali vam dajem punu podrsku".

I da se vratimo nazad sa par stvari koje ne treba zaboraviti - Ciro je dosao na insistiranje Abdica a vec odavno je sve receno - bilo ko da dodje za selektora bit ce marioneta, bit ce igrac Saveza, prodavac niskorazrednih igraca, procentualni dobitnik nekih cudnih tekmi po Japanu, Iranu, Koreji i sta ti ja znam vec gdje.
Ja stvarno nemam snage da idem da gledam sve to i da dozvolim divljacima u Savezu da uzivaju, smjeskaju se uz opasku "jes ih lahko zaebat - das im kost pa nek' glodju".
Ako treba zauvijek cu biti "ulicar".
tarik_pasa
Baždarević: "Reprezentaciji BiH je bolje da bude 35. na svijetu nego prva u svemiru sa Ćirom na čelu"

- Poznati fudbalski stručnjak Vahid Halilhodžić izjavio je danas listu "Oslobođenje"da je imenovanje hrvatskog trenera Miroslava Ćire Blaževića za selektora Bosne i Hercegovine "velika sramota" za fudbal u BiH. "Čovjek koji i dalje u medijima daje izjave kao da ovde još traju ratovi i koji bi najviše volio da Bosna kao samostalna država ne postoji vodiće naš državni tim", naglasio je Halilhodžić.

Sličnog mišljenja je nekadašnji reprezentativac Jugoslavije Faruk Hadžibegić koji tvrdi da Blaževićeve stručne sposobnostui nikome nisu sporne, ali da je novi selektor BiH "kontradiktorna osoba oko kojeg je stvorena totalna konfuzija".

"On sam je oko sebe napravio atmosferu nepovjerenja i konflikta i zbog toga je mnogo onih koji su protiv tog rješenja za selektorsku funkciju", izjavio je Hadžibegić za magazin "Dani".

Najdalje je, ipak, otišao još jedan od bivših jugoslovenskih reprezentativaca Mehmed Baždarević koji je konstatovao da je "reprezentaciji BiH bolje da bude 35. na svijetu nego prva u svemiru sa Ćirom na čelu".
tarik_pasa
CITAT(tarik_pasa @ 11.07.2008., 12:57) [snapback]162660[/snapback]
Baždarević: "Reprezentaciji BiH je bolje da bude 35. na svijetu nego prva u svemiru sa Ćirom na čelu"

- Poznati fudbalski stručnjak Vahid Halilhodžić izjavio je danas listu "Oslobođenje"da je imenovanje hrvatskog trenera Miroslava Ćire Blaževića za selektora Bosne i Hercegovine "velika sramota" za fudbal u BiH. "Čovjek koji i dalje u medijima daje izjave kao da ovde još traju ratovi i koji bi najviše volio da Bosna kao samostalna država ne postoji vodiće naš državni tim", naglasio je Halilhodžić.

Sličnog mišljenja je nekadašnji reprezentativac Jugoslavije Faruk Hadžibegić koji tvrdi da Blaževićeve stručne sposobnostui nikome nisu sporne, ali da je novi selektor BiH "kontradiktorna osoba oko kojeg je stvorena totalna konfuzija".

"On sam je oko sebe napravio atmosferu nepovjerenja i konflikta i zbog toga je mnogo onih koji su protiv tog rješenja za selektorsku funkciju", izjavio je Hadžibegić za magazin "Dani".

Najdalje je, ipak, otišao još jedan od bivših jugoslovenskih reprezentativaca Mehmed Baždarević koji je konstatovao da je "reprezentaciji BiH bolje da bude 35. na svijetu nego prva u svemiru sa Ćirom na čelu".

Mesa progovorio...;)
ninjazx6rk
biggrin.gif Pa dobro ljudi majka mu stara ja ovo citam sta vi pisete ima 5 godina i nikad nista nisam postavio ali ne mogu da nista ne kazem.
Mi treba da navijamo za reprezentaciju i za dres nase drzave a to sto je Ciro trener nema nikakve veze.
Ako bude sve kako treba i ako budemo dobivali utakmice svi ce te usutiti ko zaliveni a sad pricate gluposti ovdje.
De manite se budalestine i uzivajte,,,,,

SuperUstipak
meni ne ide u glavu ove izjave bazdarevica, hadzibegica, i ostalih u vezi svega.
kad se nesto desi, onda se javljaju.
pa nek se oni jednom dogovore, njih 10ak, i nek zvanicno snime video ili objave nesto za fifu/uefu, nek odu direktno na neki sastanek sa vodecim organima tih organizacija, i nek fino kazu sta je problem. jedino rijesenje.
a ne tako iz daljine nesto dobacivat.
McCoy
CITAT(hary-xs @ 11.07.2008., 16:11) [snapback]162672[/snapback]
Pozli mi kad vidim da su ovoj djeci oduzeli pravo da navijaju za svoju reprezentaciju.
Nek je na cast Colakovicima, Usanovicima, Abdicima i kompaniji...

... i meni je muka, kad vidim ovu sliku. - I jednostavno ostajem bez komentara, kad pomislim na jucerasnju odluku - Sta god vi mislili o ´njemu´ , ali je VAHA rekao sta ja mislim. Nek' nam je Bog na pomci!!! ALI ja licno NIKAD necu podrazavti ovu bagru i NJIHOVU repku, bas radi ovog dijeta, i hiljade djece sirom BIH i cijelog svijeta. Neka makar ovo dijete doceka ve.se.lje uz repku, i zaboravi - NA TREN- sve lose stvari koje se desavaju i koje su se desile (AllahRahmetile!).

Da li ce se igraci odazvati ili ne, sasvim ne bitno za mene-> sve dok se ne promijeni ovaj sistem, ja cu uciniti SVE da bi pridonio makar nesto, 'ka poboljsanju stanja u NFSBIH, bojkot, bakljade, LICNI napadi, itd.itd.
ABD sam u BiH, za vrijeme ove dvije tekme, pa ako se ´nesto desi´tu sam...... do tada nemam vise komentara,,
hebo vise pisanje po forumu, prozivanje preko medija, razno-razne prijetnje i blablabla -> treba preci na djelo i poturiti ledja...........
novoime
nemojte petljati tu djecu u prljavstine koje vodi bosnjacko-srpsko-hrvatska banda. dosta im je silajdzica i izetbegovica...
Mido
CITAT(Almir @ 10.07.2008., 19:53) [snapback]162499[/snapback]
...Smatram da mogu ujediniti svoj narod, i to je jedna od osnovnih stvari zbog kojih sam pristao na ovaj posao.", rekao nam je, po svemu sudeći, novi izbornik reprezentacije BiH...

Koji to svoj narod on misli ? Jel' isti onaj narod čiju je reprezentaciju '97-me na Maksimiru nazvao turcima ???
I "naši" predstavnici ga izabrali... jadna nam majka sa ovakvima "našima", yebali smo ježa u leđa!
Nadam se da će uspjeti ujediniti NAŠ narod, navijače, igrače, forumaše - ali u jednom a to je TOTALNI BOJKOT dok gowna ne odu.

Živi i zdravi mi bili i vrijedno pišite i dalje ...
ADO21
ciro djubre u.stasko
hadzialmir
da nije tragicno bilo bi mi smjesno...
sad ce pocet ovi iz saveza ogromnu medijsku kampanju a ciro ce izjavljivati da ce PRİVATNu repku odvest na SP i time nalozit slijepce i ove zaboravne koji zaboravljaju sta i ko je taj ciro...
pa kolko je on uspjeha imao a kolko neuspjeha...
u svici ispo iz lige iz hajduka ga istjerali, İran sa njihovom 'zlatnom2 generacijom nije odvao na SP
ocekujem rat,borbu sviju nas i to intenzivniju nego ikad jer je ocigledno sad da imamo i najvecu sandzacko bosansku medijsku kucu protiv nas (rekao bih ponovno) AVAZ i njihov SAn...

İLJO ######U
SuperUstipak
de ljudi barem danas da se ne ljutimo zbog fudbala, i nerviramo zbog saveza, i da ne psujemo previse, jer ipak je 11.7... mislim da bi se trebao forum fudbalski zatvoriti barem za ovaj dan jer ipak ces cuti/procitati svega.
nek se pamti Srebrenica danas, a ne ciro il iljo
BrcanskaMalta
CITAT(hary-xs @ 11.07.2008., 09:11) [snapback]162672[/snapback]
@ninjazx6rkrkrkrslkjskkfjkfj
Nastavi citat, pisanje ti je izgleda losa strana.

ne pisanje mu je dobra stvar, ali djabe je to kad on ne piski, nego kaki (sere). icon_smile.gif
Ado89
Evo cio dan trazim neku izjavu od celnika saveza na izbor selektora i nista ne nadoh.Sad se uhljupi usutili i snimaju reakcije javnosti Ako neko sta ima nek postavi da vidimo cime nam sad sole pamet poslije ove cirkuzijade
ermin-jaran
Na hayatu sport dali stav BHF-a "Ciro na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme borba protiv saveza se nastavlja jos zescim intezitetom"
Edvinx2
CITAT(nedim @ 11.07.2008., 04:04) [snapback]162607[/snapback]
HE-HE, pa vi ste ljudi stvarno smijesni...a BH Fanaticosi postali komedija. "hajmo jel bojkotovati Ciru, Ciro ovo, Ciro ono itd. Mozda on jeste na svoju stranu neka vrsta lopine, a jeli to razlog sto ga "bojkotuju" Bh Fanaticosi? Lahko je dame i gospodo bojkotovati, jer naravno nemoras nista raditi. Sto znaci manje rada veci bojkot, jeli tako?icon_smile.gif I vi mislite da ce tako reprezentacija uspjeti..ha ha. Lavovi, kad budete imali "ja.ja" kao srbi i hrvati pa stali zakonu i savezu pred oci, tek tada ce se dolaziti do promjena. Ovdje se samo prica, i nastavit ce se pricati, a niko pomjeriti svoju g.u.zu nece. A i sto bih, jer da se nesto promjeni covjek mora ustati s g.uzice i biti uporan u onome sto zeli da postigne, a "Bojkotovati" reprezentaciju je obicna glupost koju je neki lijeni glupan izmislio pa sad ce ko fol to da uspije. Sa srecom!! Kanton Sarajeva, i kanton zenice nema toliko policije koliko Bosna ima navijaca, nemogu oni sprijeciti 15 hiljada momaka da neudju u savez, nemogu jer to nije se nikada moglo. Pa AKO hocete neku promjenu, ustanite za g.u.zice i uradite nesto, bojkot samo moze donjeti pojeftinjenje salate na pijaci ili plate u firmi ali nece donjeti promjene u savezu. To zapamtite. 1 dobar rezultat neka Ciro napravi, na sljedecoj utakmici bit ce pun stadion. Slomite ih dok se to nije desilo. Nedaj te ponos svoju, pa ondah bosansku. Jos samo jedno, BH Fanaticosi mogu doci u belgiju sa 15 hiljada navijaca i o tome pricati godinama a na protest jedva 500. Sramota za sve nas a pogotovo BH Fanaticose.

Potisujem na ovo - Svaka cast sve jedna na mjestu
tarik_pasa
CITAT(scott @ 28.12.2007., 20:04) [snapback]135644[/snapback]
sta ocekujete ako kodro postane trener????
pasalic je otisao ali je ostalo jos bagre u savezu prije svih mislim na uslju koji je za mene alfa i omega svih poteza
za mene je jako bitno mjesto prijasnjeg direktora sa kojom postoji mogucnost cistki u korumpiranom savezu.

bojim se da mu nebi unistili karakter i profesionalnost koju posjeduje

Zanimljiv "stari"komentar od scotta.....
Almir
Ja ne znam sta ocekujete od Cire, mora se sad ulizivati i medijima i navijacima i sa sine i "svoj narod" i "svoja repka", jest da je nakaradan i svoju mater bi za korist prodao ali on je i bosanski izrod koliko se nama to svidjelo ili ne. On je jos i najmanji problem najgori su sest clanova IO ciji smo robovi godinama.
cile

senci
vidite ovaj video, o budale majko moja od izjava do salta

www.hrt.hr/index.php?id=37&tx_ttnews[/url][tt_news]=7873&tx_ttnews[backPid]=23&cHash=c7417026e8
fanbih
Ma Mesa, Vaha i ostali ispadaju smijesni totalno. Kad im se nudi pozicija onda su zauzeti i tako to. Najbolji su u davanju izjava. Al' sve to kontam nek mozda i imaju opravdanje da nemogu na kormilo BiH, ali svoje kontre nabacivaju samo preko a.vaza, oslobodjenja i tih lijevi nasih mahalskih novina. Pa sto ne daju jedan komentar u Guardian, L'eqipe i neke ozbiljnije novine? Nemaju m.uda, nego ovako da se ne cuje. Isti su kao i ovi " bosnjaci" u Upravnom odboru repke. Nek su tu i nek se ne zamjeraju. Hebo njih.
beg
jooooooooooooj kad procitam izjave hadzibegica,bazdarevica,papeta,vahe i kompnaije zlo mi dodje..nek su oni legende ali su mi se na neku stvar popele..vazda treba ovako jok trebali bi onako,nije to pravi put ja bih to drugacije itd.a kazes njima:pa dobro hajte vi.odmah ide ona:joj nemoj mene imam ugovor,nisam ja za repke jos.volim da radim svaki dan sa igracima a ne 10 puta godisnje u repki itd itd.
samo pametovanje a niko da kaze haj evo hocu ja...sve mi je jasno bilo za akciju na kosevu i revijalnu utakmicu mehe i bole.nigdje nijednog od njih.jok imam obaveza,jok idem na godisnji na more..ma daj ba ako cuvas svoj neki imidz ili ti je mrsko doci da zasuces rukave onda zavezi i nepametuj bezveze.da hoce mogli bi sva cetvorica.sa platinijem se svi znaju i mogli bi mu skrenuti paznju na dogadjaje u savezu.
ali ne stari,ko neka necemo mi platinija da remetimo ali hocemo da s.e.r.em.o po medijima kako bi trebalo i sta je ispravno a sta ne...
muka mi je od njih dina mi i imana.
fantom
Ćiro Blažević: Postaću počasni državljanin moje BiH
Samir Šišić

11.07.2008 18:30

"Neću tražiti bh. državljanstvo. Oni će mi ga dati sami i to zbog uspjeha koje ću ostvariti. Postaću počasni državljanin moje BiH", rekao je Miroslav Ćiro Blažević, novi selektor fudbalske "A" reprezentacije BiH, u razgovoru za "Nezavisne novine".

Dan nakon imenovanja za nasljednika Mehe Kodre, popularni Ćiro bio je mnogo staloženiji. Na prvu je zamolio da za detaljniju analizu sačekamo do naredne sedmice, kada dođe u Sarajevo i upozna se sa situacijom.

"Za sada je sve ovo vještački. Ne mogu govoriti ništa konkretno dok ne snimim situaciju", bila je Ćirina molba, da bi nakon ubjeđivanja da pitanja neće biti "teška", umnogome omekšao.

NN: Jeste li se odlučili za pomoćnike?

BLAŽEVIĆ: "Eto, odmah me j....! Prvo pitanje pa o pomoćnicima. Ne znam još. Mnogi mi predlažu Zlatka Dalića. On je voljan, Bosanac je kao i ja. Za sada je u kombinaciji samo on. Vidjećemo ko će još biti u stožeru."

NN: Hoćete li ostati živjeti u Zagrebu, ili dolazite u Sarajevo?

BLAŽEVIĆ: Dolazim u Sarajevo. Kakav bih bio izbornik, ako bih ostao u Zagrebu. Moram biti na licu mjesta, kako bih u svakom trenutku znao šta se dešava oko reprezentacije.

NN: Problem je što je većina igrača bojkotovala državni tim u posljednjem meču sa Azerbejdžanom. Mislite li da će se odazvati Vašem pozivu?

BLAŽEVIĆ: Nisu problem ovi s kojima sam radio, moram vidjeti kakva je situacija sa ostalim. BiH ima mnogo kvalitetnih igrača i šteta bi bila da ne igramo u najjačem sastavu. Učiniću sve da da se ujedinom i da zajedničkim snagama počnemo krčiti put ka Mundijalu 2010. godine.

NN: Pod uslovom da se Vašem pozivu odazvu svi najbolji igrači, koga biste odredili za vođu, odnosno lidera nacionalnog tima?

BLAŽEVIĆ: Vođa je samo jedan, a to sam ja. Lider će se nametnuti na terenu, ali o tom, potom. Nemoj da pričamo hipotetski.

NN: BiH je u grupi sa evropskim prvakom. Šta možemo protiv Španaca?

BLAŽEVIĆ: Ma kakva Španija. Dobićemo ih odmah na startu. Nikoga se ne bojim!

NN: A bojite li se reakcije navijača?

BLAŽEVIĆ: Sine, Ćiro se ne boji nikoga. I u Hrvatskoj su mi skandirali da sam ######, pa sam osvojio treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. Navijače ću osvojiti rezultatima. Rezultati su jedino pravo mjerilo i ako ih ne budem imao, prihvatiću kritike.

NN: Šta je prelomilo da odlučite prihvatiti poziv iz BiH?

BLAŽEVIĆ: Moram istaći da je za to najzaslužniji Milan Bandić, gradonačelnik Zagreba i moj veliki prijatelj. Znate, on je mnogo vezan za BiH i biće mu drago da bh. reprezentacija napravi dobar rezultat, a zna da sam ja sposoban za to. Sugerirao mi je da prihvatim poziv, a da mi je i naredio, uslišio bih njegovo mišljenje.

U Hrvatskoj svi sretni i zadovoljni
Kako Vaše kolege i prijatelji u Hrvatskoj komentarišu činjenicu da ste izabrani za selektora BiH?

"Svi su sretni i zadovoljni. Razgovarao sam i sa čelnicima Hrvatskog nogometnog saveza. Drago im je zbog mene. Njima, meni, a i vama u BiH je u interesu da BiH bude značajna odrednica na nogometnoj mapi Europe i svijeta", naglasio je Blažević.

"Prije zore Ćirin bacač opet ore"
Blažević bi se već početkom naredne sedmice trebao pojaviti u Sarajevu. U ponedjeljak ili utarak?

"Dolazim u što skorije vrijeme. Možda već u ponedjeljak prije zore Ćirin bacač opet ore... Nisu bitna 24 sata, neće biti tragedija ni ako dođem u utorak. Najbitnije je da dolazim", u svom stilu je poručio Blažević.

Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.