Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
fantom
Kraj karijere među "ljiljanima": Ćiro ide u misiju ujedinjenja
IZVRŠNI odbor nogometnog saveza BiH potvrdio je za novog izbornika reprezentacije Miroslava Ćiru Blaževića.

Već uoči sjednice nogometnog saveza BiH, koja je održana u četvrtak poslijepodne, Ćiro je bosansko-hercegovačkim medijima zadovoljno otkrio da će preuzeti klupu svoje domovine.

"Samo neka netko pokuša spriječiti odluku", rekao je u svom stilu uoči sjednice saveza, na kojoj je ostao jedini preživjeli kandidat, nakon što su otpali Amar Osim, sin proslavljenog Sarajlije Ivice Osima, te Ibrahim Zukanović.

Malo se zasjedanje otegnulo, a kako i ne bi kada je i inače unutar saveza poprilično kaotično, međutim odluku su donijeli članovi bošnjačkog dijela saveza, jer su njima hrvatski i srpski članovi prepustili da o tome odlučuju.

"Sretan sam i zabrinut"

Nešto iza 19 sati Ćiro Blažević podignuo je telefonsku slušalicu i ispalio;

"Jednoglasno su me izabrali! Nije uopće bilo pregovora, ni s kim nisam pregovarao proteklih dana, samo su me izabrali... Naravno da sam sretan. Sretan, ali i jako zabrinut. Svi znamo kakva situacija vlada u tamošnjem nogometu, ali mi treneri uvijek želimo najbolje. Smatram da mogu ujediniti svoj narod i to je jedna od osnovnih stvari zbog kojih sam pristao na ovaj posao", rekao nam je, po svemu sudeći, novi izbornik reprezentacije BiH.

Podsjetimo, nakon što je s mjesta izbornika otišao Meho Kodro, koji je govorio da više ne želi trenirati ovakvu reprezentaciju, nastao je pravi kaos. Mnogi igrači nisu se htjeli odazvati novome izborniku Denijalu Piriću, protiv Azerbejdžana je jedva uspio pronaći dovoljan broj igrača koji će istrčati na teren.

Ćiro je najavio kako će uvesti red u reprezentaciju, čak da će se priključiti i oni igrači koji odbijaju igranje za izabranu vrstu Bosne i Hercegovine.

"Znam kako treba reagirati i kako ih nagovoriti. Mislim da će se odazvati svi oni kad postanem šef", rekao je Ćiro.

Prema navodima bosansko-hercegovačkih medija, Ćiro je potpisao dvogodišnji ugovor uz mjesečnu plaću od pet tisuća eura.

Bezizlazni tunel kaosa

Već godinama traje kaotično stanje u vrhu bosansko-hercegovačkog nogometa. Gotovo svi djelatnici saveza izazivaju zgražanje javnosti koja ih doživljava kao kriminalnu i korumpiranu organizaciju zbog koje trpi nogomet i ljudi koji rade u sportu. Smjena Mehe Kodre bila je veliki šok. Smatralo se da bivša igračka legenda može ujedini naciju i odvesti momčad na SP u Južnu Afriku, međutim Kodro se zadržao samo 113 dana. Ljubav je pukla kad je Kodro odbio s ekipom otputovati u Teheran na prijateljsku utakmicu s Iranom. Razlog se čini banalan, ali zapravo to nije, jer ne bi bilo prvi put da se spominju muljaže u zajedničkoj režiji iranskog i bosansko-hercegovačkog saveza.

Dovoljno se prisjetiti koliko je samo puta reprezentacija BIH odigrala prijateljsku utakmicu protiv Irana, da stvari dobiju čudne obrise. A kad je bivši reprezentativac i igrač Rijeke, Elvir Bolić otkrio da je slučajno upao u sobu neimenovanog visokog dužnosnika saveza i pronašao ga s iranskim kolegom, dok je između njih, na krevetu, stajala otvorena aktovka puna novca, postalo je jasno da stvari nisu nimalo bistre.

Kodro je otišao, ali neki su ostali. Javnost je protestirala zbog Muniba Ušanovića koji je zadržao posao glavnog tajnika saveza, iako mu se sudi zbog pronevjere i zloporabe tog istog položaja.

Nitko u Zenicu, svi na Koševo!

Slični su napisi osvanuli na ulicama mnogih gradova u Bosni i Hercegovini uoči prijateljske utakmice reprezentacija BiH i Azerbejdžana. U susretu je momčad BiH vodio vršitelj dužnosti izbornika Danijel Pirić, a s prvotnog popisa igrača, odazvao mu se samo jedan, i to neko vrijeme najbolji strijelac HNL-a, Želimir Terkeš. U isto vrijeme dok je u Zenici igrala "neka" reprezentacija BiH, na Koševu je organiziran humanitarni event pod radnim nazivom "Za spas i ozdravljenje nogometa u BiH". Utakmici se odazvala većina reprezentativaca koji su bojkotirali službeni susret u Zenici, mnoge legende BiH nogometa, pa i sam bivši izbornik Meho Kodro.

Hrgović: Kad sam vidio ta lica, znao sam da tu nemam što tražiti

Tim se riječima Mirko Hrgović, bivši kapetan Hajduka, oprostio od igranja za reprezentaciju BiH, čiji je dres nosio pet godina. Hrgović je tad putovao na okupljanje u Zenicu i kad je stigao u hotel neugodno se iznenadio.

"Nitko mi nije rekao da će to biti neka druga reprezentacija. Kada sam vidio ta lica, znao sam da mi tu nije mjesto", razočaran je bio Hrgović, koji je po dolasku u Zenicu pretrpio teror "domaćih" navijača koji su ga izvrijeđali na nacionalnoj osnovi. To je bila kap koja je prelila čašu strpljenja.

D.R.,M.Š.
Foto: Index

Sjecam se prije Bake trebalo je njega da izaberu jedan od bisera je bio "Kad sam sa hrvatskom uzeo trece mjesto sa Bosnom bi bio prvi."
Kakav je to lopina pokazace vam na prvoj utakmici gdje ce sto posto drzati ruku na srcu za vrijeme himne pa cak i nauciti jedna si jedina.
fantom
Miroslav Ćiro Blažević novi selektor!
"Uvjeren sam da svi naši igrači imaju patriotski naboj i da će shvatiti da im je čast da brane boje svoje zemlje", istakao je Blažević...
10.07.2008. 19:34
Izvršni odbor Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine na današnjoj sjednici u Zenici za novog selektora A-reprezentacije naše zemlje izabrao je Miroslava Ćiru Blaževića.

Osim Blaževića kandidati za mjesto, koje je ostalo upražnjeno nakon smjene Mehe Kodre, bili su Ibrahim Zukanović, Amar Osim i Nenad Gračan.

Sedamdesettrogodišnji hrvatski stručnjak, koji je rođen u Travniku, u dugogodišnjoj trenerskoj karijeri vodio je više od 20 klubova u Švicarskoj, Grčkoj i Hrvatskoj, kao i tri nacionalne selekcije - Švicarske, Irana i Hrvatske, s kojom na Svjetskom prvenstvu 1998. u Francuskoj osvajanjem trećeg mjesta ostvario najveći uspjeh u karijeri.

Blažević je izrazio zahvalnost IO NS BiH na ukazanom povjerenju, koje će, kako je kazao "znati opravdati".

"Neće biti jednostavno ni lako, ali ja ovaj posao dugo radim. Očekujem da ćemo napraviti sve ono što naša publika priželjkuje. Uvjeren sam da svi naši igrači imaju patriotski naboj i da će shvatiti da im je čast da brane boje svoje zemlje", istakao je Blažević.

Nakon zadnjih previranja u NS BiH uzrokovanih smjenom Mehe Kodre, Blažević je naglasio da ne očekuje probleme u svom radu, jer je po njegovim riječima "u ovom trenutku neophodno sveopće jedinstvo".

"Svi moramo biti jedinstvani ukoliko želimo napraviti rezultat koji je adekvatan talentu naših nogometaša. Činjenica je da nam nije ostalo mnogo vremena i da ćemo ga morati racionalno iskoristiti kako bi što spremnije dočekali kvalifikacije za SP 2010", kazao je Blažević.

Novi selektor će prvi put voditi reprezentaciju BiH već 20. augusta u Zenici u prijajeteljskom susretu sa selekcijom Bugarske.

Kako je najavljeno Blažević će s Nogometnim savezom BiH naredne sedmice potpisati dvogodišnji ugovor kada će obznaniti i imena svojih pomoćnika u stručnom štabu.

Avaz
fantom
Ćiro Blažević novi selektor BiH
Samir Šišić

10.07.2008 21:31

Miroslav - Ćiro Blažević, nekadašnji selektor fudbalske reprezentacije Hrvatske sa kojom je 1998. godine osvojio treće mjesto na Mundijalu u Francuskoj, novi je selektor A nacionalnog tima Bosne i Hercegovine.

Ovu odluku jednoglasno je donio Izvršni odbor bh. kuće fudbala na sjednici koja je održana juče u Zenici.

"Odluka je jednoglasna i svi članovi Odbora su podržali njegovo imenovanje. Smatramo da Ćiro može donijeti mnogo pozitivnog u naš fudbal, posebno reprezentativni", potvrdili su nam Hamdija Abdić i Muhidin Raščić, članovi IO iz Bihaća i Goražda.

Blažević bi trebalo da potpiše dvogodišnji ugovor prema uslovima koji su imali i njegovi prethodnici uz mjesečnu platu od 10.000 KM. Međutim, kako smo uspjeli saznati, Blažević će imati i jednog sponzora iz Hrvatske, koji će ga finansirati, a uz to će i u kasu Saveza donijeti "nešto novca".

Najzaslužniji za dolazak Blaževića na klupu BiH su Abdić i Munib Ušanović, generalni sekretar bh. kuće fudbala, koji su tokom petka bili u stalnim kontaktima sa Ćirom. Konačnu potvrdu da želi preuzeti reprezentaciju BiH Blažević je poslao u petak naveče. Tako je došlo do velikog zaokreta, s obzirom na to da je proteklih dana iz Zagreba poručivao da ima drugih ponuda i da ga u ovom trenutku selektorska pozicija u BiH ne interesuje. Dvojac Abdić - Ušanović razgovarao je i sa Milanom Bandićem, gradonačelnikom Zagreba, koji je "aminovao" Ćirin dolazak u BiH.

"Iznenađen sam, ali i počastvovan povjerenjem čelnih ljudi iz bh. saveza. Svjestan sam odgovornosti koju preuzimam, ali učiniću sve da opravdam povjerenje i da bh. nogomet doživi potpunu afirmaciju. BiH je uvijek bila rasadnik velikih talenata i to moramo konačno iskoristiti", rekao je Blažević za "Nezavisne novine", naglasivši da će uskoro stići u Sarajevo:

"Nemamo puno vremena i odmah se moramo prihvatiti posla. Znam da je trenutno u reprezentaciji BiH mnogo nepoznanica, ali ćemo uskoro to sve riješiti."

Blažević će kao bh. selektor debitovati 20. avgusta na meču protiv Bugarske.
nezavisne
cile

Sine, katastrofa!?!...
beg
jadni mi i jadna nam ova nasa zemlja ili ono sto je od nje ostalo...........izdase nas izdajice iz vlastitih redova
manijakdv
Ćiro: Mjesto izbornika BiH bit će mi kruna karijere

Autor: Robert Junaci

Objavljeno: 10. 07. 2008. | 19:07
Brzo se javio, kao da je čekao važne vijesti. Miroslav Ćiro Blažević iščekivao je, naime, vijesti iz Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine. Ondje se vijećalo o novom izborniku reprezentacije BiH, a Ćiro je bio jedan od glavnih kandidata.

Osim i Zukanović ispali
Oko 18 sati došla je informacija da je Ćiro ostao jedini kandidat te da je dobio potporu većine čelnika tamošnjeg saveza. Amar Osim, sin slavnog trenera Ivice Osima, i Ibrahim Zukanović, ostala dvojica kandidata, ispali su iz utrke.

"Evo, sine, jednoglasno su me izabrali!", ushićen je javio tek nešto nakon 18 sati novi izbornik BiH.

Iako je prije nekoliko dana govorio da nije za taj posao, da ne zna što će na sve to reći zagrebački gradonačelnik Milan Bandić, Ćiro će s užitkom prihvatiti izazov, još jedan vrući krumpir u svojoj bogatoj karijeri.

"To će biti nekakva kruna moje karijere. Nešto kao labuđi pjev, labud koji na kraju “kihne”", smijući se govorio je nekadašnji izbornik hrvatske reprezentacije.

Čini se da Blaževića ne zabrinjavaju previše politička previranja i razne struje u bosanskohercegovačkom nogometu.

"Nekako si umišljam da bih sve to mogao posložiti kako treba. Ako meni to ne uspije, ne znam tko bi drugi to uspješno napravio", pun optimizma govorio je Ćiro, koji je prije nekoliko dana naglasio da će, preuzme li BiH, u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo pobijediti europskog prvaka Španjolsku.

Dodatni sadržaj:

* Miroslav Ćiro Blažević novi izbornik reprezentacije BiH

Dalić pomoćnik
"O momčadi i ne znam previše, a pomoćnik će mi biti Zlatko Dalić", poručio je Ćiro iz Novog Vinodolskog gdje je posjetio Šukerovu akademiju, kojom je oduševljen.

Zlatko Dalić je do sada radio kao trener Rijeke i Ladićev pomoćnik u hrvatskoj mladoj vrsti, a u posljednje vrijeme hvalio se konkretnom ponudom iz Tirane.
efteling
CITAT(cile @ 10.07.2008., 22:42) [snapback]162547[/snapback]

Sine, katastrofa!?!...

Cile vidi ovaj spot sa Malnarom biggrin.gif
pokvarenisir
ebo sve sto me glava boli...idem na odmor sljedece sedmice...i onda ovako nesto o ciri procitam i digne mi zivce....

taj covjek nema pojma o treniranju....alo ba odakle je doso??? iz zagreba!!! jedini mu je uspjeh 3 mjesto sa Hrvatskom! Ali moram priznati jedno, nije veliki strucnjak, ali....on je covjek ko je te moze ubjediti i dignuti atmosferu oko repke.

On bi bio dobar izbor nekad davno, ali sada, pogotovo kad je rekao da ce mu dalic biti pomocnik, vidi se da hoda na tankoj grani, i covjek je koji nema previse opcija.

Nebi me iznenadilo kad bi napravio neki uspjeh sa po######m igracima, ali ce biti covjek koji ce rado otici u Iran. E u tome je razlika izmedzu njega i Kodre!
skot
Ćiri se u posao mogao mješati jedino Franjo Tuđman, njih dvojica su mi dva najmrža lika iz 90-ih. Danas o Ćiri ipak imam pozitivnije mišljenje, jer sam se osobno uvjerio da voli Bosnu i da je njegovo podržavanje zločinačke politike bilo plod njegovo bolesne ambicije da što duže bude hrvatski selektor. U to vrijeme u Hrvatskoj nisi mogao biti trener prvoligaša ako nisi bio HDZ-ovac a kamoli selektor. Što je najbitnije, znam koliko je pomagao pojedincima iz Bosne za vrijeme rata i to svih nacionalnosti, jedino mu se stvarno ne može reći da je bilo kome odbio pomoći jer je bio Musliman ili Srbin. Ne znam, možda bi ga trebalo pustiti da pokuša nešto napraviti, jer objektivno boljeg trenera nismo mogli dobit. On je ipak televizija u boji za Kranjčara, Zukanovića i neke druge koji su kružili kao kandidati.
Shvaćam i Istoka u neku ruku, da se ovaj izbor dogodio prije 6 godina, ja bih cijelu noć povraćao od muke, ali jebiga valjda čovjek s vremenom se smekša i polako počne zaboravljat neke stvari. Tako će i cijela nacija zaboravit na ovaj lopovski savez ako on kojim slučajem napravi nešto, a ako ne napravi, opet nam se isto piše jer njih se svakako može smjeniti samo "prirodnim putem"
Zato Ćiri želim puno sreće (koju će naravno imati) i definitivno ću mu sve oprostiti ako nas na SP odvede, u protivnom uvijek nam ostaje ona "Ćiro ######u"
Robijas16
ma ako ciro napravi bilo koji uspjeh.... sve ce ovo zaboravit opet oko saveza dok nedodju loshi dani ...

dok j bio baka tu ... uvjek se pljuvalo ...i onda kad je nesto dobro islo i vidla se velika prilika da se ode na neko takmicenje ...sve se smirilo...

onda kad je muzur bio ... isto pljuvanje ....bih pobjedi norvesku u gostima i tursku kuci ..sve se ushutilo ...tek kad je se vidilo da nema shanse za prolaz..opet po starom ..

i da je kodro imo neuspjeha isto bi se pljuvalo po njemu .... to je realnost nasha .... mi savez nemozemo smjenit ...mislim narod ...moze ji neko roknit..al ko ce to uradit ? niko ! ....sta je tu je ...vako je uvjek bilo ..i ovako ce uvjek biti ..sa tim treba zivit ...ubijaj te bol alkoholom pomaze haha nazdravimo.gif
ognjen
Trener moje repke je djukela koja se je divila Tudjmanu...

Idem ja navijati za Luxemburg, imaju vise obraza nego mi.
skot
Ćiro nije Tuđmanov zet, pričalo se da je bio Nevenkin ljubavnik ali to mu za zlo ne mogu uzet. Ipak je uspjeh imat komada koji je 30 godina mlađi od njega. respekt.gif
Ako nađeš igdje Hibićevu i Konjićevu izjavu da ih je on ucjenjivo, objavi je ovdje. Osobito Hibićevu, jer momka znam i znam da ga nitko ucjenjivao nije pa ni Ćiro.
Istok
Valjda ne treba objasnjavati da Istok nije protiv Cire jer je Ciro bh Hrvat (da su bogdo izabrali Glavasa, ako i ne zna makar je zasluzio) ali je za mene Ciro na klupi bh reprezentacije vrhunac ismijavanja patriotizma prema Bosni i Hercegovini. Revitaliziranjem Cire pljujemo po onom sto su za BiH zrtvovali Glavas, Topic ili bilo koji bh Hrvat koji je razmisljao kao oni.
skot
CITAT(Robijas16 @ 10.07.2008., 23:20) [snapback]162561[/snapback]
ubijaj te bol alkoholom pomaze haha nazdravimo.gif

nazdravimo.gif
ermin-jaran
CITAT(coolin_ban @ 10.07.2008., 21:55) [snapback]162536[/snapback]
Ovo je Miljenko Jergovic napisao prije jedno godinu dana...malo je poduze, ali vrijedi procitati

http://www.nogometni-magazin.com/dam-3160d.shtml

Jednostavno receno manipulator i lazov sad se pitam da li Pasalic stoji iza ovog izbora...????

Dosao za 5 hiljada eura nema sanse......
Ado89
CITAT(skot @ 10.07.2008., 21:26) [snapback]162565[/snapback]
nazdravimo.gif

nazdravimo.gif nazdravimo.gif nazdravimo.gif nazdravimo.gif nazdravimo.gif nazdravimo.gif nazdravimo.gif nazdravimo.gif nazdravimo.gif
skot
CITAT(Istok @ 10.07.2008., 23:26) [snapback]162564[/snapback]
Valjda ne treba objasnjavati da Istok nije protiv Cire jer je Ciro bh Hrvat (da su bogdo izabrali Glavasa, ako i ne zna makar je zasluzio) ali je za mene Ciro na klupi bh reprezentacije vrhunac ismijavanja patriotizma prema Bosni i Hercegovini. Revitaliziranjem Cire pljujemo po onom sto su za BiH zrtvovali Glavas, Topic ili bilo koji bh Hrvat koji je razmisljao kao oni.

Pljunili smo mi na Glavaša, Topića i na kompletan patriotizam onda kad smo dozvolili da ova separatistička banda uđe u strukture saveza i kad su se kvazi patrioti skompali sa bandom i pronašli zajednički jezik-lova, a sam Ćiro je samo logičan slijed.
haso
Allahu dragi pa dokle vise. kako tako ovaj savez MORA pasti do septembra, necemo valjda jos jedne kvalificaije izgubiti zbog ovih ######a. Kodro, Bola i Barbarez su jedino rijesenje.
Istok
CITAT(skot @ 10.07.2008., 21:38) [snapback]162570[/snapback]
Pljunili smo mi na Glavaša, Topića i na kompletan patriotizam onda kad smo dozvolili da ova separatistička banda uđe u strukture saveza i kad su se kvazi patrioti skompali sa bandom i pronašli zajednički jezik-lova, a sam Ćiro je samo logičan slijed.

Zato ja ne mogu prihvatiti da mi prodaju muda pod bubrege, zato ce se golovi Bugarske, Spanije, Turske a nadam se i Estonije slaviti kao sto su se nekad slavili nasi golovi, zato ce svaka pobjeda ove reprezentacije biti moj licni poraz jer cu kontati za kakve idiote ja dadoh cetiri godine zivota. Sve vise se i moja borba, zbog koje nikad nisam zazalio, cini besmislenija i ###### sebi sve po spisku sto sam omogucio da me nekakav Colakovic prodaje za osmjeh Ilje Dominikovica ili Cire Blazevica.
BIH58
CITAT(Domovina-BIH @ 30.05.2008., 22:26) [snapback]157118[/snapback]
ma bice CILE nemoj da nam se sikeras,a da te pitam nesto ,a sta je to Sopcast? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Sopcat ti je program gdje mores gledat utakmice Bih i tako trebas downloadt sopcast.
BIH58
mi nemoremo nista protiv savez hajmo mi navijat za nasu repku ako ce vrate bajramovic, Dzeko, misimovic, spahic i ostali
BIH58
CITAT(Domovina-BIH @ 10.07.2008., 23:17) [snapback]162560[/snapback]
Ko voli Bosnu,jesi ti meni smjesan cuj voli Bosnu,jel vi stvarno mislite da je Ciro doso za 5 hiljada eura,hehe boga pitaj koliko je on kasiro,taj isti Ciro je trgovo Bosanskim igracima u svom mandatu,koliko je samo igraca privolio za HR,cak je ucjenjivo Konjica i Hibica,da ne idem dalje,bio tu Tudjaman ili ne on njeg postuje kao i njegovo djelo pa zet mu je.On je savezov covjek,zivi bili pa vidili 20 augusta sta ce se desiti,valja mi se 40 dana kidati i zivcirati,a i poslije 20-tog ce biti isto ######,kao i dosad,cast izuzecima (KODRO LEGENDA+BOLA LEGENDA=BUDUCNOST I USPJEH BH-REPKE)

nije njemu zbog para ima on dovoljno on voli bosnu. sta nesto svi protiv Cire. ako vrati igrace ja opet navijam.
novoime
Gospodo Bosnjaci, slijedeci put kada na izborima glasate za SDA ili SBiH, sjetite se da dajete cetverogodisnji mandat colakovicu, usanovicu , pasalicu i ostaloj balijskoj, veleizdajnickoj, antibosanskoj bagri kakvi su i sami lideri gore navedenih stranaka, koji nam se rugaju iza ledja i sretni su sto je ulica (narod) opet izgubila bitku. dokazani rusitelji BiH i svega sto prosjecnom bosancu moze popraviti dan.
trazili ste, gledajte.
do tada CIRO MAJSTORE izabrali su te bosnjaci pa se sada bune...
SuperUstipak
ocekujem reakciju nasih igraca..
legionar
Ciro novi selektor.
To baš i nije sportska poteza nego više politička... znaju da su navijači protiv Saveza, sad su kao odsjekli one prave navijače i pokušavaju s tim izborom pomješati događaje u prošlosti kako bi stabilizirali situaciju...

Ja navijam za BiH i znam kako potrebno nam je jedno veliko takmičenje pa makar nas odveo tamo i Tuđman jer sve ostale opcije su još gore gdje se "naši" patriote prodaju za male pare... te nekakvi Denijali Pirići i njemu slični...
Čiru sam slušao na jednoj slovenačkoj emisiji na 1. nacionalnom programu gdje je bila tema futbal, baš te noći kad su izgubili protiv Turske... Moram reći da je čovjek koji radi srcem... koji voli futbal mada na pitanje na kraju "Šta bi popravio u svom životu odnosno da li bi opet odabrao futbal kao profesiju" odgovorio je da bi radije bio političar zbog navodno velikog utjecaja politike na fudbal i sport općenito.

Meni osobno Ćiro kao stručnjak mi ne smeta, smeta mi samo što je previše bio (je) povezan sa politikom što bi ga moglo "koštati zdravlja".
sjever-jug
CITAT(haso @ 10.07.2008., 22:44) [snapback]162571[/snapback]
Allahu dragi pa dokle vise. kako tako ovaj savez MORA pasti do septembra, necemo valjda jos jedne kvalificaije izgubiti zbog ovih ######a. Kodro, Bola i Barbarez su jedino rijesenje.

JARANE OVOKO CE BITI SVE DOK MI BOSANCI I HERCEGOVCI NEDODEMO PAMETI KAD NAM SE SVE OPET RAZBIJE O GLAVU KAO I POSLIJE OVOGA RATA pitacemo se opet sto mi nismo mi krivi
novoime
je li vama jasno da su NASI izdali kodru i bolu. izdalo ih je 25 000 praznih mijesta na kosevu prelijepog nedeljnog poslijepodneva. izdala ih je poluprazna ferhadija u koju moze stati par stotina ljudi.
je li mislite da ce nas par hiljada u bosni i jos par rasutih po bijelom svijetu, naredjivati onima koji su dobili glasove miliona?
ne palite se previse...
SuperUstipak
CITAT(novoime @ 10.07.2008., 18:53) [snapback]162588[/snapback]
je li vama jasno da su NASI izdali kodru i bolu. izdalo ih je 25 000 praznih mijesta na kosevu prelijepog nedeljnog poslijepodneva. izdala ih je poluprazna ferhadija u koju moze stati par stotina ljudi.
je li mislite da ce nas par hiljada u bosni i jos par rasutih po bijelom svijetu, naredjivati onima koji su dobili glasove miliona?
ne palite se previse...

respekt.gif
Nucho
CITAT(skot @ 10.07.2008., 23:10) [snapback]162557[/snapback]
Ćiri se u posao mogao mješati jedino Franjo Tuđman, njih dvojica su mi dva najmrža lika iz 90-ih. Danas o Ćiri ipak imam pozitivnije mišljenje, jer sam se osobno uvjerio da voli Bosnu i da je njegovo podržavanje zločinačke politike bilo plod njegovo bolesne ambicije da što duže bude hrvatski selektor. U to vrijeme u Hrvatskoj nisi mogao biti trener prvoligaša ako nisi bio HDZ-ovac a kamoli selektor. Što je najbitnije, znam koliko je pomagao pojedincima iz Bosne za vrijeme rata i to svih nacionalnosti, jedino mu se stvarno ne može reći da je bilo kome odbio pomoći jer je bio Musliman ili Srbin. Ne znam, možda bi ga trebalo pustiti da pokuša nešto napraviti, jer objektivno boljeg trenera nismo mogli dobit. On je ipak televizija u boji za Kranjčara, Zukanovića i neke druge koji su kružili kao kandidati.
Shvaćam i Istoka u neku ruku, da se ovaj izbor dogodio prije 6 godina, ja bih cijelu noć povraćao od muke, ali jebiga valjda čovjek s vremenom se smekša i polako počne zaboravljat neke stvari. Tako će i cijela nacija zaboravit na ovaj lopovski savez ako on kojim slučajem napravi nešto, a ako ne napravi, opet nam se isto piše jer njih se svakako može smjeniti samo "prirodnim putem"
Zato Ćiri želim puno sreće (koju će naravno imati) i definitivno ću mu sve oprostiti ako nas na SP odvede,
u protivnom uvijek nam ostaje ona "Ćiro ######u"

Jadni mi bosanci kad ovako brzom zaboravljamo i oprastamo neke stvari, jadni mi.....
Nucho
CITAT(BIH58 @ 10.07.2008., 23:52) [snapback]162578[/snapback]
nije njemu zbog para ima on dovoljno on voli bosnu. sta nesto svi protiv Cire. ako vrati igrace ja opet navijam.

Spasi nas Majko Bosno od ovakvih....
mini1
Nista od ovih bojkota nema nista se nece promijeniti samo gore napraviti ,
kad je drzava neuredena nista ne funkcionise kako treba pa nista nemozemo
i sta ocekivati da se nesta promijeni u saveza ..
Tap3aH
Ćiro Blažević i njegovi (ne)uspjesi
Četvrtak, 10 Srpanj 2008

Šta taj "Ćirolito" sve neće (iz)lupetati, glumiti, izigravati, samo kako bi stalno bio u žiži zanimanja javnosti. Da je nakon osvojenog trećeg mjesta s hrvatskom reprezentacijom na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj 1998. otišao u zasluženu mirovinu, ušao bi u legendu. No, sujeta i megalomanija mu to nisu dopustili pa od tada uglavnom reda neuspjehe: s hrvatskom reprezentacijom se nije uspio kvalificirati na Europsko prvenstvo 2000. godine, a loše je startao i u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo dvije godine kasnije, nakon čega je morao otići s izborničke funkcije. To mu je toliko teško palo da je nerijetko medijski napadao i kritizirao svoga nasljednika na toj funkciji Mirka Jozića, a onda i Otta Barića.
Potom je preuzeo reprezentaciju Irana, s kojom nije uspio izboriti nastup na SP. Slijede neuspjesi u treniranju slovenske Mure s kojom je, uglavnom, gubio utakmice, dok je s švicarskim Xamaxom ispao u drugu ligu. Trenirajući Varteks nije u dvije sezone uspio izboriti niti učešće u Inter-toto kupu, a kamoli u Kupu UEFA. Ostat će, dalje, upamćen kao jedan od najneuspješnijih trenera u povijesti Hajdukovih sudjelovanja u europskim natjecanjima - sramni porazi u dvomeču s mađarskim Debrecenom (0:3 u gostima i čak 0:5 u Splitu). Ćiro je tvorac još nekih neslavnih rekorda: njegov Varteks je u prvenstvenom srazu u Splitu bio poražen 0:6 od Hajduka, a isti je poraz u Kupu doživio i njegov bivši klub Zagreb od Slaven Belupa u Koprivnici. U crni Ćirin niz, svakako, treba ubrojiti i ispadanje Zagreba u prvom kolu Intertopo kupa od albanske Vlaznije. No, sve navedeno ne sprječava poltronske (ne)sportske novinare da Blaževića i dalje nazivaju "trenerom svih trenera".
Miki
CITAT(Nucho @ 10.07.2008., 23:18) [snapback]162590[/snapback]
Jadni mi bosanci kad ovako brzom zaboravljamo i oprastamo neke stvari, jadni mi.....

E moj Nucho...sve mi to vec radimo, i radili smo i nastavicemo to raditi. Sramota da to nije normalno!

A samo kad se sjetim kad smo s Hrvatskom bili u istoj grupi u kvalifikacijama sa SP 98 u Franckuskoj kad je taj isti "gospon" Ciro maltene "SREDIO" da ne igramo s njima u Sarajevu vec u Bologni, Italija. Lafo nesigurno bilo igrati na terotoriji BiH, ccccc! I sad odjedanput on VOLI "svoj narod i svoju drzavu".

Ne zasluzujemo mi bolje uopste!
Miki
CITAT(BIH58 @ 10.07.2008., 21:50) [snapback]162576[/snapback]
mi nemoremo nista protiv savez hajmo mi navijat za nasu repku ako ce vrate bajramovic, Dzeko, misimovic, spahic i ostali

Eh, ovakvi nama drzavom vladaju ispred nasih ociju. Upravo ovakvi neandertalci!
Eddi
CITAT(adidas @ 11.07.2008., 01:23) [snapback]162593[/snapback]
Momci i Cure danas je DAN ZALOSTI u Bosni i Hercegovini pustimo barem za 24h Fudbal i sijetimo se Srebrenice i u cijelini sta nam se desilo 90tih

Cile Care najbolje da danas zatvaras Forum. Posto ovo nije dan za Slavlije ni za Psovke

Srebrenica i BiH1992-1995

potpisujem
HazeM3
Sine.......mi ga opet ispushismo....
saneld
Paznja, uskoro izlaze novi dresovi reprezentacije BiH. Dok ste na odmoru nemojte da zaboravite kupiti nove dresove i ostalu opremu Reprezentacije BiH vama i vasim najmilijima.

Takodze mozete doci i uzivo pogledati nase decke u akciji uoci pripremne utakmice protiv Bugarske. Treninzi ce se odrzavati u Ki######aku, Sirokom Brijegu i Medzugorju.
fanbih
Ja mislim da su ovim potezom ljudi u savezu sami sebi skocili u stomak. Ciro je veci prevarant od njih sviju. Ako ih on ne zahebe nece niko. Sa ovim savezom nemoze postenjacina kao Kodro. Da budes sa govnima moras biti ######. Navuce njih Ciro u bankrot. A sto se tice kvaliteta kao trenera, covjek je motivator.
pokvarenisir
CITAT(Kosarkas_Medo_Federacija @ 10.07.2008., 18:23) [snapback]162592[/snapback]
raja zapamtite moje ime ...... medo....... ja vam obecavam da ce se ovaj savez da izbrise sa planete zemlje do kraja 2009. ja se nalazim u usa i idem u bih u 2009..i ako savez ne bude smijenjen do tad... ja postajem vas herooj Medo.... VI ZNATE STO TO ZNACI.....NECU DA IDEM U DETALJE JER CE MEN OVAJ L... DA BENIRA I MORA CU DA PRAVIM NOVI EMAIL... 100TI....LOL
BHF_NY MEDO
BRACO ZIVI BILI I OVO DOZIVILI....I ZIVOT SVOJ I KRV ZA BHF MOJ....

hehe medo, oladi malo
sehitluci
neka igraci odluce
nebi bilo dobro da izgubimo jos jedan ciklus
ova generacija moze na svjetsko prvenstvo
imamo dobar tim
ermin-jaran
CITAT(novoime @ 11.07.2008., 00:00) [snapback]162580[/snapback]
Gospodo Bosnjaci, slijedeci put kada na izborima glasate za SDA ili SBiH, sjetite se da dajete cetverogodisnji mandat colakovicu, usanovicu , pasalicu i ostaloj balijskoj, veleizdajnickoj, antibosanskoj bagri kakvi su i sami lideri gore navedenih stranaka, koji nam se rugaju iza ledja i sretni su sto je ulica (narod) opet izgubila bitku. dokazani rusitelji BiH i svega sto prosjecnom bosancu moze popraviti dan.
trazili ste, gledajte.
do tada CIRO MAJSTORE izabrali su te bosnjaci pa se sada bune...

U sustini tu je problem mi ih biramo oni nas guze ,valjda nam fino
post potpisujem

PS imam status glasaca ovo kazem posto sam bio prozivan zbog distance....

@nedime mani se price poznato je da smo skloni kritikovati i one sto nesto rade ili pokusavaju.....
tarik_pasa
Nek vam tekma Kodro Bola i prijatelji bude u glavi.....Ko ode na Iljinu repku,pogazio je sve one koji su bili na toj tekmi ukljucujuci i one najvjernije navijace koji su dosli........
BrcanskaMalta
@medo - ti si skroz puko u Americi... znas i sam da ima bezbroj psihijatara u USA; nadji sebi jednog i to brzo.

@novoime - slazem se sa tvojom konstatcijom da je najvise kriv narod u BiH koji glasa za nacionalisticke partije; ali citajuci vecinu komentara na ovom forumu, ne vjerujem da ce se to promjeniti, i da ce nas svijet doci tobe.

Ciro nije kriv sto je izabran; ja znam da je Ciro lazov, prevarant, ali to ga cini trenerom koji je nesto bolji od prosjecni. U sportu, pa tako i politici, najbolje prolaze ljudi kakav je Ciro, i na kraju najvise ce ispastati ljudi koji si ga i doveli na funkciju selektora (dominkovic, abdic...) - Zivi bili pa vidjeli. Obice im se Blazevic o glavu. Ciro nije nacionalsta, niti je Bosanac i Hercegovac, niti Hrvat, ni komunista, ni kapitalista - taj covjek je osoba koja ce reci, uraditi sve sto treba da samo da na kraju zavrsi na vrhu.

hebat Ciri mater, ili sta ja znam vec, nema svrhe. treba napraviti promjene na celnim pozicijama u Savezu - i tek onda mozemo pricati ko bi trebao biti selektor.

meni je najvise zao nasih igraca koji nisu zasluzili da gube godine, ciklus za ciklusom u ovakvoj atmoseri; jedan Dzeko, Salihovic, Pjanic...

Prvo promjene u glavi, pa tek onda promjene ustvari
bennymadzida_2
Moze se Bojokovati repka ali ovo traje ima skoro dvije godine. EP Kvali.. 2008 su prosle ali smo imali sanse da odem na ovo EP 2008, desio se onaj poraz u Zenici od Madjara zatim nerjeseno u Moldavij i ode nam repka u raspad.
Sada su kvalifikacije za SP 2010 grupa je jaka ali imamo sanse. Igraci moraju dase odazovu svi da igraju za BiH, ako odem na SP 2010 a ne obracati paznju na savez.... onda su oni svoje zavrisli jeli citava ce BiH da podrzava Repku nasu ne 100% ali mozda jedno 60 do 70 %. Pokazacemo se svjetu dasmo repka za velika takmicenja i prema nama ce imati josh veci respeket...

Opet ja mislim tako ili sto je neko napisao na savez 15 000 Hiljada i poceti po njima malo...

Kada vidimo Tkz RS je osonovla svoju repku... znaju da nasa repka BiH polako tone i igraci nece da igraju....
Onda ce oni Srbi da uvalce svoje igrace iz Tkz RS... koji ce da igraju i nasa repka polako postaje njihova a ne BiH drzave...
Ovo iz Saveza vole ovo sto se navijaci i igraci okrenuli ka Bojkotu kada su vidjeli dok je bio KODRO I BOLA na celu repke dasu se svi vratili i igraci i navijaci na stadione... odmah je uslijedila smijena KODRE I BOLE...
Za Ciru isto moze da bude tako, ali moramo se vise boriti i igraci i navijaci da BiH ode na SP 2010 da vise ne tonemo sto vise, znam i da nasi igraci misle dase vrati i sam je KODORO kazao Igraci moraju da igraju. Ako smo patritio hajmo svi da bodrimo Repku BiH sa naj jacim igracima, ako savez pocne da sere ide se na njiha odmah.... nema novine niti rijecima nego licni obracun....

Sretno !
BrcanskaMalta
Vulture_old_firm
Sve sto se ovdje reklo o Ciri stoji. Ali sta ako se igraci odazovu????On je najveci prevoznik zednih preko voda i ne b me cudilo da mu se svi ili najveca vecina odazove. I sta onda...Bojkot!?!? Jedina preostala opcija je polomit`kosti nekom funkcineru, sve ostalo postaje bit`besmisleno.
bennymadzida_2
Citaj sta kaze Zarko Dimitrijevic za promjene samo tako moze do promjena... Daj Boze dase uradi tako nesto..!
Samo onaj cir treba da pukne u savezu,..... Pocelo dase kuha ponovo!
BrcanskaMalta
Za Ciru:

ko s djecom lijeze, upisan (posran) se budi!
Ado89
Kad je Muzurovic bio izabran za selektora , na ovom forumu sam pisao da mu navijaci repke trebaju dati maksimalnu podrsku ,to se nije desilo i sad nam je tako kako je.Ipak ima tu nesto i pozitivno a to je da na izbor cire sada ni fudbalska javnost manjeg BH entiteta nece biti ravnodusna i uslijedice reakcije. Kakve god budu treba ih maksimalno iskoristiti. Tu vidim veliku sansu da se ovi uhljupi u savezu maknu
beg
sta je kamion pun bukava?bosanci posli na ekskurziju....kako smo mi glupi i bukva je genije za nas...
ciro prevarant,manipulator koji samo sebe gleda docekao da bude selektor BIH.
vidjecete ba kako smo mi glupi da ce se garant svi igraci odazvati i svi ce opet ici na stadion da gledaju repku.nakon 2 pobjede bice sve zaboravljeno,i kodro i bola i ona utakmica na kosevo..sve je dzaba bilo...
zasto jer smo mi bosanci glup i merhametli narod.ubij nas zakolji nas mi ti opet halalimo ko da nista nije bilo.
kako kaze emir hadzihafizbegovic:ko halali dabogda ga rodjena djeca proklela..
a nista mi nauciti necemo...
hrvati i srbi iz bosne nikad ovu zemlju nece voljeti,mozda par izuzetaka ali vecina nece.a najgore je sto je vecina nas bosnjaka nevoli.jer da je voli nebih se stvari ovakve desavale.
izdajice iz saveza ove bosnjacke bi prodali mame svoje ako treba a ne rodjenu drzavu..
evo hajmo stvoriti fond da se uplacuju pare za nekog profesionalnog ubicu da ih rokne sve redom m.a.m.e im se n.a.j.e.b.e.m svima...
ne interesuje me ova repka vise..navijacu za san marino ili luxemburg
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.