Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
tarik_pasa
Zvanicno...
Ćiro Blažević: Ja sam novi izbornik Bosne i Hercegovine!

Miroslav Ćiro Blažević rekao je uoči sjednice Izvršnog odbora NS-a BiH kako će on postati novi izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine. "Samo neki glavonja može spriječiti tu odluku" rekao je Ćiro.

MOSTAR - U ekskluzivnom razgovoru , legendarni trener Miroslav Blažević izjavio je kako bi on trebao biti novi izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine.

"Mislim da bi se ovi igrači koji bojkotiraju reprezentaciju odazvali kada postanem šef reprezentacije. Znam kako treba reagirati i kako ih nagovoriti. U svakom slučaju pričekajmo da sjednica završi pa ćemo se opet čuti", rekao je Ćiro novinaru RDV-a.

Na pitanje kako približiti čelnike Nogometnog saveza i navijače, Ćiro kaže: "Navijači su najvažniji, ali svi moraju biti svjesni potrebe jedinstva, bez toga se ne može ništa napraviti."

Blažević je na kraju dodao: "Rekli su mi kako sam 90% ja novi izbornik, ali bolje pričekati konačnu odluku, jer uvijek se može pojaviti neki političar koji će reći kako je Ćiro ovakav ili onakav," završio je u svom stilu trener svih trenera

bilco
Ćiro: Ja sam novi izbornik BiH

Miroslav Ćiro Blažević gotovo sigurno će postati novi izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine. Tako je barem izjavio u ekskluzivnom razgovoru za Radio Dobre Vibracije i Pincom###### uoči sjednice Izvršnog odbora Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine.

‘Mislim da bi se ovi igrači koji bojkotiraju reprezentaciju odazvali kada postanem šef reprezentacije. Znam kako treba reagirati i kako ih nagovoriti. U svakom slučaju pričekajmo da sjednica završi pa ćemo se opet čuti’, izjavio je Ćiro.

Blažević je na kraju dodao: 'Rekli su mi kako sam 90 posto ja novi izbornik, ali bolje pričekati konačnu odluku, jer uvijek se može pojaviti neki političar koji će reći kako je Ćiro ovakav ili onakav', završio je u svom stilu trener svih trenera.
Ado89
Izgleda ukrcali su na u ciru i krenuli na SP u Juznu Afriku a kad ce tamo stici to ni dragi Allah ne zna Dabogda ih pojeli oni ljudozderi u Africi
SrceBiH
Nema kako se Ciro upalio ko da smo na SP vec!!! Ciro je ovaj na krilima, sad ako nebudu pozvali i ovaj Pjanic nebude pozvan da igra je8o repku vise....
SrceBiH
Miroslav Ćiro Blažević, prije nekoliko minuta, kako je «Sport######» ekskluzivno i najavio, novi je selektor fudbalske A reprezentacije BiH. Članovi Izvršnog odbora, koji trenutno zasjedaju u Zenici, ovu odluku su donijeli jednoglasno, a na prijedlog bošnjačkih članova IO.
Blažević će potpisati dvogodišnju sarasdnju sa NS/FS BiH i to po uslovima kakve su imali i njegovi prethodnici, a to podrazumjeva mjesečnu platu od 5. 000 eura.
Uskoro opširnije....

DVO GODISNJI UGOVOR USKORO!
asasova
izgleda da je dovoljno lud.

da ih nije tarik zaj**ao? skinuo ga je pravo na cirokradusi (emisija na hrvatskoj televizija za vrijeme EP-a)
Almir
CITAT(asasova @ 10.07.2008., 17:14) [snapback]162483[/snapback]
izgleda da je dovoljno lud.

da ih nije tarik zaj**ao? skinuo ga je pravo na cirokradusi (emisija na hrvatskoj televizija za vrijeme EP-a)

Jest on lud ali ne vjerujem da ce dopustiti da mu se bilo ko mijesa u posao. A kad je vec godinama cirkus kod nas, neka je cirkus kako treba, sad ce biti sege sa Cirom biggrin.gif
Almir
CITAT(Domovina-BIH @ 10.07.2008., 16:04) [snapback]162465[/snapback]
E nek se ILJINA zelja ispunila,taj covjek nam je unistavo reprezentaciju kad nam je najpotrebnija bila i kad se stvarala, prvo nagovaro je igrace da igraju za Hrvatsku govoreci im kako BIH nikad nece imati repke,kad se sjetim samo Marija Stanica sta mu je sve isprico koje gadosti o BIH al et dobismo Tudjamnovog zeta za selektora al ce nam biti veselo. DOKLE VISE?

De mi reci ko sad unistava repku, onih sest ######a,od Bosnjacki clanova, koji su ga cak sa svojim prijedlogom doveli.E pa neka sad nagovara da se igra za BiH.

Clanak sa indexhr:

Kraj karijere u domovini: Ćiro preuzeo klupu "ljiljana"

IZVRŠNI odbor nogometnog saveza BiH potvrdio je Miroslava Ćiru Blaževića za novog izbornika reperenzentacije.

Uoči sjednice nogometnog Saveza BiH Ćiro je rekao da će postati novi izbornik reprezentacije.

"Samo neka netko pokuša spriječiti odluku", rekao je Ćiro u svom stilu.

Ali, poznavatelji prilika u BiH nogometu prepoznali su ironiju u Ćirinom tonu...

Malo se zasjedanje otegnulo, a kako i ne bi kada je i inače unutar Saveza poprilično kaotično, no odluku su donijeli članovi bošnjačkog dijela Saveza, jer su njima hrvatski i srpski članovi prepustili da o tome odlučuju.
Podsjetimo, nakon što je s mjesta izbornika otišao Meho Kodro, koji je govorio da više ne želi trenirati ovakvu reprezentaciju, nastao je pravi kaos. Mnogi igrači nisu se htjeli odazvati novome izborniku Denijalu Piriću, protiv Azerbejdžana je jedva uspio pronaći dovoljan broj igrača koji će istrčati na teren.

Ćiro je najavio kako će uvesti red u reprezentaciju, čak da će se priključiti i oni igrači koji odbijaju igranje za izabranu vrstu Bosne i Hercegovine.

"Znam kako treba regairati i kako ih nagovoriti. Mislim da će se odazvati svi oni kada postanem šef.", rekao je Ćiro za Radio Dobre Vibracije.

SrceBiH
U Cire ce biti 'il se vi povucite ili cu se ja povuci' samo dok skopca u cemu je farsa....
Ado89
CITAT(Almir @ 10.07.2008., 17:17) [snapback]162484[/snapback]
Jest on lud ali ne vjerujem da ce dopustiti da mu se bilo ko mijesa u posao. A kad je vec godinama cirkus kod nas, neka je cirkus kako treba, sad ce biti sege sa Cirom biggrin.gif

100% si u pravu cirkus i ludilo do maksimuma nazdravimo.gif
Istok
CITAT(SrceBiH @ 10.07.2008., 17:25) [snapback]162486[/snapback]
U Cire ce biti 'il se vi povucite ili cu se ja povuci' samo dok skopca u cemu je farsa....

Hoce sigurno rolleyes.gif neko ko je bio osumnjicen za namjestanje utakmica u Francuskoj.

Bosnu treba podijeliti a Bosnjake raseliti u Tunguziju. Ovo je po prvi put da cu stvarno i od srca navijati protiv ove reprezentacije pa taman igrala i protiv Srbije.
dadox
sve u svemu bolje ciro nego neki rogonja closedeyes.gif
SrceBiH
CITAT(Istok @ 10.07.2008., 18:32) [snapback]162492[/snapback]
Hoce sigurno rolleyes.gif neko ko je bio osumnjicen za namjestanje utakmica u Francuskoj.

Bosnu treba podijeliti a Bosnjake raseliti u Tunguziju. Ovo je po prvi put da cu stvarno i od srca navijati protiv ove reprezentacije pa taman igrala i protiv Srbije.

Lako je tebi kad te nostalgija ne vuci ka Bosni, de mi reci za one kojima je Bosna u Srcu i dusi, pa je se ne zele i nisu odrekli kad je bio rat i gotovo nestanak Bosne opet smo se oduprjeli na noge i pokazali da smo jaci, drugo sto reko MEHO KODRO "tebi sigurno srce kuca van BiH".

A onaj ko je Bosanac u dusi, sigurno nikad nece navijati za neku drugu drzavu pa makar sve u njoj igrali stranci!

Svaka cast Bosancino!
SrceBiH
BHF protiv Cire!

www.Bhf#########.com
Red Bull Salzburg
mislim da je svima jasno da je kodro bio jedno od najboljih rjesenaja, ali vidjeli smo i sami da on i bola nisu mogli da sesuprostave tom savezu (nazalost) a ni mi ovdje na ovom forumu necemo moci to uspjeti, ljudi to su konkretne stvari. ko od nas nebi volio da oni odu, bolje da su donjeli odluku da napustaju savez i oni iz IO isto sa njima pa bio i danijal piric trener nema veze a kamoli CIRO. mi trebamo da shvatimo jednu stvar da ce se to samo tad da desi kad vrbi rodi grozdje da ce oni da odu sami.....
a i protesti ih isto nece otjereti, to je takav sistem koji nazalost kod nas tako reci mora da funkcionise, mi smo ko neka drzava po daytonskom potpisu i taj potpis shvate sve oblasti pa tako i fudbalski savez.....

ta izjava jos nija fiksna da je ciro trener mada me i ne iznenadjuje.....
kao covjek je ###### a kao trener nije los, to je misljenje....
Almir
Drugi dio sa Indexhr:

"Jednoglasno su me izabrali! Nije uopće bilo pregovora, ni sa kim nisam pregovarao proteklih dana, samo su me izabrali... Naravno da sam sretan, sretan ali i jako zabrinut. Svi znamo kakva situacija vlada u tamošnjem nogometu, ali mi treneri uvijek želimo najbolje. Smatram da mogu ujediniti svoj narod, i to je jedna od osnovnih stvari zbog kojih sam pristao na ovaj posao.", rekao nam je, po svemu sudeći, novi izbornik reprezentacije BiH.

Podsjetimo, nakon što je s mjesta izbornika otišao Meho Kodro, koji je govorio da više ne želi trenirati ovakvu reprezentaciju, nastao je pravi kaos. Mnogi igrači nisu se htjeli odazvati novome izborniku Denijalu Piriću, protiv Azerbejdžana je jedva uspio pronaći dovoljan broj igrača koji će istrčati na teren.

Ćiro je najavio kako će uvesti red u reprezentaciju, čak da će se priključiti i oni igrači koji odbijaju igranje za izabranu vrstu Bosne i Hercegovine.

"Znam kako treba regairati i kako ih nagovoriti. Mislim da će se odazvati svi oni kada postanem šef.", rekao je Ćiro.

Prema navodima bosansko-hercegovačkih medija, Ćiro je potpisao dvogodišnji ugovor uz mjesečnu plaću od pet tisuća eura mjesečno.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eto ga ispade Ciro i misionar kao majka Tereza, zeli samo "svoj narod" da ujedini.kako je poslo fali jos da mu dodijele Nobelovu nagradu za mir icon_biggrin.gif
senci
Znalo se da su u Zenici, pa opet nista. Ne znam sto se vise spominje da su u Sarajevu, ne bi nista promijenilo. Dokle god imamo bosnjake u IO takve kakvi su i dokle god oni mogu mirno hodati carsijom, nista od nas. Nisu nama krivi Iljo, Ceko, Ciro i drugi, mi smo ti koji snose najvecu odgovornost
Robijas16
ko sto je neko reko vec prije ..kad je vec do sad bio cirkus neka bude i sada ...sine sta ako vrati igrace opet ?? haha .. pogotovo ove mladje ko sto su dzeko, pjana itd. sine sta ako nekim slucajem pobjede spance ..haha ..

o boze moj ...cemu oco vodi da mi je znat ... kolko je tuzno da je smjesno vec ... hahaha nazdravimo.gif nazdravimo.gif
asasova
CITAT(FC Vopi Sarajevo @ 10.07.2008., 19:56) [snapback]162500[/snapback]
evoga poceo je buncati a nije ni poco.

ma ciro je poznati dupljak. kada je u hrvatskoj prica jedno, a u bosni drugo.
Almir
CITAT(FC Vopi Sarajevo @ 10.07.2008., 17:56) [snapback]162500[/snapback]
evoga poceo je buncati a nije ni poco.

He,he nemoj tako, Lesi se vraca kuci icon_rolleyes.gif , ovaj mislim sin se vraca kuci icon_mrgreen.gif eusa_doh.gif
limeni
CITAT(FC Vopi Sarajevo @ 10.07.2008., 19:29) [snapback]162488[/snapback]
Plan da se ugasi ova Drzava i Reprezentacija tece po planu.

TOLIKO OD MENE.

samo ostaje jedno pitanje: ili su nasi bosnjacki predstavnici gluplji od ######a ili su izdajice?
ako mi bosnjaci ne zelimo podjelu BiH nema te sile da je moze podjelit,samo pitanje je kakvi su interesi nasih politicara?
vopi druze upravu si: dosada sam mislio da su ovi u savezu da bih se nakrali para,ali njima je glavni cilj unistavanje BiH i repke.

sto se tice cire: ovaj je za ludnicu, a ne za repku kakvih je imao izjava.
efteling
Muppet show , i hajd sad nek neko nesto kaze da se ovome moze stati u kraj kad te tvoj handri nije ni cudo kad te neprijatelj povaljuje.
Nije dzaba pokojni Jole Musa iz Mostara spominjao bas Ciru kao najvece sr@nje od trenera u bivsoj drzavi i kako si morao biti dobro nabrijan da bi se s njim nosio jer se u svasta petljao i bilo ga je svugdje od partije i komiteta do mafijaskih krugova i emigracije bivse drzave, sto se i vidjelo '90-tih.
Sve u svemu jednostavno sam prazan prevazisli su sami sebe ....shouw must go on....
Ado89
Ma Ciro je velika lopina a nije ni los trener bice ovo pravi cirkuz biggrin.gif
alemko
zemljo, otvori se...
tuzlak
ovo je sada nova serija saveza koja ce se zvati "j... lud zbunjenog!"
ovo je dokaz ta totalno krece sve nizbrno sa Bh. fudbalom!!! Dodje mi da okrenem Bh. fudbalo skroz ledja i pocnem navijati za drugu reprezentaciju...
Robijas16
cuj za drugu repku navijat hahaha ...

kolko god mi svi mrzili savez ....opet kad bosna zaigra..svi cemo gleat tekmu ... ak ne na stadionu onda na tv i kad god bude bosna pobjedila nama ce svima biti drago ...ko kaze suprotno ..laze sam sebi .. nazdravimo.gif
Istok
CITAT(Domovina-BIH @ 10.07.2008., 18:12) [snapback]162506[/snapback]
Istok ne moras sad pretjerivati,a to glaso Bosnjak ili ne Ciro bi bio selektor,koji vam je,od 15 clanova 14 za Ciru jedan suzdrzan sto znaci da su kojim slucajem Bosnjaci odustali bilo bi 9 ZA,5 PROTIV I 1 SUZDRZAN znaci opet bi Ciro bio izabran,cuj prepustili Bosnjacima da odluce hahah da se nasmijem.

Ne budi naivan Pasho, cetiri bosnjacka glasa su dovoljna da zaustave sve (isto pravo uzivaju srpski i hrvatski glasovi), od smjene Kodre do izbora Blazevica. Nemoj da te farbaju i da ti vjecno prodaju muda pod bubrege kako je uvijek neko drugi kriv.
Istok
CITAT(Robijas16 @ 10.07.2008., 18:31) [snapback]162511[/snapback]
cuj za drugu repku navijat hahaha ...

kolko god mi svi mrzili savez ....opet kad bosna zaigra..svi cemo gleat tekmu ... ak ne na stadionu onda na tv i kad god bude bosna pobjedila nama ce svima biti drago ...ko kaze suprotno ..laze sam sebi .. nazdravimo.gif

Ovo je prvi put da mogu sa sigurnoscu reci da nisi u pravu. Nema sanse da ne navijam za Spaniju, Tursku, Estoniju. Do sad mi je bilo tesko protiv svojih, sad su mi makar olaksali jer ovi definitivno nisu moji. Kad bi ovaj nedaj boze napravio uspjeh to bi nam bio najveci poraz.
Robijas16
CITAT(Istok @ 10.07.2008., 20:37) [snapback]162514[/snapback]
Ovo je prvi put da mogu sa sigurnoscu reci da nisi u pravu. Nema sanse da ne navijam za Spaniju, Tursku, Estoniju. Do sad mi je bilo tesko protiv svojih, sad su mi makar olaksali jer ovi definitivno nisu moji. Kad bi ovaj nedaj boze napravio uspjeh to bi nam bio najveci poraz.

ma jaro njima je cilj da mi zamrzimo svoje ...svoju drzavu ...ako je pocnete mrzit .. oni su svoje uspjeli ....

a ti mi opet nemozes reci ...kad budemo igrali ... da ces navijat za spaniju il ostale ..nema teorije ... nece meni jean iljo il munib uzet ljubav prema bosni ..nema teorije ...i ta repka ...i ako je sada u velikom krcu ...ona je dio bosne ...

nemoj milsit da podrzavam savez ..nedo bog ....samo velim za to navijanje sada za druge selekcije i tako to ... nazdravimo.gif
Robijas16
Ćiro Blažević dvije godine za kormilom BiH reprezentacije
Piše: Dražen Krušelj
Foto: Nikša Stipaničev/Cropix
--------------------------------------------------------------------------------

Izvršni odbor NS BiH jednoglasno je izabrao hrvatskog trenera, iako su favoriti bili Amar Osim i Brane Oblak

ZAGREB - Ćiro Blažević je novi izbornik bosansko-hercegovačke reprezentacije, odlučio je u četvrtak Izvršni odbor NS BiH: Premda su sarajevski mediji danima u prvi plan gurali domaće stručnjake Amara Osim, Ibrahima Zukanovića te slovenskog trenera Branu Oblaka, u ciljnoj ravnini sve ih je prestigao neuništivi 71-godišnjak. Klupa BiH bit će četvrti izbornički izazov u karijeri Ćire Blaževića.

- Evo me, sine, odlučili su se za mene - javio je Blažević oko 18.30 sati.

Nogometna vlada BiH vijećala je samo tridesetak minuta i očekivano amenovala vijest koja se do zagrebačkih novinara probila još u ranim popodnevnim satima.

- Imam informaciju da sam jednoglasno izabran, ali uoči sastanka nije baš sve išlo glatko. Bilo je kom obojci, kom opanci i nisam bio siguran sve dok odluka nije službeno objavljena. Uglavnom, zadovoljan sam što su se odlučili za mene. Detalje budućeg dogovora zasd ne znam, čekam da se dogovorimo gdje ćemo se i kada sastati. Znam samo da bih trebao potpisati dvogodišnji ugovor.

Što vam znači novi angažman na međunarodnoj pozornici?

- Veliko, veliko priznanje. Ovo će biti moj četvrti angažman na klupi jedne nacionalne momčadi, nakon Švicarske, Hrvatske i Irana evo me i na klupi BiH. Evo, ti mi reci koliko je trenera na svijetu zaslužilo slično priznanje?

Teško se na prvu loptu bilo sjetiti ikoga osim Bore Milutinovića koji je vodio pet reprezentacija na gotovo svim svjetskim kontinentima...

- Ma, dobro pitam te za četiri ozbiljne reprezentacije, a ne za kojekakve pikzibnere! U karijeri vašeg Ćire ovo će biti četvrta ozbiljna nacionalna momčad.

I možda nikad veći izazov u karijeri. U nogometnom BH-loncu toliko je interesno i etnički posvađanih struja i frakcija da ih može pomiriti samo pravi alkemičar.

- Da, to je možda i točno, ali sve ćemo to riješiti. Ja sam miroljubiv i konstruktivan čovjek i pobrinut ću se da ih sve pomirimo u cilju prosperiteta BiH nogometa.

Čeka vas pakleni posao i na terenu. Neki su nogometaši otkazali poslušnost Savezu, a ždrijeb vas je u kvalifikacijskom ciklusu za SP smjestio u skupinu sa Španjolcima?

- Maa... Ko šiša Španjolce! Vidjet ćete da ćemo biti hit u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo - kategoričan je Ćiro.

lud jest... nema sta haha nazdravimo.gif
ermin-jaran
Ciri treba yebati staru na prvoj tekmi da se spusti na zemlju da zna da je dosao u zemlju Bosnu lako je bilo qurciiti se iz Zagreba....
dalje napraviti totalni bojkot kuci igraci i navijaci...sve tekme vani praviti nerede da se prekinu
sve tako dok ne dodje do promjena....nazalost ali sila ce biti neizbjezna

ovu prvu sa bugarima treba pripremiti ,vrijeme je da se sve navijacke grupe ujedine kao nikad do sad...
Pixie
CITAT(ermin-jaran @ 10.07.2008., 20:52) [snapback]162518[/snapback]
Ciri treba yebati staru na prvoj tekmi da se spusti na zemlju da zna da je dosao u zemlju Bosnu lako je bilo qurciiti se iz Zagreba....
dalje napraviti totalni bojkot kuci igraci i navijaci...sve tekme vani praviti nerede da se prekinu

ovu prvu sa bugarima treba pripremiti ,vrijeme je da se sve navijacke grupe ujedine kao nikad do sad...

Ovo je jedini nacin do promjene. Bojkot i nerede
Istok
CITAT(Robijas16 @ 10.07.2008., 18:41) [snapback]162515[/snapback]
ma jaro njima je cilj da mi zamrzimo svoje ...svoju drzavu ...ako je pocnete mrzit .. oni su svoje uspjeli ....

a ti mi opet nemozes reci ...kad budemo igrali ... da ces navijat za spaniju il ostale ..nema teorije ... nece meni jean iljo il munib uzet ljubav prema bosni ..nema teorije ...i ta repka ...i ako je sada u velikom krcu ...ona je dio bosne ...

nemoj milsit da podrzavam savez ..nedo bog ....samo velim za to navijanje sada za druge selekcije i tako to ... nazdravimo.gif

Ma Iljo, Ceko i Colakovic su zlato sta ja mislim o Ciri, ma Srbija je mila majka sta ja mislim o ponizenju da Ciro Blazevic bude selektor reprezentacije koja bi se trebala zvati mojom. Da ne pricam o ponizenju kad bi sta ovaj hostapler uspio napraviti, vjecno bi bilo da je trebao doci jedan deklarisani zagovarac razvaljivanja BiH da bi mi nesto napravili u fudbalu.

Ako je im je cilj bio da ovakvu reprezentaciju ne smatram svojom onda im moram cestitati jer su sad stvarno uspjeli.
Ado89
CITAT(Robijas16 @ 10.07.2008., 18:48) [snapback]162517[/snapback]
Ćiro Blažević dvije godine za kormilom BiH reprezentacije
Piše: Dražen Krušelj
Foto: Nikša Stipaničev/Cropix
--------------------------------------------------------------------------------
Izvršni odbor NS BiH jednoglasno je izabrao hrvatskog trenera, iako su favoriti bili Amar Osim i Brane Oblak
ZAGREB - Ćiro Blažević je novi izbornik bosansko-hercegovačke reprezentacije, odlučio je u četvrtak Izvršni odbor NS BiH: Premda su sarajevski mediji danima u prvi plan gurali domaće stručnjake Amara Osim, Ibrahima Zukanovića te slovenskog trenera Branu Oblaka, u ciljnoj ravnini sve ih je prestigao neuništivi 71-godišnjak. Klupa BiH bit će četvrti izbornički izazov u karijeri Ćire Blaževića.

- Evo me, sine, odlučili su se za mene - javio je Blažević oko 18.30 sati.

Nogometna vlada BiH vijećala je samo tridesetak minuta i očekivano amenovala vijest koja se do zagrebačkih novinara probila još u ranim popodnevnim satima.

- Imam informaciju da sam jednoglasno izabran, ali uoči sastanka nije baš sve išlo glatko. Bilo je kom obojci, kom opanci i nisam bio siguran sve dok odluka nije službeno objavljena. Uglavnom, zadovoljan sam što su se odlučili za mene. Detalje budućeg dogovora zasd ne znam, čekam da se dogovorimo gdje ćemo se i kada sastati. Znam samo da bih trebao potpisati dvogodišnji ugovor.

Što vam znači novi angažman na međunarodnoj pozornici?

- Veliko, veliko priznanje. Ovo će biti moj četvrti angažman na klupi jedne nacionalne momčadi, nakon Švicarske, Hrvatske i Irana evo me i na klupi BiH. Evo, ti mi reci koliko je trenera na svijetu zaslužilo slično priznanje?

Teško se na prvu loptu bilo sjetiti ikoga osim Bore Milutinovića koji je vodio pet reprezentacija na gotovo svim svjetskim kontinentima...

- Ma, dobro pitam te za četiri ozbiljne reprezentacije, a ne za kojekakve pikzibnere! U karijeri vašeg Ćire ovo će biti četvrta ozbiljna nacionalna momčad.

I možda nikad veći izazov u karijeri. U nogometnom BH-loncu toliko je interesno i etnički posvađanih struja i frakcija da ih može pomiriti samo pravi alkemičar.

- Da, to je možda i točno, ali sve ćemo to riješiti. Ja sam miroljubiv i konstruktivan čovjek i pobrinut ću se da ih sve pomirimo u cilju prosperiteta BiH nogometa.

Čeka vas pakleni posao i na terenu. Neki su nogometaši otkazali poslušnost Savezu, a ždrijeb vas je u kvalifikacijskom ciklusu za SP smjestio u skupinu sa Španjolcima?

- Maa... Ko šiša Španjolce! Vidjet ćete da ćemo biti hit u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo - kategoričan je Ćiro.
lud jest... nema sta haha nazdravimo.gif

Ma nuzivacemo se u ovoj cikuzijadi sa cirom nazdravimo.gif
al
nece biti dosadno... rolleyes.gif icon_mrgreen.gif
Ado89
Jos odemo na SP i osvojimo trece mjesto haaaaaaaaa ma cirkuz haaaaaaaaaaa nazdravimo.gif nazdravimo.gif
halic1
CITAT(Pixie @ 10.07.2008., 20:00) [snapback]162519[/snapback]
Ovo je jedini nacin do promjene. Bojkot i nerede

Ma sta se promjenulo sa bojkotom utakmica i neredima do sada? Nista!!!! Najgore je sto sam cjelo vrijeme mislio da ce se nesto desiti sa bojkotom ali ustvari smo sam bezveze propustio utakmice moje drage Bosne. Ebiga, savez ce ostat i mi nista nemozemo njima, i ako ih pobijemo drugi i jos gori od njih ce uzeti fotelje.. Netrebamo zamrzit svoju zemlju i reprezentaciju zbog ovih ######a.
Ado89
CITAT(al @ 10.07.2008., 19:18) [snapback]162523[/snapback]
nece biti dosadno... rolleyes.gif icon_mrgreen.gif

Garantovano nece ciro je samo falio i teatar je kompletan zauzmimo mjesta i pretstava moze da pocne u stvari pocela je biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
ermin-jaran
Evo l'equipe vec objavioi vijest evo link ;
http://www.lequipe.fr/Football/breves2008/...ection_Dev.html

pise slijedece;
Ciro treci na svjetskom u FRA sa svojom drzavom Croatiom ,ujedno je bio jedan od najvecih razbijaca Bosne i Hercegovine kao drzave
ipak je uspio doci na celo repke BIH zahvaljujuci Bosnjackim poltronima koji su ovim potezom dokazali da su dno dna ...
ovo je za ne povjerovati i Francuzi objavili
BosnaLove
CITAT(ermin-jaran @ 10.07.2008., 20:52) [snapback]162518[/snapback]

poptisujem ,!!!!!!Ima Da nebo Gori kao nikad, staru ima da mu naguzimo, napolju i kod kuce napravit neobiljezene nerede,sila ce biti neizbjezna, dalje pravit proteste i totalni bojkot, sredicemo savez majku im lopovsku, sve ce gorit, ovo je bosna ciro bagro izdajicka, vidices ti na prvoj utakmici kako si dobrodosao ti i tvoj savez mrs napolje , bice promjena samo sabura
bennymadzida_2
Sta se moze, morao je neko biti selektor. Ciru netreba kriviti covjek je samo trener i nista vise. Mozda je ovo i dobar potez da daljne komedije saveza. Ciro 100% nece dati sebi dase mjesa savez u njegov posao. Tuce savez da odmah da trazi smjenu Cire i opet dolazi do problema i traznje novog selektora. Moze ovo biti samo dobro a ne lose, jeli ipak nadam se dace savez nakon Cire da ode vani. Ciro nije los kao trener ima on iskustva u svemu, ali sada aman bas nema sanse nikave dabi vodio repku.(RADI SAVEZA) Kada vec vodi repku neka makar pUkusa da doovede neke nove igrace mlade momke da zaigraju makar jednom za nas dres da se kasnije ti igraci nebi izgubili jeli savez nece biti vjecno u savezu a nece sjediti tu do 2010 jeli ovo ja vidim kao pozotivnu stvar sto se tice Cire, kao sto sam napisao. Ciro neda dase njemu iko mjesa u posao, on ce da radi na nacin kao i svaki Trener u svjetu ako se neko umjesa Ciro ce reci i u javnosti jeli on ne suti voli da prica o svemu, tu vidim pozitivnu stvar sto se tice i tako se moze samo doci da savez upadne u josh vecu krizu. Dasu uslovi normalni niko se nebi bunio stoje Ciro selektor BiH, neka radi svoj posao a mislim da je savez drugi i daje Ciro kao i sto jeste selektor 80% bi odveo repku na SP 2010 nehvalim ga ali mi imamo igrace za vece domete a ne samo grupne faza kvalifikacija. Volio bi daje Kodro ostao ali sta se moze savez mafija a Ciru ja nekrivim ni 1%. Bolje on nego daje Piric, Zukanovic koji bi radili kako savez kaze... Ovako s Cirom je super ako se umjesa Iljo i drugi Ciro ce reci dosta idem ko vas ebe vise.... eto vam posao vi radite....!

BICE NESTO ALI JA KAO BOSANAC I HERCEGOVAC POLA JANJARAC POLA MOSTARAC NIKAD NEBIH OKRENUO LEDJA SVOJOJ DOMOVINI I KAD JE NAJ TEZE ZNAM DA JE VOLIM. PA NECU NI NAVIJATI PROTIV NJE, JELI NEMOGU ALI CU DA PODRZAVAM BOJKOT DASE PROMJENI SAVEZ... VOLIM BiH i za nju ako treba dati i zadnju kap krvi kao mnogi u mojoj Famelij koji su poginuli za bolje sutra ove domovine....

Nemoj te dozvoliti da pisete ovdje svasta, da se pise kako cete protiv nje navijati, nego pisite daje repka nasa a ne njihova, repka nije privatna i nice biti ona je jedna jedina koja je BiH u srcu svima nama. Samo nama nedaju da odem dalje a to je znak dabi citava BiH navijala na jednom velikom tamicnju kao sto je SP 2010 ili EP 2012. To svi oni znaju u savezu tako bi i ta tkz RS postepeno pocela da voli BiH jeli krv nije voda... sjetimo se samo BiH-Danska.... 2003 kada su mnogi navijali za BiH koji su protiv BiH bili.....
BOJKOT ali na pametan nacin, Ciro ce ovo da pokvari josh vise u kvalifikacijama...!
Almir
Ej,zao mi sto Kodro ne ode u taj Iran, ako je bilo stalo do tih popisanih 100-200 hiljada dolara skupili bi ih, naprosili ako treba, uporedivsi sad gdje smo. Da li je ne igranje te utakmice bilo vrijedno svega ovoga sada, neznam. Ne mozemo mi ocekivati nikakve smijene ni od koga kada mi sebi prvo ne zelio dobro, kao prvo tih 6 kvazi Bosnjaka u IO tj. izdajica svoga roda, a i dusmana imamo dovoljno, vec godinama. Ovo je slika samo naseg bahatog, sirovog drustva u kojem vrijedi samo ili si bos ili si hadzija.Ovo je problem i vrijeme sazrijevanja sa kojim cemo se na duge staze boriti, a tek smo na pocetku. Da makar skinuse ovu trojicu, pa da kazemo barem sve "kao izpocetka", jer sistem se ovaj nece moci brzo i preko noci mijenjati, jer ne postoji ne samo volja vec nazalost ni dovoljna podrska koja bi bila potrebna.
BosnaLove
CITAT(Almir @ 10.07.2008., 21:40) [snapback]162531[/snapback]
Ej,zao mi sto Kodro ne ode u taj Iran, ako je bilo stalo do tih popisanih 100-200 hiljada dolara skupili bi ih, naprosili ako treba, uporedivsi sad gdje smo. Da li je ne igranje te utakmice bilo vrijedno svega ovoga sada, neznam. Ne mozemo mi ocekivati nikakve smijene ni od koga kada mi sebi prvo ne zelio dobro, kao prvo tih 6 kvazi Bosnjaka u IO tj. izdajica svoga roda, a i dusmana imamo dovoljno, vec godinama. Ovo je slika samo naseg bahatog, sirovog drustva u kojem vrijedi samo ili si bos ili si hadzija.Ovo je problem i vrijeme sazrijevanja sa kojim cemo se na duge staze boriti, a tek smo na pocetku. Da makar skinuse ovu trojicu, pa da kazemo barem sve "kao izpocetka", jer sistem se ovaj nece moci brzo i preko noci mijenjati, jer ne postoji ne samo volja vec nazalost ni dovoljna podrska koja bi bila potrebna.

eh buraz , meni nije zao , kodro se neda zajebavat i ima obraza,vrijeme ce pokazat ko je na putem pravde,savez ce potonut i bice unisten , borba se nastavlja idemo dalje forza bih , kodro forever
Almir
CITAT(BosnaLove @ 10.07.2008., 19:42) [snapback]162532[/snapback]
eh buraz , meni nije zao , kodro se neda zajebavat i ima obraza,vrijeme ce pokazat ko je na putem pravde,savez ce potonut i bice unisten , borba se nastavlja idemo dalje forza bih , kodro forever

Imati pravo i to pravo i izboriti su kao sto vidimo dvije razlicite stvari.Nazalost kod nas nije rijedak slucaj da pravda ne bude zadovoljena, nadajmo se da ovaj put hoce. Mora mi biti zao igraca, jos jedna generacija propade, zao mi navijaca jer nemaju taj uzitak koji bi trebali da imaju, a zemlja gubi na ugledu i to drasticno.
coolin_ban
Ovo je Miljenko Jergovic napisao prije jedno godinu dana...malo je poduze, ali vrijedi procitati

http://www.nogometni-magazin.com/dam-3160d.shtml
bilco
ciro blazevic dase covjek skameni ne zbog cire vec zbog ilje jer je uspio istjerati po svom i dovesti croata na celo selekcije nejmam nista protiv hrvata ali sam apsolutno protiv sistema kako je taj isti dosao na celo selekcije,nebi nista imao protiv recimo jurcevica ili nekog drugog malo boljeg strucnjaka od cire ali u drugim okolnostima i drugim savezom,sad malo o ciri treneru svih trenera reziser.gif .
jedini veliki uspjeh cirin je ep 98 trece mjesto sa hrvatskom ali sa onim veznim redom i napadom sto je hrvatska imala ja garantujem da bi bez ikakvog znanja dosao do finala,prosinecki,boban,asanovic,stanic,vlaovic,suker u to vrijeme malo koja je repka imala u svijetu ovu klasu,iran u azijskim kvalifikacijama to nije tesko ostvariti,dinamo osvojijo titulu sto nije uopste tesko sa onim igracima sto je imao dinamo recimo prosinecki,maric,biscan,balban itd,hajduk katastrofa od deberenca primili 8 golova u dvije tekme noga,xsamaxs svicerska u 6 mjeseci ubiljezio 2 pobjede i 4 remija sto je rezultralo ispadanjem u nizi rang noga,zagreb noga mora se priznati dobar psiholog ali kao trener i covjek nula nula.tesko se nama i stasmo mi toliki baksuzi danas ove usi ovoliko srozaju nicija nije sjala do zore nece ni njihova samo mije zao stocemo izgubiti velike fudbalere zbog ovih usiju kao i mnoge nadolazece talente.fuj vis nedam ni najmanju paru za privatnu repku.
SuperUstipak
ee gdje nam je sad Pusina
limeni
raja imam jedno pitanje: hocemo li bojkotovati repku u slucaju da se svi igraci vrate?pitam se sta ce raditi u tom slucaju BHF?
bilco
CITAT(limeni @ 10.07.2008., 20:21) [snapback]162540[/snapback]
raja imam jedno pitanje: hocemo li bojkotovati repku u slucaju da se svi igraci vrate?pitam se sta ce raditi u tom slucaju BHF?

izvini jarane a gdje ti vidis repku BiH ovo je postala privatna prcija treba pod hitno uputiti tuzbu ustavnom sudu daim se zabrani upotreba drzavnih incijala tj.BiH.
FUDBAL SE IGRA RADI I ZBOG PUBLIKE.
efteling
CITAT(SuperUstipak @ 10.07.2008., 22:07) [snapback]162539[/snapback]
ee gdje nam je sad Pusina

...poznanik nije bio u Bosni od rata pa dosao prosle godine i onako setao gradom i udje u jednu kafanu i nazove "dobar dan " kad neko iz mase onako sheretski ,"a ,kam'ono nase sellam,bas si zaboravio", on se poklopi usima i razguli ,ulazi u zgradu i srece starog komsiju te mu nazva sellam,a ovaj ko ofuren "sta i ti poceo selamati, ovdje je vazda bilo zdravo", e pa sad ti znaj sta je pravo.
...tako nekako se i nama svima u slucaju reprezentacije desilo ...
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.