Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
scott
ko god prihvati ovu poziciju trenera je covjek bez karaktera i samo ce se takav te pozicije prihvatiti
A_Sindrom
CITAT(al @ 07.07.2008., 23:45) [snapback]162282[/snapback]
Otpao Blažević, u igri i Pirić
Samir Šišić

07.07.2008 20:52

Zaključeno je da se mogu javiti sva zvučna trenerska imena", objasnio je Čolaković, koji je na pitanje kako čelnici Saveza očekuju da njih zovu naša proslavljena trenerska imena odgovorio:

"Non-stop zovu treneri i nude se. Međutim, nećemo svakoga od njih registrovati. Prihvatićemo samo zvučna imena."

Očito je da ni u vrhu N/FS BiH ne znaju kako će riješiti aktuelno goruće pitanje, a datum konačne odluke sve je bliži (10. jul).

Ma meni su jasni ovi Ceke, Dominkovici, Pirici i ostali neprijatelji Bosne. Znam sta je njihov krajnji cilj. Oni rade na tome da Bosna ne ucestvuje ni na kakvom takmicenju. Njima bi odgovaralo da FIFA i UEFA izbace skroz, potpuno izbrisu Bosnu iz kvalifikacija i iz svog clanstva. Njima odgovaraju ovi bojkoti. Njihov konacni cilj je unistenje ne samo nase repke nego i kompletne drzave BiH. Pa vidite li da se Dominkovicev vozac ( hej ba jedan obicni sofercic) kofrci sa izjavama o reprezentaciji.

Meni nisu jasni ova DZubrad Colakovic, Usanovic i dr. koji se prave mutavi. Kao da njihova djeca sutra nece osjetiti glad i granate, kad im c.etn.ici opet blokiraju sve kao '92. Jel' ti ljudi vide kuda vodi njihovo glumljenje mutavosti.
Pa CeTko osniva rep. RS i niko da progovori ni rijeci, iako svako normalan zna da je to danas regionalno, za pet godina internacionalno. Ovi bosnjacki uhljupi sute. Da ne povjerujes. A mogu ih poslije osnivanja ove srpske reprezentacije izbaciti kao od sale iz svih sfera nogometa. Jednostavno poslati upozorenje svakom timu koji dogovori utakmicu sa rep. RS da ce biti prijavljeni Fifi i Uefi i da mogu biti suspendovani zbog utakmice. Prije 6-7 godina rep. RS je igrala protiv juniora Bayerna prijateljsku utakmicu ( juniori Bayerna pobijedili 1:0 biggrin.gif ) i dok su srpski mediji javljali o "istorijskoj" utakmici RS-a, nisu javili da celnici Bayerna nisu dozvolili da se utakmica igra dok Srbi na dresove ne stave i grb NS BiH. Kao razlog tome, Bayernovo rukovodstvo je navelo strah od UEFA sankcija ako NS BiH ulozi tuzbu protiv Bayerna UEFI. CeTko moze kakit sve dok bosnjacki uhljupi sute.
A zasto u stvari sute bosnjacki uhljupi i bitange? Ko zna. Ja licno mislim da su snimljeni pri vrsenju raznih prevara u savezu dovodjenje i rasprodaja igraca sumnjivih kvaliteta da bi se prodali, ucjenjivanje i trazenje para od istih da bi igrali za repku, kontakti sa menadzerima-kriminalcima koji su imali svoj udio u svemu itd..
Mozda su cak i namjerno navuceni da bi bili snimljeni i drzani u saci. Ako nesto kazu protiv CeTke i Krmoglavog, snimci ce biti pusteni u javnost. Ja ne vidim nikakvog drugog razloga da jedan Suljo Colakovic iz Zenice moze da radi sam protiv sebe, svoje djece, svojih rodjaka i svoje zemlje, ako se ne radi o gore vec navedenom.
Kako stvari stoje, sigurno mozemo ocekivati da ce neko u svemu ovome uskoro izgubiti glavu. Hoce li to biti neko iz saveza, neko od navijaca, neko od novinara ili policije vidjecemo.
Nije dobro nikako. icon_sad.gif
al
Protiv Srbije bih navijao za Bosnu i Hercegovinu!

Mile Kovačević, predsjednik FSRS, rijetka je pojava na nogometnoj sceni u BiH. Premda u strukturama krovnog i entitetskih Saveza ima svakojakih likova raznih zanimanja, od novokomponiranih biznismena, arhitekata, općinskih sudija, menadžera, do propalih ministara.., čelnik FSRS se izdvaja po zadaći koju obavlja izvan fudbala. Godinama se bavi advokatskim poslom i slovi za advokata sa zavidnom reputacijom. Objašnjava šta ga je dovelo u mutne fudbalske vode.

Obračun sa mešetarima

- Došao sam da uradim nešto po čemu će me ljuti pamtiti. Želim dobro fudbalu u cijeloj Bosni i Hercegovini - kaže za "San" Kovačević.

Dvadesetak je godina u fudbalu, krenuo je od rodne Žeravice... Bio je žrtva bivšeg fudbalskog režima, jer je imao imo svoj stav za razliku od nekih poltrona koji su okruživali moćnike iz FSRS. Na skupštini je bio tih, ali istovremeno i jasan i glasan.

- FSRS je bolji dio od federalnog Saveza. Mi se obračunavamo sa mešetarima, a nisam primijetio da je Federalni savez nekog kaznio - podsjetio je Kovačević.

Javnost je bila iznenađena formiranjem reprezentacije RS. Kakvo je Vaše objašnjenje?

- Niko se ne treba tome čuditi. Reprezentacija FSRS nije napravljena da bi ugrozila državne interese, niti imamo težnju ka otcjepljenju. Nikom to ne pada na pamet. Od reprezentacije RS imat će koristi i državna reprezentacija, jer će novi selektor imati bolji uvid u kvalitete igrača, koji će biti testirani na jačim utakmicama nego što su to naše premijerligaške.

Debi sa Srbijom

Javnost strahuje od međunarodnih utakmica, što bi dobilo sasvim drugačije konotacije. Imate li u planu neke utakmice van BiH?

- Vama je jasno da selekcije FSRS godinama postoje i da igraju utakmice. Nikakav nije problem da postoji i igra federalna reprezentacija. To nikom ne može štetiti, može samo koristiti. Mi smo ugovorili neke utakmice. Želja nam je da igramo sa selekcijama iz Italije, Španije, Makedonije... Već smo dogovorili utakmicu sa Srbijom.

Kada će se igrati ta utakmica?

- Kako državna reprezentacija igra 20. avgusta sa Bugarskom, mi ćemo sa Srbijom igrati dan prije ili poslije utakmice naše A reprezentacije, kako bi oni koji žele, a ja se nadam da takvih ima dosta iz Federacije, došli u Banja Luku.

Nije čekao naše posljednje pitanje?

- Vjerovatno Vas zanima za koga bih navijao kada bi igrali BiH i Srbija?

- Naravno da nas zanima.

- Kada budu igrali BiH i Srbija, navijat ću za Bosnu i Hercegovinu. Za Srbiju ću navijati uvijek kada bude igrala sa drugim reprezentacijama - izjavio je za "San" Mile Kovačević.

Sušić najbolji igrač

Ko je po Vama najbolji bh. fudbaler svih vremena?

- Divio sam se Safetu Sušiću. Bio je fudbalski genije. Drago mi je što se uspješno bavi trenerskim pozivom.

Za koji klub ste navijali?

- Za Zvezdu.

O Tešiću

Zašto Slobodan Tešić, dugogodišnji priznati i poznati sportski radnik, nije na istaknutijim pozicijama u FSRS?

- Slažem se da je Slobo Tešić zaslužan za mnoge stvari u našem fudbalu, da ima svoje prepoznatljivo ime i prezime... Tešić je i jedno vrijeme bio pod sankcijama zbog verbalnog delikta. Tešić je u Izvršnom odboru FSRS i on ima svoje mjesto u strukturama Saveza. Iskusni i kvalitetni sportski radnici, kako u RS tako i u Federaciji, samo mogu pomoći ozdravljenju bh. fudbala - istakao je Kovačević.

bla bla bla eusa_whistle.gif
al
Nisam zainteresiran za BiH
Pa ja sam Ćiro, nisam neki p.apak da kažem kako sam zainteresiran...

08.07.2008. 08:00

Nakon što je po završetku sezone napustio klupu NK Zagreb, Miroslav Ćiro Blažević je bez trenerskog angažmana. Iako u sedmoj deceniji, još ne namjerava napustiti trenerski posao.

Možda sjedne na klupu reprezentacije BiH jer ga je član Izvršnog odbora NSBiH Hamdija Abdić predložio kao kandidata za novog selektora umjesto smijenjenog Mehe Kodre.

- Ti si, sine, malo pametnije ovo formulisao da me pitaš od jednog tvog kolege (redakciju nećemo spominjati) kojeg sam maloprije odj...o - pristao je, doduše na kratki razgovor budući da je, kako kaže, bio u strašnoj frci.

Kad smo ga već ubijedili, evo što nam je odgovorio:

- Fino je što neko misli na mene, ali, sine, sa mnom niko još nije kontaktirao. Naravno da nisam zainteresiran. To je pitanje za nekog naivca. Pa ja sam Ćiro, nisam neki p.apak pa da kažem kako sam zainteresiran, a oni me odj...u.

Ćiro je bio rječitiji kada smo se dotakli bh. reprezentativca Senijada Ibričića kojeg je trenirao u NK Zagreb.

- Dobro je za njega da ode u Hajduk. Ibro je mnogo nervozan zbog odlaska iz Zagreba. Stalno se nešto sprečava. Riječ je o plemenitom igraču, novom Safetu Sušiću.

Može igrati u svakom klubu na svijetu i biti jedan od glavnih igrača. Ima još mnogo prostora za napredovanje i predviđam mu sjajnu karijeru - nahvalio je Ćiro Ibričića.

avaz

biggrin.gif
K_nine
CITAT(adidas @ 08.07.2008., 12:34) [snapback]162312[/snapback]
Sto se Politicari nemjesaju u Savez? Tako bi nas Fifa i Uefa odma izbacila.

imali smo prjedsjednika manjeg entiteta kao prjedsjednik nfsbih. Boli uefi i fifi k.urac za nas...
Pixie
Miroslav Ćiro Blažević: "Uzeli bismo Špancima sva tri boda, nemaju oni pojma što je Bosna-Express!"

24SI - Iako je većini medija u BiH dao slične odgovore, u kojima je dementovao dolazak na klupu reprezentacije BiH, u razgovoru za zagrebačke "Sportske novosti" Miroslav Ćiro Blažević je ipak pokazao želju da preuzeme reprezentaciju države u kojoj je rođen, a navodno "trener svih trenera" ima najviše simpatija i podršku predstavnika sva tri naroda, bošnjačkog, hrvatskog i srpskog.

"Imam dojave da je raja poskočila, da hoće samo mene. Međutim još uvijek me niko nije zvao. Želje postoje, drago mi je ako sam u kombinaciji", navodi Ćiro, ne govoreći previše o novcu, ali zato jeste o Španiji, Turskoj...

"Što se tiče plate (5.000 KM?) to je malo, ali nije sve u novcu", kazao je Ćiro.

A što se tiče Španije i prve utakmice na startu Blažević je rekao:

"Uzeli bismo Špancima sva tri boda, nemaju oni pojma što je Bosna-Express!", ispalio je Blažević, pa je ipak dodao:

"Za početak bi trebalo konstatovati objektivno stanje. Kakav je kadar. Vjerujem da je dobar, zato čudi što su dosadašnji rezultati loši".
novoime
Ovo je primjer sta smo mi bosnjaci!
Nasa "legenda" Mirsad Fazlagic, u danasnjem oslobodjenju, nakon vec otrcanih kritika upucenih savezu, tvrdi kako bi bilo nekorektno da savez ne izabere Pirica i nagradi ga za spas reprezentacije od kazni u slucaju " Azerbejdzan ".
Naravno, nije ga briga sto je isti Piric svojim poltronstvom, kao vojnik saveza, spasavao lopove i grobare bosanskog fudbala, sto on ovom izjavom direktno podrzava ocajno stanje u fudbalu...
opet su kod bosnjaka sitni interesi, familijarne i prijateljske veze puno ispred interesa drzave.
stvarno smo misevi, realno
efteling
CITAT(Pixie @ 08.07.2008., 16:46) [snapback]162327[/snapback]
Miroslav Ćiro Blažević: "Uzeli bismo Špancima sva tri boda, nemaju oni pojma što je Bosna-Express!"

24SI - Iako je većini medija u BiH dao slične odgovore, u kojima je dementovao dolazak na klupu reprezentacije BiH, u razgovoru za zagrebačke "Sportske novosti" Miroslav Ćiro Blažević je ipak pokazao želju da preuzeme reprezentaciju države u kojoj je rođen, a navodno "trener svih trenera" ima najviše simpatija i podršku predstavnika sva tri naroda, bošnjačkog, hrvatskog i srpskog.

"Imam dojave da je raja poskočila, da hoće samo mene. Međutim još uvijek me niko nije zvao. Želje postoje, drago mi je ako sam u kombinaciji", navodi Ćiro, ne govoreći previše o novcu, ali zato jeste o Španiji, Turskoj...

"Što se tiče plate (5.000 KM?) to je malo, ali nije sve u novcu", kazao je Ćiro.

A što se tiče Španije i prve utakmice na startu Blažević je rekao:

"Uzeli bismo Špancima sva tri boda, nemaju oni pojma što je Bosna-Express!", ispalio je Blažević, pa je ipak dodao:

"Za početak bi trebalo konstatovati objektivno stanje. Kakav je kadar. Vjerujem da je dobar, zato čudi što su dosadašnji rezultati loši".

Travnik je uvijek imao dobrih pisaca,muzicara ,glumaca,al nisam znao da su i dobri komicari tamo rodjeni.
Ovo sad postalo - "Kad je shenluk nek i hala gori".
Koje ono godine je njega Pushina odyebao kao Tudjmanovca,a sta to vishe Franje nema pa sad bi i mogo nidje veze, ni s njegove ni s nase strane niko obraza vishe nema ni sekunde.
legionar
nema rješenja sve dok se ne izvede rekonstrukcija saveznog statuta koji bi bio sastavljen na nekim demokratskim osnovama... sve ostalo je šuplja priča... dok proračun federacije BIH ulazi u minus (sljedeće godine još veći minus) i dok je sistem napravljen tako da mogu samo kriminalci i mafijaši uspjevati ne smisla nedati se "revoluciji"... teško je očikivati od takve države koja više dekonstruira rad nego konstruira bilo kakve realne poteze prema boljem i stabilnom razvoju...

Ja ne očekujem ništa od ovakvih ljudi koji nam vode državu, fudbalski savez, politiku, itd.. Jenog dana će i oni otići a dotad nam je gledati i slušati bajke o spašavanju BH futbala, BIH države, o novoj himni i slično...
al
Vožd iz Orašja opet u akciji
Dominković „podmeće“ Dalića

Piše: Predator
Utorak, 08.07.08. 17:44.

Vožd iz Orašja, kako su poznavaoci fudbalskih prilika u našoj zemlji prozvali Ilju Dominkovića, predsjednika NS/FS BiH, opet je u akciji! Imperator sa Save ponovo želi na mjesto selektora naše A reprezentacije ustoličiti svoga čovjeka – Zlatka Dalića.
Nakon što mu je početkom godine propalo dovođenje Zlatka Cice Kranjčara (što je trebao debelo naplatiti), a tada mu je planove poremetio Meho Kodro, koji je naslijedio Fuada Muzurovića, Dominković se nije mogao pomiriti sa time, pa je činio sve kako bi Kodri podmetnu nogu. Na kraju je u tome i uspio, pa je Kodro smjenjen polovinom godine (16. maja).

Dominković je tada likovao, te se počeo pripremati za ovu ofanzivu, a karte je otkrio danas. Naime, u razgovoru za zagrebačke Sportske novosti, medij čiji je inače univerzalac iz Orašja i dopisnik (!?), ovoga puta u svojstvu prvog čovjeka bh. fudbala Dominković je otkrio da su u igri za selektora šestorica kandidata.

Dominković je petoricu pomenuo imenom i prezimenom (Amar Osim, Ibrahim Zukanović, Branko Oblak, Denijal Pirić i Miroslav Ćiro Blažević), a šestog, svog favorita, nevješto je „provukao“, očito u saradnji sa novinarom ovog zagrebačkog lista.

„Premda na sjednici nije spominjan, tvrdi Dominković, iz pouzdanih izvora u Sarajevu, saznaje se da je jedan od kandidata za izbornika BiH i donedavni trener Rijeke, Livnjak, Zlatko Dalić“, piše kolaga iz Sportskih novosti, preofirno prebacujući lopticu na Sarajevo, prikrivajuću uz to vezu između Dominkovića i Dalića, a u nastavku teksta nahvalivši Dalića, kao da je u najmanju ruku Aragones!

Da li će Dominković uspjeti u svojim namjerama i ostatku bh. fudbalske vlade podmetnuti Dalića, ovisi o preostalih 14 članova IO. Vjerujemo da će i većina njih prepoznati Dominkovićev zlobni plan i spriječiti ga u tome, jer dosta je više da nam politiku u najvažnijoj sporednoj stvari vodi anonimac iz Orašja, koji je privatizovao reprezentaciju i kojem su lični interesi visoko iznad interesa milionske armije navijača našeg nacionalnog tima!
SrceBiH
Ko ovdje LAZE, Abdic ili Miroslav Ciro Blazevic?! ILI NOVINE prenose pogresno:

TEKST U KOME ABDIC KAZE DA NECE :

Ćiro: Hvala, ne bih

Miroslav Ćiro Blažević, nekadašnji selektor Hrvatske, odbio je ponudu za preuzimanje nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, potvrdio je za Nezavisne novine Hamdija Abdić, član Izvršnog odbora, koji je obavio razgovore s karizmatičnim stručnjakom iz Travnika.

Razgovarao sam s Blaževićem, ali mi je rekao da ima neke druge planove i zahvalio se na ponudi, naglasio je Abdić.

Sa druge strane, u igri za selektorsku poziciju vratio se i Denijal Pirić, koji je vodio državni tim na Bilinom polju pred stotinjak gledalaca u susretu s Azerbejdžanom (1:0).

Zvao sam Pirića i pitao ga da li bi pristao na naše uslove, na što mi je on pozitivno odgovorio. Smatram da je to ljudski i sportski, rekao je Sulejman Čolaković, potpredsjednik N/FS BiH.

Iako je na sjednici IO u Banjaluci zaključeno da se lista kandidata za nasljednika Mehe Kodre svede na dva imena (Ibrahim Zukanović i Amar Osim), proširenjem liste nastavljena je farsa u vezi s izborom novog kormilara državnog tima.

U Banjaluci nismo decidno potvrdili da su Osim i Zukanović jedini kandidati. Prvobitno je otpao i Branko Oblak zbog uslova koji su nam bili neprihvatljivi, ali je generalni sekretar Munib Ušanović tokom sjednice razgovarao s njim i Oblak je snizio cijenu, pa je i slovenski stručnjak u najužem krugu. Zaključeno je da se mogu javiti sva zvučna trenerska imena, objasnio je Čolaković, koji je na pitanje kako čelnici Saveza očekuju da njih zovu naša proslavljena trenerska imena odgovorio:

Stalno zovu treneri i nude se. Međutim, nećemo svakoga od njih. Prihvaćamo samo zvučna imena.

Očito je da ni u vrhu N/FS BiH ne znaju kako će riješiti goruće pitanje izbora novog selektora, a datum konačne odluke sve je bliži…

TEKST U KOME IPAK CIRO ZELI I JEDVA CEKA DA BUDE SELEKTOR I KAZE DA BI SPANIJU I TURSKOJ ODUZELI SVA TRI BODA?! BOSNA EXPRESS:

Piše: Max
Utorak, 08.07.08. 13:00.

Iako je većini medija u BiH dao slične odgovore, u kojima je dementirao dolazak na klupu reprezentacije BiH, u razgovoru za zagrebačke SN Ćiro Blažević je ipak pokazao želju da preuzeme reprezentaciju zemlje u kojoj je rođen.

- Imam dojave da je raja poskočila, da hoće samo mene. Međutim još uvijek me niko nije zvao. Želje postoje, drago mi je ako sam u kombinaciji. Ćiro nije previše govorio niti o novcu, ali zato jeste o Španiji, Turskoj....

- Što se tiče plate (5.000) to je malo, ali nije sve u novcu. A što se tiče Španije i prve utakmice na startu Blažević je rekao: - Uzeli bismo Špancima sva tri boda, nemaju oni pojma što je Bosna-Express! - ispalio je Blažević, pa je ipak dodao:

- Za početak bi trebalo konstatirati objektivno stanje. Kakav je kadar. Vjerujem da je dobar, zato čudi što su dosadašnji rezultati loši.

(NEZNAM SAMO KOJA RAJA, pa nikome vise nije stalo do selektora vec do celnih ljudi saveza koji nam otjerase nogomet/fudbal u crnu propast!!!!

U ovom trenutku nemoze ni ptici sa grane uzeti bod a kamo prvacima svijeta Spaniji ili Jakoj Turskoj!
Zlatko_BiH
Meho Kodro novi trener u Real Sociedadu
08.07.2008. 12:02

RTM iz izvora bliskih bivšem selektoru reprezentacije BiH, Mehi Kodri, saznaje da bi taj proslavljeni bh. as uskoro trebalo da postane novi trener u slavnom španskom klubu Real Sociedadu. Podsjetimo, upravo je to klub u kojem je Kodro tokom svoje igračke karijere najviše pažnje privukao na sebe, te je potom karijeru bio nastavio u jednom od najslavnijih španskih klubova, Barceloni.

Na zvaničnoj internet-stranici tog kluba još nije moguće dobiti potvrdu ove informacije, no izvori koji su kontaktirali RTM tvrde kako je riječ o postignutom dogovoru Kodre i njegovog bivšeg kluba iz San Sebastiana, na sjeveru Španije.

Time je Kodro, nakon što je praktično otjeran iz bh. fudbala, karijeru ponovo nastavio u Španiji.

( Svevijesti.ba / RTM )

ermin-jaran
Ciro p&deru popusi ga i ti i oni iz saveza....cuj neko ga hoce ima dojave.... eusa_wall.gif
Blunt
hehehe ma ja cijela Bosna osvanula plakatima Hocemo cira haha . *pip'pip*pip*pip*pip* jedina dojava moze biti da se napusi Bosanske 'pip' zajedno s dominkovic and com,,
McCoy
Ciro samo podjebaje, i nista vise......
McCoy
CITAT(Zlatko_BiH @ 08.07.2008., 20:23) [snapback]162347[/snapback]
Meho Kodro novi trener u Real Sociedadu
08.07.2008. 12:02

( Svevijesti.ba / RTM )

...ovo je "interesantno" rolleyes.gif Danas citam da je R.Sociedad BANKROTIRO, isto kao i Celta de Vigo, vec mjesecima nisu platili place, igracima...
al
Vraćam se u klupu, počinjem novi život

Prem­da su vi­ce­prva­ci Evro­pe, ma­kar se u Nje­ma­čkoj još uvi­jek sla­vi se­le­kto­ra Le­va, sjaj­nog Švaj­štan­ge­ra, Klo­sea, Ba­la­ka.., klu­bo­vi na­jav­lju­ju uzbu­dlji­vo prven­stvo, no­va bun­de­sli­ga­ška se­zo­na bit će sla­bi­ja za je­dno ime. Ser­gej Bar­ba­rez odlu­čio je oka­či­ti ko­pa­čke o klin i za­vrši­ti blis­ta­vu ka­ri­je­ru. U Ha­no­ve­ru, Han­si, HSV ste­kao je sta­tus igra­čke le­gen­de. Ko­lo­sa­lan je bio i u dor­tmun­dskoj Bo­ru­si­ji, ali je tre­ner Mi­ha­el Ski­be na nje­mu tre­ni­rao stro­go­ću. Što bh. as ni­je že­lio trpi­ti, pa je se­zo­nu na­kon Dor­tmun­da bio prvi stri­je­lac Bun­de­sli­ge. Taj je po­dvig os­tva­rio igra­ju­ći za Ham­burg. U tom lu­čkom gra­du i da­nas ži­vi Ser­gej sa po­ro­di­com. Za naš je list go­vo­rio o svo­jim klu­bo­vi­ma, o odlas­ku sa te­re­na, o bh. re­pre­zen­ta­ci­ji i svo­jim pla­no­vi­ma.

No­mad­ski ži­vot

Jes­te li de­fi­ni­ti­vno za­vrši­li sa igra­njem?

Me­di­ji su ma­lo po­žu­ri­li, obja­vi­li su to pri­je me­ne. Is­ti­na, sve sam da­lje od te­re­na, pri­vi­ka­vam se na no­vi ži­vot - ka­že za «San» Bar­ba­rez.

Bez ob­zi­ra na go­di­ne, mo­gli ste odra­di­ti još ne­ki ugo­vor, ima­te svo­ju ci­je­nu. Mno­gi bi uze­li još ko­ji mi­li­on eura, pa tek on­da oka­či­li ko­pa­čke o klin?

- Me­ni no­vac ni­je na prvom mjes­tu. Igrao sam iz za­do­volj­stva. Jen­dos­ta­vno, osje­tio sam da je li­je­po i van te­re­na. Ovo mi je naj­du­ži I naj­dra­ži odmor. Mo­žda je i ovaj ugo­đaj utje­cao da se po­vu­čem. Imao sam ne­kih po­nu­da, ali ni­je to bi­lo ni­šta kon­kre­tno, odno­sno ni­je me za­do­vo­lja­va­lo. Ni­sam že­lio po sva­ku ci­je­nu se­li­ti. Dos­ta je bi­lo no­mad­skog ži­vo­ta.

Pre­pos­tav­ljam da se pri­pre­ma­te za ne­ku no­vu po­zi­ci­ju; tre­ner, me­na­džer ili ne­što tre­će?

- Naj­vje­ro­va­tni­je idem u tre­ner­ske vo­de. Ci­je­li sam ži­vot u no­go­me­tu. Vra­ćam se u klu­pu, po­či­njem no­vi ži­vot. Od nu­le. Ve­li­ka je ra­zli­ka bi­ti igrač i tre­ner, ko­ji mi­sli o svi­ma os­ta­li­ma. Imam go­le­mo igra­čko is­kus­tvo, ali i že­lje za no­vim iza­zo­vi­ma. Znam da ne­će bi­ti la­ko, ali moj je put do zvi­jez­da bio trno­vit. Sve sam pos­ti­gao sam, ni­sam imao, ka­ko to ka­žu, ne­kog da me po­gu­ra.

Za de­vet mje­se­ci li­cen­ca

Pla­ni­ra­te li tre­ner­sku li­cen­cu ste­ći u BiH, u Cen­tru ko­jim ru­ko­vo­di prof. Mu­nir Ta­lo­vić?

- Prem­da u Nje­ma­čkoj ima je­dna od naj­po­zna­ti­jih no­go­me­tnih ško­la na svi­je­tu, ni­je ne­mo­gu­će da se ško­lu­jem u BiH. Mo­ram vi­dje­ti gdje mi je je­dnos­ta­vni­je. U Nje­ma­čkoj se li­cen­ca do­bi­je na­kon de­ve­to­mje­se­čnog ško­lo­va­nja, ko­ji se sas­to­ji iz te­oret­skog i pra­kti­čnog di­je­la. Kod nas je dru­ga­či­je. Kon­ta­kti­rat ću lju­de ko­ji vo­de naš pro­gram, za­tim odlu­či­ti ka­ko je je­dnos­ta­vni­je, bu­du­ći da mo­ram vo­di­ti ra­ču­na o po­ro­di­ci ko­ja je sa­mnom u Ham­bur­gu.

NSBiH još uvi­jek ni­je na­šao se­le­kto­ra. U Ba­nja Lu­ci su se «moz­go­vi» ugla­vnom ba­vi­li su­di­ja­ma, kon­tro­lo­ri­ma. Ima­te li ne­ki ko­men­tar na naj­no­vi­ji cir­kus bh no­go­me­tu?

- Šta se o nji­ma ima vi­še pri­ča­ti. Ne va­lja­ju im igra­či, biv­ši aso­vi… Na­vi­ja­če tre­ti­ra­ju kao na­pri­ja­te­lje, op­tu­žu­ju no­vi­na­re, po­li­ti­ča­re... Ko­ga oni vi­še za­ni­ma­ju? Ni­ko­ga! Oni su fir­ma za se­be. Me­đu­tim, sve ima svoj kraj. Šte­ta što se gu­be ci­klu­si, što pro­pa­da­ju broj­ne ge­ne­ra­ci­je igra­ča...

Ka­ko ko­men­ti­ra­te lis­tu kan­di­da­ta za se­le­kto­ra, na ko­joj su; Osim, Zu­ka­no­vić, Pi­rić, Da­lić, Oblak...?

- Ne ra­zu­mi­jem lju­de ko­ji že­le sa nji­ma sa­ra­đi­va­ti. Pa, oni su do­le sve je­dnog izva­ra­li ka­ko bi op­sta­li na svo­jim po­zi­ci­ja­ma. Ko ima­lo drži do se­be, ne bi išao u avan­tu­ru. Ja sam nji­ma ne že­lim ima­ti ni­ka­kvog kon­ta­kta. Uvje­ren sam da će i nji­ho­vo vri­je­me pro­ći. Si­gur­no da se že­lim je­dnog da­na vra­ti­ti u re­pre­zen­ta­ci­ju. Kao tre­ner ili se­le­ktor, ali u ne­kom po­vo­ljni­jem okru­že­nju - izja­vio je za «San» Ser­gej Bar­ba­rez.

S. Si­na­no­vić

Si­no­vi oče­vim sto­pa­ma

Ser­gej ima dva si­na. Fi­lip An­dre i Ser­đo Lu­is uve­li­ko šu­ta­ju. Ka­da su ba­ci­li cu­cu­lu, do­hva­ti­li su se lop­te, ko­ja im je naj­dra­ža igra­čka. Ka­ko je Ser­gej za­vršio ka­ri­je­ru, sa­da će se po­sve­ti­ti na­slje­dni­ci­ma.

- Ne mo­gu ti opi­sa­ti osje­ćaj, ka­ko je ka­da us­ta­nem, a ne mo­ram žu­ri­ti na tre­ning ili uta­kmi­cu. Uži­vam u ovom ži­vo­tu sa svo­jim naj­dra­žim. Ne­ću tje­ra­ti si­no­ve, ne­ka sa­mi odlu­če ko­jim će se spor­tom ba­vi­ti - ka­zao nam je "Ser­ži­njo".

efteling
CITAT(Emirwien @ 09.07.2008., 05:19) [snapback]162374[/snapback]
Nemogu nikako da svatim pojedince,napadate Ciru bez veze,pa u nasem savezu sto se tice nasi Bosnjaka ima gori od Cire.Kamo srece da nam je sve uredu u Nogometnom savezu da nema ovije lopova,pa da nam dodje Ciro.Sto posto sam ubijedjen da bi napravijo uspjeh ,sa ovim igracima koje fala bogu imamo sada.Posto je izjavijo,ako je izjavijo Bosna exspres bi uzela tri boda Spancima,zasto da ne kad su se vec jodnom provukli Spanci,kada hin je sudija dodijelijo jedan bod u 98min...
Procitao sam ovde za Fazlagica sta je izjavijo pa sad vi presudite dali su nasi Bosnjaci gori od Cire.

.....ima gorih daleko da nema,samo jel Ciro ono sto Bosni treba sad il je to generalna cistka u Savezu,bas mislis da ce Ciro pozivati igrace ili ce to raditi veliki strucnjaci iz Saveza...to bi ti bio jos jedan cirkus u nizu,nesto slicno onom sa Nikicem,mi bi se smijali Cirinim provalama, a repka bi bila u shupku...
BrcanskaMalta
Big Mo
CITAT(Emirwien @ 09.07.2008., 05:19) [snapback]162374[/snapback]
Nemogu nikako da svatim pojedince,napadate Ciru bez veze,pa u nasem savezu sto se tice nasi Bosnjaka ima gori od Cire.Kamo srece da nam je sve uredu u Nogometnom savezu da nema ovije lopova,pa da nam dodje Ciro.Sto posto sam ubijedjen da bi napravijo uspjeh ,sa ovim igracima koje fala bogu imamo sada.Posto je izjavijo,ako je izjavijo Bosna exspres bi uzela tri boda Spancima,zasto da ne kad su se vec jodnom provukli Spanci,kada hin je sudija dodijelijo jedan bod u 98min...
Procitao sam ovde za Fazlagica sta je izjavijo pa sad vi presudite dali su nasi Bosnjaci gori od Cire.

kakav ciro sta ti je... ciru niko vise nece pa bi sad u bosnu da ima bolje nebi ni spomenuo bosnu....................
Akif
Buduca himna lopova u N/FSBiH
http://www.youtube.com/watch?v=gVt26U5dF2k
nobel078
CITAT(Akif @ 09.07.2008., 13:04) [snapback]162391[/snapback]
Buduca himna lopova u N/FSBiH
http://www.youtube.com/watch?v=gVt26U5dF2k

ovo je ekstra. respekt.gif respekt.gif respekt.gif
majstor22
JA vid ciru, a evo vec i neki ga podrzavaju... Je*o on sve svoje... Ja mrzim ljude koji se ulizuju, a to je najveci papk koji postoji, stalno se samo ulizuje, tj kako vjetar puse, tako i on...

Ja se samo bojim da ce ciro postati trener, i onda polako nagovarati igrce da igraju... jasno Spaha i co, tj Papac, bajramovic, Hasagic ce prestati, ali prvi koji ce poletit je Misimovic, onda zatim Muslimovic, Hrgovic opet... Onda ova omladine koja jedva ceka da se dolkaze, kao Buric i Pandza, mozda zaigra onaj Begovic... A kad svi oni zaigraju, onda ce i Dzeko, na pritisak suigraca i medija popustiti, jer ipak je jos mlad, a isto tako i Pjanic.. i na kraju propala genaracija sa Spahicem i co...

A i pored njih, repka bi bila dobra, a ovim mladima... Ciro ce pobijediti par utakmica, vecina raje se vratiti na tribine, i opet sve isto, kao da nista nije bilo...

Takav smo mi narod, nemislimo na buducnost, samo na to da par pisljivi pobjeda protiv estonije i mozda koje iznenadjenje protiv turske i spanije slavimo, da bi se mogli folirati, ono nase "joj sta smo im radili"...a sto bi u savezu jos uvijek bili isti ljudi, i jos uvijek stanje u nasem fudbalu bilo katastrofalno, to nas nebi zanimalo..

Jos kakve je Ciro srece, ko da gledam da ce se kvalifikovati na SP... a onda, tesko nam se... jer dzaba i SP i sve, ako oni u savezu jos po 20 odina ostanu...
majstor22
CITAT(Emirwien @ 09.07.2008., 14:05) [snapback]162404[/snapback]
Upravu si,ali ja sam napisao da nam je savez dobar i da je sve uredu,onda bi ciro mogao nesto napraviti.

Da nam je savez dobar, nebi mi ovdje nikad Ciru ni spomenuli... Sta ce nam hrvatski otpad, dosta nam je bilo igraca, sad jos i trenere da kupimo...

a i pored toga, covjek je paksu nezaboravimo sta je govorio o nasem fudbalu kad je bio malo uspjesniji...
senci
CILE, mislim da bi trebalo otvoriti temu "LOPOVSKI SAVEZ I njihova reprezentacija" i tamo pisati ovo sve, a pod Fudbalska Reprezentacija BiH nastaviti samo o onima koji su stvarno za nju, jer ovaj naslov i svi ovi koji su se spomenuli pod ovom temom ne idu nikako
BrcanskaMalta
CITAT(hary-xs @ 09.07.2008., 10:31) [snapback]162415[/snapback]
Opa imamo novu administraciju?

Izvini, nismo te prepoznali! Sto se komsije paze... eusa_drool.gif

i bilo je vrijeme vise, momak ima preko 3,000 postova... icon_smile.gif
novoime
CITAT(Adobozz @ 09.07.2008., 19:21) [snapback]162419[/snapback]
imate dobar clanak na sarajevo-x.com
pa ko hoce neka skokne da procita
clanak je otvoreno pismo rs harisu silajdzicu
uvezi repke...

e vidis koji je to smra.d.
nije ni pomislio da reaguje i pokusa pomoci u rjesavanju pitanja reprezentacije na drzavnom nivou, ali kada je dobio prikiku da zakuhava radi rts. potrcao je
efteling
CITAT(Elmar @ 09.07.2008., 16:53) [snapback]162412[/snapback]
@Emirwien: Izbrisao sam tvoje postove (sve iste poruke), dovoljno je jedan put klikniti na ''Dodaj odgovor'' a ne deset puta.

eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif Svaka cast mili i bilo je vrijeme,a bogami i trudio si se jos jednom, najbolje ti zelim u radu i da se nekacimo sad kad si nam posto funkcioner,tj. imas funkciju, shala mala da se ne ufurash,hajd ganjaj koke po Medulinu i uzivaj.
novoime
e sta u slucaju da izaberu osima?
opet frka i medju navijacima i igracima?
SrceBiH
Nepise nam se nista bolje izgubicemo jos jednog dobrog talentovanog golmana Asmira Begovica .....
SuperUstipak
CITAT(SrceBiH @ 09.07.2008., 14:55) [snapback]162423[/snapback]
Nepise nam se nista bolje izgubicemo jos jednog dobrog talentovanog golmana Asmira Begovica .....

vise ne zalim za igracima koji nece da se odluce za BiH..
BrcanskaMalta
MOGU LI SE BOŠNJACI UJEDINITI?

Izvršni odbor NS /FS BiH trebao bi u četvrtak odrediti trenera koji će uskočiti u stolicu iz koje je sredinom maja bukvalno istjeran Meho Kodro. Prema trenutnom stanju, na listi je sedam kandidata: Amar Osim, Ibrahim Zukanović, Branko Oblak, Miroslav Blažević, Denijal Pirić, Zlatko Dalić i Nenad Gračan.
Bolnije od činjenice da sva naša zvučnija trenerska imena bježe od Saveza glavom bez obzira, jeste ona da su članovi IO iz reda bošnjačkog naroda totalno razjedinjeni kada je u pitanju stav oko novog selektora. Očito je da su većini njih važniji lični, od interesa državnog tima.

Za to vrijeme Iljo Dominković ne miruje i na sve načine pokušava dodatno zakomplikovati situaciju, kako bi iskoristio haotično stanje i svojim čovjekom „pokrio“ jednu od najvažnijih pozicija u Savezu. Podsjetimo, u sudijsku organizaciju je instalirao Blaža Živkovića, koji je falsifikovao certifikat o položenom ispitu za saveznog sudiju. Sada Dominković za Kodrinog nasljednika gura Zlatka Dalića, koji takođe ima sumnjivu prošlost, obzirom da je nedavno sa klupe Rijeke otjeran zbog postotka kojeg je uzimao od transfera igrača.

Dominkovićevu prevaru prozrili su i ostali članovi IO, koji su najavili da Dalić neće dobiti njihovu podršku. Što se tiče ostalih kandidata, čini se da će se mrtva trka voditi između Ibrahima Zukanovića i Amara Osima. Ćiro Blažević je otpao zbog neozbiljnosti čelnih ljudi Saveza, Ilje Dominkovića, Sulejmana Čolakovića i Bogdana Čeke, a teško je očekivati da podršku dobiju i Gračan, Pirić ili Oblak.

Zukanović ima iskustva u selektorskom poslu. Naše nade vodio je u dva ciklusa i nekoliko minuta dijelilo ga je od plasmana na Evropsko prvenstvo. Iz „njegove“ generacije Blaž Slišković, tadašnji selektor A tima, crpio je veliki broj igrača, pa se tako desilo da samo 24 sata nakon utakmice mladih protiv Danske, Baka u A selekciju prekomanduje trojicu igrača. Ipak, Zukanović je bez posla ostao kada je napravio rezultat i kada su u U-21 timu igrali oni koji su zaslužili, a ne mamini i tatini sinovi, čiji bi roditelji više platiti za poziciju u starnoj postavi.

Osima juniora mnogi u Savezu na selektorskoj poziciji žele vidjeti zbog Osima seniora, legendarnog Štrausa sa Grbavice – Ivice, jer smatraju da bi Švabin autoritet umirao razjarenu masu navijača, koja je istrajana da bojkotom državnog tima primora Dominkovića i kompijanu da odstupe sa svojih pozicija. Amar nikada do sada nije vodio neki nacionalni tim. Sa dosta uspjeha je radio u FK Željezničar, a u drugom klubu, Jeff Unitedu se nije proslavio.

Eh, još samo da se Bošnjaci usaglase oko jednog kandidata bar bi jedno pitanje bilo riješeno!
ermin-jaran
Piše: Predator
Četvrtak, 10.07.08. 15:52.

Odluka je donesena i čeka se samo njena verifikacija, koja bi trebala uslijediti nešto poslije 17 sati. Novi selektor fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine biće Miroslav Ćiro Blažević!

Ovu informaciju potvrdili su za „Sport.$port“ nekoliko bošnjačkih članova Izvršnog odbora NS/FS BiH koji su nešto ranije došli u zenički hotel West, gdje će u 17 sati početi sjednica fudbalske vlade na kojoj bi trener svih trenera, kako Ćiro nazivaju u Hrvatskoj, trebao biti okrunjen u nasljednika Mehe Kodre.

Blaževićeva inauguracija je veliki zaokret, obzirom da je proteklih dana u razgovorima za bh. medije naglašavao kako ga niko iz Saveza nije kontaktirao. Ipak, saznajemo da je Ćiro danas dao konačan pristanak i da je spreman uhvatiti se u koštac sa svim problemima koji se godinama gomilaju u bh. fudbalu, a koji su eskalirali nedavnom Kodrinom smjenom.

Ćiru su izabrali Bošnjaci, prepustivši najelitnije mjesto u reprezentativnim selekcijama treneru koje ne dolaze i najbronijeg konstutivnog naroda u našoj zemlji. Tako su Bošnjaci ostali bez ijedne selektorske funakcije. No i ovo je napredak, jer su konačno jedinstveni u svom stavu!

Ćiro Blažević je rođen 10. februara 1935. godine u Travniku, a nakon igračke karijere imao je impozantnu trenersku karijeru. Sa klupe je, između ostalih vodio Rijaku, Dinamo, Zagreb, Hajduk, Prištinu, Paok, Nantes, Osijek, Muru, Varteks, Xamax... Ćiro je imao i selektorskog iskustva (Švajcarska, Iran, Hrvatska), a upravo je sa zapadnim komšijama napravio najveći uspjeh osvojivši treće mjesto na Svjetskom prvenstvu 1998. godine u Francuskoj.

Nadamo se da će i naš nacionalni tim bar odvesti na neko veliko takmičenje, a onda...

izvor;sport$oprt.ba
Sile
Novi selektor!?
dInO.H
Pise na ######.b? ;)
BosnaLove
to nije selektor bosne i hercegovine to je selektor privatne reprezentacije, vidjece on sta ce mu radit navijaci ,lud covjek kako moze pristati na to ,savez ce se srusit nece jos dugo,steze im se okolina, za ovakvu reprezentaciju BiH ja sigurno necu navijat promjenice se nesto ,mora se promjenit!!!u Bosni se tek mjenjaju stvari kad padne glava
Almir
Ha,ha znaci Ciro selektor, tako je to kad te raja hoce icon_biggrin.gif
banjalucanin
Ciro i Iljo....Koja blamaza bosnjackih predstavnika.....Nadam se da ce bar neko stati u kraj ovoj prljavstvini.......MUNIBE otidzi prvi molim te Munibe!!!!!!!!
Almir
CITAT(adidas @ 10.07.2008., 14:55) [snapback]162457[/snapback]
Ciro uhvati ove ######ove iz saveza za cunu i odjebi snjima zajedno iz BiH.

Joj, kad nas sad i Ciro uzjase rolleyes.gif , da nije tragicno bilo bi smijesno. Ja nerazumijem prije svega ove ko fol Bosnjacke clanove kako nije njima stalo do repke, a ovaj iljo i Ceko dobise sve sto hoce. Jel oni stvarno misle ovako vratiti igrace i navijace. tumbleweed.gif
Almir
CITAT(banjalucanin @ 10.07.2008., 15:02) [snapback]162458[/snapback]
Ciro i Iljo....Koja blamaza bosnjackih predstavnika.....Nadam se da ce bar neko stati u kraj ovoj prljavstvini.......MUNIBE otidzi prvi molim te Munibe!!!!!!!!

Ma to nije samo do Muniba vec i do sest uhljupa koji su ovo i dopustili.
senci
Ma ne znam sta nam vise nije jasno. Nase interesuje samo licni interes, ove druge da nas nazaduju u svemu i uz to jos dobro prodju finansijski. Pogledajmo drzavu ili bio sta u njoj kako se mi borimo za nesto. Kazu srbi i hrvati imaju svoj stav a mi uvijek cekamo da nam ga stave. Da covjek ne umre bi crko.
bilco
MIROSLAV CIRO BLAZEVIC selektor privatne repke BiH TJ.ILJINE,COLINE,CEKINE. tumbleweed.gif
cica mica zavrsena prica. izvor novinar sa lica mjesta samo jos da srede male detalje ebem im mamu pace javno objaviti,ako se nesto nepromjeni u sekundi
edin mehic
neke iljo doveo svog na mjesto bosanca kodre ###### im mater
asasova
ma nije ciro lud da bude selektor.
Senri
CITAT(asasova @ 10.07.2008., 16:21) [snapback]162469[/snapback]
ma nije ciro lud da bude selektor.

Ma sigurno nije lud, vec BLENTAV :D
SrceBiH
Mescini dokopa se Ciro ove BOSNA EXPRESS hahaahaha, samo ako postane selektor da vidim hocel uzeti tri boda spaniji i turcima, kad su svi isli neka ide i CIRO jedan krug koga je**e ....
Robijas16
ee sada kad nas ciro odvede na sp 2010 ... nazdravimo.gif hahaha
dInO.H
Jedino pjani da smo, ama citava nacija od maksuzma do sjedog i da smo u zabludi, mozda tad cemo mi vidjeti neko prvnestvo sa ovim savezom. Pa da nas bog vodi s klupe, mi kako je sad necemo nikuda za dugo!
Senri
jeli bilo ikakvi demonstracija.. ?? ili smo i ovaj put precutili...
Ado89
Mozda se ciro pretvori u bosna expres do SP
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.