Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
Edvinx2
Necamo valjad uvjek biti p*cke
Vulture_old_firm
Meni sad nije jasno,zar se nije skupstina trebala odrzati 10. jula! Sata je ovo bilo danas! Totalno mi je sve konfuzno!
SuperUstipak
CITAT(Domovina-BIH @ 05.07.2008., 15:56) [snapback]162098[/snapback]
naso sam neki tekst od 1 jula znaci jos je frisak nesto je prico Vogts o BIH repki,posto sam sa Engleskim tanak dobrovoljci javite se za prijevod.

http://blogs.guardian.co.uk/sport/2008/07/...ing_touche.html
pa ko zna BUJRUM!

nije vogts nista prico o nama...
ovo je neki lik napisao (vrlo interesantan) clanak o stanju fudbala u BiH.. izgleda da je veoma informisan, zna u cemu je fazon.

i cijeli clanak je o tom kako smo u qrcu, kako igramo sad bez 20ak igraca, kako trenera nismo imali, iiiiii onda pobjedismo 1-0 Azerbajdzan koji vodi upravo Vogts.

Indirektno zaebancija na racun Vogtsa, koji mnogi smatraju katastrofalnim trenerom zadnjih godina..
ermin-jaran
Nisu izabrali novog selektora moguce je da niko nece repku u ovom momentu...!!!???
posto nemaju solucije produzili su rok do 10 jula sad me nebi iznenadilo da ga produze opet....meni ovo lici na corsokak

junkie
CITAT(ermin-jaran @ 05.07.2008., 22:38) [snapback]162104[/snapback]
Nisu izabrali novog selektora moguce je da niko nece repku u ovom momentu...!!!???
posto nemaju solucije produzili su rok do 10 jula sad me nebi iznenadilo da ga produze opet....meni ovo lici na corsokak

Ovo je samo kupovanje vremena i manevarskog prostora. Pitanje je: DOKLE? tumbleweed.gif
efteling
CITAT(junkie @ 05.07.2008., 22:53) [snapback]162107[/snapback]
[size=1][/size]
Ovo je samo kupovanje vremena i manevarskog prostora. Pitanje je: DOKLE? tumbleweed.gif

Do sudnjeg dana.....
No sikirli be hairli...
Big Mo
CITAT(efteling @ 05.07.2008., 23:47) [snapback]162110[/snapback]
Do sudnjeg dana.....
No sikirli be hairli...

daj dan mi necemo docekati nazalost
al
Dominiković: Stvoriti pozitivnu atmosferu

Predsjednik N/FSBiH, Iljo Dominiković, pozvao je sve iskrene navijače reprezentacije Bosne i Hercegovine da pomognu stvaranju pozitivne atmosfere oko naše državne momčadi!?
Dominiković je u zaključnoj riječi na izvanrednoj Skupštini N/FSBiH podvukao kako je jako važno da svi, misleći pri tome i na najvjernije navijače naše reprezentacije, pomognu pri stvaranju boljih uvjeta i atmosfere oko nacionalne selekcije.

Novoga izbornika i njegove suradnike izabrati će legalni organi Saveza, a ne ulica i mediji, rekao je Dominiković i dodao: Što se tiče takmičenja u Premijer ligi najvažnije je da se pronađe sponzor lige, te da se putem TV prijenosa proba doprinijeti poboljšanju kvalitete.

Pozivam medije da na korektan način prezentiraju ono što je bilo na današnjoj skupštini, objektivno i nepristrano, zaključio je Dominiković.

Gospodin Dominiković je zaboravio dodati da su upravo on i njegovo probrano društvo glavni krvci što naš nogomet već godinama grca u problemima i da su zbog toga na sebe navukli bijes navijača i medija.
al
Iz šupljeg u prazno

Vanredna Skupština N/FSBiH, kao što smo i očekivali, nije ponudila ništa spektakularno.
Čelnicima Saveza naravno nije ni na kraj pameti bilo da podnesu ostavke, a uglavnom se pričalo o suđenju u Premijer ligi.

Većina glavešina se složila da je suđenje u našoj ligi na niskom nivou, ali kako će se u sljedećoj sezoni poduzeti potrebne mjere da bi prvenstvo bilo što kvalitetnije. Uh, kako ovo otrcano zvuči…

Kada je na dnevni red došla rasprava o imenu novog selektora, čelnici Saveza su se složili da se selektor izabere na sljedećoj sjednici IO koja je zakazana za 10. jula.

Kada se sve zbroji i oduzme sjednica u Banjaluci očekivano nije donijela ništa novoga niti dobroga bh. nogometu. Čelnici Saveza su još jednom dokazali da su vrhunski stručnjaci kada se radi o prelijevanju iz šupljeg u prazno, te da im nije ni na kraj pameti napustiti svoje fotelje i odreći se lagodnog života na tuđi račun.
micunovic
buraz ja ne trebam letjeti ja sam vec dole , za sad su samo 2 koktela lijepo stavita ispred vrata NSBIH A ZA BILO KOJU AKCIJU DOLE SAM A I BILO GDJE DA SE NALAZIM ..ai ovo je stvar nacije a ne pojedinca kad pojedinac nesto radi onda nema nista na veresiju osim pomoci djeci sehida .sretno STA JE SLIJEDECI KORAK.
senci
CITAT(leverkuzen-barbarez @ 06.07.2008., 14:34) [snapback]162139[/snapback]
pitam se kako mogu da sjedu u savezu kad nema rezultata! liga naj slabija u evropi,poreze ne placaju drzavi,klubovi jedva prezivljavaju!
to je isto kad ja dodzem u jednu firmu i pocnem radit jedan posao a preradnik mi kaze nakon mjesec:momak slusaj nije ovo za tebe neznas radit ovo bolje sebi trazi nesta drugo,ja bih sto brze od srama trazio prva izlazna vrata!

nema sta da se pitas. Vidis da kazu da smo mi i novinari krivi. To su dzonovi koje samo sila moze istjerati. Oni uzivaju kad vide da nas ovako psihicki unistavaju, ali nece dugo ako Boga da
fantom
Pašić: Potpuna katastrofa
Postaje bezobrazno šta rade, rekao je Elvir Bolić...
06.07.2008. 12:49
Nakon što je Skupština NSBiH završila ostankom svih čelnika Saveza, zatražili smo komentare bh. nogometnih radnika. Ljudi s kojima smo razgovarali nisu bili iznenađeni onim što se desilo u Banjoj Luci.

Legendarno krilo FK Sarajevo Predrag Pašić je rekao kako ga nije iznenadio ishod banjalučke Skupštine.

- Apsolutno se to jedino moglo očekivati. Potpuna katastrofa. Oni su tu zbog sebe i sve što rade, rade samo zbog sebe. Ništa u životu nisu bili, niti imali i sada su došli u situaciju da budu poznati i rade samo u vlastitom interesu. Nogomet njih ne interesuje i nemaju pojma o nogometu - kaže Pašić.

Niti Elvira Bolića nije iznenadilo to što se na banjalučkoj Skupštini nije desilo ništa.

- Njima je svako kriv osim njih. Sve će druge okriviti. Mislim da se baš ismijavaju sa svima. Postaje bezobrazno šta rade. To su ljudi bez odgovornosti. Naprave Skupštinu da bi sve srozali na najniže grane. Najbitnije je da oni ostanu gdje su. Ne znam šta treba da se desi pa da ovi ljudi odu. Neko mora nešto poduzeti, FIFA, UEFA, naša politika, bilo ko - kaže Bolić.

Autor: A. N.

al
Optužbe, dodvoravanja = ništa!
Nedelja, 06.07.08. 16:37.

NS/FS BiH, je jedinstvena i nadaleko prepoznatljiva tvorevina u kojoj se ne zna ni ko pije ni ko plaća. Ovo je najjednostavnija definicija, a koju najbolje oslikava dvodnevni sastanak u Banjoj Luci, na kojem se trebala riješavati sudbina našeg fudbala.

Prvog dana su na djelu bili članovi Izvršnog odbora, koji su imali zadatak da izaberu selektora fudbalske A reprezentacije BiH. Po starom, dobrom običaju, to nisu uradili, pa su zakazali novu sjednicu (10. jula u Zenici), eliminisavši sa liste one kandidate za koje se unaprijed znalo da neće sjesti u vruću selektorsku fotelju iz koje je sredinom mjeseca maja otjeran Meho Kodro.

Uz raspravu o selektorima najviše vremena se potrošilo na usvajanje listi službenih lica. Da sve ne bude onako kako bi trebalo, zasluge pripadaju predsjedniku NS/FS BiH, Ilji Dominkoviću. Već u kasnim večernjim satima desetak sati prije Vanredne Skupštine prvi čovjek bh. fudbala, iz predostrožnosti je počeo lobirati za svoju funkciju. Imao je zadatak da proširi sudijsku listu, kako bi na njoj ostali djelioci (ne)pravde koji su zbog najlošijih ocjena trebali „letjeti“ sa liste. Za uzvrat je trebao dobiti glasove podrške delegata koji dolazi iz saveza odakle su i sportni arbitri, ukoliko bi bilo pokrenuto pitanje njegove smjene sa funkcije prvog čovjeka bh. fudbala. Na kraju je Dominković spasio sudije, a ispostavilo se da mu podržka nije ni trebala...

Sudije su bila glavna tema i skupštinskog zasjedanja. Raspravu je otvorio Josip Bevanda, generalni sekretar NK Široki Brijeg, koji je javno okrivio nerad državnog saveza, naglasivši da je u prošloj sezoni bilo mnogo nepravilnosti u Premijer ligi BiH. Nakon što je Mile Kovačević, predsjednik FS RS diplomatskim riječnikom priznao da je savez u najtežoj situaciji od postojanja, riječ je preuzeo njegov kolega po funkciji iz NS Federacije BiH, Branko Ivković.

„Ja ne znam govoriti kao moj kolega Mile“, odmah na startu je prisutnim objasnio Ivković svoje intelektualne sposobnosti, da bi u nastavku izlaganja gestikulacijom rukama, ne birajući riječi „osuo paljbu“ po novinarima i navijačima, proglasivši ih glavnim uzročnicima krize koja vlada u bh. fudbalu.

Rasprava se rasplamsala, a gotovi svi koji su izašli za govornicu ustvrdili su da je kriza evidentna, uz istovremenu podršku i dodvoravanje članovima Predsjedništva. Istina, bilo je i onih koji su tražili smjene Dominkovića, Čolakovića i Čeke, ali je svemoćni Dominković ostao gluh na prijedlog iz Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo. Pojedinim delegatima bilo je dosadno, pa su dosadne govore iskoristili da odspavaju „jednu turu“.

Po završetku sjednice većini delegata nije bilo jasno zbog čega su uopšte došli u Banja Luku, ali je zato Dominković zadovoljno trljao ruke jer je još jednom sve završilo onako kako je ranije isplanirao.
al
Zukanović: Vratit ću ugled reprezentacije

Jedan od kandidata za novog izbornika reprezentacije Bosne i Hercegovine, Ibrahim Zukanović, rekao je u razgovoru za Dnevni avaz, kako mu je vratiti ugled našeg nacionalnog tima.

Od saveza tražim odriješene ruke, što se tiče stručnog dijela. Dakle, potpunu autonomiju u tom dijelu. Bez koordinacije ne može, ali očekujem da ću imati slobodu. Želim sam odabrati saradnike. Što se tiče drugih uslova, tražim isto što su imali prethodnici. - rekao je Zukanović.

Zukanović je javnosti poznat kao bivši izbornik mlade reprezentacije BiH, te su mu dobro poznati igrači koji sada konkuriraju za najbolji tim…

Većina igrača koji su u A timu ili su pred vratima prošli su kroz moje ruke u mladoj selekciji. Oni bi činili kostur reprezentacije. Siguran sam da bih mogao vratiti dignitet reprezentaciji. Osnovni zadatak novog selektora bi bilo vraćanje ugleda.

Nema sumnje da će se novi izbornik susresti s problemom oko bojkota i neodazivanja pojedinih igrača. Kako mislite okupiti reprezentaciju?

Mislim da bi se igrači iz mlade selekcije koju sam ja vodio odazvali na moj poziv. Nemaju niti jedan razlog za drugačiji postupak. Tjerati nekog na silu da igra je kontraproduktivno, bez obzira o kome se radi. Bilo bi idealno kada bi svi disali uz reprezentaciju, ali to je nemoguće...
McCoy
hehehe....

http://www.bhfanaticos.com/index.php?optio...50&Itemid=2

Aferim @goliath nazdravimo.gif respekt.gif
celebic
CITAT(Zlatko_BiH @ 10.06.2007., 21:55) [snapback]111934[/snapback]
znaci ove dvije pobjede protiv turske i melte nisu uzeli u obzir?

pozdrav pa to bi bio slag na tortu bas bi onada gledali pravi rat na terenu mislim licno da je to neizvodivo.
respekt.gif
senci
CITAT(leverkuzen-barbarez @ 06.07.2008., 17:18) [snapback]162150[/snapback]
jarane nas niko neunistava ,znamo da imamo posla sa mafiom koja manipulise sve oko sebe!
ali mi imamo novinare javnost navijace na nasoj strani i bori mo se za pravdu!

Tebe jaro ako ovo nije iznerviralo onda si dobro, a ja ne mogu da spavam, mozda malo i godine drugacije uticu na mene, ali otis'o sam skroz..........
al
sto su se ""nezavisne" novine" usutili... dobro su pisali protiv saveza...
sad je tamo snsd/dodik glavni urednik...
Robijas16
bakljade treba pravit na domacin tekmama ....tada puno vise stete ide savezu ..nego u gostima .....

a na domacim netreba ulazit u stadion ...nego je s vana bacat....jel domace treba bojkotavat...

al nam i to nebi pomoglo da otjeramo ljude iz saveza ...ako se mogu ljudima nazvat nazdravimo.gif
Robijas16
Dobar dan !!!

Zelimo da Vas obavjestimo da se spremaju najmasovniji
protesti u historiji Bosne i Hercegovine. Protesti
protiv N/FSBIH. Sve informacije mozete da provjerite
na

SAVEZ NAPOLJE

i na e-mail adresu.

zamoljeli bi vas da ovu poruku proslijedite na sto
vise osoba,da nas bude sto vise.

HVALA !!!

Gradjanski pokret "Savez napolje"
novoime
je li ovdje ima raje koja misli da savez treba da ide NAPOLJE !
Robijas16
CITAT(novoime @ 06.07.2008., 21:41) [snapback]162163[/snapback]
je li ovdje ima raje koja misli da savez treba da ide NAPOLJE !

ma kakvi nema sta ti je biggrin.gif nazdravimo.gif
Robijas16
CITAT(goliath @ 06.07.2008., 22:18) [snapback]162168[/snapback]
Ne!!
Kad bi napravili stetu na Bilinom Polju najvise bi stetilo Celiku koji ustupljuje stadion savezu. A BTW to je probavano i FIFA/UEFA se ni po jajima nije pocesala. Paznja se skrece na gostujucim terenima. Ono sto smo napravili u Oslu se treba pravit na strani. Nadajmo da ce nas FIFA suspendirat nakon par takvih akcija.

dobro onda ovo za domace nista.....

al kontam ovo ..ta fifa uefa...do sad su bash davali suspenzije i albanij i tak to ....al nakon mjesec dana oni to pokucu ...il sada kad su lafo izbacili porto iz lige prvaka ....i prodje malo ..nnista od tog ....fifa i uefa su isto ko i nsbih ...
Robijas16
CITAT(goliath @ 06.07.2008., 22:52) [snapback]162173[/snapback]
Ma to ti je taj paradoks. UEFA/FIFA nisu nista bolje organizacije od naseg saveza. I tu su sve levati koji nemju veze sa sportom (osim Platinija u UEFA-i). Nikome nisu politicke stranke, nacionalizam i politika vise umjesane nego kod nas. Samo nas savez moze one levate iz FIFA-e i UEFA-e da obmanjuje u nedogled. Mi bi morali da budemo sankcionisani jer nam se u repku mjesa politika, vjera itd.

Zao mi je sto se te nase zvijezde poput Susica, Bazdarevica, Halilhodzica, Osima, Bajevica, Hadzibegica ovoga, onoga, ne oglase u jednom pismu UEFA-i ili FIFA-i. Jedan Osim da zarezi cuo bi ga Platini jer nasi velikani imaju jak glas i rejting u svijetu fudbala. Sve velikane stavljamo u oblake, mi ciji fudbal samo krase grozote i sramota. Zasto se velikani (ako su imalo patriotski okrenuti prema BiH) ne oglase kod krovnih organizacija fudbala???

i ja se pitam sto se nase legenda nimalo javno bore protiv nji. osim bolica ja nisam jos ni jednog cuo ... koji je nesto konkretno reko protiv nji ..i da je te ljude nazvo imenima u medijama ...svi nesto okolo ..al to nije dosta ....

neostaje nam nista drugo nego da se nadamo boljim danima ..... ako ji vec narod nemore smjenit..moze bog ... svi ce oni jednom morat u posjetu pokojnom jelicu ...(valjda necu dobit za ovo ban ...) rolleyes.gif biggrin.gif
SrceBiH
Nemam vise ljudi nikakvog komentara za ovo, evo kako koji mjesec sve gore i gore, mi pisemo pricamo govorimo a to samo za sebe, oni lopovi iz saveza ce i dalje ostati i sjediti u savezu a micemo pricati kako nam je stalo do napretka, do pobijeda do onog o cemu godinama mastamo i sanjamo, krivice uvjek navijace, novinare a sami sebe nikad nece vidjeti, navijaci i novinari su postali najgori za one u savezu, pa neznam kako se nijedna budala nece da nadze da ovo pobije do zadnjeg DABOGDA HIM NE OSVANO 10 JULI! (MAKAR DOMINKOVICU)!
al
Bezobrazluku nigdje kraja nema

Pod pritiskom javnosti, najdrastičnije izraženih demonstracijama i okršajima navijača s policijom krajem maja, fudbalski poslenici okupljeni u instituciju zvanu Nogometni/fudbalski savez Bosne i Hercegovine održali su u tišini Banskih dvora u Banjoj Luci vanredno zasjedanje skupštine.
Pretpostavili su, valjda, članovi najviših fudbalskihn organa da bi njenim eventualnim održavanjem u Sarajevu ponovo moglo doći do nereda (noć ranije na praznu zgradu N/FSBiH izvršen je teroristički akt, kako ga je okvalifikovao Munib Ušanović).

Iako to javnost odavno zahtijeva, na dnevnom redu skupštinara nije ni bilo tačke koja bi se odnosila na neku od najavljenih smjena, a eventualno nepovjerenje prema Predsjedništvu moglo bi se odnositi na neprihvatanje izvještaja o njegovom radu.

Samo su naivni mogli očekivati da bi se bilo ko od njih mogao posuti pepelom i odstupiti sa dobro plaćene i unosne funkcije. Tako se umjesto kritičkog osvrta o radu, zasjedanje pretvorilo u veličanje rada likova i djela čelnika, uz tu i tamo izrečenu pokoju kritiku.

Kada su se čula sva izlaganja neupućeni posmatrač je mogao steći utisak da u bh. fudbalu teče samo med i mlijeko, s više meda svakako. Za stanje u bh. fudbalu, kako oni smatraju vještački izazvane krize, skupštinari su gotovo jednoglasno našli krivce. To su novinari, sarajevski pretežno, koji su se drznuli da kritički pišu o nepravilnostima, malverzacijama, krađama, lažiranjima i ko zna kakvim kriminalnim radnjama koji godinama potresaju najpopularniji sport.

Novinari su krivi i zato što je reprezentacija na rejting-listi FIFA-e pala za pedesetak mjesta, oni su valjda sastavljali tim i birali stručnjake. No, to je najmanje bitno. Novinari su u ovoj državi uvijek dežurni krivci za sve, pa zašto ne bi bili meta napada tako važnih ljudi kao što su fudbalski čelnici.

Treba li reći da su, nakon što su im se osušila usta od napada na novinare i što su ogladnjeli od duboko misaonih izlaganja, svi učesnici vanrednog skupštinskog zasjedanja otišli na zajednički ručak? Većini nije nedostajalo apetita.

Nakon ovakvih konstatacija fudbalskih djelatnika, koji u svom bezobrazluku ne žele da vide dalje od vlastitog uskog interesa i sprečavaju bilo kakvo talasanje, jer bi bura mogla i njih oduvati, očekuje nas uzbudljiva jesen i prazne tribine.

Naravno, tu ne mislimo na takmičenja u Premijer ligi u kojoj vlada i dalje dogovorna podjela bodova, nego na početak kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Biće zanimljivo vidjeti ko će nastupiti u ekipi koja će zvati reprezentacija, koja će se ravnopravno nositi sa Španijom i Turskom, te koliko će gledalaca privući na tribine. Izvršni odbor treba da u četvrtak odredi tog selektora - čarobnjaka.

Kako sam god pokušao da budem objektivan i optimistički raspoložen, nakon subote i banjalučkih dešavanja, mogao sam da zaključim samo jedno: Nema nam napretka, definitivno.

Autor: Branko Majstorović
fantom
Članovi Predsjedništva NSBiH: Ništa truhlo u nogometu bosanskom, sem zločestih novinaraFoto: M. LugićZa agoniju bh. nogometa krivi novinari?
Delegati Skupštine gotovo su jednoglasni u ocjeni da su mediji krivi za sve...
07.07.2008. 07:30
Dvodnevni samit bh. nogometa održan proteklog petka i subote u Banjoj Luci nije donio ništa novo. Izvršni odbor Nogometnog saveza BiH nije izabrao novog selektora, a i nakon vanredne sjednice Skupštine sve je ostalo isto.

Prikovani za fotelje

Nema ništa truhlo u nogometu bosanskom, osim zločestih novinara koji žude za senzacijama pa izmišljaju skandale i pišu protiv NSBiH. Naime, čvrsto prikovani za svoje fotelje, čelnici Saveza su zajedno sa skupštinskim delegatima svu krivicu za haos i anarhiju svalili na medije.

Ako im treba naše priznanje - evo priznajemo. Krivi smo. Zato što u Nogometnom savezu želimo ljude koji su se bavili i bave nogometom, ljude koji imaju znanja i mogućnosti da naprave nešto dobro.

Zato što želimo normalnu reprezentaciju, kakvu imaju sve druge države, a ne selekciju u koju se ulazi po sistemu ponude i potražnje. Jer želimo ligu u kojoj gosti mogu osvojiti bod, a da poslije utakmice ne moraju tražiti zaštitu policije.

Krivi smo, jer smo podržali Mehu Kodru i Elvira Bolića, legende našeg nogometa, koji su digli glas za njegovo ozdravljenje. Naša krivica je i što je na utakmicu sa Azerbejdžanom došlo jedva stotinjak navijača i što su pozvani igrači bojkotovali susret u Zenici.

Eto. Nakon što su skupštinari pronašli krivca za sve što ne valja u bh. nogometu, nije bilo ni potrebe da pričaju o promjenama, ne dao Bog ostavkama ili nečemu sličnom.

Delegati Kantona Sarajevo su, maltene, ispali smiješni kada su predložili da započne procedura smjene članova Predsjedništva NSBiH.

Usamljeni glasovi o negativnostima koje se dešavaju u NSBiH i takmičenjima pod njegovim patronatom nisu naišli na širi odjek. Umjesto da Skupština kvalitetno analizira sve ono što ne valja u bh. nogometu, većina vremena potrošena je na blaćenje medija.

Nažalost, delegati Skupštine nisu govorili o onome što se najavljivalo i očekivalo. Izostala je rasprava o vlastitim greškama i odgovornosti. Tužno je da niko nije imao hrabrosti reći u lice ljudima koji vode bh. nogomet da to što rade može i mora biti mnogo bolje.

Slovo na papiru

Tužno i prazno zvuče usvojene mjere koje bi trebale donijeti boljitak bh. nogometu. To što je predložio predsjednik Iljo Dominković, a usvojila Skupština, sasvim je normalno. Ostaje samo pitanje šta su Izvršni odbor i ostali organi Saveza radili do sada?

Ko je čelnicima Saveza do sada branio da prvenstvo učine regularnim, izaberu selektora po zakonu, pronađu sponzora Premijer lige i obezbijede snimanje utakmica?

Nažalost, ove će mjere, kao i većina prijašnjih, vjerovatno ostati samo mrtvo slovo na papiru.

Na kraju banjalučkog samita ostao je fakt - Iljo, Suljo, Bogdan i ostali su nepromjenljivi. Jahači nogometne apokalipse ostali su u svojim sedlima i nastavit će goniti bh. nogomet u još dublju provaliju. Sa njima, sigurni smo, ljepše budućnosti nema.

Cjelokupan tekst dostupan je čitaocima "Dnevnog avaza" i pretplatnicima online izdanja...

Autor: Arsen NOVALIJA

tarik_pasa
Samo bi se jos jednom sjetio ....... uljine,usine i kompanije!!!!!!
Novinari???Treneri?Igraci???
U m.... dam im oderem ili su bolesni ili se prave blesavi niko nevalja samo oni valjaju....
Najgore je to sto i narod prave blesavim pa rade sta hoce.....
Rekoh ja vama prije godinu dana,samo sila ove truhle smrdave izbacuje iz fotelja....

Cile daj opomenu popio sam ih vec dosta na racun janjeceg drustva.....
bennymadzida_2
Ma ovo je nermalno. Mislim da je ovo samo dokaz koliko ruse BiH Fudbal. Radi ovih budala u Savezu smo izgubili jednu generaciju igraca i dvije kvalifikacije jedno za EP 2008 i sada za SP 2010. Papac, Spahic, Hasagic, Muslimovic, Hrgovic, Bajic, Grlic, Misimovic, Bajramovic svi su to igraci koji su blizu 3ce decenije zivota a neki su i prekoracili... znaci necemo vidjeti ni jednog igraca u BiH dresu mozda tek za Kvali... EP 2012 tek za dvije godine... kad vecina igraca budu preko 30.. A bIce i onih koji ce da zaigraju za druge drzave pored BiH a sve to radi savezes..!

Nista sta se moze.....!
tarik_pasa
Dominkovićev šofer: "Ko je Kodro? Legenda. On za mene nije legenda" / "Koji su to navijači? Zar oni iz Švedske, Danske..."

- Farsa od Skupštine, lakrdija u režiji moćnika N/FS BiH... Svjedočili smo neviđenoj predstavi u Banskim dvorima gdje su "lutke" iz kantona, županija i područnih saveza, odakle dolaze njihovi šefovi, pričali hvalospjeve na račun svojih "gurua" iz korpusa koje predstavljaju.

"Najduhovitiji" bio je jedan kolega, koji se ponudio za žrtveno janje.

"Zemljotres u Banja Luci je poranio i zadesio je nevine ljude. Trebao je biti danas. I ne bih žalio da se sada sve sruši u Banskim dvorima, pa da i ja stradam. Samo tako bi se riješili ove bagre koja vodi Savez. Jedino bi tada bh. nogomet (pr)eživio", poželio je kolega nakon jeftine komedije u Banskim dvorima, gdje su čelnici Saveza likovali zbog pobjede. Beznačajni likovi od Orašja, Livna i drugih fudbalskih "centara" pljuvali su po novinarima, navijačima, legendama, po Lajčaku, Komšiću, Kebi, a pljeskali sami sebi, navodi list "San".

Izvjesni Blaž Živković, za koga se priča u fudbalskim krugovima da je falsifikovao sudijske papire, koje je, navodno, stekao u Beogradu, odnosno u FSJ i to baš u vrijeme kada je na Balkanu bijesnio rat, osuo je paljbu po bivšem selektoru, navijačima...

"Ko je Kodro? Legenda. On za mene nije legenda. Može u Španiji gdje je igrao biti legenda. Za mene nije ništa! I koji su to navijači? Zar oni iz Švedske, Danske, da nam oni kreiraju ambijent? Nisu oni pravi navijači. Nisam nigdje primijetio demonstrancije navijača osim u Sarajevu. I mediji su krivi, jer su bili u njihovoj službi", napričao se svašta Živković i mrtva hladan zahvalio Predsjedništvu što vodi ispravnu politiku.

Dakle, za Živkovića je pravi navijač bh. reprezentacije onaj ko, istina živi u BiH, ali koji navija za Hrvatsku. Za njega Kodro nije legenda, jer u vrijeme dok je Kodro igrao, Živković je sudio po ovdašnjim "šaban" ligama, a danas je glavni sudijski boss. Nažalost, Živković nije bio usamljen na Skupštini. I neki Rade Vasiljević je likovao što ima čast sjediti u Banskim dvorima, što može zahvaliti čelnicima Saveza.

Bošnjaci su dali snažan pečat akademskoj i pozorišnoj predstavi u Banskim dvorima.

Samir Pika Ćemalović je očitao lekciju svima u sali. Njemu uz rame bili su predstavnici sarajevskog kantonalnog Saveza Rešad Džindo, Samir Landžo, Fahrudin Fazlagić, Mensud Bašić, te predstavnici Srednjebosanskog Saveza, predvođeni Mirsadom Ibrimišimbegovićem.

"Ne želim biti advokat novinara i navijača, ali nemojte misliti da je ulica protiv Vas. Ne pozivajte policiju da se bavi ulicom. Policija je već odavno u Savezu i godinama češlja po papirima. Niko normalan, a još manje u ovoj situaciji ne bi želio doći na nečije mjesto. U ovakvoj situaciji i okruženju ja to ne želim. Prema tome, kod mene i mojih kolega iz Sarajevskog kantona nema ličnih interesa, osim da čujemo glas naroda. Nemate pravo govoriti na ružan način o Sarajevu, kao nesigurnom gradu, jer je to notorna laž. Sarajevo je siguran grad, naš kanton predstavljaju respektabilni sportski radnici i mi samo želimo promjene. To želi i brojna javnost i mi ne želimo zatvarati oči", izjavio je Bašić, a podržao ga za govornicom Fahro Fazlagić.

Nažalost, pojedini slobodni strijelci, Bošnjaci, koji su najavljivali žestoke govore, posuli su se pepelom. Vođeni ličnim interesima i ambicijama, lokal - patriotski nastrojeni, nastojali su najviše ušićariti i za sitne interese zaboravili na probleme koji unazađuju fudbal i državu.

Muhidin Raščić, član Izvršnog odbora iz Goražda, izborio se na sjednici za jednog sudiju na Premier ligi. Iako ni po kakvim propisima nije imao pravo na to, on je spretno i vješto za sebe i svoju bazu, dobio jednog sudiju. Koga još uvijek nije našao!

"Kada sam vidio kako se lista sudija proširuje, kako na njoj ostaju i oni koji su skinuti, tražio sam da i Goražde ima sudiju u Premier ligi. Nisam želio podržati proširenje liste, dok nisu pristali na moj uslov. Zašto i Goražde ne bi imalo sudiju na Premier ligi. Ja vidim da se svako bori za sebe, pa sam i ja tako odlučio", priznao je Raščić.

Iako se dvadesetak govornika, čak i onih koji su sipali hvalospjeve na račun Saveza, istaklo neregularne radnje na ligaškim takmičenjiima, probleme sa sudijama i kontrolorima, mućke kod krojenja listi, ipak su digli ruku i podržali "paket" mjera za ozdravljenje fudbala. Godinama se slični "paketi" usvajaju, a stanje nam je sve gore i gore.

Samir Ćemalović, bivši kapiten i sportski direktor Veleža, aktuelni predsjednik N/FS HNK, bio je istinska zvijezda Skupštine.

"Gospodo, pogledajte se u oči, u ogledalo. Sve je ovo jedna velika režija. Srpski predstavnici su održali svoj sastanak prije Skupštine, izašli su sa jasnim stavom. I Hrvati su tako uradili. Iljo Dominković je na Kupresu podijelio svojim delegatima cucule i oni su sada ko bubice mirni. Svi zadovoljni, predsjednik ostao, a gdje nas to vodi? Bošnjaci kažu da nisu podijeljeni! A vidite da smo podijeljeni, jedni daju podršku, drugi su uzdržani, treći nisu zainteresovani za problematiku. Narod hoće, a ne Samir Ćemalović, promjene, jer nam trebaju promjene. Mene čelne pozicije ne zanimaju, mene zanima napredak bh. fudbala. I ovaj sastanak nije trebao biti ovdje u Banja Luci, ni u Međugorju, već u Sarajevo, gdje je sjedište Saveza. Ja svakom mogu pogledati u oči, a ne znam mogu li ostali", zaključio je govor Samir Ćemalović, kome su nakon Skupštine dolazili brojni delegati koji su tek na koktelu smogli snage da govore ono što misle, a što nisu smjeli ili željeli za govornicom.

Degutantno je bilo slušati bljuvotine po Mehi Kodri. Jedan neupućeni delegat je otišao najdalje.

"Svašta sam ovih dana čuo zašto je Kodro otišao. Neki su pričali da se prepao grupe, drugi, kako je vidio da nema jak igrački kadar, a čuo sam da nije smio putovati u Iran. Navodno ako bi u pasošu dobio pečat da je bio u Iranu, ne bi više mogao raditi u Španiji.... Ja ne znam, ali sam to čuo", šokirao je prisutne jedan govornik.

I Branko Ivković je želio pokupiti dio slave, te izazvati pažnju svojih šefova i kolega.

"Ja i sada tražim da se sudski gone novinari koji pišu svašta o Savezu. Ko im daje za pravo? Mi radimo svoj posao časno i pošteno", zaključio je Ivković.

Dakle, Branko drži lekcije novinarima, želi ih goniti, a kao predsjednik Federalnog Saveza, još uvijek ne zna ko mu je prvak u Drugoj ligi Zapad. On i njegove komisije su se podijelili. Jedni misle da je Vitez, a drugi da je Krajina. Navodno je uoči Skupštine nađeno najbezbolnije rješenje; biće sedamnaest klubova, da svi budu zadovoljni. Nije zgoreg napomenuti da Ivković dolazi iz Livna, koji ima više sudija, trenera i ostalih pozicija u struktuirama Saveza, skoro više nego Sarajevo, kao istinski fudbalski centar.

I maljem u glavu je malo.......

Profesor
ovo covjek nezna jeli mu do smijeha ili do placa, ovo je preslo sve granice

mozak im treba po bascarsiji proliti samo tako se mozemo rijesiti bagre iz saveza.
BosnaLove
bice jos svasta, BHF Forever
SrceBiH
RANG LISTA REPREZENTACIJE OD AUGUSTA DO AUGUSTA

#171 -August 1996
#117 -August 1997 (+54)
#97 -August 1998 (+20)
#90 -August 1999 (+7)
#82 -August 2000 (+8)
#78 -August 2001 (+4)
#77 -August 2002 (+1)
#77 -August 2003 (0)
#76 -August 2004 (+1)
#78 -August 2005 (-2)
#42 -August 2006 (+36)
#25 -August 2007 (+17)
#74 -Juli 2008 (-49)

Sta vidite u svemu ovome?
al
Zaokret u radu ili obmana javnosti?

Imaju li ljubitelji nogometa razloga za optimizam poslije Skupštine Nogometnog saveza BiH? Puno se očekivalo od sastanka nogometne vlade, malo toga se dogodilo, još manje promijenilo…
Izaslanici su razvili debatu o poboljšanju regularnosti premierligaškog i kup natjecanja, o sudačkim krađama, složili su se da pod hitno treba pronaći sponzora Premier lige, razgovarati s TV kućama o prijenosima utakmica, potom da je potrebno u što kraćem roku izabrati novi stručni stožer A reprezentacije…
Ukratko, sve navedeno poznato je već godinama, ali malo je konkretnih poteza urađeno da se spomenuto provede u djelo. Dosadašnja praksa pokazuje da se problemi završavaju na pričama, ne i na konkretnim rješenjima. Godinama se tvrdi da sustav natjecanja u Premier ligi i nižim rangovima nije dobar, s time se u dobroj mjeri slažu i u NS-u, ali još nisu ni pokušali isprobati neki drugi sustav. Čak se o tome ne vodi ni polemika. Lako je reći “sustav nije dobar”, ali od rukovodstva i ostalih tijela Saveza očekuje se da ponude nešto više od pukih izjava, očekuju se promijene na bolje. Isto je i s pitanjem TV prijenosa, sponzora lige, sudačke organizacije, regularnosti natjecanja, reprezentacije… Jednostavno, nije dovoljno reći “ovo ne valja”, bh. nogometu trebaju konkretni rezovi, nova “pravila igre”.
S obzirom da je jasno da će krovna kuća bh. nogometa i dalje funkcionirati u istom sazivu, s istim ljudima na istim ili sličnim pozicijama, bit će zanimljivo vidjeti što će donijeti bliska budućnost. Hoće li Savez uistinu načiniti zaokret u radu i s priče preći na dijela, ili će javnost biti obmanuta?

Piše: D. Lukić

dnevni list
majstor22
Blažević bi bio idealno riješenje u ovom trenutku. Veliko je trenersko ime, a smatram da ima autoritet i da bi doprinio pomirenju uzburkanih strasti u našem fudbalu“, izjavio je Hamdija Abdić, član IO za Nezavisne

Kako se ovi biscani uvijek ulizuju hrvatima i hrvatskoj to nije normalno... pa ###### dobili su svi hrv pasose u krajini, sta sad jos hoce, zasto se sad opet ulizuju...

aha, da me nebi ko porgesno shvatio, i sam sam iz krajine....
dInO.H
Ko da je potrebno da padne mrtva glava da se nekome u savezu nesta dokaze.
Jer godinama pokusavamo sa svih strana, na svavkve nacine ali nista.

Sa budalama budi i ti budala, sa pametnim budi i ti pametan.

Samo se ovako moze njima stat u kraj.
Jer ja stvarno koliko god da razmisljam i da mastam o nekim lijepsim vremenima BH fudbala i na nacine, kako bi normalni ljudi taj san mogli ostvoriti, ja vise nemam nijednu konkretnu i pametnu ideju, a ne vjerujem ni da 95% ako ne i vise od javnosti u BH i dijaspori ima bilo kojupametnu, pa eto i civilizovanu ideju.

Stisni malog misa u cosak pa ce i on da ugrize!!

Ko ce vise bit pametan?!?! Sto vise i vise da se cita po medijama oko desavanaja, i raznih sranja u i oko saveza vise i vise covjek sebi zivce vadi. Da ih bog do nema, da se nemoram srkletiti vise kad cujem rijeci savez, reprezentacija etc.
Mjesto da se kao normalni ljudi sirom Evrope, i svijeta radujemo i ponosimo nasoj reprezentacinji, ja se ovoj sadasnoj stidim i zbog nje se srkletim pa toliko mi je krvio da se od zivaca vise poceo znojiti.!

budite pozdravljeni, rekaoh da se malo iz pisem i ventiliram zivce.
gorazde4ever
CITAT(majstor22 @ 07.07.2008., 20:05) [snapback]162245[/snapback]
Blažević bi bio idealno riješenje u ovom trenutku. Veliko je trenersko ime, a smatram da ima autoritet i da bi doprinio pomirenju uzburkanih strasti u našem fudbalu“, izjavio je Hamdija Abdić, član IO za Nezavisne

Kako se ovi biscani uvijek ulizuju hrvatima i hrvatskoj to nije normalno... pa ###### dobili su svi hrv pasose u krajini, sta sad jos hoce, zasto se sad opet ulizuju...

jarane kako mozes tako... cuj nemoj te me pogresno shvatiti!!! Pa kako da reaguje neko iz krajine na tvoj komentar. Krajisnici su uvijek bili prava raje i istinski borci za Bosnu i Hercegovinu... Cak i "Tigar" Abdic ... ali covjek je kriminalac i zato nek fura iz saveza i bilo koje politicke funkcije... mozda je tebi krivo da je on kao "tvoj" krajisnik dao ovakvu izjavu pa zato zestoko reagujes... i meni je fakat krivo kad procitam nesto o onom djubretu iz Gorazda... Rascicu... kao sto je sigurno i zenicanima krivo jer znaju kakav je lopov bio i ostao Suljo...

btt.gif

gade mi se vise svi... mislim da novinari mogu uciniti mnogo vise... savez im je ovom izjavom objavio rat... nadam se da nece ispasti p..ke i poceti opet da im se ulizuju kao prije...
Red Bull Salzburg
CITAT(Brazzo1 @ 07.07.2008., 20:46) [snapback]162254[/snapback]

mozeli text od ######
hvala
ermin-jaran
Tigar je djubre kao i svi ostali, kakav Ciro kakvi bakraci samo BOJKOT....a to ce shvatiti na slijedecoj tekmi sa Bugrima...mame im se nayebem.....
terrazza
Ma treba preko novina izjaviti, ko god da prihvati da bude trener dok se ovi ######i iz saveza ne izbace (znaci da navijaci nece biti licno protiv trenera) nece imati mira. Pa ako treba napraviti ###### na prvoj utakmici da nas FIFA diskvalifikuje tako da nemoramo ovdje vise zivce kidati. Ionako sa ovim ######ima nikad necemo nigdje pristici, pa ako ne mozemo imati normalno uspjeha onda nek ni oni nemaju profita.
terrazza
i ko sto neko rece opet neku utakmicu organizovati ili neki koncert je mozda jos bolje(Harija, Merlina, DJ Frenky .....) pa nek raja tamo kad npr. budu igrali protiv Bugarske.
SuperUstipak
CITAT(terrazza @ 07.07.2008., 15:15) [snapback]162265[/snapback]
i ko sto neko rece opet neku utakmicu organizovati ili neki koncert je mozda jos bolje(Harija, Merlina, DJ Frenky .....) pa nek raja tamo kad npr. budu igrali protiv Bugarske.

da mi je znati ko je taj DJ Frenky??? lolcina.gif
ili mislis na MCa Frenkie-a?
al
ovo ce nas opet kostati citave kvalifikacije... rolleyes.gif

SAVEZ NAPOLJE! reziser.gif
terrazza
ma tako nesto eusa_whistle.gif) i onaj reper al ne znam kako mu ono ime. Zaboravio. Ja mislim da je koncertipak najbolje rijesenje. Kad god bude utakmica nek neko koncert napravi.
efteling
CITAT(ermin-jaran @ 07.07.2008., 21:06) [snapback]162259[/snapback]
Tigar je djubre kao i svi ostali, kakav Ciro kakvi bakraci samo BOJKOT....a to ce shvatiti na slijedecoj tekmi sa Bugrima...mame im se nayebem.....

...bas tako dosta su oni nas nasuho sad je doslo da mi njih pa da vide kako boli.....
efteling
Ovo njih najvishe nervira :

Zemljo tisucljetna
Na vjernost ti se kunem
Od mora do Save
Od Drine do Une

Jedna si jedina
Moja Domovina
Jedna si jedina
Bosna i Hercegovina

Bog nek' te sacuva
Za pokoljenja nova
Zemljo mojih snova
Mojih pradjedova

Jedna si jedina
Moja domovina
Jedna si jedina
Bosna i Hercegovina
scott
CITAT(majstor22 @ 07.07.2008., 20:05) [snapback]162245[/snapback]

a koje???? SAO KRAJINE
to nema veze sa ulizivanjem,ciro jeste veliko trenersko ime ali i abdic veliko ime u drugom smislu(negativnom).
javljam se itz razloga da netrpas sve biscane u jedan kos
aha da se nesvatim pogresno nisam biscanin nazdravimo.gif
mensur007
Samo bojkot!
al
Otpao Blažević, u igri i Pirić
Samir Šišić

07.07.2008 20:52

Miroslav - Ćiro Blažević, nekadašnji selektor Hrvatske, odbio je ponudu za preuzimanje fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, potvrdio je za "Nezavisne novine" Hamdija Abdić, član Izvršnog odbora, koji je obavio razgovore s karizmatičnim stručnjakom iz Travnika.

"Razgovarao sam s Blaževićem, ali mi je rekao da ima neke druge planove i zahvalio se na ponudi", naglasio je Abdić.

Sa druge strane, u igri za selektorsku poziciju je i Denijal Pirić, aktuelni v.d. selektora, koji je vodio državni tim na "Bilinom polju" pred stotinak gledalaca u susretu s Azerbejdžanom (1:0).

"Jutros (ponjedjeljak) sam zvao Pirića i pitao ga da li bi pristao na naše uslove, na što mi je on pozitivno odgovorio. Smatram da je to ljudski i sportski", rekao je Sulejman Čolaković, potpredsjednik N/FS BiH.

Iako je na sjednici IO u Banjaluci zaključeno da se lista kandidata za nasljednika Mehe Kodre svede na dva imena (Ibrahim Zukanović i Amar Osim), proširenjem liste nastavljena je farsa u vezi s izborom novog kormilara državnog tima.

"U Banjaluci nismo decidno potvrdili da su Osim i Zukanović jedini kandidati. Prvobitno je otpao i Branko Oblak zbog uslova koji su nam bili neprihvatljivi, ali je generalni sekretar Munib Ušanović tokom sjednice razgovarao s njim i Oblak je snizio cijenu, pa je i slovenski stručnjak u najužem krugu. Zaključeno je da se mogu javiti sva zvučna trenerska imena", objasnio je Čolaković, koji je na pitanje kako čelnici Saveza očekuju da njih zovu naša proslavljena trenerska imena odgovorio:

"Non-stop zovu treneri i nude se. Međutim, nećemo svakoga od njih registrovati. Prihvatićemo samo zvučna imena."

Očito je da ni u vrhu N/FS BiH ne znaju kako će riješiti aktuelno goruće pitanje, a datum konačne odluke sve je bliži (10. jul).
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.