Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
pokvarenisir
CITAT(FC Vopi Sarajevo @ 03.07.2008., 04:21) [snapback]161810[/snapback]
trebalo bi se otici u zenicu kad fifa dodze u posjetu, da se koja baklja baci. icon_smile.gif

ne bakljadu, ali bi se dalo nesto veoma dobro organizirati, transparente na engleskom jeziku, mirni protesti jer nebi trebali od uefe komitet da se nadze ugrozen, vec da vide kako je narod ugrozen....policija trazi bilo kakvu ispriku samo da te mlatnu preko ledja...
McCoy
Ovaj Chetko sere k'o foka. rolleyes.gif

Za razliku od nekih drugih članova Predsjedništva, koji jedan dan govore jedno, a drugi sat već drugo, Čeko se do sada pokazao kao čovjek koji drži svoja obećanja.
Ovo je 100% istina! Njegov plan je (valjda) svakom jasan-> da nam bude jos gore nego sto nam je sada, a trenutna kriza je rezultat Chetkove i iljine politike. A ovi "nasi" sjede i klimaju glavom, sta god im ova dvojica kazu....

Umjesto da se sada ovi "nasi" , tz. Bosnjaci, ujedine i naprave TOTALNI preokret vs. ove dvojice - oni ce i dalje sjediti i klimati glavom i dizati ruku protiv "nasih", po naredbi ove dvojice. DaBogDa im se ruke osusile ....
ermin-jaran
CITAT(dervish @ 03.07.2008., 14:29) [snapback]161832[/snapback]
Tuzlanski reper Frenkie polako ali sigurno postaje regionalna zvijezda. Sa albumom 'Povratak ######a' napravio je pravi preokret u svojoj karijeri i etablirao se na domaćoj muzičkoj sceni. Posljednja vijest je da jedna Frenkijeva pjesma ide u Holivud kao muzička podloga za film 'The Incredible Hulk'. O svemu ovome, ali i lijenim građanima koji nikad neće natjerati vlast da radi, Frenkie govori u intervjuu za naš portal.

izmedju ostalog:

Bilo bi premalo reći da su tvoji albumi direktna kritika vlasti u našoj zemlji, ali i mimo toga, reci nam kako ti shvataš situaciju i sve što se dešava kod nas, kako to objašnjavaš?

Studenti su najveće p...e. I, ne samo studenti - svi građani. Svi ovi protesti su meni lično mlaki. Kako ljudi nisu shvatili da dok ne potegnu za nekim radikalnijim mjerama neće biti nikakvog efekta. BHF demonstrira ispred saveza i prijeti svim i svačim a Ušanović svaku drugu noć pjan po Sarajevu šeta. Prvo što bih ja uradio je prebio Muniba. Kamenovanje zgrade kantona nije ništa, i o tome političari ne treba da brinu. Kad im budu kamenovali auto, njihovu privatnu kuću i kad po hljeb budu morali sa tjelohraniteljima, onda će se morati brinuti. No, da bi se to desilo mora nam izgleda biti još gore.

Ono sto sam vec rekao bez upotrebe sile nece biti promjena.....nazalost tako ce i zavrsiti

PS ovaj zadnji album je bomba....
senci

Baždarević: Hoću, ali imam ugovor!

Piše: Kulin Ban
Četvrtak, 03.07.08. 17:04.

„Da, imao sam razgovore sa čelnicima Saveza kada sam nedavno bio u Sarajevu“, priznao je Mehmed Baždarević ekskluzivno za Sport######.
Na konastataciju da to znači da je tačno da je jedan od kandidata za selektora fudbalske A reprezentacije BiH, za naš online sportski magazin, Baždarević je odgovorio:

„Jesam, zaineteresovan sam da budem selektor Bosne i Hercegovine. Zanimao me i uvijek će me zanimati taj posao zbog ljubavi prema svojoj domovini i ni zbog čega drugog. Ako u Savezu kažu da sam kandidat onda jesam, ali imam ugovor još godinu dana sa Grenobleom.“

Baždarević je konfuzno odgovorio na naše naredno pitanje, koje je glasilo da li će prihvatiti funkciju, ako ga Izvrši odbor NS/FS BiH izabere na sutrašnjoj sjednici u Banjoj Luci?

„Kako ću?! Ne mogu! Imam ugovor sa Grenobleom. Volio bi biti selektor BiH. Međutim, ako me izaberu moraju prvo razgovarati sa Upravom Grenoblea. Mogu postati selektor naše zemlje samo ako me moj trenutni klub pusti. Interesuje me posao selektora, ali ruke su mi svezane. Ne znam?!“, govorio je Baždarević za Sport######.

I na kraju razgovora Baždarević je nama postavio pitanje: „A, koja su Vaša saznanja? Ko će biti selektor? Koji su kandidati osim Brane Oblaka i mene?“

Kada je dobio odgovor da su, prema saznanjima Sport######, u igri Amar Osim i Aleksandar Ristić, nasmijao se i ništa nije htio prokomentarisati...

Sta reci na ovo FUJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ
Sto rekose svi imaju svoj stav osim bosnjaka. Mi uvijek cekamo da nam ga stave
Na sta li ce sve ovo izaci????????????/
al
Selektor Meša, Osim, Oblak ili Ristić

Kadidati za novog selektora fudbalske A reprezentacije BiH su Mehmed Baždarević, Aleksandar Ristić, Amar Osim i Branko Oblak, tvrde ekskluzivno za Sport###### pojedini članovi Izvršnog odbora NS/FS BiH.

Želeći ostati anonimni, istakli su i kako su članovi Predsjedništva NS/FS BiH sa sva četiri pomenuta kandidata obavili razgovore, te da su Baždarević, Osim, Oblak i Ristić spremni preuzeti „vruć krompir“ na klupi našeg nacionalnog tima za koji ne žele igrati najbolji fudbaleri Bosne i Hercegovine, dok ne dođe do promijena među čelnicima Saveza.

Ipak, više stvari biće poznato nakon sutrašnje sjednice Izvršnog odbora koja će se održati u Banjoj Luci. Zasjedanje je zakazano u hotelu Bosna sa početkom u 17 sati.

Jedno je sigurno: onaj ko postane novi selektor Bosne i Hercegovine mora imati na umu da će imati kompletnu javnost protiv sebe koja je kivna i puna gnjeva na funkcionere Saveza koji su naš fudbal i reprezentaciju doveli do propasti.

Kako sada stvari stoje, oni ne misle ići iz udobnih fotelja Saveza, jer kako je prije nekoliko dana Munib Ušanović, generalni sekretar N/FS BiH, najavio na sjednici Skupštine koja će se održati u subotu, takođe u Banjoj Luci, neće biti smjena među članovima Predsjedništva i Izvršnog odbora. Ostane li stanje ovakvo kakvo jeste sa sadašnjoj garniturom ljudi u Savezu, crno nam se u fudbalu piše!

Upravo, kao što se crno piše i sutra izabranom novom selektoru naše reprezentacije!

Ušanović opet pred otkazom

Po ko zna koji put Munib Ušanović, generalni sekretar NS/FS BiH, našao se pred otkazom u Savezu.
Prema tvrdnjam pojedinih članova Izvršnog odbora, na posljednjoj sjednici u Međugorju dogovoreno je da sutra u Banjoj Luci IO raspisaše konkurs za novog generalnog sekretara. Hoće li se to, konačno, i desiti nije izvjesno, a Ušanoviću su članovi Izvršnog odbora, onog dana kada su smjenili selektora Mehu Kodru, privremeno produžili mandat do kraja ove godine.
pokvarenisir
nedaju se u savezu...idu onako polako jedan po jedan kad je prevelik pritisak......kad bi moro birat, radije bi da iljo ######a da ode...al sta ces
McCoy
...hehehe

.....a ja bi volio uraditi ono, sto je Frenkie izjavio - Daj Boze prilike ninja.gif
fantom
A mozda se nesmiju usana rijesiti.Mozda stvarno ima nesto u dzepu prot svete trojke pa ga nesmiju otjerati.
al
Iljo i Suljo imaju nekog keca u rukavu
Kako saznajemo jedino Iljo i Suljo su ti koji čuvaju tajnu o budućem selektoru...
03.07.2008. 16:36

Mjesec dana je prošlo od kada su se zadnji put u Međugorju skupili članovi IO NSBiH. Naravno, kao i na bezbroj sastanaka do sada nije ništa pametno urađeno za bh. nogomet. Očekivanja su velika, ali ono što je sigurno i sutra neće biti ništa, osim što bi se mogao produžiti mandat v.d selektoru Denijalu Piriću.

- Ja pametan nisam više, jedina stvar koja se može desiti jeste da Skupština predloži vanredne izbore. Problem će ostati isti, opet će biti omjer šest Bošnjaka, četiri Hrvata i pet Srba. Dokle god je ovakav Statut nema napretka i to treba svima da je jasno. Vanredni izbori ako ih predloži Skupština mogu promijeniti ljude, samo što će sada ići dva prijedloga iz kantona i onda će se glasati samo za jednog. FIFA-a je ta koja podržava ovaj nakaradni sistem i to je tako. Najveći problem je ko će biti ti ljudi, jer svi pričaju, a ne žele ući u koštac sa problemima - kaže za "as" naš izvor.

Kako saznajemo jedino Iljo i Suljo su ti koji čuvaju tajnu o budućem selektoru. Oni su ti koji su sposobni zamazati oči javnosti i izvući nekog "keca" iz rukava, samo je pitanje ko će biti taj selektor koji će stajati iza ovih ljudi u Savezu.

- Mi u Izvršnom Odboru vjerujte ne znamo ništa. Dominković i Čolaković nešto imaju, ali to samo oni znaju. Vjerovatno će oni već ranije nešto dogovoriti, ali ko god bude selektor u ovoj situaciji neće mu biti lako. Reprezentacije se i dalje prave po nacionalnom ključu i sve dok je tako tu neće biti kako treba - zaključio je razgovor za naš list čovjek blizak Savezu.

Tekst je preuzet iz bh. dnevnika "as"..
Sedin
to je greska bila u stampanju. . . naslov je

iljo i suljo imaju nekog kenjca u rukavu biggrin.gif
al
FTV Sport

rtsp://195.222.58.181:7070/ftv/sport0703.rm

(real player)
McCoy
Aleksandar Ristić bi mogao biti selektor BiH!

Aleksandar Ristić, jedan od najboljih stručnjaka u Njemačkoj, mogao bi postati bh. selektor. Popularni Rile, koji je u svojoj karijeri vodio Hamburg, Šalke, Fortunu, Oberhauzen, razgovarao je proteklih dana sa pojedincima iz NSBiH, posrednicima i "prijateljima" Saveza. Navodno je Ristić pristao, ali samo pod jednim uvjetom.

- Pare nikad nisu bile problem kada je Bosna u pitanju. Ako prihvatim selektorsku poziciju, niko osim igrača i mojih saradnika ne smije biti ni blizu svlačionice i terena - poručio je Ristić. Trenutno je slobodan. Nedavno evropsko prvenstvo potvrdilo je da su treneri u šezdesetim "u najboljim godinama". Luis Aragones, španski selektor je sa lahkoćom izlazio na kraj sa mlađim kolegama.

Važnija mu Bosna od Barselone

- Istina je da smo razgovarali sa Ristićem. Bio je vrlo korektan i konkretan. Novac ga ne zanima, a raduje nas što garantira da će napraviti uspjeh - priznao nam je jedan član Predsjedništva da je Ristić najozbiljniji kandidat za selektora bh. reprezentacije. Dakle, sada je sve na članovima Izvršnog odbora, koji će danas u Banja Luci pokušati naći nasljednika Mehe Kodre. Nema sumnje da im se pružila kolosalna šansa da sa izborom Ristića, barem donekle poprave negativni imidž koji uživaju u javnosti. Ristić je veliko ime, ljudska i sportska marka. Istina, on nije Bošnjak i možda ne zadovoljava kriterije čelnika Saveza, koji trenere u državne selekcije raspoređuju po "krvnim zrncima". Bespotrebno su i nespretno "proklizali" sa zaključkom, da selektor A reprezentacije mora biti Bošnjak. Ristić nije Bošnjak, ali je veći Bosanac i Hercegovac od svih zajedno koji kroje sudbinu bh. nogometa. On je to nebrojeno puta i kada je bilo najteže, potvrdio. Podsjetit ćemo samo na jedan primjer. Kada je Fortuna, čiji je Ristić bio trener, slavila vrijedan jubilej, na stolu predsjednika kluba bilo je desetak ponuda atraktivnih klubova, koji su željeli gostovati u Dizeldorfu i tako uveličati rođendan Fortune i napuniti klupsku blagajnu. Među njima bila je i slavna Barselona. Ristićev predsjednik zadovoljno je trljao ruke, štipao se od sreće i klupski blagajnik, a navijači su sa nestrpljenjem očekivali sjajnu momčad Barselone, predvođenu Figom, Krojfom i ostalim asovima sa Nou Campa. I onda je bh. stručnjak sve "pokvario".

Bekenbauer ga smatra najboljim

- Igrat ćemo sa Bosnom i Hercegovinom! Predsjednik Fortune se čudio, mislio da se popularni "Rile". Ristićev gazda Bosnu je znao samo sa televizijskih ekrana i ratnih slika iz BiH. Tada NSBiH nije bio član ni FIFA -e ni UEFA -e... Jerko Doko, Jusuf Pušina, Ivica Mioč.., nailazili su na brojne prepreke. Lobirali su na sve strane, ali autoriteti iz Ciriha i Ženeve, nisu ni znali da je Bosancima i Hercegovcima do lopte. Znao je to vrlo dobro Ristić. Fortuna je ugostila bh. reprezentaciju koju su vodili Fuad Muzurović i Denijal Pirić. Završeno je 2:2. Nakon utakmice u Dizeldorfu, vrata FIFA -e bila su širom otvorena za NSBiH. Tako je to bilo devedesetih godina, tako se dokazivala ljubav prema svojoj zemlji. Ne mali broj bh. "stručnjaka" tada se skrivao, izbjegavao dolaske na promotivne utakmice, kako se ne bi zamjerili potencijalnim gazdama, čekajući da vide hoće li FIFA priznati tri ili samo jedan bh. Savez. Ristić i Enver Marić, tadašnji treneri u Fortuni, nisu imali te dileme. Ovo podsjećanje, samo je jedan djelić iz bogate biografije ljudske i sportske "gromade". Za podsjećanje mlađim generacijama i nogometnim anonimusima koji su zaposjeli fotelje, Ristić je bivši vrsni igrač Sarajeva, Veleža, Hajduka, jugoslovenski reprezentativac, te dugogodišnji igrač i trener u njemačkim klubovima. Trenerski je zanat pekao sa čuvenim Brankom Zebecom, a Franc Bekenbauer, legendarni as Njemačke, Ristića smatra jednim od najboljih trenera sa kojim je radio. Ali, koga briga šta misli "Kajzer", žalosno, ali važno je šta misle nogometne individue od Orašja, do Livna koji vode naš nogomet.

S.S.

Meša, Duško, Amar, Pirija...

Među desetak kandidata, Ristićeva je biografija najbogatija. Evo, još nekih kandidata za selektora bh. reprezentacije. Mehmed Baždarević, trenutno je trener Grenobla. Faruk Hadžibegić vodi drugoligaški Dižon. Duško Bajević, napustio je grčki Aris. Ibro Zukanović je bez angažmana, kao i Husref Musemić i Amar Osim. Denijal Pirić, v.d. selektor, zaposlen je u NSBiH, kao kordinator za omladinske kategorije. I Brane Oblak, bivši as Olimpije i Bajerna, kratko selektor Slovenije, koji je vodio slovenske prvoligaše, poput Nafte iz Lendave, favorit je nekih čelnika u NSBiH... Oblak iza sebe nema značajnije uspjehe. Sudeći po trofejima, Bajević ih je sakupio najviše. Dakle, Ristić i Bajević su jedini pravi kandidati. Uvjereni smo da bi svaki iskreni ljubitelj nogometa iz bošnjačkog korpusa objeručke podržao dolazak takvih stručnjaka na kormilo bh. reprezentacije.
micunovic
ja licno se ne radujem ni jednom selektoru jer nisu oni krivi zna se ko treba otici sa svoji pozicija da bi ova nacija bolje dihnula i nemojte padati na nove selektore kao djeca sretno
senci
bilo bi dobro jedino ako bi za prve saradnike izabrali Kodru i Barbu. To bi im bio udarac pravi
I naravno da pocnu da odlaze bar jedan po jedan od Ilje pa nadalje
Ventola
Koga god da dovedu pa i da Kodru vrate, dzaba, ovo je samo pokusaj kupovine vremena i odrzavanja na povrsini da bi se nastavilo sa pljackom..
senci
CITAT(Ventola @ 04.07.2008., 02:52) [snapback]161956[/snapback]
Koga god da dovedu pa i da Kodru vrate, dzaba, ovo je samo pokusaj kupovine vremena i odrzavanja na povrsini da bi se nastavilo sa pljackom..

To je tacno, ali ne mozes ih sve otjerati bez bombe, pa kontam pomalo okolo da bi se nesto desavalo. Uzmi da nisu smjenili Kodru, mi bi sutili a Kodro bi pokusao raditi do sljedece podvale. Ovako kad bi se mozda vratio na bilo koji nacin nesto bi se mozda moglo uciniti. Davljenik se i za slamku hvata, a ne znam da li mi vise imamo i tu slamku.Mozda se neko upita ko je davljenik, ali mislim da smo jos uvijek mi veci nego oni. U pokusaju da se spase ove kvalifikacije ako ima ikakve sanse prije konacnog bojkota i ako ne uspije nista onda kazne FIFE i diskvalifikacije. Nada zadnja umire.
ognjen
Dobro kazes...

mene je sram da uopce ima preizme koje lici na moje.

Da mu sutnem guzicu ######u.
BrcanskaMalta
ocekujem da ce izabrati Ibru Zukanovica za selektora sutra... Jedini koji moze dobiti nogu je Usanovic; a Dominkovic ce se naravno izvuci kao stari lisac. Joj kako ga mrzim; jedna obicna ###### - ne ###### zato zivi na selu, nego onaj mazlum koji nije zavrsio ni cetiri razreda skole a drzi najvazniju funkciju u savezu. Kad cujem kako prica, pa ###### mater bolje pricaju nas jezik Bosansko-Hercegovacka djeca koja su rodjena po dijaspori nego Iljo the Fakin! Ne vjerujem da cu ikada prezaliti to sto su Kodri dali otkaz; ######ovi ######ski.

Sve je ovo 'ciga.nluk' ili ko sto bi rekli Amerikanci: Gypsyonion. icon_smile.gif
al
Oblak: Odlična igračka i mršava trenerska karijera
Umjesto Kodre, Oblak ili Zukanović!

Iako se uoči današnje sjednice Izvršnog odbora NS BiH barata imenima pet-šest kandidata za nasljednika Mehe Kodre na mjestu selektora A reprezentacije BiH, prema izvorima bliskim NS BiH, dva kandidata imaju najviše šansi.

Slovenac Branko Oblak i bivši selektor U21 selekcije BiH, Ibro Zukanović – piše San.

Naime, velika imena koja se spominju kao ostali kandidati (Mehmed Baždarević, Faruk Hadžibegić, Amar Osim, Aleksandar Ristić) prema izvoru iz NS BiH, služe samo kao paravan za bh. javnost.

Nezvanično, oba kandidata sa najviše šansi, i Oblak i Zukanović, su aduti predsjednika NS BiH Ilje Dominkovića i njemu bliskog menadžerskog lobija. Prvi čovjek bh. Saveza ima sigurnu podršku Sulejmana Čolaković (koji će i predložiti oba kandidata kao bošnjački član Predsjedništva), i Bogdana Čeke, koji je prvo insistrirao na dovođenju Amara Osima.

Situacija je takva da će selektor biti sigurno izabran, kako bi se malo smirile tenzije u javnosti. Članovi Izvršnog odbora će jednog od dva kandidata koje predloži Čolaković sigurno izabrati, a po svemu sudeći to će biti ili Oblak ili Zukanović. Svi ostali se spominju samo reda radi – tvrdi naš izvor.

A što se tiče dva favorita čelnika NS BiH, Zukanović je manje više poznat bh. javnosti. Baš kao i A selekcija, i njemu je na čelu U 21 selekcije jednom malo falilo da se domogne velikog takmičenja. Kada je Slovenac Oblak u pitanju, njegova igračka karijera bi se mogla okarakterisati sjajnom, za razliku od trenerske, u kojoj osim jedne pobjede nad Italijom, za vrijeme selektorskog mandata na klupi Slovenije, nema ništa vrijedno spomena.

Kao igrač, počeo je u Olimpiji, sa Hajdukom za dvije sezone osvojio dvije titule prvaka i Kup ex-Jugoslavije. Zatim je otišao u inostranstvo gdje je igrao za Schalke i Bayern iz Minhena, sa kojim je osvojio titulu prvaka Njemačke.

Što se tiče trenerske karijere, Oblak je u dva navrata bezuspješno vodio Olimpiju iz Ljubljane, a njegova dvogodišnja era na kormilu Slovenije završena je otkazom 2006. godine, zbog loših rezultata.

U trenerskoj karijeri vrijedno spomena je i vođenje U 21 selekcije Slovenije, nešto manje od dva mjeseca, prije nego je umjesto otpuštenog Bojana Prašnikara, postao selektor Slovenije. Za vrijeme dvogodišnjeg mandata, Oblak je na klupi Slovenije ubilježio tri pobjede, tri remija i četiri poraza u zvaničnim utakmicama, tačnije u kvalifikacijama za Mundijal 2006 u Njemačkoj. Slovenci su sa Oblakom na čelu uspjeli savladati Moldaviju dva puta i jednom Italiju kod kuće.

Pokažu li se tačnim informacije da će ili Oblak ili Zukanović sjesti na čelo našeg A tima, jedno je sigurno, dobit ćemo selektora koji u trenerskoj karijeri nije napravio ništa vrijedno spomena!
Ventola
- Prema relativno šturim informacijama iz MUP-a Kantona Sarajevo sinoć su, oko pola sata iza ponoći, na zgradu N/FS BiH bačena dva Molotovljeva koktela. Riječ je o zapaljivoj materiji u bocama od kojih je jedna eksplodirala prouzrokovavši manju materijalnu štetu na fasadi zgrade bh. kuće fudbala, dok se druga razbila, ali se nije aktivirala.

Iz MUP-a Kantona tvrde da su napadači bili vrlo vješti i da je akcija izvršena munjevito nakon koje su se razbježali, pa snagama reda nije poznato ko je počinilac ovog akta, piše "Sport######".

Sve ovo dešava se uoči izbora novog selektora naše fudbalske reprezentacije, a čelnici Saveza nalaze se u Banjaluci gdje po ma ko zna koji put "kroje sudbinu" bh. fudbala.

Za one koji nisu upoznati da kažemo da je Molotovljev koktel nastao je u Finskoj, na početku prethodnog vijeka. Riječ je o boci napunjenon bezninom i začepljenoj krpom. Ista se zapali, a zatim se boca baca na metu. "Molotov" na ruskom jeziku znači "čekić", a bio je nadimak nekadašnjeg ruskog ministra vanjskih poslova Molotova. Osim benzina, u bocu se može staviti i alkohol.

(24sata######)
amirb
vijest vrijednija od 1000 strana trabunjanja po usranom forumu.Bravo momci
McCoy
Neka znaju, da se misli na njih .... ninja.gif
al
Traži se novi izbornik

Banjolučki hotel Bosna danas će u 17 sati biti domaćin sjednice Izvršnog odbora NS-a BiH, na kojoj bi čelni ljudi bh. nogometa trebali odlučiti o imenu novog izbornika A reprezentacije. No, u uvjetima kakvi trenutno vladaju u najpopularnijem sportu u našoj zemlji i najjačoj nogometnoj vrsti, čini se da nikoga nije briga tko će zasjesti na mjesto nedavno otpuštenog Mehe Kodre.
Čelni ljudi Saveza imena kandidata ne žele otkriti javnosti, vjerojatno iz razloga što su im najave o angažiranju velikog trenerskog imena na ovo mjesto gotovo sigurno propale. Još uvijek se nadaju da će neko od velikih bh. trenerskih imena pristati na ponude trojnog Predsjedništva, ali gotovo je sigurno da se to neće dogoditi. Tako se kao glavni kandidat da od danas bude novi izbornik reprezentacije nameće Denijal Pirić, koji je nacionalnu vrstu, u više nego krnjem sastavu, vodio i u posljednjoj utakmici protiv Azerbajdžana (1:0), koja je odigrana pred stotinjak gledatelja na Bilinom polju u Zenici.
Već sutra u Banjoj Luci će predstavnici županijskih i regionalnih saveza imati priliku sve to promijeniti, jer je na rasporedu Skupština NS-a BiH, sa samo jednom točkom dnevnog reda – aktualno stanje u bh. nogometu.
Javnost traži promjene, traži konkretna dijela, no osim par pričica pojedinih dužnosnika, jasno je i pticama na grani da se ništa uistinu neće promijeniti. Osim možda nagore…
S. I.

dnevni list
al
Duško Bajević
Niko iz Saveza me nije kontaktirao
Jedva čekam odmor u Mostaru...
04.07.2008. 15:30

Jedna od najvećih legendi bh. nogometa, nekadašnji igrač i ljubimac Rođenih Duško Bajević napustio je grčki Aris zbog sukoba sa čelnicima kluba. Princ sa Neretve napustio je Solun uzdignute glave, jer je u prošloj sezoni Aris doveo do četvrtog mjesta, a u Kupu došao i do polufinala. No, Bajević je čovjek koji ne voli da mu se miješaju u posao i još jednom pokazao da s njim nema šale.

- Nikad nisam bio ljući, vjerujte mi da ovo nikada nisam doživio. Ne volim kada mi se ljudi miješaju u rad, a to je ono najgore jednom treneru što mu se može desiti. Volim da radim čisto svoj posao, a ovi ljudi u Arisu to nisu željeli. Ne znam čija je to bila želja, ali ja više nisam mogao tako raditi - kaže za "as" Duško Bajević.

Odluka o izboru novog selektora je danas, a svi navijači u BiH žele da na tu poziciju dođe neko veliko nogometno ime kakav je Duško Bajević. Pitanje je da li to žele ljudi u Savezu, jer Bajević nije pijun kojem će se krojiti sastav, a on je to pokazao i Grcima gdje je puno uređeniji nogomet nego kod nas. Savezu nije odgovarao jedan Hercegovac - Kodro, a hoće li ovaj drugi to ćemo vidjeti danas.

- Niko sa mnom nije kontaktirao. Volio bih se sada malo odmoriti, jer ovu godinu su me umorili ljudi u Grčkoj. Na putu sam i jedva čekam odmor, doći ću naravno malo i u svoj Mostar. Ne želim naglo raditi stvari. Gdje god sam radio imao sam neki cilj, pa tako i sa reprezentacijom. Sada trenutno ne mogu razmišljati o tome, ali ono što vam mogu reći da volim raditi stvari kako treba - završava za "as" Duško Bajević.

Svi smo iznenađeni

Sadašnji igrač Arisa i naš reprezentativac Sanel Jahić je iznenađen odlaskom Duška Bajevića. Jahić je u Aris došao upravo na insistiranje Bajevića, a sada ga u klubu zamjenjuje Kike Hernandez bivši trener Albacetea.

- Došao je prvi trening na pripreme i pozdravio se s igračima. Vjerujte mi da smo svi iznenađeni, samo što znamo mi igrači je da je imao sukob sa ljudima u klubu. On je bio veliki trener, svi su ga poštovali i njegov nedostatak bit će nam veliki hendikep u idućoj sezoni - kaže igrač Arisa Sanel Jahić.

Tekst je preuzet iz bh. dnevnika "as"...
ploska
Mislim da bih se trebala organizovati jedna velika akcija u avgustu jer ce tada biti puno raje dole i svi skupa krenuti u akciju...Svaka cast momcima za ovo sinoc,nadam se da ce se ovo cesce ponavljati jer protiv ovih papcina drugog lijeka nema..
K_nine
nfsbih.ba neradi..... icon_twisted.gif
Robijas
cuj..... nije usljo izgleda platio racun za server!!! lolcina.gif
al
Uoči sjednice Izvršnog odbora Nogometnog saveza BiH
Piše: Z. RAŠIDOVIĆ
04/07/08

Danas se bira novi selektor

Na današnjoj sjednici Izvršnog odbora Nogometnog saveza BiH, koja će se održati u Banjoj Luci (17 sati) u hotelu Bosna, biće izabran selektor fudbalske reprezentacije BiH. Nakon smjene Mehe Kodre sredinom maja, vršilac dužnosti selektora je Denijal Pirić, pod čijim vodstvom je BiH savladala Azerbejdžan sa 1:0, u prijateljskoj utakmici u Zenici 1. juna. Prema određenim procjenama, Pirić je najbliži da ostane na poziciji prvog stručnjaka državnog tima i da predvodi našu najbolju selekciju u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. godine.

No, kod nas se uvijek mogu desiti promjene u posljednji čas. To je najbolje pokazao slučaj Kodrine smjene, nakon što je on bio selektor u samo dvije prijateljske utakmice, sa Japanom i Makedonijom. U međuvremenu desila se humanitarna utakmica Kodro, Bolić i prijatelji, protesti navijača, no čelnici Saveza nisu odstupili sa funkcija.

Kao i uvijek, i sada se spominje mnogo kandidata za selektora, sa kojima su razgovarali članovi Predsjedništva N/FSBiH, ali dogovor nije postignut ni sa jednim od ovih trenera. Na listi želja su poznati stručnjaci Mehmed Baždarević, Faruk Hadžibegić, Husref Musemić, Ibrahim Zukanović, Amar Osim, Aleksandar Ristić...

Teško je očekivati da neko od ovih trenera prihvati vođenje državne selekcije u trenutku kada se ne zna s kojim igračkim kadrom bi raspolagao. Dvadesetak reprezentativaca je bojkotovalo posljednji meč BiH protiv Azerbejdžana, a dva mjeseca uoči početka kvalifikacija za Mundijal nejasno je koji bi se fudbaleri odazvali pozivu u državni dres. Puno je poteškoća pred novim selektorom i ma ko bio izabran na tu funkciju, čeka ga nezahvalan posao. Teško je predvidjeti kada će selektor imati na raspolaganju najbolje igrača i da li će moći uopšte sastaviti najbolju reprezentaciju. Slično je bilo i u prošlim kvalifikacijama za EP 2008. kada pojedini reprezentativci nisu željeli igrati dok se ne dese promjene u rukovodstvu N/FSBiH.

Osim izbora selektora A reprezezentacije, na dnevnom redu sjednice IO N/FSBiH će biti usvajanje izvještaja o proljetnom dijelu prvenstva i završnici Kupa BiH, usvajanje propozicija takmičenja za narednu sezonu Premijer lige i omladinske lige. Inače, takmičenje u omladinskoj ligi će biti jedinstveno sa 16 klubova koji se takmiče u Premijer ligi. Prijedlog je da se juniori i kadeti takmiče u dvije grupe - Sjever i Jug, sa po osam klubova.

Danas bi trebala biti usvojena lista službenih lica (sudije, delegati i kontrolori suđenja) i kalendar takmičenja. Jesenji dio Premijer lige počinje 2. avgusta, a završava 23. novembra. Razmatraće se i informacija o licenciranju klubova.

oslobodjenje
al
Sjednica Izvršnog odbora N/FS BiH
U konkurenciji ostali Oblak i Osim
Petak, 04.07.08. 18:45.

U konkurenciji za selektora fudbalske „A“ reprezentacije BiH, kako saznaje www.Sport######, ostali su Brane Oblak i Amar Osim. Na današnjem zasjedanju Izvršnog odbora N/FS BiH koje, još uvijek traje, delegati su namjerno preskočili tu tačku dnevnog reda, ali se moglo čuti kako su pomenuta dvojica trenera jedini mogući nasljednici Mehe Kodre.
S obzirom na postupke i ponašanje IO naše kuće fudbala nije nemoguće da se situacija okrene za 180 stepeni...

Ostanite na www.Sport######, uskoro nove informacije.
al
Oblak otpao, selektor Osim ili
Zukanović

Petak, 04.07.08. 19:25.

Odluka je konačna, a prema njoj će Amar Osim ili Ibro Zukanović postati novi selektor fudbalske „A“ reprezentacije BiH.
Iako nisu završili maratonsko zasjedanje čelnici IO N/FS BiH ipak su razmatrali 1. tačku dnevnog reda o izboru nasljednika Mehe Kodre te su konstatovali da su uslovi Braneta Oblaka neprihvatljivi, a da Aleksandar Ristić i Mehmed Baždarević zbog obaveza u klubovima nisu u mogućnosti obavljati posao selektora.
Delegati IO uz Amara Osima u notese su zapisali ime Ibre Zukanovića, bivšeg trenera mlade reprezentacije BiH sa kojom je imao dosta uspjeha, a konačnu odluku donijeće 10. jula na narednoj sjednici u Sarajevu.
Hvala što se na www.Sport######.
SrceBiH
Mislim da ce jednom ova zgrada planuti, SVAKA CAST MOMCIMA koji su to uradili, samo treba jos zesce krenuti roknuti po jednu bocu kroz svaki prozor saveza!

NEMA BOLJEG OD KODRE DA NAM DODZE I RONALDINJO! u kodre nema dlake na jeziku!
Ventola
CITAT(SrceBiH @ 04.07.2008., 18:10) [snapback]161991[/snapback]
Mislim da ce jednom ova zgrada planuti, SVAKA CAST MOMCIMA koji su to uradili, samo treba jos zesce krenuti roknuti po jednu bocu kroz svaki prozor saveza!

NEMA BOLJEG OD KODRE DA NAM DODZE I RONALDINJO! u kodre nema dlake na jeziku!

NemRe, blindiraTo...
BosnaLove
nema veze ko dodje za trenera , borba se nastavlja dok se neprotjera ova banda u savezu. Jel to sad bilo sa granatama, mirnim protestama vazno je da ih gaze. Mogu i bacit atomsku bombu na savez i naravno treba svakom pojedincu u savezu uvesti strah u kosti da vise nesmije da izadje iz svoje vile. Majku im....
alemko
http://www.sarajevo-x.com/clanak/080704121

Sjednica IO NS BiH

Izbor selektora prolonigaran za 10. juli

Članovi Izvršnog odbora Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine na sjednici u Banja Luci, koja je još uvijek u toku, nisu donijeli odluku o imenovanju novog selektora A-reprezentacije naše zemlje.

Prema nazvaničnim informacijama nasljednik smijenjenog Mehe Kodre nije izabran jer bošnjački članovi IO NS BiH nisu usaglasili stavove o nominovanim kandidatima.

Od ukupno šest kandidata, nakon što su otpali Mehmed Baždarević, Faruk Hadžibegić, Brane Oblak i Aleksandar Ristić, u najužem krugu su ostali nekadašnji trener Željezničara i japanskog Jeff Uniteda Amar Osim i Ibrahim Zukanović, bivši selektor mlade reprezentacije BiH.

Izbor novog selektora prolongiran je za narednu sjednicu IO NS BiH, koja je zakazana 10. jula u Sarajevu.

U subotu, također u Banja Luci, održat će se Vanredna skupština NS BiH.
ermin-jaran
Ja vjerujem da ce Zukanovic biti izabran njihov pijun....niko ozbiljan i normalan ne bi se prihvatio ovog posla u ovom momentu...

Slijedeca sjednica 10 jula u Sarajevu evo prilike za demonstracije i eventualno za neku akciju...
senci
ako se sutra sta ne desi, mada ne izgleda da bi moglo biti ista, onda se zna- njihov Ibro Z. Sumnjam da bi Amar pristao i na kakve drugacuje uslove od Kodre, tj samostalnost u radu, a to oni ne zele. Jedino da ih sutra poskidaju bar neke, pa mozda nesto bude, u protivnom U KOST.
McCoy
...moja "favorit" rolleyes.gif rolleyes.gif je takodje Ibro-kapa-zukanovic , bas kao sto rece @ermin.jaran Ja vjerujem da ce Zukanovic biti izabran njihov pijun => on je vec navik'o na "rad" saveza, nece se NIKAD buniti, pristaje na rad sa menadzerima itd.itd.itd. rolleyes.gif
dincoooo
CITAT(alemko @ 04.07.2008., 21:38) [snapback]162001[/snapback]
http://www.sarajevo-x.com/clanak/080704121

Sjednica IO NS BiH

Izbor selektora prolonigaran za 10. juli

Članovi Izvršnog odbora Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine na sjednici u Banja Luci, koja je još uvijek u toku, nisu donijeli odluku o imenovanju novog selektora A-reprezentacije naše zemlje.

Prema nazvaničnim informacijama nasljednik smijenjenog Mehe Kodre nije izabran jer bošnjački članovi IO NS BiH nisu usaglasili stavove o nominovanim kandidatima.

Od ukupno šest kandidata, nakon što su otpali Mehmed Baždarević, Faruk Hadžibegić, Brane Oblak i Aleksandar Ristić, u najužem krugu su ostali nekadašnji trener Željezničara i japanskog Jeff Uniteda Amar Osim i Ibrahim Zukanović, bivši selektor mlade reprezentacije BiH.

Izbor novog selektora prolongiran je za [b]narednu sjednicu IO NS BiH, koja je zakazana 10. jula u Sarajevu.[/b]U subotu, također u Banja Luci, održat će se Vanredna skupština NS BiH.

eto prilike za nesto veceeee sto se tice demonstracija, bombica. mozda sew uspije sta organizovati
joj volio bi da sam dole, tek 21 jula letim u sa jbga da makar bacim koji kamencic ili jaje na njihov savez... ili ono navece se poserem fino pred ulaz hehehe
dincoooo
CITAT(McCoy @ 04.07.2008., 22:17) [snapback]162012[/snapback]
...moja "favorit" rolleyes.gif rolleyes.gif je takodje Ibro-kapa-zukanovic , bas kao sto rece @ermin.jaran Ja vjerujem da ce Zukanovic biti izabran njihov pijun => on je vec navik'o na "rad" saveza, nece se NIKAD buniti, pristaje na rad sa menadzerima itd.itd.itd. rolleyes.gif

eh bas tako

ja uopste ne znam sta se prica o tim trenerima, ma ko god bio i da Ivica Osim licno bude trener od toga nema nista, bojkot dalje savez napolje
nema se sta razmisljati koji treneri, sve je to supljo i jadno ko god se sada nada za nekog novog sposobnog trenera eusa_shhh.gif
SuperUstipak
i da zaposle Luisa Aragonesa, trebamo se sjetit kako su nam Kodru izradili i njega podrzavati.

savez napolje, kompletan bojkot utakmica, i zegat ih na svaki moguci nacin dok i njima pukne film i odustanu.

Red Bull Salzburg
jedina solucija je da savez ode a ostalo ce se srediti
SuperUstipak
a bas me interesuje sta je "kapica" radio do sad... od one 1-1 igre protiv Ceha
Istok
CITAT(SuperUstipak @ 04.07.2008., 22:45) [snapback]162029[/snapback]
a bas me interesuje sta je "kapica" radio do sad... od one 1-1 igre protiv Ceha

Bio je nogiran zbog Jelica juniora, vjerovatno bio uposlenik Saveza i cekao bolje dane. Vjerovatno nikom nije svanulo ko' njemu kad je Jelic senior otegao papke.

jedina solucija je da savez ode a ostalo ce se srediti

Savez nikad nece otici kompletan, bar ne onaj "srpski" i "hrvatski" dio. Jedina solucija je da umjesto ovih gnjida koji sebe zovu predstavnicima Bosnjaka u Savezu dodju ljudi koji ce se boriti za BiH i reprezentaciju. Kad umjesto Colakovica u Savezu bude sjedio Konjic onda mozemo nesto ocekivati bez obzira sto ce se morati natezati sa nekakvim Dominikovicima i Cekama.

Vidjeli ste onog lika iz Travnika koji sjedi u IO. Samo sto nije svrsio kad se iz Banjaluke ukljucio predsjednik FS manjeg entiteta. Nije propustio da naglasi kako ga on izuzetno postuje kao covjeka, dok se onaj delegat iz Banjaluke ne osvrce na njega ko da ga ni Bog nije dao. Sta ces ti ocekivati od takvog poltrona ???? Da se bori za moje, tvoje ili interese Bosne i Hercegovine. Ma taj prije svega ne zna gdje je shupalj.
al
Osim, Zukanović, Ristić, u sjeni molotovljevog koktela

Murat Jaha, svestrani "igrač" u administraciji NSBiH, zadužen za ženski nogomet, paničnim je glasom, sa švicarskog aerodroma, zvao prijatelja i kolege koji rade u Savezu, raspitujući se za "paklenu" napravu koja je u noći sa četvrtka na petak "osvanula" ispred Saveza.

- Ima li povrijeđenih, jeli bilo kakve štete? - pitao je Jaha i odahnuo kada je čuo da je samo malo dimilo.

Eksplozivna naprava bila je glavna tema među čelnicima Saveza, članovima nogometne vlade i delegatima, koji su u hotel "Bosna" dolazili sa raznih strana; od Orašja do Posušja. Iako se danima u raznim grupama tražio nasljednik Mehe Kodre, jučer je sve utihnulo. Pričalo se samo o "terorističkom" činu nekog fanatika. Dok smo sjedili u prekrasnoj bašti kultnog hotela "Bosna" društvo iz NS BiH, za susjednim stolom raspravljalo je o kandidatima za selektora. Pojedinci su šaptali, neki aktivirali mobitel i šetali između stolovima i pričali u šiframa, "može on proći, ali ne odlučujem ja sam... Jesi zvao našeg? Pa znaš koga. Nisam sam, razumiješ na koga mislim..."

Tako su neki članovi nogometne vlade govorili čekajući zvaničnu sjednicu Izvršnog odbora, koja se otegla duboko u noć. Rodoljub Petković, generalni sekretar FS RS i po nekima jedan od glavnih kandidata za novog glavnog operativca u NSBiH, nije krio svoje mišljenje.

- Čitao sam i pažljivo pratio šta su mediji pisali proteklih dana. Ristić bi bio odlično rješenje, ali znate da ima onih zlobnika, koji bi mislili da neko natura Srbina. Znam ja dobro ko je i kakav čovijek i stručnjak Ristić - govorio je Petković, jedan od rijetkih u fudbalskih strukturama bh. Saveza, koji je cijeli život u fudbalu.

Slučajno ili ne i Salem Prolić se uključio u lobiranje za selektora. Naljutio ga je naslov u jednim novinama. Kao i uvijek nije bio u pravu. Nazvao je grčki broj i dobio Bajevića.

- Duško, evo me u Banjoj Luci. Jeli istina da te niko nije zvao iz Saveza? Svi bi željeli da ti dođeš za selektora - pokušao je Prolić poentirati kod "Princa sa Neretve".

Nije dobio željeni odgovor. Bajević mu je priznao da ga niko nije zvao u posljednjih pola godine. Ne bi ni prihvatio, jer nije riješio svoj status u Arisu.

Bajević je godinama kandidat za selektora, više kao želja navijača, nego što je to realna opcija. Jednako kao i Safet Sušić, Mehmed Baždarević, Vahid Halilhodžić... Zato se među čelncima NSBiH najviše pričalo o Ibri Zukanoviću i Amaru Osimu. Prvi je bivši selektor, a drugi je nekad uspješni trener, trenutno bez angažmana. Kao i svaki put kada se bira selektor i ovih dana su formalne i neformalne grupe, menadžera, raznih mešetara, pa i političara, lobirali su za svoje favorite.

Tako se doznalo da je Stranka za BiH, naložila svojim ljudima u Savezu da se izbore za Zukanovića. Druga grupa predlagala je Osima, a treća, navodno "siva eminencija Saveza", ljudi koji su godinama vodili glavnu riječ, "iskopali" su jednog Slovenca. Ponudili su kao neutralno rješenje Branu Oblaka, nekadašnjeg ex-Ju reprezentativca i veznjaka Bajerna.

- Oblak je možda najbolje rješenje, jer niko ne zna koje je nacionalnosti. Niti je Hrvat, niti Slovenac, pa je kao takav najpogodniji za bh. selektora - predložio je jedan od pratilaca čelnika Saveza.

Oblak je istina, veliko igračko ime, ali nikakvih rezultata. Bio je kratko selektor Slovenije, a nešto duže zadržao se u Nafti iz Lendave i još nekim slovenskim ligašima.

Kako se približava sjednica, stolovi u bašti su podsjećali na istinske okrugle stolove. Za jednim je bilo novinara, sudija, bivših i sadašnjih, delegata, sportskih radnika… Svaki put smo prepoznali lobiranje. Kad god bi neki od nogometnih djelatnika ustao, nepristojno smo pratili svaki pokret. I opet ista priča…

- Ne znam kako će ovi drugi prihvatiti. Hajde ti nazovi "ovog", neka on predloži. Prije će proći. Ne znam kako će javnost reagirati ako njega izaberemo. Znate, da bi raja više željela da dođe njegov otac…

Znali smo da neko zove za Amara Osima… Kao što smo dešifrirali "spiku" kada je izvjesni menadžer zvao člana Predsjedništva i javljao kako "na terenu svi podržavaju" našeg. A "naš" je Ibro Zukanović! Tako je bilo satima, sve do ponoći. Sa nestrpljenjem smo pravili sačekuše članovima nogometne vlade, kada su na momenat izlazili iz hotela, ne bi li saznali u kom smjeru ide izbor za nasljednika Mehe Kodre. Novinarima je prvi put bilo zabavno. Em, prekrasno vrijeme, ugodna hladovina u bašti i lijepe Banjalučanke, koje su, kao na kakvoj modnoj pisti pradirale pored našeg punkta. Povremeno bi se digli i prošetali "Gospodskom" i opet se vraćali u hotel, gdje smo običnim gostima bili sumnjivi…

- Šta se to ovdje dešava, pa ovoliki novinari, komentirali su, očito neki nezadovoljni penzioneri… Do kasno u noć smo čekali "bijeli dim", ali ne onaj koji je sa "Slatkog ćošeta" zabrinuo čelnike Saveza.

Baždarević, Osim, Ristić , Bajević, Hadžibegić, Oblak, Zukanović, Pirić, Musemić..., svejedno je… Dok su "vječni gospodari" bh. nogometa na vlasti, teško je očekivati bolje dane za bubamaru na ovim prostorima.

Sinan Sinanović

Gredić "rasturio" teniserku

Ne čekajući odluku nogometne vlade, mlađem Osimu je jedan prijatelj uzeo muštuluk. Almir Gredić, poslom se zatekao u Banjoj Luci. Noć prije imao je poslovnu večeru, potom tenis, pa druženje sa izvjesnom teniserkom. Pohvalio se da je "rasturio".

- Amare? Gredić je, spavaš... Ti spavaš, a ja lobiram za tebe. Spremi šampanjac i večeru da me čeka kada dođem u Sarajevo. Pobrini se da bude i lijepih žena - naredio je Gredić svom nekadašnjem šefu, dok su zajedno Želju vodili kroz bh. ligu i Evropu.

Gredić je Osimu junioru napomenuo da ga ima u vidu kada preuzme reprezentaciju. Nismo sigurni da li je Gredić jednako tako nazvao i druge kandidate!

Duvnjak i Prolić

U Banjoj Luci smo "naletjeli" na Jasmina Duvnjaka, talentiranog političara SDA, strastvenog navijača Čelika, čiji je brat Armin jedan od najdarovitijih poslijeratnih napadača, koji je izrastao iz omladinske škole na Bilinom polju. Duvnjak je poželio sliku sa Salemom Prolićem, koji nije navijao da neko traži slikanje sa njim.

- Ti si jedini iz Zenice sa kojim ću se slikati - našalio se Prolić, a onda podsjetio Duvnjaka, na čuvenu utakmicu u Prištini, kada je na čudesan način Čelik pobijedio do tada nepobjedivu Prištinu i ostao u ligi. Istina, Prolić (sudije pomenute utakmice) je tada kod jednog je gola "asistirao" Nestroroviću, odgurnuvši Keljmednija i otvorivši prostor napadaču Čelika ka golu!

Iljo, Suljo i Bogdan, kao "Sejdo u mlinu"

Prije same sjednice Izvršnog odbora NS BiH, Mile Kovčević, Zlatan Mijo Jelić i Rodoljub Petković, predvođeni Hamdijom Abdićem Tigrom, (četvroka koja slovi za vrhovni autorite u Savezu, i koja može sve) pozvali su novinare i saopštili nešto što je iznenadilo "sedmu silu":

- Predložite vi kandidata za kojeg mislite da je najbolje rješenje, bit će odmah izabran - kazao je Abdić.

Iz pomenutog prijedloga zaključili smo samo jedno, Dominković, Čolaković i Čeko, članovi Predsjedništva NS BiH, čije ostavke traži kompletna bh. javnost, uskoro bi mogli početi pakovati kofere! Jer, koliko smo uspjeli shvatiti, oni su se jučer pitali za mišljenje koliko se pitao i "Sejdo u mlinu"!

san.ba
scott
zukanovic 100% jer koji trener sa obrazom moze sebi priustiti takav lapsuz
al
edin dzeko:

Reprezentacija Bosne i Hercegovine?
- Nemam pojma, na prvu je rekao Džeko, koji nije igrao u posljednjoj provjeri protiv Azerbajdžana.
- Vidjet ćemo što će biti. Ne mogu ništa sada govoriti. Želim se fokusirati samo na to da kvalitetno odradim pripreme i izborim se za mjesto u Wolfsburgu, na koncu je kazao napadač Wolfsburga.

dnevni list
BrcanskaMalta
CITAT(al @ 05.07.2008., 02:10)
Iz pomenutog prijedloga zaključili smo samo jedno, Dominković, Čolaković i Čeko, članovi Predsjedništva NS BiH, čije ostavke traži kompletna bh. javnost, uskoro bi mogli početi pakovati kofere! Jer, koliko smo uspjeli shvatiti, oni su se jučer pitali za mišljenje koliko se pitao i "Sejdo u mlinu"!

san.ba

Ne bi bilo nista cudno da slijedeca trojka preuzmu funkcije koje drze iljo, suljo i bogo: Zlatan Mijo Jelic, Petkovic, Tigar... Eh sad, da li bi to bio napredak od onoga sto trenutno imamo je veliko pitanje. Kako smo se - 'neki od nas' radovali kad je Jelic riknuo, i sta smo od toga dobili? Jos jedno vece ###### u Ilji; barem je Jelic bio pismen covjek.
bilco
nista od promjena ostaju isti danas sa ledja guze.fuj bez komentara sam i ebo im novi selektor ono sto su oni napravili i onu skojom spavaju.
al
PROMJENE, MA DAJTE...

Kao što se i moglo očekivati Vanredna Skupština Nogometnog / Fudbalskog saveza Bosne i Hercerovine u Banja Luci nije ponudila ništa, baš ništa zanimljivo. Pričalo se o svemu pomalo, samo niko nije spominjao promjene bilo kakve...

Tek su predstavnici FS Kantona Sarajevo zatražili da se ispita rad Predsjedništva saveza, što se naravno nije dogodilo, jer gospodin Predsjednik nije tu tačku uvrstio u dnevni red. Tako se u Hotelu '' Bosna'' pričalo o suđenju, sudije su ''popile vatru'' a generalni sekretar Širokog Brijega je Josip Bevanda je istakao da je proteklo prvenstvo neregularno.

Danas se pričalo i o tome kako je situacija teška, ali ne trebamo brinuti, čalnici saveza će sve to srediti. Tako su čelnici saveza danas obećali da će učiniti sve kako bi naredna sezone bila regularna, kako bi liga dobila sponzora...Što se tiče selektora, delegati su istakli da se izbor novog selektora mora riješeiti kroz ilegalno izabrane organe, a čelnici IO NS/FS BiH bi trebali na narednoj sjednici 10. jula izabrati novog selektora. U igri su ostali Ibro Zukanović i Amar Osim iako nije isključeno da se pojavi i neko novo ime ukoliko pomenuti dvojac ne prihvati ponudu ''stručnjaka''.

Također se govorilo i o tome da se reprezentaciji osiguraju što bolji uslovi kako bi se što bolje pripremila za nastup u kvalifikacijama. I tako kada se podvuče crta, očekivano ništa se dogodilo u Banja Luci. Tri fantatsikus je gore, ovi dole su naravno svi '' šuplji'' i nemaju pravo glasa. Začarani krug je i dalje zatvoren.

Edvinx2
E hajmo sad bombardovanje saveza
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.