Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
al
CITAT(adidas @ 18.06.2008., 19:48) [snapback]160681[/snapback]
Sutra Konferencija za Medije u NFSBiH, u 11 Sati

http://www.nfsbih.ba/

kranjcar novi selektor... tumbleweed.gif
Big Mo
da li neko ima kakav update od fussballmanager 2008 nasu jadnu premijer ligu
feyo
izgleda da ce Zlatko Kranjčar biti novi trener BiH

http://members.lycos.co.uk/hercegovina/mod...icle&sid=18

al
O Hasagiću, Kodri, Savezu...

- Valjda će ovo prvenstvo svima otvoriti oči. Bilo je mjesta i za naš tim. Nažalost, znate ko vodi naš nogomet. Eto, nema mene, Kodre, Sredojevića, Tanovića... Neka izaberu nekog normalnog. Teško će neko, ko drži do sebe, pristati da radi sa njima. Oni kupuju vrijeme i bacaju prašinu u oči javnosti. Ne znam ko ih više može maknuti. Čujem se sa Kodrom. I njega je sve ovo iscrpilo. Nikad u životu nije imao slično iskustvo. I meni je potreban odmor. Sada sa Hasagićem vagam ponude koje dobija. Traže ga Bešiktaš, Fenerbahče, Galatasaraj. Treba dobiti tursku pasoš. Najbolji je golman u Turskoj - kaže Bolić za Hasagića

san.ba

evo nasli su kranjcara... kosarka.gif
Eborg
CITAT(Big Mo @ 18.06.2008., 19:57) [snapback]160684[/snapback]
da li neko ima kakav update od fussballmanager 2008 nasu jadnu premijer ligu

www.fmbosnia.com
Konzerva
razoriti treba stadion kad bude igrala repka sledecu utakmicu protiv bugarske, uaciti sto vise baklji da nas izbace iz kvalifikacija da odahnemo dusom, vjeruj te lakse ce nam biti

ako nije po nasem onda nece ni po njihovom, necemo gledati repku ali ni oni nece imati para. i gotova prica
SuperUstipak
CITAT(al @ 18.06.2008., 14:17) [snapback]160686[/snapback]
O Hasagiću, Kodri, Savezu...
Najbolji je golman u Turskoj - kaže Bolić za Hasagića
san.ba

kad ce mo mi prestat glumiti da je hasagic najbolji golman u turskoj? zar ne igra vulkan i rustu jos uvjek u turskoj? volim ja kenu ali brate on njima nije ni do koljena.
hadzialmir
CITAT(goliath @ 18.06.2008., 23:42) [snapback]160708[/snapback]
Ako se obazires na utakmicu protiv Makedonije, care onda si 100% u pravu. Ako ne onda ti je misljenje potpuno pogresno.

pratim tursku ligu i keno je pogotovo od kad je presao u istanbul veoa ne stabilan,igra 3 tekme super cetvrta je katastrofa,cini mi se da sam cito da u ovom
klubu nemaju oupste trenera za golmane pa je mozda i to razlog promjenjive forme
al
terim je rekao da je hasagic najbolji golman turske.
znaci ima malo istine.... icon_mrgreen.gif

volkan nije los na ep, ali u ls bio je katastrofa.
a onaj rüstü ima 50 godina i nije bas dobar...
SuperUstipak
CITAT(goliath @ 18.06.2008., 18:20) [snapback]160711[/snapback]
Zasto ga onda traze Bešiktaš, Fenerbahče, Galatasaraj?

njega besiktas, feber, i galata "trazi" vec godinama i nikad da ga nadje.
SuperUstipak
CITAT(al @ 18.06.2008., 18:27) [snapback]160712[/snapback]
terim je rekao da je hasagic najbolji golman turske.
znaci ima malo istine.... icon_mrgreen.gif

volkan nije los na ep, ali u ls bio je katastrofa.
a onaj rüstü ima 50 godina i nije bas dobar...

rustu doduse ima godina, i jedino je to razlog sto vise nije toliko dobar (i zna se malo cesce povrijedit). prije par godina bio medju najboljim na svijetu, 2004e ili 2003e proglasen kao najbolji golman na svijetu, pele ga stavio na spisak 125 najboljih zivih igraca na svijetu, itd.
SuperUstipak
CITAT(goliath @ 18.06.2008., 18:32) [snapback]160713[/snapback]
Ja sam siguran da je on medju najboljim golmanima turske lige. Ujedno je i najbolji golman kojeg smo ikad imali u repki.

ja nisam siguran jer nemam priliku gledati njihovu ligu.
mislim da je medju najboljim golmanima da bi vec sada igrao za galatu, besiktas, ili fener. ipak je u turskoj 4 godine, i jednom je vec promjenio klub, ali ne u bolji nego u neki deseti.
ermin-jaran
CITAT(feyo @ 18.06.2008., 20:06) [snapback]160685[/snapback]
izgleda da ce Zlatko Kranjčar biti novi trener BiH

http://members.lycos.co.uk/hercegovina/mod...icle&sid=18

Nemoze biti bolje, ako je istina ovo je super.... eusa_dance.gif
hadzialmir
CITAT(goliath @ 19.06.2008., 00:20) [snapback]160711[/snapback]
Zasto ga onda traze Bešiktaš, Fenerbahče, Galatasaraj?

kako ga traze ?preko "avaza" tumbleweed.gif ne budi naivan svako hvali svoju kravu a ako ga traze sto nije presao u te velikane nego u mahalski klub iz stambola???
ne zaboravi ovo mu je 5ta sezona u turskoj pa valjda bi toliki kvalitet isplivao na povrsinu,ali ipak nikad ni jednu konktretnu ponudu tih klubova nije imao,izuzev suskanja o ponuda trabzona proslog ljeta su to nagadjanja ne bas serioznih turskih novinara,
ALI mozda ga je kocilo nase drzavljanstvo jer u turskoj ima ogranicenje stranih igraca,alet uskoro ce i on postat `turko`pa cemo vidjet i to

inace i ja smatram da nam je on najboljji posljeratni golman i da mozda za duze necemoboljeg imati
Istok
CITAT(ermin-jaran @ 19.06.2008., 06:00) [snapback]160727[/snapback]
Nemoze biti bolje, ako je istina ovo je super.... eusa_dance.gif

Super za sta?

Da svima bude jasno zasto je Dominikovic bio protiv Kodre cijelo vrijeme i da je od pocetka imao namjeru da ga otjera na ovaj ili onaj nacin. Da svima napokon bude jasno kakvi bijednici predstavljaju Bosnjake u FSBiH, bijednci poput Colakovica koji je izabran glasovima hrvatskih clanova pa se na ovaj nacin mora oduziti Ilji. Otkaz Kodri je bio samar svakom kome je stalo do reprezentacije i BiH a izbor Kranjcara je daljnje ismijavanje sviju nas. Izbor Kranjcara ce pokazati sav jad u Bosnjaka.

@ermine znam da si bio sarkastican ali da razjasnim da te neko drugi ne bi pogresno shvatio.
ermin-jaran
CITAT(goliath @ 19.06.2008., 12:29) [snapback]160740[/snapback]
@ Istok
Pa ne izvaljiva Ermin takve bombe, to znas i sam. Sarkazam....

Neznam il bi plako il se smijo'...eto napisao sam to od muke sta nam rade ,a vjerujem da ce Iljo pedofil pokusati da ga dovede....

@goliath dobar ti avatar...
feyo
CITAT(adidas @ 18.06.2008., 19:48) [snapback]160681[/snapback]
Sutra Konferencija za Medije u NFSBiH, u 11 Sati

http://www.nfsbih.ba/

i sta je rekla banda
Robijas
CITAT(feyo @ 19.06.2008., 13:53) [snapback]160745[/snapback]
i sta je rekla banda

znat ce se za nekih 5 sati posto su sjednice naseg nama naj drazeg saveza uvijek maratonske!!!! --> nazdravimo.gif
limeni
Munib Ušanović: "Vjerujte meni, a ne svojim očima"

24SI - Generalni sekretar Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine, Munib Ušanović široj javnosti je poznat po gafovima i nekontrolisanim ispadima. Dugo godina zastupa tezu da je samo on u pravu, a da su svi ostali velike neznalice! Nakon što se godinama pokušavao miješati (kod nekih i prolazio) u uređivačku politiku određenih medija, sada ima zamjerki i na zvaničnu web stranicu Svjetske fudbalske federacije (www.fifa.com).

Tako je Ušanović na današnjoj pressici napao novinare kako su navodno pogrešno informisali javnost, optuživši novinare kako su slagali da je fudbalska A reprezentacija BiH nazadovala za pet mjesta na majskoj rang listi. "Sveupućeni" Ušanović tvrdi da smo ostali na 62. mjestu, mahajući nekakvim papirima...

"Nije istina da smo pali za pet mjesta. To ste pogrešno interpretirali. Činjenica je da smo izgubili pet bodova. Nova lista će izaći nakon Evropskog prvenstva, a na njoj možemo samo napredovati", objašnjavao je Ušanović, piše "Sport######"

Istina je sasvim druga. Na web stranici FIFA-e jasno se vidi da je naš nacionalni tim pao za pet mjesta, a da je izgubio 35 bodova. Ili da možda povjerujemo Ušanoviću, a ne svojim očima?
al
Ne može nam niko ništa

Četvrtak, 19.06.08. 14:13.

Čelnici Nogometnog / Fudbalskog saveza Bosne i Hercerovine za početak narednog mjeseca pripremaju novu farsu, a to je potvrdio i generalni sekretar Saveza, Munib Ušanović, na današnjoj pressici.

Naime, 5. jula u Banjaluci će biti održana Vanredna Skupština, od koje (čini se uzalud) mnogi ljubitelji najvažnije sporedne stvari u našoj zemlji očekuju mnogo. Ipak, da se u gradu na Vrbasu neće desiti ništa spektakularno objasnio je prvi operativac naše kuće fudbala.
„Prema odredbama naših akata na Vanrednoj Skupštini niko ne može biti smijenjen! Svaki skupštinski delegat može pokrenuti proceduru za nečiju smjenu, a smjene bi se mogle dogoditi tek na narednoj sjednici“, likovao je Ušanović, koji se danas u Sarajevu šepurio kao da je, u najmanju ruku, generalni sekeretar Saveza čija je reprezentacija na Evropskom prvenstvu u Austriji i Švajcarskoj izborila plasman u četvrtfinale!

U prevodu na „naš jezik“, Ušanović je poručio: „Ne može nam niko ništa, jači smo od...“!!! Članovi Izvršnog odbora na posljednjoj sjednici u Međugorju pohvalili su svoj rad (!?) te zakazali Vanrednu Skupštinu, tek da bi masi razjarenih navijača bacili prašinu u oči. Već su „kupili“ vrijeme (mjesec dana), a zakazivanjem nove Vanredne Skupštine dobili bi još 30 dana uživanja u svojim udabnim foteljama. Vjerovatno se na kraju, ni tada ne bi ništa dogodilo!

Dan uoči Skupštine, u Banjaluci će biti održana i sjednica Izvršnog odbora na kojoj će glavna tema biti izbor novog selektora, koji će naslijediti nepravedno smijenjenog Mehu Kodru. Za pregovaranje sa kandidatima zaduženi su članovi Predsjedništva NS/FS BiH, a Ušanović je pripadnicima „sedme sile“ otkrio „ekskluzivu“:

„Zaključak članova IO je da će novi selektor biti Bošnjak! Srbi imaju selektora mlade, a Hrvatima je dodjeljena juniorska reprezentacija“, stručno je objasnio Ušanović, zaboravljujući pri tome da FIFA i UEFA ne trpe nikakve podjele po nacionalnoj osnovi!

Suprotno tome, Ušanović nije zaboravio, valjda iz predostrožnosti, zaprijetiti našim političarima da ostave na miru NS/FS BiH, jer tobože, FIFA i UEFA ne dozvoljavaju miješanje politike u sport!? Ušanović je istakao da se boji suspenzije našeg Saveza i izbacivanja klubova iz Evrope. Velikodušno sa njegove strane!
limeni
neka se ovi iz saveza ne osjecaju previse sigurno, nekome ce kad tad puknut film i izresetat ih mater im lopovsku....
al
CITAT(goliath @ 19.06.2008., 17:53) [snapback]160775[/snapback]
Ilji su neki likovi u Austriji bili usli u trag i ganjali ga autima. Napravili im malu stetu na vozilu. Od tada se ucutio.
Kad tad ce ih neko pobit. Ne kontam kako se samo ne boje po zivote. Da se boje otisli bi sa svojih pozicija. Kod nas se mjenjaju stvari samo kad glavom neko fasuje. Ja bi bio najsretniji kad bi oni svi izgorili ziiv zajedno.

ma to je neko izmislio... tumbleweed.gif

fake-vijest
skot
pa gori su Munib i Čolaković od Ilje i njemu sličnih, mene samo čudi UEFA kako ne skonta te manijake te nam ih jednom i skine sa vrata. Pa pokojni Milan Jelić je bio predsjednik manjeg entiteta a ovi strogo zabranjuju mješanje politike i sporta?!
Selektori nam se biraju po nacionalnom ključu a ovi strogo zabranjuju mješanje politike i sporta?! Članovi predsjedništva iz redova srpskog i hrvatskog naroda biraju se u središnjicama nacionalnih partija a ovi zabranjuju mješanje politike i sporta?! Član predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda se bira opet u središnjicama nacionalnih partija srpskog i hrvatskog naroda a ovi zabranjuju mješanje politike i sporta?! Generalni sekretar saveza nam izgleda kao blago retardirani alkoholičar, a narod koji živi u Bosni ni da ga pljune u čelo i kaže mu da odjebe. Mene stvarno čudi kako bošnjaci iz saveza mogu svojim sunarodnjacima u oči pogledat a još više me čudi zašto ih ti sunarodnjaci ne pošalju tamo gdje im je i mjesto.
Većina će vas reći da su to ljudi koji gledaju samo na vlastiti đep ali nisu ni Iljo i Bogdan drugačiji. Nitko tamo ne uništava naš nogomet radi nekih viši nacionalnih interesa već zbog toga što se i u takvoj bijedi od premijer lige okrene godišnje po nekoliko milijona maraka.
nobel078
Ma sve su to price za malu dijecu.Mi sve sto mozemo uraditi to je BOJKOT svih utakmica i igraca koji se odazovu bilo kojem pozivu,bilo kakvog selektora i to je sve.Mene samo cude ovi nasi toliko "cijenjeni"strucnjaci u dijaspori,a prije svega mislim na Francuze(Halilhodzic,Susic,Bazdarevic,Hadzibegic) da oni nista ne poduzimaju.
Da se razumijemo ...Toliko su godina u Francuskoj da vjerovatno svi oni imaju broj tel. od Platinija i da ga mogu nazvati u svako doba i bar pokusati objasniti situaciju,ali nista,a preko nasih medija su najglasniji.Pogotovo Mesa,on mi je nasumnjiviji od svih.Glavu dajem da ce biti selektor.

I jos nesto.Niko se od njih nije odazvao Kodri i Boli na Kosevu da se ne zaboravi.

al
FIFA treba suspendovati Savez, kako bi se nešto promijenilo

Godinama je, kao i većina navijača, sanjao nastup naše nogometne reprezentacije na svjetskom ili evropskom prvenstvu. I sam je u taj put ugradio poprilično krvi, znoja, suza... I nije dočekao. Njegova je karijera na zalasku, od reprezentacije se oprostio, pa će u njegovoj impresivnoj karijeri ostati vječni ožiljak. O Sergeju Barbarezu, ljubimcu nacije, je riječ. Iz Hamburga prati dešavanja na evropskoj sceni. Mogao je, a nije htio, igrati za Hrvatsku ili Njemačku, jer su ga tadašnji selektori ove dvije selekcije, Miroslav Blažević i Berti Foks vrbovali i zvali...

Nije mi žao

Da li Vam je žao što ste zaigrali za BiH?

- Nikad nisam zažalio, jer nema te cijene koja može platiti zadovoljstva i radosti koje sam imao igrajući za reprezentaciju. Doduše, bilo je i tamnijih strana, ali je to kao kap u moru, u odnosu na podršku, ljubav, povjerenje koje sam imao kod navijača. I nedavno na Koševu su mi suze potekle, mislio sam srce će mi iskočiti kada sam prilazio tribini, gdje su mi skandirali. Nije to lažna skromnost, ali se ponekad pitam, čime sam to zadužio naše navijače - kaže Sergej u razgovoru za "San".

Valjda, bespoštednom borbom u dresu BiH, gdje si ostavljao srce na terenu?

- I drugi su igrači izgarali za državni grb. U svakom slučaju do neba sam zahvalan svim navijačima koji me poštuju. Ne znam kako im se drugačije zahvaliti.

Možda povratkom u bh. nogomet?

- Kako? ja ne vidim načina, a opet vjerujem da kod nekih u Izvršnom odboru ima moralnih, koji će smoći snage, pa na sastanku u Banjoj Luci reći; Ljudi, pa narod traži promjene, ostavke, hajmo nešto uradit! Nadam se da još ima takvih.

Obzirom na jedinstvo koje vlada među njima, što oni manifestuju kroz jednoglasne zaključke sa svojih druženja po Međugorju i drugim destinacijama, teško je očekivati "prosvjeljenje".

- Onda nam nema spasa. Ima li neko rješenje, valjda znate kako izaći iz pat pozicije.

- Ima rješenje.

Koje?

- Jedini način da se nešto radikalno promijeni jeste da FIFA suspenduje naš Savez, da nas nema godinu, dvije u kvalifikacijama, da napokon ljudi, sportski radnici, klubovi.., shvate da treba dovesti nove ljude. Ja sam uvjeren da i u BiH, ne samo u inostranstvu, ima poštenih, dokazanih, uglednih ljudi, koji bi mogli voditi Savez, biti u Izvršnom odboru. Problem je što oni nisu u "shemama" po kojim se bira i opstaje na vlasti.

Slike sa stadiona sve govore

Uskoro će kvalifikacije, čujete li se sa nekim igračima, sa kojim selektorom, sa kojim sastavom ćemo dočekati Špance?

- Ovi mogu, kao i protiv Azerbejdžana napraviti reprezentaciju kakvu žele. Mi, ustvari imamo reprezentaciju koju narod ne prizna. Pokazale su to nedavne slike sa Bilinog Polja i Koševa. Čujem se sa nekim igračima. Pojedinci misle, iako su u najboljim godinama, "zalediti" svoj status u reprezentaciji. To je pogubno i za njih, jer gube, ali momci shvataju da igranjem produžavaju vijek ovima koji vode naš fudbal u propast.

Nastavljate li Vi karijeru?

- Ništa još ne znam. Sa Bajerom sam završio. Imam motiva da još igram, jer sam cijeli život u fudbalu. Dok me zdravlje služi, ja ću igrati - izjavio je za "San" Sergej Barbarez.

S. Sinanović

san.ba
slapa
CITAT(goliath @ 19.06.2008., 15:58) [snapback]160767[/snapback]
Osjećaj nemoći

oslobodjenje

Cudo od teksta. Znas li ko je autor, nemogu da ga nadjem na sajtu?

A ovo postaje perverzija sta nam NS radi. Po njihovim "aktima" moraju prvo zakazati skupstinu sa temom smjenjivanja samih sebe pa se onda sami smjeniti na toj skupstini. Golemo.
Konzerva
kako bi mi drago kad bi BHF uletili u teren protiv spanije pa da nas odmah izbace iz kvalifikacija, to bi najbolje bilo oruzje protiv antifudbalskih agresora iz saveza
Konzerva
CITAT
Treba pred ovo sjelo koje ce se odrzat u Banja Luci 04.07. dici sto vise buke protiv saveza!

nema o tog nista, nego samo treba uletiti u teren protiv spanije i to je to, i svi cemo odahnuti dusom
Konzerva
CITAT
Hoces li ti uletit u teren u Spaniji?

nemislim u spaniji nego u BIH kad bude igrala protiv spanije
ajdin_travnik
CITAT(Konzerva @ 20.06.2008., 19:43) [snapback]160899[/snapback]
nemislim u spaniji nego u BIH kad bude igrala protiv spanije

bolje je uletit u spaniji nego u bosni biggrin.gif vjerovatno nisi jos osjetio pendrek bosanski po ledjima. nasi specijalci bih te pogazili icon_mrgreen.gif
Eborg
CITAT(ajdin_travnik @ 20.06.2008., 22:41) [snapback]160905[/snapback]
bolje je uletit u spaniji nego u bosni biggrin.gif vjerovatno nisi jos osjetio pendrek bosanski po ledjima. nasi specijalci bih te pogazili icon_mrgreen.gif

Shto je najzhalosnije ne gaze tako prave kriminalce... icon_rolleyes.gif
al
Savez ne želi stručnjaka, već podobnog selektora

Ako je i od čelnika NSBiH, previše je. Munib Ušanović, generalni sekretar NSBiH, izvjestio je javnost kako novi selektor "A" reprezentacije mora biti Bošnjak. Obrazlaže to dogovorom i odlukom Predsjedništva NSBiH, što je klasična politika i miješanje u sport. Morbidno je prebiranje po krvnim zrncima struke, izbor po nacionalnom ključu... Nevjerovatno je kako se do sada nije oglasio prof. Munir Talović, koji sa svojim saradnicima godinama uspješno školuje nogometne stručnjake. Čemu profi licence, čemu bacanje desetine hiljada eura, zašto specijalizacije u zemljama "lige petice", ako trojica čelnika Saveza odluče ko će biti selektor po tome koje je vjere! I zašto uopšte to mora biti najvažniji kriteriji za izbor. Umjesto stručnosti, iskustva, znanja, "trio fantastikus" iz NSBiH traži poslušnog i podobnog selektora. Kojem će, opet po nacionalnom ključu, oni odabrati saradnike. Jedan pomoćnik Srbin, drugi Hrvat, pa ekonom iz jednog, liječnik iz drugog, maser iz trećeg naroda... Klasična i prljava politička trgovina, nogometnih anonimusa, koja za cilj ima propast nogometa. Definitivno je sazrelo vrijeme da se FIFA pozabavi nogometnim savezom.

Suspenzija je spas

- Ako bi nas FIFA suspendirala, bilo bi to pogubno za sve. Za klubove, navijače, sportske radnike, struku, za državu... To se ne smije nipošto dozvoliti - upozorava Ušanović i prenosi stav svojih šefova.

Sergej Barbarez je drugačijeg mišljenja.

- FIFA nas treba suspendirati kako bi se nešto promijenilo. Drugačije ne ide - izjavio je Barbarez.

Dakle, Predsjedništvo NSBiH je odlučilo da novi selektor mora biti Bošnjak! Bh. Savez je jedini u svijetu koji bira selektora, po njima najbitnijem kriteriju, pripadnosti jednom narodu. Tako su odlučila trojica članova Predsjedništva. Ili nogometna vlada, svejedno. Ko će ustanoviti šta su, recimo, Sergej Barbarez, koji je srećom odbio ponudu, ili Amar Osim? Kako spomenute stručnjake tretira vrhuška Saveza. Ili su u startu otpali, nakon skandalozne odluke o izboru političkog selektora. Pokušali bi razumijeti dogovor čelnika NSBiH, da Bošnjacima, Srbima i Hrvatima pripada pravo odabira pojedinih kandidata, ali ne i da kandidat mora biti određene nacionalnosti. Ovaj bi Savez napokon ličio na ozbiljnu nogometnu kuću, ako bi Bošnjaci predložili da selektor bude Duško Bajević, vrstan stručnjak, koji ima više osvojenih trofeja, nego što su neki čelnici Saveza odgledali utakmica. Ili kome smeta jedan Aleksandar Ristić, sportska i ljudska marka, koji je u najtežim godinama zadužio bh. nogomet. Ristić je jedan od rijetkih trenera koji je u svojim klubovima angažirao igrače sa prostora bivše države. I kada NSBiH nije bio u čekaonici za prijem u FIFA -u i UEFA -u, Ristić je prihvatio da Fortuna, koju je tada vodio, igra sa reprezentacijom koja nije bila nigdje priznata. Naravno, današnji vlastodršci u Savezu nisu bili na sadašnjim pozicijama.

Ultimatum predsjedniku

- Prije trinaest godina Fortuna je obilježavala vrijedan jubilej. Imali su na stolu ponudu slavne Barselone, koja je izrazila želju da gostuje u Dizeldorfu. Predsjednik je zadovoljno trljao ruke, grad i pokrajina je potresala fudbalska groznica zbog najave dolaska Barselone. Međutim, Ristić je predsjedniku rekao: Želim da Fortuna ugosti bh. reprezentaciju! Bio je to svojevrsni Ristićev ultimatum. Stavio je i svoj ugovor na kocku zbog bh. reprezentacije, ali je na kraju uspio. Fortuna je dočekala bh. reprezentaciju, što je imalo presudni utjecaj na autoritete iz FIFA i UEFA - e. Nedugo iza toga, NSBiH je primljen u ove asocijacije - ispričao nam je nedavno Alaga Dervišević, koji je sa Ristićem i drugima, godinama lobirao za bh. Savez. Gospoda koja se danas zabetonirala na svojim pozicijama to ne zna. Vjerovatno da mnogi i ne znaju kakav je stručnjak Aleksandar Ristić, o kojem se u superlativima pohvalno izražavao legendarni Franc Bekenbauer.

I dok baze uveliko pripremaju svoje glasačko tijelo za skorašnju Skupštinu u Banjoj Luci, javnost je šokirana novom egzibicijom vladajuće bulumente u Savezu, koja krčmi i ono malo ugleda što ga je ovaj Savez imao. Baš u vrijeme kada su ga vodili Ivica Mioč, Jusuf Pušina, Anto Marić, Enver Marić, Mehmed Spaho i drugi...

M.S.

Panika zbog Pušine

Jusuf Pušina se vraća u NSBiH! Ta je vijest prostrujala nogometnim krugovima i izazvala paniku, kako u kantonalnom, tako i federalnom i krovnom Savezu. Ko se i zašto boji povratka čovjeka za čijeg mandata je Savez primljen u FIFA u UEFA, koji se izborio da bh. reprezentacija igra sa Brazilom, Italijom, Argentinom, Njemačkom... Doveo je i selekciju Svijeta na Koševo, a Sep Blater i Lenart Johanson su svake godine posjećivali NSBiH i punili kasu Saveza. Koja je, doduše misteriozno nestala! Naprimjer, u kantonalnom Savezu je panika, jer bi povratkom Pušine bila ugrožena pozicija Mensuda Bašića, koji je iskazao velike ambicije da postane čelni čovjek Saveza. Navodno, u bošnjačkom dijelu nogometne vlade, Pušina uživa povjerenje, što se ne može reći za aktuelnog "lidera" Sulejmana Čolakovića ili pretendenta Bašića. Pušina je puno uradio za afirmaciju bh nogometa, ali su sadašnji činovnici i vladari u Savezu njegova greška. On ih je doveo i rasporedio na razne pozicije, od kantonalnog, preko federalnog do državnog Saveza.

Zukanović, Musemić, Pirić, Baždarević...

Navodno će pred članovima nogometne vlade na sjednici (4. juli) u Banja Luci biti nekoliko imena za selektora. Krug je sužen na petoricu kandidata. Po jednima najbolje šanse ima Denijal Pirić v.d. selektor, no, on je uposlenik Saveza i bio bi u sukobu interesa. Njega bi najradije ostavili, ali ima lobi koji gura Ibru Zukanovića, koji ima stručne reference, ali i solidne rezultate sa mladom reprezentacijom. Bez šansi nije ni Husref Musemić, koji je imao odlične rezultate sa Sarajevom. Trenutno je bez angažmana. Bilo je stidljivih razgovora sa Mehmedom Baždarevićem, kojeg bi želio Iljo Dominković, ali se Meša boji reakcije navijača. Selektorske ambicije imaju i drugi treneri, poput Envera Hadžiabdića, Kemala Alispahića, Husnije Arapovića, Fahrudina Zejnilovića... Iskustva, znanja, igračku i trenersku reputaciju imaju i drugi, ali njihov je "hendikep" što ne dolaze iz bošnjačkog korpusa.

san.ba
Robijas
CITAT(Salko Dinamitas @ 21.06.2008., 03:52) [snapback]161012[/snapback]
Razlika izmedu mene koji navijam za Tursku i nekog Jove i Joze sto navijaju za Srbiju i Hrvatsku je u tome sto ja uvijek navijam za Bosnu a oni nikad e tu je pojenta.

bravo sa jednom recenicom!!!!
McCoy
CITAT(Robijas @ 21.06.2008., 14:00) [snapback]161036[/snapback]
bravo sa jednom recenicom!!!!

nazdravimo.gif SAVEZ NAPOLJE!!!! nazdravimo.gif
svabo
Dominkovicu moje iskreno saucesce na sinocnom porazu kockastih!!!
Sedin
mogli smo mu platit odmor u TURSKOJ icon_biggrin.gif

pa nek mu neko kamen ubaci u torbu i ode iljo u zatvor icon_biggrin.gif
manijakdv
Do starta kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2010. u Južnoj Africi još su dva mjeseca, a naša nogometna vrsta nema stručni stožer, nema definiran igrački kadar i trenutačno ima vrlo mali broj pristalica.
Atmosfera nije tmurna ili dobra, nema je nikako! Nakon velike pompe koja se dignula poslije smjene Kodre i njegovih suradnika, s početkom EP-a sve je utihnulo. Nema glasa ni od “pokreta otpora”, ni od rukovodstva NS-a. Zanimljivo bi bilo čuti mišljenje čelnih ljudi Nogometnog saveza na koji to način misle da će novi izbornik, ako ga imenuju 4. srpnja na sjednici Izvršnog odbora u Banjoj Luci, uspjeti napraviti momčad konkurentnu protivnicima u skupini. A podsjetimo, s bh. vrstom igrat će dva polufinalista EP-a (možda doguraju i do finala) Španjolska i Turska, te Belgija, Armenija i Estonija.
Početkom godine rečeno je da je imperativ plasman na SP, no već tad svima je bilo jasno da je to nemoguće ostvariti i da Savez takvim izljevima optimizma samo baca prašinu u oči javnosti, pokušavajući prikriti stvarne probleme bh. nogometa (Premier liga, niži rangovi natjecanja, omladinski nogomet…).
Na SP nećemo prije svega jer kvalitetom BiH ne može “dodirnuti” Španjolsku i Tursku, pa ni Belgiju. Potom, svi bh. izbornici dosad su bili osuđeni na improvizaciju u radu, a s obzirom da se godinama ništa nije promijenilo, nema nijedan razlog da povjerujemo kako će ovaj put biti drukčije. Igrački kadar je posebna priča, nejasna i Bogu i narodu. Trenutačno, nitko ne zna tko će igrati za Bosnu i Hercegovinu, iako Iljo Dominković, prvi čovjek NS-a, tvrdi suprotno i javnost uvjerava da ga igrači zovu i potvrđuju privrženost svojoj državi i aktualnom rukovodstvu. U to je teško povjerovati nakon što je tridesetak igrača “smislilo” izgovore da ne nastupi u prijateljskoj utakmici s Azerbajdžanom. Navodno puno toga ovisi o nadolazećoj skupštini Saveza (5. srpnja), spekuliralo se da će doći do smjene vodstva Saveza, no Dominković te generalni tajnik Munib Ušanović oštro su opovrgnuli takve informacije.
S kim god se uđe u kvalifikacije, u ovako konfuznoj situaciju mogući su samo povremeni bljeskovi. Baš kakve smo imali i dosad. Teško će tko uspjeti napraviti atmosferu kakvu je u momčadi imao Blaž Slišković, koji je dva puta izvukao maksimum dovevši BiH na prag velikog natjecanja.

Piše: D. Lukić
majstor22
Najgore je sto su sad godisnji odmori, tj raja nije na okupu, imaju druge interese... i na kraju i da se sta promjeni, to ce biti tek tamo za novu godinu, kad smo vec tri utakmice izgubili i nemamo vise sansi....

Jedina nada nam je da nas Uefa i FIFA suspenzuju, al nema od toga nista... Ili da Barbarez i SAlihamidzic dogovore da odigraju prijateljsku utakmicu, pa makar to bila mlada nejmacka repka, al da odigraju tekmu protiv igraca koji bojkotuju repku, i tako dadnu do znanja da podrzavaju nase igrace i Kodru, a ne Savez....

Ili Bolic i Baljic sa turskom to dogovore...

Ili ovi iz Francuske... nemora biti A-repka, U21 ili A2 repka njihova...

bennymadzida_2
Ma od smjene nema nista, oni ostaju gdje jesu, kakva drzava takva i repka. Nemamo se sta vise ni nervirati ni buniti nego treba njiha nekako otjerati ali nemozemo na ovaj naci putem Foruma. Zamoje nase drzave, ali nadm se dace biti bolje jednog dana. Kada ce to biti samo dragi Bog zna.

Brazzo84
Zna li ko gdje se igra utakmice u spaniji??? na kojem stadionu??
ermin-jaran

stadion od Real Murcia u Murciji

S obzirom kakva situacija vlada u i oko NFSBIH cisto sumnjam da ce ko ici...
al
"SAN" saznaje: Čelnici nogometnog Saveza odlučili

Trenerska imena, neki i bez angažmana, koji drže do sebe odbili ponude, poput Baždarevića, Mušovića, Hadžibegića, Sušića nisu željeli ni razgovarati o ponudi

Denijal Pirić, kao podoban i poslušan, bit će novi selektor

Čitav članak će biti dostupan od 26-06-2008 02:00
bennymadzida_2
Ovi iz Saveza su bas cudan narod. Cuj ti kako oni kazu kada dobiju svog slektora niko se vise nece buniti. Oni ili izazivaju nas narod da ih neko stvarno pokoka ili hoce dase ismijavaju nasoj domovini BiH. Nezele vise ni Spahica, Papca, Hasagica, a mozda jos druge igraca koji su igrali za BiH. Njima ne odogovara repka BiH koja ce da igra non stop skupa jedne kvalifikacije, jeli nemaju sanse da prodavaju igrace svoje preko repke. Zato oni ovo cine i uspjeli su da reprezentaciju razmontiraju na 100 strana, sada mogu da pozivaju igrace za prodavanje iz Premijer Lige, Hrvatske, Srbije a mozda i iz Brasila... koji igraju kod nas...

Oni nisu NORMALNI vise, njiha treba pod hitno kod psihtra poslati da se vidi sta je sa njihovim mozgom?
Sta oni misli vise stim izjavama?
Non stop se vrti, vec ima 10 godina jedno te isto, ruse repku svakodnevno.. onaj Iljo ce josh poslati s nasih prostora igraca da zaigraju za Hrvatsku dok ce drugi za Srbiju a neko ce za Crnu Goru i Sloveniju i eto njima zarade.. dok nekome ne pukne film i ne upuca nekoga od njiha ovo se nece smiriti....

Oni su za VJESALA kao sto IRAN radi.... odmah uhvati i za naj vecu banderu.... Kako se Boga ne boje....!?

Ja jucer pisao ne vredi se nervirati, ali fakat nemogu sam sebe tjesim Volim BiH ali tesko da ja ista mogu uciniti iz USA...
Molicu se dragom Allahu dz.s za nasu domovinu to jedino mogu sada...!
bennymadzida_2
Ako ostane sve po starom... bez promjena. Pa sta Iljo misli da sa onim sastavom igra protiv Spanije, Turske, Belgije, Estonije, Armenije...?

neznam sta ce reci kada se zavrse kvalifikacije 10.0.0.10 3:45 0 Bodova?

Svu krivcu ce prebaciti na Kodru kao on kriv, i na igrace koji ne zele da igraju za BiH.... i rece mi necemo iz saveza...
Jedva cekam prvu tekmu a toje Bugarska na Kosevu a kasnije Spanija u Spanij... daj Boze da nas Spanija smelje s 10:0 jeli toje privatna repka...!
majstor22
Problem je u tome, ako navijaci naprave malo veci belaj, onda se savez novcano kazni, i zabrana navijacima npr na sedam osam utakmica, pa i dvije godine....ALI FIFA ili UEFA nikad nece kazniti Savez sa tim da ih izbaci iz takmicenje, tokom jednog takmicenja.. jer to se jos dosad nije desilo, i stvarno najvise bi to kostalo FIFU i UEFU, jer bi se neke druge zemlje mozda zalile, bodovi, ovo ono.... Mislim zato da ce FIFA jednio kazniti Savez novcano... A to je nasem savezu svejedno, jos bolje, plate jedno kaznu, a drugi put navijaca nema... Zaradjivace tako sto ce biti sparingpartneri Iranu, Japanu, i co. i prodajom raznoraznih Jakirevica, Kerkeza i Berberovica...
Konzerva
ma nista od toga, samo im treba otici na utakmicu njihove repke razoriti stadion i nabacati baklji u teren da nas izbace iz kvalifikacija da odahnemo dusom.

jaran Memo
Nama nije Iljo kriv niti onaj Ceko znamo ko su sta su i sta zele. Ali sta je sa ovom nasom bosnjackom bagrom u savezu sta oni hoce koga oni zastupaju zar ne mozemo njih smjeniti pa dovesti prave ljude .
cile
CITAT(kh2008 @ 26.06.2008., 18:52) [snapback]161421[/snapback]
goliath jaro ja sumljam da oni uobste znaju sta je email "sanduce" a kamoli da znaju procitati email

Evo ti nesto od Goliatha, da se malo smijemo icon_mrgreen.gif

bennymadzida_2
Josh dva mjeseca i protiv Spanije igra Privatna Reprezentacija....
kodrinjo25
CITAT(goliath @ 26.06.2008., 05:21) [snapback]161397[/snapback]
Mislim da treba neke alternativne akcije poduzet.

1. Slat im e-mail bombe i shebat im mail servis tako da ih niko ne moze kontaktirat preko e-maila.

2. Hackat im server na kojem se nalazi njihova stranica.

3. Telefonski ih opteretit tako da nemaju mira. nesto ovako: CLICK!!!

4. Koristit se laznim dojavama na racun saveza: Narucivat im pizze, cevape, (30 porcija) ili nesto im narucivat sto ih blati ili kosta puno para.

5. Poslat im laznu dojavu o postavljanju bombe u njihovim lokalima.

6. Nastavit sa flyerima i plakatima koji blate savez. Prosiriti parole na majice, salove i ostale rekvizite. (tu se moze i zaradit)

7. Slati e-mailove ili na drugi nacin kontaktirat sve saveze sa kojima igra nasa privatna repka. Poceti sa Bugarskom i objelodanit ih o desavanjima u savezu i privatnoj repki. Dat im do znanja ko igra za repku i na kojem su nivou igraci. Nece niko htjet da igra protiv repke koja je sastavljena od igraca iz lige koja je na 99. mjestu.

U ratu savezu svi treba da doprinesu. Ovdje ima opcija kojima se mozemo svi mi koristiti i koje su po zakonu.

JARO MOZELI KAKO I BROJ TELEFONA.
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.