Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
SrceBiH
Dabogda ovaj Dominkovic pogino u saobracajnoj nesreci tokom vracanja nazad! AMIN!
Konzerva
gledam sad ko je u strucnom stabu hrvatske, BIlic, Prosinecki, Asanovic .

a nama ###### ILJO neda ni da imamo tim i proslavljenje asove jer nerade po njihovom ukus, sjeme im se zatrlo, nek se srami svako ko ode gledati BIH protiv spanije na stadion i da zaboravi na bojkot

Schlager
Predlazem da oni sa slabijim zelucem ne citaju ovo!

Srpska spasila Bosnu
N. LUBURA | 12.06.2008 18:06

Hajka sarajevskih medija protiv zvaničnika FSBiH se stišava. Dok je A tim igrao prijateljsku utakmicu protiv Azerbejdžana, bh. "zvijezde" su se sastale u revijalnom susretu koji je imao samo jednu pozitivnu stvar jer je bio humanitarnog karaktera. To je mišljenje člana Predsjedništva FS BiH Bogdana Čeke.

- Ono što su radili sarajevski mediji, kako pisani, tako i štampani nije im na čast. Tu mislim na kompletnu hajku protiv Saveza i organizaciju utakmice na Koševu koja je, osim humanitarnog dijela, bila potpuni fijasko. Sad su se strasti donekle stišale, jer su mnogi uvidjeli da ne može svako da vodi fudbalsku politiku. Ono što je meni smetalo kod medija jeste činjenica da gotovo niko od ljudi iz Saveza nije imao priliku da se obrati i ispriča drugu stranu cjelokupne priče. Ono što su uradili ovi koji kažu da vole BiH neka im ide na čast. Sad se pokazalo ko više voli BiH. Moram otvoreno da kažem da je Fudbalski savez Republike Srpske ovaj put spasio bh. fudbal - kaže Čeko.

Prema njegovim riječima zlobnici su odbrojavali dane vodećim ljudima Saveza, najavljujući izbornu Skupštinu. U jednom nisu pogriješili. Skupština FS BiH će se održati, ali neće biti izborna, već vanredna.

- Ona će se održati 5. jula u Banjoj Luci, ali lično ne očekujem ništa spektakularno. Oni su danima pričali o nekakvoj izbornoj skupštini. Ono što treba da se izabere jeste novi selektor i stručni štab A reprezentacije. To će nam biti prioritet u narednom periodu, jer nas vrlo brzo čekaju kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo. Dakle, na toj sjednici očekujem da prevaziđemo novonastalu situaciju i da se u narednom periodu napravi selekcija igrača kojima će bh. dres biti svetinja - rekao je Čeko.

On je napomenuo da je o cijelom "bosanskom loncu" upoznata FIFA i UEFA.

- Nedavni boravak u Sidneju iskoristili smo da upoznamo predstavnike FIFA-e i UEFA-e sa trenutnim dešavanjima unutar FSBiH. Nakon razgovora s predsjednikom evropske kuće fudbala Mišelom Platinijem, slavnim Francom Bekenbauerom i ostalom gospodom iz reda fudbalskih velikana, dobili smo instrukciju da ne posustajemo i ne dozvolimo da naš fudbal dođe u blokadu. Za nas je to velika satisfakcija i obaveza da napravimo pozitivnu klimu - ističe Čeko.

Član Predsjedništva FSBiH za sva dešavanja optužuje bivšeg selektora Mehu Kodru.

- Glavni krivac za sve što se izdešavalo jeste selektor Meho Kodro i dio njegovih saradnika. Ako ćemo iskreno govoriti selektor bilo koje reprezentacije na svijetu bi dobio otkaz zbog neposlušnosti. Njegov posao je bio da napravi tim za predstojeći ciklus kvalifikacija, a ne da vodi politiku bh. fudbala - smatra Bogdan Čeko.
ermin-jaran
Svi su isti ....ako se nista ne dogodi do kvalifikacija svaku tekmu uci na teren dok se ne suspenduje FSBiH....jedina solucija
majstor22
Ja ljudi neznam vis dalje, skrenut cu zbog neki stvari... Je*bemu pa koji smo mi baksuz, ili bolje receno kakvog smo mi mentaliteta... SAMO SMO KRIVI ZA SVE... Nikad mi necemo imati repku onakvu kakvu bi mogli imati sto se tice igrackog kadra... Toliko sam se sa nanervirao, (sto je njemacka izgubila, tj bolje receno papci pobijedili), jos onda oavakav intervju procitam, i ludnica.... Ode se odvaliti totalno....

Boze koji je to sramotan osjecaj, kad si pun energije, radio bi sve zivo da ###### sklones, ali ipak nikako da se to ostvari ili da se nadje nacin da svi zajedno nekako dodjemo do tog da ih smjenimo... Neznam sta bi rekao, bojim se samo da cu izgubiti nadu i volju za tim nasim fudbalom, i nasom repkom, sto je i cilj ovih ljudi u savezu...

Je*bemu, ako mi navijaci nemozemo protestima i bakljadama nista ucinit, kako nema nijedan popak u politici, koji voli Fudbal, ili neki mafijas sa uticajem, da voli fudbal, pa da malo rukom od sto udari... Ima tih mafijasa mali milion, ali izgleda nikog nije briga za fudbalom...

Mogu pisati danonocno ovako, ali samo u prazno, kad nemam vis rjeci i psovki koji bi mogao upotrijebiti da opisem svoju mrznju prema ovim ljudima iz Saveza...
Jebemu, pa jel Bolic ima Milione, kako malo sa parama nepovuce kakvu vezu...
Medije u BiH su ioanko za racku... A ova akcija je bila super, al jel na nju dodju ljudi kao Guso, znas da je to uzalud, Jer igrac koji je do juce branio te funkcionere, radi svoje koristi, sad odjednom podrzava akciju, jer zna da ionako nemoze igrati za repku jer je povrijedjen, pa haj da nebi ljudi rekli da nisam protiv, ode i ja na Kosevo...

Joooj....
SuperUstipak
ma ljudi meni se cini da nema nikakve nade.
mi navijaci ovo ne mozemo rijesiti.
ako nase ,,legende,, poput bazdarevica, susica, halilhodzica, i slicni nece, onda nece niko. ako njima nije stalo do promjena, onda nismo ni zasluzili bolji savez.
@goliath - to za klanja ceke u sarajevu.. ma da je tako druze nebi imali problema, davni dana bi ovo bilo gotovo. nismo mi nacija za to... nama je izgleda jos uvjek super, zbog tog se i nista ne mjenja.
SuperUstipak
CITAT(ermin-jaran @ 12.06.2008., 14:43) [snapback]159359[/snapback]
Svi su isti ....ako se nista ne dogodi do kvalifikacija svaku tekmu uci na teren dok se ne suspenduje FSBiH....jedina solucija

nije ni to rijesenje.
oni ce ostat a nas ce kaznit - necemo uopste moci dolazit vise na utakmice.
ocigledno je da savez ima podrsku UEFE, i ptice znaju sta se radi al boli njih racku.
Almir
CITAT(SuperUstipak @ 12.06.2008., 18:47) [snapback]159365[/snapback]
ma ljudi meni se cini da nema nikakve nade.
mi navijaci ovo ne mozemo rijesiti.
ako nase ,,legende,, poput bazdarevica, susica, halilhodzica, i slicni nece, onda nece niko. ako njima nije stalo do promjena, onda nismo ni zasluzili bolji savez.
@goliath - to za klanja ceke u sarajevu.. ma da je tako druze nebi imali problema, davni dana bi ovo bilo gotovo. nismo mi nacija za to... nama je izgleda jos uvjek super, zbog tog se i nista ne mjenja.

@ majstor22

Jbg onda sad ispade bolje da Kodro ode u taj Iran, bas me interesuje kako bi to sad izgledalo,jer mozda je se tad sa strucnim stabom, podrskom igraca i navijaca, kao i sa uspjehom kojeg bi imali mogla lakse tjerati voda na svoj mlin i nesto postepeno mijenjati.Neznam ni sam, samo znam da me boli kad gledas EP a znas da nemas svoje repke za koju mozes barem u kvalifikacijama navijati.
caffededo
VIDJEN DANAS. Ivica Grlic reprezentativac BIH na moru u Tucepima (Hrvatska) sa familijom ,zenom i dijecom koja su bila naravno u *kockastim* dresovima.
McCoy
Haj' Bogati, makar Ivo /tj. njegova djeca, nisu zapazena u dresu Dortmunda tumbleweed.gif
limeni
prvo za ovog ceku: pa raja sta vi mislite, da ce ceko reci nesto drugo? oni su svi ista bagra koja se jedino silom moze otjerat. oni milom sigurno nece otici. a to da je prico sa beckenbauerom i ostalim moze svojoj djeci pricati.prva tekma kvalifikacija kod kuce trebamo 30000 navijaca uletiti u teren pa da vidimo ko ce koga sprijecit.

za grlica: nemojte ga previse kritikovati ipak je uvijek dao sve od sebe kad je igrao za nas i bio medju bojkotasima. ima nasih Bosanaca naprimjer u sarajevu koliko hoces sto simpatisu hrvatsku.
pokvarenisir
CITAT(caffededo @ 12.06.2008., 16:03) [snapback]159385[/snapback]
VIDJEN DANAS. Ivica Grlic reprezentativac BIH na moru u Tucepima (Hrvatska) sa familijom ,zenom i dijecom koja su bila naravno u *kockastim* dresovima.

gdje si ovo cuo??? ili vidio???

rolleyes.gif closedeyes.gif
novoime
potpuno je normalno da osoba koja je po nacionalnosti hrvat navija za hrvatsku, srbin za srbiju , da nose njihove dresove i tu je kraj price.
sta sada, je li i.b.r.a.himovic nema pravo nositi bih dres?
to sto mnogi od nas srbe i hrvate smatraju neprijateljima je nesto drugo.
xs
Kako su ovdje ljudi navalili sa kritikama, izgleda da vise necu smjeti navijati ni na kog sem privatne reprezentacije Dominkovica i kompanije. Al eto, sigurno necu za njih navijati, pa prije i na Hrvatsku nego na njih. Za mene nakon Kodre reprezentacija BiH ne postoji - samo lopovi, menadzeri i ofirni igraci koji se pokusavaju prodati.

Cekina izjava je malo cudna ali nije rekao nista sto iznenadjuje. Ne znam ko je ovdje mislio da ce na Skupstini odlucivati o IO Saveza, to je bilo samo mazanje ociju javnosti od strane ovih "bosnjackih" predstavnika. Kao eto oni su za BiH.
Upravo u ovom grmu lezi zec zasto Ceko ima veoma mali procenat krivice - ne samo zato sto njega ne mozemo promjeniti vec najvise zato sto su upravo ovi "nasi" izbacili Kodru, a ne Ceko i Dominkovic. Od ove dvojice se to ocekuje, ali nikad ama bas nikad oni to nebi uradili bez Basica, Tigra, Colakovica i ostalih ######a i ulizica.

Ono sto mi je cudno u izjavi Ceke je to da... ovakve se izjave ne daju u javnost, jedino mozda ako zelis zakuhati jos vise i izazvati bijes naroda.

I na kraju, vidjeh i ja Ronaldinha sa bosanskom zastavom i u bh dresu.
Rodeni
CITAT(Bosna-Ba-Bijeljina-Bo @ 12.06.2008., 21:22) [snapback]159389[/snapback]
eh sada me je ivica pravo razocarao, uvijek sam ga smatrao pravim likom i covjekom, a sada je itekako zasro..

Stote to cudi sto ti nebi obuko turski dres jeli
SrceBiH
CEKO ###### JEDNO NAPOLJE! Nemam nista protiv sto si srbin ali imam zato sto si ######!
mahler
CITAT(Domovina-BIH @ 12.06.2008., 23:19) [snapback]159421[/snapback]
samo da se nadovezem na ovu zadnju recenicu,to i jeste nas problem samo bi volio da znam da li postoji i jedan Hrvat da navija za BIH? Toga neces sigurno naci,a mi kakvi smo mi?! tumbleweed.gif tumbleweed.gif tumbleweed.gif tumbleweed.gif tumbleweed.gif tumbleweed.gif

taj sam.... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ako si mislio na ove iz BiH, a dali iz Hrv navijaj za BiH...hm..cisto sumnjam
nego da ispricam jednu pricu, kad vec svi skocili na Grlica...
po zanimanju sa muzicar i jednom imadoh koncert u Sarajevu u okviru jednog festivala. I napisase oni meni u brosuru festivala da sam iz Hrvatske, iako poznam direktora osobno vec dugi niz godina. I ja im kazem da to preprave i oni preprave. I na kraju ispricam to mojoj dobroj prijateljici koja je Bosnjakinja, meni jako draga osoba inace, kad ona rece iz topa: jesi smijesan, sto nisi ostavio Hrvatsku, zvucnije je i vise cool nego da stoji da sam iz Bosne. Sto je najtuznije u biografiji u brosuri pise da sam rodjeni Sarajlija.
Dakle, ima Bosnjaka koji isto simpatiziraju Hrvatsku i to otvoreno
BiH supporter
CITAT(Schlager @ 12.06.2008., 20:18) [snapback]159353[/snapback]
On je napomenuo da je o cijelom "bosanskom loncu" upoznata FIFA i UEFA.

- Nedavni boravak u Sidneju iskoristili smo da upoznamo predstavnike FIFA-e i UEFA-e sa trenutnim dešavanjima unutar FSBiH. Nakon razgovora s predsjednikom evropske kuće fudbala Mišelom Platinijem, slavnim Francom Bekenbauerom i ostalom gospodom iz reda fudbalskih velikana, dobili smo instrukciju da ne posustajemo i ne dozvolimo da naš fudbal dođe u blokadu. Za nas je to velika satisfakcija i obaveza da napravimo pozitivnu klimu - ističe Čeko.

Ne zna on ni kako Beckenbauer izgleda, a kamo li da je pricao sa njim. Kao da jedan Beckenbauer ima vremena za takvu g.a.m.a.d...
pokvarenisir
CITAT(novoime @ 12.06.2008., 17:22) [snapback]159422[/snapback]
potpuno je normalno da osoba koja je po nacionalnosti hrvat navija za hrvatsku, srbin za srbiju , da nose njihove dresove i tu je kraj price.

kad se sjetim usanovica, kao on pito ilju za koga navija, a iljo reko za bih do groba prvo, a onda za hrvatsku.........

znaci posto sam ja bosanac trebam da nosim dres turske???

to nema veze nikakve....nije normalno eboga ja....al sta ces tako je kako je
novoime
CITAT(pokvarenisir @ 13.06.2008., 01:53) [snapback]159458[/snapback]
kad se sjetim usanovica, kao on pito ilju za koga navija, a iljo reko za bih do groba prvo, a onda za hrvatsku.........

znaci posto sam ja bosanac trebam da nosim dres turske???
to nema veze nikakve....nije normalno eboga ja....al sta ces tako je kako je

j.ebi ga, oni se osjecaju hrvatima i jesu hrvati, a sad ih mi trebamo ubjedjivati da su bosanci jer zive u bosni.
nema nista od toga , to je istorija.
neka navija ko kako hoce, samo da ne rade protiv bih.
ovo s grlicem je pravi primjer da mozes navijati za bilo koga, a biti i dobar bosanac
makdoric01
Pa sta ako su mu djeca nosila dres Hrvatske. Mozda im je kupio na moru sto igra reprezentacija na EP i oni simpatiziraju hrvate. Ne mora znaciti da Grlic navija za Hrvatsku, za ono sto je pokazao, on je pravi bosanac.
SrceBiH
Napadnut Iljo Dominković i Željko Jurkić!

Bivski uposlenik Nogometnog saveza Hrvatske Željko Jurkić i trenutni predsjednik NFSBIH Iljo Dominković napadnuti su sino oko 22:35 u Interklakenu blizu restorana Rhone Ver u Svicarskoj. Nepoznati napadaći su ispalili 2 topovska udara na vozilo Mercedes Benz u kom se nalazio Dominković i Jurkić, u incidentu niko nije stradao. Prema izjavama vozaća Jurkića koje je dao Svicarskoj Policiji, njihovo vozilo je bilo praceno do oko 10 minuta, tek nakon sto su usli u mjesto Interklakena. Kada su stali na prvom semaforu dva automobila marke Mazda i Audija svicarskih tablica ZH 3810351 i SD102663 dvije njima nepoznate osobe iz dva automobila pocela su da bacaju topovske udare na njihovo vozilo al na svu srecu prozori na vozilu u kome su se nalazili vozac Jurkic i suvozac Dominkovic bili su zatvoreni, potom su se napadaci udaljili oko 20 metara od vozila u kome je se nalazio Jurkic i Dominkovic i cekali su oko 5 minuta a potom se udaljili u nepoznatom pravcu, sav slucaj su prijavili u policijskoj stanici koja je bila 20 minuta daleko od mjesta napada, na vozilu je samo nacinjena mala materijalna steta jer je ostecen prednji dio vozila.

Izvor: WWW.NR.HR
Mili
CITAT(SrceBiH @ 13.06.2008., 08:38) [snapback]159469[/snapback]

Bivski uposlenik Nogometnog saveza Hrvatske Željko Jurkić i trenutni predsjednik NFSBIH Iljo Dominković napadnuti su sino oko 22:35 u Interklakenu blizu restorana Rhone Ver u Svicarskoj. Nepoznati napadaći su ispalili 2 topovska udara na vozilo Mercedes Benz u kom se nalazio Dominković i Jurkić, u incidentu niko nije stradao. Prema izjavama vozaća Jurkića koje je dao Svicarskoj Policiji, njihovo vozilo je bilo praceno do oko 10 minuta, tek nakon sto su usli u mjesto Interklakena. Kada su stali na prvom semaforu dva automobila marke Mazda i Audija svicarskih tablica ZH 3810351 i SD102663 dvije njima nepoznate osobe iz dva automobila pocela su da bacaju topovske udare na njihovo vozilo al na svu srecu prozori na vozilu u kome su se nalazili vozac Jurkic i suvozac Dominkovic bili su zatvoreni, potom su se napadaci udaljili oko 20 metara od vozila u kome je se nalazio Jurkic i Dominkovic i cekali su oko 5 minuta a potom se udaljili u nepoznatom pravcu, sav slucaj su prijavili u policijskoj stanici koja je bila 20 minuta daleko od mjesta napada, na vozilu je samo nacinjena mala materijalna steta je ostecen prednji dio vozila.

pocelo je 250x put icon_smile.gif
fantom
Pa sta covijek da drugo ocekuje kad nas prcaju godinama.
Evo nesto ovi dana gledam prvenstvo na BHT1 i FTV pa mi se i to smucilo.Ko fol njih tri tu Hrvatica,Bosnjakinja i Srpkinja i one nesto komentarisu.Hrvatica isla u Mostar i Siroki Brijeg da prati kako Se raduju hrvati pobjedi Corluke i Co,Srbkinja pusta prilog iz Modrice Interviju sa Kuzmanovicem koji zali sto se mi(Srbija)nismo plasirali,A jadna lejla se raduje sto je I.brahimovic dao go za Svedsku.Uz sve to strasni analiticar Branimir Tulic.Prava atmosfera za uzivanje u ovome prvenstvu.Niko ni jednom rijeci da pomene da su svi ti igrai mogli da igraju za BIH da su neki drugi ljudi u savezu.
Kotromanich
za mene repke vise ne postoji, sad samo treba gledati kako nastettiti i da usmrtimo savez, sto vise baklji na teren sa sledecim mecevima,zaboravite spaniju gledati na stadionu jer ce te na taj nacin direktno pplacati savez svojim parama, i zato nije vrijedno gledati uzvio spanske zvijezde
legionar
CITAT(novoime @ 12.06.2008., 23:22) [snapback]159422[/snapback]

jest normano za državljana srbije i državljana hrvatske lai nije normalno za državljan BIH. Jer to bi trebala biti reprezentacija BIH ne reprezentacija nacionalističkih utjecaja... znači ako hrvat u bosni misli da mu je domovina hrvatska ili srbin srbija... morate znati da je BIH jedna država sa više naroda... zanči u Belgiji imaš isto više naroda u državi ali su u tom smislu daleko od nas... zašto? Odgovor je baš ovo što cboldovano u citatu...

i.b.rahimovic može nositi BH dres ali on navija za Sweden jarane nije isto malo mješaš jabuke i kruške i još pokoje voće... Dok god budu ljudi razmišljali na ovaj način kao ovaj jaran što ga citiram onda nema napredka ni u čemu... jer svaki državljanin plaća porez u BIH ne Srbiji ili Hrvatski, odnsono institucije u BIH bi trebale raditi u dobro građana BIH i ne u dobro građana Srbije ili Hrvatske...

to su vam opet neke poslije ratne fore ili teško prihvaćate i sram vas je da vam se zove domivina Bosna i Hercegovina. Pa ljudi moji znate koliko država ima na zemeljskoj obli... put pod noge pa ćete vidjeti... vratit ćete se vi svi baš u tu Bosnu i Hercegovinu samo što vam je mozak još prljav od nacionalih političara koji vam mogu prodati i ono što se neprodaje... a to je ljubav i vjera u ono što postoji ono što je realno država BIH.

i da mi kao Bošnjaci nikog ne mrzimo zašto bih. Jer volimo svoj narod nije važno koje vjere ili nacije... to je ta razlika!

Sorry za offtopic ali ovakve izjave ne zaslužuju mjesto na ovom forumu jer elegatno vriđaju sve normalne ljude.
Istok
CITAT(zrnoX @ 13.06.2008., 07:12) [snapback]159472[/snapback]
Pa nema razloga da navija. Radi cega? kojeg uspjeha? time da smo nula u fudbalu?
Da smo stano na nekom prvenstvu i rasturamo drugcije bi nas gledali.

Za svoju zemlju se ne navija zbog uspjeha iste, vec iz ljubavi i osjecaja pripadnosti. Da bi zemlja bila uspjesnja u bilo cemu njeni drzavljani se moraju boriti za to, ne pada nikome sa neba. Naravno da je lakse prikloniti se necem tudjem nego boriti se da svoje napravis uspjesnim...ali to je vec druga prica

moj zrnoX
bennymadzida_2
Ja sma prije par dana pisao, neka ide Iljo i mafija u Svicu i Austiju na EP 2008, ali dase nevrate zivi.. Pocelo je cak dole, mislim dace biti toga josh samo da Iljo i ostali zadobiju josh straha i da svate da nemaju mjesta u Savezu.

Sto se tice nase repke, neda nam politika da idemo dalje na neko takmicenje. Recimo dasmo bili na onom EP 2004 u Portugalu a imali sanse i to velike, dabi u te tri utakmice ne samo Bosnjaci i pojedinci navijali za BiH nego citava BiH... Dasmo osli kojim slucajem na SP 2006 onda bi bilo za to pravo za nas, jeli polako bi svi osjetili nesto u BIH daje to njihova domovina.... i dasmo sada na Ep 2008 u Aus i Svici, nebi gledali na nekim zastavama Orasije, Capljina, Mostar sto stoji na Hrvatskim... nego bi bilo na nasem, Banja Luka, Sarajevo, Mostar, Capljina, Orasije, pa mozda cak i da pise neki grad iz Croatije koji su porijeklom iz BiH, sta bi onda bilo u javnosti od Hrvata tuzli bi nam drzavu....

Polako i sabur, netrebamo gledati sve crno bice dana i za nas, samo da ovi iz Saveza polako odu, i dase krene ka boljem jedini spas je u tome EG da udzemo onda nece biti kako mafija zeli, nego kako Europa kaze.... za zajednicu.
Bice nesto nakon EP 2008 jeli svi smo zeljni i da mi odemo na veliko takmicenje, a po kvalitetu nismo nista losij od Hrvata, Turaka, Grka, Svedzana, Austijanca, Svicaraca, Poljaka, Rusa, Francuza, Italijana... snjima se mozemo nositi i to dobro... a sa drugima kao stoje Portugal, Spanija, Njemacka sto da ne i sa njima dase igra na pobjedu... Ima BiH igrace i talente, samo da se ovo zavrsi s savezom ako Bog da... i da pocnemo kvalifikacije za SP 2010 da uzivamo u gledanju nase domovine... i da ne odemo oticemo na EP 2012.... BIH je samo jedna i nju volim i za nju zivim...!
bennymadzida_2
Sjecam se i ja te utakmice... Ovdje gdje zivim u Sacramentu Calif... na dva mjeseca se pricalo o toj utakmici BiH-Danska po mjestima gdje smo izlazili svi iz EX Yuge... Bilo je tu dosta iz BiH kao sto su Hrvati, Srbi itd... na dan utakmice bilo nas je dosta u baru iz ex Yuge, cekali smo kada ce poceti tekma da gledamo.... dok su i Hrvati i Srbi iz BiH i onih iz susjednih drzava najavili dace navijati za BiH... i tako se i desilo u Hrvatskom Klubu je bio prijenos te tekme i gledali su dole neki nasi i mogu reci dasu svi navijali u jedan glas...

Eh, o tome ja pracim malo prije, da je BiH tada osla na EP 04 i te kako bise u BiH navijalo za BiH i igraci kao sto je Corluka i drugi koji igraju za susjedne drzave igrali bi danas za BiH i bili bi tu gdje nam je mjesto.... Nadam se jednog dana!
Istok
CITAT(zrnoX @ 13.06.2008., 09:01) [snapback]159485[/snapback]
neradi se ot tome da ti za svoju zemlju navijas nego da bi tudzi,( Srbi, hrvati, kinezi) prije za nas simpatizirali kad bi bili uspjesni. A posto nismo nema razloga za takvo nesto.

Do njihovih ili bilo cijih simpatija mi je stalo ko' do lanjskog snijega. Da je meni docekati da Bosanci (pa makar samo Bosnjaci za pocetak) imaju imaju ispravan odnos spram svoje domovine. Da bude manje primjera kakav navede @mehler o Bosnjakinji koja misli da je cool napisati da si iz Hrvatske , da je docekati manje Colakovica a vise vise Bolica....to bi vec bio nekakav pocetak za bolju buducnost BiH
limeni
ovo je tek pocetak..iljo i komanija: bjezite iz saveza dok mozete,ako ostanete gotovi ste.
Robijas
CITAT(SrceBiH @ 13.06.2008., 08:38) [snapback]159469[/snapback]

kava je to stranica??????
zeljko_jc
CITAT(legionar @ 13.06.2008., 11:46) [snapback]159474[/snapback]
jest normano za državljana srbije i državljana hrvatske lai nije normalno za državljan BIH. Jer to bi trebala biti reprezentacija BIH ne reprezentacija nacionalističkih utjecaja... znači ako hrvat u bosni misli da mu je domovina hrvatska ili srbin srbija... morate znati da je BIH jedna država sa više naroda... zanči u Belgiji imaš isto više naroda u državi ali su u tom smislu daleko od nas... zašto? Odgovor je baš ovo što cboldovano u citatu...

i.b.rahimovic može nositi BH dres ali on navija za Sweden jarane nije isto malo mješaš jabuke i kruške i još pokoje voće... Dok god budu ljudi razmišljali na ovaj način kao ovaj jaran što ga citiram onda nema napredka ni u čemu... jer svaki državljanin plaća porez u BIH ne Srbiji ili Hrvatski, odnsono institucije u BIH bi trebale raditi u dobro građana BIH i ne u dobro građana Srbije ili Hrvatske...

to su vam opet neke poslije ratne fore ili teško prihvaćate i sram vas je da vam se zove domivina Bosna i Hercegovina. Pa ljudi moji znate koliko država ima na zemeljskoj obli... put pod noge pa ćete vidjeti... vratit ćete se vi svi baš u tu Bosnu i Hercegovinu samo što vam je mozak još prljav od nacionalih političara koji vam mogu prodati i ono što se neprodaje... a to je ljubav i vjera u ono što postoji ono što je realno država BIH.

i da mi kao Bošnjaci nikog ne mrzimo zašto bih. Jer volimo svoj narod nije važno koje vjere ili nacije... to je ta razlika!

Sorry za offtopic ali ovakve izjave ne zaslužuju mjesto na ovom forumu jer elegatno vriđaju sve normalne ljude.

Ja licno osudjujem, navijenje za druge zemlje, nosanje njihovih dresova i mahanjem njihovih zastava, samo smeta mi to sto se uvjek iznova osudjuje mahanje sahovnicama, srpskim zastavama a podrzava se navijanje kad BIH igra sa Turskim i Saudiskim zastavama. Po mom misljenju svi koji to podrzavaju takodjer nemaju sta da pricaju o navijanju sa komsinskim zastvama, da nekazem da ovi koji navijaju za Tursku nemaju sta da kazu o navijanju za BH Hrvata za Hrvatsku, nego ako je namjera da se borimo protiv komsinskih zastava na BH terenima isto tako molim i borbu protiv Turskih, Saudiskih, Palestinskih zastava kad igra reprezintacija BIH. Naravno da apsolutno nemam nista protiv ovih navedenih zemalja i njihovih naroda koje cjenim, jednostavno protivim se njihovom uticaju na drzavu BIH, ni oni kad igraju nemasu ni jednom drugom zastavom nego svojom i nicijom drugom.
legionar
CITAT(zeljko_jc @ 13.06.2008., 12:14) [snapback]159497[/snapback]
Ja licno osudjujem, navijenje za druge zemlje, nosanje njihovih dresova i mahanjem njihovih zastava, samo smeta mi to sto se uvjek iznova osudjuje mahanje sahovnicama, srpskim zastavama a podrzava se navijanje kad BIH igra sa Turskim i Saudiskim zastavama. Po mom misljenju svi koji to podrzavaju takodjer nemaju sta da pricaju o navijanju sa komsinskim zastvama, da nekazem da ovi koji navijaju za Tursku nemaju sta da kazu o navijanju za BH Hrvata za Hrvatsku, nego ako je namjera da se borimo protiv komsinskih zastava na BH terenima isto tako molim i borbu protiv Turskih, Saudiskih, Palestinskih zastava kad igra reprezintacija BIH. Naravno da apsolutno nemam nista protiv ovih navedenih zemalja i njihovih naroda koje cjenim, jednostavno protivim se njihovom uticaju na drzavu BIH, ni oni kad igraju nemasu ni jednom drugom zastavom nego svojom i nicijom drugom.

ma da i ja tu nemam ništa protiv normalno... za mene su još gori ovi koji mašu sa turskom zastavom al tako je to od rata ostalo... Bošnjacima je uturen ancionalizam i oni nemaju rezervnu državu kao srbi lil hrvati zato za uzvrat mašu sa turskom zastavom što je pomeni skoro značilo eto toliko imamo kao i mi rezervnu državu... što ja ne odobravam...

dok sami ne pometemo ispred svog praga onda nemamo šta razmišljati o nekoj repki ili bilo čemu... što prije shvatimo da možemo samo jedni drugima pomoć i tako graditi nešto (realno je da iz takvog odnosa možeš očekivati nekakve rezultate) to prije ćemo onemugućiti kriminal i sve ostalo što se trenutačno događaja u svim djelovima BIH a to je kriminalizam i korupcija od pete do glave... dok se budemo mi ovdje svađali drugi pune džepove i govore i smiju se kako smo svi mi naivni jer nas mogu dobiti na bilo koju foru... a pogotovo na nacionalizam... sad razmišljajet kakvi su to procesi u glavama vodećih...

BIH ovog mjeseca valjda podpsiuje ugovor o pridruživanju EU što bi zančilo da će se polako ali sigurno početi bar one osnovne stvari mjenjati na bolje...
novoime
CITAT(legionar @ 13.06.2008., 09:46) [snapback]159474[/snapback]

e stvarno ne mogu da vjerujem! koji nacionalisticki muticaj? je li nacionalizam ako bosanski hrvat navija za hrvatsku? je li bi ti zabranio gradjanima bih da navijaju za druge drzave? ti si nacionalista!
da te podsjetim ovo je drzava tri naroda bosnjaka, srba i hrvata . i da nije bilo rata i da je bosna "slovenija" oni bi vise volili svoje maticne drzave nego bih i s tim se pomirite i pustite druge da odluce za koga ce navijati, kojim ce jezikom govoriti ...
i muka mi je vise od ovog palamudjenja i politicki korektnih s.ranja kakve bi stvari trebale biti, sta je ljubav prema domovini i ko bi trebao navijati za koga,sto srbi i hrvati ne navijaju za bih, kako je u svicarskoj, kako je u belgiji...
novoime
CITAT(BH Fan @ 13.06.2008., 14:26) [snapback]159515[/snapback]
lolcina.gif

HAHAAHAH Pogledajte (paznja, nemojte ako ste u kulturnom drustvu): http://data.fuskbugg.se/skalman01/tjo.jpg

@ novoime Ne optuzuj legionara da je nacionalista kad covjek dobro sve kaze i argumentira. Covjek je realista a ne nacionalista. Evo ti moje misljenje o tome, ja ne bi mozda zabranio navijane bosanskim Srbima za Srbiju, bos. Hrvatima za Hrvatsku. Ali da oni (vecina njih, veliki respect manjini) imalo osjecaju za ovu zemlju. Dajte ba ljudi vidim dosta se je ovdje raje nase napalilo na CRO nakon ove im pobjede. Zato sto nas ima takvih neka nas onda i u ovakvom rcuku. Neka onda gledamo natpise HRVATSKA MOSTAR i HRVATSKA BRCKO. Napadamo sami sebe ovdje a oni nam ga lagano primetnu s guza, pola tima im je rodjeno u Bosni i oteto je nama. Iljo u kockastom dresu na prvenstvu, a vi ovdje napali naseg covjeka sto govori da ne podnosi mlataranje tudjim zastavama i nosanje tudjih dresova. Pa eto vam onda branite i Ilju. Sta je to onda problem ako to ne vidite kao problem da se nosa tudji dres, u cemu je onda problem sto ga Iljo krme nosi.

Mi smo ba moronska i sami sebi zavidna nacija, nije ni cudno sto nas hebu kad smo maloumni. Nas narod je toliko glup da nije mogao skontat kad je Ante Pavelic reko: Muslimani su hrvatsko cvijece. Nasi debili mislili to neka pohvala i poceli se ulizivati Hrvatima. A tesko se Bosnjo kroatizira. Znam nekolicinu ljudi iz Bihaca i tamo tog dijela (nasi ljudi koji su zivjeli dugo po ZG ili imaju kuce po CRO)prave se veci Hrvati nego oni pravi. Bosnjo bi skino gace svakome i reko deri samo da mu das kakvu paru da sta usicari. E pa zato nas jos malo pa nece ni bit aBd. Kad nam je mozak ko ispucana dijabola i kad brzo zaboravljamo.

prijatelju, shvati jednom i bice bolje i tebi i meni .
za bih hrvate domovina je hrvatska, za bih srbe srbija. tako je vec 150 godina . ne svidja se to ni meni ali sta da radim? oni to osjecaju, misle, hoce... i to se nece promijeniti
i postavi sebi pitanje,sta je realnost? da li onih 10% hrvata i 2% srba koji bosnu smatraju domovinom ili 90% i 98% koji bosnu ne smatraju svojom domovinom?
i potvrdicu da osporavanje srbima i hrvatima, koji su konstitutivni narodi u bih, da navijaju za svoje maticne drzave i nametanje bosnjackog identiteta jeste jedan oblik nacionalizam. ova drzava je naopaka i to samo duzi vremenski period moze ispraviti.
ko za koga navija nije problem, problem je kriminal.
legionar
CITAT(novoime @ 13.06.2008., 14:09) [snapback]159512[/snapback]
e stvarno ne mogu da vjerujem! koji nacionalisticki muticaj? je li nacionalizam ako bosanski hrvat navija za hrvatsku? je li bi ti zabranio gradjanima bih da navijaju za druge drzave? ti si nacionalista!
da te podsjetim ovo je drzava tri naroda bosnjaka, srba i hrvata . i da nije bilo rata i da je bosna "slovenija" oni bi vise volili svoje maticne drzave nego bih i s tim se pomirite i pustite druge da odluce za koga ce navijati, kojim ce jezikom govoriti ...
i muka mi je vise od ovog palamudjenja i politicki korektnih s.ranja kakve bi stvari trebale biti, sta je ljubav prema domovini i ko bi trebao navijati za koga,sto srbi i hrvati ne navijaju za bih, kako je u svicarskoj, kako je u belgiji...

tebi je muka a meni nije... daj malo ohladi ti si i počeo sa ovom temom... nego htio ti il ne htio to ti je tako... mene zanima za koga ti navijaš... ja nisam nacionalista kao što sam rekao ja radim ovdje u sloveniji sa mnogim ljudima ponajviše srbima i bošnjacima i hrvatima ali nikad mi ne otvaramo tu temu...

sorry za offtopic i'm away!!
novoime
CITAT(BH Fan @ 13.06.2008., 14:57) [snapback]159518[/snapback]
Ma dobro znam ja da je to realnost nije to sporno. I ne osporavam ni ja da navija za te zemlje. Ali osporavam im zato sto samo navijajaju za te zemlje a Bosni zele svako zlo. Nije bed brate ni to ali onda ako ce tako haj lijepo preko Drine i Save pa tamo to radi. A ne ovdje od bosanskog hljeba se najest pa onda jos toj istoj Bosni zlo zeliti. U tom je fol.

e to je druga stvar.
naravno da je tragedija da se 50% gradjana bih raduje svakom njenom porazu. to je slika nakaradnosti sistema u kom zivimo.spomenuo sam da ce trebati puno vremena da se to promijeni. ali ko ih j. ima nas da navijamo za bih. ne treba se nervirati radi kretena. najbolje je biti pametan, ignorisati i furati svoj film jer, ipak, vrijeme radi za bih.
novoime
CITAT(legionar @ 13.06.2008., 15:01) [snapback]159519[/snapback]
tebi je muka a meni nije... daj malo ohladi ti si i počeo sa ovom temom... nego htio ti il ne htio to ti je tako... mene zanima za koga ti navijaš... ja nisam nacionalista kao što sam rekao ja radim ovdje u sloveniji sa mnogim ljudima ponajviše srbima i bošnjacima i hrvatima ali nikad mi ne otvaramo tu temu...

sorry za offtopic i'm away!!

otvorili su je oni koji su poceli kritikovati grlica za hrvatski dres, ne ja.
ja navijam za bih , zivim u bih i pokusavam da sagledam realno situaciju.
ti ne otvaras ovu temu na poslu, blago tebi, ali ja moram da je otvaram, i sa srbima i hrvatima i bosnjacima, jer je to usko povezana sa mojom egzistencijom i buducnosti svih nas u bih.
ovo je mozda off topic, ali je bitno poredati neke stvari...
odoh i ja...

novoime
CITAT(barba-9 @ 13.06.2008., 17:23) [snapback]159534[/snapback]
Al budite pošteni pa recite, kad ste se usprotivili da neko nosi zastavu mrske saudijske arabije ili prijateljske turske na utakmice BiH???

pa to ti je.
niko se nije bunio kada su sandzajklije (bosnjaci) na marakani navijali za bih iako su gradjani srbije.
to nam je nmormalno...
normalno nam je i kada neki bosnjak rodjen u drugoj drzavi zeli da igra za bih ali kada je obrnuto ...
majstor22
Grliceva djeca hodaju u Dresu Hrv, i svi se ljute, iako je Ivo jedan od najvecih patriota... A samo da upitam ljuti li se iko kad Barbarezova djeca hodaju u NJemackom dresu, ili HAsanova u Spanskom...

Boze to su djeca, sad je evropsko prvenstvo, djeca hoce dresova razlicitih drzava... KOji to racku ima veze kakv dres djeca nosaju... Znaci ja svom malom bratu nebi smjeo dati dres Brazila da nosa, jer to znaci da voli Brazil vise od BiH... Koja glupost...
bosnjo_am_main
a jel uredu sto nasi navijaju za tursku ??? i to je druga drzava
bit ce belaja do mile majke u bosni ako se sastanu
Red Bull Salzburg
CITAT(zeljko_jc @ 13.06.2008., 12:14) [snapback]159497[/snapback]

RESPEKT za post!!! jedan od veoma dobrih post-a sa foruma!!!
velez4ever
Nije ista stvar nositi zastavu/dres S.Arabije i Hrvatste/Srbije na utakmice.

Razlika je u tome sto pretezno oni koji nose zastave/dresove hrvatske i srbije NEVOLE BIH, dok oni sto imaju sa sobom zastave/dresove Turske/S.Arabije VOLE BIH. Jos jedna razlika je 1992-1995.

Big Mo
moze li mi neko dati jedan razlog zastoklubovi kao sarajevo,zeljo,celik itd igraju jos u ovoj ligi u kojoj se vec sad zna gdje ce titula sljedece sezone,,zar nebi bilo pametnije da naprave ligu samostalno iako nece u evropu mogu sebi naci sponzora za cjelu ligi,vise bi naroda i dolazili u stadione kad bi sve bilo regularno i tako bi nesto mogli zaraditi
efteling
Nemam ja nista protiv da ljudi (katolici-hrvati;pravoslavci--srbi )obuku te dresove i ponesu zastave i dodju na Kosevo i navijaju zajedno sa onima sto nose zuto-plave dresove i zastave,kao i one sto nose turske,arapske,palestinske.Mogu li znati dali bi im smetalo recimo da bosanci donesu americke ,engleske , francuske zastave i s njima mahali dali bi tad bilo tih komentara-nikad.Znamo mi vrlo dobro sta je u pitanju taj antiislamizam je nesto sto je uzeo duboke korijene i jedna cijela generacija BH srba i hrvata je odgojena u zadnjih petnaest godina u tom duhu i to je realnost kao sto je realnost da se Izrael i Palestina nikad nece dovesti do mira sve dok neko ne nestane s tog podrucja ,e isto je tako i kod nas,i to bacanje prasine u oci mi ide vise na #### ko biva eto i vi nosite te i te zastave ,ma dajte ba ljudi bez Tite nema u Bosni normale,a zna svako malo stariji sta to znaci ,jer mi smo s tih terena tog kova nije za nas nacionalni naboj nesto ponosno to je za nas -zakolji ,ubi ,protjeraj ,napakosti i tad si dobar patriota.
legenda
Skontao sam sta sam lanuo pa dobio ''bananu'' i necu vise ponoviti istu gresku.
E da se greska ne ponovi na ovu temu vise necu pisati jer ako admini misle da je problem BH nogometa samo sportske prirode onda je i besmisleno ista pisati.
Svi znamo gdje je problem al ja tu rijec vise necu napisati na ovom forumu, a isto tako necu vise nikad spominjati niti sistem fukcionisanja BiH kojeg tako dobro poznajem.

Dakle nadam se da ste svi skontali o cemu se radi!

E sad odoh da ispitam zasto sam popusio ''bananu''!
velez4ever
CITAT(efteling @ 13.06.2008., 20:24) [snapback]159579[/snapback]
Nemam ja nista protiv da ljudi (katolici-hrvati;pravoslavci--srbi )obuku te dresove i ponesu zastave i dodju na Kosevo i navijaju zajedno sa onima sto nose zuto-plave dresove i zastave,kao i one sto nose turske,arapske,palestinske.Mogu li znati dali bi im smetalo recimo da bosanci donesu americke ,engleske , francuske zastave i s njima mahali dali bi tad bilo tih komentara-nikad.Znamo mi vrlo dobro sta je u pitanju taj antiislamizam je nesto sto je uzeo duboke korijene i jedna cijela generacija BH srba i hrvata je odgojena u zadnjih petnaest godina u tom duhu i to je realnost kao sto je realnost da se Izrael i Palestina nikad nece dovesti do mira sve dok neko ne nestane s tog podrucja ,e isto je tako i kod nas,i to bacanje prasine u oci mi ide vise na #### ko biva eto i vi nosite te i te zastave ,ma dajte ba ljudi bez Tite nema u Bosni normale,a zna svako malo stariji sta to znaci ,jer mi smo s tih terena tog kova nije za nas nacionalni naboj nesto ponosno to je za nas -zakolji ,ubi ,protjeraj ,napakosti i tad si dobar patriota.

Tacno
zeljko_jc
CITAT(velez4ever @ 13.06.2008., 22:05) [snapback]159572[/snapback]
Nije ista stvar nositi zastavu/dres S.Arabije i Hrvatste/Srbije na utakmice.

Razlika je u tome sto pretezno oni koji nose zastave/dresove hrvatske i srbije NEVOLE BIH, dok oni sto imaju sa sobom zastave/dresove Turske/S.Arabije VOLE BIH. Jos jedna razlika je 1992-1995.

BiH je drzava od tri religije, kad kazes vole BiH pitanje je da li vole jednu od tri religije BiH ili mahanjem tih zastava vole sve tri te?

Ivica Grlic voli Bih takodjer i ako odobravas onima koji vole BiH kako kazes a masu Turskim zastavama onda treba da odobris i Grlicu Hrvatski dres.

Osim toga kad igra Bosna i Hercegovina ne igra nikakav Islam, niti Turska ni bilo sta slicno iggra samo BIH i to je to bez Islama, bez Turske, otodji u Tursku ili Albaniju, postavi tamo Saudijsku zastavu kad oni igraju pa da vidimo sta ce oni imati reci na to' da ne kazem jos slucajnu bidu Turcin i postavi na terenu zastavu Bosne kad oni igraju, sigurno si ih vidjo puno dosad kad igra reprezintacija Turske.

Sa jedne strane mnogi bi htjeli da gradjani BiH ne navijaju za komsije a sami navijaju za Tursku?
Htjeli li bez zastava dresova komsija a sami masu zastavama Turske i to jos kad igra reprezintacija BiH

Vazno je nastaviti i dalje raditi na onakvoj BIH kakvu vecina nas zeli da ona bude, tokom tog rada boriti se protiv uticaja komija na BiH ali isto tako i domace dvoriste cistiti i voriti se protiv uticaja bliskog istoka

ermin-jaran
CITAT(efteling @ 13.06.2008., 20:24) [snapback]159579[/snapback]

Zadnjih 50 godina...sto se tice zastava sve su to okupatorske zastave .... OFF TOPIC
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.