Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
azy
CITAT(legenda @ 03.06.2008., 23:40) [snapback]157764[/snapback]
Ev ja prvi cu reci da nisam bio na Kosevu u nedjelju zato sto sam radio. Morao sam otici iz svoje BiH u ovu prokletu Evropu da bi imao para, i et sad ih imam al nemam nista jer vise nisam kod svoje kuce!
Ja sam otisao prije 5 god. Ostavio sam Bihac u puno ljepsem stanju i naravno puno kulturnijem, a danas se vratim i vidim da sve tone dublje i dublje a ja se pojede jer ne mogu kao pojedinac nista uraditi!!!
Sorry zbog malo off topic al mislim da znam na sta je kolega iznad ciljao!!!

Isto to se desava u nasem nogometu i tu je moguce nesto promijeniti, al politiku i tu cijelu politicku platformu koja se nazalost uvukla i u sport bice jako tesko!
Nadam se da cemo je bar iz sporta istjerati iskreno se nadam!!!

Nemoj bolan tako, eno Bihac dobio novi trg, sve se sareni ko na Islandu lolcina.gif
al
dnevni red "saveza" za 4.6.

http://www.nfsbih.ba/news.asp?id=580&ds=vijesti
manijakdv
Ostaje nam da se nadamo i očekujemo bolje sutra.
ognjen
CITAT(član @ 03.06.2008., 20:17) [snapback]157739[/snapback]
Jeli izasla nova FIFA rang lista koji smo sad nakon ove pobjede

koji si ti Veleza mi...

Ako ista, pali smo 10 pozicija zato jer smo jedva pobjedili...
ermin-jaran
CITAT(član @ 03.06.2008., 23:11) [snapback]157770[/snapback]
Ja se nadam da ce sutra dati ostavke ali vidjecete da nece biti tako budite sigurni opet ponavljam nadam se da ce sutra vec doci do promjena ali ne vjerujem u to nece bagra otici ovaj rat ce jos trajati sa njima

Buraz sa cim se ti gruhas..??? icon_eek.gif
ognjen
Ja se nadam da ce sutra dati ostavke ali vidjecete da nece biti tako budite sigurni opet ponavljam nadam se da ce sutra vec doci do promjena ali ne vjerujem u to nece bagra otici ovaj rat ce jos trajati sa njima

Pazi kako ce se desiti...

Oni daju ostavke kao neka gospoda koja se postuje.

Izvrsni Odbor nece prihvatiti njihovu odstavku.

Iljo kaze "Mi smo svoje uradili, *ovo ono*, oni ocito misle da smo mi sposobni za taj posao i nece da prihvate nasu odstavku"

IO dobije platu, Iljo i ostatak zadrzali posao.

Kladim se u 12 cevapa i jedno Sarajevsko na ovo.
Majstor
Ja se ljudi uopste ne nadam da ce oni iz saveza dati ostavke, volio bih vise nego ista da se varam, al uopste ne vidim one u savezu reci " Ma dosta je, odosmo mi".

Ja bih iskreno vise volio da dodje do radikalni promjena u savezu. nego da BiH, s ovakvim savezom osvoji evropsko prvenstvo (sto je sasvim nemoguce icon_mrgreen.gif )

reziser.gif reziser.gif DOSTA VAS JE VISE, ZAR NE VIDITE DA VAS CIJELI BIH NAROD MRZI !!!!!!!!!!!!!!!!!! Sad bi milion psovki reko al opet imam vise obraza od njih....

Ako dodje do promjena, odmah Bolica i Kodru vratiti, i kompetentne ljude staviti na celu saveza.

Da li cemo to dozivjeti?
ognjen
CITAT(SuperUstipak @ 03.06.2008., 20:45) [snapback]157746[/snapback]
jedno je sigurno - u slucaju da se bagra iz saveza istjera, treba Kodri i Bolicu spomenik dici, jer su oni medju rijetkim koji su to zasluzili.

Ispred Ferhadije 10.
ognjen
CITAT(Istok @ 31.05.2008., 19:23) [snapback]157253[/snapback]
Jos bolje ako zna francuski

Ja cu se veceras fino nacugat i poslje cu je nazvat.
legionar

ma da gruhne jedna granata unaj savez pobjegli bi kay miševi... biggrin.gif
Ventola
CITAT(ognjen @ 03.06.2008., 21:15) [snapback]157773[/snapback]
Pazi kako ce se desiti...

Oni daju ostavke kao neka gospoda koja se postuje.

Izvrsni Odbor nece prihvatiti njihovu odstavku.

Iljo kaze "Mi smo svoje uradili, *ovo ono*, oni ocito misle da smo mi sposobni za taj posao i nece da prihvate nasu odstavku"

IO dobije platu, Iljo i ostatak zadrzali posao.

Kladim se u 12 cevapa i jedno Sarajevsko na ovo.

Bojim se da je Ogi u pravu, da ce ova borba jos potrajati..
legionar
CITAT(al @ 03.06.2008., 22:59) [snapback]157766[/snapback]

sve te teme su prežvakane 100 puta... a samo jedna tema je ONA GLAVNA I VANDREDNA:

- Rezultati rada saveza u poslednjih 8 godina i ispitavanje odgovornosti za takve rezultate?
limeni
jedina nada je da ovi iz izvrsnog odbora shvate koliko je sati, istjeraju presjednistvo i prepuste isto za strucne ljude, tj. bivse fudbalere.ali u nas su se desavle cudnije i gore stvari nego da oni daju predsjednistvu "prolaznu ocjenu".
al
bazdarevic je najavio da nece doci... "probleme sa klubom"
Ventola
Razlog zasto je odgodjeno intoniranje "Jedna si jedina.." je to sto je u Tuzli proglasen Dan Zalosti nakon masakra u kojem je stradalo 6 Tuzlaka od ruke pomahnitalog ubice..

Da li je Baljic bio na tribinama ne znam, znam da su bili Hasagic, Milenkovic, Sabanadzovic i Lajcak. Druge nisam vidio..
Blunt
CITAT(barba-9 @ 04.06.2008., 01:16) [snapback]157790[/snapback]

To je nas i dovelo ovdje gdje smo sada.. sto brzo zaboravljamo neke stvari nazalost.. samo posle ove izjave covjeku se treba spomenik dici, a 'mi' ga vec pljujemo,,
BiH supporter
CITAT(goliath @ 04.06.2008., 00:07) [snapback]157786[/snapback]
O cemu ti, svega ti? Sta ce ti Susic? Osudi situaciju BiH fudbala iz fotelje nekog turskog kluba koji je na ivici ispadanja (i onda ga smjene u neki losiji klub...). Sta on ima pametovat kad ni jednom prilikom nije iskazao zelju da pomogne repki? Sigurno, velika je zvjezda bio, nosio igru BIVSE nam drzave, proslavio se u PSG-u na svaki nacin.. De se upitaj sta je uradio za nasu repku???

Da citiram Baljica: "Prvim avionom stizem u Sarajevo!!! Pjevacu himnu na otvaranju spektakla!" Jos uvjek mu avion nije sletio na sarajevski aerodrom. Ako se znao borit za BiH na terenu onda moze i mimo terena. Jesu li ga iz saveza "kupili" pa nije mogo doc. Razlog jos ne znamo. O bajevicu necu ni da govorim jer ga jos manje kontam od Susica, Baljica..

Pa eto, ti pricaj tu socijalnu pricu koja se cuje na svakom koraku; "Nas mentalitet, bla,bla,bla..." Hoces li da hvalim Balju sto nije dosao na Kosevo a na sva zvona je zvonio da ce doci i podrzat Bolica i Kodru. Pogledaj Barbareza!!! Da je na kraju svijeta doso bi u BiH da ih podrzi!! Ta trojica zadnjepomenutih su heroji nase BiH i naseg fudbala. Ovi foteljasi poput Bazdarevica, Susica i ostalih su jaki ali samo na rijecima. Uzdajmo se u ono sto "imamo" (Bola, Kodro, Barba...) a ne u one koje nemamo (da ih ne nabrajam opet)!!

Sta ti je bolan? Sta si ti uradio za repku?
Ovi ljudi, ako nista, bar su digli ugled BiH po Evropi. Oni su nasa elita u nogometu. U tu kategoriju spadaju i Salihamidzic i Osim i Baljic itd.
Mozda ljudi imaju drugih obaveza, jer znas, ima ipak i vaznijih stvari od nogometa. Ako se hoce, moze se svakoga staviti u lose svijetlo.

Evo, da isprobam naci nesto lose kod Barbareza, kojeg dizes tako u nebo, da vidis da i to funkcionise:
Zasto Barbarez nije pokrenuo inicijativu, nego tek sada kada su Kodro i Bolic nesto uradili on se ukljucuje i stavlja sam sebe u prvi red? Zasto je dvaput dao ostavku i samo sutio i u njemackim medijama cak pricao da daje ostavku iz tjelesnih razloga a ne zbog stanja u savezu? Jesil mozda primjetio da Barbarez nije nikad prvi koji nesto pokrene? I prosli put kad je se digla buka prvo je Bolic pokrenuo inicijativu sa svojim izjavama u face to facu. Tek onda je i Barbarez nesto uradio. Ako je Barbarez tako dobar, zasto je dopustio da ga isti ti ljudi, protiv kojih on sad lobira, njega nagovore da se vrati u reprezentaciju? Zasto tada nije izasao u javnost i rekao "molili su me, ali rekao sam im NE", kao sto sada kaze. I moram citati jucer kako je gospodin Barbarez odbio selektorsku poziciju koju su mu nudili i on to govori o sebi kao da je Bog zna sta uradio. Pa nego sta ce, nego da kaze "ne"? Da ne bi mozda pristao?

Znas sta, volim i ja Barbareza i uradio je dosta za nas, ali neki ovdje ga jednostavno previse dizu u zrak. Malo to realnije treba pogledati. Nije Barbarez onaj koji je nesto progovorio, to su Kodro i pogotovo Bolic, a i nije Barbarez najbolji igrac. Ja ne shvacam zasto ga se TOLIKO dize u nebo. Vjerovatno zato, sto on u svakoj svojoj izjavi govori kako voli BiH, kako je za BiH, itd itd. Ja mislim da je to nesto sto se podrazumjeva i da se to ne treba uopste toliko uvelicavati.
Evo cujem jucer izjavu Misimovica na njemackom TV-u, kaze kako je BiH njegova drzava. Hajmo ga sada uvelicavati kao Barbareza.

Iskreno da vam kazem, za mene su najveca nasa igraca Bolic i Salihamidzic. Ovog drugog su otjerali bas ovi navijaci kao sto si ti, koji u svemu traze nesto negativno. Sami ste krivi. Najveca marka BH nogometa je Salihamidzic i on je ujedno i jedini koji je po cijeloj Evropi poznat. Nema tu ni Barbareza, ni Bolica, ni bilo koga iz nase repke i onih koji su bili na Kosevu. Svi su oni male ribe spram njega. Ili te znaju samo u njemackoj, ili samo u turskoj, ili samo u spaniji. Salihamidzic je svugdje. Malo se preispitajte i razmislite kakvog igraca smo izgubili zapravo zbog ljudi kao sto si ti!
Reci nekome u spaniji "Barbarez", nece znati na sta mislis. Ljudi u spaniji ce se cak prije sjetiti Salihamidzica nego Baljica koji je igrao u njihovoj ligi.

Prema tome: Salihamidzic > Bolic > Barbarez

Eh, ovo izmedju ove dvije crte sam napisao, da se vidi kako neki ovdje razmisljaju. Sad se samo treba naci koji idiot koji ce to uzeti za ozbiljno (a ovdje se uvijek tako neko moze naci) i vec se moze poceti sa blatanjem nekih nasih legenda. Bujrum.

Ali et, vi kako hocete, ali ja mislim da s time samo sami sebe mozemo oslabiti.

pozdrav
BiH supporter
CITAT(goliath @ 03.06.2008., 20:34) [snapback]157745[/snapback]
Imao sam i ja te rasprave pa me napadose sto sam rekao da Osim, Susic, Halilhodzic i ostali heroji su jaki na rijecima a kad treba stisnut guz-ove nigdje nikog! Osim je sam izjavio otvoreno kad se trazio selektor (tad je Baka izabran bio) i kad su ga novinari pitali bi li bio zainteresovan za selektorsku poziciju, on im rece: "A cime bi me placali? Cevapima??"

Ja mislim da je Kodro mnogo veci gigant od njih jer je covjek bar probao nesto uradit dok oni pjevaju ko ptice po granama.
Bolje Kodro u ruci nego Susic na grani u svakom slucaju.

Ne treba o ovome uopste diskutovat. Ljudi koji su bili na Kosevu 1. juna su ljudi u koje se mi moramo uzdat. Ja se nadam da ce oni isplivat ko pobjednici ove bitke a ljudi poput Baljica, Susica, Bajevica koji su nas izradili nemaju sta vise da traze kod nas. A uvjeren sam da ce jednog dana doci do te cistke u savezu i kad ce se Susic, Bajevic i ostali pitat: "Imamo li obraza da se ukljucimo u repku?"

Hajde blati i Osima, koji jedva da je ziv, sad i on da dodje na Kosevo. Zna se dobro sta je Osim uradio kada je poceo rat, kakve je izjave dao, kako je napustio reprezentaciju Jugoslavije.

Tebi su svi koji nisu dosli na Kosevo neke izdajice jel? Jesil ti bio na Kosevu?

Ko si ti da sudis o patriotizmu Ivice Osima?

EDIT:
evo, pa ti malo preispitaj samog sebe:
http://youtube.com/watch?v=L7JO1rVnaw0&feature=related
al
Nisam bojkotovao Kodru, već spašavao klub

Sve su prilike da će Grenobl, ipak, od naredne sezone igrati u prvoj nogometnoj ligi Francuske. Taman kada su ostvarili plasman u elitni rang i kada su trebali rješavati igračku križaljku za narednu sezonu, stigla je ''opomena'' iz francuske nogometne Federacije; ili nađite novac ili nema takmičenja među elitom! Bh. trener iz tih razloga nije stigao doći na humanitarni spektakl Kodro, Bola i prijatelji ''Spasimo bh. nogomet''.

- Žao mi je što su neki pomislili da sam namjerno eskivirao dolazak na Koševo, ali zaista nije bilo tako. Može svako da misli šta hoće, ali govorim samo istinu - kaže Baždarević.

Pojašnjava zašto je "morao" ostati u Francuskoj.

- Ovih dana sam stalno bio na sastancima, jer sam želio pomoći koliko mogu. Imali smo u ponedjeljak sastanak kod gradonačelnika i dobili obećanje da će se zauzeti kako bi se situacija riješila. Treba nam sedam miliona eura, kako bi od naredne sezone igrali u La šampionatu. Ove gazde, Japanci, imaju neke svoje ''varijante'', tako da se svi nadamo pozitivnom ishodu ove priče.

Baždarević još uvijek nije sto posto siguran hoće li ostati na klupi Grenobla. Ima ugovor, ali i kontakte s nekim klubovima...

- Sada ću se malo odmoriti. Ako bude s Grenoblom sve u redu, nema razloga da ne ostanem ovdje - Baždarevićeve su riječi.

Drago mu je zbog akcije na Koševu.

- Meni je žao Kodre, nije imao priliku da krene kako treba u posao, a već je smijenjen. Šteta! Namjeravam se svakako s njim uskoro vidjeti da se ispričamo. Naravno da i ja podržavam sve pozitivne promjene u našem nogometu - izjavio je za "San" Baždarević.

al
Raskol ili bratimljenje u Međugorju

Iljo Dominković i Sulejman Čolaković, predsjednik i dopredsjednik NSBiH, gube podršku svojih saradnika u nogometnoj vladi. Doduše, njima to niko zvanično nije potvrdio, makar svakog dana takve jasne i glasne poruke mogu čitati u medijima. Bogdan Čeko, treći član Predsjedništva NSBiH, nema noćne more. Može mirno spavati, jer uživa apsolutnu podršku svojih kolega i baze iz svog entiteta.

Krivi su; mediji, političari, navijači, asovi, Lajčak...

Javnost očekuje ostavke. Vjeruje da u nogometnoj vladi ima (i) moralnih ljudi, koji su svjesni situacije, "eha" naroda i vapaja za spas nogometa. No, javnost i navijači ne poznaju dobro pojedince, koji će sve dati, ali ne i fotelju, koja pruža "mali milion" privilegija, moć, put oko svijeta... Premda su željeli novinare "zaustaviti" u Mostaru, ipak, saznali smo da će današnja sjednica Izvršnog odbora biti u Međugorju. U debeloj hladovini u nekom od restorana kod Nike Dodiga, uz pršt, sir, vino, riblje specijalitete, nogometni će vladari tražiti izlaz iz krize. Doduše, radni naslov neće biti "Spasimo bh. nogomet", već kako zadovoljiti javnost, a ostati na pozicijama.

- Ništa se neće spektakularno desiti u Međugorju. Znam dobro sve ljude iz Predsjedništva. Oni će, kao i uvijek u sličnim situacijama, okriviti medije, političare, bivše asove, Lajčaka... Mahat će papirima o podršci iz FIFA -e i UEFA -e i kupovat će vrijeme. Njima je najvažnije da prođe srijeda, a onda će svojim kućama, pa na odmor, a neki će na EP - izjavio je za "San" jedan član nogometne vlade, kojeg članovi Predsjedništva smatraju svojim, te ga nisu posljednjih dana pokušavali vrbovati.

Selektor na čekanju

Nije jedini koji će na današnjem sastanku tražiti ostavke. I Mensud Bašić shvatio da pojedincima pješčani sat curi.

- Predsjedništvo je najodgovornije, pa je red da ponesu odgovornost. Ostavke bi bile najlogičnije rješenje. Bilo je dosta kontradiktornih informacija oko "slučaja Kodro". Mogla se ova blamaža izbjeći - smatra Bašić.

Navodno je sve više kantona, spremno predložiti i podržati vanredne izbore i skupštinu. Oko toga će danas u Međugorju biti najviše rasprave. Premda su najavili, male su šanse da će selektor biti izabran u Međugorju. Prvo, što niko od velikih imena, a takvi bi najviše odgovarali čelnicima Saveza u ovoj situaciji, a drugo, niko se ne usudi istrčati sa svojim kandidatom. Razrađuju se i kombinacije da Bošnjaci, odnosno neko od bošnjačkih predstavnika, predloži kandidata koji je, ustvari, izbor Ilje Dominkovića. Navodno, tako će lakše proći. Priča se da je Ibro Zukanović najbolja opcija. Mnogi bi digli ruku za Denijala Pirića, ali boje se bojkota i reakcije navijača. Posljednjih dana neformalne grupe pokušavaju nagovoriti neka "zvučna" imena da daju načelni pristanak, kako bi se javnost umirila, a vlastodršci odahnuli.

Novi izbori , stari saziv

Sudeći po reakcijama koje dolaze iz kantona, te njihovih predstavnika, izvjesno je da će se danas tražiti raspisivanje "vanrednih izbora". No, ima i mišljenja da će se time dobiti isti rezultat, odnosno da će od petnaestorice sadašnjih članova Izvršnog odbora, barem njih 13 biti u novom sazivu. Dakle, suštinski ništa se ne bi promijenilo. Možda bi samo neki kanton (Tuzlanski) dobio novog predstavnika u nogometnoj vladi. Nije nemoguće da bude po ono narodnoj "tresla se gora rodio se miš", pa da umjesto raskola u Savezu, raspuštanja nogometne vlade, dobijemo novo bratimljenje. U strahu od sve naglašenije borbe bivših asove za promjenama u bh. fudbalu, vrlo je realna opcija da se danas neće dogoditi ništa revolucionarno. Niko ne vjeruje da će se sadašnji vladari mirno povući. Zenica je pokazala pravu sliku vladajuće trojke, vidjet ćemo imaju li Dominković, Čeko i Čolaković nekog asa iz rukava.

S.S.

Kupovanje vremena

Jedna od opcija je i da se današnji sastanak prekine, kako bi čelnici Saveza otišli na finale kupa. Ustvari, to je scenarij, u slučaju da svi traže povlačenje dvojice, ako ne svih članova Predsjedništva.

- Ako Zrinjski osvoji kup, Dominkovićeva pozicija će biti ojačana. On igra na tu kartu. Orašje se spasilo, Široki je u Evropi, a osvojenim Kupom, bi se zaokružio uspjeh klubova sa hrvatskim predznakom. Ne vjerujem da bi ga u tom slučaju bilo ko dirao - smatra jedan član nogometne vlade.

Za koga je bila "bošnjačka predstava" na Koševu?

Žalosno je čime se sve služe pojedinci iz NSBiH, kako bi spasili ukaljani obraz i blamažu iz Zenice, gdje ni članovi uže porodice aktera nisu bili uz svoje igrače.

- Na Koševu je bila bošnjačka predstava i o tome ćemo pismeno izvjestiti FIFA -u i UEFA -u. Pogledajte ko je sve sudjelovao na Koševu? Gdje su tu ostali - pitali su članovi Predsjedništva. Tragikomično. Navodno su tokom prijenosa sa Koševa, imali najviše muke kada su prebirali po krvnim zrncima aktera humanitarne akcije. Nisu znali na koju stranu svrstati Pašića, Barbareza, Špicu... U sportske veličine. Sportske i ljudske. Tek su za sudije Markovića i Šumara utvrdili da nisu Bošnjaci, ali im nije smetalo da koševski spektakl tetiraju bošnjačkom predstavom. Za njih je i dvadesetak hiljada navijača iz bošnjačkog korpusa. Srećom da je slika sa Bilinog Polja pokazalo ko je uz njih.

Vladari bh. nogometa

Evo svih članova Izvršnog odbora koji vladaju bh. nogometom: Iljo Dominković, Sulejman Čolaković, Bogdan Čeko, Živko Marijanac, Slaviša Vujić, Ranko Cvijić, Marjan Jelić, Zlatan Mijo Jelić, Miroslav Ćorić, Ivan Perić, Hamdo Abdić, Mensud Bašić, Mirsad Ibrišimbegović, Fikret Mujkić, Muhidin Raščić.

ermin-jaran
CITAT(BiH supporter @ 04.06.2008., 01:53) [snapback]157793[/snapback]
Sta ti je bolan? Sta si ti uradio za repku?
Ovi ljudi, ako nista, bar su digli ugled BiH po Evropi.
Oni su nasa elita u nogometu. U tu kategoriju spadaju i Salihamidzic i Osim i Baljic itd.
Mozda ljudi imaju drugih obaveza, jer znas, ima ipak i vaznijih stvari od nogometa. Ako se hoce, moze se svakoga staviti u lose svijetlo.

U tome i jeste poenta ugledni poznati njihov svaki gest,rijec ,misljenje ima vrijednost i tezinu u medijima kod EEFE i FIFE dok mi tj. navijaci mozemo
praviti manifestacije ,demonstracije do mile volje ako nemamo podrsku od njih sve je tanko....zato i jesu mnogi negativno raspolozeni prema ovim
nazovimo ih legendama...sad ispade onih 20 000 na Kosevu plus Barba ,Bola i Kodro nemaju drugih obaveza i vaznijih stvari od nogometa....!!!!
meni je Susic bio i ostao najbolji igrac svih vremena sa nasih prostora al iskreno njega boli qurac totalke za BiH fudbalom kao i Vahu,Bajevica i ostale
ovo nije pljuvanje prijatelju vec gorka istina.....nije u pitanju samo zadnja manifestacija na Kosevu
Konzerva
CITAT
Sastanak „fudbalske vlade“ u Međugorju
Vanredna Skupština, ili...

Piše: Predator
Srijeda, 04.06.08. 09:04.

Daleko od očiju javnosti, u sportsko rekreativnom centru „Circle International“ u Međugorju, danas u 13 sati počeće sjednica Izvršnog odbora NS/FS BiH na kojoj će se raspravljati o budućnosti našeg fudbala.

Predstavnici „fudbalske vlade“, svjesno su pobjegli daleko u Herceogovinu, jer se boje navijača koji su u nekoliko navrata iskazali svoje nezadovoljstvo opštim stanjem u našem fudbalu. Iako je glavna tema razgovora „stručnjaka“ koji vode naš fudbal, trebalo biti imenovanje novog selektora, za očekivati je da se najviše vremena oduzme rasprava oko zakazivanja sjednice Vanredne Skupštine NS/FS BiH.

Kako je „Sport######“ nedavno i najavio danas će biti zatraženo sazivanje Vanredne Skupštine, a samim time sadašnji saziv Predsjedništva i Izvršnog odbora biće razriješen dužnosti. Stoga se vjerovatno o selektorima neće ni raspravljati, a kako smo uspjeli saznati, ukoliko Iljo Dominković i Sulejman Čolaković, predsjednik i potpredsjednik NS/FS BiH ne podnesu ostavke moguć je i bojkot rada IO od strane nekoliko članova ovog tijela.
duhh74
nista se nece desiti u medjugorju danas sta vam je ne budite smijesni sve je dogovor
ovako reziran nema ilje i sulje, njih jedno 3 ce traziti smejnu ovi se nece sloziti i to je to ....tako da se netreba ni nadati necem toga smo svi mi svjesni jedino opcija je zauzeti zgradu saveza i nedati im se vraiti jedina solucija....volio bih da grijesim ali eto
Zakon
Bez veze se digla prasina kad tu MAFIA vlada , nista se danas nece desit opet ce zakazat novi termin i tako to ide
da se malo ovo sve smiri .......

ZIVI BILI PA VIDJELI

eusa_whistle.gif( tumbleweed.gif
bennymadzida_2
Ta trojica nisu uredu... kako ni malo nemaju savjesti da kazu javnosti idemo vise je dosta... nakon svega ovoga sto se desava oko repke i Premijer lige. Ali, vidi se da oni nemaju ni karaktera niti volje da odu, nego kod Ilje je volja i drugih da ruse nas fudbal... da nam svedu repku na naj nizu granu sto se moze... ovo je dno repke ali bice josh gore, kada zavrse i kada vide da nasa drzava nema vise izlaza iz krize ondace se oni povuci.. kad nam prodze ova genercija koja je na zamaku a to su Papac, Spahic, Bajramovic, Grlic, Salihamdzic, Nadarevic i tako dalje.... To nisu ljudi oni su gori od Africkih Cipanzi... njiha treba tuci Bananama i Ananasima po glavi....
bennymadzida_2
Oni imaju podrsku od nasih politicara.... iz tkz RS i Federacije, svima je cilj a toje ako drzava ne fukocinise kako tereba nesmije ni Fudbal... ali nadam se necemo... od sada njiha treba drzava placata u kosovom brasnu sta zna cipanzada, krme i pracovjek sta je dobro a sta je lose... njima bi to pasalo naj bolje.... BOJKOT
Istok
CITAT(goliath @ 04.06.2008., 08:08) [snapback]157813[/snapback]
U slučaju da oni to ne urade, Bašić će sa kolegama iz Srednjobosanskog i Hercegovačko-neretvanskog kantona zatražiti vanrednu sjednicu Skupštine NSBiH.

Ovo je nedovoljno, sta je sa clanovima IO iz Gorazda, Tuzle, Bihaca? Ako zele stvari vratiti na pravo mjesto onda nece samo traziti smjenu Colakovica i Dominikovica vec ce blokirati i izbor novog selektora. Valjda je svima jasno da sad ni dovodjenje Capella ne bi pomoglo da se situacija smiri. Samo povratak Kodre i nista drugo.
SuperUstipak
da li je moguce da mi mozda zauvjek budemo anti-saveza, da se nikad nista konkretno ne promjeni? nebi me ni cudilo. neznam, imam neki osjecaj da ce se nesto desiti danas.
mislim da ce se stvari drasticno promjenuti, a sad u pozitivnom ili negativnom smislu - necu da vam kazem ;) a isto tako moguce je da se ne promjeni skoro nista. toliko od mene.
limeni
CITAT(goliath @ 04.06.2008., 09:52) [snapback]157810[/snapback]
Vidjecemo sta ce bit danas u Medjugorju. Ako se nista znacajno ne desi danas onda ce odgovor na pitanje - "Kako do promjena?" biti - "SILOM!!"

potpisujem
fantom
Tesko da ce se danas naci rijesenje.Za ocekivati je da se sazove vanredna skupstina.To pojedincima daje jos mijesec dana da lobiraju za svoj reizbor.I sta ce se dogoditi ?opet cemo nekog slucajno pobjediti i forum ce nam okupirati Avokaranfil i ostali sa pitanjima kako mozemo protiv svoje reprenzetacije. icon_rolleyes.gif
SuperUstipak
CITAT(fantom @ 04.06.2008., 04:44) [snapback]157823[/snapback]
I sta ce se dogoditi ?opet cemo nekog slucajno pobjediti i forum ce nam okupirati Avokaranfil i ostali sa pitanjima kako mozemo protiv svoje reprenzetacije. icon_rolleyes.gif

to sigurno nece biti.
bennymadzida_2
Super Ustipak i ja se nadam dace biti bolje... ali ovi ljudi nisu oky, njiha ne iteresuje repka niti Premijer liga, oni imaju cilj svoj a toje da sto vise igraca iz BiH zaigraju za Cro, Srbiju, Njemacku, Svedsku, Sloveniju a ne za nasu...

Marin je zaigrao za Njemacku a radi se o velikom talentu, a sta su to oni uradili da maloga dovedu da zaigra za BiH?
Sta su uradili za Kozmanovica koji igra sada za Srbiju?
Sta su Corluku uradili damije znati da zaigra za BiH Nista... samo sute i mute i naplacuju od tih saveza pare....
Sta to cine za nase dragulje koji igraju van BiH, nista ima toga jos koliko god zelimo, i oni zele da ostanu u Savezu?
Nikome nije jasno vise, mislim da njima trena pod hotno politi stravu s olovom i da se vise nikada ne brobude... ludi pa ludi....

Nadam se dace biti bolje.... cekamo svi vjest iz Madzugorija!
bennymadzida_2
Imam jarana iz Beograda koji je gledao sa nasom rajom na Kosevu utakmicu a kasnije onu u Zenici preko TV-a, tip je pricao za Kuzmanovica, dase pricalo po Bogradu daje Savez iz BiH dobio dobru paru za njega... ne samo on ima josh tih igraca koji su zaigrali iz BiH za druge repke...

Daje savez vodio Osim, Bajevic, Bazdarevic, Susic, Pasic i drge legende BiH Fudbala, sada bi kod nas igrali:
Ibra....., Marin, Corluka, Kuzmanovic,.... i mogi drugi mladi talenti kao Jakupovic... itd

ONI MORAJU DA SVATE SAMO JEDNO< MORATE ICI VISE.... DOSTA VAS JE BILO VISE
Istok
Ja vam kazem da moze nabolje a sve zavisi koliko muda imaju ovi predstavnici iz kantona sa bosnjackom vecinom. Ako oni budu odlucni da se Kodro treba vratiti blokirat ce i rad Saveza ako treba svojim izostajanjem sa sjednica. Dovoljno je da se njih cetvorica odluce za taj korak.

Ove godine Modrica, Siroki i mozda Zrinjski idu u Evropu....sasvim dovoljno razloga da ni srpskim ni hrvatskim clanovima IO ne padne na pamet da tjeraju mak na konac.
BiH supporter
CITAT(goliath @ 04.06.2008., 09:29) [snapback]157809[/snapback]
Jooj, ja bi najradije da zaobidjem ovu diskusiju ali na ovo moram reagovat!

Da krenemo redom;
Od mene.
Ja sta sam za repku uradio? Ja sam navijac kojem BiH kuca u srcu. Vidjeces me na tribinama, sa transparentima, anti-savez grafikom i ja cinim svoje.

pohvalno

Ljudi koji su digli ugled BiH u Evropi:
Da li ti shvacas samog sebe?? Sam pobijas svoje argumente! Istina da su ljudi digli nas ugled u Evropi i u Svijetu i da je njihov glas ima tezinu, radi se o (ne samo Bosanskohercegovackim nego svjetskim) legendama. Kad jedan Vaha nesto kaze onda se to slusa i u FIFA-i i UEFA-i. Za Osima da ne govorim. Evo gdje ti pada ta tvoja prica: Kad su toliki heroji, sto ne lobiraju za dobrobit naseg fudbala kod UEFA-e ili FIFA-e?? Sto se ne okupe sve te legende i ne jave se, oni ce ih sigurno saslusat.

mozda znaju da su UEFA i FIFA pod istim krovom kao nas omiljena savez.

Treca stvar:
Ima vaznijih stvari od nogometa, ali nemoj da ispadne da ti nije stalo do tog sporta, jer vjerovatno jest, inace nebi bio ovdje.
Ovo za Barbareza:

jest mi stalo. evo i ja nisam bio na kosevu, imao sam ovdje u becu obaveza. sta sad, ja nisam navijac jel?

Dobar pokusaj blacenja ali vecina ce ti ignorisat to sto si napisao o Barbi. Nebi da ti puno solim pamet jer se vidi da se ne razumijes u politiku koju vodi savez. To sto je Barbarez rekao da nece bit selektor je prelom bio ali ti ocito nisi shvatio. Da je Barbarez rekao DA, situacija oko saveza bi se smirila i nikakva se promjena nebi desila. Ti si to njegovo "NE" bagatelizirao. Smjesno!
vidi se da si samo tu da se svadjas. procitaj zadnje dvije recenice mog posta, pa ces znati cemu je sluzilo sve ono sto sam napisao o Barbi. A za njegovno "ne", ja sam samo rekao kako se on u medijama uvijek postavlja kao vodja i neki spasitelj a zapravo samo slijedi druge. Pravi vodja je Bolic, onaj, kojeg je Barba u Izraelu napao, ako se mozda sjecas.

Za Hasana:
Govoris pohvalno o njemu ali ga smatras tolikim neprofesionalcom koga moze otjerat mala rulja navijaca koji nesto vicu protiv njega. Sine, covjek kad ne igra dobro zazvizdi mu 90.000 dusa i da je tako nebi uopste igrao u Bayernu ili Juventusu. Navijaci ne mogu utjecat na profesionalce poput njega. Ono smece koje kroji politiku u savezu, moze! Oni su ga otjerali, ne navijaci!! I kazes Salihamidzic je svugdje.. Svugdje osim 1. juna na Kosevu. Obaveze.

I on je samo covjek kao ti i ja. Jest da su ga oni i saveza otjerali, ali on nikada nije dobio podrsku od navijaca kao sto su drugi igraci, a zapravo je bio on onaj koji je uvijek bio najbolji u vaznim utakmicama (Srbija, Danska,...). Samo kod njega se onda kaze "Eh, on samo kad ima izgled da se kvalifikuje igra dobro". Pa dobro, kao prvo, ja se sjecam npr super utakmice protiv San Marina u kojoj ih je skoro sam pobjedi, a kao drugo, mislim da mozda ne bi ni ti dao 100% da znas da nemas sanse da se kvalifikujes. Ali uglavnom, mislim da je Braco uvijek davao 100% od sebe, jer je on jednostavno takva osoba i on ne moze drugacije.

A ono najvaznije, sto opet pokazuje kako blatis nekog. Prije nego sto ovdje pises kako neko nije na Kosevo, prvo se informisi zasto nije.
Evo:
http://www.goalzz.com/main.aspx?c=3719
Sta sad covjek da iz Azije doputuje zbog dva sata na Kosevu i da naousti obaveze kluba? Ne bih ni ja, da ti iskreno kazem. A vjerovatno nije nista ni znao za sve to, kao sto na primjer i Hrgovic nije nista znao dok nije dosao u Sarajevo.

Zakljucak je da ti ne razlikujes kritiku od blacenja. Ako meni smeta sto Susic (koji je ikona naseg fudbala) sjedi skrstenih ruku osim da pomogne kod FIFA-e/ UEFA-e, onda ja to sebi uzimam za pravo! Stalo mi je do tih nasih legendi ali brate oni su ti koji mogu napravit nesto a nista konkretno ne rade. ZASTO???
A to sto si napisao u stilu da si se samo shalio i da se ne uzima za ozbiljno to za Barbareza je jako cudno. Tako detaljno nebi niko argumentirao ako se shali. 70% tvojih argumenata je onda iz shale. Mislim, HALO!?

Za argumente od Barbareza, nije 70% sale, nego je sve istina, ali to nije razlog da ga se blati, jer su to stvari koji su ljudski i koji ne trebaju da utjecaju puno na nas. Ali eto vidis ti si odmah upao u to. To i jest ono sto sam htio pokazati.

Nemoj ti meni, da ja ne znam razlikovati blacenje od kritike. Ono sto si ti napisao nije kritika, nego je blacenje, procitaj jos jednom svoje postove i zamisli da je neko drugi napisao, pa ces sam skontati.
Cudi me da na sve odgovaras, samo na ono sa Osima ne odgovaras. Jesil to mozda promjenio misljenje i shvatio nesto?
xs
CITAT(Istok @ 04.06.2008., 10:57) [snapback]157827[/snapback]
Ja vam kazem da moze nabolje a sve zavisi koliko muda imaju ovi predstavnici iz kantona sa bosnjackom vecinom. Ako oni budu odlucni da se Kodro treba vratiti blokirat ce i rad Saveza ako treba svojim izostajanjem sa sjednica. Dovoljno je da se njih cetvorica odluce za taj korak.

Jedini problem je u tome sto to zvuci i previse patriotski, ili pak sa dozom ljudskosti. Imam velikih problema da nadjem te dvije osobine kod ovih ljudi u IO, tako da ne mogu vjerovati da bi oni nesto tako uradili. Medjutim i pokazali su kako razmisljaju kad je Ceko dao ultimatum sa svojim ljudima, a oni puni patriotizma i boljitka za BiH udovoljise mu.
Opet, postoji neka suluda nada od 1% da zaista u tim ljudima ima makar trunka ljudskosti i da su spremni ici tako daleko.
Slazem se sa tobom u vezi izbora novog selektora.
Bez Kodre i Bolica nazad na selektorskoj poziciji - za mene reprezentacija ne postoji, bez obzira koga doveli i ko igrao u njoj. Nisam sigurno jedini, ali ima i ljudi koji brzo zaboravljaju i koji bi se opet mogli vratiti na stadione. Valjda su ovi nasi ljudi previse merhametli...
Zamisli na sta su nas doveli - moj pogled na Savez i njihovu reprezentaciju je isti haman kao kod onih sto su bili na Kosevu i isli u Beograd na tekmu nase zemlje i Srbije - oni s druge strane.
Jedina je razlika u razlozima mrznje. Dal se ovo namjerno radi ili ne - ne znam, ali su dobro odradili.
fantom
Za otprilike pola sata pocinje sjednica.Trebali su je prenositi na tv imali bi pravo dobru gledanost
Zakon
Ovo je stvarno smijesno , ovako nest VAZNO se desava za BIH-fudbal a glavni ljudi koji su za to tu otisli na godisnji ... TU VEC MOZES DA VIDIS KOLIKO IM JE STALO DO BIH FUDBALA..... ZALOSNO ovo sve govori

respekt.gif
Konzerva
FUDBAL: U raljama Nogometnog saveza BiH
Kodru su srušili menadžeri

Pravi i jedini protivnik selektora i nogometne reprezentacije BiH je Nogometni savez BiH. To je sistem koji funkcioniše kao švicarski sat. Menadžeri pritiskaju selektore direktno ili indirektno preko čelnika u Savezu, a ako se pojavi otpor, selektor se smjenjuje. Biti menadžer u BiH može svako ko ima 3.000 KM

Piše: Ekrem Tinjak

- Izgleda da sam imao određene iluzije kada sam prihvatio mjesto selektora – kazao je Meho Kodro, nečasno smijenjeni šef nogometne reprezentacije BiH na nedavno održanoj oproštajnoj press konferenciji.

Tačno tako. Meho Kodro uopće nije znao u šta se upušta kada je prihvatio selektorsku stolicu. Mislio je da će njegov najveći problem biti protivnički timovi. I tu se grdno prevario. Pravi i jedini protivnik svih selektora reprezentacije BiH jeste NS BiH. I to ne samo pojedinci, već dobro utvrđen sistem.

- Do sada je reprezentacija BiH prvenstveno služila kako bi se prodali pojedini igrači. Potpuno u drugom planu su bili rezultati i igra – tvrdi Sinan Sinanović, novinar Sana i autor knjige od Tirane do Marakane, u kojoj se do u detalje opisuju svi marifetluci ljudi iz Nogometnog saveza.

Kao potvrdu svoje teze Sinanović pita: Sjeća li se iko igrača poput Brune Akrapovića, Siniše Muline, Sergeja Jakirevića, Armela Škaljića, Milenka Miloševića... Zaista, teško se sjetiti. Ovaj posljednji odigrao je samo jednu utakmicu protiv Luxemburga i to 2004. godine.

- Potpuno je jasno da reprezentacija služi najviše menadžerima - kaže Sinanović.

Kao najfrapantniji primjer Sinanović navodi reprezentativnu avanturu, od prije dvije godine, u Koreji i Iranu za vrijeme selektorovanja Blaža Sliškovića.

- Cilj te mini turneje bio je prodati igrača Modriče Nikolu Vasiljevića. On je samo trebao da odigra jednu utakmicu u reprezentaciji. I odigrao je. Poslije su se menadžeri hvalili kako su podijeli 200.000 eura od njegovog transfera – kaže Sinanović.

On tvrdi da tadašnji seleketor Blaž Slišković nije bio uključen u te mutne radnje, ali je žmirio na sve.

Dobro upućeni kažu da je najlakše postati menadžer u BiH. Trenutno licencu izdatu od NS BiH ima 97 menadžera. Prema dostupnim informacijama, ovoliki broj menadžera prevelik je i za nogometnu velesilu poput Brazila. Usporedbe radi, Njemačka ima samo tri menadžerske agencije.

Prema FIFA-inim pravilima, licenca se dobija tako što Savez prijavi broj zainteresovanih, a FIFA šalje zapakovana pitanja. Kandidati odgovore na pitanja i ako zadovolje, dobivaju licencu. Međutim, upućeni tvrde da su mnogima pitanja poznata i prije ispita! Da bi neko postao menadžer treba da uplati 3.000 KM za ispit.

- Pojedini uplate potrebnu svotu, odu kući gledati televiziju i sutradan dođu po licencu – kaže Sinanović.

Zbog lakog polaganja ispita sve više je kandidata i iz Crne Gore, Hrvatske i Srbije koji do titule menadžera dolaze u Nogometnom savezu BiH.

Tako lagan put do uhljebljenja iziskuje i određenu protuslugu mentorima iz NS BiH. Protuusluga se mjeri u procentima. Prema tvrdnjama Sinana Sinanovića, svako u NS BiH ima svoje menadžere. Da bi menadžeri došli do svojih zarada i procenta za pokrovitelje, najbolji put je da igrače prodaju preko reprezentacije. Nekada direktno idu na selektora, kao što je to radio menadžer Ado Husarić, zbog kojeg je Fuad Muzrović završio u bolnici. Ili putem posrednika, kao što je radio, prema Sinanovićevim riječima, Nusret Jašari preko Ahmeta Pašalića, bivšeg direktora svih reprezentacija.

- Ja neću reći da se to ne radi i u drugim reprezentacijama. Pa to je javno radio i Ćiro Blažević kada je u reprezentaciju pozvao Petra Krpana, koji je igrao samo tri minute. Krpan je prodat i za njega su uzeti milioni. A kod nas je to drugačije. Džemo Berberović, primjera radi, prodat je Bajeru iz Leverkusena, a da nikada nije ni ušao u njihovu svlačionicu – kaže Sinanović.

Ovako ustrojen sistem u NS BiH nešto je što Meho Kodro nije znao.

- Bilo je na početku pojedinih menadžera koji su htjeli da proguraju svoje igrače. Ali Elvir Bolić i ja jasno smo im rekli da to kod nas neće proći – kazao je Meho Kodro.

Kada nisu mogli preko Kodre, menadžeri su se okrenuli na drugu stranu. Javna je tajna da je menadžer Ado Husarić blizak predsjedniku NS BiH Ilji Dominkoviću, da je njegov savjetnik, ponekad i vozač. I zanimljivo, prva kritika Mehi Kodri došla je upravo od Dominkovića.

- Kada smo igrali u Japanu poslao mi je poruku u kojoj je pisalo: Kakav ti je ovo sastav? Protiv Makedonije opet sam dobio poruku od Ilje u kojoj je pisalo: Kakva ti je ovo tanka klupa? – Kodrine su riječi.

I priča o putovanju u Iran ima veze sa menadžerima. Naime, većina njih znala je da se Kodri neće odazvati određen broj igrača, pa bi morao posegnuti za zamjenama. E, te zamjene bi bili indirektni prijedlozi menadžera. Ali tada je Kodro rekao: Ne!

Ne samo da je time menadžerima izbio novac iz ruku, već je posao pokvario i čelnicima NS BiH. Poznato je da je Iran jedina reprezentacija koja prijateljske utakmice plaća isključuvo u kešu a ne preko računa. Upravo prebrojavanje iranskog keša vidio je Elvir Bolić prilikom prošlog susreta sa Iranom. Bolić je tada izjavio kako je vidio Ahmeta Pašalića da u hotelskoj sobi broji pare iz vreće. Ali, nikome ništa se poslije nije desilo. Pašalić je odletio tek nakon nekoliko mjeseci.

Ipak, i u ovakvom odnosu snaga raduju dvije stvari. Kodro je rekao da će se vratiti da dovrši započeto od sada pa za devet godina. I druga je, prvi put javnost je zajedno ustala u zaštitu selektora.

Hoće li doći vrijeme da i čelnici NS BiH održe oproštajnu press konferenciju? n

Konzerva
Kako je izabran Kodro
Kada je trebalo izabrati selektora u NS BiH svako je imao svoga kandidata. Iljo Dominković je, navodno, potrošio 100.000 KM dijeleći ih ljudima koji bi mu pomogli da na kormilo reprezentacije dođe Zlatko Kranjčar. S druge strane, Bogdan Čeko, Munib Ušanović i Sulejman Čolakvić lobirali su da to bude Lothar Matheus. Išli su logikom da bi to, pored male plaće koju je Matheus tražio, bio pravi sponzorski dobitak. U tome su vidjeli i mrvice za sebe. Član Izvršnog odbora Hamdo Abdić Tigar nije na početku imao kandidata, a potom se dosjetio Mehe Kodre. Računao je da je to dobar prijedlog jer je Kodro bio dobar igrač i legenda bh. nogometa. S tim su se kasnije složili svi. Ali su previdjeli jednu stvar, nisu znali kakav je Kodro čovjek. Oni koji ga znaju kažu - pošten i principijelan. Danas upućeni u zbivanja u NS-u kažu da predstavnici Saveza nikada ne bi izabrali Kodru da su znali kakav je karakter. Ali da je pitanje dana kada će Kodro otići, to su znali od prve utakmice, jer im je bivši slektor već u Japanu izvukao finansijsku infuziju.

Bugari otkazali Iranu, niko nije smijenjen
Prije nego je došlo do dogovora utakmice između Irana i BiH, susret sa Iranom trebala je odigrati reprezentacija Bugarske i to šestog maja ove godine. Odgođena je zbog negodovanja trenera dva najveća bugarska kluba Levskog i Litexa. Oni su tražili da njihovi igrači ne idu u Iran jer je to nepotreban i zamoran put. Savez Bugarske je uvažio njihove proteste i utakmica s Iranom je otkazana. Nije bilo smjena.

- Bh. Fanaticosi neće više ići na utakmice reprezentacije BiH koje će biti igrane u našoj zemlji. To će biti tako dok čelni ljudi NS BiH ne odu s funkcija. Već pregovaramo sa navijačkim skupinama u BiH kako bi i one bojkotovale utakmice reprezentacije. Što se tiče utakmica u Evropi, već je izdato saopćenje BHF-a. U njemu se kaže da se na tim utakmicama može desiti da budu prekinute, da Savez bude kažnjen i slično tome. Ovo je samo dno bh. nogometa. Čelnici Saveza sa kriminalnim dosjeima svima su opalili šamar. U našoj skupini jasno dajemo do znanja da svi ko jedan stojimo uz Mehu Kodru i naš je cilj pod hitno ga vratiti na mjesto selektora - kaže Nizar Al Tinawi, vođa BHF-a za BiH.

Troglava aždaha: Dominković-Čeko-Čolaković
Iljo Dominković je još ranije nedvosmisleno, slikama u dresu reprezentacije Hrvatske, pokazao za koga mu srce kuca. Ali, to uopće nije vijest ako se u obzir uzmu njegovi raniji postupci. U periodu pred ujedinjenje Premier lige BiH Dominković je bio predsjednik Nogometnog Saveza Herceg Bosne. Kada je 1999. godine igrač Brotnja Miro Klaić izrazio želju da igra za reprezentaciju BiH dobio je suspenziju u NS HB. Suspenziju je potpisao predsjednik Dominković.

Bogdan Čeko funkciju člana Predsjedništva NS BiH obavlja sa zadatkom da ojača entitetski savez. U posljednje vrijeme Čeko, i ljudi iz entiteta iz kojeg dolaze, sve češće govori kako je i Fudbalski savez RS bolji dio NS BiH?!

Sulejman Čolaković ima samo jedan san: da prije odlaska u penziju bude predsjedavajući Predsjedništva NS BiH. I do tada njegovo je da se ne miješa. To je, smatra, najbolje.

Olimpijski komitet BiH: Umiješali bismo se ali nemamo mandat
- Bilo bi najbolje da imamo mehanizme da možemo da se umiješamo. Ali mi kao krovna organizacija nemamo te mehanizme. Mi nemamo uvezan sistem. Tamo ne može ući ni država jer nema mehanizme. Da ih ima, vjerojatno bi to već uradila. To je u drugim državama potpuno drugačije. Ali, kada je u pitanju NS BiH, najbolja adresa je UEFA. Ja se nadam da će se nešto promijeniti – kazao nam je Izet Rađo, član Predsjedništva Olimpijskog komiteta BiH.

Metode otpora
- Alternativna utakmica:

Inicijativni odbor za organizaciju humanitarne utakmice Kodro, Bolić i prijatelji, planirane za 1. juni na stadionu Grbavica, krenuo je u realizaciju ovog projekta. Formiran je spisak zvanica na kojem su se našla imena proslavljenih asova bh. nogometa: Baždarevića, Hadžibegića, Sušića, Baljića, Kajtaza, Barbareza, Konjića, Bajevića, Sliškovića, Škore, Šabanadžovića, Muzurovića, Muratovića, Sredojevića, Musemića, Hadžiabdića i drugih, te ljudi iz estradnog i javnog života BiH. Upućen je i poziv navijačima BiH da bojkotuju utakmicu 1. juna u Zenici, gdje reprezentacija BiH igra prijateljsku utakmicu s Azerbejdžanom.

- Pritisak na sponzore da raskinu ugovore sa NS BiH:

Sponzori NS BiH su: Centrotrans-Eurolines, Sarajevo-Osiguranje, ABS Banka, HT Eronet, Modriča-Optima, Legea

- Protesti

Održan 23. maja ispred zgrade NS BiH !!!

Nije im do razgovora

Ovdje su trebali nešto o svemu reći i neki od čelnika NS BiH. Ali, Iljo Dominković se nije javio, nije htio jer je vidio da poziv dolazi s predznakom 033. Ali nije mu bio problem izjaviti za Večernji list kako je Kodro sve izmisilio. Munib Ušanović, generalni sekretar NS BiH, prvo se nije javio jer je bio na sastanku. A sljedećeg dana se pridružio Ilji, Sulejmanu Čolakoviću i prevodiocu na putu ka Moskvi gdje su gledali finale Lige šampiona. Nadamo se da ih je neko upozorio da je to evropsko finale Lige šampona u nogometu.
Zakon
nova rang lista

Bosnië-Herzegovina 67ste,

Konzerva
kakvu li nam fudbalsku neslanu corbu kuhaju u medjugorju sad da mi je znati
tarik_pasa
CITAT(Konzerva @ 04.06.2008., 12:21) [snapback]157852[/snapback]
kakvu li nam fudbalsku neslanu corbu kuhaju u medjugorju sad da mi je znati

To je davno skuhano,sa Iljom i kompanijom...sad se samo supljira....
McCoy

SVI NAPOLJE!
Bando! Ne glasajte i ne donosite vise nikakve odluke. Ne prodajite nam vise muda pod bubrege. Ne kajte se i ne glumite revolucionare. SVI ste isti i SVI NAPOLJE!

Iz saveza napolje!
Zakon
Ima li kakve novine ......
azy
CITAT(Edo Odense @ 04.06.2008., 15:09) [snapback]157849[/snapback]
Imal sta iz Medjunozja, pardon Medjugorja? tumbleweed.gif

hehehe, ta ti je jarane najbolja...lol...medjunozje nazdravimo.gif
fantom
nece do veceras biti novosti
al
Danas u Međugorju sjednica IO

Očekivanja nogometne javnosti sa današnje sjednice IO iz Međugorja su velika. Naime, svi očekujemo (ne)očekivano, jer za to su sposobni ljudi iz našeg Saveza.

Današnja sjednica je premještena u Međugorje, kako bi bili što dalje od očiju javnosti i kako bi poslije dužeg skrivanja, možda napokon ugledali sunce. Saznajemo da su se već pojavili klanovi, pa tako možemo očekivati čak i smjenu Čolakovića i Dominkovića, ali tu se opet vide pojedinci iz IO, koji se javljaju kao spasioci našeg nogometa.

Ovo što se sada dešava je najsmješnija stvar koja se mogla desiti za naš nogomet. Pojedinci u IO prave sebi prostor i obmanjuju javnost, kako bi oni upali u Predsjedništvo. To radi i predstavnik NS Kantona Sarajevo Mensud Bašić. Ne znam zašto sada glumi heroja, kada je i on glasao za smjenu Kodre i Bolića. Na Skupštini Kantona Sarajevo smo donijeli odluku da naš predstavnik u IO NSBiH mora podržati Kodru, ali on nije ispoštovao našu odluku i sve je to planirano - kaže za as jedan od članova Skupštine Nogometnog Saveza Kantona Sarajevo.

Zbog čega pojedinci iz Izvršnog Odbora kocku prebacuju na dva čovjeka u Savezu, kada je odluka bila jednoglasna. Ono što će po naš nogomet biti najgora moguća solucija je rotacija anonimusa iz Predsjedništva i Izvršnog Odbora. Ljudi u Savezu će izgleda pokušati baciti prašinu nogometnoj javnosti i smjenom jednog, ili eventualno dva čovjeka vratiti situaciju na početak.

Pojedinci, a među njima i Mensud Bašić vide svoj interes u svemu ovome. Planirano vrše pritisak na javnost protiv pojedinaca, kako bi oni upali u Predsjedništvo. To je igranka koja je unaprijed planirana. Ljudi iz IO su kolektivno odgovorni, a ne pojedinci. Ono sve treba raščistiti, a ako se to ne desi na našu žalost situacija će biti ista - dodaje izvor As-a.

Ono što su nam potvrdili i drugi članovi ove Skupštine kantona jeste da se ide na to da Čolaković bude zamijenjen Bašićem. Hrvatski članovi imaju također zadatak skinuti Dominkovića. Samo je pitanje hoće li tu doći Zlatan Mijo Jelić, ili neki njegov čovjek. Ono što cijela javnost očekuje je kolektivna smjena, a to sigurno ovi ljudi neće uraditi, jer to ne ide uz njihov obraz.

Ništa, ostaje nam i dalje da gledamo patnju u Premijer ligi, da nam se igrači i treneri ništa ne pitaju, a da reprezentativci svako pola godine bojkotuju reprezentaciju. No, imat ćemo i dalje priliku u Savezu gledati nogometne anonimuse, koji i dalje misle kako mogu spasiti naš davno posrnuli nogomet.
legenda
Ne znam sta da kazem na sve ove komentare al ja sam po prirodi optimista pa cu takav i ostati dok me ne demantuju veceras na vijestima!!!

Nije u pitanju promjena pravila rada NS-a vec mi imamo puno veci problem a to je promjena politike u cijeloj drzavi!E posto je to cijela jedna armija kriminalaca i lazova koji samo svoje dzepove pune mislim da ce biti jako tesko da ne kazem nemoguce!

Do promjena mozemo stici samo ako i kad se digne cijelo stanovnistvo od 2-70 god i kad skontamo da se mora promijeniti cijeli sistem.Et tako je to nazalost!

Zalosno je to sto nasi gradjani pa bili oni stedise penzioneri ili cak policajci itd. se dizu na noge tek onda kad dodje do grla navodno!E da je ikome u ovoj nasoj BiH fakat do grla stiglo fatili bi se davno palija i ispalijali sve gore pomenute krimose od vrha pa do sekretarice i portira!!!

Tako to ide na Balkanu, sjetite se 5.Oktobra kod prekodrinjasa, e tako se mijenja sistem!!!
Nazalost kod nas jos uvijek se misli da ce biti bolje, al nece dokle god nam nacionalne stranke komanduju ko ce sjediti gdje pa cak i ko ce nam biti u predsjednistvu i IO NS-a!!!

tonymontana
Ljudi bezveze se nadate da ce se ista danas promijenit. Boli njih briga sta mi i ostali mislimo dok njima sama kapa lova u dzep.
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.