Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
VelezFC
CITAT(al @ 02.06.2008., 00:09) [snapback]157445[/snapback]
tek u septembru ce biti zanimljivo... biggrin.gif

perverzija icon_mrgreen.gif

nista protiv momaka koji su igrali ili Pirica, neka igraju jer da ne igraju nebi imali koga i sta bojkotovati icon_mrgreen.gif
dincoooo
CITAT(xs @ 01.06.2008., 23:24) [snapback]157410[/snapback]
Daj Boze da grijesis, ali si sasvim realan i ne bi me ni tren iznenadilo da bas tako i bude. Cini mi se na CD-u da je bilo pitanje za onu neku zenu psihologa: "Zasto nakon toliko godina i tolike zelje javnosti ovi ljudi ne odu iz Saveza?".
Odgovor je bio nesto kao: "Kad ubijes jednu osobu, savjest te muci, nocne more i kosmari, ali nakon sto ubijes hiljadu ljudi - sve ti je svejedno".

U svakom slucaju od mene ide respekt i zahvalnost Robijasima koji su pokazali na 2 fronta da su zaista prava navijacka skupina i da nisu podmitljivi kako se o tome pricalo u posljednje vrijeme. Dokaz je njihovo prisustvo na Kosevu i odsustvo na Bilinom Polju.
Istovremeno mi je i zao sto su morali trpiti ovu bandu u svom gradu i na svom terenu, ali pretpostavljam da druge opcije nije bilo i da su morali to uraditi.

respekt.gif svaka cast momci respekt.gif
Almir
CITAT(BH Fan @ 01.06.2008., 22:11) [snapback]157449[/snapback]
Pazite ovo:

U srijedu se raspušta Predsjedništvo NFSBIH-a? [size="5"][/size]
Nedjelja, 01 Lipanj 2008

Kako ekskluzivno saznaje portal ######, na najavljenoj sjednici Predsjedništva NFSBIH-a koja će se održati u srijedu, četvrtog juna u Mostaru, Predsjedništvo NFSBIH, kao i generalni sekretar Munib Ušanović podnijet će ostavke na svoja mjesta, te tim činom biti razriješeni funkcija koje obavljaju.

Naime, trenutno možemo reći da u krovnoj kući BH nogometa postoje dvije struje, prva koja je trenutno "na vlasti", te "opoziciona" koja se zalaže za dovođenje novih ljudi na ključne pozicije u Nogometnom savezu BiH.

Poslije posljednjih događaja, te današnjih utakmica u Zenici i Sarajevu, kako saznaje naš portal opoziciona strana pridobila je veći broj članova Izvršnog odbora NFSBIH-a, koji su svjesni da sa postojećom "vladajućom" strukturom fudbal u Bosni i Hercegovini uistinu ne može ići naprijed. Samim tim, Iljo Dominković, Sulejman Čolaković i Bogdan Čeko izgubili su povjerenje i potporu organa koji ih je i postavio na pomenute funkcije i kojem su odgovorni za rad i djelovanje i koji ih može jedini smijeniti.

Nezvanično saznajemo, kako sadašnji članovi predsjedništva traže garancije da se njihov dosadašnji rad neće u budućnosti revizirati i kontrolisati, te da se neće pokretati nikakvi interni istražni procesi protiv njih, kao bivših uposlenika Saveza. Vjerujemo kako bi svaki navijač BH reprezentacije pristao na takav dogovor, držeći se samo želje za čistim fudbalskim savezom i reprezentacijom.

Odlaskom pomenutih ljudi sa njihovih pozicija, selektor Meho Kodro i njegovi pomoćnici bi prihvatili povratak u stručni štab A reprezentacije, a šuška se kako bi Sergej Barbarez blizu prekida igračke karijere, te da bi njega mogli vidjeti kao budućeg službenog menadžera fudbalskih reprezentacija BiH.

Nadamo se da dolaze svijetliji dani za A i mladu reprezentaciju, Premijer ligu i Bosnu i Hercegovinu uopšte!

Obratite samo paznju na ovo boldirano! lolcina.gif Boga pitaj kakvog tu ima prljavog vesa. Al daj brate nek idu nek im bude sve bericetno u zivotu sto poslije toga budu radili nek budu hajirli samo da se sto dalje drze od NS-a. Fakat je dotle doslo da se ovako mora reci. biggrin.gif

Daj boze da je ovo istina, tad bi nam svanulo pravo. Pitanje je onda samo kako bi se birali tj.ko su novi clanovi.
Blunt
CITAT(AvdoKaranfil @ 01.06.2008., 23:59) [snapback]157434[/snapback]
nemojte me napasti ali ja sam se obradovao sto su nasi veceras pobjedili. svaki put kad nam repka dobije meni zaigra srce. trebamo biti ponosni na one momke koji iako neuigrani dali su sve od sebe od prve do zadnje minute se borili ko lavovi. pokazali su da buducnost nije tako crna i da imamo talentovane igrace.

Hahahah,.Haj cuti dok nebi ljud dzabe ban popusili radi tebe,,tako molim te uzdrzi se par dana, sto se tice pisanja na ovom forumu :)za dobrobit sviju nas !
Robijas
u proslosti smo vec dosta puta vidjeli sta znace neopozive ostavke u nasem savezu!!!!
ermin-jaran
CITAT(BH Fan @ 02.06.2008., 00:05) [snapback]157442[/snapback]
Kazu da je i publika u Bihacu gdje se odrzavao izbor za Miss skandirao Savez Napolje.

Biscani: respekt.gif

Jeste potvrdjujem culo se i to dobro "savez napolje".... respekt.gif

Akcija uspijela na Kosevu u prelijepom spektaklu oko 20 000 ljudi...navijanje za 10 Bola kaze ovo je samo pocetak i necemo stati,Kodri kapa do poda
jer je nastavio borbu jer da je na njegovom mjestu bilo ko drugi bio od nasih tzv.legendi koji nisu ni dosli na danasnju tekmu pokupili bi kofere i zapalili
zatim Barba je rekao da bi imao zelju da pomogne nasem fudbalu fakticki samo sto nije rekao da bi radio u savezu ,kako sam skonto da ce prekinuti karijeru...
Tekmu su prenosili Baho i Hadziomerovic koji je tuko paljbu po savezu citavih 80 minuta svaka cast...
Na Bilinom Polju ocekivano bojkot uspio nema potrebe vrijedjati momke koji su igrali samo zbog popisane FIFE da nas nebi kaznili sa suspenzijom....
Sad praviti pritisak i lobirati Izvrsni Odbor da smijene ovaj otpad iz saveza sad jedini moguci nacin do 4 juna je ostalo nekoliko dana ....
dincoooo
CITAT(AvdoKaranfil @ 01.06.2008., 23:59) [snapback]157434[/snapback]
nemojte me napasti ali ja sam se obradovao sto su nasi veceras pobjedili. svaki put kad nam repka dobije meni zaigra srce. trebamo biti ponosni na one momke koji iako neuigrani dali su sve od sebe od prve do zadnje minute se borili ko lavovi. pokazali su da buducnost nije tako crna i da imamo talentovane igrace.

haha joj vidi nam avdage lolcina.gif
jaro jel ti bogati uvlacis nesto, ljepilo ili sl. ...

Ti si bio onaj sa turskom zastavokm na biljinom polju sad znam !?

ja ti ponosa
VelezFC
CITAT(BH Fan @ 02.06.2008., 00:11) [snapback]157449[/snapback]
Pazite ovo:

U srijedu se raspušta Predsjedništvo NFSBIH-a? [size="5"][/size]
Nedjelja, 01 Lipanj 2008

Nezvanično saznajemo, kako sadašnji članovi predsjedništva traže garancije da se njihov dosadašnji rad neće u budućnosti revizirati i kontrolisati, te da se neće pokretati nikakvi interni istražni procesi protiv njih, kao bivših uposlenika Saveza. Vjerujemo kako bi svaki navijač BH reprezentacije pristao na takav dogovor, držeći se samo želje za čistim fudbalskim savezom i reprezentacijom.

Obratite samo paznju na ovo boldirano! lolcina.gif Boga pitaj kakvog tu ima prljavog vesa. Al daj brate nek idu nek im bude sve bericetno u zivotu sto poslije toga budu radili nek budu hajirli samo da se sto dalje drze od NS-a. Fakat je dotle doslo da se ovako mora reci. biggrin.gif

ne vidi se izvor pa ne mogu procjeniti koliko je pouzdano, ali bi dobro bilo da je istina
sto se tice boldiranog nema problema, dajte im garancije
ali ja ne mogu garantovati da ako ih nekad sretnem na ulici ne dobijem kronicni napad i pocnem mlatarat rukama lijevo desno gore dole pa slucajno zakacim nekoga od njih biggrin.gif
Akif
CITAT(behar @ 01.06.2008., 22:21) [snapback]157458[/snapback]
Hahahahahaha žabo jedna uopšte neznaš kako sam mislio ali eto ne zamjerim ti kasno jepa ti se možda spava

Jos ti nije kasno prijeci u pitome plodove koje ce svi sa uzivanjem ubirati i hvaliti te iste.
Ne dozvoli da ostanes orah kostunjac do kraja zivota,jer to bas i nije neka cast..........

Bosna i Hercegovina u srcu.....................
Robijas
CITAT(kh2008 @ 02.06.2008., 00:38) [snapback]157468[/snapback]
ako sire dezinformacije onda im treba odma zapaliti portal lolcina.gif

bojkotovati
Robijas
Pise LaOla1
micunovic
J arane ovaj 04. 06 kad bude u MOSTARU ova sijednica NSBIH tad se trebale napraviti u MOSTARU demostracije i ne dati govnima da izadu dog ne podnesu ostavke isto ka u vatikanu kad biraju papu nema zaci dok ne izaberu novog.
legionar
CITAT(Robijas @ 02.06.2008., 00:19) [snapback]157456[/snapback]
u proslosti smo vec dosta puta vidjeli sta znace neopozive ostavke u nasem savezu!!!!

i ja više pesimista jer ipak mogu svoje opet progurati te smjene su samo pjesak u oči... treba minjeat statut to znači da mogu u savezu odlučivati ljudi koji imaju obrazovanje i nivo profesionalizma odnosno ljudi koji su gradili svojim nogama taj savez...

to je tek početak promjena ima puno toga što treba promjeniti na bolje najbolje da krenemo redom... znači novi statut i novi kompetentni ljudi na čelu saveza!
Istok
Ja onog Azerbejdzana, kakva je ono reprezentacija? Makedonija je za njih Brazil. Vidim i hrvatska liga je do jaja cim je onaj Terkes najbolji strijelac, nije se sa loptom sastavio. Zalosno da je Boubacar Dialiba veci patriota (vjerovatno nije do patriotizma vec do karaktera) nego ovi debili koji danas istrcase na Bilino Polje. To je najbolja slika o njima.

Ove trebe na prvoj stranici portala svakim danom sve bolje.
Vernes_bhf
Ako je ovo istina za 4/6, taj ko je postavio tu vijest ovdje, ima 2 gajde i 3 porcije cevapa od mene u Bosni :D
senci

Vidi ti naseg behara a i karanfila. Gdje vi zivite
SrceBiH
Sta ste digli tenzije, BiH odnosno reprezentativci koji su danas zaigrali su svi gotovo iz premijer lige. A AZ. nije toliko jaka ekipa da bi se od njih moglo izgubiti. Daj boze da je bila Francuska, Turska, Crna Gora, tek bi onda vidjeli poraza. A nije ni iskljuceno jos da je AZ. savez dobio 50.000 KM od NFSBIH da hi pusti da pobjede da bi him IO dao jos jednu sansu al od tog nema nista. De molim vas gledajte sta pisete nemojte se Psovati, vrijedzati.
SrceBiH
Samo napred KODRO, BOLIC i ostali do pobjede!
Robijas
CITAT(AvdoKaranfil @ 02.06.2008., 02:08) [snapback]157477[/snapback]
pa kazem svoje misljenje a vi odma napadate. ali meni zaigra srce kad cujem himnu i zar nije lijepo kad se po svijetu procuje da smo sa tako mladim momcima dobili jednog respektabilnog protivnika? Bosna u srcu!

PASA moj solidni

velkom tu de ril world
Robijas
CITAT(Istok @ 02.06.2008., 02:19) [snapback]157478[/snapback]
Ove trebe na prvoj stranici portala svakim danom sve bolje.

nebi se smijelo ni pokazati, vidis da zavodi ljude. ili kako bi ti nama obanio Karanfilove postove wub.gif lolcina.gif
Rodeni
Trebaju svake godine da organizuju jednu humanitarnu utakmicu za vrijeme kad su ovi iz dijaspore na odmorima

treba se uvesti zakon neki u premijer ligi da na svakoj utakmici premijer lige mora da budu u prvih 11 po dva juniora tog kluba tako da mladji igraci imaju vise sanse da dobiju priliku da igraju za prvi tim tako bi nam ojacala mlada repka a i mladi igraci bi imali veci motiv da rade

Treba se uvesti All-Star utakmica i da se igra pocetkom Aprila da se pozovu najbolji igraci premijer lige BiH i to da treneri iz premijer lige izaberu najboljih 44 igraca i da se podjele u dvije grupe

Ja mislim da je bolje sto su igrali ovi igraci danas u Zenici moglo se viditi ko ima kvalitet za A repku a i ko nije za A repke
Rob_ZE
Ocekivao sam vise ljudi na kosevu ali dobro je i ovo, jer u Zenici nije bilo nikoga, tako da mozemo reci da je ovo sve uspjelo, a ako se nista ne promjeni treba nastaviti ovako i kroz kvalifikacione utakmice bojkotovati, ne ici nigdje itd...Sve u svemu dobro je ispalo...
ermin-jaran
CITAT(AvdoKaranfil @ 02.06.2008., 02:08) [snapback]157477[/snapback]
pa kazem svoje misljenje a vi odma napadate. ali meni zaigra srce kad cujem himnu i zar nije lijepo kad se po svijetu procuje da smo sa tako mladim momcima dobili jednog respektabilnog protivnika? Bosna u srcu!

Pa jos kad zapjevas ja miline blago tebi....opet sa druge strane sva sreca pa na Kosevu ne otpjevase "jedna si jedina" tako da pojedinci mogu mirno spavati
da ne bi usli u hator onima sto ovu zemlju ne osjecaju kao svoju.....a neka nas ,biser do bisera rolleyes.gif

Svi Francuski mediji su prenijeli vijest Bosna pobjedila pred 40 navijaca sa bojkotom; sve televizije i svi mediji zajedno sa igracima su pozvani na bojkot zbog korupcije u savezu i smjene selektora Mehe Kodre....manje vise istina se zna tako da se oni uhljupi ne mogu kriti iza paravana FIFA koji im lici....juce je Lajcak dao interviju na poluvremenu tekme na Kosevu dao je podrsku nasim legendama cak on sam je nekad igrao aktivno kao golman cijeni Envera Marica i rekao da svaki posao treba da rade ljudi koji su profesionalci za to kako u fudbalu tako i u politici ali nije ulazio dublje u problem jer bi to bilo mijesanje politike u fudbal

http://www.sports.fr/cmc/scanner/football/...2908.html?popup

Zenica ,Bilino Polje rezultat dobrog rada saveza 40 navijaca (nesretnika)

Armenija-Grcka 0:0
fantom
Bojkot BiH reprezentacije: Pobjeda nad Azerbajdžanom pred pedesetak gledatelja
REPREZENTACIJA Bosne i Hercegovine pobijedila je u prijateljskoj utakmici u Zenici Azerbajdžan s 1:0. Utakmicu je gledalo tek pedesetak gledatelja.

Ovakva posjeta posljedica je posljednjih događanja u Nogometnom savezu Bosne i Hercegovine, odnosno revolta nacije prema vodstvu saveza, koje je prošlog mjeseca s izborničke dužnosti smijenilo miljenika nacije Mehu Kodru. Njegovom privremenom nasljedniku, vršitelju dužnosti izbornika Denijalu Piriću, odazvao se samo jedan igrač s prvobitnog popisa, i to najbolji strijelac Prve HNL minule sezone, Zadrov napadač Želimir Terkeš, koji je sezonu u HNL-u završio s 21 golom iz 29 utakmica. Selekcija BiH bila je, tako, popunjena mahom igračima iz bosanskohercegovačke Premijer lige. Inače, jedini pogodak u Zenici postigao je Stevo Nikolić u 73. minuti.

Ostali reprezentativci bojkotirali su utakmicu u Zenici, a mnogi od njih zaigrali su u humanitarnoj utakmici na Koševu koja je odigrana pod parolom "za spas i ozdravljenje BiH nogometa", a na kojoj se okupilo oko 15 tisuća gledatelja. Među velikim brojem legendi našao se i smjenjeni izbornik Meho Kodro.

izvor index hr
fantom
Humanitarno-sportski spektakl na Koševu
Piše: Jasmin LIGATA
02/06/08

Savez napolje, nacijo budi se

Oko 20.000 ljudi prisustvovalo je humanitarno-sportskom spektaklu na Koševu, na kojem je odigrana utakmica Kodro, Bolić i prijatelji. Pobjedu je slavila Kodrina ekipa sa 11:9, ali rezultat ovog susreta je zaista najmanje bitan.

Zapravo je najvažnije da su građani Bosne i Hercegovine prepoznali trenutak i u velikom se broju pojavili na Koševu, dajući jasan znak čelnicima N/FSBiH kako je došlo vrijeme da napokon prepuste svoja mjesta sposobnijim ljudima nego što su oni.

Sa tribina Koševa odjekivalo je “Savez napolje, nacijo, budi se”, a emocije samih aktera, a pogotovo Kodre, Bolića i Barbareza, koji su ispraćeni ovacijama, bile su prevelike. Svi se slažu kako je kucno čas da Iljo Dominković, Bogdan Čeko, Suljeman Čolaković, Munib Ušanović i svi članovi Izvršnog odbora ponude svoj mandat na raspolaganje i na taj način spase nogomet u BiH. Ako im glasovi 20.000 navijača sa Koševa, zatim bojkot više od 20 reprezentativaca uoči meča protiv Azerbejdžana, te izjave asova poput Baždarevića, Marića, Bajevića i ostalih ne pokazuju da rade nešto pogrešno, onda stvarno ne znamo šta očekivati.

Nemoguće je kako ti ljudi smatraju da su zapravo oni u svemu ovome jedini ispravni, te da ne snose nikakvu odgovornost za sve što se dešava u nogometnoj BiH, jer u svijetu je zaista presedan da reprezentativci jedne zemlje bojkotuju svoju reprezentaciju, te da navijači radije gledaju revijalnu utakmicu, a ne zvanični meč državnog tima. A vi ste gospodo iz saveza za to krivi. Vi i niko više.

Zato, poslušajte glas javnosti i nemojte se kriti iza saopštenja koje šaljete iz Australije i još jednom razmislite o situaciji u koju ste doveli nas, pa i sebe. Imajte morala, samokritičnosti i obraza i otiđite zauvijek. Sramotno je da ne želite odstupiti, jer svakim novim danom vašeg rukovođenja Nogometnim savezom u BiH, naš nogomet je sve bliži potpunom rasulu.

Pomenimo da se u jučerašnjoj utakmici od aktivnog igranja oprostio fudbaler Sarajeva Almir Turković, koji je bio jedan od najboljih igrača Premijer lige BiH u posljednje vrijeme.

izvor oslobodjenje
Zakon
Nekontam odkud jucer onaj HARIS MEDUNJANIN zar on nije igrac HOLANDIJE
jasco74
Pravi reprezentativci Bosne i Hercegovine odigrali su u Sarajevu revijalnu utakmicu pod motom "Spasimo BH nogomet - Kodro, Bola i prijatelji", dok je službena, krnja reprezentacija u Zenici pobijedila Azerbajdžan...

Revijalan je susret pokrenut na inicijativu novinara i navijačkih grupa osobito BH Fanaticosa, FTV je organizirala i izravno prenosila utakmicu, a sav je prihod od gotovo 15.000 ulaznica dodijeljen u humanitarne svrhe.

S druge strane prijateljska je utakmica u Zenici odigrana pred četrdesetak gledatelja, a tijekom jučerašnjeg dana prodano je - pet ulaznica.

Denijal Pirić, v.d. izbornika nakon smjene Mehe Kodre koji se usprotivio odluci Saveza o putovanju na, po njega, nepotrebno gostovanje u Iran ostao je bez redom 19 standardnih reprezentativaca koji su mahom podržali proslavljenog napadača Veleža i primjerice Barcelone.

Goste je BiH pobijedila golom Steve Nikolića u 72. minuti, dok je susret na Koševu nakon preokreta (Bolićevi su izabranici poveli s 4:0) završio na koncu s 11:9 za Kodrine, a svoj su prilog ozdravljenju BiH nogometa dali igrači poput Barbareza, Konjića, Varešanovića, Pašića i nekadašnjih igrača Hajduka, Dinama, Rijeke i Šibenika - Almira Turkovića i Bulenda Biščevića, Edina Mujčina i Nermina Šabića, Seada Halilovića te Anela Karabega.

Utakmicu su, pak, eskivirali Memed Baždarević i Faruk Hadžibegić, ali poruka "Savez napolje!" stigla je do svih.

I mediji u Hrvatskoj su korektno propratili jucerasnji dan u bh fudbalu.
Adma
CITAT(micunovic @ 02.06.2008., 01:38) [snapback]157475[/snapback]
J arane ovaj 04. 06 kad bude u MOSTARU ova sijednica NSBIH tad se trebale napraviti u MOSTARU demostracije i ne dati govnima da izadu dog ne podnesu ostavke isto ka u vatikanu kad biraju papu nema zaci dok ne izaberu novog.

Znas li ti gdje ce oni sjediti?

Kod Dike Slezaka (tajkun ujedno i vlasnik kladionica) na imanju u Ilicima (prigradsko na######e), a tamo je sve go (moram na zalost pisati ovo) hrvat, ko ce tamo protestvovati? Druga stvar zasto 4-tog, tad je finale kupa i oni svi idu da jednom od svojih miljenika Zrinskom uruce pehar, ne budite djeca, jos dugo oni nece sjednicu odrzadi negdje gdje su bosnjaci vecina...(na zalost samo u bonjackim krajevima nase jadne zemlje je ljudima stalo do BH i njenog fudbala)
bosancheros
pobijedili smo azerbejdzan tako stoji u inostranoj stampi...zalosno sta su nam uradili da nemozemo da navijamo za svoju drzavu... i kada pobijedi bih kao sad sto je da nemamo razloga za zadost....zato sto mafija nam vodi fudbal....neznam kako ce doci do promjena kad ovi degeneci nemaju morala ni jedan gram...nece sami otici...
fantom
Bešlija: Ljudi koji vode Savez, gledaju samo sebe
Kako imaju obraza i dalje sjediti u NSBiH, pita se Varešanović...
02.06.2008. 08:15
Kao što se i očekivalo, akciji se pridružio veliki broj bivših i sadašnjih asova koji su zajednički digli glas za promjene u bh. fudbalu.

Nekadašnji reprezentativac Mirsad Bešlija, koji je bio član grupe koja je s pismom bojkota prije godinu podigla dosta prašine, smatra da otkaz Mehi Kodri predstavlja posljednju kap u prepunoj čaši nezadovoljstva postupcima Nogometnog saveza BiH.

- Žalosno je da Savez na takav način okočna mandat jedne legende kao što je Kodro. Ti ljudi gledaju samo sebe, a uspjeh reprezentacije ih uopće ne interesuje. Njima je smetalo to što je Kodro osoba koja ima svoje ja, a to takvim ljudima ne odgovara - kaže Bešlija.

Mirza Varešanović jedan je od najvećih zagovornika promjena, a osim reprezentacije, razloge za to vidi i u sve lošijoj Premijer ligi BiH.

- Nije mi jasno kako ti ljudi koji vode Savez imaju obraza? Za svog mandata nisu uradili ništa za bh. fudbal, već 10 godina nijedna reprezentacija nam ne može otići ni na jedno veliko takmičenje, a oni i dalje odbijaju da odu uprkos tome što je cijela država protiv njih - naglašava Varešanović.

Samir Ćemalović je član Izvršnog odbora NSBiH i kaže da će, zbog dolaska na manifestaciju, vjerovatno, biti "na nožu" u Savezu, ali će to spremno prihvatiti.

- Ovdje vidim samo sportiste, a u Izvršnom odboru ih uopće ne vidim. Mislim da sve ovo ne treba završiti samo ostavkama članova Predsjedništva nego novim izborima na svim razinama, jer NSBiH ne funkcioniše ni u jednom segmentu. Kako i bi, kada je Iljo Dominković doveo svoje sudije, kontrolore i delegate, a u Orašju je postao heroj kojeg će tamošnji Savez uvijek podržati - kaže Ćemalović te dodaje da je za dolazak na Koševo dobio podršku Nogometnog saveza Hercegovačko-neretvanskog kantona.

Pašić: Nisu nedodirljivi

Predrag Pašić je ponovo pozvao državu na intervenciju, jer kako kaže, ona ima moć da Nogometnom savezu BiH oduzme ovlasti predstavljanja zemlje.

- Mislim da je u javnosti stvorena pogrešna slika o ljudima koji vode NSBiH. Kao da su nedodirljivi i da im se ne može ništa. Varaju se. Mislim da bi ova naša akcija trebala pokrenuti cunami koji bi razrušio sve ono što je nakaradno u našem fudbalu.

A nakon toga, trebamo biti pametni i, uz pomoć države, započeti na pravi način, sa novim ljudima, sa strategijom i sa sistemom - rekao je Pašić.

Barbarez: Ovo nije posljednji korak

Sergej Barbarez ponovo je zaigrao pred navijačima BiH. Legendarni Barba, kapiten iz dana kada su sve patriote živjele za reprezentaciju, kaže da se rado odazvao akciji te da će to učiniti ponovo ako bude pozvan.

- Pozitivno sam iznenađen što sam vidio ovoliko ljudi na stadionu koji podržavaju naše ideje. Nadam se da su zadovoljni onim što su vidjeli. Sam moj dolazak dovoljno govori o tome šta mislim i šta želim.

Više se ne radi o nama igračima ili bilo kome pojedinačno, radi se o ozdravljenju našeg fudbala i našoj budućnosti. Koliko je ružno to što se desilo Kodri i Boliću, toliko je možda i dobro, jer je pokrenulo lavinu. Ovo je prvi korak, ali neće biti posljednji - kazao je Barbarez.

Istok
U ovoj situaciji mozda izgleda beznacajno ali meni se ne svidja nikako sto su od nedavno promijenili dresove. Evo vec drugu utakmicu imaju plave dresove sa bijelim sorcevima kao kombinaciju za domace utakmice.

Kao prvo bijeli dresovi su bili puno ljepsi a kao drugo vec su postali tradicija, do koje mi izgleda drzimo ko' do lanjskog snijega. Poslije ce se naci neki indijanac kome ce pasti na pamet da uvede plavo - zutu kombinaciju i to ce se prihvatiti zdravo za gotovo. Zamislite da "Azurima" neko ukine njihove plave dresove, kakav haos bi izazvao takav potez.
Istok
CITAT(AvdoKaranfil @ 02.06.2008., 11:30) [snapback]157509[/snapback]
lijepi su svi dresovi kad igra bosna, pa taman da su i ljubicasti meni ne smeta

Ma moze i to, kad smo vec cirkus od reprezentacije i drzave daj da bude potpuni ugodjaj
Kabe
Bosnien-Fans und Teamspieler boykottierten Länderspiel
Protest gegen Rauswurf von Teamchef Kodro - Wenige Minuten vor dem Spiel nur 12 Karten verkauft
Sarajevo - Aus Protest gegen den Rausschmiss von Teamchef Meho Kodro haben die Fans des bosnischen Fußball-Nationalteams am Sonntag in Zenica das Länderspiel ihrer Mannschaft gegen Aserbaidschan boykottiert. Laut dem staatlichen Fernsehen Bosnien-Herzegowinas ist bis einige Minuten vor Spielbeginn nur ein Dutzend Karten für die Partie, in der Denijal Piric das Team coacht, verkauft worden. Auch 19 Nationalspieler hatten einen Antritt in diesem Spiel verweigert. Dafür kamen 15.000 Anhänger zu einem Benefizspiel, das u.a. von Kodro einige Stunden vor dem Ländermatch veranstaltet worden war.

Kodro war abgesetzt worden, nachdem er sich geweigert hatte, die Mannschaft zu einem Freundschaftsspiel in den Iran zu führen. Die Medien des Landes sowie Fangruppen und Spieler hatten den nationalen Verband im Vorfeld auch der Korruption beschuldigt. Gegen zwei führende Funktionäre läuft derzeit ein Korruptionsprozess. (APA/Reuters)

Länderspiel-Ergebnis:

# Bosnien-Herzegowina - Aserbaidschan 1:0. Tor: Nikolic (72.)
Ovo pise Austrijski Standard danas!
Bosanski navijaci i igraci bojkotiraju utakmicu protiv Azerbejdzana .Protestuju protiv izbacaja Mehe Kodre i KORUPCIJE u Savezu .Kratko prije pocetka utakmice prodano tek nekoliko karti.Protiv dva celnika saveza se vodi proces zbog korupcije
jasco74
Kada sam ja bio klinac, na casovima fizickog vaspitanja se moro nositi crni sorc i bijela potkosulja. Kada bi onda igrali fudbala, rukometa ili kosarke, nastavnik bi nas podijelio u dvije ekipe i da bi se te dvije ekipe razlikovale, jedna ekipa je skidal bijele potkosulje. Na kraju je nastao termin da igraju goli protiv obucenih.
Predlazem da nasi reprezentativci, od sada, pa nadalje i ubuduce budu goli. Na prednjoj strani cemo im napisati legea a na zadnjoj broj i ime. icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
cile
Par slika sa Koseva:

Schlager
Evo i mojih utisaka....

U Zenici je bilo sjajno,potpuno prazan stadion,bravo Zenicani!

Ali,cak i po cijenu da uvijek ispadnem kontras (sta cu kad uvijek pisem i govorim ono sto mislim,a ne po matrici),nisam odusevljen Kosevom,iako su se na FTV razbacivali cifrom od 20 000 gledalaca,svako ko je ikad bio na Kosevu je svjestan da nije bilo vise od 7000-8000.

Ali dosta je i to,dan je bio vreo,paklen,no mene je mnogo vise razocaralo sto nije bilo Safeta Susica,Mese Bazdarevica,Faruka Hadzibegica,Borceta Sredojevica,Envera Marica,Miomira Odovica,Harisa Skore,Elvira Baljica,Duska Bajevica,Semira Tucea,Blaza Sliskovica,Ivice Osima,Vahida Halilhodzica i jos desetine drugih od kojih je vecina bila najavljena a neki su poput Baljica pominjali kako "prvim avionom stizu"....za 90% ovih koji su juce nastupili se tesko moze bas reci da su "BH legende" (osim Kodre,Barbe,Bolica i jos mozda dvojice),iako,svaka im cast sto su dosli,a za sve ove ostale koje sam nabrojao i koje nisam,a koji su jako glasni po medijima kad se treba preko novina nametati za selektora i mjesto u rukovodstvu Saveza, a sad taktiziraju,cekaju rasplet i ljetuju po Turskoj,Spaniji,imam samo jednu poruku: SREDNJI PRST!

Znam da ce sad vecina osuti drvlje i kamenje zato sto nisam fasciniran jucerasnjim dogadjajem,ali morao je neko i ovo reci...

I jos jednom da ponovim,za mene je utisak dana Bilino Polje,bravo!!
ermin-jaran
CITAT(AvdoKaranfil @ 02.06.2008., 16:33) [snapback]157528[/snapback]
meni je lijep dizajn, pravo evropski. trebamo ici u korak s vremenom a ne samo nositi jednobojne dresove. al haj ti objasni nasem covjeku sta je dizajn eusa_wall.gif

@Avdo ja mislim da se dizajn more kupit u robnoj kuci al ljudi neznaju...!!!!

@Sclager neznam kako si dobio 7/8 hiljada ako je prodano 13 000 karata icon_rolleyes.gif
po tvom postu i Kosevo je trebalo biti prazno da bi dobio utisak pozitivan...majke mi legenda si
Schlager
CITAT(ermin-jaran @ 02.06.2008., 16:38) [snapback]157532[/snapback]
@Avdo ja mislim da se dizajn more kupit u robnoj kuci al ljudi neznaju...!!!!

@Sclager neznam kako si dobio 7/8 hiljada ako je prodano 13 000 karata icon_rolleyes.gif
po tvom postu i Kosevo je trebalo biti prazno da bi dobio utisak pozitivan...majke mi legenda si

Ma znas i sam kako se karte prodaju,firme ili stranke kupe po 1000 ulaznica pa dijele,nije to neki pokazatelj,ali naveo sam da mi je manji problem sto Kosevo nije bilo puno,vec me izbacilo iz takta sto bar 20 ljudi za koje sam bio siguran da ce doci,nije doslo....
VelezFC
Azerbejdzan je u evropskom fudbalu ono sto je Zepce bilo ove sezone u Premijer ligi. S tim da nisam siguran da je Vogtz poveo najbolji tim u Zenicu vec sigurno i on provjerava neke nove igrace iz domace lige. Zato se ne zanosite sa ovom pobjedom Slageri i drugi. Strefice vas slag kad nas potope Bugari ili Spanci...
Ali najbolje je juce bilo kad se na BHT vijestima javljao reporter sa Bilinog prije utakmice, kaze do 14 casova prodata je samo jedna ulaznica. Malo poslije, sa uzbudjenim glasom: upravo nam javljaju da je do sada prodato 5 ulaznica icon_mrgreen.gif
Javnost je rekla svoje.
Zel89
Jestili vidili kad Stevo Nikolic poljubi bosanski dres poslje gola? Svaka cast, izgleda pravi bosanac. eusa_clap.gif
Schlager
Pa i jeste Bosanac,on je iz Bosanskog Samca....
SrceBiH
CITAT(goliath @ 02.06.2008., 14:04) [snapback]157519[/snapback]
Jest, ali on i ostali igraci poput njega koje smo izgubili nezalaganjem saveza i prijasnjih ljencina u strucnim stabovima su jedan jak "prst u oko" savezu i ljudima koji su krivi sto smo izgubili tu omladinu Holandiji, Svicarskoj, Svedskoj, Austriji itd...

Pa kako moze igrati za BiH ako je igrac Holandije?
Blunt
CITAT(SrceBiH @ 02.06.2008., 19:24) [snapback]157555[/snapback]
Pa kako moze igrati za BiH ako je igrac Holandije?

Kad je igrao za BIH ? closedeyes.gif
SrceBiH
CITAT(Zakon @ 02.06.2008., 07:47) [snapback]157496[/snapback]
Nekontam odkud jucer onaj HARIS MEDUNJANIN zar on nije igrac HOLANDIJE

Gdje ti je on bio ? na bilinom polju ili na kosevu?
al
Uvrijedili su me, jer su mi ponudili da budem njihov selektor

Moguć povratak na teren * Nema napretka sa ovim ljudima koji biraju trenere po nacionalnom ključu * Nisam ni sekunde razmišljao kada su me zvali pojedinci iz Saveza - otkrio nam je Barbarez.

Čitav članak će biti dostupan od 03-06-2008 02:00

san.ba
bilco
Na sablasno praznom Bilinu polju nisu odigrali čelnici NS BiH

U sjeni događaja na Koševu, gdje su Kodro, Bolić i prijatelji igrali humanitarnu utakmicu, koja je bila dobar izgovor da se okupe istomišljenici i protivnici nogometnog saveza, u Zenici jedna “nova” reprezentacija BiH odmjerila je snagu s Azerbajdžanom. Ne želim nikoga optuživati niti mu suditi, no događaji koji su u posljednje vrijeme uzdrmali nogometnu javnost nikomu ne idu u prilog.

Pogrešaka i krivih poteza uvijek je bilo i uvijek će ih biti. Griješili su i jedni i drugi. No, neki se još nisu pomirili s činjenicom da svijet ide naprijed i da društvo raste na demokraciji, a ne na divljanju i razbijanju. Svatko može iznijeti svoje mišljenje, ali nitko nema pravo nekoga vrijeđati ili mu prijetiti.

A toga je, morate priznati, ovih dana bilo i previše. Probleme se mora riješiti za stolom, a nikako na ulici ili pritiskom medija i utjecajnih pojedinaca.

Privremeni izbornik Denijal Pirić u proteklih nekoliko tjedana bio je pod velikim pritiskom domaće javnosti i medija. Kada je uime nogometnog saveza pozvao reprezentativce na okupljanje, igrači su jedan za drugim počeli odbijati pozive.

Pirić se u tom trenutku našao u neobranom grožđu, pa je posegnuo za nogometašima iz domaće Premijerlige. Ipak, na okupljanje najbolje vrste došlo je i nekoliko standardnih reprezentativaca, a čak je i iz dalekog Japana potegnuo i Mirko Hrgović. Rođeni Sinjanin, koji već pet godina nastupa za reprezentaciju BiH, imao je velikih neugodnosti u sarajevskoj zračnoj luci.

Naravno, ostao je iznenađen takvim ponašanjem, jer nije znao što se već desetak dana događa u Bosni i Hercegovini. Susreo se s Pirićem i “novim reprezentativcima” te poslije dva sata razgovora odustao od svega i otputovao u Split.

Svi igrači koje je Denijal Pirić pozvao, odazvali su se. Oni koji su obukli državni dres s grbom NS BiH hrabro su istrčali na travnjak sablasno praznog Bilina polja i dali sve od sebe.

Iako je većina dan prije igrala u svojim klubovima posljednje premijerligaško kolo, ostavili su, pred (samo) dvjestotinjak gledatelja, posljednji atom snage na travnjaku i pobijedili Azerbajdžan s 1:0. Strijelac Stevo Nikolić samo 24 sata prije proslavio je premijerligaški naslov s Modričom.

Kako sada gledati na te dečke koji su u klubovima uvijek davali maksimum, i gotovo na ho-ruk ušli u reprezentaciju. Prvi su put igrali zajedno i pobijedili. Jedna je epizoda završena, slijedi nova, ali trenutačno se još ne može pretpostaviti kakva.

Pobjedu protiv Azerbajdžana neki mediji dočekali su podcjenjivački. Kao, protivnik je ionako preslab. Zaboravlja se pri tome da su Azerbajdžanci u prethodnim kvalifikacijama za EP u Bakuu svladali reprezentaciju Srbije s 1:0, a u Beogradu izgubili istim rezultatom, dok je najbolja (!) reprezentacija BiH gubila i od jedne Estonije, Mađarske ili Moldavije.

Nakon svega, momčad koju je okupio Denijal Pirić možda i nije najbolja, ali su je činili igrači koji su dali sve od sebe. Oni su se izdignuli iznad svih i pokazali da se u Bosni i Hercegovini dobro igra nogomet, a politika pritom mora biti u drugom planu.

Ne bi bilo pravedno, ponajprije zbog igrača, da se za sljedeće okupljanje oni zaborave, jer ono što su pokazali na praznom Bilinu polju za svaku je pohvalu i divljenje. Bravo, dečki!

Preuzeto sa Sportal.hr
posto je iljo dopisnik sportskih novina nebi me cudilo daje to njegovo maslo,a i ocekivao sam ovakav tekst.
ma more mars u icku materinu uzmite ih vi sebi
jasco74
Ne znam sto se nerviras. Da ja tebe pitam:"Ko je to igrao na Bilinom polju? Zar je bila neka utakmica?"
Sto se mene tice, igrali su Zanzibar i Angola.
efteling
"Shagoljanje"
edin mehic
haris medunjanin je igro za mladu reprezentaciju holandije ispod 18 god tako da on ima pravo da igra za bosnu a samim dolaskom u sarajevo pokazao je da zeli igrati za bosnu
TrueBlue
CITAT(edin mehic @ 02.06.2008., 20:18) [snapback]157564[/snapback]
haris medunjanin je igro za mladu reprezentaciju holandije ispod 18 god tako da on ima pravo da igra za bosnu a samim dolaskom u sarajevo pokazao je da zeli igrati za bosnu

Ti ocigledno nemas pojma sta pises!!!
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.