Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
Eborg
CITAT(goliath @ 31.05.2008., 14:03) [snapback]157166[/snapback]
@Istok
Ovo sam prebacio iz novo-otvorene teme o promjenama u NS-u da nebi bilo mimo teme..

Fakat, sta je sa Mirsadom?? Nakon onog vatrometa na Bilinom Polju protiv Finske kad se on zvanino oprostio od repke, ja ga uopste ne vidim na mapi. Jel' on leti ispod radara? Nije ni jedan intervju dao za novine (koliko ja pratim) nit se ijednom oglasio u vezi desavanja u NS-u. Nikakvih reakcija od njega a nisam ga vidio ni na spisku nasih velikana koji ce se naci na revijalnoj tekmi "Kodro, Bola & Co." (Pardon ako grijesim)

Chovjek zhivi mirnim porodichnim zhivotom.Otvorio je bratu pekaru i jako rijetko se pojavljuje u javnosti.Kada je tek doshao iz Madrida vozio je najnoviju Mechku,sada ni to ne vidim.Malo ce glupo zvuchati ali znam jednog momka koji zhivi blizu njega.Kazhe vidja ga kako radi oko graha u bashti...Ono,totalno se opushta chovjek... icon_mrgreen.gif

U par navrata je rekao da nije pravo vrijeme da josh bude u Cheliku.Ali to je dobra ideja za Savez,on je jedini iole sposoban boshnjachki (o kako mrzim ove podjele!) kanditat za Cholakovicevo mjesto!
fantom
Nesto mi se smanjila sva ova frka oko saveza.Nekako se stalo na loptu ili je tajno doslo do nekog pakta o ne napadanju ili su ovi iz saveza obecali promjene ili...
Eborg
Ako cemo realno,ko bi to mogao konkurisati od domacih kao najbolja opcija za predsjednishtvo Saveza?

Boshnjak: Mirsad Hibic (Zenica),Muhamed Konjic (Sarajevo)
Hrvat: ?
Srbin: ?

Srpski chlan predsjednishtva mora biti sa teritorije RS-a,tj. da ga delegira FSRS...Npr. shto ne upravo Borche Sredojevic,bivshi igrach jednog Deportiva i veliki struchnjak?

Mislim da je Predrag Pashic Srbin tako da ni po kojem pravilu ne mozhe u Savez.Kakva glupost...

Isto tako,bilo bi dobro delegirati ove ljude makar preko kantonalnih saveza u IO...
Istok
CITAT(Eborg @ 31.05.2008., 13:35) [snapback]157189[/snapback]
U par navrata je rekao da nije pravo vrijeme da josh bude u Cheliku.Ali to je dobra ideja za Savez,on je jedini iole sposoban boshnjachki (o kako mrzim ove podjele!) kanditat za Cholakovicevo mjesto!

Ne zaboravi Konjica, cini mi se da se on po zavrsetku karijere vratio u BiH, tacnije u Sarajevo (ovo nije 100%). Doduse Konjic ima ambicije za trenersku karijeru, poceo je valjda sa tim seminarima koje organizuje FSBiH.
scott
toliko pitanja u vezi sopcast-a da mi se vise muci
cile postavi na pocetnoj stranici(ako je izvodljivo) velKackim slovima SOPCAST ::ITD::ITD

sto se sutrasnje utakmice tice mislim da je to zavrsni udarac poslije kojeg SAVEZ nema sta da radi.
sutra ce biti jasno ko dan da je stvar gotova
efteling
CITAT(Eborg @ 31.05.2008., 15:43) [snapback]157191[/snapback]
Ako cemo realno,ko bi to mogao konkurisati od domacih kao najbolja opcija za predsjednishtvo Saveza?

Boshnjak: Mirsad Hibic (Zenica),Muhamed Konjic (Sarajevo)
Hrvat: ?
Srbin: ?

Srpski chlan predsjednishtva mora biti sa teritorije RS-a,tj. da ga delegira FSRS...Npr. shto ne upravo Borche Sredojevic,bivshi igrach jednog Deportiva i veliki struchnjak?

Mislim da je Predrag Pashic Srbin tako da ni po kojem pravilu ne mozhe u Savez.Kakva glupost...

Isto tako,bilo bi dobro delegirati ove ljude makar preko kantonalnih saveza u IO...

Mislim da nije ,tako ga samo vicu, biggrin.gif
I.Osim
jel valja slika na tom sopcast-u
legenda
CITAT(I.Osim @ 31.05.2008., 16:37) [snapback]157201[/snapback]
jel valja slika na tom sopcast-u

Za @red Bull!Malac ja sam ovdje odavno registrovan tako da nemam potrebe da se nekom ulizujem, a sto se tice sopcasta daj brate ukucaj na google i sve ce ti se samo kazati, znaces i sta je to i kako funkcionise!

Stvarno je dosadilo pitanje hoce li biti prenosa.Et ljudi su rekli da ce biti, a sto se tice slike i kvaliteta to ti zavisi od konekcije!Recimo kod mene neki kanali rade neki ne i to je to.Za sutra molim boga da bude sve u redu pa da to gledam!
bosancheros
CITAT(goliath @ 31.05.2008., 13:51) [snapback]157173[/snapback]
eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Moraju se smijati pod pritiskom, hehe...

sad jos cile ispade diktator
Zel89
CITAT(Istok @ 31.05.2008., 01:32) [snapback]157137[/snapback]
Malo mi je vatra sto se Jusuf Dajic odazvao a nekada je i sam bio zrtva rodbinskih veza u mladoj reprezentaciji. Ali hajde, njemu cemo progledati kroz prste.

Kako nece, jadan svak ga zaboravio, a stvarno je bio super joker u mladoj reprezentaci.
Istok
Pasquier: FIFA će stati iza svih odluka NSBiH koje su statutarne

Predstavnici Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine - predsjednik lljo Dominković i drugi potredsjednik Bogdan Čeko, koji su u Sydneyu prisustvovali Kongresu Međunarodne nogometne federacije, razgovarali su s Evom Pasquier, zaduženom da uime FIFA-e prati rad nacionalnih asocijacija, saopćeno je iz NSBiH.

"S obzirom na to da je prije nekoliko dana NSBiH uputio kompletnu informaciju FIFA-i i UEFA-i u vezi s aktuelnom situacijom u bh. nogometu, Eva Pasquier je izjavila da će FIFA apsolutno stati iza svih odluka organa saveza koje su statutarne i da neće dozvoliti miješanje političkih i ostalih nestaturanih organa i grupa", navodi se u saopćenju NSBiH.

Pasqueir je posebno istakla obavezu nacionalne asoscijacije NSBiH da se u ovom slučaju moraju uključiti svi statutom predviđeni organi (Predsjedništvo, Izvršni odbor, Disciplinska komisija, tužioci Saveza itd.) i poduzeti adekvatne mjere protiv svih nogometnih radnika koji pokušavaju okrenuti navijače, medije, igrače i ostale nogometne radnike koji su u sistemu nacionalne asocijacije protiv legalnih organa u NSBiH.

Evo jos jedan primjer da nece ici lako. Ovi ce sada doci okurazeni iz Sidneja i probati udariti na sve i svakog. FIFA ista banda ko i oni, sad bi oni nekom da odredjuju kakav ce stav navijaci, igraci, novinari i ostali imati spram Saveza.
al
CITAT(Istok @ 31.05.2008., 19:01) [snapback]157238[/snapback]
Predstavnici Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine - predsjednik lljo Dominković i drugi potredsjednik Bogdan Čeko, koji su u Sydneyu prisustvovali Kongresu Međunarodne nogometne federacije, razgovarali su s Evom Pasquier, zaduženom da uime FIFA-e prati rad nacionalnih asocijacija, saopćeno je iz NSBiH.

"S obzirom na to da je prije nekoliko dana NSBiH uputio kompletnu informaciju FIFA-i i UEFA-i u vezi s aktuelnom situacijom u bh. nogometu, Eva Pasquier je izjavila da će FIFA apsolutno stati iza svih odluka organa saveza koje su statutarne i da neće dozvoliti miješanje političkih i ostalih nestaturanih organa i grupa", navodi se u saopćenju NSBiH.

Pasqueir je posebno istakla obavezu nacionalne asoscijacije NSBiH da se u ovom slučaju moraju uključiti svi statutom predviđeni organi (Predsjedništvo, Izvršni odbor, Disciplinska komisija, tužioci Saveza itd.) i poduzeti adekvatne mjere protiv svih nogometnih radnika koji pokušavaju okrenuti navijače, medije, igrače i ostale nogometne radnike koji su u sistemu nacionalne asocijacije protiv legalnih organa u NSBiH.

Evo jos jedan primjer da nece ici lako. Ovi ce sada doci okurazeni iz Sidneja i probati udariti na sve i svakog. FIFA ista banda ko i oni, sad bi oni nekom da odredjuju kakav ce stav navijaci, igraci, novinari i ostali imati spram Saveza.

jel to ova koza?

Development Office Zurich (Switzerland)
Eva Pasquier (Development Officer)

Address
FIFA-Strasse 20
P.O. Box
8044 Zurich (Switzerland)

Phone
+41-43/222 7777
Fax
+41-43/222 7878
Email
eva.pasquier@fifa.org

eusa_whistle.gif

ko zna dobro engleski? icon_mrgreen.gif
Istok
CITAT(al @ 31.05.2008., 17:18) [snapback]157249[/snapback]
eusa_whistle.gif
ko zna dobro engleski? icon_mrgreen.gif

Jos bolje ako zna francuski
Eborg
Govorim ja francuski izmedju ostalog medjutim mislim da nece to tek tako ici.Mislim da bi logichnije bilo napisati e-mail,nema bash ona vremena slushati ako nas 50 nazove... icon_mrgreen.gif
bilco
FIFA će podržati statutarne odluke NSBiH
Predstavnici NSBiH lljo Dominković i Bogdan Čeko u Sydneyu prisustvovali Kongresu FIFA-e...
31.05.2008. 17:15
Dominković i Čeko su u Sydneyu razgovarali s Evom Pasquier, zaduženom da uime FIFA-e prati rad nacionalnih asocijacija.

Autor: FENA

tumbleweed.gif tumbleweed.gif tumbleweed.gif reziser.gif reziser.gif reziser.gif reziser.gif reziser.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
BrcanskaMalta
CITAT(barba-9 @ 31.05.2008., 12:40) [snapback]157263[/snapback]
Bravo goliath ovo si dobro rekao!

Dobro je goliath prenjeo vijest, ne bih rekao da je to on napisao jer kao datum je napisano "Svibanj"... i plus pise Administrator; znam da Goliath cesto tipka na ovom forumu, pa se moze pogresno protumaciti da je Admin ;)
al
CITAT(leverkuzen-barbarez @ 31.05.2008., 20:16) [snapback]157272[/snapback]
sta se desava na kosevu?
koliko ima gledalaca?

lolcina.gif

nije danas...
legenda
Vladavic danas dao 3 gola za pobjedu Ziline u gostima od 6-1!
Et ono fakat je povredjen do bola:-)
cile
CITAT(EDIN74 @ 31.05.2008., 06:40) [snapback]157145[/snapback]
Haveru,

Imal' kakve sanse da te se kontaktira privatno?

Naravno, fan postu primam rado icon_smile.gif http://sport.becka-raja.at/kontakt.php

PS: O Sopcastu smo ispisali teksta dovoljno za jednu novu svetu knjigu, a najbolja tema za pocetnike je ova:
http://sport.becka-raja.at/diskusije/index...?showtopic=1613
Elektrobosna_JC
procitao sam jako dobar clanak danas, nemogu da ga nadjem sad.

navodno ce svi "ponuditi" svoja mjesta za konkurs. a onda ce onako takticki hijenski da lobiraju medju delegatima po kantonima da budu ponovo izabrani, jer je takav sistem da delegati po kantonima biraju svog predstavnika. jako dobar tekst ali nemogu sad da ga nadjem, uglavnom eto moguceg scenarija...
xs
CITAT(bilco @ 31.05.2008., 18:52) [snapback]157265[/snapback]
Predstavnici NSBiH lljo Dominković i Bogdan Čeko u Sydneyu prisustvovali Kongresu FIFA-e...
Dominković i Čeko su u Sydneyu razgovarali s Evom Pasquier, zaduženom da uime FIFA-e prati rad nacionalnih asocijacija.

tumbleweed.gif tumbleweed.gif tumbleweed.gif reziser.gif reziser.gif reziser.gif reziser.gif reziser.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif

Mislim da podebljano sve govori o tekstu. I to prvo da su razgovarali sa tom zenom je isto saopstenje iz Saveza, a s kim su pricali i sta su pricali Bog sami zna.
Samo blijedi pokusaj licnog ciscenja - njihova stalna praksa kad prigusti, odjednom im i Uefa i Fifa, pa po njima i cijeli svijet stane iza ledja i da im podrsku - dvojici nepismenih neandertalaca. Istovremeno im je to kao pokusaj zastrasivanja i pripremanja terena za clanove IO Saveza da im da punu podrsku.
Stvarno su zaista istrenirani i iskusni lopovi.
jasco74
CITAT(bilco @ 31.05.2008., 19:52) [snapback]157265[/snapback]

Nije mi jasno kako niko od nasih novinara nije malo provjerio ovu vijest. To je trebalo uraditi iz vise razloga.
Prvi je razlog to sto su se u NFSBiH toliko uspanicili da su poceli da u pomoc pozivaju FIFA-u i UEFA-u. Drugi, bitniji razlog je navodjenje ime Eve Pasquier. Ova dama, na koju se nasi dicni celnici pozivaju kao da je Blatterova zamjenica, u najmanju ruku, je Oficir za razvoj u projektu "Goal"!!!
Ovaj ocajnicki pokusaj blefiranja govori u kakvom stanju se nalaze Iljo, Suljo i Bogdan.
Vernes_bhf
Ovako ljudi.. znam da ce te reci da lista par stranica, al stvarno sam listao i da nisam nasao..
Kome je ovo pitanje dosadno nek ga ignorira a ko hoce da samo odgovori, DA IMA ili NE NEMA
IMali igdje sutra prenosa s Koseva?
SrceBiH
Ovi ce sigurno ponuditi da ponovo IO izabere i navesti one iste koji su glasali za njih da dodzu na tu funkciju da glasaju ponovo za njih i da him uruce jos jednu "sansu" ili da hi podrze ili da hi skinu. Svaki zdrav covjek, koji ima imalo razuma oko ovoga sto se desava i zbog ove nastale situacije nebi se ni u kom slucaju trebalo ponovo sloziti da se da jos jednom sansa bilo kojem od ovih predsjednika niti generalnom sekretaru jer su za ovo svog vremena uradili reprezentaciji da ce hi zauvjek citava BH FUDBALSKA NACIJA pamtiti kao "Grobari" nogometa. Oni ocito u savezu nevide nikake dileme, poceli su da pljuju po novinarima a zalijepili su se u svoje stolice i nikako ne razmisljaju da ce jednog dana izaci odatle niti hi je briga za uspjeh ove reprezentacije to je dobro dokazo Dominkovic i Ceko. Ceko je otjerao Kodru, a Dominkovic nam pljuje po dresovima reprezentacije. Ljudi koji vode savez ocito da nemaju nimalo razuma, ne razmisljaju ni o cemu samo vide krivce i upiru prste u novinare da zakuhavaju rat protiv celni ljudi u savezu. Pa nijedan posten covjek nebi bio u tom savezu kad vidi da ga 100% citava BH nacija ne zeli tu gdje jeste, propo bi u zemlju zbog toga jedva bi ceko da odatle ode. Al Dominkovicev, Usanovicev, Cekin i Colakovicev obraz nema stida niti sramote da se zastide za ono sto rade. Za 13 godina sto je za vise od 4745 dana postojanja reprezentacije BiH nije otisla na jedno veliko takmicenje SP ili EP, zbog kriminalaca u savezu koji su kupili novac od zarade reprezentacije u svoj dzep a ne brinuci se za reprezentativce, pa cak i u nekim novinama se oglasuju kao ovaj nam treba onaj nam treba, naravno treba him kad je upitanju prazna kasa zbog onih koji su profujali novac na razne nacine milione i milione KM. Nije ni cudo sto i dan danas nasa reprezentacija nije otisla na neko takmicenje jer lopovluk u savezu traje vec 13 godina, a dali ce him se stati u kraj i otjerati hi jednom zauvjek..ostalo je da se vidi. Celnici saveza su upotpunosti ostavlje po strani i od navijaca,novinara, fudbalera, i selektora koji imaju sposobnost vecu nego ijedan koji sad sjedi u predsjednickoj fotelji u savezu. Zar smo mi zasluzili da BIH ne ode ni na jedno takmicenje, zar smo zasluzili da nam ucjenjuju cetiri covjeka citavu BH naciju??? Celnici u savezu se sada sigurno kontaktiraju sa UEFOM i FIFOM i pricaju koje kakve lazi protiv svih navijaca, pa nije ni cudo da hi kontaktiraju jer sami ljudi i u FIFI i u UEFI koji vode racuna sta se desava u reprezentacijama isto tako jos su vise tu kad se igra Prijateljski ili Kvalifikacijski susret. Sta bi rekli ljudi iz UEFE i FIFE koji kad vide da u Zenici nema cak nijednog navijaca BiH na tribinama. Nadamo se da ce vec jednom UEFA i FIFA doznati kakav ###### sjedi u nasem savezu, pa povesti vise racuna o tome. OSTAJE nam samo da vidimo sta ce se upravo desiti 4 JUNA.
xs
CITAT(Vernes_bhf @ 31.05.2008., 20:57) [snapback]157295[/snapback]
IMali igdje sutra prenosa s Koseva?

Na ovoj se temi nenormalno puno pise tako da stvarno treba puno vremena da se nadje - u svakom slucaju, ima, bit' ce prenos na sopcastu - Manijak ce postaviti.
ZIJANCER_SA
CITAT(Eborg @ 31.05.2008., 15:35) [snapback]157189[/snapback]
Chovjek zhivi mirnim porodichnim zhivotom.Otvorio je bratu pekaru i jako rijetko se pojavljuje u javnosti.Kada je tek doshao iz Madrida vozio je najnoviju Mechku,sada ni to ne vidim.Malo ce glupo zvuchati ali znam jednog momka koji zhivi blizu njega.Kazhe vidja ga kako radi oko graha u bashti...Ono,totalno se opushta chovjek... icon_mrgreen.gif

I jos samo dodaj da je covjek psihicki bolestan, ima problema zdravstvenih ali nije nikakva zlocudna bolest nego psiha..!!
ZIJANCER_SA
CITAT(Istok @ 31.05.2008., 16:09) [snapback]157195[/snapback]
Ne zaboravi Konjica, cini mi se da se on po zavrsetku karijere vratio u BiH, tacnije u Sarajevo (ovo nije 100%). Doduse Konjic ima ambicije za trenersku karijeru, poceo je valjda sa tim seminarima koje organizuje FSBiH.

Je istok jarane 100% se vratio u BiH u Sarajevo, kupio covjek kucu i stan i zivi svoj zivot i ceka usput sansu da se pocne baviti trenerskim poslom ili eventualno nesto u Savezu ali sa ozbiljnim ljudima, a vrlo lahko da ce mu biti prvi trenerski posao u Zelji poslije Krunica:)
fantom
Mislim da ako IO podnese ostavku onda treba da imamo spremne predloge kandidata iz svakog kantona.A ne da se oni ponovo izaberu nekim neosnovanim kriterijima,Odnosno trebalo bi predloziti kantonalnim savezima imena ljudi koji bi taj posao odradili casno.
junkie
CITAT(Istok @ 31.05.2008., 19:01) [snapback]157238[/snapback]

No sikiriki ljudi. Ukucajte u google samo ime Eva Pasquier i lako ćete naći da je ova dama samo Oficir za razvoj pri projektu "Goal", a ne neko ko prati rad nacionalnih saveza. Ovo je blef očajnika. biggrin.gif
Robijas
hmmmm,.. da mi je znati ko je pricao sa Evom, mozda Slavica???? posto ja cisto sumnjam da je kloc u granapu cesto koristio Engleski ili francusi jezik!!!

sto se ja pistam svi su zivi protiv politike u sportu..... pa ako je kod nas sve na tri naroda (tj. Daytonski poklon srbima) to je onda ista politika.
znaci imamo tri predsjednika u Politici, pa zato moramo da imamo tri predsjednika u NS-u
manijakdv
Poprilično je teško posljednjih dana doći do informacija vezanih za igrače koji će nastupiti u prijateljskoj utakmici između nogometnih reprezentacija Bosne i Hercegovine i Azerbajdžana. Doduše, moramo priznati, nisu tome krivi samo čelnici Saveza koji su jedno vrijeme skrivali popis, nije najveća krivica ni v. d. izbornika Denijal Pirić s obzirom da on ni sam ne zna tko će igrati, nego i mi novinari koje jednostavno – ne zanima nedjeljna utakmica.
Naravno, stavljamo se u službu javnosti, a postalo je više nego očito da utakmica protiv Azerbajdžana ne zanima konzumente medija, tako da uopće nije bitno tko će istrčati na Bilinom polju – tu utakmicu navijači ionako neće gledati niti će im biti bitno kakav će rezultat postići tim koji neopravdano nosi ime bh. reprezentacije.

Samo Terkeš s prvotnog popisa

Naime, tim koji vodi Pirić ostao je i bez Mirka Hrgovića, pa je tako samo jedan igrač s prvotnog popisa koji je napravio Meho Kodro ostao s reprezentacijom. Radi se o Želimiru Terkešu, kojemu će ovo biti debi za A tim. Trebao je ovaj igrač, uz Boubacara Dialibu, biti jedini debitant, ali čini se da će po prvi put istrčati čitav tim igrača koji ranije nisu igrali za reprezentaciju.
- Moje je da odradim posao do kraja i izvučem najbolje iz ovakve izvanredne situacije, konstantno ponavlja Pirić, i sam svjestan da mu je ovo najtežih desetak dana u profesionalnoj karijeri. Momčad koju će on voditi nema nikakve šanse za uspjeh - prije svega jer igraju protiv neugodnog Azerbajdžana koji klupe predvodi Nijemac Berti Vogts, ali i zbog činjenice da ih nikakav rezultat ne može staviti u pozitivnu situaciju u očima sportske javnosti.
U isto vrijeme, na Koševu će ljubitelji nogometa pokazati da ipak vjeruju u bolje sutra. Kodro i Bolić su dobili ogromnu podršku javnosti i kolega, tako da se očekuje da će se na našem najvećem stadionu u nedjelju naći veliki broj navijača i većina onih koji su nešto značili u bh. nogometu. Prije svega, humanitarni karakter je najbitniji, ali s druge strane, i pokušaj da se spasi bh. nogomet. Svima je jasno da je ovo teška borba, jer su mjesta čelnih ljudi Saveza, a tu ne mislimo samo na trojicu članova Predsjedništva, zacementirana i teško da će se to promijeniti. Ipak, činjenica je da će se prvi put u povijesti na jednom mjestu naći toliko velikih imena našeg nogometa, i to sve kako bi se tražile promjene u NS-u BiH, sama po sebi je obećavajuća i pozitivna.

Piše: Saša Ibrulj

al
FTV:

Dnevnik D: Spasimo bh.nogomet!
31.05.2008
29 min.

rtsp://195.222.58.181:7070/ftv/dnevnikd0531.rm

(real player)

gosti: kodro, bolic, ...
duhh74
ma samo zauzat zgradu tako jedino i nedat bagri nazad
legionar
i ja sam skeptičan oko te skupštine 4.6. jer:

-fifa gleda pravne okvire koji su u savezu postavljeni ko da su jih baš ona trojica postavljali... 1. pravilo nemože nas niko smjenit
-fifa i uefa nemaju tu šta raditi jer se jim pravo j... za nas. Sve oni to znaju šta se događa u Bosni bar trebali bi znati!
-problem je kompleksan jer nema črvstih temelja ni u politici, nit u zakonu, niti u institucijama niti u funkciji države. To je za nekog raj na zemlji!
-realnost: tu je jedino rješenje samo dugotrajana i efektivana borba medija i ljudima kojima je stalo do nečega protiv ljudi u savezu (možemo ih komotno usporediti sa Arkanom i ostalimi paravojnimi formacija koji su iskoristavali situaciju za svoj džep)
-treba raditi korak po korak jer svima je jasno da pobjeda još nije na viduku barem dok se ne promjeni statut Saveza koji jih pritom uvjek štiti i to oni znaju!
-mediji mogu puno toga da naprave... lijep primjer je ova anašnja akcija na Koševu to su ti prvi mali kraci koji će se polako uhodati u neke cvrste strukture sporta i općenito države. Moraju doći na čelo saveza ljudi koji vole taj posao vole sebe i vole futbal... kratko ljudi koji znaju profesionalno raditi sa tom institucijom sve ostalo je džaba!
senci
Ona je samo oficir za razvoj u programu GOL (znate stadion u Orasju) To su njihovi trikovi-###### obicna-evo link o njoj

http://www.fifa.com/aboutfifa/developing/g...me/offices.html
pokvarenisir
CITAT(bilco @ 31.05.2008., 13:52) [snapback]157265[/snapback]

eto ja kazem da zena i fudbal nejdu zajedno a niko mi nevjeruje! sta ona zna sta se u bosni desava ebo je usanovic glupu!!!!
SrceBiH
CITAT(senci @ 01.06.2008., 02:00) [snapback]157328[/snapback]
Ona je samo oficir za razvoj u programu GOL (znate stadion u Orasju) To su njihovi trikovi-###### obicna-evo link o njoj

http://www.fifa.com/aboutfifa/developing/g...me/offices.html

Treba joj sad naci email i napasti je postenski!
Evo njezin email:

eva.pasquier@fifa.org
VelezFC
Ako nece sami da se povuku dovescemo ih do bankrota.
Dzaba im fotelje kad ta njihova reprezentacija nikoga ne zanima. Prazne tribine, nema izvora zarade.
Totalni bojkot je siguran recept za uspjeh samo treba biti istrajan a ne da poslije neke slucajne pobjede pocnemo kalkulisati, ili da dovedu nekog atraktivnog protivnika pa da raja pohrli na stadion da navija. Taman da dovedu Brazil da igraju protiv njih, to treba bojkotovati.
Valjda su i ti clanovi skupstine dovoljno inteligentni da shvate da ovako vise nemoze i da nam promjene trebaju sto prije, dok nismo izgubili jos jedan kvalifikacioni ciklus.
fantom
-0531-2008 02:00
Kodro, Mujčin, Bolić, Barbarez kao nekad

Sve je spremno za nedeljni fudbalski spektakl. Danima je fudbalska groznica potresala BiH. Svi su se, počevši od navijača, sportskih radnika, novinara, zanimali za igrače koji će biti u ekipi Mehe Kodre i Elvira Bolića. U oba tabora su igrači koji su ne tako davno «žarili i palili» ligama u Turkoj, Njemačkoj, Španiji, Belgiji, Austriji... Kodro i Bolić su se pobrinuli da na Koševo dovedu istinske sportske i ljudske marke.

- Sretan sam što ću još jednom istrčati pred najboljim navijačima na svijetu. Halilović i ja smo nekada zajedno nosili dres reprezentacije. Dolazimo zajedno. I sada mi se kosa diže kada se sjetim kakva je bila atmosfera na Koševu, kada smo deklasirali Dance. Plakao sam od sreće - prisjetio se Edin Mujčin.

I Meho Kodro ima laganu tremu, jer je iz reprezentacije otišao u najboljim godinama.

Prazna svečana loža

- Ovo je moj pravi oproštaj od reprezentacije. Drago mi je što dolaze igrači sa kojima sam igrao, poput Varešanovića, Konjića, Bolića, Mujčina, Halilovića... Niko sretniji od mene, ako se jednog dana ova generacija okupi u Savezu, kao što je to praksa u drugim savezima. Posebno mi je zadovoljstvo što će na Koševu biti Duško Bajević, koji je uveliko, ako ne i najzaslužniji za moju karijeru - izjavio je Kodro.

Na Koševu će biti brojni političari iz prvog «ešalona». Kao nikad prije, oni će biti sjedinjeni sa navijačima, jer je predviđeno da svečana loža bude prazna. Dolazak i podršku ovoj akciji najavio je i Miroslav Lajčak, Visoki predstavnik međunarodne zajednice u BiH, ali i mnogi drugi iz svijeta filma, muzike, biznisa... Meč će (17 ) sati prenositi FTV, BH Radio, te federalni radio, ali i brojne druge lokalne radio stanice. Enis Bešlagić i Milan Pavlović će biti dežurni spikeri i voditelji, dok će utakmici prisustvovati i glumačka ekipa omiljene serije «Lud, zbunjen, normalan». Zamišljeno je da ekipe sa klupe predvode dva vrsna stručnjaka, sa jedne strane Duško Bajević, a sa druge Fuad Muzurović, uz kojeg je stasavala i Bolićeva i Kodrina generacija. Prihod sa utakmice ide za liječenje Harisa Sadića, Ilije Spasovskog i Adnana Selimovića. Ova utakmica bi trebala postati tradicija. Dođite na Koševu, pomozite Harisu, Iliji, Adnanu! Pomozite bh. fudbalu i uživajte, kao nekad u majstorijama, Kodre, Barbareza, Baljića, Varešanovića, Mujčina, Halilovića, Turkovića, Musemića, Pašića, Muratovića, Šećerbegovića, Kajtaza...

Šumar, Šehović, Čorbo, Marković, Čejvanović...

Za meč na Koševu kandidiraju istaknute sudije, poput Zorana Šumara, Nermina Šehovića, Midhata Čorbe, Maje Kalajdžića, Edina Čejvanovića. Premda se radi o nekad vrsnim fudbalerima i sudijama, oni su na svojim leđima osjetili «malj» kojim su pojedini moćnici mahali po onima koji ne rade za njihovu korist. Samid Sabitović i Suljo Arnaut, «ljudi čudesnih ruku» brinut će o zdravlju igrača. Oni su godinama, onda kada je bilo najteže bili uz Kodru, Bolića i društvo. Uz komentatora FTV Sabahudina Topalbećirevića, utakmicu će komentirati Bakir Haždiomerović, urednik kultne emisije «60 minuta».

U nedjelju je u 14 sati u Zetri okrugli stol, na kojem će Mensur Dogan, predsjednik Udruženja trenera KS okupiti nogometnu struku.

E. B.

Duvnjak p®oziva Brankovića

Jasmin Duvnjak, poslanik u Predstavničkom domu parlamenta Federacije BiH i nekada talentirani nogometaš u omladinskim selekcijama Čelika, uputio je poziv premijeru Nedžadu Brankoviću da u ime vlade Federacije da podrži akciju Spasimo bh. fudbal». Duvnjak je pozvao premijera da kupi 10. 000 ulaznica koje bi trebalo podijeliti studentima, omladini, domovima za nezbrinutu djecu, kao i svim navijačkim skupinama bh. reprezentacije.

- Ukoliko iz bilo kojih razloga niste u mogućnosti otkupiti i podijeliti ulaznice za ovaj meč, očekujem da se ovoj svebosanskohercegovačkoj akciji pridružite, tako što će te direktno uplatiti najmanje 5. 000 KM na račun teško oboljelog mladog Harisa Sadića i Iliju Spasovskog - napisao je Duvnjak, te izrazio nadu da će premijer sa ministrima biti na Koševu i tako dati podršku akciji koja ima za cilj ozdravljenje bh. fudbala.

U 12 sati sastavi

Premda je utakmica revijalnog karaktera, neće manjkati «takmičarskog» naboja. Ni Kodro ni Bola ne žele izgubiti, makar će svi koji dođu na Koševo biti pobjednici. Istinski pobjednici. Kodro i Bolić će, zbog velikog zanimanja za ovaj meč, sastave objaviti tek u nedjelju oko dvanaest sati. Evo kandidata za Kodrinu ekipu: Dedić, Tanović, Varešanović, Begić, Musić, Geca, Kalajdžić, Šabić, Halilović, Mujčin, Džafić, Pašić, Kajtaz, Šećerbegović, Dadić, Karabeg, Skočajić, M. Kovačević, Alispahić, Musemić, G. Vidović, Golubica, Džurbuzović, Janjoš, Švrakić, Kapetanović, Merdanović... Za Bolićevu postavu kandidiraju: Alaim, Šabanović, Konjić, Gušo, Biščević, Cviko, Vuksanović, Barbarez, Muratović, Mešanović, Granov, Avdić, Hota, Osmanhodžić, Brkić, Gredić, Crnogorac, Beganović, Džaka, Medunjanin, Osmanagić, Bešlija, Milenković, Baljić, Sarajčić, Obad, Turković, Repuh... Na Koševu će se od reprezentacije oprostiti Almir Turković. Kodro i Bolić, kapiteni ove dvije ekipe, predvodit će svoje ekipe, a još se nisu odlučili u čijoj će ekipi nastupiti Jasmin Hukić, sin nekadašnjeg trenera reprezentacije. Postoji mogućnost da se publici predstave Anel Džaka i Haris Medunjanin.

BiH - Azerbejdžan

U Zenici će se istog dana (20. 15 ) igrati jedna druga utakmica. BiH dočekuje tim Azerbejdžana. Malo se ko od domaćih novinara akreditirao. Iz Saveza su nam javili da nije prodata niti jedna ulaznica. Izvjestan je finansijski bankrot, ali je neizvjestan sastav našeg tima. Denijal Pirić proteklih je dana dopisivao i otpisivao igrače. Niko sa sigurnošću ne može pretpostaviti sastav koji će istrčati na Bilino Polje. Kandidiraju svi oni koji se te večeri «zateknu u šetnji pored Bilinog polja». Pod uslovom da imaju želju. Šteta što se Savez na brutalan način poigrao sa bh. fudbalom, legendama kakvi su Kodro i Bolić, ali i Pirić. I on je veliko ime. Trener za jednokratnu upotrebu.

izvor san
BiJeLjInAc16
hocel biti od ove Utakmice u 17 sati prenos i na BHTV1 da mozemo i mi preko Satelita gledat :D
imas_sta_para_jarane
CITAT(SrceBiH @ 01.06.2008., 04:29) [snapback]157332[/snapback]
Treba joj sad naci email i napasti je postenski!
Evo njezin email:

eva.pasquier@fifa.org

obavezno poslati kulturan mail i objasniti situaciju, kao navijac i ljubitelj fudbala
ZUTKO
hocel biti na sopcastu, zna li iko??
senci
nemojte molim vas slati joj nekulturne mailove. Treba fino srociti i objasniti joj da se fudbal igra zbog naroda a da je narod protiv njih, da i FIFA zeli da na svim terenima navijaci posteno bodre svoje ljubimce. U slucaju Bosne, ako ovi ostanu, po Europi ce imati nerede po stadionima, petarde bakljade i sve ostalo, a ako odu imat ce normalno i posteno navijanje bez problema. Cilj FIFE je da unaprijedi nogomet u svakoj zemlji, a ovima je cilj da nasa zemlja NIKAD ne uspije, a da oni samo pune svoje dzepove.
Nesto ovako slicno napisati i poslati svim tim oficirima sa linka.
P.S Mada mislim da su i oni sami to objavili da se malo pokusaju zastititi.
AKO BOG DA ODZVONILO IM JE
K_nine
CITAT(bonce84 @ 01.06.2008., 10:59) [snapback]157352[/snapback]
LJUDI IMALI STA OD PRENOSA SA UTAKMICE SA KOSEVA u 17 SATI ??????????

HAHAhahahaha lolcina.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
VelezFC
mozda bude prenosa, ko zna. cudi me da niko dosad to nije pitao... wacko.gif biggrin.gif
SanelCH
daj ne zezaj icon_smile.gif na njihovim stranicama PISE da su preuzeli PRENOS i da ce ga biti .
evo teletext http://teletext.rtvbih.ba/
TELETEXT FTV
scott
ja ali nisu izvrsili update kao ni ti
VelezFC
hehe niste vi vidili kako Marta igra icon_mrgreen.gif
http://www.youtube.com/watch?v=tIlVt9pAl9c...feature=related
al
Sve spremno za spektakl na Koševu

Sve je spremno za sportsko-humanitarni spektakl Kodro, Bolić i prijatelji za spas bh. nogometa, koji će danas s početkom u 17 sati biti održan na Olimpijskom stadionu Asim Ferahtović Hase u Sarajevu.

Vijest dana stigla je iz OHR-a. U Uredu visokog predstavnika potvrđeno je da će utakmici prisustvovati i Miroslav Lajčak, koji na ovaj način želi pružiti podršku borbi za ozdravljenje bh. nogometa.

Smijenjeni selektor Meho Kodro jučer se iz Sarajeva vratio u Mostar, odakle će danas sa velikim brojem svojih sugrađana, prijatelja i nekadašnjih saigrača doći na Koševo.

Volio bih da to bude pravi praznik nogometa. Želio bih da budemo dostojanstveni i da na normalan, kulturan način kažemo sve što imamo. Nadam se pozitivnoj atmosferi i energiji na stadionu. Vjerujem da će na tribinama biti najmanje 20.000 gledalaca, koji će, siguran sam, svim srcem pokazati da žele boljitak i napredak bh. nogometa, rekao je Kodro za Dnevni avaz.

U Sarajevo su počeli dolaziti igrači koji će nastupiti na ovom spektaklu. Na sarajevskim ulicama mogli su se vidjeti Sergej Barbarez, Vedin Musić, Muhamed Konjić i drugi. Od Elvira Bolića smo saznali da je neizvjestan dolazak Mehmeda Baždarevića, koji je u Francuskoj.

Meša ima razgovore u svom klubu i rekao je da ne zna hoće li moći stići u Sarajevo. Igrači dolaze i siguran sam da ćemo danas moći vidjeti većinu onih najboljih u bh. nogometu. Želja nam je da se okupimo u što većem broju, da se dobro zabavimo i odigramo lijepu utakmicu te da jasno kažemo da želimo promjene u Nogometnom savezu BiH. Apelirao bih još jednom na navijače da ne koriste pirotehniku, ali da budu glasni kao što su uvijek bili kada je igrala BiH, kaže Bolić.

Okupljanje Kodrinih i Bolićevih prijatelja počet će u 12 sati u hotelu Radon Plaza i trajat će do 15 sati, za kada je planiran polazak na stadion.

Cijena ulaznice je 1 KM, a sav prihod bit će uplaćen Iliji Spasovskom, Harisu Sadiću i Adnanu Selimoviću.
al
Pandža kapiten tzv. reprezentacije
Nedelja, 01.06.08. 10:59.

Iako je sasvim jasno da ovakve vijesti nikoga i ne zanimaju, v.d. selektora tzv. reprezentacije BiH objavio je kako će kapiten u večerašnjoj utakmici sa Azerbejdžanom biti fudbaler Hajduka Boris Pandža.

Mladi Mostarac, koji se nije naigrao u splitskom sastavu, to je prema Piriću zaslužio prvenstveno zbog činjenice da je jedan od rijetkih koji je nastupao za više omladinskih selekcija naše zemlje. Inače, Pirić je objavio i sastav ekipe, kojem je kao cilj postavio da se večeras ne osramoti. Da nije žalosno - bilo bi smješno!
Burić, Čović, Pandža, Regoje, Staniša Nikolić, Dajić, Husić, Jovanović, Žižović, Terkeš i Aganović će večeras istrčati u dresovima Saveza i predstavljati Dominkovića i njegovu svitu.
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.