Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
Istok
CITAT(junkie @ 28.05.2008., 19:26) [snapback]156786[/snapback]
[size=1][/size]
Na kojem programu je emisija?

BHT
jerryBH
CITAT(junkie @ 28.05.2008., 21:26) [snapback]156786[/snapback]
[size=1][/size]
Na kojem programu je emisija?

Tema dana na BHT-u
legionar
CITAT(novoime @ 28.05.2008., 18:48) [snapback]156754[/snapback]
ovo da nije tragicno bilo bi komicno. pa glava sluzi za razmisljanje, a ne za udaranje u zid

bolje za udaranje u zid nego nečije razmišljanje...

što se tiče himne i ljiljana...
1. to nisu vjerska obilježja i bilo kakav etničko uperen tekst
2. to je ponos svih bosanaca (vecinom Bosnjaka) koji su BRANILI svoj dom, svoju djecu i sve što im je drago
3. baš zbog ovakvih napada koju himnu možemo i koju nemožemo pjevat desila nam se je '92.
4. djeljenje raje na nacionalnom nivoju imamo u savezu i to nije dobro...

A sad ako su neki osjećaju da jih himna bilo kako vrijeđa moraju se zapitati zašto!! MORAJU RAZMISLITI O VREDNOTAMA I NORMAMA BOSANSKOG ČOVJEKA!!!
BIH58
Jel ce biti prijenos utakmice Kodro/Bolic Na SOPCAST
BIH58
CITAT(Coca-Cola @ 28.05.2008., 21:38) [snapback]156792[/snapback]
hoceli se prije tog pitanja malo forum prelistati?

tako bi se znalo hoceli prenos biti.
HOCE BIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

izvini da opet pitam za prijenos a nisam mogo nas poruku sto sam prije napiso.
K_nine
Treba da Cile stavi na pocetnoj stranicu s velikim slovima "Hoce biti prenos na Sopcast!" icon_mrgreen.gif wacko.gif
senci
CITAT(SuperUstipak @ 28.05.2008., 16:54) [snapback]156736[/snapback]
ma opet bosnjo samo gleda da nebi slucajno nekog ne-bosnjaka "uvrijedio"... zbog toga i jesmo u govnima do brade.
da slucajno nebi bili "ugrozeni" nasi neprijatelji.
da slucajno nebi i dodika uvrijedili.
stvarno nismo fer. ipak, svi su oni fer prema nama tako da nacionalisticku himnu "jedna si jedina" u kojoj se spominju ratni slocinci nebi trebali pjevat....... rolleyes.gif eusa_wall.gif
nema sta ni pricat o argumentima - sad se trebamo ujediniti, nas ima dovoljno koji vole repku i BiH, za ostale me nije ni briga jer ih nikad i nije bilo. treba se dic euforija, treba da se u*eru u savezu kad vide 35.000 hiljada ljudi koji pjevaju istu pjesmu.. 35.000 ujedinjenih ljudi mogu i predsjednika skinut sa vlade, a ne neke nepismene degene iz fudbalskog saveza.
poslje tekme svi zajedno pjehe do saveza i opet fino protestovat... sta mislite za to?
il mozemo s taxi-em.. ali samo po dvojca da se ne zguzvamo ;)

Ma svaka ti je na mjestu. Kome se ne svidja nek ne pjeva. Dosta vise okretanja obraza, oni nas spucaju sa jedne strane, mi okrenemo drugu. Ujedinjeni svi zajedno sada do kraja reziser.gif
legenda
Joj stvarno ''perete'' s tim pitanjima oko prijenosa.Eto bar 10 puta sam dosad procitao da ce biti prijenos i to je bar jasno!

Sto se tice himne ja ne vidim razlog za ovako dugu raspravu oko toga.

To je nasa jedina himna i ne vrijedja nikoga, a ni utakmica nije reprezentativna nego protestatnska.Dakle budimo se i inatimo mafiji tako da sve od A do Z treba liciti na INAT!

Osim toga ljudi koji budu na Kosevu bez obzira na religiju, ovu zemlju osjecaju kao svoju i siguran sam 1000% da znaju i ovu himnu.Nemojte bezze raspravljati!

Vidim da ste bili opet zakuhali na relaciji BiH-dijaspora!Pa dokle vise???Cijela BiH zivi od para koje stizu iz dijaspore i umjesto da nam se neko zahvali neki napadaju djecu koja su se rodila van svoje zemlje i jednostavno nisu naucili bolje pisati. Pa sta cemo s takvima, Dal da im uzmemo pasose???
Dosta vise podjela jer svi smo mi nista drugo do Bosanci i Hercegovci ma gdje zivjeli!!!

Hajd vratite se na temu jer bezze je sad da se bavimo politikom jer otisli bi predaleko a vidim da nas ima pravo nabrijanih pa bi se pravo ''iskrvili''!!!

Ovo su zadnji dani gospode u Kavezu!Hajmo sad cekati temu dana pa da vidimo sta ce biti!
Steta samo sto na Novoj TV u 10 ide Lud Zbunjen Normalan pa necu gledati al nema veze ima na netu!

Volio bih samo 1 dan procitati komentare na forumu a da u njima nema prepucavanja na relaciji BiH-Dijaspora!!!
SrceBiH
Celnici NFSBIH su imali jutros sastanak sa Policijom koja ce obezbjedzivati na utakmici AZ-BIH (hahahahahhhhahah) neznam koji ce him........i to nije jedna policija vec 5 razlicitih hahahahaahhaha ovo je krenulo niz brdo ovi u savezu se prave da nemaju pojma sta se desava i misle da ce neko doci na utakmicu koja ne vrijedi nista.... RAT SAVEZU DO POBJEDE!

SAVEZ NAPOLJE!

SVI NA KOSEVO reziser.gif
NIKO NA BILINO POLJE! eusa_wall.gif
SrceBiH
[size="4"]OD 15 IGRACA ODKAZALO 4 /size]

ODLAZE I ONI KOJI SU STIGLI…

Nakon što se Denijalu Piriću, vršiocu dužnosti selektora fudbalske “A” reperezentacije BiH, na današnjoj prozivci u Sarajevu do 18 sati odazvalo 15 igrača odmah su uslijedili i prvi otkazi.

Tako su nakon tretmana dr. Ediba Jerlagića hotel “Hercegovinu” napustili Safet Nadarević, Edin Cocalić, Boubacar Dialiba, te Dario Damjanović.
Ostali su Želimir Terkeš, Edin Cocalić, Boris Pandža, Senad Lulić, Jusuf Dajić, Ante Serdarušić, Ivan Krstanović, Bojan Regoje, Kenan Čejvanović, Admir Aganović, Mladen Žižović i Staniša Nikolić, sve as do asa.
Piriću se nisu odazvali, a na spisku su i: Senijad Ibričić, Jasmin Burić, Denis Mujkić, Semir Štilić, Darko Ljubojević, Samir Merzić, Said Huseinović, i Ermin Zec.
“U slučaju otkazivanja utakmice FIFA i UEFA bi sigurno izrekli sankcije prema našem Savezu, te ne dolazi u obzir da pomjeramo termin ili otkazujemo. Okosnicu tima čine igrači iz Premijer lige BiH, te mlade reprezentacije”, kazao je selektor Pirić.
No, činjenica da se posljednje kolo Premijer lige BiH igra u subotu stručni štab moraće izaći u susret klubovima kako bi se pojedini fudbaleri mogli pridružiti svom klubu, a zatim se vratiti u “A” tim.
“Obaveza ćemo osloboditi one igrače za koje klubovi budu tražili”, kazao je Pirić koji će nove pozive slati sutra jer je pitanje sa koliko će igrača dočekati meč protiv Azerbejdžana u Zenici.

===========
PIRIĆ: POVLAČIM SE NAKON AZERBEJDŽANA

«Poslije okupljanja, to jeste priprema i prijateljske utakmice sa Azerbejdžanom 1. juna u Zenici povući ću se sa klupe reprezentacije», rekao je večeras v.d. selektora fudbalske A reprezentacije BiH Denijal Pirić, a nakon što je na okupljanju u hotelu Hercegovina ostao sa svega 11 igrača.

Pirić kaže kako je prihvatio da vodi reprezentaciju u predstojećoj utakmici isključivo iz profesionalnih pobuda, ali i moralnih, te patriotskih prema svojoj zemlji. Naglasio je kako je od samog izbora od strane Izvršnog odbora NS/FS BiH rekao kako će biti samo prelazno rješenje, dok se ne prevlada kriza u našem fudbalu, uzrokovana smjenom selektora Mehe Kodre i njegovog stručnog štaba.

Podsjetimo, Piriću se na večerašnje okupljanje odazvalo samo 15 igrača, nakon čega ih je četvorica napustila bazu reprezentacije. To su zbog konstatovanih povreda učinili Safet Nadarević, Edin Cocalić, Boubacar Dialiba i Dario Damjanović.

hadzialmir
joj kad je mogo emir djulovic pjevat "hajde Bosnou Evropu" moze i Balja pjesmu koja koad vecine nas budi osjecaj ponosa,nostalgije,srece....
legenda
Ne znam cemu ove debate vode vise.
Gospoda ocito ne misli otici iz svojih udobnih fotelja.To je sad potpuno jasno nakon rijeci Ibrisimbegovica.
Cemu da se nadamo???Izgleda da njih samo Bog moze smijeniti.Joj ko napravi ovakav zakon majko draga.
Ma ovo izgleda definitivno se treba fatiti PALIJA i udri stoku dok ne izdahne.

Ovaj iz RS-a tacno zna sta javnost hoce da cuje i bas to prica.Te kriv je NS FBIH za probleme te ovo te ono.Ma supljiraju nas opet, al nece ovo prezivjeti sigurno.Ako ima Boga ovi moraju pasti!

caffededo
Sada poslije 1. Juna cekamo i taj famoznih 4. Juni,Koji ce nadam se obradovati citavu naciju,,
Arman_Stolac
Onaj iz RS-a nesmije da iznese svoje misljenje...prepo se Dodika...
A imao sam osjecaj da bi najradije rekao da je sve u ######u i da svi treba da lete.

Ma nema politike u nasem fudbalu sta je vama!!! icon_lol.gif
legenda
MA nek ste vi opet zakuhali o tome sta je i kako je bilo. Stvarno ofucana prica do kraja.Halo bolan pa svi vec znamo sta je bilo al ovo nije mjesto gdje se prica o tome!

A imao sam i ja osjecaj da je ovaj iz BL htio javno reci da je sve u k**cu i da sviju treba skinuti i krenuti ispocetka al sa ljudima koji znaju sta je sport!
legenda
CITAT(sanelaga @ 28.05.2008., 22:55) [snapback]156820[/snapback]
ma je*bo politiku, vec de vi meni recite hocel biti prenosa na sopcast-u prvog jula? icon_mrgreen.gif lolcina.gif

Ova ti je najpametnija danas respekt.gif respekt.gif

Nemojte o politici molim vas.Ako se o tome raspisemo onda ce nas cile sviju banovati za sva vremena.
Nemam nesto nade da ce ovi sami otici i gotovo.Izgleda da se ovdje treba angazovati Miroslav Lajcak, pa on nije politicar vec Bog i Batina u BiH tako da im samo on moze prouciti Fatihu!
legenda
CITAT(sanelaga @ 28.05.2008., 23:01) [snapback]156825[/snapback]
tobejarebi care moj da to nije na nacionalnoj osnovi? lolcina.gif mislim mogo bih se neko naci uvrijedjen!?!?!

MA nema veze sto ce se neko naci uvrijedjen!To je tako i ne moze bit drugacije.Kad im Lajcak prouci to ce im vjerovatno biti zadnji put da su bili na TV-u. lolcina.gif

Al nesto mi sad na um pada cuvena izjava iz ''Zgepceta'' Vadi kospe vadi kospe!Vidi ######a, pa sto me nisi zvao da zajedno vadimo kospe!''
Et tako je i ova emisija na BHT izgledala!Pa sto nisu doveli pravog voditelja a ne ''NJU'' koja se u nogomet kuzi isto kao i moja zena!!!

E nema Duske vise na BHT tako da nema ni pravih provokativnih pitanja al agresivno i direktno postavljenih.
Istok
Crno nam se pise, crnje nego sto je izgledalo...

Po drugi put cuh Colakovica da je ista progovorio, od kako je dosao na funkciju clana Predsjednistva ispred bosnjackog naroda. Rondo polupismeni, nema se drugo sta reci. Jadan je onaj koga on predstavlja.

Kad je Jelic odplovio u vjecna lovista ja sam govorio da ce biti lakse, jer je on stvarno bio protivnik dostojan postovanja. Medjutim kako vidjeh ovog njihovog novog predsjednika iz manjeg entiteta i uporedih ga sa "nasim" Colakovicem, svjestan sam da nismo odmakli ni centimetra. Oni izgleda biraju samo najjace kadrove u fudbalski savez (i ovaj djeluje ko' Supermen u odnosu na Colakovica) a mi iskljucivo uhljupe tipa Usanovici i Colakovici.

Novinarka je bila za devetke, svakako puno konkretnija od Hadzifejzovica npr. Jos da je dosla do kraja sa temom koju je malo nacela, kako to da su svih petnest clanova glasali protiv Kodre a uvijek su neki drugi krivi, dobila bi cistu desetku. Nazalost ni veceras nije razrijeseno to pitanje svih pitanja, zasto su svi bosnjacki clanovi glasali protiv Kodre. Ibrisimbegovic, clan IO iz Travnika, indirektno je priznao da su glasali zbog nekakvog kompromisa, ko' oni su njima izasli u susret kad se birao Kodro a sad su im ovi vratili jednoglasnom odlukom za njegovu smjenu.

Onaj novinar Starta je okrenuo pricu na politiku i kako ovi iz RS-a hoce da razvale Savez jer je to u njihovom politickom interesu. Istina jeste ali mislim da nas je njegovo izlaganje dodatno udaljilo od eventualnog povratka Kodre.

Za kraj, ako zelimo bolje bh fudbalu mi ne treba da delegiramo nase najbolje fudbalere u FSBiH, traba birati nase najbolje politicare. Ovo mislim najozbiljnije. Da su umjesto onih beskicmenjaka u Savezu sjedili ljudi sa mudima oni bi se usprotivili Ceki i kompaniji pod cijenu blokiranja Saveza. Ukratko...

- Sest glasova protiv bi zaustavilo smjenu Kodre

- Ceko i "njegovi" bi se povukli i blokirali Savez

- Savez bi bio blokiran kako nama, tako i Cekinim a boga mi i Iljinim

- Modrica i Siroki bi mogli zaboraviti Evropu, mozda i reprezentacija kvalifikacije

- Posto se kriza ne bi mogla rijesiti interno, morala bi se umijesati UEFA-e

- Ne trebam ni govoriti da bi ovim bio ispunjen nas krajnji cilj

Sve ostalo je iz shupljeg u prazno a bojim se da ce se tako i nastaviti. Oni ce razvaljivati, mi cemo popustati i tako u nedogled.
Robijas16
bolic opet pokazo da je kralj na ovom razgovoru na bht respekt.gif
mahler
CITAT(sanelaga @ 28.05.2008., 14:09) [snapback]156645[/snapback]
@mahler

pasa jesili katolik (hrvat) skroz na skroz ili si iz mjesanog braka? jel boravis negdje u bh? izvini na totalno privatnim pitanjima(ALI I NA OFF-TOPIC-U), ali me interesuje ono pravo, a recu ti i sto.

zato sto sam ponosan i zato sto mi je drago kada vidim ljude kao sto si ti, koji su patrioti nebitno na njihovu vjersku ispovijest....cijenim i postujem sve ljude takvog karaktera, dok su mi oni drugi ono pravo odvratni i ne ponosim ih nikako....
nema vjera veze sa nacionalnim patriotizmom.....i zato mi je drago cuti da ima ljudi svih vjera koji vole ovu nasu BeHa pa kakva je, da je
ohrabruje me i daje mi nadu za bolje sutra a naravno i za bolje sutra u nasem savezu i NogBalu eusa_think.gif icon_mrgreen.gif

dobra ti ova formulacija "skroz na skroz"....e taj sam ja biggrin.gif biggrin.gif ne boravim u BiH
legionar
CITAT(Istok @ 28.05.2008., 23:25) [snapback]156832[/snapback]
Crno nam se pise, crnje nego sto je izgledalo...
Po drugi put cuh Colakovica da je ista progovorio, od kako je dosao na funkciju clana Predsjednistva ispred bosnjackog naroda. Rondo polupismeni, nema se drugo sta reci. Jadan je onaj koga on predstavlja.

Kad je Jelic odplovio u vjecna lovista ja sam govorio da ce biti lakse, jer je on stvarno bio protivnik dostojan postovanja. Medjutim kako vidjeh ovog njihovog novog predsjednika iz manjeg entiteta i uporedih ga sa "nasim" Colakovicem, svjestan sam da nismo odmakli ni centimetra. Oni izgleda biraju samo najjace kadrove u fudbalski savez (i ovaj djeluje ko' Supermen u odnosu na Colakovica) a mi iskljucivo uhljupe tipa Usanovici i Colakovici.

Novinarka je bila za devetke, svakako puno konkretnija od Hadzifejzovica npr. Jos da je dosla do kraja sa temom koju je malo nacela, kako to da su svih petnest clanova glasali protiv Kodre a uvijek su neki drugi krivi, dobila bi cistu desetku. Nazalost ni veceras nije razrijeseno to pitanje svih pitanja, zasto su svi bosnjacki clanovi glasali protiv Kodre. Ibrisimbegovic, clan IO iz Travnika, indirektno je priznao da su glasali zbog nekakvog kompromisa, ko' oni su njima izasli u susret kad se birao Kodro a sad su im ovi vratili jednoglasnom odlukom za njegovu smjenu.

Onaj novinar Starta je okrenuo pricu na politiku i kako ovi iz RS-a hoce da razvale Savez jer je to u njihovom politickom interesu. Istina jeste ali mislim da nas je njegovo izlaganje dodatno udaljilo od eventualnog povratka Kodre.
Za kraj, ako zelimo bolje bh fudbalu mi ne treba da delegiramo nase najbolje fudbalere u FSBiH, traba birati nase najbolje politicare. Ovo mislim najozbiljnije. Da su umjesto onih beskicmenjaka u Savezu sjedili ljudi sa mudima oni bi se usprotivili Ceki i kompaniji pod cijenu blokiranja Saveza. Ukratko...
- Sest glasova protiv bi zaustavilo smjenu Kodre

- Ceko i "njegovi" bi se povukli i blokirali Savez

- Savez bi bio blokiran kako nama, tako i Cekinim a boga mi i Iljinim

- Modrica i Siroki bi mogli zaboraviti Evropu, mozda i reprezentacija kvalifikacije

- Posto se kriza ne bi mogla rijesiti interno, morala bi se umijesati UEFA-e

- Ne trebam ni govoriti da bi ovim bio ispunjen nas krajnji cilj

Sve ostalo je iz shupljeg u prazno a bojim se da ce se tako i nastaviti. Oni ce razvaljivati, mi cemo popustati i tako u nedogled.

da dodam BOJKOT DO KRAJA!!! Sad su na vrsti navijači BIH da se udruže i bojkotoju sve utakmice, da se pravno konsolidiraju, mislim da čak bi se ubrzo mogo naći neko ko bi na dosta brz način počeo smenjivati jednog po jednog!!!
Taj savez štiti baš politika zato se vako ismijavaju cjeloj naciji... UEFA bi tu trebala reagovati davno ali očito i njima paše da je kako je...
McCoy
novoime
evo sad doso kuci, na alfi nazifova navijacka pjesma, sega.
Eborg
Samo mi nije jasno kako Muhamed Alaim upade u ovu ekipu... icon_mrgreen.gif

Ako je zafalilo golmana mogli su vala i Fazlica iz Werdera pozvati... icon_mrgreen.gif
legionar
CITAT(BH Fan @ 28.05.2008., 18:06) [snapback]156742[/snapback]
Eh da se vratimo. Znaci ljiljani i jedna si jedina jesu neka simbolika nasa ali ta nam je simbolika ukaljana. A zasto? Ukaljana je kad su neki crni likovi iz bliskoistocnih zemalja, placenici (isto ko sto ih je bilo i iz Rusije) dosli i klali ratne zarobljenike pod tom zastavom. A ko je njima to omogucio i ko im je pustio. Ne bi da govorim njegovo ime. Nadjite na youtube-u oprostajno sijelo s tim mudjahidima pa cete vidjeti.

I tu srbi imaju pravo sto se bune i ne zele tu zastavu i himnu. Jer je obiljezila jednu epohu izmedju ostalog i njihovog stradanja.

Ne treba samo gledati na sebe. Nismo samo mi zrtve ovog rata. Komplexna je situacija. Treba korok po korak ici. Znaci sada se rjesiti ovih ljudi iz NSBIH a za himnu ce se kasnije viditi. Ali sto nam jos nisu ljiljani i jedna jedina to je moja poenta bila da smo zato sami sebi krivi. Ali isto tako koliko ja znam trobojka RS-a je bila ista koristena u ratu, ako je udure sto nema ljiljana onda trebaju i oni tu zastavu da uklone ima i ta strana price. Ako je medvjedji kompromis, da bude na obje strane.

Ali opet cu na kraju reci da smo mi Bosnje kao maticni narod ove zemlje najvise krivi zato sto smo najnesposobniji najnelukaviji i najpasivniji narod u njoj. Ova druga 2 naroda kad god im se nesto uskrati povlace pitanje zastite nac. interesa a mi to ne cinimo. Ili to urade pa dodje na skupstinu pa onda nasi politicari potkupe glasove nasih samo da udovolje srbima.

Nisu krivi srbi najvise su krive Srbobal..ije (Srbi koji se kriju pod bosnjackim imenima.

Uzdaj se use i u svoje kljuse... pomogni si sam i bog će ti pomoći!!! Ljiljani su najčistija zastava na balkanu nemoj da sereš i mješaš pojmove iz politike... to je jedina istina!!!
SrceBiH
Izvinite al bi stio napomenuti da na pocetnoj nema linka od sopcast-a na kojoj ce biti utakmica, ja je neznam napamet a mislim da i ostali neznaju napamet tu adresu pa bi bilo dobro da je administracija postavi na pocetnoj gdje je bila tako da bi se lakse snasli...

icon_wink.gif
ognjen
Gledam ovu emisiju na BHT1...

Ma ljudi... Ova treba raskidala sve i svakoga!!!

Jao da je zamislim u krevetu!

Ova cura treba da ima interview sa Cekom i Dominkovicem.
micunovic
moze li nam netko prenijeti vijesti iz veci gradova nase zemlje BIH o ovoj nasoj utakmici 06.01. 08 u SARAJEVU , kakva je zainterovanostrecimo , Sarajevo , Zenica , Tuzla, B-Luka, Mostar,itd.... recimo kakav se odziv navijaca ocekuje jer realno se nadamo punom stadijonu... ukratko da nam na forum pranasete nesto sto mi to vani nemozemo osijetiti... SRETNO BIH NACIJO I MNOGO SRECEU NAREDNOM PERIJODUne mogu odavde nista pomoci u nedelju ali mogu bar reci da sam uz vas, znam da to nije dovoljno ali vazno je sta srce kaze...
ori
"Iljo Dominkovic posjetio "Sydney United" fudbalski klub koji se temelji na hrvatskoj dijaspori"... Iljo smjenio Kodru i Bolica reprezentativce BIH. Iljo stavio pare u dzep od BIH saveza, otputovao u Australiju na sastanak FIFE i onda posjetio tim Hrvatske dijaspore vjerovatno i klub dijaspore, vjerovatno dao i novcani prilog od BIH para. Onda ce se fino vratiti u Zagreb, pa tamo kupiti novi dres i spremiti se za evropsko. U medjuvremenu ce prebaciti sebi i familiji para za trosak od BIH saveza i otici na evropsko bodriti svoju repku od BIH para. Osobi kao Iljo, ne treba dozvoliti ostavku nego ga krivicno goniti dok ne vrati sto je ukrao od BIH, ako to ne prolazi, onda degenek. KRME DEBELO
amelaga
http://www.sydneyunited.com.au/

zipa grba, slicane sare ima ko i onaj iz orasja. sigurno ga to privuklo!
ermin-jaran
CITAT(ognjen @ 29.05.2008., 06:10) [snapback]156853[/snapback]
Gledam ovu emisiju na BHT1...

Ma ljudi... Ova treba raskidala sve i svakoga!!!

Jao da je zamislim u krevetu!

Ova cura treba da ima interview sa Cekom i Dominkovicem.

Treba je mrak!!!!....ovaj novinar iz starta je rekao sustinu problema ,a to je politicka igra i licni interesi....Bola takodje bio konkretan kao i uvijek

zamislite sad da smo plasirani na Evropsko Austrija/Swica i igramo protiv Rvatske kako bi nas cijenjeni predsjednik
saveza objasnio da navija za kockaste ,a kod nas ima platu i jos sijedi u samom vrhu fudbalske kuce...
zasto da se stavlja u neugodnu situaciju bolje ovako,a sigurno da i Ceko isto razmislja....

ovo u Zenici treba odraditi sa domacim navijacima jer sad je momenat....

fantom
Kodro i Bolić danas objavljuju sastave
Sudeći prema interesiranju, Koševo će u nedjelju biti fudbalski centar BiH...
29.05.2008. 09:00
Stadion "Asim Ferhatović Hase" u Sarajevu, a ne Bilino polje u Zenici, bit će u nedjelju fudbalski centar BiH, već se može ustvrditi sudeći prema interesiranju javnosti i broju rezerviranih ulaznica.

Na Koševu će, podsjetimo, od 17 sati biti odigran revijalni susret "Za spas bh. fudbala", u kojem će smijenjeni selektor Meho Kodro i njegov prvi pomoćnik Elvir Bolić predvoditi ekipe sastavljene od sadašnjih i bivših igrača i cijenjenih stručnjaka.

Nešto kasnije, u 20.15 sati, na zeničkom stadionu će početi prijateljska utakmica u kojoj će krnja reprezentacija BiH igrati protiv Azerbejdžana.

Sudeći prema pozivima navijača na bojkot zeničkog duela te prema pozivima i podršci koja organizatorima koševskog meča stiže sa svih strana, sa sigurnošću možemo reći da će mnogostruko više gledalaca pratiti utakmicu "Kodro, Bolić i prijatelji".

Inače, konačni spisak sastava za ovu utakmicu Kodro i Bolić objavit će danas, na konferenciji za novinare u Federalnoj televiziji, koja je organizator utakmice i koja će direktno prenositi meč na Koševu.

Okvirni spisak igrača već smo objavili, a na njemu su, uz ostale, i Mehmed Baždarević, Duško Bajević, Predrag Pašić, Sergej Barbarez i brojni drugi asovi bh. fudbala.

Planiran je i zabavni program, a voditelji će biti Enis Bešlagić i Milan Pavlović. Utakmicu će suditi Zoran Šumar, bivši sudija FIFA-e.

Cijena ulaznice je 1 KM, a sav prihod bit će uplaćen Iliji Spasovskom, Harisu Sadiću i Adnanu Selimoviću. Ulaznice će se u subotu moći kupiti na štandovima u Ferhadiji i na platou Skenderije, a na dan utakmice i ispred stadiona.

bosancheros
CITAT(ori @ 29.05.2008., 06:18) [snapback]156856[/snapback]
"Iljo Dominkovic posjetio "Sydney United" fudbalski klub koji se temelji na hrvatskoj dijaspori"... Iljo smjenio Kodru i Bolica reprezentativce BIH. Iljo stavio pare u dzep od BIH saveza, otputovao u Australiju na sastanak FIFE i onda posjetio tim Hrvatske dijaspore vjerovatno i klub dijaspore, vjerovatno dao i novcani prilog od BIH para. Onda ce se fino vratiti u Zagreb, pa tamo kupiti novi dres i spremiti se za evropsko. U medjuvremenu ce prebaciti sebi i familiji para za trosak od BIH saveza i otici na evropsko bodriti svoju repku od BIH para. Osobi kao Iljo, ne treba dozvoliti ostavku nego ga krivicno goniti dok ne vrati sto je ukrao od BIH, ako to ne prolazi, onda degenek. KRME DEBELO

yeap sydney united je kanta imamo imi vamo bossy liverpool fc koji parira sydney unitedu. Samo sta su australci pametno uradili jeste da su napravlili A-league i oformili svoje timove a time izbacili srbe (bijeli orlovi) hrvate (sydney united i melbourne knights) i italijane (Marconi). Ovo je uradzeno zbog konstantne politike migranata. Australci rekli dosta i vas vise. Svi znamo kako je Sydney FC nakanto Beckamovog galaxija tako da je taj projekat bio pun pogodak. A sada sydney united moze samo do 1 lige i nikako u A-league po klazuri Australskog fudbalskog saveza. Sto znaci Iljo moze svoje ######ake i u sydneyu i u orasju da prati ali nikad nece uspjeha doziviti zato sto mu se dani odbrojavaju.
Konzerva
CITAT
Ukinite Nogometni savez BiH

Pašić sa čelnicima stranke Pećancem i Marićem na pres-konferenciji
29.05.2008. 10:00
Socijaldemokratska unija BiH je na jučer održanoj pres-konferenciji pozvala nadležno ministarstvo da ukine ovlasti za javno predstavljanje države Bosne i Hercegovine sadašnjem Nogometnom savezu zato što ne ispunjava uslove propisane Zakonom o udruženjima i fondacijama i Zakonom o sportu BiH.

Također, od nadležnog ministarstva traže da izda rješenje novom udruženju građana koje će zastupati javni interes sporta u BiH u oblasti nogometa ako se postojeća "nogometna vlada" ne povuče.

SDU BiH je najavio da će za nedjeljnu utakmicu "Kodro, Bolić i prijatelji" na Koševu kupiti 500 ulaznica i podijeliti ih građanima Sarajeva.

Pres-konferenciji je prisustvovao i Predrag Pašić, nekadašnji as Sarajeva, koji je digao glas protiv aktuelnog vodstva NSBiH.

Schlager
ne znam sta vi mislite o ovoj nagloj zainteresovanosti opzicionih politicara za BH fudbal,ali meni ovo sto rade Komsic,SDP,SDU i ostali,lici na pocetak predizborne kampanje i klasicno parazitiranje politicara pred lokalne izbore koji su za cetiri mjeseca!
Osjetili su da je cijeli narod ogorcen na Savez i treba iskoristiti frustriranost gradjana stanjem u fudbalu i steci nove birace.Isti taj Komsic i njegov SDP dok su tri godine bili na vlasti sa Alijansom za promjene,nisu prstom mrdnuli da sprijece katastrofalno stanje koje je i tada bilo kao i sad,ako ne i gore.

Zato,ako se slazete sa ovim mojim misljenjem,molio bih vas da iskulirate ove politicare i ne dozvolite da vas zloupotrebe u svoje pokvarene svrhe...

Naravno,priznajem svakome pravo da drugacije razmislja i da vjeruje da su politicari dobronamjerni....
Zakon
Od samog pocetka sam znao da je ovaj HRGOVIC u toj ekipi mafije SAVEZA .....

POGLEDAJ TE i sve ce bit jasno ....

Od 22 igrača koje je planirao pozvati smijenjeni Meho Kodro, Denijalu Piriću su se odazvala samo trojica, a danas se očekuje dolazak četvrtog i petog.

- Od zdravih, tu su samo Dialiba i Terkeš. Nadarević ima čir na nozi pa je na tretmanu kod doktora. Nadamo se da će se oporaviti i biti spreman za utakmicu. Danas dolazi kapiten Mirko Hrgović, koji je, zbog dugog leta iz Japana, dobio malo više odmora. Očekujem i dolazak Senijada Ibričića - kaže Pirić.

http://######/index.php?option...0&Itemid=33
McCoy
...Ibricic definitivno NECE igrati, za ove lopove..... a oni ga uporno stavljaju na spisak rolleyes.gif
BrcanskaMalta
Bh. fudbaleri se juče okupili na Ilidži
Piše: Zlatan RAŠIDOVIĆ
29/05/08

Reprezentacija spala na 13 igrača

Vršiocu dužnosti selektora fudbalske reprezentacije BiH Denijalu Piriću odazvalo se u srijedu 15 igrača na okupljanju u hotelu „Hercegovina“, čime su počele pripreme za prijateljsku utakmicu protiv Azerbejdžana, u nedjelju, 1. juna (20.15 sati) u Zenici. Na okupljanje su došli: Safet Nadarević, Dario Damjanović, Želimir Terkeš, Dialiba Boubacar, Edin Cocalić, Boris Pandža, Senad Lulić, Jusuf Dajić, Ante Serdarušić, Ivan Krstanović, Bojan Regoje, Staniša Nikolić, Mladen Žižović, Kenan Čejvanović i Admir Aganović.

Nakon ljekarskog pregleda Nadarević je napustio državni tim zbog povrede, a za sastav neće konkurisati ni Damjanović, koji je iz privatnih razloga napustio bh. selekciju. Doktori su pregledali Cocalića, čiji je nastup neizvjestan.
Juče se nije pojavio nijedan golman, a sa prvobitnog spiska koji je načinio smijenjeni selektor Meho Kodro, a preuzeo Pirić otkazalo je 20 igrača. Na reprezentativno okupljanje nisu došli: Kenan Hasagić, Almir Tolja, Samir Merzić, Džemal Berberović, Saša Papac, Emir Spahić, Branimir Bajić, Elvir Rahimić, Sanel Jahić, Zvjezdan Misimović, Senijad Ibričić, Admir Vladavić, Darko Maletić, Sejad Salihović, Mirko Hrgović, Branislav Krunić, Miralem Pjanić i Edin Džeko.

Osim Pirića, u stručnom štabu su Zoran Bubalo, Slobodan Karalić i Almir Hurtić.
Ova selekcija će u četvrtak održati trening u 10 sati, ali nije poznato na kojoj lokaciji. Do duela sa Azerbejdžanom, planirano je da se svaki dan održi po jedan trening.

Od prvog zvaničnog nastupa bh. reprezentacije u kvalifikacijama za SP 1998. pa do sada možemo konstatovati da stanje u državnom timu nikada nije bilo gore. Otkazi 20 reprezentativaca pokazuju koliko oni ozbiljno shvataju rukovodstvo N/FSBiH, koje je proizvelo haos smjenom selektora Mehe Kodre nakon što je on vodio BiH samo u prijateljskim susretima sa Japanom i Makedonijom.
Eborg
CITAT(legionar @ 29.05.2008., 02:52) [snapback]156850[/snapback]
Uzdaj se use i u svoje kljuse... pomogni si sam i bog će ti pomoći!!! Ljiljani su najčistija zastava na balkanu nemoj da sereš i mješaš pojmove iz politike... to je jedina istina!!!

Uz svo duzhno poshtovanje momak je u pravu.Ne trebamo biti zatucani i govoriti kako smo cvjecke.Da,narod nikada nije imao pretenziju ubijanja i mrzhnju kao dio druga dva naroda.MEDJUTIM,trebao bi znati da neke stvari koje su mudzhedini,Cace,Prazine,Cele i ljudi slichni njima radili nisu nimalo lijepe.Time JESU OKALJALI ljiljane...

Ali,nije u tome stvar.Ljiljani bi im smetali i da nije toga.Opcenito neshto shto simbolizuje taj period oni ne zhele,glavni cilj je unishtiti sve ono shto chini normalnu drzhavu jer su se u sushtini za to i borili.

Izvinjavam se za off-topic...
Pixie
CITAT(mahic @ 29.05.2008., 11:11) [snapback]156871[/snapback]
Bh. fudbaleri se juče okupili na Ilidži
Piše: Zlatan RAŠIDOVIĆ
29/05/08

Reprezentacija spala na 13 igrača

Vršiocu dužnosti selektora fudbalske reprezentacije BiH Denijalu Piriću odazvalo se u srijedu 15 igrača na okupljanju u hotelu „Hercegovina“, čime su počele pripreme za prijateljsku utakmicu protiv Azerbejdžana, u nedjelju, 1. juna (20.15 sati) u Zenici. Na okupljanje su došli: Safet Nadarević, Dario Damjanović, Želimir Terkeš, Dialiba Boubacar, Edin Cocalić, Boris Pandža, Senad Lulić, Jusuf Dajić, Ante Serdarušić, Ivan Krstanović, Bojan Regoje, Staniša Nikolić, Mladen Žižović, Kenan Čejvanović i Admir Aganović.

Nakon ljekarskog pregleda Nadarević je napustio državni tim zbog povrede, a za sastav neće konkurisati ni Damjanović, koji je iz privatnih razloga napustio bh. selekciju. Doktori su pregledali Cocalića, čiji je nastup neizvjestan.
Juče se nije pojavio nijedan golman, a sa prvobitnog spiska koji je načinio smijenjeni selektor Meho Kodro, a preuzeo Pirić otkazalo je 20 igrača. Na reprezentativno okupljanje nisu došli: Kenan Hasagić, Almir Tolja, Samir Merzić, Džemal Berberović, Saša Papac, Emir Spahić, Branimir Bajić, Elvir Rahimić, Sanel Jahić, Zvjezdan Misimović, Senijad Ibričić, Admir Vladavić, Darko Maletić, Sejad Salihović, Mirko Hrgović, Branislav Krunić, Miralem Pjanić i Edin Džeko.

Osim Pirića, u stručnom štabu su Zoran Bubalo, Slobodan Karalić i Almir Hurtić.
Ova selekcija će u četvrtak održati trening u 10 sati, ali nije poznato na kojoj lokaciji. Do duela sa Azerbejdžanom, planirano je da se svaki dan održi po jedan trening.

Od prvog zvaničnog nastupa bh. reprezentacije u kvalifikacijama za SP 1998. pa do sada možemo konstatovati da stanje u državnom timu nikada nije bilo gore. Otkazi 20 reprezentativaca pokazuju koliko oni ozbiljno shvataju rukovodstvo N/FSBiH, koje je proizvelo haos smjenom selektora Mehe Kodre nakon što je on vodio BiH samo u prijateljskim susretima sa Japanom i Makedonijom.

Nek Dialiba igra da nemoze vise igrati za nekog drugog. Isto i za Lulica
nebi bilo lose, ako vec neko mora igrati, nek igraju ove novajlije, pa da se zna na cemu su.
Schlager
CITAT(Batista @ 29.05.2008., 12:59) [snapback]156879[/snapback]
naravno, posebno sdp cilja na mladju populaciju pa sad na svaki nacin prikupljaju poene. a zanima ih stanje u savezu ko i lanjski snijeg tumbleweed.gif

Drago mi je sto nisam jedini koji tako misli.
limeni
a ja sam misljenja da nacionalnim strankama poput sda,sbih,sds,snsd,hdz... odgovara ovakvo stanje sa ovim savezom. cuj da jedan adnan,mirko i milan pokazuju da mogu zajedno u BiH. ovi ljudi u savezu su involvirani u politku.
Vulture_old_firm
Mozda, ali sada se treba pritiskat`sto se vise moze, sa svih strana i konstantno. Svi oni mogu doprinjeti da se ###### vise skinu!
ermin-jaran
CITAT(Batista @ 29.05.2008., 12:59) [snapback]156879[/snapback]
naravno, posebno sdp cilja na mladju populaciju pa sad na svaki nacin prikupljaju poene. a zanima ih stanje u savezu ko i lanjski snijeg tumbleweed.gif

Nazalost takva praksa postoji i na zapadu samo je to kod nas vise izrazeno ...moji jarani nema dzabe ni kod babe
Istok
CITAT(Schlager @ 29.05.2008., 08:12) [snapback]156866[/snapback]
ne znam sta vi mislite o ovoj nagloj zainteresovanosti opzicionih politicara za BH fudbal,ali meni ovo sto rade Komsic,SDP,SDU i ostali,lici na pocetak predizborne kampanje i klasicno parazitiranje politicara pred lokalne izbore koji su za cetiri mjeseca!
Osjetili su da je cijeli narod ogorcen na Savez i treba iskoristiti frustriranost gradjana stanjem u fudbalu i steci nove birace.Isti taj Komsic i njegov SDP dok su tri godine bili na vlasti sa Alijansom za promjene,nisu prstom mrdnuli da sprijece katastrofalno stanje koje je i tada bilo kao i sad,ako ne i gore.

Nisam ni ja SDP-ovac, a vidim da nisi ni ti icon_mrgreen.gif medjutim polako ali sigurno shvatam da je bolje da se neko brine, pa makar od toga imao i licne koristi, nego da kao Silajdzic kazu da ih fudbal ne interesuje dok mozda clanovi njegove stranke razvaljuju bh fudbal uzduz i poprijeko.

Zapitajte se zasto su SBiH i SDA ostro upozorili novinare da se njihovo ime ne dovodi u vezu sa Pasalicem. Zar se nije lakse kutarisati djubreta, ukloniti ga iz stranke, nego demantovati....ako se nema oraha u dzepu, naravno.

Svi, od Usanovica pa do zadnjeg clana IO, su neciji kadrovi. Treba saznati ko je u kojoj stranci i odmah ih prekriziti.

Opet kazem, kad mi krenemo od sebe i smijenimo bosnjake koji razvaljuju reprezentaciju i na njihovo mjesto dovedemo ljude koji nece gledati licni interes, vec opste dobro bh fudbala, onda mozemo nesto pricati Ilji i Ceki. Odatle treba poceti, imamo sest mjesta u IO-u i njih treba popuniti pravim ljudima.
balboa
CITAT(Amseboy @ 29.05.2008., 13:55) [snapback]156885[/snapback]
Kodro, bolic i prijatelji, hoce li bit prijenos na sopcastu ??

joj... rolleyes.gif

vala neznam sta je vise dosadilo: ona bagra u savezu...ili beskrajno pitanje za sopcast-prijenos..
al
Izvršni odbor dobro naplaćuje nerad

Izvršni odbor i petnaest eksperata koji rade u tom odboru svaki sastanak uzmu više od 900 KM.

Da stvar bude još smješnija, ljudi koji rade kao selektori u omladinskim selekcijama imaju nevjerovatnih 0 KM. Cifra koju uzimaju ljudi iz IO nije samo tih, za njih skromnih, 900 -1.000 KM. U to nisu uračunati putni troškovi, tako da konačna cifra skoro svaki put prelazi 1.000 KM. Pa dobro, koliko im sjednice traju i kako donose odluke za dobrobit našeg fudbala, to i nisu neke pare.

Radim kao trener u omladinskim selekcijama, i to je nažalost tako. Oni misle da treneri trebaju raditi ovaj posao iz ljubavi, a oni za pare. Imamo problema i sa isplatom putnih troškova, koje moramo moliti po nekoliko dana. Niti jedan selektor i trener koji vodi mlađe selekcije nema ugovor, kaže za as jedan od trenera koji radi s mlađim kategorijama.

U svim normalnim zemljama treneri su profesionalci i plaćeni su za svoj poziv. Kod nas su treneri profesionalci kada trebaju ulagati u sebe, no ne kada to i trebaju naplatiti. Međutim, tu postoje ljudi u IO i Savezu koji su mišljenja kako naši treneri trebaju živjeti od ljubavi, a oni ljubav pronalaze samo u novcu. No, i ta njihova ljubav bi mogla još kratko trajati, pa bi i oni mogli početi živjeti od have.

Nikić jedini radio za plaću

Jedan od rijetkih ljudi koji je radio pod ugovorom bivši selektor U-21 bio je Nikola Nikić. On je imao i dobru plaću, ali nažalost ne zbog dobrih igara, nego zbog poznanstva s pokojnim Milanom Jelićem.
al
Dođite na Koševo!

Šesnaest zalutalih sportskih radnika u N/FS BiH i dalje se ne oglašava u javnosti i ne nudi svoje ostavke, što bi svaki moralan čovjek učinio da je na njihovom mjestu.

Zapravo je u tome bit problema, jer tročlano Predsjedništvo, zatim 13 članova Izvršnog odbora, te nezaobilazni Munib Ušanović, nemaju nimalo samokritičnosti i oglušuju se na pozive javnosti, ali i sportskih legendi Bosne i Hercegovine.

Međutim, zašto njih 16 ili 17 stručnjaka misle da mogu biti jači od hiljada navijača, sportista i novinara, koji će 1. juna, umjesto u Zenici, gdje će krnja reprezentacija odigrati prijateljski meč protiv Azerbejdžana, biti zapravo na Koševu i gledati humanitarno-sportsko-revijalni Kodro, Bolić i prijatelji.

Uvjereni smo da će samo njih sedamnaestorica i biti na Bilinom polju, iako ne smijemo staviti u ruku da neki od njih neće doći i na Koševo. Također, nije isključeno da u Zenicu stručnjaci povedu članove svojih porodica, te prijatelje Saveza, kako bi pokazali da nisu sami u svojoj borbi, ali glas sa Koševa daleko će se čuti i sigurno je da će nadjačati Ilju Dominkovića, Sulejmana Čolakovića, Bogdana Čeku, Muniba Ušanovića, te famozne članove Izvršnog odbora, koji nam kroje sudbinu bh. nogometa. Istina, neki od njih su se pokajali nakon što je smijenjen Meho Kodro, pa nije isključeno da se umjesto u Zenici pojave na Koševu, ili da barem iz sigurne udaljenosti podržavaju dešavanja na stadionu Asim Ferhatović Hase, pa onda 4. juna na sjednici IO zatraže ostavke Predsjedništva, te ponude svoje.

Međutim, jedno je sigurno, a to je da će Koševo u nedjelju, u 17 sati, biti centar Bosne i Hercegovine, jer zaista je preveliki broj onih koji su najavili svoj dolazak, kojim žele dati podršku Mehi Kodri. Konačan spisak sportskih radnika kojima će biti poslate pozivnice biće objavljen danas, na pres konferenciji u zgradi FTV-a, kojoj će prisustvovati Kodro i Bolić, te sportski novinari koji su suorganizatori ove manifestacije.

Inače, Federalna televizija radiće direktan prijenos utakmice sa Koševa, a u zabavnom dijelu programa učestvovaće mnoge estradne ličnosti.

Utakmicu će suditi Zoran Šumar, bivši FIFA i jugoslavenski sudija, a voditelji programa biće Enis Bešlagić i Milan Pavlović.
xs
CITAT(goliath @ 29.05.2008., 14:50) [snapback]156896[/snapback]
on je jedini kvalifikovani kadar koji mora imati svaki clan IO-a.

Da je kompetentan ne bi dao glas protiv fudbala. I ako je prevaren, bacao bi drvlje i kamenje na Savez a nebi branio lopove.
Ma ne znam sta bih rekao. Nemam snage da pozitivno pisem ni o jednom clanu IO.

Nek' ne prosipa supljak, nek' dokaze i pokaze da zeli dobro bh nogometu a ne da se bori za svoju fotelju sa blesavim odgovorima da treba Bolic da imenuje one koji ne rade dobro u Savezu.
Sta ce ih bezveze imenovati kad su trenutno svi, ama bas svi uradili zlo istom, i on i svi ostali.

Sto se tice prosipanja supljaka i dokazivanja - to vazi i za politicare. Nek' u djela pretvore svoje price i sigurno ce imati glasove, a njihove mi izjave nista ne znace dok nesto i ne urade na terenu.

Sa rijeci na dijela - to vazi od politicara preko novinara clanova IO Saveza pa do navijaca.
Novinari rade u svojim mogucnostima, isto tako i navijaci - ostali su samo (po navici) "posteni" clanovi Saveza i politicari.

PS. Colakovic mi je najgadniji nepismeni brdjanin koji se ikad pojavio na televiziji.
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.