Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
xs
CITAT(maniacdogroba @ 28.05.2008., 15:32) [snapback]156700[/snapback]
ovo ko da je bh parlament a ne bh sportski portal

Mene samo interesuje kad ces se ti probuditi, pogledati oko sebe i vidjeti da spadas u grupu jedinog naroda na svijetu koji nema tekst himne.
Izgledamo smijesno na stadionima, kad je himna nasa kao da smo na dzenazi a ne na utakmici.

I ne zaboravi da si na temi reprezentacija, a ako himna nije jedan od osnovnih dijelova reprezentacije, onda ne znam sta jeste.
SuperUstipak
sad na kosevu ima da GRMI kad se pjeva JEDNA SI JEDINA. to se obavezno treba snimit, i cuvat u kolekciji.. jer rijetko kad ce mo opet imati priliku da 35.000 dusa pjeva nasu istinsku himnu.
isto tako mislim da mi bosnjaci trebamo trazit da se vrati STARA (prava) himna, jedna si jedina, a ne da dobijemo bilo koji tekst. ovo je nasa himna, himna Bosne i Hercegovine. Kome smeta nek se preseli tamo gdje se pjeva himna rvatske ili srbije, bas me briga, al ne diraj ovu nasu.
xs
CITAT(McCoy @ 28.05.2008., 15:48) [snapback]156707[/snapback]
...nemojte NI SLUCAJNO ponijeti zastave sa LJILJANIMA, to nije oficijelna zastava-> jer, mogla bi uvrijediti nekoga.........
..nemojte NI SLUCAJNO pjevati; ovo je Bosna, Bosna je sampion, naprijed Bosno, volim te Bosno, ja za Bosnu zivot dacu... itd.itd...SUTI I TRPI!!!!!SUTI I TRPI!!!!!SUTI I TRPI!!!!!SUTI I TRPI!!!!!SUTI I TRPI!!!!!SUTI I TRPI!!!!!
lolcina.gif

Ova ti je dobra icon_smile.gif
Slazem se s tobom, ja mislim da kad se kaze "volim te Bosno" mozemo uvrijediti ove iz RS, jer nigdje ne kazemo da volimo entitete. Covjece nisam o tome ni razmisljao nikad.

Meni je draze procitati u srbijanskim novinama o nasoj reprezentaciji gdje napisu "Ljiljani su danas igrali sa..."
A mi se pazimo da ne uvrijedimo onaj dio naroda sto navija na Srbiju. E bas smo vala za bosanskog lonca, a kako smo nastavili sa paznjom na nezainteresovanog susjeda uskoro bi moglo doci do toga da se moramo izvinjavati sto smo bosanci.
Istok
CITAT(SuperUstipak @ 28.05.2008., 14:34) [snapback]156701[/snapback]
ma dosta vise i razmisljanja o onima iz manjeg entiteta...
i da pjevamo himnu, i da ne pjevamo - isto nam dodje... nemogu oni nas vise mrzit nego sto sad mrze. a kao da oni nesto rade pozitivno, pa nedaj boze da prestanu jer smo ih uvrijedili. mi smo sami u ovoj bitki protiv saveza, nek barem uzivamo na jednoj humantarnoj, prijateljskoj utakmici.

Posto sam ja potegnuo ovo pitanje red je da ja i odgovorim.

Kad sam spominjao himnu i kontraproduktivni ucinak njenog izvodjenja bas na ovoj utakmici, nisam mislio na one iz manjeg entiteta ili one koje interesuje samo reprezentacija zapadnog nam susjeda. Ja sam mislio na Sasu Papca, na Borceta Sredojevica, na sve ljude koji bi se mogli naci u nezavidnoj situaciji ako im ovi zlonamjerni pocnu prisivati etikete bosnjackih poslusnika.

Ja mozda nisam u pravu ali mislim da tu himnu treba pjevati uvijek ali ne i na na ovoj utakmici.
Schlager
CITAT(xs @ 28.05.2008., 16:50) [snapback]156708[/snapback]
Mene samo interesuje kad ces se ti probuditi, pogledati oko sebe i vidjeti da spadas u grupu jedinog naroda na svijetu koji nema tekst himne.

Ovo uopste nije tacno,bio sam u Spaniji,ni njihova himna nema nikakav tekst (a sigurno ima jos mnogo takvih zemalja),ali to ne smeta naciji da se identifikuje sa tom muzikom,ovdje je problem mnogo dublji od himne,oni koji misle da ce svi problemi biti rjeseni kad himna bude imala text su u velikoj zabludi....
SuperUstipak
a i ti si u velikoj zabludi ako mislis da je OK sto mi nemamo tekst himne...
McCoy
...90% navijaca pjeva jedna si jedina, kad se pusti ona muzika, na svim tekmama BeHa-repke...makar sam cuo da je tako..... rolleyes.gif
xs
Schlager,
Interesantna tema, moracu traziti po internetu koje zemlje nemaju tekst i zbog cega.
No sto se tice ovog zadnjeg, da svi problemi nece biti rijeseni - to niko nije ni rekao i ovdje se ne radi o rjesavanju svih problema, vec o jednom od mnogih.
Tesko da ce mo se ikad svih problema rijesiti, ali makar jedan korak naprijed je put u pravom pravcu.
Narod je jedini taj koji moze uraditi nesto da bi doslo do bilo kakvih promjena.

Istok,
ove sto si nabrojao - zar ne mislis da do sad vec nisu dobili taj epitet prvi put kad su obukli dres nase reprezentacije?
ermin-jaran
CITAT(xs @ 28.05.2008., 16:14) [snapback]156695[/snapback]
Hm.. ova tema je postala pravo popularna.
Treba mi uvijek pofino vremena da sve procitam.

Ja bih samo i pjevanju himne "Jedna se jedina".
Poruka je veoma jasna - treba nam himna, treba nam tekst. Kome se ne svidja, nek je mijenja ili nek nas slusa, ili pak nek zatvara usi. Najbolje bi bilo kad bi je uvijek pjevali, sve dok se novi tekst ne napravi.
S druge strane, ne znam ko bi to mogao zloupotrijebiti. Ovo je jedini tekst sto je zemlja BiH ikad imala, a da im je do teksta do sad bi ga 15 puta napisali.
Volio bih da politicarima zasmeta i volio bih da im cijelo vrijeme smeta - do te mjere da tekst himne ponovno bude aktuelan medju foteljasima.
S druge strane, ne pada mi ni na kraj pameti se izvinjavati sto volim zvoju zemlju, svoju domovinu, niti ignorisati njeno postojanje, a oni svi gore nek se entitiraju koliko god hoce - BiH je jedna i jedina.

Ni dodati ni oduzeti u jednoj recenici odgovor na sva pitanja... respekt.gif
BosnaLove
CITAT(goliath @ 28.05.2008., 16:47) [snapback]156706[/snapback]

hahahahhahahahah lolcina.gif najbolji post do sada , Desetka od mene!!!! respekt.gif
senci
ma sta ste se uhvatili himne. Nije zvanicna utakmica, nego prijateljska izmedju raje i imamo pravo da pjevamo sta hocemo. Balja samo oderi nek se ori
Sarajevo@Kosevo
CITAT(SuperUstipak @ 29.05.2008., 01:03) [snapback]156714[/snapback]
a i ti si u velikoj zabludi ako mislis da je OK sto mi nemamo tekst himne...

moja (kao i svima nama) je jedna si jedina, ja nemam druge himne! zato svi na koševo da cujemo kako ori ta lijepa himna!
novoime
CITAT(Batista @ 28.05.2008., 16:52) [snapback]156709[/snapback]
za te "mnoge" koje ti navodis, ova repka ce uvijek biti "alijina repka" pa taman da kao himnu pustis "Boze pravde". nek navijaju za srb i hrv to je njihovo pravo. a onim srbima i hrvatima koji navijaju za BiH, "jedna si jedina" sigurno nece smetati.

jasno je meni sta ova reprezentacija (ne)znaci srbima i hrvatima, ali sto zlonamjernima dati argument koji ce sutra iskoristiti protiv tebe?
to je jedino pitanje.
daj promislite racionalno...
SuperUstipak
sta se mi imamo pravdat covjece?

himna nije nacionalisticka pjesma u pm.

ko se ljuti svejedno je ne prijatelj ove zemlje, libo me racku ako ih "uvrijedimo" sa rijecima "jedna si jedina moja domovina, jedna si jedina bosna i hercegovina."
Istok
CITAT(novoime @ 28.05.2008., 15:24) [snapback]156723[/snapback]
jasno je meni sta ova reprezentacija (ne)znaci srbima i hrvatima, ali sto zlonamjernima dati argument koji ce sutra iskoristiti protiv tebe?
to je jedino pitanje.

To sam i ja htio reci. Nego da zavrsimo o ovome, imam neki los feeling jer sam bio prvi, cini mi se, koji je po povratku igraca iz bojkota predvidio problem oko kapitenske trake. Poslije je problem ispao veci nego sto sam i sam prognozirao.

Da ne bi opet nesto naslutili, najbolje da ne nastavljamo ovu diskusiju.

fali nam @popo za ovi teskih diskusija icon_mrgreen.gif
manijakdv
Svaki komentar je na svom mjestu,i onaj da će bitange učiniti sve da ispolitiziraju izvođenje himne "jedna si jedina" a to bi im bila jedina slamčica spasa ali definitvno su na mene jači utisak ostavili ovi komentari koji podržavaju izvođenje himne.Sve ste u pravu,kome da se pravdamo zato što volimo svoju zemlju,volimo svaki tekst koji pjeva o našoj zemlji,neka nađu jednu jedinu riječ koja vrijeđa neki narod,pravdati se nećemo,ima da grmi iz svih 35000 grla na Koševu.Nacionalista nisam nikad bio i danas sutra ću pjevati svaki tekst himne bilo da je napisana u Banjaluci,Prijedoru,Čapljini ili Stocu ali će me vječno trnci prolaziti kad god čujem "jednu i jedinu".Balja lafe,samo naprijed,ako si upola dobar pjevač kao što si bio igrač,biće to onda prva liga.
Volio bih još samo da sve ljude pozovem,zamolim,kako god hoćete da svi koji možemo tog dana budemo na Koševu sa rekvizitima reprezentacije,da podržimo naše legende,oni su to zaslužili više nego ikad.Garantujem životom da nam je ova utakmica važnija nego ona sa Danskom,ovo nam je utakmica desetljeća,ključ svega dobrog za nas.Ako sam svojim pozivom nagovorio bar jednog člana foruma da posjeti Koševo,biću prezadovoljan.Ne sumnjam da će stadion biti krcat,vjerujte mi da mi je žao što karta nije bar 5 KM pa da se više novca pruži toj nastradaloj djeci ali nema veze,biće još prilika.
Adma
Ja ovde samo cita i ontam pa jesmo li mi pametni imalo. I treba da se Himna pjeva. Dosta je vise sutnje bilo svima. Dok se mi nesto ustrucajemo drugi nam drzave razvaluju na sve moguce nacine. Koga je stramota te himne i onaj koji misli da se to nebi trebalo intonirati neka ostane kuci. Jeste li vi ljudi normalni treba da se na svakoj utakmici ori bez obzira sto nam onaj intremezzo pustaju. ta se himna vazda treba pjevati. I sta se vi tu nesto ustrucavate. Ko nenavija i ko nevoli himnu jedna si jedina nece ni biti tamo. Daj malo jebemu majku moramo li vazda mi nesto iskoplikovat. Daj da jednom budemo dostojni sebe jebe se meni sta ce mi komsija rec. koda je njih briga za nas
Adma
I jos nesto To i jeste nasa himna. Kad se samo sjetim utakmica i pjevanja te himne i onaj tekst sav se najezim i zuze mi na oci krenu od neke radosti u ######u materinu neki cudan osjecaj u tebi a sav si ponosan.

Nek dusmani crknu. Ta ce utakmica biti malo veca poruka svima u BiH nego sto mi mislimo. Vrijeme je da se narod digne i konacno uzme stvari u svoje ruke
McCoy
NSBIH
Raspisuje
KONKURS za izbor reprezentativaca BIH
(utakmica BIH-AZERBEJDŽAN)

Kandidati treba da ispunjavaju sljedeće uslove:

1)Da su krivicno gonjeni od strane suda BIH
2)Da imaju obje noge i ruke (nije uslov)
3)Da navijaju za neku drugu reprezentaciju osim BIH
4)Da im je IQ manji od 50
5)Da su u familijarnim i prijateljskim vezama sa troglavim predsjednistvom NSBIH
6)Pozeljno radno iskustvo u granapu na poslovima sortiranja voca
7)Da su politicki angazovani (pozeljno clanovi SDA,HDZ,SDS)
8)Da nisu stariji od 100 godina

Uz prijavu na konkurs uplatiti 5000eur na racun Muniba Usanovica.
Nepotpune i neblagovremene uplate i prijave nece se uzeti u razmatranje

Prijave slati na adresu:
Danijel Pirić
v.d.selektor BIH
Konkurs ostaje otvoren do 1 juna u 20h 15min

-----------------------------------------------------------

ISTOK,kaze: fali nam @popo za ovi teskih diskusija ---->>>DEFINITIVNO nam fali biggrin.gif
novoime
CITAT(SuperUstipak @ 28.05.2008., 16:53) [snapback]156710[/snapback]
sad na kosevu ima da GRMI kad se pjeva JEDNA SI JEDINA. to se obavezno treba snimit, i cuvat u kolekciji.. jer rijetko kad ce mo opet imati priliku da 35.000 dusa pjeva nasu istinsku himnu.
isto tako mislim da mi bosnjaci trebamo trazit da se vrati STARA (prava) himna, jedna si jedina, a ne da dobijemo bilo koji tekst. ovo je nasa himna, himna Bosne i Hercegovine. Kome smeta nek se preseli tamo gdje se pjeva himna rvatske ili srbije, bas me briga, al ne diraj ovu nasu.

price "mi bosnjaci trebamo trazit ovo", mi bosnjaci trebamo trazit ono", pokazuju neupucenost u situaciju u bih
da te obavijestim,OVDJE u bih zivi preko 50% nebosnjaka koji kontrolisu 75% teriotorije.
himna "jedna si jedina" NIJE himna BiH , dok se budemo gadjali pateticnim kvazipatriotizmom i odbijali da se suocimo sa realnoscu, navijacemo samo na PROTESTNOM utakmicama.

SuperUstipak
ma opet bosnjo samo gleda da nebi slucajno nekog ne-bosnjaka "uvrijedio"... zbog toga i jesmo u govnima do brade.
da slucajno nebi bili "ugrozeni" nasi neprijatelji.
da slucajno nebi i dodika uvrijedili.
stvarno nismo fer. ipak, svi su oni fer prema nama tako da nacionalisticku himnu "jedna si jedina" u kojoj se spominju ratni slocinci nebi trebali pjevat....... rolleyes.gif eusa_wall.gif
nema sta ni pricat o argumentima - sad se trebamo ujediniti, nas ima dovoljno koji vole repku i BiH, za ostale me nije ni briga jer ih nikad i nije bilo. treba se dic euforija, treba da se u*eru u savezu kad vide 35.000 hiljada ljudi koji pjevaju istu pjesmu.. 35.000 ujedinjenih ljudi mogu i predsjednika skinut sa vlade, a ne neke nepismene degene iz fudbalskog saveza.
poslje tekme svi zajedno pjehe do saveza i opet fino protestovat... sta mislite za to?
il mozemo s taxi-em.. ali samo po dvojca da se ne zguzvamo ;)
Sarajevo@Kosevo
gdje i kad da kupim karte za tekmu...nisam nigdje procitao
ermin-jaran
CITAT(novoime @ 28.05.2008., 17:24) [snapback]156723[/snapback]
jasno je meni sta ova reprezentacija (ne)znaci srbima i hrvatima, ali sto zlonamjernima dati argument koji ce sutra iskoristiti protiv tebe? to je jedino pitanje.

Nisam tvrdoglav ali cini mi se i kad bi se naguzili kao sto u vecini slucajeva radimo da bi nam opet nasli zlonamjeran argumenat....meni licno
pun qurac takvog razmisljanja racionalno u zemlji Bosni "nejma"....
"jedna si jedina" treba pjevati od sad pa svaku tekmu ovo treba da je prekratnica....

@Istok ja sam primjetio da ga nema da ga nije @cile zatvorio.....icon_smile.gif
SuperUstipak
CITAT(novoime @ 28.05.2008., 11:51) [snapback]156733[/snapback]
price "mi bosnjaci trebamo trazit ovo", mi bosnjaci trebamo trazit ono", pokazuju neupucenost u situaciju u bih
da te obavijestim,OVDJE u bih zivi preko 50% nebosnjaka koji kontrolisu 75% teriotorije.
himna "jedna si jedina" NIJE himna BiH , dok se budemo gadjali pateticnim kvazipatriotizmom i odbijali da se suocimo sa realnoscu, navijacemo samo na PROTESTNOM utakmicama.

pa ta nasa "manjina" i jedino dolazi na utakmice.
ti si izgleda pao s marsa.. cuj mi da se suocimo sa realnoscu - pa to oni iz RS i ostali koji ne smatraju BiH svojom drzavom trebaju uraditi! a ti i dalje se "pardoniraj" sto pjevas himnu, pa ce biti sto navijas za Bosnu, pa ces se na kraju "pardonirat" sto si bosnjak a ne srbin.

izgleda da jednostavno se ne slazemo - ocigledno je da su organizatori utakmice (svaka im cast) mislili da je korektno pjevat himnu, i ja se slazem.
tebi ako smeta nemoj je pjevat ili nemoj uopste dolazit, da bi pokazao svima kako si se suocio sa realnom slikom nase drzave... bravo.
na kraju krajeva i mi smo "demokratija" i svi imamo pravo iznjeti svoje misljenje. ja cu iznjeti misljenje na kosevu kad budem zapjevao, nadam se, sa 35.000 ljudi nasu staru himnu.
McCoy
CITAT(manijakdv @ 28.05.2008., 17:52) [snapback]156735[/snapback]

BRAVO!! ko je god napravio ovaj video bosna.gif bosna.gif

...evo jos jednom, da je lakse ´klick-nuti´

SuperUstipak
ma na kraju krajeva ovo je prijateljska utakmica, i ne igra reprezentacija Bosne i Hercegovine. Tako da nasa "oficijelna" himna nije potrebna, i mi mozemo pjevati sta god hocemo.
ASA_09
novoime
CITAT(ermin-jaran @ 28.05.2008., 17:59) [snapback]156738[/snapback]
Nisam tvrdoglav ali cini mi se i kad bi se naguzili kao sto u vecini slucajeva radimo da bi nam opet nasli zlonamjeran argumenat....meni licno

pa dodji onda da ratujemo, ja probo nije islo! ili imas neki bolji plan?
naguzuju te oni koji nece da ti objasne kakav je realan odnos snaga u bih, koji i koji tvoj patriotski zanos koriste da odrze haos u ovoj drzavi.
ermin-jaran
CITAT(novoime @ 28.05.2008., 18:14) [snapback]156745[/snapback]
pa dodji onda da ratujemo, ja probo nije islo! ili imas neki bolji plan?
naguzuju te oni koji nece da ti objasne kakav je realan odnos snaga u bih, koji i koji tvoj patriotski zanos koriste da odrze haos u ovoj drzavi.

Eto taj realni odnos nek si ga ti shvatio ...pa nije valjda da bi ti ratovao zbog pjesme ...svasta se moze procitati
novoime
CITAT(BH Fan @ 28.05.2008., 18:16) [snapback]156746[/snapback]
I ti si upravu kad to kazes. To je pravo pojedinca hoce li pjevati himnu ovu ili onu na tribinama kod kuce ispred tv-a ili sta ti ja znam. Ali ja ti hocu reci da kad igra repka da je realna cinjenica da ta himna ne moze biti intonirana jer nije zvanicna. I da se nemoze nikako ni urgirati na to da tako ne bude. Jer je ona ZVANICNA.

da jos nesto dodam i da , nadam se, privedemo kraju ovu temu.
poceli smo diskutovati:
DA LI BALJA TREBA JAVNO(vjerovatno na centru terena ) IZVESTI HIMNU " JEDNA SI JEDINA"? DISKUSIJA NIJE BILA OKO TOGA KO VOLI KO NE VOLI ISTU ILI KO CE JE NA TRIBINAMA ILI ISPRED TV-a PJEVATI!
novoime
CITAT(ermin-jaran @ 28.05.2008., 18:20) [snapback]156747[/snapback]
Eto taj realni odnos nek si ga ti shvatio ...pa nije valjda da bi ti ratovao zbog pjesme ...svasta se moze procitati

eto si ga ti shvatio pa nam iz pariza dajes instrukcije o patriotizmu . neka te bolan
Rodeni
Nek posalju poziv Jelicu, Jakirovicu, Kerkezu, Brasnicu, Medvidu, Husic, Smajic, oni ce doci na okupljanje zato sto su zaigrali u A repki nije radi ljubavi ili sto su imali kvalitet nego radi svog interesa da se lakse prodaju i da savez zaradi na transferima
ermin-jaran
CITAT(novoime @ 28.05.2008., 18:29) [snapback]156749[/snapback]
eto si ga ti shvatio pa nam iz pariza dajes instrukcije o patriotizmu . neka te bolan

Mozda nisam ni ja ,a u najmanju ruku da dajem nekom instrukcije to nikako, samo iznosim moje misljenje i moj stav kao i svi ostali
ali zato ga je Dodik shvatio , pogni glavu i uzivaj ljudino.....
McCoy
CITAT(novoime @ 28.05.2008., 18:22) [snapback]156748[/snapback]
da jos nesto dodam i da , nadam se, privedemo kraju ovu temu.
poceli smo diskutovati:
DA LI BALJA TREBA JAVNO(vjerovatno na centru terena ) IZVESTI HIMNU " JEDNA SI JEDINA"? DISKUSIJA NIJE BILA OKO TOGA KO VOLI KO NE VOLI ISTU ILI KO CE JE NA TRIBINAMA ILI ISPRED TV-a PJEVATI!

...a da li je zabranjeno pjevati JAVNO jedna si jednina ??? Mozda je ista stvar, kao sa prvom strofom, svapske himne...ne znam... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
novoime
CITAT(ermin-jaran @ 28.05.2008., 18:33) [snapback]156751[/snapback]
, pogni glavu i uzivaj ljudino.....

ovo da nije tragicno bilo bi komicno. pa glava sluzi za razmisljanje, a ne za udaranje u zid
jasco74
Nakon što se Denijalu Piriću, vršiocu dužnosti selektora fudbalske “A” reperezentacije BiH, na jučerašnjoj prozivci u Sarajevu do 19 sati odazvalo 15 igrača odmah su uslijedili i prvi otkazi.
Tako su nakon tretmana dr. Ediba Jerlagića hotel “Hercegovinu” napustili Safet Nadarević, Edin Cocalić, Boubacar Dialiba, te Dario Damjanović.
Ostali su Želimir Terkeš, Edin Cocalić, Boris Pandža, Senad Lulić, Jusuf Dajić, Ante Serdarušić, Ivan Krstanović, Bojan Regoje, Kenan Čejvanović, Admir Aganović, Mladen Žižović i Staniša Nikolić, sve as do asa.
Piriću se nisu odazvali, a na spisku su i: Senijad Ibričić, Jasmin Burić, Denis Mujkić, Semir Štilić, Darko Ljubojević, Samir Merzić, Said Huseinović, i Ermin Zec.
“U slučaju otkazivanja utakmice FIFA i UEFA bi sigurno izrekli sankcije prema našem Savezu, te ne dolazi u obzir da pomjeramo termin ili otkazujemo. Okosnicu tima čine igrači iz Premijer lige BiH, te mlade reprezentacije”, kazao je selektor Pirić.
No, činjenica da se posljednje kolo Premijer lige BiH igra u subotu stručni štab moraće izaći u susret klubovima kako bi se pojedini fudbaleri mogli pridružiti svom klubu, a zatim se vratiti u “A” tim.
“Obaveza ćemo osloboditi one igrače za koje klubovi budu tražili”, kazao je Pirić koji će nove pozive slati sutra jer je pitanje sa koliko će igrača dočekati meč protiv Azerbejdžana u Zenici.
Izvor:www.sport######
novoime
CITAT(Elmar @ 28.05.2008., 18:43) [snapback]156753[/snapback]
Halo!, jel to ti galamis ovdje?

ne, ne galamim.
samo naglasavam da se raspravlja o tome sta je produktivno, a sta kontraproduktivno u ovoj situaciji.
da na kosevu ne padne neki "auto gol" . naravno neki to odmah iskoriste da se busaju u prsa.
Rob_ZE
za ove sto su se odazvali nikad cuo nisam osim onog pandze, tako da se plaho ne moramo ni sekirat ako se neko odazove sto ga ni fk proleter nebi pozvao da igra za njih... Sto se tice Jedna si Jedina, apsolutno je treba otpjevati, ako oni "gore" mogu da pjevaju boze pravde, a ovi "dole" lipa nasa , sto i mi nebi mogli jedna si jedina, kome to treba da smeta, da se ja mozda sekiram hoce li nekom ljaksanu iz sirokog brijega, ili laktasa zasmetat nesto, ma nek mi se napuse svi ######a, sto se mene tice svih 90 minuta samo nek se to pjeva...

izvinite na rijecniku malo me zanjelo respekt.gif
Profesor
Rat Savezu uzivajte

http://de.youtube.com/watch?v=72OydHnpoHo
I.Osim
CITAT(ASA_09 @ 28.05.2008., 18:12) [snapback]156744[/snapback]

Bas nesto gledam, vidi mu lobanje i zvaljetina. kako je ovaj covjek izaso iz orasja a kamoli preuzo nogometni savez.

A STO SE TICE HIMNE NEBUDITE MERHAMETLI SVEGA VAM, MI MOZEMO PJEVATI STA HOCEMO NJIIHHAH TO I OVAKO NE INTERESUJE.PA DA I CAK PJEVAMO STA SE NJIMA SVIDZA
ZATO SVI KO JEDAN JEDNA SI JEDINA

~~~~~~~~~~~~~~~~§§
~~~~~~~~~~~~~~§§§§§§
~~~~~~~~~~~~§§§§§§§§§
~~~~~~~~~~~§§§§§§§§§§§
~~~~~~~~~~~§§§§§§§§§§§
~~~~~~~~~~~~§§§§§§§§§
~~~~§§§§§§~~~§§§§§§§§~~~§§§§§
~~§§§§§§§§§§~~§§§§§§~~§§§§§§§§§
~§§§§§§§§§§§§~§§§§§§~§§§§§§§§§§§
~~§§~~~~~~~~§~~§§§~§~~~~~~~~§§
~~~~~~~~~~~~~§~§§~§
~~~~~~~~~~§§§§§§§§§§§§§
~~~~~~~~~~~~~~§§§§§
~~~~~~~~~~~~~§§§§§§§
~~~~~~~~~~~~~~~§§§
Istok
CITAT(ermin-jaran @ 28.05.2008., 15:59) [snapback]156738[/snapback]
"jedna si jedina" treba pjevati od sad pa svaku tekmu ovo treba da je prekratnica....

@Istok ja sam primjetio da ga nema da ga nije @cile zatvorio..... icon_smile.gif

Dobio je upozorenje, nije bio banovan.

Upravo je Colakovic govorio na BHT, naravno pravdajuci se kako on ne moze mijenjati sistem. Ni jedne rijeci o tome zasto je on okrenuo bosnjacke clanove IO-a protiv Kodre. Oni i dalje ne smatraju da postoji ikakva kriza. Veceras u 22.00 emisija o krizi u bh fudbalu, gosti su Bolic, clan IO-a iz Travnika (zaboravih mu prezime) i predsjednik fudbalskog saveza iz manjeg entiteta.

Zao mi je sto nisu izveli Colakovica pred Bolu. On je najveci krivac u svemu ovom.
jasco74
Nisam siguran, ali medju ovim sto su se odazvali Piricu, nema nijedan golman!!! Na kraju na gol bi mogao stati i neko iz prve lige Federacije ili RS.
Skunk
CITAT(Eborg @ 28.05.2008., 01:54) [snapback]156584[/snapback]
(...)Jučer smo pokušali stupiti u kontakt sa pomenutim trojcem, međutim, samo se golman Ibrahim Šehić udostojio odogovoriti na telefonski poziv. Evo šta je Šehić kazao na upit da prokomentira poziv Pirića:

- Prvo nisam još vidio taj poziv, niti me iko obavijestio da je on stigao. A drugo, činjenica je da sam vrlo mlad i da mi nastup u "A" selekciji itekako može pomoći u karijeru - kazao je na startu Šehić i potom dodao:

- Međutim, nisam siguran da ću biti u mogućnosti da se odazovem. Imam stomačnih problema, i upitno je hoću li moći braniti u Posušju u posljednjem kolu Premijer lige BiH. Da se ne lažemo, sve i da sam potpuno zdrav, ne znam kako bih postupio. Jer, bez obzira koliko mi pozitivnog donosi taj nastup u "A" timu, ne znam kako bih sutra izašao na ulicu u pogledao ljudima u oči. A i sami znate kako obični ljudi, pa i moji "Manijaci", gledaju na sve ovo. Jednostavno, tako sam odgojen, hodati uzdignute glave gradom nema svoju cijenu - poručio je mladi Ibrahim Šehić.(...)

eusa_clap.gif

To rodjak pokazi da Sehici imaju ponos bez obzira na sve. Samo jos da dodam za one koji ne znaju Ibrin rahmetli babo je dao zivot za ovu zemlju i svojim parama je naoruzavao narod na samom pocetku.
Ed0
Sto moj stari kaze: dobro je opet koje je doba; cim se ovdje diskutuje o tome dal ce se pjevati stara himna ili ne, mi smo na dobrom putu.
memce
Kad je ceska igrala protiv Litvanije, u programu tekme bila zastava letvanije, cak je i svirali njihova himna.
Veoma velika greska ceskog saveza, ali evo dan poslje odma dobio ceski sef za medie plus njegov assistent otkaz.

PRIMJER KAKO RADI PROFESIONALNI SAVEZ.

efteling
Nekontam bas je neko zabranio pjevanje pjesme koja ti pase na nezvanicnoj prijateljskoj -humanitarnoj kako god hocete nazovite je.
Kao drugo ta je pjesma pjevana i u svecanim prilikama,pa je zamijenjena drugom ,a nije zabranjena nikad.Svi sportski dogadjaji u manjem entitetu pocinju sa "Daj im Boze pameti" i niko se nesto ne sekira zbog toga cak su i u zajednickoj instituciji tu skladbu izvodili(Vojska Bosne i Hercegovine). A koliko me sjecanje sluzi ta je skladba svojevremeno bila zabranjena.Isti slucaj je i sa "Lijepom njihovom" u zapadnohercegovackom regionu Bosne i Hercegovine.
Moje misljenje i nemora biti da sam u pravu, al boze moj, ko nama moze udovoljiti dakle kome je do pjesme nek je pjeva i zaboli ga sta ce ko reci. eusa_boohoo.gif
legionar
CITAT(Batista @ 28.05.2008., 16:52) [snapback]156709[/snapback]
za te "mnoge" koje ti navodis, ova repka ce uvijek biti "alijina repka" pa taman da kao himnu pustis "Boze pravde". nek navijaju za srb i hrv to je njihovo pravo. a onim srbima i hrvatima koji navijaju za BiH, "jedna si jedina" sigurno nece smetati.

GRACIE!!!

Ta himna "Jedna si jedina" je po meni najbolja hima toliko je općenita da više nemože biti... al ako ne voliš himnu ili bilo šta na ovom svijetu je normalno da se ti neće svidjeti bilo koja druga himna.

Jedna si jedina... metafora za ljubav, za ženu koju voliš, svoj dom, svoje prijatelje, svoj zavičaj itd.. Tako ja gledam na himnu a ko gledam očima neprijatelja onda se sve dobro okrene u slabo makar bila himna u cirilici!!
Erne
CITAT(Hasrett @ 28.05.2008., 21:00) [snapback]156783[/snapback]
Bosna za Bosance. Nisu bitne vjere/nacije.. Al oni koji rade naprotiv BIH neka idu iz nje.
Nasa Repka je otvorena za sve koji zele pomoci. a ne za one koji nejmaju drugu opciju.

Zato nek se Himna cuje do neba. Kome smeta neka napusti BIH odmah!

ma upravu si tako i treba respekt.gif
junkie
CITAT(Istok @ 28.05.2008., 19:19) [snapback]156767[/snapback]
Dobio je upozorenje, nije bio banovan.

Upravo je Colakovic govorio na BHT, naravno pravdajuci se kako on ne moze mijenjati sistem. Ni jedne rijeci o tome zasto je on okrenuo bosnjacke clanove IO-a protiv Kodre. Oni i dalje ne smatraju da postoji ikakva kriza. Veceras u 22.00 emisija o krizi u bh fudbalu, gosti su Bolic, clan IO-a iz Travnika (zaboravih mu prezime) i predsjednik fudbalskog saveza iz manjeg entiteta.

Zao mi je sto nisu izveli Colakovica pred Bolu. On je najveci krivac u svemu ovom.

Na kojem programu je emisija?
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.