Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
BrcanskaMalta
Javni poziv svim članovima Izvršnog odbora N/FS BiH: Dosta je više! Poslušajte glas javnosti i odstupite!

- Da je nešto zaista "truhlo" u državi BiH to odavno svi znamo, ali da mediji na ovakav način prozivaju neke od institucija sistema, rijetko se viđa. Zapravo, takav čin kazuje kakav i koliki cinizam ti i takvi predstavnici, u ovom slučaju članovi Izvršnog odbora N/FS BiH, ispoljavaju prema svim građanima ove države, praveći nas zapravo "glupima" jer eto kao, svi osim njih par nisu u pravu!

Dnevni list "Oslobođenje" objavio je u svom nedjeljnom štampanom izdanju javni poziv svim članovima Izvršnog odbora N/FS BiH da konačno "poslušaju glas javnosti i odstupe".

OSLOBOĐENJE, U IME SVIH NAVIJAČA REPREZENTACIJE BiH, POZIVA

Ilju Dominkovića,
predsjednika N/FSBiH,

Bogdana Čeku,
člana Predsjedništva,

Sulju Čolakovića,
člana Predsjedništva,

Muniba Ušanovića,
generalnog sekretara,
i sve ostale članove Izvršnog odbora N/FS BiH da, ukoliko imaju imalo samokritičnosti, obraza i morala, ali i zbog ozdravljenja bh. nogometa, podnesu neopozive ostavke i spase nas daljih blamaža.

Dosta je više! Poslušajte glas javnosti i odstupite!
ermin-jaran
Sad javili na sport Hayat nepoznate osobe ispisali na fasadu zgrade saveza "SAVEZ NAPOLJE"
I.Osim
CITAT(Coca-Cola @ 25.05.2008., 19:51) [snapback]156280[/snapback]
svaka cast
ko je da je

jesul barem debela slova
Nucho
@ Ermin-Jaran, Mcoy, Arman stolac hvala vam! ;) takodjer i tebi hadzialmir i mnogo srece ti zelim u braku! icon_smile.gif

A za vas (kodrinjo25, fussbalfanatik i Nikolasek), koji ste brzi na testaturi a (mozda) jos brzi u krevetu, procitaj te tekst jos jednom pa ce te mozda shvatiti sta je moja poenta.
Ocigledno je da jedino vas trojca niste shvatili - I ja sam protiv saveza, to mi je stav od prvog dana od kako je Rat Savezu poceo prije utakmice na Heyssel Stadionu u Brysselu, i kad je parola "Danas u Savezu - Sutra u Kavezu" po prvi put podignuta...
legenda
Kapa dole svima koji su u petak bili pred zgradom NS-a!
Necete vjerovati al kad sam pred tv-om sjedio i gledao kako murija tuce prave bosance i hercegovce tek tad sam skonto koliko je sve truhlo u drzavi BiH!
Tog trenutka me spopala tuga i suze su mi krenule na oci iako gazim prema 30-oj godini nije me bilo sramota!
Momci svaka vam cast i i kapa do poda za hrabrost!Iskreno se nadam da ce 1.juna krenuti vise hiljada ljudi pa da tad ni specijalci nista nece moci uraditi, jer svi mi znamo da su oni hrabri samo onda kad vide da je narod goloruk!1.Juna bi vam preporucio da idete s palicama jer drugacije kod nas nist ne mozes napraviti!

Cijeli sistem je takav da se stite samo kriminalci i da se podrzava samo kriminal!
Sram neka ih bude, sram neka bude policajce koji su tukli ljude, a pitam se dali oni znaju da su ta djeca bili pred tom zgradom da bi za par godina i tim istim policajcima bilo bolje!
Da Bog da pa nemali cim vise uzet palicu!Pa sta da im pozelim (policajcima)!Da Bog da im ova plata bila zadnja u MUP-u, a sljedecu cekali s biroa ako ikad docekaju!

Sve sam procitao na forumu al jos uvijek ne mogu da shvatim da ima ljudi koji se dijele na ove i one, na bosance i dijasporce!Nevjerovatno i sramotno jer svi smo mi u sluzbi ZA BOLJU BiH!

Jedva cekam taj 1.juni pa da vidim ko ce to doc od clanova IO!Mislim da znam. Siguran sam da Abdic nema nista s otpustanjem Kodre al je digao ruku.Ipak mislim da je on taj koji ce biti na kosevu!Zivi bili pa vidjeli.Oni koji ga poznaju znaju da je uvijek ''igrao za raju i zanemarivao taktiku!''
Ne mogu vjerovati da je covjek isti kao i Iljo i ostali jer je on jedan od onih koji su puno toga dali za slobodu ove BiH i slobodu Krajine!Ikreno pa da je Abdic tako uticajan i da je Iljin pijun bar bi isposlovao da Jedinstvo ostane u ligi!Et ako se desi cudo u Modrici onda cu pocet vjerovati da je i on jedan od krimosa!
Iskreno PL je najbolje smanjiti na 10 klubova tako da Jedinstvo i ne zasluzuje tu da igra jer realno nema kvalitet!Gledao sam ih par puta i sve je to jadno!

Mozda sam malo isao s offtopic al sorry ipak sam htio da objasnim neke svari!

Nucho
Vidim da nemas smisla ni za humor, nedostatak seksa druze pa si tako nervozan..?

Dobio si PP.

Ventola
Ja sam dole 30. maja.. Bice dobra tekma u Zenici... rolleyes.gif
McCoy
Horde Zla i Sila Nebeska....

Parola ROBIJASA

@69,,,greska u koracima...thx icon_wink.gif
69
@McCoy

To su Hordasi i Sila Nebeska a ne Fukare. Mala ispravka za tebe.
69
CITAT(goliath @ 25.05.2008., 17:11) [snapback]156273[/snapback]
Marko Topić je glavna zvijezda Krila Sovjetov. Sa četiri gola i još toliko asistencija, najbolji je strijelac u proteklih deset kola u svom timu.

Ljubimac je navijača i čelnika, trenera, predsjednika i direktora. Kod bh. selektora Topić nikad nije dobio pravu priliku, ali mu je satisfakcija što je zadobio simpatije navijača. Čuo je za spektakl na Koševu. Među prvima je, čak kada je trpio kritike čelnika tadašnjeg Saveza «HB», pristao igrati za BiH.

Žao mi je šta su uradili Kodri. Čuo sam se sa njim nedavno. Zbog njega i prijatelja, sa kojim sam igrao u mladoj, mediteranskoj i A reprezentaciji spreman sam doći. Uvijek sam na Koševu sa guštom igrao, jer me publika cijenila. Nikad neću zaboraviti da su mi skandirali dok sam sjedio na klupi. Nadam se da će mi organizator poslati poziv, a ja dolazim prvim avionom. - javio se Marko Topić.

Eto koliko nasi novinari znaju u nasim igracima po svijetu. Pisu da Topic igra za Krila Sovjetov, a svi mi dobro znamo, barem oni koji pratimo nogomet, i nase igrace sirom svijeta da covijek igra za Saturn. Ali to su nasi pismeni i veoma dobro skolovani novinari, kojima je tako tesko dati bar trun eforta da to pronadju na netu. ali eto da ne skrecem sa teme.

Drago mi je sto je Topic dobio poziv, ovo ce biti odlican spektakl, i uvijek je davao sve od sebe za BH Repku. Topic=Respect
al
izgleda da niko ne zna. lolcina.gif

igra za saturn ramenskoe
http://www.saturn-fc.ru/en/player.php?ID=15974
al
Dominković prije NS BiH, radio u lancu granapa

Dominkovićem, kraj se ne nazire. O jedinom razmunom i logičnom rješenju, koje, usput, zahtjeva cijela sportska javnost u BiH - bezuslovnim ostavkama čelnika Saveza, ljudi koji nam vode fudbal u propast ni ne pomišljaju.

Pokušali smo na jednostavan način doći do podataka, odnosno stručne spreme ljudi koji smatraju da su Bogom dani da vode bh. fudbal. Prvo smo pokušali tražene informacije pronaći na službenoj veb-stranici NS BiH, međutim, tamo o tome nema ni riječi. Nakon toga kontaktirali smo i NS BiH, ali nas je tamo dočekao odgovor, kao da smo tražili formulu za nuklearnu bombu: Žao mi je, ja vam to ne smijem dati.

A razlog zašto podataka o stručnoj spremi i karijeri čelnika NS BiH nema na veb-stranici, i koji se kriju od javnosti, možda smo otkrili u prvom neformalnom razgovoru sa jednim bivšim članom NS BiH.

Navodno, kako nam je kazao naš sugovornik, a što smo i naslućivali, NS BiH vode granapdžije, metalostrugari, zidari, trgovci...

Prvi čovjek NS BiH Iljo Dominković je, koliko smo uspjeli doznati, prije nego se uhljebio u svim mogućim Savezima od kantonalnog do krovnog, radio u granapu ili nečemu sličnom tome. Uglavnom, prije uhljebljena u NS BiH, naš prvi čovjek Saveza, navodno je radio za lanac granapa, MP "Nova trgovina". Osim te "prejake" karakteristike, Dominković trenutno, osim za NS BiH, radi i za hrvatske Sportske novosti, te još jedan list u BiH. Bolje upućeni tvrde, da navodno, nerijetko u svojim tekstovima sam sebe pohvali! Prema nepotvrđenim informacijama do kojih smo jučer uspjeli doći, više od polovine članova Izvršnog odbora NS BiH, nema fakultetsko obrazovanje. Obično su to srednjoškolski zanati.

E. B.

Doktori nauka

Kakvi nam ljudi vode fudbal, možda najbolje pokazuje primjer, ne nama susjednog Hrvatskog nogometnog Saveza, u kojem sjedi krema hrvatskog nogometa i javnog života, već jednog tamošnjeg fudbalskog kluba - zagrebačkog Dinama. Za razliku od veb-stranice NS BiH, na Dinamovoj veb-stranici uredno stoji, dostupno svakome, stručna sprema i refernce članova Uprave. Od 16 članova Izvršnog i Nadzornog odbora, samo su trojica, sa srednjom stručnom spremom, ali sva trojica su proslavljeni bivši igrači kluba, koji se sada uspješno bave privatnim biznisom. A ostatak, da se smrzneš, od pravnika, do doktora nauka. Ono što nas je fasciniralo je činjenica da u tročlanom Nadzornom odboru Dinama sjede tri doktora nauka, Mirko Đurašin, Mate Škegro i Ljubo Pavelić. Prostim riječnikom rečeno, ljudi koji kod predsjednika države ulaze bez kucanja!

san.ba
al
Sloboda plaća ceh Fikreta Mujkića

Novi šamar bh. fudbal fasovao je u Rusiji proteklog vikenda. Naime, mlada reprezentacija Rusije, rutinski je pregazila izabranike Branimira Tulića. Naime, još prije polaska u Rusiju, "San" je pisao da je puklo na relaciji Abdulah Ibraković, prvi pomoćnik i Branimir Tulić, selektor U21 tima. A, navodno, puklo je upravo zbog toga što se Ibraković nije složio sa Tulićevim spiskom koji je djelomično sročen u menadžerskoj kuhinji bliskoj Ilji Dominkoviću, prvom čovjeku NS BiH.

Najviše je blamaža u Rusiji zaboljela tuzlansku Slobodu. Zahvaljujući odličnim igrama i pregršt ključnih golova ove sezone, Tulić je bio primoran na spisak staviti talentovanog Saida Huseinovića. To što Huseinović ima "lošeg" menadžera, vrlo brzo mu se osvetila. Naime, Tulić je Huseinovića, koji čitavu sezonu igra u vrhu napada, gurnuo negdje u veznu liniju, jer je njegova pozicija već bila popunjena podobnim. Huseinović je na toj poziciji bio tatalno nemoćan.

- Samo želim da kažem, Said Huseinović se više neće odazivati pozivu Branimira Tulića u U21 selekciji. Ono što je Tulić uradio u Moskvi je ništa drugo nego pokušaj de se dijete uništi. A to Sloboda neće dozvoliti - poručio je Adema Šabović, klupski menadžer Slobode.

Nije nam jasno u ovoj svoj priči, zašto ljudi iz Slobode okrivljuju Tulića, kada u Izvršnom odboru NS BiH sjedi "njihov" predstavnik Fikret Mujkić, koji je i podigao ruku za Tulićevo imenovanje, i koji samo nekoliko dana ranije nije imao svoj stav o tjeranju Mehe Kodre. Istog onog Kodre koji Huseinovića nije pitao ko mu je menadžer, kada je prepoznao njegov talenat, i dao mu šansu u državnom "A" timu.

T. M

san.ba

azy
Ko su čelnici Saveza čiji odlazak traži bh. javnost

Uz kratke profile svakog od 16 moćnika u NSBiH, donosimo vam i proceduru na koji način oni mogu biti legalno smijenjeni...
26.05.2008. 07:48
Javnost je skoro pa nepodijeljena. Nogometni stručnjaci u BiH i inozemstvu, naši igrači, mediji, navijači, obični građani, praktično cijela Bosna i Hercegovina, traži odlazak vodstva Nogometnog saveza BiH.

Svi, valjda, osim njih samih - a riječ je o članovima Predsjedništva NSBiH i Izvršnog odbora - vide i znaju da s njima nema napretka.

Gore ne može

Pod aktuelnim vodstvom bh. nogomet je potonuo da dublje ne može. Niz je općepoznatih činjenica i argumenata koji to potvrđuju, počevši od smjene selektora Mehe Kodre i trenutnog katastrofalnog stanja u državnoj reprezentaciji, za koju je neizvjesno da li će i u kojem sastavu odigrati prijateljsku utakmicu sa Azerbejdžanom 1. juna, preko neregularnog elitnog takmičenja pa do očajnog odnosa čelništva sa medijima, navijačima...

Na molbu naših brojnih čitalaca, u narednim ćemo Vam redovima predstaviti ko vodi Nogometni savez i približiti proceduru na koji način ti ljudi mogu biti smijenjeni.

Predsjedništvo i Izvršni odbor NSBiH, kao, valjda, sve državno u ovoj državi, funkcioniraju i biraju se po nacionalnom ključu.

Na vrhu piramide je predsjednik, a trenutno je to Iljo Dominković, čiji mandat traje 16 mjeseci.

Ispod su dva potpredsjednika Sulejman Čolaković i Bogdan Čeko, koji je na ovu dužnost imenovan umjesto preminulog Milana Jelića. Njih servisira generalni sekretar Munib Ušanović, koji na sjednicama nema pravo glasa, ali se itekako pita za sva dešavanja u Savezu. Dvanaest ostalih članova Izvršnog odbora čini pet Bošnjaka, četiri Srbina i tri Hrvata.

Niko od 16 ljudi koji drmaju bh. nogometom nema zapaženu nogometnu karijeru. Iako među njima ima nekoliko relativno bogatih i utjecajnih osoba, ostalo je nezabilježeno da su svojim imetkom, društvenim položajem ili utjecajem na bilo koji način donijeli prosperitet bh. nogometu.

Mnogi smatraju da su najpopularniju igru, ustvari, samo unazadili. I zbog toga se traži njihov odlazak.

Iljo Dominković, predsjednik

- Živi uglavnom od dnevnica i premija NSBiH, NS FBiH i NS Posavskog kantona, odnosno, od honorara koji dobiva kao lokalni dopisnik zagrebačkih "Sportskih novosti". Rodno Orašje zadužio je izgradnjom Sportskog centra Goal od novca FIFA-e i UEFA-e. Poznat je po crveno-bijelom kockastom odijelu na jednoj utakmici Svjetskog prvenstva 2006., na koju je ušao s ulaznicom dobivenom od NSBiH. Najomiljeniji je predsjednik niza zastupnika igrača.

Sulejman Čolaković, dopredsjednik

Ekonomista iz Zenica, radio je u Željezari. Stari je nogometni radnik iz vremena bivše SFRJ. Hvalio se da je on doveo Mehu Kodru, ali mu je prvi od bošnjačkih članova Izvršnog odbora okrenuo leđa. Poznat je po politici nezamjeranja, uvijek dobro izvaga prije nego što se priključi opciji za koju smatra da će pobijediti. Čovjek kamenog lica.

Bogdan Čeko, dopredsjednik

Direktor Slavije iz Istočnog Sarajeva. Posjeduje privatnu građevinsku firmu. Na sjednici Izvršnog odbora postavio je ultimatum "Ili Kodro ili ja", a poslije se novinarima hvalio kako je, navodno, svoj mandat ponudio na raspolaganje kao visoko moralni čin.

Munib Ušanović, generalni sekretar

Prvi operativac Saveza, čuven po rečenici: "Ja ne odlučujem, ja samo provodim odluke". Od druženja u sarajevskim kafanama više se voli samo pojaviti u medijima. Zajedno sa sekretarom za finansije Miodragom Kurešom, trenutno mu se sudi za porezne utaje i zloupotrebu položaja.

Izvor: Havaz...

P.S. Kad su oni poceli ovako pisati, moze se samo zakljuciti da je ovo pocetak kraja bagre iz saveza!
ermin-jaran
CITAT(Ventola @ 25.05.2008., 23:53) [snapback]156321[/snapback]
Ja sam dole 30. maja.. Bice dobra tekma u Zenici... rolleyes.gif

Ko igra??? cool.gif
69
CITAT(al @ 26.05.2008., 01:00) [snapback]156329[/snapback]
izgleda da niko ne zna. lolcina.gif

igra za saturn ramenskoe
http://www.saturn-fc.ru/en/player.php?ID=15974

Hehe. Al. na to sam mislio, ali se zeznuh pisajuci to.hehe. greska u koracima.
maniacdogroba
jel to topic sliskovicev?
legenda
Ne znam zasto se sad javnost cudi kad procita prijasnja zanimanja guba iz NS-a jer sve smo mi to znali onog dana kad smo ih vidjeli u tim udobnim foteljama!

Istina et jednog Abdica sam cak i ja branio, al iskreno ni on nema bas puno veze s nogometom!
Covjek je prije rata bio Autoprevoznik (kamiondzija) a pored toga se bavio ludovanjem na motoru po ulicama grada.Stvarno je super dobro vozio motor.Imao je para i tada.

U ratu svi znamo sta je bio al et dovoljno je reci Tigar i sve je jasno.

Nakon rata je to bilo Boze sacuvaj vrijeme i svasta su svi radili al o tome ipak ne bih ja pricao jer je sve receno.

Al ev na kraju mi nije jasno ako npr. Abdic da ostavku ili ga smijeni neko, ko ce onda predstavljati USK u savezu???Ima kandidata al mi vjerujte da ce biti gori od Abdica jer on bar nije financijski zavisna osoba.I sami znate da svoju platu covjek podijeli osoblju NS-a prije nego napusti zgradu, valjda je to dovoljan dokaz.
Konzerva
CITAT
Reprezentacija završena priča

Reprezentacija Bosne i Hercegovine posebna je priča. Papac je prije godinu i pol dana bio jedan od igrača koji su bojkotirali nastupe za državnu vrstu nezadovoljni stanjem i potezima Nogometnog saveza. Prije pola godine zajedno s ostalim suigračima pristao je ponovno obući državni dres jer je Savez pokazao dobru volju i svojim potezima učinio konkretne pomake nabolje. Nažalost, posljednja događanja oko smjene izbornike Mehe Kodre izgleda da su ponovno prelila čašu strpljenja kod nekih igrača.
Na pitanje dolazi li na okupljanje 28. svibnja pred utakmicu s Azerbajdžanom i hoće li se ubuduće odazvati izborniku bh. vrste, Papac je kratko kazao:
- Odgovor je NE!

Piše: D. Lukić

da hoce svi ovako super bi bilo i premijerligasi, onda bi dohakali savezu skroz na skroz,
al
Ulaznica samo 1 KM

Ulaznica za revijalnu utakmicu bh. internacionalnih zvijezda, poznatih trenera i javnih ličnosti, koja će 1. juna biti odigrana na Koševu u sklopu akcije "Spasimo bh. nogomet", koštat će samo 1 KM.

Utakmica će biti odigrana istog dana kada nogometna reprezentacija BiH, predvođena vršiocem dužnosti selektora Denijalom Pirićem, igra prijateljski meč sa Azerbejdžanom u Zenici, ali u različitom terminu - meč na Koševu počet će u 17 sati, dok se na Bilinom polju igra od 20.15. – piše Dnevni Avaz.

Susret, u kojem će smijenjeni selektor Meho Kodro oformiti jednu ekipu, a njegov prvi saradnik Elvir Bolić drugu, imat će humanitarni karakter, jer će kompletan prihod biti uplaćen nastradalom kadetu Veleža Iliji Spasovskom, koji je zadobio teške povrede na utakmici u Vrapčićima, kao i Harisu Sadiću, 17-godišnjem teško oboljelom dječaku iz Sanskog Mosta.

Podsjetimo, ovaj spektakl na stadionu Asim Ferhatović Hase desit će se na inicijativu sportskih novinara, a u organizaciji Federalne radio-televizije BiH, koja će direktno prenositi utakmicu uz komentar Sabahudina Topalbećirevića.
al
Savez odgovoran za jad i čemer

U petak su ispred N/FSBiH održani protesti čiji je zahtjev smjena rukovodstva kuće fudbala zbog haotičnog stanja u kojem se nalazi reprezentacija BiH nakon smjene selektora Mehe Kodre.

On nije predvodio državni tim ni u jednoj zvaničnoj utakmici, a čelnici Saveza su insistirali na odlasku na prijateljski susret sa Iranom, pa nakon što Kodro nije pristao, smijenili su stručni štab, čime su dodatno pogoršali krizu.

Prije nešto više od godinu i po održane su prve demonstracije ispred Saveza, koje su se mirno okončale, za razliku od ovih posljednjih u petak, kada je došlo do sukoba neodgovornih navijača bh. selekcije i policije.

Ipak, u ovom slučaju se prekomjerna upotreba sile policije mogla izbjeći, ali to je predmet neke druge analize. Treba, međutim, konstatovati da huligansko ponašanje neodgovornih navijača, koji su zasuli eksplozivnim napravama i kamenjem zgradu N/FSBiH, zaslužuje oštru osudu.

U razgovoru sa učesnicima protesta, preovladao je stav da je već ranije bilo vrijeme da se čelnici Saveza povuku sa svojih funkcija, a Kodrina smjena je proizvela erupciju gnjeva i nezadovoljstva. Ako se često mijenjaju selektori, došao je trenutak za provjeru povjerenja Predsjedništva i Izvršnog odbora N/FSBiH.

No, pitanje je na koji će se način izvršiti glasanje o odgovornosti onih koji su doveli naš fudbal u stanja jada i čemera. Neizvjesno je da li bi vanredna skupština N/FSBiH donijela korjenite promjene koje traži javnost.

Iz kantonalnih saveza biraju se predstavnici za državni savez i teško je očekivati dolazak novih ljudi. Navijači državnog tima su oba puta tražili da rukovođenje Savezom preuzmu legende našeg fudbala, istovremeno nazivajući pogrdnim riječima čelnike N/FSBiH, koji su predugo na funkcijama.

Valjda je i njima jasno da nekad moraju otići sa funkcija. Ako reprezentacija neće imati podršku onih zbog kojih se igra fudbal, onda sve postaje besmisleno. Valjda nekoliko pojedinaca nije iznad svega.

Većina A reprezentativaca je otkazala nastup u susretu sa Azerbejdžanom, što predstavlja pokazatelj kako igrači razmišljaju o radu Saveza. Bojkot državnog tima od najboljih fudbalera smo već vidjeli u prošlosti, svako ponavljanje vodi još težim posljedicama za one koji još osjećaju ono malo satisfakcije dolaskom na stadione kada igraju reprezentativne selekcije i klubovi.
RUDAR-PRIJEDOR
jeel zna neko hoce li i gdje biti prenos sa Koseva j.juna ???
K_nine
CITAT(RUDAR-PRIJEDOR @ 26.05.2008., 13:47) [snapback]156354[/snapback]
jeel zna neko hoce li i gdje biti prenos sa Koseva j.juna ???

Hoce!
Istok
CITAT
Reprezentacija završena priča

Reprezentacija Bosne i Hercegovine posebna je priča. Papac je prije godinu i pol dana bio jedan od igrača koji su bojkotirali nastupe za državnu vrstu nezadovoljni stanjem i potezima Nogometnog saveza. Prije pola godine zajedno s ostalim suigračima pristao je ponovno obući državni dres jer je Savez pokazao dobru volju i svojim potezima učinio konkretne pomake nabolje. Nažalost, posljednja događanja oko smjene izbornike Mehe Kodre izgleda da su ponovno prelila čašu strpljenja kod nekih igrača.
Na pitanje dolazi li na okupljanje 28. svibnja pred utakmicu s Azerbajdžanom i hoće li se ubuduće odazvati izborniku bh. vrste, Papac je kratko kazao:
- Odgovor je NE!

Piše: D. Lukić

Ja se bojim da je za Papca reprezentacija stvarno zavrsena prica. Kako za njega tako i za kompletnu njegovu generaciju.
Istok
CITAT(BH Fan @ 26.05.2008., 15:28) [snapback]156369[/snapback]
Mislis da ce toliko dugo ostati ovo celnistvo saveza dok ta generacija ne ode u fudbalsku penziju?

Ja mislim da hoce jer nema konkretnog pritiska na njih da odu a pritiska nema jer se ne zna sta se tacno trazi.

Argumenti Saveza su:

Drzava nam je takva kakva jeste

FSBiH je jedna od rijetkih institucija koja funkcionise u "slozi i bratsvu"

FSBiH ima svoj statut za koji ih je i UEFA pohvalila

Itd.itd. da ne nabrajam vise.

Priliku da pokazu kako je sve ovo suplja prica ima li su bosnjacki clanovi IO kad se glasalo o Kodri. Na zalost, tamo nema ni Bosnjaka a ni Bosanaca, ili ih ima ali su prodane duse, priglupi, nesposobni, neslozni....ili mozda sve ovo zajedno. S druge strane opozicija (novinari, navijaci i ostali) nemaju hrabrosti, pameti, volje, da udare na pravu adresu. Nekako je svima lakse pricati o imaginarnom neprijatelju nego pozvati direktne krivce na odgovornost.
SrceBiH
Hoceli biti prenos na sopcast? eusa_clap.gif mislim ono na kosevu sto ce biti...
limeni
Još jedan igrač reprezentacije BiH neće doći na okupljanje nogometne A selekcije BiH za utakmicu sa Azerbejdžanom. Sanel Jahić najvjerovatnije neće obući dres reprezentacije u Zenici, zbog povrede ligamenata.
- Na odmor sam stigao povrijeđen, tako da najvjerovatnije neću moći nastupiti u Zenici. Vučem povredu već neko vrijeme, i najbolje je da pauziram. To su mi predložili i klupski ljekari. I pored toga imao sam dugu i napornu sezonu, volio bih ovaj odmor iskoristiti da se malo odmorim od svega, kazao je Sanel Jahić za naš portal.

Kako vi gledate na smjenu Mehe Kodre?
- To se nije trebalo dogoditi. Selektor je taman počeo stvarati jednu pozitivnu atmosferu u reprezentaciji. Vratili su se igrači koji nisu igrali, počeli smo vjerovati da možemo nešto uraditi. Ja ne mogu ništa komentirati. Ja sam igrač i moje je da igram za našu selekciju, ko god da bude selektor.

Vaš Aris je izborio nastup u Kupu UEFA.
- Odigrali smo cijelu sezonu odlično. Pogotovo drugi dio, kada sam ja došao. Igrao sam skoro svaku utakmicu od početka. Ja sam prezadovoljan sezonom. Izborili smo kvalifikacije za Kup UEFA, i već uskoro ćemo početi pripreme za tu utakmicu.

Niste uspjeli doći do trofeja Kupa Grčke.
- Poraženi smo od puno boljeg tima. Olympiakos je prvak države, i zaista su najbolji. I to je za nas olakšavajuća okolnost, jer smo izgubili od boljeg. Nebi bilo dobro da smo izgubili od Larise, Panionisa ili nekog drugog slabijeg kluba.

Kakvu imate saradnju sa trenerom Duškom Bajevićem?
- Duško je najveće trenersko ime u Grčkoj. Odlično radim sa njim. Trener vjeruje u mene i ja mu to vraćam dobrim igrama na terenu. Sada ima dosta ponuda, da preuzme jedan od velikih klubova u Grčkoj, ali naš predsjednik neće ni da čuje o tome. Mislim da će ostati još, i da ćemo sa njim osvojiti jedan od trofeja.

Kakvi su navijači u Grčkoj?
- To se ne može opisati. Ljudi žive za fudbal. Svaku utakmicu je pun stadion. Navijaju svih devedeset minuta, nije bitno dali vodimo ili gubimo. To se treba doživjeti.
Istok
CITAT(limeni @ 26.05.2008., 17:53) [snapback]156394[/snapback]
Ja ne mogu ništa komentirati. Ja sam igrač i moje je da igram za našu selekciju, ko god da bude selektor.

Jahic po bosnjacki....prvi, pa noz u ledja Kodri i ljudima koji su za promjene. Igrat ce on i pred praznim stadionom samo da ga sta ne fuli.
legionar
CITAT(Istok @ 26.05.2008., 18:16) [snapback]156372[/snapback]
Ja mislim da hoce jer nema konkretnog pritiska na njih da odu a pritiska nema jer se ne zna sta se tacno trazi.

Argumenti Saveza su:

Drzava nam je takva kakva jeste

FSBiH je jedna od rijetkih institucija koja funkcionise u "slozi i bratsvu"

FSBiH ima svoj statut za koji ih je i UEFA pohvalila

Itd.itd. da ne nabrajam vise.
Priliku da pokazu kako je sve ovo suplja prica ima li su bosnjacki clanovi IO kad se glasalo o Kodri. Na zalost, tamo nema ni Bosnjaka a ni Bosanaca, ili ih ima ali su prodane duse, priglupi, nesposobni, neslozni....ili mozda sve ovo zajedno. S druge strane opozicija (novinari, navijaci i ostali) nemaju hrabrosti, pameti, volje, da udare na pravu adresu. Nekako je svima lakse pricati o imaginarnom neprijatelju nego pozvati direktne krivce na odgovornost.

realno si sve to rekao. Jer zamislite sve platforme države kako funkcioniraju sve je to legalna mafija, koja izkorištava situaciju u kojoj se nalazi BIH. Žalost me uhvati kad pomislim kako se svi nekako umjetno predstavljaju kao bosanci i hercegovci, a defacto nikog ne zanima ta BIH jer uvjek nalete na probleme. Boli me i to kad su svi tako zadovoljni sa trenutačnom situacijom jer bi svaka druga opcija pokazala prava lica naših čelnih ljudi u poltici, u sportu, u institucijama... Vjerujem da će i ovaj savez pasti možda ne ove godine ili za 5, 10 godina (kako kaže Kodro) ali sigurno je jedno da je ovo dno dna čak što više sada je svima nama jasno da politika ima vlast nad svim institucijama u državi onim poltičnim i onim nepolitičnim inst.. Ko može to da promjeni mislim da baš građani BIH koji tu najviše trpe i slušaju te političare u tom začaranom krugu. Na izborima treba glasati za ljude kojima je stalo do promjena ovo ovako ne vodi nikamo...
Rob_ZE
eh gdje je sad pusina biggrin.gif
dincoooo
CITAT(goliath @ 26.05.2008., 19:32) [snapback]156389[/snapback]

lolcina.gif
legenda
CITAT(Mundjo @ 26.05.2008., 23:02) [snapback]156423[/snapback]
Van teme malo, al zar nije trebala Poljska da igra protiv Albanije danas? Posto su igrali protiv Makedonije, pa kontam sta bi, jer su nas odbili zbog Albanije......

Vidi fakat a bas to nikom od nas nije upalo u oci!Sad sam jos sigurniji da su nas lagali cijelo vrijeme i da tekma s Poljskom nikad nije ni bila ugovorena, a kamoli da se neki ugovor potpisao.

@istok i @legionar svaka cast za posljednje komentare, jer fakat ste pogodili u srz problema, a to je nazalost cijeli sistem i bas zato mi tapkamo u mjestu i nema nas nigdje kako u sportu tako i u biznisu.Nazalost tako je.

Mislim da ce ovaj put biti malo kriticnije za savez, al izvuce se oni opet.Pa kad su se izvukli nakon marakane i onog dogovora u BG pred odlazak u sjediste uefe onda je sve moguce.
Zamislite pa to sto su tad uradili Uske i Co je dno. Suradjivali su sa najvecim neprijateljem BiH.
Mundjo
Greska, igraju sutra ipak... closedeyes.gif

CITAT(legenda @ 26.05.2008., 21:13) [snapback]156425[/snapback]
Vidi fakat a bas to nikom od nas nije upalo u oci!Sad sam jos sigurniji da su nas lagali cijelo vrijeme i da tekma s Poljskom nikad nije ni bila ugovorena, a kamoli da se neki ugovor potpisao.

@istok i @legionar svaka cast za posljednje komentare, jer fakat ste pogodili u srz problema, a to je nazalost cijeli sistem i bas zato mi tapkamo u mjestu i nema nas nigdje kako u sportu tako i u biznisu.Nazalost tako je.

Mislim da ce ovaj put biti malo kriticnije za savez, al izvuce se oni opet.Pa kad su se izvukli nakon marakane i onog dogovora u BG pred odlazak u sjediste uefe onda je sve moguce.
Zamislite pa to sto su tad uradili Uske i Co je dno. Suradjivali su sa najvecim neprijateljem BiH.

banjalucanin
Zar poljaci igraju dvije utakmice u dva dana?
Mundjo
Danas, sutra i u Nedjelju... Organizovan savez reziser.gif

CITAT(banjalucanin @ 26.05.2008., 21:32) [snapback]156433[/snapback]
Zar poljaci igraju dvije utakmice u dva dana?

Fussballfanatik
Poljaci igrali protiv Makedonije veceras 1:1
bhcrow
CITAT(Rob_ZE @ 26.05.2008., 21:35) [snapback]156408[/snapback]
eh gdje je sad pusina biggrin.gif

dobra ti ova icon_smile.gif
BrcanskaMalta
HOCU MUSTULUK! icon_smile.gif

Fudbalska vlada inicira smjenu Dominkovica i Colakovica - 4-ti juni.

http://www.host-images.com/u/viewer.php?fi...v059169be3r.jpg

BrcanskaMalta
Skoro svi najavili dolazak!

BrcanskaMalta
Za tekmu protiv Azerbejdzana igrati ce 5 BiH igraca protiv njihovi 11 ;)

BrcanskaMalta
ermin-jaran
@Maha ti si TITO..... respekt.gif

@Istok doveli su cara do duvara mora biti promjene.....

PS zna li ko sta je sa @popom...????

Konzerva
http://www.host-images.com/u/viewer.php?fi...v059169be3r.jpg

definitvino najbolja vijest zadnjih dana, znaci ima nade, Mozda smjena saveza 4 juna

ja mislim da bi u tom slucaju trebali ako bi ih smijenili proglasiti da oslobodjenjea, da drzavnosti.
fantom
ako bude srece do spanije s moze nesto napraviti
fantom
Političari, sklonite Dominkovića i kompaniju i obradujte naciju!

Faruk Hadžibegić nakon naporne sezone sa Dižonom, u kojoj je uspio ostaviti ekipu u 2. ligi, odlazi na odmor u Tursku. Na Koševu 1. juna neće biti, ali ne zato što ne može, ili nedaj Bože ne želi dati podršku snagama koji žele ozdravljenje nogometa, već što je unaprijed isplanirao godišnji odmor.

- Meni je žao, ali zaista sam već ranije planirao krenuti na odmor sa porodicom - kaže Hadžibegić i nastavlja - Ipak, mislim da me je neko trebao zvati, možda Kodro ili Bolić, jer ne mogu znati da se priprema neka utakmica - "žali" se Hadžibegić.

Godinama upozoravam

Ovdje nema pozvanih, ili VIP zvanica. Svi su pozvani, a inicijatori su sportski novinari.

- Maksimalno podržavam akciju ''svi na Koševu'' i u to niko ne treba da sumnja. Zna se da godinama unazad govorim da treba mijenjati neke stvari u Savezu. Žalosno je ovo što se desilo Kodri i što se dešava reprezentaciji i taj 1. juni na Koševu treba iskoristiti i poslati jasnu poruku ljudima u Savezu, ovoj trojici predsjednika kakvih nigdje na svijetu.

Kako se boriti protiv vlastodržaca iz Saveza. Neophodna je pomoć Vas i bivših igrača, legendi našeg nogometa.

- S njima očito nema razgovora na nekom nivou. Oni da imaju morala, taj Dominković i Čolaković, pa davno bi se povukli. Da ne govorim o ostalima. Mislio sam da će odlaskom Pašalića krenuti čistka, ali sve je stalo. Kazao sam da Savez treba rasformirati i to je jedno od rješenja, pa sve da krene od nule. Zaista smo sada dotakli dno, jer dalje ne može. Reprezentacija je zgažena, Liga ubijena, igrači su utučeni. Zašto? Ko profitira u ovakvom haosu, to ja neznam, ali očito je da su to čelni ljudi Saveza.

Nastaviti proteste

Hadžibegić je poslao poruku svima koji žele dobro bh. nogometu.

- Već nakon akcije na Koševu, treba da se zna koji su naredni koraci. Ne smije da se stane sa protestima, sa ovim akcijama. Trebamo ići dalje. Političari se moraju, ali baš moraju umiješati. Ne mogu da shvatim da našim političarima nije bitno šta se radi u bh. nogometu. To je nezamislivo, nevjerovatno. Pa, oni obećavaju naciji da će se boriti za državu, za narod, a nogomet je najvažnija sporedna stvar na svijetu i svako ko u ovakvoj situaciji interveniše, dobiće poene, ostat će vječno upisan kao neko ko je zaustavio propadanje fudbala. Zato, poručujem našim zdravim političkim snagama, da se pokrenu i da učine nešto da narod konačno obradujemo - završio je Hadžibegić. Sinoć kasno, Kodro i Bolić su razgovarali sa Hadžibegićem, pa je vrlo izvjestan njegov dolazak na Koševu.

E. Delić

Imao podršku, a stradao

Prije sedam osam godina Hadžibegić je bio selektor. Kratko, koji mjesec duže nego što je bio Kodro. Hadžibegić je imao podršku političkog vrha, ali je "vrhuška" Saveza bila spretnija, lukavija, podlija u svojim trikovima, te je Hadžibegić morao odstupiti.

izvor san

Ventola
Ja rekoh jos 2005. da ce oni sami otici. Mustuluk ili ne? tumbleweed.gif
amirb
ne smijem se nekako ni radovati...da ne bude ko uvijek dosad.Al prikucalo je da j.e.b.e jez jeza....
banjalucanin
Jeli zna neko:Gdje se mogu dobiti kakvi formulari za traziti posao u Fudbalskom savezu BiH(Usanovicevo mjesto)?ps nagradzujem svaki dobar tips 1000 km
....Unapred zahvavljujem
sifra:treba mi para da kupim stan na moru....
Konzerva
NS BiH je Udruženje građana

Ovih dana svi raspravljaju samo o jednoj stvari, a to je kako smijeniti NS BiH. Ljudi koji rade u Savezu svih ovih godina obmanjuju javnost kako se oni mogu smijeniti samo međusobno.

To je čista obmana, a evo i zašto. NSBiH vodi se kao Udruženje građana na nivou FBiH i kao takvo može biti smijenjeno od ministra za kulturu i sport Federacije. Po svim pravilnicima Zakona o udruženjima i fondacijama Savez ne obavlja korektno svoje poslove, što ćemo sada i dokazati.

Po članu 3 Zakona o Udruženju građana stoji sljedeće:

Ciljevi i djelatnost udruženja ili fondacije ne mogu biti u suprotnosti s ustavnim poretkom BiH ili Federacije BiH (u daljnjem tekstu: Federacija), niti usmjereni ka njegovom nasilnom rušenju niti raspirivanju nacionalne, vjerske i druge mržnje ili diskriminacije zabranjene Ustavom i Zakonom.

Ciljevi i djelatnost udruženja ili fondacije ne mogu uključivati angažiranje u predizbornoj kampanji političkih stranaka i kandidata, prikupljanje sredstava za političke stranke i njihove kandidate i finansiranje kandidata, odnosno političkih stranaka.

Prvi dio ovog člana potvrđuje potpunu neregularnost našeg Saveza. Naš Savez stoji svih ovih godina i koordinira nogometnom Premijer ligom, u kojoj su nacionalizam i rasizam svakodnevnica. No, za raspirivanju nacionalne mržnje najbolji je primjer predsjednik NSBiH Iljo Dominković, koji se izjašnjava kao navijač druge reprezentacije. Drugi dio nam govori kako članovi ne mogu biti politički aktivni. Šta su onda pokojni Milan Jelić i pojedinci bili u svemu tome.

Bez lične materijale koristi

I član 4 potvrđuje neregularnost ovog Udruženja, gdje se navodi kako nije dopušteno direktno ili indirektno sticanje dobiti ili druge materijalne koristi ostvarene iz djelatnosti udruženja ili fondacije.

Ovo je još jedno od pitanja koje našem ministru mogu biti ključna. Ljudi koji su nekad bili ratari, a danas upravljaju vilama sigurno da je dobar razlog da budu razriješeni dužnosti. Šta tek reći za pojedince za koje se sumnja da su utajivali poreze i da prema državi nisu bili korektni.

Ovo su samo neki argumenti i dokazi kako se ovaj Savez koji misli da je nesavladiv može lako smijeniti. Sada je sve na ministru za kulturu i sport FBiH Gavrilu Grahovcu. Čekamo ćemo njegov potez.
Skunk
To je čista obmana, a evo i zašto. NSBiH vodi se kao Udruženje građana na nivou FBiH i kao takvo može biti smijenjeno od ministra za kulturu i sport Federacije.

Ovo je glupost, najveca koju sam cuo.
Prvo oni ne djeluju samo na nivou federacije, kako da ih smjeni onda ministar iz federacije
Drugo sta je sa onima iz sumske? ko ce njih smjeniti? mozda ministar iz sumske pa sve i da je tako on to nece uraditi.
I na kraju kako savez moze biti udruzenje gradjana? Opet glupo zvuci imislim da je to nemoguce. Savez je institucija i njih moze smjeniti samo razjarena rulja ili ako ima neko ministarstvo na nivou drzave a ako cemo cekati na drzavu onda ce to trajati kao i zakon o policiji.

samo rusiti i to silom
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.