Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
alemko
posto se provlaci prica o ukljucivanju politike u ova desavanja - ako se neko od politickih mocnika ukljuci u rjesavanje ove situacije, savez se sigurno moze pozvati na uplitanje politike u njihov rad a to uefa uvijek kaznjava iskljucenjem saveza iz svih takmicenja pod potroviteljstvom uefe dok se savezu ne omoguci "normalan rad" (zadnji slucaj je albanija). mac je to sa dvije ostrice, ali ja bi cak i halalio ucesce u ovim kvalifikacijama kao i ucesce nasih klubova na internacionalnoj sceni u slijedecoj sezoni samo da se savez oscisti od ovih govana. jer cim nestane mogucnost da se klepi kakva lova, otici ce oni sami.
samo da znate da iza ove strukture ns/fs-a upravo uefa stoji, jer svako ko je pratio probleme oko "ujedinjavanja" fs bih, te tkz. "fs rs" i tkz. "ns hzhb" prije desetak godina zna da se upravo preko ucjene uefe doslo do ovog iskompromitovanog frankenstajnovskog saveza...
pokvarenisir
sta se svi usutili???
SuperUstipak
Mislim da je savez prevelik zalogaj odgrizo kad su Kodri (i Bolicu) dali otkaz. Nece njima se ovo zavrsit na dobro.
Najvaznije je da smo svi navijaci ujedinjeni, ne kao prije par mjeseci.
sljedeci stop: 1.6 SARAJEVO - na grbavici/kosevu.
Rob_ZE
CITAT(The_Maniac_87 @ 23.05.2008., 18:17) [snapback]155906[/snapback]
Ma nista slabo, 2-3 hiljade ljudi bilo, kao sto sam i rekao..
Vise je raje demonstriralo kad je mali rahmetil Denis pogino..

Ali dobro, idemo dalje....

Normalno jarane da ce biti vise tu, ipak je neciji zivot izgubljen, a ne mozes ti ocekivati protiv saveza da ce doci 20 000, malo je danas onih koji prate fudbal u Bosni, tako da im nije ni padalo napamet da izadju na ulice jer ih plaho ni ne zanima , danas su samo bili oni najvatreniji ipak je malo vrijeme nezgodno bilo bas popodne, ali nadajmo se boljem 1 juna!
BosnaLove
ovo je tek pocetak , nek smo pokazali ko smo i sta smo , nadam se 1 juna da ce biti kraj savezu , pocelo je pocelo , najaci smo , BHFanaticosi
ermin-jaran

Dobro odradjen posao bravo momci nadamo se da na ovome nece ostati....do konacne pobjede
Hayat je pokusao telefonski dobiti sve clanove predsjednistva ukljucujuci i Uslju medjutim niko nije bio dostupan igrom slucaja.....
bilo na hayat sport(nema na ovom snimku)
pokvarenisir
koje je vrjeme sada u bosni...izgleda ja promasio sportsku emisiju sa vahom na kalmanu??
xs

Nisi, tek je 20:50
u 22:00 je emisija.
Eborg
Bijah u obavezama za vrijeme protesta ali dodjoh u Ferhadiju oko 13:00 u nadi da cu pridonijeti protestima ali nazhalost je vec sve bilo gotovo...

Rechenica iz mase koja oslikava nash mentalitet:"Ma hebo ovo,nishta necemo promijeniti,hajmo mi na kahvu!" icon_eek.gif

Volio bih da smo uradili neshto pri chemu nas ne mogu sprijechiti,ovako nas sasjekoshe u startu,barem shto se protesta tiche...
efteling
CITAT(ermin-jaran @ 23.05.2008., 20:41) [snapback]155918[/snapback]

Dobro odradjen posao bravo momci nadamo se da na ovome nece ostati....do konacne pobjede
Hayat je pokusao telefonski dobiti sve clanove predsjednistva ukljucujuci i Uslju medjutim niko nije bio dostupan igrom slucaja.....
bilo na hayat sport(nema na ovom snimku)

Naravno @Ermine da se nece javljati jer su oni unaprijed sve pripremili i razgulili da bi sad sva prica bila prenesena na ono sto se desavalo izmedju nase raje i nase policije jer ce se sva prica prenijeti na to a oni ce po starom i bez komentara za javnost.Jednostavno javni istupi su nesto sto poslije Usanovicevog blama na Hayat-u vise se niko nepojavljuje nego samo rade sta hoce i salju poruke preko "svojih"medija.
pokvarenisir
CITAT(xs @ 23.05.2008., 14:49) [snapback]155920[/snapback]
Nisi, tek je 20:50
u 22:00 je emisija.

hvala za info, ja mislio promasio
Majstor
evo i na svicarskom internetu (tsr.ch), pricaju o manifestacijama. Kazu da se navijace bore protiv korumpiranog saveza i da je jedan navijac reko "Dosta nam je tih lopova! Hocemo prave ljude na celu saveza" itd itd

BORBA SE NASTAVLjA
Erne
i svicarske novine pisu: http://www.20min.ch/sport/sporttelegramm/story/22269160
Istok
CITAT
Na sjednici Izvršnog odbora NS-a, koja je trajala skoro osam sati i koja je više puta prekidana, ključni moment , prema našim informacijama od izvora bliskih Savezu, desio se kada je Bogdan Čeko kazao: "Ili ću ja podnijeti ostavku ili ćemo smijeniti Kodru!?" Član IO-a, koji je želio ostati anoniman, kaže za Dane: "Čeko je rekao da će se on i 'njegovi', valjda misleći na članove iz RS-a, povući i da će blokirati rad Saveza ukoliko se Kodro ne smijeni. Za njim su krenuli i članovi iz reda hrvatskog naroda, a onda je Čolaković okrenuo i Bošnjake protiv Kodre. Jedino su Abdić i Bašić bili za Kodrin ostanak, a onda su i oni digli ruke protiv njega." Bez ikakve logike članovi IO-a i Predsjedništva su nakon smjene Kodre odlučili odgoditi i utakmicu protiv Irana.

Kakav jad i cemer a sve zaslugom nasih poltrona, kojima se g.o.v.n.o zaledi kad Ceko kihne. Prodali bi i majku i oca samo da se ne bi slucajno zamjerili partnerima u vlasti.

Rece alemko ne treba mjesati politiku. Na zalost alemko, danas se vidjelo ono sto se vec odavno znalo, da je politika dio svega ovoga i to ne ona politika iz Lukavice ili Orasja, vec politika koja rukovodi istom onom policijom koja je danas junacki branila Fudbalski Savez. Bez njih ne bi bilo ni Ceke ni Ilje, da se ne lazemo.

Svaki od pet bosnjackih clanova IO je clan nekakve stranke i svaka od tih stranaka je zasluzila da bude kaznjena na izborima kad ima takve ljigavce u svojim redovima. Danas prodaju reprezentaciju, sutra ce te prodati kad je glava u pitanju. Kad Silajdzic kaze da ga fudbal ne interesuje, treba ga kazniti zato sto ga ne interesuje. Ne zbog fudbala nego zbog shuplje price.

Uvijek sam bio protiv bosnjackih kompleksa koji su se ogledavali u trazenju vodja medju drugima ali nikad medju sobom samima. Ovo uzdizanje Zeljka Komsica mi je upravo licilo na to i islo mi je pomalo na zivce, ne zbog toga sto Zeljko ne valja, vec zbog pomenutog bosnjackog kompleksa. Danas mogu reci da sam bio u krivu i da se taj isti Zeljko bolje bori za MOJE interese, nego i jedan od vec pomenutih uvlakaca, ljigavaca, stakora, i ne znam vise kako da ih nazovem.

Treba ih kazniti a jedini nacin je izbiti im vlast iz ruku, vlast za koju oni misle da im je bogom dana. Ovo je vrzino kolo i svi oni su zajedno u tom kolu, nakon danasnjeg dana niko me ne moze uvjeriti u suprotno. Ne glasam godinama jer smatram da nemam za koga ali sad znam makar protiv koga.
gazija
Evo pocinje Sport sa Vahom na Kalman radiju.

http://195.222.33.217:8081/listen.pls
al
kalman radio, pocelo je...
VelezFC
iljo, iljo, krme debelo, krme debelo

bosna.gif
gazija
CITAT(goliath @ 23.05.2008., 22:12) [snapback]155937[/snapback]
Evo ovaj Vaha kaze da ce humanitarna utakmica 1.juna bit odigrana na Kosevu. Ja sam mislio da je na Grbavici.

Posljednjih dana se spominjao stadion Grbavica, ali je Opština Centar, na čelu sa načelnikom Dževadom Bečirevićem, podržala ovaj projekat i tako ponudila stadion "Asim Ferhatović - Hase" na korištenje pa će se utakmica ipak odigrati na koševskom stadionu. Pored Opštine Centar, punu podršku je dala i Federalna televizija koja će i prenositi ovaj događaj, a za tehničku organizaciju je zadužena Fondacija "Ask Sarajevo".

Cijena ulaznice će biti 1 KM i još jednom pozivamo sve ljude kojima je stalo do BH fudbala da 1. juna u 17:00 sati dođu na stadion "Asim Ferhatović - Hase" i tako podrže akciju vađenja našeg fudbala iz krize.

http://fksinfo.com/np-650-BH_zvijezde_na_Koevu.htm
bosnjo_am_main
na spisku pozivnica za tekmu 1.6 nejma ime Aleksandra Ristica i on bi se trebo pozvat jer je uvjek kritikovo rad saveza !
ako neko moze da se kontaktira vaha na kalmanu se i kralj aleks pozove
ermin-jaran
Nazalost upravu je onaj momak kakva demokratija ,Vaha nemoze javno da podstice nemire ali i on je svjestan tog,
pa u Parizu zbog losih rezultata napravi se citav belaj po ulicama nemiiri, tuca.... igraci napadnuti na sred treninga
kad su izgubili 3:0 u Caen-u polupali igracima bolide u parkingu samo sila prolazi nazalost ali tako ide....i u "demokratskim sredinama"

SuperUstipak
Vaha ne smije reci da podrzava nasilje - ali to je sasvim normalno.
idu mi na qrc oni stariji ljudi sto zovu i pametuju.. onaj jedan govori kako su cvijece i ostalo "zelenilo" unistili i zbog tog cestitao policiji sto su izudarali momke.. sramota. ljudima samo da nema buke ispred zgrade i njima super.
nasilje funkcionise, nemoze se 20 godina na demoktratski nacin pokusat izbacit vodece organe fudbalskog saveza.
nije ovo nisa cudno, nista "ludo" - ovo se desava i u francuzkoj u parizu, gradu kulture (kao sto nam prijatelj ermin kaze), u engleskoj, juznoj americi, ITD ITD, cak i njemackoj. evo mali klip navijaca Dresdena, pa ce te viditi da nasi protestanti su andjeli kad se poredi sa ovim.
pozdrav
ANARHIJA
CITAT(Coca-Cola @ 23.05.2008., 16:06) [snapback]155946[/snapback]
jedno pitanje.

jeli moguce osnovati novi nogometni savez. recimo bazdarevic, susic i co. traze od uefe i fife da i primi.

recimo ako bi klubovi presli na njihovu stranu a tako i reprezentativci.
dal je to ikako moguce???

Nije.
McCoy
CITAT(SuperUstipak @ 23.05.2008., 23:06) [snapback]155945[/snapback]
Vaha ne smije reci da podrzava nasilje - ali to je sasvim normalno.
idu mi na qrc oni stariji ljudi sto zovu i pametuju.. onaj jedan govori kako su cvijece i ostalo "zelenilo" unistili i zbog tog cestitao policiji sto su izudarali momke.. sramota. ljudima samo da nema buke ispred zgrade i njima super.
nasilje funkcionise, nemoze se 20 godina na demoktratski nacin pokusat izbacit vodece organe fudbalskog saveza.
nije ovo nisa cudno, nista "ludo" - ovo se desava i u francuzkoj u parizu, gradu kulture (kao sto nam prijatelj ermin kaze), u engleskoj, juznoj americi, ITD ITD, cak i njemackoj. evo mali klip navijaca Dresdena, pa ce te viditi da nasi protestanti su andjeli kad se poredi sa ovim.pozdrav

...apsolutno je to tako...da samo znas sta s sve u svabiji desava, prije/tokom i poslije tekmi-> policijska represija, obracuni sa redarima, obracuni sa protivnickim navijacima, obracuni sa prejsednicima kluba (aktuelno u Duisburg-u) itd.itd.itd......samo sto DOOOOSTAAAA toga ne ide uopste u javnost....

...zelim stime reci da si 101% upravu, i da mi donekle idu na neku stvar oni, koji govore "..ali u europi nema toga...tamo je sve 1/1...tamo ovo, tamo ono" aaaa hhhha jes' jes'........
SuperUstipak
evropa i JESTE evropa zato sto se narod digo i sa DEGENEKOM stvorio ono sto su htjeli. najbolji primjer francuzka, i njihova revolucija. Samo sto mi bosanci kasnimo (par stotina godina). Nemoze se demokratija vjestacki stvorit kao sto je u Bosni nasoj slucaj.
Nekontam neke likove koji u Bosni podrzavaju neku demokratiju kad sami vide da je ne postoji. U kojoj demokratiji predsjednici fudbalskog saveza jos uvjek rade kad najmanje 90% ljudi su otvoreno protiv njihovog rada?

demokratija ustvari jeste ideja da se politicari ili recimo bilo koji "vodeci organi" moraju bojat NARODA, a ne narod njih.
Isto tako, nasa je DUZNOST kao gradjani BiH da se dignemo i PROMJENIMO (pa i silom ako treba) nesto sto nam ne stima u nasoj "demokratskoj" zemlji.

Ovo sve govorim (tipkam) u pokusaju da podrzim momke koji su bili na licu mjesta, ili on the face of the place ko sto bi kolege iz BBCa rekli, na danasnjim protestima. Ne treba slusati ove starce koji blate protestante, ne treba slusati pametnjakovice koji bi htjeli na "demokratski nacin" da ovo rijese (kao da nismo pokusavali 10000x prije danas). Ja se ponosim da znam dosta momaka koji su bili dole, i cast mi je reci da vas podrzavam, i aBd vidimo se sljedece sedmice na Kosevu.
SuperUstipak
kao sto su mnogi rekli - pokusajmo da i mi koji nismo prisutni ne pametujemo previse. dovoljno je dati podrsku momcima koji su bili dole, glupo je sad reci "trebali ste 'vako"..
McCoy
Demokratija????--->demo(s)=NAROD wink.gif

@S.Ustipak
Dodjes mi pivu,01.06 na Kosevu ili Grbavici....ali hladnu molim lijepo tongue.gif
McCoy
Svi akteri današnjih protesta jednoglasni su činjenici da su pripadnici Interventne policije MUP-a Kantona Sarajevo kao i pripadnici PU Stari grad uveliko prekoračili svoja ovlaštenja.

Pored masovnog udaranja protestanata, pa čak i onih koji su nijemo "sa strane" posmatrali događaje navedeni policajci, sat vremena nakon protesta, ulaze u Caffe bar "Vozdra" koji se nalazi u samom centru Sarajeva i iz pomenutog kafića izvode sve prisutne muškarce, većinom mlađe od 20 godina.

Bez ispitivanja i provjeravanja stvarnog učešća ovih mladića u protestima, policajci ih izvode na ulicu i "postrojavaju" u red te im uz prijetnje traže priznanja o narušavanju javnog reda i mira za vrijeme današnjih protesta.

Poslije te torture, većina mladića biva privedena u PU Stari grad u Logavinoj ulici gdje su zadržani sve do 17:00h.

Zanimljiva je izjava jednog od privedenih mladića, inače petnaestogodišnjaka, koji kaže kako je priveden samo zato što je nosio Fred Perry kačket. Inače, naš sugovornik tvrdi da je za vrijeme protesta boravio u školi te da sa istima nema nikakve veze.

Napominjemo još jednom da su pomenuti mladići privedeni bez postojanja bilo kakvih dokaza o njihovom učešću u narušavanju reda i mira, te da većina njih uopšte nije bila prisutna na protestima.

Kako će ovakvo drsko ponašanje opravdati iz MUP-a KS ostaje da se vidi.
######
SuperUstipak
CITAT(McCoy @ 23.05.2008., 17:48) [snapback]155954[/snapback]
@S.Ustipak
Dodjes mi pivu,01.06 na Kosevu ili Grbavici....ali hladnu molim lijepo tongue.gif

nazdravimo.gif nazdravimo.gif
Majstor
ljudi samo procitajte ovo: mozda je off-topic cile izvini al ovo sam morao postaviti.

Kad je se BiH okupljala za tekmu protiv Norveske, Elidn Jakupövich je rekao da su ga Svicarci natjerali da igra za njih, i da nije nikako htjeo igrati za Svicu A.... govorio da je uvjek sanjao braniti sa BiH

Pitanje novina: Kako se osjecate poslje Kuhn-ovog poziva?
Jakupövich: Osjecam se ponosnim sto cu za Svicarsku braniti na Euru...

Ne kontam kako covjek moze tako lako promjeniti misljenja.. BiH mu je bila draga dok ga Svicarci nisu zvali..al eto poslje KUHN-ovog poziva odmah je oz Kozarca u Zurich otisao

Ono gore bi trebali i Svicarci procitati, a i svak.. da se pokaze pravo lice ovog igraca...

bilo je jace od mene morao sam to postaviti

Izvinite za taj OFF TOPIC

SAVEZ NAPOLjE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
al
SKANDALOZNO "San" otkriva šta se dešava u i oko NSBiH

Prijete novinarima i pune svoje džepove

Ša­lju se pri­je­te­će po­ru­ke oni­ma ko­ji ne pi­šu do­bro o pred­sje­dni­ku Do­min­ko­vi­ću * Čiji će igra­či igra­ti kod Pi­ri­ća * Me­na­dže­ri "pre­se­li­li" u Sa­vez * Šta po­tpi­su­je bo­le­sni Mio­drag Ku­reš

Čitav članak će biti dostupan od 24-05-2008 02:00
SuperUstipak
ma kako bi bilo prelijepo vidit naseg Pjanica da igra na Kosevu 1. Juna... ono 20ak minuta, da se ne umori ;)
mislim da ga velikan poput Kodre, Susica, Bolica, ili Bazdarevica zovne na utkamicu humantarnu, da bi mali ipak doso... usput moze i te papire potpisat ;)
ognjen
http://football.uk.reuters.com/european/news/L23845398.php

CITAT
SARAJEVO, May 23 (Reuters) - Bosnian police in combat gear clashed with rioting soccer fans on Friday and detained more than 30 protesters who demanded that national FA (NSBiH) officials step down.

Hundreds of fans took to the streets after the NSBiH sacked national coach Meho Kodro last week because he refused to lead the team in a friendly against Iran, scheduled for May 26.

The former Bosnia captain turned coach said he had not been consulted about the fixture.

The protesters gathered in downtown Sarajevo at noon, carrying placards reading "Mafia" and "Association Out" and chanting offending slogans against the NSBiH officials.

Special police forces in full combat gear intervened after some protesters began throwing stones, bottles, smoke bombs and a stun-grenade at the FA building and into the crowd.

"We detained more than 30 people after a peaceful protest turned into vandalism," Sarajevo police spokesman Jusuf Zornic said. He added that two policemen and a police dog were injured in the clash but no major damage was reported.

Public and players in the ethnically mixed Balkan country have criticized the NSBiH in the past, arguing they had elected officials because of ethnic affiliation and not professional qualifications.

At least eight players had boycotted games and called on officials to resign over the issue last year.

Kodro had been at the helm for four months after the FA dismissed the coaches of all Bosnian national sides including senior team coach Fuad Muzurovic in January.

© Reuters 2008. All rights reserved.

ako koga zanima.
legionar
evo bilo je i na CNN Live u sportskom bloku o protestima ispred NFsBiH!!!
micunovic
Momci svaka cast na demonstracijama vazno je da je pocelo , samo slijedecu akciju a to je 06. 01. 08 mora nas biti mnogo vise prvo igraju legende BIH drugo humanitarnog je karaktera trece i to je akcija u vidu rusenja ovi ######a.
al
dobro je da se ovo sve "internacionalizira"...

mozda i nekad dodje do fife rolleyes.gif

mini1
Slabe su ove demostracije ,20 kao fol specialaca rastjeralo demonstrante .
Ne treba se tako lahko predavati.
al
Prijete novinarima i pune svoje džepove

I dok se De­ni­jal Pi­rić, ne­sre­tni "voj­nik" Sa­ve­za pe­če na ti­hoj va­tri ka­ko bi sas­ta­vio eki­pu i stru­čni štab za meč sa Azer­bej­dža­nom u Ze­ni­cu, u i oko NSBiH de­ša­va­ju se dra­ma­ti­čne stva­ri. Na po­vrši­nu izla­ze mu­tne ra­dnje po­je­di­nih čel­ni­ka, čla­no­va Pred­sje­dniš­tva i no­go­me­tne vla­de. Sve je vi­še ne­za­do­vo­ljni­ka sta­njem u no­go­me­tu me­đu sa­mim čla­no­vi­ma no­go­me­tne vla­de. S dru­ge stra­ne, čla­no­vi tro­čla­nog Pred­sje­dniš­tva, pre­ko svo­jih lju­di idu do­tle da­le­ko da izmiš­lja­ju raz­go­vo­re sa po­zna­tim tre­ne­ri­ma i pre­no­se ih svo­jim po­do­bnim pro­vin­cij­skim no­vi­na­ri­ma, ko­je ovi pre­tva­ra­ju u izmiš­lje­ne in­ter­vjue, u ko­ji­ma, pro­slav­lje­ni tre­ne­ri po­drža­va­ju Sa­vez. Ni­ko od do­ma­ćih i stra­nih bh. struč­nja­ka ni po­red naj­bo­lje vo­lje ne po­drža­va rad ša­či­ce lju­di oko Do­min­ko­vi­ća i kom­pa­ni­je. Čak i nji­ho­vi naj­bli­ži ro­đa­ci osu­đu­ju anar­hi­ju i ha­oti­čno sta­nje u bh. no­go­me­tu, ko­je je­di­no ne vi­de oni u vrhu NS BiH. Po­kri­va­ju se "je­din­stvom" unu­tar Iz­vršnog odbo­ra.

Ne­ko­li­ko spor­tskih no­vi­na­ra na­šlo se na me­ti Ilje Do­min­ko­vi­ća, a on na uda­ru svih no­vi­na­ra i ja­vnos­ti. Do­min­ko­vić pre­ko me­na­dže­ra iz nje­go­va okru­že­nja ša­lje pri­je­te­će po­ru­ke oni­ma ko­ji ne pi­šu do­bro o pred­sje­dni­ku. Pred­sje­dni­kov obi­čaj da ša­lje SMS po­ru­ke još ra­ni­je su osje­ti­li se­le­kto­ri, naj­pri­je Fu­ad Mu­zu­ro­vić, po­tom i Me­ho Ko­dro. I se­le­kto­ri mla­đih se­le­kci­ja u svo­jim fol­de­ri­ma ima­ju ar­hi­vi­ra­ne po­ru­ke Do­min­ko­vi­ća i nje­go­vih sa­ra­dni­ka.

Da­kle, pro­tiv ove "troj­ke" i nji­ho­vih sa­ra­dni­ka, ni­je se di­gla "uli­ca" ka­ko oni eti­ke­ti­ra­ju ne­za­do­vo­ljne na­vi­ja­če, već ci­je­la BiH. I to im mo­ra bi­ti ja­sno. Što pri­je shva­te, bo­lje za njih i no­go­met. Ako ima­ju i trun­ku mo­ra­la, mo­ra­ju se po­vu­ći, ka­ko bi su­tra mir­no pro­še­ta­li svo­jom čar­ši­jom, uli­com, kvar­tom... Da­nas to ni­su u sta­nju, jer su oni "per­so­ne non gra­ta" u svo­jim sre­di­na­ma. Njih ne tre­ba bi­ti strah na­vi­ja­ča, već sram od gra­đa­na. Ka­ko je mno­gi­ma ko­ji su u stru­ktu­ra­ma Sa­ve­za (Iz­vršni odbor), skup­šti­ne kan­to­na, Fe­de­ral­ni sa­vez i FSRS), sve ja­sni­je da je sta­nje neo­drži­vo, na­šu re­da­kci­ju na­zi­va­ju sva­ko­dne­vno is­tin­ski spor­tski ra­dni­ci ko­ji su ne­mo­ćni, a ko­ji že­le sa na­vi­ja­či­ma i me­di­ji­ma izbo­ri­ti se za bo­lji am­bi­jent, za čis­tku u Sa­ve­zu...

BiH je pro­te­klih go­di­na igra­la sa Li­hten­štaj­nom, Lu­ksem­bur­gom, Es­to­ni­jom, San Ma­ri­nom, ali ni­kad se ni­je de­si­lo da ni­ti je­dan no­vi­nar ni­je po­ka­zao za­ni­ma­nje za uta­kmi­cu, kao što je slu­čaj sa Azer­bej­dža­nom. Za­to je ve­li­ki pre­sing no­vi­na­ra i me­di­ja za meč 1. ju­na na Ko­še­vu. Sa svih stra­na do­la­ze upi­ti ka­da i gdje da se akre­di­ti­ra­ju. Do­vo­ljno je sa­mo do­ći sa is­ka­zni­com me­di­ja za ko­ji ra­de. Ne­ma su­mnje da će 1. ju­na na Ko­še­vu bi­ti vi­še no­vi­na­ra, ne­go li što će na Bi­li­nom Po­lju bi­ti gle­da­te­lja.

O to­me će "San" na­re­dnih da­na pi­sa­ti, sve sa ci­ljem da naš no­go­met i re­pre­zen­ta­ci­ju vo­de spor­tske ve­li­či­ne, do­ka­za­ni ka­dro­vi, spo­so­bni i auto­ri­ta­ti­vni lju­di, ka­ko bi i na­ša re­pre­zen­ta­ci­ja je­dnog da­na oti­šla na SP ili Evrop­sko prven­stvo.

M. S.

Mi­jo Je­lić i čis­tka

Ka­kvo je druš­tvo u NSBiH, naj­bo­lje pot­vrđu­je Zla­tan Mi­jo Je­lić, gla­vni "boss" Ši­ro­kog Bri­je­ga. Do­ne­da­vno je in­sis­ti­rao na ko­ri­je­ni­toj čis­tki u NSBiH, tra­že­li "gla­ve" čel­ni­ka Pred­sje­dniš­tva, a ka­da se Ši­ro­ki uklju­čio u bor­bu za ti­tu­lu, po­di­gao je ru­ku za sra­mnu smje­nu Ko­dre. Na­vo­dno je Je­lić sta­vio "mo­ra­to­rij" na smje­ne čel­ni­ka, dok ne okon­ča Pre­mi­jer li­ga BiH. Mno­gi mi­sle da je pri­tis­kom, us­tva­ri, že­lio izbo­ri­ti li­cen­cu za euro nas­tu­pe svog ti­ma. Ako je, on­da je uspio, a Ko­dro je bio, oči­to ko­la­te­ral­na šte­ta.

Tu­lić i Ibra­ko­vić

Sve se gla­sni­je pri­ča, a to se vi­dje­lo po spis­ku pu­tni­ka za Mos­kvu, gdje će igra­ti mla­da re­pre­zen­ta­ci­ja, da je pu­kla lju­bav izme­đu Bra­ni­mi­ra Tu­li­ća, se­le­kto­ra, i Ab­du­la­ha Ibra­ko­vi­ća, nje­go­vog prvog sa­ra­dni­ka. Go­di­na­ma su za­je­dno lo­bi­ra­li da pos­ta­nu ovo što je­su. Ka­da su us­pje­li, za­ka­či­li su se oko spis­ka. Ibra­ko­vić je Tu­li­ću za­mje­rio što je pao pod utje­caj pred­sje­dni­ka Do­min­ko­vi­ća i po­je­di­nih me­na­dže­ra, pa nam mla­da se­le­kci­ja pod­sje­ća na se­le­kci­ju tu­zlan­sko - po­sav­skog kan­to­na. U mla­du se­le­kci­ju se sve vi­še ula­zi po de­blji­ni nov­ča­ni­ka, a ne po igra­čkim kva­li­te­ta­ma, što je po­go­di­lo Ibra­ko­vi­ća. Ka­da sa­mo­zva­ni ko­men­ta­tor Bra­ni­mir Tu­lić kri­ti­ku­je ta­kti­ku i stil igre Ale­ksa Fer­gu­so­na, on­da vam je ja­sno do­kle nam je fu­dbal do­gu­rao.

Ja­hi­će­ve op­tu­žbe

Fa­dil Ja­hić je­di­ni je, ne po­nu­dio, ne­go po­dnio os­tav­ku u NS BiH i za­uvi­jek na­pus­tio druš­tvo u Sa­ve­zu. Ja­hić se ni­je sla­gao sa kri­mi­na­lom u Sa­ve­zu na ko­ji je mje­se­ci­ma upo­zo­ra­vao. Umjes­to da se čel­ni­ci Sa­ve­za po­za­ba­ve tim, po­ra­di­li su na Ja­hi­ću i brže bo­lje usvo­ji­li nje­go­vu os­tav­ku.

Me­na­dže­ri

Ja­vna je taj­na da su se ne­ki me­na­dže­ri "pre­se­li­li" u Sa­vez i za­po­sje­li obliž­nja mjes­ta oko Sa­ve­za. Za­to što Pi­ri­ću sva­ki dan sti­žu ot­ka­zi, a me­na­dže­ri su shva­ti­li ži­vo­tnu šan­su da pre­ko no­ći ugu­ra­ju svo­je no­go­me­tne ano­ni­mu­se u drža­vnu se­le­kci­ju. No, i vrap­ci­ma na gra­ni je ja­sno či­ji se igra­či fa­vo­ri­zu­ju, ko­ji me­na­džer ima ugo­vo­re sa odre­đe­nim igra­či­ma. Za­to je i Pi­rić na mu­ka­ma, ne zna da li će pri­hva­ti­ti da sta­vi igra­če iza ko­jih sto­je po­je­di­ni čla­no­vi Pred­sje­dniš­tva.

Vi­še u avi­onu ne­go na ze­mlji

Pe­dan­tni­ji ana­li­ti­ča­ri izra­ču­nat će da su čel­ni­ci NS BiH vi­še u zra­ku ne­go na ze­mlji. Go­diš­nje po pe­de­se­tak da­na pro­ve­du po ra­znim kon­gre­si­ma, se­mi­na­ri­ma, bri­fin­zi­ma po Ni­onu, Ci­ri­hu, Že­ne­vi, na fi­na­li­ma evrop­skih ku­po­va... Još ka­da se u go­di­ni "za­lo­mi" svjet­sko ili evrop­sko prven­stvo, pa uta­kmi­ce re­pre­zen­ta­ci­ja (A, mla­da, ju­ni­or­ska, ma­lo­no­go­me­tna, ka­det­ska, pa Kup Re­gi­ja...), ja­sno vam je ko­li­ko se sa­mo na dne­vni­ca­ma za­ra­di. Čla­no­vi Pred­sje­dniš­tva ra­ču­na­ju i na pre­mi­je ko­je igra­či krva­vo za­ra­đu­ju na te­re­nu. O to­me upo­sle­ni­ci Sa­ve­za mo­gu sa­mo sa­nja­ti.

Sre­bre­nik, Tra­vnik, Go­ra­žde, Bu­žim, Ja­bla­ni­ca...

Iako su pred­sta­vni­ci ne­kih sre­di­na, gra­do­va, kan­to­na i žu­pa­ni­ja gla­sa­li za smje­nu Ko­dre, nji­ho­vi su­gra­đa­ni ne mi­sle ta­ko. Na­pro­tiv, u ve­li­kom bro­ju na­jav­lju­ju do­la­zak na Ko­še­vo da po­drže Ko­dru, ali i da izra­ze ja­san i gla­san stav pro­tiv Do­min­ko­vi­ća i nje­go­vih sa­ra­dni­ka. Upra­vo je ve­li­ki broj na­vi­ja­ča iz Ora­šja na­ja­vio do­la­zak na Ko­še­vo 1. ju­na. I na­vi­ja­či, spor­tski ra­dni­ci, tre­ne­ri, obi­čni gra­đa­ni iz Sre­bre­ni­ka, do­la­ze na Ko­še­vu u akci­ju "Spa­si­mo bh. fu­dbal", ka­ko bi po­sla­li ja­snu po­ru­ku Do­min­ko­vi­ću u kom­pa­ni­ji. Da­ni­ma iz Sre­bre­ni­ka, Bu­ži­ma, Ja­bla­ni­ce, Sa­pne, Tu­zle, Tra­vni­ka, Go­ra­žda, San­skog Mos­ta, Kru­pe, Bi­ha­ća, Oto­ke, pri­pre­ma­ju ka­ra­va­ne auto­bu­sa ko­ji će kre­nu­ti ka Sa­ra­je­vu.

san.ba
SuperUstipak
CITAT(mini1 @ 23.05.2008., 20:15) [snapback]155975[/snapback]

gdje si ti bio lafe? rolleyes.gif
mini1
CITAT(SuperUstipak @ 24.05.2008., 01:21) [snapback]155977[/snapback]
gdje si ti bio lafe? rolleyes.gif

a gdje si ti bio
mini1
ja znam da nebi bjezao to je sigurno..
legionar
CITAT(mini1 @ 24.05.2008., 02:15) [snapback]155975[/snapback]

kako imaš obraza takve gluposti pisat, daj majke ti pročitaj taj tvoj tekst još jednom pa razmisli i za koji dan javi zašto si ovo napiso? Napravi svima nama jednu dobru stvar bar jednu...
SuperUstipak
u dalekoj, ali vama prijateljskoj Americi.
idem za Bosnu sljedece sedmice. 1.6 na Kosevu aBd.
nemamo pravo kritikovat i pametovat kad uopste nismo bili tu, kad su drugi dobijali batine po gradu, kad su drugi zaglavili u zatvoru, itd. Svima njima veliko HVALA
mini1
CITAT(legionar @ 24.05.2008., 01:32) [snapback]155980[/snapback]
kako imaš obraza takve gluposti pisat, daj majke ti pročitaj taj tvoj tekst još jednom pa razmisli i za koji dan javi zašto si ovo napiso? Napravi svima nama jednu dobru stvar bar jednu...

meni da je sarajevo blizu kao tebi ja bi sigurno bio
tamo na tim protestima.Ja se ne bojim u po ljubljane ili negdje drugo reci da sam bosanac.
amelaga
CITAT(admirj @ 23.05.2008., 22:32) [snapback]155950[/snapback]
Ma kod nas ti je to tipicno. Pojedini glume "gradjane" (mada je cijela BIH jedno veliko selo), onda konstantno ponavljaju - "pa sta ce svjet reci onama" (a ne kontaju da boli taj "svijet" ona stvar za nas, i da u svijetu samo pali zakon jaceg).

Zbog takvih ljudi, koji tvrde da je policija imala pravo udarati ove momke danas, i koji se izjasnjavaju protiv tih momaka, e zbog takvih ljudi je Bosna tamo gdje jeste - U GOV*** DO GRLA.

Uvjek je omladina dizala revolucije, i uvjek je bilo onih koji su protiv promjena. BEZ REVOLUCIJE NEMA NAPRETKA. A MIRNE REVOLUCIJE NIKAD i NIGDJE NISU USPJELE.

Sto bi nas narod reko za starog: nit **** nit ga kuci vodi!! I jos nesto kad matori nesto pricaju vazda govore kako mladi nemaju perspektive na njima je buducnost...... e onda sjedi u praku i hrani golubove i ne s.eri..

Inace dobar ti post.
Istok
Za ove promjene ce trebati vremena, to nam je valjda svima jasno, nego interesuje me sta mislte postoje li ikakve mogucnosti za privremeno prevazilazenje ovog haosa ili nemamo cemu da se nadamo.

Sasvim je sigurno da niko ozbiljan, a pogotovo ne Kodro i Bolic, ne mogu raditi kad imaju tri poslodavca umjesto jednog covjeka sa kojim bi suradjivali. Cak i kad bi se vratili opet bi bilo problema ko je sta dogovorio i s kim, kontam na ovo medjusobno optuzivanje Colakovica, Dominikovica i Ceke. Znamo koliko je Pasalic ucinio da se svakom smuci kad se spomene funkcija sportskog direktora, znamo i koliko je Iljo lobirao da se ta funkcija ukine ali meni se cini da ovo nikad nece funkcionisati (pod pretpostavkom da imamo tri predsjednika a to cemo imati i u buduce) ako se ta funkcija ponovo ne uvede. To bi trebao biti neko ko ce biti odgovoran za ugovaranje prijateljskih susreta, servisiranje strucnog staba i da funkcionise kao spona izmedju Predsjednistva i Strucnog staba. Predsjednistvo i IO bi i dalje trebalo birati selektora da se ne bi desilo kao u proslosti da direktor ima selektora pod totalnom kontrolom.

Ne znam ima li habera kakvi su stavovi Kodre i Bolica, kakavom se raspletu nadaju, sta kazu igraci, ima li kakavih neoficijelnih imformacija o njihovim eventualnim zahtjevima i stavu spram Saveza? Traze li samo personalne ili i strukturalne promjene? Znam da Ventola nije vise aktivan u BHF ali sam siguran da ako neko ima informacije onda je to on.

Nego Ventola (ili bilo ko drugi ko je upucen) ima li ista cemu se mozemo nadati?
xs
Sve cestitke onima koji su bili na protestima juce i jedno veliko "hvala". Znam da je puno bilo mladjih (djece) i zao mi je sto su nasi policijski stakori se izivljavali na njima. Ovo je definitivno bio korak dalje i cijeloj ovoj borbi i ne bi me iznenadilo da se "nacija pocne buditi".

Definitivno nismo na istom mjestu gdje smo bili prije 2 dana.
McCoy
CITAT(mini1 @ 24.05.2008., 02:56)
meni da je sarajevo blizu kao tebi ja bi sigurno bio
tamo na tim protestima. Ja se ne bojim u po ljubljane ili negdje drugo reci da sam bosanac.

ahahahaha biggrin.gif icon_mrgreen.gif

A sta kazes kad te je strah, kad se nekoga bojis??? da si Kinez?? ili mozda Pingvin?? ahaha

...samo naprijed,,,, malo se moramo supati, zivot je dovoljno ozbiljan wink.gif
McCoy
Veceras na Hayatu , u CD-u kod Senada

face to face,,,,, usRanovic vs. Sinanovic -->> bice interesantno....
xs
CITAT(goliath @ 24.05.2008., 13:07) [snapback]156018[/snapback]
A o ovome smecu Ceki da ne govorim. Nedaj mu boze da ga ja sretnem na ulici. To smece je Kodri prijetilo otvoreno, onda je kad su se svi dvumili on htjeo polozit ostavku i povuc sve srbe iz saveza kako bi daljnje pogorso situaciju u reprezentaciji i otezao im rad. Znaci taj licemjerni stakor je pod ucjenom drzao cjeli Izvrsni Odbor i primorao ih na to da Kodri dadnu otkaz.
Ne kontam kako se o ovome toliko malo prica!

SMECE NAPOLJE!!!

Sta cu pricati? Pa onog trena kad je Ceko rekao da je nudio ostavku ali da je ovi nisu prihvatili a poslije toga smjenili Kodru odmah mi je bilo jasno koliko je sati.
Nije valjda da nisi znao da je davao ostavku ako Kodru ne izbace?
Ako kazes da nisi... onda si zaboravio njegovu recenicu samo sedmicu dana prije tog famoznog sastanka "Nek' se Kodro samo usudi da ne ode u Iran pa ce vidjeti sta ce mu biti".
Nikad ne treba zaboravljati... nikad - to je nas najveci problem.
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.