Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
legionar
CITAT(Salko Dinamitas @ 28.11.2007., 00:55) [snapback]132735[/snapback]
Ovome netreba komentar. Pitam se dali ima jos neko osim ovih "vijernih" navijaca da moze povijerovati da je Bosna u mogucnosti da prodaje nekom utakmice. Allahsellamet. Koliko li je samo Moldavija dala za ona 4 boda???

doduše ova pobjeda nad Turskom jeste bila sila prilika što ne daje zapravo da je bila prodana utakmica... nije se za bacat u oblake i misliti da će nam turci šta pomoci... oni su čak favoriti za 2 mjesto u skupini. Još zanimljivije će biti utakmice Turske i Spanije u ovim kvalifikacijama...

brez stare garde nema ni 2050 se nećemo plasirat...
legionar
CITAT(Salko Dinamitas @ 28.11.2007., 00:55) [snapback]132735[/snapback]
Ovome netreba komentar. Pitam se dali ima jos neko osim ovih "vijernih" navijaca da moze povijerovati da je Bosna u mogucnosti da prodaje nekom utakmice. Allahsellamet. Koliko li je samo Moldavija dala za ona 4 boda???

u Italiji je recimo sve prodano, vjerovatno se i kod nas to prakticira... tamo gdje su pare ima svačega....
McCoy
Na Koševu Engleska, Italija..

Fudbalska "A" reprezentacija Bosne i Hercegovine do ljeta naredne godine mogla bi odigrati prijateljsku utakmicu protiv jedne od najboljih evropskih reprezentacija, a u igri su Engleska, Italija, Francuska.

Delegacija Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine, koja je prisustvovala žrijebu kvalifikacionih grupa za "Mundijal 2010" u Durbanu, pokušala je na licu mjesta dogovoriti susrete, ali su konačni dogovori prolongirani.

"Sačekaćemo da budu utvrđeni termini kvalifikacionih utakmica, pa tek onda zvanično dogovoriti neku od utakmica. Razgovarali smo sa predstavnicima Engleske, Francuske, Italije, ali i još nekih reprezentacija koje su u grupama sa selekcijama iz bivše SFR Jugoslavije. Postigli smo načelne dogovore, ali sada slijedi zvanična pismena korespondencija i ugovaranje detalja", kazao je generalni sekretar N/FS BiH Munib Ušanović za Nezavisne novine.

Ušanović je naglasio da bi se eventualna utakmica igrala u našoj zemlji.

"U BiH želimo dovesti Englesku. Isključivi nam je cilj da se utakmica igra u našoj zemlji, zbog naših navijača, kojim želimo prirediti još jedan spektakl, nakon što su na 'Koševu' gledali Francuze, Italijane, Nijemce...", naglasio je Ušanović.

Pored Engleske, Francuske i Italije, nije isključeno da N/FS BiH ponudu za prijateljski susret uputi i Holandiji, Češkoj Republici, Poljskoj, Rumuniji, Ukrajini ili Austriji. Naime, ove reprezentacije svrstane su u grupi sa Hrvatskom, Srbijom, Slovenijom, Makedonijom i Crnom Gorom, a iz dosadašnjeg iskustva može se zaključiti da će se protiv BiH pokušati uigravati za protivnike iz bivše Jugoslavije.

..valja sad napuniti kasu,da bise opet moglo `hodati´ po raznoraznim birtijama i hotelima eusa_boohoo.gif
Ventola
Popo i Salko> Bil' vi malo metvice?

Kolac> Trebao sam ga hraniti glupostima, vidis samo koliko su popo i salko narasli hraneci se njima..
jaco
da ljudi dodjite malo u realnost,jel nevidite vise ovdje brinete koce igrat a ko nece , sta mislite da je negog od njih briga sta se ovdje komentira jedni govore ovako a drugi onako
Red Bull Salzburg
CITAT(McCoy @ 28.11.2007., 12:06) [snapback]132756[/snapback]

Fudbalska "A" reprezentacija Bosne i Hercegovine do ljeta naredne godine mogla bi odigrati prijateljsku utakmicu protiv jedne od najboljih evropskih reprezentacija, a u igri su Engleska, Italija, Francuska.

Delegacija Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine, koja je prisustvovala žrijebu kvalifikacionih grupa za "Mundijal 2010" u Durbanu, pokušala je na licu mjesta dogovoriti susrete, ali su konačni dogovori prolongirani.

"Sačekaćemo da budu utvrđeni termini kvalifikacionih utakmica, pa tek onda zvanično dogovoriti neku od utakmica. Razgovarali smo sa predstavnicima Engleske, Francuske, Italije, ali i još nekih reprezentacija koje su u grupama sa selekcijama iz bivše SFR Jugoslavije. Postigli smo načelne dogovore, ali sada slijedi zvanična pismena korespondencija i ugovaranje detalja", kazao je generalni sekretar N/FS BiH Munib Ušanović za Nezavisne novine.

"U BiH želimo dovesti Englesku. Isključivi nam je cilj da se utakmica igra u našoj zemlji, zbog naših navijača, kojim želimo prirediti još jedan spektakl, nakon što su na 'Koševu' gledali Francuze, Italijane, Nijemce...", naglasio je Ušanović.

Pored Engleske, Francuske i Italije, nije isključeno da N/FS BiH ponudu za prijateljski susret uputi i Holandiji, Češkoj Republici, Poljskoj, Rumuniji, Ukrajini ili Austriji. Naime, ove reprezentacije svrstane su u grupi sa Hrvatskom, Srbijom, Slovenijom, Makedonijom i Crnom Gorom, a iz dosadašnjeg iskustva može se zaključiti da će se protiv BiH pokušati uigravati za protivnike iz bivše Jugoslavije.

..valja sad napuniti kasu,da bise opet moglo `hodati´ po raznoraznim birtijama i hotelima eusa_boohoo.gif

izgleda da je nestalo para, pusalic i ostala ###### su sve potrosili, nadam se ako ne dodje do promjena koje mi svi ocekujemo a do ovog dogadjaja stvarno dodje da niko osim novinara ne ode na stadion!! A ako se sta desio volio bih vidjeti engleze u SA i puno Kosevo!!
Alen765
Viditeli vi ljudi da nece oni izaci iz saveza ni posle zasjedanja izvrsnog odbora IONFSBIH koji ce kako kazu uskoro, oni planiraju kako da zarade na utakmicama da dovedu snazne reprezentacije da izvuku novac, siguran sam da ce biti samo selektorska stolica prazna a pasalic i usanovic ce da i dalje griju svoje...docekacete a vidjecete sta sam vam reko...
pokvarenisir
CITAT(McCoy @ 28.11.2007., 06:06) [snapback]132756[/snapback]

BOJKOT! BOJKOT! Stvarno ko god ode na jednu od ovih utakmica je ######! Cuj zbog navijaca..kur** moj...valja napuniti kasu i dzepove...

kazem vam ljudi...UMJESTO NA UTAKMICU...SVI ISPRED SAVEZA...PA NEK BBC SNIMA KAKO ISPRED SAVEZA NA DEMONSTRACIJAMA IMA 5,000 A NA STADIONU 500!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZIJANCER_SA
CITAT(Alen765 @ 28.11.2007., 16:51) [snapback]132801[/snapback]
Viditeli vi ljudi da nece oni izaci iz saveza ni posle zasjedanja izvrsnog odbora IONFSBIH koji ce kako kazu uskoro, oni planiraju kako da zarade na utakmicama da dovedu snazne reprezentacije da izvuku novac, siguran sam da ce biti samo selektorska stolica prazna a pasalic i usanovic ce da i dalje griju svoje...docekacete a vidjecete sta sam vam reko...

Desit ce se da ce doci neki novi selektor malo zvucnijeg imena i da ce mijesto direktora Pusalica doci neko od nama dragih bivsih fudbalera ali ce zato Pusallic ostati u savezu na nekoj funkciji i opet nametati svoj nacin rada i zajebavati cijelu naciju dok ovim novim nepukne film i dignu ruke od svega pa opet jovo na novo.
efteling
Malo mimo teme al itekako dobro:

Na konferenciji za tisak engleski novinari pitaju Bilića - zašto ste nas
pobjedili?'
Pazi glupog pitanja!!
On gentlemenski odgovara: ''Pa mi ne znamo igrati na nulu.''
I onda isti novinarski moron veli - imali ste nulu pa mogli ste ostati na
njoj (bez obzira što mu je Slaven rekao o nuli prije 10 sekundi).

E onda Slaven popizdi i kaže:

Zašto smo vas pobijedili?
E pa zato jer vaši novinari ne znaju gdje je Hrvatska,
jer ne znaju da se kod nas igra nogomet, jer mislite da niti jedan naš
igrač nije bolji od vaših 22 izabranika i najvažnije jer smo vas na
Plesu dočekali autobusom kod aviona i vozili direktno u Sheraton
bez pregleda putovnica (a neki su ih btw.zaboravili) - da se pokažemo
kao dobri domaćini, a vi nas 2 sata držite na Heathrowu, maltretirate
naše igrače sa ispunjavanjem immigracijskih listića i onda kasnije još
razgovor sa immigration officirama koji pitaju - kuda idete, gdje ćete
spavati,
da li ste već bili u Engleskoj i slično.
Eto ZATO smo vas pobjedili!"

Jos ih istjeras sa EP i jos im u lice saspes kako su nekulturni i necivilizovani ....
Vernes_bhf
Pricajte sta god vi hocete, al Bilic ti je najveci gospodin na balkanu..
McCoy

...mene bilic podsjeca na nekog narkoma,i to jos iz vremena kad je igrao u KSC-u ,ne govorom ili ponasenjem,nego jednostavno njegovim izgledom eusa_whistle.gif
btw.sta smo se uopste u zadnje vrijeme ufatili croata i njihove repke?...
ANARHIJA
CITAT(McCoy @ 28.11.2007., 11:55) [snapback]132821[/snapback]
...mene bilic podsjeca na nekog narkoma,i to jos iz vremena kad je igrao u KSC-u ,ne govorom ili ponasenjem,nego jednostavno njegovim izgledom eusa_whistle.gif

Mozda zato što bi se mi trebali ugledati na njih.
Pa da i kod nas na selektorskoj poziciji sjedi bivši fudbaler,
koji ne samo da je odlican strateg nego i govori
više stranih jezika nego svi ovi degeni u savezu.
legionar
CITAT(McCoy @ 28.11.2007., 18:55) [snapback]132821[/snapback]

jeste bas je ko nekakav narkic ponekad sasvim miran al ponekad tako razburljiv da ga sa onima podočnjacima teško smatram za normalnog... icon_eek.gif

oni i mi nije to isto: oni odavno imaju dobre temelje za to što sad žanju takve pobjede... ljudi koji su prije radili svoj posao u njihovom savezu su to radili sa pravim motom in za to su bili i nagrađeni... a kod nas je specifika takva da ni sam neznam kakav sistem upotreblajvaju... al eto nadati se je da ćemo i mi i naša djeca jednog dana biti ponosni na našu historiju futbala, koja je zasad zastrašujuća...

dy3
Eh da je nama takav jedan "narkic" eusa_boohoo.gif
vuga
Plisek: Spreman odvesti BiH na Mundijal

Ekskluzivno: Plisek novi selektor BiH?!

Nogometnu reprezentaciju BiH u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi 2010. godine, po prvi put u od njenog nastanka, mogao bi voditi trener iz inozemstva.

Novi selektor A reprezentacije Bosne i Hercegovine, saznaje ######.ba iz dobro obavještenih izvora bit će češki stručnjak Jiri Plisek, aktuelni sportski menadžer najvećeg kluba u Češkoj – Sparte iz Praga.

Do kraja godine Predsjedništvo i Izvršni odbor Nogometnog Saveza BiH će donijeti odluku o Fuadu Muzuroviću, koji prema svemu sudeći neće dobiti podršku rukovodećih organa bh. kuće nogometa, budući da je u proteklim kvalifikacijama za Euro 2008. ostvaren neuspjeh.

Iz NSBiH već je uspostavljen kontakt sa Plisekom, bivšim trenerom Željezničara, koji je nakon odlaska s Grbavice, dosta uspješno radio u Češkoj. Vodio je klubove Mladu Boleslavu, Usti nad Labem i Slovačko, a trenutno je sportski menadžer najvećeg češkog kluba, Sparte iz Praga. Mladi češki trener ima sve reference da bude selektor. Ambiciozan je, vrijedan i ima nove ideje!

U našem savezu su kao kandidati za novog selektora slovili Mehmed Baždarević, Faruk Hadžibegić, Zlatko Kranjčar, Dušan Bajević i Srećko Katanec, no ni s jednim nije postignut zajednički dogovor. Tako Baždarević nemože napustiti klub Grenoble, s kojim mu odlično ide u francuskoj 2. ligi, Hadžibegić čeka pravu inozemnu ponudu, Bajević je bez puno dvoumljenja odbio dolazak u Sarajevo zbog Ahmeta Pašalića. Naime, legendarni Princ s Neretve sa direktorom reprezentacije je u sukobu koji traje skoro 10 godina, a vezan je za transfer Mirze Varešanovića u Olympiakos koji je radio Predrag Naletilić, zajedno sa Ahmetom Pašalićem. Zlatko Karnjčar ima posao u klubu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, Al Shaabu. Srećko Katanec je, navodno, odbio mogućnost da dođe u Sarajevo za skromnu platu od 5.000 eura, a povrh toga ima i ponudu Bugarske.

Mladi stručnjak Jiri Plisek, jedan od najcjenjenijih nogometnih trenera u Češkoj, gdje uživa orgomnu reputaciju. Posebno nakon uspješnog posla sa Edinom Džekom. Podsjetimo da je upravo na Plisekovu preporuku Džeko za 50 hiljada eura doveden u Teplice, a nakon dvije i pol godine prodan je za četiri miliona eura. Posao koji je u magazinu Het Trick stavljen na prvo mjesto svih vremena u češkom nogometu.

Sa Plisekom su, dakle, obavljeni preliminarni razgovori i ovaj trener je spreman da prihvati odgovornost i povede reprezentaciju Bosne i Hercegovine u kvalifikacije za Mundijal 2010. godine.

- Što se mene tiče, spreman sam za razgovor. Novac nije nikakav problem, došao bi za onoliko koliko Savez ponudi, te posebnu premiju u slučaju da reprezentaciju odvedem na Svjetsko prvenstvo. Mislim da je to korektno, platite me ako napravim rezultat. Izuzetno cijenim nogometaše iz Bosne i Hercegovine, kojima sam upravo ja otvorio vrata češkog nogometa. Krenulo je sa Džekom, a sada su ovdje Ljevaković, Merzić, Mahmutović, Vršajević i nekoliko talentiranih mladih igrača koji će uskoro krenuti Džekinim stopama. Smatram da Bosna i Hercegovina ima kvalitet za plasman na Mundijal i ono što mogu sigurno kazati je da će, ukoliko dođem na mjesto selektora, reprezentacija igrati hrabro, neće se nikoga bojati, a u ekipi će vladati prava atmosfera, koja je preduvjet za dobar rezultat. Bosna i Hercegovina ima odlične igrače širom Evrope, ali i u domaćem prvenstvu i za reprezentaciju trebaju i moraju igrati najbolji – kazao je Plisek.

Prema najavama iz Saveza, do kraja godine bi se Plisek trebao imenovati novim selektorom reprezentacije. Jedino se čeka imenovanje novog člana Predsjedništva NSBIH i to iz reda srpskog naroda.

kolko je to tacno vidjecemo!!!!!!!!!!
imas_sta_para_jarane
dosta uspješno radio u Češkoj. Vodio je klubove Mladu Boleslavu, Usti nad Labem i Slovačko.

E dragi Boze...
imas_sta_para_jarane
Iz NSBiH već je uspostavljen kontakt sa Plisekom, bivšim trenerom Željezničara, koji je nakon odlaska s Grbavice, dosta uspješno radio u Češkoj. Vodio je klubove Mladu Boleslavu, Usti nad Labem i Slovačko, a trenutno je sportski menadžer najvećeg češkog kluba, Sparte iz Praga.

Evo ti citave 2 recenice. Navedi mi njegove uspjehe i po cemu je on zasluzio/kvalifikovan da vodi ovu nasu reprezentaciju.
A za to "srao", fino mami svojoj dragoj pa vjezbaj kulturu. Jasno!?
Vernes_bhf
Volio bih da Plisek dodje, mislim da bih covijek nesto i stvorio..
Znam da ce sada svi poceti kao, '' dok je ovih u savezu''... Znam i ja to al ako covijek pozove najbolje, ako se smakne Pasalic i Uske, onda je 50% saveza ocisceno..
Sto ne bih probali, on ce biti prvi stranac koji vodi nasu repku, ako ide ide, ako ne ide ko mu hebe mater!
Da nam je nekako vratiti Hasana za ove kvalifikacije, ako se ''najbolji'' vrate u repku (Bajramovic, Keno, Spaha itd).
Cekam susret s Japanom, valjda ce se tada mnogo toga znati, novi selektor itd.
ANARHIJA
Kakav crni Plisek!? icon_rolleyes.gif

Kad covjek pomisli da smo dotakli dno, i da nemozemo nize,
onda ti ovi, neznam kako da ih više nazovem, dokazu da mozemo
još nize. Ovo je samo produzivanje naše agonije i njihovih mandata
na pozicijama. Da nas on odvede na svjetsko? Pa ko je budala moze
vjerovati da ce on pozivati igrace dok su tu Ušanovic, Pašalic i co.
Kao po obicaju bira se selektor koji je podoban za nastavak korupcije.

Dno dna! Fuj!
junkie

E pa, taj "narkoman" je najveći gospodin na Balkanu. Čovjek je bio sjajan igrač, sada je sjajan trener i stručnjak, a pored toga ima svoj rock band i magistar je prava, a govori i 3-4 strana jezika... eusa_whistle.gif

Za razliku od njeg, naš Slišković je bio alkoholičar (možda i narkoman icon_mrgreen.gif), kockar..., a posjedovao je osnovnu školu i vanredno završenu trogodišnju srednju, uz to je "odlično" govorio engleski: "Aj tinks, det rezultat iz real" icon_biggrin.gif

Zato što imamo isto stanovnika i podjednakih fudbalera, a oni su od naj jači 10× i u fudbalu, i u organizovanosti. Naravno, neki će reći: "Znaš, jarane, kod nas je drugačije na državnom nivou" eusa_think.gif
damir_ba
ma dajte to ovi iz saveza lopovi zamo da zamazu oci cuj da nas sada povedu sa strancem na SP
dovodu lopova samo da kradu zajedno cuj on izavljuje da ga sada ne interesuju pare samo koliko mu savez dan eto to mu govori koliko je mocan trener ma cista budalastina ma ako se nista ne promijeni u savezu onda nista ne preostaje samo bojkot ma dzaba nam je da dovedu najboljeg trenera na svijetu ako ovi iz saveza lopovi ne odu stvarno i dno od dna cemo da provalimo koliko cemo da potonemo u provaliju samo samo bojkot i nista drugo bar nemojte gubiti zivce dok se ovi lopovi iz saveza bogate na nasim ledzima ,,
Istok
CITAT(junkie @ 29.11.2007., 15:21) [snapback]132901[/snapback]
Zato što imamo isto stanovnika i podjednakih fudbalera, a oni su od naj jači 10× i u fudbalu, i u organizovanosti. Naravno, neki će reći: "Znaš, jarane, kod nas je drugačije na državnom nivou" eusa_think.gif

E pa ti Croati tj. politika Hrvatske je dijelom zasluzna sto je u nas kako jeste. Ne krijem nase slabosti ali ne treba zaboraviti da nam je ta politika rusila zemlju a time i reprezentaciju. Svaka im cast na uspjesima ali ne vidim smisao da o tome ovdje u tolikoj mjeri raspravljamo. Usput da spomenem da je u posljednjoj jugoslovenskoj reprezentaciji na SP 90' vise od polovine prvotimaca bilo iz BiH.

Sto se Pliseka tice, neprovjeren izbor, po mom misljenju. Covjek je bio vise menadzer nego trener ali nekako mi se taj izbor selektora cini najmanje bitan, puno vaznije je da ode Pasalic sto bi znacilo povratak svih reprezentativaca.

Ja sam jos za vrijeme Sliskovica prizivao Kataneca (sve se nadao necu li sta naslutiti icon_mrgreen.gif ) i od svih spomenutih on je najbolja opcija ali ako je istina da ga Bugarska namjerava angazovati onda su nam slabe sanse. Katanec je u Makedoniji radio za 86.000 eura godisnje...selektor BiH zaradjuje 60.000....nije nedostizna razlika.

Jos samo da dodam da ako je ovaj clanak iz SAN-a onda na to ne treba puno obracati paznju....ovo je vec treci selektor kojeg oni najavljuju pod "ekskluzivno". Prvo je bio Surijak, cini mi se, pa Pasalic menadzer a evo sad i Plisek i sve to u mjesec dana.
ANARHIJA
Svi su nama krivi, citav svijet je protiv nas.
Cinjenica je da nam Hrvati nisu birali Pašalica, a ni Ušanovica.
Oni jesu u prošlosti "krali" nama igrace, ali zašto? Iz našeg nemara,
eto zašto.
Okrenimo se sami sebi, ugledajmo na pozitivne stvari kod komšija,
a takvih je više nego dovoljno, pa da i nama krene na bolje više.
legionar
CITAT(vuga @ 29.11.2007., 10:31) [snapback]132888[/snapback]
Plisek: Spreman odvesti BiH na Mundijal

to je zasad najmanje vazno kod ce biti selektor i onaj koji baca pjesak u oči sa ovakvim informacijama je xdebil ili radi za onu stranu.

1. PRVI PRAVI KORAK JE REKONSTRUKCIJA VODSTVA NFS BIH (ODLAZAK NAMA VEC ZNANIH LICA POPUT PAŠALIĆA & CO.)
2. PREDLOZI ZA NOVOG SELEKTORA
3. IZBOR SELEKTORA IN NJEGOVIH IGRAČA ZA MONDIAL

do tad ja ću navijat za Tursku jel me stvarno ništa ne veže na taj lopovlok...

coolin_ban
ja bih loma povuk'o rucnu sa ovim komentarima u vezi pliseka. prije svega, ako bi sa njim bilo dno dna, hajde da se malo osvrnemo ko su nam bili prijasnji selektori i koga su to oni trenirali. usput, ne vidim ni sta je lose ako covjek pristaje na regularnu platu i posebnu premiju za plasman (nadam se da ne trazi 50% k'o bekim). e, sada ide pitanje da li je on najbolje rijesenje? naravno da nije. najbolji bi bio murinjo, ali kaze da mu ne godi klima kod nas. ocigledno Vahu niko i ne spominje, a evo kazu da Hadzibegic nece. najlakse je kritikovati. mene interesuje, koga to vi vidite kao moguceg selektora za 5000 eura plate. mi nasih strucnjaka, spremnih da se prihvate te funkcije nemamo, a strani nece ni da nas pogledaju za te pare.
legionar
Hadžibegić neće jel mu je jasna situacija što izgleda tebi i nije najbolje...

Nije problem mondial problem je, da se nesto realno promjeni u tom savezu. Znači da dođju novi ljudi jer ovi očigledno da nemaju pojam o pojmu i da se sa Muzurovićem uvrstimo na mondial bi značilo isto to kao ona pobjeda protiv Norveske u kojoj je bilo vise srece nego pameti. Mi moramo napraviti temelje za dobar MOTO bh futbala, koji bi sa pravim vodstvom realno parirao sa evropskim futbalom...

a ovo je samo bacanje pjeska u oči... misliš da će Plisek sad izvuci magicnu palčicu i evo rješeni problemi iz prošlosti... DAJTE MALO MISLITE OVDJE POLA LJUDI PIŠU KO DA SU VIDJELI ŠARENA VRATA... OSIM POJEDINACA...
ANARHIJA
CITAT(coolin_ban @ 29.11.2007., 10:19) [snapback]132910[/snapback]
ja bih loma povuk'o rucnu sa ovim komentarima u vezi pliseka. prije svega, ako bi sa njim bilo dno dna, hajde da se malo osvrnemo ko su nam bili prijasnji selektori i koga su to oni trenirali. usput, ne vidim ni sta je lose ako covjek pristaje na regularnu platu i posebnu premiju za plasman (nadam se da ne trazi 50% k'o bekim). e, sada ide pitanje da li je on najbolje rijesenje? naravno da nije. najbolji bi bio murinjo, ali kaze da mu ne godi klima kod nas. ocigledno Vahu niko i ne spominje, a evo kazu da Hadzibegic nece. najlakse je kritikovati. mene interesuje, koga to vi vidite kao moguceg selektora za 5000 eura plate. mi nasih strucnjaka, spremnih da se prihvate te funkcije nemamo, a strani nece ni da nas pogledaju za te pare.

Kazeš da je 5,000 eura malo para, pa vjerovao ili ne ali i Bilic ima slicnu platu pa covjek cini cuda.
Mozemo mi zvakati ovu temu još 20 godina, ali dok kompletan savez ne ode i ne dodju novi ljudi
sposobni za taj pos'o, nama se dzaba nadat. Ko god da doš'o za selektora je najmanje vazno kad
ce biti samo marioneta pašalica i ušanovica. Izgleda da kod nas selektor postoji samo da se popuni
ta pozicija, a da obavlja svoj posao nikako.
coolin_ban
CITAT(legionar @ 29.11.2007., 10:42) [snapback]132911[/snapback]
Hadžibegić neće jel mu je jasna situacija što izgleda tebi i nije najbolje...

Nije problem mondial problem je, da se nesto realno promjeni u tom savezu. Znači da dođju novi ljudi jer ovi očigledno da nemaju pojam o pojmu i da se sa Muzurovićem uvrstimo na mondial bi značilo isto to kao ona pobjeda protiv Norveske u kojoj je bilo vise srece nego pameti. Mi moramo napraviti temelje za dobar MOTO bh futbala, koji bi sa pravim vodstvom realno parirao sa evropskim futbalom...

a ovo je samo bacanje pjeska u oči... misliš da će Plisek sad izvuci magicnu palčicu i evo rješeni problemi iz prošlosti... DAJTE MALO MISLITE OVDJE POLA LJUDI PIŠU KO DA SU VIDJELI ŠARENA VRATA... OSIM POJEDINACA...

kada odlucis da meni repliciras sa prizvukom arogancije i superiornosti, pravopis i leksikon u rukice pa onda pisi. (ako te interesuje greske, javi se)
sa istim savezom ili promjenjenim, nama treba selektor. ako ce se u ekipu vratiti Bajramovic, Papac, Spahic, Hasagaic i ostali, onda je nama dzaba trubiti ovdje o promjenama u savezu. ja nisam rekao da je plisek najbolje rijesenje (sta vise, rekao sam da nije), medjutim ja sam realista i ne ocekujem da cemo mi dobiti neko zvucno strano ime. problem je da je broj kvalitetnih domacih trenera jako mali, a i ove sto imamo tesko da mozemo privuci (sto zbog saveza, sto zbog njih samih). moja poenta je bila da nije i ne moze plisek biti dno dna vec je samo jedan u nizu losih do prosjecnih trenera koje smo mi imali u nasoj istoriji. e sad ti pogledaj kome je sta jasno, a kome nije i gdje su vrata i jesu li sarena. a kada te zaboli glava od razmisljanja, povuci vodu.
coolin_ban
CITAT(ANARHIJA @ 29.11.2007., 10:55) [snapback]132912[/snapback]
Kazeš da je 5,000 eura malo para, pa vjerovao ili ne ali i Bilic ima slicnu platu pa covjek cini cuda.
Mozemo mi zvakati ovu temu još 20 godina, ali dok kompletan savez ne ode i ne dodju novi ljudi
sposobni za taj pos'o, nama se dzaba nadat. Ko god da doš'o za selektora je najmanje vazno kad
ce biti samo marioneta pašalica i ušanovica. Izgleda da kod nas selektor postoji samo da se popuni
ta pozicija, a da obavlja svoj posao nikako.

nemam pojma kolika je plata slavena bilica, ali me nebi zacudilo da i dzaba radi taj posao. ne dvojim da nebi bilo i nasih strucnjaka, koji bi dosli raditi taj posao za sicu, kada bi stvari bile drugacije u savezu, ali realno, savez je politicka institucija, i bez promjena u drzavi mi nikada necemo imati promjene u strukturi saveza (predsjednistvo po kljucu, IO po kljucu, razni selektori po kljucu, komisije, broj premjerligasa i sl). sve sto je mozda u domenu realne promjene je promjena pasalica i dovodjenje nekog istaknutog fudbalera na njegovo mjesto. licno mislim da marioneta usanovicu je oksimoron. lik nije u stanju sastaviti dvije recenice i mislim da je apsolutno nebitan igrac u svemu ovome. e, ako je ovo tacno, onda dolazimo do pitanja, ko bi zelio biti selektor u takvom okruzenju (haman sve isto, samo recimo Bolic mjesto pasalica) i skontas da je tu jedan mali broj ljudi sa kakvim-takvim pedigreom. ponavljam, moja poenta je bila da nije plisek nista gori od ovih koji su do sada bili.
dedakvebek01
spo rtin .ba /tekst.aspx?id=8546

ODLICNA VIJESTI!!! Taj plisek je vec trenirao ZELJZNICARA ako se sjecate.. Spreman je da trenira BiH za bilo koju sumu para.. Jedan od najboljih trenera u cijeloj Ceskoj.. Dok dobro poznaje Dzeku
ANARHIJA
CITAT(coolin_ban @ 29.11.2007., 11:11) [snapback]132914[/snapback]
nemam pojma kolika je plata slavena bilica, ali me nebi zacudilo da i dzaba radi taj posao. ne dvojim da nebi bilo i nasih strucnjaka, koji bi dosli raditi taj posao za sicu, kada bi stvari bile drugacije u savezu, ali realno, savez je politicka institucija, i bez promjena u drzavi mi nikada necemo imati promjene u strukturi saveza (predsjednistvo po kljucu, IO po kljucu, razni selektori po kljucu, komisije, broj premjerligasa i sl). sve sto je mozda u domenu realne promjene je promjena pasalica i dovodjenje nekog istaknutog fudbalera na njegovo mjesto. licno mislim da marioneta usanovicu je oksimoron. lik nije u stanju sastaviti dvije recenice i mislim da je apsolutno nebitan igrac u svemu ovome. e, ako je ovo tacno, onda dolazimo do pitanja, ko bi zelio biti selektor u takvom okruzenju (haman sve isto, samo recimo Bolic mjesto pasalica) i skontas da je tu jedan mali broj ljudi sa kakvim-takvim pedigreom. ponavljam, moja poenta je bila da nije plisek nista gori od ovih koji su do sada bili.

Zar nije malo cudno da se košarkaška reprezentacija do sad plasirala na veliki broj evropskih prvenstava
sa ovakvom politickom strukturom? Ipak mislim da smo mi sami sebi utupili da nam politicka struktura
BiH smeta uspjesima reprezentacije. Za svaki neuspjeh se trazi neki alibi, a nama je izgleda taj politicki.

coolin_ban
CITAT(ANARHIJA @ 29.11.2007., 11:43) [snapback]132919[/snapback]
Zar nije malo cudno da se košarkaška reprezentacija do sad plasirala na veliki broj evropskih prvenstava
sa ovakvom politickom strukturom? Ipak mislim da smo mi sami sebi utupili da nam politicka struktura
BiH smeta uspjesima reprezentacije. Za svaki neuspjeh se trazi neki alibi, a nama je izgleda taj politicki.

to je tvoja korelacija. ja nikada nisam rekao da nece biti uspjeha vec sam samo rekao da se struktura saveza nece promjeniti dok ne dodje do promjena u drzavi. i kosarkaski savez ima istih problema kao i fudbalski samo su manje javno eksponirani. ti si rekao citiram: Mozemo mi zvakati ovu temu još 20 godina, ali dok kompletan savez ne ode i ne dodju novi ljudi sposobni za taj pos'o, nama se dzaba nadat....ja kazem da je to ne realno i da jedino sto se moze desiti je promjena pasalica
ANARHIJA
CITAT(coolin_ban @ 29.11.2007., 11:51) [snapback]132922[/snapback]
to je tvoja korelacija. ja nikada nisam rekao da nece biti uspjeha vec sam samo rekao da se struktura saveza nece promjeniti dok ne dodje do promjena u drzavi. i kosarkaski savez ima istih problema kao i fudbalski samo su manje javno eksponirani. ti si rekao citiram: Mozemo mi zvakati ovu temu još 20 godina, ali dok kompletan savez ne ode i ne dodju novi ljudi sposobni za taj pos'o, nama se dzaba nadat....ja kazem da je to ne realno i da jedino sto se moze desiti je promjena pasalica

Znaš zašto?
U fudbalu se obrcu vece sume novca. Znaci više se moze hapati.
Sve se vrti oko para, a nacionalizam je samo tu da bi se kontrolisale narodne mase.
ermin-jaran
Nadati se samo da ce bojkotasi ostati pri svojim zahtjevima, Pasalic sam je 50% problema nase repke....

Plisek..... icon_eek.gif
Istok
Ja kao prvo mislim da je ovo suplja...

Najveci problem nije selektor, problem je ugledati ledja Pasalicu i omoguciti povratak svih igraca. Usanovic je nebitan igrac kad je u pitanju reprezentacija, ne vjerujem da njegov ostanak ili odlazak mijenja ista po tom pitanju. Zao mi je sto se u samom pocetku bojkota nije skoncentrisalo na Pasalica jer je petljanje ostalih likova razvodnilo sam bojkot.

Sto se Pliseka tice za njega je Husref doktor, ali opet kazem nije bitan trener, jer kad je ona taraba Sliskovic mogao voditi reprezentaciju (rezultatski cak i uspjesno) onda moze svako. Bitnija je atmosfera i povratak igraca...a znamo svi koji je preduslov za to. Navodno je kraj decembra rok za ispunjenje tih uslova pa cemo vidjeti hoce li ista od toga biti.
McCoy
bio je danas ushke Usranovic u emisiji H.A.O.S na hayatu...nisam gled`o od pocetka...ali mije prenesno sve "na tenane"..
...o pushalicu nije htio govoriti,ali je spominj`o jelica,u vezi ovog proslog sastanka za "otpisanim" i rekao je ,da je jelcic ostao ziv,da bi se te stvari rijesile (valjda tu misli na mr.k.rmka),posto je pokojni bio na razgovorima u njemackoj ...nesto je serendo u vezi ulaznica,"oni" moraju na vrijeme organizatoru podnijeti zahtjev,hoce li organizovano dolaziti na tekmu ili nece,posto navijaci ne zele kontakt sa savezom,oni vecinom (tj.uvjek) kazu NE..on nije nikada "branio" da neko dolazi tekmu (ali spominje da trebaju licni podatci za jednu ulaznicu icon_rolleyes.gif ).ali ipak kaze da su vrata u "svaka doba noci otvorena" ,za predstavnike navijackih skupina(a pogotovo BHF-a),kako bi se razgovoralo i nasao dogovor,sto se svacega tice(organizacija itd.)
... u vezi optuznice je rekao,da najvrevatnije nece nista biti od toga,posto se radi o nesporazumu -"oni" placali kao da su "domaci" igraci igrali-a trebali placati na "strance",posto ne zive tih neki cca.200 dana u drzavi...spominje kako hiljade!! klubova i organizacija ne placaju redovno porez,a svako je u "njih" uperijo oci...dalje veli nas uske,da su pisali pismo spiricu i jos nekim facama iz vlade-i trazili pomoc..."slucajno" je sreo mr.Lajcaka u avionu i trazio je i od njega pomoc,u vezi poreza,i naveo je za primjer nase `susjede` koji ne moraju placati porez drzavi..ljacak je rekao da ce im rado pomoci,ali dok se rijesi ova politicka situacija..
---
sve u svemu,njegova prica vodi jednom zakljucku `kad mogu svi da kradu,zasto ne bih i mi` i `kad ne funkcionise nista u drzavi,zasto bas da fudbal i savez funkcionusu´ tako ja shvacam ono sto sam cuo i sto mi je preneseno ... ali se valja nadati da se konacno ukine DonPig,jer je ovaj usRanovic jedan obicni pijun,koji se okrece kuda vjetar puse..dovesti "normalnog" trenera i makar jednog co`eka u savez, koji ima punu podrsku od strane igraca i navijaca,a onda laganice nastaviti ciscenje u kuci nogometa....
McCoy
da kazem jos nesto u vezi Bilica,co`ek je uveo veliku disciplinu u ekipu croata ..bio je prosjecan igrac...trener je dobar,ali ekipa koju vodi je bolja

----
nedaj Boze.da nam plitki-Plisek doce na stolicu selektora...
trebaju odredjene smjene u savezu (znamo koje),pa onda dovesti nekog-kao sto sam gore vec napisao-nekoga,koji ce biti priznat i postovan od strane igraca/navijaca (znamo svi od prilike moguce kandidate)...
..mi uvjek prozivamo nase "legende",kao oni nece da dodju na kormilo repke radi plate icon_rolleyes.gif ali je interesanta jedna stvar...Bazdarevic nece,dok je doticni u savezu...Bajevic nece dok je doticni u savezu..Hadzibegic nece,dok se doticni mijesa u njegovu struku...Osim nece(nije htijo) dok je dotici i kompnaija u savezu..VAHA,Susic nece dok je doticni sa njegocom "politikom" u savezu... eusa_think.gif

...posto smo vec `prozvakali`razne taktike i razne igrace,ja bih malo da `zvacem`o mogucim ljudima u kuci nogometa...

..Postavio bih Osima(aBd kad ozdravi) ,kao nekog visokog predstavnika FSBIH,neka bude iznad svih,nesto kao Beckenbauer u svabiji-nek co`ek po stare dane , kao "Ikona BH-Fudbala", putuje sa repkom i dogovara moguce protivnike,ugovara sa mogucim sponzorima itd. samo da se puno ne zamara...

za direxa bih postavio Konjica...Hibic/Bolic menadzeri/sekretari repke...VAHA(ili Bajevic)/Ristic/Maric-Treneri i selektori....za mladu repku bih bio idealan M.Kodro....pored toga, treba se stalno biti u kontaktu sa svim ostalim (nasim naravno) trenerima sirom evrope..
BrcanskaMalta
Okuplja se olimpijska reprezentacija BiH
Samir Šišić

29.11.2007 21:12

Šener Bajramović, selektor olimpijske fudbalske reprezentacije BiH, naredne srijede će u Međugorju okupiti kandidate za ovu selekciju

Bajramović će u Hercegovini testirati igrače za prijateljsku utakmicu naših olimpijaca, koji će 9. decembra u Antaliji najvjerovatnije odmjeriti snage s Poljskom.

"Još nije utvrđeno da li ćemo igrati protiv Poljske. Utakmica je zakazana za 9. decembar, a do petka ćemo saznati ime protivnika", rekao je Bajramović.

Selektor Bajramović danas će objaviti i imena fudbalera koje će okupiti u Međugorju.
"U glavi već imam kostur tima, koji će sačinjavati igrači iz inostranstva. To su Edin Džeko, Vedad Ibišević, Sejad Salihović, Avdija Vršajević, Miralem Pjanić, pod uslovom da dobije bh. pasoš. Njih neću pozivati u Međugorje, jer su provjeren kvalitet, ali ću računati na njihove usluge u Antaliji. Što se tiče igrača iz domaćeg prvenstva, najozbiljniji kandidati su Sulejman Smajić, Veldin Muharemović, Semir Štilić... Pored igrača iz Premijer lige BiH, pozvaću i nekoliko fudbalera iz entitetskih liga. Imam širok izbor kandidata za reprezentaciju i mislim da neću imati problema da sastavim respektabilan tim", naglasio je Bajramović.

Bajramović je ranije obavljao i funkciju selektora mlade reprezentacije BiH, iz koje su kasnije u "A" tim prekomandovani, između ostalih, Zlatan Bajramović, Saša Papac, Džemal Berberović, Vladan Grujić...
ANARHIJA
CITAT(SergeyBarbarez @ 29.11.2007., 15:53) [snapback]132946[/snapback]
Mislim da treba pliseku pruzit sansu. covjek je mlad i ima reputaciju i steci ce iskustvo u toku kvalifikacija. strani selektor ce sigurno zvati najbolje igrace u repku

icon_rolleyes.gif

Problem je što se radi o drzavnoj reprezentaciji, a ne o Vrbanjuši da neko pece zanat.
McCoy
CITAT(ANARHIJA @ 29.11.2007., 23:22) [snapback]132951[/snapback]
icon_rolleyes.gif

Problem je što se radi o drzavnoj reprezentaciji, a ne o Vrbanjuši da neko pece zanat.

icon_mrgreen.gif
Sta fali Boga ti icon_lol.gif ,kad je mogao Baka stjecati iskusto u repki,a nikad ga nije stekao,niti ce ga ikada steci...zasto onda nebi dali sansu jednom trecerazrednom "treneru" ,koji je pored toga stranac i vec zaplovio u menadzerske vode ...
...vazno je bolan da je stranac eusa_shifty.gif
legionar
CITAT(SergeyBarbarez @ 29.11.2007., 22:53) [snapback]132946[/snapback]
Mislim da treba pliseku pruzit sansu. covjek je mlad i ima reputaciju i steci ce iskustvo u toku kvalifikacija. strani selektor ce sigurno zvati najbolje igrace u repku

jeste rješenje za njih i nekolicinu raje za BH futbal milslim da je to samo još jedan korak unazad...

ko da mi neznamo igrati ili nemamo igrače... mi sve to imamo pod uslovom da se smjene Pašalić i Co. To je bio uvjet i ne selektor in neznam ti kakve vidovite priče... Valjda imate pamćenje il šta... mi trebamo moćan Savez jer pogledaj na istok tu su srbi, pogledaj na zapad tu su Hrvati a gdje smo mi... i to što je dobrih igrača zaigraše za druge države... Zašto? Zato sto nas Savez nema (nikad nije ni imao) avtoritetu u smislu da se oni bore za igrače koji su Bosanci, uvjek su nekako ono po bosanski "hajd bit će nekakako" probavali napravit ekipe.... TAKO NIKAD NEĆEMO OTIĆI NIKAMO JER TO ZNAMO MI SVI OVDJE... STVARI SE RADU STRUČNO I PROFESIONALNO...

Ti samo pogledaj onog Muzurovića pa pojma nema... on je samo lutka koja eto mora bit tamo... ruke u džepove in jedne te iste price za javnost... a kad ga neko nešto novo upita on se razljuti i odlazi sa press konferencije, dok on i Pašalić pozivaju neke jadnike koji su prvi put vidjeli 5.000 maraka koji bi zaigrali čak i za Iran--- ŽALOSTNO!!

SRAM ME DA SAM BOSANAC-BOŠNJAK!!
Ventola
CITAT(legionar @ 29.11.2007., 23:35) [snapback]132953[/snapback]

Ako ti je neka utjeha, i mene je sram sto si ti Bosanac-Bosnjak...
saneld
cuj sram ga sto je bosanac-bosnjak haha nidje veze..idi ubi se care najbolje ti je...ima svakakvih budala ovdje.
efteling
Napusio se nas "Slovenac" pa nezna sta zbori ,idi jarane drmni koju Colu bice ti bolje ,hehehehe......
69

Jaro, ti se ubij mokrom kiflom, sviju mi.
amelaga
mi trebamo moćan Savez jer pogledaj na istok tu su srbi, pogledaj na zapad tu su Hrvati

Kad malo bolje razmislim ti si u pravu. eusa_clap.gif
saneld
OVAKO RAJA, evo citam neki su dosli vec do samoubistva, drugi sklapaju sastave i taktiku, treci nas vide na SP 10 vec, cetvrti se svadjaju oko selektora..ali u stvari svi vise znamo i slazemo se 100% da savez se mora mjenjati kao broj #1 pa onda dalje sta bude nek bude... zato hajde da ljudima netrosimo dzabe bandwith da ohladimo od ove teme i pricekamo do decembra da vidimo sta ce biti...do tada...samoglasnik suglasnik.. eusa_boohoo.gif
mali mrav
jeste rješenje za njih i nekolicinu raje za BH futbal milslim da je to samo još jedan korak unazad...

ko da mi neznamo igrati ili nemamo igrače... mi sve to imamo pod uslovom da se smjene Pašalić i Co. To je bio uvjet i ne selektor in neznam ti kakve vidovite priče... Valjda imate pamćenje il šta... mi trebamo moćan Savez jer pogledaj na istok tu su srbi, pogledaj na zapad tu su Hrvati a gdje smo mi... i to što je dobrih igrača zaigraše za druge države... Zašto? Zato sto nas Savez nema (nikad nije ni imao) avtoritetu u smislu da se oni bore za igrače koji su Bosanci, uvjek su nekako ono po bosanski "hajd bit će nekakako" probavali napravit ekipe.... TAKO NIKAD NEĆEMO OTIĆI NIKAMO JER TO ZNAMO MI SVI OVDJE... STVARI SE RADU STRUČNO I PROFESIONALNO...

Ti samo pogledaj onog Muzurovića pa pojma nema... on je samo lutka koja eto mora bit tamo... ruke u džepove in jedne te iste price za javnost... a kad ga neko nešto novo upita on se razljuti i odlazi sa press konferencije, dok on i Pašalić pozivaju neke jadnike koji su prvi put vidjeli 5.000 maraka koji bi zaigrali čak i za Iran--- ŽALOSTNO!!

mali mrav
stvari se RADU strucno i profesinalno

sram me da sam BOSANAC-BOSNJAK!!

sandzo (isto kao i muzur) ti nemas ni b od BOSANCA-BOSNJAKA!!

nekaze se RADU vec RADE
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.