Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
Konzerva
Saopštenje "jezgre" navijačke skupine The Maniacs 1987

Već godinama najpopularnija «sporedna» stvar na svijetu u našoj državi tone sve brže, sve dublje! Klupski fudbal/nogomet već odavno je na samome dnu a o kvalitetu tzv. Premijer lige(samo po nazivu) govori nedavni izvještaj UEFA-e po čijim je podatcima i istraživanjima naša liga predzadja po kvalitetu u Evropi! Naši se klubovi od evropskih kupova i takmičenja opraštaju obično nakon prvog nastupa,ako izuzmemo 2-3 izuzetka!

Ni reprezentativni fudbal nam nije ništa bolji! Od kako je Bosna i Hercegovina nezavisna isuverena država naša odabrana vrsta nije se plasirala ni na jedno veliko takmičenje i pored dosta igrača ali i trenera svijetskog glasa koji su tokom godina prodefilovali kroz reprezentaciju!

Mi navijači Željezničara, kluba svijetle tradicije i duge historije okupljeni u navijačku skupinu «The Maniacs» nastalu 1987 godine ne možemo više da nijemo šutimo i posmatramo kako polupismeni novinari, bivši milicajci, neškolovani političari, antisportisti i okorjeli kriminalci kroje sudbinu našeg kluba ali i cijelokupnih dešavanja oko Premijer lige ali i reprezentacijejedine nam domovine Bosne i Hercegovine. Bosne i Hercegovine za koju su mnogi naši drugovi i sunarodnjaci dali ono najvrednije, svoje živote, da bi mi mogli uživati u čarima slobode.

Ovo je NAŠA REPREZENTACIJA, reprezentacija SVIH Bosanaca i Hercegovaca! Došlo je vrijeme je da se za istu konačno počnemo počemo boriti, dosta je bilo šutnje i ignorisanja o kriminalnim radnjama i raznim "poduhvatima" loših po naš fudbal dirigovanih sa slatkog ćošeta, "slatko" je nama stvarnim patriotama odavno postalo gorko! Dosta nam je izrežiranih prvenstava,unaprijed izgubljenih utakmica,nepostojećih penala u posljednjim minutama utakmice! Dosta nam je da prelazimo hiljade kilometara odlazeći u neka sela bez 1% nade da naš nekad veliki Željo može pobjediti.

Hoćemo na čelu saveza moćne i sposobne ljude,legende našeg fudbala!

HOĆEMO REPREZENTACIJU I SAVEZ KOGA SE NEĆEMO STIDJETI!

Ovim saopštenjem ujedno pozivamo i sve pripadnike navijačke skupine «The Maniacs 1987» ali i sve ostale ljubitelje fudbala da nam se u 23.5.2008.godine pridruže ispred sjeverne tribine stadiona «Grbavica» odakle korteo(protestna šetnja) u 11 sati kreće ka centru grada, pred prostorije kriminalne organizacije simbolično nazvane N/FSBIH!

Za ovaj dan kada svi Bosanci i Hercegovci trebaju stati zajedno u borbi protiv istog protivnika, mi Manijaci obećavamo da nećemo dolaziti u sukob ni sa jednom navijačkog grupom koja se pridruži ovome protestu!

NACIJO BUDI SE!

McCoy
...sprema se i Red Army, tokom dana(najkasnije sutra), ce biti zvanicni stav....
Istok
Svaka cast Manijacima na ovom potezu, nadam se da ce isto postupiti svi kojima je stalo do BiH. Jos bi bilo fino da su se dogovorili da niko ne nosi nikakva obiljezja, bez obzira kojoj grupi pripadali.
McCoy
CITAT(Istok @ 21.05.2008., 13:55) [snapback]155366[/snapback]
Svaka cast Manijacima na ovom potezu, nadam se da ce isto postupiti svi kojima je stalo do BiH. Jos bi bilo fino da su se dogovorili da niko ne nosi nikakva obiljezja, bez obzira kojoj grupi pripadali.

Ja mislim, da ce tako da bude wink.gif
maniacdogroba
imas na mnogo stranica adrese njihove (naravno, imaju dvije ili vise domova - u po jednom od entiteta, naravno) kao i telefonske brojeve, pronadji, udri ili kamenjaj
limeni
24SI - "U ime navijačke Skupine Robijaši oglašavamo se u vezi nemilih događaja oko naše Reprezentacije. Kao vjerna i respektabilna skupina želimo izaći u javnost da mi ne podržavamo BHF niti bilo kakve demonstracije upućene protiv Nogometnog Saveza", stoji u saopštenju ove navijačke grupe, u čijem nastavku se dodaje:

Stoga želimo obavjestiti da nikakvog organizovanog dolaska sa naše strane neće biti u Sarajevo na predstojeće demonstracije koje organizuje neka Skupina dijasporaca koja sebe naziva Armijom navijača reprezentacije BIH. Kao prvo želimo reći da podržavamo Mehu Kodru i našeg sugrađanina Elvira Bolića u radu Nogometne reprezentacije, ali se ne želimo petljati u rad državnih i nogometnih institucija.

Kao drugo, zašto ti isti dijasporci koji sebe nazivaju BHF nisu isli bojkotovati kad su se utakmice sa Bilinog Polja prebacivale na Koševo, naravno da nisu jer je to bila njihova želja.

Stoga još jednom dajemo do znanja da navijačka Skupina Robijaši ne podržava nikakve demonstracije i ograđuje se od bilo kakvih nereda i problema koji mogu nastati na predstojećim demonstracijama u Sarajevu.

Naš prioritet je Klubski i mi samo ginemo za svoj klub i crveno crne boje. Sve nam dirajte, ali Crveno crnu boju NE.

S poštovanjem,
Robijaši Zenica

kreteni...
McCoy
no comment

tumbleweed.gif
maniacdogroba
ovo kod Robijasa je slicno ko i u privatnom Savezu.. u njih je privatna skupina gdje ocigledno odlucuju dva-tri covjeka sta ce se pisat u zvanicnim stavovima..

ja sam siguran da ce nekoliko robijasa doci koji nisu u talu sa robijasima koji bivaju na platnoj listi KRIMINALACA!

oni ne vole BiH..
abab
CITAT(limeni @ 21.05.2008., 14:56) [snapback]155374[/snapback]
24SI - "U ime navijačke Skupine Robijaši oglašavamo se u vezi nemilih događaja oko naše Reprezentacije. Kao vjerna i respektabilna skupina želimo izaći u javnost da mi ne podržavamo BHF niti bilo kakve demonstracije upućene protiv Nogometnog Saveza", stoji u saopštenju ove navijačke grupe, u čijem nastavku se dodaje:

Stoga želimo obavjestiti da nikakvog organizovanog dolaska sa naše strane neće biti u Sarajevo na predstojeće demonstracije koje organizuje neka Skupina dijasporaca koja sebe naziva Armijom navijača reprezentacije BIH. Kao prvo želimo reći da podržavamo Mehu Kodru i našeg sugrađanina Elvira Bolića u radu Nogometne reprezentacije, ali se ne želimo petljati u rad državnih i nogometnih institucija.

Kao drugo, zašto ti isti dijasporci koji sebe nazivaju BHF nisu isli bojkotovati kad su se utakmice sa Bilinog Polja prebacivale na Koševo, naravno da nisu jer je to bila njihova želja.

Stoga još jednom dajemo do znanja da navijačka Skupina Robijaši ne podržava nikakve demonstracije i ograđuje se od bilo kakvih nereda i problema koji mogu nastati na predstojećim demonstracijama u Sarajevu.

Naš prioritet je Klubski i mi samo ginemo za svoj klub i crveno crne boje. Sve nam dirajte, ali Crveno crnu boju NE.

S poštovanjem,
Robijaši Zenica

kreteni...

Ajjjjjj fujjjjj kretena. Crveno crna boja im je vaznija od BOSNE. koji idioti su ovi robijasi. nije ni cudo sto ih svi mrze. dabogda ispali iz lige iduce godine.
Ado-BL

S poštovanjem,
Robijaši Zenica

kreteni...

To je bilo za ocekivati,kao prvo da su "Robijasi" dolsi na proteste bila bi sigurno belaja,jeli oni nisu dobri ni sa "BHF" ni "Manijacima" a pogotovo sa "Hordama Zla"...
Ovaj njihov potez je logican,ali nisu se trebali oglasavati u javnosti,jeli ce ovako navuci samo jos veci gnjev na sebe.
novoime

S poštovanjem,
Robijaši Zenica

kreteni...

IGNORE
Konzerva
volio sam da celik dobije titulu ovu godinu, ali kad sam sad procitao ovaj tekst, ne da nebi volio da nedobiju titulu nego nek ispadnu iz lige.
stvarno koji moroni covjece
maniacdogroba
da se ponovim..

ONI KOJI NE VOLE BIH - zajedno sa onima sto pokusavaju sprijecit/ogradit se/omalovazit ovaj pokret - POSEREM IM SE U USTA!
legionar

S poštovanjem,
Robijaši Zenica

eto ti našeg naroda kad treba da se stadne u bok ko jedan mi se cjepamo zato i jeste kako jeste... al najgluplj im je ova što kažu d aginu za klubski nogomet i za crveno crne boje... kad bi barem nebili slijepi i vidjeli onu pravu boju, U fuckin pricks!!! zenica je puna hrvata zato je to tako kako je ipak nacionalizam je prioriteta svega ovoga... pa zašto onda i mi ne kažemo dosta svemu i počnemo rješavati ako ne milom pa silom... kako se osjećaju svi oni koji su davali sve šta imaju za ovo malo države što nam je ostalo, zamislite kad njim pukne film otićiće svi u jedom mahu!!!
maniacdogroba
raja izgleda da ovo NIJE ZVANICNI STAV ROBIJASA..

da nebi vrijedjali bespotrebno: molim ljude koji su informisani da se nadovezu na moj post... fala
K_nine
CITAT(goliath @ 21.05.2008., 14:19) [snapback]155382[/snapback]
Izdajice Bosne i Hercegovine!!! Neka vam Iljo nabavi dresove sa sahovnicom na veliko, obucite ih i brisite bodrit Kockaste, jer Bosanci sigurno niste!!
Jao, jao kakvu sramotu namecete na sebe i na tradiciju kluba kao sto je Celik. Uzas!!

Samo sto nekoji par covjeka rekne u ime Robijasa nezna ci da oni govori za nas. Ja sam protiv ovakav stav, oni negovore u ime nas (Robijasa). Mislim da je logicno sto nekoji nece doc u Sarajevo, ali nerazumijem sta oni uopste hoce rec kad nece da se mjesaju u posao nfsbih tumbleweed.gif

Al vi nemate pravo pljuvat po Zenici i Celiku, da budnemo jasni oko toga.............
junkie

S poštovanjem,
Robijaši Zenica

kreteni...

Oni su izdajice Bosne i Hercegovine!!! Pokazali su to kad su pretukli (blaga riječ) nedužnog Mirzeta iz Kozarca.

Da se kojim slučajem njihov tim bori za opstanak, kladim se da bi prvi izdali saopštenje da se smjeni Savez.

pfff.gif
Ed0
Sumnjam da je ovo stav Robijasa.
Moze li neko ko je uclanjen uci na forum Robijasa i vidjeti dal je to stvarno njihov stav?
maniacdogroba
k nine, ovo nije obracanje tebi:

pravo nisu imali ni oni iz saveza da otjeraju kodru i da unistavaju nas fudbal deciniju i po!

pravo nisu imali biti na spisku saveza ni oni ljudi koji su bili ili bolje receno koji su jos uvjek!
novoime
CITAT(maniacdogroba @ 21.05.2008., 15:42) [snapback]155392[/snapback]
k nine, ovo nije obracanje tebi:

pravo nisu imali ni oni iz saveza da otjeraju kodru i da unistavaju nas fudbal deciniju i po!

pravo nisu imali biti na spisku saveza ni oni ljudi koji su bili ili bolje receno koji su jos uvjek!

Pustite pacijente, hoce da su u centru paznje, ko ih j.
jasco74
sada sam bio na www.robijasi.org. niko nema pojma ko je izdao ovo saopstenje. ja to gledam u sasvim drugom svjetlu. naime, nk celik se zalio na odluku komisije za licenciranje za nastup klubova u Evropi. zalba im je uvazena i oni su morali uzvratiti uslugu, tako da su pojedinci iz UG Robijasi, za koju marku izbacili ovo saopstenje. da ne bude zabune, nemam nikakvih zvanicnih informacija, ovo je samo moje misljenje. znam mnogo robijasa i vjerujem da ovo saopstenje ne predstavlja stav velike vecine njih.
gorazde4ever
nista kontra zenice... sluze se munibovci svacega da zevedu navijace... njegov najjaci adut je od uvijek bio: "ja sam bio u sarajevu u ratu. a gdje ste vi bili?"... jeste bio je u sarajevu... citav rat u podrumu i jeo hranu umjesto boraca na prvim linijama...
ovako sigurno ne misli raja u zenici...
ANARHIJA
CITAT(jasco74 @ 21.05.2008., 08:54) [snapback]155394[/snapback]
sada sam bio na www.robijasi.org. niko nema pojma ko je izdao ovo saopstenje. ja to gledam u sasvim drugom svjetlu. naime, nk celik se zalio na odluku komisije za licenciranje za nastup klubova u Evropi. zalba im je uvazena i oni su morali uzvratiti uslugu, tako da su pojedinci iz UG Robijasi, za koju marku izbacili ovo saopstenje. da ne bude zabune, nemam nikakvih zvanicnih informacija, ovo je samo moje misljenje. znam mnogo robijasa i vjerujem da ovo saopstenje ne predstavlja stav velike vecine njih.

rolleyes.gif

To je njihov stav. Sad jel vecina za to ili ne, to je njihov stav.
Nije prvi put da rade kontra ljudi koji hoce promjene u Savezu.

Kako se ono kaze: koga nema, bez njega se i nemoze.

Treba se obazirati na ozbiljnije navijacke skupine, a ovo samo ignorisati.
Sad bi trebalo dopustiti da protesti propanu samo zato što ih jedni ne podrzavaju.
Idemo dalje.
SuperUstipak
nisam ni ocekivao da puno robijasa dodje u sarajevo, al ipak sam iznenadjen ako je ovo stvarno njihov stav. glupost najveca.
kao sto anarhija kaze, ide se dalje - nadam se da ce Red Army, Fukare, i ostali van sarajeva doci na proteste.
McCoy
Sve vise i vise suska, da ovo NIJE stav Robijasa...nego pojedinaca, koji su savezovi pijuni....
Interesantno-> proziva se BHF i dijaspora, iako nije BHF organizator - nego samo ucesnik, kao i RA i TM i HZ i FUKARE i,i,i,i.....

Ja mislim da je ovdje upetljan mr.suljo colakovic i kompanija - da bi izazvali nerede, da navijaci IZMEDJU SEBE naprave konflikte -> na kraju da kazu vidi divljaka....
ajdin_travnik
nevjerujem da je ovo stav robijasa, pricekajmo jos malo prije nego sto se opali paljba po njima. svi znamo da je vodja njihovog udruzenja placenik saveza, zato i nevjerujem da je ovo stav grupe...zato robijasi dokazite se kao sto ste se dokazali na marakani i odjeb-ite vise tog demirija!
Miki
CITAT(McCoy @ 21.05.2008., 15:12) [snapback]155398[/snapback]
Sve vise i vise suska, da ovo NIJE stav Robijasa...nego pojedinaca, koji su savezovi pijuni....
Interesantno-> proziva se BHF i dijaspora, iako nije BHF organizator - nego samo ucesnik, kao i RA i TM i HZ i FUKARE i,i,i,i.....

Ja mislim da je ovdje upetljan mr.suljo colakovic i kompanija - da bi izazvali nerede, da navijaci IZMEDJU SEBE naprave konflikte -> na kraju da kazu vidi divljaka....

Upravo to!
Ed0
CITAT(McCoy @ 21.05.2008., 14:12) [snapback]155398[/snapback]

Slazem se sa tobom. Dovoljno je fukara koji ce za 200-300 maraka to uraditi. To vrlo dobro znaju i lesinari iz saveza.
SuperUstipak
CITAT(McCoy @ 21.05.2008., 10:12) [snapback]155398[/snapback]

nije im losa strategija.
ali ovo ja 21. vijek, sa adekvatnom komunikacijom nebi trebalo biti ikakvih problema.
i mislim da niko nebi trebao nositi bilo kakve klubske opreme..
samo se nadam da ako bude robijasa, da nebude frke izmedju njih i BHFa, HZa, Manijaka, itd..
age.S04
ako je ovo stav njihov stvarno ja nemam rijeci!!! ja mislim da je ovo jedna vrsta propagande a korijen je kod onih ######ova iz ferhadije!!!!!!
Kabe
CITAT(ANARHIJA @ 21.05.2008., 16:09) [snapback]155396[/snapback]
rolleyes.gif

To je njihov stav. Sad jel vecina za to ili ne, to je njihov stav.
Nije prvi put da rade kontra ljudi koji hoce promjene u Savezu.

Kako se ono kaze: koga nema, bez njega se i nemoze.

Treba se obazirati na ozbiljnije navijacke skupine, a ovo samo ignorisati.
Sad bi trebalo dopustiti da protesti propanu samo zato što ih jedni ne podrzavaju.
Idemo dalje.

Cini mi se skoro pa i nemoguce da neko radi protiv svoje drzave ,protiv svoje koristi ako je istina i ovo je njihov zvanicni stav onda cisto sramota.
Ipak nevjerujem u ovu izjavu ,jer neko izgleda hoce da zavadi navijacke skupine a to ce nam sigurno demantovati neko od Robijasa na forumu,barem se nadam jer inace ih uvijek ima tu al zasad se niko nejavlja.
K_nine
Nekoji u ovom forumu jedva cekaju da mogu pljuvat po Robijasima. icon_rolleyes.gif Sram vas bilo kad zovete nas ######ke, kako vas nije stid?? Ako vam nesvidza Celik i Robijasi, nemojte ni doc u Zenicu kad repka igra....

A ono nije stav Robijasi, nekoji su odma ozbiljno uzeli onaj stav samo da mogu pljuvat po nas.
Robijas16
ovo 100% nije stav robijasa. nego samo neko opet pokusava da nas oblati ...

i sviju vas neka bude stid koji su odma poceli sa komentarima tipa "fujj gade mi se" "kreteni" itd.

boga mi ima ovdje cudni ljudi da nemozes vjerovat....
Ed0
Znaci nije zvanicni stav Robijasa!!! Neki su mislili da jeste i reagovali su kako su reagovali. Nije ok, al hajde nemojte sad da se prepucavamo oko toga.
age.S04
vidi ovo pa stvarno:Đon obraz
Favoriti za Zlatnu metlu 2008 otputovali za Moskvu...
21.05.2008. 14:45

Dok se javnost BiH šokira zbog ponašanja čelnika NSBiH, a većina je u nevjerici zbog otkaza selektora Mehe Kodre, naši "stručnjaci" spakovali su kofere i uputili se na Finale lige prvaka u Moskvu. Nevjerovatan bezobrazluk ljudi koji sjede u krovnoj kući nogometa, koji su ovim činom pokazali da su đon obraz. Dok se Savez i reprezentacija raspadaju i navijači i najveća imena traže njihove ostavke Munib Ušanović i Sulejman Čolaković otišli su potrošiti pare koje su zaradili "odličnom promocijom" našeg nogometa.

- Oni su i ovim pokazali koliko ih cijela situacija oko Saveza zabrinjava. Pa ljudi moji zar vam je to nešto čudno. Oni svaki put zakuhaju i samo negdje pobjegnu. To su radili svaki put i za mene je ovo sasvim normalno. Ne znam tačno je li Iljo otišao, a ova dvojica sigurno jesu - izjavio je za "as" čovjek blizak Savezu.

Ovi ljudi su još jednom dali svima do znanja da ih apsolutno ništa ne zanima. Otišli su kao jedna od najbrojnijih nogometnih delegacija, kako bi branili i dizali ugled našeg fudbala. Jučer smo pismeno uputili jedno pitanje Savezu, koje se odnosi na administrativni rad, ali odgovora nije bilo. Očigledno da su svi razgulili za Moskvu. Teško nama ko će nas predstavljati u finalu Lige prvaka i razgovarati sa Beckenbauerom, Platinijem i drugom nogometnom elitom. Na našu sreću jezik im i nije baš jača strana, pa neće moći do kraja opisati našu idealnu poziciju.

McCoy
CITAT(Ed0 @ 21.05.2008., 16:34) [snapback]155408[/snapback]
Znaci nije zvanicni stav Robijasa!!! Neki su mislili da jeste i reagovali su kako su reagovali. Nije ok, al hajde nemojte sad da se prepucavamo oko toga.

Tako ce da bude....

...ovo je (naj-najvjerovatnije!!) "maslo" mr.demirija, koji se predstavlja kao ´vodja Robijasa´ i koji dobiva lovu od saveza.... FUJJJJJ

PS.
ako stvarno jeste ovo zvanicni stav (!u sto sumljam!!) onda stvarno neznam.... nema se onda sta bilo ko pravdati za neku napisanu izjavu....
----------------------------

Da se nezaboravi!!!! o cemu je rijec!!

23.05.2008 u 12:00 sati
Svi pred savez, znate zašto!

Učestvuju: BHFanaticosi, Manijaci, Horde Zla, Robijaši, Red Army i svi oni koji žele dobru BH fudbalu!

bih.gif bosna.gif bosna.gif bosna.gif bosna.gif
jasco74
Za one koji ne mogu slusati kalman, kratki info danasnje Vahine emisije. Gost je bio Sinan Sinanovic i on je dao osnovne informacije vezane za utakmicu 01.06. Jos nije odluceno da li ce biti na Grbavici ili Kosevu, danas su novinari ovlastili jednu agenciju za organizaciju ove utakmice tako da ce se brzo znati gdje ce se igrati. Utakmicu ce najvjerovatnije prenositi FTV a pored poznatih fudbalskih imena utakmicu ce podrzati i odredjeni politicari, estradne i druge javne licnosti. U emisiju se javio i Bola koji je ucestvovao na danasnjem sastnaku oko organizacije i odrzavanja utkamice. Podrzani su i protesti zakazani za 23.5. ali se apeluje na sve navijace da ne bude nasilja.
Ed0
Sanelaga brisi taj zadnji post hljeba ti brisi ga.
DamX
Zato cemo mi cekati sa palijama ispred saveza.. eusa_wall.gif M*** im......
Brcko_Bec
Fukare: Podrška protestima
Povodom posljednjih dešavanja u i oko N/FS BiH, smjene dosadašnjeg selektora Mehe Kodre te protesta u organizaciji Omladinskog pokreta za bolju BiH najavljenog za petak, 28.05. tekuće godine, naviijačka skupina Fukare Tuzla izlazi sa saopćenjem za javnost u kojem informišemo bh sportsku i drugu javnost da dajemo bezrezervnu podršku ovoj ideji.
Oštro kritikujemo rad i odluku Izvršnog odbora NS BiH koji je je na krajnje nedoličan i bezobrazno drzak način razriješio dužnosti selektora Mehu Kodru. Podržavamo inicijativu Omladinskog pokreta za bolju BiH te potvrđujemo naš dolazak bez obilježja na prije svega mirni protest.

Također, ovim putem želimo da podijelimo sa bh nogometnom i sportskom javnošću par prijedloga, kojie bi trebale proizići u inicijative, a bez čijih ispunjavanja sigurni smo da naš nogomet neće izaći iz krize. To su:
- strogo sankcioniranje klubova od strane takmičarske i disciplinske
komisije za svaku dokazanu takmičarsku neregularnost na način da se dotični klubovi izbacuju u niže rangove takmičenja
- od Komisije za sudije i sudijska pitanja tražimo strogo sankcionisanje sudija, delegata i kontrolora koji dobiju niske ocijene, a slučaju ponavljanja i zabranu obnašanja neke od pomenutih dužnosti
- od Nogometnog saveza tražimo da formira posebnu komisiju čiji će glavni cilj biti depolitizacija bosansko-hercegovačkog nogometa
- smanjenje lige na maksimalno 12 klubova

Ovo su samo neki od prijedloga navijačke skupine Fukare Tuzla. Smatramo da svi bh navijači, bez obzira za koji klub navijali ili kojoj navijačkoj skupini pripadali, moraju biti jedinstveni u jednoj stvari a to je da naš nogomet moramo dignuti na viši nivo. Vjerujemo da je petak prva stepenica u tom procesu.

Mi dolazimo prije svega da budemo dio mirnih protesta. Svaki oblik nasilja i narušavanja javnog reda i mira nećemo podržati te isto tako apelujemo na sve one koji će u petak doći da pruže podršku ovoj inicijativi da ostanu dostojanstveni u zajedničkim naporima i ciljevima te da protest završi u mirnom tonu.

Pozdrav svim pravim istinskim ljubiteljima nogometa u BiH, navijačka skupina Fukare Tuzla
slapa
Golemo.
Nadam se da ovaj put nece biti price o urotama i kako njih svi mrze bez razloga nego da ce se oglasiti i kazniti onoga ko je ovo izjavio. U trenutku kad su svi treneri (cak je i taj Piric koji se tu nasao ni kriv ni duzan rekao da su amateri), narod i mediji bez obzira na etnicki target, i ino i domaci, mozda po prvi put od rata slozni u necemu nadje se ovakav kreten. Nema sanse da ovo nije djelo saveza, vec provjerena taktika zbunjivanja javnosti koju su praktikovali i prije samo im je ovaj put bilo teze naci slamku spasa.
Obavijestenje koje zvuci kao poruka uvrijedjenog dijeteta bez argumenata:
- kao smeta im BHFov protest a BHF samo jedan od saucesnika organizacije, mozda i inicijator
- paralela ovog sto se desilo sa premjestanjem utakmica nekada davno iz zenice u sarajevo, kao sto tada niste protestvovali,..... nevjerovatno
- slag na tortu, "mi necemo da se mjesamo u rad institucija" - znaci politiku, standardna kvinsliska fraza, uvijek se pokusavala provuci neka politicka teorija zavjere, kao neko to njima sve priprema, cesto su znali izjaviti "znamo mi ko stoji iza toga" u vezi BHF itd, da mi je samo znati koja je to tajna sila. Naravno nisu nikada imali hrabrosti da bubnu nesto jer bi zvucalo smijesno jer su oni sami sa svih strana i iz svih opcija.

U slucaju da robijasi nisu htjeli da dolaze da ne bi bilo problema, jer nema sanse da se ne slazu sa protestom, mogli su fino izjaviti da oni nece da podrze sluzbeno nista sto ima veze sa BHF ali da su njihovi clanovi slobodni da protestvuju protiv saveza u civilu. To mi je nekako najlogicniji i najekstreminiji moguci oblik izrazavanja nekakve svoje sujete prema ostalim grupama.
McCoy
CITAT(Brcko_Bec @ 21.05.2008., 16:49) [snapback]155417[/snapback]
Fukare: Podrška protestima
(..) BiH najavljenog za petak, 28.05. tekuće godine, naviijačka skupina Fukare Tuzla izlazi sa saopćenjem za javnost(..)

Malo su se zeznuli sa datumom, ali ce biti to ispravljeno wink.gif
Ventola
Na zalost, Robijasi su grupa sa samozvanim vodjama koji pisu sta god oni pozele i sta samo njima licno odgovara, skrivajuci se iza imena cijele navijacke grupe i na taj nacin bacaju ljagu na cijeli grad i cijelu navijacku grupu.

Nadam se da ce se svi savjesni Zenicani prikljuciti protestima i da ce bit rame uz rame BHF-u, TM-u, Hz-u, RA, Fukarama i ostalima kojima je stalo da da se ovo stanje konacno normalizuje bas kao sto su stajali slozno u Briselu i Beogradu prije par godina.

Hajmo ih rusit'!!!
Ado-BL
Dali je bio sastanak Kodro-Komsic?
Robijas16
CITAT(hary-xs @ 21.05.2008., 17:20) [snapback]155426[/snapback]
Pa sta si ti ocekivo, da "vam" cestitamo na onom sapostenju.

I uvjek se vadite na te neke pojedince, pa ako vas vecina misli da trebate podrzat ove demonstracije, zasto se ne izjasnite u javnosti i demantujete ono sto Demiri i manjina pisu. Tako je isto bilo i za tri prsta, Markale ...gospodo oraganizujte se i nadzite nekog drugog vodzu koji ce sankcionisati izjave pojedinaca i ukloniti placenike iz navijaca. Znate se faliti da ste najveca navijacka skupina u BiH a niste u stanju ukloniti par ljudi koji vam kroje sudbinu???

nebrini ti za nas ;) do sutra ce biti stav ...a ici ce se u sarajvo za to isto nebrini ...
budi mi pozdravljen
legionar
CITAT(Ado-BL @ 21.05.2008., 17:12) [snapback]155425[/snapback]
Dali je bio sastanak Kodro-Komsic?

nije malo čitaj postove, Kodro je valjda već odputovao za Španiju...
Rob_ZE
Ovo je isti onaj ###### sto je napisao da uprava celika organizovala 9 autobusa u laktase i kad su momci zvali upravu celika niiko pojma nije imao u vezi tih 9 autobusa, kao i ovaj stav sto je napisao, zvanicni stav robijasa ce izaci sutra, i bez stava vec se oko 30-tak robijasa prijavilo da ce ici na proteste, znam da smo svi puni emocija i ljutnje ali polako, dakle da napomenem ono sto je neko napisao nema nikakve veze sa robijasima, robijasi SIGURNO dolaze na proteste, toliko pozdrav
McCoy
idemo dalje.....

ANARHIJA
ANARHIJA
Visiš Nevesinjac, visiš. biggrin.gif nazdravimo.gif
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.