Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
BiH supporter
CITAT(BH Fan @ 19.05.2008., 20:28) [snapback]154990[/snapback]
Zamislite odu Dominkovic Ushke Chola Cheko i svi ti u politiku i daju ostavke u NS BiH. Zamislite njih u parlamentu. Drzava bi kolabirala za 5 sati. Ionako je u kolapsu. Njima je med i mlijeko u NS BiH easy money. Radi toga su se njima ufatili hemeroidi od sjedenja u foteljama. biggrin.gif

Ustace ako ih Azrail smakne ili ako im neko ponudi negdje drugo neku unosniju funkciju. Da li se sad moze tu drzava sta upetljati ja mislim da ne moze prvo i oni su neciji ljudi tako da imaju dobra ledja, a drugo napravili su statut po kojem je svako kriv samo oni ne.

Iskreno da kazem, ja se vec moram smijati. Nekako mi je smijesno zamisliti kako takvi debili mogu doci do visokih pozicija. Smijesno mi je kada pomislim njihova lica, jer tacno se vidi da nemaju pojma sta rade.
Do maloprije sam bio samo ljut, ali sad evo moram nekako da se smijem.

A sto se ne napravi jednostavno novi savez? Gdje je tu problem? Dosta bi klubova preslo u taj novi savez. Na pocetku sigurno UEFA i FIFA to ne bi prihvatile, ali nakon nekog vremena bi i oni skontali i primili taj novi savez koji funkcionise i izbacili bi ovaj stari.
Schlager
CITAT(banjalucanin @ 19.05.2008., 20:24) [snapback]154989[/snapback]
Evo ja sam iznio nase stavove i misljenje ,kao i prjedlog za odlazak svih navijaca na Kosevo na banjaluckom forumu,pa vidjecemo kako ce reagovati raja iz Banjaluke?Bilo bi lijepo vidjeti zastave svih nasih klubova na Kosevu...

Bojim se da nazalost u Banjaluci osim nas povratnika,nema bas previse zanimanja oko desavanja u reprezentaciji BiH,80% ljudi i ne zna sta se tacno desava oko Saveza ...

btw,evo jedan off topic,posto sam jos pod utiskom,a moglo bi zanimati sve koji vole ili su voljeli Borac.
Upravo sam se vratio sa utakmice Borac-Crvena Zvezda koja je odigrana u cast dvadestogodisnjice kad je Borac osvojio Kup Marsala Tita i igrali su isti igraci Borca koji su uzeli taj Kup,tako da sam veceras bio dirnut gledajuci Slobodana Karalica,Stojana Malbasica,Milorada Bilbiju,Zvonka Lipovca,Damira Spicu,Amira Durgutovica,Bozura Matejica,Sulju Besirevica,Senada Lupica,Alberta Pobora sa trenerom Husnijom Fazlicem i sve ostale (dosli su svi osim Nenada Popovica koji je u Americi).....Stadion je bio odlicno ispunjen,svi igraci Borca koji su dosli sa svih strana svijeta su dozivjeli ovacije,poslije utakmice su ponovo dotrcali ispod svog istoka (doduse na istoku nije bilo osnivaca Vulturesa da ih docekaju,pokojnog Kice,pokojnog Koncara,pokojnog Jajara i mnogih koji su sada negdje po Skandinaviji ili ko zna gdje poput Gicka,Kurjaka...danas su ih ovacijama docekali neki novi momci koji nisu bili ni rodjeni kad je prije 20 godina Borac uzeo Kup) i tesko im je bilo zadrzati suze jer mnogi od njih su dosli u Banjaluku prvi put nakon 20 godina!
Borac je pobjedio 2-1 golovima Senada Lupica i Amira Durgutovica.Neka moderatori ovo brisu ako misle da treba,ali morao sam ovo napisati jer vjerujem da ovdje na forumu ima clanova iz tog filma i koji to sve pamte,i moram priznati da je ovo bio najemotivniji sportski dogadjaj u Banjaluci u zadnjih mnogo godina....
Adma
golliath GET a LIFE...Nikad nisi cuo za hakanje?

Da li zaista mislis da je transparent Volim te Bosno- Siroki Brijeg napravljen od Skripara, ako si pametan skontaces sta ti pricam.................

Ako ne...sta ima da se prica-----zivi u iluzijama
banjalucanin
E hvala ti slageru za ovo sa Gradskog...Cekao sam da bi neko javio kako je proslo sve....Nema razloga da se brise,jer sve je to samo veliki plus BH futbalu...
Zenica2k
SAMO NAPRIJED VRIJEME JE DA ###### ODU !!!!
ALDI
CITAT(SuperUstipak @ 19.05.2008., 20:32) [snapback]154991[/snapback]
"pa sta se ovo desava ebem mu majku" hahaha kodro kralj

evo sada kada sam drugi put pregledo primjetijo sam.
hahah kralje covjek nema sta.

on je babo ove repke.
gazija
CITAT(Istok @ 19.05.2008., 20:35) [snapback]154993[/snapback]
Ja bih, na zalost, izostavio Avaz. Pogledajte samo njihove naslove vezano za Kodrinu smjenu. Jedan jedini clanak je otvorena podrska Kodri, sve ostalo je pusto nabrajanje onog sto vec svako zna ili davanje prostora Ilji Dominikovicu i kompaniji da se peru preko njihovih novina.

Zalosno ali istinito

http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudbal

Ne sikiraj se Istok. I njima je glavna vijest smjena Kodre i cak podrzaju selektora. Tako je u pravom izdanju, stranica im je tako i tako katastrofa. I mene su iznenadili. Postavicu nekoliko tekstova od jucer i danas iz Avaza.
gazija
Evo nekoliko izjava, koje su dali nasi bivsi fudbalski asovi za Avaz, jucer i danas. Iako ne volim Radončićev Avaz važno je da je on na našoj strani kao najtiražnija dnevna novina.

ANKETA

Bh. nogometaši i treneri o smjeni selektora reprezentacije Mehe Kodre

Nisu ga smjeli otjerati

Bh. nogometni stručnjaci i igrači koje smo pitali u našoj anketi šta misle o smjeni selektora, skoro nepodijeljeno smatraju da čelnici Saveza nisu smjeli otjerati Mehu Kodru. Neki od naših sagovornika otvoreno su pozvali na smjene u vodstvu Saveza smatrajući da aktuelni čelnici vode bh. Nogomet u propast.

Safet Sušić: Prije svega, iznenađen sam i razoč aran odlukom NSBiH. Nije mi jasno kako nisu pokazali ni mrvu respekta prema takvoj fudbalskoj veličini kakva je Kodro. Morali su stati iza njega, a sada kada već nisu, morali bi se zapitati da li im je uopće mjesto u bh. fudbalu. Očito se u NSBiH nalaze ljudi od kojih većina nikada nije ni šutnula loptu.

Vahid Halilhodžić: Mnoge stvari ne razumijem u našem fudbalu. Struka, u ovom slučaju Meho Kodro, trebala je odlučivati o tome da li naša reprezentacija treba gostovati u Iranu. Naravno, uz sportski interes, treba voditi računa i o onom finansijskom, ali samo uz dogovor čelnika NSBiH i Kodre. Koliko sam informiran, rukovodstvo Saveza je samostalno donijelo odluku, a trener koji imalo drži do sebe neće pristati na svršen čin. Ljudi koji vode NSBiH tu su samo zbog ličnih interesa i afirmacije, a reprezentacija i kako joj pomoć i da do|e do uspjeha nisu im prioritet.

Mirza Varešanović: Uopće ne znam ko su ti ljudi koji vode Savez? Stvarno mi nije jasno da nemamo snage da se to promijeni i da konačno dobijemo normalan Savez s jednim predsjednikom pa koje god vjere ili nacionalnosti on bio. Nemam riječi na ovo što su uradili Mehi, Boli i ostalima. Ovo je najniže što su mogli uraditi. Potez za svaku osudu. Vidim da je NSBiH organizacija u koju se niko ne smije miješati, ali mislim da je došao čas da se oni promijene. Potrošili su tako dobrog, poštenog, karakternog čovjeka, legendu. Na strani sam Kodre i samim tim na strani nogometa. Odakle im hrabrost da naprave ovako nešto i u čije ime oni odlučuju? Kome god je stalo do nogometa u BiH, mora se sada dići i uraditi nešto da se ovi što vode Savez promijene.

Mehmed Baždarević: Nemam komentar, ovo više nije za komentara. Fudbal je veoma ozbiljan posao, a raditi ozbiljan posao sa neozbiljnim ljudima nije moguće. Dublje su to stvari, ali suština je jasna. Ne može Meša Baždarević biti direktor bolnice Koševo niti se pitati o tim problemima. Isto je tako u fudbalu, ako ljudi nisu iz te branše, jednostavno ne vide stvari istim očima kao mi koji smo cijeli život u fudbalu.

Husref Musemić: Ne znam šta je ovdje više iznena|enje. Odavno mi je jasno da je kod nas sve moguće. Meho Kodro je čovjek s imenom i prezimenom, s vrhunskom karijerom iza sebe. Ima karakter, finansijski i na svaki drugi način je neovisan. Zato nije bilo razloga da postupi drugačije. Potpuno ga podržavam. Nažalost, kratko je trajao. Ljudi koji vode Savez ponašaju se kao da je njihova privatna imovina. To se mora promijeniti. Nama se, prema pravilu, dešavaju najbanalnije i najgluplje stvari. Mislim da smo otišli ispod dna - smatra trener Sarajeva Husref Musemić.

Edis Mulalić: Sramota! Šta drugo reći. Razumijem da NSBiH treba novac, ali trener je taj koji se mora pitati u vezi s utakmicama. Kodro je gospodin, neovisan je i ako on smatra da nije dobro da idemo u Iran, onda nije dobro. Neki ljudi, koji u životu nisu šutnuli loptu, odlučuju o sudbini našeg fudbala. Kodro je igrao u Barceloni, a jednu takvu fudbalsku
veličinu ruše nekakvi anonimusi - kaže kapiten Željezničara Edis Mulalić.

Nermin Šabić: Ne znam šta bih rekao, od početka sam slutio nesretan završetak. Kodro i njegovi saradnici najbolje znaju zašto nisu željeli ići u Iran, ali smatram da se morao naći neki kompromis da se zadovolje interesi obje strane. Žao mi je što je na ovakav način potrošen Kodro zbog njegovog imena i reputacije. Ali, tako je to u našem nogometu kako reprezentativnom, tako i u klupskom - riječi su kapitena Čelika i bivšeg reprezentativca BiH Nermina Šabića.

Sead Kajtaz: Zgrožen sam. Ako je već Meho izabran za selektora, onda se Savez morao konsultovati sa njim prije ugovaranja utakmice u Iranu. Svugdje u svijetu, a i ja sam bio profesionalac, zna se kako je to postavljeno i u klubovima i u reprezentaciji. Za utakmice odgovara stučni štab. Savez je ugovorio utakmicu iako su se Kodro i njegovi saradnici protivili. Nakon takve situacije, i ja bih postupio isto kao što je to uradio Meho. On u reprezentaciju nije došao zbog novca nego s iskrenom željom da nešto napravi. Ljudi u Savezu mu to nisu dopustili – smatra svojevremeno Kodrin saigrač iz Veleža Sead Kajtaz.

Vladimir Skočajić: Otkaz je nešto najgore što se moglo dogoditi. Bez obzira na interes Saveza i njihovu želju da se možda nešto i zaradi, selektor i stručni štab su ti koji se moraju pitati prilikom ugovaranja prijateljskih utakmica. Za dobrobit fudbala, moralo se pronaći drugačije rješenje – kaže nekadašnji igrač Veleža Vladimir Skočajić.

Milomir Odović: Sveukupna dešavanja u Bosni i Hercegovini reflektuju se na sve segmente udruštvu pa tako i na sport i fudbal. U suštini, napravljena je velika šteta za bh. fudbal. Ovakve se stvari prečesto događaju – riječ i su trenera banjalučkog Borca Milomira Odovića.

Dževad Šećerbegović: Ovo što su uradili sa Mehom, nema nikakve veze s fudbalom. Podrž avam ideju „BH Fanatikosa“ da sve te ljude koji koče i ugrožavaju naš fudbal otjeraju. Kodro je velika ličnost i čelnici Saveza, kada ga vide, trebaju ustati. A oni ga tjeraju. To je apsurdno. Ljudi koji odlučuju u Savezu, ne znaju šta je jedna prvoligaška utakmica. To su anonimusi i ne zasluž uju nijednu pozitivnu riječ. Ovakva njihova politika ne vodi nigdje osim u propast. Sve ih treba otjerati - odrješita je Slobodina legenda Dževad Šećerbegović.

Franjo Džidić: Mnogi će reći da je odluka o smjeni Mehe Kodre neočekivana, ali mene više ništa ne može iznenaditi kada su Savez i bh. nogomet u pitanju. Očito je da se nastavlja agonija. Nažalost, to je slika kompletnog sustava u kojem funkcionira bh. nogomet. Naravno da se dogodilo ono što se nije smjelo dogoditi, ali to se moglo naslutiti - smatra Franjo Džidić, bivši igrač Veleža, a trenutno šef omladinskog pogona Zrinjskog.
gazija
Kodrin „grijeh“

Predsjedništvu i Izvršnom odboru možemo samo čestitati što su uspjeli potrošiti jednuod najvećih sportskih legendi koje je BiH dala

„Kamo dalje rođače, iz pijeska vire krunisane glave, šta to rade, p... u prašinu“. Stihovima pjesme legendarne zagrebačke grupe „Azra“, u potpunosti se mogu opisati članovi Predsjedniš tva i Izvršnog odbora Nogometnog saveza BiH.

Način na koji su otjerali Mehu Kodru sa pozicije selektora nogometne reprezentacije jedinstven je u svijetu. Spor zbog igranja prijateljske utakmice u Iranu prikazan je kao razlog Kodrinog neizvršavanja obaveza i dužnosti preuzetih potpisanim ugovorom sa Nogometnim savezom BiH. Ali, razlozi su, jasno je, drugi. Nametnuta situacija o odlasku u Iran poslužila je kao lakmus papir odnosa na relaciji čelnici Saveza - selektor. Kodro je zauzeo čvrst stav od kojeg nije odstupio. Pokazao se kao principijelan i nije želio upasti u zamku kompromisa koji bi mu se prije ili kasnije obili o glavu. A, taman se činilo da će sve biti uredu. Kodro je okupio stručni štab po svom izboru, vratio igrače u reprezentaciju i kada se trebalo početi pripremati za kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, pokazao je da sa njim neće moći manipulirati. I zato je otjeran! Predsjedništvu i Izvršnom odboru možemo samo čestitati što su za nešto malo više od četiri mjeseca uspjeli potrošiti jednu od najvećih sportskih legendi koje je ova naša mala zemlja dala.

Po ko zna koji put su pokazali kako im je najbitnija fotelja u kojoj se nalaze, a ne napredak bh. nogometa. Nesposobni i nekompetentni povukli su nogomet još dublje u propast.

Pa, dokle više rođaci?

Piše: Arsen Novajlija (Komentar dana, Dnevni avaz 18. 5. 2008. god.)
jasco74
Za one koji su vani i nemaju mogucnost da prate Kantonalnu TVSA, cu reci da je upravo zavrsena emisija u kojoj su gosti bili Bogdan Ceko i novinar Sinan Sinanovic. Bogdan Ceko je tvrdio (a to je potvrdio i hamdija Abdic Tigar) da je on ponudio ostavku a da Kodro ostane. Hamdija Abdic se javio i rekao da je predlagao kompromisno rjesenje, odgoda utkamice i pokretanje disciplinskog postupka i protiv Kodre i protiv Saveza. Sinan Sinanovic je najvise oprao Ilju Dominkovica kojeg je oznacio kao glavni problem u Savezu. Ceko je pokusao nesto vise reci, ali svi koji su se javljali su bili protiv njega. Na kraju mu je jos kao nehgodno bilo, sav se zacrvenio. Ne bih donosio nikakve zakljucke na osnovu ovoga, niti mi pada na pamet sada nesto pametovati u stilu Ceko je 'vakav ili 'nakav (meni licno su svi isti), ali sam hito sto vjernije prenijeti sta se desilo.
Ventola
EVO GA!!!

Ovim pozivamo sve ljubitelje fudbala u nasoj zemlji da kazu jednom za sva vremena "NE!" kriminogenom miljeu koji vlada u Nogometnom Savezu Bosne i Hercegovine i da svojim ucescem na demostracijama ispred zgrade NS-a u subotu, 24.5. u 12 sati dadnu podrsku istinskim fudbalskim velicinama Mehi Kodri i Elviru Bolicu, ljudima koji su se usprotivili lopovima i amaterima iz vrha BeHa nogometa.

Organizator

"Omladinski pokret za bolju Bosnu i Hercegovinu"
Zlatko_BiH
Pa ljudi ja gledam ovu nasu reprezentaciju odkad sam bio 10 godina (znaci '96). Kao sto sam rekao bas mi je zao sta se desava u nasoj zemlji u politickoj i sportskoj vezi. Nemoze se vise vako. Trebamo dati podrsku svakome sto hoce sve najbolje za BH nogomet. Ja zivim u Kanadi i vjeruj te ako bih zivio po Evropi dao bih sto postotnu moralnu i fizicku podrsku, ali nazalost je za sada samo moralna!

Kordo i kompanija se moraju (i vjerujem) vratiti u strucni stab.

Covjek vise nema rijeci da razumje sta se desava kod nas i da se trebaju sve navijacke grupe ujediniti i pokazati da smo mi ljudi koji mogu reci NE kao sto su pojedinci naveli. Trebamo politicku podrsku sto cemo dobiti od strane Komsica koji u mojim ocima politicar koji vodi brigu o ljudima u BiH i zato skidam kapu i respektujem ovog covjeka po najvecem nivou.

Draga moja raja kvalificacije ce poceti i nadam se da ce sve ove takozvane 'budalestine' biti rijesene i da gledamo nasu dragu BH reprezentaciju protiv Spanije zajedno sa Kodrom, Barbarez-om, Bolic-em i debi Pjanica.

Podzrav od navijaca i ljubitelja zemlje u kojem sam rodjen i necemo izgubiti nadu za spas NIKAD!!!!
novoime
CITAT(Ventola @ 19.05.2008., 22:33) [snapback]155018[/snapback]
EVO GA!!!

Ovim pozivamo sve ljubitelje fudbala u nasoj zemlji da kazu jednom za sva vremena "NE!" kriminogenom miljeu koji vlada u Nogometnom Savezu Bosne i Hercegovine i da svojim ucescem na demostracijama ispred zgrade NS-a u subotu, 24.5. u 12 sati dadnu podrsku istinskim fudbalskim velicinama Mehi Kodri i Elviru Bolicu, ljudima koji su se usprotivili lopovima i amaterima iz vrha BeHa nogometa.

Organizator

super, nego dobra je i ona ideja o kosevu, iako teska za realizaciju...
ZIJANCER_SA
CITAT(jasco74 @ 19.05.2008., 22:28) [snapback]155015[/snapback]
Za one koji su vani i nemaju mogucnost da prate Kantonalnu TVSA, cu reci da je upravo zavrsena emisija u kojoj su gosti bili Bogdan Ceko i novinar Sinan Sinanovic. Bogdan Ceko je tvrdio (a to je potvrdio i hamdija Abdic Tigar) da je on ponudio ostavku a da Kodro ostane. Hamdija Abdic se javio i rekao da je predlagao kompromisno rjesenje, odgoda utkamice i pokretanje disciplinskog postupka i protiv Kodre i protiv Saveza. Sinan Sinanovic je najvise oprao Ilju Dominkovica kojeg je oznacio kao glavni problem u Savezu. Ceko je pokusao nesto vise reci, ali svi koji su se javljali su bili protiv njega. Na kraju mu je jos kao nehgodno bilo, sav se zacrvenio. Ne bih donosio nikakve zakljucke na osnovu ovoga, niti mi pada na pamet sada nesto pametovati u stilu Ceko je 'vakav ili 'nakav (meni licno su svi isti), ali sam hito sto vjernije prenijeti sta se desilo.

Jos je rekao da ce on sazvati sijednicu IO NSBIH prije 04.06.2008 godine i da se ova situacija mora rijesiti na neki nacin gdje i on priznaje da je ovo dno dna. Treba naglasiti i to da je on jedini iz NSBIH koji je dostupan javnosti i koji se javlja na Telefon a svi ostali su u misijoj rupi hahaha. Rekao je da je danas popio kafu sa Kodrom prije njegovog odlaska u Spaniju i da su oko svega ljudski porazgovarali.Spreman je kaze snositi svu krivicu i spreman je na razne kompromise i dogovore pa cak i na tu vrstu da se Kodro ponovo vrati na mijesto selektora ali da se mora odreci nekih stvari kao i celnici NS, na sta je mislio nemam pojma.Sve u svemu bice nesto a sta?? Vidjecemo!!
ALDI
CITAT(ZIJANCER_SA @ 19.05.2008., 23:31) [snapback]155028[/snapback]
Jos je rekao da ce on sazvati sijednicu IO NSBIH prije 04.06.2008 godine i da se ova situacija mora rijesiti na neki nacin gdje i on priznaje da je ovo dno dna. Treba naglasiti i to da je on jedini iz NSBIH koji je dostupan javnosti i koji se javlja na Telefon a svi ostali su u misijoj rupi hahaha. Rekao je da je danas popio kafu sa Kodrom prije njegovog odlaska u Spaniju i da su oko svega ljudski porazgovarali.Spreman je kaze snositi svu krivicu i spreman je na razne kompromise i dogovore pa cak i na tu vrstu da se Kodro ponovo vrati na mijesto selektora ali da se mora odreci nekih stvari kao i celnici NS, na sta je mislio nemam pojma.Sve u svemu bice nesto a sta?? Vidjecemo!!

znaci pocinju polgano strahovati za svojim foteljama.

netreba vise ici na njihove kompromise, nego tjerati bagru.

jer ce im za 2-3 mjeseca opet nesto novo nampast.

ali kako smo mogli kodru upoznati on se nece vratiti dok je ta bagra tu.

brazzo je ispo najpametniji u ovoj prici. covjek ko da je znao sta ce se desiti.
BosnianMagican
CITAT(Ventola @ 19.05.2008., 16:33) [snapback]155018[/snapback]
EVO GA!!!

Organizator

Ah Jebiga Tad Je tongue.gif Eurosong.......
Kabe
[quote name='McCoy' date='19.05.2008., 15:17' post='154914']
...najbolje je da zbaoravimo sta se dogodilo...i najbolje je da damo punu podrsku novom selektoru...i najbolje je da ponovo igraju xyz-kupoprodajni igraci... i najbolje je i dalje sjedtiti iza tastaru i traziti sopcast prijenos... i najbolje je da se ponovo brati muuzur....i najbolje da s muzurom vrati i pushalich.........

...suti i trpi tumbleweed.gif
[/quo
Ja bih rekao da ovaj drugi nije nikad ni otisao,pasce i dalje vuce koncice u pozadini.Puno on stvari zna o drugima da bi ga se ovi tek tako rijesili,ebiga dugo su sjedili u istom camcu zajedno,pa kad se tone tonu svi skupa jel tako.
al
Denijal Pirić, selektor kojeg su Iljo i komapnija postavili umjesto otjeranog Mehe Kodre

Ja sam dobio naređenje od Saveza, i moram ga ispoštovati

Niti sam zvao novinare, niti su mene zvali * Čelnici Saveza su amateri *Ako bude otkaza, igrat će igrači iz Premijer lige BiH

Čitav članak će biti dostupan od 20-05-2008 02:00
SAN

al
Čeko: Tražit ću sjednicu IO prije 04.06.

Bogdan Čeko, član predsjedništva Nogometnog saveza BiH izjavio je večeras kako ima želju za sazivanjem sjednice Izvršnog odbora prije 04. juna za kada je zakazan izbor novog selektora. Čeko također nije krio nade o povratku gospodina Mehe Kodre u reprezentaciju BiH.

Čeko je potvrdio kako je bio ponudio na posljednjoj sjednici Izvršnog odbora rješenje da se odgodi utakmica sa reprezentacijom Irana, te da on podnese ostavku i na taj način preuzme odgovornost za nastalu krizu, ali su članovi predsjedništva i izvršnog odbora bili protiv takve varijante rješenja problema.

Kako vrijeme od Kodrinog otkaza prolazi, sve su jače glasine kako je Iljo Dominković bio glavni zagovarač smjene selektora Mehe Kodre i kompletnog stručnog štaba. Naime, Iljo je već prije utakmice sa Japanom, gospodinu Mehi Kodri poslao SMS poruku sa sadržajem: "Kakav ti je ono sastav?", te se kako sam gospodin Kodro i ljudi oko njega kažu često mješao u poslove struke.

Zanimljivo je i da je gospodin Kodro iako pod ugovorom četiri mjeseca, dobio samo dvije plate, te da je zbog činjenice da stručni štab nije dobio niti jednu marku morao plate dijeliti sa svojim saradnicima!
VelezFC
CITAT(al @ 20.05.2008., 00:38) [snapback]155049[/snapback]
Čeko: Tražit ću sjednicu IO prije 04.06.

Bogdan Čeko, član predsjedništva Nogometnog saveza BiH izjavio je večeras kako ima želju za sazivanjem sjednice Izvršnog odbora prije 04. juna za kada je zakazan izbor novog selektora. Čeko također nije krio nade o povratku gospodina Mehe Kodre u reprezentaciju BiH.

Čeko je potvrdio kako je bio ponudio na posljednjoj sjednici Izvršnog odbora rješenje da se odgodi utakmica sa reprezentacijom Irana, te da on podnese ostavku i na taj način preuzme odgovornost za nastalu krizu, ali su članovi predsjedništva i izvršnog odbora bili protiv takve varijante rješenja problema.

Kako vrijeme od Kodrinog otkaza prolazi, sve su jače glasine kako je Iljo Dominković bio glavni zagovarač smjene selektora Mehe Kodre i kompletnog stručnog štaba. Naime, Iljo je već prije utakmice sa Japanom, gospodinu Mehi Kodri poslao SMS poruku sa sadržajem: "Kakav ti je ono sastav?", te se kako sam gospodin Kodro i ljudi oko njega kažu često mješao u poslove struke.

Zanimljivo je i da je gospodin Kodro iako pod ugovorom četiri mjeseca, dobio samo dvije plate, te da je zbog činjenice da stručni štab nije dobio niti jednu marku morao plate dijeliti sa svojim saradnicima!

Posteno od njega. Treba ovde biti i malo pametan, boljeg od ovog Ceka ne mozemo dobiti posto je on clan predsjednistva iz RS. Znamo kakva je situacija nazalost.
Zato treba malo popustiti sa ovim da ih treba SVE mjenjati, koncentrisati se na one najgore i najnekompetentnije.
Zamislite scenario da ode Ceko s kojim se moze doci do nekog kompromisa, a na njegovo mjesto dodje neka dodikova kopija

Istok
CITAT
casa

svaka cast... ovako se to organizuje.. a na ko BHF samo bi se nesto svadjali

pa dobro sad... reko je i pijanicu sredit pasos pa nije

E jesi vala chasa i to samo takva, doduse i chutuk bi ti fino pristajalo. Mislio sam te na ignore ali dvije ovakve gluposti zaredom se ne mogu ignorisati.
legionar
CITAT(VelezFC @ 20.05.2008., 00:53) [snapback]155050[/snapback]
Posteno od njega. Treba ovde biti i malo pametan, boljeg od ovog Ceka ne mozemo dobiti posto je on clan predsjednistva iz RS. Znamo kakva je situacija nazalost.
Zato treba malo popustiti sa ovim da ih treba SVE mjenjati, koncentrisati se na one najgore i najnekompetentnije.
Zamislite scenario da ode Ceko s kojim se moze doci do nekog kompromisa, a na njegovo mjesto dodje neka dodikova kopija

šta sad se kao pokajao ma daj sve je to ista g.amad... savez je potreban rekonstrukcije statuta, kadra, managenenta ko sahara vode... Sve su to kao laži samo da on ispadne ok a u principu su svi isti... rade za svoje interes i manipulišu odnosno podkupljuju medije, javnost nizko proračunskim izjavama...

Problem našeg furbala je tako velik da kao što se vidi nemoguće da rješi pojedinac ili jedna sama osoba tu treba doći do cilja sa druge strane... to sam već opozorio u prijašnjem postu...

Svi nama je jasno da su oni gore nego mafija oni djeluju kao "legalna mafija"
al
Ja sam dobio naređenje od Saveza, i moram ga ispoštovati

Četiri dana smo čekali da sa u medijima pojavi razgovor sa Denijalom Pirićem, privremenim rješenjem Izvršnog odbora NS BiH, dok ne nađu zamjenu za otjeranog Mehu Kodru.

I, nismo ga dočekali. Bilo je to prvi put, možda čak i od kada se fudbal igra, da je jedan selektor izabran, a da niko od novinara nije želio da razgovora s njim. Denijal Pirić uljudno je odgovorio na naš poziv, i pristao dati svoje mišljenje skoro na sva pitanja koja smo mu postavili.

Kako se osjećate na poziciji na kojoj je do petka sjedio idol nacije Meho Kodro.

- Ja sam uposlenik Saveza. Dobio sam zadatak od Izvršnog odbora i Predsjendništva NS BiH da vodim reprezentaciju do 4. juna. Nastojat ću da taj posao obavim profesionalno - kazao je na startu razgovora za "San" Denijal Pirić.

Kako komentarišete činjenicu da Vas niko od novinara ne zove?

- Ne bih ja to komentirao. Niti sam ja zvao nekog od novinara.

Javnost je skoro stoprocentno na strani Mehe Kodre. Baš kao što je i stoprocentno protiv Vaših poslodavaca, odonosno Kodrinih dželata.

- Ja sam cijelog života u sportu, i trudio sam se ostati sportista. Ne želim se svrstavati ni na jednu stranu. Ni na stranu NS BiH, ni na Kodrinu.

Objavili ste spisak igrača. Očekujete li da će svi doći koje ste pozvali?

- Treba reći da je to zaparavo Kodrin spisak, ja ga nisam mijenjao. A, to hoće li se odazvati, mislim da hoće. Svi koji su zdravi.

Je li Vama malo čudno što je od starta "afere Iran", odjednom dosta igrača preko noći povrijeđeno?

- Ne znam. Vidjet ćemo. Oni koji nisu zdravi, a ne misle doći, tebaju se oglasiti pismenim putem. Oni koji dođu, biće pregledani od strane našeg doktora. Takva su pravila.

Šta u slučaju otkaza?

- Spisak će biti dopunjen isključivo igračima iz Premijer lige BiH.

Šta očekujete od igrača koji se odazovu, s obzirom na sva dešavanja.

- Očekujem da svoj posao odrade profesionalno. Kao što ću se i ja truditi.

Kakvo mišljenje imate o Vašem prethodniku, Mehi Kodri?

- Sve najbolje. Profesionalac, na kraju krajeva, čovjek o kojem dovoljno govori njegovo ime. Svi znamo ko je Meho Kodro.

Smatrate li i da su čelnici NS BiH profesionalci?

- Ne. Čelnici Saveza su amateri.

Zašto ste onda pristali da sjednete na Kodrino mjesto?

- Nisam u poziciji da budem pitan, pristajem li ili ne pristajem. Jednostavno, ja sam uposlenik Saveza. Samo sam izvršio odluku svojih nadređenih.

Jeste li čuli za inicijativu da se u isto vrijeme kada i na Bilinom polju, 1. juna, igra prijateljska utakmica na Koševu? Da će biti pozvani Sušić, Baždarević, Kodro, Varešanović.... Osim humanitarnog razloga, tu je i poziv navijačima da dođu na Koševo, a ne na Bilino polje, jer bi tamo moglo biti belaja?

- Ja to ne bih htio komentarisati. Nisam upoznat s time - kazao je na kraju Denijal Pirić, čovjek koji je ni kriv ni dužan, postao bh. selektor.

Tokom razgovora sa gospodinom Pirićem, nismo osjetili ama baš ništa. Ni njegovu radost novim poslom, niti tugu zbog onoga što su uradili prošlog petka čelnici NS BiH.

E. Borovina

Sanel Jahić poručio da dolazi

Niko od reprezentativaca koji su se našli na spisku Denijala Pirića za meč sa Azerbejdžanom, do sada nije nigdje u medijima potvrdio svoj dolazak na okupljanje. Osim, Sanela Jahića. Inače, Sanel Jahić je u reprezentaciju stigao na poziv Mehe Kodre. Do tada je dugo godina čekao da se ostali selektori ili čelnici Saveza smiluju i dozvole da se nađu na spisku A reprezentazivaca.

san.ba

Smatrate li i da su čelnici NS BiH profesionalci?

- Ne. Čelnici Saveza su amateri.

icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
damir_ba
ma nista bez sile treba samo upasti u savez te ######e izbaciti i dobro premlatiti ako ih sada ne skinemo
stvarno smo i mi onda niko i nista
al
60 minuta, intervju elvir bolic eusa_clap.gif

rtsp://195.222.58.181:7070/ftv/60minuta0519.rm

(ubacite link u real player)
BrcanskaMalta
prateci cjelokupnu situaciju oko smjene Kodre (mog najdrazeg igraca iz djetinjstva - place mi se kad pomislim sta mu ova dzubrad uradise), itd; ovo se moralo desiti kad tad. bolje ranije nego kasnije. ovako cemo ako Bog da imati sansu da popravimo situaciju i da krenemo jos jednom iz ponove, ali ovaj put stvarno iz pocetka. Iljo mora ici - nema druge. Kodru i strucni stab nazad na svoja mjesta - strucni stab treba potpisati prave ugovore, a ne da radi volunterski. Sulejman isto mora vani - ne moze on vise vrsiti nikakvu funkciju, jer se taj derpe ne cuje, niti se ikad cuo. jest jednom rekao da se treba formirati udruzenje fudbalski klubova na nivou BiH, ali to je to. On je po meni najgori, jer se od njega najvise ocekiva a on suti. Zatim Iljo balavac, sve mi je bilo jasno tokom izbora selektora kad je pokusao na mala vrata ugurati pjanu Kranjcara.

noc je sve bliza kad ce se pjevati; veceras je nase vece, veceras se Iljo pece, nek se pece, nek se pece, ko j.ebe kada nema srece.
SuperUstipak
nisam prvi - ali predlazem da se otvori neki konto da se iz inostranstva moze slati pare za raju dole.. da svi skupa ucinimo nesto protiv ovih #####...
Rob_ZE
Nisam vidio da je iko potezao pitanje, sta ako vrate Kodru, a Kodro pristane opet da bude selektor i ako ovi ljudi ostani u savezu sta onda??
azy
CITAT(Rob_ZE @ 20.05.2008., 08:30) [snapback]155070[/snapback]
Nisam vidio da je iko potezao pitanje, sta ako vrate Kodru, a Kodro pristane opet da bude selektor i ako ovi ljudi ostani u savezu sta onda??

Kodro na to sigurno nece pristati. Vec je rekao da ce se vratiti, ali kad se sva ###### iz saveza ukloni. A Kodro je dokazano covjek od rijeci!

SMRT SAVEZU!!!
saneld
kakav kompromis vise..jedina solucija je savez napolje..sto prije to bolje za sviju!!
amelaga
Ovaj put bez ikakvih kompromisa!! Svi napolje. Ako ostane i jedan kliconosa nicem nevalja. Vidis Ceke sto je podvio rep... a kazu da je bio najglasniji za smjenu.
Konzerva
fantom
uuuuuuuu dobra ova reziser.gif SVI NA KOSEVO eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Mili
neznam ja sta da mislim o ovom projektu na stadionu Kosevo. Jucer je na TVSA bio Sinan Sinanovic i Bogdan Ceko. Sinanovic je reko, da je Savez organizovo ovu utakmicu na Stadionu Kosevo da ne dodje do nereda u Zenici. Sad koliko je tu tacno ja neznam...(Pise na sa-x forumu ova vijest. Ja licno nisam nemam TVSA da mogu potvrdit ovo)

"Sinan Sinanovic je sa onim Cekom iz saveza gostovao prije par sati na TVSA.
U jednom momentu,pred sami kraj emisije..Sinan izjavljuje,da je izmedjuostalog utakmica na Kosevu organizovana i zbog podrske Kodri ali i zbog toga da se nebi desavali nemili dogadjaji u Zenici ,sto bi moglo prouzrokovati kazne i sankcije prema savezu.
###### lud zbunjenog ovdje...
Ko je za koga,koje protiv koga."

User LEPTIR (tema: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic....a&start=50)
ajdin_travnik
mili tu nema nikakve logike da je savez to organizovao...
tuzlak
treba tu sada pokrenuti sve moguce da se skinu da djubrad! ako nista onda ih treba rusit, mi narod pred savez i uci unutra sve ih pohvatati i pobit!!!
Istok
CITAT(Rob_ZE @ 20.05.2008., 05:30) [snapback]155070[/snapback]

Ma neka se vrati pa taman ovi ostali u Savezu. Ja svakako nemam iluzija da ce svi otici.
Zizou
CITAT(tuzlak @ 20.05.2008., 11:28) [snapback]155082[/snapback]
treba tu sada pokrenuti sve moguce da se skinu da djubrad! ako nista onda ih treba rusit, mi narod pred savez i uci unutra sve ih pohvatati i pobit!!!

haha dobar si jarane respekt.gif
ZIJANCER_SA
CITAT(roki_usa @ 20.05.2008., 04:36) [snapback]155065[/snapback]
Lazez Ceko.Zar nije ovako reko na IO citiram"Kodru i citav strucni stab smjenit ako ne uradimo to podnosim ostavku" onda je uslijedila pauza od dva sahata,tako nakon toga je predsednisvo izalo sa predlogom o smjeni strucnog staba na stose prislo glasanju ,a rezultat znamo.Goricete svi ko OLIMPISKA baklja.

Nelaze jarane sinoc sam to gledao i slusao na TVSA i u toku emisije se ukljucio i Hamdija Abdic (Tigar) koji je to i potvrdio. Ceko je navodno podnio ostavku da on bude zrtva a ne Kodro, ebo lud zbunjenog. Nemoj misliti nedo bog da ga sta branim jer za mene su svi trenutno isti u Savezu jer su svi digli ruku za smijenu Kodre jednoglasno se to desilo.
ZIJANCER_SA
CITAT(Mili @ 20.05.2008., 10:56) [snapback]155080[/snapback]
neznam ja sta da mislim o ovom projektu na stadionu Kosevo. Jucer je na TVSA bio Sinan Sinanovic i Bogdan Ceko. Sinanovic je reko, da je Savez organizovo ovu utakmicu na Stadionu Kosevo da ne dodje do nereda u Zenici. Sad koliko je tu tacno ja neznam...(Pise na sa-x forumu ova vijest. Ja licno nisam nemam TVSA da mogu potvrdit ovo)
"Sinan Sinanovic je sa onim Cekom iz saveza gostovao prije par sati na TVSA.
U jednom momentu,pred sami kraj emisije..Sinan izjavljuje,da je izmedjuostalog utakmica na Kosevu organizovana i zbog podrske Kodri ali i zbog toga da se nebi desavali nemili dogadjaji u Zenici ,sto bi moglo prouzrokovati kazne i sankcije prema savezu.
###### lud zbunjenog ovdje...
Ko je za koga,koje protiv koga."

User LEPTIR (tema: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic....a&start=50)

Ma Mili Savez nema blage veze sa time, ako si gledao sinoc emisiju na TVSA bice ti jasno sve. Sinanovic je rekao da se time pomaze i NSBIH da nedodje do vecih nereda u Zenice jer ce vecinom oci javnosti i publika biti na Kosevu a ne u Zenici gdje smatra ako se ta utakmica i odigra da ce proci beznacajna i neinteresantna. Rekao je da ce ta utakmica na Kosevu pokazati ko ima podrsku Savez ili Kodro itd itd.

Ja sam gledao tu emisiju direktno na TVSA, i to ako pise na sarajevo x-com je cista laz i izmisljotina ili je krivo shvaceno pa napisano.
Konzerva
pred nama su 2 vazna datuma, protest pred savezom 24 maj subota 2008 i 1 juni na Kosevo, ovo se treba iskoristi i rascistiti sa bagrom za sva vremena , ako sad propustimo nema nista od nas, sigurnjo, za mjesec dana ohladit ce se glave i to je to, nego sad dok je jos usijana atmosfera
xs
CITAT(GLAVONJA @ 20.05.2008., 11:28) [snapback]155090[/snapback]
Daboga ih sviju zahvatilo kravlje ludilo, icon_mrgreen.gif

Ja bih radije da ih zahvati narodno ludilo ili drugim rijecima: da se napokon taj prokleti narod dogodi.

Nego, ovo Kosevo, prvog juna... zaeba onu manjinu sto bi nastavili davati podrsku igracima, jer haj'mo ga reci igraci ne igraju za Savez, iako je i slijepcu vidljivo da je ovo privatna reprezentacija, al hajde de - ima nas svakakvih.
Ono sto zaeba je to - isti dan, isto vrijeme, na jednoj strani Kodro i svi sto vole BiH a na drugoj... njihova ti nekakva reprezentacija, gdje igraci igraju za tu neku drzavu "NFSBiH", koji opet neki vole nazvat BiH, valjda po sistemu "Bosna i Hercegovina" najcesce u skracenoj verziji "Bosna".

U svakom slucaju... gdje cu misu, dal cu tamo, il' cu mozda 'vamo... u svakom slucaju, sretno svima, a manjini zelim jednog dana oporavak i makar zrno pameti.
gracanicagrin
raja imam jedno pitanje u vezi utakmica reprezentacije.jer trenutno gledam na austrijskoj televiziji na njihovom teletekstu u sportu prijateljske utakmice i tamo stoji u petak se igra u 20:15 sati utakmica Slovenija i BOSNA ?????????????????????? dali zna ko sta o tim??pozz i forza KODRO smrt Savezu ili bolje receno ljudima u Savezu
Konzerva
samo me cudi zasto BHF miruje , nesto su se usutili, hm. sad bas kad situacija zahtjeva da iz svega glasa oni prvi budu u kritika i napadima na savez.
xs
CITAT(Konzerva @ 20.05.2008., 11:58) [snapback]155095[/snapback]
samo me cudi zasto BHF miruje , nesto su se usutili, hm. sad bas kad situacija zahtjeva da iz svega glasa oni prvi budu u kritika i napadima na savez.

Ne bih se slozio s tobom da miruje, nije sve crno-bijelo, siguran sam da se sve pametno odvija i da su aktivnosti na zavidnom nivou, samo ne ocekuj javne ispade i javna obavjestenja - to bi bilo samoubistvo.
Sve u svoje vrijeme, a ti ako si u mogucnosti uradi svoje icon_smile.gif
Mili
CITAT(ajdin_travnik @ 20.05.2008., 11:08) [snapback]155081[/snapback]
mili tu nema nikakve logike da je savez to organizovao...

znam burazeru da nema logike, ali eto meni je i to cudno, ma da sam ZA TAJ DOGADJAJ!!! ja licno idem za Mostar next week i ostajem do 3. to znaci da cu bit naj vjerovatnije u Sarajevu
limeni
Najsvježije informacije:

Ušanović otputovao negdje...
Dominković u Orašju...
Čolaković je U Zenici...
Čeko u sigurnosti Lukavice...
U Savezu...nikog osim tehničkog osoblja i namještaja
Pretpostavke lokalnih analitičara: Neće ih biti dok se prašina ne slegne....Niti će biti sjednica Izvršnog odbora dok prašina ne bude na svom mjestu

preuzeto sa: sa-x forum
Mirko S. Kojotovski
CITAT(gracanicagrin @ 20.05.2008., 12:54) [snapback]155093[/snapback]
raja imam jedno pitanje u vezi utakmica reprezentacije.jer trenutno gledam na austrijskoj televiziji na njihovom teletekstu u sportu prijateljske utakmice i tamo stoji u petak se igra u 20:15 sati utakmica Slovenija i BOSNA ?????????????????????? dali zna ko sta o tim??

Igra se utakmica,obe ekipe u najjacim sastavima dolaze.
Ako zelis ici,imam ti kartu viska.Cijena 50 EURA.
Prebaciti cu ti broj konta na PP.
tartan
Mislim da se u vezi sa najavljenim protestima trebalo voditi racuna da se 24.5. igra redovno kolo nase Premier rolleyes.gif lige. Koliko god podrzavali borbu protiv saveza, tesko ce navijaci iz drugi gradova doci u Sarajevo. Ali eto, u svakom slucaju potez koji treba pozdraviti i nadam se da ce dati rezultate.
McCoy
evo pocinje `sport sa VAHOM´na radio KALMANU..--

-->> http://195.222.33.217:8081/listen.pls

Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.