Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
ANARHIJA
Toliko ideja, toliko pozitivnih komentara, ali vec se strasti smiruju i sve dolazi na ono staro.
Sminjenen Kodro, opalili nam šamar, i rezultat svega toga: intervju Kodre u Centralnom Dnevniku,
par izjava za novine, i nikom ništa. Idemo dalje.

rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
BrcanskaMalta
CITAT(Ventola @ 19.05.2008., 03:11) [snapback]154863[/snapback]
Vidim, i pojedini ne-sportski portali saznaju svasta.. tumbleweed.gif

tako ti je to kad u nasem "sportu" najmanje ima bas toga sporta... te ces onda i vidjeti i procitati svasta na svakakvom forumu.

ja sam samo prenjeo vijest, a sad da li je dezinformacija ili nije...

eno citam na pincomu jutros; kaze njihov "novinar" danijel ivankovic da treba izbaciti veleza iz premier lige, zbog propusta u organizaciji tekme, zato sto su organizovali minutu sutnje za Armiju BiH (koju poredi sa fasistickim pokretom u Italiji), itd... a za Zrinjski kaze samo da je najbolji fudbalski klub u BiH koji je nepravedno 4-ti ili na kojem je vec mjestu.

sta hocu da kazem sa gore navedenim? internet i tipkanje bez posljedica je otvorio bas tu mogucnost da naidjemo na svasta, od obicnog laprdanja do profesionalnog novinarstva; a do nas je da pokusamo iznaci istinu iz svega toga. na kraju krajeva, zato se valjda ljudi i skoluju (da se nauce kako donjeti racionalnu odluku baziranu na istini).
Schlager
Izgleda da je to veliki grijeh,ali ja stvarno priznajem da mi je vaznije da se svi igraci odazovu u predstojecim kvalifikacijama,odigraju srcem za BiH i da se plasiramo u Juznu Afriku na svjetsko Prvenstvo od toga ko sjedi u Savezu.

Da znate koliko se nasi dusmani raduju svakom neuspjehu reprezentacije BiH i da znate koliko bi ih zabolio taj plasman na SP,ne biste prizivali 0-7 i bojkot reprezentativaca....

A ovaj gore prijedlog da reprezentativci na nekoj prijateljskoj utakmicu izadju sa terena mozda nije los,ali treba razmotriti eventualne sankcije UEFA,a mozda bi to bilo i nekorektno prema protivniku da dzaba doputuje,da mu propadne termin za prijeteljsku utakmicu,ne znam,treba sve izvagati i nekako izraziti neslaganje,ali niposto neigranjem za BiH....
novoime
Prvo sto ce banda pokusati je da izlobira dio igraca da se odazovu, kada to uspije, pola posla u kupovanmju vremena i razvodnjavanja je gotovo. Ici ce provjerenom taktikom "zavadi pa vladaj".
Evo vec imamo oprecne stavove, naravno ako je vjerovati medijima, Pjanic izjavljuje da ce odbiti da se javi, Jahic da ce igrati, po onoj staroj ublehi "ne igra se radi saveza nego radi drzave" itd.
Hocu reci da, ako vec postoji neka koordinacija, a na proslom bojkotu se to vidjelo da postoji, onda se treba potruditi da ovaj put bude organizovano kako treba.
Ako eventualni bojkot ne bi bio jednoglasan, bojim se da bi to unijelo novi razdor medju igracima i navijacima.
Samo pametno!!!
Nucho
@schlager
Tebi se izgleda mora nacrtati.

Jel bolje popusiti tri put zaredom 0-7, i za 4 godine igrati na EP - il je bolje pobjediti 3 utakmice od 10 svaki ciklus?
McCoy
Radio Kalman...
..upavo emisija o Mehi repki itd

http://195.222.33.217:8081/listen.pls

...citira se Meho sa danasnje sjednice-> MehAGA bez dlake na jeziku...
novoime
CITAT(Nucho @ 19.05.2008., 15:39) [snapback]154923[/snapback]
@schlager
Tebi se izgleda mora nacrtati.

Jel bolje popusiti tri put zaredom 0-7, i za 4 godine igrati na EP - il je bolje pobjediti 3 utakmice od 10 svaki ciklus?

stipu ga, ovo je lobiranje i razvodnjavanje.
Schlager
Izvinjavam se ako sam uvrijedio nekoga,ali nije mi bila namjera da nista razvodnjavam.
McCoy
CITAT(Schlager @ 19.05.2008., 15:48) [snapback]154927[/snapback]
Ja sam lijepo naveo da treba da igraju najbolji igraci i svim srcem za BiH,i ne vidim zasto bi isti ti igraci sa ovim Savezom gubili a sa nekim drugim savezom pobjedjivali....(...)

.. ti ne vidis dalje od svog nosa....
makdoric01
CITAT(goliath @ 19.05.2008., 14:42) [snapback]154925[/snapback]
Svi na Koševo 1. juna

Istog dana, 1. juna, kada će Pirićeva i reprezentacija tročlanog Predsjedništva NS BiH ugostiti Azerbejdžan na Bilinom polju, na Koševu će se u istom terminu, najvjerovatnije okupiti sve što vrijedi u bh. nogometu/fudbalu. Na incijativu sportskih novinara, skoro svih medijskih kuća u BiH, pokrenuta je akcija o odigravanju humanitarne utakmice između bh. internacionalnih zvijezda te reprezentacije Premijer lige BiH.
Spontana ideja za ovu utakmicu potekla je iz sljedećih razloga:
1. Da SAPASIMO bh. fudbala od sve izvjesnije suspenzije koja mu prijati od UEFA (Izvršni odbor NS BiH je prošlog petka, po svemu sudeći svjesno donio dvije odluke, o smjeni selektora Mehe Kodre i o produženju mandata Munibu Ušanoviću, koje mogu izazvati nemire sa teškim posljedicama upravo na prijateljskoj utakmicu na Bilinom polju).
Upravo zbog odluka koje su svjesno iziritirale skoro kompletnu sportsku javnost u BiH, biće pozvani svi navijaču u BiH da umjesto u Zenicu dođu na Koševo.
2. Da POMOGNEMO nedavno nastradalom dječaku Ilji Spasovskom, koji je zadobio teške ozljede na utakmici u Vrapčićima, i Harisu Sadiću, 17-godišnjem dječaku iz Sanskog Mosta, koji je obolio od teške bolesti.
3. Istog dana, će biti organiziran okrugli stol, na kojem će se okupiti sva proslavljena imena bh. fudbala, koji će biti pozvani na utakmicu, a samo sa jednim ciljem: Kako pomoći bh. fudbalu, da se prevaziđe sadašnje katastrofalno stanje, i PROMJENE ljudi koji godinama sjede u udobnim foteljama NS BiH, i odlučuju o sudbinama brojnih igrača, trenera, navijača...
Ideja je da ulaz na pomenutu utakmicu bude slobodan, s tim da će posjetioci moći dati dobrovoljni prilog, onoliko koliko je ko u mogućnosti, ZA ILIJU i HARISA.
Pored sada već bivšeg selektora Mehe Kodre, koji je podražo ovu humanitarnu akciju, na Koševu bi se trebala pojaviti imane poput Mehmeda Baždarevića, Safeta Sušić, Faruka Hadžibegića, Duška Bajevića, Sedina Tanovića, Borčeta Sredojevića, Vlatka Glavaša, Nikole Nikića, Milomira Odovića, Amara Osima, Seje Kajtaza, Ivice Barbarića, Ratka Ninkovića, Slobodana Karalića, Sergeja Barbareza, Muhameda Konjića, Mirze Varešanovića, Samira Muratovića, Enesa Mešanovića, Nermina Šabića, Mirsada Bešlije, Nudžeina Gece, Mirsada Dedića, Edina Mujčina, Sejada Halilovića, Elvira Baljića...
Mnogo više informacija o pomenutoj ideji, za koju ne sumnjamo da će naići na odobravanje cijele sportske javnosti u BiH, biće u toku narednih dana.

eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif bih.gif
BrcanskaMalta
CITAT(Schlager @ 19.05.2008., 08:32) [snapback]154921[/snapback]
Izgleda da je to veliki grijeh,ali ja stvarno priznajem da mi je vaznije da se svi igraci odazovu u predstojecim kvalifikacijama,odigraju srcem za BiH i da se plasiramo u Juznu Afriku na svjetsko Prvenstvo od toga ko sjedi u Savezu.

Da znate koliko se nasi dusmani raduju svakom neuspjehu reprezentacije BiH i da znate koliko bi ih zabolio taj plasman na SP,ne biste prizivali 0-7 i bojkot reprezentativaca....

A ovaj gore prijedlog da reprezentativci na nekoj prijateljskoj utakmicu izadju sa terena mozda nije los,ali treba razmotriti eventualne sankcije UEFA,a mozda bi to bilo i nekorektno prema protivniku da dzaba doputuje,da mu propadne termin za prijeteljsku utakmicu,ne znam,treba sve izvagati i nekako izraziti neslaganje,ali niposto neigranjem za BiH....

nekorektno je prema protivniku da su Iljo, Suljo, i BOGDO uopste ugovarali tekme... ako se oni mogu zajebavati sa sportom i sa navijacima, sto se i mi ne bi mogli zajebavati sa njima. a to se radi samo za dugorocni dobrobit fudbala BiH, sto je ovdje slucaj.

i na kraju, ja bih radije da na celu Saveza sjedi Barbarez, Konjic, Glavas, i da se svi igraci odazovu u nekim od slijedecih kvalifikacija, pa to bilo u 2031-ve (nacuo sam da bi nam trebala biti bericetna - ulazak u EU, zavrsetak radova na autoputu 5c), i da se ne plasiramo na bilo kakvo prvenstvo, nego da nam u savezu sjedi pjano, izdajica, dusmanin, i BOGDO, i da igramo na svjetskom prvenstvu. radije bih bio dio siromasne drzave sa Komsicem na celu, nego dio bogate sa Dodikom vladarom. tako nesto jarane moj, jer bogatsvo nije u novcu, nego u necem drugom. do nas je da skontamo sta je to drugo, i kako doci do toga.
Eddi
Misimović ne dolazi na okupljanje

Zvjezdan Misimović neće igrati u prijateljskoj utakmici reprezentacije BiH protiv Azerbejžana, 1. juna u Zenici zbog problema sa preponama.
On je prije dvadesetak dana razgovarao sa smijenjenim selektorom Mehom Kodrom, kada mu je rekao da mora zaliječiti povredu.

Potreban mi je odmor i nema razloga da rizikujem pogoršanje zdravstvenog stanja. U posljednje vrijeme obično sam igrao nekoliko utakmica za Nurnberg, a onda morao pauzirati zbog bolova, kaže Misimović dodajući da se nije čuo s ostalim reprezentativcima nakon Kodrine smjene.

Napuštam Nurnberg, ali karijeru sasvim sigurno nastavljam u Njemačkoj, otkriva Misimović planove za budućnost.
Allenn
Mislim da je vrijeme da nekokm iz saveza leti glava zbog ovog.
Allenn
ne treba demonstracije pravit, samo glavu skinut jednom za upozorenje. Evo moj favorit za pocetak je ovaj Ceko. On mi je toliko ljigav. Bljak!
McCoy
CITAT(sanelaga @ 19.05.2008., 16:10) [snapback]154933[/snapback]
na forumu ima svako pravo na svoje misljenje!!!

..pa covjece ti radis istu stvar, koju kritukujes rolleyes.gif .... svako na forumu ima pravo na svoje misljenje, ako se ne slazem sa necijim misljenjem kazem mu fino...ako se neko ponovalja k'o ona stara gramofonska ploca, onda mu se kaze malo ostrije... ne znam u cemu je fazon...za mene su smijesni LIKOVI koji govore, treba se dalje igrati, igraci se trebaju odazvati itd.itd. itd.itd, blablablablaböla HALO bola', pa dokle vise????
Tu pricu nam serviraju bogdan iljo munib i ekipa........ hallloo.......

upali malo ´Kalman Radio` pa poslusaj sta kazu obicni ljudi, cak se javljaju Nultrasi iz zap. Mostara i daju podrsku MehAGI...

EDIT: zaboravio sam nesto dodati
->
@razorazne najpametnije, sveznalce

HVALA eusa_boohoo.gif
Istok
CITAT(Allenn @ 19.05.2008., 14:13) [snapback]154935[/snapback]
ne treba demonstracije pravit, samo glavu skinut jednom za upozorenje. Evo moj favorit za pocetak je ovaj Ceko. On mi je toliko ljigav. Bljak!

A meni je ljigaviji Sulejman...

Ljudi ne zamarajmo se Iljom i Bogdanom, mi trebamo smjenjivati one koji ga puse Ilji i Bogdanu a koji su tamo da zastupaju nase interese. U protivnom sve ce se ovo razvodniti kao i uvijek.
Konzerva
CITAT
Kodro u utorak kod Komšića

Član Predsjedništva BiH Željko Komšić primit će u utorak u 10 sati Mehu Kodru, smjenjenog selektora nogometne reprezentacije BiH u cilju detaljnog upoznavanja sa situacijom i stanjem u Nogometnom savezu BiH kao i u bh. nogometu, saopšteno je iz Komšićevog ureda.

Podsjećamo, Izvršni odbor Nogometnog saveza BiH u petak je nakon samo 4,5 mjeseca vodstva bh. selekcije smijenio selektora Mehu Kodru, što je naišlo na burne reakcije javnosti.

Kodro je danas na press konferenciji naglasio da je od samog starta po preuzimanju reprezentacije bilo miješanja u njegov rad. Konkretno, pred oba prijateljska susreta s Japanom i Makedonijom, predsjednik Saveza Iljo Dominiković kritikovao je njegov izbor igrača te smjenu kapitena ekipe.

Objavljeno 19.05.2008. u 16:15

ovaj Iljo je vece zlo nego sto sam ga ja zamisljao
McCoy
CITAT(Istok @ 19.05.2008., 16:17) [snapback]154937[/snapback]
A meni je ljigaviji Sulejman...

Ljudi ne zamarajmo se Iljom i Bogdanom, mi trebamo smjenjivati one koji ga puse Ilji i Bogdanu a koji su tamo da zastupaju nase interese. U protivnom sve ce se ovo razvodniti kao i uvijek.

I meni je najNAJgori i naj ljigaviji "nas" suljo rolleyes.gif
Od bogdana i ilje ocekujes sve i svasta...ali se stalno nadas da se Mujo Haso Suljo, bore za dobrobit BeHa... a realnost sasvim suprotna

reziser.gif ...Sarajevo LJUBAVI mojaaaa nazdravimo.gif nazdravimo.gif
Allenn
Slazem se s vama. Treba cistis nase prvo. Ali ako ne bude islo po kratkom postupku.
al
Kodro: Od početka je bilo miješanja u moj rad

Smijenjeni selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Meho Kodro na današnjoj pres-konferenciji pojasno je detalje koji su prethodili odluci Izvršnog odbora Nogometnog saveza BiH i odnosu čelnika Saveza tokom njegovog, 4,5 mjeseca dugog vodstva bh. selekcije.

Kodro je naglasio da je od samog starta po preuzimanju reprezentacije bilo miješanja u njegov rad. Konkretno, pred oba prijateljska susreta s Japanom i Makedonijom, predsjednik Saveza Iljo Dominiković kritikovao je njegov izbor igrača te smjenu kapitena ekipe.

"Definitvno između mene i predsjednika nikada nije postojala komunikacija koju sam želio. Prije mjesec dana sam predložio da igramo prijateljski susret s Luksemburgom, imajući u vidu da nismo pobijedili u zadnjih osam utakmica, što bi se, smatrao sam, povoljno odrazilo na vraćanje poljuljanog samopouzdanja, što je odbijeno", kazao je Kodro.

Nakon što je propao zakazani susret s Poljskom, čelnici Saveza dogovorili su utakmicu s Iranom, 26. maja u Teheranu, koji je bio direktan povod za Kodrinu smjenu.

"Od početka bio sam protiv tog susreta. Dominikoviću sam kazao da nam takva utakmica u ovom trenutku nije potrebna imajući u vidu sportsku stranu, dugo putovanje, kraj prvenstva, umor i povrede, sa čime se složila većina naših igrača. I pored toga susret s Irancima je dogovoren, što me je veoma iznenadilo i razočaralo", kazao je Kodro.

Sada već bivši selektor slijed kasnijih događanja okarakterizirao je kao mogućnost da je sve izrežirano i improvizirano.

"Sve to govori o nesposobnosti i neprofesionalnosti ljudi koji vode Savez. Takva se atmosfera napravila pred ovaj susret da izlaza jednostavno nije bilo. Postoji niz kontradiktornosti u svemu tome, da se na kraju izbacim iz reprezentacije, a isto tako da se i ne odigra utakmica s Iranom. Nije bilo nikakvog razloga da od početka pa do kraja te krize prođe 13-14 dana", naglasio je Kodro.

On je dodao kako nije dobio konkretan poziv da prisustvuje sjednici Izvršnog odbora i obrazloži svoj stav, već da su ga telefonom kontaktirala četiri člana ovog organa NSBiH. Nakon što Kodro nije prihvatio njihov ponuđeni kompromis, IO je donio odluku o njegovoj smjeni.

Podršku novinara i čitave sportske javnosti u BiH Kodro je ocijenio kao veliku satisfakciju.

"Smatram da pripadam zdravom sportskom tijelu našeg društva. Sva ova događanja definitivno nisu dobra za naš sport i naš nogomet. U ovom trenutku tačno ne mogu reći kada, za godinu ili devet, imam namjeru da se vratim i završim započeti posao", kazao je na kraju Kodro.

Odlukom IO-a NSBiH našu reprezentaciju u drugom prijateljskom susretu protiv Azerbejdžana, koja će se igrati 1. juna u Zenici, kao vršilac dužnosti selektora vodit će Denijal Pirić. Za objavljeni sastav igrača za ovu utakmicu Kodro je potvrdio da je njegov izbor.

Četrdesetjednogodišnji Kodro igračku karijeru počeo je 1985. u mostarskom Veležu. Internacionalnu karijeru nastavio je u Španiji gdje je nastupao za Real Sociedad, Barcelonu, Tenerife i Deportivo Alaves. Karijeru je završio 2001. godine kao član izraelskog Macabija. Za devet godina igranja u španskoj Primeri je odigrao 233 utakmice postigavši 100 golova.

Boje reprezentacije BiH branio je na 13 utakmica na kojim se tri puta upisao u strijelce.

Na mjestu selektora Kodro je izabran 5. januara ove godine. Pod njegovim vodstvom bh. selekcija odigrala je dva prijateljska susreta u kojima je zabilježila poraz od Japana 0:3 te igrala neriješeno s Makedonijom 2:2.

sarajevo-x.com
edin mehic
ljudi ovde se spominju sva imena svih bosanskih asova al jednog asa smo skroz zaboravili sjeca li se ko sulejmana halilovica igraca dinama iz vinkovaca a kasnije crvene zvijezde i reprezentacije jugoslavije
McCoy
CITAT(sanelaga @ 19.05.2008., 16:22) [snapback]154940[/snapback]
razumijem te @McCoy sve ba razumijem...... kazem ti sve je udure ako nismo istog misljenja al necu ja sada tebi na ovo reci na primjer: halo ba mccoy jesili ti lud? (izvinjavam se na ovome jer naravno nemam tako misljenje)
hocu da kazem da mozemo jedni drugima na ljepsi nacin reci misljenje a ne nekoga odma vrijedjati!!!

.... izvinjavam se, na mojim prostim rijecima.....

ja sam za sve, a ma bas sve osim bojkota, zato sto i medju igracima ima licemjerni kao i u savezu i zato sto sumljam da ce se taj bojkot ispostovati!!!
zato sam protiv bojkota igraca.... pa radje hajmo zapalit savez!!!

Cijela BeHa-javnost trazi bas suprotno, ali eto... Traze bojkot i cak se prijeti... ali haj' nije ni to bitno...nek' svako ima svoje misljenje...ili kao sto kaze onaj "gospodin" na kalmanu ~> sta hocete, piric je za Kodru izmislio fudbal

.. ko je skont'o- skont'o...ko nije SADA, nece nikad'...ugodno tipkanje, bez mojih smetnja icon_arrow.gif
Ed0
Stotine i hiljade ispisani stranica po raznim forumima nece dovesti ni do cega ako se svi nasi navijaci ne ujedine. Ja mislim da bi bilo dobro da se iz svih djelova drzave organizuju putovanja na jedan veliki protest u Sarajevu. Znaci i navijaci iz Zenice i Banja Luke i Sirokog i Mostara i svih ostali gradova i zaseoka trebaju da se ujedine i jednom kazu DOSTA ovom javasluku. Povodom toga bi mozda bilo dobro da se otvori neki racun, na koji bi mi koji nismo u mogucnosti da prisustvujemo demonstracijama finansijski pomogli da se svi ljudi koji zele dobro nasem fudbalu okupe na jednom mjestu i dadnu jasnu poruku mafijaskom savezu.
Istok
Ovaj potez koji su napravili sportski novinari (da ih i ja jednom pohvalim icon_mrgreen.gif ) je do sad najbolja incijativa.........ako uspije. Utakmica podrske Kodri na Kosevu u isto vrijeme kad "reprezentacija" igra sa Azerbejdzanom.
ANARHIJA
CITAT(bonusovac @ 19.05.2008., 09:26) [snapback]154944[/snapback]
Zeljko Komsic prima sutra Mehu Kodru, Bravo ZELJKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO """"""""""!!!!!!!!!!!!

Mac sa dvije oštrice.
Moze sutra Usanovic nazvat Platinija i reci: slušaj Platini, politika nam se mješa u rad, haj ti nazovi Komšica
i reci mu, razligu Zeljko! biggrin.gif rolleyes.gif
lesinarbl078
Uspio sam da snimim kompletnu emisiju sa radio Kalmana ( sa reklamama i muzickim -navijackim numerama) pa ko zeli da poslusa:
http://rapidshare.com/files/116051811/untitled.mp3
ZIJANCER_SA
CITAT(Istok @ 19.05.2008., 16:57) [snapback]154949[/snapback]
Ovaj potez koji su napravili sportski novinari (da ih i ja jednom pohvalim icon_mrgreen.gif ) je do sad najbolja incijativa.........ako uspije. Utakmica podrske Kodri na Kosevu u isto vrijeme kad "reprezentacija" igra sa Azerbejdzanom.

Uspijece Istok jarane ako mi to podrzimo, mi mislim na navijace pa se odazovemo u sto vecem broju i napunimo Kosevo. Ja sam licno u Sarajevu i kunem se da cu sa svojim dijetetom biti na toj utakmici na Kosevu jer sad je stvarno prelilo svaku casu i ovo je dno dna, ako sad nesto nepreduzmemo i neujedinimo se necemo nikad. Ja se licno nadam da ce ovo sve uspijeti i da ce se utakmica u Zenici odigrati pred praznim tribinama a ova na Kosevu pred krcatim. Jos bi trebalo pokusati nagovoriti neku TV kucu da prenosi utakmicu sa Koseva radi onih koji nemogu biti na Kosevu jer nismo svi u Sarajevu i BiH.

Toliko od mene, ovim putem vas molim, sviju redom ko je god u mogucnosti da se zaputi na Kosevo i podrzi ovaj projekat 01.06.2008 godine, nemojte tako olahko prelaziti preko ovog i govoriti ma zaboli me briga itd...!
saneld
SVI NA KOSEVO 01.06.2008. STAVLJAJ OVO NA SVE STRANE! NAPOKON!!
gorazde4ever
CITAT(goliath @ 19.05.2008., 15:42) [snapback]154925[/snapback]
Svi na Koševo 1. juna

Istog dana, 1. juna, kada će Pirićeva i reprezentacija tročlanog Predsjedništva NS BiH ugostiti Azerbejdžan na Bilinom polju, na Koševu će se u istom terminu, najvjerovatnije okupiti sve što vrijedi u bh. nogometu/fudbalu. Na incijativu sportskih novinara, skoro svih medijskih kuća u BiH, pokrenuta je akcija o odigravanju humanitarne utakmice između bh. internacionalnih zvijezda te reprezentacije Premijer lige BiH.
Spontana ideja za ovu utakmicu potekla je iz sljedećih razloga:
1. Da SAPASIMO bh. fudbala od sve izvjesnije suspenzije koja mu prijati od UEFA (Izvršni odbor NS BiH je prošlog petka, po svemu sudeći svjesno donio dvije odluke, o smjeni selektora Mehe Kodre i o produženju mandata Munibu Ušanoviću, koje mogu izazvati nemire sa teškim posljedicama upravo na prijateljskoj utakmicu na Bilinom polju).
Upravo zbog odluka koje su svjesno iziritirale skoro kompletnu sportsku javnost u BiH, biće pozvani svi navijaču u BiH da umjesto u Zenicu dođu na Koševo.
2. Da POMOGNEMO nedavno nastradalom dječaku Ilji Spasovskom, koji je zadobio teške ozljede na utakmici u Vrapčićima, i Harisu Sadiću, 17-godišnjem dječaku iz Sanskog Mosta, koji je obolio od teške bolesti.
3. Istog dana, će biti organiziran okrugli stol, na kojem će se okupiti sva proslavljena imena bh. fudbala, koji će biti pozvani na utakmicu, a samo sa jednim ciljem: Kako pomoći bh. fudbalu, da se prevaziđe sadašnje katastrofalno stanje, i PROMJENE ljudi koji godinama sjede u udobnim foteljama NS BiH, i odlučuju o sudbinama brojnih igrača, trenera, navijača...
Ideja je da ulaz na pomenutu utakmicu bude slobodan, s tim da će posjetioci moći dati dobrovoljni prilog, onoliko koliko je ko u mogućnosti, ZA ILIJU i HARISA.
Pored sada već bivšeg selektora Mehe Kodre, koji je podražo ovu humanitarnu akciju, na Koševu bi se trebala pojaviti imane poput Mehmeda Baždarevića, Safeta Sušić, Faruka Hadžibegića, Duška Bajevića, Sedina Tanovića, Borčeta Sredojevića, Vlatka Glavaša, Nikole Nikića, Milomira Odovića, Amara Osima, Seje Kajtaza, Ivice Barbarića, Ratka Ninkovića, Slobodana Karalića, Sergeja Barbareza, Muhameda Konjića, Mirze Varešanovića, Samira Muratovića, Enesa Mešanovića, Nermina Šabića, Mirsada Bešlije, Nudžeina Gece, Mirsada Dedića, Edina Mujčina, Sejada Halilovića, Elvira Baljića...
Mnogo više informacija o pomenutoj ideji, za koju ne sumnjamo da će naići na odobravanje cijele sportske javnosti u BiH, biće u toku narednih dana.

@ CILE

ovo je za prvu stranicu... sigurno poznajes jos nekog "webmastera" koji moze ovu vijest staviti na svoju stranicu...

ja sam vec zatrazio odmor... sto vise ljudi bude na kosevu to ce jace odjeknuti... zamislite senzaciju: na bilinom polju 2000 a na kosevu bez utakmice 20000-30000 biggrin.gif
legenda
HM stasta sam procitao al jedno znam da ssam ja prije par dana rekao da moramo pisati Zeljku Komsicu! Ja sam to i uradio i ako je procitao taj mail onda niko sretniji od mene!

Osim toga mislim da nebi vise trebali raspravljati o tome dal su oni iz NS-a kriminalci, jer je vec dokazano da jesu!Ne treba raspravljati ni o tome dal oni vole BiH, kad znamo da ne vole i da bi najvise volili da je i nema!

Necu braniti Abdica jer ipak je on moj sugradjanin i vrlo dobro znam koliko se on kuzi u nogomet!Covjek je tu zato sto ga je kanton poslao! Sto se tice njegove uloge u akciji Iran, mislim da je bezze sad pricati o tome kako je njemu trebalo napuniti dzepove jer covjek ima para da sam financira NS narednih par godina!Osim toga on jedini svoju platu u NS podijeli raznim cistacicama i portiraimai sta ti ja znam vec kome prije nego napusti zgradu!Dakle covjek nije tu zbog 1500 KM plate jer te pare zaradi za dan u Bondenu (kultni kafic u centru Bihaca)!
Sto se tice dizanja ruke on je tu pogrijesio u to mu zamjeram!Nije tako trebalo Hamdo!

Sto se tice ostalih u sustini svi mi se gade!

Bagru na stranu!Nisu zanimljivi i ovaj put ce morati odstupiti jer ovo je stvarno nesto najgore sto nam se desilo nakon 95-e!
Opet kad malo bolje prokontam nije samo nogomet problem u BiH, jer znam da je kod nas sve problem!Nemamo himnu, nemamo predsjednika, nemamo vladu nemamo nista!50% stanovnika BiH je ne osjecaju kao svoju domovinu i sta mi sad trebamo ocekivati???

Sto se tice Kodre covjek je stvarno na svom mjestu i rekao je sve otvoreno ko i kako ga je ometao u radu i ko i kako mu je zabio noz u ledja! Covjek zna svoj posao i mislim da ce ovaj put narod pobjediti jer ipak su se svi digli na noge!Prvi put su mediij jednoglasni u podrsci Mehi, a prvi put se lagano u to upetljava i jedini politicar koji radi za BiH, HVALA TI ZELJKO!
Citao sam ovdje i to kako sad SDP kupi poene pred izbore, al vjerujte mi da bi oni i vladali BiH da nam nije narod zaslijepljen mrznjom i nacionalizmom!

Pricalo se o protestima o svemu i svacemu, a kako sam upoznat preko neta danas se pred zgradom nista nije desilo!Vjerovatno cete sad pitati:''A gdje si ti bio kad si tako hrabar!''
Ev da odg spavao sam nakon sto sam cijelu noc radio!Nisam robot a i daleko sam ja od BiH!
Pokusao sam pomoci pisuci maratonski mail Zeljku Komsicu i to je to!Ne mogu drugacije pomoci!
Neka svako od vas osim sto pise ovdje na forumu skonta kako licno moze pomoci i neka proba to uraditi!
Ne vrijedi pisati Fifi i Uefi jer su oni u sluzbi jacih i mocnijih!Sjetite se sta nam se sve desavalo u proslosti i kakve sve kradje i nepravde pa niko nije reagovao zato ih zaboravite!Evropa nam nije pomogla ni onda kad je morala (92-e) a kamo li sada!
Sto bi reko nas narod:''Uzdaj se use i u svoje kljuse!''
legionar
ja vidim samo jedan put a to je:

-da se BHF rekonstruira u neku veliku organizaciju, društvo ili humanitarni subjekat u koji članovi bi bili svi BH sportisti. Narvano treba tu i vremena i stručnih ljudi koji bi pravno usvojili statut organizacije.

BHF mora postati pravna organizacija sa članovima ko što su Barbarez, Kodro, Bolić i svima onima koji osjećaju da su dio tog projekta. To je jedini put jer u takvoj diplomaciji i sa takvim ljudima moraš raditi elegantno znači sa rukavicama. Nemože BHF samo prijetiti sa bakljama to je neprofesionalno i samo voda na mlin svim tim supljacima u savezu.
Rob_ZE
Zamislite scenu, svi na Kosevo dodjemo, a oni potajno pomjere utakmicu u Sarajevo, mi bojkotujemo, a igraci istrce na Kosevo lolcina.gif
SuperUstipak
sad ili nikad...
ovo je za sve HZ, manijake, robijase, red army, ITD ITD ITD plus sve ostale da pokazu da im je stalo do fudbala u BiH!!!
svi na kosevo!
novoime
Super je Kodro, sada ,na FTV, kaze da je siguran da ce se ,prije ili poslije l, vratiti da zavrsi ono sto je poceo u reprezentaciji!
BrcanskaMalta
Akcija odigravanja humanitarne utakmice između bh. internacionalnih zvijezda i reprezentacije Premier lige BiH
Sarajevo, 19.05.2008 - Fena
Novinari sportskih redakcija bh. medija pokrenuli su akciju odigravanja humanitarne utakmice između bh. internacionalnih zvijezda i reprezentacije Premier lige BiH. Utakmica bi trebalo da bude odigrana 1. juna, isti dan kada nogometna reprezentacija BiH igra prijateljski meč s Azerbejdžanom u Zenici. U saopćenju sportskih novinara navodi se da je akcija pokrenuta za spas bh. nogometa od sve izvjesnije suspenzije koja mu prijeti od UEFA-e, zbog smjene selektora Kodre koja bi mogla iziritirati kompletnu sportsku javnost u BiH. Zbog toga su sportski novinari pozvali navijače do umjesto u Zenicu dođu na Koševo. Humanitarna akcija je organizirana kako bi se pomoglo nastradalom dječaku Ilji Spasovskom, koji je zadobio teške povrede na utakmici u Vrapčićima, i Harisu Sadiću, 17-godišnjem dječaku iz Sanskog Mosta, koji je obolio od teške bolesti. Istog dana bit će organiziran okrugli stol na kojem će se okupiti sva proslavljena imena bh. nogometa.

znam da je ovo vec postavljeno, ali ne i ta boldirana recenica....
makdoric01
BRAVO NARODU! Kosevo ce promjeniti puno. Rekao sam da SDP se mora mjesati u poslove saveza i to je uradio Komsic. SVAKA CAST! I ako se ne vrati Kodro, ovo je velika pobjeda narodu.
SuperUstipak
odvest ce nas Kodro na SP ja vam kazem.. i postace nacionalni heroj :D
azy
CITAT(makdoric01 @ 19.05.2008., 19:39) [snapback]154969[/snapback]
BRAVO NARODU! Kosevo ce promjeniti puno. Rekao sam da SDP se mora mjesati u poslove saveza i to je uradio Komsic. SVAKA CAST! I ako se ne vrati Kodro, ovo je velika pobjeda narodu.

Ne mjesaj politiku i stranke u nogomet!!! BHF nije SDP, Reprenzetacija nije SDP, nogomet nije SDP, BIH nije SDP!!!
Kao ni jedna druga stranka!!!

SMRT SAVEZU!!!
ALDI
BHF Press: Senadine, šta misliš o Savezu?

Ibričić: Savez se mora mijenjati, ovako zaista više ne ide!!! respekt.gif

BHF Press: Kakvo je tvoje mišljenje o Mehi Kodri i Elviru Boliću?

Ibričić: Kodro je uz Ćiru za mene jedan od najboljih trenera i moje mišljenje je da je jedino on mogao nešto da napravi. Čovjek je u veoma kratkom roku, zajedno sa svojim stručnim štabom, stvorio takav ambijent i ekipu koja je imala realne šanse da ostvari dobre rezultate. Kodro i Bola su autoriteti i veliki prijatelji BiH, nogometa i bili su tu jedino iz ljubavi.

BHF Press: Kakva je bila atmosfera u timu?

Ibričić: Atmosfera je bila ekstra, harmonična i profesionalna.

BHF Press: Senadine kako ćes ti postupiti, da li ćeš se odazvati pozivu Pirića i tolerisati greške Saveza?

Ibričić: Ja sam timski igrač i poštujem starije igrače. Kako oni postupe tako ću i ja, ali iskreno rečeno volio bih da se napokon nešto promijeni u Savezu, i da zajedno sa Kodrom kao selektorom i njegovim stručnim štabom ostvarimo uspjeh na SP.

BHF Press: Da li ostali igrači dijele tvoje mišljenje o Savezu?

Ibričić: Čuo sam se sa Džekom i imamo isto mišljenje o stanju u Savezu.

BHF Press: U zadnje vrijeme se piše mnogo o tvom transferu iz Zagreba. Koliko je to tačno i gdje bi sebe volio da vidiš u budućnosti?

Ibričić: Istina je da imam dosta ponuda iz Turske, Holandije i Njemačke. Želim otići negdje gdje ću napredovati. Volio bih u Njemačku.

BHF Press: I za kraj, šta misliš o BHF-u?

Ibričić: Ja da ne igram, bio bih BHF!!!

BosnianMagican
Kodro: Vratiću se kad-tad da završim ovo što sam započeo
Samir ŠIŠIĆ

19.05.2008 18:30

Vratiću se kad-tad da završim ovo što sam započeo. Za godinu, dvije, devet..., nebitno, ali neću raditi sa ljudima koji su sada u Savezu, jer su oni nesposobni da vode naš fudbal, rekao je Meho Kodro, smijenjeni selektor fudbalske "A" reprezentacije BiH, na oproštajnoj "presici".

Kodru i njegov stručni štab Izvršni odbor N/FS BiH smijenio je u petak, kako su iz Saveza obrazložili, zbog neposlušnosti, odnosno odbijanja da putuje u Iran. Ex-selektor je proteklih dana djelimično "prozivao" dužnosnike bh. kuće fudbala, a juče je u potpunosti otvorio dušu.

"Osjećam potrebu da se obratim javnosti i svima onima koji su me pratili i podržavali od januara, kada sam izabran na ovu funkciju. U ovaj projekat sam ušao sa iskrenim željama da učinimo nešto veliko, a samo iz dva razloga, zato što volim svoju zemlju i sport. Od čelnika Saveza samo sam tražio dvije stvari – da imam nezavisnost u poslu, te da neke stvari o kojima raspravljamo ostanu "iza zatvorenih vrata". Međutim, od samog početka su mi se miješali u rad, a prije svih predsjednik Saveza Iljo Dominković", izustio je Kodro u jednom dahu i objasnio Dominkovićeve krive poteze:

"Kada sam objavio spisak za Japan, poslao mi je SMS poruku u kojoj je napisao da se čudi mom izboru igrača. Na utakmici s Makedonijom kritikovao je 'kratku klupu', a kasnije i smjenu kapitena, da bi sve kulminiralo dogovaranjem utakmice sa Iranom, čemu sam se u startu protivio. Svaki put sam njega i ostale članove Predsjedništva upozoravao na to, govorio sam da je to moj posao, jer ja za to odgovaram, ali očito samo im pričao bez razloga, jer nije bilo efekta. Dominković je vrlo teška osoba za saradnju."

Kodro je objasnio da je tražio da u maju igramo sa Luksemburgom, iz razloga što reprezentacija u posljednjih sedam, osam mjeseci nije pobijedila nikoga, te da je razmišljao da je trijumf potreban za vraćanje sampouzdanja. U međuvremenu je iskrsla mogućnost igranja s Poljskom, što je prema Kodrinom mišljenju bila dobra provjera. Ipak, susret sa učesnikom predstojećeg EP je propao, a tada su nastale komplikacije...

"Odmah sam rekao da nam je putovanje u Teheran, sa sportskog aspekta nepotrebno. Znate šta se od tada dešavalo, a kada sam pitao Dominkovića ko je potpisao ugovor o igranju ovog meča, on mi je odgovorio da je to uradio Munib Ušanović (generalni sekretar, op.a). Prema mom mišljenju, dvije su mogućnosti zbog čega je sve ovo urađeno. Prva je, da je sve izrežirano za moju smjenu, a druga da je sve u Savezu improvizacija. Kako god, može se reći da u Savezu vlada neprofesionalnost i nesposobnost", naglasio je Kodro.

Sada već bivši selektor dodao je da je ugovor raskinut jednostrano, ali će se nastaviti boriti protiv ljudi koji trenutno sjede u N/FS BiH.

"Oni moraju napustiti svoje funkcije jer nisu kompetentni da obavljaju ovaj zahtjevan posao. Ne vole jasne stvari, vole anarhiju. Ako imaju imalo morala i ako žele čuti glas javnosti, moraju otići. Iako sam u prvi momenat bio utučen, sada kada sam vidio kakvu podršku imam osjećam se jakim i ponosnim. Neću se predati. Nastaviću borbu svim normalnim i dozvoljenim sredstvima", poručio je Kodro.

Željko Komšić, član Predsjedništva BiH, primiće danas u 10 sati Kodru u cilju detaljnog upoznavanja sa situacijom i stanjem u N/FS BiH, kao i bh. fudbalu.

Šta je značio kompromis
Iako su tokom pregovora s Kodrom čelnici Saveza naglašavali da je potrebno pronaći kompromis, Kodro je objasnio šta bi to značilo.

"Njihova ponuda je bila da vodim reprezentaciju u Teheran, a kakav je to kompromis? Bilo je mnogo kontradiktornosti u cijeloj priči. Zašto se ne ide u Iran, ako je utakmica bila toliko bitna da se odigra", pita se bivši selektor.

Sredojević odbio nemoralnu ponudu
Kodro je otkrio da su pojedini članovi Izvršnog odbora Saveza nudili njegovom pomoćniku Borčetu Sredojeviću da vodi reprezentaciju u Teheran.

"Sredojević mi je to odmah javio. Zamolio je samo da ne govorim ko ga je nagovarao na to. Odbio je njihovu nemoralnu pobjedu, objasnio im da je član stručnog štaba i da je lojalan našem zajedničkom projektu", istakao je Kodro.

Ijero se čudio
U vrijeme dok se raspravljalo o odlasku, odnosno neodlasku u Iran, odnosno kada se krojila selektorova sudbina, Kodro je bio na seminaru u Španiji.

"Mnogo dana na seminaru proveo sam zajedno s Fernandom Ijerom, koji sada obavlja funkciju sportskog direktora u reprezentaciji Španije. On nije mogao vjerovati kada sam mu pričao šta se dešava u slučaju 'Iran'. Nije se mogao načuditi, ustvrdivši da bi se poštovala riječ selektora Aragonesa i da bi tu priča bila završena", kaže Kodro.

Svi na "Koševo" 1. juna
Sportski novinari iz gotovo svih medijskih kuća u BiH inicirali su akciju odigravanja humanitarne utakmice između bh. internacionalnih zvijezda i reprezentacije Premijer lige BiH. Pod sloganom "pomozimo Iliji, Harisu i bh. fudbalu", želja je da se na "Koševu", 1. juna, u vrijeme odigravanje prijateljskog meča BiH – Azerbejdžan (Zenica), okupi sve što vrijedi u bh. fudbalu. Istog dana će biti organizovan okrugli sto, na kojem će se okupiti sva proslavljena imena bh. fudbala, koji će biti pozvani na utakmicu, a samo s jednom temom: "Kako pomoći bh. fudbalu da se prevaziđe sadašnje katastrofalno stanje te promjene ljudi koji godinama sjede u udobnim foteljama N/FS BiH i odlučuju o sudbinama brojnih igrača, trenera, navijača... Pored Kodre očekuje se i prisustvo Mehmeda Baždarevića, Safeta Sušića, Faruka Hadžibegića, Duška Bajevića, Sergeja Barbareza, Slobodana Karalića, Muhameda Konjića, Mirze Varešanovića...
ALDI
nkcelik.blogspot.com: Jedna informacija. Predsjednistvo FK Celik razmislja da zabrani odigravanje prijateljske utakmice BiH - Azarbejdzan na Bilinom Polju. Razlozi: destrukcija stadiona, imidz grada i nemiri.

bravo celik. sada samo treba sto prije zauseti kosevo da nemogu tamo.
a zeljo neka im zabrani igrati na grbavici.
pokvarenisir
nema sta..svaka cast za ovu ideju i ovu utakmicu na kosevu! ovako ce bh fanaticos imati podrsku sviju medija, za razliku kad su bacali pirotehniku na stadion. bravo, bravo, i recite mi da li ce ko prenositi ovu utakmicu, il jos nije obavjesteno
BrcanskaMalta
CITAT(ALDI @ 19.05.2008., 12:15) [snapback]154976[/snapback]
nkcelik.blogspot.com: Jedna informacija. Predsjednistvo FK Celik razmislja da zabrani odigravanje prijateljske utakmice BiH - Azarbejdzan na Bilinom Polju. Razlozi: destrukcija stadiona, imidz grada i nemiri.

nek se igra u Orasju, taman se moze svratiti kod Ilje na kahvu. ;)

de ba zeno pristavi tursku ovim finim momcima...
Adma
Meho je kralj jeste li ga culi: pa sta je ovo j-e-b-e.m. mu mater
al
CITAT(ALDI @ 19.05.2008., 19:15) [snapback]154976[/snapback]

ako je ovo istina: SUPER

pocelo je... reziser.gif
fantom
POCELO JE POCELO eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Adma
Cu Zrinski hahahahaha, pa njima je BH zadnja rupa na svirali oni bi mozda i pustili uzinat svima.....
banjalucanin
Evo ja sam iznio nase stavove i misljenje ,kao i prjedlog za odlazak svih navijaca na Kosevo na banjaluckom forumu,pa vidjecemo kako ce reagovati raja iz Banjaluke?Bilo bi lijepo vidjeti zastave svih nasih klubova na Kosevu...
SuperUstipak
"pa sta se ovo desava ebem mu majku" hahaha kodro kralj
Istok
CITAT(adidas @ 19.05.2008., 18:21) [snapback]154988[/snapback]
Ljudi ako ovu Borbu dobijemo idemo 100% na SP.

Dnevni Avaz, Oslobodjenje, Nezavisne, San, Dnevni List, BHT1, NTV Hayat, RTRS, FTV, OBN. Naravno svi BH Internetportali i sve Radiostanice moraju bit uz ovaj Projekat. A to je SMJENA PREDSJEDNISTVA I IZVRNSOG ODBORA NFSBIH-A. Valja naci jos 3 Nova Predsjendika i po 5 Bosnjaka, Hrvata, Srba koji ce radit u interesu BH Fudbala.

Ja bih, na zalost, izostavio Avaz. Pogledajte samo njihove naslove vezano za Kodrinu smjenu. Jedan jedini clanak je otvorena podrska Kodri, sve ostalo je pusto nabrajanje onog sto vec svako zna ili davanje prostora Ilji Dominikovicu i kompaniji da se peru preko njihovih novina.

Zalosno ali istinito

http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudbal
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.