Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
ori
Ovdje smo ispisali 200 i nesto stranica, dobro je da se raja drzi obavijestena i pored ovih sto upadaju sa par postova i najnovijom registracijom da bi unjeli pometnju i zbunjenost medju navijacima. Mislim da im ovaj put nece upaliti. Za sve ostale, ako zelis da nesto dobro napravis za reprezentaciju BIH, uclani se u BH FANATICOS i plati clanarinu. Ja sam se uclanio danas i cekam da mi posalju uputstva za clanarinu. S pisanjem ovdje necemo puno uraditi da se Kodro i Bola vrate, ali sa uplacenom clanarinom u Fanticose hocemo. Na ovom forumu sam 10-tak godina jos dok se je zvao drugim imenom, da neko ne pomisli da nesto favorizujem fanaticose iz bilo kakvih razloga.
saneld
Raja mi ovdje sve nesto diskutujemo, pametujemo i vidi se volja sirom svijeta da se nesto poduzme i da se ovi kriminalci otjeraju ali od ovog iskreno nema nista. Normalni gradzani/smrtnici/navijaci su spremni sad ili nikad, mislim da se slazemo, BiH je spremna za promjene za dobrobit Be-Ha fudbala. U ovom trenutku nam trebaju poznate licnosti i vodze sa autoritetom da pokrenu nesto sto prije!!!! Bio to neko sa televizije ili cak neki politicari, trenutni i bivsi fudbalski asovi, vodze navijaca sirom be-ha, bh fanaticosi nije vazno ko.. Treba nam datum, vrijeme i lokacija da se vise nesto desi, molimo vas svi mi iskreni navijaci BiH!!!
Ventola
Vidim, i pojedini ne-sportski portali saznaju svasta.. tumbleweed.gif
Mili
###### UEFA-u kazem ti..evo sta dobijes kao odgovor:

Dear Sir/Madam,
To deal with the large number of emails sent to uefa.com, a frequently asked questions (FAQ) section has been set up at: http://www.uefa.com/uefa/faq/index.html. The FAQ section is designed to answer the questions you - the users - ask most often. The FAQ will be updated on a regular basis so that topical issues are also covered. Please refer to this page.

For information about UEFA EURO 2008™, please refer to the FAQ at: http://support.euro2008.uefa.com
Information about ticket sales for UEFA EURO 2008™ is available here: http://www.uefa.com/competitions/euro/orga...g/overview.html. Information about ticketing for the 2008 UEFA Cup Final is available here: http://www.uefa.com/competitions/uefacup/t...sid=656806.html. Information about ticketing for the 2008 UEFA Champions League Final is available here: http://www.uefa.com/competitions/ucl/ticke...sid=664977.html. Please also refer to these pages for information about who to contact if you have questions about ordering tickets.

Current employment opportunities at UEFA and Euro 2008 SA can be found here: http://www.uefa.com/uefa/recruitment/index.html and here http://www.uefa.com/competitions/euro/Recruitment/index.html. Please use the relevant forms to apply.
Journalists should contact the UEFA media desk at +41 (0) 848 04 27 27 or refer to the following page for questions about accreditation: http://www.uefa.com/uefa/MediaServices/Acc...tion/index.html.
To comment on football matters, please visit uefa.com's forum at: http://www.uefa.com/fanzone/forums/index.htmx.
If you would like to receive newsletters from uefa.com, modify or cancel your subscription, please click here: http://www.uefa.com/fanzone/NewsLetter/index.htmx. If you have forgotten the password for your uefa.com account, click here: http://www.uefa.com/users/RememberPassword.htmx.

For information about uefa.com's video service, please click here: http://support.video.uefa.com

For help with your fantasy football team, please refer to http://en.uclfantasy.uefa.com/M/help.mc (UEFA Champions League), http://en.ucupfantasy.uefa.com/M/help.mc (UEFA Cup) or http://en.euro2008fantasy.uefa.com/M/help.mc (UEFA EURO 2008™).

We thank you for your email and for your interest in uefa.com.
Best regards,
uefa.com
Schlager
Miralem Pjanic

Da li ste definitivno odustali od reprezentacije BiH?

- Nisam, jer moje srce kuca za BiH. Jedno je reprezentacija, a drugo su neki ljudi koji mijenjaju selektore i vode politiku Saveza. Ja želim igrati za reprezentaciju BiH i nakon svih ovih dešavanja.

Ovo sto je Pjanic rekao je upravo ono sto ja stalno potenciram a ljudi me na ovom forumu napadaju.

Kakav bojkot,kakvi bakraci,treba igrati i iskoristiti ovu sjajnu generaciju.oderati sve u kvalifikacijama,da cijeli svijet cuje za Bih,a ovi anonimusi sto vode Savez ce uvijek ostati klosari za sitne pare,u narodu poznati kao kokosari.....
Nisu oni vrijedni toga da generacija ovako sjajnih momaka (Pjanic,Dzeko,Salihovic,Misimovic,Muslimovic,Spahic,Misimovic,Ibricic...... ) ne igra za Bih zbog njih....

Treba razmisliti i o tome da mozda neki od tih u Savezu upravo to i zele,da izazovu bojkot i upropaste reprezentaciju Bih...mislite o tome....
xs
Ne spamaj, Mili icon_smile.gif

Procitah na jednom forumu - jedan covjek ode pred Savez da protestvuje. Sretno momcino!
xs
CITAT(Schlager @ 19.05.2008., 10:27) [snapback]154866[/snapback]
Kakav bojkot,kakvi bakraci,treba igrati i iskoristiti ovu sjajnu generaciju.oderati sve u kvalifikacijama,da cijeli svijet cuje za Bih,a ovi anonimusi sto vode Savez ce uvijek ostati klosari za sitne pare,u narodu poznati kao kokosari.....
Nisu oni vrijedni toga da generacija ovako sjajnih momaka (Pjanic,Dzeko,Salihovic,Misimovic,Muslimovic,Spahic,Misimovic,Ibricic...... ) ne igra za Bih zbog njih....

Treba razmisliti i o tome da mozda neki od tih u Savezu upravo to i zele,da izazovu bojkot i upropaste reprezentaciju Bih...mislite o tome....

Momak zaboravio si dodati da Salihovic, Pjanic i jos 4-5 nabrojanih u tvom postu nece imati mjesta od Krkanovica, Guzovica, Lepotanovica, Kuzluka i Zapetlje.

I jos nesto, ne zaboravi usput uplatiti za kartu Dominkovicu za putovanje i boravak u Austiji i Svici, i nemoj molim te da se covjek gnjavi po nekakvim hotelima sa 3 zvjezdice - nista manje od petice!
Ed0
Sta bi od demonstracija u 11h?
Eddi
Barbarez, Džeko i Jahić o smjeni Kodre

Reprezentativci Bosne i Hercegovine odreda su bili razočarani nakon što su čuli vijest o smjeni Mehe Kodre s pozicije selektora nogometne reprezentacije BiH. Oni sa kojima smo kontaktirali jedinstveni su u ocjeni da do Kodrinog odlaska nije trebalo doći.

Napravio atmosferu

Prema njihovim riječima, Kodro je tokom okupljanja u Tokiju i Zenici uspio napraviti sjajnu atmosferu i uliti povjerenje igračima da mogu napraviti dobar rezultat u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Sanel Jahić je u subotu igrao finale grčkog Kupa, u kojem je njegov Aris poražen od Olimpijakosa. Razgovarali smo u nedjelju dok se spremao za dolazak u Sarajevo.

- Meho Kodro je veliko nogometno ime. Nama igračima je za kratko vrijeme dokazao da je dobar čovjek i trener. U razloge otkaza ne želim ulaziti, ali ne mogu da razumijem da su ga smijenili ovako brzo. Iznenađen sam, jer je atmosfera protiv Makedonije bila super. Kodro je oduševio igrače svojim pristupom i zaista sam počeo vjerovati da smo na pravom putu - kaže Jahić.

Edin Džeko nam je rekao kako nije mogao vjerovati kada je čuo vijest da je Kodro smijenjen.

- Bolje da ništa nisam čuo. Kakav komentar da imam na ovu bruku i sramotu? Čista katastrofa! To je jedino što mogu reći. Pa zar uvijek sami sebi moramo biti najveći neprijatelji? - pita se Džeko.

Nekadašnji kapiten Sergej Barbarez kaže kako je u kratkom roku doživio dva razočarenja: prvo u petak, kada je saznao da Kodro nije više selektor, a zatim u subotu, jer njegov Bajer nije izborio plasman na evropsku scenu.

Stati na loptu

- Vijest o smjeni je veliko iznenađenje. Nekada čovjek ostane bez riječi, ne može razumjeti neke stvari. Nije problem više ko je kriv i zašto. Treba početi gledati budućnost nogometa, a ne lične interese.

Iako sa strane sve ovo gledam, duboko sam razočaran. Svi smo počeli gajiti nade i buditi optimizam, ali smo, nakon ovoga, pali ispod nule. Ne znam zašto se uvijek nabija lopta, nekada se mora stati na nju i dobro razmisliti
- govori Barbarez.

Drugačije pozicije

Sergej Barbarez je sa Mehom Kodrom i Elvirom Bolićem dogovarao povratak u reprezentaciju BiH.

- Sigurno je da su sada pozicije drugačije. Prvo moram dobro razmisliti da li ću nastaviti igrati nogomet. Kraj sezone je bio razočaravajući. Ako se odlučim da još igram, ponovo ću razmisliti o povratku - rekao je Barbarez.
Mili
CITAT(xs @ 19.05.2008., 11:28) [snapback]154867[/snapback]
Ne spamaj, Mili icon_smile.gif

Procitah na jednom forumu - jedan covjek ode pred Savez da protestvuje. Sretno momcino!

burazeru, sto hocu da kazem sa mojim postom je, da UEFA-u boli neka stvar za nas...mozemo mi da pisemo i saljemo email poruke, ovo ces dobit nazad..
Mili
Piše: Kulin Ban
Ponedeljak, 19.05.08. 10:35.

„Svi u savezu moramo podnijeti ostavke, a to prvi moraju učiniti članovi Predsjedništva. To sam predlagao na sjednici Izvršnog odbora u petak, a i sada stojim iza ovih riječi, kaže Hamdija Abdić, član IO iz Bihaća.
Da u Izvršnom odboru saveza ima i ljudi koji misle dobro bh. fudbalu primjer je ova izjava Adbića, a podržali su ga i još neki članovi IO koji insistiraju na sazivanju vanredne Skupštine, na kojoj bi se izabralo novo rukovodstvo saveza.

„Očito je da smo zapali u krizu, koja je najgora od postojanja saveze i iz koje, očito, teško možemo izaći“, rekao je Abdić za „Nezavisne novine“.

Abdić je i u petak, na sjednici IO, na kojoj je smijenjen selektor Meho Kodro, pokušao smiriti situaciju.

„Predlagao sam da amortizujemo situaciju tako što bi otkazali utakmicu u Iranu, da pustimo Kodru da vodi reprezentaciju protiv Azerbejdžana, da pokrenemo Disciplinski postupak protiv njega, a da nakon meča sa Azerbejdžanom, hladne glave odlučimo o svemu. Međutim, moj prijedlog je odbila većina članova IO i došli smo u pat poziciju. Sjednica je bila blokirana dva sata, a tada je Predsjedništvo predložilo Kodrinu smjenu i nismo imali drugog riješenja nego da to prihvatimo. Jednostavno, bili smo u bezizlaznoj situaciji, jer je Kodro odbio izvršiti zadatak pretpostavljenih“, istakao je Abdić za „Nezavisne novine“, a upravo on je bio i najglasniji zagovornik za Kodrino imenovanje za selektora.

Kako navode „Nezavisne novine“ tokom dugotrajnih pregovora i pokušavanja iznalaska kompromisa oko riješavanja slučaja „Iran“, Kodro je članovima IO priznao da je kod Ilje Dominkovića, predsjednika saveza instirao da se ugovor sa Irancima ne potpisuje.

„Nismo znali za to. Čak je dovedeno u pitanje da li je ugovor sa Iranom potpisan prije nego što je Dominković kontaktirao Kodru. Međutim, nismo to nismo mogli znati, jer nismo policajci da to istražujemo. Članovi Predsjedništva kažu da su obavili razgovor prije potpisivanja ugovora, a sa druge strane, imamo druge informacije...“, rekao je za pomenute bh. dnevne novine Mirsad Ibrišimbegović, član IO iz Travnika.

Ultimatum Bogdana Čeke
Jedan od najglasnijih zagovornika Kodrine smjene bio je Bogdan Čeko, član Predsjedništva N/FS BiH, pišu „Nezavisne“. Čeko je na sjednici IO u petak ultimativno najavio da će se povući sa ove funkcije, ukoliko Izvršni odbor ne smijeni Kodru i njegov stručni štab.
To su i učinili, a Čeko je potom ostao član Predsjedništva NS/FS BiH.

sport######
xs
Ma Mili... jasno mi je to - jer vidis na kraju tog pisma sto si dobio od njeg da je taj email samo u vezi stranice uefa.com i nema veze sa uefom. Vjerovatno neki tip placen da stranicu odrzava i izbacuje vijesti koje mu se daju i da u potpunosti nikakve veze nemaju sa samom organizacijom.
Znam od ranije neke momke koji su imali poznanike u organizaciji ali nikad nisu mogli prici unutrasnjosti.
Mnogi bi otisli i protestirali protiv Saveza ispred zgrade Uefe, po meni je bolje traziti odobrenje za protest pred zgradom Uefe od policije i protestvovati protiv Uefe - zato sto dozvoljavaju da kriminalci i politicari budu dio njih (nas Savez), i poistovijetiti ih sa istim.
Mislim da bi to bio jedinstven slucaj u historiji da neko protestvuje protiv njih i sigurno bi privuklo paznju cijelog svijeta.
Mili
CITAT(xs @ 19.05.2008., 12:34) [snapback]154875[/snapback]
Ma Mili... jasno mi je to - jer vidis na kraju tog pisma sto si dobio od njeg da je taj email samo u vezi stranice uefa.com i nema veze sa uefom. Vjerovatno neki tip placen da stranicu odrzava i izbacuje vijesti koje mu se daju i da u potpunosti nikakve veze nemaju sa samom organizacijom.
Znam od ranije neke momke koji su imali poznanike u organizaciji ali nikad nisu mogli prici unutrasnjosti.
Mnogi bi otisli i protestirali protiv Saveza ispred zgrade Uefe, po meni je bolje traziti odobrenje za protest pred zgradom Uefe od policije i protestvovati protiv Uefe - zato sto dozvoljavaju da kriminalci i politicari budu dio njih (nas Savez), i poistovijetiti ih sa istim.
Mislim da bi to bio jedinstven slucaj u historiji da neko protestvuje protiv njih i sigurno bi privuklo paznju cijelog svijeta.

znam ja dobro buraz..to je automatski email koji oni salju.nije bitno uglavnom je problem da nikome nije stalo do nas, i da moramo u nase ruke to preuzet sve ;)
Allenn
Mi smo nesposobnjakovici. Zbog toga ce muslimani nestat iz Bosne. Nece nas bit nikako.
Konzerva
jeli bila konferencija Kodre sad u 11 sati ?????
Adma
icon_sad.gif Bila ne bila isto ti se `vata.......
limeni
Piric pocinje pregovore sa reprezentativcima

Nakon što je Miralem Pjanić, naš fudbalski dragulj najavio da neće doći na okupljanje reprezentativaca, te da zbog smjene selektora Mehe Kodre neće debitovati za BiH 1. juna u utakmici sa Azerbejdžanom, vršilac dužnosti selektora Denijal Pirić našao se u situaciji da ne zna na koje će igrače moći raćunati u narednom prijateljskom meču.
„Nisam ja kriv za bilo šta. Zaposlen sam u savezu, profesionalno sam u fudbalu cijeli život i prihvatio sam da budem prelazno rješenje do izbora novog selektora, kako bi pomogao svojoj zemlji. Prihvatio sam da vodim reprezentaciju protiv Azerbejdžana isključivo iz patriotskih i moralnih razloga. Telefonski razgovaraću sa svakim igračem pojedinačno sa spiska kojeg sam objavio u subotu, jer to je spisak kojeg je Kodro trebao saopštiti u danas. Žao mi je što se sve desilo sa Kodrom i volio bi da se nisam našao u ovoj situaciji. Ja samo želim pomoći, koliko mogu da se kriza prevlada na najbolji mogući način“, istakao je Pirić.

Pirić je rekao i kako će u ovoj sedmici pričati i sa nekoliko trenera koji bi mu trebali asistirati u stručnom štabu u susretu sa Azerbejdžancima, te da će imena saradnika objaviti, najvjerovatnije, najkasnije do petka.

„Zahvalio bi se ovim putem Kodri koji je u pojedinim medijima bio izuzetno korektan i apelovao na igrače da i dalje igraju za BiH, bez obzira na njegovu smjenu. On je bio veliki igrač, a ovim potezom dokazao je kako je veliki čovjek i koliko voli BiH“, kazao je Pirić.
Okupljanje naših reprezentativaca zakazano je za 28. maja u hotelu Hercegovina u sarajevskom predgrađu Ilidža, a ko će od igrača doći, danas nije bilo izjvjesno...
nobel078
CITAT(Allenn @ 19.05.2008., 12:45) [snapback]154877[/snapback]
Mi smo nesposobnjakovici. Zbog toga ce muslimani nestat iz Bosne. Nece nas bit nikako.

Ja komentara...Nedaj boze nikome!Kakve sad to ima veze sa konjskim trkama?
VelezFC
joj sto volim ove turbo-religiozne icon_mrgreen.gif
steta sto vehabije ne vole fudbal, oni bi bili idealni za poslat pred savez da im sve zapale i poruse laugh.gif unsure.gif
Allenn
Ima veze sa svim. Prvo, NS BiH je bio pod kontrolom ljudi koji vole BiH. Drugo zasto se moralo s FIFOM pristat na ovaj princip u savezu.? Zasto se to moralo odnosit na drzavni tim? Zasto da jedan Ceko i Dominkovic odlucuju o representaciji? Reprezentacije niti igra na krajevima odakle ova dvojica dolaze niti oni zele dobro reprezentaciji? Zasto su svi glasali za smjenu Kodre? Zasto niko nije bio protiv?
Zato sto u savezu sjede nesposobni primitivci iz sva tri naroda a posebno iz muslimanskog. Suncokreti i ulizice ciji je sitniji vlastiti interes vazniiji od ponosa citave nacije. Eto zato. Zato nas nece bit.
Allenn
CITAT(VelezFC @ 19.05.2008., 14:00) [snapback]154882[/snapback]
joj sto volim ove turbo-religiozne icon_mrgreen.gif
steta sto vehabije ne vole fudbal, oni bi bili idealni za poslat pred savez da im sve zapale i poruse laugh.gif unsure.gif

ne znam da li mislis na mene. Ja nemam velike veze s religijom. Ali imam s necim drugim. A to je cista logika, zdrav razum.
Istok
CITAT(nobel078 @ 19.05.2008., 11:41) [snapback]154881[/snapback]
"Mi smo nesposobnjakovici. Zbog toga ce muslimani nestat iz Bosne. Nece nas bit nikako."

Ja komentara...Nedaj boze nikome!Kakve sad to ima veze sa konjskim trkama?

Ovo je najbolji komentar i ima najvise veze sa Kodrinom smjenom ...

Bosnjackim clanovima IO Abdicu, Basicu, Rascicu, Mujkicu i Ibrisimbegovicu, Bogdan Ceko zaprijeti svojom ostavkom ukoliko ne sklone Kodru i oni izaberu Bogdana ispred Kodre. Sad se oni mogu vaditi da su htjeli ovako ili onako ali ostaje cinjenica da nisu uradili nista a Kodro ne bi bio smijenjen da su oni bili jedinstveni u svom stavu...

Nekad nam odlucivao Milan, sad Bogdan a Iljo im ga sukne onako sa strane....balijska posla. Prije svega njih pet plus Colakovica treba pitati zasto im je bitniji Bogdan od Kodre i koga oni predstavljaju u FSBiH, ali do ovog nece nikad doci jer mi smo za BiH i mi jedini ne smijemo ni pomisliti da donosimo odluke po nacionalnoj liniji (mi se uvijek moramo prodavati i glumiti anacionalne), cak kad je to u nasem interesu. Zato ga pushimo i pushicemo i dalje.

A ja sam siguran da je Bogdan protiv Kodre najvise zbog izjave da ce u reprezentaciji igrati samo oni kojima srce kuca za BiH.
VelezFC
CITAT(Allenn @ 19.05.2008., 14:08) [snapback]154884[/snapback]
ne znam da li mislis na mene. Ja nemam velike veze s religijom. Ali imam s necim drugim. A to je cista logika, zdrav razum.

izvinjavam se ako sam se prevario sto se religije tice
ali ovo sto ti pises u drugoj poruci nije obicni pesimizam, ovo je neka vrsta perverzije
cuj nece nas biti, svasta...
znas li ko je posljednji prognozirao ce muslimana nestati iz BiH?
da te podsjetim: jedan bivsi psihijatar, sada ratni zlocinac i bjegunac..... rolleyes.gif
Allenn
i zaboravih jos. Zato sto napadamo vehabije a pjevamo cece, seke, joksimovice... po diskotekama.
Allenn
CITAT(VelezFC @ 19.05.2008., 14:13) [snapback]154886[/snapback]
izvinjavam se ako sam se prevario sto se religije tice
ali ovo sto ti pises u drugoj poruci nije obicni pesimizam, ovo je neka vrsta perverzije
cuj nece nas biti, svasta...
znas li ko je posljednji prognozirao ce muslimana nestati iz BiH?
da te podsjetim: jedan bivsi psihijatar, sada ratni zlocinac i bjegunac..... rolleyes.gif

pa dobro. Imas pravo. Taj psijjatar se malo prevarije. Nije nas nestalo iz Bosne i Herzegovine. Netalo nas je sa 75 % teritorije Bosne i Herzegovine.
Konzerva
CITAT
Jahić: Odazvat ću se Pirićevom pozivu

Igrač grčkog Arisa, Sanel Jahić, kaže da će se odazvati pozivu za prijateljsku utakmicu protiv Azerbejdžana.

Jahić kaže da žali zbog smjene Kodre, ali da je njegova obaveza igrati za reprezentaciju, bez obzira tko je na mjestu izbornika.

Kodro mi je davao korisne savjete prije susreta sa Makedonijom u Zenici i profesionalno obavljao posao selektora. Savez mu je trebao dati priliku da nastavi raditi. Sada je neizvjesno koji će se igrači odazvati na pripreme za duel sa Azerbejdžanom u Zenici, kaže Jahić.

Odazvat ću se Pirićevom pozivu. Ne mogu razmišljati i postupati kao neki stariji reprezentativci koji su tu duže vremena, rekao je Jahić dodajući da je iznenađen novim dešavanjima u reprezentaciji.
Ventola
Igrace ne treba kriviti, oni su o ovome svemu najmanje bitni.

Trebamo i MORAMO reci DOSTA jednom za sva vremena!!!

Uskoro vise informacija..
Allenn
Da ne bude zabune. Svako ko radi korisno za Bosnu. Hajde sad recemo ne mora ni da je voli, dobro je dosao. Ali dok ne otvorimo oci nece nam bit dobro. Dok sebe ne budemo postovali nece nas drugi postovat. Ljudi koji rade u savezu i drzavnim institucijama MORAJU radit kako treba svoj poso ili ne smiju sjedit tu gdje sjede.
McCoy
Znaci, ponovo novinska propaganda radi punom parom...

Jahić: Odazvat ću se Pirićevom pozivu

..jutros je bio drugacije citiran ~> da se nece odazvati rolleyes.gif
Nucho
CITAT(Schlager @ 19.05.2008., 11:27) [snapback]154866[/snapback]

Dok je ovakvi likova, tesko se nama...

PSG>< Testiram samo ove smiley-ice....;)
Ventola
CITAT(sanelaga @ 19.05.2008., 12:43) [snapback]154895[/snapback]
sigurno cu sa ovom izjavom mnoge iznervirati ali ja mislim da se svi igraci treba da odazovu na poziv i da igraju utakmice!!!!

neigraju oni za ljude iz saveza vec za BOSNU I HERCEGOVINU!!!!!!!
ja mislim da igraci mogu nesto odraditi sto se tice ovih problema u savezu ali sumljam da oni to mogu ako nisu tu!!! znaci neka dodju i neka igraju ALI neka ne propuste priliku da pokazu svoje nezadovoljstvo i svoje razocarenje u vezi saveza!!!

nebi bilo lose da na primjer na teren izadju sa nekim plakatom a tekst bi mogao bit: " MI SMO ZA BOSNU, ZA KOGA STE VI?"

Buraz, jesi li ti prespavao zadnje tri godine? Ne igraju za savez? Za koga igraju? Za onih 800 ljudi sto ih je gledalo protiv Moldavije? Za mene i za tebe koji zelimo boljitak a njega nigdje na vidiku zato sto se oni nastavljaju odazivati kriminalnom savezu? Nigdje veze!

I ovaj plakat sa ovim pitanjem: kome bi to pitanje bilo upuceno? Navijacima? Kome? Ne kontam..
al
Džeko: Bolje igrati s rajom nego bez navijača

Wolfsburg je u pobjedi nad Dortmundom (4:2) u posljednjem kolu osigurao nastup u Kup Uefa za narednu sezonu.

Jedan od najboljih igrača ovog tima je svakako bio naš Edin Džeko, koji je sa osam golova pokazao da je veliki bundesligaški potencijal.

Ova sezona je bila odlična kako za mene tako i za moj klub. U klubu su prezadovoljni, jer nisu polagali tolike ambicije za ovu sezonu. Više smo se pripremali za sljedeću. Vjerujte mi da su ovi dani jedni od najsretnijih u mom životu, ali su me poremetile vijesti koje su došle iz BiH, kaže za As Edin Džeko.

Džeko se nalazi na spisku v.d. selektora Danijela Pirića za utakmicu sa Azerbejdžanom. Sada je pitanje šta će se desiti i sa potpisnicima koje je Kodro vratio, ali i sa ostalim reprezentativcima.

Razočaran sam kao i svi ljudi u BiH. Vjerujte mi da ne znam šta da kažem, razgovarao sam sa igračima i ne znam kako će se ovo sve završiti. Više ne znam ni o čemu da razmišljam, dolazim na odmor u Sarajevo i onda ću vidjeti šta i kako. Navijači sigurno sada ne žele utakmicu sa Azerbejdžanom. Ja više volim igrati utakmicu sa rajom nego pred praznim tribinama. Ne znam imali li svrhe poslije svega ovoga i igrati utakmicu sa Azerbejdžanom, dodao je Džeko.
al
Enver Marić: Savez ne mogu voditi kokuzi

Enver Marić, legendarni golman, sedamdesetih je bio jedan od najboljih golmana u Evropi, bivši «portir» Veleža i jugoslovenske reprezentacije, skoro deceniju radi kao trener specijalista u Herti. Jedan je od nastručnijih u radu sa golmanima u Bundesligi. Sa Sep Majerom je svojevremeno dijelio mjesto u selekciji «Svijeta» - piše danas "San".

Devedesetih je godina sa prijateljima lobirao po svijetu za prijem NSBiH u UEFA i FIFA . Bio je član stručnog štaba reprezentacije kada su državni tim vodili Fuad Muzurović, Džemaludin Mušović, Faruk Hadžibegić, Mišo Smajlović. Povukao se iz Smajlovićevog tima, kada je vidi da kao istinski porfesionalac ne može trpiti provincijske manire u i oko reprezentacije.

Glavu gore Meho!

Marić je za naš list komentirao smjenu svog prijatelja.
- Meho Kodro će dugo nositi ožiljak, ali mu savjetujem da digne glavu. On je bolji, veće ime od onih koji su ga smijenili. Kodro to ničim nije zaslužio – izjavio je za «San» Marić.
Kako komentirate razloge smjene?
- Pratio sam sve što se pisalo. Apsurdno je da smijene selektora što nije želio u Iran, a oni nakon toga otkažu utakmicu. Ako su ga smijenili, nije mi jasno zašto nisu otišli u Iran.
Da li bi i Vi postupili kao i Meho da ste u njegovoj poziciji?
- Naravno da ni ja nebih dozvolio da mi se neko miješa u posao. Pa, zar je trebao pustiti da mu sastavljaju ekipu. Savez se morao konsultovati sa selektorom, pa tek onda dogovarati utakmicu. Razumijem sve razloge zbog kojih je Kodro želio da ekipu okupi u Sarajevu. Da me neko ne shvati pogrešno, nije problem odlazak u Iran, mogao se pojaviti Tajland, ili neka druga zemlja. Jednostavno, moralo se poštovati želja selektora. On je želio najbolje reprezentaciji.

Kakav nam treba predsjednik

Čelnicima Savezu su na prvom mjestu dolari...
-Razumijem ja njihovu želju da igranjem utakmica zarađuješ, ali reprezentacija ne smije biti kao bokserska vreća da te svako nalupa za stotinjak hiljada dolara. Ima i drugih načina da se namaknu sredstva. Na kraju zašto sjede ljudu u Izvršnom odboru. Šta je njihova zadaća?
Neki žive od dnevnica, dobivaju premije, putuju po svijetu...
-Pa, ne može predsjednik Saveza biti kokuz. On ne mora biti sportista, niti bivši igrač ili trener, ali mora biti sposoban, ugledan, autoritet... Mene ne zanima za koga Iljo Dominković navija. To je njegova stvar, ali ako ja ne znam predsjednika svog Saveza, kako će ga neko drugi poznavati i uvažavati.
Ima li rješenja? Javnost je ogorčena, želi promjene, nove ljude, ali ne znaju kako?
-Sigurno da i nama trebaju sposobni, ugledni, neiskompromitovani ljudi. Uvjeren sam da takvih ima, kako u BiH, tako i vani. Nažalost, ovi koji sjede u foteljama, kojekakvim odborima, napravili su takav sistem da ih niko ne može maknuti. Oni imaju svoje baze, one ih delegiraju i podržavaju. Bojim se da nema mehanizma kako ove promijeniti, a dovesti sposobnije.
Neki smatraju da Kodro ne treba otići, da treba ostati i voditi reprezentaciju protiv Azerbejdžana. Šta Vi mislite?
- Mislim da tako Kodro nikad ne bi uradio. Ne bih ni ja, ni bilo ko drži do svog imena. Ako su mu ovo uradili, onda bi ga čekali na svakoj krivini. Imao je avanturu po Japanu, iako nije dogovarao tu utakmicu. Sada se pojavio Iran. Ko zna kako bi to izgledalo da je savijao leđa. Meni je Kodre žao, jer sam dosta puta pričao sa njim, podržavao ga, vjerovao da ima ambicije, viziju, znanja, želje da napravi nešto za naš nogomet i državu. Nažalost, nisu mu dali. Smije nam se svijet zbog ovoga – sa žaljenjem je izjavio je Enver Marić.

O navijačima

Sportska javnosti, obični građani, Fanatikosi.., su ogorčeni. Kako komentirate najave navijača, da će učiniti sve da promijene čelnike Saveza.
- Navijači najviše trpe. Oni putuju po cijelom svijetu, vole i bodre svoju reprezentaciju. Oni žive po Skandinaviji, po Turskoj, Francuskoj, po Americi, Australiji, ali oni nemaju rezervnu domovinu. Njima je na srcu BiH i razumljivo je što žele uspjeh. Navijači su u Kodri prepoznali čovijeka koji će nešto pokrenuti. Nažalost, niko njih ne pita, manja skupina ljudi odlučuje. Dok je tako, dok anonimusi vode glavnu riječ nema nam napretka – konstatuje Marić

VelezFC
CITAT(Allenn @ 19.05.2008., 14:15) [snapback]154888[/snapback]
pa dobro. Imas pravo. Taj psijjatar se malo prevarije. Nije nas nestalo iz Bosne i Herzegovine. Netalo nas je sa 75 % teritorije Bosne i Herzegovine.

to je bilo tada and never again, nikad vise
a psihijatar se prevario malo vise nego sto mislis, pokazace se nakon prvog popisa stanovnistva
al
Savez nadmašio sam sebe

Taman kada sam pomislio da se neke stvari u ovom našem nogometu kreću nabolje, tu nikada nisam pomislio na Premijer nogometnu ligu jer je ona još uvijek beznadežan slučaj, kad ono novi gaf iz krovne nogometne kuće.

Smjena selektora Mehe Kodre i otkazivanje utakmice sa Iranom toliko je apsurdna, neću namjerno da kažem glupa da se neko ne bi uvrijedio, da se može mirne duše plasirati u čuvenu Riplijevu rubriku Vjerovali ili ne, a i za Ginisovu knjigu rekorda mogao bi se naći u najužoj konkurenciji. Dolazak Mehe Kodre na čelo najbolje selekcije nekako je podigao moral, ohrabrio poljuljano povjerenje u nogomet.

Predsjednički trijumvirat djelovao je jedinstveno i kada se očekivalo da, kao što su najavljivali, pruži punu podršku mladom stručnjaku - krah. Blamaža. Osnovna stvar u sportu je da, ako želiš uspjeh, moraš da imaš jasnu viziju kako do njega da dođeš. Kodro je odmah stavio do znanja, što je i prihvaćeno, da hoće da se koristi svaki slobodan termin za odigravanje prijateljskih susreta kako bi se ekipa uigrala, ali i sredili narušeni međuljudski odnosi, koji su nastali kao posljedica raznih zakulisnih igara čelnika. Ugovoreni su susreti sa selekcijama Poljske i Azerbejdžana. Sve je par dana izgledalo idilično. Tu idilu su brzo pokvarili, kako to u našem slučaju obično biva, međunarodni čimbenici. Naime, Poljaci su ranije imali dogovoren susret sa Albanijom, no kako je FIFA u međuvremenu suspendovala Albance, BiH je uskočila rezervna varijanta.

FIFA onda na brzinu skida suspenziju i mi smo na ledu. E sada dolaze do izražaja visokoumni nogometni uposlenici. Bez konsultacija sa Kodrom ugovaraju susret u Teheranu. Objašnjenje je trivijalno: zaradiće se 200 hiljada maraka. Za hronično praznu kasu puno (kokuzu je i marka k‘o kuća), a za posljedice smiješno malo. Selektor to odbija i onda na scenu stupa poznata bosanska sujeta.

Mi smo ovdje glavni, poručuju tvrdoglavom Mehi, a ovaj ne popušta ni za milimetar: Utakmica sa Iranom, donijeće više štete nego koristi. Epilog je poznat: Meho Kodro je smijenjen. Ni prvi ni posljednji selektor koji je odletio, ali vanserijski biser nogometne vlade, Izvršnog odbora je otkazivanje utakmice sa Iranom. Sada nema ni selektora, ni para od utakmice, a kasa će biti još praznija.

Moraće da se plate kazne i penali zbog otkazivanja već ugovorenog susreta. Ne treba puno pameti da se zaključi da je ovo nogometno rukovodstvo prepametno da vodi ovaj savez. Krajnje je vrijeme da odu i pametuju negdje drugo. U sportu treba da rade neki normalniji. Ponovo su navijačka srca prazna, kao što će biti i prazne tribine protiv Azerbejdžana. Ili će možda mnogi doći da javno iskažu svoje nezadovoljstvo. U igri je i ta mogućnost, zar ne?!

Autor: Branko Majstorović

limeni
hajmo natjerat kodra ne ignorise onu ###### iz saveza i bude na klupi protiv azerbajdzana, neka smijene svoju mater lopovsku. ja njih nikada necu priznati kao predstavnike moje BiH u fudbalu.
al
Zlatna metla 2008

Nakon posljednjih događaja u Nogometnom savezu BiH As pokreće veliku akciju pod nazivom Zlatna metla 2008.

Konačno je vrijeme da se sa onima koji to zaslužuju počnemo sprdati i da im pokažemo kako ih smatramo karikaturama.

U izboru, prvom ove vrste na našem tlu, pažnju ćemo u potpunosti posvetiti njima. Bićima koja konkuriraju za laureate. U najkraćem biramo osobu, koja je učinila najmanje za dobrobit bh. fudbala, koja je najviše napunila džepove, koja je najviše spletkarila, koja je najružnija, najantipatičnija... i uz to još uvijek pliva mutnim vodama sporta koji je kod nas najpopularniji.

Oni su to svakako zaslužili, jer danima se bore i ulažu maksimum napora za svoje dobro. Oni dobro krkaju po kafanama, dobro piju, nemaju pojma o fudbalu, navijaju za druge reprezentacije... a sav njihov trud ostaje nezapažen. Nikada ih niko zbog toga nije nagradio.

Za ovaj prvi dan naše akcije nudimo četiri imena za koja možete glasati. To su Iljo Dominković, Munib Ušanović, Bogdan Čeko i Sulejman Čolaković. Jasno, svi novi prijedlozi će biti uzeti u obzir.

Karizmatični lik koji će se okititi ovom titulom nagradu će dobiti u Zenici na susretu BiH - Azerbejdžan.

Način glasanja

Svi oni koji žele dati glas svojim favoritima za nagradu Zlatna metla 2008 mogu to učiniti putem SMS poruka na broj 062 333 532 (broj nije komercijalni) ili na mail as@asdnevnik.ba. Naravno, predvidjeli smo nagradu i za glasače. Tako će jedan najsretniji dobiti zabranu ulaska na utakmicu BiH - Azerbejdžan, kako bi ga poštedjeli gledanja faca čelnika NS BiH.
VelezFC
CITAT(al @ 19.05.2008., 15:00) [snapback]154905[/snapback]
Naravno, predvidjeli smo nagradu i za glasače. Tako će jedan najsretniji dobiti zabranu ulaska na utakmicu BiH - Azerbejdžan, kako bi ga poštedjeli gledanja faca čelnika NS BiH.

ovo im je dobro lolcina.gif
Pipa
Ultimatum Bogdana Čeke
Jedan od najglasnijih zagovornika Kodrine smjene bio je Bogdan Čeko, član Predsjedništva N/FS BiH, pišu „Nezavisne“. Čeko je na sjednici IO u petak ultimativno najavio da će se povući sa ove funkcije, ukoliko Izvršni odbor ne smijeni Kodru i njegov stručni štab.
To su i učinili, a Čeko je potom ostao član Predsjedništva NS/FS BiH.
Schlager
CITAT(sanelaga @ 19.05.2008., 14:43) [snapback]154895[/snapback]
sigurno cu sa ovom izjavom mnoge iznervirati ali ja mislim da se svi igraci treba da odazovu na poziv i da igraju utakmice!!!!

neigraju oni za ljude iz saveza vec za BOSNU I HERCEGOVINU!!!!!!!
ja mislim da igraci mogu nesto odraditi sto se tice ovih problema u savezu ali sumljam da oni to mogu ako nisu tu!!! znaci neka dodju i neka igraju ALI neka ne propuste priliku da pokazu svoje nezadovoljstvo i svoje razocarenje u vezi saveza!!!

nebi bilo lose da na primjer na teren izadju sa nekim plakatom a tekst bi mogao bit: " MI SMO ZA BOSNU, ZA KOGA STE VI?"

prijatelju,i ja sam to isto danas napisao,ali sam bio napadnut.Novi sam clan na ovom forumu i nije mi jasno da je mnogima vaznija stvar ove tri smijesne karikature koje sjede u savezu od toga ko ce igrati za nasu Bosnu i Hercegovinu i kako cemo proci u kvalifikacijama,zgrozio sam se kad sam procitao da neki cak zele da gubimo po 7-0,pa da onda navodno ovim ljakse-ima u Savezu proradi savjest.....
Rodeni
Ja bi volio da niko ne dodje na utakmicu da tribine budu prazne sa dosta natpisa savez u kavez i da otkazu nastup igraci pa da se pozove A 2 repka i neki igra tako da nemaju nikakvu zaradu od karata sa utakmice nek vide i gostujuca repka da nesto nestima kod nas u Bosni sa nogometom a valjda ce i tada biti smjenjeni i ljudi iz saveza Dominkovic, Usanovic, Colakovic , Ceko i onda da se vrati Kodro i njegova ekipa nazad a u savezu nek se postave Barbarez , Konjic, Hibic, Varesanovic, Bazdarevic, Glavas i onaj iz Nemacke sto je bio kandidat za Selektora BiH repke neznam mu ime
Mili
zato sto me boli prijatelju kad vidim pod kakvim uvjetima radi jedna Hrvatska, jedna Srbija i sta ja znam. Mi uvijek igramo pod rucnom. Nikad nisam cuo neku dobru vijest od naseg Saveza. to mene boli. Jeli to za tebe normalno da se ide igrat u Iran?!??! pa jebote nisam nija trenersku skolu zavrsio ali svaka normalna osoba ce rec da je to najveca glupost. Meni smeta prijatelju da sjedi jedan moron Usanovic u savezu koji zna samo za rakiju i za mezu. Kako ce on dogovarat utakmice sa jednim Löw-om iz Njemacke ili sa jednim francuzem. nidje veze jarane. Eto to meni smeta. I zato mi je 10 puta bolje ak opopusimo svaku utakmicu nego da pobjedim protiv Irana ili Azerbejdana 1: 0, a jos ovi moroni sjede u njihovim foteljama i pametuju kako su oni isto dosta uradili za reprezentaciju.

makdoric01
Ja bi volio da se sto vise igaca odazve za Azerbejdzan zato sto trebaju igrati za domovinu BiH a ne za nas ''savez''. Navijaci moraju biti prisutni u Bilinom Polju da pokazu da su nezadovoljni. Ja bi najvise volio da Bilino Polje bude puno i da svakom navijacu se da neka majica ili nesta slicno na kojem pise Meho Kodro. Jos jednom da se ponovim, Barbarez mora igrati veliku ulogu.
Mili
CITAT(Rodeni @ 19.05.2008., 15:10) [snapback]154909[/snapback]
Ja bi volio da niko ne dodje na utakmicu da tribine budu prazne sa dosta natpisa savez u kavez i da otkazu nastup igraci pa da se pozove A 2 repka i neki igra tako da nemaju nikakvu zaradu od karata sa utakmice nek vide i gostujuca repka da nesto nestima kod nas u Bosni sa nogometom a valjda ce i tada biti smjenjeni i ljudi iz saveza Dominkovic, Usanovic, Colakovic , Ceko i onda da se vrati Kodro i njegova ekipa nazad a u savezu nek se postave Barbarez , Konjic, Hibic, Varesanovic, Bazdarevic, Glavas i onaj iz Nemacke sto je bio kandidat za Selektora BiH repke neznam mu ime

de mi samo reci ko ce ih smjenit??? Lajcak? Alkalaj? Silajdzic? Dodik???? nemoze njih niko smjenit...SAMO MI!!!!
Nucho
CITAT(Schlager @ 19.05.2008., 15:08) [snapback]154908[/snapback]
prijatelju,i ja sam to isto danas napisao,ali sam bio napadnut.Novi sam clan na ovom forumu i nije mi jasno da je mnogima vaznija stvar ove tri smijesne karikature koje sjede u savezu od toga ko ce igrati za nasu Bosnu i Hercegovinu i kako cemo proci u kvalifikacijama,zgrozio sam se kad sam procitao da neki cak zele da gubimo po 7-0,pa da onda navodno ovim ljakse-ima u Savezu proradi savjest.....

Jarane, pa ta te tri karikature (kako ih ti nazivas) su ti reprezentacija Bosne i Hercegovine. Ti, ja, svi mi - nemamo reprezentacije.
Reprezentacija je njihova, oni je siluju kako zele.

I zasto da se onda igraju kvalifikacije, zasto? Da se pune djepovi govnara u savezu pa da lakse mogu castiti maloljetnice picem, reprezentacija mozda pobjedi par utakmica - euforija zavlada u medijama i medju rajom, svi "oproste" i zaborave sve greske saveza, dok se opet nesto ovakvo ne desi, i onda opet su svi protiv saveza itd....Sve ide u krug!
Zar ti to zelis, zar u tome vidis buducnost BH Fudbala?
McCoy
CITAT(makdoric01 @ 19.05.2008., 15:13) [snapback]154911[/snapback]
Ja bi volio da se sto vise igaca odazve za Azerbejdzan zato sto trebaju igrati za domovinu BiH a ne za nas ''savez''. Navijaci moraju biti prisutni u Bilinom Polju da pokazu da su nezadovoljni. Ja bi najvise volio da Bilino Polje bude puno i da svakom navijacu se da neka majica ili nesta slicno na kojem pise Meho Kodro. Jos jednom da se ponovim, Barbarez mora igrati veliku ulogu.

...najbolje je da zbaoravimo sta se dogodilo...i najbolje je da damo punu podrsku novom selektoru...i najbolje je da ponovo igraju xyz-kupoprodajni igraci... i najbolje je i dalje sjedtiti iza tastaru i traziti sopcast prijenos... i najbolje je da se ponovo brati muuzur....i najbolje da s muzurom vrati i pushalich.........

...suti i trpi tumbleweed.gif
Konzerva
jedini spas za nas fudbal u ovom trenutku, BOJKOT IGRACA I NAVIJACA jer to hrana saveza, pa treba ih udariti gdje ih najvise boli

nebude li bojkota nece se nista promijeniti, jer znajte samo ako pobijedimo azerbedzan i koji slucajem bugarsku, onda ce se mnogi pitati "ko je Kodro"? znaci zaboravit cemo na sve ovo, i olahko preci preko ovoga, Radije da se ne plasiramo na EP i SP nego da nam sjede mafija u savezu.

Nedajmo da pune stomake na nasoj muci, jer ovo je velika patnja, gledas EP2008 a znas da bosna nije ni blizu toga zbog stanja kakvog se nalazimo.

Znate li da jos nikad nismo u najjacem sastavu igrali od kako je repka, uvijek su nekog izostavljali te rahimica, medunjanina, te ovog te onoga,.

McCoy
CITAT(Schlager @ 19.05.2008., 15:08) [snapback]154908[/snapback]

..jel' se to stuca 'Oslo' rolleyes.gif

...po tebi je nabolji status quo tumbleweed.gif
Akif
Ja sam za ideju da se ovi svi pozvani igraci odazovu najnovijem pozivu i pocnu utakmicu i cim te savezne glavonje raskoke svoje haubice u pocasnoj lozi da se fino,kulturno povuku sa utakmice u znak protesta njima istim.
Ili da dodju na okupljanje i prije na sahat utakmice odustanu tako da ovim saveznim gnjidama ne bi ostalo vremena da popune repku,jer odbijajuci poziv na vrijeme ostavlja him se puno vremena i prostora (a oni to i zele) da bi pozivali svoje pulene da odigraju odlucujucu utakmicu prije transfera....
makdoric01
Savez zaraduje pare od prijateljski utakmica sa Iranom/Japanom... Savez zaraduje pare od sponzora. Savezu su pune kase od krada u zadnjim godinama. Mislite da ce bojkot nesta promjeniti stvarno? I onako nemozemo napuniti malo Bilino Polje, a vi mislite da ce bojkot nesta nas spasiti. To smo vidjeli u zadnjim godinama, bojkot je najgore rjesenje. Treba stranka kao SDP koja je prikupila 100.000 potpisa da se ne povecaju place politicarima i koja absolutno stoji iza naseg bivseg selektora da to ponovo uradi i da organizuje proteste uz nase BHF.

Inace dajem 100% podrsku mojoj reprezentacij i uvjek cu ici na njene utakmice.
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.