Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
Allenn
Hajde administrator. Nije vrijeme da se pravimo fini. Pusti ljude da pisu!
legionar
CITAT(nikolasek @ 18.05.2008., 16:49) [snapback]154736[/snapback]
ovak ljudi!!!!!!

treba dobro orgnizovati demonstracije uz pomoc tv hayat, napraviti binu sa razglasom
pozvati emir HADZIHAFIZBEGOVICA , senada hadzifejzovica, zaljka komsica,barbarez, bolic . kodro,kojeg politicara koji je na nassoj strani, bh legende koje mogu doci a koji nemogu doci u toku demonstracija uspostaviti telfonski ili video kontakt( tu nam treba tv hayat,)
pozvati i ovog abdica iz izvrsnog odbora on je ko fol podnio ostavku , jebiga i on nam treba

TRAZITI da se smijeni pedsjednistvo sekretar i TRAZITI da grupa bh fudbalskih strucnjaka ( hadzibegic ,bajevic, osim, bazdarevic , ristic , susic, itd)
sa izvrsnim odborom izvrsi rekonstrukciju bh fudbala, znaci '''''smanjiti broj klubva u premijer ligi, i organizovati ostale lige na evropskom smislu itd
vratiti kodru i bolica, izabrati novg redsjednikka pod uslovom da je proslavljeni bh strucnjak i da nam kene na bolje
raja dodaje na ovaj tekst jos uslova za promjene u bh fudbalu i daj da to organizujemo i da se to vise odradi dostaje bilo pet godina rata sa savezom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

čovjeće gdje ti živiš... kad si toliko pametan šta si osobno uradio da se nešto napravi... ništa ko ni ja. Za takvu nekakvu organizaciju moras biti konpetentna oraganizacija, koji članovi nisu samo navijači nego i mnogo jače osobe u javnosti!! Hayat gore hayat dole oni rade za pare al ako hoćeš javno manifestirati onda je dosta komplikovaniji sistem nego što ti misliš!!!

BHF ako se želi boriti za svoj stav mora pravno dobiti nekakvo statusno pravo, neznam koliko je to moguće ali bi morali iamti ljude koji bi stvorili pravnu osnovu i organizaciju u kojo su jasno definisani njeni ciljevi jedino tako će se napraviti napredak da se u tu organizaciju uključe sve javne persone kojima je isti cilj pravi razvoj BH futbala i sprečevanje kriminala.
Sve ostale poteze su samo voda na mlin svim tim kriminalcima u savezu to je već jasno svakome!!!
dy3
Uz njega su svi izuzev ljudi iz NS/FS BiH
KODRO: Vrijeme je da ovi ljudi odu iz
saveza

Piše: Max
Nedelja, 18.05.08. 16:30.

- Volio bih da se ova kriza iskoristi na neki pozitivan način, da se stvari stave na svoje mjesto. Volio bih da se ljudi koji su u savezu malo osvrnu oko sebe, da budu prema sebi malo samo kritični, da pogledaju kolika je njihova krivica u svemu ovome, da ne optužuju uvijek iste ljude, uvijek istu stranu. Ako sve ovo što se dogodilo, iskoristimo na jedan pozitivan način, mislim da smo puno napravili. Ja mislim da je došlo vrijeme da ovi ljudi iz saveza odu - kaže za Sport###### Meho Kodro, sada već bivši selektor reprezentacije.

Iako je od odluke o smjeni Mehe Kodre prošlo tri dana, navijači reprezentacije, ljubitelji fudbala u BiH se teško mire sa tokom odlukom 131 dan je bio dovoljan da sve niti na relaciji NS/FS BiH – Meho Kodro popucaju.

Iako je bivši, Kodro danas ima kao niti jedan selektor do sada ogromnu podršku javnosti u BiH. Koliko god je Kodro bio čvrst u svom stavu da reprezentacija ne putuje u Iran, toliko je danas ubjeđen da je došlo pravo vrijeme za promjene. Kodro u razgovoru za www.sport###### priznaje da mu je od prvog dana bilo teško raditi sa ljudima iz našeg Saveza.

KODRO : Teško mi je bilo definitivno. Mi smo pokušali nešto da napravimo, imali smo jedan dobar projekat, igrači, ali u opšte svi oni koji su bili u tom projektu su prepoznali tu jednu ideju, svi smo krenuli da nešto napravimo. Nažalost ljudi koji vode savez nisu tako mislili. Oni su imali neke svoje ideje, razmišljali su o nekim drugim stvarima samo njima znanim i tako je došlo do konflikta prije nekih 15- tak dana koji se riješio tako kako se riješio.

######. BA: Ono čime se Kodro može pohvaliti jeste ogromna podrška javnosti, podrška koju do sada nije imao možda niti jedan selektor?!

KODRO: Ja sam znao za tu prodršku javnosti, navijača, ljudi koji žele neke promjene koji su možda čak i bolje bili opoznati sa situacijom u našem fudbalu, savezu. To mi je svakako satisfakcija Šta će se sada desiti ne znam, ali ja mislim da ću sa ja sa svoje strane staviti jednu tačku. Sutra sam zakazao jednu pres konferenciju kako bi se oprostio od ljudi koji su bili iz mene čitavo vrijeme.
Ja se vraćam u Španiju, nastavljam živiti kako sa živio od januara ove godine. Kasnije šta će biti vidjet ćemo.

######A.BA: U prošlim kvalifikacijama reprezentacija je doživjela neuspjeh, gubilo se kući od Moldavije, Mađarske, stigli smo na nulu, sa Kodrom je sve trebalo krenuti ispočetka. Nakon svega gdje smo danas, jesmo li na nuli i li smo pali još niže.

KODRO: Mislim da nismo na nuli. Sve ovo što se dogodilo se moralo dogoditi na neki način. Volio bih da se ova kriza iskoristi na neki pozitivan način , da se stvari stave na svoje mjesto. Volio bio da se ljudi koji su u savezu malo osvrnu oko sebe, da budu prema sebi malo samokritični da pogledaju kolika jenjihova krivica u svemu ovome, da ne optužuju uvijek iste ljude, uvijek istu stranu.Ne vjerujem da smo u minusu, da smo na početku, mislim ako sve ovo što se dogodilo, iskoristimo na jedan pozitivan način, mislim da smo puno napravili, iako ti ljudi koji su sve ovo napravili, moraju da idu iako poznavajući njihov način razmišljanja oni neće promijeniti svoje mišljenje. Ja mislim da je došlo vrijeme da ovi ljudi iz saveza treba idu.

SPORT######: Je li ovo možda znači kraj saveza ovakvog kakvog imamo ?

KODRO: Ako Bog da, to bi trebalo biti najbolje riješenje.

SPORT######: Mediji su uz Kodru, navijači su uz Kodru, ako bude sve ''leglo'' kako treba vraćate se ponovo u reprezentaciju.

KODRO: O tome čemo pričati kada dođe vrijeme
andy
CITAT(makdoric01 @ 18.05.2008., 15:40) [snapback]154735[/snapback]
Igraci moraju staviti pritisak na savez da se vrate Kodro i Bolic. Misimovic, Dzeko, Ibricic, Spahic, Hasagic, Papac cak i Pjanic moraju kazati savezu da je to jedino rjesenje. Barbarez ce imati veliku ulogu u ovom svemu. Barbarez je nasa jedina nada jer je on jedini koji moze pomaci stvari.

Ja mislim da je vrijeme da barbarez pokaze koliki je patriota sad ili nikad.Mnogi su dosada pricali iza zavjese(mislim nisu spominjali imena)sem BOLE I KODRE.BARBA moze puno toga da napravi samo ako progovori jer vjerujte on puno zna,pa sta mislite zasto se nije odmah vratio u repklu nego je razmisljao o povratku.BARBA SAD ILI NIKAD ZA NASU BOSNU I HERCEGOVINU!
Zizou
CITAT(dy3 @ 18.05.2008., 17:45) [snapback]154753[/snapback]
Uz njega su svi izuzev ljudi iz NS/FS BiH
KODRO: Vrijeme je da ovi ljudi odu iz
saveza

Piše: Max
Nedelja, 18.05.08. 16:30.

- Volio bih da se ova kriza iskoristi na neki pozitivan način, da se stvari stave na svoje mjesto. Volio bih da se ljudi koji su u savezu malo osvrnu oko sebe, da budu prema sebi malo samo kritični, da pogledaju kolika je njihova krivica u svemu ovome, da ne optužuju uvijek iste ljude, uvijek istu stranu. Ako sve ovo što se dogodilo, iskoristimo na jedan pozitivan način, mislim da smo puno napravili. Ja mislim da je došlo vrijeme da ovi ljudi iz saveza odu - kaže za Sport###### Meho Kodro, sada već bivši selektor reprezentacije.

Iako je od odluke o smjeni Mehe Kodre prošlo tri dana, navijači reprezentacije, ljubitelji fudbala u BiH se teško mire sa tokom odlukom 131 dan je bio dovoljan da sve niti na relaciji NS/FS BiH – Meho Kodro popucaju.

Iako je bivši, Kodro danas ima kao niti jedan selektor do sada ogromnu podršku javnosti u BiH. Koliko god je Kodro bio čvrst u svom stavu da reprezentacija ne putuje u Iran, toliko je danas ubjeđen da je došlo pravo vrijeme za promjene. Kodro u razgovoru za www.sport###### priznaje da mu je od prvog dana bilo teško raditi sa ljudima iz našeg Saveza.

KODRO : Teško mi je bilo definitivno. Mi smo pokušali nešto da napravimo, imali smo jedan dobar projekat, igrači, ali u opšte svi oni koji su bili u tom projektu su prepoznali tu jednu ideju, svi smo krenuli da nešto napravimo. Nažalost ljudi koji vode savez nisu tako mislili. Oni su imali neke svoje ideje, razmišljali su o nekim drugim stvarima samo njima znanim i tako je došlo do konflikta prije nekih 15- tak dana koji se riješio tako kako se riješio.

######. BA: Ono čime se Kodro može pohvaliti jeste ogromna podrška javnosti, podrška koju do sada nije imao možda niti jedan selektor?!

KODRO: Ja sam znao za tu prodršku javnosti, navijača, ljudi koji žele neke promjene koji su možda čak i bolje bili opoznati sa situacijom u našem fudbalu, savezu. To mi je svakako satisfakcija Šta će se sada desiti ne znam, ali ja mislim da ću sa ja sa svoje strane staviti jednu tačku. Sutra sam zakazao jednu pres konferenciju kako bi se oprostio od ljudi koji su bili iz mene čitavo vrijeme.
Ja se vraćam u Španiju, nastavljam živiti kako sa živio od januara ove godine. Kasnije šta će biti vidjet ćemo.

######A.BA: U prošlim kvalifikacijama reprezentacija je doživjela neuspjeh, gubilo se kući od Moldavije, Mađarske, stigli smo na nulu, sa Kodrom je sve trebalo krenuti ispočetka. Nakon svega gdje smo danas, jesmo li na nuli i li smo pali još niže.

KODRO: Mislim da nismo na nuli. Sve ovo što se dogodilo se moralo dogoditi na neki način. Volio bih da se ova kriza iskoristi na neki pozitivan način , da se stvari stave na svoje mjesto. Volio bio da se ljudi koji su u savezu malo osvrnu oko sebe, da budu prema sebi malo samokritični da pogledaju kolika jenjihova krivica u svemu ovome, da ne optužuju uvijek iste ljude, uvijek istu stranu.Ne vjerujem da smo u minusu, da smo na početku, mislim ako sve ovo što se dogodilo, iskoristimo na jedan pozitivan način, mislim da smo puno napravili, iako ti ljudi koji su sve ovo napravili, moraju da idu iako poznavajući njihov način razmišljanja oni neće promijeniti svoje mišljenje. Ja mislim da je došlo vrijeme da ovi ljudi iz saveza treba idu.

SPORT######: Je li ovo možda znači kraj saveza ovakvog kakvog imamo ?

KODRO: Ako Bog da, to bi trebalo biti najbolje riješenje.

SPORT######: Mediji su uz Kodru, navijači su uz Kodru, ako bude sve ''leglo'' kako treba vraćate se ponovo u reprezentaciju.

KODRO: O tome čemo pričati kada dođe vrijeme

KODROOO JE HEEEEROOJ
nazdravimo.gif
Istok
CITAT(xs @ 18.05.2008., 12:53) [snapback]154687[/snapback]
S obzirom da je Beiha potpisao tvoj komentar - realno bi bilo da ga se odreknes jer znas da ta lijeva struja ima za cilj da se polako za sve okrivi Kodro, sve korak po korak.

Sad ozbiljno, dugo vec pratis nasu reprezentaciju, selektore, pa i rad ovog Saveza, zar stvarno mislis da bi to ista promjenilo? Samo bi se covjek izblamirao i pokusali bi ga isprovocirati do te mjere da sam da ostavku i s time totalnu krivicu prebacili na njeg.
Njemu je ostavka bila zacrtana vec puno ranije, sem sto je u Savezu do zadnje zivjela nada da ce on sam dati ostavku i htjeli su mu malo pripomoci direktno oci u oci pokusavsi slomiti njegovo dostojanstvo. S obzirom da Kodro nije otisao, sto zaista smatram pametnim potezom, morali su izabrati ovaj drugi nacin koji su izabrali.
Vidis i sam koliko ima suprotnosti u svemu ovome - obrazlozenje za neodlazak je zato sto novi selektor nebi imao dovoljno vremena da skupi igrace, a eto zvali su Kodru na razgovor da ga "nagovore da ide u Iran". Fakticki Kodro bi imao vremena dok ovaj drugi nebi i istovremeno vec od juce spisak postoji kod novog selektora i vec objavljen.
Na zalost, Kodre vise nema, reprezentacije vise nema niti ce biti - bez obzira ko god bio novi selektor.
S obzirom da su nam ubili nesto najdraze, ostala je jos samo osveta a ona ce sigurno doci.

Ma i ja sam svjestan da je ovo bila samo igra i da su ga se oni svakako htjeli rijesiti, koliko njega toliko jos vise Bolica. Njihova papansko-mahalska sujeta nije mogla podnijeti da ne mogu upadati u hotel gdje su smjesteni igraci kad god im se cefne, da ne mogu dovoditi tetiche, amidzice, ujake i ljubavnice da se 'slikuju' sa igracima, nisu mogli podnijeti da im Bolic udari tarabu na ulazu u autobus kojim se reprezentativci prevoze do stadiona i uputi ih na gradski taxi. Nije im pasalo sto ima reda jer oni na red i rad nisu navikli. Ipak, dao im je previse vremena, trebao je ovo razvlaciti do kvalifikacija tad bi i njma bilo teze ovako nesto napraviti. Jos se nadam da ce im makar uzeti 200.000 kao i Sliskovic, za raskid ugovora. (ovo bi morao uraditi)

Sto se Ilje i kompanije tice oni me ne interesuju, mene interesuju slijedece prodane duse i kolaboracionisti. Njih treba pitati sta su, ko su, koga predstavljaju, majke im se nahebem. Mislim da je ovaj Rascic otac onog 'kloca od reprezentativca' Rascica. Hamdija Abdic je namjerno izostavljen zbog onog sto je ucinio za BiH u ratnom periodu ali svakako i njega treba pitati sta je mislio i cime se vodio kad je glasao protiv Kodre. Iljina kurava Colakovic je najveci krivac ali nisu puno bolji ni ovi iz IO. Da su oni bili protiv, Kodro nikad ne bi bio smijenjen.

Sulejman Iljinaprostitutka Colakovic
Zenica

Munib Usranovic
Sarajevo

Bašić Mensud
Sarajevo

Raščić Muhidin
Goražde

Fikret Mujkić
Tuzla

Ibrišimbegović Mirsad
Travnik
al
CITAT(Istok @ 18.05.2008., 19:14) [snapback]154775[/snapback]
Ma i ja sam svjestan da je ovo bila samo igra i da su ga se oni svakako htjeli rijesiti, koliko njega toliko jos vise Bolica. Njihova papansko-mahalska sujeta nije mogla podnijeti da ne mogu upadati u hotel gdje su smjesteni igraci kad god im se cefne, da ne mogu dovoditi tetiche, amidzice, ujake i ljubavnice da se 'slikuju' sa igracima, nisu mogli podnijeti da im Bolic udari tarabu na ulazu u autobus kojim se reprezentativci prevoze do stadiona i uputi ih na gradski taxi. Nije im pasalo sto ima reda jer oni na red i rad nisu navikli. Ipak, dao im je previse vremena, trebao je ovo razvlaciti do kvalifikacija tad bi i njma bilo teze ovako nesto napraviti. Jos se nadam da ce im makar uzeti 200.000 kao i Sliskovic, za raskid ugovora. (ovo bi morao uraditi)

Sto se Ilje i kompanije tice oni me ne interesuju, mene interesuju slijedece prodane duse i kolaboracionisti. Njih treba pitati sta su, ko su, koga predstavljaju, majke im se nahebem. Mislim da je ovaj Rascic otac onog 'kloca od reprezentativca' Rascica. Hamdija Abdic je namjerno izostavljen zbog onog sto je ucinio za BiH u ratnom periodu ali svakako i njega treba pitati sta je mislio i cime se vodio kad je glasao protiv Kodre. Iljina kurava Colakovic je najveci krivac ali nisu puno bolji ni ovi iz IO. Da su oni bili protiv, Kodro nikad ne bi bio smijenjen.
Sulejman Iljinaprostitutka Colakovic
Zenica

Munib Usranovic
Sarajevo
Bašić Mensud
Sarajevo
Raščić Muhidin
Goražde
Fikret Mujkić
Tuzla
Ibrišimbegović Mirsad
Travnik

ma oni su svi profiteri saveza / kriminalci

----------------------------

Poseban "fenomen" u sudijskoj organizaciji su tzv "tatini sinovi": Edin Golać - arbitar zbog kojeg je Ahmed Džubur, predsjednik Veleža, kažnjen, nakon toga je podnio i ostavku, a klub je sankcionisan zabranom dolaska gledatelja na stadion u Vrapčićima - sin je Huse Golaća iz Banovića, prvog čovjeka federalnog NS-a. Travničanin Mirsad Ibrišimbegović, nekada istaknuti djelilac pravde na nogometnim terenima bivše države, forsira opet svog sina. Isto je i sa sinovima Muhameda Šele, potpredsjednika NS-a Tuzlanskog kantona, Milana Vučića, člana Skupštine NS-a BiH, Muhameda Terzića, nekadašnjeg prvog čovjeka NK-a Travnik, Medžida Gvozdena... Robert, banjalučki arbitar je sin Vladimira Zrilića, također "čovjeka u crnom" iz yugo-lige. Iz Orašja dolazi Vladimir, brat Ilje Dominkovića, potpredsjednika bh. saveza.

http://www.bhdani.com/default.asp?kat=fok&...&tekst_rb=3

-----------------------------------

Sa otvorenim pismom jasno smo iskazali da više neće moći da nas pravi budalama. Ostali su najhrabriji Ahmetovi puleni da ga brane i pokušaju ostaviti na funkciji direktora, a to je Zlatan Mijo Jelic iz Širokog Brijega i Mensud Bašić iz Sarajeva.

http://www.bhfanaticos.com/index.php?optio...7&Itemid=66

-----------------------------------

Najnoviji primjer mucki u F/NS BiH desio se na revans susretu osmine finala Kupa u Celicu izmedju Mrkaljevica i Gorazda. Gosti su u svom timu pod laznim imenom i legitimacijom "svercovali" Adisa Culova iz srbijanskog Tutina, a iza svega toga stajao je Muhidin Rascic, predsjednik gostujuceg kluba. Isti taj Rascic je clan Izvrsnog odbora F/NS BiH i bice izuzetno interesantno i zanimljivo vidjeti da li ce njegovo "djelo" ostati nekaznjeno ili ce, kao u svakom normalnom svijetu i organizaciji, biti odstranjen kao stetno tkivo koje prijeti da zarazi i ostali dio zdravog organizma.

Troclano Predsjednistvo naseg saveza u sastavu Milan Jelic, Iljo Dominkovic i Sulejman Colakovic nalazi se na velikom ispitu, ali i svi oni koji su do sada bili saradnici s prevarantom Rascicem. Ukoliko covjek koji je zelio da prevari druge, pa se zapetljao u sopstvenim necasnim radnjama fudbalski "prezivi" onda definitivno za bh. fudbal nema spasa. Bice zanimljivo cuti stav predsjednika Jelica na skorasnjoj sjednici Izvrsnog odbora, koji je u medijima obecavao ciscenje svih onih koji rade protiv fudbala. Rascic je najocitiji primjer mesetara, kojem nije mjesto u nasem savezu i fudbalu.

''NEZAVISNE NOVINE'' Pise: Slavko Basara

------------------------------------

itd tumbleweed.gif
al
Kodro apeluje na igrače da igraju za BiH
S. Šišić

18.05.2008 17:32

Što se mene tiče, stavio sam tačku na epizodu u reprezentaciji. Vraćam se porodici u Španiju, a šta će biti dalje, vidjećemo, rekao je Meho Kodro, smijenjeni selektor fudbalske A reprezentacije BiH.

Kodro je u protekla dva dana razgovarao i s većinom reprezentativaca. Šta im je poručio?

"Nema razloga da im nešto poručujem. Nisam više selektor", kaže Kodro dodavši:

"Apelovao sam na njih da se odazovu na poziv bez obzira ko će voditi nacionalni tim. Reprezentativni dres mora biti svetinja. Naravno, igrači treba da pričaju i da kažu šta im smeta, ali oni su najjači dok igraju na terenu. Sa svima njima s kojima sam razgovarao, rekao sam im da reprezentacija ne smije trpiti, da se oni moraju dići iznad svega i pokazati pravu snagu. Iznenađeni su mojom smjenom, nisu očekivali ovakav ishod."

Sada već bivši selektor "vratio" se i na slučaj "Iran".

"Kada su mi prvi put rekli za Iran, insistirao sam da se utakmica ne prihvati. Međutim, dok smo pregovarali hoćemo li ili nećemo u Teheran, ugovor je potpisan. Nakon toga jedan član Predsjedništva mi kaže, to je uradio onaj drugi i tako sve ukrug. Sada tek vidim koliko su doboki problemi u našem fudbalu", istakao je Kodro.

nezavisne
al
Sergej Barbarez: Nisam svemoćnik da spasim naš fudbal
S. Šišić

18.05.2008 17:33

Sergeja Barbareza, bivšeg kapitena fudbalske A reprezentacije BiH, prvotimca Bajera, kojem je istekao ugovor sa "apotekarima" mnogi vide kao spasitelja bh. fudbala.

Popularni Barba na raskrsnici je karijere – još ne zna hoće li nastaviti profesionalnu karijeru ili će "okačiti kopačke o klin".

"Ne znam šta će biti dalje? U utorak imam sastanak sa ljudima iz Leverkuzena. Male su šanse da ostanem, jer nismo izborili plasman u Evropu", kaže Barbarez dodavši da je propao i odlazak u Hamburger:

"U HSV-u imaju druge planove. Promijenili su trenera i vjerovatno neće biti ništa od toga."

Smjenu stručnog štaba na čelu sa selektorom Mehom Kodrom, ocjenjuje kao veliki minus za naš fudbal.

"Dotakli smo dno", ističe Barbarez, a na pitanje postoji li nada za bolje dane, odgovorio je:

"Nade nam nikada nije falilo, ali bojim se da i ona sada nestaje. Iz dana u dan tonemo sve dublje i dublje. Sada nije važno ko je kriv, važna je budućnost našeg fudbala, a ona očito nije svijetla."

Naglasio je da u ovom trenutku ne može odgovoriti da li će nastaviti karijeru ili će se okrenuti trenerskom poslu. Niko iz N/FS BiH ga nije kontaktirao, a šta bi se dogodilo kada bi dobio poziv, odgovorio je protupitanjem:

"U kojem svojstvu, igrač ili trener?"

Kao spasitelj bh. fudbala.

"Nisam svemoćnik da spasim bh. fudbal. Možda bi se digla atmosfera, ali... Evo, puno nade smo polagali u Kodru i Bolića, a šta se desilo. Smijenili su ih nakon dvije utakmice. Strašno je ovo što se dešava u Savezu i našem fudbalu", ostao je nedorečen i zagonetan Barbarez.

nezavisne
cile
Konzerva
mislim da ako se igraci odazovu i odigraju dobro protiv azerbejdzana,mislim pobjede, pisi propalo, nista od bojkota, sve ce se smiriti

sad je jedinstvena prilika igracima da svi zajedno kazu DOSTA VISE, jer igraci i navijacu su hljeb saveza, to su njihove slabe tacke pa zasto onda da ih tu ne udarimo, igraci i navijaci bojkotuju, siguran sam da bi odmah kodru postavili 4 juna ponovo

KOBNA BI GRESKA BILA DA SE SVI IGRACI ODAZOVU
BiH supporter
CITAT(Konzerva @ 18.05.2008., 20:19) [snapback]154782[/snapback]
mislim da ako se igraci odazovu i odigraju dobro protiv azerbejdzana,mislim pobjede, pisi propalo, nista od bojkota, sve ce se smiriti

sad je jedinstvena prilika igracima da svi zajedno kazu DOSTA VISE, jer igraci i navijacu su hljeb saveza, to su njihove slabe tacke pa zasto onda da ih tu ne udarimo, igraci i navijaci bojkotuju, siguran sam da bi odmah kodru postavili 4 juna ponovo

Ma nek se oni lijepo odazovu na poziv i nek igraju. Ali nek od prve Minute zabijaju golove sami sebi.
al
bazdarevic kriminalcima:

"ne moze mesa bazdarevic biti direktor bolnice kosevo"

icon_mrgreen.gif eusa_clap.gif
abab
Ma neka zovne sada Subotica i Tahirovica da zaigraju za repku. Ovo je sansa za probati neke nove igrace.
BrcanskaMalta
CITAT(goliath @ 18.05.2008., 13:29) [snapback]154786[/snapback]
Nista od toga. To je malo suludo. Svi koji su javili da nece ic u Iran (Papac, Spahic, Misimovic, Ibricic) preceni ostalim boljim igracima nece se odazvat Piricu ciji je posao Kodro odradio. Tako isto niko od nasih navijaca nebi trebao da dodje na utakmicu. Ko dodje na Bilino Polje da navija za ovu privatnu repku protiv Azerbejdzana je izdajica ove repke.

pa dobro ako se baci koja bakljica, jedno hiljadu njih, ne bih te ljude zvao izdajicama; ali 'sem toga, ne treba ici na tekmu.
ermin-jaran
Jedini izlaz totalni bojkot i navijaca i igraca sve do promjene kompletnog saveza
traziti:
povratak Kodre i promjenu nacina funkcionisanja saveza traziti ljude kompetentne za ovaj posao......
ja mislim da je sad momenat da se ide do kraja...ako pokusaju da igraju onemoguciti ih svim sredstvima.
Nema drugog izlaza na lijep nacin nece ici oni samo razumiju zakon sile ,zakon jaceg....
jaco
Neću igrati za reprezentaciju protiv Azerbejdžana

Odluka nadarenog nogometaša je posljedica sramne odluke o smjeni selektora Kodre * Umoran sam, ali i trenutno stanje u Savezu glavni su razlozi što neću doći - izjavio je za naš list Pjanić

amirb
CITAT(Allenn @ 18.05.2008., 17:40) [snapback]154750[/snapback]
ja se prikljucujem! Ili otvorit racun za podrsku BHFanaticosima!

Brate,potpisujem sve do rijeci. I molim Ventolu da kad stigne napise par bankovnih informacija potrebnih za prebacivanje skromnih donacija.Studenska je al je od srca.
Eborg
CITAT(jaco @ 18.05.2008., 21:02) [snapback]154793[/snapback]

Odluka nadarenog nogometaša je posljedica sramne odluke o smjeni selektora Kodre * Umoran sam, ali i trenutno stanje u Savezu glavni su razlozi što neću doći - izjavio je za naš list Pjanić

Apsolutno sam na njegovoj strani!
Almir
CITAT(jaco @ 18.05.2008., 19:02) [snapback]154793[/snapback]

Pocelo je pocelo eusa_clap.gif Evo ga Pjanic prvi odustaje, hajmo sledeci.
Nazalost fudbal je samo jedan manji dio mizernog stanja nam u zemlji, evo gledam Pejakovica i ovu sirotinju, ljudi nemaju od cega familiju prehraniti,za plakati. Ovde samo revolt i socijalni nemiri pomazu protiv ovih guzonja u vlastima.
K_nine
CITAT(jaco @ 18.05.2008., 20:02) [snapback]154793[/snapback]

Bravo!
jaco
ljudi imam pitanje sto to govorite bravo da nece igrat jel nebi bilo bolje da zaigra da se osiguramo,i dali postoji sansa da on zaigra za francusku il mozda nema prava da mjenja sportsko drzavljanstvo opet
banjalucanin
A sta je sa Ventolom?Gdje je on?
Almir
CITAT(jaco @ 18.05.2008., 19:32) [snapback]154799[/snapback]
ljudi imam pitanje sto to govorite bravo da nece igrat jel nebi bilo bolje da zaigra da se osiguramo,i dali postoji sansa da on zaigra za francusku il mozda nema prava da mjenja sportsko drzavljanstvo opet

On nema pravo da mjenja sportsko drzavljanstvo opet, a odlucio je se za nas. Jest da je velika steta sto nece debitov sad zasad, nadajmo se da ce imati dosta strpjenja i razumjevanja za situaciju koja je sad nastala. Steta ja za malog ali ovo se radi za sve buduce Pjanice, tolike smo talente izgubili, sada nema vise nazad kad smo doveli cara do duvara.
Schlager
Pjanic nece da igra a pojedinci mu ovdje aplaudiraju!
Oprastam,jer su vjerovatno mladi i ne znaju da kad bi Pjanic odigrao jedan minut protiv Azerbejdzana,on je bosanski za sva vremena,BiH je dobila igraca svjetske klase za sledecih 15 godina,a ovako se saga nastavlja,i mozda ga francuzi privole da igra za njih!

Niko dobronamjeran ne moze pozivati reprezentativce na bojkot,jer bi to islo u prilog samo turcima i ostalim nasim protivnicima,oni ne igraju za nepismene prostake iz Saveza nego za Bosnu i tako treba da razmisljaju,koliko je bojkot pomogao,najbolje se vidjelo u proslim kvalifikacijama i onim cuvenim pismom i njegovim potpisnicima....

Zna li iko od vas ko je Predsjednik njemackog saveza? Ili italijanskog,ili spanskog? Pa naravno da ne zna,ali igrace znate,vazno je kako njemacka,spanska ili italijanska reprezentacija igraju na terenu....

moram priznati da mi svi koji pozivaju na bojkot reprezentativce djeluju naivno.Zar ocekujete da izadje Iljo,ceko ili Colak i kaze "izvinite svi i BHF,i igraci i javnost,bili ste u pravu,odstupamo"

Ne,nece,jedini metod borbe koji bi ih malo uzdrmao je suvo nasilje, za pocetak ih treba dobro zaplasiti (eksplozivna naprava pod auto i sl),a kasnije....
mikac
na ovom spisku za azerbejdjan ponovo imamo novih igraca a nema zlatana muslimovica . ko je ovaj diaba . i bajic ponovo pozvan kao i maletic a rezerve u partizanu.

ma treba da svi otkazu nastup na toj i na svim sledecim utakmicama u ovoj godini. pa nek oni salju c repku i u spaniju i protiv turaka i protiv azerbejdzana.
Zizou
CITAT(mikac @ 18.05.2008., 22:25) [snapback]154805[/snapback]
na ovom spisku za azerbejdjan ponovo imamo novih igraca a nema zlatana muslimovica . ko je ovaj diaba . i bajic ponovo pozvan kao i maletic a rezerve u partizanu.

ma treba da svi otkazu nastup na toj i na svim sledecim utakmicama u ovoj godini. pa nek oni salju c repku i u spaniju i protiv turaka i protiv azerbejdzana.

gdje se moze spisak vidjeti jarane ??
K_nine
CITAT(Schlager @ 18.05.2008., 21:19) [snapback]154804[/snapback]
Oprastam,jer su vjerovatno mladi i ne znaju da kad bi Pjanic odigrao jedan minut protiv Azerbejdzana,on je bosanski za sva vremena,BiH je dobila igraca svjetske klase za sledecih 15 godina,a ovako se saga nastavlja,i mozda ga francuzi privole da igra za njih!

Niko dobronamjeran ne moze pozivati reprezentativce na bojkot,jer bi to islo u prilog samo turcima i ostalim nasim protivnicima,oni ne igraju za nepismene prostake iz Saveza nego za Bosnu i tako treba da razmisljaju,koliko je bojkot pomogao,najbolje se vidjelo u proslim kvalifikacijama i onim cuvenim pismom i njegovim potpisnicima....
Zna li iko od vas ko je Predsjednik njemackog saveza? Ili italijanskog,ili spanskog? Pa naravno da ne zna,ali igrace znate,vazno je kako njemacka,spanska ili italijanska reprezentacija igraju na terenu....
moram priznati da mi svi koji pozivaju na bojkot reprezentativce djeluju naivno.Zar ocekujete da izadje Iljo,ceko ili Colak i kaze "izvinite svi i BHF,i igraci i javnost,bili ste u pravu,odstupamo"
Ne,nece,jedini metod borbe koji bi ih malo uzdrmao je suvo nasilje, za pocetak ih treba dobro zaplasiti (eksplozivna naprava pod auto i sl),a kasnije....

izgleda da si ti mladzi, posto Pjanic nemoze promjeniti vise. Odlucio je za nas da igra. Fifa mu je dala zeleno svjetlo pa zato on je vec nas za sva vremena...
novoime
CITAT(Schlager @ 18.05.2008., 22:19) [snapback]154804[/snapback]

PROSETAJ. ne bi bilo lose banovati one koji pozivaju na bacanje bombi i sl. narocito provokatore iz nfsbih.
SrceBiH
Celnici NFSBIH-a su ucinili veliku gresku

Celnici NFSBIH-a su ucinili veliku preostalu gresku na relaciji selektor - savez a jos vise zastranili savez - igraci. Ko ce se odazvati za prijateljsku utakmicu 1 Juna stavljen je veliki upitnik jer se nezna ko ce se odazvati za utakmicu. Izgleda da su sigurno celnici saveza odlucili smjeniti Mehu Kodru i staviti neku drugu osobu na njegovo mjesto koja ce dopustiti da ga vuku za nos. Tajno ali i Javno su se izjasnili da zele nove sukobe sa BHF-om, a sigurno ce se sukobiti i sa novim bojkotom igraci ako budu na Kodrinoj strani da se vrati on i njegov strucni stab onda sigurno ce biti kraj politike u bh nogometu. BHF je obecao NFSBIH-u da ce zazaliti sigurno!?

Sad za sad BHF je uzrujan ali i miran, dokad ce tako biti niko nemoze potvrditi, samo su zaprijetili. BHF sigurno sada ceka da vide ko ce se odazvati na utakmicu, pa onda krenuti u napad protiv savez-a. Nije 100% sigurno da ce sledeca sedmica biti mirna jer ce sigurno biti i odbijanja od reprezentativaca i nastup bojkota. UKOLIKO IGRACI BUDI MIRNI I DOZVOLE DA ZAIGRAJU ZA LJUDE KOJE NE INTERESUJE REPREZENTACIJA BH SIGURNO BHF NECE, AL NEBI TAKO TREBALO OCUKUJU SE NEREDI OKO SAVEZA. UTAKMICA SA AZB. SIGURNO CE BITI OD VELIKE STETE JER SVE KAKO JE KRENULO NECE BITI MIRNE GLAVE DA NE NAPRAVI NERED.

NAPRED BHF! NAPRED BOJKOT IGRACI! KO ZAIGRA IZDAJICA JE REPREZENTACIJE.
Nucho
tumbleweed.gif icon_arrow.gif kosarka.gif ...

K_nine
CITAT(Domovina-BIH @ 18.05.2008., 21:32) [snapback]154811[/snapback]
Djesi to ti cuo bogati da je Pjana dobio zeleno svjetlo od FIFE???????

citaj malo po forumu, ili prati medije tumbleweed.gif
Istok
Do sad su Ibricic i Pjanic direktno izrazili svoje nezadovoljstvo, kad se tome dodaju vec stari borci protiv bolesnika iz Saveza, Spahic, Hasagic, Papac, Bajramovic, i jos kad bi im se pridruzili Dzeko, Salihovic, Jahic, koji su nove zvijezde reprezentacije, to je vec vise nego 70% ove ekipe.

Hoce li igrati ili ne, to ne znam, mozda okrenu neku novu taktiku ali sam siguran i kad se budu odazivali da to nece biti ni sa 50% snage i volje kako bi to bilo uz Mehu Kodru. Mozda da dolaze na okupljanja da vide jedni druge, da oderu pokoju kuravu kao za vrijeme Muzurovica ili da ismijavaju selektora kao sto su se zajebavali na racun Mise Smajlovica u Izraelu.

Znaci kako god bilo, bice cirkus...
Eddi
sorry guys, imam jedno glupo pitanje !!

Ko je glavni u NSBIH ?
Ko ima mogucnost da izbaci ove mafijase ??
Meni nije jasno kako ovi ljudi mogu mirno spavati.
limeni
CITAT
Ko je glavni u NSBIH ?

1. iljo dominkovic,sulejman colakovic,bogdan ceko, munib usanovic, sve kriminalci.
2. niko, jer se bagra medjusobno bira, to znaci dozivotno ostaju u savezu.

eh brate kad mogu dodik i ostali kriminalci zbog kojih je zivot tezak mnogima u BiH, zasto ne bi oni mogli. ne brini ti za njih, da je normalna drzava ne bi ni njih bilo, znaci imaju podrsku dodika i ostalih anti-BH politicara.
ermin-jaran
CITAT(Nucho @ 18.05.2008., 23:05) [snapback]154817[/snapback]
tumbleweed.gif icon_arrow.gif kosarka.gif ...

Nucho hoce li sta mai...!!!??? eusa_think.gif
Zlatko_BiH
zao mi je strucnog staba. Ljudi su posteni dosli da rade za skoro dzabe (mislim da bi i radili dzabe) i da pokusaju nesto da naprave. ######i jadni stao im je za 200,000 maraka
Eddi
Ovo je zalosno eusa_wall.gif

Bas je se smirila situacija odkad su kodro i bolic dosli.
Imali smo dosta nade za kvalifikacije i sad ovo......

DamX
M***r im.. Sad ili nikad...Udriiii tu ######
ZIJANCER_SA
CITAT(Eddi @ 18.05.2008., 23:33) [snapback]154823[/snapback]
sorry guys, imam jedno glupo pitanje !!

Ko je glavni u NSBIH ?

Moze ih jarane smijeniti samo izvrsni odbor, ali taj izvrsni odbor je ekipa koja bi prije pokrepala nego tako nesto uradila jer to su ljudi njihovi koji su Kodru smijenili. Taj zakon u i oko N/FSBIH su oni skrojili i tako su ga napravili da im nemoze niko nista ko nije u Savezu zaposlen tojest ko nije u IO saveza BiH.
ANARHIJA
CITAT(bonusovac @ 18.05.2008., 17:47) [snapback]154844[/snapback]
Da je se ovo desilo u Italiji, gledali bi kod njih masovne demonstracije udruzenih navijaca, prepade celnih ljudi fubdalskog saveza, prebijanje istih po ulicama, bacanje molotovljevih koktela ispred njihovih privatnih rezidencija, dijeljenje letaka po ulicama, podmetanje pozara u fudbalskom savezu u 04 ujutro kad vatrogascima treba najduze vremena da dodju, spaljivanje auta ispred parkiralista, slanje prijetecih pisama na njihov adrese itd.

Takav bi otprilike bio scenarij u Italiji.........

Imali neko uvid kakav bi bio scenarij u recimo Grckoj?

Ima.....vidovita Dzemila. rolleyes.gif
BrcanskaMalta
nasao sam ovo na jednom ne-sportskom forumu:

"BHF vodi vec dva dana isrpne razgovore...mogu vam samo reci da je izmedju ostalog prijedlog da BIH reprezentacija dok je ovaj savez nece biti dozvoljeno da odigra nijednu utakmicu...dosta vise!!! Sad tek pocinju problemi za savez!!"

pitanje je onda postavljeno: "s kim bhf vodi razgovore?"

"sastanak BHF-a...svi su tu...od prestavnika bh do ovih iz skandinavije...ali razlog tome nije bila nastala situacija nego sravnjavanje racuna..vi mozda znate da BHF vodi razne humanitarne akcije i da je do sada donirao jako puno novaca...i onda se godisnje skupe i sravnjavanje racuna,koliko je zaradjeno koliko je donirano i planovi za nove akcije...a u kontaktu su i sa igracima i sa Kodrom."
bhfanatic7
na austrijskom teletext pise da se u petak sastaju Slovenija -BIH,prijatelska utakmica...dal je ovo neka greska il sta je savez sad opet izmislio???nista me vise ne cudi kod ovih govana
SuperUstipak
CITAT(bhfanatic7 @ 18.05.2008., 19:50) [snapback]154848[/snapback]
na austrijskom teletext pise da se u petak sastaju Slovenija -BIH,prijatelska utakmica...dal je ovo neka greska il sta je savez sad opet izmislio???nista me vise ne cudi kod ovih govana

ma greska to oni jos uvjek nisu izbrisali jer smo trebali igrati protiv njih prije nego sto se odgodila tekma
al
Grobari bh. fudbala

Nakon 131 dana i dvije prijateljske utakmice, prošlog petka na perfidan i ciničan način, 15 članova Izvršnog odbora NS BiH podiglo je ruku za tjeranje Mehe Kodre sa pozicije selektora nogometne reprezentacije BiH.

Tačnije, za "skidanje glave Kodri" ruku je podiglo 14 od 15 članova Izvršnog odbora NS BiH. I ta jedna ruka koja nije bila "za", nije bila protiv, što je još jadnije od od onog "za", bila je "suzdržana". Predstavit ćemo svih 15 članova Izvršnog odbora NS BiH, koji su svojom odlukom, po mnogima, iskopali raku bh. fudbalu. Kako reprezentativnom, tako i klupskom.

Prvo onoga koji je svojim suzdržanim glasom, valjda pokušao sebi prikuputi jeftine poene, ili učiniti da sve ne izgleda "staljinistički", dakle da baš svi isto ne misle (gdje svi misle isto, nešto žestoko smrdi).

Dakle, Fikret Mujkić, član IO NS BiH koji predstavlja NS Tuzlanskog kantona. Vjerovatno ni sam Mujkić ne zna šta je značio taj suzdržani glas. Njegovi sugrađani, Tuzlaci, koji vole bh. fudbal i bh. reprezentaciju, saznali su u petak navečer.

E, sad možemo redom. Iljo Dominković, idejni tvorac Kodrine eliminacije! Radi se o čovjeku koji na račun jada i čemera u bh. fudbalu godinama lagodno živi. Još nije sa sigurnošću utvrđeno s koliko strana prima plaću i dnevnice, obzirom da se uvalio i u krvoni, dakle NS BiH, NS FBiH i NS Posavskog kantona. Čak je uzimao i premije kada bi A selekcija pobjedila. I sam Meho Kodro je, nakon što je iz medija saznao da je smjenu, Dominkovića označio kao najlošiju kariku NS BiH.

Sulejman Čolaković, Dominkovićev "slijepi poslušnik". Čovjek koji je, kako saznajemo, najmanje pričao na sijelu upriličenom kako bi se Kodru pomelo. Baš kao i u bezbroj situacija do sada, Sulejman je samo klimao glavom na Iljine odluke. Pomenutu sejdnicu je uglavnom presjedio i prešutio, te na kraju, slijedio svojom, pokrete Iljine ruke. A čovjek dolazi, ni manje ni više, sa svetog mjesta bh. nacionalnog tima, Bilinog polja.

Bogdan Čeko, čovjek u kojega su Kodro i Bolić imali najviše povjerenja. Nažalost, i njegova ruka je poletjela u zrak na poziv za smjenu. Iako niko sa sigurnošću ne zna šta to znači, treba spomenuti da ponudio svoju ostavku na pomenutoj sjednici. Još uvijek je član Predsjedništva NS BiH.

Mensud Bašić, čovjek za kojeg kažu da jedno priča, a drugo radi. Navodno, prvo je bio uz Kodru, pa je promjenio mišljenje, pa opet bio uz Kodru. Na kraju je i on okrenuo Kodri leđa, dajući svoj doprinos planu Ilje Dominkovića. Što je najžalosnije, Bašić je u IO NS BiH delegiran iz "šehera", iz Sarajeva, a bar prema onome odakle dolazi, logički bi bilo da se nešto i pita u Izvršnom odboru. Očito da nije tako. Nije nam samo jasno čemu "šuplja" dan nakon cirkusa, kako mu je to bio jedan od najtežih dana i odluka u životu. A to smo već čuli od još jednog, šefa Ilje Dominkovića.

Midhat Ibrišimbegović, čovjek koji je u Izvršnom odboru, kako tvrde upućeni, samo iz jednog razloga, da čuva leđa sinu, fudbalskom sudiji, koji je, gle čuda, za samo nekoliko sezona, od najnižeg, stigao do elitnog nogometnog ranga, Premijer lige BiH. Inače, za "Mitinog" sina Stručna sudijska komisija NS BiH je nedavno predložila sankcije zbog lošeg suđenja. Ako nas pamćenje ne vara, on ja nakon tog prijedloga ipak delegiran!

Hamdija Abdić, jedini za kojeg smo smjeli ruku u vatru staviti da neće postupiti po želji "Ilje i kompanije". Nažalost... Iako je on uz Bogdana Čeku jedini koji je ponudio ostavku na svoju funkciju, čuđenje na Abdićevo dizanje ruke je još veće, jer je poznato da je on odigrao jednu od ključnih uloga da Meho Kodro uopšte pristane postati dio jada i bijede zvanog bh. nogomet, kojim već dugo godina "s planetarnim uspjehom" komanduje "Iljo & co". Interesantno, Avdić je čovjek koji svoje dnevnice, koje dobije od Saveza, podijeli osoblju NS BiH, prije nego napusti zgradu na "slatkom ćošetu". Ipak, ostat će upisano da je i njegova ruka ispoštovala želju "Ilje & co".

Muhidin Raščić, predstavnik NS Bosansko - Podrinjskog kantona. Iako i on slovi kao član IO NS BiH kojemu se ne može baš tako lako prići i reći, "de bolan, podrži to", a da to ovaj slijepo posluša, nije nigdje demantovao da nije podržao Kodrinu smjenu, iako nije bio prisutan kada se glasalo. Po svemu sudeći, Raščić je svoje aminovanje smjeni dao samo zato jer se u Japanu zakačio sa Elvirom Bolićem, Kodrinim pomoćnikom, kada Bolić njemu ni ikome drugom, osim struke, nije dozvolio da sa igračima putuje u autobusu.

Zlatan Mijo Jelić, čovjek koji je od Širokog Brijega napravio klub kojemu zavidi svaki premijerligaš. Baš kao i ostali, i njegova ruka je bila visoko podignuta kada se glasalo "za". Tako je Jelić sam sebe u kratkom roku žestoko demantovao. Još su svježi njegovi istupi u medijima o tome kako treba očistiti NS BiH od ljudi koji čine zlo bh. fudbalu. U petak je sjedio sa svima koji o svemu odlučuju, i sa svima je imao isto mišljenje! Cinično, zar ne!

Živko Marjanac, tipičan lik nalik onima iz političkih stranaka. Svoju glavu "ostavi kod kuće" kada se ide izglasati nešto o čemu su šefovi već ranije donijeli odluku. Bilo ono dobro ili ne.

Miroslav Ćorić, sugrađanin Mehe Kodre. Kodre zbog kojeg je nekada davno, u neka sretnije vremena, kada je za Ilju i kompaniju znalo samo njihovo selo, skakao na tribinama i slavio Kodrine golove u dresu Veleža. Za kojeg je tada Ćorić, pretpostavljamo kao i svi Mostarci, navijao. U petak mu to nije bilo više toliko bitno. Inače, za Ćorića se nagađa da ima poprilično sumnjiv i debeo dosije u MUP-u HNK.

Slaviša Vujić, poznatiji po nadimku "Pilot". Vujić je do sada putaovao sa reprezentacijom BiH, svejedno da se radilo o seniorskoj, ili nekoj od mlađih selekcija. Jer, bilo s kojom selekcijom putovali, dnevnice se naplaćuju u markama, a ne u ekserima.

Ranko Cvijić, slovi kao autoritativan kadar iz FS RS. Ne znam gdje mu je taj autoritet bio u petak, kada je glasao po želji Ilje Dominkovića i njegovih zamjenika.

Marjan Jelić, direktor Modriča Maksima. Sudije ga pamte kao siledžiju koji je uvijek nasrtao na službena lica ako rezultat nije odgovaro njemu i njegovom klubu. Optužio ga je nedavno i kontrolor Dragan Prtvar da je na njega vršio pritisak da sudije nagradi dobrim ocjenama, jer su odsudile po mjeri Modriče. Inače, Jelić je brat pokojnog predsjednika NS BiH, Milana Jelića, čovjeka za čijeg života i mandata u NS BiH, miševu nisu mogli kolo voditi. Pokoj mu duši.

Ivan Perić, kadar Ilje Dominkovića. Čija se ruka podiže u istom vrijeme kao i Iljina. Inače, još jedan u nizu za koje se sve glasnije priča da uredno naplaćuje dnevnice u NS BiH, a navija za jednu od susjednih zemalja. Lokal-patriotski nastrojen, i najveća mu je briga da što više kadrova iz njegova NS ZHK-a bude u organima i tijelima NS BiH.

E. Borovina
SAN.ba

novoime
jasno je da kodro i bola , radi politicke korektnosti, ne mogu pozivati igrace na neposluh, ali javnost mora jasno dati do znanja igracima, da ce se onaj koji se ovaj put odazove lopovima , smatrati ######om. i da, ukoliko se kao rjesenje nametne bojkot, ovaj put moramo biti jedinstveni i ne dolaziti na tekme.
SrceBiH
MA NISTA SAMO ILJU DOMINKOVICA TREBA ISTUCI NA MRTVO IME, DA ZABORAVI SELO GDJE JE SE RODIO, TOLIKO NAS JE ZADUZIO, OVO JE SVE NJEGOVO ###### NIJE MOGLO TAKO, OVO JE NAJBOLJI NACIN, E NEKA SAD VIDI GDJE JE TREBA MU SVE KOSTI SLOMITI !
Zlatko_BiH
Miralem Pjanić - Neću igrati za reprezentaciju protiv Azerbejdžana

Nakon odluke o smjeni Mehe Kodre i brzopoteznog izbora privremenog selektora Denijala Pirića, upitno je ko će se sve odazvati na okupljanje za meč sa Azerbejdžanom. Navodno, većina njih ima dobre razloge da se ne pojavi u hotelu «Hercegovina», u bazi koju je odabrao, sad već bivši selektor. Miralem Pjanić, osamnaestogodišnja zvijezda Meca, koji je mjesecima čekao na debi, kako stvari stoje, neće debitirati protiv Azerbejdžana. Evo i zašto?

- Umoran sam od naporne sezone. Igrao sam na dva fronta, a u Bukureštu me 25. maja čeka utakmica gdje ću igrati u selekciji Luisa Figa - kaže za «San» Pjanić.

Selektor je bio korektan

Da li je to jedini razlog?

- Iskreno, nije mi drago što se dešava ovo oko reprezentacije. Nije moje da komentarišem, ali moram priznati da sam zatečen i iznenađen smjenom Kodre. Sa selektorom sam imao nekoliko razgovora, dolazio je da me gleda u Francuskoj, stalno se raspitivao za moj slučaj. On je kao i ja silno želio da debitujem u reprezentaciji.

Navodno, Fudbalski savez Francuske čini sve kako bi Vam dali francuski pasoš, te kako bi ste zaigrali za «trikolore»?

- Istina je da se svako toliko pojavi neki tekst u kojem se piše kako ću igrati za Francusku. Čak su me gledali selektori Francuske, ali ja o tome nisam razgovarao ni sa kim iz Saveza. Ako su to želje ljudi iz francuskog Saveza i reprezentacije, meni to laska, ali nema ništa od igranja za Francusku.

Muke po hotelima

Bh. navijači i sportska javnost Vas sa nestrpljenjem očekuje u dresu bh. tima. Kakva je situacija sa Vašim pasošem?

- Nisam ga još dobio. Nadam se da ću ga uskoro dobiti. I meni je silno stalo da igram za BiH. Znate da sam dolazio na okupljanje mlade reprezentacije u Teslić. Niko ne zna kako mi je bilo kada su momci otišli za Francusku, a ja ostao u hotelu, potom čekao kombi da me prebace u Sarajevo. Onda su me doveli na okupljanje A reprezentacije. I tada sam ostao sam u hotelu, kada su reprezentativci otišli u Grčku. I svaki puta bi me ljudi iz Saveza i selektori tješili riječima; ne brini, biće sve u redu do naredne utakmice. Od prvog poziva prošlo je osam mjeseci, a još nisam zaigrao.

Da li ste definitivno odustali od reprezentacije BiH?

- Nisam, jer moje srce kuca za BiH. Jedno je reprezentacija, a drugo su neki ljudi koji mijenjaju selektore i vode politiku Saveza. Ja želim igrati za reprezentaciju BiH i nakon svih ovih dešavanja, ali u ovom trenutku nisam spreman. Navijači mi šalju poruke, raduju se mojim uspjesima, priželjkuju, skoro kao i ja, da odem u pravi klub. Protiv Azerbejdžana sigurno neću igrati - izjavio je za «San» Miralem Pjanić.

S.S.

Lion nova stanica

Pjanića su proteklih mjeseci pratili skauti najboljih evropskih klubova. Među prvima zanimanje je pokazao Kaiserslautern, potom Bajern, Verder, Šalke, Wolfsburg, madridski Atletiko, Fenerbahče, Marsej, Arsenal, Čelzi... Nedavno je Pjanićev otac Fahrudin bio gost Barselone i Žoana Laporte na Nou Campu.

- Miralem će vjerovatno karijeru nastaviti u Lionu. Ja vodim račune o svemu, ali Miralemu prepuštam da odabere klub gdje misli da je najbolje. Njemu je jako stalo da igra za reprezentaciju. U ovom trenutku on je premoren, i stanje nije najbolje za njegov debi - naglasio je Fahrudin Pjanić, koji je u startu odbio pozive Francuske, Hrvatske i drugih zemalja koji su pokušali dobiti njegov pristanak da nagovori sina da igra za njihove reprezentacije.

http://www.san.ba/index.php?id=2393
SuperUstipak
LOL cuj odbio hrvatsku. pa kakve on ima veze sa hrvatskom, stvarno mi ne ide u glavu.
ori
SVI NAVIJACI BIH UCLANITE SE U BH FANATICOS. Svi mi koji iz raznih razloga nemozemo nesto uciniti protiv saveza, pogotovo raja u dalekoj dijaspori, uclanite se u BH FANATICOS ako zelite da se nesto dobro napokon desi ovoj reprezentaciji. Meho Kodro je sa slomljenom rukom igrao protiv Litvanije za BIH. Dosao je zajedno sa Bolom, isto legendom nase repke da napokon nesto napravi za ovu zemlju da bi bili smjenjeni od klosara Dominkovica koji dobija platu od BIH a navija za Hrvatsku. Smjenjeni su od Usanovica koji je na sudu zbog mafijaskog posla, tom istom mafijasu je i produzen mandat. KODRO i BOLA su smjenjeni od ljudi koji dobijaju platu od BIH. KODRO I BOLA su radili za BIH iz ljubavi prema istoj, nisu bili placeni i smjenjeni su zbog toga sto vole svoju zemlju. DIJASPORA NE DOZVOLITE DA NAM NAVIJAC DRUGE ZEMLJE(Dominkovic) I MAFIJAS(Usanovic) UZIMA LJUBAV PREMA NASOJ ZEMLJI. NAJMANJE STO MOZEMO URADITI JE PLATITI CLANARINU ZA BH FANATICOSE I TO ISTO OBAVJESTITI NASE JARANE I SVU DRUGU RAJU NA SVIM DRUGIM FORUMIMA. Ako dodjemo do cifre od 20 hiljada fanaticosa sa clanarinom onda cemo nesto i uraditi. Svi veliki timovi imaju navijace CLANOVE koji mogu odlucivati o necemu ako su CLANOVI. Ja nisam bio clan fanaticosa iako sam podrzavao njihovu borbu protiv mafije u savezu. Od danas cu ih podrzavati kao clan.
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.