Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
Akif
Ja sam licno ocekivao,posto je se igralo 28.kolo nase (Premier) BiH lige da ce svi ti navijaci na razlicitim utakmicama imati neki zajednicki stav i da ce izraziti na neki nacin nezadovoljstvo ovim zadnjim katastrofalnim odlukama saveznih mafijasa sto se tice drzavne reprezentacije a ujedno i regularnosti te iste lige,ali koliko sam do sada informisan da od toga nije bilo nista........I sto onaj gore rece....ZALOSNO.........ZALOSNO.........
bluetooth
Welcome to the wild wild west.

Amerikanci u vrijeme svog najveceg izivljavanja nad svim sto je hodalo njihovom zemljom i licilo na insan, nisu ni koliko je malo crnog ispod nokta za nas Bosance i Hercegovce. Mi rusimo sami sebe, unistavamo i svaku malu iskrenu nadu koja nam se pojavi u srcima da ce najzad da bude bolje. Jedino sto je ostalo nama iskrenim drzavljanima i navijacima u ovom jadu i cemeru nam unistavaju papci, kreteni, maloumnici. Sve nase reprezentacije su nasa jedina svijetla tacka u ucmalim zivotima prosjecnog Bosanca i Hercegovca pa cak ni tim istim reprezentacijama nedaju da zive na miru.
Jedino sto nam je preostalo je zaista da pocnemo da vjesamo pojedine ljude i da najzad pokazemo da nam je voda presla preko grla.

Ostalo je jos samo da padne jedna banditaska glava i da se rijese najzad svi problemi....

Nemam rijeci, tuzan sam....

Akif
Iz velikog revolta i osvete prema tim saveznim mafijasima, a u cilju zajednicke borbe protiv istih,dajem sebe i svoj doprinos za dobro i napredak sportske buducnosti nase jedine Bosne i Hercegovine postajem clan BHF.........ZAJEDNO SMO JACI.........
Akif
I nemojte,molim vas pisati i pricati o nekim buducim selektorima,Ko su?Sta su?Karijera?Gdje su do sada bili?
Ma kad bi doveli i Fergusona i Eriksona to me ne interesuje dok mi ne vrate Kodru da mi pokaze to sto sto voli i zna.....

Bosna u srcu
Drina u venama
Akif
Hocemo akciju?
Idemo?
Sledeci????
Erne
Lopovi fuj!

Unistavaju Reprezentaciju, a bas sam se ponadao da cemo konacno krenuti i eto.... icon_sad.gif

MEHO KRALJJJJJJJJJJJJJJJ!!!!!!!
saneld
evo dan poslije 28-mo kolo nase korumpirane lige prodze..nijedna navijacka grupa nije napravila nesto iz solidarnosti ili se izjavila javno..naprotiv jos djecak izgubi 2 prsta u mostaru..
BosnaLove
posto jos nisam clan BHF a volim BHF i podrzavam ih ove sedmice cu se uclanit u BHF i zajedno podrzavat pravdu i borit se za moju Bosnu i nadam se dacemo dalje navijat kad srusimo ove kriminalce za nasu BiH. Bosna u Srcu
FahroX
Stvarno smo mi svi kukavice. Toliko pisemo po forumima i prijetimo bezze. Jedini izlaz iz ove situacije je da odemo do SAVEZA i da im licno kazemo kako se osjecamo nakon svega ovog. Ljudi nema drugog izlaza pa vi pisite sta hocete. Tebalo nam je do sad biti jasno da bez sile oni nece napustiti. Ti neznaju za sramotu. Sve sto se ceka je samo gubljenje vremena. icon_sad.gif
BosnaLove
poslusao sam kodrin razgovor , covjek je vrlo pametan , za mene jedan veliki strucnjak , profesijonalac u svom poslu. Pricao je otvoreno , sve je rekao, BHF je uz tebe Kodro , Cijela Bosna je uz tebe , nece ovo proci ovako , bice jos svasta
Mili
NEĆETE IMATI MIRA - TO VAM GARANTUJEMO!!! Ispiši

ImageSvako ko je učestvovao u donošenju odluke o smjeni Kodre i produženju mandata onog debila kojem se dokazuje (a dokazaće se) kriminal - neće imati mira.

Kompletna bh. javnost je svjedok da smo vas na vrijeme upozorili da ne radite takve gluposti.

Zato, nemojte se kasnije žaliti, iščuđavati i tražiti krivce.

Za sve ono što se od danas bude dešavalo - NAJVEĆI KRIVCI STE VI !!

BiH do groba

BHF
limeni
ako mislite da su lopovi u zgradi saveza, grdno se varate. ja sam licno ulazio jednom prije 7-8 godina u tu zgradu i gle cuda:nigdje nikoga, svi na odmoru. mater im lopovsku oni umjesto da rade svoj posao hodaju po odmorima. nevjerujem da ce biti iducih dana u ferhadiji pogotovo sad kad je zagustilo. mora se lopovima stati u kraj vise, dosta je bilo tolerancije Bosanskog naroda.
SrceBiH
KAKO PREPOZNATI LOPOVE U SAVEZU I ONE KOJI NE KONTAJU I NE ZNACI HIM NISTA BIH NITI NJEZINA NOGOMETNA REPREZENTACIJA:

1.SKINULI SU ZASTAVU SA ZGRADE
2.SMJENILI SELEKTORA KOJI JE BIO SVIMA U SRCU I DUSI
3.UNISTIO ONO STO JE BILO PLANIRANO U NASTAVKU DA SE OJACA
4.NISTE NAS 13 GODINA
5.NISTI CE NAS I DALJE
DOK JEDNOM NE KAZEMO >DOSTA>

SMJENITI PREDSJEDNISTVO SAVEZA, SMJENITI NEKE CLANOVE IO JER SVE JE OVO FARKA SVIJU IZ SAVEZA SVAKA CAST ZA ONO KOJI SU PODNJELI OSTAVKE NA FUNKCIJE KAD SU VIDJELI DA JE KODRO SMJENJEN. UBITI GADA DA NE ZIVI!

BHF, RED ARMY, BELAJ BOYS i OSTALI -----> NAPRED DA IM KAZEMO DOSTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
FahroX
CITAT(BH Fan @ 17.05.2008., 18:07) [snapback]154636[/snapback]
Heh, bilo bi fino to kad bi oni tebe htjeli saslusati. Pa oni covjece boziji nisu nikad odrzali sastanak a da nije bio iza zatvorenih vrata. Boga pitaj kakvi se to planovi kuju i o cemu se prica. I ti mislis da ce oni biti spremni na dialog i ispunjavanje tvojih zahtjeva ma bjezi ba.

Mi jesmo kukavice tu ti dajem za pravo. Ali svi oni koji ovdje govore ubij povrijedi rani zakolji ovo ono imaju najvise pravo. Nazalost to je tako. Demonstracije su sredstvo koje pali u demokratskim drustvima, a mi to nismo. Imas ti u svim zemljama tih funkcionera koji nesto zase..ru pa daju iz moralnih razloga ostavku. To kod nas nepali zato sto 50% bosanaca ne zna uopste sta je to moral. Pola nase raje je odraslo po mahalama dje se od malih nogu ucilo kako ce ko koga zajebat i ukrast.

Mozda sam ja pesimista veliki ali stvarno kao jedini nacin rjesavanja ove situacije je jedan masovni revolt kad kazem masovni mislim na 100 000 ljudi i na velike nerede i neposlusnost. A kakvi su mozda i to ne upali. Ograde se pozovu na statut i libo ih racku. Isto ko sto se Mile Dodik poziva na Dayton kad god mu prigusti.

Znaci sto ostaje je da oni istruhnu bioloski svi istovremeno da nemaju vremena ni da svoje ljude postave ili likvidacija. Dovoljna bi bila i jedna od tih glava da padne. Da im da jasan znak. Onda bi ovi drugi se zapitali i vjerovatno bi rekli nakrali smo se dosta je hajmo sad da nam glava ne odleti.

Volio bi da cujem razne prijedloge.

Nisam ni rekao da ih treba moliti za razgovor, ili da treba prisustvovati njihovom sastanku, sila je jedini spas nista drugo ne pomaze.
senci
pa ljudi moji kako je ovo sve naivno
1.Kodro nije zvanicno ni dobio otkaz, a oni postavili Pirica i on odmah sljedeci dan pozvao 22 igraca. Kako ih je pozvao i vidi se da pojma nema ko je povrijedjen a ko nije -Vladavic npr. zna se da je slomio prst
2. Pjanic nije jos dobio papire, on ga zove
Da Bog da mu niko ne doso
Dusa me boli dva dana, ne znam ni sta da pisem, nisam se ovako osjecao kako mi je Zeljo ispao od Videotona
age.S04
evo na engleskoom sa uefa stranice
  • Bosnia-Herzegovina have dismissed coach Meho Kodro after he refused to take charge of the national team for a friendly against Iran scheduled for 26 May.
Bosnia-Herzegovina have dismissed coach Meho Kodro after he refused to take charge of the national team for a friendly against Iran scheduled for 26 May.

'Unanimous decision'
Football Federation of Bosnia & Herzegovina (NSBiH) executive board member Hamdija Abdić said: "We had no choice but to sack Kodro and it was a unanimous decision." Appointed in January, the 41-year-old Kodro – a former FC Barcelona forward – reacted angrily after the NSBiH abandoned plans to play UEFA EURO 2008™ contenders Poland in a friendly game on 26 May in favour of playing against Iran in Tehran. Youth team coach Denijal Pirić has been placed in charge for Bosnia-Herzegovina's next game, a friendly against Azerbaijan on 1 June. The former Yugoslav republic meet Turkey, Belgium, Armenia, Estonia and Spain in 2010 FIFA World Cup qualifying Group 5.
ANARHIJA
Svjedoci smo svega šta se desilo u posljednjih par dana, ali znajuci
naš mentalitet......
Samo se pitam ko li ce prvi pocet pravit nekakve sastave, i formacije
za utakmicu sa Azerbejdzanom. Koji li ce to biti debil. rolleyes.gif
Sedin
Pirić objavio spisak za Azerbejdžan

Vršitelj dužnosti izbornika nogometne reprezentacije BiH, Denijal Pirić, danas je izdiktirao imena igrača na koje računa za predstojeću prijateljsku utakmicu sa Azerbejdžanom.
Na spisku su se našli sljedeći igrači:
Golmani: Kenan Hasagić, Almir Tolja,

Odbrana: Samir Merzić, Džemal Berberović, Saša Papac, Emir Spahić, Safet Nadarević, Branimir Bajić,

Vezni red: Senijad Ibričić, Elvir Rahimić, Sanel Jahić, Zvjezdan Misimović, Admir Vladavić, Darko Maletić, Sejad Salihović, Mirko Hrgović, Dario Damjanović, Branislav Krunić, Miralem Pjanić,

Napad: Edin Džeko, Bubakar Dialiba, Želimir Terkeš.

Okupljanje reprezentativaca zakazano je za 28. maja u 18 sati u Sarajevu, s susret protiv Azerbejdžana igra se 1. juna u Zenici s početkom u 20,15 sati.

Još nije poznat stav igrača nakon iznenadnog raskida suradnje s Mehom Kodro, niti koji će se igrači odazvati Piriću.
Kotromanich
ko god ode na mec protiv azerbedjana da bog da mu uh, da ne govorim sad

samo najgluplji iz bosanskog naroda mogu otici na mec, znaci ujedno i podrzati savez, i platiti im njihovo kupanje po jadranu sa ulaznicama, zato NIPOSTO na utakmicu
BrcanskaMalta
Smijenjen selektor Meho Kodro

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Meho Kodro smijenjen je na jučerašnjoj sjednici Izvršnog odbora N/FSBiH koja je trajala više od sedam sati zbog toga što nije želio promijeniti mišljenje da je kontrolni susret naše reprezentacije sa Iranom, prvobitno zakazan za 26. maj u Teheranu nepotreban. Maratonska sjednica donijela je odluku rukovodstva Saveza da se otkaže utakmica protiv reprezentacije Irana, zbog čega će kuća fudbala snositi posljedice zato što je bio potpisan ugovor sa Savezom ove azijske države o utakmici. Tako neće biti ništa od zarade od 200.000 dolara, već će Savez snositi sankcije zbog promjene prvobitne odluke što opet pokazuje da je kod nas sve moguće.

Na prijedlog Predsjedništva, IO je izglasao nepovjerenje Kodri sa 14 glasova za smjenu, uz jednog suzdržanog člana IO N/FSBiH Fikreta Mujkića. Podsjetimo, Izvršni odbor kuće bh. fudbala postavio je legendarnog fudbalera Veleža i Barcelone za prvog stručnjka državnog tima početkom januara ove godine, da bi ga smijenio nakon nešto više od četiri mjeseca.

Najkraći mandat

Prema sadašnjem stanju, proslavljeni golgeter i nekadašnji reprezentativac BiH ostaće upamćen po najkraćem selektorskom mandatu u istoriji našeg fudbala. Kodro je predvodio bh. selekciju samo u dvije prijateljske utakmice protiv Japana (0:3) u Tokiju i Makedonije (2:2) u Zenici.

“Izvršni odbor nije prihvatio moju ponuđenu ostavku. U Predsjedništvu sam pet mjeseci. Poštujem Kodru, ali mu zamjeram što nije postignut dogovor. Spreman sam na razgovore sa civilizovanim navijačima, ali ne i sa onim koji izražavaju prijetnje koje su izrazili BH Fanaticosi u nedavnom saopštenju“, rekao je član Predsjedništva N/FSBiH Bogdan Čeko.

Kada smo ga pitali da li je još neko od članova Predsjedništva nudio ostavku zbog odgovornosti za novonastalu situaciju i još jedan šamar našem reprezentativnom fudbalu, Čeko je odgovorio da nije.

„Ostao sam u Predsjedništvu kako bismo pokušali prevazići krizu. Nemamo puno vremena. Naredna sjednica IO održaće se 4. juna u Mostaru i tada ćemo vjerovatno izabrati novog selektora“, smatra Čeko.

Priča nije završena

Član Izvršnog odbora Mensud Bašić ističe da u životu nije prisustvovao mučnijoj i težoj sjednici od jučerašnje.

„Razgovarao sam sa Kodrom dva puta i tražio da dođe na sjednicu. Međutim, on je ostao pri svom stavu da ne putuje u Iran, rekavši da je spreman snositi odgovornost, ali i da posljedice moraju prihvatiti članovi Predsjedništva, koji su potpisali ugovor sa Iranskim savezom o odigravanju meča u Teheranu. Kodro nije došao na sjednicu, pa se Izvršni odbor odlučio za njegovu smjenu. Utakmica sa Iranom je otkazana jer novi selektor ne bi imao vremena da okupi igrače u kratkom periodu s obzirom da se došlo u cajtnot. Predsjedništvo je imalo dovoljno argumenata za Kodrinu smjenu što je IO morao prihvatiti“, izjavio je Bašić.

Nakon što je Kodro izabran za selektora, mnogi ljubitelji fudbala pomislili su da će naša najbolja selekcija uspjeti izboriti plasman na veliko takmičenje u dogledno vrijeme. Atmosfera se polako popravljala, no njegovom smjenom svjetsko ili evropsko prvenstvo u budućnosti se čini nikad daljim. Udaren je novi šamar bh. reprezentativnom fudbalu.

Ovo sigurno nije završetak priče. Navijači, sportska javnost u BiH i mediji su stali iza Kodre, a BH Fanaticosi su zaprijetili nemirima u slučaju smjene stručnog štaba bh. selekcije, koja se na kraju i dogodila. Ostavka Čeke nije prihvaćena, vidjećemo šta misle o svojoj odgovornosti narednih dana ostala dva člana Predsjedništva, odnosno da li su oni spremni na povlačenje iz moralnih razloga.
Kotromanich
jedva cekam da cujem misljenje igraca u vezi smjene kodre, da vidim hoce li bojkotovat, i sta ce sad raditi za utakmicu protiv azrebejdzana, dali ce se odazvati ili ne ???

Istok
Ja se pitam je li Kodro mogao postupiti malo drugacije, zbog nas, zbog igraca, zbog pretstojecih kvalifikacija?

Ako nista drugo, je li mogao otici makar na tu sjednicu i iznijeti svoje misljenje pred clanovima IO? Ovako nismo dobili nista a jedini dobitnik je FSBiH koji se kutarisao Kodre i uz to moze izabrati selektora koji ce nastaviti po starom.
svabo
Imali ko broj telefona od Usanovica i Dominkovica.Nemoze ovo ic ovako vise.On imaju 1001 razlog da se osjecaju nesigurno dok hodaju u mraku ulicom a bogami i u kuci.Moramo se malo ujedinit i pokrenut evo mi ovdje na forumu neku akciju koja ce se DJELIMA mjeriti.Hajde malo imali iko ideja.Malo da ima nadjemo brojeve telefona pa onda korak po korak da ih stegnemo,jer ako mi necemo ova VLADA nece 100%,HAJDE MALO LJUDI DA RADIMO NESTO NA TOME, CILE TI SI KOMPETENTNIJI moramo nesto pokrenuti pa makar nas 10 bilo al ja sam ev spreman svasta radit......
Allenn
Evo Ideja je da se vidi s kakvom familijom razpolazu clanovi predsjednistva. I da se udari na djecu, zene, ljubavnice....Za pocetak. Najblizi je ovaj Dominkovic. Njega se lako moze zaskocit u Orasju.
svabo
Metz [4 - 3] Le Mans

MIRALEM GA OVALIOOOOO
Blunt
CITAT(mahic @ 18.05.2008., 10:49) [snapback]154663[/snapback]
Smijenjen selektor Meho Kodro

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Meho Kodro smijenjen je na jučerašnjoj sjednici Izvršnog odbora N/FSBiH koja je trajala više od sedam sati zbog toga što nije želio promijeniti mišljenje da je kontrolni susret naše reprezentacije sa Iranom, prvobitno zakazan za 26. maj u Teheranu nepotreban. Maratonska sjednica donijela je odluku rukovodstva Saveza da se otkaže utakmica protiv reprezentacije Irana, zbog čega će kuća fudbala snositi posljedice zato što je bio potpisan ugovor sa Savezom ove azijske države o utakmici. Tako neće biti ništa od zarade od 200.000 dolara, već će Savez snositi sankcije zbog promjene prvobitne odluke što opet pokazuje da je kod nas sve moguće.

Na prijedlog Predsjedništva, IO je izglasao nepovjerenje Kodri sa 14 glasova za smjenu, uz jednog suzdržanog člana IO N/FSBiH Fikreta Mujkića. Podsjetimo, Izvršni odbor kuće bh. fudbala postavio je legendarnog fudbalera Veleža i Barcelone za prvog stručnjka državnog tima početkom januara ove godine, da bi ga smijenio nakon nešto više od četiri mjeseca.

Najkraći mandat

Prema sadašnjem stanju, proslavljeni golgeter i nekadašnji reprezentativac BiH ostaće upamćen po najkraćem selektorskom mandatu u istoriji našeg fudbala. Kodro je predvodio bh. selekciju samo u dvije prijateljske utakmice protiv Japana (0:3) u Tokiju i Makedonije (2:2) u Zenici.

“Izvršni odbor nije prihvatio moju ponuđenu ostavku. U Predsjedništvu sam pet mjeseci. Poštujem Kodru, ali mu zamjeram što nije postignut dogovor. Spreman sam na razgovore sa civilizovanim navijačima, ali ne i sa onim koji izražavaju prijetnje koje su izrazili BH Fanaticosi u nedavnom saopštenju“, rekao je član Predsjedništva N/FSBiH Bogdan Čeko.

Kada smo ga pitali da li je još neko od članova Predsjedništva nudio ostavku zbog odgovornosti za novonastalu situaciju i još jedan šamar našem reprezentativnom fudbalu, Čeko je odgovorio da nije.

„Ostao sam u Predsjedništvu kako bismo pokušali prevazići krizu. Nemamo puno vremena. Naredna sjednica IO održaće se 4. juna u Mostaru i tada ćemo vjerovatno izabrati novog selektora“, smatra Čeko.

Priča nije završena

Član Izvršnog odbora Mensud Bašić ističe da u životu nije prisustvovao mučnijoj i težoj sjednici od jučerašnje.

„Razgovarao sam sa Kodrom dva puta i tražio da dođe na sjednicu. Međutim, on je ostao pri svom stavu da ne putuje u Iran, rekavši da je spreman snositi odgovornost, ali i da posljedice moraju prihvatiti članovi Predsjedništva, koji su potpisali ugovor sa Iranskim savezom o odigravanju meča u Teheranu. Kodro nije došao na sjednicu, pa se Izvršni odbor odlučio za njegovu smjenu. Utakmica sa Iranom je otkazana jer novi selektor ne bi imao vremena da okupi igrače u kratkom periodu s obzirom da se došlo u cajtnot. Predsjedništvo je imalo dovoljno argumenata za Kodrinu smjenu što je IO morao prihvatiti“, izjavio je Bašić.
Nakon što je Kodro izabran za selektora, mnogi ljubitelji fudbala pomislili su da će naša najbolja selekcija uspjeti izboriti plasman na veliko takmičenje u dogledno vrijeme. Atmosfera se polako popravljala, no njegovom smjenom svjetsko ili evropsko prvenstvo u budućnosti se čini nikad daljim. Udaren je novi šamar bh. reprezentativnom fudbalu.

Ovo sigurno nije završetak priče. Navijači, sportska javnost u BiH i mediji su stali iza Kodre, a BH Fanaticosi su zaprijetili nemirima u slučaju smjene stručnog štaba bh. selekcije, koja se na kraju i dogodila. Ostavka Čeke nije prihvaćena, vidjećemo šta misle o svojoj odgovornosti narednih dana ostala dva člana Predsjedništva, odnosno da li su oni spremni na povlačenje iz moralnih razloga.

Pa kako ih nije stid mater im............. cu dovoljno argumenata imali,,, al eto oni cisti kao suza samo sto je se i drzavno tuzilastvo ukljucilo u njihove istrage, mater im........
BeiHa
CITAT(Istok @ 18.05.2008., 10:17) [snapback]154668[/snapback]
Ja se pitam je li Kodro mogao postupiti malo drugacije, zbog nas, zbog igraca, zbog pretstojecih kvalifikacija?

Ako nista drugo, je li mogao otici makar na tu sjednicu i iznijeti svoje misljenje pred clanovima IO? Ovako nismo dobili nista a jedini dobitnik je FSBiH koji se kutarisao Kodre i uz to moze izabrati selektora koji ce nastaviti po starom.

podpisujem
limeni
CITAT

ovo je sve bilo podmetnuto od strane saveza. oni ispocetka nisu zeljeli kodru, samo su sa njim htjeli smiriti bojkot i navijace. da mu nisu sad nogu dali, otjerali bi ga do septembra. vec je 15 godina ista prica. ako ne otjeramo savez, mi se nikada necemo kvalifikovat za sp ili ep. treba praviti nerede,pa i ako nas izbace iz kvalifikacija,barem gnjide iz saveza nece zaraditi lovu. sa njima se svakako necemo kvalifikovat.
xs
CITAT(Istok @ 18.05.2008., 10:17) [snapback]154668[/snapback]

S obzirom da je Beiha potpisao tvoj komentar - realno bi bilo da ga se odreknes jer znas da ta lijeva struja ima za cilj da se polako za sve okrivi Kodro, sve korak po korak.

Sad ozbiljno, dugo vec pratis nasu reprezentaciju, selektore, pa i rad ovog Saveza, zar stvarno mislis da bi to ista promjenilo? Samo bi se covjek izblamirao i pokusali bi ga isprovocirati do te mjere da sam da ostavku i s time totalnu krivicu prebacili na njeg.
Njemu je ostavka bila zacrtana vec puno ranije, sem sto je u Savezu do zadnje zivjela nada da ce on sam dati ostavku i htjeli su mu malo pripomoci direktno oci u oci pokusavsi slomiti njegovo dostojanstvo. S obzirom da Kodro nije otisao, sto zaista smatram pametnim potezom, morali su izabrati ovaj drugi nacin koji su izabrali.
Vidis i sam koliko ima suprotnosti u svemu ovome - obrazlozenje za neodlazak je zato sto novi selektor nebi imao dovoljno vremena da skupi igrace, a eto zvali su Kodru na razgovor da ga "nagovore da ide u Iran". Fakticki Kodro bi imao vremena dok ovaj drugi nebi i istovremeno vec od juce spisak postoji kod novog selektora i vec objavljen.
Na zalost, Kodre vise nema, reprezentacije vise nema niti ce biti - bez obzira ko god bio novi selektor.
S obzirom da su nam ubili nesto najdraze, ostala je jos samo osveta a ona ce sigurno doci.
bosnjo_am_main
i ja mislim da je ovo bila stimajka da ga se rijese jer su kontali ako se on protivi irana i ne postuje odluku rukovodstva da se narod nece tako nasrdit nanjiha ali
McCoy
Jasta, nego zamka .... icon_twisted.gif

... eno citam, da ce 4.6. u Mostaru birati novog selektora...
-> kad je muzur otis'o, cekalo se dugo vremena, i odrzvale se sjednice Sada zatjerase Kodru, i odma znaju termin, a znaju 100% koji im pijun odgovara, da konacno umrtve nas fudbal. Mater im ######
makdoric01
Ja sam bio 4 dana otsutan i sad sam se vratio, kad sam ovo procito tuga me ufatila. Imali kraj ovome? Kako mozemo mi dopustiti ovo da nam se desava? Mozemo mi bojkotovati i protestovati, ali jel stvarno neko misli da ce ti kriminalci donijeti ostavku zbog toga? Pogotovo kriminalci koji ni ne navijaju za ovu drzavu i kome bas briga hoce li BiH ici konacno na neko veliko takmicenje? Zar ne mogu politicari nesta napraviti kad svi kazu da im je zao za ono sto se trenutno desava? Ovo jeste do N/FSBiH, ali i cijela drzava je nesposobna, jer bi ovi kriminalci mogli biti skinuti s mjesta vec davno. Ovo reflektuje situaciju u kojoj nasa zemlja zivi.

Ja cestitam Kodri i Bolicu, oni su uradili ono sto su trebali uraditi. Kodro i Bolic su nacionalni heroji. Mislim da se nasim igracima ipak treba dati podrska za kvalifikacije i da se ne smije bojkotovati. Ali za ovu utakmicu protiv Azerbejdzana, posto je prijateljska, Bilino Polje treba da bude prazno.
bluetooth
CITAT(sanelaga @ 18.05.2008., 03:35) [snapback]154643[/snapback]
ima jedna pravda a to je ona da ce ovi i saveza isto pred boga kao i svi mi insAllah....al bi ipak volio da malo fasuju i na ovom svjetu!!!! moraju fasovati!!!

Jest sanelaga ima ta bozija pravda. Ispricacu ti jednu pricu koja ipak pokazuje i malo ljudske nestrpljivosti ali ipak pravde.
Jedan covjek dijelio medju sa hodzom a ovaj svake godine pomjerao istu i tako krao od ovog dobrog Bosnje. Taj isti dobri Bosnjo imao i sina koji je to eto primjecivao i rekao svom babi sta hodza radi. Kaze ti njemu babo: "Neka sine vratice njemu Bog". Jedan dan hodza ucio ezan pa ga sin dobrog Bosnje gurne sa munare, hodza na mjestu mrtav. Kaze babo sinu: "Eto sine vrati njemu Bog", neznajuci kako se ustvari desilo, a sin ce babi: "Jest babo al treba i Bogu nekad pomoci"

To je citava i poenta price da treba najzad pomoci samom sebi pa ce ti i Bog pomoci....
bilco
CITAT(goliath @ 18.05.2008., 13:14) [snapback]154690[/snapback]
Morali smo smjeniti Kodru!

Nedjelja, 18 Svibanj 2008

ImageMaratonska sjednica Izvršnog odbora Nogometnog saveza BiH, koja je održana u petak, rezultirala je smjenom selektora Mehe Kodre. Dan poslije, predsjednik Saveza Iljo Dominković kaže da se drugačije nije moglo.

Teška odluka

- Donijeli smo tešku odluku. U situaciji kada nismo mogli iznaći drugo rješenje, jer selektor nije bio za kompromis, Kodru smo morali smijeniti. Sada moramo učiniti sve da što prije riješimo pitanje izbora novog selektora i stručnog štaba. Sjednicu Izvršnog odbora održat ćemo 4. juna u Mostaru i tada ćemo izabrati novog selektora - rekao je Dominković.

Pojedini članovi Izvršnog odbora, nakon prekjučerašnje sjednice, govorili su o katastrofalnom i nikada gorem stanju u NSBiH. No, Dominković ističe jedinstvo nogometne vlade.

- Apsolutno smo bili jedinstveni kod donošenja odluka. Nažalost, svjesni odbijanja izvršavanja obaveza i dužnosti preuzetih ugovorom, nismo imali drugog izbora. Članovi IO-a su se rukovodili isključivo time - istaknuo je Dominković.

Prijeti li bojkot

Nakon Kodrine smjene, postavlja se pitanje hoće li se ponoviti stanje u reprezentaciji od prije nekoliko mjeseci, kada je desetak igrača bojkotovalo nastup.

- Nadam se da će igrači igrati i dalje te da se neće miješati u odluke organa Saveza. Svi su oni profesionalci i znaju da je trenerski posao takav, podložan promjenama - kaže Dominković.

Osuđujem pozive na nerede

Navijačka grupa reprezentacije "BH Fanaticos" zaprijetila je vodstvu NSBiH neredima ako "Kodri i Boliću bude falila dlaka s glave" te ako bude produžen mandat generalnom sekretaru Munibu Ušanoviću.

- Osuđujem pozive na nerede. To se ne smije dozvoliti. Tu su državna tijela i organi koji moraju voditi računa o ovakvim stvarima. Mora se znati da nismo imali drugih mogućnosti i prostora da uradimo nešto drugo - tvrdi Dominković.

osudjuje on mamu svoju vidjece stace biti sa njima dao sam 1200fr.za put u oslo i gledao 2 min.tekmu uopste nezalim za tim sada cu dati akotreba vise pa makar i neusao na stadion.
drzavna tjela vode na dobrobit drzave a ne kao ilija koji je tu da unisti sve sto valja u bosanskom fudbalu,niko se od nas nije nikad zapitao to kako je npr.kuzmanovic mogao zaigrati za srbiju i mnogo njih a licno i 1000% tvrdim daje srbija za kuzmanovica uplatila nasim lopovima 100000 eura da se nebi zalili u fifi jer je taj isti mogao igrati samo za svicu ili bih a ne srbiju.
ima tih argumenata milion dase taj isti sto sebe naziva drzavnim tjelom stavi u drzavnu grobnicu do kraja zivota,ali dok je onih sto im drze ledja mismo nemocni da ista uradimo direktno u BiH dok im u dijaspori mozemo zagorcati zivot
xs
CITAT(makdoric01 @ 18.05.2008., 14:29) [snapback]154697[/snapback]
Ja cestitam Kodri i Bolicu, oni su uradili ono sto su trebali uraditi. Kodro i Bolic su nacionalni heroji. Mislim da se nasim igracima ipak treba dati podrska za kvalifikacije i da se ne smije bojkotovati. Ali za ovu utakmicu protiv Azerbejdzana, posto je prijateljska, Bilino Polje treba da bude prazno.

Ne znam dal bih ti odgovorio na ovo...
Mislim da je bolje da to ne uradim, ne treba mi ni ban, ni upozorenja - neka tebe tamo s one strane, ja cu biti 'vamo, sta mogu kad nisam navikao da me neko gazi cijeli zivot, al' eto, svakakvih nas ima.
Ja bih fakticki vise volio da odes tamo gdje si bio ovih zadnjih 4 dana i da se ne vracas nazad nikako vise, al' znam da nemam te srece.
legionar
nema šta sad je sve jasno ko i kako se okorištava na račun svih učesnika u tom ciklusu... Druga stvar je ko može i n kakav način šta uraditi jer očito je da se to sve nekako povezano...

šteta mi je Kodre on je došao čiste glave a dolazi kao najveći gubitnik... to je ujedno i poruka svim ostalim uspješnim selektorima, da kod nas nema mjesta profesionalizmu i nekom razvoju.

Prava borba je jedino bojkot utakmica jer oni izgleda žive od nas koji nam je sveti dres svetinja... Navikli su da nam mjenjaju sve što je dobrog... treba samo pozivati ljude pred utakmicu da ne podupiru korupciju i mafiju TO JE SVE ŠTO MOGU REĆI i mene do duše više ne zanima ne repka ne futbal dok se nesto ne promjeni!!! Mozemo gledati sa strane al nikako davati podržku na utakmicama. Tako će se i igrači sjetiti da je to sve jedan velik jad i čemer kojem nema kraja!!!
McCoy
NAJGORI scenarijo:
Narod ce sve ove odluke pozlatiti
kako?zasto?
..kad se pobjedi bugarska i estonija -> intermezzo iz ´muzurove ere´..... rolleyes.gif
almir_juve
Iskreno najvise bi volio da se nijedan igrac (bolji) ne odazove...ionako ovo vise nema smisla..mozda sam pesimista,a bice prije da sam realista, ali ovo je preslo sve granice..definitivno ne pratim nasu repku vise..jer sve je ovo otislo u 3 lijepe materine..

Eto pogledajte samo takozvanu "premier ligu" cccc...pa to nema veze s fudbalom..pa jedva 3-4 kakva takva igraca ces naci..gdje samo domacini pobijedjuju..gdje se sve stima..ali Boze moj takva nam je drzava..pa stoga zasto bi i u fudbalu bio drugi slucaj..
al
Odlazak Kodre mogao bi biti kraj reprezentacije

Senijad Ibričić žali zbog smjene selektora Mehe Kodre, koji je prema riječima igrača Zagreba bio pravi čovjek na pravom mjestu.

On naglašava da ako odluka o otkazu Kodri bude definitivna, to bi mogao biti kraj za reprezentaciju BiH.

Svi znamo da je Kordo veliki igrač i čovjek i bio sam uvjeren da možemo načiniti uspjeh u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Teško da neko može zamijeniti Kodru, rješenje je u dogovoru između njega i rukovodstva Nogometnog saveza BiH. Obje strane su se tvrdo držale svojih principa u pogledu utakmice sa Iranom. Znam da su svi saigrači iz reprezentacije za Kodrin ostanak na selektorskom mjestu, rekao je Ibričić.

U slučaju negativnog ishoda, Ibričić smatra da se svašta može desiti u narednom periodu.

Nakon skoro godinu i po dana u bh. selekciju su se vratili fudbaleri koji su bojkotovali reprezentaciju zbog neslaganja sa radom rukovodstva Saveza. Ovi igrači su se vratili u državni tim nakon što ga je preuzeo Kodro, koji ima veliku podršku navijača. Volio bih da se odluka promijeni i da Kodro ostane selektor jer je na pravom putu da stvori respektabilnu selekciju. Bojim se da povratnici ne odustanu poslije smjene Kodre i da se opet ne budu odazivali pozivi ma u državni tim. rekao je veznjak Zagreba za Oslobođenje.

Ibričić kaže da će vidjeti razvoj situacije i donijeti odluku o tome da li će se odazvati u bh. selekciju nakon određenog vremena.

Bez Kodre će se teško načiniti dobra atmosfera koja je bila uoči i za vrijeme prijateljskog meča sa Makedonijom u Zenici. Kodro ima odličan odnos sa reprezentativcima. Osim što je bio veliki fudbaler, na putu je da se izgradi kao dobar stručnjak, kaže Ibričić.
makdoric01
CITAT(xs @ 18.05.2008., 14:52) [snapback]154714[/snapback]
Ne znam dal bih ti odgovorio na ovo...
Mislim da je bolje da to ne uradim, ne treba mi ni ban, ni upozorenja - neka tebe tamo s one strane, ja cu biti 'vamo, sta mogu kad nisam navikao da me neko gazi cijeli zivot, al' eto, svakakvih nas ima.
Ja bih fakticki vise volio da odes tamo gdje si bio ovih zadnjih 4 dana i da se ne vracas nazad nikako vise, al' znam da nemam te srece.

Sta si toliko ljut. Ja kazem sta ja mislim da je najbolje za nasu reprezentaciju. Ne moras nagariti na mene sto ne mislimo istu stvar. Da znas da me boli kad vidim sta se desilo u reprezentaacij i da bi najvise volio da odu kriminali iz saveza. Za one igrace koju budu igrali, najvaznije im je dati podrsku. Jel mislis stvano da oni vole igrati i dati sve od sebe pred praznim stadionom?
Konzerva
CITAT
Za one igrace koju budu igrali, najvaznije im je dati podrsku.

totalna greska, pa to je cisto podrzavanje ovog saveza, jedino sto je valjalo otjerase, naseg dragog kodru i bolu i da im ja navijam za njihovu repku, sto se uvijek oblizuju kad im dodju pare na konto od trcanja nasih igraca za loptom

sad je jedinstvena sansa da igraci kazu da se vrati kodro i bola
Mili
CITAT(goliath @ 18.05.2008., 15:15) [snapback]154692[/snapback]
Iljo, nahebali ste vi sve do jednog! Vidjecete vi kad vas narod pritisne uza zid, kako je moralo bit ovako!! Jedva cekam kad vam prva "glava pukne"!

ja se nekako bojim da opet ne bude nista..Zavisi sada samo sta BHF ima u rukavima. Sada dolaze godisnji odmori, evropsko itd. LJudi ce se ohladit i sve zaboravit. To ne smijemo dopustit
nobel078
Treba nesto napravit treba ovo, treba ono,hajmo vako hajmo nako.Postoji li neko ko ima neki konkretan predlog sta da se napravi pa da ga svi podrzimo?Hajmo malo baratati sa realnim stvarima,hajmo odrediti neki datum kad,sta,kako?
makdoric01
Igraci moraju staviti pritisak na savez da se vrate Kodro i Bolic. Misimovic, Dzeko, Ibricic, Spahic, Hasagic, Papac cak i Pjanic moraju kazati savezu da je to jedino rjesenje. Barbarez ce imati veliku ulogu u ovom svemu. Barbarez je nasa jedina nada jer je on jedini koji moze pomaci stvari.
Konzerva
ako vodstvo BHF nesto ne organizuje nista od nas, jer ipak su oni najorganizovaniji, pa veliku nadu polazem u njih ovih dana da urade stagod, nesto su mi se usutili, hm, nesto mi ono preblago , necte smirom spavati i to je to, treba jos zesce reagovati
Big Mo
ma kakve demonstracije nista od toga....pitajte torcidu ili BBB kako se to radi na miran ancin nista
makdoric01
CITAT(Konzerva @ 18.05.2008., 15:53) [snapback]154737[/snapback]
ako vodstvo BHF nesto ne organizuje nista od nas, jer ipak su oni najorganizovaniji, pa veliku nadu polazem u njih ovih dana da urade stagod, nesto su mi se usutili, hm, nesto mi ono preblago , necte smirom spavati i to je to, treba jos zesce reagovati

BHF su se usutili ali ja mislim da planiraju nesta veliko. To cemo vidjeti za kojih sedmica.
Eddi
CITAT(makdoric01 @ 18.05.2008., 16:57) [snapback]154739[/snapback]
BHF su se usutili ali ja mislim da planiraju nesta veliko. To cemo vidjeti za kojih sedmica.

DAJ BOZE DA SI UPRAVU cool.gif
McCoy
CITAT(makdoric01 @ 18.05.2008., 16:57) [snapback]154739[/snapback]

...tisina pred buru cool.gif
Allenn
ja se prikljucujem! Ili otvorit racun za podrsku BHFanaticosima!
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.