Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
Kotromanich
CITAT
Poljska još uvijek aktuelna

Administrator
Srijeda, 07 Svibanj 2008
Kako saznajemo od naših izvora u Nogometnog savezu, utakmica sa reprezentacijom Poljske još nije definitivno odgođena, te postoje izgledne šanse za odigravanjem u već ranije dogovorenom terminu. Kako saznajemo, reprezentacija BiH ima prednost nad albanskim kolegama, te FIFA ubrzano nastoji pronaći neko rješenje pogodno za sve strane uključene u ovu nesvakidašnju fudbalsku situaciju. Kako kaže Sulejman Čolaković, potpredsjednik NFSBIH-a, imamo vrlo dobre šanse i sve je do FIFA-e. Poznata je činjenica da i Poljaci nastoje odigrati susret protiv nas, jer im možemo pružiti puno ozbiljniju i kvalitetniju provjeru pred EURO 2008 od Albanaca.

novoime
CITAT(novoime @ 07.05.2008., 00:41) [snapback]152859[/snapback]
naravno, u bih su na scewni tipovi kojima mozes reci sta hoces, vrijedjati ih, prozivati ali stvarno opasni postaju kada im udaris na dzep.
prije ili poslije treba ocekivati zestoku kampanju protiv kodre.
pitanje je koiko ce kodro i bola imati zivaca da se opiru kada krene hajka, s obzirom da su pristojni ljudi i finansijski neovisni od posla kpoji rade u nfsbih.
o tom po tom, ali se treba spremati za punu podrsku kodri jer ovi nevce lako odustati od svog nacina upravljanja.

evo da se citiram od sinoc.
nego ovo boldovano dodje prije nego sto sam se nadao!
jasco74
Selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, Meho Kodro sutra će dati konačnu riječ oko gostovanja našeg nacionalnog tima u Teheranu i igranju prijateljskog susreta koji je planiran za 26. maj.

Nakon što su oko dva sata bezuspješno pokušali uspostaviti kontakt sa Kodrom, na kraju je selektor obavio razgovor sa čelnicima Saveza, a u međuvremenu je razgovarao i sa Elvirom Bolićem, svojim prvim pomoćnikom.

„Vrlo kratko smo se čuli. Kodro je ne seminaru u Španiji, nije imao mnogo vremena pa smo zaključili da večeras obavimo duži razgovor i sve izanaliziramo. I ja sam razgovarao sa ljudima iz Saveza, rekli su mi da su potpisali ugovor sa Irancima... Stvarno, ne znam šta će se desiti, ali vjerujem da će sutra ujutro biti novih imformacija i da ćemo donijeti odluku za dobrobit našeg nogometa“, naglasio je Bolić.

Podsjetimo, Izvršni odbor Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine donio je danas jednoglasnu odluku da se utakmica Iran – BiH plnirana za 26. maj obavezno odigra. Sa druge strane Kodro je od početka protivio odlasku u Teheran, objašnjavajući da je višestruko korisnije organizovati okupljanje u BiH, koje bi iskoristio za uigravanje ekipe. Sigurno je samo da u ovom trenutku nisu potrebne nesuglasice na relaciji struka – čelnici i da bi kompromisno riješenje, uz obostrane ustupke donijelo mir u kući, jer u suprotnom... O tome ne želimo ni razmišljati!

Izvor:www.sport######
legionar
FORZA KODRO!!! RAZČISTI TU G.AMAD!!
abab
E sada treba prekinuti bojkot, sada treba ocistiti ovu ###### i to odmah. samo bice glupi ako otjeraju kodru, onda ce navijaci povileniti. nedaj se kodro
Istok
Kako god da bude nece valjati...
jasco74
CITAT(Istok @ 07.05.2008., 20:09) [snapback]152944[/snapback]

To se slazem, opet se oko gluposti gubi vrijeme i energija, ali ako Kodro pristane da ide u Iran, za mene je 3,14cka. Treba se oduprijeti stoci, pa sta bude. Jebi im mater Meho
legionar
ja bih na njegovom mjestu tražio stručno obrazloženje zašto Iran. Pa da se ti pametnjakovići jednom postave na zemlju i da se im da do znanja da on nije došo na taj položaj zbog para nego zbog rada/posla.

To se samo kod nas može desiti! Nek bude onda Dominković selektor pa nek on to radi kad je već tako što im treba Kodro da ga opet pred rajom izmuzu a on će kao samo glavovom kimati!!!

p.s.: 500-ta poruka Hura!
McCoy
ONI ti ga puse MehAGA.... MehAGA.... MEHAAAGAAAAA!!!! nazdravimo.gif
ermin-jaran
CITAT(Istok @ 07.05.2008., 20:09) [snapback]152944[/snapback]

Popustili sad yebo je jeza...
Ventola
Bojim se da ce popustiti..
jasco74
CITAT(Ventola @ 07.05.2008., 21:21) [snapback]152958[/snapback]
Bojim se da ce popustiti..

Ja se opet nadam da cemo sutra cuti istorijsko NE.
pokvarenisir
stvar jest u tome da trener ne ugovara utakmice, nego savez! ako kodro kaze NE, onda ce najvjerovatnije dobiti otkaz, jer ako je utakmica vec dogovorena, BIH mora igrat, inace placaju kaznu savezu irana. ima i ostalih varijanti, kao da BIH mozda ode u iran sa B ekipom..al eto sta je tu je...

samo se nadam da ce kodro reci NE ovim ######acima...jer zbilja nemamo ama nike koristi ici u iran sada...(osim da napunimo kasu savezu naravno)
Ventola
CITAT(jasco74 @ 07.05.2008., 19:30) [snapback]152959[/snapback]
Ja se opet nadam da cemo sutra cuti istorijsko NE.

Niko sretniji od mene medjutim...
jasco74
CITAT(Ventola @ 07.05.2008., 21:44) [snapback]152969[/snapback]
Niko sretniji od mene medjutim...

Jednom smo nas dvojica, na ovom istom forumu, pokusali da vidimo sta se desava sa Pjanicem i njegovom izjavom da bi igrao za Francusku repku. Uglavnom, mi smo kao pehirali, a ostali su nas napadali. Mogao bih reci da smo slicni pesimisti, ali nada zadnja umire i zato se nadam.

P.S.

Ja mislim da bih ipak ja bio sretniji biggrin.gif
pokvarenisir
CITAT(goliath @ 07.05.2008., 16:04) [snapback]152973[/snapback]
Newbie, da ti objasnim. Moje "teme" ili teme koje sam ja otorio su poprilicno popularne mada to puno vise ide na racun ostalih aktivnih forumasa. To ako cemo vec o temama ili si se pogresno izrazio.
Da ti odgovorim na pitanje. Tipkam kad ufatim vremena od posla i ostalih stvari.

A sada da vidimo tvoje postove (12 postova za godinu dana stvarno nije tesko prelistat). Samo jedan post se moze izdvojit i to onaj o Braci sto si napisao gdje govoris kako Hasan ima dzon obraz.
Znaci 12 postova za godinu dana od kojih je par kritika na druge clanove, par postova sa pitanjima "hoce li bit prenos na BHT?" icon_rolleyes.gif Nema sta pravo blago. Nek si nas objelodanio.. Ucini si uslugu. Ako vec saljes 12 postova godisnje, tj. 1 mjesecno, jedan ko nijedan, mozes i bez tog jednog.

haha..ima tih dosta kojima je jedini komentar.."imal prijenos na sopcast?"
jasco74
hoce li biti prenos na sopcast? lolcina.gif lolcina.gif lolcina.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif rolleyes.gif
BrcanskaMalta
Meho kaze ne - Dobiva otkaz (pobjeda saveza; Dominkovic sav sretan, Colakovic mu sipu)

Meho kaze da - Ostaje selektor (pobjeda saveza; Dominkovic i Colakovic guze jedan drugog od srece)

Kompromisno rijesenje:

- Utakmica protiv Irana se igra u BiH...

@Goliath - pusti ba kriticare, uvijek ce ih biti; ne znam ako se sjecas Edinka i njega su peglali sve dok mu nije puko film i na kraju dobio ban... ne slazem se ja sa mnogim stvarima sto ti napises, ali svako ima svoj stav, i to treba da se postuje; ne treba zanemariti cinjenicu da cesto postavljas najnovije informacije o sportskim desavanjima kako bi to i drugi forumasi mogli procitati. zato samo ti sa hajrom nastavi kako si i poceo.
scott

dok je god ovaj sastav u savezu na celu sa usljom munibom bice ovakvih trzavica uvjek dzaba nama 100 kodri i 69 elvira
BrcanskaMalta
@goliath - tako i treba care!

Ipak mislim da je Kodro pogrijesio sto je odmah u javnosti objavio da nece igrati tekmu protiv Irana; jer sada ako povuce svoju rijec, ispast ce ......

Ali nije znao sa kakvim govnima on ima posla; sve mu je jasnije, iz dana u dan :(
legionar
nešto imam osjećaj da smo prebrzo veseli Kodrinom dolasku jer kako stvari stoje oni su kao i svi predhodni lutke saveza dok se u biti nemjenja ništa na bolje. Razumijem da su u panici sa vremenom ali po drugoj strani Savez je kriv što to nije bilo prije dogovoreno. Sad ispada da su Kodro i Bola krivi što jim prisilno nude Iran kao "opciju." Ajd čovjek 2puta pogriješi ali ne na istom primjeru.

Ja imam osjećaj da je to sve neka napumpana atmosfera ili bacanje pjeska u oči javnosti dok po drugoj strani manevriraju nama poznati glumci na toj estradi... Što bi rekli Slovenci: "Psi lajajo, karavana gre naprej..." što znači na zapadu ništa novo!

Taj Iran je bio već davno dogovoren, a Poljska mislim da je to bila manipulacija da se prikrije pravi obraz i način na koji radi naš Savez. Mene pravo čudi da se igrači tipa Pjanić & co. unatoč ovakvoj situaciji odlučuju da izkažu svoju pripadnost državi koja jim ne nudi ama baš ništa.

DOMINKOVIĆU OVO JE SRAMOTA... SRAM TE BILO... JEDNOG DANA OTIĆ ĆEŠ I TI BIĆE TO DRŽAVNI PRAZNIK!!!
BrcanskaMalta
@BHFan - slazem se sa tobom u vezi navedenog, ali ne bih volio da Meho dobije otkaz, da dobijemo ponovo poslusnika, kao sto je Muzur bio. Kad sam spomenuo kompromis, mislio sam na to da i Mehaga ovaj put malo popusti, za dugorocnu dobrobit ako to uopste postoji sa ovakvim savezom. Popustanjem bi na prvi pogled izgledalo kao da je izgubio bitku (da i on sticajem okolnosti postaje poslusnik), ali nekad se covjek mora zrtvovati kako bi na kraju dobio rat. Gledajuci situaciju, vrlo je moguce da se Kodri i Bolicu pridruzi Barbarez (jer zasto je jedno mjesto pomocnika vec toliko vremena ostalo nepopunjeno?). Sa Barbarezom bi bili dvostruko jaci, mediji bi se poceli ponasati mozda malo drugacije prema selektoru, Bolicu i ostalim saradnicima. Isto tako, navijaci bi se glasnije culi, a savez bi bio minimiziran... Znam da si spomenuo Svabe kao primjer; ali i sam znas, da se nasa (ne)kultura ne moze porediti; a kad smo vec kod Tita i Njemaca, ne smijemo zaboraviti kakve su mjere Svabe poduzimali tokom drugog svijetskog rata, i kako su pokusali da rijese taj "problem". Nije tu bilo nikakve diskusije... ali necemo o tome sada.
Istok
Da se nadovezem na @Ventolin strah da ce popustiti i nadu @jaska74 da cemo cuti istorijsko NE...

Kao sto rekoh, bez obzira sta se desi imam osjecaj da cemo gubitnici biti mi, svi oni kojima je stalo do reprezentacije. Ukoliko bude "istorijsko NE", vjerujem da ce Savez dati otkaz Kodri. Ova igranka bi kostala savez nekih 100.000 maraka, koliko su duzni isplatiti za Kodrin ugovor. Ostali clanovi strucnog staba i nemaju ugovore tako da s te strane nemaju nikakvih obaveza. Ovaj finansijski izdatak bi Savez nekako i pregrmio jer bi sa novim selektorom namakli dovoljno sredstava iz utakmica sa Iranom, Korejama itd. Druga stvar je kako bi na novu aferu reagovali navijaci a i sami reprezentativci. Savez bi se morao zapitati vodi li ovo u novi bojkot i kako ga misle izgurati, ponovo utakmice bez navijaca, nove bakljade, eventualni izostanak najboljih igraca, jos jedne propale kvalifikacije...

S druge strane ako Kodro udovolji njihovom zahtjevu, ispast ce da je sve po starom i da i u buducnosti on i saradnici moraju igrati kako IO i Predsjednistvo svira. Mozda jedino da izbori nekakvu pirovu pobjedu trazenjem da se zaradjena sredstva podjele izmedju igraca putnika za Iran, da dobije obecanje da se utakmice u buduce nece ugovarati bez njegove saglasnosti ili neko kompromisno rjesenje da najbolji ne putuju na ovu utakmicu vec igraci koje treba provjeriti (ne vjerujem da bi Iran pristao na ovo)

Kako god cini se da je Kodro donji u ovoj prici a ja licno mislim da ce on i Bola popustiti uz neke ustupke kako bi se poraz osjecao bezbolnijim.
69
Prije svega velika podrska za Kodru. Covijek ima muda, i istrajat ce u onome sto je namjerio. Mi kao navijaci ove drzave trebamo stati na njegovu stranu, i kao sto BHF najavljuje proteste, i tamo otici i podrzati ih na najbolji nacin, njih i Kodru. Bravo momci, samo nastavite tako.

p.s. Bolic veli da mu je onaj Dijara iz Partizana zanimljiv, sto je jedno vrijeme igrao za Zrinjski, danas je smijestio hat-trick u finalu kupa smrdije protiv Zemuna u pobijedi od 3:0.
novoime
ne smatram da ce dati otkaz kodri .
ovo su blefovi , pokusavaju da ga slome.
bice kuknjave i prijetnji ali nece ga nogirati.
BrcanskaMalta
CITAT(69 @ 07.05.2008., 17:28) [snapback]153027[/snapback]
Prije svega velika podrska za Kodru. Covijek ima muda, i istrajat ce u onome sto je namjerio. Mi kao navijaci ove drzave trebamo stati na njegovu stranu, i kao sto BHF najavljuje proteste, i tamo otici i podrzati ih na najbolji nacin, njih i Kodru. Bravo momci, samo nastavite tako.

p.s. Bolic veli da mu je onaj Dijara iz Partizana zanimljiv, sto je jedno vrijeme igrao za Zrinjski, danas je smijestio hat-trick u finalu kupa smrdije protiv Zemuna u pobijedi od 3:0.

opet nadolazimo na isto; da imamo sposoban savez, covjek bi igrao za nas, ali posto nemamo, igrati ce za komsije... da za komsije, gdje je malo, malo, pa im oduzmu dio stana. ;)
xs
Ja sam i dalje ubijedjen da je ova utakmica davno ugovorena sa Iranom, samo da se potpisuje sad.
Par mi pitanja prolazi kroz glavu:
Zar je moguce da Iran (ako je htio igrati s nekim tad) nije nasao protivnika za taj dan vec cekao bez razloga na vise dosadne tekme sa BiH, i jos pritom da cekaju nekoliko sedmica pred tekmu da bi ugovorili. Kao slag na tortu, platiti nasima put, boraviste i dobre pare a MI smo ti koji traze utakmicu - ne oni.
Kad ce onda oni stici izabrati igrace i javiti im da ce igrati za par sedmica.
U najmanju ruku mi ovo zvuci kao da je njihov Savez jos gori od naseg: ne planira nikakve utakmice za svoj tim vec ceka da ih neko trazi pred sami kraj, tacnije da budu neka posljednja rupa na svirali (ono kad im protivniku svi kazu "ne" pa se njima jave) i onda na kraju im platili za sve to.

Bilo kako bilo, slazem se sa jednim vecim dijelom - gubimo kako god da se desi.
Savez pokazuje "ko je babo a ko djeca" - ono njihovo poredjenje Kodro - igraci a u sustini je poredjenje za Savez - Kodro.
Ako ne bude htio, Kodro ili dobija otkaz jer ne radi svoj posao (siguran sam da oni imaju ovu glupost negdje u Statutu - da su absolutni vladari), i opet bi otisao neko drugi sa timom.

Dakle Savez sigurno vec sad proslavlja pobjedu - kako god se okrene.

U slucaju da Kodro odluci da ne ode, i da ostane selektor - treca varijanta, gotovo siguran sam da bi ga prije ili kasnije ganjali preko suda da im plati ove pare i sve troskove zbog neodigrane tekme.

Medjutim,
najbolja varijanta:
Kodrino "NE", a u slucaju njegovog otkaza - bojkot sa svih strana od igraca do navijaca.

Ipak, treba biti iskren, ova najbolja varijanta se nikad nece desiti, a to vec definitivno nije do Saveza vec do nas - realna je samo podjela i agonija...
SuperUstipak
CITAT(xs @ 07.05.2008., 19:08) [snapback]153035[/snapback]
Medjutim,
najbolja varijanta:
Kodrino "NE", a u slucaju njegovog otkaza - bojkot sa svih strana od igraca do navijaca.

bilo bi najbolje, ali nimalo nije realno. Kodro je tek 2 utakmice selektor, nece odma u trecoj bojkotovat icon_smile.gif
a i da doceka kraj bojkota, nebi bio vise selektor.
ori
Nama je predsjednik saveza covjek koji od srca navija na svjetskom prvenstvu u dresu Hrvatske reprezentacije. Je li neko nekad vidio Ilju u dresu reprezentacije BIH? I mi ocekujemo da nam takva osoba nesto napravi za dobro nase repke rolleyes.gif Osoba bez karaktera neki Iljo uz podrsku alkosa i ostali licemjera sebi daje za pravo da ponizava selektora BIH, ali ne Iljinog selektora, njegov selektor je trebo biti Kranjcar. Kodro i Bolic umjesto da smisljaju taktiku za utakmicu, treniraju igrace, spremaju se za kvalifikacije, trebaju se raspravljati sa Iljom i Usljom. Osim BH Fanatikosa(svaka im cast), nasi navijaci postali ravnodusni, daj hljeba i igara pa taman nek nam i Ilje i Uslje govore sta cemo raditi. Iljo, Usljo i kompanija to dobro znaju, pokazace oni Mehi I Boli koje Babo u kuci. Iljo je kese za Iran spremio, jos samo da obuce Hrvatski dres i jos stavi fes na glavu da moze pare sto ne stanu u kese staviti pod fes kao pravi domoljub i babo.
legionar
ma ja mislim da će Kodro reć NE. Željezo se kuje dok je vruce, posle j.... nema kajanja!!

jadniku su izravnmili avtoritet sa nadmorskom višinom pa šta oni misle da će jedan Kodro biti lutka u dirigentskom sastavu. Prosto nevjerujem!!
ermin-jaran
Svaki kompromis i svako popustanje je korak unazad ....s njima treba biti radikalan
Kodro sad ako ne popusti u buduce niko iz saveza nece se usuditi da trazi protivnika na svoju ruku bez saglasnosti coacha....

jasco74
Biti ce sta bude. Meni sada jedna druga stvar upada u oci: u prvobitnom objavljivanju vijesti 07.05 u Avazovom Sportu novinar Arsen Novalija prenosi:"Iako selektor Meho Kodro nije pobornik odlaska u Iran, čelnici NSBiH guraju ovu ideju zbog finansijskog interesa. Govori se da će Iranci gostovanje reprezentacije BiH platiti 200.000 dolara.". Istog dana Oslobodjenje prenosi rijeci Sulejmana Colakovica:"Našem timu bili bi plaćeni svi troškovi prevoza, a Savez bi inkasirao oko 200.000 KM. Ne znamo zbog čega se Kodro protivi odlasku u Teheran. Ovako ćemo za okupljanje potrošiti 50-60 hiljada KM.". Dok danas Avaz, odnosno ponovo Arsen Novalija:"Čelnici NSBiH su, ipak, presudili da je od selektorovog mišljenja važnija zarada od 150.000 KM, koliko će Iranci platiti gostovanje naše reprezentacije.". Ili je do mene ili ja vidim tri razlicite cifre. Da li neko zna, koliko Savez zaista treba dobije novaca za eventualno gostovanje u Iranu? Meni se cini da se Iljo, Suljo, Bogdan i Munib nisu dogovorili koja cifra treba da bude za javnost.
xs
Prva cifra je koliko ce dobiti a zadnja cifra koliko ce prijaviti da su dobili:)
abab
FRANCOIS STERCHELE, 26-godišnji napadač Club Bruggea i belgijske nogometne reprezentacije, poginuo je rano jutros u teškoj prometnoj nesreći.

Nesretni se nogometaš u svom Porsche Caymanu u tri sata ujutro vozio flamanskom obalom, u smjeru grada Knokkea, u zapadnoj Belgiji.

Iz dosad nerazjašnjenih razloga iznenada je skrenuo u desnu stranu, izgubio kontrolu nad vozilom i pri punoj se brzini zabio u stablo ostavši na mjestu mrtav.

Lani je s 21 pogotkom Sterchele bio najbolji strijelac belgijske lige. Ove je sezone za Club Brugge u belgijskom prvenstvu zabio 11 golova. Skupio je četiri nastupa za belgijsku reprezentaciju u kvalifikacijama za Euro u Austriji i Švicarskoj.

Totalsport

Evo i ova vijest se tice nase reprezentacije posto cemo igrati sa Belgijom u kvalifikacijama. tragicna vijest R.I.P.
limeni
Kodro ne popusta,sastanak naredne sedmice

Nesuglasice na relaciji selektor Meho Kodro – čelnici NS / FS BiH, nije riješena ni danas. Naprotiv, tenzije su dodatno prerasle. Kako smo uspjeli saznati, ali bez potvrde (selektor nedostupan) Kodro još uvijek nije promijenio mišljenje, ostaje pri stavovu da meč kontra Irana nije potreban i da bi u ovom trenutku više štetio nego koristio njegovim izabranicima...

Međutim, sa druge strane članovi Predsjedništva saveza vode se odlukom Izvršnog odbora, čiji su se članovi u srijedu pismenim putem izjasnili da se utakmica mora igrati. Telefoni na liniji Orašje (Iljo Dominković) – Zenica (Sulejman Čolaković) – Istočno Sarajevo (Bogdan Čeko) – Sarajevo (Munib Ušanović) – Španija (Meho Kodro) – Turska (Elvir Bolić) su usijeni i pokušava se iznaći kompromisno riješenje... Problem je što Bolić i Kodro ne žele odstupiti od svojih stavova, a ugovor sa Iranom je već potpisan i utakmica se mora igrati!

U cilju prevazilaženje novonastale situacije, saznajemo da je za početak naredne sedmice zakazana sjednica Predsjedništva, na koju je, navodno pozvan i Kodro! Čini se da će do tada javnost ostati u velikoj neizvjesnosti, jer se bilo ko iz „različitih“ tabora rijetko ili nikako ne javlja na telefonske pozive. Situacija je daleko od idealne, a oči sportske javnosti dugim pogledom kroz gustu maglu uperene su ka bh. kući nogometa i narednoj sedmici za kada je najavljen famozni sastanak „zaraćenih strana“.

Do tada, vjerujemo da će tenzije splasnuti i da će hladnih glava doći do zajedničkog dogovora, jer sukobi nikome nisu potrebni. Kodro je doveden da preporodi nacionalni tim i sa jednim ciljem – da stvori jaku reprezentaciju koja bi konačno trebala ugledati svjetla jednog velikog takmičenja, u ovom slučaju Svjetskog prvenstva 2010. godine u Južnoafričkoj republici.

Zakuhali FIFA, Poljaci i Albanci!
Cijeli slučaj i nesuglasice u NS/FS BiH i to na relaciji struka – čelnici, dogodio se zbog Poljaka! Naime, sve se zakuhalo kada su Poljaci otkazali prijateljski meča koji smo sa njima trebali igrati u Reutlingenu, 27. maja. Umjesto nas, Poljska će odmjeriti snage sa Albanijom, kojoj je FIFA ukinula suspenziju, te je navodno urgirala da Poljaci izboru Albance umjesto nas!

sport######
ermin-jaran
yebote sta se radi da se ide u Iran nacionalna tragedija ne sjecam se da je savez do sad bio ovako zabrinut (ugrozen) ,
ovo nam samo potvrdjuje ono sto smo i znali nasa repka postoji samo da bi se punili dzepovi ...
Kodro je sad u poziciji da promjeni do sadasnju praksu "sad ili nikad" prihvati li njihovu igru to bi bio pocetak njegovog Kraja...
ANARHIJA
CITAT(goliath @ 08.05.2008., 09:18) [snapback]153101[/snapback]
Ovi su naumili u Iran. Sta ako Kodro i Bola odbiju da idu sto se moze desiti? Nadam se da ce se nesuglasice prebroditi i da ce sve biti u dure sa repkom, jer ako ne, ode nam Kodro a repka ce morati da trpi novi bojkot. U savezu se sada vise boje bojkota nego prije, ne smiju ni oni bit nefleksibilni. Znaju da ce im se ispraznit kasa za dva-tri mjeseca opet, mada je i sada losa financijska situacija. Kad ih se opali po dzepu, najvise ih boli.

U slucaju da se dogovore i ipak odu u Iran, mislim da bi idealno bilo da odemo sa najkompletnijim sastavom i da raspalimo Irance po usima. Protiv njih smo uvjek krnjavi igrali i uvjek lose prolazili.

Znaci po tebi je sve uredu kad bi otišli u Iran, i to protiv Kodrine volje.
Dosta je više popuštanja!
Zna se zašto se ide u Iran. Fali im para da pokriju vikendice, a valja Dominkovicu
ici na Euro ovog ljeta, koje nije nimalo jeftino.

Nadam se da nece Kodro podleci ovim primitivcima iz Saveza i da nece ništa biti
od utakmice sa Iranom, pa makar cijena bila novi bojkot.

Zar nije dosta ovog vremena - šuti i trpi?
legionar
CITAT(limeni @ 08.05.2008., 15:58) [snapback]153100[/snapback]
Zakuhali FIFA, Poljaci i Albanci!
Cijeli slučaj i nesuglasice u NS/FS BiH i to na relaciji struka – čelnici, dogodio se zbog Poljaka! Naime, sve se zakuhalo kada su Poljaci otkazali prijateljski meča koji smo sa njima trebali igrati u Reutlingenu, 27. maja. Umjesto nas, Poljska će odmjeriti snage sa Albanijom, kojoj je FIFA ukinula suspenziju, te je navodno urgirala da Poljaci izboru Albance umjesto nas!

sport######

ugovorili su oni malo sutra da su ugovorili onda ne bi se to tako zavrsilo... nego poznata je nama ta prica o Irancima...
ANARHIJA
CITAT(goliath @ 08.05.2008., 11:16) [snapback]153119[/snapback]
Ko je reko da sam ja da se ide u Iran? Ja sam da, ako cemo vec sa njima igrat, da se igra kod nas.
Nadam se da ce se neki kompromis naci. Yebeno bi bilo da Kodro ode. Onda opet bojkot, bakljade i nabijanje kazni savezu... Opet ista prica.

Nema od tog ništa.
Neznam otkud ta ideja da ce se igrat kod nas.
Iranci traze da se igra kod njih jer njima je ništa napuniti stadion sa 100 hiljada ljudi,
znaci ne gube financijski jedne sekunde.
Kad bi se igralo kod nas, morao bi naš savez njima obezbjedit prevoz, smještaj i sve
ostalo što prati gostovanje jedne reprezentacije.
A onih 200 hiljada naši ocima nebi vidjeli.

ognjen
Majke mi mile... Koji im je dzavo da toliko zele Iran!?... ha ja... Novac.

Rob_ZE
zasto i igraci nestanu na stranu Kodre nek se oglasi par njih da ne zele ici u iran sad i to bi bilo to , onda ga savez moze pusit, ovako Kodro sam protiv njih Boga mi tesko...
Istok
CITAT(Rob_ZE @ 08.05.2008., 16:46) [snapback]153125[/snapback]
zasto i igraci nestanu na stranu Kodre nek se oglasi par njih da ne zele ici u iran sad i to bi bilo to , onda ga savez moze pusit, ovako Kodro sam protiv njih Boga mi tesko...

Na kraju krajeva igraci to mogu i napraviti. Utakmica se ne igra u terminu UEFA/FIFA i svi mogu odbiti bez ikakvih posljedica. Podrazumjeva se da im selektor kasnije progleda kroz prste za takav potez.
jasco74
Ja mislim da nema polovnih rjesenja. Kodro moze ici u Iran i dostojno prezentovati zemlju, ili ne ici uopste. Najvjerovatnije (bar po meni) jeste da Kodro nece voditi repku u Iran. Poslije toga ostaje da vidimo da li ce foteljasi imati muda dati otkaz Kodri, kao i da li Kodro zeli raditi sa ovakvim l(j)udima u Savezu. Poslusnost Savezu do sada nije odbio nijedan selektor. Kodri svaka cast, a hoce li imati zivaca nastaviti zapoceto, vidjeti cemo.
alemko
CITAT(Istok @ 08.05.2008., 17:03) [snapback]153127[/snapback]
Na kraju krajeva igraci to mogu i napraviti. Utakmica se ne igra u terminu UEFA/FIFA i svi mogu odbiti bez ikakvih posljedica. Podrazumjeva se da im selektor kasnije progleda kroz prste za takav potez.

mogli bi odbiti u slucaju da je termin tokom sezone. posto je termin nakon zavrsetka gotovo svih prvenstava nista od toga...
pokvarenisir
kodro je osvojio prve dvije runde....kad se suprastavio savezu prvi put, i opet danas rekao da nema koristi od utakmice i ostao pri svome stavu! svaka cast za ovo, a sada koliko ce moci izdrzati to je pitanje.

moje misljenje je da oni vise trebaju kodru, nego kodro njih.....jer kodro moze zivjeti bez njihovi 10 hiljada maraka, al mogu li oni zivjeti bez praznih tribina??
Red Bull Salzburg
CITAT(Istok @ 02.05.2008., 13:11) [snapback]152475[/snapback]
Ciro Blazevic je jos davno bio zainteresovan da preuzme reprezentaciju BiH, u cemu ga je srecom zaustavio Vahid Halilhodzic. Dogovor je bio skoro postignut kad se Vaha oglasio u medijima sa pitanjem, koliko je u redu da na klupu reprezentacije dodje covjek koji se otvoreno borio za nestanak drzave BiH...

Toliko o Ciri i njegovom angazmanu u FSBiH...

mislim da je Vaha imao vise prilika da preuzme kormilo, pa ako je on bio toliki junak i patriot (ali PSG i Lile su vise placali) zasto onda on nije preuzeo,
toliko o vahi
amko80
CITAT(Emir75 @ 08.05.2008., 20:20) [snapback]153145[/snapback]
ja sam znam da ako Kodro ne pristane , bice svasta i otkaza a onda smo na ne vise na dnu nego nas onda nece biti na mapi. Mozda se Muzur vrati pa nas iznenadi

ma sa vakim savezom nismo ni zasluzili da igdje i budemo.mislim da kodro treba da ostane prema svom stavu pa makar i raspad reprezentacije bojo do daljnjeg dok ova ###### iz saveza nestane.ako misle ici u iran treba napraviti totalni bojkot pa nek savez ide igrati protiv irana
amko80
CITAT(Emir75 @ 08.05.2008., 20:20) [snapback]153145[/snapback]
ja sam znam da ako Kodro ne pristane , bice svasta i otkaza a onda smo na ne vise na dnu nego nas onda nece biti na mapi. Mozda se Muzur vrati pa nas iznenadi

ma sa vakim savezom nismo ni zasluzili da igdje i budemo.mislim da kodro treba da ostane prema svom stavu pa makar i raspad reprezentacije bojo do daljnjeg dok ova ###### iz saveza nestane.ako misle ici u iran treba napraviti totalni bojkot pa nek savez ide igrati protiv irana
edin mehic
bajramovic mora napustiti salke njegov ugovor nije produzen
pokvarenisir
CITAT(Emir75 @ 08.05.2008., 15:20) [snapback]153145[/snapback]

imas pravo...mozda se muzur vrati, jer kako znamo on ima kostur reprezentacije za naredno svjestsko prvenstvo biggrin.gif lolcina.gif
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.