Pomoć - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Standarna verzija: Fudbalska reprezentacija BiH (2007, 2008)
BH. SPORTSKI PORTAL > RUBRIKE > ARHIVA
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137
McCoy
... je li is iko zapit'o, koliko je uopste karti prodano..??
Uostalom pise na njihov (sssvreutlingen) stranici, da se karte mogu vratiti, ili gledati tekmu sa siptarima...
Elektrobosna_JC
ne budite smjesni kakva osteta da se trazi?

zaliti se Uefi da dobijemo ostetu a Uefa odlucila da oni igraju sa Albanijom, il ih mozda u Haag na sud odvest. Pomirite se sa cinjenicom da nas svi mogu levatiti kako hoce jer nemamo autoritet na samom vrhu saveza. Ko je neki Iljo Dominkovic u evropi?
SemirBosanac
Mi nismo mogli odkazat onu bezze tekmu sa Japanom (Inace 250.000 € odsteta) a nama otkazu i Slovenija i Polsjka ko nista..... tumbleweed.gif
McCoy
...mozemo se samo zaliti upravi za vodovod reziser.gif nazdravimo.gif
ermin-jaran
Ne vrijedi razglabati jes ,nije sve je do saveza treba znati ,a "oni ne znaju"
i sad dje zapelo sta nije jasno????????

Tako ce nam biti dok je olos u savezu....halo bolan osvjestitte se ...!!!
dominkovic koje taj coban sta on zna o fudbalu ,ovdje treba dignuti javnost na noge napraviti hajku ,usanovic ,kures piçka materina i mi se kao cudimo sto su Poljaci odgodili pa to je normalno sta ste ocekivali....
I sta sad mislite da ce FIFA rijesiti nas problem kod nas je sve na nacionalnom konceptu nece FIFA da se mijesa jer zna da je politika u igri zemlja koja je na rubu mira i rata....

BrcanskaMalta
CITAT(McCoy @ 28.04.2008., 15:57) [snapback]152083[/snapback]
...mozemo se samo zaliti upravi za vodovod reziser.gif nazdravimo.gif

pitanje je kojoj... jel' federalnoj (entiteskoj), ili onoj na drzavnom nivou? ;)
McCoy
CITAT(mahic @ 28.04.2008., 23:29) [snapback]152087[/snapback]
pitanje je kojoj... jel' federalnoj (entiteskoj), ili onoj na drzavnom nivou? ;)

hehe,,,
...u pitanju je kantonalna uprava biggrin.gif
senci
Kaznjavaju sve ako se politika umijesa u sport a nama nista. Pa kada ce nas savez kazniti vise? Nema boljeg primjera a opet nista.
Dodje mi da poludim vise kako nista ne mozemo da uradimo eusa_doh.gif
micunovic
U savremenom svijetu nista se ne dogovara bez potpisa, koliko nam je savez jak da dobro radi pokazao nam je ova zadnjia 2mijeseca , dobro da nam i AJZERBEDZAN NE otkaze a i LUXEMBURG je pitanje hoceli prihvatiti, Z ao mi je KODRINJA I BOLE , i jos vam jednom kezem veoma jaka utakmica izmedu njih dvojice i nekog lobija daj boze da samo izdrze, prvo ;SLOVENIJA otkazuje , pa slucaj MISKE, pa nema protivnika za FIFIN termin bilo bi da se na vrijeme krenulo traziti, pa otkazuje POLJSKA , AI ovo oko PJANICEVI papira i to daj boze da ne useru nesto, recite nam govnadi sta je slijedece izvinjavam se na brutalnim rijecima ali dokle vise.
scott
jos jedan dokaz da se sergeju i hadzibegicu dodijeli jedna od funkcija u savezu a ovim cobanima noga u guzicu
McCoy
Poljaci otkazali meč protiv BiH
Naš nesuđeni protivnik 27. maja će ipak igrati s Albanijom, kojoj je FIFA ukinula suspenziju...
29.04.2008. 07:30
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine 27. maja ipak neće igrati prijateljsku utakmicu s Poljskom u Rojtlingenu. Naš nesuđeni protivnik u petak je dopisom obavijestio Nogometni savez BiH da će tog dana u tom njemačkom gradu ipak igrati s Albanijom.

Naša je reprezentacija izabrana kao sparing-partner Poljacima, koji se pripremaju za Euro 2008, nakon što je, zbog suspenzije FIFA-e, otkazan ranije dogovoreni susret Poljska - Albanija.

No, budući da će suspenzija Albancima biti ukinuta, FIFA je, prema riječima predsjednika NSBiH Ilje Dominkovića, Poljacima ipak preporučila da igraju sa Albanijom, navodno kao znak podrške promjenama u Nogometnoj federaciji ove zemlje.

- Poljaci su izrazili žaljenje i ponudili nam da igramo u nekom drugom terminu, što ćemo, najvjerovatnije, prihvatiti. Čini se da su pod pritiskom FIFA-e da ipak igraju sa Albancima - kaže predsjednik NSBiH Iljo Dominković te dodaje da će Savez učiniti sve da za ovaj termin Kodrinim izabranicima pronađe drugog protivnika.

- Ako ne bude našeg meča s Poljskom, a očito je da neće, onda ćemo pokušati pronaći nekog drugog protivnika, ali vjerovatno ne možemo dobiti nekog tako atraktivnog - Dominkovićeve su riječi.

Selektor Meho Kodro neprijatno je iznenađen ovakvim razvojem događaja, naročito zato što je bio izuzetno zadovoljan ranijim dogovorom i snagom protivnika za provjeru.

- Žao mi je zbog otkaza, ali pokušat ćemo naći izlaz iz ove situacije. I dalje želim da krajem maja odigramo dvije prijateljske utakmice i nadam se da ćemo dobiti adekvatnog protivnika - rekao nam je Kodro.

Prema prethodnim dogovorima, BiH će 31. maja igrati protiv Azerbejdžana u našoj zemlji, najvjerovatnije u Zenici.

Ušanović: Čekamo odgovor agencije

Prema generalnom sekretaru NSBiH Munibu Ušanoviću, postoji još mala šansa da se nešto ipak promijeni.

- Marketinškoj agenciji "SportFive", koja zastupa i naš i Poljski savez, a preko koje smo i ugovorili utakmicu, poslali smo pismo u kojem smo naglasili kakve neželjene posljedice može imati ova situacija. No, odgovor još nismo dobili - kaže Ušanović, a na pitanje da li postoje elementi da naš Savez traži odštetu, odgovora:

- Imamo, ali je to stvar koja se ne može platiti. Sada imamo problem kako će se reprezentacija pripremati za kvalifikacije.

avaz
pokvarenisir
usljanovic je zabrinut za pripreme reprezentacije, a nije za odstetu i pare....icon_smile.gif
Sedin
CITAT(goliath @ 29.04.2008., 15:07) [snapback]152128[/snapback]
Ma ne moze ta agencija potpisivat umjesto nasih kretena u savezu, mada bi tako bar bili osigurani. Ja vam garantujem da ni protiv Azerbejdzanja nista nije potpisano i da cemo i ovu tekmu izgubit. SRAMOTA!!

gdje si pesimista ? icon_mrgreen.gif

BiH - Azerbajdzan 4:1 bosna.gif
legionar
ako išta mrzim u životu je neprofesionalizam kojeg primjenjuje nas Savez!!! To sliči kao da su se djeca dogovarala i slično!! Debilno!!
dream
CITAT(SP-Bosna @ 29.04.2008., 17:31) [snapback]152168[/snapback]
???

Od odbrane saveza još više mrzim komentare tipa da hocemo izgubiti ili tako nešto jer su licemjerni maksimalno!

Ako si lud nisi corav covjek nije napiso da bi volio da izgubimo nego da cemo iizgubiti kontas
zrno
Nesto kontam al nam se Pasalic grohotom smije sad poslije ove otkazane utakmice.
Sedin
CITAT(goliath @ 29.04.2008., 17:08) [snapback]152157[/snapback]
Jel' to ti branis cast saveza?

A znas li da je Azerbejdzan pobjedjivao Srbiju, Ukrainu, Norvesku? Malo respekta pokazi. Ekipa im je jaca od Moldove koja nas je na nasem terenu odradila.

nije da nemam respekta prema njima ,naprotiv, imam prema svakom protivniku, ali vjerijem da se vrijeme polahko mjenja i da ce nasa repka pokazati da smo realan kandidat za utrku za plasman na SP .
ori
Pa kako ce potpisati nesto kad ne znaju ni govoriti. Pogledaj im izjava nakon svakog njihovog cirkusa. To su toliko glupe izjave da se ni komentar ne moze dati na njihove izjave. Normalni ljudi obicno u nevjerici ostaju bez teksta. Kod nas ljudi u savezu su na sudu zbog kriminala i mi ocekujemo da nam ti isti ugovore utakmicu sa nekim, i da nas neko shvata ozbiljno. 15-tak godina oni nas u zdrav mozak.
BrcanskaMalta
BARBAREZ: BIH MOŽE NA SP, POMOĆI
ĆU!

Sergej Barbarez, ikona našeg fudbala i ponajbolji bh. fudbaler svih vremena u ekskluzivnom polusatnom razgovoru za www.Sport###### istakao je kako će u naredne tri sedmice znati hoće li nastaviti karijeru, a tako i da li će se kao igrač vratiti u reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

„Nastavak moje igračke karijere još je negdje među zvijezdama! Imao sam jednu rundu pregovora sa čelnicima Bayera iz Leverkusena i dogovorili smo se da ćemo u naredne tri sedmice, do kraja prvenstva, sve definirati. Konkretno, znaću da li ću produžiti ugovor sa Bayerom, i da li ću nastaviti karijeru“, rekao je Barbarez na početku intervjua za www.Sport######.

SPORT######: Koliko je realno da ćete dogovoriti nastavak saradnje sa klubom sa BayArene?

BARABREZ: Mislim da bi mogli nači zajednički jezik. Na dobrom smo putu, ali vidjećemo? Još ništa ne želim prejudicirati.

SPORT######: A, povrtaka u reprezentaciju BiH? Razgovori sa selektorom Mehom Kodrom, Vaša najava o mogućem povratku?

BARBAREZ: Sve zavisi od Leverkusena i nastavka karijere? Trenutno velika je stvar da razmišljam o povratku dresu sa državnim grbom. Ukoliko nastavim karijeru, mogao bi se vratiti u reprezentaciju BiH. To je sve što vam sada mogu reći, ali ono što je sigurno, uvijek ću biti uz reprezentaciju, i pomoći na ovaj ili onaj način. Hoću li ponovo igrati i vrijedi li se vratiti zbog dvije, tri utakmice...

SPORT######: Vrijedi! Znači puno! Svima nama, cijeloj naciji! Možda Vi i niste svjesni koliko ste omiljeni u našem narodu? Sigurno ste najpopularniji Bosanac i Hercegovac na ovoj planeti. Povratak, u procentima?

BARBAREZ: I oko reprezentacije pokušavam biti realan. Razmišljam koliki bi mogao biti moj učinak kao igrača. Lako mi je doći i sjesti na klupu zbog bolje atmosfere u timu. Sve ću sagledati dobro. Ponavljam, kako mi Mostarci kažemo, 'golemo' je što razmišljam da se vratim. Želju imam, no sve ću znati u maju kada vidim nastavljam li karijeru.

BARBAREZ: Naš najveći problem je što smo preoptimistična nacija. Malo nam treba, pa da se proglasimo novim prvacima svijeta?! Treba biti realan. Dobri smo, ne i najbolji na svijetu. Grupa je teška. Međutim, dokazali smo u dosadašnjim kvalifikacijama kako možemo pobijediti svakoga. Trebamo imati konstantu dobrih igara u narednim kvalifikacijama za Mundijal, pa nije nemoguće da napravimo iznenađenje i osvojimo jedno od prva dva mjesta u grupi koja vode na SP u Južnu Afriku 2010. godine. Optimista sam! BiH može na SP, ali treba nam se puno toga posložiti.

SPORT######: U posljednjih nekoliko utakmica bili ste na klupi Bayera. Javnost je u BiH zbog tog toga bila revoltirana, a Vi? Kako je istinskoj fudbalskoj zvijezdi sjediti na klupi?

BARBAREZ: I to se dešava i normalno je u profesionalnoj karijeri. Trener Michael Skibbe je to obrazložio taktikom u pojedinim utakmicama, a tako i u oba meča četvrtfinala Kupa UEFA protiv Zenita. Prihvatio sam to kao neku vrstu mehanizma u službi tima. Mogao sam biti ljut, ali prihvatio sam to, i kada me uveo u igru borio sam kao i uvijek, kao da sam igrao od prvog minuta.

SPORT######: Iz Kupa UEFA eliminisani ste od ruskog Zenita. Ko će, prema Vašem mišljenju, osvojiti Kup UEFA?

BARBAREZ: Bayern je najbliži osvajanju Kupa UEFA. Iako su kod kuće u prvoj polufinalnoj utakmici sa Zenitom odigrali samo 1:1, oni su dokazali ove sezone da mogu sve i svugdje pobijediti. To su dokazali i u četvrtfinalu Kupa UEFA u Španiji protiv Getafea, kada su u produžecima došli do polufinala. Osvojili su Kup Njemačke, a gotovo sigurno će i prvenstvo.

SPORT######: Od nedavno rekorder ste po broju nastupa jednog od stranih fudbalera u Bundes ligi. Gdje Vam je bilo najbolje igrati u Njemačkoj? Hansa, HSV, Borussia, Bayer?

BARBAREZ: HSV. U Hamburgu mi je bilo najljepše. U HSV-u sam doživio najbolje trenutke u svojoj karijeri, kada je u pitanju klupski fudbal.

SPORT######: Za sve ove godine, više od deceniju koliko ste u Njemačkoj, da li ste razmišljali da igrate i u nekoj od drugih liga tzv. „petice“? Ponuda je bilo, ali Njemačku niste napustili. Zašto?

BARBAREZ: Bilo je priča i ponuda, najviše da idem u Englesku. Nekako takvi smo mi kao narod, mentalitet! Kada se negdje 'usjedimo' i lijepo nam je ne želimo mijenjati. Tako sam i ja ostao u Njemačkoj, i iskreno nije mi žao! Ovdje sam se skrasio i našao sebe.

SPORT######: Najdraži trenutak u karijeri?

BARBAREZ: Karijera mi je veoma pozitivno prošla. Ako već moram birati, najdraži trenutak u karijeri bio mi je kada sam dao prvi gol u Bundes ligi u decembru 1996. godine. Igrali smo u Karlsruheu, a u 90. minutu sam postigao gol za Hansu, izjednačio na 1:1, te donio svom tadašnjem klubu bod.

SPORT######: Najgori detalj u karijeri?

BARBAREZ: Pa, srećom nisam ih imao mnogo. Onako, najgore mi je bilo kada sam se 2002. godine povrijedio i nisam igrao šest sedmica.

SPORT######: Neostvarena fudbalska i životna želja?

BARBAREZ: A, to što se nisam nakupio nešto puno titula... Najveći neostvareni sam mi je, svakako, što sa našom reprezentacijom nisam nikada igrao veliki turnir Svjetskog ili Evropskog prvenstva.

SPORT######: Šta će Barbarez raditi nakon igračke karijere? Biznis, mendžer, trener ili selektor?

BARBAREZ: Nekako iz prinicipa još o tome ne želim razmišljati. Suviše mi je sada lijepo i uživam u igranju da bi trošio vrijeme na planove, šta ću raditi kada prestanem biti fudbaler. U globalu, ostaću u sportu i polagaću ispite za trenersku licencu. Onda, hoću li raditi u reprezentaciji BiH, Bayeru ili HSV-u, vidjeću...

SPORT######: Ljubimac ste navijača BiH, ali i klubova u kojima ste igrali. Na kojem stadionu i utakmici ste doživjeli najbolju atmosferu?

BARBAREZ: Protiv Danske u Kopehnagenu i Sarajevu. U Danskoj je bilo pet, šest hiljada naših ljudi koji su nas fantastično bodrili i pobijedili smo 2:0. Na Koševu u istim kvalifikacijama za EURO 2004, u zadnjoj utakmici kada nam je trebao trijumf za plasman na šampionat u Portugal, ni sam više ne znam koliko je bilo ljudi na tribinama. Znam da su mi krenule suze kada smo izašli na teren. Ta utakmica, iako nije završila kako smo željeli jer smo remizirali rezultatom 1:1, jednom se doživljava u životu.

SPORT######: Ko Vam je najbolji fudbaler BiH svih vremena?

BARBAREZ: Kod tog odgovora imam mali problem. Imao sam 19 godina kada sam otišao iz BiH i pamtim samo one iz Veleža. Ovih starijih poput Sušića, Bajevića malo se sjećam, i ne bi na ovo pitanje decidno odgovorio. Naša zemlja imala je puno dobrih igrača.

SPORT######: Ko Vam je trenutno najbolji fudbaler BiH?

BARBAREZ: Meni se sviđaju igrači koji u igri razmišljaju svojom glavom. Malo ih je i svaka ekipa ima najčešće po jednog takvog igrača. Nisam ljubitelj takvih pitanja, pa ne bi da kažem jedno ili dva imena, te da se ogriješim.

SPORT######: Najbolji prijatelj među fudbalerima?

BARBAREZ: Ima ih dosta, i to je jedno od najvećih bogatstava moje karijere. U svakom klubu u kojem sam igrao imao sam više dobrih prijatelja, a tako i reprezentaciji BiH. Ne bi ih nabrajao zaboraviću nekoga, pa belaj...

Volio bi da Nijemci postanu prvaci Evrope
SPORT######: Do EURO 2008 ostalo je 38 dana. Kome dajete najveće šanse za osvajanje titule prvaka Evrope?
BARBAREZ: Volio bi da konačno Nijemci imaju glavnu ulogu, te da postanu prvaci Evrope. Poznato je da dobro igraju na turnirskim sistemima takmičenja, i moje simpatije su na njihovoj strani. Nijemcima kao glavne konkurente za prvo mjesto vidim Italiju i Francusku.

Hrvatska tajni favorit na EURO 2008
SPORT######: Hrvatska na EURO 2008, šta mogu naši zapadni susjedi?
BARBAREZ: Ako nastave kako su igrali u kvalifikacijama za EP, mogu sve dobiti i za mene su potajni favoriti šampionata u Austriji i Švicarskoj. Ekipa sa kojom radi selektor Slaven Bilić mentalitetom se odavno približila zapadu, i to im je veoma važno. To je ono što nama sekundu fali. Bez daljnjeg imaju kvalitet da se može reći da su među najboljima u Evropi.

BrcanskaMalta
PAPAC OKRIVLJUJE SAVEZ ZA NERAD I
NEORGANIZACIJU

Saša Papac, naš nogometni reprezentativac koji sa dosta uspjeha nosi dres Glasgow Rangersa, razočaran je što nacionalni tim BiH 27. maja neće odigrati prijateljsku utakmicu u Routinglenu protiv Poljske, pišu Nezavisne novine.

- Još jednom je na površinu isplivao nerad i neorganizacija u Nogometnom / Fudbalskom savezu BiH. Razočaran sam i imam strašne kritike prema odgovornim u Savezu, izjavio je Papac za Nezavisne.

Iako je fokusiran na nastupe u šampionatu i Kupu Škotske, te revanš polufinala Kupa UEFA sa Fiorentinom, Papac žali zbog ove izuzetno jake provjere, koja bi, kako kaže dobro došla njemu i saigračima.

- Ne mogu da shvatim da se dešavaju takvi propusti! Primjerice, Crnogorci već unaprijed znaju šest provinika, a nama se desi otkaz mjesec dana prije utakmice. I onda se od nas očekuju rezultati? Kako da to ostvarimo kada ne znamo kada ni skim igramo? Protiv ovakvih stvari sam se borio kada sam potpisao pismo, a sada ću nastaviti borbu na druge načine. Jednom se mora uspostaviti red u Savezu, tvrdi Papac.

Papac će u četvrtak naveče sa Rangersima gostovati u Firenci kod Fiorentine i pokušati izboriti plasman u finale koje će se odigrati 14. maja na Old Traffordu u Manchesteru. Podsjetimo, prvi meč na Ibroxu završen je bez golova (0:0).

- Mada se mnogi neće složiti, imamo solidan rezultat iz prvog meča. Velika je stvar kada kući ne primiš pogodak. Od tri ovosezonska prolaska u dalju fazu takmičenja dva smo ostvarili nakon što smo kući odigrali bez golova. Istina, nedostajaće nam mnogo igrača, posebno u veznom redu, ali vjerujem da uprkos problemima možemo do finala, optimističan je Papac.

Pošaljite tekst
ja najvise cijenim papca i njegov karakter od svih ovih nasih igraca. jos me nije iznevjerio ni jednom nit je kad sta izjavio pogresno, maltene, prije ce reci istinu nego bilo koji drugi reprezentativac.
SuperUstipak
ja bih najradije barbu vidio na klupi sa bolicem i kodrom..
xs
CITAT(goliath @ 30.04.2008., 16:42) [snapback]152263[/snapback]
Također, razmatrano je eventualno produžavanje mandata generalnom sekretaru Munibu Ušanoviću s obzirom na to da njegov mandat ističe krajem maja.

Uglavnom su iznesena pozitivna mišljenja, ali je predloženo da se o ovom pitanju odlučuje na narednoj sjednici Izvršnog odbora uz konsultacije s entitetskim savezima.

Usanovic ostaje sigurno na tom mjestu, cak i u zatvoru da zavrsi. On je izuzetno bitan za Savez.
limeni
buraz reci mi jedan razlog...zasto je usanovic vazan za savez?
ADO21
kad ce biti spisak igraca bih.gif
Ventola
Pljuvanje u lice

Nakon ovog otkaza u zadnji trenutak koji su nam priredili Poljaci pod pokroviteljstvom nasih nepismenjaka u NS-u koji nisu nasli za shodno da naprave pismeni ugovor sa celnim ljudima Poljske kuce nogometa, vise je nego ocigledno da cemo vrlo vrlo tesko naci protivnika za termin u maju. Igraci i navijaci su ogorceni, Papac proziva nepismenjake iz NS-a, navijaci, s pravom, pozivaju na linc a savez im odgovara na samo njima svojstven nacin, praveci se gluhima i prebacujuci krivicu na UEFU.

Na sjednici Izvrsnog odbora NS-a koja je odrzana prije dva dana u Sarajevu raspravljalo se o izvještajima Komiteta za takmičenje, Komiteta za sudije i suđenje, Disciplinske komisije i Komiteta za bezbjednost i stadione o dosadašnjem toku sezone. Ni slova o repki, ni slova o gafu celnika saveza, ni slova o mogucim protivnicima. Sve u svrhu kopanja sto dublje jame Mehi Kodri i Elviru Bolicu da bi im poslije ovih kvalifikacija mogli zahvaliti na (ne)uradjenom i dovesti nekog novog Baku ili Dajdzu sto rade kako im se kaze a ne kako treba..

Koliki je bezobrazluk celnih ljudi NS-a ocitava se i u tome sto je na ovoj sjednici razmatrano eventualno produžavanje mandata generalnom sekretaru Munibu Ušanoviću s obzirom na to da njegov mandat ističe krajem maja. Ono sto je najveci crnjak u svemu ovome je to sto su uglavnom iznesena pozitivna mišljenja, ali je predloženo da se o ovom pitanju odlučuje na narednoj sjednici Izvršnog odbora uz konsultacije s entitetskim savezima.

Cinjenica da se o covjeku koji je direktno odgovoran za utaju i nestanak preko dva miliona maraka iz te iste kuce fudbala, jos uvijek prica u superlativima te cinjenica da se, unatoc optuznici pokrenutoj protiv njega, jos uvijek razmislja o produzetku njegovog mandata, je nista drugo nego cisto pljuvanje u lice svakog navijaca Bosne i Hercegovine! To je pljuvanje u lice svakog postenog gradjanina ove zemlje koji uredno placa svoje racune i koji zivi mozda tesko ali zivi barem posteno. Ovo je pljuvanje u lice svakog od nas koji volimo Bosnu i Hercegovinu i koji je zelimo napraviti boljim mjestom za zivljenje. Ovo je istovremeno jos jedan dokaz da se odlaskom Pasalica nije Bog zna sta promjenilo te da Ceko, Dominkovic, Colakovic i njihovi mali pijuni iz entitetskih saveza su nista drugo nego obicna bagra koju, ako ne milom onda silom, treba istjerati iz svih nogometnih sfera u BiH!

Zivi nada u bolje sutra medjutim ako mi, obicni smrtnici, nista ne poduzmemo, umrijece i ona...
BosnianMagican
Izrael, Crna Gora, Bolivia, Luxemburg Su Slobodni Za 24 Maj Mozda Mozemo Makar Sa Njima?
efteling
Bogami s Izraelom bi se dalo bas dobro igrati na jednom visokom nivou.
limeni
bilo bih zanimljivo odigrati s crnogorcima
BrcanskaMalta
utakmica sa Poljskom nije zvanicno odgodjena. tako barem kazu iz ove sportske agencije koja zastupa nogometni savez BiH. u slucaju da BiH ne bude igrala protiv poljaka, drugi protivnik ce naknadno biti pronadjen.

ove informacije su iz Avaza - Sport, tako da ako nisu istinite, nemojte mene napadati. ko sto bi rekli u camerici:

"don't kill the messenger" icon_smile.gif
ermin-jaran
Luxumburg bi bio dobra opcija bolje ista nego nista poslije imaju jaku Bugarsku ,a ni Azerbedjan nije za baciti....
Istok
CITAT(goliath @ 02.05.2008., 10:38) [snapback]152468[/snapback]
Covjeku koji je uspio da dovede neki D-tim poput Hrvatske na 3. mjesto na Svjetskom Prvenstvu ti treba da skines kapu i da se naklonis.
A na pitanje - Zasto bi on bio bolji od Muniba? Ja bi odgovorio - "Zato sto je fudbalski strucnjak i to mu je u krvi". Mada on nebi nikad prihvatio taj poso.

Ciro Blazevic je jos davno bio zainteresovan da preuzme reprezentaciju BiH, u cemu ga je srecom zaustavio Vahid Halilhodzic. Dogovor je bio skoro postignut kad se Vaha oglasio u medijima sa pitanjem, koliko je u redu da na klupu reprezentacije dodje covjek koji se otvoreno borio za nestanak drzave BiH...

Toliko o Ciri i njegovom angazmanu u FSBiH...
Istok
CITAT(goliath @ 02.05.2008., 11:37) [snapback]152479[/snapback]
Ne znam koliko je korisno i aktuelno govoriti o Ciri. Da li je covjek svjetski fudbalski strucnjak - DA, jel' neki covjek - NE..

P.S. A sto taj Halilhodzic ne dodje u reprezentaciju umjesto da tjera druge od nje?? Da li se iko pita to?
Ti sansi veliki strucnjaci su uvijek samo na rijecima jaki. Vise je BHF od njih uradio za reprezentativni BH fudbal!

Znao sam da ces povuci to pitanje ali to nema nikakve veze sa pravom Vahida Halilhodzica da digne glas protiv ljudi koji su radili na unistenju bosanske drzave.

Barbarez kaze da ce zivjeti u Hamburgu, Hibic cini mi se zivi u Zenici, Spahic kaze da ce u Sarajevo, Rahimic u Achen (valjda se tako zove taj grad), Bolic i Baljic ostadose u Turskoj...svako ima svoje privatne planove u zivotu ali to ne znaci da je ovaj ili onaj manje Bosanac jer ga je zivotni put odveo negdje izvan Bosne. Vahid nema motiva da vodi nasu reprezentaciju i tu odluku treba postovati. Nigdje drugo na svijetu takve odluke se ne preispituju i ne dovode u pitanje sem kod nas. On moze i treba pomoci na drugi nacin ali nema nikakvu obavezu da se bavi necim s cim mu se ne bavi. Od toga nikakve koristi.
ermin-jaran
Goliath ja mislim da Mesha ne ulazi u ovu grupu "patriota" ....jedini koji je konkretno trazio i mislio da pomogne nasoj repci...
McCoy
...treba mu Kodro odma dati kapitensku traku... icon_mrgreen.gif
feyo
CITAT(McCoy @ 02.05.2008., 20:46) [snapback]152512[/snapback]
...treba mu Kodro odma dati kapitensku traku... icon_mrgreen.gif

nije samo kapitensku traku nego i da bude i desna ruka Kodre biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
novoime
obavezno u prvih 11 !!!
pa mozda u reprezenmtaciji da koji go...
ZUTKO
proglasavam ga novim Barbarezom, bez pardona. icon_biggrin.gif
novoime
jakupovic

........... karisik orman

djordjic karisik 2 dzaka medunjanin

tahirovic kucukovic junuzovic

ekipa talenata sto su se neckali ili odbili bih, do sada su , po pricama, svi trebali biti u interu, mancesteru, realu...
Zizou
Frankfurt zeli Stilica

Na utakmici između Željezničara i Modriče na tribinama stadiona Grbavica navodno je bio i skaut njemačkog Eintrachta iz Frankfurta, koji je posmatrao Semira Štilića, te je bio jako zadovoljan njegovom predstavom.

Podsjetimo, Štilić je postigao dva fantastična pogotka iz slobodnih udaraca. Ipak, predloženo je da Semir otputuje dva-tri dana u Njemačku kako bi se trener Eintrachta lično uvjerio u sposobnosti ovog igrača, ali...

Nema govora o tome. Mnogi su htjeli Semira dovesti na probu, ali već ranije smo odbijali takve opcije. Slično je bilo i sa Rusima, te još nekim klubovima, koji su htjeli Semira. On trenira sa Željezničarom i igra utakmice i svi oni koji ga žele gledati mogu to uraditi na utakmicama Želje, kazali su u klubu sa Grbavice.

Podsjetimo, prije par dana se pojavila informacija da velik Arsenal prati Štilića, a trener Plavih Simo Krunić kaže da je to velika stvar, pa makar od tog posla ne bude ništa.
Zizou
CITAT(hary-xs @ 02.05.2008., 22:13) [snapback]152527[/snapback]
Nisam znao da je Semir promjenio prezime u Misimovic, a moze svasta bit, valjda mu ovaj idol. eusa_think.gif

HAHAHAHAHH izvini jarane ... nisam namjerno hahaha
al eto sad sam promjeno rolleyes.gif
Istok
CITAT(goliath @ 02.05.2008., 12:22) [snapback]152488[/snapback]
U pravu si donekle. Ali pitaj se gdje su navedeni igraci i srucnjaci sada? Bolic i Kodro su u reprezentaciji. Ja cu uvijek prvo saslusati njih dvojicu ispred Halilhodzica koji iz daljine nesto govori. Nemam ja nista licno protiv njih, oni su Bosanci/Hercegovci ko i svi mi, i znam da je njima savez ogadio nas fudbal ko i svima ali ipak ima ljudi poput Barbareza koji je nagovjestio svoj dolazak u repku, Bolica, Kodre koji uprkos svemu hoce da rade za repku. Znaci, ne moze savez ogadit njima repku koliko je oni vole i koliko zele da daju za nju.
A kad se nas najveci fudbalski strucnjak Osim pitao "Hoces li doci na kormilo Reprezentacije Bosne i Hercegovine?" on je hladno odgovorio; "A cime bi me placali?? Cevapima??"
Toliko o nasim strucnjacima koji iz daljine pametuju i o onim strucnjacima koji uprkos trulosti saveza ipak rade za dobrobit jedine nam repke.
Pape, Svabo, Vaha, Mesa... svi su oni nas Bosanskohercegovacki ponos, to je bez daljnjeg diskutovanja logicno, ali ne moze se s ponosom kvalifikovat na evropsko ili svjetsko..

Nema smilsa porediti Kodru koji je do sad vodio omladinske selekcije Real Sociedada i Halilhodzica koji je sjedio na klupi PSG-a. Njihovi motivi se ne mogu porediti. Ja bas i ne kontam kako vi kontate patriotizam ali mi se cini da to vase shvacanje nema puno veze sa realnoscu.

Sto se Vahe tice, nije morao nista uraditi, za mene je dovoljno to sto je sprijecio da Ciro Blazevic dodje na mjesto selektora. Ja ne prosudjujem ni kakav je covjek ni koliki patriota jer ne znam dovoljno o njemu, ali ne ocekujem ni od njega niti od bilo koga drugog da se bavi bh reprezentacijom ako sam u tom nema nekog interesa. Samo oni koji imaju licni interes mogu uspjesno obavljati posao, bez obzira o kojem poslu se radilo. Vaha i Osim ga nemaju i zato se ne bave nasom reprezentacijom. Kodro ima interes i zato je tu gdje i jeste. Zakljucak je, bolje imati motivisanog Kodru nego nemotivisanog Halilhodzica.
ori
Vaha je dobio najvece Francusko priznanje za njegov doprinos sportu u toj zemlji. Istaknuto je da je Bosanac i Hercegovac koji dobija to priznanje. On, Mesa, I Hadzija su se pobunili protiv ludog Cire(koji je bio dobar fudbalski strucnjak) jer je otvoreno radio i davao izjave protiv BIH za vrijeme rata. Stanicu iz Zelje i Chelsia je govorio da BIH ne postoji niti ce postojati i da uzme Hrvatski pasos, sam Stanic je poslije izjavio da mu je bilo krivo sto je to uradio. Isti Ciro je ljubio BIH zastavu i zemlju u Bihacu i rekao "ponovo u svojoj zemlji" rolleyes.gif U Zagrebu je izjavljivao" Ne vole me u Hrvatskoj zato sto ne mogu podnijeti da nije Hrvat bio trener kad su osvojili trece mjesto nego Bosanac" To kad je mislio biti trener kod nas, pristao je da bude trener bez ikakve nadoknade.
BrcanskaMalta
NESPOSOBNJAKOVIĆI IZ NS/FS BIH

Da su nesposobni koliko su teški, i više od toga, dokazali su nam čelnici Nogometnog saveza / Fudbalskog saveza BiH i prije nekoliko dana.

Hvalili su se kako su preko agencije Sport five uspjeli ugovoriti A reprezentaciji BiH jaku prijateljsku utakmicu protiv Poljake 27. maja u Njemačkoj, ali zaboravili su da pored usmenog dogovora sa funkcionerima saveza selekcije učesnika EURO 2008 trebaju potpisati i ugovor o odigravanju susreta.
Mogu se sada braniti koliko god žele, «da su sve učinili», ali jedan primjer ih razotkriva. Da su potpisali ugovor mi bi igrali sa Poljacima, a ne Albanija, ma koliko ih FIFA pomilovala i ukinula joj suspenziju?! Najbolje poređenje za to je naša januarska utakmica u Tokiu sa Japanom. Selektor Meho Kodro u debiju na klupi BiH nije mogao računati na više od pola tima, ali meč nije mogao biti otkazan. Zašto? Zato što su Japanci napravili ugovor sa NS/FS BiH u kojem su naveli, ukoliko otkažemo utakmicu FIFA će nam «pucati penal», na osnovu kojeg im moramo platiti čak 500.000 eura.
E, tako se to radi, a ne kao Dominković, Čolaković, Čeko, Ušanović i ostala kompanija koja nam kroz rad u savezu iz dana u dan sve više upropaštava fudbal!
Krajina-Tours
CITAT(adidas @ 02.05.2008., 18:19) [snapback]152505[/snapback]
Na Svicarskom Drzavnom Kanalu SF 2 igraju FC Bazel - FC Cirih Tahirovic igra u Napadu nosi broj 8. Tahiroviceva tehnika je ko u Pjanica.
Tehnika bolje nego u Dzeke, Muslimovica, Custovica itd. Treba ga Kodro zvat.

Zivim u svici u mogu reci da je frajer taraba.

On ti u jednoj jadnoj svicarskoj ligi grije vecinom klupu. A ko fol trazi ga Juventus, mozda onaj Juventus iz svicarske trece lige.

Igrajuci frajer nije zasluzio da ga Kodro pozove. Bolje je da pozove ibisevica.
Erne
CITAT(Krajina-Tours @ 03.05.2008., 10:59) [snapback]152553[/snapback]
Zivim u svici u mogu reci da je frajer taraba.

On ti u jednoj jadnoj svicarskoj ligi grije vecinom klupu. A ko fol trazi ga Juventus, mozda onaj Juventus iz svicarske trece lige.

Igrajuci frajer nije zasluzio da ga Kodro pozove. Bolje je da pozove ibisevica.

100% si upravu nije neki igrac ... kakav juventus ni blizu Pjanica...
novoime
gledao sam sinoc bolu na hajatu. bio je u bg i rece da mu je interesantan diara iz partizana i da bi nam takav igrac dobro dosao.
nije spominjao nikakve konkretne razgovore sa njim samo je naglasio da je sa nfsbih i fifa tesko bilo sta planirati jer imamo probleme i s pasosima ljudi rodjenih u bih. jos se zalio na situaciju oko prijateljskih tekmi ...
amko80
ja mislim da bi bhf trebali iskupiti ove nase igrace sto ih je savez propustijo u proslosti i ove potencijalne sto ih savez jos ne zove pa da odigraju jednu sad u maju protiv repke.taman dobro dojdze boli i kodri da pregledaju sve igrace. sta vi mislite
amko80
ja mislim da bi bhf trebali iskupiti ove nase igrace sto ih je savez propustijo u proslosti i ove potencijalne sto ih savez jos ne zove pa da odigraju jednu sad u maju protiv repke.taman dobro dojdze boli i kodri da pregledaju sve igrace. sta vi mislite
banjalucanin
CITAT(amko80 @ 03.05.2008., 21:25) [snapback]152655[/snapback]

To sam i ja rekao dok se jos spominjao Luxemburg,da je bolje da igramo novinari protiv A repke....Bila bi i bolja utakmica ai prilika da se svi pokazu....
Ovo je light verzija foruma. Za standardnu verziju, klikni ovdje.